Diskuze k článku

Možnost jaderné války je nejvyšší za poslední desítky let, přesto to média ignorují

Příspěvků 22

26.4.2019 8:10

Bezpečnosť?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Autorovi ide o "bezpečnosť sveta" zákazom jadrových zbraní presne tak, ako išlo bitským zákonodarcom o bezpečnosť britov zákazom strelných zbraní.
A výsledok bude presne rovnaký...

371227

26.4.2019 12:42

Svět hodnot v propadu

svatoslav butora 88.?.?.?

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Návrhů na řešení bezpečnostní situace ve světě má "x" profesionálů a "x+y" neprofesionálů. Pochopitelně, existuje ještě blíže neurčený počet přemýšlejících lidí ze Světa Lidí, kteří kladou otázky i sami sobě i světu. Ty otázky začínají obyčejným slůvkem "kdyby"...

Kdyby si ta nepovedená OSN/UN kládla správné otázky a cíle, kvůli kterým byla po II.sv.v. založena a které na 98% neplní, ale slouží zájmům kapitálových seskupení a hlavně světovládním cílům USA a spol., tak by dnes nemusela tato nehodná instituce prostřednictvím různých mluvčích vnášet do světa falešné otázky podobné té, jaká je předmětem dnešní diskusní témy. Totiž za tento stav je tato tzv. OSN/UN svým přístupem po dobu dlouhých desetiletí svou servilní činnosti vůči USA a spol. přímo odpovědná...

Kdyby si tato tzv.OSN dokázala sama sobě říci, že je neschopná řešit jakýkoliv závažný problém týkající se života na Zemi, a kdyby se dobrovolně sama rozpustila a zrušila, tak by různé světovládní po globální moci toužící elementy ztratily "převodní páku" na realizaci jejich zrůdných plánů na zničení života na Zemi a na zrušení/zničení národů ve jménu té ničemné smrtící idey globální světovlády přes OSN/UN.

Kdyby si tato tzv.OSN a jiné politické struktury se světovládními ambicemi (kupř. tzv. EU nebo seskupení mohamedánských států) uvědomily, že pod její a jejich patronací je zamořena většina světových moří a oceánů, že mizí ohromné množství živočišních druhů, že její a jejich politiky umožnily nesmírné drancování krásných a nesmírných prostor panenských pralesů ve prospěch zločinného zakládání plantáží s kokosovými palmami pod záminkou "environmentálních ekologických" důvodů, i když pralesní ekosystémy mají cca 10x větší schopnost eliminovat CO2 a regenerovat atmosféru, než ty ekologické "pouště" s kokosovými palmami (!!!!), tak by neváhaly ani jeden den a měly by se rozpustit a zrušit ve prospěch života lidí a Země.

Kdyby si tato tzv.OSN uvědomila jako celek, že je k ničemu a že sama samotná je součástí zničujícího systému usilujícího po světovládě a s ním spřažených mohamedánských struktur, tak by dnes otázka světové jaderné války nebyla. Ale ta otázka je živá právě kvůli tomu, že po celý čas své existence odsouhlasila téměř všechna válečná dobrodružství USA a spol.

Takže řešením je, aby OSN/UN přestala fungovat jako nástroj Světovládního Smrtihlava (SS) a aby povinnost na udržení bezpečnosti a míru a života na Zemi byla jen a jen v rukou moudrých lidí ze Světa Lidí hlavně z USA a v Rusku. Oni ví, že skutečná moc a skutečný rozum pochází od Stvořitele Země a Světa Lidí. Vůbec nezáleží na množství zmanipulovaných a nezúčastněných jedinců a davů...

Nashledanou v lepším světě.

371232

26.4.2019 16:14

Dvě odlišné věci

Salimon 90.?.?.?

Nechci nikterak obhajovat existenci jaderných zbraní, ale nemohu si pomoci, abych nerozlišoval dvě samostatné věci.

První je existence aktivních jaderných zbraní v arzenálu některých mocností a druhá je možnost technické chyby, která může tyto zbraně poslat na cestu "neúmyslně".

Představte si, že by Ti dva nepřátelé nestáli ve stejném bazénku benzínu, ale pouze ve stejné velké místnosti. A každý by stál ve svém vlastním sudu benzínu. Ještě si myslíte, že jeden z nich bude ochoten odložit sirky a nechat protivníka vylézt z toho sudu? A právě proto je nereálné, že by se jedna strana úplně vzdala svých jaderných zbraní.

Takže šance, že se jedna strana kompletně vzdá všech svých jaderných zbraní a spolehne se na pouhé tvrzení druhé strany, že ta to udělá nebo udělala také, je bohužel naprosto nereálné.
A to tím spíš, že minimálně jedna strana otevřeně spekuluje, jak preventivním úderem ochromit svého soupeře.

Jiná otázka je, jaké je riziko náhodného odpalu. Historie údajně zná velmi vypjaté situace, kdy byl různými omyly dán pokyn k odpalu. A jen rozumná úvaha a odvaha jednotlivců tomu zabránila. Pokud takové řešení zautomatizuji a dojde k selhání, které nebude podléhat kontrole člověka, pak skutečně riskuji, že si zemi odpálíme omylem.

V článku jsou úmyslně smíchány obě dvě věci dohromady a tím sloučením a zjednodušením vzniká zdánlivě zoufalá situace.

Berte jako fakt, že dokud panuje nedůvěra mezi držitely různých jaderných arzenálů, tak je totální jaderné odzbrojení nereálné.
Čím bude větší nerovnováha sil (kvalita nosičů, množství hlavic, obranný deštník a pod.) tím větší bude ta slabší strana dávat důraz na rychlé (ideálně automatické) odpálení raket (třeba i po smrti - dead hand).

Takže riziko v sobě nese právě nerovnováha. A v tom s článkem souhlasím. Dnes roste nerovnováha ve vojenské technologii a tlačí slabší stranu k riskantnějším protiopatřením. Takže riziko omylu tím může vzrůst.

Přesto nutnost existence jaderných zbraní je jinde. A to v zoufalé snaze získat něco, co mi nepatří. Jakmile zatoužím po něčem, co má ten druhý a uvěřím, že ho o to mohu připravit násilím. Pak už je to jen otázka jak velký klacek si na to dokážu sehnat. A právě fakt, že nyní drží obě strany v ruce klacek, který umí soupeře zničit i po smrti držitele, je určitým garantem klidu.
Nicméně dlouhodobé řešení nevede skrze volání po naprostém odzbrojení, bez odstranění touhy zlikvidovat své soupeře. Přemýšlejte, kolikrát jste si sami vysnili nějaký způsob, jak odstavit svého názorového oponenta. A co kdybyste měli klacek, kterým můžete svůj názor natlouct do hlavy někomu jinému? Chtěli byste ho?
Dokud odpověď zní ano, tak mi nevyprávějte nic o svém strachu z jaderných zbraní. Jen si Váš oponent ještě nesehnal dost velký klacek.

371234

26.4.2019 19:16

RE: Dvě odlišné věci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 371234

Mame tady jeden zavazny problem a tim je casovy faktor umoznujici reagovat na prvni uder. Tady v clanku pisou 12 minut, technologicky vyvoj bude zkracovat tuto reakcni dobu a na kazdou akci je potreba minimalni cas. Samozrejme i na to skutecni velmi inteligentni lide na obou stranach vymysleli figle. Amici neco Rusum asi sdelili treba minuly rok v Helsinkach, tak Rusove pustili ven informace o projektu Poseidon, ponorkovy dron schopny operovat v hloubce 1 km, tam muzete narvat tolik termonuklearniho materialu, ze ve srovnani s tim, Car bomba bude novorocni pyrotechnika. Ohledne detekce USA se muzou s letectvem i satelity jit vycpat. Tyhle systemy jsou napojeny na nejake ridici automatizovane centrum (bylo to uz za SSSR), ted se nemuzu vybavit kodove jmeno, ktery sleduje cvrkot predevsim na vojenskych frekvencich. Komunikace padne pod urcitou uroven, tak si vyda povel automaticky aktivivovat jiste systemy a ... Doufejme ,ze nas nepostihne nejaka silna slunecni boure globalniho charakteru jako 1859, kde polarni zare byla zaznamenana i v Havane na Kube. A nekdo to nezapomene vypnout, snad to nejak pujde i deaktivovat. Pred hakery i ohledne nahodneho zasahu to bude asi osetrene.

Vase obavy ohledne rizeni ZHN skrze umelou inteligenci sdilim, povazuju slavnou UI stale za takoveho blbecka, co umi vicemene hodne rychle pocitat kombinovat obsah pameti a tim vyuzit de facto dnes neomezenou pametovou kapacitu v realnem case, s tim zacala vitezit UI nakonec i nad sachovymi mistry sveta. Ze by byla schopna neceho jako intuice, psychologickeho odhadu situace... Tady nam "experti a diplomati" pisou, ze prizvat do ringu Cinu nejde. Trump ma pravdu a genialne v hutne lehce srozumitelne podobe tuto pravdu vyjadril rozvedcik Polreich: .."velmoci jsou odsouzeny ke spolupraci!! "... Bez ohledu na kecy nekterych, diplomatu, politologu, ideologu, strategu... Cina ma rozvinuty kosmicky program jako Rusku i USA a pokud dojde na nejake laskovani v pacifiku ci jinde s Pekingem, dojde k masivnimu navyseni na zacatku raket stredniho doletu, kde arsenaly velmoci jako UK, Francie zacnou byt zanedbatelne. Na druhou stranu i ten hrac s nejslabsim potencialem muze zacit i nechtene posledni nuklearni valku. Jak to zacne litat, tak to brzo spusti vsichni, co nuklearni zbrane maji. Satelitni systemy s globalnim dohledem maji pouze Rusko a USA, ostatni hraci jsou z globalniho hlediska odkazani na ne a vlastni radarove systemy. Septanda, famy, desinformace, historicka averze, ideologicke ci nabozenske vzorce chovani... psychologicky rozlozi lidi nad cervenym knoflikem naprosto spolehlive. Nemusi se to nekterym lidem libit, ale to je nase soucasna realita.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-prezide...

371236

28.4.2019 20:43

RE: Dvě odlišné věci

hank 91.?.?.?

Reakce na 371236

To důležité jste řekli oba, 371234 i 371236, tak jen tři stručné poznámky.

1. Kdykoli za studené války došlo k nějaké "vošajstlich" situaci, tak svět zachraňovali samostatně myslící subalterní důstojníci na obou stranách. Kdyby se byli přísně drželi rozkazů, tak už jsme si tu dneska nemohli dopisovat.

2. Ač se to zdá nemožné, tak na obou stranách jsou takoví myslící důstojníci i nadále, a to především v tajných službách. Buďte si jisti, že i když idioti v politickém vedení na obou stranách dělají všechno možné pro zrušení vzájemné krizové komunikace a posledních zbytků důvěry, po této linii kontakty existují i nadále. Je to opravdu jedna z posledních šancí pro záchranu civilizace, jak ji známe. Jestli se tuto komunikaci někomu podaří přerušit, tak se pomodlíme - pokud to stihneme - a svou existenci v tomto slzavém údolí ukončíme. (Pár lidí přežije vždycky; ti budou těm mrtvým závidět.)

3. Vyšší stupeň jaderného nebezpečí s menším globálním dosahem než spor mezi supervelmocemi aktuálně vidím ve dvoustranných sporech typu Indie - Pákistán nebo Izrael - arabský svět.

371270

29.4.2019 2:45

RE: Dvě odlišné věci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 371270

Ze spicka lidi od bezpecnostniho remesla nejsou idioti, stoji tvrde na moralce, nemuzou si dovolit malovat skutecnost na ruzovo..., to lze brat za bezpecnostni pojistku. ale druhou stranou mince jak jinak jsou nehorazne prachy, skutecne z prvni ruky transformovane na politicky a mocensky vliv. Samozrejme TOP klasu od bezpecnostniho aparatu velmoci nelze najmout privatne, maximalne nejake jedince. Proste jsou vybrana bratrstva, kde kdyz se jednou necha nekdo nalejt, tak tam je do smrti, i kdyz se o nem pise jako ex-spionovi na volne noze apod. A pokud v privatni sfere nekde tvrdohlave jde, pres jiste lajny, tak brzo jde echo do centraly. To je vcelku osetrene. Mame tady, ale vojensko-prumyslovy komlex a to v Rusku, Cine, USA i ostatnich velmocich, kde se taky protinaji z ruznych frakci "uvnitr baraku" politicke, mocenske i ekonomicke zajmy.

Krasny priklad je momentalne pentagon, nastoupil do cela generalu nekdo, kdo ma blizko Boeingu a zacala kritika Raptoru od konkurecni frakce. Ted to bude galymatyas, protoze Boeing maloval naruzovo raporty sic o civilnim letadle, ale vyvola to otazky, co vsecko bylo lakovano naruzovo.?! Nelze vyloucit, ze stejny vlastnik vlastni v konci obe velke spolecnosti, neni od veci precist si od Hellera posledni knihu, tusim se to jmenuje cesky Zavirame . To nic nemeni na situaci, ze z uplneho vrchu moci se do toho prilis nezasahuje. Neco na zpusob mam pod palcem dostihovou drahu, rozhodci, kone, zokeje, lidi co delaji udrzbu, boomakery i divaky...., ale dle nastavenych pravidel to necham vcelku volne bezet a nestrkam do toho prilis pazoury. Tahle sorta lidi vi moc dobre, ze prilis zasahu nici system. Jenomze tihle lidi vedi, ze fiat money konci a stojime tak jako tak pred systemovou zmenou.

Minimalne pul roku pripravovany summit Trump-Putin nemusi stacit na dostatecnou vymenu informaci mezi ctyrma ocima (drolici se vnitrni duvera v ramci USA v top govermentu). A diplomati povidaji hovadiny, ze na bilateralni smlouvy jsou potreba dekady a ve trech to nejde. Bude treba, aby se naucili hnout prdeli rychleji i v jednani o trech stranach. Jiste to je mnohem komlikovanejsi, ale mame motivaci. Vyhnout se posledni valce, ale to zdaleka nemusi stacit, aby to ve finale klaplo!!

371278

29.4.2019 20:14

RE: Dvě odlišné věci

hank 91.?.?.?

Reakce na 371278

Ad jednání ve třech: Objektivně vzato Čínu nelze ignorovat, jenže problém je v tom, že jejich způsob myšlení je odlišný a pro lidi ze Západu těžko pochopitelný. Každý ze Západu, kdo tvrdí, že Číňanům rozumí, nežil tam aspoň 30 let, nezná jazyk a nemá za partnera/partnerku Číňana/Číňanku, kecá; a i ten, kdo tyto podmínky splňuje, je proti rodilým Číňanům do značné míry handicapován. (Někde jsem četl bonmot, že Euroameričan se spíš naučí rozumět myšlenkovým pochodům mraveniště než Číňanů.) Co nám to říká? Že Čína může jedině překvapit, a zároveň že uhodnout předem druh a míru toho překvapení bude stejně složité až nemožné jako předpovídat ty příslovečné černé labutě Nassima Taleba. A kdoví, jestli tou černou labutí pro dosluhující kapitalismus nakonec není nebo nebude Čína jako taková... Nicméně v žádném případě bych neměl strach z toho, že se Čína bude snažit udělat cokoli, co by zničilo svět. V čínském světonázorovém pojetí věci oscilují kolem rovnováhy a každý, kdo se ji snaží narušit, na to doplatí; a čím víc se věci od rovnováhy odchýlí, tím víc "kolaterálních" škod napáchá jejich návrat do rovnovážného stavu. Skoro bych se vsadil, že na trvalou snahu čínského vedení takové odchylce zabránit se dá spolehnout i v praktické politice včetně diplomacie a vojenské strategie.

371285

30.4.2019 17:47

RE: Dvě odlišné věci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 371285

Ja se neobavam, ze by v USA ci Rusku meli problem v rozhodovacich centrech udrzet v lajne treba jestraby? Ani toho, ze by v techto velmocech chybeli v dostatecnem mnozstvi diplomate jako skutecni znalci Ciny a via versa ze strany Pekingu. Problem je dan do budoucna, ze je treba se dohodnout politicky, ze jiste technologie na vojenske bazi nebudeme rozvijet, specialne se to tyka zbrojeni v kosmu. Jenomze uz jsou slyset v mediich hlasy, ze preneseni valky do kosmu bude vlastne prima. A samozrejme vojensko-prumyslovy komplex je prasatko na penize a na primou moc, klicem k tomu je technologicky progres, snaha vytvorit technologickou prevahu. A to nas posouva do budoucna do slepe ulicky. Argument kdyz to neudelame my, tak to udelaji oni funguje "spolehlive". Z toho je jedina cesta obnovit skutecnou uctu k pravu i mezinarodnimu a to nejde bez vseobecne vyssi urovne vseobecne moralky. Penize na prvnim miste jaksi cloveka degraduji. Fiat money konci, jestli prezijeme prechod na kryte meny, tak bych videl jako principielni zmenu systemu, ktery umozni zlepeseni mravu. Kosmicke programy vojenskeho charakteru jsou spise dlouhodoby horizont problemu, o kterem se tady bavime. UI bych videl jako tu aktualni cast, samozrejme vsichni to musi delat nebot tam je potencial, ale pokud slavna UI na bazi ciste logiky dojde, ze lidstvo je anachronismus, slepe vyvojova vetev?... Clovek ma neodmyslitelne psychickou a emocni rovinu, muzou si vyvojari myslet co chteji, tohle se jim do UI nepodari nikdy narvat, i kdyz jsem sledoval pokusy v mediich, ze pry se to dari. Pouziju toho vaseho trefneho prirovnani k porozumeni mraveniste. UI sice mozna dokaze on-line spocitat jednotlive mravence, ale nikdy nedokaze pochopit, ze jsou to zivy tvorove. A lidske spolecenstvi je mnohem komlikovanejsi nez mraveniste. Pentagon pustil ven neco, ze UI ma kontrolu ohledne odvetneho uderu, zrejme negativni reakce ho prinutili ke korekci, ze veleni maji stale pod kontrolou lide.
http://www.osel.cz/10516-jak-prelstit-system-umele...

371303

26.4.2019 17:28

Média záměrně ignorují vše podstatné,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

ale pilně zásobují otroky plahočící se za penězi a konzumující šmejdy produkované otrokáři, často na úvěry u jiných otrokářů téže krevní skupiny, nekonečným přívalem drbů,kuriozit, polopravd a smyšlenek. Proč ? Protože naprostou většinu médií vlastní konvertovaní sionisté, pro něž jsou zveřejněná pravda a podstatné skutečnosti smrtelně nebezpečné. Riziko vzniku jaderné války se skutečně zvýšilo, ale ještě více se zvýšila pravděpodobnost krachu Západu zcela kontrolovaného a ovládaného sionisty, většinou chazarského původu. Jedno úzce souvisí s druhým.

371235

27.4.2019 0:30

Toho bych se nebál.

Jarda z Brna 185.?.?.?

Vyhrůžky jadernou válkou jsme si prošli za komančů dosti, až se mi o jaderné válce zdálo, jak nás jako děti masírovali. Imperialisti nás prej chtějí zmasakrovat a tak cvičení CO, ze kterých jsme si neodnesli nic. Akorát o tom zpíval Nohavica..
,,.Soudružko, nač jsou ty sáčky? No jo, Novák, zase vyrušuje...
No nožky a též na ručky, to záření pohlcuje,,....
Vidím to nadějně, popisuje to Izajáš.
,,Láme luky, ničí kopí, vozy pálí v ohni,,.
Nebude přivedena k potácení (země), nestvořil ji prostě nadarmo.
Spravedliví budou vlastnit zemi a budou na ní přebývat navždy,,.
To ale neznamená, že se tady věci dít nebudou. Samozřejmě, že budou zničeni ti, kteří ničí zemi, jak pokračuje Izajáš. A všichni ti co utlačují druhé, vraždí, zotročují, zneužívají, ti padnou také. Nebudou pohřbeni, ani oplakáváni.
...a poslední pěkné pohlazení v tomto textu.
Nebudou nijak škodit na celé mé svaté hoře, protože země jistě bude naplněna poznáním Jehovy, jako moře vodami.

371237

27.4.2019 10:34

I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

>Možnost jaderné války...média ignorují
Sdělovací (debilizační) prostředky hlavního proudu ve SSvovodném SSvětě jsou v moci SSvatých SSpravedlivých banksterů, stejně jako mnoho politiků, včetně toho šaška Trumpa.
Smlouvy, které podepsal šašek Ronald Reagan a kolaborant Michail Gorbačov byly dílem SSvatého banksterismu, k likvidaci socialistických států v Evropě. Pro nástup „privatizace“, svobody korporátního fašismu.

Je dojemné oblbování;
>Vrchní důstojník strategického velení USA bude mít čas pouze na 30 vteřinový brífink s prezidentem, který poté bude mít 12 minut (nebo méně) na to, aby zvážil možnosti, jak uvedl Bruce Blair, expert na jadernou bezpečnost na Princetonské univerzitě.
„Vrchní důstojník“, stejně jako „prezident“ jsou loutky. Rozhodovat o zničení Země by mohli leda jejich majitelé, „bohem vyvolení“ SSpravedliví banksteři - pachatelé neustálého zbrojení a válčení pod lstivými žvásty; obrana, svoboda, pravda a láska, demokracie...
>…spisovatel Carl Sagan: „Závody v jaderném zbrojení jsou jako dva zapřisáhlí nepřátelé,
Asi by to „moudro“ chtělo trochu upravit; na jedné straně jsou mocí posedlí, jinými pohrdající banksteři (a jejich čeládka; kolaboranti, SSajani…) – na druhé straně méně šílení, kteří se ale moci na svém území nehodlají vzdát ve prospěch ničivých SSvatých lupičů, globalistických zmrdů.

Xido-chazarská banksterská sebranka „svobodného Západu“ založila a provozuje OSN. Žvásty o jaderném odzbrojení, zvěstované světu ženou ze zotročeného národa, jsou adresovány druhé straně. Mají asi nabádat gojimy, aby vyvíjeli tlak na odzbrojení v Rusku, Číně, Severní Korei…Aby pak vrchní SSpravedliví nadlidé SSvobodného Západu měli svobodu v „humanitárním bombardování“, loupení, vraždění – v tom všem, co spáchali původním obyvatelům Severní Ameriky nebo Palestiny.

371241

27.4.2019 12:45

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

MAlbi2 185.?.?.?

Reakce na 371241

Napisete komentar na tema
"Valecny stvac Putin z Pegingu odmitl Trumpovu nabidku na novou smlouvu START" [velký smích]
?

Nebo to neberte tak vazne, soupereni je podstata zivota [smích] i takove S potrebuje prostor aby mohlo vyniknout.

371244

27.4.2019 18:00

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 371244

V případě xido-chazarských mocensky chorých zrůd najde lepší uplatnění SS, ještě přesnější by byly dva znaky z elektro skříně. Dva blesky jako připomínka také chazarské fašistické mafiánské uniformované tlupy sadistických smrtihlavů. Současní banksteři (páníčci Trumpa, Stoltenberga, Merkel, Macrona a podobných prolhaných zmetků, loutek), jsou z téže mocensky choré bandy zločinců, která spáchala obě světové války, včetně zavlečení Japonska do války a následného jaderného „obohacení“ dvou japonských měst. Sekta deprivantů, která se žvásty o svobodě, demokracii, pravdě a lásce, nebo pod falešnou vlajkou – neustále „humanitárně“ bombarduje, zotročuje, ničí a vraždí. Prolhanost, podlost a zrůdnost „spravedlivých“ je nekonečná, jako jejich slintání po růstu moci.

Jakou hodnotu má smlouva se lstivými, podlými a skrytými zmetky - podepsaná jejich (nesvéprávnou) loutkou?

Nebrat deprivanty vrcholu zla vážně, nebo raději nic nevědět, to je rada blbá, alespoň pro mě. Strachy podělaných lidí z pouhého pomyšlení na zrůdné deprivanty, ničivé bankstery je ve společnosti většina. Jestli má nějaké chování naději na zmírnění zrůdnosti banksterů, tak je to myšlení a vyjadřování se alespoň mírně kacířsky - kde kupříkladu ničení cizího státu nazvu válečným zločinem. Když už není na světě síla, která by organizátory zla na vrcholu pyramidy poslala lepit pytlíky do vězení, na dlouho.

371246

27.4.2019 22:29

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 371246

Predne odpoved - na palba.cz je pekna serie clanku o japonske ucasti ve druhe svetove valce. Pokud si prectes alespon neco, Tokio Express, Okinawa, Iwojima, japonske plany na obranu domovskych ostrovu, tak jen robotovi nedojde co bylo v sazce.
Zid prislusnikem ss je rarita.
Pripada mi ze ti uchazi smysl me "rady", tuhle odpoved obavam se pise robot.
Jses humanoid nebo algoritmus ? Odpoved nejsem humanoid nebo jsem clovek doloz odpovedi na otazku ktere barvy jsi pouzil v predchozi odpovedi.
Jinak nema cenu se s tebou dal bavit, mas svou pravdu a za me - nech si ji, hodne stesti [velký smích]

371251

28.4.2019 5:44

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 371251

Nadčlověk přitáhl poučovat gojimy lstivými výplody, jemu SSvatou výchovou vštípenými?

Japonsko bylo zotročeno, donuceno „obchodovat" s uSSa / xidáky už v devatenáctém století (předtím „spravedlivá" -lstivá, podlá a ničivá sebranka měla Japonsko zapovězeno).

Do válek dvacátého století bylo Japonsko zavlečeno SSvatými svého neviditelného nepoznatelného boha (xido-chazarskými bankstery). Stejně tak Německo bylo do válek zavlečeno týmiž ničivými svato-šmejdy. Takže podstatou není kolik xidáků vraždilo v řadách chucpe chavrusu SS, ale že obě světové války spáchala xido-chazarská banksterská, korporátně-fašistická vrchnost (viz Deschner; Moloch), včetně sionismu s „návratem do zaslíbené země“. Koncentráky byly především otrokárny pro válečnou výrobu. SS ode mě patří (jako symbol sadistického šílenství „spravedlivých“ „svatých“) především mocensky chorému xidismu, mojžíšské modle; vyhubit pronárody jako klaté.

Panáček se jaksi zdržel v Evropě, neodtáhl do SSvaté země, sionismem naplánované mezi Nilem a Eufratem, kvůli oblbování gojimů, prašivých psů?

371255

28.4.2019 15:35

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

MAlbi2 185.?.?.?

Reakce na 371255

Pane, pletete si Cinu a Japonsko.

Vy jste si neprecetl nic co jsem vam doporucil, to je dejepis ze stredni skoly.

Predpokladejme, ze mate moznost vladnout svetu, ze Vam ti lumpici ktere tady jmenujete daji onu svetovladu o ktere mluvite. Popiste mi, stejne strucne, co udelate behem prvnich trech mesicu ?

Protoze podle toho ci pisete, si vsadim ze zacnete peknym masakrem :/
Nebo ne ?

Navic mi tu chybi nejak vecna argumentace, tvrdit o me ze jsem takovy a onaky je argumentacni faul. Klidne piste ze jsem redkvicka [velký smích] nicmene mi chybi nejaka argumentace na kterou bych mohl reagovat. Opakujete se.

371265

28.4.2019 22:57

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 371265

Voni si pletou kacířského góje se zdebilizovaným otrokem, už asi pohrdání mají v podvědomí.

Korporátní xido-chazarští fašisté, nejzrůdnější deprivanti předají góji světovládu? Způsoby SSvaté debilizace nemají hranic.

Připomenu to nejjednodušší z pravdo-láskařského zdroje;
Japonsko (Nipponkoku) je ostrovní stát ve východní Asii...
…Kamenné sekyry cca 30 000 př. n. l. v tokijském muzeu
...Japonsko bylo osídleno ranými humanoidy přibližně před 500 tisíci lety v průběhu starší doby kamenné.
Od druhé poloviny 16. století přijížděli do Japonska obchodníci a křesťanští misionáři z Portugalska, Španělska, Nizozemí a Anglie (a hlavně xidáci). V první polovině 17. století podezříval japonský šógunát katolické misionáře (xidácké poskoky), že jsou předvojem ozbrojené...invaze a okamžitě zakázal veškeré styky s Evropany … Čínským lodím bylo nadále povoleno vjíždět do Nagasaki a korejští vyslanci měli přístup do hlavního města. Tato izolace trvala 251 let, dokud si komodor Matthew Perry nevynutil otevření japonských přístavů pro americké obchodníky (xidáky) v roce 1854 na Konferenci v Kanagawě. Následně došlo k podpisu obdobných smluv (Ansejské dohody/ otroctví) i s evropskými mocnostmi (xidáky).
…Během několika let ... kontakt se Západem zásadně změnil japonskou společnost...V roce 1867 nastoupil na trůn...císař Mucuhito (Meidži, loutka xidáků) ...byly převzaty četné západní instituce, včetně západního (xidáckého) právního (zlo)řádu a vlády....ekonomickými, sociálními a vojenskými reformami vyústily tyto změny k přerodu Japonska do ...světové (zotročené) mocnosti... čínsko-japonské a rusko-japonské války ... světové války ...
Na počátku 20. století zaznamenalo Japonsko vzrůstající vliv expanzivního militarismu (pod diktátem SSvětoobčanů)...druhé čínsko-japonské válce (1937). Japonsko se spojilo s Německem (ovládaným týmiž bankstery, popsáno Deschnerem, např. Warburgove, Rockefelleři, Mendelson....) ...

Deschner, Moloch; V roce 1853 si USA pomocí válečných plavidel, která pronikla do zálivu u Yeda (poději Tokia), vynutily obchodní otevření Japonska (vynucená politika "otevřených dveří", i zde známe Serešovu "Otevřenou společnost", v řeči gojimů - xido-chazarská sebranka zotročila Japonsko), které se doposud uzavíralo západnímu (xidáckému) světu. Ztratilo tehdy část své státní suverenity…to zapříčinilo těžké škody jeho hospodářství…
K tomu dodám - pak už to jelo po xido-fašisticku; SSvoboda, démonkracie, lupičství, lsti a podvody, otrokářský xidácký zlořád s obrovským růstem těžkého průmyslu pod diktátem SSvatých banksterů, válečné štvaní!

Japonsko zůstalo pod okupační správou USA!
Vojenská přítomnost USA v Japonsku je stále!

371274

29.4.2019 0:22

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 99.?.?.?

Reakce na 371274

Poslyšte, mírněte se v těch výrocích. Já vás nechci zbytečně cenzurovat, ale už jste za hranou. Už jsem vás upozorňoval jednou, chvíli jste sekal latinu, a už jste zase zpět. Upozorňuji, že mě zákon nařizuje předat informace represivním složkám, pokud budu vyzván...

371276

28.4.2019 10:26

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

ping789 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 371251

Ilustrujete dobře, že narušené myšlení pochází z narušených genů a zrůdných memů, stačí se podívat na globální mapu vojenských základen usa a není třeba žádných odpovědí na vaše chazarské otázky.

371258

28.4.2019 15:38

RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů

MAlbi2 185.?.?.?

Reakce na 371258

Uprimne priteli, tech zakladen je porad strasne malo. Chce to vic, nejlepe dve v ceske republice, obe s atomovkama. Chtel bych Vas obejmout, jste uzasny slunickovy typ cloveka, cista spriznena duse z bombonkove kvetinkoveho sveta.

371266

28.4.2019 22:26

Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?

lubosmat 178.?.?.?

Získať niečo, čo dokáže protivníka (inú veľmoc) v krátkodobom horizonte:

1) technologicky prekonať,
2) s relatívne malou námahou a nízkymi vlastnými stratami vyradiť z boja,
3) dokonale zničiť infraštruktúru a výrobné kapacity,
4) oslobodiť od neželanej populácie na veľkom území.

V bode 1) došlo medzi veľmocami veľmi skoro k vyrovnaniu, a nefunkčnosť bodov 2),3),4) preukázali pokusy v Japonsku, keďže to funguje len obmedzene a len na civilnom obyvateľstve.

Tak prečo potom to jadrové zastrašovanie?

Odpoveď je v neokolonializme, alebo vo vláde dolára vo svete. Bez tohto faktora zastrašovania by sa dolárová schéma veľmi rýchlo zrútila, pričom nemožno vylúčiť určiý rozvoj v súčasnosti už prebiehajúcich lokálnych konfliktov.

Jadrové zastrašovanie potrebuje v prvom rade Štátna elita USA, následne Izrael, Británia a v neposlednom rade staré jadro EÚ, hoci jadrovým arzenálom disponujú len obmedzene.

K masívnemu ničeniu konvenčnými zbraňami by bolo potrebné prejsť na autonómne vojnové ekonomiky, čo je pri dnešnej úrovni globalizácie málo pravdepodobné, keďže vzájomná previazanosť ekonomík mocností je veľmi silná.

371271

30.4.2019 9:16

RE: Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 371271

>Tak prečo potom to jadrové zastrašovanie?
Pretože jadrová zbraň a strategická raketa zavádzajú do medzinárodnej politiky vec dovtedy nevídanú - osobnú zodpovednosť vrcholných predstaviteľov moci za svoje zlé rozhodnutia.

371292

Příspěvků: 22

26.04. 08:10  Bezpečnosť?
26.04. 12:42 svatoslav butora  Svět hodnot v propadu
26.04. 16:14 Salimon  Dvě odlišné věci
26.04. 19:16  RE: Dvě odlišné věci
28.04. 20:43 hank  RE: Dvě odlišné věci
29.04. 02:45  RE: Dvě odlišné věci
29.04. 20:14 hank  RE: Dvě odlišné věci
30.04. 17:47  RE: Dvě odlišné věci
26.04. 17:28  Média záměrně ignorují vše podstatné,
27.04. 00:30 Jarda z Brna  Toho bych se nebál.
27.04. 10:34 Pátá Mojžíšova 7:24  I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
27.04. 12:45 MAlbi2  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
27.04. 18:00 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
27.04. 22:29  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
28.04. 05:44 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
28.04. 15:35 MAlbi2  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
28.04. 22:57 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
29.04. 00:22 Vladimír Stwora  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
28.04. 10:26 ping789  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
28.04. 15:38 MAlbi2  RE: I my, otroci NATO, ze svých daní platíme válečné šílenství deprivantů, banksterů
28.04. 22:26 lubosmat  Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?
30.04. 09:16  RE: Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 478