Diskuze k článku

USA porušily pravidla hry v bankovním světě

Příspěvků 15

22.4.2019 8:50

2022

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

wikipedia: "Basel III was agreed upon by the members of the Basel Committee on Banking Supervision in November 2010, and was scheduled to be introduced from 2013 until 2015; however, implementation was extended repeatedly to 31 March 2019 and then again until 1 January 2022."

371123

22.4.2019 9:18

textu 99 goju ze 100 stejně neporozumí

ping789 2a00:x:x:x:x:x

tak už jdeme do finále a poslední tóny zní,
to všechno se chystá spousty dní,
a najednou už jen pár taktů se zpívá,
až tma nastane v sále a bude tu loučení,
ať nejdem domů zkroušení,
a lepší nálada ať po nás tu zbývá,

tak my už jdem do finále a za všechno vážně dík,
zas přijdem a možná i kouzelník,
kdo tu byl jedou příště se vrátí
s naší partou rozehranou na shledanou ...

371125

22.4.2019 9:45

politicky nastroj

plak 37.?.?.?

z historie je mena politickym nastrojem a je jim porad. symbolem statu, jako zadny jiny. neni nic co bychom ceskeho meli v rukou, casto jako koruny. vazme si jich a zrusme chybne zavazky. usa se snazi udrzet kontrolu, trha voditkem ruskeho medveda. eur, je takove voditko. blazen by si ho nasazoval, kvuli kurzovym rozdilum v ucetnictvi.

371128

22.4.2019 11:21

světový kreditový systém

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

(Vkládáno přes TOR nebo proxy. Zrušeno)

371132

22.4.2019 13:01

Bankovní svět.

LuboDubo 84.?.?.?

Přiznám se bez mučení, že nemám potřebné vzdělání, abych se orientoval v bankovnictví. Co jsem ale ve své nevzdělanosti nepochopil je, proč mají státy skrze banky uloženy své finanční a zlaté rezervy v cizích státech. Vždyť je to něco podobného, jako když nějaký chytrolín rozhodl, že uložíme naftové rezervy v Německu. A jaké s tím byly problémy s navrácením. Vždyť se tak daný stát naprosto vědomě dostává do podřízeneckého a závislého postavení. A ať mi nikdo neříká, že jsou to povinné vztahy a smlouvy mezi státy nebo bankami. Vždyť jenom jouda podepíše smlouvu, která ho znevýhodňuje. Holt nemám na vyšší politiku.

371135

22.4.2019 14:42

RE: Bankovní svět.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 371135

Do Rajchu uskladnili úředníci státní rezervy uhlovodíků z ropy protože tam mají velké podzemní rezervy ještě po Ádovi. Po Hadráku se u nás hovno už vybudovalo, ani kapacity zásobníků státních rezerv se nenavýšily s vyššími nároky na množství zásob pro korporátně-montážní ekonomiku. Pak ty zásoby v Rajchu rozkradla mafie, respektive napakovala se na ukradeném DPH pomocí čachrů, které vymyslel Kalousek a s ním pak v tom jeli všichni jeho kumpáni ve vládě, u policajtů, celníků, na ministerrstvech, atd. Lítají v tom stovky miliard za ta léta. Bez této zlodějny by partaje jako TOP 00 neměly na volby a veškerou reklamu a korupci kolem "vstupu do politiky".

371139

22.4.2019 13:27

doplněk

LuboDubo 84.?.?.?

Pozapomněl jsem na krok ČNB v roce 1997-98, kdy byl pod vedením tehdejšího guvernéra Tošovského v podstatě zrušen český zlatý poklad a onen Tošovský zmizel v USA, kde se převáží ve Ferrari. Což mnohé vysvětluje, ale já stále nechápu, jak je toto možné.

371136

22.4.2019 14:52

RE: doplněk

kolokol 185.?.?.?

Reakce na 371136

Není to nic tak nepochopitelného. Ten člověk (totiž Tošovský) má úžasnou karmu. Proto si může se svým motýlkem jezdit ve Ferrari naprosto zaslouženě, i když na něj lidičky bez motýlků doplácí a kdekdo s horší karmou by ho raději viděl v teplákách.
Chce to více tolerance
[bliji][cool]

371141

22.4.2019 21:49

Sankce na banku Moskva

juvi 77.?.?.?

Hehe, asi znám důvod, proč se na sankčním seznamu objevila tato banka. Její šéf, Boris Borisov totiž napsal a zveřejnil články o americkém hladomoru a stanovil přibližné počty obětí. Viz leva-net.webnode.cz/products/hladomor-30-let-v-usa...

371145

23.4.2019 5:54

Rusove maji jednu vyhodu, nejsou v casove tisni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Kdyby Kadafimu dovolili ten zlaty dinar, tak by to musel rychle zabalit. Pokud jsou v obehu penize ruzne kvality, tak lidi si ty cenejsi cpou do polstaru, zakopou na zahrade a papir pouzijou na nakupy. Lidove receno vsechny papirove prebytky i vytistene v zahranici, by obihali ekonomikami Afriky a zlato by mizelo jako tajici snih na sahare, Kadafi by to moc dlouho s rosyoucima zasobama papiru za zlato nevydrzel. Ta valka byla pitoma, zbytecna a ke vsemu prohrana ze strany Zapadu. Rusko se vratilo do Libye a ke vsemu tam napochodavala Cina.

Rusove meli zakaz pouzivat visa a mastercard, tak tusim 2015 byl prinuceni prijit s elektronickymi kartami MIR, do takoveho rizika by za normalnich okolnosti nesli. Ted se platby rozsiruji do Bulharska a Turecka, mnohem vetsi problem nez prodej S400. Cina formalne vice jak 10 let odkladala otevreni trhu, ale ted uz to je nepodstatne, protoze nejaka cinska polostatni korporace pouze na cinskem trhu ziskala vice uzivatelu elektronickych kart nez je globalne uzivatelu visa a mastercard dohromady. V ramci BRISC se rozsiruje internetova infrastruktura, internet byl zprvu vojenska sit, pak ho objevilo bankovnictvi a zbytek i vydelecnych aktivit je takova pena na povrchu. Muze s tim souviset i boj o vybudovani 5G site specialne v zapadni Evrope. V kazdem pripade az praskne kreditni bublina a padne dolar jako svetova mena, tak alternativa k swift se bude hodit. Usmevne je, ze vznika diky sankcim USA. Proste sankce, ktere nedokazi znicit protivnikam, ci ho prinutit aby se poddal se vraci s bumerang efektem na hlavu toho, kdo je vytvoril. Ti co dokazali sankcim odolat jsou nezavislejsi a dokazali najit jine ekonomicke alternativy. A ve chvili, kdy Cina je schopna dodat cokoliv globalne... Americke sankce jsou neplacena reklama pro nove cinske trhy.

371152

23.4.2019 12:23

Zjednodušení nebo nepochopení

Salimon 90.?.?.?

Dobrý den,
pokud tomu rozumím správně, tak každá banka může přijmout platbu z jiné banky. Jakmile si domluví pravidla a způsob vyúčtování. Základní problémy, proč tak neučiní napřímo dvojstrannou dohodou, jsou tyto:
1) Nedůvěra
2) Zdlouhavé uzavírání dohod s každým bankovním subjektem

SWIFT tedy funguje defacto jako garant. Nastavuje jednotná pravidla pro vyrovnání a představuje "důvěryhodného" partnera/garanta. Jeho síla spočívá právě v tom, že bankovní subjekt, který by nerespektoval jeho pravidla bude vyřazen. V důsledku pak klienti (běžní lidé) budou mít omezenou nebo nulovou šanci zaplatit penězi uloženými u této bankovní institutce, dokud si ta neudělá sama za sebe dvoustranné dohody.
Ve chvíli, kdy vznikne konkurenční globální systém, tak se stane slabým. Proč? Protože účastníci hry (bankovní instituce) budou mít vždy možnost něco nerespektovat/podvádět a z případného vyloučení si nebudou lámat hlavu.

Jestli tomu rozumím správně, tak opuštění hranic státu, kde tento druhý mezibankovní systém vznikne, s sebou nese omezení možností testat černé pasažéry. A tím oslabení role garanta.

Existuje několik cest, jak může sekundární systém (například SPFS) získat autoritu i mimo území státu, kde vznikl (a kde je jeho autorita garantována státem). Nicméně všechny cesty, které si umím představit vyžadují, aby měl možnost zahraničním bankovním institucím nabídnout něco, co jim stojí za respektování jeho pravidel.
Typicky by to byla exklusivita plateb na daném území. Představte si, že bez účasti Vaší banky v SPFS byste si nemohli nic koupit ani prodat v Ruské Federaci. Je to velký trh a klienti o něj mají zájem. Proto se bance vyplatí se s SPFS domluvit a respektovat jeho pravidla. Ale jak zavést exklusivitu? Protože ta by znamenala, že Ruské banky nesmí být součástí SWIFTU. Co nabídnete ruským bankám jako kompenzaci? Asi jim to těžko vynahradíte.
Ale co kdyby ty ruské banky vyloučil sám SWIFT? A ony by již nebyly jeho součástí. Pak jim nemusíte nic nahrazovat. Navíc ony rády využijí tu jedinou možnost, která jim zbyla (vyjma dvoustranných dohod). A zahraniční banky pak rády přijdou a budou SPFS respektovat jako arbitra pro vyrovnání s ruskými bankami.
Nic z toho se nesatane přes noc. Nejprve vybudujete funkční alternativu. Připravíte si základnu, kterou umíte donutit spolupracovat. Následně počkáte až zpupný američan naštve svými sankcemi dost hráčů. A nažene Vám tyto hráče do náručí. A čím více jich budete mít, tím větší trh můžete nabídnout a tím silnější pozici máte, aby se k Vám přidali další. Je to obchod. A v něm se rozhodují lidé podle toho, co se jim vyplatí.

Výše uvedené je pouze spekulace vycházející z mých omezených znalostí bankovního trhu. Pokud mě někdo opraví, či doplní informace, které jsem přehlédl, budu velmi rád.

Salimon

371158

23.4.2019 19:04

USA bez uzardění poruší cokoliv,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

protože tento stát (doménu největších globálních zločinců) a většinu Evropy ovládají a skrze banky, korporace, investiční fondy, neziskovky, média ad. doslova vlastní a ovládají zločinci a devianti bez špetky svědomí, ale zato s patologickou touhou po světovládě, mamonu a moci. Mají často velké frňáky, chazarský či anglosaský původ (říkají si různě, ale považují se vždy za nadřazené ostatním a tím se dají snadno identifikovat ) a dokonale ovládají intriky, lži, lichvu legalizovanou skrze koupené či vydíratelné politické loutky, neštítí se vůbec ničeho, co jim přináší zisky a posiluje jejich moc. Včetně bombardování nevinných a naivních, násilí, vydírání, atentátů,záměrně a vždy pod falešnou vlajkou vyvolaných státních převratů, "barevných revolucí", válek, krizí, etnických a náboženských konfliktů, teroristických činů atd. Kdo těmto odporným zločincům a jejich servilním a vesměs křiváckým poskokům jednou uvěří, ten je a navždy zůstane porobeným otrokem. Přitom stačí jen začít trochu přemýšlet, aby k tomu nedošlo a dosud velice mocní zločinci konečně skončili tam, kam už dávno patří Na odporném smetišti lidstva.

371164

23.4.2019 20:57

americká nosatá elita od nynějška

r.m. 31.?.?.?

bude po planetě krást aktiva vzpurných států legálně, pokrok se nedá zastavit [chechtot]

371167

6.5.2019 18:23

Teď je na řadě zrušení hry banksterského světa

exocet 178.?.?.?

Globální parazit dovedl svět k globálnímu bankrotu/válce, cokoli přijde dříve nebo je vhodnější pro vítěznou z dvou bojujících stran/koncepcí globálního kaganátu. Prodlužování agónie strojovny chaz. Impéria už nemá smysl. Pro ty šmejdy už není prvotní zcizování majetku, ale přežití vládnoucích mafií v prostředí absence kvalitních kádrů pro šokovou změnu všeho. Příští volby v USA
nebudou. Trump smete prototéry armagedonu nebo bude horká světová - dle kabaly skončí svět jak ho známe 19. září 2019. Na obranu či rekonstrukci systému je pozdě, brzy vyjedeme z mlhy iluzí, lží, dezinformací a klamů - a tváří tvář spáleništi a pravdě se 99% globálního osídlení nasere do bezvědomí a vyrazí na lov. Na parazitní predátory všeho druhu všude. Pokud nevyrazí, zdechnou sami. To, co prožíváme, je repete konce Říše římské v turbo provedení, s kterým se živé homo sapiens ještě nepotkalo. A NIKDO tudíž netuší, jak to dopadne. Zdá se, že NWO je cca 130 let stará myšlenka, již se trockisticky snaží realizovat generace, která nemá schopnosti masterplán managovat a kádry, co jsou schopny přesvědčit všechny goje o tom, že není lepší budoucnosti, jak být jateční dobytek a otrok talmudického pána. Zatracený internet .......

371380

20.5.2019 23:16

USA si pília konár pod sebou

Milan Antal 62.?.?.?

Z krátkodobého hľadiska všetky tie sankcie proti Rusku, Číne, Iránu, obmedzenia pre Huawei prinesú pre USA prospech. Nejaké tie miliardy navyše.
Ale z dlhodobého hľadiska vedú k úpadku USA.

Prudko sa znižuje dôveryhodnosť USA ako obchodného, politického, či iného partnera. To ľahké vypovedávanie dohodnutých zmlúv, zavádzanie ciel aj proti spojencom, obchodné vojny, zakazovanie budú viesť k tomu, že do spolupráce s USA bude ochotných ísť menej krajín a firiem, obávajúc sa nevypočitateľnosti amerických krokov.
USA sa snažia izolovať dosť krajín, lenže tým zároveň sa začínajú sami izolovať od zvyšku sveta.
V podstate USA začínajú nahrádzať ekonomické nástroje silovými, menia sa na svetového diktátora.

Každá vyspelá ekonomika potrebuje globálny trh. To sa prejavuje dnes aj v prípade Číny, ktorá sa fakticky stala lídrom globalizácie, preto potrebuje pre svoje nadmerné kapacity globálny trh Uzavieranie sa USA do národných hraníc bude znamenať zníženie efektívnosti ich produkčných kapacít. Globálna deľba práce napr. medzi USA a Činou prinášala prospech aj USA aj Číne. Zrušenie tejto deľby práce prinesie ekonomický útlm obom krajinám a celému svetu, ale určite si tým narobia viac problémov USA ako Čína. Ak má Čína výkonnejšiu ekonomiku ako USA, tak ju politické zákazy nezastavia.

371583

Příspěvků: 15

22.04. 08:50  2022
22.04. 09:18 ping789  textu 99 goju ze 100 stejně neporozumí
22.04. 09:45 plak  politicky nastroj
22.04. 11:21  světový kreditový systém
22.04. 13:01 LuboDubo  Bankovní svět.
22.04. 14:42  RE: Bankovní svět.
22.04. 13:27 LuboDubo  doplněk
22.04. 14:52 kolokol  RE: doplněk
22.04. 21:49 juvi  Sankce na banku Moskva
23.04. 05:54  Rusove maji jednu vyhodu, nejsou v casove tisni.
23.04. 12:23 Salimon  Zjednodušení nebo nepochopení
23.04. 19:04  USA bez uzardění poruší cokoliv,
23.04. 20:57 r.m.  americká nosatá elita od nynějška
06.05. 18:23 exocet  Teď je na řadě zrušení hry banksterského světa
20.05. 23:16 Milan Antal  USA si pília konár pod sebou

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,21 Kč
Libra
29,21 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
21,08 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 758,58 Kč
1 unce stříbra
481,67 Kč
Bitcoin
405 834,69 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 151