Diskuze k článku

Objednávka Pizzy v roce 2015

Příspěvků 16

14.1.2004 19:48

Objednávka Pizzy v roce 2015

cygnus 213.?.?.?

Klídek, tady v ČR to funguje víceméně stejně.

Nafasoval jsem firemní mobil a po delším dohadování se zaměstnavatelem o tom, že mobil nerad, tak jsme dospěli ke kompromisu, takže mobil zapínám v okamžiku, kdy vstupuji do firmy a začíná mi pracovní doba a vypínám při odchodu.

Přesto, že se jedná o služební mobil, preferujeme jiné komunikační prostředky (mail, telefon do kanceláře), protože v okamžiku, kdy jsem u zákazníka na nějakém servisním zásahu, nemůžu zároveň řešit cizí problémy. Pokud jsou akutní, tak mne mohou kolegové bez problému informovat z kanceláře. Takže mé číslo je samozřejmě skryté.

Nevěřil byste jak často se mi stane, že se nedovolám prostě proto, že druhý potenciální účastník hovoru zřejmě nerad zvedá volání z neznámého čísla. Z jiného telefonu mám obvykle šance výrazně vyšší.

A co týče firem? V podstatě záleží na dokonalosti jejich informačního systému. Většina dodavatelů s nimiž komunikujeme nám prostě přidělila zákaznické číslo a to je také první co je zajímá, když se na ně s něčím obracíme, podrobný záznam o zákaznících je samozřejmostí. Ostatně i my to tak děláme, protože mít přehled je důležité. Třeba proto, že zákazník, který dostane tu a tam nějakou tu drobnost navíc vyhovující jeho nátuře, je spokojenější a spíš se zase vrátí.

Jasně, propojení na Národní Informační Systém nám chybí ... zatím.

Jo jo, cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

24400

14.1.2004 20:58

RE: Objednávka Pizzy v roce 2015

Bohumil Kalvas bkalvas (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 24400

Zřejmě netušíte, co je to DataWarehouse. Firmy po celém světě (aspoň ty větší) se snaží vědět o svých zákaznících vše, resp. min. nezapomínat to, co s nimi již prodělaly... I v každé centrále taxislužby už léta považuji za normální, že zavolám, a operátor/ka mě pozdraví jménem + "jako obvykle" [smích]
A mě to ani nevadí, neboť jméno jsem přeci firmě sám kdysi sdělil... [cool]

24406

15.1.2004 14:13

RE: Objednávka Pizzy v roce 2015

Matus UHLAR - fantomas 195.?.?.?

Reakce na 24400

to by ste sa divili, ja napriklad hovory z neznamych cisel tiez malokedy dviham. Mam sice sluzobny mobil ale nie za ucelom aby mi volali zakaznici... a o vseliakych lamerov volajucich kvoli hlupostiam zaujem nemam.

24455

14.1.2004 20:56

Objednávka Pizzy v roce 2015

R. 216.?.?.?

http://www.abika.com/

24405

14.1.2004 21:00

THE PRIVACY MYTH (www.abika.com)

R. 216.?.?.?

With all this attention to Privacy, does anyone ever ask the fundamental question? Why do we need Privacy? What does privacy accomplish? Does anyone ever ask what are the negative ramifications of privacy? Is the herd mentality at work again?

Why would someone need to keep their information private? Information only has value if it is discreet and not widely available. Besides if someone has nothing that they would be ashamed of why would they worry about privacy. Keeping people information private only creates misinformation and intolerance. Just look at authoritarian systems like communism, fascism or dictatorships. Wide dissemination of information creates a transparent, tolerant and honest society. How can someone be dishonest when there is no means by which they can hide their true selves. And why would someone have any need for hiding their true selves if there is no intolerance. The more information available about people the better decisions people can make. The more information available about people the lower the risk in dealing with other people.

One would raise the issue that they would just like to be left alone. In today's fast track world does anyone have the time to bother anyone without any special interest or motive. And if someone has a special interest no amount of restrictions are going to stop that person from getting access to information. And in all actuality only this special interest person having access to information can create more harm than good. Take for example Identity Theft. Why is there an incentive for someone to steal identity. Major reason is that they can steal the identity and gain credit and other monetary advantage. Why is it possible for thieves to use the stolen identity. Because all the information about people is not available to everyone. If creditors or employers could also have access to other information such as pictures of people, and other such identifying information it would be very difficult for thieves to use the stolen identity information..
Take the example of the Mortgage and loan industry. Do you think this industry would exist if the payment history of everyone was kept private or if there was no way of knowing the credit and payment history of an individual or business. If there was no way of recording credit and payment histories, most bankers or companies would be hesitant to loan funds, as there would be no way to make an informed decision or find out the chances of the loan getting paid.
Does anyone dig deep into why is spamming so widespread in spite of all the restrictions on it. If businesses or people could accurately find out people who would be interested in their products or services, why would they waste their time, energy or money in randomly targeting others. There is no incentive for them to do so. The more people try to keep their information private the more spamming and junk mail. Besides doesn't my life become easier if others know exactly what I want

24407

14.1.2004 21:02

THE PRIVACY MYTH 2 (www.abika.com)

R. 216.?.?.?

One favorite area of privacy fanatics is medical information. They say that releasing someone's medical information creates discrimination. But this hiding of information is precisely what sustains the discrimination and intolerance. It gives diseases a negative stigma. It helps in the propagation of diseases. Take the example of dating. When someone meets someone new it is very difficult to know if the other person has any STD's. And this is why STD's propagate. If there was a system where someone could verify the STD status of anyone it would not only curb the propagation of that disease but also give a great incentive to the person having the disease to get it cured.

Another favorite area of privacy fanatics is profiling by law enforcement. The main goal of law enforcement agencies is to maintain law and order. Every law enforcement agency tries to use their limited resources to the best of their ability. Take the example of police profiling a specific group. If police keep on targeting a certain group without any success do you think most police departments would continue with that policy forever? Continue wasting resources on something that doesn't work? Instead of restricting profiling wouldn't it be more prudent to have profiling quantified, analyzed and its rate of success widely discussed and disseminated. If time after time profiling a certain group does not produce any different results than that of profiling other groups what incentive would be there in pursuing that policy. And if a certain group does have a higher crime rate than another, it would provide an incentive to the members of that particular group to take action to seek out the cause and remedy it.

Nie je to krasna argumentacia? [zmaten]

24408

15.1.2004 3:18

Nie je to krasna argumentacia?

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 67.?.?.?

Reakce na 24408

Nie je.

24436

14.1.2004 23:47

Objednávka Pizzy v roce 2015

Jedinecny 80.?.?.?

preco sci-fi? uz dnes s kreditkou a mobilom vas vystopuju bez problemov

24421

15.1.2004 11:16

Objednávka Pizzy v roce 2015

Silencer 147.?.?.?

Ja vim ze se to netyka clanku tak to neuverejnujte[smích] Je fajn ze jste vrati zobrazovani kratkych zprav do puvodniho stavu. Usetril jste mi tu neprijemnoust kliknuti do mista kratke zpravy a pak posuv koleckem mysi a pak dalsi klik kdyz jsem chtel rolovat hlavnim posuvnikem. Je to proste lepsi[smích]

24451

15.1.2004 14:17

Ako to riesit

Matus UHLAR - fantomas 195.?.?.?

Firma prijimajuca telefonicke objednavky by sa vas mala spytat, ci suhlasite s uchovanim vaseho cisla pre potreby evidencie.
Napriklad prave preto, aby stacilo povedat "ako obvykle" miesto siahodlheho vysvetlovania co vblastne chcete.
Ak nesuhlasite, mala by mat pravo zaznamenat si vase cislo s poznamkou PRIVATE, napriklad aby sa vas to iste nemuseli pytat znovu.

Pan Stwora, ste si isty ze
- vas niekto nespoznal podla hlasu?
- ze si dotycna osoba nepamata (to jej nezakazete) co si obycajne objednavate?

24456

15.1.2004 14:26

Zvracim až na Měsíc!!!

Dramenbejs 195.?.?.?

Tak ta abika je fakt hustááá.

Klasický případ, že v tržní ekonomice zákonitě zbudou jen psychopati, všichni ostatní budou převálcováni.

Kdo nic nevyšpehuje, tomu vyfouknou zakázky.

Až to bude o kus dotaženější, tak bude zajímavé v hacknuté plné verzi databáze sledovat, kdo tam není.

24457

15.1.2004 21:09

RE: Zvracim až na Měsíc!!!

Rado 216.?.?.?

Reakce na 24457

>Klasický případ, že v tržní ekonomice zákonitě zbudou jen
>psychopati, všichni ostatní budou převálcováni.

Povedal by som, ze to s trznou ekonomikou v principe nesuvisi. Na spehovanie sa da najst dovod vzdy bez ohladu na (ne)trhovost prostredia.

Ale inac je ta Abika hnus, to mate pravdu...

24492

15.1.2004 23:52

Objednávka Pizzy v roce 2015

Gogo 80.?.?.?

Staci si precist Patriot act (search na google), to je sila sama o sobe a navic uz funguje. Jinak k Call display (tez CLIP - call line identification presentation), ve vetsine zemi Evropy vcetne CR, lze pozadat o CLIR - call line ident restriction, Vase cislo se nezobrazi normalnimu uzivateli, ale nadale se zobrazuje policii, nebo zachrance ... nebo FBI :+)

24503

18.1.2004 10:54

Objednávka Pizzy v roce 2015

Rin 212.?.?.?

Neco do humoru pro priste - svetove spiknuti odhaleno [smích]

http://www.stud.ntnu.no/~shane/stasj/pics/humor/div/466.html

24587

22.1.2004 6:39

RE: Objednávka Pizzy v roce 2015

Rin 213.?.?.?

Reakce na 24587

A jeste tohle:

http://www.star.niu.edu/perspective/articles/011304-bush.asp

[smích]

24836

28.3.2004 13:48

Objednávka Pizzy v roce 2015

dry 62.?.?.?

Osobne nemam nic proti tomu, kdyz me operator nejaky sluzby pozdravi jmenem a vi co sem si u nich uz objednaval, zpravidla to usnadnuje a zkracuje nutnou konverzaci. To vse ovsem za predpokladu respektovani zakona na ochranu osobnich udaju, v praxi to znamena ze by nemeli mit bez souhlasu klienta v databazi zaznamy osobni povahy (jako napriklad ze jejich taxikem jezdim dvakrat tydne do vykricenyho domu).

Co me ale stve daleko vic je neschopnost sladit komunikaci operatora s datama, ktery zadame pocitaci predtim, nez nas na operatora prepoji. V posledni dobe sem komunikoval velmi casto s operatory nejmenovaneho poskytovatele kabelove televize (a internetu) a nejmenovaneho dominantniho operatora pevnych linek. V obou pripadech jsem pred prepojenim na operatora zadal bud cislo smlouvy nebo cislo telefonu, nicmene v obou pripadech jsem to stejne musel operatorovi jeste zopakovat. To je kabinetni ukazka diletanstvi a zbytecnyho plytvani casu.

27206

Příspěvků: 16

14.01. 19:48 cygnus  Objednávka Pizzy v roce 2015
14.01. 20:58 Bohumil Kalvas  RE: Objednávka Pizzy v roce 2015
15.01. 14:13 Matus UHLAR - fantomas  RE: Objednávka Pizzy v roce 2015
14.01. 20:56 R.  Objednávka Pizzy v roce 2015
14.01. 21:00 R.  THE PRIVACY MYTH (www.abika.com)
14.01. 21:02 R.  THE PRIVACY MYTH 2 (www.abika.com)
15.01. 03:18 Dan  Nie je to krasna argumentacia?
14.01. 23:47 Jedinecny  Objednávka Pizzy v roce 2015
15.01. 11:16 Silencer  Objednávka Pizzy v roce 2015
15.01. 14:17 Matus UHLAR - fantomas  Ako to riesit
15.01. 14:26 Dramenbejs  Zvracim až na Měsíc!!!
15.01. 21:09 Rado  RE: Zvracim až na Měsíc!!!
15.01. 23:52 Gogo  Objednávka Pizzy v roce 2015
18.01. 10:54 Rin  Objednávka Pizzy v roce 2015
22.01. 06:39 Rin  RE: Objednávka Pizzy v roce 2015
28.03. 13:48 dry  Objednávka Pizzy v roce 2015

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 4

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 720