Diskuze k článku

Ekonomická migrace pomáhá stagnaci a zaostávání

Příspěvků 13

2.7.2018 11:24

dobrý článek, paralela ze starým Římem jak vyšitá

r.m. 31.?.?.?

Římská říše řešila problémy stejně. Když něco nezvládlo 1000 otroků, poslali tam další tisícovku. Technický pokrok se zastavil, laciné pracovní síly byl dostatek.
Zbrojní výroba byla bez inovací, zato technická zdatnost "barbarů" za hranicemi rostla.
Pomazané hlavy kapitalistických šlechticů to dobře vědí, ale drží bobříka mlčení. Mainstreamoví novináři jsou příliš pitomí, aby mysleli.

365021

2.7.2018 11:39

zapoměl jsem přidat do příspěvku, že vezou další kobylky

r.m. 31.?.?.?

Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms v sobotu zachránila u libyjských břehů 60 migrantů a pokračuje v plavbě do Barcelony.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dalsi-zachran...
Španělsko povolilo přistání lodi nevládní organizace Proactiva Open Arms, která v sobotu zachránila u libyjských břehů 60 migrantů v přístavu v Barceloně. Učinilo tak poté, co plavidlo španělské neziskové organizace odmítly přijmout Itálie i Malta, jejichž přístavy se přitom nacházely mnohem blíže místu záchrany běženců.
Proč je španělská organizace neveze rovnou nevezla k sobě domů je pro mne záhada. Nabírat kobylky a vozit je k sousedům. Nechápu co je na tom humanitárního, asi za nechápání můžu sám. Chodil jsem totiž do školy v předsorosovské době a evidentně mám díky tomu menší mozek. Ba i mozeček.

365022

2.7.2018 13:32

Prognostika.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Za třicet let jsme se stali rozvojovou zemí na úrovni Zimbabwe. Nutnost otročit na koleně pod cenou, legálně krást, šmelit a půjčovat na úrok, kam to všechno může dojít jinam než ke krachu ? Udržovat takový systém v chodu je nejhorší a nejsprostější sabotáž. Nejpotřebnější pro systém jsou všehoschopní zločinci, profesionální lháři a oblbovači. A vědět to, na to nemusí mít nikdo vysokoškolské vzdělání, to na první pohled vidí i každý hlupák...

[velký smích]

365024

2.7.2018 20:13

RE: Prognostika.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 365024

Váš příspěvek mě velmi zaujal, pane/paní "89".

Proč? Když už Vás někdo nutí "otročit na koleně pod cenou", uměl byste nám říci, kdo to je? Nebo obecněji. KDO na tomto "zlém" světě rozhoduje o cenách veškerého zboží? A také o cenách veškeré lidské práce? Uměl byste toho lotra pojmenovat?

Je-li "půjčování na úrok" dle Vás takovým hříchem, věděl byste, jak vznikají na tomto světě nové peníze? Myslím tím nové peníze pro stále přibývající nové lidi, nikoliv tisk bankovek v tiskárnách.

Tak schválně. [mrknutí jedním okem]

Vojta

365025

2.7.2018 22:42

RE: Prognostika.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 365025

Volny trh nemuze fungovat v realu bez deformaci. Nejde pouze o to, ze velmoci uplatnuji ve svych sferach zajmu sofistikovanou neokolonialni politiku. Tady skutecne nekdo vlozil pozoruhodny odkaz uz drive.
https://ceobag.wordpress.com/2014/02/07/14-africky...
Ale primo v systemu nekrytych penez je principielni paka proti volnemu trhu. Proste emise nekryte svetove obchodni meny poskytuje obrovskou ekonomickou vyhodu, ktera je naprostym protipolem volneho pohybu v ekonomice. Francouzi ve sve sfere vlivu eliminuji dolar, v prepoctu na dolary francouzska Afrika doda Francii 500 miliard $ rocne. USA na danich ziskaji 2-3 krat tolik. Pokud porovnam robustnost ekonomiky USA, pak francouzi derou africany z kuze za ziva. Francouzska centralni banka diktuje "byvalym" koloniim menu ktera drive byla vazana na frank a pod naprostou kontrolou franc. ministerstvo financi drzi 85% aktiv frankofonni Afriky. Pod kontrolou jsou suroviny, armada, politici, infrastruktura. Jinak receno, pokud Francie z Nigeru nechce migraci, tak se nebude konat. Asi maji zajimave plany v Parizi i Berline pro Evropu. Jeste to musi vysvetlit italum a pak vsichni ostatni budou muset drzet hubu a krok. Evropansky duch v praxi.

Kdyby si dovolili nekdo v Africe co Babis nebo dokonce Orban, tak je tam prevrat. Tomu se rika politicky vliv na ekonomiku, dalsi deformace. Babis mluvil ted pri navsteve Francie francouzsky, a prijali ho jako lokaje. To znamena ze pokud byl v STB tak u zahranicni slozky. Je nebetycny rozdil mezi nejakym Nevarilem a lidmi co delali venku. Samozrejme ruzni politit. oponenti to hledaji jako zaminku k odchodu, ale ja s rozvedcikem na postu premiera problem nemam, mnohem lepsi nez stranicky diletant. Mam takovy pocit, ze podle toho jak se snazi Babis manevrovat uz chape, ze zaruky na majetek v EU jsou ciste otazkou libovule panstva v EU podle toho jak se vyspi. Byl odvolany politicky nekorektni velvyslanec v Madarsku a Polaci maji problem kvulli soudcum. Merkelova ustala duveru a Schehoffer budu pokracovat.

Uz rozumim tomu, ze USA nesehnali pred par lety misto pro velitelstvi v zadne africke zemi. Byt Americanama, tak ukazu vsem jeden prst v Africe, ponevadz tam nejsou vitani a legie jim skryte podkouri kde bude moct a legionari tam jsou doma. Stahnout se i z Evropy mimo skandidavske zeme a Britanii, ponevadz to vyjde ekonomicky draho a cenu oblibenosti s tim nevyhrajou. At se kontinentalni Evropa i ta vychodni cast vyzerou svoje problemy sami. Rusove se s tim nejak srovnaj a bude . Obnovit Monroe doktrinu a venovat se zapadni polokouli, ale urcite to chce zmenit pristup, a to se stane pri kolapsu fiat money a prechodu na kryte meny. Ponevadz cesky clovek si mysli, ze neutralita je zadarmo, tak ...Mimochodem pokud legionari objedou na vojenske technice vesnici dokola, tak to znamena posledni varovani. Nemci se pro zmenu citi velmi ukrivdeni za druhou svetovou. To aby pacifisti vedeli do ceho jdou v te zatim dvourychlostni Evrope.

365026

3.7.2018 13:17

RE: Prognostika.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365025

Vojto, Vy vždycky začínáte něčím co někdo neřekl, a skončíte pak tím pádem daleko mimo mísu, a když Vám někdo neodpoví, tak myslíte že když jste se dostal tam kam chcete, že jste vyhrál. Kdo řekl, že mne někdo nutí otročit na koleni? Jen to kolem sebe vidím, a zvedá se mi z toho kufr. Ty lidi to dělají většinou dobrovolně, a ještě jsou hrdi za své ukrajinské hřivny, které za to dostanou. Uvědomte si, že české platy jsou i dnes, třicet let po podvodu, zvaném "Sametová revoluce" v 80 procentech 20 - 30 procenty německých za stejnou práci, a zloději jako třeba soudruh Klaus pracujícím ještě v televizi do očí tvrdí, že si vyšší ohodnocení nezaslouží. Nepřipadá Vám to na palici ? A to je základní podstata problému. Prodávat se za bezcenné papírky, a ještě tak málo bezcenných papírků mi připadá ponižující, kdysi chtěli slavní umělci za svá díla třeba zlato, a pokud samozřejmě byli skuteční umělci, vždy je dostali. Tratit celý život svůj drahý čas za nekrytý prachy mi připadá jako pakárna. Také mne baví Váš dojem, že víte "jak vznikají nové peníze pro stále přibývající lidi". Šmelením ani lichvou ve skutečnosti nic víc nevznikne, a začátek krachu se i před hlupáky, kterých je většina, dá jen těžko na delší dobu oddalovat. I když žere příživník svého dárce, a zdá se mu to jako vrchol jeho schopností a důvtipu, je to ve skutečnosti na psychiatrii pro oba, i pro toho, kdo to provozuje, i pro toho, kdo to trpí....

[velký smích]

365037

4.7.2018 18:04

RE: Prognostika.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 365037

Díky za tak rozsáhlou reakci, pane "89". Reagoval jsem na Váš výrok:

> Nutnost otročit na koleně pod cenou, legálně krást, šmelit a půjčovat na úrok ...

Proč jsem reagoval? Protože podobných "mouder" jsou plné diskuze. Podobná moudra obvykle pronášejí EKONOMICKY NEGRAMOTNÍ lidé. Nic ve zlém. Tvrdím, že stejně ekonomicky negramotní byli téměř všichni premiéři i členové Českých vlád za posledních 20 let.

Proč mě podobné výroky iritují? Představte si, že by evidentně negramotný člověk veřejně kritizoval ty, kteří umějí číst a psát. A spílal by jim, že jen marní čas civěním do jakýchsi počmáraných papírů (či obrazovek) a co hůř, oni sami čmárají (či na klávesnicích vyklepávají) ty zjevně nesmyslné klikyháky. Vás by podobné výroky nechaly v klidu?

Jeden ze základních ekonomických zákonů praví, pane "89", že všechny živé organismy (tady i lidé) se za všech okolností CHOVAJÍ ÚČELNĚ. Co to znamená? Například. Nehrozí-li lidem devastace hodnot z vrcholu jejich hodnotového žebříčku (obvykle ztráta života či zdraví), konají (tedy např. pracují za mzdu, půjčují si za úrok, ...) zcela dobrovolně. Kritizovat takové chování lidí je zcela bezúčelné.

Přeji krásné dny [smích]
Vojta

365059

4.7.2018 18:42

RE: Prognostika.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 365059

Řekl bych, a tvrdí to i vzdělaní psychiatři, že normálnost / nešílenství / jedince spočívá v tom, že si je chopen neškodit. Zkuste se nad tím zamyslet. Samozřejmě, pokud člověk není schopen generovat nové atraktivní nápady a neumí je následně v reálném časovém horizontu prodat, musí denně makat v háku, a půjčovat si na úrok. Dle diagramu pravděpodobnosti maximum Gausovy křivky ukazuje normální hlupáky, těch je nejvíc, a na ty je tedy ekonomicky zaměřeno hákování a půjčování si na úrok, protože je to nejefektivnější a nejjednodušší...


[velký smích]

365060

5.7.2018 15:51

No? Máte to malované jako kdyby řadoví rozhodovali o svých osudech, tenkrát a mnozí i dnes./

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 365060

To sklouznutí do plytkého štěku těm co v podstatě nemají na výběr se mi nelíbí. 5, 2018 2:25
https://aeronet.cz/news/proc-z-podminek-kscm-pro-p...

365074

2.7.2018 23:32

Růst korporátního fašismu omezuje nedostatek laciných pracovitých otroků

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

Z propagandistických Novinek:
>Podle analytika CETA Michala Hejla některé závěry studie lze v Česku pozorovat již dnes. „Například ve zdravotnictví pracuje velké množství pracovníků ze zemí mimo EU, zvláště Ukrajinců. Tito pracovníci pomáhají kompenzovat odchod mladých lékařů na západ,“ uvedl.

Vystudovaní lékaři, vysoce inteligentní lidé, opouští zemi, za jejíž peníze vystudovali, aby je nahradili méně schopní cizozemci? Zdravotní sestry musí mít nesmyslně zkomplikované vzdělávání, podle výplodu nějakého chorého mozku, aby pak sloužily v neustále se střídajících směnách jako otrokyně? Proč si zaměstnanci nemůžou zvolit stálou směnu, třeba odpolední nebo noční, ale stálou, aby se pravidelně vyspali? To je takový problém zajistit, aby domorodci pracovali pro rodáky? Něco je shnilého ve společenství EU i ve vedení naší krásné země! To shnilé je xidismus!

Z propagandistických Novinek:
>„Mnoho klíčových sektorů ekonomiky je tak postiženo nedostatkem pracovníků na trhu práce, který brzdí jejich růst. Jedním z řešení je podpora příchodu kvalifikovaných pracovníků nehledě na jejich národnost,“ uvedl spoluautor studie Pavel Peterka

Slintání po růstu je běžné postižení xidovstva. Mnoho sektorů ekonomiky, podniků korporátních fašistů, platí mizerné mzdy, a požaduje vysoký a prvotřídní výkon. Jedním z řešení je, aby takový pohůnek korporát-fašisty předvedl požadovanou práci, a podle svých skvělých výsledků stanovil požadovaný výkon. Nikoli, že si neustále vymýšlí větší výkon ve stejném čase. Pokud se totiž zaměstnanec cítí v práci dobře a má slušnou mzdu, není Čech z těch, který by měl chorobnou touhu státi se světoparchantem, vandrákem, jako stoupenci jisté sekty. Ne marně korporát-šmejdi skučí, že Češi nejsou příliš ochotni stěhovat se za prací. Korporátní fašisti nepotřebují spokojené zaměstnance, ale závislé zoufalé otroky, nejlépe bez možnosti volby! Ve fabrikách otročí Ukrajinci, Poláci, Mongolové, Rumuni…

Předstírat, že třeba mohamedán z Afriky bude pracovat, pokud mu fašistická sekta zajistí (na rozdíl od výše zmíněných otroků) blahobyt na účet multikulturně „obohaceného“ státu, evropský ráj zadarmo, je lest, výplod prolhaného propagandistického mozku zastírajícího kalergismus.

365028

3.7.2018 0:39

RE: Růst korporátního fašismu omezuje nedostatek laciných pracovitých otroků

rimi 93.?.?.?

Reakce na 365028

Predpokladam, ze k odhodu jsou donuceni systemem akreditaci, po 5ti letech pobytu na zapade se malokdo vrati zpet pracovat za ctvrtinu.

365030

2.7.2018 23:39

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký večer. V mém posledním příspěvku jsem uvedl, že "Svět Atlantídy tj.svět hodnot NATO, tj. svět, který je obklíčen Ruskem je ohrožený nevratnými procesy ztráty rozumu a úsudku". Po přečtení diskutovaného článku, který kriticky hodnotí nesmyslnost "výhodnosti migrace" jsem nabyl přesvědčení, že Svět Atlantídy tj.svět hodnot NATO navíc postrádá smysl a cíl své existence. Až na některé myšlenkové a technické produkty cesty vývoje lidí a lidstva přes hodnotový systém kapitalismu nevedou. Ony - ty cesty kapitalismu - totiž nevedou nikam, a když už "něco" vypadá jako "cíl", tak jsou to války a obnova fíkovým listem "demokracie" maskovaných "hodnot" otrokářských systémů starověku.

365029

6.7.2018 0:20

Titulek

Sasin 178.?.?.?

Kokotiny. Echkonomická víra, že lidi potřebujou podnikavce a šmejdy co si pučují svatořečené peňáze na nákup surovin, technologií a otroků. Tsss

Lidi potřebujou jen navalit zpět podíl na neprodejné půdě, gde by normálně žili a vyrobili si všechno sami, podíl na rozpočtu aby měli ze společného baráku vlastní vejvar a rovný podíl na rozhodování, do kterého napíšou co potřebují pro sebe a své rodiny. A blboňům co to nechápou, zdar, zdar, zdar

365078

Příspěvků: 13

02.07. 11:24 r.m.  dobrý článek, paralela ze starým Římem jak vyšitá
02.07. 11:39 r.m.  zapoměl jsem přidat do příspěvku, že vezou další kobylky
02.07. 13:32  Prognostika.
02.07. 20:13  RE: Prognostika.
02.07. 22:42  RE: Prognostika.
03.07. 13:17  RE: Prognostika.
04.07. 18:04  RE: Prognostika.
04.07. 18:42  RE: Prognostika.
05.07. 15:51  No? Máte to malované jako kdyby řadoví rozhodovali o svých osudech, tenkrát a mnozí i dnes./
02.07. 23:32 Pátá Mojžíšova 7:24  Růst korporátního fašismu omezuje nedostatek laciných pracovitých otroků
03.07. 00:39 rimi  RE: Růst korporátního fašismu omezuje nedostatek laciných pracovitých otroků
02.07. 23:39 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
06.07. 00:20 Sasin  Titulek

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 0

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 2

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 4

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 16

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
25,40 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 994,77 Kč
1 unce stříbra
487,52 Kč
Bitcoin
914 186,60 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 288