Diskuze k článku

Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

Příspěvků 9

18.6.2018 15:28

Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Finále:
"Pokud budou neokonzervativci nadále pokračovat ve svém (sc. sebevražedném) kurzu, a nevidím žádné známky toho, že by si to rozmysleli, pak je otázkou pouze kdy a kde to spustí" (podotýkám, že tento sebevražedný kurs je pro ně definičním, čili bez něho by nebyli; a nechápou, že je sebevražený a hledají, jako příčinu svých potíží, vnějšího nepřítele).)
Primární podmínka pro finále:
"Rusko bude nabízet alternativní civilizační model, byť třeba nedokonalý, zůstane existenční hrozbou pro Říši a Říše zůstane existenční hrozbou pro celou ruskou civilizační sféru." Pokud by totiž Rusko nevytvářelo alternativní civilizaci, stalo by se sebevražedným – a tedy součástí řádu popsaného ve Finále.
A co to znamená alternativní civilizační model: přirozená rodina, přirozená škola, poctivě pracující živnostníci a rolníci, mravně a intelektuálně vyspělé pravoslavné duchovenstvo, trvale udržitelný a o sebe pečující přirozený národ a vlast.
Jeden z tisíců příkladů: Nedostatek vody. Hledá se fiktivní, zdánlivá příčina vymyšlenéhoo nepřítele: globální oteplování. Proč je ale zdejší civilizační modlel jen v této malé věci sebevražedný? Zdejší lidé chtějí: Nové betonové a asfaltové plochy (rozloha přirozené půdy každoročně hrozivě klesá), Lidé chtějí rozorané meze. Meliorace. Klesá tedy možnost, aby se udržela vláha. Zvětšuje se sucho. Je ještě v této (české) civilizaci nějaké míste, kde "voda hučí po lučinách"? A jak k tomu přijdeme, že zrovna Rusko má vody dost?

364781

18.6.2018 16:21

RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 364781

Samozřejmě, že fašistická hovada si nějakého nepřítele klidně vymyslí a pak budou bezostyšně lhát lidem do očí jako vždy a pořád.

Americké století - Věk teroru: https://www.youtube.com/watch?v=NFcJVxn2qhk

364785

18.6.2018 20:17

RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 364785

Ta hovada nemusejí být zrovna fašistická (jako je tomu zrovna teď), ale obecněji sebevražedná. A nejde o to, že "si klidně vymyslí vnějšího nepřítele" (tedy takového, který není z nich); oni si ho prostě vymyslet musejí, je to interní a nutné v jejich sebevražedném myšlení: jinak by to nebyli oni).
Pozn.: koukám, že jsem tento měsíc překročil: končím.

364793

20.6.2018 7:46

RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 364793

Souhlas, je to vlastně klub sebevrahů. Zakládají si na tom, co jsou za hovada anetická a nemyslící.

364814

19.6.2018 18:28

RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále

Jarin G. 93.?.?.?

Reakce na 364785

Ahoj Johne!
Zdravím!!!
http://nd05.jxs.cz/904/407/cef3ca8f14_79215861_o2....
Jdu náhodou "okolo" a fakt parádní článek!
P.S.: doufám, že jsi to ty a nejen shoda "jmen"!

364807

20.6.2018 6:44

RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále

J_Pitralon 178.?.?.?

Reakce na 364807

Ahoj Jarine, stará vojno z AC24 [smích] Už tam moc nechodím, je to zničené.

364812

18.6.2018 18:13

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký večer. Ve všech politických úvahách Mr.Saker pomáhá svým elegantním způsobem rozhádat/rozeštvávat/ovlivňovat i čitatele i účinkující mocenské síly mezi sebou, dělá z nich šachové figurky, vytváří fiktivní aliance mezi bílými a černými figurkami /!!/ a zpochybňuje kladný význam účinkování Ruska v oblasti. Žádným zásadním způsobem ale nezpochybňuje zápornou roli USA a celé tzv. koalice, kteří na Blízkém Východě vytvořily zločinecké zázemí a provedly neslýchané zločiny proti lidskosti i svými i zástupnými silami. Mr.Saker svými intrikánskymi úvahami vylepšuje zločinnou všemohoucí roli po světovládě bažících dinosaurů z USA a spol.
Co kdyby si Mr.Saker kupř. ráčil povšimnout, jak se vrcholný činitel Saudské Arábie dotazoval na možnou pomoc Francie proti Kataru, když už těm černým šachovým figurkám pomáhá proti Jemenu a jeho obyvatelům. Pro Mr. Sakera je to nic, jen epizoda v potlačování vlivu Iránu...
Co kdyby si Mr. Saker ráčil všimnout, jak nevšímavě se ke všem zločinům tzv.Koalice a jejich mohamedánských/moslimských sluhů staví další americká služka – zparchantělá OSN ??
Co kdyby si Mr.Saker ráčil všimnout, že celá migrační tragedie vznikla kvůli velmocenským dinosauřím choutkám jistého presidenta USA, který spolu s celým teamem „ochotných“ způsobil, aby kancléřka Německa „prodala“ Německo a Evropu islámským „partnerům“ za zemní plyn protékajícím plynovodem z Kataru, který měl vést cez území ubohé Syrie...??
Co kdyby si Mr.Saker všimnul špinavou roli sloužíci služky OSN, která namísto míru podporuje všechny zločinné akce jejího páníčka?? Fíkový list „demokracie“ se již nemá na čem udržet...a v tomto prostředí usiluje Rusko o udržení základních atributů civilizace. Západ nepředstavuje civilizaci. Nechal za sebe mluvit "novičok" .

364786

18.6.2018 19:09

Rusko má svých problémů opravdu dost,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

ale není mu lhostejný ani osud těch, kteří se vzepřeli diktátu chazarských a zednářských intrikánů na Západě. Stejně tak to ví velmi dobře i Čína, že v jednotném postupu proti prohnaným a všehoschopným zločincům je skutečná síla. Síla chazary ovládaného Západu stojí a padá s dolarem jako světovou rezervní měnou. Nyní už krytou jen velkým strachem z důsledků jeho blížícího se krachu. Globální odklon od dolaru v mezinárodních platbách bude i velmi rychlým koncem hegemonie Ameriky. A čas neúprosně "hraje" proti západním světovládcům. Oni to ví, a proto tak tlačí na pilu všude, kde se dá a všemi myslitelnými způsoby se snaží oddálit nevyhnutelný konec svého hlavního cíle, tedy nastolení globálního impéria vybudovaného pod vesměs falešnými vlajkami, intrikami, podvody, loupením a válkami, na něž doplatily stamilióny nevinných a naivních svými životy a strádáním.

364791

19.6.2018 14:27

Nelze ignorovat moralni rozmer.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Analyza ma velmi vysokou uroven. Zcela jiste Rusko se chce vyhnout velke valce na Blizkem a Strednim vychode. Pokud k tomu nebudou prinuceni, pak ... Ale Putin taky rekl, ze defensiva Ruska se presouva mimo vnitrni hranici. Zadna valka uz nebude vedena na uzemi Ruska. V Syrii tedy Rusove haji svou vlastni bezpecnost ! Zniceni IS kolem jejich jizni hranice je otazka ruske bezpecnosti, stejne tak nepripusteni obnovy teto struktury. Ale jde o bezpecnost Ciny, Turecka, Iraku, Pakistanu, Indie, ale paradoxne i Izraele a SA. At si nastuduji co se stalo s Bagdadskym kalifatem. Jestli to Netanjahu nebo v SA chapou ci ne, to je jejich problem. A velmi dulezitou soucasti teto bezpecnosti je Iran.

Pred zhruba 10 lety USA zverejnili, ze navysili pocty specialnich jednotek na 150 000. Slysel jsem odhad od nekoho, kdo stoji nohama pevne na zemi, ze Cina vycvicila miliony specialistu v armade. Tohle cislo mne osobne prijde... , ale mentalita cinanu to nevylucuje. Specialne jestlize Pentagon verejne priznal, ze ztraty specialistu jdou na vrub pretizeni techto jednotek. Tajna sluzba Ciny musi mit takovou analyzu uz nekolik let, takze mohla doporucit masivni navyseni specialistu. Evidentne Cina ekonomicky i ohledne lidskych zdroju ( skutecni specialisti se nebouchaj ve fabrice jako sroubky ) ma kapacitu, tim se to redukujie pouze na otazku vule. Tvrde generaly v KLDR naklepali jako rizek koncentrace cinskych vojsk nekolik mesicu u hranice, plus diplomacie.... Ono kdyz se milionova armada v horach furt pohybuje kolem cary, tak pohranicni jednotky toho maji plne kecky za tri tydny.

Pata kolona na zapade i v Rusku. Vcelku masivni migrace do Izraele z celeho sveta na vysokych postech vytvorila mocensky stret zajmu. Pro stredni a vyssi tridu a specialne z mensich politicky malo vyznamnych zemi muze byt lukrativni ekonomicky profit, ale mocenska elita specialne supervelmoci jako USA, Rusko a dnes i Cina, nemuze byt uspokojena miliony $ na osobnim konte, protoze za to plati ztratou privelegii moci. Kdo ve Francii mel vliv na vysokou politiku, tak v Izraeli ho mit nebude. Kdo je ochoten prijmout takovou cenu? Penize jsou prece prostredek k moci, protoze od jisteho cisla ztraci dalsi hromadeni smysl. Ale samotne penize nejsou politickou a vykonou moci, novi oligarchove to bud pochopili za vcasu nebo ne.

Druha strana mince je izraelsky zajem na ukor velmocenskych ztrat. Kadafi, Irak za cenu masove migrace. Ted Trump prinutil treba Francii prodat aktiva Total v Iranu. Cina za velice priznivou trzni cenu dostala nejvetsi plynove pole na svete. Co si o tom mysli lidi jako Kissinger? Dale Bibi ma na rukou krev Rabbina, formalni zaminka byla dohoda s Arafatem, ale skutecny duvod byl, ze Rabbin by byl sedou eminenci, a tchor jako Netanjahu by nikdy nedrzel moc v Izraeli. Momentalne je to takovy prototyp a semtam se nekdo takovy dostane do vedeni i velmoci (Hitler). Pokud nechceme, aby se tchor stal standartem ve vysoke politice je treba se moralne v casech kdy se lame chleba drzet Franklina. Bud tahnem za jeden provaz nebo na nem budem viset.

364804

Příspěvků: 9

18.06. 15:28  Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále
18.06. 16:21 J_Pitralon  RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále
18.06. 20:17  RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále
20.06. 07:46 J_Pitralon  RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále
19.06. 18:28 Jarin G.  RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále
20.06. 06:44 J_Pitralon  RE: Jedno finále a primátní podmínka pro toto finále
18.06. 18:13 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
18.06. 19:09  Rusko má svých problémů opravdu dost,
19.06. 14:27  Nelze ignorovat moralni rozmer.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
25,63 Kč
Libra
30,41 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,00 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,05 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,97 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 257,02 Kč
1 unce stříbra
531,88 Kč
Bitcoin
1 390 389,25 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 535