Diskuze k článku

Bez moudré politiky není moudrého národa

Příspěvků 40

2.5.2018 7:57

Knowledge is power

udo2 118.?.?.?

Prsteň moci korumpuje absolútne a nikto mu neodolá.
Elita vždy padne.
Obroda musí prísť zdola.

Autor má pravdu v tom zmysle,
že do istej miery ide o systém
vajce alebo sliepka,
no ešte presnejšie vajce A sliepka.

Elita musí byť nahraditeľná.
Osveta v oblasti riadenia medzi ľudom
je osvetou 21.stor.
Podobne, ako kedysi písomná gramotnosť
..znakového kódovania myšlienok v čase..procese rozvoja.

Pri dosiahnutí dostatočnej celoplošnej
miery 1. morálky,
2) chápania populácie a
3) schopnosti-vôle konať-riadiť
si jelitá proste nemôźu ďalej dovoliť ojebabrávať,
bo budú okamžite spoloČnosťou funkčne
vymenené za lepší riadiaci personál.

Inak bezprízorný dav dopadne vždy hlúpo, ako dnešní demonštranti,
ktorí v lepšom prípade vedia čo nechcú, ale nevedia ako urobiť to, ćo chcú,
ak vôbec vedia čo konkrétne chcú..
(okrem samozrejme úsmevných sociopaticky -naivných
škôlkárskych vyhlásení typu: "aby bolo lepšie", "aby nebola korupcia", bla-bli-blu..)

V horšom prípade zasa raz destabilizáciou, chaosom a možno i občianskou vojnou pripravia jelitami štandardne praktizovaný reset otrokárskeho operačného systému, ak strácajú nad ním kontrolu. Samozrejme spravidla rukami mládeže bez skúseností, najlepśie "študentov", ako vidíme posledných 200-300 rokov.
Technológie riadenia sa vśak v zásade už tisícročia nemenia..

Preto nikdy nebude bez gramotného tlaku zdola
v záujme egocentrických jelit vzdelávanie populácie.
Bude to síce nutné naoko pred stádom, ktoré "sa chce mať lepśie" deklarovať,
no dlhodobo budú jelitá akože i v záujme svojich potomkov stádo debilizovať. Paralýzou, zvrátením vzdelávacích štandardov-sylabov-systému, náboženstiev, dnes médii, kultúry myslenia celkovo, ktorá ľudí vychováva..

Rozdiel medzi
A) bežnou prácou = riadením = tvorením a
B) riadením ľudí(tzv. manaźmentom)
je len v "materiáli".

Pyramídový = fašistický systém je vo funkčnej,
stabilne sa rozvíjajúcej spoločnosti neprípustný.
"Ten umí to, iný zas ono a všichni dohromady udělají mnoho."
Funkčná flexibilná odborná "hierarchia", kde je každý síce jedinečný, no pritom funkćne nahraditeľný, je niečo iné. Garantuje minimálne pokušenie pre sociopatov sa realizovať na úkor "zvyšku" spoločnosti, sveta.

Ostatne to 1-2% vyslovených sociopatov je tu na to,
aby motivovali stádo myslieť. Inak bude v inferernálnom historickom
kruhu emocnej histérie ďalej z celkového pohľadu zbytočne strihané a rezané.
Pre ukájanie úchyliek tých zopár neukojiteľných..

Riadenie je robota, ako každá iná a treba v nej zvýšiť konkurenciu do rámca celej spoločnosti. Identifikovanie, vyhodnocovanie a tak riadenie objektívnych socio-naturálnych javov nie je ostatne nić zložité a každý ako-tak zdravý človek je toho v zásade schopný. Inak vlastne ani nemôže byť Človekom, ale zostane na úrovni mentálne nedovyvinutého decka,

363929

2.5.2018 7:59

Knowledge is power

udo2 118.?.?.?

Riadenie, manažment je robota, ako každá iná a treba v nej zvýšiť konkurenciu do rámca celej spoločnosti. Identifikovanie, vyhodnocovanie a tak riadenie objektívnych socio-naturálnych javov nie je ostatne nić zložité a každý ako-tak zdravý človek je toho v zásade schopný. Inak vlastne ani nemôže byť Človekom, ale zostane na úrovni mentálne nedovyvinutého decka, ktoré z veľkej časti žiaľ NEnaplnilo svoj vrodený potenciál stať sa Človekom. Cui bono?
Neprebudení.

Skutočne rozumní otcovia a matky národ, národov,
by samozrejme mali myslieť na osvetu.
Avšak aj ich treba vychovať a zbytočne ich
DO POKUŠENIA NEUVÁDZAŤ.
Bo skôr-či neskôr i oni padnú..
pri možnosti "hrania sa na bohov",
pri možnosti rozhodovania o miliónoch osudov,
keď ich nožnice rodielu úrovne chápania
medzi nimi a stádom od ľudskosti definitívne odstrihnú.

Musia byť proste ľahko nahraditeľní.
Tak nebude moźno za riadenie požadovať monopolne vysoké ceny,
hoc i život civilizácie.

Toľko k časti rámcu platnosti výroku autora.

363930

2.5.2018 10:41

bez moudrého národa není moudré politiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 104.?.?.?

Je to přesně naopak.
Aristokratická společnost je ze své podstaty elitářská a ke své existenci nutně potřebuje tu ovládanou lůzu, ten dav dole, nad který se může povyšovat. Protože takhle dříve či později skončí úplně každá společnost, která se dělí na elitu a poddané. Dřívě či později začne elita popovrhovat plebsem co je dole a vytvoří si svůj uzavřený elitářský svět, do kterého nikoho z plebsu v žádném případě nepustí.

Takhle to dopadlo s každou davově-elitářskou společností v lidských dějinách. "Vznešená aristokracie" je totální nesmysl, který nikdy a nikde nefungoval. Vždy se to nakonec zvrhlo v libovolnou formu tyranie.
To byl jeden z cílů chazarského komunizmu, totálně zdiskreditovat myšlenku rovnosti lidí, aby zase všichni toužili po tom tisíce let osvědčeném modelu pán-poddaný.
Koukněte se co nám cpali havloidní chazaři do hlav po pádu socializmu: ovčanská společnost vedená elitou (propaganda jako Galerie Elity Národa apod, v televizi pořád slýcháme o elitních policistech, elitní vědcích a další hovadiny).


Nerad to říkám Radime, ale jediná budoucnost lidstva je určitá forma socializmu založeném na vzájemném DOBROVOLNÉM respektu. Ale pozor!!! Předpokladem pro to jsou vysoce VZDĚLANÍ A MOUDŘÍ lidé. Tedy opak toho "ostrova hlupáků" který nám tu od revoluce vytváří amerikanizované média a amerikanizované školství.

V tom se odlišuje nefunkční a tyranská aristokratická davově-elitářská společnost od společnosti řekněme "SLOVANSKÉHO SOCIALIZMU". V té první jsou informace a vzdělání přístupné jen té elitě, ve středověku bylo vzdělání mimo církevní školy zcela nemožné, v jiných kulturách zase měli vědění pod palcem kněží, nebo v konfuciánské číně třeba stát, masa lidí byla udržovaná v negramotnosti a napočítat uměli tak do deseti.

Zatímco v té druhé slovanské společnosti sou informace povinně dostupné naprosto všem. Takže žádná elita si nemůže nic uzurpovat pro sebe. Žádné tajné spolky disponující technologií moci, žádně okultní elitní organizace.
Jak to říkal už JFK: v demokracii nejsou přípustné žádné tajné společnosti.
A tyhle věci zlikvidujete jednou provždy jen když zajistíte aby neměly co tajit. Všechny informace budou dostupné pro všechny, chazarské technologie moci a manipulace budou dostupné pro všechny, takže na nikoho nebudou fungovat, hned ji totiž prokoukne.

363936

2.5.2018 10:44

Svět kapitálu bez humanismu

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký den. Článek je hodnotný a dobře vysvětluje analýzu postupující degradace myšlení a vztahů, které významně zasáhl svět kapitálu bez humanismu. Ten svět "západních" peněz a "západního" myšlení je vysloveně anticivilizační.
Co je civilizačního na hromadě nezplatitelných dluhů a na hromadě ničím nekrytých peněz (fiat-money) "západního" světa?
Co je civilizační na hadím velmocenském syčení z tribun OSN a USA a EU a na jejich psychopatickém škrcení života svobodných lidí prostřednictvím chapadel moci, jako je prosazovaní asociální úchylné politiky tzv. genderu a úchylného dokumentu Dublin IV a jiných odvozených virů jinak zdravého právního systému národů??
Co je civilizační na generování nenávisti západních "vůdců" proti Rusku a Číně a Maďarsku a východní Evropě???
Co je na "západě" Světa civilizační v jejich soustavném generování beznaděje a války????
Myslím si, že žádné ekonomické výhody plynoucí ze společenství s nemocnými psychopatickými institucemi EU a OSN a USA nemůžou nahradit ztrátu národní identity a ztrátu společenské národní soudržnosti a nakonec i ztrátu území ve jménu "jednoty" pod vedením psychopatických světovládců, kteří se v západním světě rozmnožili z ctitelů fašizmu a Hitlerovy Třetí Říše, kteří byli "zachráněni" pro současné velmocenské běsnění USA a OSN. Svět a zejména ten "západní" je těžce duševně nemocný bipolární poruchou zapříčiněnou virem Velmocenské Důležitosti. Úctu si zaslouží Rusko a jeho vyvážená politika, které zabraňuje šíření nenávisti a vlivu těchto psychopatů směrem na Východ.
Myslím si, že o místo v společenství "velkostáje pro ovce" humorně nazývaným EU a řízeném anticivilizačním centrem "bačů" v Bruselu není vhodné usilovat do doby, než se EU zbaví vlivu psychopatů z USA a OSN. Lepší světový vůdce než všechny elementy z toho Labyrintu v Pyramídě Moci je Sváko Ragan...a jeho selský Rozum.

363937

2.5.2018 13:32

bez moudrého národa není moudré politiky

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to alespoň k smíchu, ale ono je to k ničemu - autorův text. Dokonalá ukázka náboženského fanatismu. Ukažte mi alespoň jednoho Lota bez báby jako zástupce homo sapiens, který je schopen dodržovat nějaká pravidla. Ani ty pravidla silničního provozu není schopen dodržovat bez biče.
Proč asi oddávna mají v Indii čtyři kasty ? A ne 2 ( lůzu a aristokraty vysokého ducha [oči v sloup] ) ...

99% těchto keců má za cíl zastřít jedinou cestu : každé pravidlo platí pro každého a nikdo není vyvolený , ale takový stav by nevyhovoval nikomu z těch ( citace jiného zdejšího autora ) hovad chodících po zadních , protože ony ke své zžidovatělé existenci potřebují naději dosažení vyvolenosti skrze své zmrdství.

363939

2.5.2018 17:47

Globální "elity" bez miliard naivních otroků nevznikají

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Dokud budou majetky, finance a tím i skutečná moc v rukách promile lidstva, budou z ostatních jen otroci různého stupně, zatímco z nažehlených zločinců královsky žijících z lichvy z neexistujících peněz, gigantických podvodů, lží, okrádání, zastrašování,vydírání, zabíjení a bombardování , budou vládci tohoto světa. Politici jsou jen loutky a poskoci finančních "elit" a pokud se jim vzepřou, dopadnou jako Kennedy, Husajn ,Kaddáfí či Miloševič. "Elity" vlastní média, mají své lidi v tajných službách, nadnárodních organizacích, nadnárodních společnostech, bankách. Mají pouze jednu slabinu. Je jich velmi málo, zatímco otroků stále a nepoměrně více. Pokud si otroci uvědomí, proč jsou stále jen otroky a jejich otrokáři zase mocní a velmi bohatí světovládci, bude to pro "elity" rychlý konec jejich patologického a šíleného snu a světovládě. Bohužel, procitnutí otroků a poznání, proč jsou v situaci otroků,bude, podle mého názoru, ještě dlouhé a bolestivé.

363940

2.5.2018 22:27

Rovnost, volnost, Rafale. Macronova Francie zahájila globální ofenzívu

r.m. 80.?.?.?

https://www.info.cz/svet/analyza-rovnost-volnost-r...
Když se Emmanuel Macron předloni stal francouzským prezidentem, začalo se mu kvůli nevysoké postavě říkat „Micron.“
Jakoby mimochodem dělá z Francie geopolitického tygra. Prostředkem jsou zbraně, kterých Francie chrlí do celého světa čím dál více. Nejviditelnější to teď je u letounů Rafale.
U francouzských zaměstnanců a důchodců, které chtěl oholit po českém neoliberálním vzoru, prachy nevybere. Zbývá surovinová loupež ve své bývalé kolonii po boku postaršího chvástavého pána ve štráfatým triku.
Zakrslý polydeviantní kandidát rodiny Rothschild si na Sýrii chystá brčko.
-
Na posluhování ideologii se zhroutil celý Východní blok a poučení bylo drsné. Západní Evropa nemá potřebnou zkušenost.

363943

3.5.2018 9:47

Každému podľa jeho schopností, zásluh, potrieb?

Lubosmat 212.?.?.?

Ocenenie akých schopností?
1) Pracovať (Od roboty aj kone dochnú)
2) Využiť svoj osobitý potenciál organizovať a riadiť (zamestnávať ľudí, podnikať ..)
3) Využiť svoje schopnosti ktoré ma vydeľujú z priemeru (šport, hudby, TV, zábava ...)
4) Vedieť sa správne zaradiť (kariéra v štátnej správe, politika...)
5) Dokázať riskovať a ísť nad rámec pravidiel (nájomník, výpalník, mafián ...)

Ocenenie akých zásluh?
1) Nahonobenie majetku,
2) Narodenie sa do tých správnych pomerov,
3) Nájsť si partnera snov,
4) Za judášsky groš byť schopný všetkého...

Splnenie akých potrieb?
1) Biologických,
2) Intelektuálneho rozvoja,
3) Kultúrneho vyžitia,
4) Šport, zábava, hry
5) Mať zdravie, bohatstvo a moc ...

To čo ľudia naozaj chcú, čo môžu a čoho sú schopní je rovnica o mnohých premenných na konci ktorých je reálny život toho ktorého jedinca.

Kedysi dávno som čítal krátky fantastický príbeh o vytvorení entity (dokonalého spotrebiteľa), ktorá bola najskôr naplnená znalosťami o všetkom čo si možno v reálnom svete zabezpečiť, zároveň mala naprogramovaný pocit uspokojenia pri zabezpečení si potreby, a následne schopnosť materializovať čokoľvek existujúce na svete, tak aby mohla uspokojiť svoje potreby a túžby.
Problém nastal v tom, že to čo sa jej zmaterializovalo muselo niekde reálne existovať, a vlastne sa to k tej našej entite len teleportovalo.

Experiment spočíval v tom, aby sa zistilo, čo naozaj človek potrebuje k životu. Výsledkom bola jedna veľká čierna diera, ktorá mala potenciál pohltiť všetko na planéte.

Zastaviť sa to podarilo tým, že ešte kým s tou entitou existovalo aké, také spojenie, bola jej vnuknutá myšlienka chcieť niečo, čo spôsobilo jej zánik.

Ako naprogramovať človeka, aby sa pozitívne využil jeho potenciál a zároveň uspokojili do maximálnej možnej miery jeho potreby?

Človek je však len obyčajný obmedzený biologický tvor, a ako sa hovorí: „S jedlom rastie chuť!“, tak sa aj s narastajúcim uspokojovaním menia samotné potreby, bohužiaľ v určitom momente narazí uspokojovanie potrieb jednej entity na uspokojovanie potrieb inej entity a to vyvoláva konflikt – ten je tým hrozivejší a zničujúcejší, čím viac sú schopné dané entity získaný potenciál vyžiť proti sebe.

Ako zabezpečíme kontrolu nad vyvolávaním konfliktov, jedine obmedzením bohatstva a moci jedincov a spoločenských štruktúr.

Terorizmus vyžaduje zdroje a to nie malé, zabezpečujú ich bohatí jedinci a spoločenské štruktúry pod zámienkou presadzovania svojich ekonomických a politických záujmov.

363953

3.5.2018 15:43

Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Celý tento text silně připomíná výzvy starých komunistických funkcionářů. Z tribun na nás hřímali "soudruzi a soudružky JE TŘEBA ...".

Autor nás přesvědčuje, že je třeba MOUDROSTI. Prostřednictvím "moudrosti politiků" si přeje dosáhnout "moudrosti národa". Moc pěkné.

Uměl byste nám pane Lhotáku stručně, jasně a srozumitelně vysvětlit, v čem dle Vás spočívá moudrost? Schválně. [mrknutí jedním okem]

Pěkné dny
Vojta

363958

3.5.2018 18:33

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 363958

Slepice, co zrovna vyběhla z kurníku a spatřila nad sebou pohybující se stín, nepozná, zda se jedná o černé mračno, letadlo nebo orla, a jelikož má jedinou mentálně zpracovanou zkušenost s trakařem, který na ní jednou málem spadl se střechy kurníku, zakdáká: Trakař! A prchá zpátky do kurníku.

Pochopil jste, na co ve Vašem případě narážím? Tak schválně, pane Hruško.

363962

4.5.2018 19:09

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 363962

Ano, pochopil jsem, pane Lhotáku. A určitě nejen já. Pochopil jsem, že žádnou přijatelnou odpověď neznáte. Tedy konkrétní, jasnou a srozumitelnou odpověď na otázku V ČEM SPOČÍVÁ MOUDROST.

Všiml jste si někdy odpovědí lidí v anketách typu "Nikdo není dokonalý"? Čím méně toho dotazovaný o daném tématu zná, tím rozšafněji žvaní a žvaní a ...

Ať se Vám vše daří
Vojta

363976

5.5.2018 12:49

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 363976

Zjevně jste nepochopil vůbec nic. Je mi líto, ale kurům přednášky nedávám. Držte se svého televizního zdroje informací, jen tak si můžete uchránit dojem o své vlastní dospělosti.

363979

6.5.2018 18:22

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 363979

Ach "to nepojmenované Absolutno! (Bože)!

Skutečné tento svůj emocionální canc, o vlastní nezměrné nadřazenosti všemu živému i neživému, stále ještě nechcete smazat?

Vite, ti skuteční duchovní mistři vetšinou žili zcela nepoznání, třeba i pod mosty a s tou největší chudinou, NIKDY se nesnažili jakkoli ovlivňovat nějakou politiku, protože si uvědomovali skutečný smysl existence. A naopak, mnoho lidí v politice si myslí, že jsou velikými mistry a snaží se to neustále oživovat při různých (i pro to vytvářených) událostech.

Kdysi jsem vám položil dvě otázky (na podkladě vašich nadšených nesmyslných závěrů z letmého přečtení prvních stránek indických Véd):

1. co je to duchovno
2. co je skutečným smyslem života jedince ve společnosti

Zřejmě jste na tyto otázky doposud nenalezl žádnou odpověď, když "nepřednášíte kurům"...

Měl bych tedy jednodušší otázku:

Co je ve skutečnosti obsahem pojmu "Národ"?

Třeba toto tu vaši edisonku již probudí...

Vaše oddaná Lentilka

363984

6.5.2018 23:44

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 363984

Napoleon uz na konci zivota na sv. Helene rozmlouva o smyslu sveho zivota vzpomene sebe Cingizchana Alexandra Velikeho a jine rezniky lidske rasy a dojde k neprijemnemu zaveru, ze jakkoliv hluboko zatali sekeru do humanity tak upadaji s casem do zapomeni. A pak to porovna s Jezisem z Nazaretu. A povida : 'jeste dnes skoro 2000 let po smrti jsou miliony lidi pro nej ochotni zemrit, ja jsem pouze clovek ale on musi byt skutecne Buh.' To rika polni velitel, kolem ktereho se po uteku z Elby doprovolne shromazdila behem nekolik tydnu vice jako 200-tisicova armada a jenom o fous prohrala u Wateloo.

V 18. stoleti provedli kritickou revizi bible racionalisti a dosli k zaveru, ze zadny filosof, politik, umelec, statnik, diktator, vojevudce, svaty, duchovni vudce... v historii neovlivnil lidskou rasu a kulturu jako syn tesare z Betlema. a museli ac casto ateisti neradi konstatovat, ze slo o moralne povzneseni lidstva. Neni treba mi pripominat nabozenske valky, inkvizici, hony na carodejnice ..., ale o nasili na rozdil od Marxe Kristus neuci. Pokud ten "guru" neukaze lidstvu lepsi cestu tak proc by tady byl ?

363987

7.5.2018 16:46

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 363987

nejsem si zcela jist, zda váš komentář jste umístil do předpokládaného vlákna, ale něco zkusím.

Pokud si uvědomím, nikdo v bibli nezcenzuroval ono "Kdož máš uši k slyšení, slyš", protože je to je tak vtipně zakomponované, že to člověk bere jako součást textu.

Vyjmeme-li však tuto větu, ona sama za sebe nese jedno z nejdůležitějších poselství pro každého člověka jednotlivě.

Každá myšlenka je soubor obrazů, zvuků a prázdnoty, je na přijímací mysli, co je z ní schopna zachytit a v jaké míře.

Guru je tady právě proto, aby vyzdvihl to ticho prázdnoty, ve které sebelepší exhibice jedince přechází v trpké pochopení její dočasnosti.

Z tohoto odvozuji, že neexistuje nějaké "lepší cesta" bez toho, aby člověk byl schopen přijmout tu "cestu" po které zrova v této chvíli kráčí. Ten přínos Ježíše v dějinách je stejný - "co je císařovo dávejte císaři, co je boží dávejte Bohu".

Národ sestává z jedinců, jakási poměrná "kvalita" národa je výsledkem "kvalit" jednotlivých členů. Nelze tedy ani v legraci předpokládat, že by mohl existovat někdo, jakýsi moudrý Mudrc, kdo změní národ "k lepšímu" aniž by změnil jeho členy.

Existuje, a je hojně využívána, jiná "možnost" - jak z národa udělat zpitomělý dav, který ve vidině vlastní vyjímečnosti udělá pár činů, za které se pak pozůstalí členové národa hluboce stydí - jistě si příklady najde každý sám.

Ta podstata role Ježíše, která přetrvává stále, je v jedné malé pravdě: Každý jedinec potřebuje mít naději, že i když je po uši v bahně všedního dne, že i toto má pro jeho život hluboký význam a smysl, který ve skutečnosti nejen obhájí, ale i ospravedlní jedincovu existenci - stejně tak, jako Ježíš, v naději takovéto smysluplnosti svého ukřižování, i na kříži samém omlouvá "své" bližní slovy "Odpusť jim, oni nevědí, co činí."

A pro tuto naději a její zviditelnění vidím postavu Ježíše trvale zcela mimo "lidský" čas.

Ale skutečně si nejsem jist, zda tato naděje je v dnešní době vnímána jako takto důležitá, aby byla s to formovat lidská vědomí k patřičné proměně jedince ze sobeckého individualisty na obětujícího se kolemjdoucího...

Možná to už zase chce nějakého jiného, novějšího a chytřejšího "Krista". Situace se k podobnému formuje už dlouho.

364009

7.5.2018 0:13

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 363984

Lidský Duch (Pneuma), jenž odpovídá Pleromatu (Pleroma = Plnost), je darem Sofiiným (Sofia = Moudrost). Ve většině lidí tato duchovní jiskra jen doutná a dřímá a nevědomky čeká na své probuzení za pomoci duchovních mistrů.

V tomto pozemském životě se setkáváme s lidmi, jež bychom mohli nazvat hyletiky, kteří se řídí instinkty, potřebami a smyslovým vjemy a pro něž jsou věci duchovní osvěty bezcenné a zbytečné (případ Váš a Vojty).

Jiným se říká psychici, ti obvykle uctívají Demiurga (nejvyšší Archont – slepý a pošetilý bůh, nebo také Satan) coby Boha, přičemž o vyšším duchovním světě v Pleromatu nemají ani ponětí. Jejich chloubou a potěšením je zákon a doktrína a na základě svých zákonů se považují za nadřazené ostatním lidem.

Smyslem lidského života je cesta od primitivní pudovosti, emocionality a racionality ke skutečné duchovní svobodě, jinými slovy cesta k moudrosti.

Národ je lidské společenství spojené původem, rasou, zemí, kulturou a společným jazykem.

363988

7.5.2018 7:52

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 363988

definici z knih i wikipedie umi opsat i ten vas hyletik, bohuzel, nepostihuje ten skutecny obsah, a dost mozna prave proto tam i je...

skutecny obsah tohoto pojmu je v tom, ze narodem popisujeme spolecenstvi jednotlivcu, ve kterem na podklade urcitych znaku plati implicitni predpoklad sounalezitosti, pomoci i podpory, a to i v pripade, ze to pomahajicimu uskodi, pripadne i ublizi. skutecne narody by clovek dnes musel pohledat, dlohodobe se ale da hovorit o narode zidovskem, s trochou pile bychom nasli i dalsi priklady.

jednoznacne ale plati to, ze narod vznika ve spolecenstvi, ktere takove potreby bytostne vnima, a to je vetsinou dusledek primeho ohrozeni existence jednotlivce a jeho spolecenstvi.

pokud toto ohrozeni neni pritomno, vetsinou se se "narod" rozpadne na skupinky, ktere - neciti-li fyzicke vnejsi ohrozeni - jsou schopny v boji o moc "rozhodovat a soudit" bojovat i samy se sebou a tak nicit onu implicitni sounalezitost.

z vyse vypsaneho se da pochopit, ze soupericim skupinkam nepomuze nic jineho, nez vnejsi prusvih, ktery je skutecne dovede k pocitu ohrozeni a ve kterem se nasledne obnovi ta prava sounalezitost, a teprve na jejim podklade ziskaji moznost spolupracovat jako jednotne spolecenstvi, ktere si zcela automaticky do sveho cela vyvoli jedince, kteri tuto sounalezitost nasledne reprezentuji i rozvijeji.

takze zadna kasta (radoby) moudrych nebude fungovat spravne, to co jste ve svem textu navrhnul, realizuje eu jiz dlouho - ponizit lidske spolecenstvi na uroven zvirecich instinktu a neschopnosti smysluplne existence az tak, ze jakakoli souvisla myslenka nekym pronesena mu bude pripadat moudra, a tento nasledne na tomto podklade sve intelektualni nadrazenosti se pokusí vyhoupnout na pomyslne kreslo vladce, ktery tomu nemyslicimu davu obratnou manipulaci vnuti presvedčeni o sve nadrazenosti a vyvolenosti - o sve hluboke "moudrosti"...

nastesti, takove "napady" napadaji vetsinu vsehoschopnych, a ti pak manipulacemi i podrazy bojuji sami mezi sebou, a na skutecny prulom a sebeustaveni do pomyslneho cela spolecnosti jim nezbyvaji dalsi zdroje.

tak co ta edisonka? uz osvetluje?

vase oddana lentilka

363993

7.5.2018 11:36

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 363993

Typický židovský a destruktivní výklad pojmu ospravedlňující národ židů, kteří žádným národem nejsou. Nicméně hledat hlubší smysl věcí mohou pouze „pneumatici“, ona duchovní elita, která tady chybí. Ostatním tento smysl zůstává skryt.

364001

7.5.2018 14:36

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 364001

> Smyslem lidského života je cesta ... k moudrosti.

Opravdu? [chechtot] Kdyby tomu skutečně tak bylo, tak se většina lidí uchýlí do klášterů. A budou se tam pokoušet "moudřet". A samozřejmě se striktně vyhýbat všem aktivitám, které by jim mohly tuto "cestu k moudrosti" komplikovat nebo jí dokonce bránit. A v několika generacích by bylo po lidstvu. Panečku!

Vydávat své vlastní přesvědčení za moudrost je ošidné, pane Lhotáku. Ona totiž většina takových přesvědčení se vyznačuje vysokou mírou stupidity. Do podobné kategorie patří i Vaše přesvědčení, že

> národ židů žádným národem není

Přeji pevné zdraví
Vojta

364006

7.5.2018 18:41

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS?

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364006

1. Čo majú podľa Vás tak nevyhnutne spoločné kláštory s múdrosťou, s metodológiou sprácovávania informácii(faktov)??
Azda sa nedá samovzedelávať aj bez nich?
Nezaspali ste azda nejakých 500-700 rokov dobu Vojtaa?
Pričom vtedy to tiež nebolo zrovna nutné..

2. Ako sme sa dole nižšie bavili, pravdu máte v tom,
že dnes izraeliti takmer už znova národom sú.
Poskladaným z mnohých etník z celého sveta, akože vyznávajúcich jednotnú fašistickú ideológiu nejakého mýtického národa, ktorý má vládnuť svetu.
Čo si o tom normálny Človek pomyslí, je samozrejme vec druhá..
Ostatne našťastie sa ani väčšina obyvateľov územia dnešného Izraela, či Palestíny, k tomuto svinstvu moc nehlási.

Snáď ale nemyslíte vážne Vojta, že by po 2000 rokoch "diaspory"
nejakej ideológie mohlo ísť aj pri najprísnejších interno-externých rasistických zákonoch o jeden a ten istý národ, či?
To je riadne úchylné..
Poznáte inak pojem inbreeding? [smích]

Inak to bol z Vašej strany Vojta gól do vlastnej jak vyšitý, ano?! [velký smích]

364013

7.5.2018 15:24

Nepovažuji se za pneumatiku...

výjimečné porušení omerty 194.?.?.?

Reakce na 364001

...nicméně v rámci svých smyslů, zkušenosti a zárodků výrokové logiky mám dojem, že národ je roven tradici , nic jiného než tradici ani národ nemá. Geny , řeč, zvyky , území výskytu ..., to vše je tradice a ta podléhá známému "vše plyne". Některé národy - tradice - mají imunitní systém , který je posiluje a chrání ( váží si víc svých tradic a cizí neakceptují ) , některé nemají nic než tradici lezení do prdele , tudíž v dějinách jen bliknou ( čas mezi ustavením tradice a zánikem je krátký ) .
Co vše patří do tradic národa a jejího imunitního systému je tedy zeměpisně a dějinně různé, každopádně máme příklady národů silných ve svých tradicích ( Japonsko ) a národů slabých (Lužičtí Srbové ).
Schopnost držet se svých tradic v běhu dějin je přímo úměrná schopnosti přežít jako národ . Odmítnutí tradic, preference cizích tradic a podbízení se invaznímu živlu může mít dvě příčiny, první je degenerace skupiny s následkem rození čím dál víc pokřivených generací potomků, druhou je vliv agentů cizí moci ( národa-tradic ) , kteří "vychovají" hostitelský národ až do stavu příchodu první příčiny.
Tyto procesy jsou přírodní tudíž nezvratné, pokud je infekcí překonána hranice imunitního systému ( média v rukou nepřítele - svobodně a demokraticky , atd.) .
Dějiny byly, jsou a budou vždy otázkou rasovou , tedy národní, tedy síly tradic.
Vámi vzývaní pneumatici tuto situaci pouze zhorší, protože jsou již 100 let záměrně vytvořeným zdrojem infekce (1) . Když se sejde 1000 hloupých , jsou chytřejší než 100 hlupáků ? Nikoliv. Stejně je to s hlupáky ověšenými akademickými cetkami, protože nemají ani potuchy (1) o tom, že tradice se nebrání slovy ale činy a zbraněmi. Tak jako v Barmě například.

364007

7.5.2018 15:45

RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364001

zjevně zase nějaká bolístka - to by u té vaší "pneumatiky" snad ani nemělo nikdy nastat, anebo se pletu?

Edisonka zjevně neosvětluje, a nebude to napájením, to je odkontrolované...

Odpověď na Vojtovu otázku také nechytáte, zcela podle toho vzorce, který jste sebekriticky popsal jako "psychiky", protože odmítnout šmahem židovský národ jako neexistující znamená, že se obíráte o celou linii následující mistra Baal Šem Tova (google asi zvládáte, jistě si tedy sám zjistíte, proč se o tom zmiňuji - jen doporučuji nezůstat u wikipedie).

Zdá se tedy, že jsme zase na konci s možnostmi se dorozumět, i když vrozené předpoklady byste mít měl - zkuste tedy méně přesvědčovat/odmítat a spíše více vidět očima "těch druhých" - třeba zjistíte, proč sv. František vyučoval i "ty kury" (ano - v jeho případě to byli holubi)...

stále oddaná lentilka

364008

7.5.2018 18:19

RE: Otázka

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364008

Judaizmus je dnes už minimálne nejakých skoro 2000 rokov multietnická ideológia, alebo, ak chcete, "náboženstvo".
Síce rasisticko-fašistické, kde má jeden mýtický národ
akože dominovať svetu a ostatní podľudia(=dobytok, gojim) mu majú slúžiť.
(Kto takéto svinstvo dnes verejne vyznáva,
je samozrejme podľa platných antiextrémistických zákonov jasne na tvrdú basu..)

Konvertiti u judaistov ale paradoxne z istých známych dôvodov dnes dominujú etnicky na viac ako 95%.
Podľa mnohých ale skôr tak na 99%.. proste po stáročia.
Konverzie na judaizmus sa však masovo diali už i predtým,
t.j., v tzv. biblickej dobe. Viď tzv. Starý Zákon, Tóra a presnejšie Tanach.
Od nemalej časti napr. Moabitov a Amonitov až po násilné konverzie iných národov pod rukou židovského kráľa Hasmoneana v staroveku, či po celý Chazarský kaganát v 9.stor A.D.
Abrahám, Izák, Josef, Mojžiš, Dávid, Šalamún, atď mali nežidovské manželky a neboli dokonca ani obťažované konverziou..
Isto, iné politické krídlo zastával napr. Ezra, no to by bolo asi na dlhšie a off topic.

Keď si to celé teda matematicky porovnáme s tými pár stovkami a max. tisíckami mýtických pôvodných Hebrejov, Hébaré, Chabiru(z dôveryhodnými overovacími zaznamami, je, čo sa týka biblie, celkovo veľký problém, keďže jej jednotlivé časti boli kompilované v lepšom prípade stáročia po popisovaných udalostiach z x-krát pozmenených ľudových rozprávok..) množstvo konvertitov, tak sa vzkutku môžeme dostať k rozriedeniu na tých spomínaných 99%.
Teda aspoň som sa nestretol s tým, že by sa dnes niekto odborne odvažoval tvrdiť, že dnešní tzv. judaisti, resp. "židia" a etnikum kmeňa starých Hebrejov by mohlo byť z aspoň väčšej časti identické. O nejakom "židovskom géne" ani nehovoriac.. [smích]

Odkiaľ máte Lentilka tento prekvapivý názor?

Hebreji proste možno hypoteticky boli nejaký malý kmeň, či dokonca národík pred 2000 - 3000 rokmi.
T.j., ak aspoň ak by sme verili dnešnej zatiaľ oficiálnej verzii dejín.

Pravdu máte ale, že dnes sa opäť snažia eugenici v tzv. Izraeli
na základe spomínaných histerických mýtov znovu nejaký ten národ vytvoriť.
Po takmer troch generáciách už nie sú až tak ďaleko od cieľa z pohľadu stabilizačných mechanizmov sociogenetiky.
Otázkou sú tu samozrejme možné dôvody, ciele daných inžinierov..

PS: Etnicky najbližšie sú pôvodným Hebrejom paradoxne dnešní tzv. Palestínčania. T.j., zvyšky hebrejských konvertitov na islam.
Ono dejiny sa s nimi ako vidíme, kruto zahrali.
Otázka je, prečo?
Čo také nastvárali, keď, ako sa ľudovo vraví:
"Bez vetra sa ani lístok nepohne".
To je už ale ďalší príbeh ich 1000+1 noci baranej [smích]

364010

7.5.2018 19:52

RE: Otázka

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364010

Z mého pohledu jste to vše řádně namočil, vypral a silně odstředil. Po vlastních zkušenostech si dovoluji trvdit, že ze všeho vznikla sepraná zbarvená růžovoflekatá sada různých utěrek pro další použití...

Pletete dohromady pojmy z různých "vrstev" a dáváte je - z mi neznáměho důvodu - zcela sobě na roveň. Zorientovat se v tom je pro mne docela velká výzva - a to jsem si myslel, že ten můj popis je jednoduše pochopitelný.

Národ není věcí genetiky. O to se snažila eugenika a tu bych už snad i nechal spát.

Národ může být produktem ideologie, ale ne naopak. Ideologie nevytvoří národ ale pouze dav (a jsme u ní zase, že ano).

Náboženství NENÍ ideologie, pokud to takto chápete, máte asi smutný život. (Ideologii vytvářejí lidé, kteří náboženství nepochopili a proto jim nic nebrání překrucovat většinu principů náboženství do bojové rétoriky a zneužívat ji proti ostatním).

Z mého pohledu je potřeba vidět, že ten chaos, který se snažíme pojmovávat jako "judaismus" není konzistentní a rozhodně nelze uplatňovat rovnítkla mezi Žid, žid, judaista, sionista, kabalista, atd., i když mnohým právě toto nedochází a někteří to dokonce směšují úmyslně. Stejná logika by mohla být použita jako například, "Je to Čech, takže je to i Husita, musíme ho zničit".

Určitá forma pochopení náboženství vytváří zvyky a zvykovou tradici, a ano, z mého pohledu je to část (jedna z těch velkých), které skutečně národ vytváří, i když ne přímo, ale trošku oklikou skrze uctívanou autoritu (něco jako: jeho bůh je podobný mému, můj bůh mne utváří tak, že nejsem zlý, takže ani on nebude zlý, je-li utvářen stejným bohem).

TO, co jsem se panu Lhotákovi snažil naznačit, je to, že si plete sebevědomý národ a excitovaný dav.

A asi jsem nějak zaspal dobu, protože mi uniklo, kdy a jak vznikla představa, že co žid to bankster. Já si skutečně myslím, že je to jinak - právě proto, že existuje empirická zkušenost, že si židé navzájem vycházejí vstříc (protože nesou společné břímě svých zvykových tradic a ne zcela jasného rozhraní k ostatním - a to je napsáno velmi, velmi diplomaticky), tak mnozí lidé bez vlastní osobnosti konvertují právě pro tu implicitní formu přijetí člena, protože takové členství na ně dýchá bezpečím. Podobnou sociální formu mají i různé klanové mafie, kde také platí, že člen členu pomocníkem. Jenže tyto klanové mafie mají tu vstupní branku velmi úzkou, kdežto k židům se lze "přidat" mnohem jednodušeji. A ano, právě toto vede k jejich infiltraci a následnému ovládnutí skupiny i společnosti různými těmi vykuky, kteří nemají náboženské a ani jiné zábrany své okolí zneužívat.

Takže závěrem. Myslím, si, že národ NENÍ fyzická a statická (genofondová a územní) struktura, ale že je to struktura v rovině intelektu a je velmi proměnlivá.

364016

7.5.2018 19:58

RE: Otázka

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364016

NE - "Národ může být produktem ideologie" - Ale "Ideologie může být produktem národa"

A to jsem to fakt řetl poctivě dvakrát, a přesto jsem slepý a zjevne ani "nečtu"...


Omlouvám se za zmatení, budu si dávat větší pozor.

364017

8.5.2018 10:23

RE: Otázka

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364016

Ako som dole nižšie uviedol, vaše ružovoflakaté "vízie"
sú vašou záležitosťou a úprimne, moc ma nezaujímajú [smích]

Náboženstvo(religia=vzťah s Bohom) sa mení v ideológiu
podľa miery svojho odklonu od objektívnej reality.
Z druhej strany rámca:
Ideológia optimálneho neprerušeného vzťahu Človeka s Bohom
= relígia.
Ide o Koncepciu spolupráce na stvorení, sTrojení sveta v súlade
s dostatočne presne odhadnutými zámermi Boha s ním a s ľudstvom celkovo.

Opačne je tu koncept sabotáže Koncepcie č.1
Koncepcia č.2(otrokárska) má mnoho kamufláží=ideológii,
z ktorých si dav akože môže akože vybrať a možno ho pomocou nich vzájomne poštvať, DIVIDE ET IMPERA.
Jej cieľ je primárne nedopustiť, aby sa človek stal Človekom,
aby tu mohol napĺňať svoj jedinečný individuálny,
i kolektívny potenciál.

Znemožniť kontakt s Bohom-Tvorcom, alebo ako HO-TO nazveme..
Prvoradou odbornou úlohou náboženstiev "tolerovaných", infiltrovanými jelitami
kdekoľvek na svete je preto zvrátene-logicky, maximálne možné odrezanie ľudí od pomoci Zhora. Vytvorenie košiara-ilúzie, zároveň saturujúcej potrebu človeka po Bohu, po vyššom cieli. Ako keď niekoho posadím na drogy, len na vyššej asociálno-inžinierskej úrovni.

..
Definícia národa podľa ideológa sionizmu T.Herzla:
"Národ je skupina ľudí so spoločnou minulosťou a spolupatričnosťou v súčasnosti, stmelená prítomnosťou spoločného nepriateľa"

Áno, správne vravíte, ide v podstate sociologicky zároveň o definíciu mafie.
Je spoločný nepriateľ-obeť parazita, je mafia,
neterorizuje sa okolie "fascou", niet mafie.

Naozaj nejde o "chybu" novoprišelcov a konvertitov do tejto najstaršej mafie
ale o jej hlboký primárny zámer:
Základom židovstva je Starý Zákon a Talmud. V Starom Zákone je zákon dodržiavajúcemu židovi dané životné nastavenie - smernica:
«… a budeš dávať na úver mnohým národom, ale sám nebudeš brať na úver a budeš vládnuť nad mnohými národmi, ale oni nad tebou vládnuť nebudú» (Deuteronómium, 23:19-20, 28:12).

A prísľub na záruky budúce:
«Vtedy synovia cudzincov budú budovať steny tvoje, a ich králi - slúžiť tebe, bo v hneve Mojom Ja som ťa ničil, no v blahovôli Mojej budem milostivý k tebe.
I budú vždy otvorené vráta tvoje, nebudú sa zatvárať ni dňom ni nocou, aby prinášaný bol k tebe majetok národov a privádzaní boli ich králi.
Lebo národy i kráľovstvá, ktoré nezochcú tebe slúžiť – zahynú a také národy úplne vykynožené budú» (Izaiáš 60:10-12).

Talmud komentuje Starý Zákon v rovnakom duchu:
«Majetok gója (nežida) – to je neobývaný kút: kto prvý ho ovládne, ten bude jeho pánom» (traktát “Baba batra” 54, 16).
„Aboda zara“, 26, v. a Tosafot pokračujú:
„I najlepší z gójov smrť si zaslúži“.

Áno, pravdu máte v tom, že naozaj treba rozlišovať medzi židmi a pôvodnými judaistami.

364029

8.5.2018 10:26

RE: Otázka

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364016

..
Áno, pravdu máte v tom, že naozaj treba rozlišovať medzi židmi a pôvodnými judaistami.
Sami sú medzi sebou mnohí z nich na život a na smrť nepriatelia.
Vyše 3000 rokov.

Judaisti si musia svoj vnútorný koncepčno-ideologický problém
so "židmi"(v zmysle rôznych odnoží padlých judaistov) vyriešiť sami,
bo inak to znova za nich budú musieť riešiť iní.
Obete(všetky "ostatné národy"[mrknutí jedním okem] tejto strašnej globálnej agresie v pude sebazáchovy. Pudovo v pogromoch. A vieme ako to potom vždy v dejinách vyzerá, keď sa rúbe tento zdivelý les, keď lietajú triesky.

Čas, pohár znova dávno pretiekol, ako vidíme na globálnej politickej situácii, na ekologickej, ekonomickej, sociálnej ..atď kríze, ktorá je jednoznačne primárne dôsledkom bezmiernia, neukojiteľnej nenažranosti jelít, riadiacich sa týmto zvrhlým zákonom temna.
Konajte!!!
Urobte poriadok vo vlastných radoch!
Máte plnú podporu všetkých triezvych ľudí.
Inak.. a to nikto z nás nechce, či?
Tak..jasne vyjadrená motivácia by bola..

..
Národ je v priebehu dejin zložené stabilné spoločenstvo ľudí, ktoré vzniklo na báze spoločného
1) jazyka,
2) územia
3) zmyslu života, vyjadreného v jednote a celostnosti sféry spoločenskej samozprávy,
4) psychickej konštrukcie, prejavujúcej sa v
5) kultúre

364030

9.5.2018 6:55

RE: Otázka

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364030

... níže.

364043

7.5.2018 18:23

RE: Otázka

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364008

PS II:
Predstavte si inak, že by prišli na územie Čiech po 2000 rokoch Íri
a tvrdili by, že sú podľa jedného z historických mýtov potomkovia Keltov,
majú na túto zem právo a máte vypadnúť.
Na vaše prekvapenie a ked sa budete chciet brániť,
vaše decká postrieľajú ako zajace, prípadne pochovajú zaživa buldozérmi vo vašich dedinách a mestách a vaše zvyšky zavrú z humanitárnych dôvodov do rozľahlých koncentrákov v neúrodnych oblastiach.
Tak sa zhruba asi cítia tí etnickí Palestínčania(= +- skôr skutoční Hebreji..etnicky percentuálne)

364011

7.5.2018 20:16

RE: Otázka

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364011

Máte v tom skutečně velký internetovo-webovský eintopf. Je potřeba informace zařazovat a ne jim dávat stejnou vypovídací hodnotu, protože to zmatení vede k nesprávným interpretacím.

Důvodně se domnívám, že ta situace byla trošku jiná, a budete-li hledat poctivě, najdete i informaci, že tím, že Britové vytvořili stát Izrael, zničili židovskou tradici. Píší ji sami židé a doplňují, že s člověkem vytvořeným státem Izrael nemohou nikdy souhlasit, že má být darem Božím, a tím, že ho vytvořil člověk, odmítl tak Boha...

Jak již někdo napsal výše, celé lidské dějiny jsou plny příkladů, jak různá společenství byla a jsou utápěna v různých formách války. A zrovna vytvoření státu Izrael je toho názorným příkladem, ve svém důsledku jde o to utopit v krvi právě Izrael.

364018

8.5.2018 9:25

RE: Eintopf?

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364018

Zase "Podľa seba súdim teba"? [smích]

Uvedeným legokockám faktov som dal konkrétne váhy,
miery v ich vzájomných súvislostiach.
Súhlasím s Vašim doplnením v tom zmysle-kontexte,
že pôvodný judaizmus bol identický s myšlienkami
PôVODNÉHO:
kresťanstva, islamu, budhizmu, atonizmu a pod..

Ich dnešné verzie sú samozrejme zvrátené.
Rovnako, ako je dnešné tzv. židovstvo súborom rôznych
okultných rasisticko-fašistických organizácii.

Inu..mali národom Zeme svetlo niesť
a miesto toho im tmu nesú.. za čo i právom trpia.
M´Amon ich zlákal..
Taký je zákon, objektívne pravidlá..príčina-dôsledok

Kľúčová otázka k Miere vašeho chápania globálnych politických procesov:
KTO
podľa vás chce Izrael v krvi utopiť?
a ešte podstatnejšie
PREČO?

364027

8.5.2018 9:57

RE: Eintopf?

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364027

Vzhledem k formě vašeho vyjadřování a míře pochopení souvislostí asi nejvhodnější odpovědi budou tyto:

1. všichni.
2. většinou to ani sami neví.

364028

8.5.2018 10:48

RE: Eintopf?

ludko 1.?.?.?

Reakce na 364028

1.určite nie
2.určite nie

Skúste aspoň na chvíľu vystúpiť zo svojho infernálneho kruhu "verných"
a pozrieť sa na to ZHora, kto a na čo vás pravdepodobne politicky vytvoril.
Pozrite sa poriadne do knihy dejov, dejín.
Snáď neveríte, že to všetko len bájny cisár "Samosato"?

Bol malý kmeň v púšti na úrovni doby kamennej.
Okolo mocné vyspelé civilizácie.
Akú mohli vtedajší (a)sociálni inžinieri vidieť "príležitosť"
v tlupe opičiek(s prepáčením) z púšte?
Aké medzinárodno- resp. globálnopolitické problemy, výzvy v tej dobe riešili?
Kanón..katapult je "posledný argument kráľov".
Aké sú prvé..spôsoby vedenia informačnej..studenej, kulturologicko-ideologicko-ekonomickej..vojny?

Izrael, Judea, Kádeš bola kľúčová strategická informačno-vojenská križovatka.
Furt o ňu i vtedajšie mocnosti v proxi-vojnách bojovali.

Kedy sa začali vaše "dejiny", vystúpenie na pódium?
Zamyslite sa nad sviatkom Pesach politicky..
Vždy existuje réžia.
Boli krajiny, čo už vtedy mali nejaké tie tisícročia kontinuálne písaných dejín, dát, skúseností za sebou. Informačno-technologicky pred púštnymi nomádmi ďalej, ako dnes kozmonauti pred papuáncami.. bo skoro všetci paupanci dnes už aspoň aký taký kontakt s "vyspelým svetom" majú..

Pamätajte:
Svet sa netočí okolo vás.
Čím skôr to pochopíte, tým lepšie pre všetkých.
Pre vás v neposlednom rade..

Áno, ste nositeľmi starej kultúry, skúseností.
Nie najstarších, no dnes uź hodne starých
a škoda by vás bolo.
Ostatne, ako každého národa, či komunitky..
Ktorá keď prestane neplechu robiť,
prínosom vźdy môže byť.
Každý tu máme úlohy jedinečné.

364031

9.5.2018 7:13

Pro Ludu:

Lentilka 37.?.?.?

Reakce na 364031

Musel jsem se to pokusit přečíst vaše komentáře několikrát, a po chvíli oddechu jsem se doklopýtal k tomu, že vás nechám při vašich pravdách. A to také i proto, protože to, co by mělo být obsahem komentářů k článku, možná až nevědomě tlačíte do úplně jiných kontextů.

Jen jednu vaší diagnózu bych si dovolil upravit - netuším, kde a jak jste k tomu došel, že když bych měl bránit židovství, musím být echt žid - ale není tomu tak. Ani ve smyslu té obrany, ani jinak. To, na co jsem se snažil pouze poukázat, je fakt, že míra soudržnosti ve společenství židů je pro mne viditelná forma národního cítění - a to může být jen a pouze v případě, že existuje i národ. Jako třešničku - pro ty, kdo skutečně se snaží najít moudrost - jsem uvedl východoevropské hnutí Chasidů okolo Baal Šem Tova, které se natolik aktuální formě chápání židovstvého náboženství vymyká, že se dá srovnat snad jen s hnutím čchanu v rámci buddhismu v Číně... A kupodivu, Ball Šem Tovo chasidství mělo i obdobné procento úspěšnosti u žáků, jako se dařilo držet v rámci čchanu - a proto si myslí, že to může být pro někoho i zajívavá a nápomocná informace.

Nic víc a nic míň.

Příjemné dny.

364045

9.5.2018 9:16

RE: Pro Ludu:

ludko 113.?.?.?

Reakce na 364045

Čo som napísal, platí rovnako pre tých, čo sa za židov pokladajú,
ako aj pre tých, ktorí s nimi NEKRITICKY sympatizujú, či ich obdivujú.
Nepísal som, že k knim nutne patríte.
Bol to odkaz pre nich i pre Vás v rámci diskusie.
Príležitosť, ako oni vravievajú.

Ku každému náboženstvu, ideológii, filozofickému systému sa
treba stavať konštruktívne kriticky.
K jeho základným prvkom.
T.j., presne opačne, ako hovoria guruovia, kňazi:
Nikdy nebrať žiadne náboženstvo ako nedeliteľný celok,
ktorý možno iba
1. buď prijať celé, alebo
2. celé odmietnuť.
To je VŽDY jasný príznak totalitarizmu,
(lat. "fasca" - teror menšiny voči väčšine),
pyramídovej hry nejakej elity,
schovávaný za dogmatizmus, tabu apod.

Ako auto, keď vidíme, že robí problémy,
treba ho buď, keď je jasné, v čom je problém, opraviť,
alebo, ak je chyba(v politike vždy zámer oponenta) systémová,
rozobrať na "legokocky" a preprojektovať.

Chyba nikdy nie je v ľuďoch, ako takých, keďže sa nikto nerodí podstatou zlý.
Chyba je vždy v kultúre, v Koncepcii jej samoriadenia,
keďže daná kultúra ľudí, jej nosičov štatisticky pravdepodobnostne predurčene vychováva.

Týka sa to i oboch ideových smerov, ktoré ste spomenul.
Staršieho, i mladšieho - tej židovskej odnože.

Forma súdržnosti nejakej skupiny ľudí vôbec nemusí byť národnostne podmienená. Skôr naopak v bežnom zmysle. Hlavne ak ide o dlhodobú, mnohogeneračnú súdržnosť. Tam treba hlavne nejakú ideu (životný koncept, cieľ, vektor prioritne usporiadaných cieľov).
Správne ste predtým v diskusii poznamenal,
že v prípade tzv. židovstva prakticky všetky základné parametre
poukazujú na nejaký typ mafie.
Ide tam totiž jasne v neposlednom rade, ako vidíme z výsledku ich činnosti,
o zištné ciele.

Pravdu máte ale v tom zmysle, že raz bude na Zemi vskutku jeden národ..
v podstate už je..avšak čo najviac jeho špecializovaných buniek, pôvodných národov musí zostať zachovaných.
Opakom tohto pozit´´ivneho zamerania riadenia objektívneho procesu globalizácie, je násilne zmiešavanie, nićenie národov vzájomne v "taviacich kotloch" megapolisov prevádzkované dnešným hnutím tzv. neoliberalistického multikultifašizmu s cieľom vytvorenia dostatočne debilnej masy na zavedenie globálnej infernálnej totality samovyvolených jelít sociopatov.

..
Ešte k tzv. židovstvu a jeho pretvoreniu v ideológiu najstaršiej známej mafie = organizovanej globálnej zločineckej skupiny:
Či tomu tak bolo od začiatku, je samozrejme veľmi otázne.
Drvivá väčšina ľudí totiž prorodzene nechce zlo.
Nebavíme sa tu samozrejme o 1-2% sociopatov, nachádzajúcich sa v každej spoločnosti, ktorí sú pre ňu motiváciou byť v strehu, myslieť, rozvíjať sa, bo inak..ju dotyční jedinci vždy zničia, rozložia. To by sme uź ale boli pri základoch sociologickej mechaniky a jej objektívnych pravidiel, kritických sociologických prahoch, atď..

364050

9.5.2018 9:18

RE: Pro Ludu:

ludko 113.?.?.?

Reakce na 364045

..
Teda..ak judaizmus bol zo začiatku myslený všeobecne dobre, t.j. vyznavači tejto relígie mali niesť ostatným nejakú dobrú správu, inFormáciu(obraz konkrétneho PRE VŠETKÝCH lepšieho sveta a metódy jeho dosiahnutia), podobne, ako väčšina iných veľkých relígii v ich pôvodnej verzii, tak treba hľadať bod, v ktorom sa ich misia pravdepodobne zlomila, v opak prevrátila. Prečo, ako, kým. Identifikovať subjekt riadenia a ak to nejde, tak aspoň jeho koncepciu.
T.j., ktoré vtedajšie "elity" mohli mať na tom záujem až po dnes, atď.
Obviňovať z takej košpirácie, sprisahania proti svetu primárne nejakú skupinku púštnych nomádov na veľmi nízkom úrovni rozvoja, je asi, ako sa isto zhodneme, blbosť.

To sa samozrejme týka v trochu inom kontexte i vami spomínaného Zen-budhizmu.

Proste bežný klasický vyšetrovací postup.
Motív, podozriví, verzie, zužovanie poľa podozrivých hoc i vylučovacou metódou, atď. V podstate dnes s tou úrovňou informačných technológii, ktoré máme k dispozícii, nič zas až tak zloźité.

A to sa rieši.
Nikto tu predsa nechce apokalypsu, ako sú niektoré "náboženstvá" ich tvorcami,
presnejšie tými lokálnymi, či globálnymi "elitami", ktorí ich svojho času dostatočne ovládli, z dôvodu resetu systému pri strate kontroly nad ním, programované.
Maximálne sa po chaose, reštarte, i v sociologických operačných systémoch proste len znovu nahrá na nosičov(dav) stokrát v rôznych verziách vytestovaný davo-elitárny pyramídový(otrokársky) operák.

Treba každú relígiu od týchto parametrov, algoritmov odvíriť, odmínovať, dekontaminovať.
A v tom momente vlastne zistíte, že všetky hovoria jedno a to isté.
Rovnakú správu, program, zvesť od najvyššieho, najobjemnejšieho tvorcu systému, alebo ak chcete Boha.
Prestanú ľudí programovo rozdeľovať a pomôžu naopak, jedinečný ľudský potenciál každého jednotlivca v ich kolektíve uskutočňovať.

Asi nikto dnes už nebude popierať, že existujú v prírode objektívne socionaturálne zákony(pravidlá). Tie nemôžu byť bez cieľa, cieľov a ten-tie musí niekto stanoviť.
Koncepcia, bazálna kulturologická matrica je sekvencia obrazov,
vedúca z bodu A do bodu B.
Toľko krátko zo základov sociálneho inžinierstva.
Pri zneužití jeho metód ide samozrejme o inžinierstvo a-sociálne.
To treba rozlišovať.
Ako keď niekto miesto toho, aby nožom chleba nakrájal,
či chirurg ním operoval, týmto nožnom-nástrojom niekoho prepadne, olúpi, či bodne.

364051

9.5.2018 12:41

exempla trahunt , zvlášť když mají monopol

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 364051

Obecně vzato, vaše víra v "dobrého člověka" vám občasně rozostřuje optiku , o 1-2% sociopatů bychom se měli bavit , zejména když je vámi navržený číselný údaj podhodnocený, proč? , protože 1000 dobrých lidí staví dílo rok dva a pak přijde jeden zlý ( sociopat ) a za jednu či dvě sekundy jejich dílo zboří , podle mých zkušeností se zlí lidé i rovnou rodí , zvlášť v době kalíyugy. Takže dobráci , kteří nechtějí vidět syrovou realitu, jsou chyceni do pasti dobroty , která je zničí.
Nejsme jako oni , říkával guru svinstva, měl pravdu , byli a jsou horší než oni.
Nic osobního.

364055

9.5.2018 16:41

RE: exempla trahunt , zvlášť když mají monopol

ludko 113.?.?.?

Reakce na 364055

Áno, aký monopol majú,, na čo?
Monopol na riadenie.
A o tom to je.

Jedine postupnou celoplošnou osvetou
zvyšovania "matematiky" riadenia
= schopnosti identifikovania, hodnotenia a tak riadenia
objektívnych socionaturálnych procesov
a ich rozlíšenia od projekčných ilúzii
sa dá súčasná situácia riešiť.
Okamžité rýchle riešenia vźdy páchnu prúserom.

ďalej.."Maľovanie čerta na stenu" (ľudovo povedané)
nikdy nič dobré neprinesie.
Ľudia sa naozaj v princípe nerodia zlí
a projektovanie bubuláka dákej pseudovédickej kalijúgy
pomáha zasa raz komu?
Áno, presne..

Aktuálnou Koncepciou riadenia kultúry
vypestovaní sociopati, no hlavne tí, ktorí im systematicky
vytvárajú priestor, sú pripustení Zhora na to,
aby pripomínali staré dobre známe memento:
"Lidé bděte!!!"
Inak by sme možno ani zo stromov nezliezli..

Opakujem:
Sociopati sú motiváciou pre dav,
aby sa učil, samovzdelával, dnes hlavne osvetu
v oblasti riadenia konal, ako kedysi v čítaní-písaní-počítaní.

Musí vzniknúť reálna funkčná široká a hlboká konkurencia riadenia
sociopatom a ich kmotrom.
Nemožno na tie posty proste dosadiť dobromyseľných idiotov.
V tom majú mafiózni kmotri-starí profíci globálneho riadenia pravdu.

"Kopala studienku, pozerala do nej,
aká je hlboká, taká je široká, skočila by do nej.."

Toľko ľudová múdrosť, skúsenosti vekov na tému.

Realita je fajn.
Presne opačne, ako v projekcii kolektívnej psychózy
filmu Matrix.

364061

7.5.2018 11:12

=== Nepřetržitý proud.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 363979

Můj neoblíbený herec pan Vérich kdysi moudře tvrdil, že bavíme li se víc než minutu s pitomcem, baví se pak už spolu jen dva pitomci. I když vím, že jsem pitomec, pokusím se vám vysvětlit co je to moudrost. Moudrost je přiměřenost ambic a očekávání. Život každého pitomce popisuje moudře a exaktně Jára Zimmerman jako :

"nepřetržitý proud přehnaného očekávání následovaného naprostým zklamáním".

Neúměrností ambic je dnes postiženo tak 95 procent veškeré populace, proto ani Vy to nepovažujte za pro sebe něco výjimečného a příliš sebedehonestujícího. Je to dnes prostě naprosto normání, být pitomcem, a všichni nenormální by se proto měli léčit, protože jsou nebezpeční jak sobě, tak dnešnímu normálnímu režimu pitomců....
.[velký smích]

364000

12.5.2018 10:21

RE: === Nepřetržitý proud.

Ludko 1.?.?.?

Reakce na 364000

Nihilizmus je v tom horsi od otvorenej zloby,
Ze jej cestu otvara, k jej tolerovaniu podprahovo nabada.
To sa inak vola aj ticha kolaboracia

364118

Příspěvků: 40

02.05. 07:57 udo2  Knowledge is power
02.05. 07:59 udo2  Knowledge is power
02.05. 10:41  bez moudrého národa není moudré politiky
02.05. 10:44 Svatoslav Butora  Svět kapitálu bez humanismu
02.05. 13:32 výjimečné porušení omerty  bez moudrého národa není moudré politiky
02.05. 17:47  Globální "elity" bez miliard naivních otroků nevznikají
02.05. 22:27 r.m.  Rovnost, volnost, Rafale. Macronova Francie zahájila globální ofenzívu
03.05. 09:47 Lubosmat  Každému podľa jeho schopností, zásluh, potrieb?
03.05. 15:43  Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
03.05. 18:33 Radim Lhoták  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
04.05. 19:09  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
05.05. 12:49 Radim Lhoták  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
06.05. 18:22 Lentilka  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
06.05. 23:44  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 16:46 Lentilka  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 00:13 Radim Lhoták  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 07:52 Lentilka  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 11:36 Radim Lhoták  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 14:36  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 18:41 ludko  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS?
07.05. 15:24 výjimečné porušení omerty  Nepovažuji se za pneumatiku...
07.05. 15:45 Lentilka  RE: Úvaha z kategorie JETŘEBISMUS
07.05. 18:19 ludko  RE: Otázka
07.05. 19:52 Lentilka  RE: Otázka
07.05. 19:58 Lentilka  RE: Otázka
08.05. 10:23 ludko  RE: Otázka
08.05. 10:26 ludko  RE: Otázka
09.05. 06:55 Lentilka  RE: Otázka
07.05. 18:23 ludko  RE: Otázka
07.05. 20:16 Lentilka  RE: Otázka
08.05. 09:25 ludko  RE: Eintopf?
08.05. 09:57 Lentilka  RE: Eintopf?
08.05. 10:48 ludko  RE: Eintopf?
09.05. 07:13 Lentilka  Pro Ludu:
09.05. 09:16 ludko  RE: Pro Ludu:
09.05. 09:18 ludko  RE: Pro Ludu:
09.05. 12:41 výjimečné porušení omerty  exempla trahunt , zvlášť když mají monopol
09.05. 16:41 ludko  RE: exempla trahunt , zvlášť když mají monopol
07.05. 11:12  === Nepřetržitý proud.
12.05. 10:21 Ludko  RE: === Nepřetržitý proud.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 0

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 0

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 0

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,74 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,73 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,31 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 037 474,20 Kč

Poslední aktualizace: 18.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 730