Diskuze k článku

Neoburžoazie, aneb strůjci kapitalistické apokalypsyČtvrtá část

Příspěvků 16

29.3.2018 8:18

Systém pro negramotné

J_Pitralon 178.?.?.?

Je to člověka nedůstojná honba servilů za fatamorgánou pod vedením oligarchů. Proč by korporát platil daně a financoval lidem důchody, vzdělání a infrastrukturu. Pokud jeden vyždímaný pracovník zkolabuje, nahradí ho jiným oddaným posluhou a jede se dál.

"Los Angeles anti-war demonstration, 8th anniversary of Iraq invasion"
https://www.youtube.com/watch?v=pL4W0taQJYE
Svědectví o 9/11: https://www.youtube.com/watch?v=49YT100WK0Y

363327

29.3.2018 9:53

„schizma duše“ - předpokládá přítomnost duše

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

3 trošku suchopárné díly završeny pěkně šťavnatou porcí. Na rozdíl od autora bych autorem trefně popsané děje a procesy klasifikoval jako řízené a ne pouze jako evoluci náhody. Kotel jedu neuvaříte z jahod a brambor , musíte vypěstovat a sklidit i rulík zlomocný a muchomůrky zelené. Pak můžete trávit celý svět a tančit své rituální obětní tance pro své bohy.

363331

29.3.2018 11:31

Gustav Husák o pražské kavárně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Zde Gustav Husák vizionářsky hovoří o budoucí pražské lumpenkavárně:
https://www.youtube.com/watch?v=Z8cYUosnB8s

Možná konkrétně o Havlovi a té bandě okolo něj.
To je ten kulturní rozklad o kterém se hovoří v článku. Morální a intelektuální spodina dosazená do nejvyšších pater kultury, včetně Národního divadla.

363334

29.3.2018 15:45

Novodobá Atlantída

Svatoslav Butora 85.?.?.?

Přeji hezký den. Celý seriál článků vystihuje podstatu procesů, ke kterým dospěl světovládní systémový hrabivý netvor, kterého podle vzoru ze starých řeckých bájí pojmenovávám jako Minotaura. Všechny ty nestvůry ze starověku mají svůj proti- obraz v systému dnešního "novověku".
Svět těch, kteří se v dnešním světě "vyvinuli" do stavu upírského barbarství, kterým se vyznačuje politika kapitalismu a specielně anglosaského světa skončí stejně jako ten krvežíznivý Minotaurus. Svět těch, kteří se připojili k syčení britské Medúzy skončí stejně jako její starověký "obraz". Starověká Atlantída předala své "obrazy" přes báje ze starověkého Řecka do dnešních časů. Tehdejší svět její děsivé moci byl k ničemu. Její konec a neexistenci nikdo nelitoval. Toho by si měla být vědoma dnešní britská Medúza a spol.

363338

29.3.2018 23:29

Formanti a chovanci nemáte nikoho kdo by vám řekl berte rozum do hrsti?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12512-konec-americk... 2018-03-29 10:45

363350

30.3.2018 11:22

Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?

Pátá Mojžíšova 7:24 89.?.?.?

>u bílé „střední třídy“ Ameriky získávají stále větší a větší popularitu … myšlenky na autonomní segregaci bělochů v pacifickém severozápadě, ve státech jako je Washington, Oregon či Idaho. Oficiální úřady je označují za nacisty. To ale problémy nevyřeší, jen se tak zadělává na hrozny hněvu

Steinbeckovy tragické Hrozny hněvu měly stejnou příčinu jako popisované zrůdnosti, původce ze stejné ničivé sekty. Program debilizace gojimů, lichvářství, lupičství, lsti a pohrdání.
Někteří běloši ještě používají svůj rozum, paměť a vůli. Dokáží rozeznat kriminální chování černochů s přebytkem testosteronu, času a podpory od xxdo-fasistické sebranky, která ovládá zrůdný stát - od peněžnictví, dluhového otroctví, hraniční závislosti otroků, obchodu - přes prezidenta, politiky, zbrojení, válčení a loupení po celém světě až po debilizaci - „kulturu“, sdělovací prostředky a školství (další dluhová past mnohých účastníků „prestižního vzdělání“).
Pokud gojimové budou chodit kolem horké kaše, nebudou schopni ani pojmenovat škodnou, psychopatické mocenské magory xxdovského talmudistického postižení- evoluční strategie vyhubíš pronárody jako klaté- tak mají lidé ( včetně vrchním banksterům nehodících se „vyvolenců“ - vzpomeňte na krize, války, bezohledné lupičství vrchnosti a týrání neposlušných) velkou naději na účast v konečném řešení.

363357

30.3.2018 14:51

RE: Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 363357

Co byste nechtěl, člověče. Popsané to je výborně, jen bez uvedení etnického původu pachatelů a hlavních strůjců. Jinak by to ani nemohlo vyjít a už vůbec ne v rámci vědecké literatury profesionálních sociologů. Ti by tímto totiž dosociologovali a nikdo by se nic nedověděl.

Mě se líbí, jak konečně někdo vystihl generaci hippies. Ne jako neustále adorovanou svobodomyslnou mládež, ale jako bandu flákačů co vše dostali pod nos skoro zadarmo (na rozdíl od jejich rodičů), hluboce egoistických a bezohledných, kteří sotva je přestalo bavit fetování, se stali nejpevnější oporou kapitalizmu a konzumerizmu.

Je to patrné i v ČR, jak jdeme do háje, když generace předválečných dříčů odešla do důchodu a místo nich nastoupil na vedoucí místa socialistický výkvět, co sklízel plody socializmu, na kterých se těch prvních 20 let nadřela předchozí generace.

363362

1.4.2018 10:59

RE: Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 363362

Mohu tolerovat, že nepojmenoval zločineckou ideologii a její vyznavače, ale netuším, proč obdivovat oblbování. Fursovovy úvahy a jeho zdroje je podle mě vhodné velmi kriticky prosívat.
Například:

>„Generace sociopatů. Jak baby boomers změnili Ameriku“, a přízvisko, jaké sociolog dal této generaci – „generace potvor“, „prase v hadím doupěti“)...Mezi lety 1955 a 1974 ukazatele růstu procenta obyvatelstva s vysokoškolským vzděláním v USA se jednoduše přeplnily … „studentské revoluci… feministickém hnutí... podle Jacka Goldstona jakmile počet mladých lidí přesáhne 25%, je společnost v závažných otřesech, v konfliktu mezi „dětmi“ a „otci“.

Generace sociopatů??? Co to Fursov šíří za blbost? Sociopatů mohou být ve společnosti spíš jednotky procent. Problém je v debilizaci a vzdělávání k zvrácenosti a zrůdnosti. Oběti zločineckého systému se mně však nechce považovat za viníky. A už vůbec mně připadá ujeté považovat prosté (a nutně poslušné) členy posádky za lodivody.

Je to náhoda, že v generaci s vysokým podílem vysokoškolsky „vzdělaných“ osob se častěji vyskytuje pohrdání jinými, zrůdné jednání, deprese, požívání omamných látek (výroba a prodej narkotik pod velením banksterů), a dokonce i pohrdání předky?

Školství, televizi, výrobu filmů a počítačových her plných zrůdností a násilí, populární „hudbu“, ovládali a ovládají dědičně a výchovně postižení deprivanti ze „svaté“ nedotknutelné sekty, svatošmejdi.

Čím se může živit oběť zločineckého systému ve zločinci ovládaném státě s vysokoškolským „vzděláním“, kupříkladu filozofického nebo sociologického oboru? Jak může splatit dluhy za „prestižní studium“? Prostě - absolventi vymýváren mozků jsou v pasti. Ovčani. Nic užitečného většinou neumí. Potřebují získat bydlení (ideálně na „prestižní“ adrese), obživu a umořovat dluhy ze „studií“. Takže papouškují debility a zvrácenosti, a mají z toho deprése. To je zase výhodné pro farmaceutický průmysl a psychoterapeuty.

Americký sen!

Země netušených možností!

363401

4.4.2018 13:45

RE: Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 363401

Nastolil jste otázku dobrovolnost vs. nucenost . Oběť je oběť , když je nucena strpět vůči sobě násilí tělesné nebo duševní a nemá možnost úniku. Přistoupí-li kdokoliv dobrovolně na hru a přijme-li dobrovolně vůči sobě násilí duševní či fyzické, ačkoliv má možnost kdykoliv tento násilný proces ukončit a ze hry vystoupit , pak není oběť , ale je spolupachatel. Spolupachatel bez nároku na soucit či pochopení od skutečných obětí.

363458

30.3.2018 16:44

Kam nás dovedl капиталистический апокалипсис ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Omlouvám se čtenářům, neschopným číst azbuku. Název mého příspěvku v češtině zní "Kam nás dovedla kapitalistická apokalypsa?".

Ta "apokalypsa" způsobila, že počet lidí na planetě Zemi raketově roste. Roste i průměrný věk dožití. Máme svobodu, o jaké se naším předkům ani nezdálo. Užíváme si stále kvalitnější zdravotnické péče. Máme neomezený přístup k informacím a ke vzdělání. S výjimkou nesmyslného luxusu si můžeme dovolit uspokojit všechny své materiální potřeby. Příklad? 76% českých rodin dnes žije ve vlastních domech či bytech. Chalupy a chaty nepočítaje. Neuvěřitelné.

Závěr? Žijeme v nikdy nebývalém blahobytu. Před pouhými sty lety nedosahovali podobné životní úrovně ani příslušníci evropských panovnických rodů.

Proč tedy ono neustálé (umělé) dělení lidí do tříd a vytrvalé podněcování závisti, záště a nenávisti? Pokusím se poučit z minulosti. Kdo se v historii snažil dělit lidi do antagonistických skupin a využívat rozporů mezi nimi k jejich ovládání?

1. Křesťanské "všichni lidé jsou si rovni" a zároveň "snáze projde velbloud uchem jehly, než bohatý do království nebeského".
2. Komunistické "vyvlastňování bohatých" a současný "třídní boj proletariátu".
3. Nacistický "árijský nadčlověk" versus "méněcenné pronárody".
4. Opovržení k nevěřícím psům, vtloukané do hlav ...

Ve všech případech jde o brutální propagandu. Závěrečný dotaz pro přemýšlivé. Proč asi Zvědavec potřebuje podněcovat závist, zášť a nenávist prostřednictvím podobných (kupodivu většinou ruských) článků? Proč mi editor zablokoval všechny mé nicky (Vojta49, VojtaIL, Censored)? Že bych mu svými příspěvky hatil jeho snahu?

Krásné Velikonoce všem
Vojta

363366

30.3.2018 23:53

RE: Kam nás dovedl капиталистический апокалипсис ?

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 363366

Vojta Hruška sice není produkt „bobo-kultury“, protože vyrostl za socialismu, ale typického zástupce neoburžoazie představuje, byť cesta k ní se v jeho případě (ostatně jako u většiny příslušníků české „nové vyšší třídy“) nevinula způsobem, jak popisuje Fursov, ale byla výsledkem napodobování západních vzorů. Vojtovi nelze upřít obchodní talent, ono „kšeftařské střevo“, s nímž se rodí typičtí obchodníci, pro něž jediným životním krédem je vydělat peníze bez tvůrčího nasazení (pro něco takového mu chybí jak schopnosti, tak trpělivost a odvaha jít s vlastní kůží na trh), prostě levněji koupit a dráž prodat. To je vše. A je mu vcelku jedno, co bude obsahem jeho kšeftů. Vojta získal za komunistů zdarma slušené technické vzdělání, a tak obchodoval s počítačovým hardware.

První byznys udělal se západním partnery pomocí švindlu: pronajal si se svými společníky na pár hodin luxusní kanceláře, aby udělal na byznysmeny dojem. Podařilo se. Pak už měl za sebou na svoji dobu bohatou firmu a po nastudování marketingových a obchodnických praktik ji dokázal udržet. Nic světoborného, ale na nějaké ty miliony si přišel. Díky tomu je pevně přesvědčen, že do vyšší třídy patří díky svým schopnostem, a každý, kdo dře bídu, je neschopný břídil a lenoch, který si nic lepšího nezaslouží. A jelikož je v této pozici od sametové revoluce, jeho odtrženost od sociální reality této země je přesně taková, jak popisuje Fursov.

Jinak všechny atributy NVT na něj přesně pasují. Zastává filosofii sociálního darwinismu, pohrdá spodinou, postrádá duchovní rozměr a smysl pro sociální spravedlnost, má naprosto zkreslené představy o životě většiny lidí a plácá nesmysly o obecném blahobytu (chudobou podle něho strádají pouze lajdáci), aniž by měl potřebu si věci ověřit a ujasnit. Hlubším textům či analýzám jednoduše nerozumí, na to nemá dost všeobecného vzdělání ani inteligence, a na každou kritiku systému, který mu samozřejmě naprosto vyhovuje, reaguje nestrávenými frázemi politické korektnosti a liberální politické ekonomie.

Platí na něho i ten fakt, že si oprávněností svého postavení není vůbec jistý a bojí se třídní nenávisti jako čert kříže, jinak by se nenamáhal oblažovat svými „moudry“ zdejší diskusi. Svým tvrzením věří, ale nemá je ničím podložené. (Vsadím se, že nemá ani tušení, kdo byl Zarathustra, Árijci, co představuje národní socialismus, křesťanství atd.)

Samozřejmě neví, že oni „majitelé vlastního bydlení“ jsou v drtivé většině lidé, kteří své byty získali za hubičku od komunistů, nebo lidé zadlužení hypotékami. Fakt, že dnes si mladý člověk prakticky vlastní bydlení nemůže dovolit, nevidí a ani vidět nechce. Zkrátka patří k oné vlastním „úspěchem“ zaslepené třídě, která nedopustí jakoukoliv pozitivní změnu. Patří k oné bezdu...Automaticky kráceno

363373

31.3.2018 0:00

RE: Kam nás dovedl капиталистический апокалипсис ?

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 37.?.?.?

Reakce na 363373

Zkrátka patří k oné vlastním „úspěchem“ zaslepené třídě, která nedopustí jakoukoliv pozitivní změnu. Je součástí oné bezduché menšiny sociopatů, egoistů a užitečných idiotů (kam patří i naši zkorumpovaní politici), která zničí tuto zemi a vydá ji v plen Západu (a proti Rusku), aniž by vůbec tušila, co ve skutečnosti činí.

363374

2.4.2018 4:22

Pohled do minulych zprav,dava tusit,kdo taha za provazky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

The Covenant was launched at the UN Congress on Public International Law in 1995. The Second Edition was presented to UN Member States at the 54th UN General Assembly. The Third Edition was presented to UN Member states at the 59th UN General Assembly. The 4th Edition (this one) was presented to UN member states at the 65th UN General Assembly.
------------
Neco,na premysleni.

Snahy vlád a mocných zájmových skupin využít média k dosažení svých cílu existovaly vždycky a nejedná se tedy o nový fenomén. Boj o média, o informacní monopol byl vždy soucástí psychologického vedení války.
Nekterí lidé si již uvedomují, že existují velké financní skupiny, které ovládají svet. Nejde o žádnou náhodu. Všechno bylo peclive naplánováno mnoho let dopredu! Je možné to nazývat „konspiracními teoriemi“ ci New World Order -Novy Svetovy Poradek, nekolika rodin.
----------
Daniel B. Magraw, who was Assoc. General Council for the Environmental Protection Agency (EPA). In 2006, Mr. McGraw was listed as President and CEO of the Center for Environmental Law (one of the organizations issuing this Covenant), as a past Director of the International Law Office of the EPA (1992-2001), as Director of Lightbridge Corp., a provider of nuclear energy, and as a new member of the Board of Directors of Thorium Power, a nuclear energy company. Other contributors were Nicholas Yost of the big international law firm Sonnenshein, Nath & Rosenthal (which represents WalMart, Sears, and Sony, to name a few),

363416

2.4.2018 12:46

toto všetko sú len symptómy

maršal Žukov 87.?.?.?

Deje sa to isté čo v Nemecku v 20-tych rokoch.
Nič sa nedeje samo. Jak praví stará hanácká moudrost: za každó sviňárnó najdeš žeda

363427

3.4.2018 15:11

o jakem kapitalismu to autor mluvi?

rosco 185.?.?.?

od roku 1913 nikde na svete zadny kapitlaismus neexistoval, pouze oligarchie, plutokracie a fasismus, to vse krizene marxismem. Ze komunislmus neuspel? Vedle jako jedle, staci mrknout kdo v USA uz desitky let udava ton, ted si rikaji neocons ale ve skutecnosti to jsou byvali zidobolsevici nebo jejich pohrobci,Kristol, Perle, Kaganuv klan, Victoria Nuland a dalsi neprehledna rada, Bez kryte meny, volneho trhu a trhem urcovanych urokovych sazeb zadny kapitalismus nemuze existovat a to diky manipulacim centralnich bank nemame.

363445

21.7.2018 23:53

Hutná analýza

peter1. 92.?.?.?

Pojednanie A.Fursova ma oslovilo v mnohých rozmeroch jeho analytického videnia príbehu nedávnej minulosti a dneška. Odkaz pre budúcnosť je otvorený a jasný.
Ďakujem prekladateľovi aj za zaujímavé vsuvky, ktorých v prenesení do zúženého nášho priestoru, mohlo byť aj viac, a redakcii za sprístupnenie širokej verejnosti.

365444

Příspěvků: 16

29.03. 08:18 J_Pitralon  Systém pro negramotné
29.03. 09:53 výjimečné porušení omerty  „schizma duše“ - předpokládá přítomnost duše
29.03. 11:31  Gustav Husák o pražské kavárně
29.03. 15:45 Svatoslav Butora  Novodobá Atlantída
29.03. 23:29  Formanti a chovanci nemáte nikoho kdo by vám řekl berte rozum do hrsti?
30.03. 11:22 Pátá Mojžíšova 7:24  Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?
30.03. 14:51  RE: Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?
01.04. 10:59 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?
04.04. 13:45 výjimečné porušení omerty  RE: Jakápak neoburžoasie, neobarbaři, bobo nebo podobné výmysly?
30.03. 16:44  Kam nás dovedl капиталистический апокалипсис ?
30.03. 23:53 Radim Lhoták  RE: Kam nás dovedl капиталистический апокалипсис ?
31.03. 00:00 Radim Lhoták  RE: Kam nás dovedl капиталистический апокалипсис ?
02.04. 04:22  Pohled do minulych zprav,dava tusit,kdo taha za provazky
02.04. 12:46 maršal Žukov  toto všetko sú len symptómy
03.04. 15:11 rosco  o jakem kapitalismu to autor mluvi?
21.07. 23:53 peter1.  Hutná analýza

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 2

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
387 762,50 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 269