Diskuze k článku

O čem vypovídají dodávky ruského LNG do Spojených států

Příspěvků 20

6.2.2018 3:47

Zdroje energií ve světě.

James Blond 178.?.?.?

Doporučuji všem co se o dannou problematiku zajímají, aby si vyhledali na googlu práci Ing.Radima Janalíka CSc, sice z r. 2010, ale mimořádně přehledně zobrazuje např. stav zásob a výroby energií atd. Např. Rusko má zdaleka největší zásoby zemního plynu na světě a jsou tam další zajímavé informace. A plyn je velkou budoucností ve světě potřebných zdrojů energie. Bez potřebného množství energie, nám zbývá jen jedna cesta = zpátky na stromy a do jeskyní! Např. kdyby jste chtěli kompletně nahradit veškerou okamžitě spotřebovávanou energii používanou v ČR jen tou "čistou" tj. elektřinou, tak byste potřebovali zhruba podle zátěže 30 až 40 JE Temelín, jedoucích na plný výkon. To jen pro názorný příklad.

Jde to najít na netu pod názvem:
[PDF]ZDROJE ENERGIE VE SVĚTĚ

362321

7.2.2018 0:19

RE: Zdroje energií ve světě.

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 362321

No ale ta dovezená a naše přidaná energie se přece odveze. Gdo říká, že z teho má jakýkoliv synek a dcérka od naší mámy nějaký užitek?

362338

7.2.2018 10:00

RE: Zdroje energií ve světě.

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 362321

Stejne to budeme muset postupne nahradit. Dnesni energie v podobe ropy mame tak na 100 let. 30-40JE je udaj, ktery zavisi na hodne parametrech, zejmena na neefektivni spotrebe a zbytecne doprave. Vypovida spise o plytvani, nez o skutecne potrebe a navraceni do jeskyn.
Zazrakem stoleti jsou solarni panely. Potrebne souvislosti a infrastruktura jsou objektem doreseni a postupneho pokroku.

362339

7.2.2018 20:18

RE: Zdroje energií ve světě.

James Blond 178.?.?.?

Reakce na 362339

Vážený pane, to jsem si myslel stejně jako většina lidí donedávna také. Doporučuji Vám se seznámit s knihou H.J.Zillmera "Energetický blud", kde tento odborník píše, že ropa se spontálně tvoří z uhlovodíků (metan) při obrovských vysocích tlacích a teplotách v hloubce Země! Ropa je vysokotlakká varianta metanu a tedy vzniká abiogenně! Není tudíž jako např. uhlí organického původu. A ani ji zatím neumíme vytvořit. Takže ropy bude v podzemí planety ohromné množství a ona vyvěrá na povrch planety jen na některých místech. Takže zásoby ropy a zemního plynu (metanu) jsou vlastně nedozírné. To, ale neznamená, že bychom se my lidé k těmto zásobám měli chovat jako hlupáci. Mějte se.

362346

8.2.2018 18:56

RE: Zdroje energií ve světě.

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 362346

Ac nerad, musim minout prispevek a cas, protoze nejaky Zillmer napsal knihu "Energeticky blud" protoze byl zaukolovan a jeho teorie sunda zbehlejsi stredoskolak chemicke skoly, amater v chemii. Neni treba jit hledat ani po fakulte.
Je tragedie dnesni doby, ze reklama toho dovede opravdu dost, navic za par gresli.
Ropa vubec neni varianta metanu. Metan CH4 je lehci, nez vzduch, a tvori ho leda tak kravy, semtam mozna nahodou sopky, pokud neshori. Pak existuji zasoby hydratu metanu na dne mori, napr. Bermudsky trojuholnik, kde se semtam neco uvolni, a kdo uvizne v bubline ve vzduchu, nebo ve vode, ma smulu. Jsou to opet fosilni zasoby, ktere se netvori.
Metan nevykazuje chut polymerizovat na nejake retezce, netoz ropu.
Aby slo brat takovouhle hypotezu vazne, musel by jste popsat proces, jak se samotny metan tvori a proc. Ne kupovat knihu, kde si to jen tak predstavuji.
Na tvorbu metanu potrebujeme hromadu vodiku. Ten lze ziskat v rozumne mire jen z vody. Pak zbude kyslik, ktery by slo zjistit merenim bud jako rozpusteny, nebo volny. Volny nepozorujeme. Rozpusteny muze pochazet i ze vzduchu.
Pak uhlik. Za ty leta by ho ubylo, kdyby pochazel jenom z planktonu a mineralu. Zbyva CO2 ze vzduchu. Kdyz se pri techhle koncetracich neco metanu tvori, a ciste nahodou nevybubla, ale zamrzne blizko dna, tez jedine s nad s pomoci slunecniho svetla, jinak mame perpetum, pak chceme cekat tisic let na par tun?
Dejte si wiki methan. Wiki rika ze 90% metanu ma biogenni puvod. Pokud chapete co to znamena, spolu s faktem, ze biogenni hmoty momentalne ubyva rychleji, nez co zustane na metan. Je treba si hlavne uvedomit, ze za nekolik stoleti vycerpame ropu, ktera se TVORILA tak 200 milionu let. Tak kolik se ji aktualne TVORI ???
Co je tohle za samoucelova teorie?
Ktera z vyjmenovanych casti procesu vam pak prijde schudna?

362364

8.2.2018 19:58

RE: Zdroje energií ve světě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Reakce na 362364

Psáno přes proxy. Zrušeno.

362367

9.2.2018 3:30

RE: Zdroje energií ve světě.

James Blond 178.?.?.?

Reakce na 362364

Nějaký Zillmer je prof. na německé univerzitě. Jo, že metan CH4 tvoří prděním krávy je úsměvné, asi ho to obrovské množství do podzemí naprděli před miliony let bizoni, že? Ale zase je s vámi sranda, to zas jo. Jinak všimnul jste si, že tu vaši biogenní ropu jaksi neumíme chemicky a jinak vyrobit ani při nynějším vědeckém pokroku?

362375

10.2.2018 10:00

RE: Zdroje energií ve světě.

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 362375

Poslyste vy tahaci prispevku. Predne jste poradne necetl, na co reagujete, protoze metan je lehci nez vzduch, takze se do podzemi nedostal naprdenim bizonu.
Vase jinotaje jsou k nicemu, spise dokladaji vasi neschopnost seriozne diskutovat.
Vcera jsem se take prave ptal na chemicke univerzite v jednom labaku, zda metan muze za urcitych okolnosti, pri vysokem tlaku apod. polymerizovat, nebo skladat slouceniny, retezit se. Nikdo se nechytil. Tak nedelejte machra.

362397

10.2.2018 11:25

RE: Zdroje energií ve světě.

James Blond 178.?.?.?

Reakce na 362397

Nevím proč se vztekáte? Asi jste si nějak nevšiml, že ropu jako takovou neumíme dosud ani náhodou vyrobit a ti vaši odborníci z utajené univerzity vám o tom nic nebyli schopni říci. Nahodil jsem zajímavé téma od spisovatele inženýra Zillmera a dokonce pokud by měl pravdu, že ropa vzniká abiogenně hluboko v podpalubí Země, tak by to bylo pro lidstvo moc a moc fajn. A vy vyvádíte jako posedlý. Bohužel jsem spíše znalý věcí z energetiky a elektrotechniky a příště uvedu jen odkaz, aby podobní jako vy nereagovali hned na mě jako býk na červený hadr. Čtete např. zdroj Osel.cz? Tak to musíte teda trpět jako zvíře!

362398

12.2.2018 19:54

RE: Zdroje energií ve světě.

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 362398

Co je to za smesny argument, ze "ropu neumime vyrobit" ? Fakticky je to nesmysl. Neumime ji vyrobit z hlediska efektivnosti, coz je logicke, kdyz perpetum neexistuje, a soucasna ropa predstavuje energii nahromadenou za miliony let. Ale ne z hlediska sloucenin, slozek, nebo smesi.
Tak jak jste to podal jde o dezinformaci. Mohu tvrdit, ze dnes umime vyrobit naftu z plastu, ze dreva, hromady organickych latek. Umim si dokonce predstavit, ze i z neorganickych. Nebudu se s vama o tom hadat, protoze jste z chemie zjevne vedle.
Pindikovat o tom, ze kazda ropa ma jedinecne slozeni je asi takovy nesmysl, jako nutit nekoho vyrobit blato z rozemletych kamenu privezenych neznamo odkud. To je predem nesmyslne zadana uloha/otazka, na kterou nejde rozumne odpovidat.

Ma otazka smerovala k pripadne polymerizaci nebo retezeni metanu. Pokud ho nebudete umet retezit, tak jsou nejake nepravdepodobne hypotezy vedene kymkoliv dost zbytecne. Samozrejme s rozumnou vyteznosti, ne nejake posetile zbytky reakci, ktere jsou vzdy v nejake mire vratne, v praxi ale nepouzitelne.
To pak mohu jit stejne do Tesca a vytahnout se stejnym vysledkem kteroukoliv knihu z regalu.
...Ja se pry vztekam a vy pomahate sirit bludy. Co je horsi? Pouzijete kouzelne sluvko "abiogenne" a hotovo? Vy nechapete, ze tim muzete lidem delat misto nadeje medvedi sluzbu"? Komu pomuze nejake nalhavani? Proc si myslite, ze reaguju? Vadi mi obecne skodlive lzi.


Pane "vyjimecne poruseni omerty"...budte tak laskavy a priste si nejprve prectete, na co reagujete, protoze mi podsouvate bludy.
Nac sem tahate jinou planetu, kdyz ja sam jsem v prispevku o 1 vyse napsal, ze mame dost zasob podmorsky vazaneho metanu (hydrat metanu).
Nac vedete zde posmesky, kdyz ani poradne nerozumite mnou psanemu textu,
Se vubec pak nedivim, proc najednou zahadne rozumite bludum laskavych profesoru zdimajicich granty z dani takovych, jako vy.

362480

11.2.2018 10:52

RE: Zdroje energií ve světě.

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 362397

[chechtot]
Ne v "naší" sluneční soustavě přece vůbec nejsou metanové planety. Člověče zlatý, proberte se, Zillmer jen není "váš" a tak nepapouškuje ty košer bludy. [mrknutí jedním okem]

362433

6.2.2018 9:38

Námět

f. 82.?.?.?

Snad by bylo únosné pro Zvědavce, tak jednou za 14 dní sem dát třeba jen krátký článek o stavu výstavby Tureckého proudu a o situaci se Severním proudem 2. Pokud by byly i informace o situaci na ropných a plynových polích Sýrie a Iráku ... Už několikrát jsem se snažil dopátrat se těchto věcíe, ale marně. Gazprom pochopitelně nemá nic, Wikipedie je půl roku za opicemi, a přitom vím, že třeba Turecký proud se staví šílenou rychlostí – a nikde nic. V českých korpotátkách tak nanejvýš převrácený kamion na Dx nebo denní nález mrtvoly někde. Tento článek je výborný v tom smyslu, že se o dodávkách ruského plynu do USA zmínily tedy i korporátky u nás, ale nic bližšího. Takže díky.

362322

6.2.2018 12:00

nalezeno za minutu

FERDA ferr (zavináč) volny (tečka) cz 109.?.?.?

https://cz.sputniknews.com/byznys/201707055587397-gazprom-Madarsko-dohoda-dodavky-plyn-Turecky-proud/

https://cz.sputniknews.com/byznys/201701024455947-gazprom-severni-proud-rekordni-objem-plyn/

362325

6.2.2018 13:01

RE: nalezeno za minutu

f. 82.?.?.?

Reakce na 362325

Jenom potvrzujete, co jsem napsal: 1. odkaz víc než půl roku starý, četl jsem ho už tehdy, 2. odkaz jsem taky tehdy četl, nic aktuálního a konkrétního o postupu povolování, projektování a snad i nějaké stavbě. Prostě šumy.
A ohledně Sputnika: Boj medvědic, Američanka umí vyzkoušet psa, Češky v německém aquaparku ohrožoval asylant, Bývalá Putinova učitelka odkázala Rusku byt v Tel Avivu, Zprávy skryté za mlžnou clonou p.dů.

362327

6.2.2018 19:56

RE: nalezeno za minutu

Radim K. 213.?.?.?

Reakce na 362327

doporučuji Vám server www.skyscrapercity.com jedna se o celosvětove forum všeho

např. krymsky most+trasa tavari, stavba tep. el na krymu atd...

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=780

obecně ruske forum: http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=345

ostatni projekty si vyhledejte klavesnici snad mate[smích]

Pěkný den.

362333

6.2.2018 16:26

dobrý obchod

Malý a zvedavý 46.?.?.?

"O čem vypovídají dodávky ruského LNG do Spojených států"?

"Vypovídají" o tom, že USA budú mať čo predávať Poľsku a Litve.

362330

6.2.2018 23:56

Závislost se musí vybudovat

Sasin 178.?.?.?

Nejdříve dáte levně a pak navyšujete cenu. Poté můžete zvolit půjčky na spotřebu nebo platíte přebytkem neziskových blbonů. Záleží jen na tom kolik můžete od podílníků na neprodejné půdě a rozpočtu beztrestně vodvézt a nezávisle s tím kšeftovat bez svolení. Gdyž překonáte první překážku, podílníky ožebračíte nebo vyženete k popelnicím, že bez jejich vědomí odvezete co chcete, můžete s tím politikařit podle momentálních harpagondechajckých nálad a překvapit odběratele celou škálou požadavků mimosouběžně probíhající s kolem vybrané "tržní" výměny. Každej blboň alespoň normálního myšlení ví, že emričané budou platit fedem neplatnými a ničím nekoksovatelnými bankocetlemi, které protočí skrz rozvojové země, na burzovních indexech šmejdilů je jich stále dostatek. A gdyž by jich náhodou ubylo, přihodí tam klidně Českou republiku, přičemž stačí přihodit gubernátorům pár bankocetlí aby se posnažili. Ve své
podstatě je to všechno velice jednoduché.

Musíte vlastnit středisko vymejšlení hodnot jehož ekvivalentem jsou dodnes falešné peníze v jakékoliv formě a k tomu potřebujte i stranu, která to jakýmsi způsobem uznává. Esli jim máčíte kebule v kyselině nebo jim organizjete převraty, krmíte páté kolony nebo platíte bandity, teroristy či jak libo, už záleží na souladu součinů fantazií sparchantělých rent, do kterých okradení synové a dcery od naší mámy nemají dle za-kona právo ani nahlédnout, páč všechno je tajné. A gdyby něgdo chtěl, tak mu ve vízoru běhají myši z tajných služeb, které dbají aby se nic mezi lidi nevyneslo, ale hned na oplátku otrokům potvrdí, že to je ve skutečnosti v zájmu jejich moci, ale už neřeknou že ta urna, do které hážou potištěné lístky, z teho nemá rozum.

Takže esli se hodí Rusům prodat nějakej plyn za smlouvu budoucí, může to znamenat více věcí, Že na tom vydělají oligarchové ruští nám může být jedno, páč stejně nás nemají rádi jako ti co to od nich kupují. Jsou to lidi, keří stejně nežijí v našem světě a proto se to lidem ukazuje jako materiál k přemýšlení aby nezačali myslet konečně svojí hlavou, přestali blábolit nesmysly a začali plánovat svojí, či společnou budoucnost na prvních tisíc let. A gdo se toho nebojí, dojde na čáru za jejíž virtuální hranou se jim začnou protáčat panenky a hned je svět úpně jinej. No ale esli to Rusové dělají z nějakého soucitu, či jiného pochopení
způsobu uvolňování, tak bych si myslel spíš, že by to měli nějak jinak rozumně vysvětlit.

362337

7.2.2018 19:15

Jen fakt,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

že chazarský kaganát za velkou louží končí svoji dlouholetou hegemonii, světovládu a globální poručníkování založené na dávno jen strachem krytým dolarem, prolhaných médiích, všehoschopných tajných službách a vojenské síle, která rychle ztrácí svoji převahu. Svět v tomto století už nebude unipolární, ale multipolární s hlavním centrem moci v Asii. Sebevědomým zabedněncům, kteří byli zvyklí mnoho desetiletí na to, že celý svět mohou snadno manipulovat, beztrestně vykrádat. organizovat státní převraty, revoluce, krize a války a ještě to pokrytecky vydávat za humanitární pomoc, šíření svobody, demokracie a lidských práv, to stále ještě nedochází nebo se s tím odmítají smířit, ale zbytku světa to už dochází. Brzy budou mít intrikánské chazarské zrůdy ovládající Západ úplně jiné starosti než globální světovládu.Svět bude pro ně malý, ale zcela jinak než plánovali. Je jich sice dost, ale těch jimi ždímaných, obelhaných a hodně nas.aných je neporovnatelně více. Mimochodem,stověžatá Praha je hodně velkým hnízdem chazarů konvertovaných k sionismu ve střední Evropě. Proto je zde tolik namyšlených příslušníků "elity" mezi "umělci", kteří toho mnoho neumí, inteligenty a podnikately, kteří opravdu nemají rádi, když někdo štourá v tom, jak zbohatli. Jejich fatální slabinou je právě ta patologická namyšlenost a opovrhování zbytkem národa, které z nich čiší na sto honů. Obyčejní lidé mají však více zdravého rozumu než "elity", které v této zemi dosud svědomitě plní úlohu páté kolony západních světovládců, dobře přisáté na Rothschildův bezedný cecek (Soros je a vždy byl jen jeho poskok). A ještě jedna poznámka na závěr. Ty takzvané "elity" zcela postrádají sebereflexi, soudnost, pokoru a sociální inteligenci. Za vším svým konáním vidí pouze pouze osobní prospěch,pohodlí, slávu a moc. Podle toho poznáte je spolehlivě vždy. A to jim bude osudné.

362344

7.2.2018 22:02

RE: Jen fakt,

ignorek 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 362344

"Ty takzvané "elity" zcela postrádají sebereflexi, soudnost, pokoru a sociální inteligenci. Za vším svým konáním vidí pouze pouze osobní prospěch,pohodlí, slávu a moc. "

Ten popis není úplný. To je černá šlechta. Služebníci Jahve. Demon, jenž se vydává za boha.

362348

9.2.2018 3:47

RE: Jen fakt,

James Blond 178.?.?.?

Reakce na 362344

Ono celé to kompletně pochopit a do hloubky je velice složité. Např. náš současný prezident Zeman je velký přítel Židů, Izraele a např. premiér "Bibi" Netanjahu je jeho velký přítel a často si telefonují, např. naposledy nechal čekat mladé soudce, kteří měli být na Hradě uvedeni do funkcí a Zeman zrovna měl telef. rozhovor s Bibim, jak sám sdělil a soudci museli 15 minut posečkat.
No teď si představte, že přesně ta proamericky orientovaná parta (Madlenka Olbrightová, Soroš a spol.), ho doslova nenávidí a nejraději by ho vyděla tuhého!
Chápetu tu rozdvojenost? Dr.Jekyll /Mr.Hyde.... to je celé žid. etnikum, kde převažuje ta chazarská parta Aškenazy, což jsou původem lidé z prostoru mezi Černým a Kaspickým mořem, odkud je zejména Rusové vytlačili a ti přijali judaismus a rozlezli se po Evropě.Takže asi nelze hned paušalizovat na celé etnikum, ovšem je třeba konstatovat, že ta zmíněná parta hlavně etablovaná u moci v USA jsou právě ti, co jsou za vším tím svinstvem všude po světě, kam se USA naveze. Bohužel. Přečtěte si knihu od Davida Dukeho "Moje probuzení", je to na netu ve formátu .pdf a to čtení vás posadí doslova na zadek, jsou tam i fotky a údaje o sovětské revoluci. Bohužel děj končí na konci 20. století, ale je to výživné a poučné!

362376

Příspěvků: 20

06.02. 03:47 James Blond  Zdroje energií ve světě.
07.02. 00:19 Sasin  RE: Zdroje energií ve světě.
07.02. 10:00 ppppp  RE: Zdroje energií ve světě.
07.02. 20:18 James Blond  RE: Zdroje energií ve světě.
08.02. 18:56 ppppp  RE: Zdroje energií ve světě.
08.02. 19:58  RE: Zdroje energií ve světě.
09.02. 03:30 James Blond  RE: Zdroje energií ve světě.
10.02. 10:00 ppppp  RE: Zdroje energií ve světě.
10.02. 11:25 James Blond  RE: Zdroje energií ve světě.
12.02. 19:54 ppppp  RE: Zdroje energií ve světě.
11.02. 10:52 výjimečné porušení omerty  RE: Zdroje energií ve světě.
06.02. 09:38 f.  Námět
06.02. 12:00 FERDA  nalezeno za minutu
06.02. 13:01 f.  RE: nalezeno za minutu
06.02. 19:56 Radim K.  RE: nalezeno za minutu
06.02. 16:26 Malý a zvedavý  dobrý obchod
06.02. 23:56 Sasin  Závislost se musí vybudovat
07.02. 19:15  Jen fakt,
07.02. 22:02 ignorek  RE: Jen fakt,
09.02. 03:47 James Blond  RE: Jen fakt,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,26 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,42 Kč
100 japonských jenů
20,94 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 053,57 Kč
1 unce stříbra
523,40 Kč
Bitcoin
420 094,44 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 330