Diskuze k článku

Století urážek českého národa

Příspěvků 12

4.2.2018 8:15

Nikoli sto let, ale téměř 14 století

L.C. 90.?.?.?

Ono to není jen jedno století. V Čechách nebyl klid vlastně nikdy. Naposledy u nás bylo jakžtakž volně za Jiříka z Poděbrad. Sice jsme byli v klatbě, ale mám dojem, že ani to nikoho nijak zvlášť s odpuštěním nesralo. Potom ještě za Jagellonců, byť to byli slabší panovníci. A pak šmitec. Přišli Habsburkové a skončila legrace, protože kdokoli zvedl hlavu, šel rovnou na špalek. A to bude od roku 1526 již brzy nějakých 500 let. Jistě, občas byly období volnější a občas vyloženě nám přející, ale nakonec to vždy skončilo tak nějak podobně.

V tomto směru napsal naprosto dokonalou stať s názvem „Co Češi dali Evropě“ Franz Werfel.

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/co-Cesi-dal...

362293

4.2.2018 15:31

RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 362293

kdokoli zvedl hlavu, šel rovnou na špalek

už je načase, aby se tahle tradice otočila

362296

5.2.2018 7:36

RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století

Prednohor 95.?.?.?

Reakce na 362296

Každý národ má svoje jedinečné tradície, u vás jje príkladná tzv. deokenizácia aplikovaná v centrále moci nasrdeným plebsom a možnože aj preto majú bruseloni na svojej honosnej budove fixy.....

362301

5.2.2018 12:59

RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 362301

Byl byste tak laskav a přeložil svůj text do českého jazyka ? Děkuji.

362306

5.2.2018 13:07

RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 362301

Už nemusíte, po mnoha pomalých přečteních a vzpomínce na kdysi dvojjazyčné vysílání televize, jsem vašemu textu porozuměl. J.Kollár : Slávy dcera.

362307

5.2.2018 11:49

RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století

Miroslava 2001:x:x:x:x:x

Reakce na 362293

A kde byl klid?! Domnívám se, že každý národ si prožil své tragédie. Některý velké tragédie jako například rusky národ po celé 20. stol. a některý méně, protože by podobný těžký kříž pravděpodobně nepřežil.
V tomto světě nemůže být klid, dokud nebude globální moc v rukou jednoho. Lidstvo k tomuto kráčí. Je třeba bojovat a modlit se, aby tato globální vláda vedla lidstvo k Bohu.

362304

4.2.2018 14:55

Výsledky příčin pocházejí z úmyslů jejich pochopení a řešení není v oblibě ani dnes

Sasin 178.?.?.?

No jó, národ, to byl dycky takovej otloukánek. Většina lidí ho u koryt hledat nebude ani s dosaženým myšlením dvacátého prvního století. A gdyž se krade až to hůčí, přinde doba ouzka a začne po národu sháňka. "Národe, vylez, ukaž se". Mělo by se spíš říci, že "tvrdé" jádro národa je v duchu lidí, kteří s panstvem prostě netáhnou. To dá rozum, že podle toho to taky vypadá. V dobách nesvobody je od všeho rozhodování vyháněn. Nesedí v představenstvech ani u přerozdělování zisků. A gdyž se chce projevit přímo je po zásluze ohrčen, že dost, že to je mimo téma, že to už stačí nebo dokonce že "spamuje. Že není k tématu a stále si mele tu svojí potřebnost, která je a byla přece dycky jasná. Národ žije prostě na podílech neprodejné půdy, kousku vlasti, a společně ( to je to národní) spolurozhoduje jako rovný s rovnými o společných věcech, které si přeje.

Dalo by se i říci, že národ je ve spvé podstatě takové mystérium, duch který se ve spirálách vrací na místa, která už zná, gde je vryto a otištěno nejvíce otisků předků a cestou na ta místa může protnout i ty blboně, kteří se vyskytují, byť v nevědomosti nebo omylem, v těch místech. Pak by se dalo aji chápat úprné ničení všech národních (né papalášských) památek po předcích, ničení všech zmínek a přeorávání všech vzpomínek, gde by mohl duch národa zesílit. Že některé národy mají ducha národa silnějšího se hned tak nepozná, páč nemusí být přímo viditelný. Nemůže se s ním počítat jako s měnou, páč to není žádné platidlo. Něgdy se rozvíří jako uragán a jindy spí jako gdyž ho do vody hodí. To je jev, který pravděpodobně bude souviset s vyšším vědomím, které má rádo vybrané způsoby chování, co ladí s jeho přirozeností. Gdo ví.

362295

5.2.2018 11:09

Budoucnost...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Je zajímavé sledovat, jak je nebezpečná diskuse o politice. Zejména dnes, kdy existuje internet. Kdysi jsme si každý mysleli každý své, a o skutečném přesvědčení ostatních se mohl kdokoli jen pracně a přibližně domýšlet. Dnes jsme od mateřské školky až do hrobu číselným stringem relativně na první pohled neviditelněji nežtřeba v koncentráku tetováním na paži, avšak daleko nesmazatelněji označené státní děti s internetovými dráty zarostnými v hlavě. Dnes třeba každý psychiatr v ústavu duševního zdraví národa dobře ví, že když postaví na chodbu dvě internetový konzoly a pozoruje to vzadu v kanclu, ví za dopoledne o pacientech víc, než kdyby je půl roku vyšetřoval vědeckými metodami za použití jen modernějších psychofarmak.

Pokud se člověk dnes zamyslí nad tím, kdo vlastně rozhoduje o jeho budoucnosti, s hrůzou vidí, že vliv na to má stejným volebním hlasem vysokoškolský profesor, který tam jde ze strachu aby neztratil kšeft na škole zadara, stejně jako zmanipulovaný cikán, kterému je jedno koho a co volí, hlavně když za to dostaně tak od dvou do pětikila, a nebo stravenky na deset piv do nejbližší hospody.
Pokud dnes ve druhém protektorátě, ne již německém Bohmen and Mahren, ale sovětské svazové západoukrajinské republice "česko" sledujeme ambice a současně naprostou malost, neschopnost avšak absolutní prodejnost dnešní české papírové akademické elity /vlastníci papírů na hlavu /, uvažuje se strachem o tom, co by asi v praxi nastalo, kdyby tito lidé jen striktně a servilně neplnili za bakšiš do kapsy rozkazy shora, ale měli skutečně převzít s patřičnou odpovědností velení, jak se to teoreticky / tragikomedie / předpokládá z papírů, zvaných třeba ústava státu, zákony, a podobně.

[velký smích]

362303

5.2.2018 23:08

RE: Budoucnost...

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 362303

Lidi nechápou co znamená zlo a proto nerozumí tomu, co dokáže menší zlo. Malé zlo s tiskárnou bankocetlí dokáže rozebrat český hrad, je to jen otázkou
množství bankocetlí pro "zaměstnance". Za dvacet let už si něgdo dovolil posunout hodnoty vynaložené na zbohatnutí, našim zbytkem národa, v řebříčku mezi
národních hodnot do pozice rozvojových zemí. Že ti, co to řídili jsou mrňavé zlo. Ostatně v pohádce hrnečku vař se těch příkladů o kypění a splaskávání dá nalézt taky nepřetržitě. Gde je tedy potřebné nalézt potížistu bycha, aby se dalo žít u nás nějakým přirozeným slušným způsobem tak, aby se kvůlivá udržení života nemuselo všechno rozkrást, zašantročit a zaprodat. Že by třeba aji stačilo si sednout v klidu mezi normální lidi a hodit fakta na stůl. Zamyslet se. Prodebatovat to a říci si upřímně gdo krade, kam se sype písek do strojů, gde se lže a komu jsme za to vděčni. Až se na tom lidi, národ shodne, pak bude pravej čas k tomu, ujasnit si, že tak to dál nejde. Že pak je každá smysluplná tvorba marná. Ať hledáte alt-ernativu zleva nebo zprava, nigde se k tomu dosud neodhodlali. JIm stačí vařit lidem krev, strašit je od rána do večera. Ukazovat támdle, nebo tůdle. Co s tím dělat. Vono to spíš vypadá, že většina, která si z nějakého nerozumu začne říkat pro jistotu národ, se probere až jim vjede do ložnice muslim nebo tank co bude démosgráticky střílet na opozici. Ó pardon. A že
by se to nemuselo stát, gdyby jen trochu začali myslet vlastní hlavou a né svojí děravou kapsou.

Ale i to je jim líto udělat. Jim už stačí kolikrát jen napsat z www nadpis a vložit pod něj nějakej stráášně dlouhej odkaz na další harpagondechajckej odkaz nebo zprávy z lampárny us a myslí si, že Titanik se toho lekne a puzený sebezáchovou otočí. A blboňi se diví, že Titanik nepřemýšlí jako voni. A proč? Páč jsou ko-ko-ko-ti

362318

5.2.2018 17:50

Současný agitprop

disident 83.?.?.?

Současný agitprop v našem státě svojí primitivností připomíná spíše bolševické agitátory z padesátých let,než propagandu z období normalizace,protože v sedmdesátých letech se agitátoři poučili z daleko sofistikovanější západní prpagandy.Pánové Janda,Pehe etc.působí spíše dle Gottwaldova hesla "kdo nejde s námi je proti nám" a další primitivové,kteří sází na datum Zemanovy smrti jsou srovnatelní s peticemi žádajícími popravu Milady Horákové.Havloidé si strhli veškeré masky a nyní vidíme,že jsou to primitivní ubožáci,kteří se sami nazývají inteligenty.

362313

7.2.2018 17:11

Moly prožraný samet.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 362313

Kolaboranti si hrají na nekorektní,

bolševické děti zase na antikomunisty.

Přitom všude bují český Vojtěchofilipizmus.

Přisluhovači jako Keler, Skála nebo Ransdorf skončí na smetišti.

Z profesionálních zlodějů a kurev co přežijí všechno

se na stará kolena stanou blázni,

pomatení z bezcenných peněz.


[velký smích]

362342

8.2.2018 23:31

staněk živě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Pan Staněk rád mluví, a pokud vás zaujal, dopřejte si ochutnávku in natura , samozřejmě v rámci možností.

https://www.youtube.com/watch?v=Ks1TYlZ_Mgo

https://www.youtube.com/watch?v=rHLV_rBddXQ

362370

Příspěvků: 12

04.02. 08:15 L.C.  Nikoli sto let, ale téměř 14 století
04.02. 15:31 výjimečné porušení omerty  RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století
05.02. 07:36 Prednohor  RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století
05.02. 12:59 výjimečné porušení omerty  RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století
05.02. 13:07 výjimečné porušení omerty  RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století
05.02. 11:49 Miroslava  RE: Nikoli sto let, ale téměř 14 století
04.02. 14:55 Sasin  Výsledky příčin pocházejí z úmyslů jejich pochopení a řešení není v oblibě ani dnes
05.02. 11:09  Budoucnost...
05.02. 23:08 Sasin  RE: Budoucnost...
05.02. 17:50 disident  Současný agitprop
07.02. 17:11  Moly prožraný samet.
08.02. 23:31  staněk živě

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 878