Diskuze k článku

Západ potvrzuje, že loajalita Polska byla bezcenná

Příspěvků 13

31.12.2017 16:03

Dobrý článek na Silvestra, na uzavření roku

f 82.?.?.?

Je sice moc dlouhý, ale zase nezmiňuje třeba blbnutí Poláků se Smolenskem. Hodina pravdy musela přijít. Autor slibuje, že u Poláků nejde o nemoc (schizku), ale jen o omámení mysli a probuzení. Neumím předpovědět, jako to dopadne. Ale spíš si myslím, že špatně. Brusel má průzračně jasný koncept. Maďarsko je maličké, neubrání se. Polsko je sice větší, ale počítám, že tam dojde k rozkolu mezi západomilci a národovci, katolická církev ty druhé zřejmě zradí, jajko to u nás udělala po válce stejnou nenávistí vůči Rusku a jako to dělá u nás i teď (Bělobrádek = Sudeťák, hierarchie si navíc speciálně dnes pod tímto Vatikánem ani neupšoukne). A jak dojde k tomu rozkolu, národovci zřejmě prohrají. Jak se stává při střetech dvou sil, z nichž jedna má zcela jasno (Brusel) a druhá tápe. Poznámka: Strašné tápání je i u nás: Hodně lidí je "proti", ale skoro nikdo neví, pro co je. V tom, co dělat, tápe Protiproud, tápe aeronet, ani Zvědavec neví pro co je. Ne podružné záležitosti, ale v tom prvním, primárním. Možná si myslejí, že vědí, pro co jsou, ale shodnou se jen na detailech. Brusel naproti tomu má v tom primárním zcela jasno. To je pak těžké vyhrát. A že oposcéna je bezmocná, ukazuje i to, že Brusel neustoupí ani od úplné prkotiny, letního času.

361702

2.1.2018 0:35

RE: Dobrý článek na Silvestra, na uzavření roku

kolemjdoucí2 213.?.?.?

Reakce na 361702

Ale no táák, zas tomu Bruselu tak nefanděte… pravé hodnoty jsou od Boha jenom jedny a neměnné, pokud má v důsledku být život zachován, budeme se k nim muset vrátit tak či onak. K nim naviguje život sám, tedy většina lidí už ví velmi dobře "odkud vítr vane" a co je třeba dělat (a kdo neví dozví se, lidí přibývá) - v první řadě například odmítnout zatloukání poraženecké mentality, které jste tu právě předvedl.

361719

31.12.2017 16:19

Inteligence Skandinávců mezigeneračně poklesla o 6,5 %.

r.m. 80.?.?.?

An annual reduction of IQ by 0.21 percent on average has been measured in Norwegians since that year, equivalent to a 6.5 percent decrease between generations.
The trend is similarly prominent in both Denmark and Norway and even more so in Finland.
https://www.thelocal.no/20171228/intelligence-of-n...
A pak, že projekt na základě Kalergiho Panevropy neexistuje. Dokonce i vůdčí lid "insuchtmenschen" je instalován dle rad toho rasistického génia. Možná, že to byl i Marťan. [oči v sloup] [bliji]

361703

1.1.2018 11:37

Je prokletí, narodit se v Tramtárii..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Je tragikomické již více než čtvrt století vidět, jak se snaží ambiciozní bílí středoevropští postbolševičtí indiáni bezůspěšně utrhnout od třicet let za opicemi zaostávajícího Východu, a nacpat se vší silou na totálně zdegenerovaný "kapitalistický " Západ, a ocitají se tak s úžasem a rozčilením z bláta v louži, protože vidí, že je již na obou stranách nikdo nechce, a stali se tak z někdejší v podstatě výkladní skříně Východu špinavým a chudým pohraničím, dělícím oba systémy. ....

[velký smích]

361710

2.1.2018 3:12

RE: Je prokletí, narodit se v Tramtárii..

favela 103.?.?.?

Reakce na 361710

To jiste ..Obasti Polska ,Ukrajiny a kolem se prehnalo mnozstvi tragedii ,valek , revoluci , masakru a ja nevim co vsechno. Rezimy se menili casteji nez ponozky za poslednich 150 let. A tak slysime velmi podivne vyroky a skutky vidime nevidane , ale ti lide by asi nebyli lidmi kdyby neblaznili.
Potom prijdou ti pisari povysene intelligence , ktere maminka nebo zena v noci prikryva a chysta snidane a Kritizuji z Vysokych Kateder jeste vyssiho uceni ....
Posledni slovo jeste nebylo receno a Ja skladam nadeji do Polaku.
Myslim, ze vetsina polaku jsou ochotni zemrit a TREBA STOKRAT aby Polsko existovalo. To se delo vzdy v jejich dejinach.
Zhovadilci z EU tohle ignoruji povysene...Islamisti bezpochyby jsou destrukci civilizace a nejen Polska.
Stopa vede pres Junckera, ktereh byl dosazenej z Luxemburku , kde jsou hlavni banky Sarabijskych milliard , kterymi se manipuluje EU. Vse zacalo doopravdy s nastupem Junckera..
Myslim , ze se Polsko nevzda...
Aspon to neni pravdepodobne.....

361720

2.1.2018 8:44

EU chce zavést totalitní režim

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Je to přitom Polsko a Maďarsko co poslouchá názory svých občanů. Většina Evropanů si migraci nepřeje a přesto sem elity nechají ty lidí přijíždět. EU se nelíbí neposlušnost Polska a musí být potrestáno.

http://www.epshark.cz/clanek/256/74-evropanu-si-mysli-ze-migracni-politika-eu-je-pro-evropu-spatna

361724

2.1.2018 9:07

RE: EU chce zavést totalitní režim

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 361724

A dostáváme se k jádru pudla...

Jsou politici ve svém konání svobodní, nebo jsou jen dočasnou vývěskou své funkce? Ne náhodou jsou volby každé 4 roky, aby proběhla potřebná rotace kádrů. [mrknutí jedním okem]

Politikům V4 je díky formování informačního prostředí v médiích umožněno proti migraci bojovat. Politici západní Evropy musí migranty přijímat v objemu, který národní kulturu států zahubí.

Ačkoliv všichni chápou, že masivní migrace je škodlivá.

361725

2.1.2018 14:02

Chyba v překladu?

PavelBCD 160.?.?.?

Zajímavé čtení, díky za ně. Myslím ale, že by místo čáasti věty " ...které působí jako „pátý sloupec“" mělo být spíše ono tradiční "... jako „pátá kolona“ ".

361727

2.1.2018 22:12

RE: Chyba v překladu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 361727

Vladimír na dvou místech v závěru chybně překládá 5th column jako pátý sloupec - ale jde o onu pověstnou pátou kolonu (jež pomohla Frankovi zvrátit průběh občanské války ve Španělsku).

361732

3.1.2018 10:25

RE: Chyba v překladu?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 361732

Chybička se vloudí, omlouvám se. Už jsem to opravil.

361742

3.1.2018 1:16

rozprávka na dobrú noc

ondrej82 87.?.?.?

Práca hodná ideologického autora zo začiatku 50-tich rokoch minulého storočia. Snaží sa ospravedlniť rolu Poľska a pritom nechápe dejinnú a súčasnú globálnu politiku. Už po skončení prvej svetovej vojny a vzniku Poľska bolo svetovým lídrom jasné, že Poľsku nesmú dovoliť stať sa hegemónom v strednej Európe. Ako sa jasne vyjadrili, hlupákom nemôžu dovoliť vládnuť. Môžu ho využívať, zneužívať, trestať a oni ako verný lokaj, čím viacej ho trestajú a využívajú, tým viacej je im verné.

Tieto infantilné kecy, ktoré tu prezentuje autor nemajú s realitou nič spoločné, avšak dokonale vystihujú postavenie Poľska vo svete. Zopár príkladov:
- Ačkoli Poláci nikdy nezapomněli, kolik toho museli vytrpět kvůli zradě Západu, brzy našli způsob, jak „odpustit“ nebo alespoň ospravedlnit své válečné spojence - pravý príklad postavenia "pána a lokaja".
- Uvalením sankcí na největšího, nejloajálnějšího a zcela uchváceného postkomunistického člena Evropské unie - čo k tomu dodať, pre svoje výhody neraz zradilo svojich spojencov, naposledy pri kvótach keď po hlasovaní chceli s Bruselom vyjednávať. A to nehovorím o tých prívlastkoch.
- Polsko a jeho lid dělali vše pro to, aby se vetřeli do přízně Západu - k tomu niet čo dodať. Tak ako Poliaci nie je asi nikto v americkej riti a nielen v americkej.
- Poláci byli tím hlavním „pátým sloupem“ během studené války, sehráli klíčovou úlohu při rozpadu komunismu i celého východního bloku, a následně přispěli k rozpadu Sovětského svazu - absolútne nepochopenie reality, no a k tomu ešte aj nejaké komplexy dôležitosťi.
V článku je toho viacej, takže nebudem to tuna vypisovať.

Čo je však základný kameň úrazu. Poľsko nie je trestané za svoju politiku "proti migrantom". Prvý kto sa začal byť bol Fico a Poliaci ako praví šmelinári išli s Nemeckom zjednávať. Problém je ten, že Poliaci svojou politikou chcú destabilizovať región V4 a EÚ. Projekt "trojmoria" je toho príkladom. Tento projekt pochádza ešte z 20-tich rokov minulého storočia a Poľsko sa chce cez neho stať veľmocou v danom regióne. Tento projekt silno presadzuje štátna elita USA a je primárne zameraný proti Rusku a na celkovú destabilizáciu situácie na Ukrajine s tým, že vojna sa z Ukrajiny preleje do zvyšku Európy. A tu je ten kameň úrazu. Pokaľ si Poliaci neuvedomia ako hlboko sú v americkej riti a hlavne realitu a naďalej budú presadzovať danú politiku, tak sa z nich stane fackovací panák. A nebudú ho fackovať len z EÚ ale aj z USA.

361735

6.1.2018 11:31

RE: rozprávka na dobrú noc

ignorek 2a02:x:x:x:x:x

Reakce na 361735

Samozřejmě, že článek je plný blábolů. Sovětský svaz a celý východní blok zlikvidovala samotná stranická sovětská nomeklatura. Příprava začala hned po smrti Stalina. Je to popsano ostatně i v české Analýze událostí 17. listopadu 1989.

Z toho taky vyplyvá nepochopení - proč po listopadu zbohatla bývalá stranická nomenklatura - právě proto ten převrat byl taky dělan. A nejbohatší kačery - takzvané oligarchy - byly doslova jmenovany - určeny wašingtonským stranickým výborem pro privatisaci - čti rozkradení nejlukrativnějších částí státního majetku.

Poláci jsou neobyčejně hrdí na papeže Jana Pavela II. Tento zednář zorganisoval logistiku financování a zásobování hnutí Solidarita západním kapitálem. Co je na tom svatého nebo duchovního?

Prostě a zkrátka - Poláci mají v hlavách fest nasráno, a nejlíp by bylo, kdyby se přemístili někam poblíž ke svému souverenu USA - třeba do mexika, když je do jůsej nepustí.

Jak neustále opakuje Pjakin:

kdo neví a nerozumí - vždy pracuje na nepřitele. Pouze ten, kdo ví a rozumí má šanci pracovat pro sebe.

361799

6.1.2018 18:40

Nedôverujem poľskej verchuške.

wejcednes 2a01:x:x:x:x:x

Nie som historik, ale ak sa nemýlim, s výnimkou dvoch -troch posledných desaťročí na území dnešného Poľska historicky nikdy nejestvovala poľská demokratická vláda. Obdobie medzi vojnami sa za demokratické považovať nedá. Bolo to obdobie totality a pred vojnou aj fašizmu. Pred prvou vojnou Poľsko ako štát nejestvovalo od konca 17. storočia a v predchádzajúcom monarchistickom súštatí Poľska a Litvy bolo Poľsko výrazne menšou územnou časťou, s rozlohou ešte menšou ako je dnes. Poľsko teda nemá vlastnú demokratickú tradíciu a zrejme preto k totalite skĺzava aj dnes. Kačinski robí presne to čo jeho projekt vlády jedného muža potrebuje. Nacionalizmus živí spomienkami na bájnu minulosť a prekladá to pocitom ublíženosti za všetko možné. Hitler ublížil, lebo Západ zradil... pritom sa zabúda, že práve Poľsko spolu s Hitlerom a to po vzájomnej dohode, začali v jeden a ten istý deň parcelovať rozpadávajúcu sa ČSR. A tak tie pocity ublíšenia sú ako soľ, ktoré Kačinski sype na poľský národ a burcuje nacionalizmus. Smolensk a tragédia jeho dvojčaťa ku tomu poslúžili tiež. Súčasné vyšetrovanie má jediný cieľ - ukázať Poliakom, že im opäť niekto ublížil. No a potom je už jednoduché ukázať na vnútorných protivníkov ako na zradcov a hodiť na nich všetky ( aj vlastné) hriechy. Ten vývoj tam nie je dobrý a kto vie, kam bičovanie nacionalizmu povedie. Keď si uvedomíme, že Poľsko dva krát v minulom storočí vojensky vstúpilo na územie Československa, nie je to práve dobrá skúsenosť. Ale nevidieť ju je obrovskou chybou. Geopoliticky to Kačinski hrá dobre. Vie, že môže na Brusel útočiť, pokiaľ urobí pre USA, čo budú chcieť. A zatiaľ to aj robia. Ale to je iná kapitola.
[smích]

361802

Příspěvků: 13

31.12. 16:03 f  Dobrý článek na Silvestra, na uzavření roku
02.01. 00:35 kolemjdoucí2  RE: Dobrý článek na Silvestra, na uzavření roku
31.12. 16:19 r.m.  Inteligence Skandinávců mezigeneračně poklesla o 6,5 %.
01.01. 11:37  Je prokletí, narodit se v Tramtárii..
02.01. 03:12 favela  RE: Je prokletí, narodit se v Tramtárii..
02.01. 08:44 senil1  EU chce zavést totalitní režim
02.01. 09:07 Sugar  RE: EU chce zavést totalitní režim
02.01. 14:02 PavelBCD  Chyba v překladu?
02.01. 22:12  RE: Chyba v překladu?
03.01. 10:25 Vladimír Stwora  RE: Chyba v překladu?
03.01. 01:16 ondrej82  rozprávka na dobrú noc
06.01. 11:31 ignorek  RE: rozprávka na dobrú noc
06.01. 18:40 wejcednes  Nedôverujem poľskej verchuške.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 106 030,80 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 390