Diskuze k článku

Co stojí v Česku dobro?

Příspěvků 21

28.12.2017 10:24

Naprosto nesmyslný článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 38.?.?.?

Naprosto nesmyslný článek, který se zcela minul ekonomickým hodnocením uplynulých čtyř let. Článek je jen účelovým pomluváním a dehonestací úspěšné Sobotkovy vlády.

A jestli chce autor příště hodnotit přínos neziskovek a kolik berou financí, tak prosím, ale ať to v žádném případě nehodnotí v kontextu z ekonomickým úspěchem nebo neúspěchem uplynulých čtyř let. To je jen obyčejná demagogie.

361636

28.12.2017 13:04

RE: Naprosto nesmyslný článek

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 361636

Poněkud odvážná kritika, to se to kope, když se nepodepíšu.
Já si zase nemyslím, že by původní článek byl tak hloupý.

361643

28.12.2017 22:45

RE: Naprosto nesmyslný článek

RomanTička 89.?.?.?

Reakce na 361636

Hejtfrý bdí i nad Zvědavcem? [velký smích]

361654

31.12.2017 16:37

Inkluzí a imigrací se musí nejprve snížit IQ populace jako Ve Skandinávii

r.m. 80.?.?.?

Reakce na 361654

An annual reduction of IQ by 0.21 percent on average has been measured in Norwegians since that year, equivalent to a 6.5 percent decrease between generations.
https://www.thelocal.no/20171228/intelligence-of-n...
Platí i pro Švédsko Dánsko a zejména Finsko, jejichž školství a imigrační politika je nám vzorem.
-
How many Stockholmers are actually immigrants?
https://www.thelocal.no/20171218/you-wont-believe-...

361704

28.12.2017 11:41

Dobrá úvaha

Jan Hanuš 94.?.?.?

Z prvního příspěvku mám pocit, že si ho napsal Sobotka sám, jinak si to vysvětlit nedovedu. Ten článek je srozumitelný, ty NGO by se měly rozebrat v souvislosti se vším ještě podrobněji.

361638

28.12.2017 12:24

Existují i zcela neziskové spolky, hájí zeleň, půdu, krajinu....

anonym 109.?.?.?

Škoda, že ziskové spolky narušují důvěru naprosto neziskových spolků v obcích, kde se snaží (někde naprosto neúspěšně, jsou pronásledovány místními vlivnými politiky a developery) zachránit aleje, stromy, půdu, krajinu. Dělají to zcela nezištně, dobrovolně,většinou si samy své výdaje financují, ale nemají to lehké, jsou vystaveny tlaku radnic a přečasto to nakonec vzdávají. Radnice zkoušejí všechno možné, aby spolky poškodily a donutily je skončit jejich činnost. [pláč]

361640

28.12.2017 13:05

svět se zbláznil

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

https://www.novinky.cz/zena/styl/457332-marek-herm...

361644

28.12.2017 14:36

AVPO a její lidé i dílo

Bradáč 80.?.?.?

Citovaný text a řada předchozích je ke stažení zde https://www.avpo.cz/2015/index-udrzitelneho-rozvoj...

361646

28.12.2017 15:50

Stat neni rodina

P.A.Semi 79.?.?.?

Jedna vec je, jak moc je skodlive, co tyto ruzne NGO delaji.

Ovsem z ekonomickeho hlediska - stat neni rodina, a penize, ktere stat a ruzne organizace vydaji, jsou ve skutecnosti prinosem pro spolecnost, nejsou ztratou.

Kalousek pred volbami neopomnel opakovat, ze vlada CSSD zamestnala 40,000 statnich zamestnancu navic. A ani nepripomel tyto ruzne NGO, ktere take rozdavaji penize na platech lidem. Tihle statni a NGO zamestnanci ty penize utrati u obchodniku a remeslniku, zaroven netlaci na volna pracovni mista, takze zamestnanci v soukromem sektoru maji lepsi vyjednavaci pozici a i jejich platy tak rostou a nezamestnanost klesa. Vsem prospiva, kdyz stat "investuje" do lidi.

Investice do zaměstnanosti je investice do pritomnosti (a prospiva vsem). Investice do infrastruktury je investici do blahobytu a budoucnosti (a prospiva pouze tim, ze zamestna aspon nekoho na stavbach, pokud to nedelaji cizinci a pokud nejlevnejsi kapitalista nevyveze zisky do "brlohu danovych loupezniku" falesne nazyvanych "danove raje".), a splaceni statniho dluhu bankam je investice do minulosti (a neprospiva nikomu krome nadnarodnich bankeru, protoze vysava penize z "pritomnosti" a privadi tak budouci krizi. Narozdil od intuice, stat nemusi svuj statni dluh splatit nikdy).

Z "krize" nas nevyvede budouci prospech. Je dobre, kdyz vlada investuje do "pritomnosti" a do lidi, zejmena v dobe ekonomicke recese a na ceste z ni. (dokonce by slo mozna rict, ze jediná cesta z krize vede pres investice do pritomnosti a zejmena v dobe krize si nemuzeme dovolit plýtvat penezi tim, ze by stat šetřil...)

Za Kalouska, kdyz stat "setril", jsme meli krizi horsi nez nasi sousede, naopak za CSSD, kdyz stat "rozdaval", jsme meli a mame konjunkturu lepsi nez nasi sousede. ANO to ve vlade v poslednich 4 letech jen ekonomicky kazilo.

V Nemecku dokonce stouplo HDP proto, ze stat rozdaval penize migrantum jen tak. Protoze ti je nikam nevyvazeji, ale utraci je u mistnich obchodniku. Mimodek tak dokazali prospesnost tzv. "Helicopter money", ze je ekonomicky prospesne i rozhazovat penize z vrtulniku jen tak komukoliv. Tedy jiste by bylo z moralniho hlediska lepsi, kdyby je "jen tak" rozdavali mistnim lidem a ne podradnym a skodlivym parazitum, ale z ekonomickeho hlediska je to jedno, komu ty penize rozdaji, prospeji tak (ekonomicky) leckomu...

Stat neni rodina v tom smyslu, ze by penize, ktere vyda, ztracel. Stat penize, ktere rozdava lidem (a je jedno kterym, ony postupne protecou leckam), naopak ziskava, protoze Stat jsme my lide, resp. statni "kasa" je ekonomicky protipól spolecnosti, jako spojene nadoby...
Pokud Stat "šetří", odebira tak penize z obehu nam vsem a zaskrcuje ekonomiku. Pokud je naopak "rozdava", rozdava je primo a neprimo nam vsem...

361648

28.12.2017 20:43

RE: Stat neni rodina

johano 134.?.?.?

Reakce na 361648

"stat nemusi svuj statni dluh splatit nikdy" Tohle by chtelo rozvest podrobneji. Nemusi skutecne stat svuj dluh zaplatit nikdy? Na druhe strane myslenka, rozhazovat penize z vrtulniku, by nebylo marne. Konecne by se regalum preplnenych zbozim uvolnilo. Kvantitativní uvolňování, ze by dobra vec?

361651

28.12.2017 21:31

RE: Stat neni rodina

f. 82.?.?.?

Reakce na 361648

ale národ je velká rodina. Ten článek skutečně nějaký velký smysl nemá, jak správně jeden komentář upozorňuje, že spolky je třeba rozlišovat mravně: zda té velké rodině prospívají nebo škodí. A jak to chcete rozlišovat, když počínaje eurobyrem až dolů se mravnostní hledisko v zákonech nesmí objevit. Nějaká kráva na min. škol. si myslí, že inkluse je dobrá a už jedou peníze. Je tu, v té velké rodině, za současných poměrů, možné říct, že ta kráva škodí? Oč lepší je íránská ústava, která je prostoupena mravnostními hledisky! Sice podle islámu, ale je. V eurobordelu to možné není. V křesťanství to možné je, ale na to většina lidí, vč. zdejšího editora kálí. Takže je jediné východisko: počkat, až se to všechno prakticky, t. j. nyní migrantsky pose.e – tedy počkat zase, jako už tolikrát v novověku, na krev.

361652

29.12.2017 1:38

RE: Stat neni rodina

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 361652

Odpovim obema:
O splaceni statniho dluhu - vite o nejakem statu, ktery by svuj drivejsi velky dluh splatil? Az na vyjimky ne. Vite o nejakem statu, ktery by mel vazne problemy kvuli dluhu. Az na vyjimky ne. Jednak se daji skrtnout inflaci, ale to by odnesli i bohaci, takze to asi nepujde... Ackoliv jsme meli letos opet rozpocet se schodkem, statni dluh nevzrostl. Proste se vali porad dal, neco to stoji, ale jine veci - treba dividendy nebo pharma, stoji o dost vic.

Kvantitativni uvolnovani, a predevsim masivni bail-out bilionů dolaru (US $trillions) bankam v roce 2008 (po umele a zamerne vyvolane krizi, predem planovane) umoznil bankerum (ze samo-vyvoleneho etnika) skoupit velke mnozstvi prumyslu a cennosti. Je to mnohem horsi, nez si leckdo pripousti. Takhle "kvantitativni uvolnovani" ve skutecnosti znamena, ze si zidi, privatni banka FED nebo ECB, natisknou penize a skoupi akcie prumyslu a surovin a "dluhy" statu. Postupne brzy jiz nebude nic podstatneho, co by nevlastnili, pomoci "Futures" maji skoupenou veskerou produkci cele planety nejmene na stoleti dopredu - tedy pokud je nekdo neprasti pres prsty, coz se ale brzy stane. (a pak se skrtnou i ty statni dluhy)

Ohledne inkluze - pokud vam vadi jenom, ze "už jedou peníze", tak viz muj text: nevadi a je ekonomicky prospesne, kdyz se nekam lidem lejou penize, kdyz prebytek humanitne vzdelanych budizknicemu zamestnaji treba jako asistenty na skolach. Mnohem horsi na tom je, kdyby se kvuli tomu mela snizovat kvalita vyuky "normalni" populace.

Ohledne moralni stranky veci - tu jsem vynechal, protoze to jsou dve nezavisle veci.

Ano, Iran je ta dobra verze Islamu, jsou moralne na vysi, a lide tam jsou celkem spokojeni. Je lepsi ŘÁD, i kdyby byl islamsky, nez liberalni ateisticky CHAOS bez moralky, ktery dela z lidi prasata.

Mnoho techhle politickych NGO samozrejme velmi skodi. A zejmena treba feministky a #MeToo whores. (Vedeli jste, ze "feminismus" vymysleli a dodnes peddluji predevsim zide? Jako ostatne vetsinu "smilstva a ohavnosti zeme"...).
Prehaneji to. Dokazali, ze pokud se sveri vlada zenam, znici, co mohou. Treba pak leckomu dojde jadro dnesnich problemu tzv. demokracie, kterym je volební právo žen - rozdelenim populace na dve poloviny pak lavirovanim kolem vysledku 51:49 nerusene tihle ne-narodni vladnou.
Leckterym brzy postupne dojde, ze feministky predevsim kradou ženskost ženám, ze tak poskozuji predevsim zeny.

Jeste nejakou dobu to asi budou prehanet, nez to dojde az k "vlhkému" reseni, jak pisete.
Mysleli si, jidasove (cti "židášové".), ze nas, christianskou civilizaci, prodaji za svou Agendu '30 shekelu (2030), ale budto se vzchopime (zejmena asi krestanske zbytky v USA) a bude 1000 let klidu "Království Božího" - bez jidasu a s cernochy zpatky v Africe, nebo cernosi, ktere si na nas pozvali, smetou nejdriv nas, a pak i globalni ne-narodni zidy, a bude planeta opic - i to byl prorocky varujici film podobne jako 1984.

A EU - Babylon a Selma, ty, o kterych pise treba Zj 13 a 18. Soudruzioniste bolshevici jen mirne prevlekli kabat

361657

29.12.2017 8:32

RE: Stat neni rodina

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 361648

Takže stačí natisknout spoustu bezcenných papírků a budeme se mít všichni dobře. Ani pracovat nemusíme.

361660

29.12.2017 12:33

RE: Stat neni rodina

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 361660

No ale vzdyt oni tisknou spoustu "bezcenných papírků" (fiat money), jejich cena spociva jen v tom, ze jim verite, ze cenu maji, ale nicim jinym podlozene nejsou. (resp. jsou podlozene vojenskou silou, kterou by na vas uplatnili, kdybyste jim to verit prestali, viz "dedolarization", viz Saddam Hussain a stary dobry Gaddafi se svou primou kmenovou demokracii, kteri oba chteli prestat pouzivat $ a jen proto byli smeteni) - a mate se kvuli tomu dobre ? (Ne, jen oni se maji bez prace dobre, zatim...)

Najite se jich? Nenajite. Nekdo pracovat musi.

Pak je tu ale moralni cena prace pro rozvoj lidskosti...

Jak to udelat, aby i v dobe nepodmineneho zakladniho prijmu lide pracovali, a nestala se z nich lina a podradna čuňata bez smyslu zivota ?

Ohledne skrtnuti statniho dluhu - Filip tusim Slicny to treba vyresil brilantne, zacatkem 14. stoleti...

Akcie jsou investorsky dluh - investor da podniku penize a dostane za to akcie a z nich dividendy. Statni dluhopisy jsou vpodstate statni akcie bez rozhodovaci pravomoci - nas a ostatne skoro vsechny staty tak patri akcionarum, kteri za sve pujcky dostavaji uroky - dividendy. Pravo vydavat dalsi akcie-dluhopisy ma stat, ale bankeri a jejich ratingovi loupeznici urcuji vysi uroku... Uroky z dluhu jsou v podstate daň za to, ze nas stat nemusel hned oskubat setrenim a muze si dovolovat "plytvat" na duchodech, platech a zdravotnictvi...

Jednou ale, az FED a Goldman Sachs skoupi celou planetu na tisic let dopredu, skrtne se FED a Goldman Sachs spolu s dluhy - az se vyhlasi prominuti dluhu podle Leviticus... Nekdo by rekl "znárodnění", ale kdyz se rekne "prominutí dluhů" a pripomene se (((jim))), ze to maji v jejich vlastnim kodexu prikazane jednou za padesat let, a skrtnou se jen akcie velkeho prumyslu a dluhopisy statu, bude to spravedlive, spravne a prospesne...

A ovsem svou nenasytnosti k tomuto reseni ty staty vyslovene donuti, protoze soucasny stav muze pokracovat jeste chvili, nez to praskne - protoze soucasnym smerem jiz prilis daleko pokracovat opravdu nelze...

361668

29.12.2017 21:18

RE: Stat neni rodina

výjimečné porušení omerty 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 361648

Ovsem z ekonomickeho hlediska - stat neni rodina, a penize, ktere stat a ruzne organizace vydaji, jsou ve skutecnosti prinosem pro spolecnost, nejsou ztratou.
Kalousek pred volbami neopomnel opakovat, ze vlada CSSD zamestnala 40,000 statnich zamestnancu navic. A ani nepripomel tyto ruzne NGO, ktere take rozdavaji penize na platech lidem. Tihle statni a NGO zamestnanci ty penize utrati u obchodniku a remeslniku, zaroven netlaci na volna pracovni mista, takze zamestnanci v soukromem sektoru maji lepsi vyjednavaci pozici a i jejich platy tak rostou a nezamestnanost klesa. Vsem prospiva, kdyz stat "investuje" do lidi.


Tohle myslíte vážně ? [bliji]

361681

30.12.2017 21:29

RE: Stat neni rodina

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 361681

Ano, zcela jiste.

Za Kalouska jsme meli krizi horsi nez Slovaci a Polaci, se kterymi se predevsim muzeme srovnavat. Meli jsme krizi jeste v dobe, kdy oni uz meli konjunkturu.
Za Sobotky jsme meli konjunkturu lepsi nez Slovaci a Polaci.
Leckdo na pravici se to snazil zalhat tim, ze predtim byla krize a ted byla konjunktura, jenze prave to srovnani se sousedy ukazuje, ze predtim byla krize horsi a pak byla konjunktura lepsi. (jsem ted liny dohledavat ta cisla presneji)

A je to PREDEVSIM tim, ze levice investovala do zamestnanosti, tedy do nas, lidi, kdezto pravice (a Kalousek zejmena) setrila a skrtila ekonomii.

Spousta z vas je ideologicky zaslepena a nechce videt to, co je zrejme...

Tolik tedy ekonomicke hledisko.

A pak taky nas - CSSD predevsim - dobre ochranili pred kvotami a prijimanim migrantu. U nas azyl prakticky zadni neziskali.
Jina vec je, ze kdyz ziska cmoud azyl v Nemecku, sem uz prijede jako turista, zadne vizum ani azyl nepotrebuje, a zatim neni cesta, jak v pro-turisticky-orientovane zemi lustrovat turisty podle barvy pleti, na to jste (jsme) prilis mekci...

Je jina vec, ze zavadeji ruznou buzeraci atd...

A ovsem nejhorsi buzerace, ktera vas zatim nechava zcela klidnymi (?), jsou eRecepty, naproste zruseni lekarskeho tajemstvi a jakekoliv ochrany osobnich udaju a soukromi obcanu, jenze leckdo to zrejme nechape a je nepravem klidny... (Sancta simplicitas by se mi chtelo rict, ale "sancta" v tom neni zhola nic, je to jen naivni hloupost ovcanu...)

Nebo zakaz koureni v restauracich a obrazky na cigaretach, ktere by byly spravedlive snad jedine, kdyby na vchodu do lekarskych ordinaci musely byt obrazky autistickych deti a jinych lekarskych omylu...
(Jenze na venkove se klidne dal v pulce restauraci kouri a nikdo zvlast neprotestuje)

atd atd...

A ovsem porad jeste je u nas celkem svobodno a pohoda, ve srovnani se zapadni a severni Evropou nebo s USA...
http://www.novarepublika.cz/2017/09/cr-je-nejsvobodnejsi-zemi-kapesni-noze.html
a nejen...

Bude jeste hur, o dost hur...

361698

29.12.2017 9:46

Neziskovky nás ničí

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

Neziskovky mi lezou na nervy. Ničí nás totálně. Neziskovky nás ničí. Jsou financiovány EU a Sorosem. Jsou plné neomarxistů, kteří chtějí zničit evropskopu civilizaci. A Soros je zloduch číslo jedna., jeho názory jsou šílené. Skončit z dotacemi a začat je monitorovat.

http://www.epshark.cz/clanek/90/jak-vypada-konference-bilderbergovskeho-typu

361662

29.12.2017 13:27

RE: Neziskovky nás ničí

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 361662

Soros je jen loutka na povrchu.
Rikal jsem si, jak bude dobre az zhebne, ale uz si to nemyslim - nyni aspon mame jmeno a tvar, na kterou nadavat, a jehoz podpora nejake organizaci je velmi jasnym znamenim nekalych aktivit...
Az Soros umre, jak snadno pozname, kdo je ten ZLÝ?

Soros si koupil Levici, prakticky celosvetove, a presmeroval ji z konzervativni levice narodniho socialismu na protipol, liberalni nadnarodni (anti-narodni) komunismus. Cimz predchazi tomu, aby skutecna konzervativni levice odstranila bankstery atd...

To spis tihle jsou ale opravdu nebezpecni:
http://www.infiniteunknown.net/2017/12/28/the-5-cartels-that-rule-america-and-the-world/
Banking cartel, pharma-medical industry, energy cartel, agro-chem cartel, information-industrial complex
(jeste zapomel na military-industrial complex)

Bankeri jsou evidentni...

Pharma profituje predevsim z toho, kdyz jsou lide nemocni ale neumiraji, stara se o to treba ockovani, ktere az 30x zvysuje alergie, az 5x zanety stredniho ucha atd. Lecktere leky ulevuji od priznaku jednech nemoci a zpusobuji druhe. Maji koupenou veskerou "Akademii" a "Peer-review" tisk, takze dostat pravdive informace ven je prakticky nemozne... Maji sve lidi v kontrolnich organech, predevsim EPA a CDC, takze nejaka obrana ze strany statu je eliminovana
Pekne je to shrnute treba zde:
http://www.infiniteunknown.net/2017/12/27/ghost-in-the-machine-part-1-drug-safety-and-media-shaped-by-big-pharma/
http://www.infiniteunknown.net/2017/12/28/ghost-in-the-machine-part-2-success-breeds-greed-that-gets-in-the-way-of-ethics-common-sense-and-caution/
http://info.cmsri.org/the-driven-researcher-blog/vaccinated-vs.-unvaccinated-guess-who-is-sicker

Energy (oil) cartel je znamy.

Agro-chem - Monsanto a spol. - glyphosaty nejen jsou karcinogenni, ale nici i plankton v oceanech

Information-industrial - treba i Google,Fakebook a Twitter - nastroje globalni cenzury a ovladani.
A predevsim AI, kterym nas chteji nahradit a znicit, zatimco nam nastrcili vejicku afro-arabskych migrantu, abychom kriceli a hledeli jinym smerem...

361671

31.12.2017 17:22

RE: Neziskovky nás ničí

disident 83.?.?.?

Reakce na 361662

Většina diskutujících si hlavně všímá ekonomické stránky NGO,pomíjí však politickou činnost těchto organizací,které mají v názvu činnosti hesla jako demokracie,lidská práva,multi-kulti,menšiny atd.Tyto NGO působí na politické elity dané země a prosazují politiku dominantních center,kterými jsou takřka v celé Evropě Washington a Brusel.Proto také Rusko na základě zákona,který se velmi podobá tomu v USA,prohlásilo tyto NGO za zahraniční agenty s povinností předkládat veškerá data o jejich činnosti.Něco podobného se snaží prosadit Orbán v Maďarsku,naráží však na zuřivý odpor Bruselu.

361705

31.12.2017 18:42

RE: Neziskovky nás ničí

R.E. 107.?.?.?

Reakce na 361705

Je jasné, že jen nezávislé a plně si uvědomující státy svých národních a státních zájmů tvrdě speciálním zákonem kontrolují nevládky a ty placené ze zahraničí zvlášť a jimi jsou mimo specifické režimy jako Čína,KLDR atd. jen USA, Rusko a Izrael...ostatní země jsou jen vazalové a nesvéprávné "kulečníkové koule" postrkované korporátními globalizátory...

361706

29.12.2017 14:51

Co stojí v Česku dobro?

Bubo 89.?.?.?

Mám za to, že autor Žantovský je tak trochu v něčem mimo nebo klame tělem. V čí prospěch je otázka. Ve svém traktátu potápí jednoznačně hlavně ČSSD - Špidlu s lidovci a US se svými našeptávači. Jakoby nové polistopadové zákony předkládali a schvalovaly jen výše zmínění figury a strany. O veleslavné ODS a dalších schvalovacích poskocích Žantovský neříká ani náznakem, jakoby ani nikdy neexistovaly! Tuhle vizi či de facto „pravicovou perestrojku“ zděděného systému po „hrozných komunistech“, ať už sociální péče, spolků a hlavně nadací elity má na triku právě experti z tzv.pravice a drazí Kalouskovy lidovci. Obdobně „vylepšili“ nejen dobro, ale i penzijní systém a vůbec vše, co pomohlo nastartovat dnešní růst a bezbřehé utrácení, ale kde již kupodivu nezbylo na budoucí penze atd.
Podle Wikipedie je Příspěvková organizace jednou z forem veřejného ústavu, právnickou osobou veřejného práva zřízenou k plnění úkolů ve veřejném zájmu. Příspěvkové organizace jsou veřejnoprávními neziskovými organizacemi. Historicky jsou příspěvkové organizace socialisticky upravenou formou právně tradičních veřejných ústavů veřejného práva dle starých komunistických zákonů, a dnes hlavně těch polistopadových.
Zmiňovaná Zpráva o stavu udržitelného rozvoje občanského sektoru v ČR za rok 2016 je pravděpodobně správná. Z veřejných zdrojů JEN v roce 2015 celkem přitekly dotace (z našich kapes) ve výši 16,48 miliard Kč (o téměř 3 miliardy Kč více než v roce 2014. Hurá!!!!!
Jaký je tedy rozdíl od systému za komunistů? Možná žádný, možná několik miliard na kterých se různí Patočkové, Rumlové a další spřátelená elita bezpracně živí v dozorčích a jiných radách. A zatím není nikoho, kdo by tenhle penězovod změnil či alespoň očesal. Horší je to, kdo je za tenhle marasmus fakticky odpovědný. Předlistopadový systém stál dle disidentů i samotného Havla a spol. za zlámanou grešli, a bez Americké pomoci by asi Česko lehlo popelem nebo by jsme lezli ještě po stromech. Posláním USAID je spolupráce, abychom ukončili extrémní chudobu a podporovali odolné a demokratické společnosti a současně prosazovali naši bezpečnost a prosperitu. A to se má týkat i ČR?
Pro zajímavost připomínám, že podobný USAID měl také pomáhat při rozvoji kapitálového trhu, (před Koženým), ale díky glorifikovanému účetnímu V. Klausovi a jeho boys, máme dnes Pražskou burzu „dobývající svět“.
Co je tedy to „neziskové dobro“ neziskový občanský sektor? Já mám za to, že je to jeden obrovský a neprůhledný státem podporovaný rozbujelý MOLOCH.

361673

Příspěvků: 21

28.12. 10:24  Naprosto nesmyslný článek
28.12. 13:04 WAZARI  RE: Naprosto nesmyslný článek
28.12. 22:45 RomanTička  RE: Naprosto nesmyslný článek
31.12. 16:37 r.m.  Inkluzí a imigrací se musí nejprve snížit IQ populace jako Ve Skandinávii
28.12. 11:41 Jan Hanuš  Dobrá úvaha
28.12. 12:24 anonym  Existují i zcela neziskové spolky, hájí zeleň, půdu, krajinu....
28.12. 13:05  svět se zbláznil
28.12. 14:36 Bradáč  AVPO a její lidé i dílo
28.12. 15:50 P.A.Semi  Stat neni rodina
28.12. 20:43 johano  RE: Stat neni rodina
28.12. 21:31 f.  RE: Stat neni rodina
29.12. 01:38 P.A.Semi  RE: Stat neni rodina
29.12. 08:32 WAZARI  RE: Stat neni rodina
29.12. 12:33 P.A.Semi  RE: Stat neni rodina
29.12. 21:18 výjimečné porušení omerty  RE: Stat neni rodina
30.12. 21:29 P.A.Semi  RE: Stat neni rodina
29.12. 09:46 senil1  Neziskovky nás ničí
29.12. 13:27 P.A.Semi  RE: Neziskovky nás ničí
31.12. 17:22 disident  RE: Neziskovky nás ničí
31.12. 18:42 R.E.  RE: Neziskovky nás ničí
29.12. 14:51 Bubo  Co stojí v Česku dobro?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 62 čtenářů částkou 11 175 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 5

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 1

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 0

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 0

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

USA změnily definici vakcíny a přidaly k ní genetickou složku15.09.21 10:06 USA 0

V slovenskom zariadení pre seniorov v okrese Snina ochorela na Covid-19 polovica klientov, dvaja zomreli. VŠETCI BOLI ZAOČKOVANÍ15.09.21 09:58 Slovensko 0

ČEZ a americká firma Westinghouse Electric podepsaly dohodu v hodnotě několika miliard korun o modernizaci Temelína15.09.21 09:49 Česká republika 2

Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem a Pákistánem, připravuje eskalaci s Arménií15.09.21 09:26 Neurčeno 0

MUDr. Jan Hnízdil: Pandemie by se dala ukončit ze dne na den !15.09.21 08:46 Česká republika 0

Somálec ve Vídni ubodal dvě ženy14.09.21 09:34 Rakousko 0

Vládní sebranka ponechala střídání letního / zimního času na dalších 5 let13.09.21 21:19 Česká republika 2

Trochu matematiky do Covidového šílenství13.09.21 14:08 Neurčeno 0

Další trapný útok na Rusa a lísaní se k fašistické Ukrajině12.09.21 20:41 Česká republika 3

Skotsko - podle údajů veřejného zdravotnictví bylo v srpnu 80 % úmrtí na Covid-19 u osob, které byly očkovány.12.09.21 19:39 Británie 1

Panika v Austrálii. Regály jsou prázdné, nedostatek všeho!12.09.21 19:05 Austrálie 0

„To se nemělo stát. Ne teď.“ Dotační království předsedy ODS Fialy12.09.21 08:05 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
25,33 Kč
Libra
29,68 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
15,69 Kč
Švýcarský frank
23,27 Kč
100 japonských jenů
19,63 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 779,61 Kč
1 unce stříbra
491,11 Kč
Bitcoin
1 033 829,48 Kč

Poslední aktualizace: 16.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 407