Diskuze k článku

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Příspěvků 81

2.12.2003 2:59

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Otevreny dopis presidentovi USA.

Please Network................................
Looks like people are beginning to wake up !!!

http://www.scoop.co.nz/mason/link-out?url=http://www.greenpeace.org.nz/truefood/default.asp

911 Victim Ellen Mariani Open Letter To The POTUS
Thursday, 27 November 2003, 1:36 pm
Press Release: Ellen Mariani Lawsuit

Open Letter To The President Of The United States
Mr. Bush,

This ''open letter'' is coming from my heart. I want you to know that I am neither a Republican nor a Democrat and that this is not an attempt to ''bash the Government''.

You Mr. Bush should be held responsible and liable for any and all acts that were committed to aid in any "cover up" of the tragic events of September 11, 2001. As President you have a duty to protect the American people. On September 11th you did not instruct your staff to issue a nationwide emergency warning/alert to advise us of the attack on America. We had to receive the news of the attacks via the news networks.

In the months leading up to the attacks you were repeatedly advised of a possible attack on American soil. During your daily intelligence briefings you were given information that had been uncovered that the very real possibility existed that certain undesirable elements would use commercial aircraft to destroy certain "target" buildings. You never warned the American people of this possible threat. Who were you protecting?

When you took no responsibility towards protecting the general public from the possibility of attack, you were certainly not upholding the oath you spoke when you took office. In that oath you pledged to uphold the Constitution of the United States of America.

On the morning of the attack, you and members of your staff were fully aware of the unfolding events yet you chose to continue on to the Emma E. Booker Elementary School to proceed with a scheduled event and "photo op". While our nation was under attack you did not appear to blink an eye or shed a tear. You continued on as if everything was "business as usual".

In the days following the attacks all air traffic was grounded and Americans, including myself, were stranded wherever they had been when the flight ban was imposed. I was stranded at Midway Airport in Chicago, unable to continue on to California for my daughter's wedding. Imagine my surprise when I later found out that during this "no fly" period a number of people were flown out of the country on a 747 with Arabic lettering on the fuselage. None of these people were interviewed or questioned by any local, State or Federal agencies. Why were they allowed to leave and who exactly was on that flight. We know for a fact that some of the people on the flight were members of (or related to) the royal family of Saudi Arabia and members of the Bin Laden family. Were these people allowed to leave because of the long-standing relationships that your family has with both families?

It is my belief that you intentionally allowed 9/11 to happen to gather public support for a "war on terrorism". ThesKráceno (Editor)

22371

2.12.2003 3:00

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Obecnou a žádanou schopností lídrů dnešní rozkacené politické scény je umění věrohodně lhát.
Není nic neobvyklé,že politici překrucují fakta, používají
polopravdy, či vyslovené nepravdy, při politickém boji
proti opozici. Vzláště v období voleb jsme si nějak už zvykli,
že politici lžou a patří to již k nějakému předvolebnímu
folklóru.
Ale něco jiného je použít lež jako nástroj k vyprovokování
válečného konfliktu, kde umírají tisíce lidí a jsou ničeny
obrovské hodnoty.
Cena pravdy je někdy nezaplatitelná a důsledky těchto válek
si ponese několik generací na obouch stranách.

22372

2.12.2003 14:42

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Jeste jeden zvedavec 217.?.?.?

Reakce na 22372

Bohuzel dnesni rozkacena politicka scena neni jina nez kterakoliv v dejinach politiky. Lhani a prekrucovani patri k zakladnim prvkum politiky bez nichz by politika vubec nemohla existovat a ta tak zvana opozice pouziva stejne metody, protoze sleduje podobne cile. Jde vsem jenom o jedno. Udrzeni moci nebo uchvaceni moci.
Co se tyce valek, je smutnou skutecnosti, ze po kazde nasledoval hospodarsky vzestup a zadneho moralistu potom nezajimalo, ze za jeho blahobyt se muze podekovat jen vsem tem mrtvym, kteri ve valce zahynuli. Je ochoten kdykoliv tuto valku odsoudit, ale jenom tehdy, kdyz se nebude muset vzdat nove ziskaneho blahobytu.

22380

2.12.2003 13:03

Zaplať pánbu

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Bush může díky Patriot Act tyhle levičácké aktivisty strčit do díry.

To porovnání s Vietnamem mě k tomuhle výroku přímo vyprovokovalo: Je obecně známo, že vietnamská válka byla po vojenské stránce v podstatě vyhraná, a že si odchod američanů vynutili právě takovíto aktivisté.
Výsledek byl žalostný: Komunistický režim povraždil cca stonásobek lidí, co padlo během celého konfliktu na obou stranách, další pomřeli v gulazích.

Takže ano, je třeba v Iráku přitvrdit. Je třeba zlikvidovat zbytky Saddámových věrných, i jeho samotného. A pokud povstanou šíité, je třeba s nimi naložit naprosto nemilosrdně. Tak, jak by to udělal Saddám. (A oni si to dobře rozmyslí, když uvidí, že je to myšleno smrtelně vážně.)
Je třeba ukázat jednou pro vždy muslimům, že na ozbrojený útok proti nám prostě nemají a nesmějí na něj pomýšlet, pokud chtějí zůstat naživu. Jedině tímhle způsobem (a držením oblasti se strategickou surovinou, kterou nás v minulosti vydírali) můžeme mezi námi a muslimy navodit přijatelný modus vivendi.

22378

2.12.2003 14:32

RE: Zaplať pánbu

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 22378

>Je obecně známo, že vietnamská válka byla po vojenské stránce v
>podstatě vyhraná, a že si odchod američanů vynutili právě
>takovíto aktivisté.

Jestli tomu dobře rozumím, pane Šimůnku, tak vám nejde o nějaké právo či důvod. Vám jde prostě o to nařezat těm šikmoočkám (tehdy) a těm Arabům (dnes). Nejspíše byste přivítal, kdyby ty aktivisty tenkrát zavřeli a Vietnam vybombardovali nejlépe atomem.

A ještě že jsem tak smělý, o jakém ozbrojeném útoku muslimů mluvíte? Že vy jste četl nějaký rodokaps?

22379

2.12.2003 16:59

RE: Zaplať pánbu

Josef 12.?.?.?

Reakce na 22379

Ja bych rekl , ze pan Simunek se podle Debugera clanku "Jak se orientovat v informacni dzungli" spravne orientoval a rozeznal , ze se jedna o clanek aktivisty, ktery jaksi neni naklonen postupu USA v Iraku.

22390

2.12.2003 14:58

RE: Zaplať pánbu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22378

Jste na tom velmi spatne, pane Simunek. Sam jste levicak. Nebo se povazujete za co ?? Asi si neuvedomujete, ze i Vasi oblibenci ztrati hodne krve. Vam se to dobre pise, kdyz sedite doma v teploucku. US Army, dela nabor. Muzete se prihlasit a ukazat svetu, jak rezete krky tem nenavidenym Arabum a Siitum. Nedavno, byla i v USA projevena litost nad Siity, ze nemaji zadnou vlast atp. No a nyni, podle Vas pane, by se meli vymazat z povrchu zemskeho. Jaky jste to jenom clovek ?? Vy pisete o nejakem "ozbrojenem utoku proti vam"??. Odkud nam to pisete pane Simunek ?? Z Izraele ?? Muze to byt i horsi, nez ve Vietnamu. Vam osobne preji, aby jste tankoval do Vaseho auta ( pokud nejezdite na kole, nebo velbloudu ) benzin z iracke ropy zadarmo a s krvi. Stastnou cestu preje Lev

22382

2.12.2003 15:59

RE: Zaplať pánbu

dub 193.?.?.?

Reakce na 22378

hmmm vzhledem k tomu, že američané zmasakrovali cca 2-3 miliony vietnamců vychází mi podle vašich počtů počet přeživších obyvatel vientamu silně na 200-300 milionů, které dle vašich počtů povraždili sami vietnamci (dokonce stalin stačil za celou dobu své vlády jen na destinu tohoto čísla).
vaše počtářské schopnosti budou asi přímo úměrné vaší inteligenci.[cool]

22387

2.12.2003 16:55

RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22387

Civilních Vietnamců rukou (či spíše technikou) Američanů padlo pár desítek tisíc. (+ válečné ztráty v jižní armádě i viet-kongu, které do toho nepočítám)
Milionové masakry civilních obyvatel se odehrály až poté, co byli Američané nuceni z Vietnamu odejít.

Že je komunistická propaganda počítá mezi "padlé" ve vietnamské válce, tomu se nedivím, drzost komunistických ideologů je příslovečná (včetně jejich západních souputníků). Předpokládám, že nediskutujete z Vietnamu nebo Severní Koreje, takže máte přístup k věrohodným informacím.

22389

2.12.2003 19:10

RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 22389

ne, nejsem ani z jedné země.
takže pokud začnete válku musíte mezi oběti, které jste zabil, počítat všechny, kteří v souvislosti s touto válkou zahynuli.

navíc by mě opravdu zajímaly ty vaše oficiální zdroje, neboť i podle pravověrných amerických vojenských zdrojů byl poměr zabitých vlastních na počet zabitých nepřátel někde mezi 1:14 až 1:20. pak stačí pouze vynásobit amerikou přiznané vlastní ztráty a nutně se musíte dostat na úplně jiný řád než desítky tisíc.
takže kdo tu operuje s propagandou je opravdu otázka[smích]

22395

2.12.2003 19:18

RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 22389

b/w do vietkongu byly postupně (ale celkem rychle) s počtem rostoucích amerických ztrát zahrnuti v podstatě úplně všichni, kteří měli šikmé oči. takže při tomto postupu operovat s rozdělením civil/nepřítel je dosti humorné. asi tak jako de facto všichni zabití v iráku jsou dnes označování za teroristy a sadámovy stoupence.
pokud přistoupíme na tuto vaši filosofii, tak nukleární totální destrukci ameriky s vyvražděním všech obyvatel lze pak prohlásit za naprosto normální akt v rámci válečných operací, protože "patrioti" jsou přeci všichni američané, cokoliv jiného by byla jen propaganda, tentokrát fašistická.

22396

2.12.2003 16:49

RE: Re: Zaplať pánbu

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22378

1. (Panu Stworovi) Vietnam nebylo nutno "bombardovat atomem". Stačilo udržet dostatečné počty amerických vojáků ještě řádově několik měsíců v boji a následně na území demokratického Jižního Vietnamu udržovat vojenské základny (jako jsou v západní Evropě), které by odradily severního souseda od další agrese.
Jsem také toho názoru, že ti "šikmoočkové" z Jižního Vietnamu měli právo vyrůstat v +- demokratickém státě a ne chcípat v gulazích.

2. (Panu Valtrovi) "vnutit svobodu" je možná silný výraz. Ale něco na způsob "PAX ROMANA". Výsledkem tohoto uspořádání bylo cca půl tisíciletí nevídané stability a prosperity v Evropě. A její zkulturnění, z něhož těžíme i my.

3. (Panu Lvovi) Sám autor článku uvádí, že:

> Vím, že se šíitská armáda tiše formuje. Jsou proslaveni svou trpělivostí a budou bojovat pro svou věc
> přesně tak, jak to dělali pod šáhem v Íránu

Takže se těší na to, až ti milí muslimové budou podřezávat zlé američany. A já horuji pro to, aby se jim v takovém případě dostalo natolik drastické odpovědi, aby si další muslimové už nic podobného netroufli.

Jinak se považuji za příslušníka euroatlantické civilizace, ztotožňuji se s jejími hodnotami a útok na ni považuji za útok, který přímo či nepřímo směřuje i proti mě.

Není dost dobře možné, aby někde vedle nás existovala státně organizovaná moc, která nás prohlašuje za "nevěřící psy", pro které je "lepší zemřít rukou muslima, než žít dál jako nevěřící", atd. Taková moc musí jednoznačně cítit, že tudy cesta nevede, a že vzájemné vztahy mohou být buď mírové na platformě "já pán ty pán" (takže i např. nákup ropy za tržní cenu, ale ne vydírání "ropným kohoutkem"[mrknutí jedním okem] nebo válečné, ale pak musí být dáno jasně najevo, že budou masívně použity ABC zbraně, případně něco horšího.
Tu druhou variantu si nepřeji, ale současné permanentní ustupování tlaku muslimů (zejména ze strany EU politiků) až nepříjemně připomíná chování jejich předchůdců v době nástupu Hitlera. Přitom v Norimberku vyšlo po válce najevo, že německá generalita, pokud by narazila na důraznou a věrohodnou hrozbu ozbrojenou mocí (léta 1938 a 1939), byla připravena Hitlera a spol. odstavit (a snad by to nezpackali jako "Valkýru"[mrknutí jedním okem].
Stejně tak se mohou dostat islámští fundamentalisté do izolace, pokud jasně ukážeme, že jejich aktivity jsou kontraproduktivní a ohrožují všechny muslimy. Pak je dost slušná šance, že je ti umírnění (minimálně vedeni pudem sebezáchovy) umravní.

Současné americké vedení rozhodně nepovažuji za nic ideálního (řekl bych, že k němu lze mít víc výhrad, než kolik má průměrná veverka blech), ale pracuje ve správném směru, což se např. o evropských politicích jako celku rozhodně říct nedá.

22388

2.12.2003 19:01

RE: Re: Zaplať pánbu

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 22388

>Vietnam nebylo nutno "bombardovat atomem". Stačilo udržet dostatečné počty amerických vojáků ještě řádově několik měsíců v boji a následně na území demokratického Jižního Vietnamu udržovat vojenské základny (jako jsou v západní Evropě), které by odradily severního souseda od další agrese.

Ja myslim, ze tech 12 let nesmyslne valky vedene bez nejmensiho pokroku ve vyvoji situace svedci samo za sebe. Americane ve Vietnamu vedli valku, ktera jiz vzhledem ke zpusobu sveho vedeni a odhodlanosti nepritele byla odsouzena k neuspechu.

Vyrok A:
>> Vím, že se šíitská armáda tiše formuje. Jsou proslaveni svou trpělivostí a budou bojovat pro svou věc přesně tak, jak to dělali pod šáhem v Íránu

Vyrok B:
> Takže se těší na to, až ti milí muslimové budou podřezávat zlé američany.

Prani C:
>A já horuji pro to, aby se jim v takovém případě dostalo natolik drastické odpovědi, aby si další muslimové už nic podobného netroufli.

Vyrok A v zadnem pripade neimplikuje B. Prani C pak pouze odrazi vztah autora nepravdiveho vyroku B k lidem a lidskym hodnotam.

>Současné americké vedení rozhodně nepovažuji za nic ideálního (řekl bych, že k němu lze mít víc výhrad, než kolik má průměrná veverka blech), ale pracuje ve správném směru, což se např. o evropských politicích jako celku rozhodně říct nedá.

Ano, pracuje ve smeru zniceni veskere zbyle lidskosti na tomto svete. Konecnym vysledkem bude svetovy chaos a nerovnovaha doprovazena globalnim vzrustem kriminality a nasili. Ovsem, najdou se jedinci, kteri to povazuji za tu jedinou spravnou cestu. Dulezite pro ne je, ze vi, na kterou stranu strilet, bylo jim to sdeleno, zbytek jsou jen nepodstatne vedomosti. Tak popadnete ten kamen a sup! Jsou to prece krvelacni muslimove!

22394

3.12.2003 12:59

RE: Re: Zaplať pánbu

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22394

Pane Janský,
na co se tedy podle vás ti šíité připravují? Na prvomájový průvod?[chechtot]

22424

4.12.2003 13:16

RE: Re: Zaplať pánbu

Peter Gulder peter (tečka) gulder (zavináč) zoznam (tečka) sk 213.?.?.?

Reakce na 22394

Pan Jansky,

tu ste sa pekne priznali ze o Vietname mate pomerne chabe informacie:

Ja myslim, ze tech 12 let nesmyslne valky vedene bez nejmensiho pokroku ve vyvoji situace svedci samo za sebe. Americane ve Vietnamu vedli valku, ktera jiz vzhledem ke zpusobu sveho vedeni a odhodlanosti nepritele byla odsouzena k neuspechu.


Zrejme Vam nie je jasne, o co v tej vojne islo. Ak oznacite boj proti komunizmu za nezmysel, odporucil by som Vam navstivit na par desatroci vazenie pre politickych vaznov.
(Ludia casto zabudaju na vietnamsku rozpinavost v tej dobe - pokial si dobre pamatam, pod vietnamskymi komunistami sa mala zjednotit cela oblast - od Laosu, cez Kambodzu...) - v tomto vojna urcite uspesna bola.

22459

5.12.2003 1:28

RE: Re: Zaplať pánbu

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 22459

>Zrejme Vam nie je jasne, o co v tej vojne islo. Ak oznacite boj proti komunizmu za nezmysel, odporucil by som Vam navstivit na par desatroci vazenie pre politickych vaznov.
>(Ludia casto zabudaju na vietnamsku rozpinavost v tej dobe - pokial si dobre pamatam, pod vietnamskymi komunistami sa mala zjednotit cela oblast - od Laosu, cez Kambodzu...) - v tomto vojna urcite uspesna bola.

Ano, ovsem, boj proti komunismu. Vite, tech boju se vedlo a vede. Boj proti fasismu, boj proti imperialismu, proti rasismu, nacismu, terorismu, komunismu, feminismu, islamismu, antisemitismu... Valka ve Vietnamu byla do velke miry povazovana za ideologickou valku, valkou dvou -ismu. Jiz to samo o sobe nese notnou miru oboustranneho fanatismu (no vida, dalsi -ismus [smích]). Ve Vietnamu nebyla zadna dobra strana a spatna strana. Nebyl to boj dobra a zla. Vas zminovany boj proti komunismu byl pouze zaminkou pro vedeni valky, nikoli jeji skutecnou pricinou a duvodem. Je to skutecne podobne valce v Iraku. Jen se misto proti komunismu bojuje proti terorismu, ale ve skutecnosti je to jedno a to same s tim samym vysledkem - pomerne slusny a relativne klidny zivot lidi je nadobro rozvracen vnucenou vnejsi ideologii. Vysledkem je dalsi znicena zeme, ktera se bude jeste dlouho vzpamatovavat.

V okamziku, kdy zacnete bojovat ve jmenu nejakeho -ismu ci proti nejakemu -ismu, nemuzete vyhrat, stane se z vas fanatik, zajatec ideologie a opet na to doplati lide na obou stranach konfliktu.

Vami zmineny boj proti komunismu byl, stejne jako boj proti imperialismu, urcen pouze k ovladani spolecnosti. K nicemu jinemu.

22485

5.12.2003 1:46

RE: Re: Zaplať pánbu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22485

Velmi dobre podano pane Jan Jansky. Skutecne dobre. .... Nekteri ctenari, ci pisatele Zvedavce, nebudou radi, ze zde nekoho s jasotem podporuji, nebo taky hanim. Musim se za sebe omluvit vsem. Jsem takovy typ cloveka, ktery sve emoce dava, jak se patri najevo ( jako pri hokejovem utkani ). Cili, prijmete ode mne velky PARDON [zahanbení] Lev

22486

2.12.2003 19:38

RE: Re: Zaplať pánbu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22388

(Panu Lvovi)
__________________________________

Nemohu s Vami pane Simunek v zadnem pripade uz z principu souhlasit. Podle Vas a jak tomu mam ja rozumet, tak to ma byt pouhopouha, pro mne neznama odveta, ty moslimy vycistit. Jejich rozpinavost, skoncila uz snad za doby inkvizice ?! A zde se vyskytuje otazka za co?? maji byt "vyhlazeni". Podle mne to neni nic jineho a to se zde na Zvedavci "oprasovalo" nekolikrat, ze na pr. Irak, je strategicky bod Stredniho vychodu a hlavne a to nejdulezitejsi, je ta prokleta ROPA !! Ano pane Simunek, je tomu tak. Ten zbyvajici politicky gulas, s terorizmem, Saddamem a s ZHN, jsou jen prazdne politicke kecy, kterym veri lide sedici u TV a fanaticky sledujici CNN a Fox TV. Co se tyce Evropy - presne receno, Francie, Nemecko a dnes i Rusko, tak Ti investovali do arabskych statu nemale prostredky, no a dnes si jen utiraji nosy, jelikoz jim to Bily dum s izraelskym pozadim vymnouk. Neni se pak cemu divit, ze "spojenecka" Evropa ( mimo Anglie - oni se stejne za Evropany nepovazuji, jen za ostrovany, vicemene z byvale kolonialni moci - za Velkou Britanii ),takze tak zvana "spojenecka" Evropa, se obratila, pred i po Irackem incidentu, k Bilemu domu zady. Proste to, co si evropsti spojenci v arabskem svete, presne napsano: v Iraku za urcity cas vybudovali a investovali, je dnes fuc. Pochopitelne snad pod jednou podminkou a to Bily dum umi delat velmi dobre, ze Evropa bude kooperovat s Bilym domem. Jak je vidno zriti, nejak se tomu nedari. A pak, arabsky svet zacina z vysoka kaslat na US dollar. Oni chteji Euro, ale to je snad uz druha strana mince.

22397

2.12.2003 21:09

RE: Re: Zaplať pánbu

Josef 12.?.?.?

Reakce na 22397

Znacce Lev:
Cetl jsem Vas prispevek a upoutala me veta:
"Co se tyce Evropy - presne receno, Francie, Nemecko a dnes i Rusko, tak Ti investovali do arabskych statu nemale prostredky, no a dnes si jen utiraji nosy".
Mate pravdu, ze investvali ale rozdil je do ceho. Vetsina investic bylo , ze z Iraku udelali jeden velky municni sklad.
Problem je, ze to bylo na Sadamovu kredit kartu na kterou nalozil chvalihodnou castku 120 miliard dolaru. Rusku dluzi Sadam 8 miliard a Francie postrada celych sestnct miliard.Pritom podle OSN poslednich deset let smel Sadam dovazet pouze potraviny a leky. Veskere nakupy sly pres Syriji Saudskou Arabiji Jemen a p. Spor mzi EU a USA neni tak ideologicky jak se zda z povrchu, ale jde o dluhy. Navic cely Irak je jak vykradeny kram a te ropy zase neni tolik a jsou nutne velke investice do zastaralych teznich zarizeni a rafineriji a ropovodu. Husejnovych 80 palacu je vetsinou prace nemeckych stavebnich firem, ale na seznamu kreditoru nejsou, takze jsou asi lepsi obchodnici, spise proziravejsi.

22399

2.12.2003 22:37

RE: Re: Zaplať pánbu

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22399

Mate pravdu, ze investvali ale rozdil je do ceho. Vetsina investic bylo , ze z Iraku udelali jeden velky municni sklad.
______________________________________________________________

Ale, nepovidejte pane Josefe. Jenom evropsti spojenci ?? ten municni sklad vytvorili ?? Znate slovo "objektivita" ?? Asi se ve Vasem domacim slovniku moc nepouziva. A co USA ?? Ty v dobe embarga Iraku dodavaly zubozenym nemocnym detem humanitarni pomoc, ve forme UN inspektoru, ze? A kdo byl v '80 letech pri Iranske krizi velky bratr USA ? To asi vite, pane Josefe. Hovoril by jste tehdy o velkem vudci Iraku, Saddamovi, v pozitivnejsich barvach ?? Vzpominam si, kdyz uz jsme u tech UN inspektoru v Iraku, ze jsem nekde videl ( ale Rude Pravo to nebylo, hihihi jach ), byla to takova miloucka karikatura, kdyz v Iraku otevirali UN inspektori bednu s ZHN a na bedne bylo napsano "Made in USA". Mile, ze? Zbrojarum je JEDNO!!, komu prodaji svuj tovar. Pokud nevite pane Josefe, tak Spojene Staty, maji prevaznou kontrolu, kde a jake zbrane se budou komu prodavat, verejne, ale prevazne tajne. Vratme se zpet na zem a prestanme uz konecne blabolit. Diky za uznani a Vasi pozornost, pane Josefe. Preji Vam i Vasi rodine, v miru prozitou, dobrou noc. Znacka Lev

22402

2.12.2003 22:03

RE: Zaplať pánbu

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 22378


>Je obecně známo, že vietnamská válka byla po vojenské stránce v
>podstatě vyhraná, a že si odchod američanů vynutili právě
>takovíto aktivisté.

Když se americká armáda držela jen na malém kousku země kolem Saigonu, tak měla válku v podstatě vyhranou. Jen ji scházelo kus země, kde by američtí vojáci v Jižním Vietnamu mohli nocovat. Jak ta válka byla vyhraná bylo vidět také ze spěchu, s jakým z Vietnamu odjížděli, helikoptéry a vojenský materiál shazovali do moře a zanechávali za sebou své vietnamské přátele - kolaboranty jejich osudu, který byl pochopitelně předem všem zřejmý. Ani u nás jsme se po válce s kolaboranty nemazlili.

>Takže ano, je třeba v Iráku přitvrdit. Je třeba zlikvidovat >zbytky Saddámových věrných, i jeho samotného. A pokud >povstanou šíité, je třeba s nimi naložit naprosto nemilosrdně. >Tak, jak by to udělal Saddám.

Nemilosrdně již američané s Iráčanama nakládají. Za Saddama i v době embarga měli iráčané zadarmo veškeré energie včetně elektrické, jídlo, dostatek pitné vody a hlavně bezpečno. Matrin Dvořák na http://www.infoservis.net/art.php?id=1063635405 mimo jiné píše :

"Bude to zjevně ještě hodně dlouhá a těžká cesta zavádět tržní mechanismy v zemi, kde nikdo nikdy neplatil nejen za energie, ale ani za telefon nebo dokonce za odvoz odpadků - a kde minulý režim dodával do šedesáti procent domácností každý měsíc úplně zdarma zásoby potravin pro celou rodinu. Dost možná, že řadě lidí nechyběla ani tolik za Saddáma svoboda, jako jim chybí teď právě ta bezstarostná jistota, že i když nebudou dělat vůbec nic a jen proti sobě nepopudí vrchnost, dostanou všechno, co k životu potřebují. Svoboda v džungli je zjevně pro spoustu místních lidí mnohem horší varianta, než klídek a sociální jistoty za mřížemi klece."

S americkou armádou v zemi nemají dnes vůbec nic z jistot bývalého režimu, nemají jídlo, vodu, léky, lékařské ošetření, není elektřina, nafta, petrolej, mají jen naději, že kdykoliv je může kdokoliv beztrestně okrást a zabít. Nedivím se, že nejásají nad americkou koloniální správou, která válkou zuboženou zemi rozkrádá a drancuje. Ozbrojený odpor proti okupantům každým dnem sílí, což názorně ukazuje exponenciální nárůst počtu mrtvých a zraněných armádních i civilních okupantů.

22400

2.12.2003 22:29

RE: Zaplať pánbu

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 22378

Pane Šimůnek,
nejsem vojenským historikem,ale že vietnamská válka byla
po vojenské stránce vyhraná - řeknu Vám že nevím a myslím si,
že docela obyčejně kecáte.Kdyby mohli Američané dosáhnout
snadného a hlavně rychlého vítězství beze ztrát, tak by válčili
dále.Takže se nejspíše velmi snadno dohodneme na tvrzení,
že Američané si již nemohli dovolit další vysoké ztráty a proto
z Vietnamu odešli.60 000 bylo mrtvých - veřejnost dále nemínila
ztráty trpět - skončila válka.
Severní Vietnam byl prostě ve válce úspěšnější ,neboť dokázal
Američům způsobit veliké ztráty na lidech i přes nedostatek
ve vojenské technice.
A jak chcete v Iráku přitvrdit. Tam se také Američané snaží,
seč mohou, jenomže jsou tam bráni jako okupanti - místní lidé
podporují bojovníky proti Američanům a výsledek může docela
dobře dopadnout jako ve Vietnamu.Až bude nadměrně mrtvol
zabalí fidlátka a pojedou domů.A Saddáma do toho ani nemusíte
plést.Ten nebude nejspíše představovat už asi žádnou větší
váhu. To jsou takové propagandistické bláboly.
Těžko můžete nějakou zemi ovládat z vojenských vozidel kulomety.
To se měli poučit od Britů. Ti mají koloniální zkušenosti a ví,
jak s dobytým územím nakládat.Američané jsou pitomci,kteří si
naivně myslí,že budou ovládat takovou zem , kde může a také bude
střílet každý "přesyp písku", pomocí zbraní.
Každý voják, který je v nějakém prostoru a dlouhodobě nemůže
vystrčit ani nos,aby ho náhodou někdo ze zálohy nezastřelil nebo nepodřízl, přestane být po čase vojákem a začne se projevovat jako napadené, vystresované "zvíře" a začne místním
oplácet stejnou měrou - vinný ,nevinný - prostě dobrý Arab,
mrtvý Arab a máte Vietnam jako nohu!
Vy jste opravdu bloud!!! Jak chcete s někým zacházet nemilosrdně, když nevíte přesně ,kdo to je.
Kdo jsou ti ,co denně útočí na okupační jednotky v Iráku?
Kdokoliv,kdo má doma zbraně, / a v Iráku je jich dostatek -
Saddám je rozdal mezi obyvatelstvo / si půjde , když se nějakým
způsobem rozčílí, "picnout" nějakého okupanta.
Nebo dokonce jenom podříznout, jak jsme viděli minulé dny.
Prostě mezi Araby je chuť zabíjet okupanty a bohužel nevidím
v brzké době nějaké zlepšení.
Vy máte pane Šimůnek doopravdy takové zploštělé uvažování,
že se nechají všechny problémy řešit silou.
To je to úplně blbé americké přemýšlení - nakopeme jim prdel!!!
Kdyby to bylo tak jednoduché.
Jenomže Arab není Američan. On jinak přemýšlí a on bude čekat
na svojí příležitost,aby se pomstil.
Vážně nevím,jak současný Irák zklidnit.Nepomohou ani místní policisté.Víte jak dopadli minulý týden.Dvě vypálené policejní
stanice a hromada mrtvol.
Možná pane Šimůnek bych Vám doporučil, když máte takovou bojovnou náladu, jít Američanům do Iráku pomoci,ale je to trochu o "ústa".Jak řekla vyslankyně Hřebíčková , když byla
nucena se z Iráku vrátit - na ulici se bojí vyjít i ve dne.
Tady se Vám to snadno kecá - tady jste "hrdina" a silák!
V reálu už to bude asi horší.

22401

3.12.2003 13:04

"veřejnost dále nemínila ztráty trpět - skončila"

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22401

O tohle šlo:
Levicoví aktivisté (dnes víme, že alespoň část hlavních organizátorů byla placena z Moskvy, si prosadili ukončení války v době, kdy už Severní Vietnam mlel z posledního, přes masívní sovětskou podporu.
Navíc donutili uzavřít mír za naprosto nesmyslných podmínek, s nulovými garancemi suverenity Jižního Vietnamu.

Tomuhle, domnívám se, docela účinně čelí Patriot Act, byť je bytostně nedemokratický.

22425

2.12.2003 20:56

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Peter Veliky 205.?.?.?

Pan Simunek napsal:
'......Stejně tak se mohou dostat islámští fundamentalisté do izolace, pokud jasně ukážeme, že jejich aktivity jsou kontraproduktivní a ohrožují všechny muslimy.....'

Presne tak pane Simunek.
Mate-li doma zleho psa kterej nanapravitelne ohrozuje okoli, date ho na retez, nebo jeste lepsi - kulku do hlavy.
Kdy uz ti lide pro Krista pochopi, co vlastne ti muhamedi chteji ?!

22398

2.12.2003 23:44

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22398


>Presne tak pane Simunek.
>Mate-li doma zleho psa kterej nanapravitelne ohrozuje okoli, date
>ho na retez, nebo jeste lepsi - kulku do hlavy.

>Kdy uz ti lide pro Krista pochopi, co vlastne ti muhamedi chteji
>?!
______________________________

Verite pane Petere Veliky, ze mi uplne pripadate, jako ten hafan o kterem zde pisete ? S clovekem to nema nic spolecneho. A co my chceme, vime - mir a harmonii mezi lidmi a pro nas samotne. Asi s Vami, jako jste Vy a Vam podobni, mily Petere Veliky, nemuzeme v budoucnu pocitat. A Vy s nami .... ???

22403

2.12.2003 23:58

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22398

>Pan Simunek napsal:
>'......Stejně tak se mohou dostat islámští fundamentalisté do
>izolace, pokud jasně ukážeme, že jejich aktivity jsou
>kontraproduktivní a ohrožují všechny muslimy.....'

>
>Presne tak pane Simunek.
>Mate-li doma zleho psa kterej nanapravitelne ohrozuje okoli, date
>ho na retez, nebo jeste lepsi - kulku do hlavy.

>Kdy uz ti lide pro Krista pochopi, co vlastne ti muhamedi chteji
>?!
___________________________________________

A jeste malinky dovetek mily Petere Veliky. Pokud poravnavate muhamedy ke vzteklym psum a pisete o tom, ze kdyz mate "DOMA zleho psa", tak ti zli muhamedamsti psi, jsou DOMA, ale nekdo jiny je u nich nyni na "navsteve".

22404

3.12.2003 13:09

Pochopitelně, demagogie z vaší strany

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22404

Těmi vzteklými psy jsou náboženští fundamentalisté.

Pokud se jich umírnění vyznavači islámu nedokážou zbavit sami, pak se nesmějí divit ani oni, ani jejich zastánci, že s nimi bude jednáno prakticky stejně.
Považuji za hlubokou osobnostní degradaci, pokud někdo vážně myslí, že bychom se měli podřizovat požadavkům nějakých středověkých tmářů. Je třeba je buď přinutit, aby nám dali pokoj, nebo je zlikvidovat. Nic jiného.

22426

3.12.2003 3:15

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

peter veliky 198.?.?.?

'.....Prostě mezi Araby je chuť zabíjet okupanty.....'
(Kdosi zde v predeslem prispevku napsal).

Ja bych to poopravil malicko:
'Prostě mezi Araby je chuť zabíjet' !

Je to banda vrahu ti muhamedi. Jak v Cecensku, kde unaseli pracovniky cerveneho krize, tak v Somalii, Palestine atd, atd.
Ja uz zde davno otevrene rek:
Meli by je vykopat z tech olejovych pramenu, vysadit na velbloudy s jakyma se trmaceli pousti a velblouda kopneout do zadku. Olej bby meli prodavat na volnem trhu tomu kdo da vic. Stejne ty olejova naleziste zbudovali zapadni firmy jako je Shell atd. Myslite ze muhamedi byli natolik chytri a competent vypracovat a vyuzit sve olejove zdroje?
Zde prohlasuji ze se jeste dockame velke valky kvuli temhle 'budizknicemu' vrahum a darebakum.
Ted zrovna jednoho vzali nazpet do Kanady, kterej sam priznal ze byl v Afganistanskem Talibanskem/muhamedanskem vycvikovem tabore, odsedel si 9 mesicu v Guantanama teroristickem vezeni na Kube. Nyni je mu Kanada dobra, chce zpet a pozaduje po ni aby mu zaridila i dovoz jeho matky a sourozence..
Tahle tolerance zapadnich statu vuci nejvetsimu hrozicimu teroru musi pripominat soudnemu cloveku situaci po Mnichove v roce 38. Hitler byl proti temhle fanatikum 'a child's play'.
Period.

22405

3.12.2003 13:32

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 22405

>Ja uz zde davno otevrene rek:
>Meli by je vykopat z tech olejovych pramenu, vysadit na velbloudy
>s jakyma se trmaceli pousti a velblouda kopneout do zadku. Olej
>bby meli prodavat na volnem trhu tomu kdo da vic. Stejne ty
>olejova naleziste zbudovali zapadni firmy jako je Shell atd.
>Myslite ze muhamedi byli natolik chytri a competent vypracovat a
>vyuzit sve olejove zdroje?

Peter Veliký poněkud zapomíná na základní zákon kapitalismu, že soukromé vlastnictví je svaté. Ropná naleziště v Iráku a v Iránu nejsou v USA. Je svatým právem Iráčanů vysadit americké okupanty na velbloudy a nakopnout je do zadku, aby odtáhli domů.

>Zde prohlasuji ze se jeste dockame velke valky kvuli temhle
>'budizknicemu' vrahum a darebakum.

Ano, souhlasím, kvůli americkým budižkničemům, vrahům a darebákům, kteří chtějí loupit cizí majetek, se ještě dočkáme války.

22429

3.12.2003 3:24

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

peter veliky 198.?.?.?

Pan Peleska dobre popsal muhamedu povahu:
'.....Jenomže Arab není Američan. On jinak přemýšlí a on bude čekat na svojí příležitost,aby se pomstil.....'

Kudlu do zad, anebo opasat sve dite bombou (dostane za to zaplaceno dobre), to oni umeji...
Cecenskej terorista Basayev se vcera vychlobal ze sam osobne dalkovym ovladacem zpustil bombu kterou dali na telo dobrovolnikovi. Vyhodili do povetri nove zvolenej Cecenskej snem, zahynulo pres 40 lidi.
Tohle jsou muhamedi! Neni rozdilu mezi fanatickymi a moderate. I ti moderantni (nebo jak se to cesky rekne)v koutku sve duse maji radost pokaze kdyz takova bomba bouchne. Videli jsme na televizi dokonce Irackou mladez jak do zavrazdenych a mutilated Spanelu kopali. To znamena, ze dalsi generace vrahu se chysta!
Sharon dobre rek:
Na teror musite jit terorem, nic jineho nepracuje!

22406

3.12.2003 4:53

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22406

Sharon dobre rek:
Na teror musite jit terorem, nic jineho nepracuje!
____________________________________________________

Ne ! ne ! ne !, pane Petere Veliky. Ja vim presne co rekl pan Sharon, jelikoz jsem tehdy, kdyz se projevoval, tak jsem mu delal ochranku a on presne rekl, cituji: " Vyvolame teror, abychom jej mohli terorem potlacit" a pak , kdyz si odkaslal, tak dodal: "Nic jineho nepracuje"!

22410

3.12.2003 3:35

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

peter veliky 198.?.?.?

Pan Lev napsal:
zli muhamedamsti psi, jsou DOMA, ale nekdo jiny je u nich nyni na "navsteve".

Hm, myslite si ze tam jsou americane radi? Ze chteji jejich olej?
Pokud si to uz nepamatujete, muhamedi zabili v WTC (9/11) tisice lidi. BUsh slibil ze jim pujde Amerika nakopat do zadku, coz se stalo. ( A doufam ze to bude i tak nadale).
Cela Amerika to chtela, v tu dobu i tech par chytrejch Cechoamericanu co se i zde ozvali...
Lide moc brzy zapominaji...
Bush bude jednou ( muze to byt i za sto let) uznan jako zachrance civilizace.
Peacnici tomu nezabrani.

22407

3.12.2003 4:44

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22407

>Pan Lev napsal:
>zli muhamedamsti psi, jsou DOMA, ale nekdo jiny je u nich nyni na
>"navsteve".

>
>Hm, myslite si ze tam jsou americane radi? Ze chteji jejich olej?
>

>Pokud si to uz nepamatujete, muhamedi zabili v WTC (9/11) tisice
>lidi. BUsh slibil ze jim pujde Amerika nakopat do zadku, coz se
>stalo. ( A doufam ze to bude i tak nadale).

>Cela Amerika to chtela, v tu dobu i tech par chytrejch
>Cechoamericanu co se i zde ozvali...

>Lide moc brzy zapominaji...
>Bush bude jednou ( muze to byt i za sto let) uznan jako zachrance
>civilizace.

>Peacnici tomu nezabrani.
______________________________________________

Pane Petere Veliky, tak k tomu, uz nemam zadny kometar. To same, jako kdybych se dival na CNN. A pokud to snad nevite, tak CNN, ma specialne upravovane zpravy pro USA a zvlast upravene, pro Evropu. Ktere asi Vy sledujete ?

22409

3.12.2003 6:09

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Tom 24.?.?.?

Reakce na 22407

Pane Petře Veliký, když už tady tak vydatně nadáváte na araby a vzpomněl jste i dobu minulou

" Meli by je vykopat z tech olejovych pramenu, vysadit na velbloudy s jakyma se trmaceli pousti a velblouda kopneout do zadku."

měl byste věnovat i tichou vzpomínku vašim předkům. V době, kdy arabové psali, četli a počítali, tak si vaši předkové ukazovali na prstech - kolik ulovili ježků.

22411

3.12.2003 11:46

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 22411


>
>měl byste věnovat i tichou vzpomínku vašim předkům. V době, kdy
>arabové psali, četli a počítali, tak si vaši předkové ukazovali
>na prstech - kolik ulovili ježků.

ted jsme se to naucili i my ( nekteri) takze uz jsme je prokoukli. Vy si klidne dal pocitejte sve jezky.

22419

3.12.2003 13:15

Tome

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22411

Jenomže v době, kdy naši předkové počítali ješky na prstech, tam nebyli Arabové. A ta poziční čícelná soustava se přes jejich soukmenovce propasírovala z Indie, a jen z toho důvodu, že uzavřeli obchodní stezky a muselo to jít přes ně.

V době, kdy jsme měli v Praze pár desítek let nejsevernější univerzitu a na ní jakýsi Jan Hus řešil problém, zda hříšný vládce má nárok na světskou autoritu, a zda tu hříšnost může posoudit i řadový věřící, tam počítali maximálně sušená velbloudí hovínka a dělalo jim problémy exaktně předpovědět, jestli jich bude dost na uvaření večeře.

22427

3.12.2003 16:52

RE: Tome

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 22427

Příteli, bez arabského vlivu, zhruba 200 let před založením té vaší university, by tato málem neměla co učit... [smích]

22436

3.12.2003 18:21

RE: Tome

Tom 24.?.?.?

Reakce na 22427

Pane Šimůnku, vzhledem k tomu, že Mezopotámie, tj. oblast mezi řekami Eufrat a Tigris na území dnešního Iráku, Turecka a Sýrie, byla jednou z kolébek starověkých civilizací, tak není od vás vůbec hezké, že tady operujete vembloudím trusem.

S tou Karlovou univerzitou (1348), to také nebyl zrovna šťastný tah. Medresa Al-Mustansiriya v Bagdádu byla založena v roce 1226 (oficiálně otevřena 1233) a kromě arabštiny se zde vyučovala také teologie, astronomie, matematika, farmakologie a medicína.

Přítel Juchelka, tady připodotýká:"Příteli, bez arabského vlivu, zhruba 200 let před založením té vaší university, by tato málem neměla co učit ..."

Má tím zřejmě na mysli i rok 1085 kdy padlo Toledo, s jednou z nejlepších arabských knihoven, do rukou křesťanů. Načež křesťanští mnichové začali velice hbitě překládat starověká díla do latiny. Takže právě díky arabům měl Západ "už" koncem 12. století k dispozici dědictví řeckého starověku.

Takže to "ukazováni si na prstech - kolik kdo skolil ježků - to bych tam nechal. Co vy na to, pane Šimůnku?

22437

3.12.2003 6:23

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22407

>Pan Lev napsal:
>zli muhamedamsti psi, jsou DOMA, ale nekdo jiny je u nich nyni na
>"navsteve".

>
>Hm, myslite si ze tam jsou americane radi? Ze chteji jejich olej?
>

>Pokud si to uz nepamatujete, muhamedi zabili v WTC (9/11) tisice
>lidi. BUsh slibil ze jim pujde Amerika nakopat do zadku, coz se
>stalo. ( A doufam ze to bude i tak nadale).

>Cela Amerika to chtela, v tu dobu i tech par chytrejch
>Cechoamericanu co se i zde ozvali...

>Lide moc brzy zapominaji...
>Bush bude jednou ( muze to byt i za sto let) uznan jako zachrance
>civilizace.

>Peacnici tomu nezabrani.
____________________________________

Joooo, tak to byli ti muhamedani z Iraku, kteri zavinili kolaps WTC, toho 9/11. Hm a co mi jeste povite. Pro Vas mily Petere Veliky, je muhamedan, jako muhamedan. Kdyz se ma zabijet, tak vsechny, ze? To same, ze kdyz Vam ruska mafie zabije syna, nebo dceru, tak nechate vybombardovat Warsawu. Zacinate premyslet, jako Mr.Bush a Vas example Sharon.

22412

3.12.2003 6:24

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 22407

No, teď už tam [Američani] určitě moc rádi nejsou a bude hůř... Doby, kdy ukazovali na CNN roztomilé záběry mariňáky adoptované ještěrky-maskota v plné polní, jsou nenávratně pryč. Neví někdo, co se ní stalo? Doufám, že nebyla Iráčany zabita za kolaboraci s nepřítelem...

Ale vážně, jelikož se ale zdáte mít na věc vyhraněný názor, který se liší od mého, dovolím si položit Vám následující otázku: V čem je podle Vás okupace Iráku pro USA prospěšná? Prosím o konkrétní, důkazy podložitelnou odpověd, žádné vágní úvahy ve stylu fiaska s WMD...

Děkuji!

22413

3.12.2003 12:23

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 22407

>Pokud si to uz nepamatujete, muhamedi zabili v WTC (9/11) tisice lidi. BUsh slibil ze jim pujde Amerika nakopat do zadku, coz se stalo. ( A doufam ze to bude i tak nadale).

>Bush bude jednou ( muze to byt i za sto let) uznan jako zachrance civilizace.

Ano? A odkud to vite? CNN? Rekli Vam take, jak na to prisli? Ze pry 19 unoscu? Zabery letistnich kamer? Ze by?

Tak jak je mozne, ze z tech 19 zasebevrazdenych "muhamedu" je 6 nazivu? Ze by kradez identity? Tak priznacny to jev pro zpravodajske sluzby (typicke pro negramotne muhamedy)? A nebo je to cele je jedna velka blamaz, aby si pan Peter Veliky mohl konecne opravnene nasmerovat svou zlobu a nenavist na stredni vychod? A co zabery letistnich kamer? Bezpecnostni system, samozrejme. Kdo ho instaloval? Kdo za nej zodpovida?

George W. Bush's brother was on the board of directors of a company providing electronic security for the World Trade Center, Dulles International Airport and United Airlines, according to public records. The company was backed by an investment firm, the Kuwait-American Corp., also linked for years to the Bush family.

http://www.commondreams.org/views03/0204-06.htm
http://www.onlinejournal.com/Special_Reports/Burns011603/burns011603.html
http://anderson.ath.cx[cool]000/911/hj05.html

Nahoda, pochopitelne. Nahoda na nahodu. Vse se deje nahodou, vlastne nevim, proc tohle pisu, vsechno je to nahoda, nahodny shluk pismen, ktere nahodou davaji nejaky nahodny smysl. V dnesni dobe, kdy vytrubovana kvanta nesmyslu maji vetsi vahu, nez jasna fakta, kdy podezrele se stava pouze shodou nahod a nevinne automaticky potrestanym.

Shoda nahod, Bushuv klan zabiji vlastni narod a ten mu za to jeste tleska. Nahodou maji po ruce ty "muhamedy", kterym je treba nakopat zadek. Mozna je take shodou nahod, ze oddane Bushovi tleska take slavny rusky car Pet(e)r Veliky, od toho bych to vazne necekal. Just a coincidence I guess... Takove stesti v kostkach nemam ani ja. Tam v te Americe asi padaji uz jenom same sestky... bylo to prece na CNN...

22422

3.12.2003 16:19

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22422

Spravne a dobre podane ! pane Jan Jansky. Diky Lev

22433

4.12.2003 11:48

Pánové Jánský a Lve

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22433

Prozradím vám strašlivé tajemství:

WTC ve skutečnosti stojí. V televizi jsme viděli pouze zmanipulpované trikové záběry. A před obyvateli/návštěvníky NY je skryto pomocí mimozemské technologie, vyvrtané ze zajatých létajících talířů v proslulé základně Area 51.

22454

3.12.2003 11:33

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

V clanku ceskych lidovek najdete vypraveni zida-Arnosta Lustinga,kde vypravi sve zazitky z Oswetimi.
http://lidovky.centrum.cz/kultura/clanek.phtml?id=220327

Vyjimam cast lzi:musel smát. V Osvětimi jsme měli 242 kalorií denně. A když se někdo dopustil sabotáže, tak ho hodili do kotle a uvařili a my museli jíst lidský maso.

Počkejte, vy jste jedl lidské maso?
To víš, že jo. Skoro každej to jed. I když byli lidi, který nemohli. A ti umřeli hlady. Když máš 242 kalorií, to jest jednu vodovou polívku denně, a pak den dva nejíš vůbec, no tak jsi tak slabá, že tě pošlou rovnou do plynový komory. To nebylo žádný sanatorium.

Jak to chutná?
Lidský maso? No tak se to rozvaří, no. Je to sladký. Ale když máš hlad, je ti všechno jedno. Sníš si vlastní prst. Byl jsem svědkem ohavných věcí. A když moji studenti tvrdí, že je to neuvěřitelný, říkám jim: Co je neuvěřitelný? Představte si, že vám nedám tři týdny jíst. Nedovolím vám jít na záchod. Zamknu vás do místnosti bez oken. Za tři týdny z vás budou kanibalové, zvířata. Civilizace narůstá pomalu, milimetr po milimetru, ale tu tenkou slupku seškrábnete za týden, za měsíc. Je to snadný a rychlý. Viděl jsem to. Hele, ty bejku (obrací se na fotografa, který si zapálil), když budeš kouřit, já budu brečet. Já měl operaci očí, ještě ani nemůžu číst.
--------------
Ještě pořád se vám zjevují scény z koncentráku, i když je to už skoro šedesát let?
Když si třeba dám teplý kafe jako teď, vzpomenu si na lágr. Je to taková trvalá představa. Nám v Osvětimi dávali polívku do rukou (udělá misku ze spojených dlaní). A kdyžs tu horkou polívku neudržela, nejedlas, umřelas. Já ji udržel. Někdo si ji dával do nočníku, kterej někde splašil, jen ho trochu vymyl.
(oni si snad mysli ,ze jsme uplne blbi a davaji nam to verejne najevo,nejradeji by chteli tyhle "pravdy" otisknout i v ucebnicich pro deti,nakonec ,Ceska republika odhlasovala v parlamentu a tim si i udelala svetek holocaustu,tak maji to ,co si zaslouzi.Doba kulturnoho temna zacala.)Dalsi "intelektualove delaji den holocaustu v Recku, takze po Kanade,Cechach,Recku budou nasledovat dalsi zeme,aby nezustaly "intelektualne " pozadu.

22417

3.12.2003 12:00

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

dub 62.?.?.?

Reakce na 22417

ještě pár let a dozvíme se, že němci s oblibou a chutí pekli nemluvňata a dávali si je ke svátečnímu obědu.[velký smích]
z těch jejich blábolů se už každému normálně a racionálně uvažujícímu člověku musí zvedat žaludek. zřejmě spoustu těchto zhovadilostí odpozorovali, když je sami praktikovali na svých nepřátelích - koneckonců gojim je jen zvíře a arab ani to ne...

22421

3.12.2003 16:34

Pečení nemluvňat

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22421

Kramace malých dětí (nejen nemluvňat) bez předchozího usmrcení byla doložena pro Majdanek u Norimberského tribunálu. Jinde se to dá zpochybnit díky nedostatku přeživších svědků. Holt to v tom Majdanku odflákli a vymstilo se jim to. [velký smích]

22435

3.12.2003 12:56

Pane Nohejle

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22417

Spolužačka mojí maminky byla v koncentráku, coby židovka.
Náš rodinný přítel (už zemřelý) byl v koncentráku za odboj.
Další rodinný přítel (dnes už také po smrti) byl v koncentráku doživotně zmrzačen; přežil jako jediný z celé odbojové skupiny.

Jejich zážitky jsou srovnatelné.

22423

3.12.2003 16:30

RE: Pane Nohejle

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22423

>Spolužačka mojí maminky byla v koncentráku, coby židovka.
>Náš rodinný přítel (už zemřelý) byl v koncentráku za odboj.
>Další rodinný přítel (dnes už také po smrti) byl v koncentráku
>doživotně zmrzačen; přežil jako jediný z celé odbojové skupiny.
_____________________________________________________________

Je mi toho lito, pane Simunek, co se stalo Vasim znamym. ALE !!! Je Vam taktez lito, ze ti, prave ti!!, kteri byli tak trizneni v koncetracnich taborech, dnes jejich deti delaji to same Palestincum ?? Je Vam toho lito ?? pane Simunek. I Hitler mel svuj propagansticky duvod zabijet lidi, jako dnes ma Izrael, tak zvany "boj proti terorizmu", ktery on sam Izrael VYVOLAL !!!
Nikdy to nepochopite, jelikoz se Vas pravda nedotkla a zijete v temnotach.

22434

4.12.2003 6:15

RE: Pane Nohejle

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 22423

Vážený pane Šimůnek,
o židech zde již bylo napsáno hodně.
Nechci se opakovat.Co se stalo,těžko se nechá odestát.
Já jsem za 2. války ještě nežil a nikdy jsem židům a ani jednomu
jedinému židovi nic špatného neprovedl.
Mám hodně svobodymyslné názory a každému bych přál,aby se měl na světě alespoň trochu dobře ,podle svých možností a schopností.Dovolím si prohlásit,že jsem dobrák a i jiní lidé to
o mé osobě říkají.
Jenom mně vadí,že jsou dnes zavedeny "móresy", podle nichž je
žid nějaká "posvátná kráva".
Prostě žid je svatá instituce, nekritizovatelná, zrovna jako
byli komunisti a " světová socialistická soustava".
Proti nim jsme také nemohli ani pípnout.To byl hned paragraf za hanobení.
Je to doopravdy hnus fialový.
U nás v republice je židů možná 50 000 ,ale kdykoliv, jak pustím
radio, nebo televizi a to se na ní skoro nedívám, každý druhý
pořad je o židech, nebo s nimi nějak souvisí.
To mám dojem ,že je jich v republice asi 5 milionů!!!
To že židům bylo za války ublíženo a já to nepopírám -
- jenom z Prahy jich zmizelo kolem 80 000.
To je prostě fakt.
Jenomže to neznamená,že nám budou "páni" židé do nekonečna
"nafukovat" hlavy a "masírovat" mozky.
To je vážně tak hnusná a odporná propaganda,že se mně dělá občas fyzicky špatně.
Dokdy pořád budeme slyšet jenom o židech!!!!
Takže Vás pane Šimůnek snažně prosím, jdětě s židama ale už
do prdele!!! Odstěhujte se někam do Izraele a dejte nám laskavě
pokoj. Seru na židy a na Vás dvakrát!!!
Jste neomalení a sprostí a proto Vás lidé nemají rádi!!!!!
A pokuď se po 2. světové válce projevuje někde v Evropě antisemitismus,můžete si za něj z 99% sami.
Musím ,ale podoknout,že nejsou židé všichni stejní,takže je
všechny házet do jednoho pytle také nejde.
To se zase na mojí hlavu snese kritika,že jsem si dovolil říci
něco nepěkného o židech. To se nesmí!!!
To je porušení majestátu!!!
Být dnes židem je stejné jako za minulého režimu byli straníci
- komunisté!!!
To je dnes "bratrstvo kočičí pracky" hadr.
Židé jsou dnes lidé zvláštního ražení - vyvolený národ,
ale nevím k čemu.
Takže pane Šimůnek běžte už laskavě do prdele a s židama nejvíce. Dnes slyším žid a již tiše zvracím v koutku.
Když jsem byl mladý,ani jsem nevěděl ,že nějací židé existují.
Dnes je "přežidováno" !!!
Dokonce znám lidi,kteří jsou u židů / učí se hebrejsky
a chodí do synagogy / a to jsou takový ti vlezdoprdelisté,
kteří když přijdou Číňané, nechají si oči "přešít" na "šišato".
Správní lidé musejí opět být v té správné straně.
Kdo není žid ,nebo alespoň si na něj nehraje, má trochu
v určitých společnostech, jak se říká "po ptákách".
A může dělat co chce. Třeba se stavět na hlavu.
Nemá tu správnou "stranickou" legitimaci a nepřekročí ani
zlámané koště.
To jsme to dopracovali - 14 let po velké sametové revoluci.
Takže pánové , je ráno , nasaďte si všichni jarmulky
a vzhůru ke strojům !!!
To by v tom byl čert, abychom ty arabáky neporazili.
Jenom milosrdnost je někde v prd...!

22451

4.12.2003 14:55

RE: Pane Nohejle

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22451

Spravne jste to podal pane Peleska. VYBORNE !!!! Presne to tak dnes chodi. [smích] Lev

22461

4.12.2003 15:04

RE: Pane Nohejle

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22461

To vite pane Peleska, ze se ted "oni" na Vas sletnou jako vosy a budou Vas bit jarmulkama. Ale tim jen !!! potvrdi,ze jste mel pravdu!

22462

5.12.2003 9:02

RE: Pane Nohejle

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22451

> Prostě žid je svatá instituce, nekritizovatelná, zrovna jako
> byli komunisti a " světová socialistická soustava".
> Proti nim jsme také nemohli ani pípnout.To byl hned paragraf
> za hanobení.

Tak v tomhle s Vámi naprosto souhlasím. Nikdo by neměl být zvýhodňován jen za to, že si jeho dědečka náckové upekli v koncentráku na večeři. A zvlášť ne nějaký mladý fracek, který o tom nemá ani sebemenší představu. A z "profesionálních Židů" se mi dělá stejně blitno jako z "profesiopnálních Romů".

Nicméně pan Nohejl tady kritizoval člověka, který to zažil na vlastní kůži, to je trochu o něčem jiném.

Nicméně, Žid ani žid nejsem, a asi ani míšenec (na jednoho prapra ... dostala rodina za Němců potvrzení, že nebudou-li nalezeny doklady o jeho původu, bude považován za árijce [vyplazený jazyk] )

22493

5.12.2003 15:03

RE: Pane Nohejle

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22493

>> Prostě žid je svatá instituce, nekritizovatelná, zrovna jako
>> byli komunisti a " světová socialistická soustava".
>> Proti nim jsme také nemohli ani pípnout.To byl hned paragraf
>> za hanobení.
>
>Tak v tomhle s Vámi naprosto souhlasím. Nikdo by neměl být
>zvýhodňován jen za to, že si jeho dědečka náckové upekli v
>koncentráku na večeři. A zvlášť ne nějaký mladý fracek, který o
>tom nemá ani sebemenší představu. A z "profesionálních Židů" se
>mi dělá stejně blitno jako z "profesiopnálních Romů".

>
>Nicméně pan Nohejl tady kritizoval člověka, který to zažil na
>vlastní kůži, to je trochu o něčem jiném.

>
>Nicméně, Žid ani žid nejsem, a asi ani míšenec (na jednoho prapra
>... dostala rodina za Němců potvrzení, že nebudou-li nalezeny
>doklady o jeho původu, bude považován za árijce [vyplazený jazyk] )
_________________________________________________________

Tohleto napsal pan Simunek ?? Vidim dobre ?? No konecne neco objektivne rozumneho. Trvalo to teda.... Predevsim ale, diky podnetu pana Pelesky. [mrknutí jedním okem]

22502

3.12.2003 19:44

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

EDUCATION AND EXPERIENCE:

LAW ENFORCEMENT:

I was arrested in Kennebunkport, Maine, in 1976 for driving under the
influence of alcohol. a finepled guilty, paid , and had my driver's
license
suspended for 30 days.

My Texas driving record has been "lost" and is not available.

MILITARY:

I joined the Texas Air National Guard and went AWOL.

I refused to take a drug test or answer any questions about my drug
use.

By joining the Texas Air National Guard, I was able to avoid combat
duty in
Vietnam.

COLLEGE:

I graduated from Yale University with a low C average.

I was a cheerleader.

PAST WORK EXPERIENCE:

I ran for U.S. Congress and lost.

I began my career in the oil business in Midland, Texas, in 1975.

I bought an oil company, but couldn't find any oil in Texas. The
company
went bankrupt shortly after I sold all my stock.

I bought the Texas Rangers baseball team in a sweetheart deal that
took
land using taxpayer money.

With the help of my father and our right-wing friends in the oil
industry
(including Enron CEO Ken Lay), I was elected governor of Texas.

ACCOMPLISHMENTS AS GOVERNOR OF TEXAS:

I changed Texas pollution laws to favor power and oil companies,
making
Texas the most polluted state in the Union.

During my tenure, Houston replaced Los Angeles as the most smog-
ridden city
in America.

I cut taxes and bankrupted the Texas treasury to the tune of billions
in
borrowed money.

I set the record for the most executions by any governor in American
history.

With the help of my brother, the governor of Florida, and my father's
appointments to the Supreme Court, I became President after losing by
over
500,000 votes.

ACCOMPLISHMENTS AS PRESIDENT:

I am the first President in U.S. history to enter office with a
criminal
record.

I invaded and occupied two countries at a continuing cost of over one
billion dollars per week.

I spent the U.S. surplus and effectively bankrupted the U.S. Treasury.

I shattered the record for the largest annual deficit in U.S. history.

I set an economic record for most private bankruptcies filed in any
12-month period.

I set the all-time record for most foreclosures in a 12-month period.

I set the all-time record for the biggest drop in the history of the
U.S.
stock market.

In my first year in office, over 2 million Americans lost their jobs
and
that trend continues every month.

I'm proud that the members of my cabinet are the richest of any
administration in U.S. history.

My "poorest millionaire," Condoleeza Rice, has a Chevron oil tanker
named
after her.

I set the record for most campaign fund-raising trips by a U.S.
President.

I am the all-time U.S. and world record-holder for receiving the most
corporate campaign donations.

My largest lifetime campaign contributor, and one of my best friends,
Kenneth Lay, presided over the largest corporate bankruptcy fraud in
U.S.
History, Enron.

My political party used Enron private jets and corporate attorneys to
assure my success wKráceno (Editor)

22439

3.12.2003 19:51

Muj president, ktereho chci znovu zvolit

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22439


My political party used Enron private jets and corporate attorneys to
assure my success with the U.S. Supreme Court during my election
decision.

I have protected my friends at Enron and Halliburton against
investigation
or prosecution. More time and money was spent investigating the Monica
Lewinsky affair than has been spent investigating one of the biggest
corporate rip-offs in history.

I presided over the biggest energy crisis in U.S. history and refused
to
intervene when corruption involving the oil industry was revealed.

I presided over the highest gasoline prices in U.S. history.

I changed the U.S. policy to allow convicted criminals to be awarded
government contracts.

I appointed more convicted criminals to administration than any
President
in U.S. history.

I created the Ministry of Homeland Security, the largest bureaucracy
in the
history of the United States government.

I've broken more international treaties than any President in U.S.
history.

I am the first President in U.S. history to have the United Nations
remove
the U.S. from the Human Rights Commission.


I withdrew the U.S. from the World Court of Law.

I refused to allow inspectors access to U.S. "prisoners of war"
detainees
and thereby have refused to abide by the Geneva Convention.

I am the first President in history to refuse United Nations election
inspectors (during the 2002 U.S. election).

I set the record for fewest number of press conferences of any
President
since the advent of television.

I set the all-time record for most days on vacation in any one-year
period.

After taking off the entire month of August, I presided over the worst
security failure in U.S. history.

I garnered the most sympathy for the U.S. after the World Trade Center
attacks and less than a year later made the U.S. the most hated
country in
the world, the largest failure of diplomacy in world history.

I have set the all-time record for most people worldwide to
simultaneously
protest me in public venues (15 million people), shattering the
record for
protest against any person in the history of mankind.

I am the first President in U.S. history to order an unprovoked,
pre-emptive attack and the military occupation of a sovereign nation.
I did
so against the will of the United Nations, the majority of U.S.
citizens,
and the world community.

I have cut health care benefits for war veterans and support a cut in
duty
benefits for active duty troops and their families -- in war time.

In my State of the Union Address, I lied about our reasons for
attacking
Iraq, then blamed the lies on our British friends.

I am the first President in history to have a majority of Europeans
(71%)
view my presidency as the biggest threat to world peace and security.

I am supporting development of a nuclear "Tactical Bunker Buster," a
WMD.

I have so far failed to fulfill my pledge to bring Osama Bin Laden and
Saddam Hussein to justice.

RECORDS AND REFERENCES:

All records of my tenure as governorKráceno (Editor)

22440

3.12.2003 19:55

Muj president, ktereho chci znovu zvolit - konec

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22440


RECORDS AND REFERENCES:

All records of my tenure as governor of Texas are now in my father's
library, sealed and unavailable for public view.

All records of SEC investigations into my insider trading and my
bankrupt
companies are sealed in secrecy and unavailable for public view.

All records or minutes from meetings that I, or my Vice-President,
attended
regarding public energy policy are sealed in secrecy and unavailable
for
public review.


I am George W Bush.

PLEASE CONSIDER MY EXPERIENCE WHEN VOTING IN 2004.


22441

4.12.2003 2:17

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Tohle je zajimava veta:. I Hitler mel svuj propagansticky duvod zabijet lidi, jako dnes ma Izrael, tak zvany "boj proti terorizmu", ktery on sam Izrael VYVOLAL !!!
---------------------
V zajmu historicke pravdy,zide ,tedy presne celosvetovy zidovsky kongres vyhlasil valku Nemecku 24 brezna 1933,ctete dobre,v roce 1933,Hitler byl uveden do sveho uradu a zide mu vyhlasili valku,ne Hitler zidum,ale zide Hitlerovi,tou dobou v Nemecku neexistovaly koncentraky,jestlize byly ,tak v bolsevickem Rusku v Gulagu pod vedenim zida Beriji.Dnes Amerika dela ,to co musel Hitler delat!!!!!!
"We Control America"

During an argument between the Israeli Prime Minister Ariel Sharon and Foreign Minister Shimon Peres, Peres said that Isralis' policies of continued violence might "turn the US against us". To this Sharon retorted: "EVERY TIME WE DO SOMETHING, YOU TELL ME AMERICANS WILL DO THIS AND WILL DO THAT. I WANT TO TELL YOU SOMETHING VERY CLEAR: DON'T WORRY ABOUT AMERICAN PRESSURE ON ISRAEL;


WE, THE JEWISH PEOPLE, CONTROL AMERICA. AND THE AMERICANS KNOW IT." -- Israeli Prime Minister Ariel Sharon, 3 October 2001 [IAP News]

It therefore follows that America is fighting wars in Afghanistan and Iraq under Jewish control. Mahathir is right. Jews rule America [and most of the world] by proxy. They trick us into fighting and dying for THEM!!


Politicians of the 'free world' are too cowardly oppose the Jews.
* Jestlize ,nekdo mel pribuzne v koncentraku a zahynuli tam ,tak ,at podekuje organisaci zvouci se "Celosvetovy zidovsky koncil,ti,vyvolali valku a tak by meli nest zotpovednost ,za to ,co udelali.
Nakonec ,Nemci a zionisti byli jedna ruka,on je nechal trenovat pro farmarske prace v Palestine,takze slova Israelskeho generala ,ze "Hitler je zakladatelem Israelu ,jsou pravdiva.Najdete si nadpis"Jewish"Training"Centers in Gemany-by Peter Lande a uvidite samy ,jak se veci mely doopravdy a ne jak hlasaji historicky lhari .

22449

4.12.2003 11:59

Hitler x Židé

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22449

Program celosvětové genocidy Židů vyhlásil Hitler už ve svém Mein Kampfu. Ten vyšel ve 20. letech minulého století. To, co popisujete, je zcela pochopitelná a naprosto legitimní reakce.

Hitler navíc likvidoval i míšence, kteří neměli naprosto žádné vztahy ani k židovské komunitě, ani k neexistujícímu "židovskému spiknutí". Někteří se dozvěděli, že nevyhovují norimberskýcm "zákonům" až v době, kdy je sebralo gestapo.

Z naprosto stejných důvodů je legitimní podporovat zásahy proti islámskému světu, pokud se nevzdají těch pasáží Koránu, kde se tvrdí, že "nevěřící" jsou méněcenní a je třeba je buď vybít nebo donutit ke konverzi na islám.

22456

4.12.2003 15:27

RE: Hitler x Židé

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22456


Z naprosto stejných důvodů je legitimní podporovat zásahy proti islámskému světu, pokud se nevzdají těch pasáží Koránu, kde se tvrdí, že "nevěřící" jsou méněcenní a je třeba je buď vybít nebo donutit ke konverzi na islám.
_________________________________________________

Pane Simunek, at si pisi v Koranu co chteji. Pokud nekoho fysicky nenapadaji, tak to nemusi nikomu vadit. A vite co je vse psano v Talmudu? Pak se teprve budeme bavit pane Simunek. Nepiste mi ale, jako "podivejte se na ten islamsky terorizmus" a podobne bludy, ktery byl v podstate VYPROVOKOVANY, aby se mohli Arabi postupem casy "trestat" ano - trestat. No a prave k tomu dnes slouzi slogany "boj proti terorizmu". Vemte si prosim klacicek a jdete si pichnout do vosiho hnizda a Svetu pak rikejte "vidite,jak jsem pobodany od tech vos? Ty vosy se musi prece zlikvidovat" a pak se budeme bavit o terorizmu, ano?

22463

4.12.2003 16:01

RE: Hitler x Židé

dub 62.?.?.?

Reakce na 22456

oooo gratuluji. z naprosto stejného důvodu "je legitimní podporovat zásahy proti židovskému světu, pokud se nevzdají těch pasáží talmudu, kde se tvrdí, že "nežidé" jsou méněcenní a je třeba je buď vybít nebo donutit k posluhování vyvolenému národu".
takže protože se každému má měřit stejným metrem tak by se i v této záležitosti měl svět sjednotit a silou zlikvidovat všechny ty bastardy, kteří se řídí talmudem - nebo tak nějak jste to říkal ve směru k arabům, ne?[velký smích]

22465

4.12.2003 12:27

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

dub 62.?.?.?

Reakce na 22449

snad zbývá ještě dodat, že to byli právě představitelé židovského kongresu, kteří na nabídku němců, aby si všechny židy odvezli á 20 dolarů za kus odpověděli, že na co by nám byli živí, mrtví nám poslouží mnohem lépe...

22458

4.12.2003 16:03

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Pokud to tak, rekl bych "nezavazne" sleduji, tento dnesni celosvetovy vyvoj, tak prichazim k zaveru, ze v podstate, zde nejde o nic jineho, nez za a) rozpinavost Izraele a kontrola palestinskeho uzemi a za b) snad to nejhlavnejsi, i kdyz to "jako" tak nevypada, o zdroje, prirodniho bohatsvi a to je prave to "cerne zlato" - ropa. Kdyz si Izrael a USA PODMANI Araby, tak pak budou mit vsechno, po cem jen mohli touzit. A to je prave votom.

22466

5.12.2003 3:54

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pane Simunek ,mate velice jdenoduchy svet,svym zpusobem Vam zavidim,nebot realitou historie je zkutecnost uplne jina,kdyz nahlednete do archivu o cernosskem hnuti v Americe ,tak zaprve zjistite ,ze pomalu vsichni otrokari byli zide ,takovy New Jersey pristav ,nazyvali "zidovsky",takze se staci jeste podivat ,kdo je osvobozoval z otroctvi a najdete ze v predsednictvu,co tam vsichni sedi a bojuji za svobodu a rovnopravnost cernochu ,jsou vsichni zide ,atak ted nahledneme do te vlady USA ,ktera umoznila dnesnim muslimum zit v USA.
 Paul Wolfowitz (US Deputy Secretary of Defense),
 Richard Perle (Pentagon Defense Policy Board [Member]),
 Douglas Feith (Under Secretary of Defense and Policy Advisor),
 Edward Luttwak (National Security Study Group of the Department of Defence),
 Randy Scheunemann (President, Committee for the Liberation of Iraq),
 Henry Kissinger (Pentagon's Defense Policy Board [Member]),
 Dov Zakheim (Under Secretary of Defense),
 Kenneth Adelman (Pentagon's Defense Policy Board [Member]),
 Lewis Libby (Vice President Dick Cheney's Chief of Staff),
 Robert Satloff (U.S. National Security Council Advisor),
 Elliott Abrams (National Security Council Advisor),
 Richard Haass (Director of Policy Planning at the State Department),
 Robert Zoellick (U.S. Trade Representative),
 Ari Fleischer (Official White House Spokesman),
 James Schlesinger (Pentagon's Defense Policy Board [Member]),
 David Frum (White House speechwriter behind the "Axis of Evil" label),
 Joshua Bolten (White House Deputy Chief of Staff),
 Eliot Cohen (Pentagon's Defense Policy Board [Member]) and others.
Tak,to bychom meli,ze ano a Australie mela "Bilou politiku" a ,kdo ji prinutil ji zmenit pri Vietnamske valce? Amerika,ta Amerika ,kde jsou u vlady zide, takze i my zde mame muslimy na radu zidu z Ameriky,takze v ramci utrpeni zidu se skryva ,ze zide sami jsou si vinniza vsechno ,Hitlerem,vnukem Rothchildu pocinaje,Leninem-Scrul,Roosveltem-Rosenfeltem,Bushovou vladou konce,je jasne ,ze vladnouci zide nikdy nepriznaji zotpovednost za mrtve v Iraku a jinde na svete,to dela jen "Gental government" ,ale plny zidu u vesla,kteri z nas pres jimi kontrolovany tisk delaji z nas blbce.

22489

5.12.2003 9:51

Muslimové, Židé a naše civilizace

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22489

Obávám se, že svět je podstatně složitější, než ho vidíte Vy.

Iudaismus ve starozákonní a případně talmudické formě je s euroatlantickou civilizací stejně neslučitelný jako islám, ale jako i fundamentální křesťanství. Postup euroatlantické civilizace je v podstatě tanec mezi vejci, kdy se neustále řeší problém nejmenšího momentálního zla.

Nicméně, v současné době největší hrozbu skutečně představuje islám. Jednak proto, že reálně expanduje (taková Nigérie byla před nějakými 20 - 30 lety téměř čistě křesťansko-animistická, dnes tam zavádějí šaríju; dnes je také na pořadu dne vytvoření separátního islámského státu na jihu původně budhistických, posléze křesťanských Filípín, atd.). Problémem je také značná snadnost expanze islámu. Může k němu konvertovat v podstatě kdokoliv a okamžitě se stane kanonenfuterem v boji proti svým nejbližším, pokud nekonvertovali. Dalším problémem je, že islám je s moderní technologickou civilizací (jaká "šlape" pod kapotou euroatlantické civilizace) v podstatě neslučitelný. Jeho celosvětové rozšíření by znamenalo obrovský technologický propad s následným "přebýváním" cca 2-3 (v optimističtější variantě) miliard lidí.

Iudaismus je silně národnostně vázaný: abyste byl plnohodnotný Žid, musíte být čistokrevný (podle uznávané genealogie, táhnoucí se až kamsi do starověku) a ještě navíc praktikovat iudaismus.
Existuje tedy početná vrstva "neúplných" Židů, která je vysoce zaintegrovaná do euroatlantické civilizace a podílí se na jejím dalším zvelebování a také nemající nejmenší zájem na jejím zničení. Navíc by patrně byla centrem odporu proti snahám té relativně úzké vrstvy "pravých Židů" vést to někam do talmudistického shitu, protože by na tom leda prodělala. A přechod mezi ní a naprostými nežidy je v podstatě plynulý.
Taková "přechodná vrstva" ve vztahu k islámu neexistuje. Muslim je buď muslimem, a pak sklapne kufry a pomůže podle potřeby i třeba teroristovi, nebo jednoduše muslimem být přestane (alespoň v očích svých souvěrců), se všemi následky pro něj a jeho rodinu.
Iudaismus také neexpanduje ve smyslu misijní činnosti (ano, jsou jedinci, kteří nedávno nosili červené trenýrky, holili se srpem a manželce v posteli říkali "soudružko", a dnes se učí hebrejsky a chodí do synagogy; jestli je Židé vezmou mezi sebe, budiž jim přáno [smích] ).

Ortodoxní iudaismus jistě pro naši civilizaci představuje riziko a podceňovat by ho nebylo radno, ale tč. nás ohrožuje podstatně méně než islám. A pokud se budeme věnovat menším rizikům na úkor řešení těch velkých, pak je možné, že budeme za nějaký čas i s těmi pravověrnými Židy tlouct v mešitě hlavou o zem a mektat súry.

22496

5.12.2003 14:50

RE: Muslimové, Židé a naše civilizace

Bolo Sinsaev 212.?.?.?

Reakce na 22496

pan Simunek, vy ste neuveritelny "prostacek", ktory si vyfantazmagoroval vlastny svet a vasa veta:

Obávám se, že svět je podstatně složitější, než ho vidíte Vy

dokaze vyvolat len usmev na tvari. ale strasne, strasne unaveny usmev. sam sebe sa divim, ze dokazem na to vobec reagovat. a panu Stworovi, tomu sa divim najviac.

22501

6.12.2003 1:56

RE: Muslimové, Židé a naše civilizace

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 22496

Pan Šimůnek si rád dělá z lidí legraci.
Budu stručný.Jistě připustíte,že na světě existuje něco,
co bychom mohli nazvat "volnou soutěží různých idejí
a rozmanitých společenských systémů".
Problém není v šíření islámu. Ten je nějak stále stejný.
Jenomže naše ideje - křesťanství jsou někde v řiti.
Náš společenský systém se vnitřně vyprázdnil - není dobrým
vzorem, proto neláká.
Euroatlantická civilizace se nachází ve velkých a zásadních
problémech.Oni většinou rozmařilé,hédonistické,čistě konzumní
a ideově vyprázdněné civilizace končí nějakou formou zániku
a musí přijít něco jiného, nebo se musí nemocný společenský
systém přerodit a zotavit.
Blíží se doba Vánoc - křesťanských svátků ze kterých je konzumem
odstraněno jejich pravé poslání - doba milosti a všelidské lásky
a místo toho jsou to svátky žaludků a žaludů!!!
Nejhorší je ztráta smyslu života u mnoha lidí v naší hmotně
bohaté společnosti.Pročpak asi mají lidé málo dětí?
Je to nepohodlné! Sebestřední sobci zapomněli,že je samé někdo
porodil a vypiplal, ale oni samotní už děti nepotřebují!!!
A tímhle způsobem přemýšlí 80% našich "vyspělých" euroobčanů.
Neznám islám,abych mohl hodnověrně posoudit,zda nenabízí
něco lepšího a hodnověrnějšího pro lidi z méně "rozvinutého"
světa.A pokuď zvítězí na světě jako ideologie,můžeme si za jeho
případné vítězství my sami. Nabídli jsme jim způsob civilizace
hodně diskutabilní, kterou oni odmítají jako zločinou
a když se budete zamýšlet,tak přijdete na několik desítek
závažných důvodů,proč je nám ze strany islamistů nadáváno
a jsme jimi zatracováni.
Každý si hájí svoje zájmy,ale ty naše jsou docela hodně
v prdeli a můžeme si za to sami.
Pro co chcete žít? Výhradně jenom pro peníze? To je hodně málo!!! Tak se snad mějte alespoň trochu navzájem rádi!!!

22519

8.12.2003 9:22

RE: Muslimové, Židé a naše civilizace

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 22519

Pane Peleško:

1. Nejsem křesťan a jsem rád, že žiji v zemi, kde se tenhle systém pověr zmůže akotát tu a tam na nějakou "drobnou, malou zákeřnou špinavost" (abych citoval klasiky), ale nemá reálnou moc.

2. Vámi citované Vánoce jsou svátky slunovratu, které křesťané prachsprostě ukradli. (mj. jejich prokazatelně dodatečné přiřazení k období zimního slunovratu /a smrti Krista zase k odpradávna slavenému nástupu jara/ dost zásadním způsobem zpochybňuje věrohodnost údajů o fyzické existenci zakladatele jejich hnutí [vyplazený jazyk]).

3. Křesťanství skutečně nemůže modernímu člověku nic poskytnout, protože je příliš profláknuté. Vzniká jistě určitá "vyprahlost" (daná tím, že pro nikoli nevýznamnou skupinu lidí existuje potřeba "duchovna", které pak hledají v sektách, drogách, nebo třeba exotických náboženstvích). Snaha konzervovat za každou cenu zbytky křesťanství tuhle mizérii spíše prohlubuje. (Brání zduchovnění naší civilizace na jiné bázi, třeba čistě ateistické, a duchovní sféru jako takovou těžce kompromituje.)

4. Osobně jsem přesvědčen, že islám není řešením (ani ortodoxní iudaismus), protože je to něco, co tu bylo před částečným zkultivováním křesťanství v evropském prostředí. Může se pochopitelně prosadit silou (třeba i za benevolentní pomoci bojovníků proti "židovskému celosvětovému spiknutí"[mrknutí jedním okem], ale vedlo by to k jednoznačnému civilizačnímu regresu na úroveň cca poloviny prvního tisíciletí n.l., včetně nutné redukce počtu světové populace na hodnoty srovnatelné s tehdejším stavem.

Islám s realtivně vyspělou helénistickou civilizací, zahrnující oblasti, kde se primárně rozšířil, udělal to samé, co v malém romská rodina v bytě první kategorie - tedy něco jako "vybydlení". A dnes by chtěli "vybydlet" také náš prostor - protože se sami ze svých zdojů, které si sami vyplundrovali, nedokážou uživit.

22543

6.12.2003 1:43

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pane Simunek,v dobe vyhlaseni valky nemecku z rad Celosvetoveho zidovskeho koncilu ,ktery si to nechal zaplatit ,jako "obet" od napadeneho Nemcka v billionech dolaru a musel ,jako porazeny narod prijmout lez ,jako pocit viny,od lidi zvoucimi se zidy ,kteri ,ale nejsou a kteri si hraji na ublizovany biblicky narod ,kterym nejsou ,protoze jsou Chazarove a kteri se honosi "bozim vyvolenim" ze sveho vlastniho vyvoleni byt vyvolenymi,nevede nikam ,nez tam ,kam se vzdy dostali po cele tisicileti,ze az lidi toho budou mit dost ,tak je vykopaji z kazd ezeme ,kde se usadili,a oni to dobre vedi proto maji udelane ruzne smlouvy v pripade nebezpeci evakuovat z Ruska anebo z Ameriky.Kdyz nahlednete do materialu Torah-skych zidu,tak Ti sami rikaji,ze Israel je nezakonny a tak zvani vyvolenci ,zadnymi vyvolenci nejsou,naopak ,rikaji ,ze trest byl to ,co dostali od Hitlera,najdete si Naturay Karta a prectet si to,at vite ,ze cely ten holocaust je svetovym podvodem od zacatku ,proto ,tak zvani rabbini se vyhybaji verejne diskusi s tim ,ze holocaust je nediskusni,tak ,jak komunismus je nediskusni,tak ,jak kazda lez!!!Vcelem Auswitz uz vymenili ceduli s poctem obeti a vymeni ji zase ,nebot ,utajovana kniha mrtvych a report Cerveneho krize z politickych duvodu byly dlouho utajovany,aby ,tak zvani zide si mohli uctovat odskodneni za utok na nemecky narod ,kdyz najdete rabbinskou rec ,kdy v 18 stoleti,uz rabbin zatracoval Nemce a volal po jejich zniceni.
Vzpomente si na padesta leta ,kdy nam vladnul Slansky-Salzmam,co zakusil Cesky narod za teto vlady,platil nam Israel nejake odskodneni za nase popravene a umucene?
Jak mohlo Nemecko platit odskodneni ,kdyz v dobe valky Israelsky stat jeste neexistoval a nebo platime alimenty detem ,ktere se teprve za pet let narodi?
Jestlize neco nici tento svet ,tak je to propaganda a nezmezne lzi.

22515

6.12.2003 1:55

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22515

Pane Nohejl, zajimalo by mne, jestli tak zvani Vychodni Nemci ( jeste za totality ), platili odskodneni zidum, tak jak to platili Zapadni Nemci ? Diky za odpoved Lev

22518

6.12.2003 1:46

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

ARTICLE REPRINTED FROM 'VOICES' MAGAZINE IN JERUSALEM May, 2000.

CAN A HOLOCAUST HAPPEN IN AMERICA?

By Shifra Hoffman

Among the fondest myths held by American Jews, perhaps the most treasured and sacrosanct is their inviolate belief that a HOLOCAUST could never happen in the United States.


Anyone who dares to broach the subject, is more than likely to elicit a defiant response that "America is not Germany; it is a multicultural society based on tolerance for all ethnic minorities".

So firm is this conviction of the "I- am -an- American first" die-hard Jew, he often tends to dismiss increasingly overt violent anti-Semitic acts-such as the shooting of Jews in major cities such as Chicago, Los Angeles, and most recently, in Pittsburgh, as well as the preponderanceof swastikas and hate message smeared on Synagogues and Jewish centers throughout the country - as "mere fringe elements,who are not at all representative of mainstream America."

On hardly knows whether to bitterly laugh or cry at such a myopic assessment. For the 'goldene medina" (golden land) of today's America, is surely not the America of yesteryears

The advent of the civil rights movment in the 60's, brought an ill-wind of change to America, which, in response to afirmative action, gave rise to white power movements seeking to "put blacks in their place"and punish Jews who supported black liberation. These movements quickly attraced white supremists who basically follow Hitler's Nazi ideology and are "equal opportunity haters -both blacks and Jews:


The myth of America being a tolerant society - in exatly that, - a myth.

On the surface, things seem to be "I"m O.K. - Youre O.K.

In reality however, many gentiles perceive the Jews as having as 'having too much money and too much power." "Jews run the media." " Jews are all communists or spies like Pollard"; and the coupe de grace " Jews corrupt christian values by deviant social behavior"!

Ironically, while HOLOCAUST AWARENESS is being taught in school curricula in the United States and presented in the media, too many not-so-tolerant gentiles have expressed the view that "Jews deserved the HOLOCAUST"! It is they who are joining hate groups such as the Ku Klux Klan,American Nazi Party, Aryan Brotherhood and anti-government militias.. at a frightening rate.

Tragically, American Jewish Spiritual and organizational leaders have been reluctant to come to grips with this growing danger and to plan for immediate emigration to Israel. . Instead, despite the bitterlessons of the SHOAH, they continue to cling to the worn out 'cliche' "It can't happen here."

Since "All Jews are responsible one for another" SHUVA (Return), the Israel Emergency Aliyah Movement has undertaken the arduous task of "sounding the alarm" to warn and awaken sleeping Jews in America that it can, and indeed, it is happening. THE SHUVA Organization also provides information concerning emigrationfor those rady and willing to come home to Israel now, before G-d forbid, it becomes too late? InKráceno (Editor)

22516

6.12.2003 1:51

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

In the words of a survivor of the death camps,

"Once the world does it ...SHAME ON THEM; - TWICE...SHAME ON US!

Pane Simunek,probudte se ,oni dobre vedi ,kde je bota tlaci,kdyz Oswald byl zavrazden ,tak ten ,co strilel,nebyl Jack Rubi.ale zid Rubinstein,takze smrt Kennedyho a 11 September,kde se zide nedostavili do prace,ale nechali tam nalest "Hloupe" krestany a jine ma sve pozadi,tak ,jak opustili Ceskoslovensko driv ,nez prisel Hitler,vetsina z nich uz byla v Britanii a nebo v Americe,driv ,nez se Vas dedecek probudil,tak ,jako te dopousteji Rusko!!!!!!

22517

7.12.2003 1:39

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Vychodni Nemci ,jak ty hodni ,neplatili odskodneni,tak ,ajo i Slovaci ,jako spojenec Nemcu neplatili odskodneni ,kdyz byli opet spojeni v Ceskoslovenskou republiku a Cechy a Morava byla okupovanou zemi a spojencem zapadu,tak Slovaci utekli poplatku,ale ,jakmile se osamostatnili ,tak zide okamzite uderili na Slovensky narod ,jako samostatny a ted nedavno zaplatili polatky zidum,takze ,vlastne rozdelenim Ceskoslovenska se dostali sami do situace ,ze ztratili "ochranu.
Ted ,vsak po spojeni Nemecka v jeden celek ,uz plati dalsi poplatky v danich statu.
Nejlepsim artiklem ,ohledne poplatku vznesl Egypt ,ktery pripomel zidum jejich exodus,jak oni nazyvaji a pripomel jim ,ze organisovany "utek z Efgypta" byl vlastne vyradenim vsech egypskych domu od zlata a stribra,se kterym utekli do pouste,takze ten exodus byl vlastne loupeznou vypravou a ne ,jak oni tvrdi,ze odchazeli ze zajeti,kdyz mohli vykrast domy egyptanu,samozrejme ,ze si to zid enepamatuji,jen jim zustala tisicileta pamet na prircene uzemi Palestiny,zde ,jako pamet neselhala.

22530

7.12.2003 2:40

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Lev 172.?.?.?

Reakce na 22530

Diky pane Nohejl, za vysvetleni me otazky. Lev

22531

7.12.2003 9:08

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Sidonius zdenekM (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 22530

Tak ta první část je ještě O.K., ale ta druhá ..., to už zavání paranoiou, Mr. No-Heil.[oči v sloup]

22533

7.12.2003 10:11

RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Sidonius zdenekM (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 22530

>Nejlepsim artiklem ,ohledne poplatku vznesl Egypt ,ktery pripomel
>zidum jejich exodus,jak oni nazyvaji a pripomel jim ,ze
>organisovany "utek z Efgypta" byl vlastne vyradenim vsech
>egypskych domu od zlata a stribra,se kterym utekli do
>pouste,takze ten exodus byl vlastne loupeznou vypravou a ne ,jak
>oni tvrdi,ze odchazeli ze zajeti,kdyz mohli vykrast domy
>egyptanu,samozrejme ,ze si to zid enepamatuji,jen jim zustala
>tisicileta pamet na prircene uzemi Palestiny,zde ,jako pamet
>neselhala.
---------------------------------------------------------------- Nevím, co to tu vedete za řeči o nějakých "EFGYPŤANECH" ? Ale dnešní obyvatelé země, nazývané "EGYPT", jsou arabové, a ti mají společného s původními egypťany asi tolik, jako Vy, "AUSTRALAN", s aboriginies.[naštvaný]
Člověče, podle těch překlepů;:" Vy snad máte ještě větší pařáty, než já", anebo je to něčím jiným ??? Takhle psát, no to bych si snad musel dát pořádnýho čouda, snad ani ožralý bych to takhle nesvedl. Jó, kritizovat, například Bushe, na to jste extratřída, ale Vy asi vůbec nemáte snahu, či sílu, si přečíst své ELABORÁTY, potom co jste to napsal. Můžu Vám, k Vaší radosti sdělit, že někdy, v něčem, máte i pravdu, ale ten způsob podání ...,[zahanbení] já mám někdy takový pocit,že ...,ehm, jestli Vy jste třeba nechodil do základní školy někde v Užhorodě ! Ale nééé ! To byste přece byl s těmi ..., no...,jak se jmenujou, třeba Mageri, Nachamkes, nebo Lejbovich, docela dobře obeznámen, anebo naopak, že by to bylo právě proto, že je znáte až moc dobře ?[mrknutí jedním okem]
SHALOM - quasi - SALAM ALEIKUM

22536

7.12.2003 10:24

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Sidonius zdenekM (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

After the war

The past gives reasons for optimism about the success of a U.S. occupation of Iraq

By Jan Drabek
The Prague Post
(April 2, 2003)


Will the United States be able to govern a postwar Iraq? Will the superpower be able to follow up its military triumph with one that will bring democracy and stability to this region of the world?

The answers may be found in Germany.

I first visited Germany less than two years after its defeat in World War II. Its cities then consisted of piles of rubble, albeit by that time already neatly arranged. Between the piles walked dejected, gaunt people in ragged clothes, whose food was being strictly rationed.

Trains were few and far between. They traveled at a snail's pace and with clusters of travelers hanging from them. The only cars on the streets belonged to the occupying powers.

It seemed that a long and painful period was still ahead of the Germans, but two steps had been taken by the Americans to ensure a much-faster process. The American and British occupation zones had already been integrated, and the French had reluctantly fallen in step; perhaps most importantly, a $6 billion (now 174 billion Kc) recovery program called the Marshall Plan had been announced a few months before.

When I next visited Germany, the economic miracle -- the Wirtschaftswunder -- was on. The Germans -- at least the West Germans -- looked well, and their cities had largely been rebuilt. Their democratic and economic superstructure was functioning well.

Halfway around the world, the first nation to experience an atomic attack was emerging as an Asian giant. Japan was achieving that status under a democratic banner.

Details about the democratization process in both countries were emerging. In West Germany, the Americans backed the aquiline-nosed former mayor of Cologne, Konrad Adenauer. In 1949, he became the nation's first postwar democratic chancellor. This wise old man, with the aid of the Marshall Plan, then guided the country through its first hesitant steps as a baby democracy.

Was there an alternative? Of course. In neighboring East Germany, the Soviets instituted a hated puppet regime that stretched barbed wire along its borders and built a high wall around a divided Berlin.

Not that there weren't problems in the western part of Germany, too. After the war, the supreme commander of allied forces in Europe, Dwight D. Eisenhower, decreed that the de-Nazification of the country would reach to the lowest level of public officials. The military governor of Bavaria, General George C. Patton, largely ignored it, privately saying that without the little Nazis, the economic recovery of his region would come to a standstill.

Those who steered the former foes on the right course were military officers. In addition to Eisenhower and Patton, there was General Lucius D. Clay, the military governor who became the hero of the 1948-49 Berlin airlift, while General Douglas MacArthur ably guided Japan through the initial postwar straits. It was MacArthur who pushed through the retenKráceno (Editor)

22537

7.12.2003 19:39

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Sidonius zdenekM (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Dokončení...
Those who steered the former foes on the right course were military officers. In addition to Eisenhower and Patton, there was General Lucius D. Clay, the military governor who became the hero of the 1948-49 Berlin airlift, while General Douglas MacArthur ably guided Japan through the initial postwar straits. It was MacArthur who pushed through the retention of the emperor as a symbol around which the Japanese could unite. He told the Soviets that if they continued to threaten northern Japan, he would incarcerate their entire military mission in Tokyo, and he came down hard on Japanese teachers' groups, which favored communism. Democracy along with stability eventually began to emerge in Japan.

The story continues. With a strong American military presence, South Korea is today a vibrant democracy, half a century since the cease-fire in the Korean War.

Granted that it was NATO and not the Americans alone who intervened in Bosnia and Kosovo, but without them no intervention would have been possible. As a result, in the Balkans the perennial sound of big guns has been silenced.

There are exceptions. Haiti and Somalia are two countries in which U.S. involvement has not brought about model democracies.

In Afghanistan, the latest area of U.S. intervention, the jury is still out. Afghan President Hamid Karzai recently gave some indication of what the American presence in that country means. He said that without it, his government would simply not exist.

There is every indication that Americans who managed to transform Hitler's Third Reich into a stable democracy and militaristic and expansionist Japan into a widely respected Asian power will know how to handle the postwar situation in Iraq. The precedents are certainly there.


-- The writer is a former Czech ambassador to Kenya and Albania.


22538

7.12.2003 19:41

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Sidonius zdenekM (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Dopis spisovatele Frederica Forsytha ( The day of Chacal, Icon, Oddesa File, Fist of God atd. ) Bushovi u prilezitosti jeho navstevy Anglie. Zajimave.

Muze byt nalezeno spolu s dalsimi dopisy na: http://www.guardian.co.uk/usa/story/0,12271,1087591,00.html

================================================================

Dear Mr President,

Today you arrive in my country for the first state visit by an American president for many decades, and I bid you welcome.

You will find yourself assailed on every hand by some pretty pretentious characters collectively known as the British left. They traditionally believe they have a monopoly on morality and that your recent actions preclude you from the club. You opposed and destroyed the world's most blood-encrusted dictator. This is quite unforgivable.

I beg you to take no notice. The British left intermittently erupts like a pustule upon the buttock of a rather good country. Seventy years ago it opposed mobilisation against Adolf Hitler and worshipped the other genocide, Josef Stalin.

It has marched for Mao, Ho Chi Minh, Khrushchev, Brezhnev and Andropov. It has slobbered over Ceausescu and Mugabe. It has demonstrated against everything and everyone American for a century. Broadly speaking, it hates your country first, mine second.

Eleven years ago something dreadful happened. Maggie was ousted, Ronald retired, the Berlin wall fell and Gorby abolished communism. All the left's idols fell and its demons retired. For a decade there was nothing really to hate. But thank the Lord for his limitless mercy. Now they can applaud Saddam, Bin Laden, Kim Jong-Il... and hate a God-fearing Texan. So hallelujah and have a good time.
Frederick Forsyth
Novelist

22539

7.12.2003 22:21

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Pane Simunek pred nekolika dny byl na Australske televizi velmi zajimavy program o vrazde JFK. Samozrejme ze po kompjutorove montazi z videa dosli k 100 procentnimu dukazu ze to byl "lone" strelec. Tech 17000 tisic dokumentu ktere mel k disposici byvaly zalobce Jim Garrison jsou nesmysly.To Vam jenom potvrdi jak je moralne zkazena Americka smetanka a co ta banda je schopna udelat aby se udrzeli u moci.
Take se pokusim udelat porovnani o dvou muzich o kterych se neustale pise a mame je prakticky denne na obrazovkach. Hitler a Bush. Kam Bush jde tak jsou tam jsou u pohotovosti desetitisice clenu tajne policie ,policie, specialnich jednotek atd,jede ve specialnim obrnenem aute obklopen dalsimi policisty kteri jsou pripraveni byt postreleni, opacne Hitler kam jel a navstivil jel v otevrene limusine a vitaly ho davy mavajicich lidi policie nebyla nikde viditelna. Tento statement me nemuze delat Nacistou ci podpurcem nacismu. Konstatuji pouze pravdu ktera je viditelna a nepopiratelna.

22540

8.12.2003 14:22

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 158.?.?.?

Lyndon LaRouche Jr.
Presently, since Sept. 11, 2001, within our own U.S.A., certain forces within the Congress, among the parties, and in the Executive Branch, have exploited a perception of crisis to undermine and virtually nullify crucial features of our own Constitution in the misused name of "emergency." How could such an Administration and party factions as those, be permitted to adopt a holier-than-thou attitude toward the recently toppled government of Iraq? At the spectacle of such official U.S. hypocrisy, the watching world vomits.

22546

9.12.2003 5:16

Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Krestanstvi a rodiny,to je dnesniho sveta problem,zejmena ,kdyz se Vatikan a plno velebnicku zcela historicky znemoznilo,od sexualniho podnikani,az po homosexualni choutky ,takze sami osobe dokazali ,ze Buh neni,kdyz sami ,co by experti z jeho trestu strach nemaji.Je mnoho krestanu,kteri se ridi centrem,tedy Rimem-Vatikanem ,ale je hodne krestanu ,kteri nemusi jit do kostela ,aby mohli rozmlouvat s Bohem,mnozi vidi Boha kolem sebe ,vsude ,kam ohlednou a jako takovy se snazi byt predevsim clovekem,potom ,krestanem a tito lide po vetsine maji rodiny a maji zotpovednost k pristi generaci,ackoliv mnozi z nich ,kdyz vidi dnesni svet ,tak nemaji chut "obetovat" sve deti, teto ,dali se to tak nazvat"moderni dobe" plne nemoralnosti , od politiku pocinaje a zminenou cirkvi konce.Zivot sam o sobe je sazkou do loterie a nikdo nikdy nevi,jakym smerem se udalosti obrati,tedy ta balamucena vetsina,zatimco par vyvolencu taha udalosti jejich smerem za vetsimi vydelky.Rozpadem rodiny ,dojde k rozpadu narodu a lidska populace se stane internacionalni massou,zatimco ti ,co to podporuji a organisuji si za kazdou cenu chteji uchovat svoji "prislusnost" a jejich rodiny maji deti nadbytek!!!!!

22559

Příspěvků: 81

02.12. 02:59 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
02.12. 03:00 Peleška Milan  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
02.12. 14:42 Jeste jeden zvedavec  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
02.12. 13:03 Jan ŠŠimůnek  Zaplať pánbu
02.12. 14:32 Vladimír Stwora  RE: Zaplať pánbu
02.12. 16:59 Josef  RE: Zaplať pánbu
02.12. 14:58 Lev  RE: Zaplať pánbu
02.12. 15:59 dub  RE: Zaplať pánbu
02.12. 16:55 Jan ŠŠimůnek  RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu
02.12. 19:10  RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu
02.12. 19:18  RE: Zaplať pánbu - masakry ve Vietnamu
02.12. 16:49 Jan ŠŠimůnek  RE: Re: Zaplať pánbu
02.12. 19:01 Jan Jansky  RE: Re: Zaplať pánbu
03.12. 12:59 Jan ŠŠimůnek  RE: Re: Zaplať pánbu
04.12. 13:16 Peter Gulder  RE: Re: Zaplať pánbu
05.12. 01:28 Jan Jansky  RE: Re: Zaplať pánbu
05.12. 01:46 Lev  RE: Re: Zaplať pánbu
02.12. 19:38 Lev  RE: Re: Zaplať pánbu
02.12. 21:09 Josef  RE: Re: Zaplať pánbu
02.12. 22:37 Lev  RE: Re: Zaplať pánbu
02.12. 22:03 Karel z Čech  RE: Zaplať pánbu
02.12. 22:29 Peleška Milan  RE: Zaplať pánbu
03.12. 13:04 Jan ŠŠimůnek  "veřejnost dále nemínila ztráty trpět - skončila"
02.12. 20:56 Peter Veliky  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
02.12. 23:44 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
02.12. 23:58 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 13:09 Jan ŠŠimůnek  Pochopitelně, demagogie z vaší strany
03.12. 03:15 peter veliky  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 13:32 Karel z Čech  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 03:24 peter veliky  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 04:53 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 03:35 peter veliky  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 04:44 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 06:09 Tom  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 11:46 zdenek  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 13:15 Jan ŠŠimůnek  Tome
03.12. 16:52 Alex Juchelka  RE: Tome
03.12. 18:21 Tom  RE: Tome
03.12. 06:23 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 06:24 Alex Juchelka  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 12:23 Jan Jansky  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují
03.12. 16:19 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují
04.12. 11:48 Jan ŠŠimůnek  Pánové Jánský a Lve
03.12. 11:33 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 12:00 dub  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 16:34 Jan ŠŠimůnek  Pečení nemluvňat
03.12. 12:56 Jan ŠŠimůnek  Pane Nohejle
03.12. 16:30 Lev  RE: Pane Nohejle
04.12. 06:15 Peleška Milan  RE: Pane Nohejle
04.12. 14:55 Lev  RE: Pane Nohejle
04.12. 15:04 Lev  RE: Pane Nohejle
05.12. 09:02 Jan ŠŠimůnek  RE: Pane Nohejle
05.12. 15:03 Lev  RE: Pane Nohejle
03.12. 19:44 Lev  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
03.12. 19:51 Lev  Muj president, ktereho chci znovu zvolit
03.12. 19:55 Lev   Muj president, ktereho chci znovu zvolit - konec
04.12. 02:17 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
04.12. 11:59 Jan ŠŠimůnek  Hitler x Židé
04.12. 15:27 Lev  RE: Hitler x Židé
04.12. 16:01 dub  RE: Hitler x Židé
04.12. 12:27 dub  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
04.12. 16:03 Lev  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
05.12. 03:54 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
05.12. 09:51 Jan ŠŠimůnek  Muslimové, Židé a naše civilizace
05.12. 14:50 Bolo Sinsaev  RE: Muslimové, Židé a naše civilizace
06.12. 01:56 Peleška Milan  RE: Muslimové, Židé a naše civilizace
08.12. 09:22 Jan ŠŠimůnek  RE: Muslimové, Židé a naše civilizace
06.12. 01:43 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
06.12. 01:55 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
06.12. 01:46 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
06.12. 01:51 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 01:39 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 02:40 Lev  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 09:08 Sidonius  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 10:11 Sidonius  RE: Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 10:24 Sidonius  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 19:39 Sidonius  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 19:41 Sidonius  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
07.12. 22:21 Pavel  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
08.12. 14:22  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží
09.12. 05:16 Robert Nohejl  Ve své vlastní propagandě sami sebe usvědčují ze lží

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 72 čtenářů částkou 16 804 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 0

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 3

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
24,47 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
18,69 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,41 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 016,47 Kč
1 unce stříbra
491,04 Kč
Bitcoin
903 303,92 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 873