Diskuze k článku

USA vyhlásily Rusku ekonomickou válku za totální zničení

Příspěvků 16

27.6.2017 5:34

Sankce

Morozov morozov (tečka) p (zavináč) centrum (tečka) cz 188.?.?.?

Vladimír Vladimírovič opakovaně prohlásil, že je Rusko pod sankcemi ještě silnější a nijak mu neškodí. No není ten Západ uplně na hlavu padlý, když chce totálně zničit Rusko a přitom jej sankcemi podporuje? Putin to hraje psychologicky velmi dobře, když se ruská diplomacie snaží navenek zrušit sankce, které Rusku vlastně pomohly.

358658

27.6.2017 8:58

RE: Sankce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 358658

Navíc to vypadá, že pravým důvodem nahrazení ruského plynu a ropy do Evropy je příprava kontinetnu na válku s Ruskem. Do té doby chtějí mít na Rusku "nezávislou" Evropu. Svět by měl opravdu zbystřit[zmaten]

358662

27.6.2017 18:23

RE: Sankce

Spektátor Čumilovoč Puk 89.?.?.?

Reakce na 358658

Když Rus nebude moci prodat svůj plyn i ropu do Evropy, poškodí ho to. O tom žádná. Ale zdá se mi, že to ještě více poškodí Evropu, která se stane ještě více závislejší na USA a Arabské ropě i plynu. Rusko se zcela se svými dodávkami otočí k Číně či Indii a dalším státům na JV Asii. Tamní trhy jsou obrovské. Čínský projekt hedvábné stezky je ohromující a ruské suroviny by mohly být dalším mazadlem pro čínskou mašinérii. Asie potřebuje spolehlivého a stabilního dodavatele surovin. A mě nikdo lepší pro ni nenapadá. Jen jediné úskalí je, překonat s trubkami tamní tisícikilometrové vzdálenosti... Tedy taky to nevnímám jako dobrý nápad...

358672

27.6.2017 19:44

RE: Sankce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 107.?.?.?

Reakce na 358672

Příspěvek zrušen - vložen přes proxy

358673

27.6.2017 8:41

a co prodej do Číny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Příspěvek zrušen. Vkládán přes TOR.

358661

27.6.2017 9:38

Dokolečka dokola,

Altman 93.?.?.?

hlava se mi točí, když se na mně dívají, americké oči ...

358663

27.6.2017 10:47

Klamné operace - Reaganova metoda

J_Pitralon 178.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=GqnCy8anNes
[zmaten]

358664

27.6.2017 16:34

naznačuje

Mirra 89.?.?.?

to spíš míru zoufalství amerického režimu když se nazasují takové ekonomické JZ. Tuším že většině byznysmenů je jedno zda obchodují s Ruskem, Tureckem, Kazachstánem či Čínou, hlavně když to vynáší. Otázkou je zda masa "neutrálů" se zmůže na odpor vůči ideologům válečného kapitalismu. Jinak pojmenovat americký systém nejde, protože vždy když je mu zabráněno expandovat tak se začíná zadrhávat a dusit, takže ikdyž by se realizoval scénář s nahrazením surovin v plné výši, tak problém se oddálí na 10 či dvacet let, pak nevyhnutelně dojde k válce.
Ovšem USA už hrají s hodně vysokými kartami. A finále pro ně může být i hodně hořké - po počátečním váhání a testování hodně států a subjektů může zjistit že se bez obchodu s "nepostradatelnými" lehce obejdou.
Příklon EU k americké verzi také není tak automatický jak se předpokládá, v EU je hodně zastánců normálního neideologického obchodu. A pro Německo se ta vnitřní vzpoura může stát dobrou záminkou jak se zbavit amerického jha. Taktéž velké východní státy se přeorientovávají na spotřebu, takže sic by to Rusko bolelo tak ho to nepoloží. V rovnici je příliš mnoho neznámých aby se dal předpokládat ten nejlepší proamerický scénář.
A co se týče katarské krize, tak Katar za sebou má mocné přátele, takže taky nelze čekat že emír sehne hlavu jen tak když za ním stojí nejen pochybná Persie ale i velmi silné Turecko s nejsilnějším vojskem regionu. A tureckým zájmem je mít druhou trasu kterou nebude kontrolovat SA ani USA. Rusové dobře věděli proč při puči podpořit Erdogana, myslí strategicky. Pronárodní Erdogan je mnohem lepší činitel než předseda vojenské vlády co si jezdí pro noty do Washingtonu.
Takže pro americkou elitu je to hra vabank s nejvyššími kartami - a když selžou tak bude výsledek pro jejich desetiletí budovanou image hodně krutý. Zatím ta hra vycházela - něco se přihodilo, udělala se zastrašovací akce, ale trumfy dochází a chvíle pravdy se blíží.

358671

30.6.2017 5:36

Z nedavne minulosti do jeste kratsi brzke budoucnosti,

favela 103.?.?.?

Reakce na 358671

A je Hochstein I Goldstein ?
Vime ,ze masakry , nasili a valky plodi dalsi a tragictejsi /stale vetsi / nasledky.
Po Napoleonove katastrofe , ktery prispel velkou merou k spojeni germanu do Nemecka, temer ihned se zrodila idea , jak je Nemecko OBKLICENE nepritelem ze vsech stran. Idea nova se starymi nasledky. Kde vzit a nekrast. Loupit.
A tak prisly na radu slovanska uzemi pod c.k. okupaci Rakouska -Uherska.
A jidlem roste chut I nebezpeci obkliceni. Utok na Francii 1870 byl uspesny .
Strach rostl uspesne az do I.svetove valky , ktera nic nevyresila a ani nemohla.
"OBklicovani pokracovalo I CSR a Polsko "obklicovaly" !! A hlavne SSSR.
A tak se rusky vojacek take stal straslivym zlocincem , kdyz jemu fasisti vyvrazdili nejen rodinu ,zenu a deti ,ale rovnou cele vesnice. To vsak nikomu nevadi. Znasilneni nemky pak byl a je dodnes strasny zlocin rusu !!
A porazka germanu.
Idea fasismu z Madarska, pres italii do Japonska se rychle napodobila v USA. Kde mimo technicke napady je o myslenky nouze. Castky na zbrojeni , spolu s tajnymi dosahuji 1.5 trilionu.
Ale vidime take ,ze kvalita americkych vojaku klesa a klesa nezavisle na trilionech /nebo zavisle mozna/. 85% vojaku jsou nebojujicich v Us armade. Treba Pucflekove.
Iracionalni ideiologie vitana v kazdem imperialism zakonite nasla si tam zivnou pudu a dale kvete a kvete.. A nasledky se dostavuji. Jine staty musi take zbrojit a zavodit s USA ze svych skrovnych prostredku. A na obranu.
A kolik obeti je treba a je dost ? Okolo 5 tisic prohlasil Clinton. Dostatecny pocet na vyvolani " spravedliveho " hnevu dulezite pro pocatecni podporu populace.
/Kterym Dolf oplyval nad jine !!!/. A vedl neomylne ke "spravedlivym valkam...

358729

27.6.2017 20:01

totál

Vladimír O 212.?.?.?

USA sú totálne zadĺžené a ich recept bol vždy len vo vojnách mimo územia USA. Keďže teraz im v Sýrii klepli po paprčiach Rusi a nemôžu si dovoliť to, čo by chceli - tak robia všetky možné aj nemožné pokusy. Rusov teda v žiadnom prípade nezničia - tak ako ich nezničil nikto doposiaľ. Skôr to bude agónia USA - podobná Rímskej ríši naposledy.

358674

28.6.2017 22:15

RE: totál

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 129.?.?.?

Reakce na 358674

Ja osobne si nemyslim ze jsou Americani tak zadluzeny, musite to byt schopny si sam spocitat a neverit co se pise. Amerika ma vlastni jidlo a naftu ...to jsou hlavni polozky.
Spise si Amerika zjistila,ze to nezvladne financne dlouhodobe a hlediska 25 ti ci vice let. A to v podobe absolutniho vladce. A ted je otazkou co dale....?? Kdyz Rusove nebudou spolupracovat a Nemcko si bude delat vlastni politiku.
Obe zame jsou pro Britskou neoMonarchii stejne nebezpecne!!!

358697

30.6.2017 6:02

Budoucnost o hlavu kratsi...

favela 103.?.?.?

Reakce na 358674

A vzdy se tvori plany v jistych zemich, jak nejlepe reagovat na provokace a teroisticke a jine utoky , vyuzit a vytezit z nich , co nejvice a plany jsou jiz na tyto " situace" vzdy pripraveny ....
A s jidlem a hlavne pobidkou roste a laka chut. A tak jsme se octli zase presne tam kde jsme a kde jsme byli mnohokrat.
Proto odhaduji budoucnost sveta "o hlavu' kratsi.
Kazdy , kdo by pomyslel na utok proti USA /zatim neni nikdo, mimo fantasie Pentagonu a spol./,uz davno a dobre vi, ze je to presne v case , kdy US armady a letectvo konaji vojenska cviceni za ucelem obrany obranu zeme./ a snad I celeho sveta jak tvrdi/.
.Ve stejnou dobu, vlastne drive ,prisla ohromna propagace vudcu terorismu a ti meli daleko vice pozornosti a casu v mediich !!! nez treba clenove vlad na svete. A dosti dlouhou dobu. Stalo se to zcela nahodou ?
Musel se take ihned pritvrdit po patricnem zpracovani populace spravedlivymi hnevy I rezim uvnitr zeme.Pomoci ekonomiky, policie zakonu, soudu a zadny div. Monster propagandy. Kult vojevudcu zase pokracoval po prestavce.
Usa budou muset pridat I na zbrojeni vzhledem k vyraznemu zlepseni kvality a efektivnosti daleko levnejsich ruskych zbrani. Kde vzit a nekrast. Valka v Syrii je neobycejne slozita a velmi obtizna. Snad usaci bombarduji nemocnicce, skoly,skolky,civilni ctvrti huste zabydlenych mest taky z frustrace a vlastni nemohoucnosti a neschopnosti , kdyz je videt ,ze amer.vojaci na ty valky uz davno nestaci. Valka v Syrii je neuveritelne obtizna a jen rusove maji potrebne schopnosti a VYSLEDKY. Je take zajimave ,ze nepratelstvi k Rusku stouplo o dost po porazce a rozdrceni teroristu v Rusku.
Uz v iraku obrovske armady s nejmodernejsim vybavenim /vcetne KFC, McDonalds a Domino pizza/ selhavaly pravidelne...
Osvobozenim Syrie pak hrozi v zemi A V CELE OBLASTI KLID , MIR A PORADEK !!!
Hlavne mir.
My se vsak denne dovidame ,ze hrozi Iran.

358731

27.6.2017 20:54

Nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Toto je sice možný plán USA,ale neviděl bych tento problém tak tragicky.
Jedna věc je postavit několik plovoucích terminálů, druhá věc postavit zkapalňovací stanice a infrastrukturu v USA. Politická prohlášení a realita bývají někdy dost rozdílný. Další věcí je postavení dostatečného množství tankerů které budou plyn převážet.
Ono zásobovat plynem celou evropu v těch objemech které potřebuje pouze pomocí lodní přepravy by nebylo tak úplně jednoduchý.

358676

29.6.2017 20:06

Nerozumiem

u 188.?.?.?

prečo sú rušene príspevky vložene cez TOR alebo proxy. Záleží vari Editorovi na možnosti identifikácie prispievateľov v prípade požiadavky zo strany "ideopolície"?
p.s. To, že si paranoik, ešte neznamená, že po tebe nejdú [smích].

358721

1.7.2017 21:25

RE: Nerozumiem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 358721

editor potrebuje identifikaci aby mohl spravne nahlasit organum vo koho a co gou

358755

2.7.2017 19:53

RE: Nerozumiem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 358755

pekne sa pokakal [chechtot]

358780

Příspěvků: 16

27.06. 05:34 Morozov  Sankce
27.06. 08:58  RE: Sankce
27.06. 18:23 Spektátor Čumilovoč Puk  RE: Sankce
27.06. 19:44  RE: Sankce
27.06. 08:41  a co prodej do Číny
27.06. 09:38 Altman  Dokolečka dokola,
27.06. 10:47 J_Pitralon  Klamné operace - Reaganova metoda
27.06. 16:34 Mirra  naznačuje
30.06. 05:36 favela  Z nedavne minulosti do jeste kratsi brzke budoucnosti,
27.06. 20:01 Vladimír O  totál
28.06. 22:15  RE: totál
30.06. 06:02 favela  Budoucnost o hlavu kratsi...
27.06. 20:54  Nevím
29.06. 20:06 u  Nerozumiem
01.07. 21:25  RE: Nerozumiem
02.07. 19:53  RE: Nerozumiem

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 121