Diskuze k článku

Evropská unie: podaří se potlačit vzpouru na lodi?

Příspěvků 19

24.6.2017 8:59

K roli zemí Visegrádu v EU

starý doktor 109.?.?.?

Zajímavý je pohled Pjakina na roli zemí Visegrádu v budoucnosti EU. V novém pořadu z 19.6. (ještě nepřeloženo) se politolog zmiňuje o snaze globalistů posílit roli těchto zemí vrámci Evropy. Mělo by jít o země, které se ubrání migrantské invazi a zachovají si svůj národní potenciál. Tím mohou přispět ke stabilizaci rozkládající se Evropy pod tlakem migrace. Celé je to však komplikováno jejich socialitickou minulostí. Tento názor vysvětluje i ostrou reakci Bruselu a další velkých zemí západu....
Doporučuji si jej vyslechnout či počkat na překlad, který bude zcela jistě přesnější než můj.

https://www.youtube.com/watch?v=td2pEPv-bbw

358589

24.6.2017 11:20

Jde o všechno

vvenc 85.?.?.?

Toto už dávno není v EU dětská hra na zaháněnou, ale tvrdý střet "kdo z koho"! Je třeba, aby si naši situaci občané uvědomili, Maďarům a Polákům, zdá se, je to jasné!

358594

24.6.2017 15:18

Pozdní procitnutí Václava Klause.

ROMAN1 88.?.?.?

Když v roce 1996 podával V. Klaus za ČR přihlášku do EU, jediná parlamentní strana jež byla ostře proti byla SPR-RSČ. Když se v roce 2002 konalo o vstupu do EU povinně nařízené referendum, byli (již mimoparlamentní) Republikáni jedni z mála, kteří na své vlastní náklady a ve svém volném čase vedli kampaň PROTI vstupu do EU. Nekonali tak proto, že by nechtěli být rovnoprávnými členy evropského společenství, nýbrž kvůli tomu, že jim už tehdy bylo jasné, kam se (tehdy ještě) relativně svobodné sdružení suverénních států ubírá... K totalitě. Tehdejší Evropa před Lisabonem byla jiná než dnešní EU, ale zasvěcení věděli moc dobře, že to tak dlouho nevydrží. Nemohlo, z principu. 27 (28) států nelze řídit stejným způsobem, jako původních 7.
Jenomže hlas varujících byl hlasem umírajícího na poušti. Na poušti chamtivosti, ziskuchtivosti, lži a pokrytectví. Zítra bude národ draze platit za svou včerejší neprozíravost. A samozřejmě, vždy budou existovat tací jedinci, jejichž krátkodobé zištné motivy a cíle přehluší poslední zbytky svědomí.[pláč]

358605

27.6.2017 22:12

RE: Pozdní procitnutí Václava Klause.

Mivo 193.?.?.?

Reakce na 358605

Pamatuji si tu dobu velmi dobře, Klaus říkal, že bude hlasovat proti, ale že bude respektovat referendum. Hned se do něj novináři a Havlovci velmi sprostě navezli. A největší hlupci a trubci chodili a zastřeným hlasem do omrzení papouškovali - volím Unii, nedělám to pro sebe, dělám to pro své děti. Tak doufám, že jim ty děti teď nabijou držky.

358678

24.6.2017 16:12

Musíme být zvlášť opatrní v podřizování se Německu,

E.R. 107.?.?.?

..které urputně razí opravdoví zrádci a likvidátoři českého národa a jeho státnosti.
Je to za sto let už podruhé,kdy napřed pod vedením uřvaného čalouníka z Braunau Němci nadšeně zachraňovali evropskou kulturu před ruským komunismem tak urputně,že ji přitom málem celou zničili a nyní jí,tu zachráněnou Evropu ti sami i s těmi samými našeptávači téměř stejně sešikovaní jako tehdy,dávají v šanc a k rezignovanému jistému zničení muslimským hordám.
Evropu s jejími národy a dezorientovaným a mnohdy naivním a trestuhodně ignorantským obyvatelstvem čekají velmi zlé časy a pohromy,které nebude šance odvrátit,pokud budou zvoleny opět ty strany,která jsou u vlády dnes a pokud nepotáhne V4 za jeden provaz a to za jeho stejný konec a stejným směrem!!!

V nastávajících volbách bude jen jedna jediná otázka určující koho volit a to jaký vztah má daný subjekt/politik k imigraci a otázkám k ní spojeným,ostatní je naprosto marginální...[oči v sloup]

358608

24.6.2017 21:15

To není žádná vzpoura

RomanTička 37.?.?.?

Socani jsou sice dnes u vesla, ale jsou si dobře vědomi, že díky Zmrdoslavu Kokotkovi jejich volební preference možná atakují bájnou hranici 4.99%. A odmítání migrantů ty preference umí sakra zvýšit. To je celý odboj. Migranty tu nemáme jen proto, že je tato země tak v prdeli, že se sem ani těm negramotným kozomrdům nechce. Užijme si léto, na podzim je po vzpouře...

Z jiného soudku. V květnu 2016 jsem absolvoval víkendový výlet do Alp do Německa. Navštívil jsem tam mimo jiné dvě turistická centra - jeden hrad a jednu spodní stanici lanovky na vysokou horu. V obou místech byly stovky turistů, denně určitě tisíce. Národnostně pestrá směsice, nejvíce bělochů-fuj rasismus... A v obou místech mne nepřijemně překvapila jedna věc, při mnohaminutovém čekání ve frontě je totiž čas sledovat okolí. Místa, kde se koncentrovalo nejvíce lidí(prodej vstupenek, fronta na lanovku atd.), pozorně sledovalo 5-6-8 mladíků snědé pleti, evidentně arabů, možná afghánců, každopádně muslimů. Netvořili hloučky, byli rozmístněni mimo dav, do davu turistů se nemíchali, pozorně sledovali dění a každou chvíli někam telefonovali. Skoro vzbuzovali pocit, jako kdyby tam pracovali.... A o to jde. Ne, že bych se bál výbuchu, na to jich tam bylo moc a nevypadali na zoufalce, co si jdou užít arabskou dvaasedmdesátku v ráji, o to méně na třeba obyčejné kapsáře. Jde o tu organizovanost a o ten samý poznatek v jednom dni ve dvou turistických centrech vzdálených od sebe desítky kilometrů.....

Jak řekl klasik: To, že jsi paranoidní, neznamená, že po tobě nejdou.. [chechtot]

358615

25.6.2017 10:04

RE: To není žádná vzpoura

jáá 46.?.?.?

Reakce na 358615

Mapují si životní prostor?

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Na-kosickom-kupalisku-zadrzali-podozriveho-Syrcana-Areal-uzavreli-273541

358622

25.6.2017 4:01

Jozef Trnka

Jozef Trnka 195.?.?.?

Dobry den vsetkym
Som dochodca ale este stale pracujem ako vratnik na hlavni pracovni pomer aj ked beriem dochodok nakolko nikdo to nechce robit.Nikdy sme sa nemali dat dokopy zo zapadom nakolko nas zapad berie ako menejcenich.Zapad bude robit vsetko preto aby sa mu Polsko ,Slovensko ,Madarsko a Cesko podvolilo za akukolvek cenu.Preto hlavne sledujte politikov ako sa stavaju k migrantom a podla toho volte.Vas mladych je buducnost a ta je dobra len pokial je bezpecna a nie ako v Nemecku alebo v francuzku.To je odomna vsetko ídem si este zohriat v kastroli polievku.

Srdecne zdravi
Jozef Trnka

358618

25.6.2017 4:15

Uprchlici a Veni, Vidi , Vici /Caesar/.

favela 203.?.?.?

Musi bezpodminecne byt povoleni zit , kde se jim zachce a a kam vkroci a se vsemi vyhodami.Pro vetsinu uprchliku neni mozne se vratit zpet odkud prisli .Protoze.
Uprchlik , spravne refugee a Asylum Seeker kdyz ma opravneny strach, ze bude pronasledovan kvuli jejich rase , nabozenstvi, narodnosti, clenstvi v politickych stranach a organizacich a kvuli jejich politickym nazorum .
/Bude se take prchat brzy z EU ?/.
Rozhoduje zde risk a zkusenosti z pronasledovani, ktere nese uprchlik. Jsou na to zakony, prikazy, rozkazy , narizeni.
Co se deje je opravdu velky problem, prusvih. /Ale nikoliv pro ne/.
Kazdej stat dnes ma prikazy, rozkazy, pravidla , narozeni pro sve obcany.
Zakony chceme-li. A dnes maji vlady statu, dale take EU ma sve a NATO a take OSN !! A to uz je opravdu kolosalnost rozmnozenych zakonu a na jejich prisne dodrzovani tyto organizace dbaji !! Zkratka na vse je jeden, nebo dva nebo 10 jich.
Kdyz, ale takovej uprchlik aby mohl ukajet sve naroky !! vrazdi, loupi , znasilnuje a masakruje vsude kam vbehne, na to zakony nejsou /a nebudou/ , troufam si napsat/!...Dochazi pak k hrubym omylum. Obcane si lehkomyslne mysli , ale vrchnosti vi vse a v klidu zivaji. A vitaji....Na vse jsou totiz jiz davno pripravene , advokaty bohate zaplacenymi z penez obcanu OPATRENI. ABY OBCAN NIKDY NEBYL V PRAVU A NEMEL NIKDY PRAVDU PROTI VRCHNOSTIM.
Veci pak jdou k k soudum , ktere " spravedlive" rozhodnou dle davno schvalenych a vsemi demokraticky schvalenych zakonu.
/pokracko snad/.

358619

25.6.2017 9:09

RE: Uprchlici a Veni, Vidi , Vici /Caesar/.

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 358619

O prijímaní utečencov by sa možno dalo uvažovať, keby išlo o niekoľko jednotlivcov, aj to len v takom prípade, že uznajú nadradenosť našich zákonov. Mne šaríja ku šťastiu nechýba. Ale teraz to nie sú utečenci, to je úmyselne organizovaná invázna vlna, ktorú organizátori nasmerovali do Európy s cieľom zničiť nás. Právo na azyl majú utečenci, nie invázne kobylky a okupanti.

358621

25.6.2017 22:37

RE: Uprchlici a Veni, Vidi , Vici /Caesar/.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 358619

Příspěvek zrušen - vkládáno přes TOR.

358632

25.6.2017 20:19

ještě jednou

Bluejamie65 90.?.?.?

je třeba zkontrolovat od kdy přesně je něco takového, jako sankcionování "malých" členů za neuposlechnutí rozhodnutí "velkých" členů, možné, pokud jsme skutečně podepsali přístupové dohody a ratifikovali Lisabonskou smlouvu ve chvíli kdy tam podobně zavazující formulace byla, je třeba opět zkontrolovat, zda byla tato formulace prezentována ve sdělovacích prostředcích, ve chvíli, kdy probíhalo hlasování o našem vstupu. Já osobně mám pocit čistého podvodu, podobného jaký byl proveden Ukrajině. EU totiž zřejmě záměrně o sobě publikovala narativ, že dodržuje zásadu subsidiarity a především zásadu, že velké státy nemohou přehlasovat malé, protože definitivní rozhodnutí přicházejí pouze po jednohlasné shodě při hlasování. Nikdo nepředpokládal, že EU má techniku, jak tyto základní zásady obejít. Étos nezodpovědných vyjádření všech těch nevolených eu-aristokratů nám dává jasně najevo, že bychom zřejmě měli výrazně hodnotově změnit naše postoje k "okupaci" armádami Varšavské smlouvy a normalizaci,

358630

26.6.2017 17:38

RE: ještě jednou

jastřab 107.?.?.?

Reakce na 358630

Lisabonská smlouva nebyla nikdy přeložena do češtiny oficiálním překladatelem. Je tedy neplatná, protože tento překlad je podmínkou platnosti smlouvy.
Myslím, že to politická garnitura dobře ví, ale dělá, že je smlouva platná.
Pro ČR není tato smlouva závazná, není ani platná, přestože byla ratifikována.
Jsme denně podváděni jak politiky, tak EK, EU.

358647

26.6.2017 21:09

RE: ještě jednou

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 358647

Pokud je to opravdu tak, vypadá to, že V. Klaus záměrně nechal zadní vrátka na dobu, až společnost procitne z růžového snu EU. No v té době již musí být formovány jiné struktury (V4?), protože jinak s chalifátem v zádech nepřežijeme.

358651

27.6.2017 1:04

RE: ještě jednou

dub 89.?.?.?

Reakce na 358647

bohužel ústavní soud vynesl, že není v rozporu s naší ústavou, a tudíž platí...

358657

26.6.2017 4:49

Veni vidi, vici...Zakladni fakta tvrdi vlady,

favela 203.?.?.?

ale i jejich opresivni a destruktivni zakony muze rict nekdo jiny... /treba ten, jimi postizeny/ a take mnozi , jejichz rady rostou kazdym dnem, ale i denne ubyvaji do predcasnych hrobu, s utoky " refugees"...
Zakladni zakon zni: Uprchlici, oficialne /refugees, asylum seeekers/, neporusuji zakony, kdyz vstoupi do statu bez pasu , viz /anonyme/ a zazadaji o ochranu.
Naopak vlady a urady , ktere by jim v tom zabranovali pachaji zlocin.
/V extremu,tedy , neprijmout refugees , kteri prijedou treba na tancich , jako do Syrie a Iraku /a treba jako rusove do CSSR v 68/ je poruseni zakonu ??$%%&&%$$!!!./Protoze jsou obeti.
Ovsem samotny termin persekuce nejsou definovany a muzou se aplikovat velmi volne , jak se komu hodi. Ovsem aplikace obcanu je vzdy predem jako nehodici se ,vyloucena...
Uprchlici jsou jak se dovidame temer vzdy pronasledovani vlastni vladou. Prinuceni utikat a nejsou migranti , protoze se NEMOHOU VRATIT.
Ale tohle tvrzeni oni sami svym chovanim a odjezdy do zemi , kde jim hrozi trauma, muceni a popravy , nejak nedodrzuji..!! Od Austr. napr. zadaji cestovne na tyto vylety.
Kdyz dostali /uprchlici/ docasne ubytovani na ostrove s krasnymi plazemi kam jezdi turiste/ a zaplati pobyt/ si odpocinout po celorocni tezke praci, dostavaji uprchlici kazdy den kapesne , zdarma lekarskou peci,vybaveni nabytkem, pocitaci , dostatkem jidla a vseho , odehral se nedavno TAJNY SOUD a vysoudili 90 milionu.
Kazdej zhruba 40 tisic za utrpeni /20 mil. pro akdvokaty/. Tedy , kdo chce dovolenou a potom jeste slusne penize , hura do A. Pas a viza nechat doma..Vse poradi na statni utraty vam mistni advokati.
Kdyz tedy predstiraji , nevadi.
Jak se resi , kdyz ale stat, kam uprchli do bezpeci, ale utlacuje a pronasleduje a ohrozuje sve obcany ??
Neresi se. Zadna lidska prava.
V Iraku a Afganistanu , drive v Srbsku nastoleni lidskych prav a svobod se uskutecnuje jiz po 15 let. Jak muze nekdo odtud prchat ?
Jsou skutecne duvody zafroarabizovani narodu Evropy ? Ktere pokryvaji tyto situace ve prospech obeti persekuci, ale jine obeti treba nasili ignoruji.
Vznika tak kuriozni situace, kdy Evropan by mel uprchnout a vratit se do jineho statu EU,aby si tim zachoval a mel vsemoznou podporu na zachranu sveho nazoru, nabozenstvi, politickeho postoje a lidskych prav atd.. A tak se vymanil ze servility a podrizenosti vuci mensinam a uprchlikum.
Aby nebyl tercem persekuci od svych vlastnich vlad a uradu ? O tom vsak nikdo nechce slyset. Kdyz uprchlici maji prava a zakony zcela na sve strane a pro sebe a obcan pouze proti sobe..
Jeden priklad : Britska BBC Korporace zamestnava v drtive vetsine cleny mensin.
Homosex., transex., uprchliky a do nedavna i odhalene pedifily atd. /Jak zjistil clen vrchnosti BBC/. To vsak je v rozporu se slozenim Britske populace...
Jak tohle nazvat ? Chysta se "zruseni" puvodnich obyvatel Evropy. Jejich "rozpusteni" do oceanu mensin.
Vlada Austr. poridila ted betonove barikady ve mestech a kulomety proti teroristu. Tedy vse jine nez co je nezbytne udelat dnes.
Naopak dle zapadnich medii je Syrska vlad...Automaticky kráceno

358638

26.6.2017 8:00

Mnichované

disident 83.?.?.?

Po projevu pana Macrona na adresu východních zamí odmítajících kvóty na rozdělování migrantů zjišťujeme,že mnichovantství v hlavách západních politiků vůbec nzmizelo.Zná vůbec tento nažehlený manekýn,kterého nazval jeden náš odvážný senátor nevychovaným drzým spratkem,něco z dějin českého národa,nebo si myslí,že v této zvrácené době stačí mít jen dobré image?Je pozdě přiznat,že zničení země s druhou nejvyšší životní úrovní v Africe a zavraždění jejího představitele za neobvyklé angažovanosti Francie,byl "jenom"omyl.Nebýt tohoto zločinu Západu nemuselo by dojít k dnešnímu stavu v Itálii,kde na čtvrt milionu bezprizorných černochů pokračuje v devastaci této krásné země.Kaddáfí dodržoval ujednání se Západem a za jeho vlády měli migranti jen mizivou šanci proniknout do Evropy.Západ stále,i když se hroutí,chce ve své nabubřelé pýše poučovat ostatní národy co je správné a co ne.Naši debilní politici,kteří pořád mávají heslem "go west"se stávají trapnými,protože názor Západu na státy východní Evropy(zvláště na Slovany)se od roku 1938 nezměnil.

358640

26.6.2017 11:22

Zabúdate na "humanitárny" vkald Francúzska v Kongu a v Mali

lubosmat 212.?.?.?

Aj Francúzsko po vzore najväčších kolonizátorov novoveku GB a USA strká pravidelne svoj rypák do záležitostí bývalých kolónií a musím povedať že s rovnakým „úspechom“.

Západný prístup ku kolóniám a „neokolóniám“ sa nezmenil.

Memorandum kolonialistu môže znieť:

My kolonialisti vyhlasujeme že v mene blaha a dobra nášho ľudu:
- robíme svoje „Manažérske“ rozhodnutia,
- nám vydali do rúk Vaše skorumpované vlády Vaše bohatstvo,
- budeme užívať Vaše bohatstvo a prácu Vašich lacných rúk,
- ...
- budete akceptovať našu vôľu bez výhrad a so slepou dôverou,
- budete akceptovať našu obchodnú politiku,
- budete sa nám klaňať v našich chrámoch (bankách a obchodných reťazcoch),
- budete nakupovať vojnové technológie do našich základní na Vašom území na Vaše vlastné porobenie,
- budete niesť následky Našich delami presadzovaných obchodných zámerov kdekoľvek na svete(smrť, nezamestnanosť, migrácia a imigrácia)
a vtom nám boh pomáhaj.

358643

Příspěvků: 19

24.06. 08:59 starý doktor  K roli zemí Visegrádu v EU
24.06. 11:20 vvenc  Jde o všechno
24.06. 15:18 ROMAN1  Pozdní procitnutí Václava Klause.
27.06. 22:12 Mivo  RE: Pozdní procitnutí Václava Klause.
24.06. 16:12 E.R.  Musíme být zvlášť opatrní v podřizování se Německu,
24.06. 21:15 RomanTička  To není žádná vzpoura
25.06. 10:04 jáá  RE: To není žádná vzpoura
25.06. 04:01 Jozef Trnka  Jozef Trnka
25.06. 04:15 favela  Uprchlici a Veni, Vidi , Vici /Caesar/.
25.06. 09:09 Malý a zvedavý  RE: Uprchlici a Veni, Vidi , Vici /Caesar/.
25.06. 22:37  RE: Uprchlici a Veni, Vidi , Vici /Caesar/.
25.06. 09:02 P.Lepenka  Svět podle Putina-odkazy na všechny díly.
25.06. 20:19 Bluejamie65  ještě jednou
26.06. 17:38 jastřab  RE: ještě jednou
26.06. 21:09 Sugar  RE: ještě jednou
27.06. 01:04 dub  RE: ještě jednou
26.06. 04:49 favela  Veni vidi, vici...Zakladni fakta tvrdi vlady,
26.06. 08:00 disident  Mnichované
26.06. 11:22 lubosmat  Zabúdate na "humanitárny" vkald Francúzska v Kongu a v Mali

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 5

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,34 Kč
Euro
27,42 Kč
Libra
30,29 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,65 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 893,59 Kč
1 unce stříbra
545,61 Kč
Bitcoin
306 757,04 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 575