Diskuze k článku
K jednomu skrytému „detailu“
Příspěvků 18
Příležitosti jsou nerovné
s tím nikdo nikdy nepohne
a pohne-li, tak do blba
rovnost, svornost, poroba.
Ve všech sportech existuje 1.liga, 2.liga atd. Od dětství nechápu, proč toto nechce nikdo udělat ve škole, od 1. třídy. Tam, kde jsou např. 4 třídy v jednom ročníku, lze dát do jedné třídy jedničkáře, do druhé dvojkaře.. a do poslední ty nejhorší.
Co se týče počtu dětí v jednotlivých třídách, tak bych dal více dětí do lepších tříd a méně do horších (aby na ně měli učitelé více času).
Jako nadané dítě jsem od 1. třídy trpěl ve společnosti s tupci, kteří např. neuměli číst ani v 5. třídě, kdežto já uměl už v 5 letech. Pokud nadané děti necháme trpět 9 let na ZŠ a teprve pak je dovoleno děti roztřídit na lepší a horší...
Díky za 8-letá gymnázia, aspoň zde dochází k diferenciaci už od 6 třídy.
Tak je zjevné, že jste nikdy nepochopil rozdíl mezi kvalitním kantorem a hlupákem. Protože tohle kvalitní kantor dokáže vyřešit kdykoliv, v tom to není a problém se netýká výuky, ale jen následného rozvrtsvení společnosti, zcela mimo školu.
A to už je zcela jiná otázka .-) .
...vy jste nepochopil, že článek se týká jednoho detajlu, nikoli společnosti mimo školu. Nemá to logiku, kritizovat autora, že se zaměřil analyticky pouze na oko Mony Lízy, pokud se nepřetvařuje, že jeho popis je popisem celého obrazu. To tento autor neudělal.
Také nechápete, že dobrých kantorů je málo, jako všeho dobrého na světě. Vedle dobrých jsou kantoři průměrní a podprůměrní. Ne všichni z nich jsou hlupáci. Mnozí jsou prostě produkty nekvalitního vzdělávacího procesu na pedagogických školách a stejně nekvalitního výběru, pokud jde o osoby studující pedagogiku - z vícero důvodů, které nejsou předmětem krátkého pojednání o jednom detajlu. No a ti méně kvalitní kantoři potřebují ke zlepšení své práce systémový/é nástroj/e, že...
Patříte, domnívám se, do stejného pytle s intelektuály, tak jak jsou popsáni v textech Jaromíra Habra a Teodora Dalrympla. Staré dobré anarchistické: od ničeho, ničím, k ničemu. Všechno je takříkajích věcí náhody, zákonitost neexistuje. Jsoucno se nedá zkoumat, popsat ani řídit. Řízení společnosti je vůbec nesmysl, i s ním spojený prvek donucování, neboť kvalitní lidé všechno vyřeší, sami od sebe. Všechno se samovolně opraví k lepšímu. Přece máme dobré kantory, takže není třeba nic řešit. Když se předpoklad nepotvrdí, jako tolikrát už, je možné znovu a do nekonečna předstírat překvapení a ventilovat tazvaný shoking. Jde do tuhého, pošlete nám peníze.
Byl bych samozřejmě rád, kdyby autor sepsal něco o Moně Líze, popsal celou skutečnost tak, abych věděl, co Mona Líza je. Ale nutit ho k tomu nemůžu a dílčí analízy, či pouhé postřehy o jejím krásném oku mohou být také zajímavé a poučné.
27.2.2017 7:32
RE: dobrý učitel - co kdo nepochopil
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?
Reakce na 356137
Ale nepatřím nikam. Jen pořád vidím lidi, kteří si myslí, že je spasí nějaké nové lejstro, příkaz, metodika, zákon. Je to v lidech, vážený, o čemž svědčí i tento pseudočlánek i vaše odpověď - lejster "zachraňujících kde koho" je nadbytek, zdravého rozumu se nedostává .
A starý kantorský vtip říká, že "vzdělávání je pašování blbců přes hranice moudrosti". Prostě komu není shůry dáno, toho lejstro nespasí, to ani při vzdělávání.
...dost dobrý
https://www.youtube.com/watch?v=DVybOvDh5jE
27.2.2017 5:39
Parazit není parazitem proto, že by byl "hloupý",
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 159.?.?.?
IQ s tím nemá hlavní souvislost. Parazitismus mnohem víc souvisí se zdegenerovaným světonázorem a zdegenerovanou lidskou podstatou té osoby. Pokud paraziti-degeneráti tvoří významnou část společnosti, pak ta společnost uhyne, protože ztratila DUCHA, už je jen hmotařská, a jen taková může být parazity-degeneráty rozložena, protože tito upadlí lidé v ní získali mocenské pozice. A to je nyní se naplňující osud chtonického židokřesťanského Západu.
Už Voltaire řekl: "Lid = zvířata pod úrovní člověka."
Doporučuji pro němčináře skvělou přednášku od prof. Rainera Mausfelda "Strach elit před lidem" o tom, jakými způsoby se malé skupince "pastýřů" dlouhodobě daří ovládat ohromné množství "ovcí". https://www.youtube.com/watch?v=Rk6I9gXwack
Jako v jedne knize: alfy, bety, gamy, delty a epsilony.. kazdy urcite zarazeni a spokojenost..
Autor článku předkládá ve svých dvou otázkách neřešitelný problém. JAK SPRAVEDLIVĚ USPOKOJIT POTŘEBY VŠECH LIDÍ, bez ohledu na jejich schopnosti.
Zapomíná při tom na dva detaily:
1. Potřeby člověka jsou NEOMEZENÉ. Doslova. Nabídněte klukovi koloběžku, bude chtít kolo. Dostane kolo, žádá motorku. Obdrží motorku, chce auto. Má auto, chtěl by letadlo, jachtu, ...
2. Schopnosti lidí jsou naopak velmi OMEZENÉ. Problém je v tom, že neschopní lidé nejsou schopni ani ROZPOZNAT SVOU NESCHOPNOST. Důkaz? Zkuste se zeptat deseti lidí, jak kvalitními jsou řidiči. Ač polovina z nich nutně musí být podprůměrných, nikdo z dotázaných se tak neohodnotí. A obvykle čím horší řidič, tím výše hodnotí své schopnosti. Co z toho plyne? Drtivá většina lidí hodnotí sebe sama (své schopnosti) výše, než odpovídá realitě. A tomu přiměřenou žádá i svou odměnu (plat, mzdu, ...). A protože jeho reálná odměna je samozřejmě nižší, je tímto stavem frustrován a hledá viníky svého neúspěchu. Drtivá většina neschopných lidí si nedokáže připustit, že hlavním viníkem jejich neúspěchů jsou jejich VLASTNÍ MINULÁ CHYBNÁ ROZHODNUTÍ.
Příklady katastrofálních rozhodnutí? Na základce - nač bych se učil/a, ať se učí šprti. Na střední - kašlu na maturitu, radši budu dřív vydělávat. Při volbě partnera - nezáleží jaký/á je dnes, až budeme spolu mít dítě, tak si ho/ji převychovám, ...
Bohužel také neznám řešení tohoto problému.
Novinář se ptá předsedu komise Junkera: Zakážete kromě zbraní i výrobu provazů? Junker: Otázka je irelevantní. Když odzbrojíme "lid" na provazy nedojde. Víme o všech všechno a na "remcaly" si dojde naše bezpečnost.
Malá zvířátka byla nahnána před strom gde úkolem se stalo, že gdo jako vleze na strom nejrychleji dostane jedničku. Slimák s krtkem to vzdali už při vyhlášení a šli za strom a počkali tam než byl vyhlášen druhý úkol, ve kterém by mohli schopnosti lépe uplatnit. Krtek si vysnil jak dostává jedničku za nejrychleji vykopané podzemní chodby a slimák se viděl jak dostává jedničku za lezení po skle.
typické filosofování nad vyrobeným problémem Mařky Terezky, že z vojenské či policejní akademie vylezou nějací užiteční tvorové. V životě se většina lidí potká s tím, že si sice ze školy pamatují málo, ale shovají se stále tak jako gdyž seděli na rozkaz v těch lavicích a to je a bylo pravým úmyslem zakladatelů.
Podľa autora :
Ak je žiak mimoriadne snaživý, ale reálne nie je schopný sa čosi naučiť, mal by dostať jednotku za to, že je usilovný. Na VŠ by takémuto snaživému neschopákovi mali dať lekársky diplom.
A ja by som následne autora tohto článku poslal na operáciu k tomu snaživému doktorovi - nech si užije ,( ak prežije ).
Možno aj v Černobylskej atómovej elektrárni riadil reaktor takýto výnimočne snaživý neschopák, inžinier.
Ach, bože, ľudská sprostosť je nekonečná, ...... a odteraz bude ešte aj vysoko oceňovaná.
V Černobylu šlo o experiment nařízený z nejvyšších míst-havarijní zastavení reaktoru v případě nukleárního napadení! Reaktor byl uveden na nejvyšší výkon a vzápětí měl být co nejrychleji zastaven. Bohužel došlo k zablokování části borových tyčí a následnému roztavení jádra a explozi.
28.2.2017 9:11
RE: Doprial by som autorovi ......
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?
Reakce na 356157
teda - riadny blábol... ale v niečom aspoň trochu originálny - "na príkaz z najvyšších miest" to tu tuším ešte nebolo...
Realita je oveľa prostejšia.
Nápad s "testom" vyšiel z miestnych, ukrajinských hláv. Účelom bolo overiť, ako dlho dokážu dávať parné turbíny prúd pre núdzové vlastné zásobovanie elektrárne. Malo sa to síce overiť už pri spúšťaní bloku, ale pod tlakom z Kijeva na spustenie bloku v marci-apríli 1984 na to "nebol čas"
Aby získali "prvomájové" prémie za "úspešný experiment", museli "pokus" stihnúť urobiť do konca apríla a víkend 25.-27. apríla 1986 bol vlastne posledný možný termín. V piatok cez deň sa ale niečo zdržalo (aj iné závody sa hnali za prvomajovými prémiami, takže odstávka reaktoru "doobeda" nebola možná) a tak experiment robila až nočná zmena. Lenže v tej nočnej zmene nebol ani jediný vysokoškolsky vzdelaný inžinier - jadrový fyzik!
Takže uponáhľaný experiment na reaktore robila doslova partia miestnych cvičených opíc. Síce vycvičených dobre v mačkaní gombíkov, ale absolutne bez znalostí toho, čo sa v reaktore deje. Na pruser tak netreba žiadny príkaz zhora.
Dovolím si reagovat.
Nemůžu přesně vědět, jak to myslel autor, ale já osobně beru jako zásadní položku toho (velmi mladého) člověka (=dítě) vnitřně neničit a v tomto kontextu je daleko důležitější jeho snaha, úsilí, ochota výsledku něco obětovat (čas, přestávku, atd.) než výsledek samotný.
Z člověka, který není uvnitř zlomený totiž vyroste mnohem všeobecně prospěšnější občan / rodič / atd. ... a nebál bych se toho, že bude horším lékařem než ten, který díky možná talentu, možná jen dočasné situaci (určitý krátký čas v jeho životě), kdy nějakou výhodu získal .... pak v důsledku absence vnitřního vývoje ustrnul a v následném prozření se nechal vnitřně zlomit.
Proto mě u dětí zajímá mnohem více věcí, než výsledek toho co mají za úkol udělat.
„…povýšenost, totiž přesvědčení, že někteří lidé nedosahují zcela úrovně člověka…“
Doktor Dalrymple usiluje o …osvětlení zrůdného stavu způsobeného deprivanty nejmenovatelného zločineckého rasistického (genocidního) vyznání.
Politologové a sociologové…obvykle stejného fašistického vyznání (vymytí mozku). Jenom vyvolenci (nejmenovatelní a Chazaři) jsou lidé. Gojimové jsou toliko dobytek v podobě lidské stvořen k tomu, aby dnem i nocí sloužil jim, dokud ...
Dalrymple Theodore: Ztraceni v ghettu Life at the Bottom
„…Představa, že člověk není konatel, ale jen bezmocná oběť okolností či nějakých rozsáhlých okultních sociologických či ekonomických sil nepřichází sama od sebe jako nevyhnutelný průvodní jev zkušenosti. Naopak, teprve za extrémních okolností člověk přijímá bezmoc…
Opačnou představu však donekonečna propagují intelektuálové a vzdělanci (nejmenovatelného zločineckého vyznání), kteří ji samozřejmě nevztahují na sebe, ale jen na ty druhé (gojimy). V tom hraje značnou roli povýšenost (pohrdání), totiž přesvědčení, že někteří lidé nedosahují zcela úrovně člověka (pohrdání, víra pocházející ze „svaté“ nauky, tory a talmudu).
Typickým příkladem popření osobního vlivu je například pojmový rozsah termínu „závislost“
Talmud,
Yebamoth 98a : Všechny gojské děti jsou zvířata.
Midrasch Talpioth 225: „Gojimové byli stvořeni, aby sloužili (nejmenovatelným) jako otroci.“
Orach Chaiim 57, 6a: „Gojimům je třeba se vyhýbat jako všemu nečistému, například jako neštovicím, vepřům a lejnu.“
Kethuboth 3b: „Soužití gojimů je jako soužití oslů.“
: „Sémě gojima je rov no semeni dobytčímu.” (Traktát Jebamoth fol. 94, col. 2.)
Zohar II, 4b: „Porodnost gojimů musí být masivně potlačována.“
Babha Kama 113a: „Každému (pejzatému) je dovoleno používat lež a křivou přísahu, aby přivodil gojovi zkázu.“