Diskuze k článku

Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi

Příspěvků 126

23.2.2017 3:02

Kdo je ten pologramotný vizionář s divokými fantaziemi?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

>Takže upřímně, všechny mé otázky nejsou určeny historikům, ale člověku rozumnému,
Jsa takto osloven, hledám vlastní odpověď na schopnosti a motivaci těch nájezdů mongolsko-tatarských loupeživých hord.
Mobilizační étos jako motivace onoho masivního hemžení mi přijde jako v ůvodu odsuzovaná divoká fantasie, zrovna v tuhle dobu aktuálního imigrantského hemžení, o němž máme docela přesné zprávy.
Společný jmenovatel motivace - mládí nabité hormony, nesvázané zákazy a regulemi, co dobudeš je tvoje.
Užít rychlosti větru na koňských hřbetech k momentu překvapení a tak dosažení kořisti skoro bez boje, než každodenní pasení dobytka na vyprahlých stepích oné Tartarie. Nejdříve malé přepadání v okolí, později nabalovaná masa nutně musí tam, kde něco mají... Loupežnická obživa je dodnes nejefektivnější, vede ale zjevně k obranné protiakci, a proto chytřejší kradou nenápadněji v menším ale stále.
No, že by to mohli být i naši prapředci to v rámci oné archeologie historie ze vzduchu a přání, musíme připustit.

355927

26.2.2017 11:25

RE: Kdo je ten pologramotný vizionář s divokými fantaziemi?

pan KO 213.?.?.?

Reakce na 355927

dějiny Rusy:
https://www.youtube.com/watch?v=w0Wmc8C0Eq0

online historie ž.bolševického převratu
https://twitter.com/RT_1917

356089

23.2.2017 5:59

ruská historie

Morozov morozov (tečka) p (zavináč) centrum (tečka) cz 146.?.?.?

Výborný sumarizující článek. K tématu se hodí doplnit závěry Valerie Čudinova, člena ruské akademie věd, který odhalil lži mainstreamových historiků a dokazuje fakt, že ruština pochází z pleistocénu, všechny ostatní jazyky jsou odvozeny od ní a pravěk ve skutečnosti nikdy nebyl. Tato fakta nám západní školství už několik generací zatajuje!
http://lhotak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=572084

355930

23.2.2017 10:38

RE: ruská historie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 355930

Ano,zatajování pravdivých informací o dějinách lidstva a především Slovanů, je strategie, která byla stanovena ilumináty již v roce 1798. Byla založena společnost:
APENDIX E: NEW WORLD ORDER
Robison,1798
PROOFS of a CONSPIRACY
against all the
RELIGIONS AND GOVERMENTS
of
E U R O P E,
cared on in the secret meetings
of
FRE MASONS, ILLUMINATI
and
READING SOCIETIES.

Touto koncepci se během staletí řídili a to zcela otevřeně, vrcholní politici Západu.Z mnoha jejich vyjádření ocituji pouze dvě:

Margaret Tatcherová,britská ministerská předsedkyně: "Populace Rusů bude
redokována na 15 milionů,kteří budou pracovat u vrtných souprav a v dolech.

Poradce vlády VB profesor John Beddington: Hitler spackal genocidu na Východě, která v bodoucnu musí být provedena na vyšší vědecké úrovni a více tvrději.

Panu Lhotákovi děkuji za článek. Je na tom podobně jako Čudinov, který napsal,
že v "Žurnálu divologie života" se na té nejnižší úrovni vysmívají vědeckým důkazům, skládají na něho paskvily a pomocí fotomontáže publikují zkreslené fotografie, zmatečně citují jeho texty, pomlouvají a urážejí. Dochází k závěru, že existuje regulerní struktura na placené bázi s cílem diskreditovat každou jeho inovaci.

Je proto jistě potřeba více takových autorů a jako oba zhora uvedení pánové.

355940

24.2.2017 3:00

RE: ruská historie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 355930

Ja jen to , ze Mongolska expanse a dobyti za 20 let Evropy, dobyti cele Ciny(temer) plus celeho Ruska , bez modernich informacnich prostredku , radio spojeni s strasne dlouhymi zasobovacimi linkami , bez map !!!!! malym negramotnym narodem Mongolu povazuji z ciste z vojenskych duvodu!!!! jako absolutne nemozne!! Tam musela byt dobre fungujici (perfektne) organisacni struktura!!!!!! , mapy atd a i tak to povazuji za nemozne ciste strategicky.

Na priklad Alexandr Makendonsky mel dobre fungujici strukturu , ktera byla zalozana na fungujicim reckem imperiu kde se uchopili moci Makedonci a i tak jim to vzalo dve generace na to aby vse dali do pohybu.

Ale i tak se mi to nezda , ze byl schpen dojit tak hluboko do Indie , jak se pise, a delal to bez snahy neco organisovat, vlady jen se pohyboval a utocil a nicil armady, nechapu jak mohl organisovat proviant??

355981

24.2.2017 9:35

RE: ruská historie

E.R. 141.?.?.?

Reakce na 355981

V těch dobách a v podstatě ještě nedávno,se válčilo takovým způsobem "jak to přišlo pod ruku" a něco,jako týlové zabezpečení vojsk neexistovalo téměř vůbec...Základ zajištění útočníků tvořilo "čerpání z místních zdrojů",čili vál.kořist,rabování a to včetně potravin a jejich zásob...nikdy se nešlo válčit tam,kde nic není.....

No a k těm "oficiálním dějinám" Východních Slovanů musíme být velmi kritičtí a podezíraví,neboť je psali už od Petra I.cizinci a to hlavně Němci,kteří si na to sebou přivedli experty,hlavně Kateřina Veliká,tak ta nechala cíleně likvidovat nejen z carských knihoven,ale i z venkovských klášterů vše,co by odkazovalo na jinou,než křesťanskou víru a dávnou "pohanskou" historii národů žijících na území její říše a dělala to s takovou nevolí původních obyvatel,že si mezi Rusy vytvořila spoustu nepřátel a potíží,které i věhlasného Lomonosaova málem přivedly k popravčímu špalku,neboť se s tím "vyklešťováním" ruské historie Němci nechtěl smířit.

Christianizace Ruska nebyla až tak rychlá a úspěšná,jak se všeobecně dnes vnímá,ale byla v podstatě završena až okolo r.1700,kdy se už všude přešlo na dnešní letopočet,jinak z té doby jsou i dnes přezevšechna represivní opatření tehdejšího režimu,zachovány náhrobní kameny se starými nápisy,starosvovanskou symbolikou a původním letopočtem cca 7250,což dokazuje,že na východě žijící slov.národy už zaznamenávaly čas hóódně dlouho před Kristem a před tím,než jim vnutil Západ to slavné křesťanství.....

Bez zajímavostí také rozhodně není,že EtRUSkové,obývající Itálii ještě dlouho před vznikem Říše římské,jednoho základu "západní civilizace",mají několik znaků svého písma shodné s písmem starých Slovanů obývajících ještě dlouho před Kristem území dnešn.Ruska a také shodnou spoustu ozdobných prvků na keramice,které se dodnes používají i na např.vyšívankách místních ruských &Spol.žen,které sotva umí číst a psát !!!!
A s tímhle faktem nepřišli jen ruští archeologové,ale potvrdili jej i jejich italští kolegové,jinak velcí vlastenci a hrdí potomkové budovatelů všech těch dodnes obdivovaných technických vychytávek z dob Říma....

Obávám se,že už tehdá ze Západu na Východ opravdu většinou přicházel jen "svrab a neštovice",což si můžeme i my dnes lehce ověřit na multikulti a na tom "potróblým Fanóšovi z Ardžentíny",co momentálně kromě jiného omejvá a oblizuje čapy buzíkům a mohamedánům ve Vatikánu,v srdci "křesťanské civilizace"....[chechtot]

PS:tohle stojí za přečtení taky-

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/02/23/islam-vitezne-nabozenstvi-nebo-dalsi-slepa-ulicka-vyvoje-lidstva/#more-948558

355986

26.2.2017 9:21

RE: ruská historie

Papap. 209.?.?.?

Reakce na 355981

Každý Mongol měl u sebe zásobu sušeného masa. Mohl bojovat sám třeba měsíc. Si o tom neco zjisti.

356080

23.2.2017 7:21

Tataro-mongolskoe našestvie

RChPz 178.?.?.?

Tááku somarinu som tuná už dlho nečítal. Dva razy som skúšal , mozog sa vzpieral, oči utekali z riadku. Pravdu povediac, hodilo by sa kontrolovať zdroje. Kto chce vedieť niečo vedecky (napr. vykopávkami) overené, naviac zaujímavo a vtipne podané o histórii starej Rusi, doporučujem zadať v Yotube "razvedopros" "Goblin" prípadne Dmitrij Pučkov. Ruská história je tak bohatá a zaujímavá, že fakt ale fakt ju netreba vymýšľať. O mongoloch, tatároch a všelijakých iných nájazdníkoch, kto to bol, skade sa vzal, ako bojoval, kto a prečo víťazil/dostal na čuňu, je v tých "razvedoprosoch" tiež dosť. Znalosť ruštiny nevyhnutnál.

355932

23.2.2017 13:53

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

Jardaddd 178.?.?.?

Reakce na 355932

naprostý souhlas s vámi.
Je to sbírku hovadin a nemá to ani hlavu ani patu.

355951

23.2.2017 23:15

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 355932

Chápu vaše rozhořčení. Ale než začnete o somarinech tak zabrzděte, abyste nebyl nakonec za somara.
Celý život posloucháte lež a vymysly, tak je těžké si to přiznat, byť sám sobě.

I ta velká "čínská" zeď je postavená tak, že střelnice a vysoká strana zdi jsou na jihu - na obranu rusů před číňany. Miliony lidi šlapou po té zdi a tento jednoduchý fakt si nejsou schopni všimnout, natož pochopit. Proč? Člověk je velmi lehce programovatelný ... nechci říct ani co. Soudružky, pardon, včil paní hysterické učitelky vymyjou mozek dětem tak, že koukají a nevidí.

A to ještě nevíte, že tam je asi 300 m na jih o hodně starší původní zeď, která se rozpadla - už zbyly jen ruiny. Všimněte taky mimořádně dobrého stavu té nové "čínské" zdi na proklamované stáří.

Národ mongolů, dnes v počtu asi 2,5 mln lidí, byl prakticky zachráněn bolševiky před zmizením, vo nějakém čingischánovi ani neslyšeli. "Sovětští vědci" teprve v 50 letech jim to dostali do hlav, jak to bylo.

Problém je někde jinde. Kněz Vladimír, "křtitel" Rusi, samo že "svatý", kterému dnes staví mohutný pomník v Rusku, levoboček od kyjevského kněze a židovské hajtry, jednoho dne se vrátil z vyhnanství s pomocí - no už víte kterých-pejzatých. Zabil staršího bratra, znasilnil vdovu, a usedl na kyjevský trůn. Pak provedl christianizaci Rusi tak, že zbyl jen zlomek původních obyvatel. A tuto pohromu je třeba na někoho svést - tak vznikla pohádka o mongolo - tatarském vpádu. Právě že mongoly a tartary - nikoliv tatary - bránili tomu kyjevskému křtiteli kde mohli.

Ale, prakticky škoda slov. Zapamatujte toto: Kdo neví, pracuje na svého nepřitele VŽDY !!! Jenom kdo ví a chápe, má šanci pracovat na sebe!!!

Já vás nebudu přesvědčovat, je mi to skoro putna. Ale konečně otevřte oči, koukněte kolem sebe, jak je pomalu a jistě ničena bílá populace. Jestli toto nevidíte, pak jste vůl.

355978

24.2.2017 8:34

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 89.?.?.?

Reakce na 355978

Tak jsem právě dekódoval Váš nick.
Ignorovat realitu a nahradit ji mýty pro upevnění vlastních přání.

Navrch urážíte někoho jen proto, že upozornil na zjevnou absurditu textu.

Nebo jsou tu trvalé mystifikace v podobě:
- archeologických nálezu
- antických a pozdějších pramenů
- výsledků analýzy DNA populací

Tak nevím, čím vlastně chtějí podepřít ty fantasmagorie.
Snad jedině nadějí, že si z přirozené lenosti nebude nikdo chtít ověřit
dezinterpretaci světa a historie.

355984

24.2.2017 15:01

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 355984

Pro začátek otevř oči. Ty svoje. I tvoje fantasmagorie.
Co tak Arkain? Hyperborea?

Nebudu ztrácet čas přežvykáváním přežvykaného, jak to dělají krávy. Informací je víc než dost, i v internetu. Jenom to chce sledovat něco jiného, nejenom reklamy, porno a ČT1.

"- archeologických nálezu
- antických a pozdějších pramenů
- výsledků analýzy DNA populací"

Hnůj. Já o koze, ten zas o voze.
-"archeologických nálezu" - co se nehodí je velmi angažovaně ničeno, i knihovny v Iráku
-"antických a pozdějších pramenů" - na antických nálezech není vyobrazen ani jeden jediný současný Řek. Římské imperium - z větší části vymysl, město v centru EtRuské civilizaci, jako zástěrka pro počinání katolické církve.
Co tak pro úplný začátek třeba "Zakázaná archeologie" ?
-"výsledků analýzy DNA populací" - to jsou ti samí "vědci", co nás přesvědčují, že většina naší DNK je "zbytková, odpadní, junk", prostě na nic!

355995

26.2.2017 13:00

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

disident 83.?.?.?

Reakce na 355995

Obsah článku je nutno brát s určitou rezervou,jelikož vědecká díla o předkřesťanském období území dnešního Ruska jsou u nás velice vzácná.Co však je aktuální,že zase vstupují do boje za ponižování Slovanů "vědci"ohánějící se DNA.Po tom,kdy havloidní mýtus o našem keltském původu byl etnology smeten ze stolu,nastoupili do útoku různí pavědci,kteří na základě "výzkumů"došli k závěru,že Slované,kteří v 6.století přišli na naše území se v průběhu staletí "pokeltštili" a dnešní populace má v DNA více keltského než slovanského.Naši debilní politici,kteří pořád blábolí o naší příslušnosti k Západu by si měli uvědomit,že odvěkým nepřítelem Slovanů je koloniální Západ,který se nevzdal myšlenky porobit si Slovany.Ať mají naši ovčané jakýkoliv názor na Rusko a Putina,měli by si uvědomit,že jedině silné Rusko může odvrátit neutuchající chuť Západu na porobení Slovanů.

356101

26.2.2017 14:04

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

JN 37.?.?.?

Reakce na 356101

Včera jsem se vrátil z Portugalska a ač jsem tam pobýval měsíc, žádnou neutuchající chuť na porobení Slovanů jsem tam nezaznamenal.

356107

26.2.2017 15:43

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

Aja 82.?.?.?

Reakce na 356107

Jestli to nebude, mimo jiné, tím, že vskutku jen velmi těžko můžete Portugalsko považovat za ukázku evropského západu, či západu všeobecně.
Polohou, mentalitou atd.

356115

26.2.2017 18:52

RE: Tataro-mongolskoe našestvie

dub 89.?.?.?

Reakce na 356107

a vy se znáte s lidmi z vedení země a jejich páníčky?

nebo si vážně myslíte, že se elita chlubí se strategickými cíli v hospodě, aby se o nich dozvěděl každý debil, dokonce i přicestovalý?

inu pak se těžko divit vašim komentářům[mrknutí jedním okem]

b/w jak tu někdo zmínil (nebyl jste to vy), tak při zadání do vyhledávače slova debil se objeví 9,5 milionu odkazů. takže je evidentní, že na rozdíl od tvrzení onoho přispěvatele, je počet nalezených odkazů k danému heslu celkem indikativním měřítkem stavu věcí...

356123

23.2.2017 8:53

MONGOLI U NÁS – DVE STOROČIA KLAMSTVA

Perun Hromovládný 188.?.?.?

Zde je další podnětné čténí na dané téma...
http://www.tartaria.sk/slovanska-kultura/spolonost/2017-01-01-10-56-49

http://www.tartaria.sk/slovanska-kultura/spolonost/2017-01-05-10-39-36

355934

23.2.2017 9:48

Pochybnost

cmartin 78.?.?.?

V souladu s konceptem autora textu, že pochybnost není nemístná, bych chtěl vyjádřit rozpaky nad tím, že text je prakticky zcela prost odkazů na prameny údajů (vyjma několika jmen).

Nezpochybňuji, že úvahy formulované autorem dávají smysl.

Odkazy budou tím zajímavější, že středověká a starověká historie území bývalého Sovětského svazu je v zahraničí prakticky neznámá a zdokumentovaná je poměrně méně, než oblast Evropy nebo Číny a většina prací na toto téma nikdy nebyla přeložena do dalších jazyků.

355937

23.2.2017 11:27

RE: Pochybnost

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 355937

Zadejte do vyhledávače termín "tartarie" a dostanete půl milionu odkazů. Tak schválně, jak dlouho Vám bude trvat, než je prostudujete a dostatečně se poučíte?[smích]

355942

23.2.2017 15:27

RE: Pochybnost

Censored 84.?.?.?

Reakce na 355942

Ovšem jak zjistíte, pane Lhotáku, které z oněch půl milionu odkazů jsou relevantní a co jsou naprosté bludy? Soudím, že těžko.

Tvrdíte-li, že našimi (tedy slovanskými) kořeny je Tartárie, kdo s kým to vlastně bojoval 8. září 1380 na Kulikovském poli? Rusové s Tatary? Nebo snad tuto bitvu považujete i s její přesnou datací a lokalizací také za vylhanou?

355958

23.2.2017 15:52

RE: Pochybnost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355958

Stačí se pozastavit nad bludem, který onehdy napsal nějaký blázen v diskusi: "VW nebyl nikdy nikým tunelován". Věřil byste tomu, že je někdo schopen napsat takovou příšernou hovadinu?

355963

23.2.2017 19:19

RE: Pochybnost

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 355958

Soudím, pokud uplatníte zdravý kritický rozum, pravda se Vám v té záplavě informací o Tartarii neztratí. Ještě před pár lety ovšem nikdo o nějaké Tartarii ani nevěděl. Nedávno Vladimír Putin nařídil zařadit učivo o Tartarii (včetně zdrojů a historických map, mezi nimiž je i mapa Ptolemaia) do učebních osnov. Z pohledu mnoha ruských vědců i veřejnosti je Tartarie již nezpochybnitelným faktem.

O Kulikovském poli a údajné bitvě mezi Rusy a Tatary se dnes vedou mezi ruskými odborníky spory. Vesměs začíná převažovat názor, že jde o uměle vytvořený mýtus napasovaný na zcela jiné události té doby. Některé hypotézy mluví o vyřizování účtů mezi dobovými klany žreců a jejich přívrženců, jiné samotnou událost bitvy zpochybňují. V každém případě, pokud se nějaká bitva odehrála, znepřátelenými stranami byla vojska složená z vojáků téže národnosti. Žádní Mongolové se mezi nimi nevyskytovali, ale byli tam teprve později dosazeni (včetně novodobých maleb). Zdroj informací například zde:

http://russian7.ru/post/zagadki-kulikovskojj-bitvy...

355972

23.2.2017 21:52

RE: Pochybnost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 355972

Zdravín Vás pane Lhoták. To, že lidé pochybují není na škodu. Je třeba v dokazování pokračovat. Je zde ještě védská astronomie, písemné záznamy staré přes pět tisíc let o kterých západní astronomie neměla ani ponětí až do dvacátého století.

Védy obsahují usměrňující pravidla poznání, která se vztahují na nauky sociální, politické,náboženské,hospodářské ,vojenské, lékařské, chemické, fyzikální a metafyzické,jakožto na vše co je nutné k uchování těla a duše pohromadě. Přesto se najdou lidé s akademickým vzděláním, kteří védskou duchovní nauku považují za bláboly či fastasmagorie. Toho si nevšímejme. Nakonec budou poraženi. O tom není pochyb.

355975

25.2.2017 14:48

RE: Pochybnost

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 355942

A na výraz Tramtárie dostanete 70 000 odkazů za necelou vteřinu. Z toho lze usoudit, že Tramtárie má rozlohu srovnatelnou zhruba s 15% rozlohy Tartárie.[mrknutí jedním okem]

356043

23.2.2017 12:13

RE: Pochybnost

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355937

Prvním a základním faktem je to, že soudruzi z Římské říše kudy chodili, tudy se starali, jak vymazat historii jimi porobených lidí. Takže dohledávat dnes nějakou historii je naprosto zbytečné, pokud člověk nevleze do vatikánských archivů.

Vymazat historii (s tím souvisí i změna jazyka) se povede během jedné, dvou generací, takže dnes už jsou to pro nás jen pohádky.

Jinak díky panu Lhotákovi za zajímavý článek.

355944

23.2.2017 12:45

Bož, do koho`s to vložil duši?

vl233001 94.?.?.?

Takový nesmysl jsem už dlouho nečetl. Proč dáváte prostor pologramotům, kteří se rozhodli od stolu vyvrátit historický ústav akademie věd? Kdepak sebral pan Lhoták všechny ty informace? Nejspíš studiem internetu, a že se tam najdou perly.

355945

23.2.2017 15:29

RE: Bož, do koho`s to vložil duši?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355945

[chechtot][chechtot][chechtot] Máš tu dva příspěvky. V obou dvou jsi byl schopný vypotit pouze to, že článek je hovadina. Nic víc. Takže raději pomlč, nepleť se do věcí, o kterých víš naprosté lepkavé a věnuj se tomu, na co tvoje mozková kapacita stačí. Zejména by se ses měl vyvarovat hodnotit z tvé pozice někoho jako pologramota, zejména pana Lhotáka, jemuž vzdělaností a inteligencí saháš sotva po úroveň fuseklí.

>vyvrátit historický ústav akademie věd

Takový ústav je na úplné kulové, protože operuje pouze s povolenými informacemi, které dovolil vítěz (historii píší vítězové, ale nečekám, že bys to někdy slyšel, natož abys byl schopný to pochopit). [chechtot]

355959

23.2.2017 12:57

Úroveň Zvědavce upadá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Pane Stworo, mám pocit, že úroveň Zvědavce upadá. Jakoby jste nevěděl, o čem psát, k čemu Zvědavec směřuje, co je jeho cílem a tím samozřejmě ani to, kdo je cílová skupina toho webu.
Podle mne krásně nepoliticky popisuje "politiku" např. tento článek:
https://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/jak-to...

355946

23.2.2017 15:36

RE: Úroveň Zvědavce upadá

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355946

Pro přemýšlivé čtenáře, kteří vidí dál, než na svoji televizi, je tento článek daleko zajímavější, než ten "objevný" článek, co tu propagujete.

Mimochodem, píše se "Jako byste...", neboť "Jakoby jste" znamená - Zdánlivě existujete.

I tohle tak nějak koresponduje s tím, jaký článek má pro koho jakou hodnotu.

355961

24.2.2017 17:35

RE: Úroveň Zvědavce upadá

dolly00 188.?.?.?

Reakce na 355946

Som veľmi rád že sa tu objavujú tieto kritické hlasy. Po prvých odstavcoch a prvých komentoch som sa cítil ako na inej planéte. A súhlas s upadaním Zvedavca. Rusko rozťahuje svoju moc a do "investigatívnej" politickej kritiky sa zaplietli fantasti, ktorý by pred desiatimi-dvadsiatimi rokmi holdovali ezoterickej literatúre.
Sú problémy, obrovské problémy, ale treba očisťovať (propagandistické) rozprávky od reálnych mocenských, ideologických a socioekonomických pohybov. Rusi to nevedia, je až desivé, koľko fanúšikov si získavajú. Určite aj voči nim sa deje rôzna politika, ale to nie je dôvod namotávať sa na ich dosť pravdepodobné nezmysly.
Vedúcou krajinou sveta bude vždy najpokrokovejšia krajina. A tou sú stále a budú ešte dlho Usa. Pre nás, európanov, určite. Robia aj zlé veci, je zlé že nie sú často potrestané, ale o tých veciach sa aspoň dozvieme.
Treba veľa vecí zmeniť, aj falošné elity, zákonnosť, vylepšiť globalizáciu, prehodnotiť mnoho vzťahov, ale ničiť najslobodnejšiu spoločnosť, ktorá sa začala najmä rozbíjať kvôli dileme s utečencami, je recept na diktatúru, občiansku vojnu, smrť a nekonečné straty všetkého.
Nedávno bol zaujímavý článok čo je to vlastne populizmus. Nie je to od slova populárne, ale od populi=ľudu. Populizmus neoslovuje, ale vytvára skupiny ľudí, ktoré potom používa. (Nielen) táto rozprávka, hádam ešte viac tým kedy a na akých miestach sa objavuje, je jedna z množín, ktorá má obmotať určitých ľudí na rovnaký povraz.
Odporúčam knihu "Okultní kořeny nacizmu"... vyšla dávnejšie v levných knihách.

355999

24.2.2017 21:41

RE: Úroveň Zvědavce upadá

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355999

[chechtot][chechtot][chechtot] Piš sem víc, alespoň je legrace.

356015

26.2.2017 11:20

RE: Úroveň Zvědavce upadá

Ady 94.?.?.?

Reakce na 355999

Tak nieco z USA, v odtajnenych dokumentoch sa na 9 strane pise...

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP78-02771R000200090002-6.pdf

...For example, on 9 August 1944, the Central committee of the Communist Party, sitting in Moscow, issued a directive ordering the party`s Tartar Provincial Committee `to proceed to a scientific revision of the history of the history of Tartaria, to liquidate serious shortcomings and mistakes of a nationalistic in dealing with Tartar history. In other words, Tartar history was to be rewritten—let us be frank, was to be falsified—in order to eliminate references to Great Russian aggression and to hide the facts of the real course of Tartar-Russian relation. And this was no isolated case...

356087

23.2.2017 13:13

skutečně

anonym 89.?.?.?

o tom, že v 17-18. století byla nějakým kataklyzmatem zničena nějaká velká říše, která do té doby figurovala v oficiálních zdrojích západu jako Tartaria, a kterou navštívil nejspíš i Marco Polo a ne Čínu, je už velmi mnoho důkazního materiálu, jeden za všechny uvedu například fakt, že šlechtické zámky na severu Ruska postavené cca konce 18. století NEPOČÍTALY s nutností vytápění a měly obrovská okna. Pozdější stavby jsou typické pro chladné podnebí, malá okna, vytápěcí systému atd. Do těch dříve postavených se narychlo instalovaly pece a kamna, ale je vidět, že se s nimi při projektování a stavbě nepočítalo.

něco velmi k tématu: rozhovor vzdělaného člověka s historikem:
http://leva-net.webnode.cz/products/rozhovor-s-historikem/

355947

23.2.2017 14:07

RE: skutečně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 355947

Alexandr Prozorov, na kterého odkazujete, je autor historicko-fantastické literatury. Pan Lhoták dle svého článku taktéž, ale velmi slabým. Nic proti takovému žánru, ale tolik ideologické omáčky v textu dohromady o ničem se hned tak nevidí. Vyvracet jednotlivá fakta, např. že Čingischán byl titul velitele slovansko-ruských vojsk je v žánru beletrie naprosto zbytečné.

Mongolové i Tataři jsou rozdílná etnika, tvořili však jednu armádu. Ve středověkých kronikách evropské provenience jsou zmínky o Tatarech, jelikož jádro této armády bylo tatarské, velení mongolské. Tajná kronika Mongolů, což je historický dobový pramen, zachycuje ranou historii Mongolského impéria až po smrt Čingischána. Čínské kroniky taktéž zaznamenávají mongolské vpády na svém území. Mongolové pod vedením Kublajchána dobyli takřka celou Čínu a založili čínskou dynastii Jüan, která se udržela 100 let. V arabských kronikách by se dost možná o Mongolech též něco našlo, dojeli totiž až do Egypta.

Jinak teď koukám, že pan Lhoták čerpal své "moudrosti" odsud:
http://leva-net.webnode.cz/products/co-se-skryva-z...

V článku na leva-netu je zmíněn L. N. Gumiljov, což byl slavný ruský historik, jenž rovněž občas popustil uzdu své fantazii, ale aspoň se držel faktů.

355954

23.2.2017 15:29

RE: skutečně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 355954

Jenom doplnění k reakci výše. Pakliže ti Mongolové či Tataři, kteří svedli r. 1223 bitvu s Polovci (Kyjevským knížectvím ad.) na řece Kalce, v r. 1241 bitvu s polským velkoknížetem Jindřichem II. Pobožným a téhož roku u Mohi s uherským králem Bélou IV., byli vlastně Slované, autor článku asi nebude mít problém přečíst nebo rozluštit dobové "slovanské" nápisy na tzv. Čingischánově stéle:

http://stat.gogo.mn/blog/3/73443/chinggisiinudam/chingis_khan_stone_writing.jpg

Zde transkripce:
Činggis qan-i sartaGul irgen daquliju baGuju xamuG monGol ulus un arad i Buqa Sočiqai xurigsan tur Esunke QonGodorun Gurban jaGud Gucin tabun alda tur ontudlu Ga

Zde přepis do moderní mongolštiny:
"Чинггис кан-и сартаГул ирген дакулиджу баГуджу хамуг МОНГОЛ улус ун арад и Буга Сочигай хуригсан тур Есунке КонГодорун Гурбан жаГуд Гучин табун алда тур онтудлу Га"

Případně mohu dodat ještě další dochované literární památky ve staromongolštině, totiž "staroslovanštině".

355960

23.2.2017 18:52

RE: skutečně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 355960

Dobrá tedy. Zjistil jsem si více, odkud pochází tento alternativní pohled na dějiny. Základním zdrojem je kniha Nikolaje Levašova Zamlčená historie Ruska, která byla přeložena i do češtiny. Prolistoval jsem si ji, zběžně pročetl a jelikož implicitně operuje s nějakou vírou, nelze s ní vlastně polemizovat. Předložená oponentní fakta v polemice nebudou hrát žádnou roli, protože se bavíte de facto s věřícími.

Pro zajímavost odkazuji na několik let staré staré oznámení českého překladatele knihy, který od víry odpadl:

http://leva-net.webnode.cz/products/oznameni/

citace z odkazu:
a) Slovansko-árijské védy prezentované páterem Dijem (o. Alexandrem, neboli Alexandr Chiněvič) jsou podvrh.

b) Levašov jako osoba už nemá moji důvěru, co se týká informací které předkládá, viz níže, je to o něco složitejší.

355971

24.2.2017 14:56

RE: skutečně

lccl 62.?.?.?

Reakce na 355971

Celý článok sú bludy ruských pseudovedátorov a ezopterických debilov typu Levašova, propagované na stránke leva-net , čo je skupina fanatikov a bláznov súcich do ústavu. Podľa nich je celý svet vlastne slovanský ,prvá civilizácia bola slovanská-ruská , rovnako písmo a podobne.
Neexistujú k tomu žiadne archeologické dôkazy ,ale to nevadí.......poručíme vetru,slnku....
Stačí si prečítať pár článkov na leva-net a pochopíte s kým máte tú česť....sekta netolerantných fanatikov na čele so Zaznobinom a Pjakinom, čo sú totálni idioti .
Levašov patril pôvodne medzi nich .
Tento článok sa nemá o čo oprieť , nemá nič hmatateľné a dokázateľné okrem vyfabrikovaných podvrhov typu Prolemaiovskej mapy.

355994

24.2.2017 21:30

RE: skutečně

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 355994

Nedivím se, že takových ignorantov Pjakin a Zaznobin irituje [smích]
Jen houšť !!
Holt někdo nesnese pohled pravdě do tváře neřkuli otevřít oči.
Jen bych poprosil pana Lhotáka o odzdrojování (knihy), velmi rád bych si o těchto událostech a minulosti početl mnohem více.
Takové literatury je totiž jako šafránu.

356012

24.2.2017 21:40

RE: skutečně

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355994

>Neexistujú k tomu žiadne archeologické dôkazy

To že ty o nich nevíš, ještě neznamená, že neexistují, troubo. Je vidět, že tvůj rozhled je pouze k televizi, nikam dál. Vysvětlovat ti něco dalšího nemá smysl, nemáš na to mozkovou kapacitu.

356014

24.2.2017 19:51

RE: skutečně

anonym2 176.?.?.?

Reakce na 355971

Slovansko arijske vedy nejsou podvrh, prinejmensim ne zcela. Je to spis psy-op akce "temnych sil" ktere puvodni Slovanskou kulturu moc dobre znaji (protoze se podilely na jejim niceni) a tak prezentuji par stripku pravdy jako lakadlo a navnadu. Cilem je pravdepodobne mj. rozhadani ruznych frakci hledajicich pravdu, diskreditace (za ucelem vyvolani nasledne alergicke reakce na pravdu skutecnou - jakasi vakcina proti sobe samemu... kde uz se to asi pouziva...) i pokus o fasizaci casti slovanstva na principu nadrazenosti, vylucnosti a ublizenosti (odkud asi vetricek fouka, kterapak pseudorasa tuto strategii asi zna nejlepe... ze by ta sama jejimz prislusniky je i "pater" dij? a kde ji uz asi pouzila...kteripak "arijci" se zastitovali podobnymi tezemi?)

Co se levasova tyce, jeho psychologicky profil a charakter zjevne nejsou v souladu s jeho proklamovanymi schopnostmi, takze je namiste otazka, zda je vubec ma, popr. od koho... ale souhlasim s tim ze oddelit zrno od plev je tam jeste slozitejsi..

356004

1.3.2017 0:16

RE: skutečně

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 355960

"Zde přepis do moderní mongolštiny" - moderní mongolština - psané azbukou.

No no. Pokračuj.

http://www.karvin.ru/mif/puzzles/paleolithicstones/
http://history-of-art.livejournal.com/1046136.html

Jednodušší texty v sanskritu lze pochopit se znalosti ruštiny.
Takže ta vaše "oficiální" historie je vylhaná od "a" do "z".

Mimochodem. Proč Alexandr "Veliký" Macedonský tak zoufale se rval na "východ"? Podroboval si nejbohatší města i říše, hned je opouštěl a rval se dál - do Indie. Toto je ukázka učelové výpravy, speciální operace - dnes SPECNAZ, Mossad atd. Proč? Aby se pak vrátil? Sotva přežil návrat.

Aby pak krátce nato zdechl v Egyptě. Takže v tom je taky odpověď. Splnil svůj úkol, zničil v Indii co měl. Vědění je drahé, a myšlení bolí. Kdo neví, ten pracuje na nepřitele VŽDY!!!

A tak v pozadí Rotšildů, Rockefelerů, Baruchů atd stojí - ti samí, už 2000 let - egypetští kneží.

356184

23.2.2017 15:46

RE: skutečně

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 355954

Důležité je, že VY víte, jak to bylo. Je to něco podobného, jako kdyby nějaký blázen dodnes tvrdil, že Irák byl napaden kvůli zbraním hromadného ničení. Záleží na budoucnosti, třeba se to jednou bude vyučovat ve škole a budoucí "historikové" vašeho kalibru na tom budou vysvětlovat "historii". Podobných nesmyslů je celá "historie" plná, můžeme začít třeba hrozbou Římské říši, kterou představovala "Germánie", ve skutečnosti to byl úplně stejný blábol jako ZHN v Iráku, který měl ospravedlnit další útočnou válku, nebo například jidovskou pohádku o tom, jak Arabové chtěli napadnout IzraHell a tak raději IzraHell zaútočil první. Atd, atd.

Takže nic nevyvracejte a raději se k tomu ani nevyjadřujte.

> Tajná kronika Mongolů, což je historický dobový pramen

Nicméně tohle mě opravdu pobavilo. Ještě přidejte Bibli a máme to celé po kupě. [chechtot]

355962

23.2.2017 15:53

RE: skutečně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 355962

Co Vás tak pobavilo na Tajné kronice Mongolů? Analyzoval jste jazyk, jakým byla zapsána a neodpovídá snad staré mongolštině? Které údaje v ní Vám přesně nesedí? Čínští a arabští kronikáři středověku falsifikovali historii? Nepíšu přece, že něco vím, předkládám Vám dochované historické prameny.

355964

23.2.2017 16:03

RE: skutečně

anonym 89.?.?.?

Reakce na 355954

bylo by to k smíchu kdyby to nebylo spíše k pláči, ale ten "hypotetický rozhovor vzdělaného člověka s historikem" má k realitě bohužel mnohem blíž, než byste si chtěl myslet...

355965

23.2.2017 17:37

RE: skutečně

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 355947

A nikoho nenapadlo, že to mohli byť letné sídla, ktoré nemá zmysel vykurovať počas chladných mesacov, keď sú neobývané? Všetci hneď vymýšľate senzačné katastrofícké scenáre.

355969

23.2.2017 18:18

RE: skutečně

anonym 89.?.?.?

Reakce na 355969

Nebyly to letní sídla, to byste zjistil kdybyste se o to sám zajímal.

A také, nejedná se o nějaké fantaskní teorie, prostá konstatace porozovaných faktů. Kdyby to byla jedna záležitost, dalo by se nad tím mávnou rukou a na něco to sepsat, když jsou těch "nezapadajících" faktů desítky, stovky a všechny do sebe zapadají jako puzzle a tvoří jednotnou mozaiku, pak nad tím sice lze zavírat oči a tvářit se že jsou to konspirační teorie, ale realitu to nezmění.

Vysvětlení nemám, ale kdo se seznámí z fakty, ten může dojít jen k jednomu závěru, že něco bylo jinak než historie tvrdí.

355970

24.2.2017 20:07

RE: skutečně

jiny anonym 94.?.?.?

Reakce na 355947

Ano, vysel o tom velmi zajimavy serial na
http://www.cez-okno.net/clanok/zkaza-velke-tartari...
.
.
http://www.cez-okno.net/clanok/zkaza-velke-tartari...

osobne za klicovy dukaz povazuji nanosy zeminy po cele evropske casti ruska i dal na zapad, podivne "zakopana" prizemni patra.. a pak jiste velmi zajimavy fakt, ze narozdil od kanady a severozapadu usa nejsou v sibirske tajze zadne obrovske sekvojovite stromy a zadne stromy nejsou starsi cca 200let.... ac druhy stromu tam se vyskytujici bezne ziji nasobky teto doby!

356006

23.2.2017 13:37

Policie ?

Altman 93.?.?.?

Našli jsme kostru, volá nálezce. Jak vypadá, ptá se policajt. Skoro jako kostra od biciklu ...

355949

23.2.2017 13:40

Sounáležitost, která dává sílu

Moiry 82.?.?.?

Velká Tartárie se podle zachovalých map rozkládala od Lisabonu po Vladivostok.
Nesmíme zapomínat na Ibery, Umbry a další zapomenuté příslušníky obrovského lidského společenství obdařeného schopnostmi, kterých se světový parazit dodnes bojí. K vyspělé civilizaci Velké Tartárie patřil Atilla a Hanibal také.
Egyptští faraónové byli modroocí.
Všichni vůdcové lidu Velké Tartárie podlehli úlisnosti, falši a zradě entit, které v době rozkvětu Velké Tartárie, honili kozy po poušti a jejich ženy neznaly ani sponu so vlasů.
Důkladná znalost našich skutečných dějin nám umožní se dalších chyb vyvarovat.

355950

23.2.2017 13:58

Mapy Velké Tartárie

Moiry 82.?.?.?

http://uloz.to/x4zowtQ6/omf-tarmap-zip

355952

23.2.2017 14:04

Holstein-Gottorp-Romanov

Moiry 82.?.?.?

Ne, že bych wikipedii příliš věřila, ale výměna původních Romanovců za jakési entity v 18.století je dost dobrým vodítkem pro uvažování nad příčinami zkázy Velké Tartárie.

Romanovci (rusky: Рома́но&# byli původně ruský bojarský rod a od roku 1613 druhá panovnická dynastie vládnoucí v Rusku. Romanovský rod vymřel po meči roku 1730 a po přeslici v roce 1762. Noví carové z linie Oldenburků (vzešlé ze sňatku romanovské velkokněžny a vévody z Holstein-Gottorpské linie) přijali rovněž romanovské jméno, ačkoliv genealogicky je přesnější název Holstein-Gottorp-Romanov. V tomto smyslu bývají tedy za Romanovce zpravidla označování všichni ruští panovníci až do roku 1917.

Spolu s původními Romanovci zanikl i jejich erb a pozdější vládcové Rusi gryfy z ruských památek a artefaktů odstranili.
Žádní iniciároři a komisaři VŘSR nemuseli do Ruska jezdit. Na přípravu měli celých 150 let.

355953

23.2.2017 14:54

Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska

Bety 213.?.?.?

Tyto valy reálně existují, celková délka těchto obranných valů dosahuje 1000 km, jejich zbytky se zachovaly dodnes u řek Viť, Krasnaja, Stugna, Trubež, Sula, Ros a dalších. Dosahovaly výšky 10-12 metrů a byly doplněny příkopy a opevněním. Tyto valy vedly jižně od současného Kyjeva po obou březích Dněpru podél jeho přítoků.
O době jejich vzniku jsou vedeny spory i o tom, kdo je navršil.
Nicméně takto náročné dílo těžko mohlo uskutečnit nějaké nevýznamné kmenové společenství, nebo i knížectví. Obranné příkopy byly na jižní straně.
Neříkám, že souhlasím s autorem článku. Ale i v současné době vidíme, jak je historie přepisována. Každý vítěz očerňuje svého protivníka, aby ospravedlnil anexi jeho území. Všichni například opakujeme ve škole naučené poznatky o mravní zvrhlosti Féničanů a přitom se opíráme o zprávy jejich konkurentů Římanů, kteří se navíc důkladně postarali o to, aby po Féničanech nic nezbylo. Také pochybuji např. o tom, že vypálení Alexandrijské knihovny, obsahující prý přes 300000 svitků bylo ze strany Římanů nechtěné.
Četla jsem také, že podle moderních genetických poznatků byli Slované na našem území odjakživa a mísení probíhalo pomalu,po malých skupinách. Tak co teď s tím slavným "stěhováním národů"?

355955

23.2.2017 16:28

RE: Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska

dub 89.?.?.?

Reakce na 355955

ona i velká "čínská" zeď měla držet lidi na druhé straně, aby nelezli na sever, a ne naopak, jak se tvrdí...

355966

23.2.2017 20:26

RE: Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska

Bety 213.?.?.?

Reakce na 355966

Srandu si lze dělat ze všeho, nicméně ty valy existují. Já netrpím potřebou vylepšovat prehistorii svého etnika, články jako tento neberu jako danou pravdu, ale některé otázky vzbuzuje - i když bych řekla, že ten Čingischán je fakt přes čáru.
Když vezmeme do úvahy, kolik knihoven v historii lehlo popelem, kolik dokladů o minulosti zničily např. křesťanské církve po celém světě... historie je spíš samý otazník než plnohodnotné odpovědi. Řeklo by se, že starověký Egypt je prozkoumaný až až, archeologové se tam hrabou už nejméně sto let. Nedávno ale prohlásili, že podle všeho zatím vykopali sotva jednu desetinu ztracených chrámů a měst.
Mně je úplně jedno, jestli Anglosasové, Židé či jiné národy ohrnují nos nad všemi ostatními. Já jsem Češka a svůj národ považuji za zcela rovnocenný těm ostatním a neměnila bych s nimi. Ať si trhnou - a vy také.

355973

23.2.2017 21:54

RE: Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska

dub 89.?.?.?

Reakce na 355973

to nebyla sranda, opravdu je postavená tak, aby držela lidi uvnitř, ne venku.
takže číňani by si asi plot kolem sebe, aby nemohli ven, nestavěli...

355976

23.2.2017 15:09

Velká Tartaria - Encyclopedia Britannica, Vol. III, Edinburgh, 1771. p. 887.

Sasin 178.?.?.?

Amíci kočují po světě více než 200 let a to může v pohodě pro HisTóriky znamenat časový úsek, rychlost, čii hodnotu statistické odchylky. Gdyž to hodně nesedí, mohou vytáhnout svůj čarovný karbohypernukleozpětný časový měřič a doplnit to novýma Ezopovýma bajkama. Změří to s přesností klidně na padesát let koeficientem úrokové míry. Dokážou nastavit dokonce to měření tak, že se události řadí podle požadavků časosběrného hyperměřiče, což je u Slovanů nepochopitelný jev. Ostatně všechno to západní vědění se odvozuje od konstanty má dáti dal, čili jedna plus jedna jsou dvě a basta, což se hodí spíše pro neživotné výpočty, kradení, výbírání renty, páč hledat u živého takovou sprostotu ducha je strátou času. Takže místo toho počítání kočovníků by bylo lepší přidat třeba něco o kulturní přirozenosti Slovanů, kterou nabiflovaní zhysterizovaní HisTórici na důkaz imaginární schopnosti čtení a porozumění jim neurčených textů posílají Slovany do modliteben Indie. S chutí si přečtu pokračování.

http://www.biosferaklub.info/velka-tartaria-je-cas-doplnit-ucebnice-dejepisu/

355956

23.2.2017 15:12

Celý

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

svět je stále Tartárie, statčí jen vysvětlit ten pojem. Je to věčná Roma? Nebo nejstarší slavná Židea? Nebo největší z největších nejpůvodnější Rosija, se všemi svými zapomenutými a předělanými prapůvodními Otroky - Slavjany... pardon, Rusy?

A poďme všeci, napíšem si taky nějaký dějiny. Já myslim, že prapůvodně byla všechno Jednotná Spravedlivá Tartárie (od Moskvy k Moskvě), kterou obývali prapůvodní prastaří Čehúni, kteří moudře vládli svým poslušným čehůnkám a čehůňatům. [cool]

355957

23.2.2017 16:34

Ano, lidstvo degeneruje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

355967

23.2.2017 21:35

koukněte na google mapy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

http://myslenkyocemkoli.blogspot.ca/2015/01/zkaza-...

355974

23.2.2017 23:11

Tatari a mechanika dejin

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Povidani o Mongolech mi pripadalo vzdycky jako vymyslene. Neco jako z nabozenstvi. Varod ...maly kocujici ..negramotny dobyl skoro cely svet v te dobe behem 20 ti let. To nikdy nemelo smysl. Turkove kdyz vtrhly do Evropy tak potrebovali na porazeni Byzancie 800 let !!! a bylo jich hodne , temer profesionalni valecnici , gramotni !!!

Na tech mongolech neco nesedi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

355977

24.2.2017 13:42

RE: Tatari a mechanika dejin

RChPz 178.?.?.?

Reakce na 355977

Spôsob pohľadu moderného človeka sa líši od toho, ako sa na svet a dianie v ňom pozerali ľudia v rôznych časových obdobiach a kultúrach. Mongoli boli kočovníci. Kmeň kočovníkov narazí na druhý kmeň kočovníkov. Oba sa živia pastiersko-lúpežníckym spôsobom. Takže... Porúbať alebo podriadiť? Ci sa dotyční podriadili, alebo boli sčasti porúbaní a podriadení nehralo rolu. Boli začlenení do kmeňa, alebo mu platili daň. Samozrejme, povinná vojenská služba. V pomocných oddieloch, ak sa osvedčíte, postúpite v hierarchii vyššie. A proces pokračoval, vlna sa šírila ďalej. Expanzia kočovníkov pokračovala. Bol to stredovek. Otázka neznela "Kto ty takoj?" ale "Pod kym chodiš?" (Alexander sa tiež nepresekal cez celý v jeho dobe známy svet len s partiou macedónskych horalov. Alebo: Koľko Habsburgov bolo v Habsburskej monarchii? Aspoň čo sa šľachty týka?) Mongolov ktorí prišli do Ruska v celkovom počte kočovných nájazdníov bolo pár percent. Expanzia sa zabrzdila a zastavila až po tom, čo mongoli do svojej ríše absorbovali všetkých dostupných kočovníkov. Spôsob života usadnutých kmeňov, či už slovanských alebo iných, neprodukoval dosť veľký počet mužov použiteľných ako jazdní bojovníci a taktika boja kočovníkov je založená na jazde, obvykle ľahkej, vysoko mobilnej. (Zhruba prerozprávané čo som si vypočul z prednášky buď Borisa Julina alebo Klima Žukova, už neviem presne.) Komu išli dane? Mongolom. Kto ich vyberal? Komu Mongol povedal. Nemusel to byť mongol, ba ani tatár. Vyberal navrch pre seba? A dostal od Rusa naložené že pľul krv celú cestu domov? Mongol prstom nepohol, iba ak mu sám priložil, že ako "Čo mi tu zasr.. kazíš poriadky, keď všetko dobre ide."
Opis hrubý, až kostrbatý, doporučujem prednášky už zmienených historikov.

355993

24.2.2017 23:38

RE: Tatari a mechanika dejin

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 355993

A co gdyž to byli opravdu Mogolové. a všechno to kočování si čerti vymysleli? Ha? Většina blboňů si dokonce dokáže představit, že gdysi se na sahaře pěstovaly banány, jenže jejich časoprostor je tak omezený, že se soustředí na písmo Tóry jenž sepsali supi z dob nepohody. Z toho lze vyvodit jediné. Supi se vrhli na problémy a dolovali co jim držky stačili. Asi tak jako dnes pomáhají Africe a Střednímu východu. Je to stejné jako se vrhnout na nemocného. Jenže už mají pojistku, evoluční krytí, gde jako lva, co si zlomí hnátu stejně supi ohhlodají na kost. A teď se jistě nabízí řešení. Držet supi od těla aby nedostali ani chlup.

356020

24.2.2017 9:23

Tak takhle ne soudruzi!

Jermak 90.?.?.?

Článek je hrozný blábol. Ani jednu tezi nedoloží fakty, volně skáče od 18. století k 12. a zase zpět. A některá tvrzení jsou více než komická. Např. že " v 18. století dopad asteroidu zničil slovanskou populaci, čehož využili západní nepřátelé Slovanů na dosazení Romanovců a ovládnutí ruské říše"...Ve skutečnosti Romanovci nastoupili k moci již začátkem 17. století (zvoleni bojary) a právě v 18. století ji značně rozšířili, za Petra Velikého a Kateřiny Veliké.
Dále, pokud autor článku tvrdí, že žádní Mongolové-Tatarové neexistovali, že se ve skutečnosti jednalo o Slovany, kdo tedy ve 12. století vypálil Kyjev "matku ruských měst"? Sami tito "védští" Slované? Slované si vypálí Kyjev a vyženou své vlastní obyvatelstvo a vládnoucí Rurikovce na sever a severovýchod - do Novgorodu a Moskvy (tehdy malého knížectví stranou). Když neexistovali Mongolové, Tataři a Zlatá Horda, kdo tedy dobyl Bagdád a vyvrátil arabský chalifát? Kdo dobyl Čínu? Kdo se neúspěšně pokusil napadnout po moři Japonsko? Jsou snad kromě ruských a evropských záznamů nespolehlivé i záznamy arabské, byzantské, čínské a japonské? Čingischán byl Rus? Nebo neexistoval? (Doporučuji dobře udělaný Bondarčukův film na toto téma "Mongol"[mrknutí jedním okem]. Nevládl Kublajchán Pekingu, Tamerlán jihu (porážkou seldžuckých Turků oddálil pád Byzance). Neexistoval Batuchán? /// Oblast Mongolska historicky dala světu několik silných nájezdnických vln, které silně ovlivnily světové dějiny. Nebyli to je jen Mongolové-Tataři. Byli to také Hunové, kteří v 4.-5. století přispěli k pádu Říma a započali tzv. "stěhování národů". Když si takovou dobyvačnou kampaň dokázali zorganizovat Hunové (nebo Avaři v 7. století), tak proč ne Mongolové-Tataři od století 12.? Turci přišli do Turecka rovněž z původní vlasti, která se nacházela v oblasti Mongolska. A to ve dvou vlnách - napřed Seldžukové a pak Otomani. Avarská vlna (spolu se Slovany) ovládla Balkán (chorvatsko-avarské dobytí Splitu okolo roku 600) a osídlila i naši vlast (české kmeny přišly do naší kotliny spolu s Avary). Tedy, zdá se, že oblast Mongolska a "Tartárie" byla dlouhou dobu dějin jakousi porodnicí silných nájezdnických vln skvělých jezdců a střelců z luku - Hunů, Avarů, Mongolů, Turků, Tatarů, Kumánů, Pečeněgů, Nogajců atd., atd. To lze těžko nějak zaretušovat...

355985

24.2.2017 10:40

RE: Tak takhle ne soudruzi!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 355985

Vážený pane,

jak praví výše pan v diskuzi Lhoták, nemějte pochyby a přistupujte k článku se zdravým kritickým rozumem! Sice Vám nebude moci ukázat Ptolemaiovu mapu s Velkou Tartárií, neukáže Vám ani nařízení Putina, že tato věc má být zařazena do učebních osnov, protože obojí je nesmysl, ale to vůbec nevadí. Na internetu naleznete pouze návštěvu Putina Geografického institutu, jak si prohlíží historické mapy, a jeho vyjádření k bitvě na Kulikovském poli, že na obou stranách bojovali Rusové, což v podstatě bez zkreslování a padělání historie říci lze.

Věřící v Tartárii budou šermovat středověkými mapami, kde je jako Tartárie zobrazována Velká horda a následnické chanáty a středověkými ilustracemi z bitev, kde obě strany mají evropské rysy i výzbroj. To, že např. Aristoteles a antika byli pozdějšími malíři zobrazováni třeba v renesančních kostýmech a kulisách, brzy, doufejme, povede k přepsání dějepisných čítanek. Možná pak nastane i čas, kdy do nich zařadíme i bájnou Ultima Thule a germánské védy. To bude teprve "srandy" kopec vrchovatý.

355988

24.2.2017 15:38

RE: Tak takhle ne soudruzi!

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 355988

Nepochybně, okamžité reakce v diskuzi vedou k nepřesnostem. Na mapách Ptolemaia, vydaných Sebastianem Münsterem přibližně v roce 1540, je tatáž říše Slovanů uvedena jako Asia Maior a tři Indie: India, India extra, která leží na východ od ní, a India Superior, která se nachází v severovýchodní části našeho kontinentu podél současného Ochotského moře. Tato hlavní Indie sousedí se zemí z názvem Kathay regio (Čína - rusky Kitaj), která je uvedena například v Atlasu Nicolase Sansona z roku 1653 jako provincie Velké Tartarie. Jako oprávněný považuji i názor, že tažení Alexandra Velikého, mimochodem proslavené právě dokonale naplánovanou logistikou, skončilo na nepřekonatelném odporu branných sil Indie, přičemž nešlo vůbec o Indy, jak je dnes známe, ale o vojska Slovanů či Árijců, s nimiž byla India spojována. Ale to vůbec nevadí. Co opravdu vadí je fakt, že nesmysly nám vtloukají do hlavy vědci, kteří jsou placeni za to, aby seriózně bádali a hledali pravdu.

355996

24.2.2017 15:51

RE: Tak takhle ne soudruzi!

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 355996

Alexandr Veliký, alias Makedonský, svůj úkol splnil na 100%, a hned na to se vrátil. Krátký zbytek života dožil v Egyptě.

Úkolem bylo zničit důležité artefakty v Indii, což taky provedl. A my se dnes můžeme přít o to, jak to bylo v předbiblejské době.

355997

24.2.2017 18:21

RE: Tak takhle ne soudruzi!

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 355997

Alexandr zemřel v Babylóně. Do Egypta už se nevrátil. Jeho výprava do Indie byla fiasko. Dostal se v podstatě jen na hranice. Do vnitrozemí či důležitějších měst nepronikl. Byl těžce poražen jedním z místních králů. Armáda se mu začala bouřit. Na cestě zpět byl v Pandžábu navíc těžce zraněn šípem.

356001

24.2.2017 18:48

RE: Tak takhle ne soudruzi!

lcc 62.?.?.?

Reakce na 355997

Tvrdiť, te Alexander išiel do Indie primárne preto aby zničil nejaké aterfakty, to je riadna kravina.
Išiel niekam ,kde ani nevedel čo je a nie aby tam niečo zničil. Nakoniec sa do Indie aj tak nedostal . Nezničil preto v Indii nič, to sú hlúposti. Neviem kde na to chodíte.

356002

24.2.2017 21:42

RE: Tak takhle ne soudruzi!

dub 89.?.?.?

Reakce na 356002

jo, a kolumbus plul do ameriky taky na slepo[smích]

356016

24.2.2017 22:14

RE: Tak takhle ne soudruzi!

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356016

Dobrá připomínka. Kolumbus původně hledal cestu do Indie západním směrem[smích]

356018

25.2.2017 13:08

RE: Tak takhle ne soudruzi!

Honza999 86.?.?.?

Reakce na 356018

Kolumbus nehledal cestu do Indie.
Kolumbus věděl od Vikingů, že na západě je kontinent a věděl co hledá. Kdyby měl dost svých vlastních financí, nemusel by oblbovat královský rod lží o hledání cesty do Indie. Na hledání nového kontinentu by žádné finance nedostal, protože nikdo z mocných a bohatých nebyl o jeho existenci přesvědčen. Existence Indie ale byla reálná a dosavadní cesty do ní byly ovládány jinými mocnostmi.
To že i po objevu nového kontinentu se tvářil jako že si myslí že objevil západní cestu do Indie byl čistě pud sebezáchovy - žádný mocný nemá rád, je-li oklamán. Investor zaplatil cestu do Indie, dostal cestu do Indie.

356034

25.2.2017 14:09

RE: Tak takhle ne soudruzi!

dub 89.?.?.?

Reakce na 356018

jo, jako zednář byl kolumbus úplnej blbec, kardinál radící fanatické katolické královně taky, a informace typu mapy piriho reise byly podivuhodným zhmotněným vnuknutím ničím nevysvětlitelné intuice (která přesto hledala cestu do indie)...

proto se likvidovaly knihovny a další informace a vatikánský archiv je tajný víc, než návod na vodíkovou bombu.

zkrátka všude samej blbec, obzvlášť mezi (j)elitama, který na takový pochybný podniky poskytují velké prachy, a to z čistého altruismu...

ach jo...

356038

24.2.2017 17:16

RE: Tak takhle ne soudruzi!

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 355996

India je Indie před řekou Ganga. India Extra je Indie za řekou Ganga. Indie Superior je přelud v ptolemaiovských a arabských mapách , kterému se také říká "Dračí ocas" či Tygří ocas a měl představovat jakýsi polostrov či subkontinent v jihovýchodní Asii, ne v severovýchodní části "našeho" kontinentu podél Ochotského moře, jak uvádíte. Co vůbec myslíte "naším" kontinentem? Evropu? Asii? Euroasii? Indie Superior může být nějaký dozvuk starověkých informací o Malajském poloostrově či ostrovech jako Japonsko či Indonesie. Nicméně, po re-edicích ptolemajovských map se tento pojem přestal používat. Asia Maior je prostě název hlavního asijského kontinentu (narozdíl od Asie Minor, tedy Anatolie), ne "říše Slovanů". Jak mohou být tyto mapy matoucí ukazuje třeba ještě mapa "střední a východní Evropy" tohoto zmíněného Sebastiana Munstera, který na ní ještě v 16. století zobrazuje Scythii (kde byli Skytové v 16. století??) v sousedství Moskvy (Moscovia) a na sever (či východ) od Moscovie uvádí Tartarii, ovšem na západ od řeky Don(!). A druhou Tartarii uvádí u Krymu. Nicméně to +/- sedí, protože Tataři žili na Krymu a poblíž Moskvy (dnešní Tatarstán a Povolží není nijak daleko). Sanson zase pro Scythii používá název "Sarmatie", Ruské země zobrazuje pro okolí Lvova a Volyně a název "Grande Tartarie" používá pro Sibiř (východ od Uralu nebo spíše až od řeky Ob/Irtyš). Moscovie je na západ od Uralu a Malá Tartarie opět v sousedství Krymu.

355998

24.2.2017 11:10

Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

A to zejména v tom, že jako nárazníková země dokázala uchránit Evropu před těmito mocnými nájezdníky. A to i za cenu pádu původní Kyjevské Rusi, ústupu na sever (Novgorod) a zejména do moskevské oblasti, kde vzniklo nové centrum státu. A na zpětném dobývání jižních ztracených území na Tatarech, Zlaté Hordě atd. To byl ovšem proces, který trval několik století. Dokud neexistoval ruský stát, tak se Euroasíí volně proháněly obrovské masy kočovníků-nájezdníků. Svědčí o tom historie Hunů, kteří započali svou expanzi do Evropy rovněž v Mongolsku (v 2. století) a Góty (například) usazené tehdy na březích Dněpru hnali před sebou až na Pyrenejský poloostrov(!). Ostatně veškeré Germány tehdy před sebou tlačili na Západ. Přispěli k zániku Západořímské říše, Východořímská jim raději platila poplatky za udržování míru. Rozhodující bitvu prohráli až ve Francii na Katalunských polích, od té doby začal ústup Hunů - a toto početné etnikum z historie zcela zmizelo. Totéž je známo o Avarech - roztáhli se z Mongolska až po hranice s Franckou říší. Dělali aliance se Slovany (doloženy aliance s Chorvaty a pravděpodobně s Čechy). Pokud existoval legendární praotec Čech (či někdo obdobný), tak jeho kmen přišel do Čech nejspíš spolu s Avary. Sámo naopak už s Avary bojoval... Kde zmizelo toto mocné etnikum? Turci začali svou anabázi do Anatolie rovněž vyhnáním z Mongolska. Kdo byl tak mocný, že je vyhnal? Čingischánovi Mongolové a Tataři? Možná je Mongolsko nyní tak liduprázdné právě proto, že tamější populace tak přeexpandovali - ale Turci v Turecku jsou 80 milionová (!) populace plus ještě osídlili rozlehlý Turkmenistán a Ujgursko. Bulhaři byli rovněž turecko-tatarské etnikum. Asimilovali se mezi Slovany. Kumáni-Kipčakové, rovněž rozsáhlé a rozmanité turkické etnikum sahající ve 12. století od Maďarska přes černomoří až po Irtyš. Jako dorozumívací jazyk mezi různorodými kmeny údajně jako "lingua francu" používali slovanštinu...K tomu příbuzní Pečeněgové, Polovci atd. /// A mezi těmito etniky si Rusové vybudovali svůj prostor. Sibiřsko-mongolská "Tartarie" se vysídlila a vysílila neustálými expanzemi směrem na západ, jihozápad (Byzanc) a do Číny a Rusko pak expandovalo za pomocí Kozáků (původně též různorodý mix etnik) do uvolněného prostoru na Sibiři až k hranicím Číny a Japonska. Na druho stranu je třeba si uvědomit, že Tatarstán (Kazaň) není od Moskvy nijak daleko...

355990

24.2.2017 11:44

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 355990

Důležité je, že všechny Vámi vyjmenovaná historická etnika byla v prostoru Střední Asie kočovníky a zároveň profesionálními vojáky. Vojenský výcvik a poměřování sil se sousedními kmeny probíhal permanentně. Čína jimi byla neustále ohrožována a dokonce téměř polovinu jejího historického období jí barbaři na koních více či méně ovládli a ustanovili vlastní císařské dynastie - Kitani, Džürčeni, Mongolové, Mandžuové.

Čingisovi trvalo nejméne deset let než sjednotil pastevecké kmeny (Merkiti, Najmani, Kerejtové, Tataři) na území Mongolska a teprve pak expandoval, nejprve na jih a pak i na západ. Organizace jeho armády byla přísně hierarchizovaná (podobně jako římské legie), což byl základ úspěchu a drtivá výhoda proti např. evropskému rytířstvu, kde si s nadsázkou v bitvě každý dělal, co si zrovna umanul. Panem Lhotákem zmiňované mongolské poštovní stanice byly samozřejmě stacionární a sloužily mimo jiné k tomu, aby posel vyměnil vyčerpaného koně za čerstvého.

Jak jsem psal v jiném příspěvku pod článkem. L.N. Gumiljov měl zajímavé, kontroverzní teorie na právě toto historické období a tentýž prostor, ale byl to bez nadsázky pan historik.

355992

24.2.2017 17:38

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 355992

Souhlas. Čingischánova říše a její nástupkyně, je každopádně zajímavý fenomén. Ten rychlý vzestup a rozmach. A zánik. Obvykle se to vysvětluje lavinovým efektem - po počátečních úspěších se ostatní etnika raději připojovala k mongolsko-tatarským vojskům. Kdo se nepřipojil či nevzdal, ten byl tvrdě eliminován. Slabostí nájezdníků a kočovníků bylo, že neuměli prakticky spravovat dobytá města - museli přenechávat správu místním i po dobytí (pokud nechtěli město zrovna srovnat se zemí). A druhou slabinou bylo, že neměli žádné hospodářství - krom válčení a pastevectví.

356000

24.2.2017 20:07

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356000

Směšné, mluvíte o Mongolech, jako kdyby šlo o Sparťany nebo Peršany z dob jejich slavného árijského vládce Kýra. Měl byste si něco nastudovat o proslavených národech a dobyvatelích. Třeba si přečtěte knížku od Xenofóna O Kýrově vychování. Jak vysoký stupeň duchovní vyspělosti, kultury, organizace a poznání musela mít lidská společnost, která dokázala opanovat ostatní národy. Kýros byl vzorem pro Alexandra Velikého, Persie za krále Kýra inspirovala filosofy a tvůrce ústav helénské doby. Vítězného válečného ducha nikdy neměly primitivní pastevecké národy, natož pak kočovníci. Žádná kultura na světě nemohla zaznamenat vzestup a rozmach, pokud nedisponovala vysokým stupněm hospodářství, infrastruktury, vzdělanosti, vnitřní organizace, morální vyspělosti a společenského řádu. Žádné hordy barbarů z divočiny nikdy neovládly organizovaná společenství, natož aby něco podobného vytvořily. Nějaké kočovné kmeny Mongolů by musely být všem vyspělejším civilizacím, včetně Číny, jen pro smích, jen by se o něco pokusily. Zrovna tak byste mohl totéž co od Mongolů očekávat i od cikánů. Darmo mluvit.

356007

24.2.2017 20:46

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

E.R. 141.?.?.?

Reakce na 356007

Já bych ty cikány a další přičmoudlé hordy zas tak nepodceňoval...,vždyť to vidíme v přímem přenosu tu naprosto absurdní realityšou,kdy s přispěním jewrejských sponzorů a za asistence tlustých,obrýlených aktivistek a zdivočelých feministek a ostatních bezpohlavních kreatur a humanmutantů už brzy rozvrátí i tu naši euroatlantickou civilizaci a v čele s mrdlou Merklicí vrhnou Evropu o tisíc let nazpátek nehledě na výsledky tu vedených disputací....[velký smích]

356009

25.2.2017 15:09

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 356009

A já bych ty cikány and company naopak N E P Ř E C E N O V A L.
Moc dobře víme že bez oné podpory si umějí tak akorát vyhrabat džuznu v písku a vysméčit děcku mezi nohama. Nebýt podpory právě těchto chazarských a sluníčkářských vemen, tak by halekali tak akorát u sebe doma na dvorku.
Už se dopředu směji jak se to proti nim již brzy otočí.
I to je v plánu mocných. Použít, zabít. A politici zrádní toho vědí taky mnoho takže posloužili a půjdou.
Ale jedno vím dopředu, ač nerad predikuji cokoliv, nejsem prorok. Cikáni se už teď s těma piglínama koz paktují a nebude to jiné ani později, až se sem nahrnou za velkolepých jekotů herců, zpěváků a další tlup placených sluncí.[bliji]

356045

25.2.2017 21:54

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 356045

Mimikry Jardo z Brna, mimikry, to je absolutní evoluční přednost. Kdo koho živí a živit statisticky bude - odpovězte si vy daňový poplatníku ? Vaše hodnotová stupnice se s jejich hodnotovou stupnicí naprosto míjí , takže mám za prokázané , že vůbec nechápete, proč vás oni přežijí ( jako skupina skupinu ) .

356068

28.2.2017 17:07

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 356068

Tomu odporuje proroctví o dělení na kozly a ovce.
,,Žádný nespravedlivý nemá trvalý život ,, .
,,Sbírají snad lidé fíky z trnitého keře? Nese snad znamenitý strom prohnilé ovoce? Skutečně ty lidi poznáte podle jejich ovoce,, .
,,Je nemyslitelné, abych zničil ničemné lidi spolu s dobrými,, .

Jestli někdo ty Boží soudy co přicházejí přežije, budou to jen ti lidé, kteří mají vnitřní hodnotu mravního obsahu nezkaženou.
I kdyby ta čuňata z písku byla silná jako nevím co, nemají prostě v Božím plánu místo.
Je předpovězeno:,, Budeš hledět na místo pobývání ničemného a hle, on nebude! Ale moji milovaní budou užívat svůj život a nebude nikdo, před kým by se třásli,, .

Je mi jasné, že ta zvířata pod Satanem budou Božímu lidu ubližovat do určité doby ale také vím že přijde chvíle, kdy máme zalézt, zavřít dveře a počkat až přejde otevřené odsouzení. Takže si ty mimikry budou moci strčit do drdele.

356182

24.2.2017 20:46

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 356007

Vždyť Vy vlastně jenom píšete o tom, že dohromady nic nevíte o mongolské historii a kultuře. Předložte mi, prosím nějaké dochované hmotné památky Tartárie. Písemné, výtvarné, architektonické, jakékoliv. Zejména vtipné na "Levašově teorii" je to, až Asgard Irijský (Omsk) vyvrátili Džungaři, neboli Ojrati, což jsou příbuzní Kalmyků, čili opět barbarští mongolští pastevci. To je teda velká historická smůla, to Vám povím.

356010

24.2.2017 21:47

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356007

Pokud byste znal trochu dějiny, tak byste věděl že případů, kdy "barbaři" dobijí a ovládnou vyspělejší civilizaci je plno. Dokonce je to v dějinách běžný konflikt dravějších nomádů/kočovníků a usedlejších/zlenivělejších zemědělců větších měst. Proto padl Řím pod nájezdy Germánů (Vandalové v Římě) a Hunů. Proto Řecko ovládl Alexandr Makedonský z poněkud drsnější oblasti na severu. Proto se Čína téměř celou svou historii bránila nájezdníkům ze severu (ovládnutí Číny Mongoly či později Mandžuy byl civilizační propad) a později Evropanům. Proto původně perské horské kmeny ovládli usedlejší starověké civilizace (asyrskou, babylónskou, ionskou, egyptskou). Ostatně i ti Peršané se také mnohem později stali podrobeni právě Mongoly. Proto pod nájezdy barbarů neustále trpěla Byzantská říše. Ten úspěch "barbarů" může být dán zcela jinými faktory - větším zázemím (týlem), větší populací, větší mobilitou, houževnatostí, vycvičeností, strategickými faktory - nájezdníci mohli ve stepích chovat obrovské počty koní (strategická zbraň starověku a středověku) a dobytka, zatímco města byla uvázána k půdě. Stačilo jim zničit úrodu a byli rázem bez zdrojů. Ani ta Sparta, jak to používáte, není zrovna nejlepší příklad. To byl militaristicky organizovaný a úzce specializovaný stát jen na vojenskou činnost, civilizačně hrubší proti svému okolí. Úspěšný asi 800 let (což je na tu dobu úžasné), ale zanikl přesně na podobné problémy jako ta mongolská říše - nakonec měl nedostatek nejen vojenské populace, ale i té otrocké zemědělské, co na vojenskou vrstvu musela pracovat (Sparťané vesnice otroků čas od času vybíjeli, měli strach z povstání). S cikány jako vojenském nebezpečí jistě žertujete. Předpokládám, že víte, ze v Indii nepatřili zrovna do vojenské kasty. Navíc mi zcela zbytečně podsouváte, že bych Mongoly nějak snižoval. Pokud dokázali dobývat silně opevněná velká města (Peking, Bagdád, Kyjev, středoasijská města a města na blízkém a středním východ), tak to svědčí o tom, že vojenské know-how a dobývací techniky museli mít značné. Perskou civilizaci nijak nezpochybňuji, ale také začínali jako kočovníci (viz příbuzné skytské kmeny), na rozdíl od jiných civilizací a říší přetrvali. U toho Xenofonova Kýrose pozor, ta kniha není realita, ale Xenofonova představa, jaký by měl být ideální panovník/vojevůdce. Kýrose samozřejmě nezažil.

356017

25.2.2017 13:14

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356017

Zvláštní, jak stále stejnou fikcí argumentujete tam, kde má být ona fikce vyvrácena. "Barbar", to je v řečtině něco jako "blabla", čili starověcí Řekové nazývali barbary všechny národy, jejichž jazyku vůbec nerozuměli. Rozhodně nejde o označení méně vyspělých národů, byť by si to Řekové rádi sugerovali. Na severu byla totiž ona říše Tartaria Magna, jejíž kultura a civilizace byla vyspělejší, než ta Řecká, a později i ta Římská. Takže vaše příklady jsou mylné, tak jako je falešná celá historie popisující vyspělou helénskou civilizaci v konfliktu s oněmi primitivními "barbary". Nakonec psali ji původně samotní Řekové a Římané ze svého subjektivního pohledu. Jejich civilizaci navíc oslabenou křesťanstvím vyvrátily vyšší civilizace védské disponující rozsáhlejšími a vyspělejšími zdroji jak materiálními tak lidskými. Ono totiž mít k dispozici vycvičené a dobře vyzbrojené vojáky ve vysokém počtu, takticky a morálně vyspělou armádu schopnou postavit se Římu, to vyžaduje vysokou úroveň zázemí, vnitřní organizace a duchovního vedení. Řím nepadl ani pod nájezdy samotných Germánů, nýbrž pod organizovaným vojenským i psychologickým tlakem slovansko-árijských držav, k nimž Germáni také patřili. Pouze plíživá pandemie křesťanství infikovaná kněžskými klany sivých ras tyto državy rozvrátila zevnitř, podobně jako samotné Římské impérium.

356035

25.2.2017 14:35

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356035

Abych se ubezpečil, že vůbec víte o čem hovoříte, a že to celé nemáte zpřeházené cik cak, vy se tedy domníváte, že starověké Řecko sousedilo s "Tartarií Magnou" ??
Můžete tedy uvést o jakou dobu se jedná, kudy vedla taková hranice mezi starověkým Řeckem a "Tartarií Magnou" a jakými národy byla tato Tartarie obývána? Kde se podle vás nacházela ta kulturně a civilizačně vyspělá střediska "Tartarie Magny"? Můžete jmenovat nějaké významnější město, hlavní město, oblast, vládce?

A druhý dotaz. Vy jste opravdu si ani na příkladu právě toho starověkého Řecka nevšiml toho neustále se opakujícího vzorce, že na civilizaci starší, usedlejší a vyspělejší zaútočí nově příchozí dravější civilizačně méně vyspělí, ale často mnohem početnější a vojenští, nájezdníci, až ji vyvrátí a v lepších případech asimilují a ne jejích ruinách vybudují civilizaci svoji? 14 civilizačních vrstev Troji vám nic neříká? Vyvrácení nejstarší vyspělé mínojské civilizace (první písmo, ale prakticky minimální fortifikace) mykénskou, mykénské, achajskou....až nejmladší dórskou? A i tu nakonec ovládnou Makedónci ze severu. A po nich Římani a Turci...

356041

25.2.2017 16:23

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356041

Hranice Tartarie cik cak podle map:

https://www.google.cz/search?q=tartarie&rls=co...

Pokud vezmeme v úvahu, že hranicemi Tartarie byly oceány (Atlantský, Severní ledový, Tichý, Indický) a její existence v ořezané podobě přetrvala do 18. století, byla součástí Tartarie většina měst Eurasie, původní názvy si laskavě najděte sám. Města z ruské části Asie zničilo zmíněné kataklyzma. Nejstarší archeologicky doložené město za Uralem je Arkaim (min 2000 př.n.l.) O něm se píše:

Arkaim byl okrouhlý s vysokými věžemi a zvnějšku obložený barevnými glazovanými cihlami. Po střechách obydlí vedla cesta pro pěší a vozy a uprostřed města stála observatoř. V hradbách byly čtyři brány, které vytvářely obrazec svastiky. Tento posvátný symbol slunce znali a používali ve starověké Indii, Íránu a Egyptě, zrovna tak i Mayové a později se objevil na Rusi. Obyvatelé Arkaimu byli, podle kosterních nálezů, vysocí a hezcí a zřídka byli nemocní. Zabývali se zemědělstvím, chovem dobytka a hrnčířstvím. Když objevili v okolí ložiska mědi, začali ji zpracovávat. A z Arkaimu začaly proudit karavany s bronzovými sekyrami, noži a dalšími výrobky řemeslníků, a mířily do Íránu, Indie, Řecka i Sumeru.Tam všude vítali vysoké a světlovlasé lidi s úctou, považovali je za polobohy a vážili si jich za jejich moudrost, vědomosti, vstřícnost a přátelskost. Mezi nimi byli i vynikající léčitelé a v oboru astronomie neměli sobě rovných, ani tomu jinak být nemohlo, protože vědomosti svých předků předávali svým potomkům již v raném dětství.

K národům Tartarie patřili Skytové, Gótové, Rusiči, Keltové, Bohémové a řada dalších. Nevěřící Tomáš Vašeho ražení mi ovšem nestojí za ten čas, abych vše ověřoval a dohledával. Nejsem chodící encyklopedie.

Problematika civilizačních cyklů je dosti složitá otázka, z níž vskutku vyplývá, že mladší civilizace porážely a pohlcovaly ty starší. Tady Vám ale nehodlám dělat zdarma osvětu, zvláště když si dětsky naivně pletete vitalitu nově dospělé civilizace s divošstvím primitivních kmenů.

356048

25.2.2017 18:19

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356048

Já jsem se vás ovšem ptal, kde a kdy starověké Řecko sousedilo s Tartarií Magnou (dle vašeho předchozího příspěvku). Na to jste nedokázal odpovědět.

Vy vlastně co děláte, tak vše nazvete Tartarií a pak vám tam v zcela rozličných dobách a v jiných geografických dobách mohou žít Gótové, Skytové, Keltové či poněkud záhadní "Bohémové". Ty Góty kupříkladu myslíte Góty na ostrově Gotland nebo Góty v Podněpří? V Panonii? Ve Francii? Či snad ve Španělsku, kde dali jméno Katalánsku?

Arkaim je trochu jiná story. Já nepochybuji, že na pomezí východoevropských stepí a Střední Asie a žila vyspělá etnika. Je dost pravděpodobné, že se tam nachází celé jádro indoevropské civilizace (jak to nabízí kurganská teorie, a to jádro je ještě o nějakých další 3000 let starší než samotný Arkaim), tedy že z toho jádra odcházely jednotlivé etnické či kmenové proudy v různých vlnách a do různých směrů (Indové, Peršané, zaniklí Chetité, Řekové, Italikové, "Kelti", Germáni, Slované). Ale to nemá žádnou souvislost s Tatary (Tataři nejsou indoevropské etnikum, ale turkické). Je dost nepřehledné, uvádět na jednu stranu 2000 př.n. starý Arkaim, či možná ještě starší, brát ho pevný stavební kámen jakési teorie a na druhou stranu zpochybňovat mnohem mladší a lépe zdokumentovanou událost jako byl rozmach mongolsko-tatarské říše v od 12. století našeho letopočtu. Doložený v Rusku, Číně, Japonsku, Persii, Indii, Arábii, Anatolii i v Evropě a tudíž z mnoha na sobě nezávislých zdrojů.

356052

25.2.2017 19:16

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356052

Jaká souvislost s Tatary? Žádní neexistovali. Já mluvím o tisícileté Slovansko-árijské říši, jíž helénský či latinský svět přiřkl název Tartaria. Slované si tak nikdy neříkali. Teprve od počátku 19. století obmyslné zotročující síly vnukly Rusku sebeponižující označení Tatarů a blamáž o tatarském jhu, kterou rozšířily jako historickou pohádku do celého světa, aby přikryly své zlořády. A přiznám se, že Vaše "perlení" pojmy, názvy a vysvětlivkami náhodně sebranými z internetu mne už nebaví číst. Tímto Vám děkuji za rozhovor.

356057

25.2.2017 20:31

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356057

Člověče vy to tedy máte popletené...Tak Tataři podle vás tedy nikdy neexistovali a neexistují? A co třeba krymští Tataři? Nebo povolžtí Tataři? Astrachanští... Z jakého důvodu tedy v Rusku existuje republika Tatarstán?

Vždyť si v každém druhém příspěvku zcela protiřečíte. On si podle vás někdo existenci Tatarů vymyslel až v 19. století? Takže nebyli Tataři ani v Polsku a Poláky rovněž někdo pomýlil jakousi pohádkou o Tatarech? https://pl.wikipedia.org/wiki/Tatarzy_w_Polsce

Bátú-chán podle vás tedy nedobyl Suzdal či Kyjev a nebojoval s Bélou IV? Kdo to tedy bojoval? Sami Rusové proti svým vlastním městům?

356061

25.2.2017 21:24

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 356061

Jsem trochu i folklorista a příběh Tartárie mne zajímá. Spíš to ale vypadá, že spadá do oboru religionistiky, na což zde v diskuzi od "začátku" poukazuji.

356067

26.2.2017 0:46

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356061

Bátú-chán, Mongol jako vyšitý:

Vložený obrázek

Typický zástupce mongoloidní rasy [oči v sloup]

356071

26.2.2017 1:18

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356071

Pane Lhotáku, obávám se, že nejste schopen kritického myšlení. Domníváte se snad, že Batú seděl autorovi této moderní busty modelem? Dokážete odhadnout, jaká doba asi uplynula od života Batú-chána a vytvořením této busty? A Žižku si představujete podle herce Štěpánka?

No, pokrok částečný nicméně vidím v tom, že už připouštíte, že nějaký Batú-chán vůbec existoval. Dosud jste tvrdil, že rozmach mongolsko-tatarské říše byla jen mystifikace. Nyní se tedy domníváte, že podle rysů busty to byl snad Slovan? Mluvil dle vás tedy slovansky (rusky)?

356072

26.2.2017 1:27

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356071

Když se podíváte na ruskou wiki, tak tam najdete středověkou čínskou kresbu Batú-chána. A dokonce bez vousů. Můžete lépe zkoumat, zda měl slovanské nebo asijské rysy [smích]
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%82%D...

356073

26.2.2017 2:17

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356071

Když už vás to zajímá, tak Bátú-chán byl vnukem Čingischána a synem Džučiho. Jeho matkou byla Uki-chatun z mongolského kmene Chongiratů. To byl kmen žijící severně od Velké čínské zdi, jižně od Tatarů, v oblasti, která je nyní součástí Číny. Genealogie zaznamenána perským historikem Rašídem-al-Dinem v 14. století.
Druhý zdroj - Tajná kronika Mongolů (TKM).
Jestli na to napasujete slovanský původ, tak to bude úctyhodné a zlovolným západním letopiscům tím pěkně vypálíme rybník [mrknutí jedním okem]

356075

26.2.2017 12:00

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356075

Kterého Čingischána? Ono jich bylo víc a chánů nepočítaně. Čin-gis chán, od slova "čin" s příponou "gis" a "chán", toť vrchní velitel (činovník). Chánové byli velitelé branných chanátů slovanských držav. Bátú (Báťa, báťuška chán Ordy) byl synem Čingischána, jehož civilní pojmenování bylo "kníže Jaroslav". [mrknutí jedním okem]

Mimochodem Rašíd ad-Dín píše, že děti čingischánů se rodily se sivýma očima (znak Árijců) a blond vlasy.

Nu, a když už jste takový zdatný čtenář wikipedie, mohl byste si přečíst, že Tajná kronika Mongolů byla coby "unikátní spis" objevena v údajné kopii roku 1872 ve dvorní pekingské knihovně hlavní ruské duchovní misie v Číně. Rovněž je uvedeno, že její čínské vydání je z roku 1908:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D...

No, nejste Vy legrační? Jako věrohodnou podobiznu báťušky chána si vyberete neumělou kresbu jakéhosi mnicha, jemuž předlohou byla nejspíš podobizna pravého mongolského pastevce koz. K tomu už není co dodat. [velký smích]

356094

26.2.2017 12:12

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356094

Také dobrý vtip:

Vložený obrázek

zaručená dobová podobizna báťušky Bátú-chána. [chechtot]

356097

26.2.2017 15:33

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Ady 94.?.?.?

Reakce na 356097

Tu niečo pre vás z amerického kontinentu
z USA. V novo odtajnenych dokumentoch CIA sa na 9 strane pise i o Tartarii...

https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP78-02771R000200090002-6.pdf

...For example, on 9 August 1944, the Central committee of the Communist Party, sitting in Moscow, issued a directive ordering the party`s Tartar Provincial Committee `to proceed to a scientific revision of the history of the history of Tartaria, to liquidate serious shortcomings and mistakes of a nationalistic in dealing with Tartar history. In other words, Tartar history was to be rewritten—let us be frank, was to be falsified—in order to eliminate references to Great Russian aggression and to hide the facts of the real course of Tartar-Russian relation. And this was no isolated case...
Takze tak, i oni vedeli o Tartarii[mrknutí jedním okem][mrknutí jedním okem][mrknutí jedním okem]

356114

26.2.2017 17:41

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

.... 37.?.?.?

Reakce na 356094

Čínské podobizny mongolských chánů máte zde:
Vložený obrázek

Jak myslíte, že jsou asi staré?

Stránka z Tajné kroniky:
Vložený obrázek

Ty řádky vlevo je čínská transkripce staré monoglštiny (o některých slovíčkách se vedou dodnes spory), ty řádky vpravo je čínština. Stará mongolština je od současné podoby skoro stejně tak daleko, jako staroslověnština od současné češtiny. TKM samozřejmě není jediná památka dochované staré mongolštiny. Máme jich více, ačkoli ne mnoho. Říkáte tedy, že někdo padělal jazyk a jeho vývoj dle všeobecných lingvistických zákonitostí?

356119

26.2.2017 22:56

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Ady 94.?.?.?

Reakce na 356119

N.A. Morozov v 6 diele svojej práce “Christos” sa zaoberal škrupulóznou previerkou “najstarších” Čínskych astronomických kroník- ktoré ”akože” pochádzali až z r.2650 pnl.Ukázali sa podivné veci. V Číne NIET písomných materiálov na túto tému spred 16 st. Dokonca niet ani opisov astronomických inštrumentov a na území Číny sa nenašli žiadne astronomické observatóriá.Poprvýkrát sa čínske spisi objavenia komét publikovali európanmi v 18-19 st.Spisu nesú stopy opisovania jeden od druhého a doplňovania od európskych editorov.To znamená - európsky vedci dopĺňali čínske zdroje európskymi materiálmi.
Napríklad imperáori ČŽAO-LE-DI , VEN-DI a DA-DI, vládli vraj v jednom roku.A po,pravde JASNO-OSTRÝ-CÁR, LITERÁRNY -CÁR a VEĽKÝ -CÁR a meno U-DI označuje VOJENSKÝ -CÁR - čiže to vyzerá na súpis titulov jedného človeka.

356129

27.2.2017 10:25

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Ady 94.?.?.?

Reakce na 356129

a este
https://www.youtube.com/watch?v=lRj-IR5Aqbg

356142

26.2.2017 1:51

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356061

P.S. Bátú (coby vojenská přezdívka Báťa) byl svým pravým jménem Alexandr Něvský, píše se zde:

http://genocid.net/уроки-монголо-та...

Tento zdroj cituje z ruských letopisů existenci slovanského etnika Tatarů z Povolží a jeho ojedinělou přítomnost ve vojsku Mogul Ordy , čili mocné (ruské) armády (žádné mongolské hordy). Na druhou stranu odvozuje slovo "tatari" jako nepřesný letopiscův přepis slovního spojení "tati-arij" (nepřítel Árjů). Takže je v tom zmatek, pravda se teprve ukáže. V té době šlo o ruskou občanskou válku, patrně mezi stranami starověrců a křesťanů.

356074

25.2.2017 20:54

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356057

Když dle vás pohádku o tatarském jhu vnukly Rusům zotročující síly v 19. století, tak jak byste vysvětlil Zadonščinu, tedy ruské literární dílo na téma bojů s Tatary z konce 14. století? Které síly to vnukly?

356064

25.2.2017 18:38

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356048

Z kterých řeckých, iránských či sumerských pramenů vyplývá, že k nim přicházeli světlovlasí obchodníci z Arkaimu, uctívaní jako polobozi? Jaký název pro takové cizince používali Řekové, Peršani, Sumeřani?

356053

25.2.2017 14:41

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356035

Která vyšší védská civilizace vyvrátila Říši římskou? Neobávejte se prosím být konkrétní.

356042

24.2.2017 20:27

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

stejný anonym z jiné IP 195.?.?.?

Reakce na 356000

Srovnatelný vojenský postup a úspěchy zaznamenal zřejmě jen Alexandr Makedonský a ten použil stejný Vámi zmiňovaný efekt, neb si vědomil, že jinak by ve svém dobrodružství neuspěl. Na západ se vydal Čingisův vnuk Batu a strůjcem geniální mongolské taktiky byl generál Sübetej, tedy v jednom historickém okamžiku se sešlo několik výjimečně nadaných lidí.

Teorie o Velké (slovanské) Tartárii jsem zběžně prozkoumal a považuji ji hlavně za urážku bezmála dvě stě let staré ruské mongolistiky. Byli to právě Rusové a až druzí po nich Němci, kdo objevil a zmapoval pro Západ historii a kulturu Mongolska. Vzhledem k tomu, že Čingischán přejal ujgurské písmo (a Kublajchán dokonce na krátkou dobu nechal vytvořit nové), máme od poloviny 13 stol. po Kr. dochovány nepřetržité mongolské písemné záznamy a památky, i když došlo k úpadku bývalého impéria. Do střednědobé mongolštiny byl v přeložen během necelých sta let celý buddhistický kánon Kandžur a Tandžur, což dokázali jen Číňané a Tibeťané, v moderní době možná i Japonci. Víte kolik je to stránek obtížného náboženského textu? Nikdo jiný doposud! Žádný západní, ani slovanský jazyk na to neměl dost kapacity a energie. To až zase někdo bude psát o zaostalých pastevcích.

Na území dnešního Mongolska se dochovaly i starší turkické runové zápisy na stélách. Nevím, co "konspirační teoretici" Tartárie předpokládají, ale vysvětlení je jediné, a sice působení mimozemské civilizace, která všechny tyto památky a kulturní dědictví (včetně čínského, tibetského a arabského) vytvořila, aby nás uvedla v jeden velký historický omyl. Mám rád alternativní pohledy na historii, některé prehistorické památky vzbuzují součkovské Velké otazníky, ale ...

No, vlastně vždyť ať si každý věří čemu chce.

356008

25.2.2017 13:01

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356008

Tak, tak. Ono heslo Tartarie je poměrně dobře zpracováno i na ruské i na anglické wiki. Kdo chce, tak si k tomu informace najde
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D1%80%D...
a https://en.wikipedia.org/wiki/Tartary
Na obou odkazech je dostatek odkazů na doplňujících zdrojů.
K tomu připomínám, že aktuální Dějiny Mongolska u nás vyšly loni. Tartarie jistě existovala, ale byl to Sibiřský chanát, dokonce je známo jeho hlavní město-Tobolsk.
Slované (Rusové, Rurikovci a následně Romanovci) napřed byli zatlačeni (mongolské jho je realita) pak tento sibiřský prostor ovládli a "objevili" zejména pro západní svět. K jakým koalicím a alianciím a mísení docházelo je už na fantasii každého (jako příklad můžeme uvést rusko-ukrajinsko-čuvašsko-židovsko-německý původ V.I. Lenina nebo dohady, z čeho vlastně vznikli Kozáci...). Ono se stačí podívat i na současnou mapu Ruska a všimnout si, jak nedalo od Moskvy mezi Rusy žijí podivuhodná etnika jako jsou Čuvaši, Marijci, Mordvinci, Baškirové, Tataři, Něnci, Udmurtové, Chantiové, Mansijci atd. atd.. Kam až osud zavál Kalmyky.
Podobný vzorec interakcí asijských a evropských etnik byl už v minulosti zaznamenán mezi Góty (obecně Germány) a Huny a mezi západními/jižními Slovany a Avary. Či mezi Maďary a Kumány. I britská královna má špetku kumánské krve přes přízeň s maďarskými králi..

Námětů pro přemýšlení a fantasii (součkovskou i nesoučkovskou) je dosti. Např.:
1) Proč jsou Kumáni (jazykově nepochybně turkické etnikum) ve 12. století popisováni jako blonďáci s modrýma očima (Polovci)?
2) Kam zmizeli Skytové? Pohybovali se v podobném prostoru jako později Slované. Podobně jako Slované jsou příbuzni Peršanům (přinejmenším jazykově, po satemové větvi). Skytové se údajně rozšířili až na východ Sibiře, korejské koruny připomínají Skytské. Skytské princezny na Altaji, v Číně...
3) Totéž platí +/- o Sarmatech
4) Kde hledat v Tartarii Nestoriánce? (Janovo království)
5) Proč Mongolové i Římani (Etruskové) mají podobný "vlčí" mýt o svém původu? (Jak víme, Římané doputovali do Říma z Asie. minimálně z té "Malé"[mrknutí jedním okem] u Etrusků dosud netušíme odkud.
6) Proč je mongolský nebeský bůh/otec nazýván Tengli (Ten=nebesa) a etruský zase Tinli (Tin = nebesa)
7) K tomu může přidat kurganskou hypotézu o původu indoevropanů ve Střední Asii (tedy v nejtěsnějším sousedství) Altaje a pozdější "Tartarie"...
Souček by dnes měl co dělat [smích]
[smích][smích]

356033

25.2.2017 16:47

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Radim Lhoták ammianus (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 356033

O tom, jak "dobré" je ono "zpracování", vypovídá v něm uvedená etymologie slova "Tartar", které údajně pochází z etnonymu "Tatar", což připomíná křeče negramota, který se snaží udivit vzdělance použitím termínu a metody, jimž zjevně nerozumí. Ještě jsem tedy neslyšel, že by etymologický předchůdce měl ve slovním základu vypuštěnou hlásku, která byla jeho následníkem přidána. To pořadí je zjevně obrácené, tudíž v té Wiki(drbně) jde o čiré polopravdy a bláboly podle přísloví "tonoucí se stébla chytá." To už fakt můžeme začít vážně mluvit o Tramtárii a etnonymu Tramtar [velký smích]

356049

25.2.2017 17:42

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356049

Co se vám nelíbí na vysvětlení pojmu Tatar a Tartar? Rusové používali striktně pojmu Tatar, protože Tatary bezprostředně znali. Západní zdroje si z toho udělaly nějakou přesmyčkou pojem "Tartar" a "Tartarie". Možná si pletli s řeckým pojmem pro peklo, hlubinou Tartaros. Komu budete věřit? Místním, tj. ruským zdrojům nebo vzdáleným západním zdrojům? (Připomenu, že ještě Shakespeare na počátku 17. století popisoval pouhých 1100 km od Londýna vzdálenou "Bohemii" jako pohádkovou zemi na břehu moře, obývanou Cikány).

Vždyť tam i citují Švéda von Stralenberga : " Zatímco naši autoří dlouhou dobu používají Tartar a Tartarie, všude v Asii, v Turecku, Rusku a Polsku používají Tatarie a Tataři, tedy bez písmene -r-."

356051

25.2.2017 21:04

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 356033

Kladete dobré otázky, pane Jermaku. Kumáni byli údajně hlavním důvodem, proč Mongolové razili až do Evropy. Kromě válečného dobrodružství se právě jim jeli pomstít a uherský král Béla udělal tu chybu, že Kumánům/Polovcům poskytl azyl, neb to byli schopní válečníci. Jak jste, tuším, v diskuzi uvedl, Mongolové zmasakrovali každého, kdo jim odporoval a zejména neměli rádi, když jim někdo povraždil vyslance. Když se jim někdo dobrovolně podrobil a platil daň, tak neměl "problém". Dobývat města se naučili až postupně a trvalo jim to relativně dlouho. Jejich námořnictvo bylo zoufalé a při dvou(?) pokusech o dobytí Japonska se celé potopilo, ale prý to byla čísi "zrada".

(Ale tohle je poněkud zaujatý mongolský pohled na dějiny, byť je historickým faktem, že za celé své období vzmachu prohráli jen dvě velké bitvy s Mameluky, což byli původně otroci tehdejšího tureckého vládce=teď popaměti zjednodušuji, ale v téhle diskuzi je to asi jedno)

356065

25.2.2017 22:15

RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném

Jermak 90.?.?.?

Reakce na 356065

Japonci o té epizodě s mongolskou námořní invazí říkají, že jim pomohl božský vítr, "kamikaze" a nepřátelskou flotilu rozbil napadrť. Otázkou je, jak zdatní námořníci byli tihle jezdci...Nicméně, z hlediska folkloristického si z té doby ponechali strašení dětí (pokud se nechce vrátit včas před setměním domů) "Odnese tě Mongol!" . Podobně se to prý zachovalo na Moravě, jen se říká "Odnese tě Tatar!" Čili otisk tartarského folklóru od Moravy až po Honšú... [smích]

A když už jsme u toho folklóru, tak to trochu odlehčím. Typické postavy slovanského folkóru, to je vodník, chytrá liška a čert. A to mají Japonci taky (kappa, kitsune a oni). Dokonce ani Baba Jaga jim není cizí [smích] A dokonce mají stejnou pohádku jako je "naše O dědečkovi, který měnil až vyměnil". S tím rozdílem, že u nich stařík výměnami zbohatne a u nás zchudne. Prý je snad původ té pohádky budhistický...Možná k nám ta pohádka doputovala s nějakými Kumány, Avary či po Hedvábné stezce....

356070

24.2.2017 11:22

Přiznám se,

kolokol 213.?.?.?

že článek jsem jen tak narychlo proběhl a místy přeskakoval. Podrobněji jsem sledoval diskusi. Takové téma, soudě podle reakcí čtenářů, je na místě. Vůbec nepochybuju o tom, že historická věda je ideologický konstrukt. Je takový zajímavý americký film - Pozemšťan, ve kterém jsou konfrontováni učení lidé s člověkem, který prožil novodobou historii lidstva od dob Kromaňonců. Jsou konsternováni. Samozřejmě taky konstrukt (režisérův). Ale domnívám se, daleko více otřeseni při konfrontaci s někým takovým (pokud by to bylo možné) by byli skuteční učenci. Nebo prostě při konfrontaci s nezkreslenými událostmi a procesy na planetě vůbec. A nejde zdaleka jen o vědu historickou a další humanitní oblasti. Týká se podle mého (zcela laického) názoru i rádoby exaktních věd. Hledat v tom ideologickém mumraji, ve světě založeném na lži, nějakou historickou pravdu, je asi nadlidský úkol. Tedy pokud se člověk bude probírat stohy rádoby faktů.
To už snad bude rozumnější a užitečnější najít si k té pravdě jinou cestu. Ale vůbec nic nenapovídám a nikoho nekopu.

355991

25.2.2017 1:43

Kdo ovládá krále, je větší než král. Lion Feuchtwanger

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Mám pocit, že Tatarská pohroma byla asi tak tatarská (tartarská) jako Arabské jaro nebo Islámský stát byl stvořen neviditelným Alláhem, kterému patří celý svět.

Matej Vojtáš (Tatarská pohroma) psal něco o kereitech. Pokud si něco říkalo Zlatá horda nebo Modrá horda a pustošilo, drancovalo a znásilňovalo na rozsáhlých územích, pak je vhodné na oněch zpustošených územích hledat synagogy.

356022

25.2.2017 11:07

Falesna historie je horsi nez zadna historie

P.A.Semi 79.?.?.?

Kdyz nemame zadnou dolozenou historii, tak si nejakou vypujcime, lepe receno ukradneme - sice bude narod postaven na LŽI, ale zato se bude moci pyšnit...?

To, ze nekdo nechape, jak dokazali mongolove organizovat rozsahly stat, jeste neznamena, ze to neslo...

Proti temto spekulacim totiz jednoznacne hovori GENETICKÉ DŮKAZY - ze totiz tatari byli mongoloidni rasy, protoze po nich zbyly geneticke pozustatky vsude, kde byli... Navic Chingischan a Kublajchan jsou dobre znami i v Chine. Samozrejme ze krestane nevyvrazdili Slovany az na Kamcatku aby misto nich nasadili mongoloidni obyvatelstvo, ktere tam vsude zbylo v mistnich kmenech az dodnes...

Pro belocha je nekdy tezke priznat, ze Chinani a Mongolove jsou v prumeru o 5% inteligentnejsi (zatimco Africani jsou v prumeru o 15% hloupejsi), ze do Evropy prinesli strelne zbrane i papir a spoustu dalsich technologii...

Slovane zili v KOMUNISTICKÝCH kmenech, nestatni zrizeni bez dani, bez roboty, bez pevne vlady... Tyto komunisticke kmeny (komuny) nikdy nevyvinuly zadne pismo nebo kulturni nadstavbu, ktera by je prevysovala, a ani nemely zadne podstatne vojsko -- protoze na tohle vsechno je potreba organizovany stat a DANĚ, prave farmari plati tuto statni ochranu a nadstavbu, a vetsinou ne dobrovolne. Kmen si nemuze dovolit zivit budizknicemu, kteri plytvaji cas na opisovani knih, ale ani zadne podstatnejsi vojsko... Par dobrovolniku staci proti par dobrovolnikum od sousedu... Ostatne ani architekty - proc by take komunisticky kmen stavel nejake katedraly nebo palace ?

Proto je znicili prvni ale vlastne kazdi(!) barbari, kteri byli organizovani v "totalitnim" state, protoze tato forma organizace je jednoznacne nadrazena (superior) ...

Proto take neni zadna historie Slovanu, dokud jim nevladli Krestansti knizata a kralove - ne ze by dusledne nicili nejakou predchozi kulturu - ona totiz ŽÁDNÁ NEBYLA ! Zadna persistentni kultura, ktera by prevysovala farmaruv obzor, nebo obzor jeho druida/pohanskeho "čaroděje/kněze" - osobniho a svevolneho vykoristovatele "v malém"...

(Muh Védy? Az v Indickych statech, v subtropech kde se temer nefarmari... Muh Bukvice - prinesli az krestansti Rekove, opacne tvrzeni je jen prani vtelene do historicke falše. Mimochodem V v rade АБВГД je jasny dukaz - nebot ze B a V je totez pochazi z hebrejstiny, ostatne i tohle poradi abgd je dane nejmene od 560 BC a zrejme dele, viz "Pláč" v Bibli z doby Babylonskeho zajeti. Muh Hradiste - to teprve kdyz zacaly vetsi Státy - prevazne celodrevene stavby na valech, zadna architektura, zadne pismo, nic persistentniho, co by presahovalo sve obyvatele...)


((Dodnes jsou tak stari Slovane a Amerindiani dukazem, ze zatimco Socialismus je nejvyssi forma statniho usporadani, tak Komunismus je naprosto opacna degenerace, ktera vzdy brzy zkrachovala. Kupodivu (nezvykle jen diky totalnimu zmateni pojmu), Kapitalismus ma ponekud blize ke Komunismu nez k Socialismu, protoze zakladem Social-ismu je silny Stát, kdezto Kapitalismu vyhovuje nejlepe slaby Stát a Komunismus znamena zadny Stát...))

356029

25.2.2017 12:09

Falesna historie je horsi nez zadna historie (2)

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 356029

(Skoda ze tu nejdou pridavat obrazky...)

Ty geneticke dukazy:
viz napr. mapu zde:
https://archive.4plebs.org/pol/thread/107642980/#q107651789
World_Map_of_Y-DNA_Haplogroups.png
(v tehle diskusi taky viz q107656117 - my jsme barevní lidé (!), ti ostatni jsou hnedi...)

a viz napr. mapu rozsireni R1a haplogroup zde:
https://archive.4plebs.org/pol/thread/96292978/#q96302517
R1a-map.jpg

Propagandu o slovanskych tartarech jste si mohli vymyslet, dokud nebyly metody, jak to jednoznacne vyvratit...
Nekdy se podivejte, jak vypadaji lide, kteri vsude na Sibiri ziji... Neni mozne tam zcela vyhladit Slovany a nasadit mongoloidni kmeny tak, aby tam nezustaly (geneticke) stopy...

-------
Ohledne komunismu/kapitalismu/socialismu:
A ovsem kosmopolitni zide se ve dvacatem stoleti a dodnes snazili o zavedeni nadnarodniho komunismu a nadnarodniho kapitalismu, ale slovane, krestane a bili (tedy vlastne barevni) lide obecne si zatim vzdy uchovali sve vice ci mene silne Národy a Státy...

Mozna by to vypadalo o dost hure, kdyby Báťuška Stalin (potomek ruskych caru) nevypraskal Trockisticke zidy z rude revoluce a zavedl tak Socialismus misto dabelskeho Komunismu...

Jen ze setrvacnosti se tomu pak dal rikalo "Komunisticka" atd..., ale o zadne "komuny" rozhodne neslo, ani o nejakou "Internacionálu", slo o silne totalitni a narodni staty, tedy pravy opak Komunismu a Kapitalismu, ktere jsou jen ruznou mirou tehoz...

------
Ohledne dukazu abecedy v Bibli:
Kniha Lamentations ma 5 kapitol. 1,2,4,5 maji 22 versu, z toho 1,2,4 ma verse zacinajici jednotlivymi pismeny abecedy. Aby bylo jasne, ze nejde o omyl, prostredni kapitola 3 ma 66 versu, ktere zacinaji take pismeny abecedy A,A,A, B,B,B, G,G,G, D,D,D, ... T,T,T
Kapitola 5 take s 22 versi prý nema zadnou strukturu ani obsah a pry tam snad puvodne nebyla ? To sotva, v ramci symetrie je jasne, ze nejaky obsah ma...
Prvni pismena pate kapitoly Lamentations davaji vetu:
Modloslužby/smilstva lidu zakryji/zatemním trestem, drancování Babylonem, Bůh udeřil
(jmeno Babylon je tam jen mirne nepresne jako Šineár ("dvě řeky".) a doplneno mapou (!) ע tech dvou rek misto pismene "R" na konci.)
Coz zaroven udava datovani pred rokem 540BC, tedy ze to psal v Babylonu, treba proto, ze to musel takhle "schovavat" mezi radky pred Babylonskou elitou...
(zrejme vetsina stare casti Bible byla napsana v Babylonu (pro coz je prave urcity dukaz mezi radky), ostatne slovo BiBLe je od slova BaByLon, cestou pres rectinu... Je otazka, jestli fenicky Gebal prý recky Byblos neni jen "prani otcem myslenky" podobna historicka faleš...)

Souvislost zde to ma takovou, ze pismo at uz recke nebo azbuka pochazi z hebrejstiny a z Babylonu a bukvice nejsou puvodne Slovanske... Takova lingvisticka archeologie...

356031

25.2.2017 18:46

RE: Falesna historie ><<<< Bohuzel Nemate pravdu priteli!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Reakce na 356029

K inteligenci :

Inteligence ma dve casti: geneticky dana a vypestovana. Mozek se rozviji pouzivanim ci zanikaji kapacity. Bylo odhadnuto , ze asi 20% inteligence se da pridat trenovanim, stejne pozorovani u psu . Geneticky bily maji IQ 100, Cinane 99,
ale Cinane si daji praci s vzdelanim svych deti a trenovanim mozku a tak konci s IQ 105 a bily IQ 100. Proste bile pani jsou line .
Existence Rusko-Tatarske ohromneho statu ma smysl pro mne a stehovani narodu je absolutni pohadka pro male deti. Narody se nestehuji!!!! Narody jsou stehovany!!!!!!!!! vladci pro politicke usporadani sveta. Stejsne jako dnes tak pred tisici lety. Stejne jako Madari byli prestehovany do Evropy a podobne Bulhari. Ci Stalin prestehoval narody taky trochu.

Pripada mi , ze lidi maji problem vzit mapu a myslet strategicky, chybi jim zkusenost z cestovani na dlouhe vzdalenosti , trampovani ovsem bez auta a necivilisovane , aby vedeli jake to je. Zmenili by nazory na stehovani narodu!!

356055

26.2.2017 11:30

RE: Falesna historie a skutecna historie ...

P.A.Semi 79.?.?.?

Reakce na 356055

Ne, to vy nemate pravdu...
Chinane maji nejenom prumerne IQ 105, ale maji taky v prumeru vyssi obsah lebky, a to trenovanim nedate... Smirte se s tim.

Ano, narody jsou stehovany, treba tim, ze na jejich misto prijdou mongolove a turci, prijdou jednou a podruhe a zas (protoze diky globalnimu otepleni a vysouseni prisli o svoje uzemi a take jim to umoznilo snaze prejit Sibir) a seberou co mohou a podrezou kde koho, a narody (zejmena z okolnich vesnic, kde to prezili) radsi utecou...
Zejmena protoze bydli ve stanech a chatrcich, nemaji zadnou architekturu, zadne kloudne organizovane vojsko, nic co by je presahovalo, nemaji problem se v lete vsichni sebrat a vydat se na zapad...

-----
Vyse se nekdo pta, kdo znicil Řím a nechci na to plytvat dalsim prispevkem:
Rim znicili Germáni (hg I1 mozna R1b), kteri _nejsou_ Slované (hg R1a). Je ovsem dost mozne, ze Odoaker byl Turek Ot-ghar? Ovsem hg I1 kolem Rima je spis pro nordicky puvod (German)
https://en.wikipedia.org/wiki/Odoacer#Ethnic_affiliation

Postupne k nim prichazelo tolik imigrantu (zde germanu a keltu), az se vnitrne rozlozili a nejaky barbar je pak dorazil.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fall_of_the_Western_Roman_Empire

-----
Take zde nahore, pan Lhotak dal vehementne kaze bludy o Slovanske risi za Uralem...
Slovane nikdy nebyli za Uralem pred Ruskou expanzi v 17. a 18. stoleti.
A podle genetiky, Tatari a Zlata horda byli vice turci nez mongolove, konkretne Haplogroup C a N.
Geneticka mapa tuto historii zaznamenava dost dobre..

_Kdyby_ tam ti Slovane byli, neni mozne, aby je tamni turci a mongolove, kteri v tech stepich na Sibiri ziji dodnes, dokonale vyhubili a nahradili, na sirokych planich by zbyly aspon nejake zbytky, ktere tam proste nejsou... Jedna moderni busta Batu Chana stareho 275 let ?! nic neznamena, dobova Chingischanova stela je prukaznejsi, ale srovnani s genetickymi mapami se nic z toho nevyrovna...

Doporucuji procist tyhle stranky/mapy, jsou pro studium ruzne historie dost prinosne:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Geographic_maps_of_human_Y_chromosome_haplogroup_frequencies
(mapa rozsireni haplogroup C je blede ruzova, je treba snizit jas, aby to vyniklo)

a toto:
Vložený obrázek
stredne modri jsou slovane, zluti mongolove a zeleni Turci a Fini. Nebylo to jinak!
(Sipky jsou propaganda nebo teorie, ale dominantni rozsireni jsou objektivni zjisteni)
Jsou i zajimavi Slovane v Afghanistanu a na severu Indie, nebo mongolove a jenisejove v cele Americe, coz take doklada, jak jsou stari.
A ovsem lepsi jsou podrobnejsi mapy, kde jsou slozeni v procentech.

a pak toto:
http://www.eupedia.com/europe/maps_Y-DNA_haplogroups.shtml
(kdo ovsem haplogroup C neuvadeji vubec, zrejme zamerne)

http://semi.gurroa.cz/Haplogroup_Maps_72be_2b.jpg

[(sice jsou i historicke prameny, ale ty muze lecktery propagandista zpochybnit nebo prekroutit, ale tohle jsou celkem objektivni a nezvratne dukazy)]

356090

26.2.2017 23:35

RE: Falesna historie a skutecna historie ...

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 356090

"Je třeba snížit jas aby to vyniklo"... Muheeeeeee
/klasika2009/01/2979-o-slovanech-uplne-jinak.htm

356132

27.2.2017 10:42

RE: Falesna historie a skutecna historie ...

Ady 94.?.?.?

Reakce na 356090

nieco k genetike
http://file.scirp.org/Html/35722.html

356143

25.2.2017 20:50

RE: Falesna historie je horsi nez zadna historie

Pátá Mojžíšova 7:24 37.?.?.?

Reakce na 356029

>Slovane zili v KOMUNISTICKÝCH kmenech, nestatni zrizeni bez dani, bez roboty, bez pevne vlady... Tyto komunisticke kmeny (komuny) nikdy nevyvinuly zadne pismo nebo kulturni nadstavbu, ktera by je prevysovala, a ani nemely zadne podstatne vojsko -- protoze na tohle vsechno je potreba organizovany stat a DANĚ


Zřízení bez daní (výpalného) a paranoidních vůdčích psychopatů byla podobně slabá jako pravda a láska proti proradnosti a násilí.

Kulturní nadstavba pohrdání, fašismu, evoluční genocidní strategie je velkým přínosem pro lidstvo.

Jedině paranoidní psychopati nás mohou dotlačit až k vysoce kulturnímu zřízení trýznění, strachu a nedůvěry.
Je zapotřebí býti v neustálém růstu „kultury“, v tréninku, v podezřívání, v trýznění, ve válce.

„… O.Brien pokračoval:
„A zapamatuj si… Vždycky bude nějaká tvář, po které se bude šlapat.
Vždycky bude nějaký kacíř, nepřítel společnosti, kterého znovu porazíme a ponížíme. Špionáž, zrada, zatýkání, mučení, popravy, likvidace … Bude to svět hrůzy…Čím bude Strana mocnější, tím méně bude tolerantní: čím slabší je opozice, tím tužší je despotismus.

Moc spočívá v tom, že se lidské vědomí roztrhá na kusy a zase složí do nových tvarů, podle toho, jak si usmyslíme…Svět strachu, zrady, útrap, svět, v němž týrá jeden druhého…
Pokrok v našem světě bude pokrok směrem k větší bolesti…V našem světě nebudou žádné city kromě strachu, zloby…sebepokoření.“
VÁLKA JE MÍR
SVOBODA JE OTROCTVÍ
NEVĚDOMOST JE SÍLA

(Orwell, 1984)

Tatarská pohroma, tatarské hordy;

Šíření strachu vyprávěním zrůdností předcházelo i „tatarským“ nájezdníkům.
Kdo šířil strach mezi domorodci na ohrožených územích?
Kdo znal místní poměry a pohrdal gojimy?
Která banda velela zdebilizovaným tupě poslušným žoldákům?
Proč papež, loutka genocidních světobčanů, neposlal vojska na ochranu křesťanstvím zdebilizovaných gojimů, otroků?

356062

25.2.2017 12:51

Boris

Boris 78.?.?.?

Nechcem sa tu hrať na múdreho a chápem aj odporcov Tartárie pretože už napísal .že 1000 klamstvo sa stáva pravdou . Ale k veci - múzeum Tartárie otváral Putin , takže to dáva celej veci iný význam . Okrem toho Tartária existuje na mapách poznačených aj v Britskej encyklopédii. Je zaujímavý aj iný aspekt podľa niektorých informácií na východ od SK a hlavne na Sibíri ťažko nájsť stromy staršie ako 150 rokov .

356032

25.2.2017 14:10

že otrok?

Fra 91.?.?.?

V angličtině je sice slovem slave (čti sleiv)) označován otrok či nevolník, ale angl. ekvivalent pro Slovana je Slav (čti sla:v). Podobnost asi není náhodná, ale není to ani shoda.
Analogicky by mohli i Turci být pobuřování angl, ekvivalentem Turkey, což si ale málokdo kultivovaný z nich spojuje s tou krůtou či krocanem.[smích]

356039

25.2.2017 14:54

portál Levašov je prokazatelne konspirační

ppppp 78.?.?.?

Prevažují v nem bludy o "volné energii", ruzné samoléčitelství, konspirace na svetové události. Nebudu rozebírat smysl toho, proč to kdo takhle delá.
Poplést, znejistet, zamotat.
Tady nejde o to, že nelze pochybovat. Ale i pochybovat je treba umet. Pochybovat prece dokáže i originál vul se 4 nohama.
Na článku mi nesedí styl typu "co se bábe chtelo, to se jí snilo". Napríklad, že jacísi Mongolové "nebyli schopni...". V mém okolí se mi doneslo z resumé místních kronik, kde se pravilo, jak Mongolové vraždili. Proč by si takhle krute v té dobe nekdo smýšlel podobné ptákoviny, to se proste v té míre nedelo, lidé více ctili záznamový materiál a kronikáre.
Konfrontoval tohle pan Lhoták a další s jakoukoliv místní dobovou kronikou? To prece kolikrát nepsali "zaplacení historikové", ale místní pomerne pravdomluvní lidé.
Takovéhle veci nejde vymýšlet za pochodu. Verím, že pan Lhoták to myslel dobre, ale nejde vždy stavet na čemkoliv, co nekdo vypotí.
Také ctím tradici Slovanské ríše, stejne jako vidím i negativa vlivu kresťanství. Ale rozebírat historii loterijním stylem jako v sázkové kancelári mi nesedí. Pritom je pravda, že kdo nezná historii, tak ji musí zkoušet kolikrát odznovu.

356044

25.2.2017 18:41

RE: portál Levašov je prokazatelne konspirační

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 356044

Hm,to je tedy síla co jste napsal- pětipéčko. Tedy zásadní rozdíl mezi zvířetem a člověkem je,že lidé mají vědomí dobrého a špatného a mohou vyvinout vyšší duchovní vědomí. To zvířata nemohou. A proto žádný čtyřnohý vůl nemůže vědomě pochybovat. Avšak dvounohý to zvládne-když se zamyslí co to slovo znamená.

Jinak všeho dočasu,Pan Lhoták je pouze sám voják v poli. Konečnou odpověď dají ruské vědecké ústavy, protože otázka skutečných dějin lidské civilizace má v RF politickou podporu establišmentu.

356054

25.2.2017 19:36

...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Pane Lhotáku, napsal jsem zde asi 5 anonymních příspěvků jen ze dvou IP adres. Četl jsem Vaši recenzi na knihu Reného Guénona, které si ho sám osobně velmi vážím. Zkusím apelovat ne na Váš kritický rozum, ale emotivněji na Vaše srdce. Bájné říše jako Lemurie, Atlantida, Hyperborea, Thule, Agartha, Šambala atd. jsou v mém pojetí duchovní symboly. Věřme, že třeba existovaly, ale hledat jejich přesnou polohu na Zeměkouli je vlastně pouhou ztrátou času. Své slovanství máme hlavně v srdci, až posléze v DNA, v historickém čase a místě.

Umím trochu mongolsky, dokáži přečíst klasické mongolské písmo. Věřte, či nevěřte. A nejsem historik.

356059

1.3.2017 9:59

Nieco na zhrnutie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Treba vediet rustinu
https://www.youtube.com/watch?v=lhPNHnYj0Eo

356190

13.3.2017 11:02

K čemu je nám starobylost Slovanstva?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Historici si s oblibou pochvalují potřebnost svých produktů.
Také autor článku R.L. hned v první větě. Ano jde o budoucnost, ale v tom nám ani velká znalost minulosti nepomůže, doba se velmi rychle mění a bitvy z historie se nebudou opakovat, budou vždy o něčem jiném. Starobylý původ má každý z nás (i ne-slovanů), sahá až přímo k "praotci Adamovi". Jen někteří si déle hověli ve větvích stromů, jiní v jeskyních. Klima určovalo možnosti rozvoje nadstavby a pohledu do budoucna. V nehostinných podmínkách byla vize budoucna velmi praktická a krátkodobá. Vizionáři - proroci (poslové boží) vždy pečovali o budoucnost (reprodukci) kmene či národa snad i lidstva, ale jejich vize zastarávali a jejich dědicové se ukázali spíše zneužívateli odkazu než pečovateli jeho rozvíjení. Mnohá přikázání mají obecnou platnost, a i některé praktiky mohou být užitečné dokonce pro léčení nemocí. Editor se dokonce pohoršuje nad závěry výzkumu o vlivu islámského rituálu modlení na bolesti zad. Vojevůdce potřebuje vojáky čilé, nerozptylované touhami v nevhodnou dobu, řádně pravidelně rozcvičované, tak to zavede do náboženství... Je to prosté, je potřeba pochopit mnohé užitečnosti (také vliv na reprodukci) a zavést je v míře potřebné do praktického života DNES. Přivést lidi ke spolupráci místo konkurence...
Nevděčné vizionářské místo je pořád volné...

Pozn. vypozoroval jsem též na bolesti zad účinné plení záhonků, mohu doporučit, podmínka jsou ty záhonky. To byste někteří museli přestoupit na "víru zemědělskou".

356443

Příspěvků: 126

23.02. 03:02  Kdo je ten pologramotný vizionář s divokými fantaziemi?
26.02. 11:25 pan KO  RE: Kdo je ten pologramotný vizionář s divokými fantaziemi?
23.02. 05:59 Morozov  ruská historie
23.02. 10:38  RE: ruská historie
24.02. 03:00  RE: ruská historie
24.02. 09:35 E.R.  RE: ruská historie
26.02. 09:21 Papap.  RE: ruská historie
23.02. 07:21 RChPz  Tataro-mongolskoe našestvie
23.02. 13:53 Jardaddd  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
23.02. 23:15 ignorek  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
24.02. 08:34 Na-Iva  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
24.02. 15:01 ignorek  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
26.02. 13:00 disident  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
26.02. 14:04 JN  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
26.02. 15:43 Aja  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
26.02. 18:52 dub  RE: Tataro-mongolskoe našestvie
23.02. 08:53 Perun Hromovládný  MONGOLI U NÁS – DVE STOROČIA KLAMSTVA
23.02. 09:48 cmartin  Pochybnost
23.02. 11:27 Radim Lhoták  RE: Pochybnost
23.02. 15:27 Censored  RE: Pochybnost
23.02. 15:52 hestroy  RE: Pochybnost
23.02. 19:19 Radim Lhoták  RE: Pochybnost
23.02. 21:52  RE: Pochybnost
25.02. 14:48 Jermak  RE: Pochybnost
23.02. 12:13 hestroy  RE: Pochybnost
23.02. 12:45 vl233001  Bož, do koho`s to vložil duši?
23.02. 15:29 hestroy  RE: Bož, do koho`s to vložil duši?
23.02. 12:57  Úroveň Zvědavce upadá
23.02. 15:36 hestroy  RE: Úroveň Zvědavce upadá
24.02. 17:35 dolly00  RE: Úroveň Zvědavce upadá
24.02. 21:41 hestroy  RE: Úroveň Zvědavce upadá
26.02. 11:20 Ady  RE: Úroveň Zvědavce upadá
23.02. 13:13 anonym  skutečně
23.02. 14:07  RE: skutečně
23.02. 15:29  RE: skutečně
23.02. 18:52  RE: skutečně
24.02. 14:56 lccl  RE: skutečně
24.02. 21:30 Zvirak  RE: skutečně
24.02. 21:40 hestroy  RE: skutečně
24.02. 19:51 anonym2  RE: skutečně
01.03. 00:16 ignorek  RE: skutečně
23.02. 15:46 hestroy  RE: skutečně
23.02. 15:53  RE: skutečně
23.02. 16:03 anonym  RE: skutečně
23.02. 17:37 Malý a zvedavý  RE: skutečně
23.02. 18:18 anonym  RE: skutečně
24.02. 20:07 jiny anonym  RE: skutečně
23.02. 13:37 Altman  Policie ?
23.02. 13:40 Moiry  Sounáležitost, která dává sílu
23.02. 13:58 Moiry  Mapy Velké Tartárie
23.02. 14:04 Moiry  Holstein-Gottorp-Romanov
23.02. 14:54 Bety  Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska
23.02. 16:28 dub  RE: Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska
23.02. 20:26 Bety  RE: Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska
23.02. 21:54 dub  RE: Zmijí, nebo hadí valy na jihu Ruska
23.02. 15:09 Sasin  Velká Tartaria - Encyclopedia Britannica, Vol. III, Edinburgh, 1771. p. 887.
23.02. 15:12  Celý
23.02. 16:34  Ano, lidstvo degeneruje
23.02. 21:35  koukněte na google mapy
23.02. 23:11  Tatari a mechanika dejin
24.02. 13:42 RChPz  RE: Tatari a mechanika dejin
24.02. 23:38 Sasin  RE: Tatari a mechanika dejin
24.02. 09:23 Jermak  Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 10:40  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 15:38 Radim Lhoták  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 15:51 ignorek  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 18:21 Jermak  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 18:48 lcc  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 21:42 dub  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 22:14 Jermak  RE: Tak takhle ne soudruzi!
25.02. 13:08 Honza999  RE: Tak takhle ne soudruzi!
25.02. 14:09 dub  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 17:16 Jermak  RE: Tak takhle ne soudruzi!
24.02. 11:10 Jermak  Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 11:44  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 17:38 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 20:07 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 20:46 E.R.  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 15:09 Jarda z Brna  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 21:54 výjimečné porušení omerty  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
28.02. 17:07 Jarda z Brna  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 20:46  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 21:47 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 13:14 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 14:35 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 16:23 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 18:19 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 19:16 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 20:31 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 21:24  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 00:46 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 01:18 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 01:27 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 02:17 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 12:00 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 12:12 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 15:33 Ady  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 17:41 ....  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 22:56 Ady  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
27.02. 10:25 Ady  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
26.02. 01:51 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 20:54 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 18:38 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 14:41 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 20:27 stejný anonym z jiné IP  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 13:01 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 16:47 Radim Lhoták  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 17:42 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 21:04  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
25.02. 22:15 Jermak  RE: Smysl dějin Ruska vidím v něčem jiném
24.02. 11:22 kolokol  Přiznám se,
25.02. 01:43 Pátá Mojžíšova 7:24  Kdo ovládá krále, je větší než král. Lion Feuchtwanger
25.02. 11:07 P.A.Semi  Falesna historie je horsi nez zadna historie
25.02. 12:09 P.A.Semi  Falesna historie je horsi nez zadna historie (2)
25.02. 18:46  RE: Falesna historie ><<<< Bohuzel Nemate pravdu priteli!!!
26.02. 11:30 P.A.Semi  RE: Falesna historie a skutecna historie ...
26.02. 23:35 Sasin  RE: Falesna historie a skutecna historie ...
27.02. 10:42 Ady  RE: Falesna historie a skutecna historie ...
25.02. 20:50 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: Falesna historie je horsi nez zadna historie
25.02. 12:51 Boris  Boris
25.02. 14:10 Fra  že otrok?
25.02. 14:54 ppppp  portál Levašov je prokazatelne konspirační
25.02. 18:41  RE: portál Levašov je prokazatelne konspirační
25.02. 19:36  ...
01.03. 09:59  Nieco na zhrnutie
13.03. 11:02  K čemu je nám starobylost Slovanstva?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

36

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 72 čtenářů částkou 12 448 korun, což je 36 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 1

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 3

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Varování: Po vakcinaci těhotné matky se dítě narodilo s nervovou poruchou15.09.21 12:09 USA 0

Předaly české hygienické stanice své kompetence Světové zdravotnické organizaci?15.09.21 11:26 Česká republika 1

My vám dáme ivermektin! Do řady a očkovat, holoto!15.09.21 10:50 Česká republika 4

Naštvaný Babiš - Testovat očkované? „Ne! To nikdy nebude!”15.09.21 10:18 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,65 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,74 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,22 Kč
100 japonských jenů
19,69 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,70 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 981,63 Kč
1 unce stříbra
484,86 Kč
Bitcoin
1 033 315,55 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 450