Diskuze k článku

Řízená destrukce Evropy – “Ordo Ab Chao”

Příspěvků 17

14.12.2016 7:25

Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

Kangaroo 103.?.?.?

Jako "Ordo ab chao", tak i rovnice "thesis + antithesis = synthesis" jsou uvedeny na pravém místě.
Jak je možné, že většina lidí si nedokáže uvědomit, co se vlastně děje a proč stále znova a znova sedají na lep těm samým grázlům? Příčin je mnoho. Jednu z nich velmi výstižně definoval J. Edgar Hoover:
"Jedinec je v nevýhodě už tím, že se tváří v tvář setkává s konspirací natolik monstrózní, že nevěří tomu, že existuje."
Dále je zde faktor kognitivní dizonance, tedy odmítání poznání, které by mohlo do základů otřást vírou jedince pokud by toto poznání přijal. Setkal jsem se nedávno s velmi dobrým článkem na toto téma - autor v něm napsal, že apatie, které jsme svědky v masovém měřítku, je důsledkem účinku "cluster bombs of cognitive disonance", tedy něco jako "kazetové bomby kognitivní dizonance".
Je ovšem i řada dalších příčin: od systematického vymývání mozků už od raného
dětství vzdělávacím systémem, přes propagandu masových médií, až po pohodlnost a lenost myšlení.
Neustále se setkávám s lidmi, pro které jsou jakékoli názory jim nepohodlné okamžitě onálepkované jako "konspirační teorie". Podle nich jsou za vším tím darebáctvím jen neschopní či úplatní politici. Bojí se přitom podívat za oponu...snad tuší, že to, co by tam zahlédli, by mohlo vykolejit jejich nainí světonázor a rozložit je psychicky.
A ještě pár citátů na závěr:
Allen Dulles, Ředitel CIA - "Poznáme, že náš dizinformační program je kompletní, až vše, čemu americká veřejnost věří, bude lež."
F.D.Rooswelt, Prezident USA -
"V politice se nic neděje náhodou. Když se něco stane, můžete se vsadit, že to tak bylo naplánováno."

Kangaroo

354113

14.12.2016 12:46

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 354113

I váš popis je velmi trefný a potažmo smutný. Na vaši otázku:

Jak je možné, že většina lidí si nedokáže uvědomit, co se vlastně děje a proč stále znova a znova sedají na lep těm samým grázlům?

klade odpověď i pisatel z diskuze o EET ( cituji a ztotožňuji se ) :


9.12.2016 10:13
RE: krádež
Reagovat ›
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.? Reakce na 353989
Tak schválně kolik věcí najdete, že jsou vyloženě špatně:
v zemědělství, v justici, v armádě, v policii, v energetice, ve školství, ve zdravotnictví, v dopravě, v sociální správě, v důchodech, v kultuře, ve sportu atd.. Když s výčtem, co všechno "se nevede", začnete už teď, tak to stejně ani do vánoc nedokončíte. A EET si klidně přičtěte hned jako první (nepořeší nic, naopak to bude plodit bordel v ještě větší míře).
A pak se zamyslete, v čem to vězí. Může za to Havel, Klaus, Zeman, Sobotka? Může za to Obama, Juncker, Merkel, Putin, Netanjahu a papež?
Já bych odpověď měl, ale nejspíš vás nepotěší.
Může za to hovádko, které se bojí, že bude: hladové, bosé, chudé, staré, blbé, nemocné, okradené, bezbranné, podvedené, znásilněné, zoufalé a ztracené. A dá COKOLIV za příslib, že bude o něj postaráno. konec citátu

A téma je již prastaré , podobné řešil Eduard I. v Anglii před více než 800 léty.

Nebo jinak. Myslíte , že mravenci v lese řeší záměry hajného ? Myslíte , že králíci v kotcích řeší záměry hospodáře ? Mravenci si staví SVÉ mraveniště a je jim jedno, že přijíždí těžaři a les zmizí - ani by to nepochopili, už vidím jejich papeže, jak pouští do vzduchu feromony s interpretací : ničeho se bratři nelekejte a služte naší věci , mravenčí bůh vás ochrání.
Stejné králíci , chroupám, chroupáš, chroupá, chroupáme, chroupáte, chroupají.
Pak přijde hospodářova sobota a tak po'ď fando, budeš zejtra na smetaně .
Zbylí soudruzi : chroupám, chroupáš, chroupá, chroupáme, chroupáte, chroupají.

354115

14.12.2016 14:14

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

eda521 131.?.?.?

Reakce na 354115

Budu ve vašich očích naivní, a připustím, že v tom můžete mít i pravdu. Ale pokud máte pravdu vy, je to výzva chroupat co nejlepší mrkev a kochat se čerstvým senem v kotci. Jenže si myslím, že ta fyzická malost mravenců i zavřený kotec jsou jen bariéry naší mysli. Síly práce s vědomím se na obou stranách enormně zvětšily: na jedné straně mašinerie médií všech odstínů a vykleštěných vzdělávacích soustav, na druhé straně reálná svoboda spolu mluvit, téměř s kýmkoliv na světě, dostávat se k informacím, které vládnoucí systém chtěl nejlépe vyzmizíkovat, svoboda skládat mozaiku. Obraz, který ta svobodná snaha dává, je překvapivý, pro mnohé šokující a nepřijatelný, ale čas pracuje pro novou mozaiku, její upřesnění a lepší pochopení. Ten proces se myslím nedá zastavit. Rubikon byl překročen, směr byl změněn - je konec mocenským virtuálním realitám. Budou se zřejmě hroutit dlouho, jejich i naše virtuální reality, možná několik generací, možná budou muset nejdříve vymřít všichni, jejichž kredit je dnes spojen s tou pyramidou lží, ale směr už je otevřen a každá snaha o obrat bude jen dočasná. Stále mohou zničit celou planetu, je možné, že její destrukce už překročila bod návratu, ale to se dovíme později. Teď mám pocit, že mnohem více než dřív záleží na tom, jaký obraz světa nosíme ve svých vědomích, jak jej pěstujeme každý den, jak jej sdílíme, čím naplňujeme 24 hodin svého každého dne.

354117

14.12.2016 15:11

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 354117

Ne, nejste naivní, ani v mých očích, mohu s vaším textem obecně souhlasit, protože i já si přeji konec matrixu. Bariéry vlastní mysli jsou ty nejvyšší a nejpevnější.
Pouze se lišíme v chápání funkce času na procesy.
Podle mne čas pracuje proti "nové mozaice". Ale třeba se mýlím.
P.S. Jen nevím, kde vyzývám k chroupání a slepotě.

354118

14.12.2016 19:52

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

Spektátor Čumilovič Puk 89.?.?.?

Reakce na 354117

Ano, jste naivní, protože:
1. Autor má pravdu. Tak jak je to popsané v článku i diskusním příspěvku to skutečně je.
2. Pokud nejste králík či mravenec, tak když zjistíte, že nejste svobodný a brzy "půjdete na řadu", pak Vám i ta "nejlepší mrkev i to nejúžasnější seno musí zhořknout a vzpříčit se v krku"...
3. Koukněte se na film Slepičí úlet, když už jsme u těch živočišných příměrů - dá se říci, že i ty hloupé slepice na to přišly, že jim bude lépe hospodáři z jeho koncentráku utéct... Proč to tedy nenapadlo Vás, příslušníka druhu Homo sapiens?
4. Právě zorientování se v realitě, v jaké jsme, nám dává šanci utéct "našemu chovateli z pekáče"! Náš pomyslný útěk jistě bude vypadat jinak, protože na Zemi již není místo, kam se přestěhovat - my musíme tu šelmu vykolejit a zabránit jí, aby na nás zaútočila a sežrala, a postarat se, aby zhynula...

354120

18.12.2016 23:15

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

nazdar 178.?.?.?

Reakce na 354115

Nejspíš je nejblíž pravdě, Váš tučný text. Dá se vyjádřit i takto: Může za to nedostatek odvahy a sounáležitosti nás hovádek.
Dobrým příkladem jsou ti mravenci. Jsou-li ohroženi bojují. Je-li nebezpečí/nepřítel silnější, jsou zlikvidováni. Ale před bojem se neví, kdo je silnější, je nutno bojovat.
Naši mocipáni, nás o tyto přirozené obranně instinkty plánovaně připravili. Namlouvají nám, že to je něco, nás nehodného. Jelikož u nás převažují myšlenky z Vašeho tučného textu, tak to mlčky/zbaběle přijímáme a neuvědomujeme si, že když nic neuděláme, tak zákonitě se ty obavy naplní.

354198

31.12.2016 0:44

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

PavelSam 90.?.?.?

Reakce na 354198

Že to nechápe "mravenec" (člověk pracující, obyčejný) nebo politik (Hamáček žádájící armádu globalistů o dovoz zbraní, aby tu bylo později tepleji), to chápu. Ale zajímavější je intelektuální elita. Část se jistě dá koupit, část má svoje problémy, ale zkuste spočítat počet přirozneně chytrých i studovaných VŠ v Evropě a pořád zbude skupina lidí, kteří potenciál mají.

Podle mě rozhoduje, zda stát a lidi v něm vůbec mají zkušenost s takovými problémy (správa impéria, britského, různé národy, zásahy do měn, vyvolávání válek za jistým cílem, atd.), protože si uvědomí, že potřebují jistou efektivitu správy. Budují tedy (v pozadí) funkční instituce, mají opravdu kvalitní školy (pro část důležitých lidí), prostě vědí, že nelze být vždy pouze loajální k někomu, občas je třeba se chránit.

Jenže malé národy v míru moho leda spolupracovat, v dobách chaosu je to pro ně loterie. Takže by mě potěšilo, kdyby se našlo u nás alespon pár lidí, kteří by se snažili občas udělat i něco funkčního pro náš malý stát. Fungující pravidla, alespon někde, v něčem. Masaryk chtěl 70 let, aby se tohle vytvořilo. Tady to pořád nevidím, bohužel. Máme vlast, ale chybí toho tady tolik, že lidé asi věří, že tahle země nepotřebuje jistý "aktivismus" (tady tolik zprofanovaný). Ale kdyby tady bylo alespon neutrální myšlení, ani to moc nevidím, bohužel.

354433

15.12.2016 16:17

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

Dunn 92.?.?.?

Reakce na 354113

Já bych to zjednodušil do srozumění pro všechny lidi[velký smích]okud je co žrát, tak nám můžou dělat i obřízku!!!

354128

14.12.2016 12:24

Satanát?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-lid...

354114

14.12.2016 12:55

Tam bych poopravil: vyžadující absolutisticky mentalitu IQ tykve

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

http://tadesco.cz/evropskou-unii-vedou-lide-s-ment...

354116

14.12.2016 19:16

Z jiného soudku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Právě jsem shlédl video z jednání OSN. S. Powers vs V. Čurkin. Stačilo říci ruským zástupcem v OSN: " Když největší vrah, loupežník, lhář a intrikán o morálce káže". A bylo by vymalováno. Byl příliš měkký. Evropa to odnese, protože její vůdci jsou až po boty zalezlí v konečníku chazarských zrůd ovládajících Západ a vysávajících celý svět.

354119

15.12.2016 14:47

Nerozumiem

u 85.?.?.?

čo tým ale "globálna elita" či kto je to vlastne za tým, sleduje. Veď si tým píli konár, na ktorom sedí. Celá moc a postavenie súčasnej (a myslím, že akejkoľvek) elity spočíva v jej ukotvení v spoločenskom systéme, ktorý ovláda. Ťažiť z chaosu môže len vtedy, keď si zachová nejaké centrum stability, odkiaľ bude ten chaos ovládať.
Ale to, čo sa tu deklaruje (ale bohužiaľ mnohé reálne udalosti tomu nasvedčujú), znamená všeobecnú deštrukciu celej "západnej civilizácie" vo všetkých jej centrách. Výsledkom takého vývoja bude všeobecný chaos a anarchia, kde skutočnú moc budú mať v rukách tí, ktorých budú poslúchať ozbrojené sily za všetkých okolností. A nemyslím, že predstavitelia súčasnej západnej elity takýmito schopnosťami disponujú. Môže sa im ľahko stať, že ich prvý ambiciózny generál postaví k múru, keď zistí, že v skutočnosti sú mu len na oštaru. V histórii sa niečo podobné už neraz stalo, jeden príklad za všetkých je Napoleon.
Nie že by som si robil ilúzie o nejakej morálke či svedomí, ale súčasné dianie takto vysvetľované proste postráda akúkoľvek racionálnu účelovosť, logiku zdravého rozumu. Stane sa totiž skazou aj pre tých, ktorí sa o zničenie súäčasného systému snažia.

354127

15.12.2016 18:23

RE: Nerozumiem

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 354127

Logicky myslící jedinec skutečně nerozumí a dovozuje jako vy. Jenže vychází z jednoho, patrně mylného předpokladu, kterým je předpoklad logicky myslícího náboženského či okultního pomatence . Vyjdete-li z jejich preferencí šílenství před rozumem a logikou , potom logicky dovodíte, že zkáza je neodvratná a její řízené procesování bude od jistého bodu neřízené a nepředvídatelné komplexně.
Jenže toto bláznům nevysvětlíte, ti mají své bohy a svaté knihy.

354131

16.12.2016 14:12

RE: Nerozumiem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 354131

"Logicky myslící jedinec skutečně nerozumí a dovozuje jako vy. Jenže vychází z jednoho, patrně mylného předpokladu, kterým je předpoklad logicky myslícího náboženského či okultního pomatence . Vyjdete-li z jejich preferencí šílenství před rozumem a logikou , potom logicky dovodíte, že zkáza je neodvratná a její řízené procesování bude od jistého bodu neřízené a nepředvídatelné komplexně."

Přečti si to , co jsi napsal , v klidu a klidně desetkrát ?[smích] Pak ještě jednou desetkrát a k tomu si dej whisky nebo doutník , a v klidu porozmýšlej nad tím co jsi napsal [smích] Pak to zopakuj a ... možná se ti v hlavě rozsvítí ; co že jsi napsal za pínu ! Ach ty DEBILE [smích] ... Kazíš renomé Zvědavci ! Zmiz ty debilní trubko [smích]

354141

15.12.2016 18:14

Klucíí,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Kangaroo,výjimečné porušení omerty,Spektátor Čumilovič Puk, viděli jste, nebo četli Atlas Mraků ? Teď bude myslím v sobotu na čt2. Co vy na to ?

354130

16.12.2016 8:38

RE: Klucíí,

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 354130

Znám ten film "nazpaměť" , je stejně dobrý jako Kladivo na čarodějnice nebo Spalovač mrtvol. A další filmy a knihy , servírují to hovádkům po lopatě : nechovejte se jako hovada , sic vás vaše hovadství automaticky doběhne a budete to vy, kdo bude sedět tentokrát na lopatě. Účinek statisticky : ne úplná nula, ale limita k nule.
Kolik lidských zdrojů chápe poselství Sonmi~451 ?

354136

18.12.2016 19:20

Jak v hypnóze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Evropský občan má problém v tom, že se zdráhá uvěřit tomu, že jím zvolení politici se stali členy zločinného spolčení usilujícího o likvidaci národních států, o likvidaci bílé rasy v Evropě.

354190

Příspěvků: 17

14.12. 07:25 Kangaroo  Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
14.12. 12:46 výjimečné porušení omerty  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
14.12. 14:14 eda521  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
14.12. 15:11 výjimečné porušení omerty  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
14.12. 19:52 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
18.12. 23:15 nazdar  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
31.12. 00:44 PavelSam  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
15.12. 16:17 Dunn  RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....
14.12. 12:24  Satanát?
14.12. 12:55  Tam bych poopravil: vyžadující absolutisticky mentalitu IQ tykve
14.12. 19:16  Z jiného soudku
15.12. 14:47 u  Nerozumiem
15.12. 18:23 výjimečné porušení omerty  RE: Nerozumiem
16.12. 14:12  RE: Nerozumiem
15.12. 18:14  Klucíí,
16.12. 08:38 výjimečné porušení omerty  RE: Klucíí,
18.12. 19:20  Jak v hypnóze

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 1

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 10

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
23,02 Kč
Euro
27,26 Kč
Libra
30,01 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,41 Kč
100 japonských jenů
21,97 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 704,05 Kč
1 unce stříbra
565,50 Kč
Bitcoin
297 681,47 Kč

Poslední aktualizace: 23.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 138