Diskuze k článku

Procitnutí do reality

Příspěvků 13

18.11.2016 13:15

Já se zarazil a zamyslel u té věty "Možná, že Trump zklame, nebo bude odstraněn, ale naděje, kterou dnes světu jeho

Velekněz Ratata 88.?.?.?

vítězství dalo, bude i pak působit svou vlastní energií." Já vím - detail, obecnost, rétorický obrat, který ve veřejném projevu neurazí. Ale stejně - takhle to přece nechodí. Možná u určité úzké vrstvy lidí. Kteří mají dispozice (v dobrém i ve zlém) potenciálního, jak se říkalo v Rusku bratru už před sto padesáti lety, "profesionálního revolucionáře".

Jinak - kde je vliv a naděje a energie těch odstraněných, kdysi i nedávno ?? No dobře, prstíčkem hrabajíce, pár bychom jich našli. Důležitější samo o sobě je to, co je současně i hlavní podmínkou takového přetrvávajícího vlivu "zabitého projektu", totiž že původní sociální, duchovní, národnostní či jaký ještě reálný problém není odklizen, řešen, zmírněn, jinak potlačen atd. (Druhou podmínkou bývá martyrium hlavního protagonisty.)

Lze demonstrovat třeba na příkladu Allendova (a následně Pinochetova) Chile, kde ať už je jinak váš názor na věc jakýkoli, došlo minimálně k nevídané aktivizaci vrstev, které byly do té doby trpným objektem tradiční politiky, k ohromnému nabuzení celé společnosti, včetně ovšem její polarizace, vzepětí v kultuře a tak dále. Po převratu, ikonickém bobardování prezidentského paláce a po stoické smrti Salvadora Allende ovšem následovalo co - v západní Evropě vlna sympatií, která ovšem svým způsobem vrcholila Brigate Rosse, podle všeho naskakujícími na špek plánovačům operace Gladio. V samotném Chile celkem efektivní pinochetovská normalizace, emigrace intelektuálních oponentů, pouze s velmi ojedinělými akcemi násilného odporu/teroru (FPMR). Nejchudší z chudých, resp. ti, co nedostali stipendium v Itálii, pravda zapalovali u Allendeho fotografie svíčky nebo věřili, že nezemřel a vrátí se (svědectví Miguela Littina). Allendeho odkaz ale začal reálně ožívat až v okamžiku, kdy se pinochetovský model začal vyčerpávat, no a krize z 2007 už tomu samozřejmě jenom přidala. Nikdo už ale neplánuje návrat do roku 1970.

Naše normalizace byla v mnohém podobná, akorát Dubček trpěl nejdřív na ambasádě v Turecku a pak jako THP v nějakých těch dřevařských závodech (státní lesy??) . Taky to v 1989 vypadalo podle toho. A kde je "Occupy Wall Street", po pár letech, i kdyby to tisíckrát platil Šouroš?? Aby Trump (nic jako "trumpismus" neexistuje ani myšlenkově, ideologicky, ani jako hnutí - a nebude existovat, stejně nic takového nevygeneroval ani JFK), tedy aby Trump vyvolal aspoň náznak podobného "vlivu", to by se fakt musel nechat, jak zpíval Wabi Ryvola, zastřelit do břicha. Cokoli menšího je ohne šance. A protože způsoby, jak eliminovat Trumpův potenciál změny, jsou mnohé a vymazlené (viz i předchozí článek), bombardování Bílého domu mezi ně nepatří, a ani Donaldovo utrpení v Turecku, dřevařských závodech či nějaké kotelně není příliš pravděpodobné, su klidný, pokud jde o nějaký rozsáhlý vliv "naděje...Automaticky kráceno

353444

18.11.2016 21:29

Ušičci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Vložený obrázek[mrknutí jedním okem]

353446

20.11.2016 15:36

Divoký východ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 353446

Kdybyste všichni zde místo těch chytrejch řečí radši chodili soudruhu Jandovi jako komparz za sto korun na hodinu na Václavák, Staromák, a nebo Albertov, a starali se místo osobního prospěchu o prospěch naší neokapitalistické vykradené Vlasti, vedené jako soukromá firma naším nejlepším ministrem financí, soudruhem Babišem-koblihou. Tento čech jako poleno dělá naší neokapitalistické vlasti daleko větší služby než Palacký / taky čech jak poleno/, takže se můžeme již leta a stále směleji řadit mezi ostatní sovětské svazové republiky v regionu Divoký Východ...[velký smích]

353464

20.11.2016 20:45

RE: Divoký východ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 353464

Tak doma mu z důvodu diplomatické imunity zastavili proces, možná se pletu a důvodů bylo víc jiných. Jinak tedy ve federaci s ruskem by patrně outsorsování lidských zdrojů skončilo za 32% mezd obvyklých euálu kdy se nějaký šéf nechal slyšet že výroba baterií lion je v česku možná neboť ostatní státy se mzdově vzmáhají, no a při stejných či vyšších výdajích za služby, nájmy i zboží. Nicméně funkční nevzdělanost zde je instalovaná kovaně.[bliji]

353466

19.11.2016 4:10

Slapani vody a nebo prezvykovani

favela 125.?.?.?

uz jednou sezvykaneho sena ?
Vycet udalosti kolem volby presidenta v USA , ktere jsme jiz davno zapomneli...
Proto, kdo zije ve skleniku nemel by hazet sutry...
To musi byt pekne divoky meeeting , kdyz si tam ctou domaci ukoly na tema.
Jak v Us volili a jak ne.
Kde je pevny nazor na Ochranu naseho statecneho Presidenta ?
Kde je nejaka idea, jak za nej bojovat a kde se semknout./ Pasivita/.
V soucasny dobe je nejnutnejsi silna a jednotna Opozice proti zradcum a kolaborantum. /ktera pak by mohla poridit Armadu/.
Tu spravnou na Obranu zeme a naroda/.
Soucasni kolaboranti vytvori zase jen neco podobneho skudcum z NATO a nikoliv vlasteneckou ceskou a odhodlanou jednotku na obranu proti afroarabum.
Nase armady pak musi mit Program, Ukol, a Provedeni a vse naprosto jasne. Jestli mame opravdove generaly, nevim.
Nebudeme si nic namlouvat. Tato nase armada nebude mit na vic !!
Dalsi samozrejma vec jsou spolehlivi spojenci , osvedceni casem.
SRBSKO daleko prvni a nas nejdrazsi a vzdy ..az nepochopitelkne verny spojenec. Pak samozrejme Rusko, nic jineho nezbyva. A na Putina je dnes Spoleh.
Uz to prokazal za vsech okolnosti.
Skoncit s vydiranim z EU , materialnim a moralnim a fasistickymi natlaky vseho druhu..Rozkradani zeme a jejiho majetku Hyenami.
.Proc asi utekli Britove ? Ani zminka.
Neni mi jasne , kdo vsechno a v koho jmene tady Gratuluje, Mluvi a Dekuje. Bylo by dobre vedet Kdo to je, bez anonymity , nebo je to jen mydlova bublina ? Proc nejmenovat presne ty, jejichz zasluhy jsou evidentni. Proc neoznamit j jejich nejdulezitejsi ciny a zasluhy...
A jejich mnoholeta tezka a nevdecna prace si to zaslouzi..
A jsou dnes nepostradatelni. A zaslouzi si to Plne !!
/nebo je to , hej vy tam nekde, taky vam dekujeme/.Jo?
Demagogie.

353447

19.11.2016 10:14

svoboda myšlení...

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

K tomu, aby se člověk cítil důstojně, potřebuje především svobodu myšlení.

K tomu, aby člověk mohl myslet a zvlášť svobodně je třeba splnit u tohoto člověka v jeho vývoji od dětství mnoho předpokladů ještě než s tím myšlením skutečně začne.

353448

22.11.2016 6:49

RE: svoboda myšlení...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 353448

Mezi což patří i to, že těm lidem přestanou nějací "omertisté" valit do hlav klíny - takže se navrať k mlčení a už ho neporušuj ani vyjímečně.

353479

20.11.2016 6:50

Z PL

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Re: Pane Tomský, berete "práci" multikulti parazitům z neziskovek., mlady, 19. 11. 2016 19:11:58
Nic se proti tomu nedá dělat .Náš přítel v NATO USA, si přeje Islamizaci Evropy a také se snaží, aby byla
Reagovat

Vymazat a jede se dál, vatínek, 19. 11. 2016 18:10:42
Kdysi, v dobách, kdy počítač zabíral celou místnost, náš asák naprogramoval nějakou hru. Už si nepamatuji, o kterou hru šlo, ale počítač (tehdy ještě na psacím stroji) komentoval stav hry. Když prohrával, začal být nevrlý. A když už bylo jasné, že prohraje, napsal "Tak dlouho jsi mě s.r.a.l, až jsem ti to vymazal. No a takhle nějak to dělá i matička příroda. Když ji budemé dostatečně dlouho a dostatečně silně .... tentononc, tak nás prostě vymaže a pojede se dál. Delfíni to asi nebudou, ale to by v tom byl čert, aby se nějakému savci zase nevyvinul mozek a nevymyslel si nějakého pána boha. A pojede se dál, kočárem černým podél bílých skal ...
[překvapení]

353457

20.11.2016 11:58

Svoboda mysleni,k cemu to je ,kdyz nemate pravdive zpravy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

Kazdy armadni velitel vi,ze ,bez spojeni neni veleni, tak,jak to mate ve state a v celem svete.Ve svete mate jen par rodin ,jez kontroluji pres media vase mysleni.Konrad Blak,Murdoch,Maxwel a jini vlastni,kontroluji,manipuluji verejne mineni z falesnych a nebo propagandisticky lzivych zprav,jez ,maji silu,ze i politici si driv prectou noviny,nez zacnou mluvit.Par rodin kontroluji historii,ucebnic epro det-skolstvi, kulturu, knihovny a vydavani knih a tv prorady,kdopak si vzpomene ze pani Oprah musela zmenit repertuar a navstivit povinne Auswitz,co by pokani,ze do etheru pustila slova zidovky jez s epriznala ze byla na krvavych obradech, tento clanek dnes tezkonajdete na Internetu.Kdo vlatsni face book.Kdo jsou redaktori a pisalkove Christian Times a jinych novin.Kouknete na porady holywoodu ve vasich tv a porady pro mladez, moralni skody na krestanech se mnohde uz nikdy nepodari zmenit.
Vsichni vime ,kde je zakopany pes,je v nas,nebot nechavame bezpaterni politiky si s nami delat co chteji.
Nejsmutnejsi je i to ,ze cirkve k tomuto procesu sebevrazdy napomahaji a dnes se uz plete cirkev i do islamske okupace Evropy.

353461

21.11.2016 10:36

RE: Svoboda mysleni,k cemu to je ,kdyz nemate pravdive zpravy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 1.?.?.?

Reakce na 353461

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/rus...
---------------------
hiram1555.com/2016/11/20/russian-government-spokesperson-says-the...

20/11/2016 • Russian government spokesperson says ‘the Jews’ knew Donald Trump would win US election
Pozoruhodny clanek,kde se rika mimo jine: ze zide vedeli uz dopredu,kdo bude zvolen,mnoho byvalych ruskych zidu,ted,zijicich v Americe,meli tu znalost,kdo vyhraje volby,jestli s etak ta saskarna muze nazvat volbami.
Nakonec na tom clanku muze byt kus pravdy,nebot z minulosti vim e,ze prichodem Hitlera k moci,uz ti velky zide meli spakovany kufry s jizdenkou do Svycarska,a vlkem do Anglie a .lodi do Ameriky,doma,zustali,tak zvane nepotrebny.Je znam vyrok rabbina jez rekl,ze jedna krava dodana do isrelu ma vetsi cenu ,nez zidovstvo Evropy,jiny rabbin Weist rekl ze nacizmus je ubohou kopiii zionismu,mimo jine i hakenkrajc byl uznan drive zidovskym symbolem, nez vubec nejaky nacizmus,tedy zionismus ,zacal.
Vysvetleni lezi ve zprave novin 24 brezna 1933,kde mezinarodni zidovsky koncil v Amsterdamu vyhlasil bojkot-valku proti Nemecku, Hitler byl v lednu zvolen , zatimco zidovsky professor-filosof- Frankau burcoval Anglicany do valky se slibem zidovske pomoci,penez a materialu,zivoty doda Anglie.
Neni nahodou,ze se dnes neuci svetova historie,tedy,ne propaganda,aby zaci zjistili ze uz v roce 1879 vysla kniha od pana Wilhelm Marr “ The Victory of Jewry over Germany a tak touto knihou vznikl tak zvany antisemitismus,kde ,zlodej ,krici,chyte zlodeje.V dobe WWII kniha Germany must perish,je dalsim dukazem.
Dnes,v mediich je 95% lzi a polopravd,takze,obcan nema na vybranou,sedi ve tme a ceka ,kdy na neho dojde rada.
Nakonec ,s zidovskou populaci USA.prsne 2 % ku 98% ostatnich obyvatel dela sve,nedivim se ,ze nekdo se jde optat tech 2%,jak to vlastne je doopravdy

353468

21.11.2016 11:46

novinářka Drtinová sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Uznávaná novinářka Drtinová sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky OSF, v roce 2013 od ní obdržela novinářskou cenu.

Je s podivem, že jsem čirou náhodou narazil na informaci, kterou veškerá "nezávislá", "objektivní" a ta "správná" média zcela ignorují. Daniela Drtinová, jako jedna z nejrespektovanějších novinářek (nikoliv však mnou) totiž zaujímá místo ve správní radě pražské pobočky vlivné neZiskové organizace Open Society Fund miliardáře George Sorose (odkaz zde), která v roce 2015 z rozpočtu ČR získala 111,5 milionu Kč.

A tato paní Drtinová pak třeba ve svém pořadu na DVTV PŘÁTELSKY zpovídala ohledně proruské propagandy (jak jinak) Ivanu Smoleňovou z (další neZiskovky) Prague Security Studies Institut (Think Tank číslo 1 v ČR, jak se chlubí na webu, který mimochodem není ani česky - jakkoliv jim jde o demokracii a dobro ČR), který právě Sorosova OSF sponzoruje (a jíž je Drtinová součástí).


http://afinabul.blog.cz/1611/novinarka-drtinova-se...

353469

21.11.2016 12:56

RE: novinářka Drtinová sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 353469

Takhle se dělá propaganda : ke jménu obřezané blbky se připíše "uznávaná" a "nejrespektovanější" , to gojim žerou.

353470

21.11.2016 19:02

Soros Company,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

která vyvolává státní převraty a "barevné revoluce" všude tam, kde je ještě co ukrást, je jen poskokem klanu Rothschildů pro špinavou práci pod neuvěřitelně falešnou a pokryteckou rouškou šíření svobody, demokracie a lidských práv, které ve skutečnosti pošlapává, kde se dá. Jejich drobečky koupení slouhové v médiích,v kulturní frontě, v nevládkách, v neziskovkách či naivní a nezkušení studenti, kteří jim vědomě či nevědomě slouží, jsou ostudou každého alespoň trochu myslícího a hrdého národa a pátou kolonou zločinců se světovládnými ambicemi.

353473

Příspěvků: 13

18.11. 13:15 Velekněz Ratata  Já se zarazil a zamyslel u té věty "Možná, že Trump zklame, nebo bude odstraněn, ale naděje, kterou dnes světu jeho
18.11. 21:29  Ušičci
20.11. 15:36  Divoký východ...
20.11. 20:45  RE: Divoký východ...
19.11. 04:10 favela  Slapani vody a nebo prezvykovani
19.11. 10:14 výjimečné porušení omerty  svoboda myšlení...
22.11. 06:49  RE: svoboda myšlení...
20.11. 06:50  Z PL
20.11. 11:58  Svoboda mysleni,k cemu to je ,kdyz nemate pravdive zpravy
21.11. 10:36  RE: Svoboda mysleni,k cemu to je ,kdyz nemate pravdive zpravy
21.11. 11:46  novinářka Drtinová sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky
21.11. 12:56 výjimečné porušení omerty  RE: novinářka Drtinová sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky
21.11. 19:02  Soros Company,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Neurčeno 1

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 5

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 7

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 242,18 Kč
1 unce stříbra
553,76 Kč
Bitcoin
747 059,38 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 954