Diskuze k článku

Ruská vláda přehodnocuje neoliberální politiku

Příspěvků 20

19.8.2016 11:47

Není mně jasné čím si tento ekonomický velikán získal důvěru českých stínových oblbovadel

Sasin 178.?.?.?

Bude to asi tím, že jeho oblíbené ekonomické, "hop na značky" a stále stejně smrdící, "otisky", které zavádějí nevědomé na zcestí je potřeba lidem neustále nalévat do hlavy, čímžto opakováním moudrosti čísi matky se mohou jakože poučovat z krizového vývoje, kterým jistě on jakože součástí té nadřazeností území šmejdů, co odněkud berou rentu, jistě jakože není. Opakování těch zbankrotovaných a ukradených echkonomických thérmínů prý nikoho nezabije a co ho nezabije, ho přece posílí, že... A můžete to opakovat neustále, "nechoď ženo na jezero, vodníkovi tam stojí péro", nic to není platný.

Všichni jsou jako omámení. Vodníkova příručka o pravidlech bezpečného koupání prostě zárukou je a basta. Naučili nás číst abychom mohli těm příručkám věřit a to stačí, dyk nic jiného než ekonomické náboženství prý není potřeba. Heh

351347

19.8.2016 12:05

neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

že Rusko chce ísť neoliberálnym smerom. Článok zhruba dobre popisuje situáciu, ale argumenty nevidím.

CELÉ svetové trápenie s dlhom, a s bankami je v tom, že banky klamať môžu a ostatní nie. Banky jasne nepožičiavajú, čo im patrí, ale po ostatných požadujú, aby disponovali iba s tým, čo im patrí. Ich zisk je založený preto na klamstve, a peniaze, ktoré iným účtujú ako dlh im nepatria. Patrí im iba úrok z istiny a nie z prísľubu, že sa niečo udeje.
NA tomto prísľube postavili svoju pyramídu. Banky tak dopredu požičiavajú hodnoty, tova, ktoré ešte nikto nevytvoril. Logicky sú preto oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty takto vytvorených peňazí. To im dáva obrovské konkurenčné výhody. Všetko možné robia, aby to zamotali a zatajili podstatu.

Aak by mali fungovať seriózne ako ostatní, tak môžu brať úrok len z istiny a z neho platiť DPH, ako aj druhí. Tvoria zisk rovnako ako ostatní, tak nechápem, prečo sú od DPH oslobodení.

Celý tento systém držia pokope iba zbraňami a vydieraním.

351348

19.8.2016 12:19

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351348

..ak by aj banky DPH nejakým spôsobom platili, tak by to bol len dôkaz o tom, že štát s bankami kolaboruje a aktívne podporuje zverský systém vydierania a pôžičiek, obchodovania s dlhom.
Tiež by v tom prípade nebolo jedno, do ktorej krajiny taká banka odvádza svoje DPH.

Ciest, ako z toho von je málo. Buď oslabenie protivníka, alebo vojna. Inou cestou je sotva možné odoprieť dlh.
Tu by som sa pozastavil aj nad rôznymi reparáciami a reštitúciami. Nie je možné si nárokovať, čo niekomu patrí skôr na základe machinácií a podvodov. Kto to teraz dá dokopy, nedá sa žiť všetko naspäť, na to nie je čas. Nemôžeme naspäť do jaskyne, nezmestíme sa tam.

Dlh, ktorý nepochádza z istiny je treba odmietnuť. Žiadny človek okrem banky nemôže nakladať s niečím, čo nie je jeho. Je to protiústavné.

Treba sa zamyslieť nad spôsobom, ako dlh určiť objektívne a odvodzovať ho len z istiny, podobne aj pôžičky. Čo je to za štát, čo nechráni vlastných ľudí. Iba výpalnícka inštitúcia. Tá nie je optimálna, takže je len otázkou času, dokedy si toto výpalníctvo budeme môct dovoliť.

351349

19.8.2016 13:21

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

Censored 84.?.?.?

Reakce na 351349

> Treba sa zamyslieť nad spôsobom, ako dlh určiť objektívne a odvodzovať ho len z istiny, ...

Pokud Vašemu přání dobře rozumím, přejete si, pane Ppppp, aby banky směly půjčovat jen již reálně existující peníze. Prosím. Pak ovšem musíte vymyslet metodu, jakou mají být do oběhu uvolňovány NOVÉ PENÍZE. Pod pojmem "nové peníze" nemám na mysli nově vytištěné bankovky, ale nové peníze pro trvale přibývající (nové) lidi na této planetě. Tak schválně. [mrknutí jedním okem]

351350

19.8.2016 18:40

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 351350

To už je dávno vymyšlené a i zde mnohokrát omílané.Peníze vytvořené bankami z ničeho, rozhodně nemají nic společného s přibývajícími lidmi na planetě.
[chechtot]

351351

19.8.2016 18:48

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351350

Tak schválne. Mohou si je vydelat stejne jako jiní. Za legitimní výdelek považuji jak úrok z jistiny, tedy reálne existujících penez, tak jakýkoliv jiný výdelek, získaný reálnou prací, pridanou hodnotou, za kterou je také účtována daň.
Za reálnou práci považuji činnost, kterou chce nejaký subjekt, skupina, a zároveň tato práce bude považována za užitečnou prinejmenším ve smyslu, že neškodí jiným, že je neznevýhodňuje.
Podle stejné metody se pred asi 100 lety udelovaly také patenty, podmínkou byla společenská prospešnost, a funkčnost. Dnes není potreba ani jedno ani druhé, jinými slovy - muže se legitimne lhát.
Takže jsem proti tomu, když nekdo lže, že pracuje.
Emisi nových penez by mel krýt pouze stát, který se jako stát chová práve proto, že garantuje všechny (i ztrátové) veci, které jsou pro nejakou komunitu lidí potrebné. Jinak nelze mluvit o státu. Stát je státem jenom tehdy, když si plní základní povinnosti. Jinak jde o vyderačský subjekt, kterému by mel konkurovat pouze reálne vzniklý stát.
Za další zdroj penez považuji papírky kryté státním majetkem, reálné státní aktiva (prumysl, zemedelství, duševní vlastnoctví, umení... )
Není prece normální, že na hodnotu našich aktiv má vliv emisní subjekt kdesi za morem. To pak náš stát jenom zalezl do díry, stal se vazalem a nedelá, co má.
Jen proto, že jako celek uveril tomu, že muže nést dluh za pujčování neexistujících penez a majetku. To se rovná dobrovolnému odevzdání statní správy do správy jiného subjektu. Který ani náhodou není lepší a nedává opet témer žádné garance.

351352

19.8.2016 19:25

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351352

Nový narozený človek nejprve žádné hodnoty netvorí a také peníze nepotrebuje.
Dostane je až po tom, co neco pro ostatní udelá. Za svou práci dostane papírkový príslib od zamestnavatele, nebo nákupce, že si muže neco za papírky koupit. Stále není treba, aby banka vytvárela nové peníze. Zamestnavatel prece také dostane peníze AŽ PAK, co za jeho tovar nekdo zaplatí. Nikde nemáme zakotvenou povinnost, že zamestnavatel musí být úverovaný a podílí se na pyramide. Zaplatí z toho, co má, nebo z toho, co získal. Nezávisle na tom, kolik lidí se nove narodí. Když noví lidé vytvorí další hodnoty, tovaru v obehu bude více, a proste relativne zlevní pri tomtéž množství penez. Peníze budou obtížneji dostupné, ale tovar zlevnený.
Banky by tohle mohly pri dobré vuli kvuli jednoduchosti korigovat novou emisí, aby vše zustalo, jak má. Jenomže to nikdy neudelají, aby toto vyrovnaly, ale míru vždycky prešvihnou, protože na tom získávají. Argument o vyrovnání je proto jen výmluva. Takovéhle vyrovnání by jednou za rok zvládla i vláda, nebo prezident, už jednou placený.

351353

19.8.2016 21:00

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 351353

Nezlobte se, ale ty diskuse, kde se někdo snaží radit bankám, " jak to dělat, aby se nevekslovalo a nelichvařilo
s nekrytejma penězma" mně připadají jako ta básnička pro děti:

Kampak otče, k lesu ?
Krov cana na trh nesu.
Co dělají vaše děti ?
Je svázanej, neuletí...
Vy mluvíte jako blázen.
Dejžto pámbu, s pánem bohem...

Je to vždy klasický rozhovor Naivního s Neslyšícím, a nebo spíše předstírajícím hluchotu.
To si opravdu myslíte, že to ti bankovní zloději nevědí, a budou na Vaši radu někdy dělat něco jiného
než lichvařit a dělat letadla a pyramidy ? Zakázat tuto absurdní zlodějnu znamená zrušit tzv. "stát" jako
nejvyšší formu organizovaného zločinu. [velký smích]

351354

20.8.2016 10:46

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 351354

Zakázat tuto absurdní zlodějnu znamená zrušit tzv. "stát" jako
nejvyšší formu organizovaného zločinu.
- to by se savcům "homo statum" nelíbilo.

Souhlasím, ještě bych poznamenal, že mnozí si pletou oběživo ( mince, bankovky) a peníze. Přitom oběživo je pouhá podmnožina peněz.
K tomu zmatení ještě : kdo vytváří dluhy za stát a kdo pak vytváří inflaci , aby alespoň ty úroky z dluhů státu nějak zalátal ? Marťani ?

351363

19.8.2016 22:24

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 351353

Nově narozený nic nepotřebuje asi tak do 18 let , pak se školí na šmejda, podržtašku, zlo děje nebo nezaměstnaného, co taky nic nepotřebuje. A pak, gdyž dostane angažmá u taťky nebo mamky buď v představenstvu nebo ve státní kantýně taky nic nepotřebuje. A gdyž to dotáhne do penálu, z toho, že nigdy nic nepotřeboval mu vypočítají nálezné, které taky nepotřebuje. Zaplatí dycky z toho co má. To je přece jasný jako facka.

O tom přece píše ten potřebný emeričan, že taky nic nepotřebuje. Jen to něgde bere. Na co se trápit vodkud to všichni ti šmejdi berou. Muheeeeeee

351355

20.8.2016 14:47

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

Censored 84.?.?.?

Reakce na 351353

Pane Ppppp. Už malí kluci znají odpovědi na otázky:

- co je to hokejový útočník?
- jaké funkce plní hokejový útočník?
- kde se berou noví hokejoví útočníci?

Správné odpovědi určitě znáte i Vy. Soudím, že pro lidský život jsou PENÍZE daleko důležitější, než HOKEJOVÍ ÚTOČNÍCI. Proto považuji za velmi důležité, znát odpovědi na otázky z oblasti ekonomické gramotnosti:

- co jsou peníze?
- jaké funkce plní peníze?
- kde se berou nové peníze?

Lidé, kteří neznají odpovědi na uvedené otázky, jsou ekonomicky negramotní. Je mi líto.

Vy opravdu myslíte, že svět by dnes mohl správně fungovat za předpokladu, že by v současném peněžním oběhu byl k dispozici stejný objem peněz, jako v roce 1800, kdy na celé planetě žila pouhá 1 miliarda lidí? Pro 7,5 miliardy lidí? Dovedete si představit, co by lidé udělali s penězi, jejichž hodnota by se jim rok co rok (dle Vaší úvahy) zvyšovala? Samozřejmě by je většina namísto investování či utrácení, strčila "pod matraci". EKONOMICKÁ SMĚNA (jedna z funkcí peněz) by se zastavila. Nebyl by kapitál k podnikání. Podnikatelé by nemohli nakupovat suroviny, energie ani lidskou práci. Lidé by byli bez práce a bez peněz, neschopní nakupovat zboží či služby. Lidská společnost by se v důsledku zoufalého nedostatku peněz zhroutila. To si opravdu přejete?

351369

20.8.2016 16:00

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351369

Zda si dovedu predstavit? Napsal jsem obe odpovedi. První je, že si to predstavit dovedu. Zcela jiste nic horší, než italská inflace, nebo nemecká predválečná hyperinflace. Pak jsem dokonce napsal, že ani tahle predstava není nutná, stačilo by jen, aby centrální banka rízená státem, nebo stát správne nastavoval emise s ohledem na nove vytvorené hodnoty. Jiste také víte o težbe penez.
Pokud jste to nečetl, nebo nepochopil, tak je zde možnost po téhle korekci a mém upresnení napodruhé. Je zcela zbytečné me podezírat z analfabetizmu, nebo lehkomyslnosti.
Jak čtu vaše námitky stylu "pod matraci" nebo "by se zastavila" tak se dost divím, proč je vaše fantazie najednou tak okleštená. Zcela jiste by se život nezastavil ani úplne bez penez. Jsou i jiné zpusoby, jak si smeňovat práci navzájem, a zcela jiste není nutné, aby se na tom banky nabalovaly jen proto, že si množství a zpusob emise nových penez vysvetlují po svém.

Tohle je opravdu humorné:
>Podnikatelé by nemohli nakupovat suroviny, energie ani lidskou práci. Lidé >by byli bez práce a bez peněz, neschopní nakupovat zboží či služby. Lidská >společnost by se v důsledku zoufalého nedostatku peněz zhroutila. To si >opravdu přejete?

Zhroutila by se hlavne ta část společnosti, která vubec nepracuje. prevážne nervove. Museli by se pokusit začat na nečem pracovat a to je dnes opravdu problém.
Banky temahle nekrytými emisemi kryjí jen hordy nepracujících lidí na úkor tech, co ješte s nejakým užitkem pracují. Navíc s prohlubující se propastí mezi pracujícími a mezi nepracujícími, kde vetšina svetového bohatství je v už rukou nepracujících. Ani to jim nestačí a jsou schopni predisponovat svou pyramidovou hru na bedra ostatních jako dluh. Takhle si vy predstavujete perspektivní společnost? Veríte na perpetum mobile? Nebo rád deláte z jiných hlupáky?
Je nad slunce jasné, že se regulace bank utrhla z retezu a banky si delají, co chtejí, stát jim je prevážne ukradený. Jenže banky žádné sociální výdaje nemají ani je nechtejí, nefungují tak, jakoby mel fungovat stát. Nejsou ani nikým volené a chovají se jako totalita, diktatura.
Zneužily toho, že jim byly svereny klíče od míchačky.

351372

21.8.2016 18:22

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 351372

Ak admin zverejní môj príspevok, tak si ho prečítajte obaja a prestaňte sa hádať. Obaja máte aj nemáte pravdu.

351401

21.8.2016 20:27

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351401

Tento tvoj príspevok nemá zmysel, lebo vôbec nejde k veci.
Potom si si najskôr nedal námahu prečítať, o čom píšem, lebo ani v nasledujúcom tvojom príspevku tým smerom nereaguješ.
Takže keď nemáš čas počúvať, tak nerozprávaj sám do vetra.
Okrem tohoto si nižšie nadniesol, že (tuším) za Hitlera tiež bolo "novorodenec = potreba nových peňazí".
Takéto filozoficko-logické konštanty si vzal odkiaľ? Takýto výrok nepredstavuje žiadnu nutnosť, ani povinnosť. Navyše som týmto smerom vyjadril názor, a ty si nenadviazal ani na jedno, ani na druhé. Nechápem potom o čom diskutuješ a prečo miesto argumentácie skôr kádruješ.

351406

21.8.2016 22:27

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

maršal Žukov 78.?.?.?

Reakce na 351406

Len v krátkosti: nemal som v úmysle uraziť tvoju neopodstatnenú predstavu o vlastnej múdrosti, kludne si ju pestuj ďalej. Tých omylov je v tvojich textoch viac a na opravu fakt nemám čas. A akosi tuším, že by to ani nemalo zmysel.

351412

22.8.2016 9:37

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 351412

Zabalená urážka je ako zabalené hovno. Nabudúce láskavo hovor k veci. Keď nemáš/neurobíš si čas, tak nepíš. Nechápem, prečo navodzuješ, že tvoj čas je cennejší, než môj.

351416

22.8.2016 12:27

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 351416

Ak vidím, že niekto žerie zabalené hovno, tak mu ho rád naservírujem.

351428

21.8.2016 18:16

RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje

maršal Žukov 195.?.?.?

Reakce na 351353

Je to aj v Protokoloch - novorodenec = potreba nových peňazí. Takisto nová služba, ktorá reálne nepotrebuje žiadny materiálový vstup, tiež znamená potrebu nových peňazí, aby si ju ľudia mohli obstarať.
Problem je ten, že banky by nemali byt súkromné a minimálny úrok by mal kryť režijné náklady celoštátnej siete bánk. V každom meste pobočka, v mestách nad 30 000 ďalšia na každých 30 000 a pod.
Problem nie je ten, že vznikajú nové peniaze akože z ničoho, ale ten, že zisk z tejto činnosti plynie do rúk židovským satanistom.
Keby mali banky, kultúru a médiá v rukách árijci, všetko by bolo inak.
Čiže jediné riešenie je to, čo do reality dotiahol Adolf Hitler. Síce len nakrátko, ale ukázal cestu. To je jediný dôvod neustáleho očierňovania Hitlera a národného socializmu (pre istotu všetkého národného) a neustáleho neúnavného holokaustovania.

351400

24.8.2016 19:37

Název článku nepřesně přeložen?

Tong 78.?.?.?

Originál článku je nazván "“Russian government is reconsidering the neoliberal policy”. Dle mého názoru je překlad "znovu zvažuje" poněkud zavádějící , protože z obsahu článku i reálného dění v Rusku by se spíše patřilo použít slovo "přehodnocuje"! Neoliberální politika již byla dávno reálně aplikovaná se všemi katastrofickými (či katastrojkovými) následky a Putin a "his boys" si to moc dobře uvědomují. "Znovu uvážit", "ještě jednou si rozmyslet" se dá v duchu textu originálu významově přesněji přeložit jako "přehodnotit". Uvedený významový posun názvu se dle mého značně projevil i v obsahu a kvalitě diskuzních příspěvků.

351482

24.8.2016 20:47

RE: Název článku nepřesně přeložen?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 351482

A máte pravdu! Mně se také zdá slovo "přehodnocuje" výstižnější. Změnil jsem to. Díky za doporučení.

351483

Příspěvků: 20

19.08. 11:47 Sasin  Není mně jasné čím si tento ekonomický velikán získal důvěru českých stínových oblbovadel
19.08. 12:05 ppppp  neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 12:19 ppppp  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 13:21 Censored  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 18:40 Nikdo (originál)  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 18:48 ppppp  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 19:25 ppppp  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 21:00  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
20.08. 10:46 výjimečné porušení omerty  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
19.08. 22:24 Sasin  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
20.08. 14:47 Censored  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
20.08. 16:00 ppppp  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
21.08. 18:22 maršal Žukov  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
21.08. 20:27 ppppp  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
21.08. 22:27 maršal Žukov  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
22.08. 09:37 ppppp  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
22.08. 12:27 maršal Žukov  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
21.08. 18:16 maršal Žukov  RE: neviem, z čoho Roberts dedukuje
24.08. 19:37 Tong  Název článku nepřesně přeložen?
24.08. 20:47 Vladimír Stwora  RE: Název článku nepřesně přeložen?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 1

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
27,29 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,45 Kč
100 japonských jenů
22,01 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 944,01 Kč
1 unce stříbra
562,76 Kč
Bitcoin
297 763,25 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 949