Diskuze k článku

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Příspěvků 125

6.10.2003 0:51

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 212.?.?.?

To je hodně smutný příběh.
Jenom co bude dál? Kde to skončí?
Dnes Izrael vojensky operoval na území Sýrie!
Zatím to byla sranda,někde daleko od nás.
Mám obavu a ne malou, že se tenhle "malér" bude dále šířit
po světě jako rakovina.Možností je hodně.
Světové hospodářství je již delší čas v krizi,tak by nějaká
pořádná válka "bodla".
Irák nestačil. Bylo málo rozmláceno.Musíme zničit více,
aby bylo zase co vyrábět a ti pravý měli zajištěné zisky.
Pár mrtvolek a ještě zatím daleko od nás je pro některé
malý detail.A ty nepáchnou! Jsou přeci jenom v televizi.
A v televizi zatím ještě dávají také veselé programy a pivečko máme také dobré,tak jaká starost.
Jenom,aby nám to vydrželo!


20319

6.10.2003 3:46

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Podivejte se po dnesnim svete a zamyslete se ,kde je tak zvana lidska inteligence a nebo zadna neni a vladne zakon dzungle,ze silnejsi muze diktovat vojensky slabsim.Britsky profesor Hopkins jez se zabyva badanim o vesmiru,konci svou knihu slovy ,ze drive nez staneme na prahu poznani o vesmiru ,tak se pravdepodobne znicime.Tudiz lidska lakota a zavist prevladne ,jako vzdy nad rozumem a svet bude opet uvrzen do valky, nebot propaganda a lzi postavi lidi proti sobe, pro mamon druhych,nebot ,tak to je ,ze na kazde valce urciti lide vydelaji nepredstavitelne sumy penez.Dnes Stredni Vychod vlivem israelske politiky a politiky Spojenych Statu Americkych je jedinym sudem strelneho prachu,ackoliv ten sud je tam dopraven ve jmenu oleje ,jez ma obohatit domaci domorodce k velke zavisti zbohatliku za morem.Politickym manevrovanim a i za pouziti nabozenstvi se snazi urcite sili udelat ovzdusi ,kde krestane nastoupi do valky proti Muslimum-jako oznacenym terroristum pro hloupejsihlavy k lepsimu porozumeni a i ospravedlneni na pravo lupu ,dle zakonu dzungle!!!
Muzeme se tedy ptat ,kde je sila Spojenych Narodu ,kde je protest Spojenych Narodu proti nevyhlasene a dnes i neospravedlnene valky ,bude zaveden "Nurimbersky proces" s agresory, to asi sotva ,nebot i slavne a humanismem prolezle UN se dopustilo valecnych kriminalnich cinu proti byvale Jugoslavii.
Tudiz ,lidske hodnoty a prava jsou jen a jen na papire ,ve zkutecnosti ,jsme se myslenim nijak nevzdalii od Neandrtalce a jeho primitivnich hodnot na zivot!!!

20322

6.10.2003 3:47

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

matejove, brnaci, mikinove a dalsi "slepoto", jeste stale NIC?
stale to nestaci k presvedceni, ze je za vsim zidko??? a ani vam to nemusi vysvetlovat nohejl, albert a jini, tady mate dalsi
fakta!!!
stefan

20323

6.10.2003 22:16

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 20323

> tady mate dalsi

>fakta!!!
>stefan

ono nemuzes kazdy nesmysl nazyvat fakta.

20348

7.10.2003 0:19

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 65.?.?.?

Reakce na 20348

zdenale, tebe uz taky asi zacnu jmenovat do vytribene skupiny, zasluhy ti pribyvaji.
a nemyslim vubec, ze to jsou nesmysly, jen se tem faktum branite, tak jako ostatne kazdy zidko a jeho prichlebovaci!!!!
toz ta zdravim!!!
stefan

20353

7.10.2003 1:31

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 20353

nic se neji tak horke, jak se uvari

20361

6.10.2003 5:55

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

New York Times Reveals that European-Descended Jews are Counterfeits and have no Blood line to Abraham


--------------------------------------------------------------------------------

The fact that most of those who call themselves Jews are not Jews and have no claim to the lands of Palestine because they have no genetic relation to Abraham, Isaac and Jacob can no longer be suppressed. The October 29, 1996 N.Y. Times, in an article entitled, "Scholars Debate Origins of Yiddish and the Migrations of Jews," states:
"Arching over these questions is the central mystery of just where the Jews of Eastern Europe came from. Many historians believe that there were not nearly enough Jews in Western Europe to account for the huge population that later flourished in Poland, Lithuania, Ukraine and nearby areas.

"By reconstructing the Yiddish mother tongue, linguists hope to plot the migration of the Jews and their language with a precision never possible before.

"It has even been suggested, on the basis of linguistic evidence, that the Jews of Eastern Europe were not predominantly part of the diaspora from the Middle East, but were members of another ethnic group that adopted Judaism.

"...One linguist has recently argued that Yiddish began as a Slavic language that was 'relexified,' with most of its vocabulary replaced with German words.

"...Even more troublesome are demographic studies indicating that during the Middle Ages there were no more than 25,000 to 35,000 Jews in Western Europe. These figures are hard to reconcile with other studies showing that by the 17th century there were hundreds of thousands of Jews in Eastern Europe.

"...Some scholars believe the roots of Yiddish, and even the Ashkenazic people themselves, lie much farther east. In his 1976 book, The Thirteenth Tribe, Arthur Koestler made the startling suggestion, never taken seriously by linguists, that the Eastern European Jews were not really Semitic -- that they were largely descended from the Turkish Khazars, who converted en masse to Judaism in medieval times.

"More recently, Koestler's controversial thesis has been revived and expanded in a 1993 book, The Ashkenazic 'Jews': A Slavo-Turkic People in Search of a Jewish Identity (Slavica Publishers), by Dr. Paul Wexler, a Tel Aviv University linguist.

"Wexler uses a reconstruction of Yiddish to argue that it began as a Slavic language whose vocabulary was largely replaced with German words. Going even further, he contends that the Ashkenazic Jews are predominantly converted Slavs and Turks who merged with a tiny population of Palestinian Jews from the Diaspora."

20326

7.10.2003 5:06

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

albert 4.?.?.?

Reakce na 20326

Potomci asiatickych chazaru - yidds, zidi, juden, jews.
Zakladatele, financnici a puvodni operatori komunismu, etc. Dnes hybna paka USA a satanskeho statu Izrael, ktery absolutne nema NIC spolecneho s biblickymi Israelity.
Sucasni yidds, zidi, juden, jews, etc, jsou u dnesniho vesla.
Diky hlouposti tech, kteri - k vlastni zkaze, ci zkaze vlastnich potomku - jejich dabelskou doktrinu jeste navic schvaluji a podporuji, se dnesni Svet brzy nalezne v situaci ktera nema historicke obdoby ...

20368

6.10.2003 6:56

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

certikbertik certikbertik (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Slova která mě napadají při pomyšlení na židy a US vládu:
podlá,hnusná,zákeřná,nechutná,ohavná,mizerná,odpuzující,prohnilá,zkurvená,zasraná,prolhaná sebranka těch nejhorších krys,pocházejících z nejsmradlavějších kanálů na světě.
Těším se na moment,kdy nějaký arab detonuje nucleární bombu v Isreali.

20327

7.10.2003 15:08

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20327

Čertíkubertíku, musím se ohradit proti vašemu vyjadřování. Pokud tím myslíte americkou vládu, izraelskou vládu, sionisty, militantní a fanatické židy (osadníky apod.) nemám nic proti vašemu hněvu. Ale proti všem židům a tzv.žídkům (Štefane!)? Tak to v žádném případě můj článek nesledoval. Jsem proti jakémukoli rasismu, ať na základě národním nebo náboženském. Jedni špiní všechny židy a druzí všechny muslimy a Araby. V podstatě je to úplně stejné, rasismus. V Koráně, o kterém se tu vyjadřují mnozí omezenci, kteří ho absolutně neznají, jsou jednak křesťanské apokryfy, tak mnoho převzatého z Tory. Mohamad chtěl místní židy získat pro své nové náboženství, ze začátku muslimové dodržovali i židovské svátky a při modlení se původně obraceli k Jeruzalému, když se mu to nepodařilo židy získat, prohlásil, že se odklonili od Abrahama, ale jejich nepřítelem se nestal, jen byl zklamán. A je mnoho židů, kteří nesouhlasí s izraelskou politikou a dobře ví, že není žádné jiné přijatelné cesty než míru. A budete se divit, že jim Arabové říkají, že jsou to jejich bratranci, protože původně jsou všichni semité. Muslimové nikdy neměli nic proti židovství, antisionismus se zrodil až se vznikem sionistického agresivního státu.
Dále jen pro ty, co špiní Korán, který je všude dostupný. Pokud chce o něm někdo něco psát, má si ho nejdřivě přečíst. Teď několik veršů z něho (súr) pro ty, co sami nechtějí žádné informace získat, ale chtějí jen po druhých jen nenávistně plivat.
Súra 10 JONÁŠ
26/25 A Bůh zve lidi do příbytku míru a vede po stezce přímé, koho chce.

Súra 21 PROROCI
64/63 Služebníci Milosrdného jsou ti, kdož pokorně chodí po zemi, a když jsou osloveni lidmi pošetilými, odpovídají:“Mír s vámi!“

Súra 17 NOČNÍ CESTA
7 Konáte- li dobro, sami pro sebe tak činíte, a konáte-li špatné, proti sobě tak činíte.

/XCIV/ SÚRA 47 MUHAMMAD
43/48 A naučí jej Bůh Písmu a Moudrosti a Tóře a Evangeliu.

78/84 Rci:“Uvěřili jsme v Boha i v to, co seslal nám a co seslal Abrahamovi, Ismaelovi, Izákovi, Jakubovi a kmenům, i v to, co bylo dáno Mojžíšovi a Ježíšovi a prorokům od Pána jejich. My nečiníme rozdíl mezi nimi a do vůle Jeho jsme odevzdáni.

/LXIV/ Súra 25 SPÁSNÉ ZJEVENÍ
72 A ti, kdož křivě nesvědčí, a když kolem řeči hnusných jdou, míjejí je důstojně...


20392

10.6.2012 14:43

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

omzitch 90.?.?.?

Reakce na 20327

pokus si muslim, tak tvemu nazoru rozumim..pokud jsi evropan, tak si proste - decentne receno - vul

30668

6.10.2003 10:09

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

>Americké vládě nejde v žádném případě o svobodu národů ve světě
>a nastolení demokracie, ale pouze o její vlastní zájmy.

Souhlas. Problém spočívá v tom, že je lepší (alespoň pro nás) život ve světě ovládaném USA (se všemi jeho nectnostmi), než ve světě ovládaném třeba tím islámem.

>Koncem devadesátých let bylo k dispozici množství zdokumentovaných
>důkazů, že každý měsíc umíralo více než 6000 nemluvňat ...

Souhlas. Je ovšem nutno dodat, že Saddám pro ně dostával dost potravin i léků, pouze je na černém trhu směňoval za vojenský materiál (který mu byl nakonec stejně houby platný).

>Organizace Iraq Body Count k 17. srpnu 2003 napočítala 6113 až 7830
>mrtvých civilistů od zahájení války a asi 20 tisíc zraněných během
>války samotné. Mnozí z nich jsou zmrzačeni, ale americké úřady
>odmítají jejich odškodnění. ( Washington Post, 31. 3. 2003 )

1. Čísla ukazují, s jak zoufalou šetrností k civilnímu obyvatelstvu USA postupovaly. Stačí porovnat s počty civilních obětí při akcích srovnatelné velikosti během WW2.

2. Odškodnil někdo civilní oběti přechodu fronty? Nebyli odškodněni ani ti, kdo byli pojištěni u britských pojišťoven a byli vybombardováni britskými bombardéry.

>Je tragedií, že Američané neznají ani v nejmenším mentalitu muslimů. ...

Souhlas. Podobnou arogancí se ovšem vyznačují i jiné velké národy: Rusové, Číňani, Japonci, Němci atd.

>Je to úplně jiná kultura, založena na naboženství a zakládající si
>na morálce. A Američani ji tam na důkaz jejich svobody dovážejí
>násilnické a erotické filmy. Už dvakrát byla hozena bomba do kina
>při promítání těchto filmů.

Ano, bomba vržená do kinosálu je jednoznačným důkazem vyšší morální úrovně muslimů.

Je zajímavé, že ve vyspělých zemích nejsou terčem podobných útoků např. muslimské bohoslužby, a to dokonce ani tehdy, když je na nich vyzýváno k vraždění "nevěřících", nebo jsou dokonce promítány videokazety s návody k sabotážním a teroristickým akcím.

Jinak souhlas s tím, že přes 90% amarických filmů jsou díla nevalné, úpadkové úrovně. Problém spočívá v tom, že totéž platí prakticky pro kteroukoli kinematografii (alespoň při hodnocení víceleté produkce). A rovněž v tom, že většina z těch úpadkových 90% je alespoň řemeslně zvládnuta, což se o těch 90% filmů z jiné produkce rozhodně říct nedá.

Ale na druhé straně erotika a násilí rozhodně nejsou mírou morální pokleslosti, jinak by musela být morálně pokleslým dílem i Bible.

>Nedávno se Izraelci pokusili udělat atentát na duševního vůdce
>Hamásu, šejcha Ahmada Jasína, který je nejenom v požehnaném věku,
>ale ochrnutý na vozíku, s těžkostmi i mluví ...

Sorry, je to vůdce zločinecké organizace, který má mezi zločinci i jejich pomocníky značnou autoritu. Jeho likvidace je v zásadě opodstatněná.

Nehledě k tomu, že nepovažuji na obecné úrovni vysoký věk a špatný tělesný stav za omluvu všech zločinů, kterých se dotčená osoba dopustila či dopouští. Myslím, že souzeni by měli být i lidé přežívající na přístrojích a v případě shledání viny vykonán trest např. jejich úředním vypnutím. (Viz A. Grebeníček starší,Kráceno (Editor)

20329

6.10.2003 14:59

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20329

akurat ze vase odpovede boli zalozene na vymyvani mozgu mediami..

co to tu pisete ze ..ako svet ovladany islamom?
moslimovia takyto ciel nikdy nemali ani nemaju
keby ste niekedy v nejakej moslimskej krajine boli tak by ste pochopili
napriklad obraz vytvarany mediami, ze kazdi s vymytim mozgom ma pocit ze ked pride napr. do Syrie zena s odhalenymi ramenami, tak ju tam asi upalia, bol som tam a to co som tam videl prekvapilo aj mna .. v Syrii (Damask) totiz zije celkom pocetna krestanska mensina, takze nebol problem vidiet arabsku zenu absolutne zahalenu a hned vedla nej kracala domaca arabska zena v minisukni a bolo to uplne normalne, s takou toleranciou sa stretnete malokde na svete. Dalsi vec je skoro neexistujuca kriminalita, nic by vam tam neukradli ani keby ste chceli ..

20331

6.10.2003 16:37

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20331

Vážený pane,

Problém s mírumilovnými a tolerantními muslimy spočívá v tom, že jsou naprosto ve vleku svých netolerantních a militantních souvěrců. Ti mají navíc oporu v Koránu, kde se nic o mírumilovnosti a toleranci nedočtete (alespoň ve vztahu muslimové - nevěřící). Korán rozděluje svět na "svět míru" (= islámské země a islámské komunity v neislámských zemích) a "svět války" (= zbytek světa). To druhé je chápáno jako permanentní bojiště, dokud "svět míru" nepokryje celou Zemi.

Stačí přečíst si Korán, ono to tam všechno je. Nicméně: Mnoho Židů četlo Mein Kampf a uvěřili, až jim ze sprchy ve "shromažďovacím táboře" začal místo vody syčet Cyklon B.

Na druhé straně nepochybuji o tom, že řada mírumilovných muslimů se takto chová z důvodů taktiky šíření islámu (asi jako při výslechu "zlý" a "hodný" policajt - a u dalšího vyslýchaného si třeba role prohodí). Lze si rozhodně povšimnout toho, že řada mírumilovných projevů je zaměřena ven z islámské komunity, nikoli směrem k militantním souvěrcům. I to je, podle mého, signálem, že není vše zlato, co se třpytí.

20335

6.10.2003 19:51

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

dub 62.?.?.?

Reakce na 20335

četl jste vůbec někdy talmud?
jestli chcete vzor intolerance, rasismu a otrokářské ideologie udělejte to.

20339

7.10.2003 10:43

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20339

Stačí si přečíst Starý zákon - to je totiž také židovská kniha. Problém je v tom, že Židé své vize z této knihy i z Talmudu nemohli nikdy naplnit, protože byli vojensky poraženi a rozehnáni. A životem (vynuceným) mezi evropskými národy přijali alespoň část hodnot euroatlantické civilizace, byť ta se k nim nechovala vždy zrovna korektně.

Křesťanství se podařilo poevropštit díky tomu, že se v určité fázi svého vývoje rozšířilo v evropských územích Římské řiše a okolí. Díky velkému schizmatu a dalším podobným jevům se je podařilo udržet jakž takž civilizovaným a civilizovatelným (což se naplno projevilo za renesance a dále za osvícenství). Přestože ani v západní Evropě nebyla situace úplně ideální (a křesťanství sehrávalo v zásadě negativní úlohu i zde), byl to podstatně lepší stav než kdekoli jinde (viz např. vývoj v pravoslavných oblastech).

Problém islámu (či spíše náš problém s islámem) spočívá v tom, že islám nikdo nepoevropšťoval a vzhledem k obrovské základně fundamentalistů v Asii a Africe to ani není technicky možné (kdyby existovali jen muslimové ve vyspělých euroatlantických státech, bylo by to něco jiného). Z tohoto důvodu je nutno brát agresívní pasáže Koránu smrtelně vážně a být připraveni na nejhorší.

Závažnost situace dokazuje i to, že např. náboženský retardátor Chomejní žil po mnoho let v Západní Evropě a nijak se nezcivilizoval: Léta jeho vlády v Iránu představují totální vládu temna. A průšvih je o to, že fundamentalizují i potomci přistěhovalců ve 2. i 3. generaci.

20380

7.10.2003 15:17

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20380

Šíříte tady středověké bludy. Dnes je Irán poměrně demokratický, čerpáte svou tyv. argumentaci jen ze svého nenávistného nitra, nic víc. Kdybyste četl dnešní tisk, nemohl byste tu šířit bludy. Jak vidíte, na nikoho jste nazapůsobil.

20395

8.10.2003 2:08

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 20395

>Šíříte tady středověké bludy. Dnes je Irán poměrně demokratický,
>čerpáte svou tyv. argumentaci jen ze svého nenávistného nitra,
>nic víc. Kdybyste četl dnešní tisk, nemohl byste tu šířit bludy.
>Jak vidíte, na nikoho jste nazapůsobil.

o te demokracii v Iranu by jste se mel(a) pobavit s temi tisici Iranskych uprchliku tady v Kanade. Kdyz jsem to nekolika z nich rekl, tak mi doporucili at to jdu zkusit.
jinak co je to ta " pomerna demokracie " ?

20427

7.10.2003 23:34

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

albert 216.?.?.?

Reakce na 20380

>Stačí si přečíst Starý zákon - to je totiž také židovská kniha.
>Problém je v tom, že Židé své vize z této knihy i z Talmudu
>nemohli nikdy naplnit, protože byli vojensky poraženi a
>rozehnáni.

To ze Stary Zakon "je zidovska kniha", - to jste cetl nekde v Talmudu ???

Vyraz Zide, heb. Yehuwdiy, cili Judahite (podle Strong's Concordence #3064, primi potomci kmene Judahu, 4-teho syna Jakuba-Israele), se poprve objevuje ve Starem Zakone az v Druhe Knize Kralu 16:6, okolo 740 BC, zhruba 550 let pote co Mojzis vyvedl 12 kmenu Israele z otroctvi v Egypte.

Kristus napadl vladce Zidu, rec. Ioudaios, ci Judeanci (Strong's #2053, ve smyslu zeme Judea, bez ohledu na narodnostni, etnicky, rasovy puvod) za PORUSOVANI (Stareho) Zakona a obvinil je, ze nasledovanim podvrhu ustnich "tradic starsich" (Gemarah a Mishna, okolo 499 AD sepsane do Talmudu) udelali (Stary) Zakon neplatnym.

A zide Chazari (Khazars), potomci konvertu na babylonsky talmudismus v 8. stoleti n.l. kteri dnes tvori ~ 95% dnesnich Zidu?
Ti se Starym Zakonem nemaji vubec nic spolecneho. Jejich "bibli" je - Talmud.

20418

8.10.2003 13:36

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20418

Alberte,
Starý zákon je skutečně židovská kniha, resp. soubor židovských knih, který byl dodatečně římskokatolickou církví kanonizován. Originální texty byly vesměs v hebrejštině. Pozdější vývojové trendy v židovském národě a příklon většiny k tzv. talmudismu, nejsou z tohoto hlediska podstatné, protože se to odehrálo až v době, kdy byl Starý Zákon sepsán.

20456

9.10.2003 5:58

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 20456

Hlavním židovským textem je Talmud, nikoliv Starý zákon. Jasně to vysvětluje přední americký judaista Herman Wouk:

"Talmud je do tohoto dne kolující krví srdce židovského náboženství. Když dodržujeme jakýkoliv zákon, zvyk nebo obřad -ať jsme orthodoxní, konzervativní, reformovaní nebo jen spasmodicky sentimentální - řídíme se Talmudem. To je náš společný zákon."

20487

9.10.2003 10:24

Starý zákon a Talmud

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20487

Talmud v podstatě doplňuje (a místy nahrazuje) Starý zákon pro Židy tak, jak to dělá Nový Zákon pro křesťany.

Starý zákon ve většině knih pojednává o dějinách židovského národa (včetně jeho představ o vzniku světa a lidí). Nikoho jiného než Židy a příslušníky od jejich víry odvozených náboženství (křesťany různých směrů a muslimy) tyhle knihy, s výjimkou pár historiků, v podstatě nezajímají. Taková Mahábharáta (např.) je literárně podstatně hodnotnější, dtto některé sumerské a babylónské předlohy biblických příběhů.

20497

7.10.2003 15:58

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Zachariáš 194.?.?.?

Reakce na 20339

Zkuste si přečíst také jinou pasáž než ty vytržené z kontextu, které sem občas někteří kopírují. Myslím, že by jste získal míň tendenční náhled na věc.

20401

7.10.2003 0:48

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20335

skuste ziskavat poznatky o moslimoch a Islame aj niekde inde ako z zidmi ovladanych medii (vy ste moslima este inak ako na fotke zrejme ani nevidel)

moyte mi uviest jediny fakt z historie alebo sucasnosti, kde sa Islam/moslimovia snazil/i ovladnut svet, vrazdit ludi z nabozenskych dovodov(myslim z vlastnej iniciativy, nie ako odpoved na rozmahanie zidov, kriziacke vypravy ...)

20356

7.10.2003 10:56

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20356

Vážený pane,

Stačí přečíst si Korán, a pochopit, o čem to je. Podívat se trochu na realitu islámských zemí. Podívat se na to, jak se snaží podřídit ekonomiku náboženské ideologii (jako druhdy ve východních státech ideologii socialistické - ale ta byla alespoň částečně odvozena z reality a alespoň verbálně podporovala ekonomický růst). A domyslet, co by znamenalo celosvětové rozšíření tohoto ekonomického přístupu.

A ta neagresivita ... Pokuste se zamyslet nad tím, jak se - bez agresivity - ideologie hlásaná náčelníkem (či politrukem) jedné loupežnické tlupy o několika desítkách členů stala ideologií více než miliardy lidí. A pak přestanete blábolit nesmysly.

Konec konců, agresivitu islámu dokazuje i dvojí (naštěstí neúspěšný) pokus o dobytí Vídně, která byla v té době i naším hlavním městem (1529 a 1683).

A i dnes můžeme sledovat situaci v zemích, kam se muslimové nahrnuli (a zčásti pomnožili na místě), a už při cca 40% zastoupení v populaci vyhlašují islámské právo (např. Nigérie) nebo alespoň separátní stát na části území (např. Filipíny). A v řadě lokalit se alespoň snaží vyjednat si privilegované postavení - bylo o tom párkrát referováno i tu na Zvědavci.

Takže je mi líto, signálů o rizikovosti šíření islámu je dost a dost.

20383

7.10.2003 15:11

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20383

Heleďte pane, vy sám jste Korán nečetl, jinak byste nepsal takové nesmysly. Podívejte se výše, co o tom píši čertíkovibertíkovi, ta druhá část patří vám, nevážený rasisto.

20393

8.10.2003 13:41

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20393

Malvarinko,
Korán je dost tlustá a místy i dost zmatená kniha (podobně jako Bible). Proto se tam dá najít i dost protichůdných citátů. Ty vaše jsou navíc nápadně krátké a evidentně vytržené z kontextu. Na každý z nich se dá najít jiný, opačného významu (a potom spousta dalších, které to převáží).
A důležité také je konání muslimů, zaklínajících se Koránem a islámem.

Ten Korán jsem četl dvakrát, jednou ještě jako student, v době, kdy to vyšlo v edici "Živá díla minulosti", a podruhé po událostech 11. 9., abych si některé věci zopakoval a upřesnil. Vím proto, o čem je řeč.

20457

8.10.2003 15:01

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20457

Nic neni vytrzene z kontextu, cele vydani koran tu samozrejme psat nebudu, nejdulezitejsi je informace, ze hodne obsahuje jak z krestanstvi a hlavne Tory, proto jsem to psala.

Pak nevidim cenu porad poukazovat na stara dila jako je Koran nebo Tora. Komu to slouzi k nabozenskym ucelum tak nemam namitky. Ne vsechny problemy se tykaji nabozenstvi, dnesni problemy jsou hlavne politickeho razu a kazde spineni nabozenstvi je velmi spatna vec. Nezjistila jsem, ze jste do islamskych zalezitosti zasveceny. Pisete jenom negativne, neznate skutecnost a ja vas ji ucit nebudu, neni videt, ze byste mel zajem o realne informace.

20459

8.10.2003 16:22

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20459

Malvariko,

Uvedl jsem už, že jsem Korán četl. Další věcí je např. neplnoprávné (a v řadě případů v podstatě otrocké) postavení cca poloviny populace (=žen), které Korán jednoznačně zaštiťuje. A takových momentů by se dalo najít víc. I ten zákaz vepřového (opsaný od Židů) je v podmínkách moderních zemí v podstatě nesmyslný, proto se ho křesťanství poměrně rychle zbavilo.
Když si vezmete pohádky Tisíce a jedné noci (jsou předislámského původu, jen dodatečně po islámsku kolorované), tak v arabských zemích nenajdete technologie, které by nebyly už tam, pokud se nejedná o import z neislámských zemí.

Asi hlavním průšvihem islámu je neoddělení občanské a náboženské sféry, ke kterému došlo ještě v prvním tisíciletí n.l. To bylo v podstatě dovršeno Tomášem Aquinským ve 13. stol. (ale "svatí otcové" se tím zabývali už dříve) (pozůstatek toho je i titul právníků JUDr, znamenající "doktor obojího /=církevního i světského/ práva"[mrknutí jedním okem]. Kdyby islám svým vývojem "stínoval" křesťanství, muselo by v něm k podobnému procesu dojít někdy mezi 16. a 18. stoletím. Což se nestalo a je to asi hlavním zdrojem nekompatibility naší a islámské civilizace. A je to i zdrojem úpadku (především technologického) zemí postižených islámem.
V interakci naší civilizace s islámem se jedná v podstatě o to, kdo se komu přizpůsobí. Přitom my se přizpůsobit nemůžeme (i kdybychom tisíckrát chtěli), protože jsme závislí na technologiích a ekonomice, které jsou s islámskou vírou neslučitelné. Islám by zase musel provést "odluku církve od státu", která je pro něj ideologicky nepřijatelná.

Jsem sice optimista, ale vidím to na konfrontaci a nejsem takový masochista abych si přál vítězství islámu.

20462

8.10.2003 17:24

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán

Aja 24.?.?.?

Reakce na 20462

Islám by zase musel provést "odluku církve od státu", která je pro něj ideologicky nepřijatelná.
Jsem sice optimista, ale vidím to na konfrontaci a nejsem takový masochista abych si přál vítězství islámu

Saddam tak ucinil a bylo mu to houby platne.

20466

8.10.2003 22:46

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20466

Ajo, Vase odpovedi jak jsou kratke, tak jsou velmi vystizne.
Mate ohromny zpusob podani. Moc se mi to libi. Mam se od Vas co ucit.

20475

9.10.2003 5:46

Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 20462

"V interakci naší civilizace s islámem se jedná v podstatě o to, kdo se komu přizpůsobí. Přitom my se přizpůsobit nemůžeme (i kdybychom tisíckrát chtěli), protože jsme závislí na technologiích a ekonomice, které jsou s islámskou vírou neslučitelné."
Prosimvás, buďte tak hodnej a napište mi, které technologie a jaká ekonomika, na kterých jsme závislí, jsou neslučitelné s islámskou vírou.

"Islám by zase musel provést 'odluku církve od státu', která je pro něj ideologicky nepřijatelná."
V Turecku provedl odluku od církve už Kemal paša a v současnosti už existuje řada bývalých islamských států (Irák, Egypt, Syrie, například), kde je odluka od cirkve provedena důsledněji než ve Velké Británii, o theistickém režimu v Izraeli ani nemluvě.

"Jsem sice optimista, ale vidím to na konfrontaci a nejsem takový masochista abych si přál vítězství islámu."
Takže, jak byste si to "konečné řešení muslimské otázky" představoval? A co kdyby se nám nechtěli přizpůsobit (dát se na křesťanství, judaismus nebo atheismus), tak co s nimi, vytlouct? Jenom sem, prosimvás, nechoďte s naší sebezáchovou - islám se nesnaží si podmanit ani Evropu, Austrálii, Ameriky, ani Antarktidu.

20485

9.10.2003 10:17

Doporučuji napít se studené vody, pane Táborský

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20485

1. Jakýkoli zisk (včetně procent úroku v bance) je z hlediska islámu nepřijatelný. Problém spočívá v tom, že bez zisku nejste schopen postavit fungující ekonomiku. Proto jsou také islámské státy vesměs ekonomicky totálně v háji, se dvěma výjimkami: Těch, které plavou na ropě nebo jiné žádané surovině, nebo těch, kde je ekonomika v rukou nevěřících. Když se na to ovšem podíváte důkladněji, tak ty první z té suroviny mají v podstatě houby a po vytěžení té suroviny budou chodit dál s holým zadkem. V případě těch druhých se rozmáhají tendence na nevěřící uspořádat pogrom, a ty, co to přežili, vyhnat bez majetku ze země. Je pochopitelné, že ekonomika pak bude následovat ekonomiku Zmbabve, jde jen o to, kolik rezerv jim nevěřící vyrobili.
2. Naprostá většina moderních technologií je z hlediska islámu přinejmenším problematická a v podmínkách islámské ekonomiky trvale neudržitelná (ony jsou mnohé problematické i z hlediska křesťanství nebo iudaismu, ale v evropských podmínkách se podařilo fundamentalisty z rozhodování o těchto věcech vesměs úspěšně vytlačit). Vítězství islámu v Evropě by mj. znamenalo propad ve zdravotní péči a houfné umírání chronických pacientů (alergie, cukrovka atd.), následně patrně mohutné epidemie infekčních chorob. V oblasti výroby potravin bychom byli schopni vyrobit potraviny pro 2-3 miliony lidí, při velmi optimistickém odhadu (a nebyly by žádné zdroje na dovezení potravin pro ten nepokrytý zbytek).
3. "Světské státy" v podmínkách islámu jsou udržovány v podstatě vojenskou silou. "Odluka od víry" sahá jen tam, kam sahají bodáky světsky zaměřených vojáků. Mnohdy je nutné užívat k udržení tohoto stavu teror, srovnatelný např. s okupačním režimem u nás (ani Hitler s K.H. Frankem nás nekropili nervovým plynem, jako Saddám fundamentalisty). O skutečné odluce církve od státu (třeba v tom Egyptě) se s vámi začnu bavit, až si tam o ramadánu budu moct jako turista dát v hospodě k obědu vepřo-knedlo-zelo a pivo a nebudu přinejmenším perlustrován, jestli nemám v dokladech uvedenou mohamedánskou víru.
4. "Konečné řešení muslimské otázky" si představuji tak, že budou muslimové dotlačeni k oficiálnímu uznání rovnoprávnosti své víry s jinými náboženskými systémy a s ateismem. Půjde-li to po dobrém, bude jistě dobře. Je však třeba ukázat jasnou vůli prosadit to po zlém, třeba až po fyzickou likvidaci všech muslimů, kteří se tomu nebudou chtít podřídit (předpokládám, že dostatečně razantní opatření teď by mohla ušetřit mnoho obětí v budoucnu; asi jako těch několik set tisíc mrtvých v Hirošimě a Nagasaki ušetřilo asi tři čtvrtě milionu padlých na straně spojenců a několik milionů padlých na straně Japonců (bez započtení civilních obětí)).
5. Vidím, že k útlaku muslimských žen, a to i v "sekularizovaných" státech, nenašel nikdo z místních islamofilů odvahu se vyjádřit, protože ten je naprosto evidentní a nevývratný

20496

9.10.2003 16:52

RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20485

pan Simunek a tomu naozaj verite?

20513

10.10.2003 12:29

RE: Doporučuji napít se studené vody, pane Táborský

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 2

Jak jsem vam uz jednou psala, umyslne sirite bludy. Islamske zeme samozrejme v bankach uroky davaji, to je naprosty nesmysl, co pisete, a davaji dokonce 7-8%, zatimco ja v Praze dostavam v bance drive neco mene nez procento a ted 0.5 %. Prosim vas, pokud jste v islamske zemi nikdy nebyl, nepiste tady sahodlouhe prispevky svych smyslenek, nebo opisovane z falsovane propragandy.

20564

11.10.2003 3:16

RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20485

Vítězství islámu v Evropě by mj. znamenalo propad ve zdravotní péči a houfné umírání chronických pacientů (alergie, cukrovka atd.), následně patrně mohutné epidemie infekčních chorob. V oblasti výroby potravin bychom byli schopni vyrobit potraviny pro 2-3 miliony lidí, při velmi optimistickém odhadu (a nebyly by žádné zdroje na dovezení potravin pro ten nepokrytý zbytek).

Prosím vás, co tu líčíte za brakovou sci-fi, dejte se mokrý hadr na hlavu, nejsme ve středověku, kdy arabská kultura naopak přinesla do Španělska rozvoj architektury, umění, zemědělství a lékařství, když ještě Evropa žila v době temna, ale teď žijeme v současnosti a kromě emigrantů, a to nejen zdaleka muslimských, se vám do Evropy žádné islámské země necpou. To jen fantazírujete podle svých rasistických choutek, které vámi zmítají a zatemňují vám úplně mozek.

Proto jsou také islámské státy vesměs ekonomicky totálně v háji, se dvěma výjimkami: Těch, které plavou na ropě nebo jiné žádané surovině, nebo těch, kde je ekonomika v rukou
nevěřících.}

Tohle je dogmatismus. Pokud muslimské země neprosperují, je to z důvodu despotických totalitních režimů, a nema to absolutne nic společného s náboženstvím. A jsou muslimské země, které ropu používají pro prosperitu svých občanů, jsou to všechny země arabského zálivu. Dokonce i Irák, předtím než Saddám začal vést války proti dvěma sousedním zemím a nakonec i proti vlastnímu lidu, byla velmi prosperující země, předtím, než dospěl v krutého diktátora.

"Světské státy" v podmínkách islámu jsou udržovány v
podstatě vojenskou silou

Proboha, jakou vojenskou silou, to jsou neuvěřitlné nesmysly...nešpiňte druhá náboženství, starejte se o prosperitu své země, každá má svých problémů jistě dost, v západních zemích hlavně s morálkou, kriminalitou a lidskou lhostejností a bezohledností.

naprostá většina moderních technologií je z hlediska islámu
přinejmenším problematická a v podmínkách islámské ekonomiky trvale
neudržitelná


To schválně a systemticky lžete? Můžete být skutečně takový ignorant? V arabských zemích existuje hlavně lehký průmysl, montují se z dovezených součástí počítače, používají se bežně všude počítače, jak v podnicích, tak v domácnostech, spolu s internetem a mobilem, vyrábí se ohromná spousta léků v licencích, lékaři jsou velmi šikovní a provádějí komplikované operace, a to dokonce i v Saudské Arabii. V arabském světe je nepředstavitelné množství kulturních a vzdělaných lidí, z nichž mnozí studovali v zahraničí, ale i přímo v arabských zemích. Mohli byste se od nich učit morálce a odpovědnosti k rodině, pro které mají velmi vyvinutý smysl.

O skutečné odluce církve od státu (třeba v
tom Egyptě) se s vámi začnu bavit, až si tam o ramadánu budu moct jako turista dát v hospodě k obědu vepřo-knedlo-zelo a pivo a nebudu
přinejmenším perlustrován, jestli nemám v dokladech uvedenou mohamedánskou víru.20595

11.10.2003 3:35

RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20485

Pokračování meho příspěvku, nikde tu není "reagovat"!

Absolutně nic o islámských zemích nevíte a proto tu sáhodlouze plácáte nesmysly. Zrovna v tom Egyptě, a zdaleka nejenom v něm, si sice nemůžete dát vepřo-knedlo-zelo, protože ho tam prostě neznají, navíc jste jen nejapně drzý a směšný Čecháček.

Křesťané v četných islámských zemích, se klidně mohou v restauraci o ramadánu najíst a napít piva, co hrdlo ráčí, ovšem jejich vlastních chutných pokrmů a nikdo jim neřekne ani „ň“. Kam chodíte na ty své rozumy? Do hospody, kde posloucháte plácání opilců???
Netvrdím, že to je stejné třeba v Saudské Arabii nebo v Afganistánu, protože je neznám, předpokládám, že tam je existuje náboženský fanatismus, podle toho, co jeden může vidět v TV. Ale v zemích Zálivu je životní styl stejný jako v západních zemích, je tam ohromně mnoho cizinců, které naprosto nikdo neomezuje. Velmi tolerantí k cizincům jsou například i v Jordánsku, Sýrii a zcela vyjimečný je Libanon, ten se od Evropy ani nerozezná! Normální muslimové (nikoliv náboženští fanatici), kterých je absolutní většina, se chovají k cizincům velice přívětivě a chovají se k nim přikladně jako hostitelé. To ale ti cizinci musí mezi ně přicházet s dobrou vůlí a nebýt ovládáni záští vůči nim.
To co píšete o arabských ženách, to jsou zase jsou to jen smyšlenky chorobně nenávistného člověka. Pokud ty ženy nejsou bezmezně chudé, studují a pracují a jsou velmi přitažlivé a v zemích, o kterých jsem se zmiňovala, chodí velmi moderně oblečené. A pokud se ostatní ženy chtějí řídit podle náboženství, tak to je jejich věc a do jejich obřadů a víry vám absolutně nic není. Ono totiž existuje něco jako svoboda vyznání, kterou kulturní lidé respektují. Vy sám jste sám nebezpečný fanatik a je jedno, zda jste křesťan nebo žid, jako výstředně nenávistné induviduum mi nezajímáte..Nepíši to pro vás, ale pro informaci fóru. Byl to právě Hitler, který rozděloval národy na nadlidi a podlidi a ty druhé vyvražďoval a to je krutý a nelidský nacismus, který je trestný. S lidmi tohoto kalibru se nediskutuje, jsou to nebezpeční šílenci, ochotni přivést svět do další světové války, za které může vyhynout většina lidstva. Nejste člověk, ale zrůda, na život mají nárok všichni lidé a všechny kultury přináší i pozitiva a všechna náboženství vyžadují toleranci. To mají zase umírat nevinní a mírumilovní lidé a hlavně malé děti, které přišly na svět bez své vůle, jak přijdou k tomu, aby zase všichni umírali???? Vy nemáte rodinu a nemáte o ni strach? Což kdyby vám začaly padat bomby na hlavu, až vyprovokujete světovou válku, ta se nikomu se nevyhne. Žádní lidé nejsou dobytek, jenom ti co prahnou po krvi. Fanaticky nadávate komunistům za jejich zločiny, každý kdo je proti válce, nazýváte zlomyslně soudruhy nebo komunisty a sami chcete vraždit lidi, jenom proto, že patří k jiné civilzaci než vy, jste psychicky úchylní! Fuj tafl - je mi z vás na zvracení..

[pláč]

20600

7.10.2003 17:07

RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20383

kecy, kecy, kecy a fakty ziadne ... of course

20403

13.10.2003 9:25

Reakce na Malvariku (bohužel není tlačítko)

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20403

O stavu věcí veřejných i soukromých v islámských zemích jsem informován, obávám se,
že lépe než vy. Z knih lidí, kteří tam delší dobu pracovali, případně bezprostředně
od lidí, kteří tam delší dobu pracovali.

Takže:
1. ... rozvoj architektury, umění, zemědělství a lékařství ...
Není to tak úplně pravda, arabská kultura v těchto oblastech stojí na východní helénistické kultuře. Výtvarné umění šlo s nástupem islámu v podstatě do háje (aby člověk dělal dobrou "abstraktní", "nefigurální", "ornamentální" tvorbu, na to musí být dobrý ve figurálním umění (to není ze mě, shodují se na tom prakticky všechny autority výtvarného umění), a to islám na celá staletí znemožnil. Avicenna a Averroes jsou v podstatě kompilátoři předislámských textů, jejich jedinou zásluhou je, že se tyto texty přes ne dostaly dál (měl jsem pár hodin v rukou souborné vydání Avicenny v ruštině, takže mám představu, o čem to je). V zemědělství spíš úpadek nebo zárodky úpadku - zasolování půdy závlahovým hospodářstvím ve Španělsku, např.

2. ... muslimské země, které ropu používají pro prosperitu svých občanů ...
Jde o to, že teď projídají příjmy, nezakládají nic na období, až jim ta ropa dojde (nebo se objeví technologie, která její cenu srazí).

3. Proboha, jakou vojenskou silou, to jsou neuvěřitlné nesmysly. ...
Turecko - opakované vojenské puče, permanentní hrozba pučem, bez ní by jako "sekulární stát" už dávno nebylo.
Alžír - vojenskou mocí anulované volby, jejichž výsledek by vytvořil náboženský stát.
I v tom Egyptě se jakžtakž sekulární moc drží jen díky nadstandardnímu postavení armády.

4. Ad technologie v zemích islámu
Odpovím vám citátem ze svého oblíbeného autora, L. Součka: "Vinnetou sice mohl provozovat svou stříbrnou puškou úspěšný odstřel bledých tváří, ale bez těch bledých tváři by nevyrobil ani ty stříbrné cvočky."
Jinými slovy: Bez toho, že neislámské země dodají technologii a odbytiště by vámi citovené ekonomické aktivity nemohly fungovat.

20683

13.10.2003 9:51

Pokračování k Malvarice

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20403

5. Křesťané v četných islámských zemích, se klidně mohou v restauraci o ramadánu najíst a napít piva, co hrdlo ráčí ...
Je mi líto, nemám zprávy o skutečně všech arabských zemích, ale v těch, odkud je mám, je to možné v podstatě jen dvěma mechanismy:
- je to naprosto uzavřená enkláva pro cizince, kam se místní obyvatelé nedostanou
- jste personálem perlustrováni, že jste cizinci a nejste muslimové
- naši experti, pracující v islámských zemích, si z domova PRO SVOU POTŘEBU nesměli dovézt žádnou potravinu, u níž by bylo TŘEBA JEN PODEZŘENÍ, že obsahuje vepřové maso - to je realita islámských zemí, ne vaše oslavné ódy!

6. ... pokud se ostatní ženy chtějí řídit podle náboženství, tak to je jejich věc a do jejich obřadů a víry vám absolutně nic není ...
On se jich na to někdo ptá? Jak máte ověřenu tu "dobrovolnost"?
Židé za Hitlera také "dobrovolně" dodržovali Norimberské zákony ...
Já se obávám, že vámi citované výjimky mohou dosáhnout pouze ženy z privilegovaných rodin, a to stejně jen v omezeném rozsahu.

7. ...Byl to právě Hitler, který rozděloval národy na nadlidi a podlidi a ty druhé vyvražďoval ...
Právě takovéto rozdělení najdete v Koránu, včetně výzev k fyzické likvidaci nevěřících. Že se ti nyní zrovna neděje (resp. děje jen v omezené míře), je dáno vojenskou mocí euroatlantických zemí.
Jestliže hlásáte:
A "...všechna náboženství vyžadují toleranci ...",
pak musíte říct i
"za B:" něco ve smyslu: "všechny ideologie, včetně náboženských, které dělí lidi podle nějakého ideologického (včetně náboženských) kritéria na "plnoprávné" a "podřadné" je třeba postavit mimo zákon"
Pokud to neuděláte, pak jste ve skutečnosti spojencem těch, kdo takovéto rozdělování provádějí.

8. A pokud se týká úroků v bankách:
Že muslimové (dokonce i žijící ve euroatlantických zemích) si vyžadují speciální banky, ukládající peníze bez úroku, o tom bylo v různých zdrojích dostatek věrohodných zpráv. V řadě vámi citovaných islámských zemí je z důvodů dodržování náboženských zákazů v tomto ohledu bankovnictví v rukou jinověrců.

20685

6.10.2003 23:34

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 20329

Pane Šimůnku,

s překvapením, a ne právě příjemným, čtu Váš příspěvek a žasnu, jak jste se dostal k černobílé demagogii dvou alternativ - podporovat menší zlo, z nichž, nota bene, není ani jedno alespoň trochu objektivně definováno.

"Problém spočívá v tom, že je lepší (alespoň pro nás) život ve světě ovládaném USA (se všemi jeho nectnostmi), než ve světě ovládaném třeba tím islámem."
Z komunikací s lidmi z "old country" nemám pocit, že by se kdy v moderní době cítili ohroženi islámem, ani že by chtěli být ovládáni Spojenými Státy. Naopak mám, jako Američan, nepříjemný dojem, že ve světě dosáhl antiamerikanismus, nezaslouženě, historicky nejvyššího stupně.

Jako Američan nemám naprosto žádné obavy z převzetí moci islámem v mé zemi. Naopak lituji, že nikdy ani nebudeme uvažovat o adoptování žádné z mnoha společensky prospěšných zásad islámu. A snad je také třeba dodat, že “Saddámův” Irák byla výrazně sekulární republika a muslimský fundamentalismus tam neměl pražádnou mocenskou šanci (ani když byl tam živen a podporován v řadě instancí Spojenými Státy).

"… Saddám pro ně dostával dost potravin i léků, pouze je na černém trhu směňoval za vojenský materiál…"
Tohle patří, řekl bych, do kategorie primitivní propagandy jako Saddámovy mučírny a vyházená novorozeňata z ukradených inkubátorů v Kuvajtu. Logicky, který velkokšeftař by směňoval sofistikovaný vojenský materiál (o jiný Saddám nemohl mít zájem) za UNO kukuřičnou mouku a sojový olej na vaření? Nebo ještě dneska věříte tomu, že Saddámovi agenti prodávali UNO sankcionované potraviny a aspirin na bagdádském bazáru a za stržené peníze nakupovali pro Saddáma uran v Nigeru? Skutečný problém byl, že ani aspirin ani penicilin nezastaví otravu z vystřílené americké DU munice, což byl podle většiny mezinárodních zdravotních organizací nejzávažnější problém dětské úmrtnosti po první válce v Perském zálivu. Druhá nejzávažnější identifikovaná příčina byly následky bombardováním zničené infrastruktury.

"Čísla ukazují, s jak zoufalou šetrností k civilnímu obyvatelstvu USA postupovaly. Stačí porovnat s počty civilních obětí při akcích srovnatelné velikosti během WW2."

Čísla ukazují, podle hrdého hrdého sdělení našich ozbrojených sil, že “per hour” bylo vystřeleno na Irák víc destruktivní síly – přepočteno na tuny TNT - než kdykoliv v historii lidstva kromě Hirošimy a Nagasaki, “per day” více než dopadlo na Drážďany, Coventry, Hamburg, Frankfurt nebo Varšavu. Také během dvou týdnů bylo zničeno nebo poškozeno víc infrastruktury a světových kulturních památek jen v Drážďanech v únoru 1945, tím se ovšem už tolik nechlubíme. Mohli jsme ovšem trhnout rekord jakýchkoliv válečnických úspěchů, kdybychom chtěli. Nestalo se tak, protože naše administrativa se chtěla zapsat do historie čísly, která ukazují, “s jak zoufalou šetrností k civilnímu obyvatelstvu” postupovala. Takže srovnávat iráckou válku s WW II bych na Vašem místě z propagandistických důvodů nedělal.
(pokračování)

20349

6.10.2003 23:45

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 20329

(pokrač. Pane Šimůnku)
"Podobnou arogancí se ovšem vyznačují i jiné velké národy: Rusové, Číňani, Japonci, Němci atd."
Nedovoluji si posoudit, zda jsou i jiné velké národy, jako Číňani a Japonci, arogantní nebo arogantnější než my. Chtěl bych jen podotknout, že arogance není výsadou jen velkých národů, znám přinejmneším jeden pidinárod, který je rozhodně mnohem arogantnější než my a všechny ostatní národy, které znám.

"Je zajímavé, že ve vyspělých zemích nejsou terčem podobných útoků např. muslimské bohoslužby, a to dokonce ani tehdy, když je na nich vyzýváno k vraždění "nevěřících"..."
Nevím, jak v jiných zemích, ale u nás jsou, ani když na nich není vyvýváno k vraždění ‘nevěřících’. Jenomže takové věci se ututlávají.

Rozhodně si ale chci zaprotestovat proti Vašemu zaměňování pojmu "národ" s pojmem "vláda", která mu kdy v kterém období vládne. Alespoň v případě Spojených Států. Americký národ byl, je a věřím, že bude i v budoucnosti v mnoha směrech zdravým, obdivuhodným, unikátním, spravedlivým, otevřeným, tolerantním a štědrým národem v historii lidstva. Činnost současné americké administrativy nereflektuje charakter amerického národa - je černou, bohužel nevymazatelnou, skvrnou na na jeho historii, tak jako bylo pálení čarodějnic, otroctví, občanská válka a rasová diskriminace.

20351

7.10.2003 0:32

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Lev 160.?.?.?

Reakce na 20351


Rozhodně si ale chci zaprotestovat proti Vašemu zaměňování pojmu "národ" s pojmem "vláda", která mu kdy v kterém období vládne. Alespoň v případě Spojených Států. Americký národ byl, je a věřím, že bude i v budoucnosti v mnoha směrech zdravým, obdivuhodným, unikátním, spravedlivým, otevřeným, tolerantním a štědrým národem v historii lidstva. Činnost současné americké administrativy nereflektuje charakter amerického národa - je černou, bohužel nevymazatelnou, skvrnou na na jeho historii, tak jako bylo pálení čarodějnic, otroctví, občanská válka a rasová diskriminace.

__________________________


Pane Taborsky, je to perfektni, co jste v tomto poslednim odstavci uvedl. Ja taktez osobne verim, po dlouholetem pobytu v USA, ze americky narod je v jadru zdravy, ale podvedeny svou vladou, ktera americke obcany jen zneuziva, ve vsech smerech.

20355

7.10.2003 1:03

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 20351

Amen...

Nebyl jsem nikdy fanoušek Vašich lechtivých žertíků... [smích]

20359

7.10.2003 11:08

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Jan ŠŠimůnek jsim (zavináč) med (tečka) muni (tečka) cz 147.?.?.?

Reakce na 20351

Pane Táborský,

kdybyste poslední odstavec svého příspěvku přednesl někde na veřejnosti coby příslušník nějakého evropského národa, okamžitě byste dostal (obrazně či doslovně) přes ústa za projev krajního nacionalismu až fašismu.

Přečtěte si, prosím, některý z románů Ericha Kastnera (s přehlasovaným a po K). Třeba i některý z dětských, jako Luisa a Lotka, Emil a detektivové, Kulička a Toník atd. A pak popřemýšlejte nad tím, kam se ti bodří a mírumilovní lidičkové (kteří zcela jistě v Německu byli a převažovali) poděli, když nastoupil Hitler. Většina z nich, obávám se, poskakovala se vztyčenou pravicí a volala "sieg heil!".

A o tomhle je vztah "národa" a "vlády" také, bohužel.

Prakticky každý národ se dá zblbnout a půjde jak hejno krys za píšťalkou, když se nějaký čas bude mluvit o vyvolenosti, poslání, příkazech božích atd. A je jedno, jestli ten krysař bude mít bílý šátek na hlavě, nebo hnědou uniformu s červenou páskou nebo třeba oblek podle poslední módy (či slušivou uniformu bojového pilota).

20384

6.10.2003 17:28

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Josef 12.?.?.?

Autor zrejme mel zly sen a rano to hodil do pocitace a Zvedavec to otiskl. Nic proti tomu az na to, ze to melo byt nadepsane jako "Fantazie".

20337

6.10.2003 21:04

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Lev 160.?.?.?

Reakce na 20337

Autor zrejme mel zly sen a rano to hodil do pocitace a Zvedavec to otiskl. Nic proti tomu az na to, ze to melo byt nadepsane jako "Fantazie".
_________________________________

Vazeny pane Josefe, pokud zde pisete o autorove "Fantazii", tak v tom pripade, bych si rad od Vas precetl Vase "Fakta" k situaci o ktere zde pise autor Malva. Doufam, ze mne
NEZKLAMETE ! Lev

20346

7.10.2003 0:57

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20346

priapajam sa [smích]

20358

7.10.2003 15:19

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Reakce na 20358

Pan Josef asi nemá čas, tak vám napíšu pár postřehů.
Na konspirační teorie nevěřím, proto budu reagovat jen na některé pasáže, kde mi chybí informace z druhé strany a proč považuji článek za šablonovitou propagandu, jako z Rudého Práva.

…reparace pro židy, kteří dobrovolně odešli z Iráku do Izraele a nechali tam svůj majetek. Je to bezmezná arogantnost…

Dobrovolně? Po prohnané válce 48 se stali Židé v arabských zemích terčem násilí. Celkem z arabských zemí odešlo a uprchlo přes 500 000 Židů, kteří byli začleněni do společnosti.
Pro porovnání: počet Arabů, kteří odešli a uprchli z Izraele byl podobný. Na rozdíl od Izraele je okolní Arabové drželi v táborech, bez možnosti získání občanství jakéhokoliv jiného státu. V té době byl Západní břeh obsazen Jordánskem a Gaza Egyptem. Otázka Palestiny začala až po roce 67. Do té doby se jednalo o území Jordánska a Egypta, kteří využili situace pro politický tlak a trpícím v táborech přiřkly pozici rukojmí.

Vzápětí nato začaly izraelské tanky pálit na Palestince, kteří byli vyzbrojeni jen puškami.

Zde mohu posloužit vlastním zážitkem. Byl jsem u přítele v Jeruzalému. Bydlí na kopci, kde na jednu stranu je Staré Město a na druhou Betlém. Nad Betlémem na jiném kopci, je uprchlický tábor Beit Jala odkud přes údolí samopalem odstřelovali tanzim (Mučedníci od Al-Aksa, kterým přispívá Arafat) židovskou čtvrť. Po třech dnech ostřelování přijel tank IDF a dům odkud se střílelo rozstřelil. V domě zahynula žena a dítě. Byli to křesťané, do jejichž domu vtrhli tanzim a střelbou ze samopalu vyprovokovali odpověď IDF. (Militantní islamisté nenávidí křesťany stejně jako židy.) Žena a dítě nesměli dům opustit, aby výsledek měl náležitý ohlas v mediích. A ty nezklamaly: Další propuknutí násilí. Palestinská žena a dítě usmrceny po zásahu IDF.

Tím chci říct, že skutečnost je často jiná, než jak ji prezentují media, na jejichž základě si většinou po spravedlnosti toužící intelektuálové tvoří názory. A pokud je to navíc článek jako tento, tak je to nemožné.
Pokračování za chvíli.

20396

7.10.2003 15:52

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Reakce na 20358

pokračování

Už 14.5. Izrael zavedl totální blokádu okupovaných území a za dva měsíce zahájil útok po souši, po moři a ze vzduchu na pásmo Gazy a rozdělil toto území na tři části.

K autorovi se asi nedoneslo, že tomu předcházely minometné útoky na Izrael a pašování zbraní tunelem z Egypta nad čímž PA zavírala oči.

Původní obyvatelé mají být plánovitě zbaveni své historie, jak v Iráku, tak v Palestině. Přitom izraelský stát sní o svém dávném velkém biblickém státě, přestože ze svého území Židé byli vyhnáni už z dob Římanů.

Autor zapomněl dodat, že se od počátku hned zase vraceli. Pokud tedy někdo mluví obecně o původních obyvatelích, tak je musí zahrnout.

Tragédii je, že izraelská vláda nechce mír, chce si ponechat co nejvíce zabrané půdy. Mír ale rozhodně potřebují ke svému životu oba národy, pro oba je současná situace zkázou, i když pro Palestince nezměrně a nesrovnatelně větší.

Píšete, že izraelská vláda nechce mír, ale nezmiňujete že nemá pro jednání partnera. PA o míru mluví, ale nemá faktickou moc je totálně zkorumpovaná. Místo nich se o sociální programy stará Hamas, který stejně jako Islámský džihád a Hizbulah existenci Izraele neuznávají. Již prorok Muhamed použil přechodné uzavření míru jako lsti ke svému vítězství. Pokud tyto organizace mluví o míru, je to podobné jako mír v třídním pojetí SSSR za studené války-pouze přechodně a pokud to je výhodné k dosažení konečného vítězství.

Nedávno se Izraelci pokusili udělat atentát na duševního vůdce Hamásu, šejcha Ahmada Jasína, který je nejenom v požehnaném věku, ale ochrnutý na vozíku, s těžkostmi i mluví. Byl dlouho vězněn v Izraeli a není to tak dávno, co byl propuštěn. A i takový člověk má být hrozbou pro tzv. demokratický Izrael. Tohle je skutečná tvář války proti terorismu.

Pokud jste někdy slyšel mluvit, tak by jste takový nesmysl nenapsal. Tento člověk neuznává existenci Izraele a veřejně prohlašuje, že bude bojovat až do konce (myslí tím konec Židů). Pokud je teroristické chobotnici možné useknout hlavu, je to účinnější než sekat chapadla.

Zatímco izraelská mládež se bezstarostně baví a relaxuje na diskotékách, v restauracích a kavárnách, Palestinci musejí polykat ponížení a hněv, zbaveni všech práv a lidské důstojnosti. Proto tam prolévají svou krev sebevražednými útoky.

Věru nezaujatý a hluboký pohled na věc.

Dokud lidé budou žít v příkoří a jejich nekonečně vleklé problémy se nebudou řešit komplexně a spravedlivě…

To už tady soudruzi bylo.

20399

7.10.2003 17:10

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20399

mate pravdu, s Izaelom sa po dobrom neda

20404

8.10.2003 0:17

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20399

„Jako bychom pořád ještě žili v Československu začátku devadesátých let, kdy se obviněním, že je někdo „soudruh“, dala smést ze stolu jakákoliv rozumná argumentace.“

20419

8.10.2003 0:19

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20419

Komise pro lidská práva OSN odsoudila Izrael
Se značnou převahou komise pro lidská práva OSN odsoudila v úterý 15. 4. Izrael za "masové zabíjení" Palestinců a za osídlování palestinských území. Spojené státy jako JEDINE hlasovaly PROTI VSEM s tím, že kritika Izraele je jednostranná a nespravedlivá.20420

9.10.2003 1:00

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Reakce na 20419

Máte pravdu v tom, že jsem odpověděl příliš zkratkovitě. Myslel jsem to jinak. Vy jste asi mladší ročník, viďte? Reagoval jsem na slova "řešit komplexně a spravedlivě", která se mi zdála pro celý článek charakteristická. To znělo z ůst mladých intelektuálů v padesátých letech či v Rusku ve třicátých letech. Na konci toho "řešení" byly šibenice. Jak někdo již definoval komunismus jako: v teorii lež, v praxi zločin. Tím neříkám, že jste komunista, jen mi to připomělo stejného ducha, který připomíná, že cesta do pekel je dlážděna nejlepšími úmysly.
Místo komplexně spravedlivého řešení bych spíš usiloval o to aby se přestali zabíjet. Pak se dá začít o něčem mluvit.

Kdyby to nebyl politický web, tak bych dodal, že jediná naděje na komplexně spravedlivé řešení je s příchodem Mesiáše.

20479

11.10.2003 14:48

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20479

Místo komplexně spravedlivého řešení bych spíš usiloval o to aby se přestali zabíjet. Pak se dá začít o něčem mluvit.
Takhle jednoduché to je? Přestaneme se vzájemně vraždit a začneme se domlouvat? Zajímavé, že ty politiky tak snadné řešení nenapadlo. Má snad získat výhody jen Izrael? On totiž Palestincům vůbec nic nenabízí.
Palestinci před vyjednáváním bývalého premiéra Ahmada Abbáse se Sharonem se po delším a úporném domlouváni dohodli na příměří, nakonec souhlasil i Hamás a Žihád, ale Izraelci soustavně pokračovali v atentátech na aktivisty těchto organizací, při kterých opětně umírali civilisté. Šaron prohlásil, že se jich příměří netýká, ale jenom Palestinců. Umíte si představit ty ideální podmínky k zastavení zabíjení?
Jinak jsem tu několikrát uveřejňovala prohlášení předáka Hamásu Rantisiho, kde ujišťoval, že když bude ukončena okupace a vráceno území z roku 1967, takže složí zbraně. A až Izraelci přestanou zabíjet palestinské civilisty, přestanou také útočit na izraelské civilisty. Nezastávám se těchto organizací, jenom vás informuji o jejich prohlášeních, o kterých samozřejmě málokdo ví . A k té objektivitě, já odsuzuji to, že Arafat nesnese žádného ministerského předsedu vedle sebe. Měl by se spokojit už jen s reprezentací, protože je symbolem boje palestinského lidu, ale politiku by měl přenechat už rozhodně jiným. Každý arabský vůdce si myslí, že to má na doživotí, i když se nejedná o království. Ale jsem také proto, aby odešel zrovna tak masový vrah Šaron, i když pochybuji, že přijde někdo lepší. To by se musel stát zázrak a zázraky se nedějí. Ale i Arafat a i Šaron jsou zvoleni, přesto oba jsou naprosto neschopní něco řešit.

20618

15.10.2003 21:18

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 20618

Má snad získat výhody jen Izrael? On totiž Palestincům vůbec nic nenabízí.

Nabídl v Camp Davidu Palestinskou samostatnost. To Jordánsko ani Egypt (1948-1967) Palestincům nikdy nenabídlo.

...nakonec souhlasil i Hamás a Žihád, ale Izraelci soustavně pokračovali v atentátech na aktivisty těchto organizací...

Na teroristy, ne aktivisty.

A až Izraelci přestanou zabíjet palestinské civilisty, přestanou také útočit na izraelské civilisty.

Izraelci nepodnikají vojenské akce aby zabíjeli civilisty. Cílem akce je likvidace člověka, který plánuje vraždu izraelských civilistů. Izraelský stát chrání vlastní občany za cenu, že při těchto akcích někdy zahynou civilisté.
Jinak je tomu u sebevražedných teroristických akcí, které jsou proti izraelským civilistům primárně. Akce nijak nezvýší bezpečí vlastní strany.

20804

8.10.2003 0:58

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20399

Zatímco izraelská mládež se bezstarostně baví a relaxuje na diskotékách, v restauracích a kavárnách, Palestinci musejí polykat ponížení a hněv, zbaveni všech práv a lidské důstojnosti. Proto tam prolévají svou krev sebevražednými útoky.

Věru nezaujatý a hluboký pohled na věc.


Budte tak laskav a naučte se nejdříve číst, než na něco reagujete: větu, kterou citujete je z článku Avrahama Burga, který je Žid a Izraelec k tomu . Podrobně je to uvedené v článku.

20421

8.10.2003 1:11

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20421

The end of Zionism
Israel must shed its illusions and choose between racist oppression and
democracy.


Avraham Burg was speaker of Israel's Knesset in 1999-2003 and is a former chairman of the Jewish Agency for Israel. Reprinted with permission of The Forward, which translated and adapted this essay from an article that originally appeared in Yediot Aharonot.

Avraham Burg, The Guardian, Monday September 15, 2003

The Zionist revolution has always rested on two pillars: a just path and an ethical leadership. Neither of these is operative any longer. The Israeli nation today rests on a scaffolding of corruption, and on foundations of oppression and injustice. As such, the end of the Zionist enterprise isalready on our doorstep. There is a real chance that ours will be the last Zionist generation. There may yet be a Jewish state here, but it will be a different sort, strange and ugly.
There is time to change course, but not much. What is needed is a new vision of a just society and the political will to implement it. Diaspora Jews for whom srael is a central pillar of their identity must pay heed and speak out. The opposition does not exist, and the coalition, with Ariel Sharon at its head, claims the right to remain silent. In a nation of chatterboxes, everyone has suddenly fallen dumb, because there's nothing left to say. We live in a thunderously failed reality. Yes, we have revived the Hebrew language, created a marvellous theatre and a strong national currency. Our Jewish minds are as sharp as ever. We are traded on the Nasdaq. But is this why we created a state? he Jewish people did not survive for two millennia in order to pioneer
new weaponry, computer security programs or anti-missile missiles. We were
supposed to be a light unto the nations. In this we have failed.
It turns out that the 2,000-year struggle for Jewish survival comes down to a state of settlements, run by an amoral clique of corrupt lawbreakers who are deaf both to their citizens and to their enemies. A state lacking justice cannot survive. More and more Israelis are coming to understand this as they ask their children where they expect to live in 25 years. Children who are honest admit, to their parents' shock, that they do not know. The countdown to the end of Israeli society has begun.
It is very comfortable to be a Zionist in West Bank settlements such as Beit El and Ofra. The biblical landscape is charming. You can gaze through the geraniums and bougainvilleas and not see the occupation. Travelling on the fast highway that skirts barely a half-mile west of the Palestinian roadblocks, it's hard to comprehend the humiliating experience of the despised Arab who must creep for hours along the pocked, blockaded roads assigned to him. One road for the occupier, one road for the occupied.

20424

8.10.2003 1:16

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20424

Pokracovani:
, it won't work. A structure built on human callousness will inevitably collapse in on itself. Note this moment well: Zionism's superstructure is already collapsing like a cheap Jerusalem wedding hall. Only madmen continue dancing on the top floor while the pillars below are collapsing. We have grown accustomed to ignoring the suffering of the women at the roadblocks. No wonder we don't hear the cries of the abused woman living next door or the single mother struggling to support her children in dignity. We don't even bother to count the women murdered by their husbands.
Israel, having ceased to care about the children of the Palestinians, should not be surprised when they come washed in hatred and blow themselves up in the centres of Israeli escapism. They consign themselves to Allah in our places of recreation, because their own lives are torture. They spill their own blood in our restaurants in order to ruin our appetites, because they have children and parents at home who are hungry and humiliated. We could kill a thousand ringleaders a day and nothing will be solved, because the leaders come up from below - from the wells of hatred and anger, from the "infrastructures" of injustice and moral corruption.
If all this were inevitable, divinely ordained and immutable, I would be silent. But things could be different, and so crying out is a moral imperative.
Here is what the prime minister should say to the people: the time for illusions is over. The time for decisions has arrived. We love the entire land of our forefathers and in some other time we would have wanted to live here alone. But that will not happen. The Arabs, too, have dreams and needs.
Between the Jordan and the Mediterranean there is no longer a clear Jewish majority. And so, fellow citizens, it is not possible to keep the whole thing without paying a price. We cannot keep a Palestinian majority under an Israeli boot and at the same time think ourselves the only democracy in the Middle East. There cannot be democracy without equal rights for all who live here, Arab as well as Jew. We cannot keep the territories and preserve a Jewish majority in the world's only Jewish state - not by means that are humane and moral and Jewish.
Do you want the greater land of Israel? No problem. Abandon democracy.
Let's institute an efficient system of racial separation here, with prison camps
and detention villages.
Do you want a Jewish majority? No problem. Either put the Arabs on railway
cars, buses, camels and donkeys and expel them en masse - or separate ourselves from them absolutely, without tricks and gimmicks. There is no middle path. We must all the settlements - all of them - and draw an internationally recognised border between the Jewish national home and the Palestinian national home. The Jewish law of return will apply only within our national home, and their right of return will apply only within the borders of the Palestinian state.

20425

8.10.2003 1:17

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20425

Dokonceni:
Do you want democracy? No problem. Either abandon the greater land of Israel, to the last settlement and outpost, or give full citizenship and voting rights to everyone, including Arabs. The result, of course, will be that those who did not want a Palestinian state alongside us will have one in our midst, via the ballot box.
The prime minister should present the choices forthrightly: Jewish racism or democracy. Settlements, or hope for both peoples. False visions of barbed wire and suicide bombers, or a recognised international border between two states and a shared capital in Jerusalem.
Why, then, is the opposition so quiet? Perhaps because some would like to join the government at any price, even the price of participating in the sickness. But while they dither, the forces of good lose hope. Anyone who declines to present a clear-cut position - black or white - is collaborating in the decline. It is not a matter of Labour versus Likud or right versus left, but of right versus wrong, acceptable versus unacceptable. The law-abiding versus the lawbreakers. What's needed is not a political replacement for the Sharon government but a vision of hope, an alternative to the destruction of Zionism and its values by the deaf, dumb and callous.
Israel's friends abroad - Jewish and non-Jewish alike, presidents and prime ministers, rabbis and lay people - should choose as well. They must reach out and help Israel to navigate the road map toward our national destiny as a light unto the nations and a society of peace, justice and equality.

© Avraham Burg


20426

9.10.2003 1:20

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Zachariáš 194.?.?.?

Reakce na 20421

Než s mou schopností číst to spíš souvisí s osobní zkušeností z atmosféry v Izraeli, když tuto bezstarostnou mládež vynáší z kaváren a restauracích po kusech. Můžu vám říct, že to je spíš tíseň a křeč a touha nenechat se terorem zastrašit.

Komentář ke zbývajícím dvoum větám ve stylu "Palestinci trpí,může za to Izrael; Vraždit účelově jejich civilisty je vlastě v pořádku; Vždyť si za to můžou sami;", je částečně v reakcích na předchozí odstavce vašeho příspěvku. Úplnou odpovědí by byl text na několik stránek.

Článek od Burga si přečtu.

20480

11.10.2003 3:10

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20480

Vraždit účelově jejich civilisty je vlastě v pořádku

*Tohle se nestydíte napsat???? Vraždit civilisty není nikdy v pořádku!!! Jakto, že když izraelské civilisty vraždí sebevražednými atentáty zoufalí Palestinci, tak jsou označeni jako teroristé, a když to provádí izraelský stát jako svou oficiální politiku
a s po zuby vyzbrojenou armádou a na územích, které neoprávněně okupuje, tak to je v pořádku, jenom proto, že jste sionista a byl jste v Izraeli? Což se jít takhle podívat na palestinská území a přesvědčit se na vlastní oči o tom, co na nich Izrael páchá, aby jste mohl být objektivní, místo hlásání rasistických názorů, že ztráta jiných životů je spravedlivá, oni jsou podle vás nadlidi a podlidi???? Jenom vám vadí rasismus, když je namířený proti vám a sami jste na všechno ihned alerčtí a vykřikujete neustále čarodějnou formulku o antisemitismu, ostatní nejsou stejní cítící lidé? Ze sympatií s palestinským lidem s nimi žije mnoho zahraničních aktivistů, kteří je nejenom neustále protestují proti barbarské izraelské politice, ale věrně informují o skutečné situaci světovou veřejnost.

20593

15.10.2003 20:34

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 20593

Nepropaguji vrazdění

Rekapitulace

Vy jste napsala:
Zatímco izraelská mládež se bezstarostně baví a relaxuje na diskotékách, v restauracích a kavárnách, Palestinci musejí polykat ponížení a hněv, zbaveni všech práv a lidské důstojnosti. Proto tam prolévají svou krev sebevražednými útoky.

Já reagoval:
…Komentář ke zbývajícím dvoum větám ve stylu "Palestinci trpí,může za to Izrael; Vraždit účelově jejich civilisty je vlastně v pořádku; Vždyť si za to můžou sami;", je částečně v reakcích na předchozí odstavce vašeho příspěvku…

Tedy:
Opravdu jsem nepropagoval vraždění civilistů. Naopak jsem komentoval vyznění logiky vašeho textu. (Jinými slovy píšete: Palestinci byli svým postavením donuceni k vraždění Izraelců, kterým je automaticky přičítána vina.) S čímž nesouhlasím.

20802

16.10.2003 0:26

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20802

Opravdu jsem nepropagoval vraždění civilistů. Naopak jsem komentoval vyznění logiky vašeho textu

Dobre, ja jsem to vubec nepochopila, protoze jsem vam uz predtim napsala, ze to je uryvek (citat)z clanku od Avrahama Burga, ktery jsem na to okopirovala v anglictine!

Kazdy, kdo s tim souhlasi, neznamena prosim vas, ze souhlasi s vrazdenim izraelskych civilistu, jsou vysvetleny pouze koreny ktere nuti tyto lidi neco takoveho udelat. To neni souhlas, ale ke vsem problemum musime znat, proc se lidi chovaji tak jak se chovaji.

Zrovna dnes jsem cetla clanek od Gabriela Ashe, ktery vyrostl v Izraeli a zije v USA, kde poukazuje na fakt, o kterem jsem tu casto psala, ze sebevrazedne atentaty pachaji naprosto zoufali lide, kteri ztratili vsechno, jsou ale oznaceni za teroristy, ale izralsti vojaci na odplatu vrazdi palestinske civilisty armadou, na rozdil od Palestincu, kde to je jejich individualnim cinem, u Izraele je to oficialni politika, a proto se jedna o statni terorismus, ktery je v dusledku desivejsi, ma prostredky ke genocide celeho naroda.
Clanek je dlouhy na kopirovani, odkaz na nej je:
By Gabriel Ash, YellowTimes.org, October 06, 2003 http://www.yellowtimes.org/article.php?sid=1608
a take New York Times, by "happy" coincidence, has just confirmed, http://www.nytimes.com/2003/10/06/opinion/06COHE.html.

Velmi doporucuji precist.

20806

15.10.2003 20:39

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 20593

Aktivisté neinformují věrně o skutečnostech, ale aktivisticky. Stejně tak aktivisticky vnímám váš článek. Až mi to připomělo Rudé právo.

20803

16.10.2003 0:19

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 20803

Ty tři anonymní příspěvky s číslem 195... jsou pokračováním od Zachariáše. Píšu z jiného počítače a zapoměl jsem napsat jméno.

20805

16.10.2003 13:22

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20803

Podivejte, oblast navstevuji zahranicni predstavitele a jsou sokovani nepredstavitelnou situaci. Svedectvti toho, kdo to vidi na vlastni oci je pro ne naprosto smerodatne, bez ohledu, co si o tom mysli kdoliv jiny.

20825

6.10.2003 20:24

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Dan danielzyka (zavináč) seznam (tečka) cz 67.?.?.?

"Pro Američany byly vždy nejdůležitější jejich strategické zájmy."

Pro jine tez.

20343

11.10.2003 3:39

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20343

Ano, ne ale všichni jsou tak otrlí, aby kvůli nim vedli války a vraždili místní obyvatelé. Chcete snad říci, že tohle dělají všechny země? To přece ne..

20602

13.10.2003 0:54

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Sidonius zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 20602

jste jen nejapně drzý a směšný Čecháček.
Kam chodíte na ty své rozumy? Do hospody, kde posloucháte plácání opilců??? ...
to jsou zase jen smyšlenky chorobně nenávistného člověka.
Vy sám jste sám nebezpečný fanatik a je jedno, zda jste křesťan nebo žid,jste psychicky úchylní! Fuj tafl - je mi z vás na zvracení...
jako výstředně nenávistné induviduum mi nezajímáte.
Nejste člověk, ale zrůda,... malvarika
================================================================
Tady jsem si dovolil udělat malý výtažek z vašeho článku,Mr. Shemale. Myslím, že to adresujete p. Šimůnkovi, ale mně se zdá, že ten výraz "nenávistné individuum", by poměrně dobře seděl i vám. Je z vás cítit oheň a síra (nejen z tohoto článku). Od člověka, který se vydává za tak mírumilovného, to příliš mírumilovně nezní. A s tím fanatismem to taky vypadá nějak podobně.[oči v sloup]

20665

6.10.2003 20:54

Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

V diskusi k clankum se casto stretnou lide s opacnymi nazory a snazi se jeden druhemu vnutit ti svou "pravdu". Takove prispevky jsou casto psany zaujate a jednostranne. Co se da u kratkych prispevku do diskuse omluvit, to se u tak sahodlouheho clanku jako napsal Malva omluvit neda...
Ten clanek je podle me nejen slohove spatne napsany, ale jsou tam i nepresnosti (neochuzeny uran).
Nejhorsi je ale jeho jednostrannost.
Napsat o smrti tisicu deti v Iraku v dusledku sankci se da jedine v pripade, ze se zminite o tom, kolik si v te dobe iracky diktator stihl postavit palacu.
Napsat o buldozerovani palestinskych domu muzete jen v pripade, ze se zminite o tom, ze je to odveta za teroristicke utoky proti izraelskemu civilnimu obyvatelstvu.
Pokud se autor takove veci snazi zamlcet, nevznikne novinovy clanek, ale neco na zpusob propagandistickeho letaku....... [pláč]

20345

6.10.2003 23:38

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´

Aja 24.?.?.?

Reakce na 20345

V diskusi k clankum se casto stretnou lide s opacnymi nazory a snazi se jeden druhemu vnutit ti svou "pravdu".
..pravda,tak to chodi.
Napsat o buldozerovani palestinskych domu muzete jen v pripade, ze se zminite o tom, ze je to odveta za teroristicke utoky proti izraelskemu civilnimu obyvatelstvu.
Terorismus nic neresi.....druha Intifada vstoupila nekdy minuly tyden do ctvrteho roku sve existence.Dusledky jsou nevesele.
Vic nez 3 400 mrtvych za 3 roky.Z toho pres 2 600 Palestincu a vic nez 820 obcanu Izraele(posledni atentat v tom neni zapocitan).
A kde je reseni?

20350

7.10.2003 0:22

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 65.?.?.?

Reakce na 20350

>V diskusi k clankum se casto stretnou lide s opacnymi nazory a
>snazi se jeden druhemu vnutit ti svou "pravdu".

ajo, pravdu ma, resp., muze mit kazdy svou. fakt je jen JEDEN!
stefan

20354

7.10.2003 1:28

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´

Aja 24.?.?.?

Reakce na 20354


>
>ajo, pravdu ma, resp., muze mit kazdy svou. fakt je jen JEDEN!
>stefan
OK,Stefane,tusim,jaky fakt mate na mysli,ale me by zajimalo reseni,vychodisko(nebo alespon naznak reseni).Vas ne?

20360

7.10.2003 0:16

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´

skaut Lev 160.?.?.?

Reakce na 20345

>V diskusi k clankum se casto stretnou lide s opacnymi nazory a
>snazi se jeden druhemu vnutit ti svou "pravdu". Takove prispevky
>jsou casto psany zaujate a jednostranne. Co se da u kratkych
>prispevku do diskuse omluvit, to se u tak sahodlouheho clanku
>jako napsal Malva omluvit neda...

>Ten clanek je podle me nejen slohove spatne napsany, ale jsou
>tam i nepresnosti (neochuzeny uran).

>Nejhorsi je ale jeho jednostrannost.
>Napsat o smrti tisicu deti v Iraku v dusledku sankci se da jedine
>v pripade, ze se zminite o tom, kolik si v te dobe iracky
>diktator stihl postavit palacu.

>Napsat o buldozerovani palestinskych domu muzete jen v pripade,
>ze se zminite o tom, ze je to odveta za teroristicke utoky proti
>izraelskemu civilnimu obyvatelstvu.

>Pokud se autor takove veci snazi zamlcet, nevznikne novinovy
>clanek, ale neco na zpusob propagandistickeho letaku....... [pláč]

>

Mikine,Mikine,Mikine, pisete jedno a totez stale dokola. [pláč] Co pak chcete potom po druhych ?? Pochopitelne vime, ze tento clanek od Malvy, je proti Vasemu presvedceni. Hlavne, ze uvadite, ze "V diskuzi k clankum se casto stretnou lide s opacnymi nazory a snazi se jeden druhemu vnutit ti svou "pravdu". Hm, to prave delate Vy mne Mikine.

20352

7.10.2003 4:08

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20352


>Mikine,Mikine,Mikine, pisete jedno a totez stale dokola. [pláč] >Co
>pak chcete potom po druhych ??
-----------------------
No, v tak dlohem clanku bych rad videl nejaka fakta. Snahu po objektivite. Cokoliv. Ale ono to tam chybi........
--------------------------
> Pochopitelne vime, ze tento clanek
>od Malvy, je proti Vasemu presvedceni. Hlavne, ze uvadite, >ze "V
>diskuzi k clankum se casto stretnou lide s opacnymi >nazory a
>snazi se jeden druhemu vnutit ti svou "pravdu". Hm, to >prave
>delate Vy mne Mikine.
----------------------------
V tom se mylite. Pokud chcete verit komunisticke, nebo dokonce muslimske propagande, jen blazen by se vas snazil presvedcit o opaku.
A jen tak mimochodem, pokud jsme spolu skutecne chodili do Skautu jak pisete, well.....ona ta skautska vychova byla dobra vec, ale na vsechno asi nestacila, ze......
Me vsichni znali pod jmenem "Mikin", ale na zadneho "Lva" si vazeny anonyme nepamatuji...... [zmaten]

20366

7.10.2003 8:01

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 20366

>ale na zadneho "Lva" si vazeny anonyme nepamatuji......

Jen jestli to není tím, že na to zlé a špatné všichni rádi časem zapomeneme. [smích]

20373

7.10.2003 8:58

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Lev 160.?.?.?

Reakce na 20366


V tom se mylite. Pokud chcete verit komunisticke, nebo dokonce muslimske propagande, jen blazen by se vas snazil presvedcit o opaku.
A jen tak mimochodem, pokud jsme spolu skutecne chodili do Skautu jak pisete, well.....ona ta skautska vychova byla dobra vec, ale na vsechno asi nestacila, ze......
Me vsichni znali pod jmenem "Mikin", ale na zadneho "Lva" si vazeny anonyme nepamatuji......
_____________________________________

O jake propagande to tady pisete Mikine?! Takze podle Vas, pokud to neni "prohlaseni" z Bileho domu, tak vse je neplatne a propagandistiske. Je to Vas nazor, tak pro nej treba umrete. No a co se tyce toho anonyma "Lva", tak mate skutecne spatnou pamet. No a "Lvicek", Vam nahodou nic nerika? [velký smích]

20374

7.10.2003 18:15

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20374

Nepamatuji si, ze bych nekdy citoval z "prohlaseni Bileho domu". Vetsinou mam lepsi zdroje informaci.
Rovnez nick "Lvicek' me nic nerika, sorry.... [zmaten]

20407

11.10.2003 14:55

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20366

Pokud chcete verit komunisticke, nebo dokonce muslimske propagande, jen blazen by se vas snazil presvedcit o opaku.

V článku, o kterém tohle nesmyslně tvrdíte, jsou četné pasaže podpoředny západními zdroji, které se nestydíte nazývat jako komunistická nebo dokonce muslimská propaganda. [RED]Prostě vy věříte úplně zaslepeně jenom Bushovi a Sharonovi a nikomu jinému. Nevadí vám vůbec jejich vraždění a pořád tady omíláte donekonečna to, kdo byl Saddám, jakoby ho tady nikdo bránil, ale nekomentujete už vůbec to, že ho Američané dlouho podporovali, to jsou fakta, které prostě popřít nelze, a tak o nich zarputile mlčíte. Je vidět, že psanému slovu, které není podle vašeho gusta, nechcete rozumět. Vy sám žádný zdroj, kromě toho slavného konzervativního The Economist, neuvádíte. Vlastně neuvádíte nic ani z něho. Pan Culík každý článek převzatý ze zapádního tisku podpoří přimo originálem v angličtině. Přesto stále tvrdíte, že kdo čte BL zůstává omezeným. To jsou solidní argumenty? Přestože vám navíc musí být jasné, že čerpám mnoho informací odjinud. A když cituji přímo z nějakého tisku, tak řeknete, že sama neumím psát. A když napíši článek, tak řeknete, že tam nejsou argumenty, přestože je jimi přímo nabytý. Domníváte se, že tohle je diskuze na úrovni?

20619

11.10.2003 19:59

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20619

Mylite se.....
Napriklad o U.S. podpore Saddamovi jsem zde psal uz nekolikrat.
Rovnez "neustale" netvrdim, ze "kdo cte BL zustava omezenym".
Odpovidat na zbytek vaseho prispevku nema smysl. Je totiz jako vsechny ostatni velmi zmatene napsany, plny pravopisnych chyb a hloupych obvineni.
Na posledni otazku vam vsak odpovim: ne - neni to diskuse na urovni....... [pláč]


20630

7.10.2003 15:14

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20345

Na obálce konzervativního týdeníku Economist je fotka Tonyho Blaira a George Bushe a nad jejich hlavami je velký titulek, zjevně v aluzi na (nenalezené) zbrané hromadného ničení: PACHATELÉ HROMADNÉHO PODVODU? (Wielders of mass deception?). Na titulní straně aktuálního vydání amerického týdeníku Time je fotografie George Bushe v maskáčích a přes to je velký titulek: MISSION NOT ACCOMPLISHED (Mise nesplněna). Ostře kritický obsah obou časopisů si můžete jen domyslet.

20394

7.10.2003 18:22

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20394

>Na obálce konzervativního ty´deníku Economist .......
>.........obou cˇasopisu? si mu?zˇete jen domyslet.
-----------------
Ale mnohem lepsi by bylo (pokud ovsem umite anglicky) si ten The Economist i precist. Vrele doporucuji ... [mrknutí jedním okem]

20408

8.10.2003 1:03

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20408

Britské listy 7.10.:
Redakční komentář týdeníku Economist píše: "Existovaly dobré důvody pro svržení Saddáma Husajna, avšak Británie a Amerika to přehnaly."Přesvědčivými důvody pro svržení iráckého diktátora bylo podle Economist, že Saddám měl ve zvyku napadat vojensky své sousedy, vraždil a utlačoval své obyvatelstvo a ignoroval rezoluce OSN. Jenže potíž je, že Amerika a Británie Saddáma nesvrhly oficiálně z těchto důvodů. Svrhly ho, protože prý ohrožoval svět zbraněmi hromadného ničení. A vzhledem k tomu, že argument o ZHN je naprosto nepřesvědčivý, zpochybnilo to - určitě v očích arabského světa - útok na Irák.. Jiným rizikem je podle britského týdeníku i to, že Británie a Amerika nyní vyvolaly dojem, že vlastně ZHN nejsou tak závažným problémem, jakým ve skutečnosti jsou. V budoucnu bude zřejmě obtížné zasahovat proti hrozbě zbraní hromadného ničení, zejména preventivně. A chabost argumentace britské a americké vlády vede k riziku, že Britové a Američané přestanou důvěřovat svým vládám. Zatím čelí podstatným problémům hlavně Tony Blair, ale i Bushova popularita klesá.. "Tím, že přidali pánové Bush a Blair k zjištěním zbrojních inspektorů OSN svá vlastní obvinění proti Saddámu Husajnovi, přesunuli důkazní břemeno od Saddáma Husajna na sebe samé," argumentuje Economist. Je otázkou, do jaké míry může nacionalistická propaganda amerických Republikánů trvale zakrývat problémy Bushovy vlády.

Důkazem toho, že už se to plně nedaří, je například aktuální číslo amerického časopisu Time, jehož velká část se zabývá tématem "Jak Bush chybně posoudil úkol znovuvybudování Iráku.".Článek zaznamenává, jak chladně byl minulý týden přijat ve Valném shromáždění OSN projev George Bushe a s jakým nadšením reagovali přítomní na projev odpůrce útoku na Irák Jacquese Chiraca.
Time také ironizuje tvrzení činitelů americké vlády, že americká armáda byla v Iráku přivítána jako osvoboditelská. "Ano, trvalo to asi týden,"Jeden překladatel sdělil americkým novinářům v Tikritu: "Město je tu rozděleno na dvě části: na ty, kdo nás nenávidí a na ty, jimž jsme lhostejní, ale kteří chtějí, abychom odešli."

Součástí problémů je to, že se Američané chovají v Iráku hrubě. Pro irácké policisty udělají místní lidi cokoliv - jenže Američané na místní lidi řvou a ponižují je. To vyvolává nenávist. Opravdu hloupým rozhodnutím bylo podle týdeníku Time rozhodnutí administrátora Paula Bremera rozpustit Saddámovu armádu. Vzniklo obrovské množství nezaměstnaných mužů, většinou bez prostředků, kteří nemají co dělat, a tak se z nich rekrutují bojovníci proti americké okupaci.
Irácká situace bude zřejmě ještě dost zajímavá. A možná i vnitropolitická situace v Americe a v Británii.
20422

9.10.2003 19:48

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20422

>Britské listy 7.10.:
>Redakcˇní komentárˇ ty´deníku Economist písˇe:
---------------------------
Kdyz jsem doporucoval ke cteni The Economist, mel jsem na mysli cely casopis. Nikoliv drobky z pod stolu pana Culika.

20533

10.10.2003 12:25

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20533

Podle sebe soudim tebe.
Ja zase nemam vubec zajem o ty vase drobky od stolu, zurnalistika je pro me samozrejme smerodatnejsi, nez vase zamereni na neokonzervativce. O tech mam svuj nazor a nejsem ochotna tu jejich lzivou propagandu zblafnout.

Pan Culik je sam emigrant, vy bohuzel uznavate jen par sobe rovnych. A hlavne sionistu.

20563

11.10.2003 0:59

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20563

>Podle sebe soudim tebe.
>Ja zase nemam vubec zajem o ty vase drobky od stolu, >zurnalistika
>je pro me samozrejme smerodatnejsi, nez vase zamereni >na
>neokonzervativce. O tech mam svuj nazor a nejsem >ochotna tu
>jejich lzivou propagandu zblafnout.
-------------------------
Dekuji za neobvyklou uprimnost.
V budoucnosti by bylo mozna lepsi, nesnazit se vzbudit dojem ze ctete, (a prekladate) The Economist.
Ten clanek ze ktreho Culik citoval, byl nejen dobre a informovane napsany, ale i znacne nemilosrdny jak k Bushovi s Blairem, tak ke zlocinnemu Saddamovu rezimu.
A tomu se rika zurnalistika.......
--------------------
>Pan Culik je sam emigrant, vy bohuzel uznavate jen par >sobe
>rovnych. A hlavne sionistu.
----------------------
Vase neustale obvinovani lidi kteri nesdileji vase nazory z rasismu, sionismu, nacismu nebo prislusnosti k jinemu narodu (zidum), nesmirne ubira na verohodnosti jak vasemu clanku, tak vasim prispevkum. Verte mi.... [smích]

20591

11.10.2003 3:14

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 20591

Pane Mikine, nechci se Vám tady do toho plést, ale zrovna Vy mi nepřipadáte, jako člověk, který by byl ochoten, či schopen vstřebat objektivitu onoho článku z Economist... Myslím také, že jste jeden z těch výtečníků, kdo označoval lidi, s kterými si nerozumíte, za komunisty a nevzdělance, nebo se mýlím a byl to pouze pan Mikin a Brňák? Promiňte, pokud Vám křivdím...

Bushova akce v Iráku je pro USA špatná v tolika směrech, že odstranění Saddama je již dnes zcela druhotnou záležitostí. Horší je už pouze to, že nás náš president zatáhl do války na základě lží. Snažte se to pochopit...

20594

11.10.2003 3:27

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 20594

samozřejmě mělo bý Matěj a Brňák... Sorry. [pláč]

20599

11.10.2003 10:39

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20594

> zrovna Vy mi
>neprˇipadáte, jako cˇloveˇk, ktery´ by byl ochoten, cˇi >schopen
>vstrˇebat objektivitu onoho cˇlánku z Economist...
-------------------------
Jak to vite ? Prece me tak dobre neznate. Ja jsem ten casopis jeste nenacapal pri nejake lzi a tak mu verim....
------------------------
>Myslím také, zˇe
>jste jeden z teˇch vy´tecˇníku?, kdo oznacˇoval lidi, s >ktery´mi si
>nerozumíte, za komunisty a nevzdeˇlance,
-------------------------
a take za rasisty..... [smích]
Rekl jsem ovsem nekdy vam neco takoveho ? No vidite.... a sotva se tak nekdy stane, i kdyz s vami vetsinou nesouhlasim.
Obvinil jsem zde ovsem napriklad jednou Malveriku z rasismu. Pote, co se jsem se dovedel, ze "uz si to cvrlikaji i vrabci na strese, ze zide pracujici ve WTC neprisli 9/11 do prace"... Bylo to od Malveriky rasisticke a lzive prohlaseni ?
Podle me bylo a za tim co jsem napsal stojim.......


20615

11.10.2003 17:40

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 20615

Pane Mikine, neberte to jako nějaké plošné hodnocení Vašeho charakteru, k tomu, abych viděl, že si i z Vašeho Economist vybíráte pouze ta (v celkovém pohledu) pochybná pozitiva a zcela ignorujete jakékoliv kritické zmínky o Bushovi, mi stačí sledovat Vaše výroky na Zvědavci, nepotřebuji Vás nějak znát.

Economist není navíc nějakým oráklem a četl jsem v něm již několik článků, s kterými byste podle mě souhlasit nemohl, ale ona si to mysl už sama uspořádá do stravitelné podoby, že ano... Bush nelže a Irák je na nejlepší cestě stát se pod americkým vedením příkladnou sředovýchodní demokracií - úplný skautský tábor...

20628

11.10.2003 3:23

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20591

Rasismus, sionismus a nacismus bohužel existují, já jsem si je nevymyslela. A nemusíte se mnou souhlasit, abych sama posoudila, kam příslušný diskutér patří, zvlášť když se to chronicky stále opakuje a sám je moc háklivý na rasismus proti sobě. A že je někdo žid, prosím vás, to je novinka, TO JE OBVINENI? Patřit k některému n árodu nebo náboženství je špatnost? To ovšem říkáte vy, nikoliv já. [cool]

20597

11.10.2003 3:26

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20597

To byla odpověd Mikinovi, reakce pana Juchelky je velmi výstižná. [smích]

20598

11.10.2003 3:39

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Lev 160.?.?.?

Reakce na 20591

Vase neustale obvinovani lidi kteri nesdileji vase nazory z rasismu, sionismu, nacismu nebo prislusnosti k jinemu narodu (zidum), nesmirne ubira na verohodnosti jak vasemu clanku, tak vasim prispevkum. Verte mi....
___________________________________

A TO JE LEZ !! Mikine. Nikde jsem zde necetl, ze by malvarika obvinovala nekoho, ze s ni nesdili jeji nazory rasizmu a nacizmu( toto beru za osocovani, neli urazku malvariky od Vas Mikine ). Co se tyce sionismu ano a ja ji mohu jen podporit. Co se tyce zidovske otazky, tak jsem NIKDE zde necetl, ze by byla proti nim nejak zaujata, kdyz Vam o to tak jde Mikine. Vy jste nam nikdy nepochvalil Araby, specialne Palestince, tak co chcete. Vy jste Mikine neuveritelne naduty clovek ..... pche! Lev


20603

6.10.2003 21:24

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 194.?.?.?

Slova která mě napadají při pomyšlení na židy a US vládu:
podlá,hnusná,zákeřná,nechutná,ohavná,mizerná,odpuzující,prohnilá,zkurvená,zasraná,prolhaná sebranka těch nejhorších krys,pocházejících z nejsmradlavějších kanálů na světě.
Těším se na moment,kdy nějaký arab detonuje nucleární bombu v Isreali.

certikbertik -- certikbertik@shaw.ca

Třeba to nebude ani arab......
Jen si nemyslím, že by tento způsob nukleární osvěty, kdyby byl takto realizován, by měl ten správný výchovný účinek....
Ale kdo ví... [mrknutí jedním okem]
Ještě to nikdo neskusil.....[velký smích]
[mrknutí jedním okem]

20347

7.10.2003 5:17

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Zajimavy komentar z americkeho radia[vyplazený jazyk]ALESTINIAN WOMAN BLOSES HERSELF UP; KILLING 19 JEWS IN RESTAURANT
SO, WHAT DOES ISRAEL DO? IT ATTACKS SYRIA!
Yes, you read that correctly. Israel has now launched air strikes aainst Syria. Will Syria strike back as it should?

My recommendation to Syria: Launch a full scale air assault against as many Israeli cities as you can, using bombs loaded with VX nerve gas. Forget conventional weapons because no matter your response, Israel will get it's pit bull (Washington, DC) to attack you anyway. So rather than spare the Israelis by using conventional arms, kill as many of them as you can with VX gas, because the outcome for Syria will be the same in either case.

20369

7.10.2003 14:48

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Josef 12.?.?.?

Reakce na 20369

Pane Nohejl.
Izrael ale napadl teroristicky tabor , kde se cvici vsechny ty teroristicke skupiny, takze se to da v OSN ospravedlnit. Podle meho nazoru zide si vyzkouseli jaka bude reakce na jejich utok, protoze se asi pripravuji, ze jeste jeden vybuch palestinskeho vraha v nejake kavarne a Arafata poslou do vecnych lovist za Alahem. Na Arafatovi je obdivuhodne, jake prachy si vydelal ciste terorismem, a ze se mu za 40 let pusobeni nikdy nic nestalo.Jeho prvni akce byla na olympiade v Mnichove, kde se podarilo jeho teroristum vyvrazdit cast izraelskeho olymp. tymu. Minuly tyden byl obvinen z prevedeni 900 milionu $$ na privatni konta PLO.

20390

7.10.2003 17:06

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

dub 193.?.?.?

Reakce na 20390

jsem rád, že jste tímto schválil oprávněnost útoku zemí jižní ameriky na spojené státy, které na svém území ve specialozovaných táborech cvičí teroristy pro tuto část světa (a nejen pro tuto).
nepochybuji, že pokud by k takovému útoku na území suveréního státu došlo, byl byste první, kdo by vykřikoval o jeho oprávněnosti. [mrknutí jedním okem]

20402

7.10.2003 19:59

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Josef 12.?.?.?

Reakce na 20402

"Jsem rád, že jste tímto schválil oprávněnost útoku zemí jižní ameriky na spojené státy"
Neni mi nic znamo o pripravovanem utoku z jihu. Pravdepodobne nejste informovan o situaci ve stredni a jizni Americe. Vetsina zemi se snazi delat socialni demokracie, ale vladne tam silna korupce a uplaceni a podle toho to vypada . Jinak to jsou prekrasne zeme oplyvajici prirodnim a nerostnym bohatsvim. Bohuzel bida je pozustatek kolonialni nadvlady Evrpanu hlavne Spanelu. Oficialne jako kolonisti odesli, ale dulezite zdroje se stale snazi kontrolovat stejne jako Francouzi v Kongu. Ale situace v Jizni Americe je lepsi nez v Africe.

20410

8.10.2003 10:23

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20410

mate problemy rozumiet? on nepise nic o tom ze sa pripravuje taky utok , ale ze by bol opravneny ..

20447

8.10.2003 18:20

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Josef 12.?.?.?

Reakce na 20447

Tak teda mate pravdu pane Jedinecny, zkutecne jsem to napadeni z jihu nepochopil a stejne tak nechapu tady na tom foru, ze se schvaluje vrazdeni zidu v restauracich a v autobusech a kdyz se zide brani napadnutim vycvikovych taboru teroristu tak se ohani suverenitou statu(Syrie), ktery ma na svem uzemi vsechny mozne teroristicke organisace , ktere na strednim vychode existuji. Zatim nad okupaci Libanonu, ktery uz leta okupuje Syrie se nikdo nepozastavuje.Stejne tak , kdyz USA odstranily masoveho vraha Sadama , tak vsichni se bouri, co si to dovoluji. Naopak obdivuji na tomto foru vedecke rozbory zidu az k jejich puvodu, ktere bohuzel me nezajimaji. Ve state , ve kterem ziji staci se nechat obrezat, koupit si jarmulku (cepecek) a je ze me zid. Nemam ale zajem , staci , ze jsem puvodem Cech zpet krestan, trochu pomaleji chapajici toto diskusni forum only! Petiletce zdar ! Josef

20468

8.10.2003 22:31

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20468

Izrael okupuje 2 nezavisle staty (Syria, Libanon)
o tom ale asi nic neviete ze? To sa v zidovskych mediach nedozviete ...
A Syria, centrum teroristov? Boli ste tam a videl ich? Alebo zas iba informacie z medii ovladanych zidmi ..
Usa odstranili vraha Saddama, ktoreho sami dosadili a podporovali , ale to vam tiez ze? To opat v novinach nebolo ..

20473

8.10.2003 23:38

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 20473

>Izrael okupuje 2 nezavisle staty (Syria, Libanon)
>o tom ale asi nic neviete ze? To sa v zidovskych mediach
>nedozviete ...

>Usa odstranili vraha Saddama, ktoreho sami dosadili a >podporovali
>, ale to vam tiez ze? To opat v novinach nebolo ..
--------------------
O tom opravdu nikdo nic nevi a v novinach to opravdu nebylo..... Protoze je to vsechno naprosty nesmysl..... [oči v sloup]

20478

11.10.2003 15:11

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20478

Ne, Saddama USA opravdu nedosadili, dosadil se sam, ale Americe to nevadilo, dokud se s ni bratrickoval. Az kdyz nechtel poslouchat na slovo, zacal jim teprve prekazet.

20621

7.10.2003 20:04

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20390

vy ste tam ten tabor videli? alebo ste to len pocul z medii ovladanych zidmi?

20411

7.10.2003 22:47

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

dub 62.?.?.?

Reakce na 20411

samozřejmě. např. "school of the americas" přeci vůbec neexistuje [smích] i když pardon, teď se jmenuje "the western hemisphere institute for security cooperation"

20417

8.10.2003 1:07

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20390

Nejzajímavější na tom izraelském útoku na „teroristický tábor“ v Sýrii je to, že byl usmrcen jeden jediný člověk. Že by se vyplácel Syřanům zachovávat tábor na výcvik jednoho teroristy?
A proč vlastně američtí vojáci dosud nechytili ani Usamu bin Ládena a ani Saddáma Husejna? Ti nejsou důležitější??? Zapomínají na rozdělanou práci a hned dávají souhlas se pustit do jiné.

20423

8.10.2003 3:32

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

INVESTIGATION REVEALS PENTAGON SELLING USED BIOLOGICAL EQUIPMENT -- TO TERRORISTS?
NOT ONLY IS THE MILITARY SELLING ALL THE GEAR NEEDED TO CREATE BIO-WEAPONS, IT IS SELLING THE STUFF AT BARGAIN BASEMENT PRICES!
Even worse, the Pentagon has made no effort whatsoever to determine who is buying the gear and has done nothing about gear which was then re-sold to nations on the terrorism list! This is so ridiculous that I couldn't even make this stuff up!
ISRAELI SOLDIERS CHARGED WITH MURDER OF PALESTINIAN CHILDREN
FILTHY BASTARD FIRED A TANK SHELL AT TWO BOYS, AGES SIX (6) AND THIRTEEN (13) KILLING BOTH
Fired at the children from point blank range of only a few yards! Video of the killings is the only reason the soldiers now face murder charges. This type of slaughter goes on EVERY DAY in the occupied territories and nothing is done about it because in most of those cases, there is no video of the murder.

20430

8.10.2003 4:29

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Zde je priklad ,jak je manipulovano s myslenim verejnosti a kolik "pravd" vlastne mame? Jedna "pravda" pro lidi z ulice,druha pravda pro radoby vladce sveta!!!!Mezi tim ,jako prostitutka je nas vsemocny tisk!!!

FBI funneled cash to Hamas

The FBI funneled up to $5,000 to Hamas in 1998 to track how funds get to terrorist groups. The agency used Arizona businessman Harry Ellen to get the money to the terrorist group in an attempt to see whether cash earmarked for charities was going to terrorists. Ellen, a convert to Islam who later had a falling out with the FBI, said that as far as he could ascertain, the cash went to charitable groups. The FBI confirmed the cash transfer. Israel was informed of the operation, which was curtailed without leading to any prosecutions, The Associated Press reported.

20432

8.10.2003 8:23

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Sidonius zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

a když jsou osloveni lidmi pošetilými, odpovídají:“Mír s vámi!“

Autor(ce)ovi a některým dalším :" Mír s tebou!"

20441

8.10.2003 11:45

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

hrac 158.?.?.?

Opet naprosty blabol...je az komicke jak se autor snazi vyvolat dojem celonarodoveho povstani v Iraku...

20452

8.10.2003 22:32

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

jedinecny 217.?.?.?

Reakce na 20452

samozrejme vy to viete spolahlivo vyvratit, vy ste tam a vsetko sledujete ...

20474

9.10.2003 11:33

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

hrac 80.?.?.?

Reakce na 20474

Ano mate naprostou pravdu k tematu se smi vyjadrovat jen clovek ktery zije v Iraku....vidime to dnes a denne statisicove demonstrace v kazdem vetsim meste...tisice utoku...cely Irak doslova vari....kdo ma ruce nohy utoci na ty zle okupanty...

20503

11.10.2003 9:45

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20503

Kdyz to denne vidite, tak jaky mate problem? Ovsem americka televize dava jen to, co se ji am. vlade hodi. Nema zajem demoralizovat svoje vojaky v Iraku. Kdyz to chcete vyvratit, tak prosim argumenenty a ne jen vas osobni nazor. Kazdy kdo je informovany, vi moc dobre o co jde. Zakamuflovat se to neda, i kdyz se Bush o to samozrejme snazi. Ale ti, co se jim vraci a budou vracet mrtvi synove a manzele z Iraku, to budou vedet jiste.

20613

11.10.2003 15:16

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 20613

NYT: Díváme se jinak na svět, protože máme jiné televizní zpravodajství!
“Hodně se spekuluje o tom, proč jsou mezi Evropou a Amerikou náhle takové rozdíly. Je to kulturou? Je to historií? Je to částečně proto, že se díváme na úplně jiné televizní zprávy, zdůraznil komentátor Paul Krugman v úterý v americkém listě New York Times a pokračoval:
Velkou měrou je to důsledkem toho, jaké máme zpravodajství. Nová kniha Erica Altermana What Liberal Media (Že jsou prý sdělovací prostředky liberální) ukazuje podstatný rozdíl mezi zpravodajstvím v Evropě a v Americe. Ve srovnání se zahraničím jsou "liberální" americká média ostře konzervativní, doslova "jestřábí".
Největší rozdíl je v televizním zpravodajství, jehož prostřednictvím získává většina lidí informace. Ten rozdíl je skutečně obrovský. To, jakým způsobem informovaly zejména americké kabelové televize o protiválečných demonstracích, ukazuje, že jejich zpravodajství je z úplně jiné planety, než z jaké vysílají zpravodajství zahraniční sdělovací prostředky.
Evropané, kteří vidí v televizi něco jiného, daleko spíš uvažují: proč se stal Irák terčem americké politiky? Proč ne Severní Korea, anebo konec konců al Qaeda? Proto tolik z nich zpochybňuje americké motivy a podezřívá, že jde jen o ropu anebo že si americká vláda prostě vybrala příhodného nepřítele, o němž věděla, že ho dokáže porazit. Nepovažují opozici proti válce v Iráku za zbabělství, vidí to jako odvahu, jsou přesvědčeni, že je důležité postavit se násilnické americké vládě.
Některé americké sdělovací prostředky, které fungují v prostředí, kde každý, kdo zpochybní zahraniční politiku americké vlády, je obviněn z nedostatku vlastenectví, přijaly úkol přesvědčit americkou veřejnost, že tato válka byla prospěšná a nutná, a nepřinášejí směsici informací, které by ospravedlňování této války zpochybňovaly. «
20622

9.10.2003 2:59

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Neni tomu ,tak davno ,co jsem cetl o specialnim vycvikovem tabore americke armady v Madarsku pro zaskodniky z rad Irackych obcanu zijicich na zapade ,kteri budou pouziti ke svrzeni rezimu Saddam Huseina,jak by to bylo publikovano ,kdyby nekde ve svete cvicili zaskodniky diversanty proti Bilemu Domu a vlad epresidenta Bushe,to by byli asi terroristi,ze ano!!!Pokud se Israel rozhodne zautocit proti terroristum v Syrii ,tak bych chtel pripomenout ,ze Kanada zrovna vypovida ze zeme ,par clenu Israelskeho komanda,jez likviduje po svete cleny,politiky,oponenty vseho druhu,tudiz stat Israel by mel byt bombardovan ze vsech stran sveta.Tyto druhy vrazebneho komanda pusobi ve vsech "demokratickych " statech a vymohli si i na nekterych vladach "opravneni" ve vyrizovani uctu s obcany na cizim uzemi jinych statu,takze ,kdyz by Vas zastrelili,tak Vas evlada ,ani nepipne za Vas!!!!!!!
Ja to vidim ,tak ,ze je lepsi byt "antisemitistou"(ackoliv to je uplna blbost ,nebot tito "zide",nejsou semiti) ,nez byt uplnym volem a nechat se vrazdit cizaky ve vlastni zemi!!!!!

20483

9.10.2003 17:12

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Karel z Čech 212.?.?.?

Víte...

...kdo je největší hlupák biblických dějin? Mojžíš, 40 let vodil Izreality po poušti a pak je usadil tam, kde není nafta.


Dnes to současná Izraelská vláda horko těžko napravuje. Arabové jí nevycházejí vstříc a tak musí dobývat nová území ohněm a mečem. A dekadentní evropané nemají pro takové bohulibé počínání pochopení. Jen bílí američané ještě nezapomněli, jak sami dobývali Ameriku na indiánech a tak poskytují Izraeli peníze, zbraně i všestrannou vojenskou podporu. Konec konců koho jiného by měla americká kabala (sbor poradců vlády USA) protěžovat, než své soukmenovce?

20516

10.10.2003 5:10

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

. Jen bílí američané ještě nezapomněli, jak sami dobývali Ameriku na indiánech a tak poskytují Izraeli peníze, zbraně i všestrannou vojenskou podporu.
-----------------------
Ted ,jde jenom o to ,zda Americani budou nadseni ,az nekdo k nim prijde s ohnem a mecem!!!!!
Jestlize podporuji Israel ,ktery prisel s mecem a ohnem ,tak proc nepodporovali Hitlera ,ktery sel s ohnem a mecem????
-----------------------
Nakonec dobivani Ameriky neni u konce ,jak se muzete docist zde!!!
Per 'The National Observer' via a document from
Abe Foxman's [Jew A.D.L. president of USA] office.
August 25, 1998, New York, NY.
"Gentlemen. Welcome to the Second Centennial Meeting of the Learned of Elders of Zion.
We have achieved all of the objectives expressed at our first meeting 100 years ago. We control governments. We have created dissension among our enemies and made them kill each other. We have effectively silenced criticism of our affairs and we are the richest race of men on this earth.
Many of you are very busy men. Let us get to the crux of the matter. As masters of business, politics, law and most importantly... media, we are ready to implement our most important and ambitious program. One that will finally and totally remove from existence the impediments of our absolute control of this earth.
I speak OF THE DEATH OF THE WHITE RACE. The complete removal of all means of reproduction of the so-called Aryan race. Men, we now control the destiny of this race. It is now time to make sure the White race becomes extinct through miscegenation and having a virtually zero birth rate.
We have all enjoyed the vision repeated all over this world every day of THE LAST WHITE CHILDREN playing with little dark children and knowing that they are being set-up for their eventual destruction. We can ruin THE ANCIENT PURE BLOODLINE OF AN ARYAN CHILD by convincing him or her of the altruism of begetting interracial children. We must expose the race-mixing of the urban centers to the suburbs and rural areas of this country.
More aggressive programs to integrate these areas are now underway through HUD. It is worth any price to annihilate the next generation of White children. We want every White father to feel the sting of having their children marry colored mates and produce biracial children. We must use our power to discourage White men and women who still persist in getting together from producing more pure White children.
They will be ostracized by not becoming part of the New Society of all races. This will dissuade most of them. We will deal with the less cooperative goyim by murder and imprisonment.
Finally, we will SEE THE END OF THIS WHITE RACE. Impressionable White children will have their minds molded into the agents of their own destruction.
Already, our efforts have succeeded in making the "men" of this race grovel at our feet. Men, you and your ancestors have worked hard to make sure we would have the power to hold the destiny of this race in ours...

20551

11.10.2003 4:51

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Je to ,jak za "blahych dobach komunismu",sice Vam chleba z prodejny nechutna ,muzete na plnou hubu ric ,ze pecou smejd a ne chleba ,ale svou kritiku nesmite zamerit ,ze ta pekarna je rizena komunistickym vedoucim,nebot nikdo jiny ,nez komunista tam nemuze byt a stranicke vsepritomne vedeni dava direktivy vsemu ,co je kolem Vas a tak je to i s zidama a statem Israel,muzeme kritisovat Araby,Ircany ,Americany,ale zde si take dejte pozor,a nebo Eskymaky,ale ne v zadnem pripade "bozi samovyvolence",to se nesmi v zadnem pripade ,kdyz ve skole komunisticky synek poslal ucitelku nekam do.....,tak ,ta chudak letela do riditelny ,co udelat s hulvatem ,ale zde se ji dostalo naleziteho vysvetleni a vysledkem byl na jeji dotaz ,co tedas budou delat v tomto pripade ,tak soudruh redite rekl :ja nevim ,jak Vy ,ale ja si jdu stoupnou do fronty!!!

20609

11.10.2003 11:49

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pripomenme si ,co vsechno mel mit Irak za chemicke a biologicke zbrane a nula od nuli posla!!!
On Jan. 23, Deputy Secretary of Defense Paul Wolfowitz addressed the Council on Foreign Relations. He claimed that "in 1997, U.N. inspectors found Iraq had produced and weaponized at least 10 liters of ricin. In concentrated form, that quantity of ricin is enough to kill more than 1 million people. Baghdad declared to the U.N. inspectors that it had over 19,000 liters of botulinum toxin, enough to kill tens of millions; and 8,500 liters of anthrax, with the potential to kill hundreds of millions. And consider that the U.N. inspectors believe that much larger quantities of biological agents remained undeclared. Indeed, the inspectors think that Iraq has manufactured two to four times the amount of biological agents it has admitted to and has failed to explain the whereabouts of more than 2 metric tons of raw material for the growth of biological agents. Despite 11 years of inspections and sanctions, containment and military response, Baghdad retains chemical and biological weapons and is producing more."

Wolfowitz was clearly claiming Iraq still "retains" sufficient biological weaponry to kills "hundreds of millions"

20616

11.10.2003 15:01

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Citace:
Postoj k válce

„Ani nejzavilejší amerikanofil nebere však příliš vážně Bushův základní argument: Irák ohrožoval Spojené státy. Ani nejzuřivější frankofob netvrdil, že Irák je semeniště Al Kajdy. Ani nejzanícenější kuřák lulky se neodvážil vzít za svá slova Tonyho Blaira o „absenci jakékoli dobyvačné vůle“ Spojených států v nové válce. Postoj zastánců radikálního řešení je v podstatě trojí.
· Válka byla sice vedená z úplně jiných důvodů, než uvádí americká propaganda, ale dlouhodobě se eticky vzato vyplatí, neboť nastolí demokratický režim v oblasti a skoncovalo se přinejmenším s jedním diktátorem.
· Vzhledem k situaci ve světě a roztodivným civilizačním střetům, které se na nás chystají, je loajalita k našemu Novému Velkému bratru, byť by jednal bez souhlasu OSN, nutná a přirozená.
· Kdo to nechápe, je blb, nebo zrádce. Proamerickou argumentaci je tudíž možné shrnout do tří formulí:
1. Prostředky světí účel (kontrola oblasti vede přes svržení diktátora),
2. Právo je vždy na straně silnějšího
3. Kdo nejde s námi, jde proti nám.”
Bylo to stejne heslo komunistu, podoba neni ciste nahodna!


20620

13.10.2003 3:17

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Politika lzi!!!! Z americkeho tisku.

This war on terrorism is bogus.
http://www.world-action.co.uk/9-11meacher.html

The 9/11 attacks gave the US an ideal pretext
to use force to secure its global domination.


Michael Meacher
Saturday September 6, 2003
The Guardian

Michael Meacher MP was Environment
Minister from May 1997 to June 2003.

http://www.guardian.co.uk/september11/....

Massive attention has now been given - and rightly so - to the reasons why Britain went to war against Iraq. But far too little attention has focused on why the US went to war, and that throws light on British motives too. The conventional explanation is that after the Twin Towers were hit, retaliation against al-Qaida bases in Afghanistan was a natural first step in launching a global war against terrorism. Then, because Saddam Hussein was alleged by the US and UK governments to retain weapons of mass destruction, the war could be extended to Iraq as well. However this theory does not fit all the facts. The truth may be a great deal murkier.
We now know that a blueprint for the creation of a global Pax Americana was drawn up for Dick Cheney (now vice-president), Donald Rumsfeld (defence secretary), Paul Wolfowitz (Rumsfeld's deputy), Jeb Bush (George Bush's younger brother) and Lewis Libby (Cheney's chief of staff). The document, entitled Rebuilding America's Defences, was written in September 2000 by the neoconservative think tank, Project for the New American Century (PNAC).

The plan shows Bush's cabinet intended to take military control of the Gulf region whether or not Saddam Hussein was in power. It says "while the unresolved conflict with Iraq provides the immediate justification, the need for a substantial American force presence in the Gulf transcends the issue of the regime of Saddam Hussein."

The PNAC blueprint supports an earlier document attributed to Wolfowitz and Libby which said the US must "discourage advanced industrial nations from challenging our leadership or even aspiring to a larger regional or global role". It refers to key allies such as the UK as "the most effective and efficient means of exercising American global leadership". It describes peacekeeping missions as "demanding American political leadership rather than that of the UN". It says "even should Saddam pass from the scene", US bases in Saudi Arabia and Kuwait will remain permanently... as "Iran may well prove as large a threat to US interests as Iraq has". It spotlights China for "regime change", saying "it is time to increase the presence of American forces in SE Asia".

The document also calls for the creation of "US space forces" to dominate space, and the total control of cyberspace to prevent "enemies" using the internet against the US. It also hints that the US may consider developing biological weapons "that can target specific genotypes [and] may transform biological warfare from the realm of terror to a politically useful tool".

20671

14.10.2003 3:03

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pane Simunek ,Vas priklad,kde pouzivate Hitlera ,jen dosvedcuje ,jak jste vyrostl ve spatne propagande,v ideologii lzi ,tak ,jak i ja ,nebot nase skolstvi je jedna velka historicka lez,kdybyste mel moznost na nahledl do pravych dokumentu a ne historickych podvrhu ,tak byste zcela zmenil nazor na Hitlera,kdyby byl tak spatny ,tak jak mohli Nemci ,tak fanaticky jej obdivovat,tam se neplatilo radostnym demonstrantum pri vitacim projevu ,jak v zemich socialismu ,tam lide sli sami od sebe.Kdyz nahlednete na ty vzpomenute Nurimbeske zakony ,tak prvni ,kteri mu k nim blahoprali byli zionisti ,jez absolutne nechteji zadna smisena manzelstvi a zadne kamaradickovani se s domacim obyvatelstvem,proto cela staleti delali ghetta.Takze s prikladem Hitlera,ktery je i oznacen za kopirovani zionistickych myslenek,to vse najdete na internetu ,kde i symbol hakenkraic je oznacen za ukardeny symbol babilonskych zidu.Zkuste si sam najit tyto historicke zkutecnosti a kdyz ne ,tak mejte na mysli ,ze polni marsal nemeckych armad byl zid a jeho SS osobni sofer -mauricius byl zid take ,takze s tim antisemirismem Hitlera moc nepochodime!!!Najdete si tez kolik tisic zidu slouzilo v nemecke armade a budete mile prekvapen ,ne kazdy zid se obratil proti sve zemi ve ktere zil i dnes mate zidy ,jez zcela nesouhlasi s vyhlazeneckou politikou statu Israel!!!

20745

14.10.2003 3:08

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

(Vynato z knihy od Lenni Brenner's book "51 Documents: Zionist Collaboration with the Nazis"[mrknutí jedním okem]

The Zionist also had a trade plan with the Berlin government by which German Jews could redeem their property in Nazi goods exported to then British-occupied Palestine. And to top it all off, the infamous SS-Hptscharf. Adolf Eichmann, had visited Palestine, in October, 1937, as the guest of the Zionists. He also met, in Egypt, with Feivel Polkes, a Zionist operative, whom Eichmann described as a “leading Haganah functionary.” The chain-smoking Polkes was also on the Nazis’ payroll “as an informer.”

After the Holocaust began in 1942, Eichmann dealt regularly with Dr. Rudolf Kastner, a Hungarian Jew, whom he considered a “fanatical Zionist.” Kastner was later assassinated in Israel as a Nazi collaborator. At issue then, however, was the bargaining over the eventual fate of Hungary’s Jews, who were slated for liquidation in the Nazi-run death camps. Eichmann said this about Kastner, the Zionist representative, “I believe that [he] would have sacrificed a thousand or a hundred thousand of his blood to achieve his political goal. He was not interested in old Jews or those who had become assimilated into Hungarian society. ‘You can have the others,’ he would say, ‘but let me have this group here.’ And because Kastner rendered us a great service by helping keep the deportation camps peaceful. I would let his groups escape.”

Readers, too, will be surprised to learn, that after the Nuremberg Anti-Jewish Race Laws were enacted in Sept., 1935, that there were only two flags that were permitted to be displayed in all of Nazi Germany. One was Hitler’s favorite, the Swastika. The other was the blue and white banner of Zionism. The Zionists were also allowed to publish their own newspaper. The reasons for this Reich-sponsored favoritism was, according to the author: The Zionists and the Nazis had a common interest, making German Jews emigrate to Palestine.

As early as June 21, 1933, the German Zionist Federation was sending a secret memorandum to the Nazis, which said, in part:

“It is our opinion that an answer to the Jewish question truly satisfying to the national state [German Reich] can be brought about only with the collaboration of the Jewish movement that aims as a social, cultural and moral renewal of Jewry- -indeed, that such a national renewal must first create the decisive social and spiritual premises for all solutions...”

Incredibly, Avraham Stern, the leader of the notorious “Stern Gang,” late in 1940, made a written proposal to Hitler, by which the Jewish militias in Palestine, would fight on “Germany’s side,” in the war against England, in exchange for the Nazis help in resolving the “Jewish Question” in Europe, and their assistance in creating an “historic Jewish state.” By this date, German troops had already marched into Prague, invaded Poland, and had built the first concenKráceno (Editor)

20746

25.11.2005 16:04

hrozí nám nová válka?

Světoobčan 147.?.?.?

"Pokud v prvním dějství divadelní hry visí na stěně puška, musí z ní v posledním dějství někdo vystřelit"

Pochop te jak chcete ale osudu neunikne te, ani já.

Konec západní civilizace se blíží, závisí
jen na tobě kdy si to uvědomíš.A kdy budeš
jednat.Ale pamatuj si jedno, rozjetý vlak
tělem nezastavíš.

"Jedna Země, jedna rasa, jedna civilizace, tisíce kultur"
"jediná rasa je lidská rasa"

30482

Příspěvků: 125

06.10. 00:51 Peleška Milan  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 03:46 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 03:47 stefan  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 22:16 zdenek  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 00:19 stefan  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 01:31 zdenek  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 05:55 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 05:06 albert  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 06:56 certikbertik  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 15:08 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
10.06. 14:43 omzitch  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 10:09 Jan ŠŠimůnek  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 14:59 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 16:37 Jan ŠŠimůnek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
06.10. 19:51 dub  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
07.10. 10:43 Jan ŠŠimůnek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud
07.10. 15:17 malvarika  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud
08.10. 02:08 zdenek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud
07.10. 23:34 albert  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud
08.10. 13:36 Jan ŠŠimůnek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud
09.10. 05:58 Jiří Táborský  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové a talmud
09.10. 10:24 Jan ŠŠimůnek  Starý zákon a Talmud
07.10. 15:58 Zachariáš  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
07.10. 00:48 jedinecny  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
07.10. 10:56 Jan ŠŠimůnek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
07.10. 15:11 malvarika  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
08.10. 13:41 Jan ŠŠimůnek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
08.10. 15:01 malvarika  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
08.10. 16:22 Jan ŠŠimůnek  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán
08.10. 17:24 Aja  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán
08.10. 22:46 malvarika  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové - Korán
09.10. 05:46 Jiří Táborský  Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:
09.10. 10:17 Jan ŠŠimůnek  Doporučuji napít se studené vody, pane Táborský
09.10. 16:52 jedinecny  RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:
10.10. 12:29 malvarika  RE: Doporučuji napít se studené vody, pane Táborský
11.10. 03:16 malvarika  RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:
11.10. 03:35 malvarika  RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:
07.10. 17:07 jedinecny  RE: Mírumilovní a tolerantní muslimové
13.10. 09:25 Jan ŠŠimůnek  Reakce na Malvariku (bohužel není tlačítko)
13.10. 09:51 Jan ŠŠimůnek  Pokračování k Malvarice
06.10. 23:34 Jiří Táborský  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 23:45 Jiří Táborský  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 00:32 Lev  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 01:03 Alex Juchelka  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 11:08 Jan ŠŠimůnek  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 17:28 Josef  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 21:04 Lev  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 00:57 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 15:19 Zachariáš  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 15:52 Zachariáš  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 17:10 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 00:17 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 00:19 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
09.10. 01:00 Zachariáš  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 14:48 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
15.10. 21:18  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 00:58 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 01:11 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 01:16 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 01:17 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
09.10. 01:20 Zachariáš  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 03:10 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
15.10. 20:34  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
16.10. 00:26 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
15.10. 20:39  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
16.10. 00:19  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
16.10. 13:22 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 20:24 Dan  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 03:39 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
13.10. 00:54 Sidonius  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
06.10. 20:54 Mikin  Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´
06.10. 23:38 Aja  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´
07.10. 00:22 stefan  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´
07.10. 01:28 Aja  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´
07.10. 00:16 skaut Lev  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´
07.10. 04:08 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
07.10. 08:01 milo  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
07.10. 08:58 Lev  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
07.10. 18:15 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 14:55 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 19:59 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
07.10. 15:14 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním vy´
07.10. 18:22 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
08.10. 01:03 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
09.10. 19:48 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
10.10. 12:25 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 00:59 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 03:14 Alex Juchelka  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 03:27 Alex Juchelka  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 10:39 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 17:40 Alex Juchelka  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 03:23 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 03:26 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 03:39 Lev  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
06.10. 21:24 Vladimír Bílý  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 05:17 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 14:48 Josef  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 17:06 dub  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 19:59 Josef  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 10:23 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 18:20 Josef  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 22:31 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 23:38 Mikin  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
11.10. 15:11 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním
07.10. 20:04 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
07.10. 22:47 dub  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 01:07 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 03:32 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 04:29 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 08:23 Sidonius  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 11:45 hrac  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
08.10. 22:32 jedinecny  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
09.10. 11:33 hrac  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 09:45 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 15:16 malvarika  RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
09.10. 02:59 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
09.10. 17:12 Karel z Čech  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
10.10. 05:10 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 04:51 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 11:49 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
11.10. 15:01 malvarika  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
13.10. 03:17 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
14.10. 03:03 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
14.10. 03:08 Robert Nohejl  Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě
25.11. 16:04 Světoobčan  hrozí nám nová válka?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 245