Diskuze k článku

Rusko-íránská aliance v Sýrii na křižovatce

Příspěvků 13

17.6.2016 0:53

Rusko stale na rozcesti

vladuna 109.?.?.?

"Celkově se zdá, že Írán pocítil potřebu bít na poplach a sdělit, že všichni tři – Rusko, Írán a Sýrie – nemají ve skutečnosti na výběr, než plout spolu. Teprve se uvidí, jestli Moskva zvuk poplašného zvonu v Teheránu slyšela."

- ustupovat se porad neda. Pro Rusko je pripraven scenar Ukrajiny [to v tom lepsim pripade]. Pokud toto sami Rusove nepochopi [zadny Putin, ale rusky plebs], pak jsou sveho stesti strojvudcem. Toto je valka. BRICS uz je RISC. Fanousci se na EURO porvou, ale Rusko zaplati a ohrozeno vyloucenim. NATO dela cviceno u ruskych hranic a tak Putin naridi proverku armady a USA vyskakuji jako certik z krabicky. Toto nevypada vubec dobre.

349588

17.6.2016 7:04

RE: Rusko stale na rozcesti

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 349588

menuju se tomi a jenom rikam,kdyz se za komunistu delali vojensky cviceni cela warsavska smlouva se presunovala do vojenskych prostoru doupov na sumave,atd NATO a celej zapad mohla klepnout pepka,a bylo to jenom cviceni,podle me hamburgri a NATO jenom ukazujou svaly,myslim si ze na vic nez bu bu bu ,versus rusko asi nemaj

349596

17.6.2016 10:37

RE: Rusko stale na rozcesti

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 349596

Já bych ty "manévry" rozhodně nepodceňoval...Z historie víme,že téměř vždy po nich následuje nějaká akce agrese,nebo něco podobného,ať to byly manévry C und K armády v Bosně,zakončené tou taškařicí v Sarajevu,nebo třeba cvičení armád Varšavské smlouvy na našem území v r.1968....
Ta cvičení plní spoustu funkcí a mezi těmi obligátními účely opravdu něco praktického v konkrétních podmínkách nacvičit i ukázat sílu a odhodlání,tak často bývá i zakrýt a odvést pozornost od dalších s nimi paralelně probíhající akcí a příprav na místě samém,nebo i na úplně druhém konci světa....
Proto bych je nepodceňoval.....nenechme se překvapit !![mrknutí jedním okem]

349609

17.6.2016 6:42

Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi

MoUdrostrak 90.?.?.?

Rusko je už podle všeho na konci sil, přemoženo vnitřní vlastizrádnou "elitou" resp. "zapadniky" a držiteli dvojích oVČanství Židovského státu Izrael.
Putin nesmyslně (přinucen???) stáhl Rusko z operací v Sýrii a ponechal krvácet (za nejbytostnější ruské zájmy) Syřany a Íránce.
Pokud Írán vpustí Pakt NATO na Kavkaz a do Střední Asie, je s Rusy konec. A do Vánoc bude ruským presidentem namísto Putina pak Khazar rebbe Khodor kovskyi.

349593

17.6.2016 8:24

RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 349593

Jejda chlapci, zkuste vašim chlebodárcům doporučit, aby vám více připlatili za kurzy malování budoucích černých dnů. Vaším základním nedostatkem je nevzdělanost a pomalé myšlení dinosaurů. Rusové, jak se zde snažíte naznačit, žádnou válku v Sýrii nevedou jak se nám snaží média prezentovat a zároveň bagatelizovat výsledky operací VKS. Jejich účast se omezila na leteckou podporu pár desítkami letadel a vrtulníků z jedné letecké základny. V Sýrii se vede bitva, ale válka se vede globálně po celém světě. Válku vede USA a jejich područí z EU. Vaše nadšení, že někdo pustí na Rusy islamisty svědčí o vaší hlouposti a malém duševním sebevědomí, tím se projevují slouhové. Fakt, že USA a EU se uchylují k tomuto oslabování Ruska, znamená, že nemají dostatek zdrojů k vedení otevřené války s Ruskem. Tato politika rozvracení zemí přináší milióny mrtvých a strádajících a to vám přináší pravděpodobně osobní ukájení s myšlenkou takto ty Rusy dostaneme, jenomže každá hůl má dva konce. Často je zmiňováno, že Ruská diverze a propaganda je obrovská a velice účinná a je nutné ji čelit jakýmkoliv způsobem, když je tak dobrá a účinná, zde vám chlapci nedochází, že můžou použít stejné zbraně proti zemím, které takto útočí na Rusy. Tak jako Amíci si mohou Rusové koupit pátou kolonu za peníze nebo vydíráním. Jak by se vám líbilo, kdyby Ruská velvyslanectví začala demokraticky podporovat všechny separatistické, islámské, duhové nebo jiné spolky v zemích EU - jen stačí najít ideu a budeme mít v Evropě pod pláštíkem lidských práv takové peklo jako mají dnes v Iráku, Lýbii, Sýrii apod. K tomu stačí natisknout peníze a rozdat je těm správným bojovníkům za blaho lidu, národa, lidstva, menšin či svobody. Tak trochu podpořit migraci z Afriky do EU, tak trochu z Ukrajiny do EU (to by byl zbraňovod), tak trochu popostrčit Araby v Německu a Francii atd. Trochu Vám nedochází, že krvavé války vede už NATO celou jednu generaci, tato generace právě dorůstá a jejich dětství nebylo poznamenáno bombami z Ruska, ale z USA a EU. Tato generace až převezme řídící funkce bude daleko radikálnější a ochotnější si to vyřídit s těmí kdo jim lhal a zabíjel jejich blízké. A tady se vede ta válka ideologická a kdo ideologicky získá tuto generaci k dosažení svých cílů vyhraje budoucí válku a ta budoucí válka bude krvavá. Jen pro vaši informovanost: válka je smrt ve všech podobách, které si můžete představit, hlad, zima, bída, strach, nenávist, nemoce a bolest ve všech jejich formách každý den, každý týden, každý měsíc a roky. Jen mne stále vrtá hlavou co těm EU jelitám slíbili, že tak ochotně klečí na kolenou: Věčný život, mládí, život na jiné planetě, ráj na zemi.

349599

17.6.2016 21:36

RE: Jakob

Yura 90.?.?.?

Reakce na 349599

Hezký komentář,nemyslím si,že Rusove mohou použít propadandu uvnitř Států v takové šíři co Státy v Rusku.Hrozivá je možnost,že jí začnou masírovat domácí k válce.Co Čína?Slyšel jsem,že by ráda více aktivit svých pěšáků,nějakou tu loďku už na východě Syrie má.Jsem rád,že si to o té dorostlé,vybombardované generaci nemyslím sám.Prima.

349641

18.6.2016 20:29

RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi

Spektátor Čumilovič Puk 109.?.?.?

Reakce na 349599

Dobře napsané. Mé nápady pro doplnění: Rusko v Sýrii nemůže tu válku vyhrát za Syřany. Takovou chybu udělalo v Afghánistánu a nehodlá ji opakovat. Rusko se tedy nehodlá zaplést se do nákladného konfliktu hlouběji. Má plné ruce práce se: sankcemi, nízkou cenou ropy, konfliktem na Ukrajině, sanováním Krymu, se sanováním důsledků neuvážených ekonomických reforem v 90-tých letech, budováním ozbrojených sil pro svou obranu, a kdoví co ještě. Rusko tedy dělá pro Syrskou armádu letectvo a při tom obchodně prezentuje své zbraně, které pak může prodávat do světa. Rusko taky musí vést vyváženou velmocenskou politiku v dané oblasti. Uvažte: a) Musí mít nějaké přátelštější vztahy s Izraelem, asi i kvůli své vlastní početné židovské komunitě, a taky kvůli tomu, že židé jsou i páka uvnitř USA... b) Palestinci taky musí být nějak tlačeni ke smíru s Izraelem. c) Irán, a Čína by se taky měli více snažit... d) Jak konflikt pokračuje, Západ, Turecko, S.Arabie a Katar ztrácí v Islámském světě kredit...

349679

17.6.2016 8:57

RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi

Vopice 163.?.?.?

Reakce na 349593

Ty woe, co jsi to zas vyplodil za nesmysly? Ty jsi typický gaučový generál.

Putin zřejmě dělá to, co je potřeba. Snaží se získat co nejvíce času. Jsem si naprosto jistý že vzhledem k tomu, že ty o detailech víš naprostý kulový, on dělá to, co je v daný okamžik nejvýhodnější.

349601

17.6.2016 14:23

RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi

dub 89.?.?.?

Reakce na 349593

hele fakt nevim, kde jste ty informace sebral, ale o stažení ruska ze sýrie moc řeči bejt nemůže.
poslední operace v aleppu, kvůli který kerryho málem vzal nasraností infarkt, je posledním důkazem o opaku...

349633

17.6.2016 7:12

Zkrátka a dobře

Nikdo (originál) 89.?.?.?

Rusko hraje o čas a Irán jako jeden ze států pod vládou loutkovodičů se snaží Rusko zatáhnout do vleklého konfliktu naplno, aby moc nezesílilo a nepletlo se pod nohama Číně globálně a Iránu lokálně.

349597

17.6.2016 9:07

RE: Zkrátka a dobře

Vopice 163.?.?.?

Reakce na 349597

No, to je sice naprostá hovadina, ale budiž. Možná jen nesleduješ situaci, takže ti prozradím, že Írán rozhodně nemá zájem na tom, aby se vedle něj vyprofiloval wahábistický stát, který se začne rozrůstat i na jeho území. Kdo si myslíš, že je jednou z nejdůležitějších sil v Sýrii? Hizballáh. Kdo platí Hizballáh? Írán. Komu už zemřelo několik generálů v Sýrii? Íránu.

Rusko válka v Sýrii zatím nestojí moc, je to pro ně v podstatě výcvik v bojových podmínkách, vyzkoušeli si nové zbraně, také své zbraně pěkně prezentují před světem, takže došlo k opravdu výraznému nárustu prodejů ruských zbraní. To jim snadno nahradí náklady na syrský konflikt a ještě zbyde, nehledě na to, že zabíjet wahábisty je pro Rusko rozhodně lepší v Sýrii, než třeba v Čečně.

Zkrátka tvoje "zhodnocení situace" je jen a pouze tvůj dojem. Vzledem k tomu, že na veřejnost proniká jen minimum informací, fascinuje mě, s jakou jistotou plodíš podobné závěry.

349602

17.6.2016 22:01

dobry popis

SAMRA 104.?.?.?

Celkem dobrý článek. Jistě není moc pochopitelné, že si ruské vedení neuvědomuje, že jejich snahy nabídnout americkým “kolegům” ruku ke spolupráci v Syriji a ostatně v jakékoliv jiné situaci, je těmito “kolegy” považováno jako známka slabosti a nerozhodnosti.

Částečný mír v Syriji organizovaný Rusy v únoru, prezentovaný v americkém tisku jako výsledek amerického usilí, byl právě v posledních dnech americkou stranou oznacen jako že nedodržován administrativou Dr. Assada, tedy “rukavice dolů”; 50 záhadných “zaměstnanců” americkéhoMinisterstva zahraničí (State Dept.) nyní požaduje v jakémsi podepsaném dokumentu, okamžité vybombardování syrské armády (DR. Assada) a jejich “infrastruktury”.

Konec hraní si na potírání Daesh/ ISIS, nahoďme Lybiji a aby to nebylo jen na nás (USA) přizveme další,a jej právě i Poláci že vyšlou do Syrije svých 8, F-16tek? Akce je vyžadována okamžitě, Pentagon se potrebuje zbavit zejména možnosti zásobovaní ruských lodí v Syriji (nehledě na vyklizení 2 leteckých základen), Izrael potrebuje vytlačení Hezballahu a “Syrské” uznání anexe Golanských Výšin (nez tam spol. Chejnyho začne pumpovat naftu), Saudové potřebují rozšířit Wahabismus a Erdogan potřebuje jednou pro vždy se zbavit všech Kurdů.

Proč najednou hned? Pokud by se presidentem USA stal Trump, možná, že by se další imperiálnídobrodružství nekonalo. Jo a aby se Rusům nezdálo, jen že ojedinělá akce, tedy tzv. sankce byly právě prodlouženy, účast ruských sportovců na Olympiádě v Riu prakticky již zakázána;

Mediální očernování Ruska právě nabývá nebývalých rozměrů, včetně obviňování, že Rusové “stvořili”a jsou přátelé ISIS (aby bombardování jejich základen v Syriji, dávalo občanům smysl??),utlačování obyvatel Krymu a jejich útěk (100 000) do Ukru??? - znovu uvádění jak tisíce ruských vojáků proniklo na Krym - Referendum na Krymu ani pípnutí - to, že tam existovalo více než 22000 ruských vojáků dle smlouvy s Ukrem, nic - přesuny ruských armád na západní hranice (200 vojáků na hranice s Beloruskem), atd, atd. Dr, Craig by opet mel zabubnovat, zda-li ruské vedení nespí?

349642

18.6.2016 0:09

RE: dobry popis

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 349642

Ruské vedení rozhodně nespí a co dělá v kombinaci s tím,co vidíme a slyšíme u nás v NATOidních koloniích z oficiálních i jiných zdrojů mi způsobuje husí kůži...

Na několika místech Ruska bylo přizváno množství záloh,které na dvou místech odkonzervovávají uloženou obrněnou techniku,hlavně tanky T-72B1,T-80 a BVP a nacvičují její přesun do míst převzetí jednotkami povolaných záloh v případě mobilizace....
Navíc už několik měsíců probíhá znovuzorganizování celé jedné tankové armády o třech divizích se vším všudy.....a to už není žádná sranda zvlášť v podmínkách ekonomických sankcí a potíží ve vnitřní ruské ekonomice.Jistě k tomu za těchto podmínek má ruské vedení důvod
Souběžně s tím se vyostřuje jak situace na Ukrajině,tak i v Tádžikistánu i v Sýrii,přičemž Kerry si přestává dávat pozor na hubu a nadává na Rusa při každé příležitosti....nejspíš pokud budou chtít udeřit,tak v několika směrech najednou,aby pozemní síly nepříliš početného nepřítele rozptýlili ve větším prostoru.... [oči v sloup]

"Když pánbů dá i motyka střelí..."a tady bohužel v tom spolku NATO a ve všem,co k němu patří,je těch motyk jak nasráno....[velký smích]

349644

Příspěvků: 13

17.06. 00:53 vladuna  Rusko stale na rozcesti
17.06. 07:04  RE: Rusko stale na rozcesti
17.06. 10:37 E.R.  RE: Rusko stale na rozcesti
17.06. 06:42 MoUdrostrak  Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi
17.06. 08:24 Jacob  RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi
17.06. 21:36 Yura  RE: Jakob
18.06. 20:29 Spektátor Čumilovič Puk  RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi
17.06. 08:57 Vopice  RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi
17.06. 14:23 dub  RE: Pokud Írán vpustí Západ na Rusko, je do Vánoc ruským presidentem Khodor kovskyi
17.06. 07:12 Nikdo (originál)  Zkrátka a dobře
17.06. 09:07 Vopice  RE: Zkrátka a dobře
17.06. 22:01 SAMRA  dobry popis
18.06. 00:09 E.R.  RE: dobry popis

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 106 030,80 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 020