Diskuze k článku

Kontra propaganda, v ruském stylu

Příspěvků 20

12.5.2016 7:56

Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda

janmax 213.?.?.?

Rusko pochopilo jednu věc v tomto prolhaném prostředí mediálních manipulací. A to že nejlepší věc jak se bránit proti manipulacím, zákeřným polopravdám i vyloženým lžím je holá pravda. V prostředí západní propagandy to není nic těžkého. Rusko to dokázalo třeba v Sýrii, kde dokumentovalo všechny své letecké útoky na cíle pomocí dronů a umísťovala je ihned na You Tube. Tím vyrazilo všechny možnosti zkreslení z rukou západní propagandy. Propaganda od určitého stupně lží a manipulací totiž přestává fugovat a otáčí se proti svým strůjcům i proti svému účelu. Tak se stane, že se západní propagandisté kousnou do své vlastní zádele sami. Rusům stačí hrát si svoje blues pravdy a stát si za tím. Pravda totiž nepotřebuje na svou obhajobu žádnou propagandu. Prosadí se sama, i kyž ji to někdy déle trvá. Zato lži potřebují na svou existenci velkou armádu poporovatelů, která ji musí neustále živit a ucpávat trhliny. Lži potřebují na své udržení dokonce i zákony jak můžeme sledovat v naší realitě.

348454

12.5.2016 12:58

RE: Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda

salimon 15.?.?.?

Reakce na 348454

Mám dojem, že jsem četl jiný článek než Vy. Já v tom článku vidím popsanou technologii, kterak oslabit nežádoucí názory pomocí zesměšnění jejich nositelů. Autor sám to připodobňuje k očkování. Při očkování také použijete oslabený patogen. Zde se cíleně zvou méně schopní nositelé myšlenky, aby sebe a tím i myšlenku samu zdiskreditovali, zesměšnili.
S pravdou to nemá mnoho společného. Nepleťte si Putina s Mirkem Dušínem. Mohl byste časem vypadat podobně směšně jako ti liberálové v ruské televizi. A obdobně tak nevědomky škodit akceptovatelnosti názoru, který chcete podporovat.

Ale souhlasím s Vámi, že mnoho situací v současném světě se mnohem snadněji, a pro posluchače přijatelněji, popisuje přívržencům Ruska než přívržencům EU nebo USA. Stále to ale neznamená, že by měla jedna či druhá strana monopol na pravdu. Z pohledu vládce je příjemné, pokud může používat ověřitelné argumenty. Ale ani na minutu nepochybujte o tom, že rusové s Putinem v čele budou mlčet, mlžit nebo lhát, pokud se jim realita nebude hodit do krámu. Proto bych každému doporučil oprostit se při pokusech o chápání světa od emotivních pojmů jako pravda a lež. Místo toho zkuste vnímat informace třeba jako ověřitelné či uvěřitelné. A je-li to možné tak i v kontextu známých či předpokládatelných zájmů osoby informace předkládající.

348465

12.5.2016 17:25

RE: Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda

E.R. 185.?.?.?

Reakce na 348465

Je vidět,že pán má nastavené to "správné předpětí na pružině vztahu Evropana vůči pohrobkům SSSR",ale jsem přesvědčen,že kdyby ty Sakerem citované exhibice žurnalistů a politotogů,hlásících se k tzv.demokratickému Západu sledoval a pravidelné,zcela jistě by to svoje péro o nějaký ten závit předpojatosti povolil a moc se nehlásil k té "oficiální Evropě a blbům typu Justa",který se tam vždy ztrapňuje a dělá ostudu i nám ostatním...[chechtot]

Jinak ty pořady nemají chybu právě proto,že tam bez zábran můžou ejakulovat právě takoví koumesi,jako je ten Bohm,Just,fantomas Kovtun z Ukrajiny a nebo blahé paměti oficiální zástupce NATO (polské národnosti,jméno si už nepamatuji) v Moskvě a o to víc zábavy i poučení je,když tam potkají Žirinovského.

Škoda jen,že takové taškařice nepořádá taky naše ČT,určitě by se jí zvedla sledovanost aspoň o řád,ale to k naší škodě vzhledem ke způsobu financování nemusí ředitel Dvořák řešit...

348475

12.5.2016 18:01

Jenomže oni se zesměšňují nejen svou hloupostí, ale především tím, jak urputně lžou, jak jsou zvyklí z domova

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 348465

kde, na rozdíl od Ruska, veřejnoprávní sdělovadla, o privátních nemluvě, nenabídnou alternativní úhel pohledu a když, tak deformovaný "hlídacími psy" plutokracie, zosobněnými moderátory s dráty ve slechách.
Mohou si dovolit lhát, neboť se jejich lži šíří takřka globálně, mající účinnou, státem podporovanou protiváhu jen v menší části Eurasie.
Ani internet není všespásný, sociálně slabí na něj nemají a hlupáci alternativní zprávy přiliš nevyhledávají. Proto režimu procházejí i vyloženě nestoudné lži, jako byla např. dodnes tradovaná "agrese" Ruska proti Gruzii o olympiádě 2008 ( banderovský puč proběhl za šest let rovněž kryt ZOH v Soči, mimořádně nenávistně napadanými západními masmédii). A to ještě i ČT omylem vysílala první dva dny pravdu včetně záběrů gruzínských raketometů ( zčásti dodanými od nás) pálících na spící město...

348478

26.10.2016 23:26

RE: Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda

tomserv 213.?.?.?

Reakce na 348465

Salimone, ten článek popisuje, jak se nositelé opositních názorů zesměšňují a znevěrohodňují sami.

352907

12.5.2016 8:20

Autor má naprostou pravdu

disident 83.?.?.?

Sám jsem vícekráte sledoval pořady v ruské televizi,které autor popisuje a mám z nich stejný dojem.Nedovedu si představit,že by do ČT 1 byli přizváni novináři z Ruska,Běloruska,Číny,Kazachstánu,Arménie a pod.do debaty o nějakém globálním problému v přímém přenosu.Tito novináři,kteří jsou u nás akreditováni přirozeně ovládají češtinu lépe než někteří západní novináři ruštinu v pořadech v článku popisovaných.K tomu by měli být přizváni Češi z antiamerického disentu.Nedovedu si představit zuřivé reakce havlovců a jejich zámořského protektora.

348457

12.5.2016 10:18

Pravda je někdy skoro "svatá"!

Léčitel 193.?.?.?

Je vždy otázkou, co je to pravda a k jaké "objektivitě" je přiřazena. V každém případě velmi upřímně děkuji za článek. Je výborný, poučný a veselý zároveň.
Takže ještě jednou díky! [smích][smích][smích]

348460

12.5.2016 12:17

Putin Gosudar

opus111 89.?.?.?

Mohu jen potvrdit, že vše v článku uvedené se zcela zkládá na realitě. Sám sleduji už jen ruskou TV a nemá vůbec smysl ztrácet čas nějakými zprávami na ČT. Vždy si říkám přesně to, co popisuje článek, že to dělají naprosto skvěle, že právě dávají prostor těm imbecilům a zvláště z Ukrajiny.

Ale nejsou to jenom ty politické pořady a diskuse. Také normální obyčejné večerní zprávy jsou doslova voda živá, kdy je pravidelně spousta informací ze světa a z reálného úhlu pohledu. Také mnoho informací o projektech, které v RF probíhají ať už to je Vostočnyj nebo Kerčský most a mnoho dalších. V západním světě je cíleně vytvářen dojem, že rusové nic neumí, nic nedělají, jen se pije vodka, ale oni mají výsledky ve všech oblastech vědy, průmyslu a medicíny.

A Putin to je skutečný gosudar. Někdy to sice působí až komicky, ale tak to tam asi fakt probíhá. Teď tam mají někde obrovské požáry a Putin se postavil do čela, zorganizoval telekonferenci a osobně se mu všichni museli zpovídat, co udělali, jaké mají řešení a plány, rozdělil úkoly a makejte.

Jinak bylo výmluvné, že na přehlídce Vítězství byl vedle Putina prezident Kazachstánu Nazarbajev, co by symbol a centrum KOB. Jasný vzkaz všem, kudy se bude RF do budoucna ubírat.

348462

12.5.2016 12:50

Pravda

zbynek 82.?.?.?

Úryvek povídky „Pravda?“

Každý ji chce mít. A má. Tu svoji. Zvláštní, přeci je jen jedna.
Od počátku věkův se pravdou většinou ohání ti, kteří své pravdě pouze věří, aniž by ji měli.
O to s větší vervou se za ni rvou. A nebo vyloženě lžou.
Dnešní svět je jeden velkej zápas lhářů. Ten, kdo pravdu má a není blbej, tak mlčí, vědouc, že má i druhé ostří a nakonec se, jako bumerang, vrátí k němu a setne mu hlavu.
Pravda je věc velmi nebezpečná. Zveřejněním pravdy, té, která se jen tak na světlo boží nedostane, se může neplánovaně změnit osud lidí, národů, států, světa. Samozřejmě k horšímu.
Povětšinou se tak ale děje plánovitě zveřejněním lži. Té je významný a určující přebytek a plní tu samou funkci, jako pravda s lidskou tváří. Ve lži žijeme jaksi pohodlně, hned od rána, jak se vzbudíme, pustíme rádio, nebo bednu, tak to jsou samý milosrdný lži. Samá vražda, korupce, vlakový neštěstí, pumovej útok, ropa teče, volby, bulvár.
Hltáme ty lži, protože je to někde jinde a člověka zahřeje, že je u svýho stolu v kanceláři, nebo doma po práci a má zážitek a přímo se ho to netýká. Je to tak lepší, desátýho přijdou prachy, v lednici jsou dva budvary a studenej bůček.
Pohoda vánek.
Politici se v umění lži přímo vyžívají a pravdu někdy, ale zřídka použijí, jako zbraň největší.
Jediná jejich starost je ale pravdu před národem utajit. Když se jim to dostatečně nedaří, musejí většinou rezignovat a jako držhubný dostanou trafiku nebo zlatej padák. Otázka zbývá, nač nám, obyčejným lidem, pravda je ?
Na dvě věci: na nic a na h..... To jen někteří blouznivci našich hor pořád tu zatracenou pravdu hledají a myslí si, že otevřou lidem oči a změní svět k lepšímu, ale většinou shoří jako papír.

To je
můj článek, který mi otiskl Nymburský deník asi před šesti, nebo sedmi lety.
Divím se, že to prošlo. Tenkrát.

348464

12.5.2016 14:28

Hezký článek, nemyslel bych jinak.

akiro 46.?.?.?

Souhlas, pravda je nejlepší "propaganda". Neexistují ovšem 2 pravdy, a pokud nebereme v úvahu rozdílnou úroveň znalostí o předmětné záležitosti, pak existují pouze 2 různé náhledy na věc, a to je právě propaganda. V opačném případě by mělo platit, že když nevím jistě, držím hubu...

...jo, tak je ten novinář Michael Brown nebo Michael Bohm ? [smích]

348467

12.5.2016 14:29

„Když sú blbé, tak sú aspoň hodné!“

lubosmat 212.?.?.?

Výrok ktorý som použil ako názov príspevku často používal môj dobrý kamarát zo štúdií v Česku, ešte za bývalej ČSFSR.

Aj ja už som oprášil svoje chabé znalosti ruštiny a odhodlane sa očkujem ruskou mediálnou propagandou. Sledujem spomenuté diskusné relácie a aj reklama sa mi v ruštine akosi viac páči, presne ako v čase, keď sme si kúpili prvý farebný televízor z oravskej televíznej fabriky (cca. 40 kg elektroniky), a po cca. deviatich rokoch sme sa ho s nostalgickými spomienkami na žlté potrubie SPP z prvej videnej reklamy zbavili (niekto si tú opachu odviezol na chatu pri priehrade).

Späť k lživej propagande a pravde obalenej do propagandy , hlúpe je to, že aj pravda stráca svoju poctivú tvár, keď sa nám akosi podozrivo „vnucuje“, a to len preto že si ľudia nedokážu postaviť zrkadlo k svojim vlastným postojom, konštruktívna sebakritika sa stáva v súčasnej spoločnosti veľmi zriedkavým javom.

„Pravdu má ten kto je finančne úspešný!“
„Pravdu má ten za kým stoja masy!“
„Pravdu má ten kto je vyvolený!“

a niekto si dokonca myslí, že:

„Pravdu má ten, koho je viac počuť!“
„Pravdu majú tí arogantní, drzí, silní a zlí!“
A keď si prichytený pri lži, neostáva ti nič iné než „Zatloukat, zatloukat a ještě raz zatloukat!“

Na propagande toho, čo dnes označujeme ako „Západ“ je najhoršie to, že napriek odhaleniam, nie sú ochotní priznať si porážku a už vôbec sa nenamáhajú stať sa dobrými chlapcami.

348468

12.5.2016 14:33

Normální uvaha..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=4qsB5GsH4_E

348469

12.5.2016 16:27

Zabudli ste na reprezentatnta českej žurnalistiky

naiva 91.?.?.?

pravidelne sa s američanmi , ukrajincami a poliakmi objavuje debatných reláciách český žurnalista Jiří Just. Je sním tiež sranda.

https://www.youtube.com/watch?v=RVy9JOymY2E

348473

12.5.2016 18:37

Odhalená a zveřejněná pravda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

byla, je a bude největší nepřítel patologických rodinných klanů, které už velmi dlouho okrádají, zotročují a obelhávají lidstvo, aby se tím neuvěřitelně napakovali na účet ostatních a získali moc a kontrolu nad miliardami novodobých otroků. Vše, co je postavené na jejich intrikách, lžích a podvodech,jednou spadne jako domeček z karet, a ta doba se velmi rychle blíží. Určitě bych pak nechtěl být v kůži zrůd, které všechny ty bezohledné zločiny proti lidskosti ( války, krize, státní převraty, korumpování, občanské a náboženské konflikty, akce pod falešnou vlajkou) z pozadí vymýšlejí, organizují, financují a realizují prostřednictvím nastrčených, zkorumpovaných a zastrašovaných loutek v politice, médiích, tajných službách,armádách, korporacích, bankách, neziskovkách atd. Účet, který jim bude za vše vystaven, z nich udělá opovrhované žebráky a zůstanou v myslích lidstva jako největší zločinci a zrůdy. Jejich poskoci na tom nebudou o mnoho lépe.Nyní hrají o světovládu,ale i o vlastní kůži. Poprvé v moderních dějinách.

348480

12.5.2016 23:11

RE: Odhalená a zveřejněná pravda

karel4u 187.?.?.?

Reakce na 348480

To co jste tak hezky a dramaticky popsal se vice mene stalo v roce 48, v roce 89 se tito stejni lide zas dostali k moci. Co se stalo, jak to bylo mozne?

348487

14.5.2016 5:10

RE: Odhalená a zveřejněná pravda

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 348487

Neni tajemstvim ze tenkrat za soudruhu tovar zkratka nebyl a kdyz uz byl se na nej staly sileny fronty tak ze penize mezi vobcanama byly no a ted tovaru kvalitniho i toho nekvalitniho kterej jim v ceskym krateru horem dolem chtej cpat do chrtanu maj tri (_!_) ze nevedej co s nim a lidi na nej v tom dnesnim blahobytu nemaj penize ! Tak ze vono se az tak moc toho nezmenilo ..... Je to jako by jim soudruzi co se prevlikli z rudyho do ruzovyho to hovno co je strasilo dekady vodkopli z jednoho rohu do druhyho kde jim ho v dnesni demokracii konecne nechaj sezrat !

348518

13.5.2016 8:09

Perfektně napsané

Alfred 37.?.?.?

Reakce na 348480

Jen si myslím, že už je pozdě. Ovládají vše, média, politiky, mají v rukou NATO, a vlastně ať už vědomě či nevědomě jim sloužíme. Otroci bez mozku je už nemůžou ohrozit. A přitom stačí možná jen tak málo, jen je veřejně vyjmenovat -- na to, aby se tak nestalo mají v rukou média a proti tomu také jejich poskoci dělají zákony. Problém je také v tom, že existuje jen málo takových vlastenců, jako je Orbán. Jinak jsou politici nechutní prostituti a placení váleční štváči. A mají našlápnuto na válku, je to jen otázka času, neboť jde o jejich přežití. Každý, kdo umí dobře anglicky si může přečíst americké servery a hned pochopí jak se pologramotným Američanům masírují mozky. Volba slov je jednoznačně taková, aby Rusko bylo "agresor", aby Putin byl car a novodobý Hitler. Dennodenní provokace Ruska, včera Moldávie, Rumunsko (radar), dnes cvičení v Gruzii. Špionážní lety u hranic vzdušného prostoru s Ruskem...to nebere konce. Je to jen otázka času, kdy zatlačí Rusko do kouta.

348494

13.5.2016 20:49

Imigranti v Rusku

zbynek 82.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=GfFghwcCnIw

348515

13.5.2016 20:56

Imigranti v Evropě

zbynek 82.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=V9mgwJaRLjE

348516

15.5.2016 0:03

RE: Imigranti v Evropě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 348516

http://pravyprostor.cz/zeny-v-eu-nebudte-blond-jin...
No to tedy nebylo znásilnění ale brutální rasizmus s nepotlačenými pudy primitivů a nečinnost strážců zákona a funkční smrt právního prostředí a vlastně s praktickým návodem dalším šmejdům ve spolčení hlupáků, logicky.

348536

Příspěvků: 20

12.05. 07:56 janmax  Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda
12.05. 12:58 salimon  RE: Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda
12.05. 17:25 E.R.  RE: Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda
12.05. 18:01  Jenomže oni se zesměšňují nejen svou hloupostí, ale především tím, jak urputně lžou, jak jsou zvyklí z domova
26.10. 23:26 tomserv  RE: Nejlepší věc jak se bránit proti lží je pravda
12.05. 08:20 disident  Autor má naprostou pravdu
12.05. 10:18 Léčitel  Pravda je někdy skoro "svatá"!
12.05. 12:17 opus111  Putin Gosudar
12.05. 12:50 zbynek  Pravda
12.05. 14:28 akiro  Hezký článek, nemyslel bych jinak.
12.05. 14:29 lubosmat  „Když sú blbé, tak sú aspoň hodné!“
12.05. 14:33  Normální uvaha..
12.05. 16:27 naiva  Zabudli ste na reprezentatnta českej žurnalistiky
12.05. 18:37  Odhalená a zveřejněná pravda
12.05. 23:11 karel4u  RE: Odhalená a zveřejněná pravda
14.05. 05:10 Satanist  RE: Odhalená a zveřejněná pravda
13.05. 08:09 Alfred  Perfektně napsané
13.05. 20:49 zbynek  Imigranti v Rusku
13.05. 20:56 zbynek  Imigranti v Evropě
15.05. 00:03  RE: Imigranti v Evropě

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 90 čtenářů částkou 13 994 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 0

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Podle Seznamu se mrtvoly kupí v mrazácích v Ostravě09.11.20 16:35 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
26,33 Kč
Libra
29,53 Kč
Kanadský dolar
16,96 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
21,38 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,89 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 558,99 Kč
1 unce stříbra
538,18 Kč
Bitcoin
409 577,35 Kč

Poslední aktualizace: 23.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 619