Diskuze k článku

Kde jsou Marx a Lenin, když je potřebujeme?

Příspěvků 44

14.4.2016 1:42

Mirra 89.?.?.?

pravdu, jenže ti multimiliardáři se nevylíhli jen tak. Jsou produktem doby která má nadevše individualitu a peníze. Z takového ducha doby se nic moc lepšího nevykouzlí. Dokud toto bude široce přijímáno a tolerováno, nic se nezmění. Takhle se svět akorát vrací k době roztříštěného středověku kdy každý větší boháč je sám sobě pánem i zákonem....
Je zvláštní že člověk je z principu kolektivní tvor, ale jakmile se dosáhne určitého stupně blahobytu, tak se začne chovat spíš jako predátor. Možná nějaký pozůstatek po předcích o kterých ještě nevíme. Každopádně by to stálo za výzkum odkud tahle část lidské povahy je, protože efektivně brání v dosažení dalšího vývojového stupně. Je úsměvné ale i hrozivě hašteření o hranicích a penězích a přitom se vůbec nebere v potaz mnohem větší hrozba ze strany přírody a vesmíru. A přitom by stačila jen větší erupce ze Slunce a všechny tyto starosti jsou náhle bezvýznamné....

347697

16.4.2016 2:51

RE: má

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 151.?.?.?

Reakce na 347697

Má pravdu jen částečně. Roberts je skvělý dezinformátor. Současný stav není důsledkem posledních 25 let, jak se snaží naznačovat, ale důsledkem 300 let kapitalismu a globalistického plánu za ním. I vláda Reagana (jejímž byl členem) pracovala na současném stavu.
Už Velká franocouzská revoluce byla prvním velkým globalistickým počinem jak odstranit aristokracii od moci a zavést vládu prodejných zástupců lidu

347773

16.4.2016 11:00

RE: má

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347773

Jen pro doplnění např. anglická občanská válka a Oliver Cromwell. V té Francii to začalo 1871 Pařížskou komunou až 1789 byla Velká franocouzská revoluce. Ovšem těch podvratných akcí všude po Evropě bylo mnohem více a i mnohem dříve.

347778

14.4.2016 9:51

Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Neexistuje důvod, proč by měl mít člověk tisíce milionů dolarů.

Samozřejmě, že takový důvod existuje. Například ten, že člověk ty peníze získá tím, že je užitečný pro společnost a vydělané peníze z velké části dále používá k tomu účelu. Je pak jedno jestli něco vyrábí, vynalézá či lidi "jen" baví.
Na druhé straně s těmi kazisvěty, kteří přišli k miliardám různými podvody, přivlastněním si nerostného bohatství, vody apod. se má udělat krátký proces, zbavit je majetků a odstavit od moci.
Teď už jen najít někoho, kdo to zrealizuje a nestane se kazisvětem.
[vyplazený jazyk]

347700

14.4.2016 13:19

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Sugar 94.?.?.?

Reakce na 347700

"Pokud je užitečný pro společnost". To je:

1) Velmi obecná definice a možná i Soros si myslí, že je opravdu filantrop.

2) Pokud má člověk morálku a svědomí, chápe, že takto obrovské množství peněz není svou prací schopen vydělat jedinec. Tudíž z tohoto pohledu se jedná o podvod či minimálně parazitování na jiných lidech.

3) Je známo, že čím větší rozdíl mezi průměrnou mzdou a bohatstvím, tím čatěji generuje jedince, který je kulturně odtržen od běžných lidí. Tím pádem se stává často sobcem pro ukojení svých osobních zájmů.

4) Čím vyšší plat managera oproti průměrnému platu, tím nekvalitnější řízení, protože daný mana-žer nedostává zpětné vazby, co je opravdu pro řízenou většinu důležité vyřešit.

Je to vždy o tom, jak kdo chápe společnost a sám sebe uvnitř ní...

347708

14.4.2016 18:24

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Clear 176.?.?.?

Reakce na 347708

Kniha 23 věcí, které vám neřeknou o kapitalismu [Chang Ha-Joon]

347716

14.4.2016 13:21

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 347700

Proboha, co je to za strašný blábol?

Kdybys použil mozek, pak by ti došlo, že někdo, kdo má tisíce milionů a použije je ku prospěchu všech, tak ty peníze už nemá, je to stejné, jako když jdeš do krámu a místo peněz si domů neseš jídlo.

Normální člověk (ne psychopatický imbecil) NEPOTŘEBUJE miliardu dolarů. Prostě nepotřebuje.

Takže ti, co se podělí s ostatními, ti ty miliardy NEMAJÍ, třeba už proto, že platí svým zaměstnancům odpovídající mzdy.

Občas tu vyplodíš takové nesmysly, že až čumim.

347709

15.4.2016 8:57

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347709

Proč by ty peníze neměl, třeba jen rozšíří výrobu, služby, atd. a dál je to jeho vlastnictvím.
Nejde o to, že je nutně potřebuje, ale o to, že se umí postarat.
Dělit se s idioty, kteří nic neumí a jsou chudí hlavně proto, že se neumí ovládat a žijí poživačným životem, nedává žádný smysl. Tací, ať klidně pomřou hlady.
Nesmysly tu plodíte Vy a prakticky neustále a to tykání si nechte pro své soudruhy.

347741

14.4.2016 17:54

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 347700

Jednak o finančním kapitálu psal už Marx, a byl by zajímavý pohled na HDP pokud by byl očistěn od transakcí finančního kapitálu. Převod peněz a nebo nákup a prodej akcií či kšefty s měnami nic nepřináší.

347715

14.4.2016 20:23

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

dub 89.?.?.?

Reakce na 347700

a vy znáte někoho, kdo si poctivou prací vydělal miliardu dolarů?
já tedy ne. i mistr mikro-soft to nahamounil okrádáním druhým.

jak řekl balzac - za každým velkým majetkem se skrývá zločin.
to, že vy nevíte jaký, na tom pramálo něco mění...

a to zcela pomíjím skutečnost, k čemu ěnkdo tu miliardu potřebuje - žaludek má jen jeden, spát může jen v jedný posteli, nosit jedno oblčení a jezdit v jednom autě, i bydlet v jednom domě.

zbytek jsou už jen nadbytečné žetony, které nemůže utratit sám smysluplným způsobem. a proto většina z takových individuí začíná mít roupy a vymejšlet, jak ojebat ostatní nebo jak někomu ukázat, že ho má většího, bez ohledu na důsledky. a když se k takovým penězům dostal sociopat - a v dnešním světě to nikdo jiný být nemůže -- tak je to o to větší průser.

a jestli se našel nebo najde někdo, kdo se o peníze od jisté sumy výše dělí s ostatními, tak to určitě nebude vytrubovat, prostě začne jednat - tu poskytne grant, tu založí univerzitu, tu zaplatí základní výzkum či likvidaci nějakých ekologických škod, nebo postaví dům pro chudý atp.

347723

15.4.2016 9:09

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347723

Nejsem si jistý tím, co myslíte tou poctivou prací. Nicméně třeba tu blbku Joanne Rowlingovou zná skoro každý. [smích]
Byť většinou jsou miliardáři vyšinutí, tak to neznamená, že všichni musí škodit. Někteří jsou převážně užiteční, byť to nejsou žádní Mirkové Dušínové a já dodávám: Ještě, že tak.
[vyplazený jazyk]

347742

15.4.2016 15:30

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Censored 84.?.?.?

Reakce na 347723

> a vy znáte někoho, kdo si poctivou prací vydělal miliardu dolarů?

Jistě. Například Ford (auta), Baťa (boty), Kamprad (Ikea), ... Čínský časopis o bohatství a luxusu Hurun Report letos registruje v Číně 596 miliardářů, zatímco v USA jich je "jen" 537. Vy soudíte, že své miliardáře nechali čínští soudruzi takto zbohatnout na finančních machinacích?

Právě naopak. Většina z čínských dolarových miliardářů jsou lidé, kteří si své peníze vydělali v odvětvích materiální výroby či služeb. Nevěříte? Nejste sám, pane Dube. Většina ekonomicky negramotných lidí není schopna podobným faktům uvěřit. Proč? Protože lidé, jejichž schopnosti nejsou nadprůměrné, soudí všechny ostatní dle sebe. A proto se jim zdá nemožné, aby kdokoliv poctivě vydělal miliardu, když oni sami toho nejsou schopni. Je mi líto. [smích]

347753

15.4.2016 16:15

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

martin bares 85.?.?.?

Reakce na 347753

Na Vaše "jistě" rád zareaguji.

Ford byl jistě populární a geniální, ale z lidí sedřel kůži.

Baťa též: Můj tatínek, coby "Mladý Baťův muž" by Vám pověděl, kdyby žil. Byl sice komunista, což podle Vás je možná podčlověk, ale před válkou prodával boty v Africe, kam díky dobré znalosti francouzštiny byl posílán. Snad se s ním na onom světě sejdete.

JZD Slušovice: tam jsem byl na týdenní exkurzi, když jsem v zemědělství pracoval. Též vysoké pracovní tempo, dveře všude u všech patřičných institucí otevřené, tož experiment výkonnosti bývalého společenského uspořádání. Vysoké vykořisťování (ždímání pracovní síly) panem Čubou. Asi dva nebo tři pracovníky jsem po čase potkal a mohl jsem s nimi krátce mluvit. Měli Slušovice rádi i po odchodu od nich, ale byli naprosto vyčerpaní.

Asi tak k Vašim miliardářům, lidumilům.

Věřte mi, že albínsky a debilně vypadající ministryně práce a socvěcí, jistá Marxová, to předvolebním povídáním o protistresovém zákonu a oddychových koutcích nevyřeší.

Užívejte si filantrokapitalistické iluze. [chechtot]

347758

15.4.2016 19:11

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

hc 90.?.?.?

Reakce na 347753

Ani Baťa už dávno není rodinná firma. Vy "ekonomicky gramotní" asi ani nevíte, že už hodně dávno řekl J.P.Morgan Edwardu Carnegiemu: "Doba individualistů skončila a už se nikdy nevrátí." Ta doba individualistů navíc trvala jen velmi krátce. Americké pohádky o individualistických hrdinech jsou dobré jen pro blbečky.

347762

15.4.2016 20:08

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

dub 89.?.?.?

Reakce na 347753

a u bati (nebo kohokoliv jiného) tou prací myslíte to, že si bral značnou část hodnoty vytvořené jeho zaměstnanci?
protože to je stále krádež, víte.

za práci za zaslouženou odměnu by bylo možno považovat jeho manažerský plat, protože organizování výroby a odbytu skutečně práce je (jako každá jiná). přivlastňování si části (nemalé) plodů práce zaměstnanců je však již čistá krádež.

dosti dobře patrné je to třeba v naší kolonii, kdy zaměstnanci cizích firem makaj jak černouši za srandovní peníze vytvářeje hodnoty mnohonásobně vyšší (a navíc stejná práce, stejný produkt jako v německu, ale koloniální mzda), které si však přivlastní firma a její majitelé. vy tomu říkáte vydělávání, jiní okrádání, vykořisťování či jiným slovem, podstatné však je, že jde o přivlastňování si práce a její hodnoty někoho jiného (nad rámec pokrytí dalších produkčních nákladů).

takže miliardáři jsou opravdu zloději, kteří se dobrali této sumy tím, že okradli o (podstatnou) část vyprodukované hodnoty jiné lidi.

bohužel, zdá se, je to evidentně mimo vaše chápání a mamonpropagandou vymytou makovici.

347764

15.4.2016 21:45

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347764

Děsivé, jak ty marxistické bláboly některým lidem zalézají pod kůži.
Každý, kdo zažil socialismus, si musel povšimnout, jak demotivující je ten systém. Bláboly o nadhodnotě apod. nemá vůbec smysl komentovat. Hlavní problémy kapitalismu jsou ve vytváření peněz z ničeho, kasínové "ekonomice" a ve všudypřítomné korupci.

347766

15.4.2016 22:19

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

dub 89.?.?.?

Reakce na 347766

vy chcete opravdu s vážným xichtem tvrdit, že pracovník dostává plnou hodnotu toho, co vytvoří, a majitel si nenechá nic?

no tvrdit to klidně nakonec můžete, ale vypovídá to o tom, že nemáte ani tucha, jak to funguje.

názorným dokladem toho jsou např. nadnárodní korporace, které platí otrokům v nízkonákladových regionech srandovní almužnu, avšak jejich produkci prodávají za nechutné peníze na západě. takže zatímco otrok dostane za svoji měsíční dřinu nějakých 30 dolarů měsíčně, jeho produkce je prodávána za tisíce dolarů, a to i po odečtení ostatních režijních nákladů (textilky jsou nejkřiklavějším příkladem).
ale podle vás nic takového neexistuje.

i baťa podle vás platil lidem hodnotu/cenu toho, co svojí prací vytvořili, a to jeho bohatství mu dodal pánbůh, protože on přeci pracovníky o nic neokradl, to všechno vydělal tím, že seděl celý den v té své pojízdné kukani a čuměl do čísel...

taky nám pak jistě vysvětlíte, kde berou např. majitelé soukromých firem peníze např. na novýho meďoura, když vedením firmy pověřili nějakého najatého člověka a sám majitel tam šáhne akorát tak na sekretářku?

nemluvě o tom, že ke koncentraci kapitálu docházelo už od samého počátku kapitalismu, a umožňovalo to právě ono okrádání pracovníků a přivlastňování si části jimi vytvořené hodnoty, protože jinak by nemohlo dojít k získání majetku poptřebného pro skupování konkurence a monopolizaci...

takže jakkoliv souhlas s vaší poslední větou, nejsou to jediné problémy.
navíc diskuse tu nešla o problémech kapitalismu, ale o tom, že kdo nasyslil miliardu, musel ji ukrást. a to skutečně musel.

347767

16.4.2016 0:12

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347767

vy chcete opravdu s vážným xichtem tvrdit, že pracovník dostává plnou hodnotu toho, co vytvoří, a majitel si nenechá nic?...

Nikoli, já tvrdím, že je úplná hovadina posuzovat nebo vypočítávat nějakou fiktivní nadhodnotu, protože to vůbec nelze spočítat. Smiřte se s tím, že většina populace není schopná samostatně dělat cokoli smysluplného, tedy ani nevytvoří žádnou nadhodnotu bez těch "vykořisťovatelů" a "otrokářů". To, že si někdo koupí "novýho meďoura" je naprosto v pořádku, tím dá práci spoustě lidí, kteří by jinak šli o žebrácké holi. Jinými slovy, námezdní síla by měla jen oči pro pláč bez těch továrníků, kteří mají vize, odvahu, schopnosti a motivaci, což zaměstnancům většinou chybí. Navíc otrocká práce byla vždy a bude i nadále v jakémkoli životaschopném systému. Je zcela podružné, jak se to maskuje. Většina populace má totiž otrockou duši a nikdy to nebylo jinak.
Podstatné je, jak se daří reálné fyzické ekonomice. Když jí pokřivuje fiktivní vytváření peněz, tak logicky systém produkuje další nešvary, které ho cyklicky paralyzují. V systému, kde nejsou virtuální peníze, by nikdy nedošlo k tak šílené koncentraci moci, jako je tomu dnes.
Na závěr se Vás dube optám: Komu ta mnou zmiňovaná Rowlingová ukradla tu svou vydělanou zdaněnou miliardu dolarů?

347770

16.4.2016 1:20

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

dub 89.?.?.?

Reakce na 347770

nic fiktivního vypočítávat nemusíte.
stačí si jen porovnat mzdu plus další produkční náklady s cenou a podívat se na distribuci příjmů.

sry, ale žádný továrník není schopen bez námezdní síly vyprodukovat nic. bez zaměstnanců by vytvořil leda velký hovno, max. by se uživil jako samostatný živnostník.

možná žijete v dojmu, že námezdní síla se bez otrokáře neobejde, zatímco otrokář bez námezdní síly kdykoliv. ale to je jen dojem. otrokář by bez otroka chcípnul hlady, protože by na něj neměl kdo dělat, kdo mu péct chleba atd. (jinak by např. nefungovaly ani stávky, coby bojkot).

nemluvě o tom, že i kdyby to vaše tvrzení o otrocké duši bylo hypoteticky pravda, na základě čeho odůvodníte, že otrokář sebetre otrokovi většinu z toho, co vytvoří?
co ho opravňuje k tomu, aby kradl z hodnoty otrokem vyprodukovaného zboží např. polovinu, a to od každého otroka?
jak odůvodníte inkasování příjmů, aniž sám otrokár (akcionář, vlastník) pracuje, protože na všechno si najímá a žije pouze jako rentiér, kdy tato jeho renta je placena z příjmů vzniklých činností jeho otroků? to je čistý parazitismus. a je jedno, kolik za takto neoprávněna nabyté peníze (protože společnosti nic neodevzdal) koupí jakých produktů (a dá podle vás někomu práci), neboť to ho k ničemu neopravňuje.
stejně jako neopravňuje monarchu k nákupu čehokoliv to, že tím někomu dává práci, neboť peníze potřebné na nákup toho čehokoliv sebral poddaným, aniž by se na produkci jakkoliv podílel.

a sry, podstatné není, jak se daří ekonomice, ale jak se daří lidem.
ekonomice je to naprosto u prdele, to je hypotetický konstrukt, zatímco lidé a jejich kvalita života jsou skuteční a tento váš tak milovaný konstrukt jim má sloužit, nikoliv být jejich pánem.

neb populaci je naprosto u prdele, jestli "ekonomika" roste, když jim díky okrádání ze strany vlastníků a státu a dalších pijavic klesají příjmy a životní úroveň (o kvalitě života pak už nemluvě).

vaši rowlingovou neznám, takže nevím, po kom dědila. a navíc je to nepodstatné.
podstatné jsou jen dvě věci v tomto konkrétníém případě:
a) jak se ten, po kterém dědí, k těm miliardám prokrad
b) to, že ona sama njikomu a ničemu nijak neprospěla, protože děděníé není produktivní činnost[mrknutí jedním okem]

347772

16.4.2016 8:19

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347772

Jen jste dube potvrdil, že nejste schopen jakékoli složitější myšlenky a jste zacyklený v plkání marxistických nesmyslů. Prostě normální komunistický věrozvěst.
To, že si nejste schopen, sedíc u internetu, ani zjistit, kdo je Joanne Rowlingová a že rozhodně tu miliardu nezdědila, je vážné ukázkou děsivé neschopnosti a lenosti.

347775

16.4.2016 20:22

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

dub 89.?.?.?

Reakce na 347775

jo, s tim myšlením to od vás opravdu sedí[smích]

tak myslete dál, mysliteli, a divte se následkům.

další diksuse nemá valného smyslu, protože fanatik, který si jen mele své, aniž by to jakkoliv zargumentoval, je člověk víry, a víra je iracionální.

347787

16.4.2016 19:49

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 347767

>vy chcete opravdu s vážným xichtem tvrdit, že pracovník dostává plnou hodnotu >toho, co vytvoří, a majitel si nenechá nic?

Divim se ze jago clovek vybaven touto ideologii, ktera je naivni i pro zkrachovaly socialismus se nepokusite vybudovat podnik, kde by jeho prijem byl stejny jako tech co zamestnava. Ta mzda by mela odpovidat podle vas presne hodnote vyrobku ktery delnik vyrobi. Stroje material, energii, zdravotni a penzijni pojisteni by se financovalo ze vzduchu, ze?

347786

16.4.2016 13:05

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Aja 82.?.?.?

Reakce na 347764

Domnívám se, že konkrétně u Bati, jste střelil vedle.

Samozřejmě, že vše, co jeho podniky vydělaly, nerozdělil mezi zaměstnance, tak to nefungovalo ani za socialismu.
Z čeho by platil náklady na produkci, renovaci a rozšíření výroby?

Pokud najdete žijícího pamětníka, poptejte se, jaké měli zaměstnanci platy, proč dostával Baťa žádosti o zaměstnání v jeho firmě nejen ze Zlínska, ale z celé republiky a dokonce i ze zahraničí?
Jak se staral o bydlení pro své zaměstnance?
Zavedl vzdělávací kurzy, učil zaměstnance nakládat s výdělkem, mladým zaměstnankyním šetřil na výbavu.
Vdané ženy s dětmi nezaměstnával (to by dnešní feministky řvaly), razil heslo, že vdaná žena s malými dětmi má na starosti rodinu, zatímco muž si u něj vydělá tolik, že rodinu snadno uživí.

A teď mi řekněte, co by asi tak bylo s jeho zaměstnanci, kdyby nepracovali pro něj, pro Baťu, který uměl hledat nové trhy, nová odbytiště, nové kontrakty? Byl by Zlín zaplaven stovkami malých ševcovských dílen?

347780

15.4.2016 10:27

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 347700

>>Miliardáři, jako Sheldon Adelson, George Soros a bratři Kochovi, používají své miliardové bohatství k ovládání americké vlády ve svém zájmu

>Neexistuje důvod, proč by měl mít člověk tisíce milionů dolarů.
>
>Na druhé straně s těmi kazisvěty, kteří přišli k miliardám různými
>podvody, přivlastněním si nerostného bohatství, vody apod. se má udělat
>krátký proces, zbavit je majetků a odstavit od moci.

>Teď už jen najít někoho, kdo to zrealizuje a nestane se kazisvětem.


>>[b]Evropu by měl řídit George Soros, ten má filipa


>>Publicista a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost, zřízeného při hnutí ANO, Jan Macháček se v dnešních Lidových novinách zamýšlí nad tím, jak dostat migraci pod kontrolu.
[zmaten]

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evrop...

347746

15.4.2016 15:38

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pavel p 178.?.?.?

Reakce na 347700

od Mňačka "Jak chutná moc" (dokonalá studie "co moc dělá" s jedincem), Balzaka, a tak dále.
Taky, kdo nevěří, že kapitalismus musí zákonitě dospět k tomu, že vše bude soustředěno do jedněch rukou (to znamená: peníze = moc = vlastnění všeho), tak ať vytáhne ze skříně hru Monopoly (Dostihy) a hraje ji tak dlouho, dokud se mu v hlavě nerozsvítí!

Myslím, že už není co dodat, kromě dvou poznámek.
Nemá smysl problematiku komplikovat židovskou otázkou, protože běžní židé stojí na obou stranách barikády.
A snad ještě, že Marx a Lenin. Ale i Stalin a Bismarck. Metternich, Marie Terezie, Roosevelt a mnoho a mnoho jiných, mají společnou jednu vlastnost.
Vlastnost, že byli opravdu lidé, kteří byli schopni vidět to, co jejich současníci, ale i dnešní lidé, nejsou schopni vidět.

347755

15.4.2016 15:43

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pavel p 178.?.?.?

Reakce na 347755

Automat mi prohodil konec a začátek příspěvku.
Jestli můžete opravte to prosím. Díky.
Toto je začátek příspěvku :
No, ono pro mnoho těch, kteří nechtějí rozumět řeči čísel, je už Marxovo jméno v úvodu (natož Leninovo) červený hadr.
Hadr, který jim automaticky a okamžitě přehodí v mozku výhybku z "logicky pracující struktury" na "emoční strukturu", vyfukující do komunikačního prostoru"vřící páry fanatismu".
Bohužel tím jen dokazují, jak obtížné je povznést oči a mysl výš, než nad své vlastní usilování, úspěchy a prohry. Dle klasického, známého principu,"podle sebe, soudím tebe". A zároveň, proč lidský pokrok, jde tak "zoufale pomalu".
Pro ty, z řad oponentních komentátorů (hlavně : Nikdo(originál)- kterému by neškodilo si v reálu ověřit, že "chudí jsou chudí, protože to jsou idioti..", dále 46.?., dále Výjmečné porušení omerty, Na-Iva, 178.?.), kteří mají zájem o pravdu a "měli výhrady" proti faktům a z nich vyvozených premis v tomto článku, doporučuji, brát fakt po faktu a podrobit jejich pravdivost skutečné, kritické analýze.
Dále, prostým srovnáním makro i mikro ekonomických ukazatelů si ověřit, že "maska sociálního kapitalismu" (to znamená takového, který se tvářil, že je tu "pro blaho lidí" a ne že "tu jsou lidé, pro jeho blaho"[mrknutí jedním okem] byla nasazená jen z důvodu "soutěže dvou systémů" ( a padla, když kapitalismus takzvaně "vyhrál"[mrknutí jedním okem]. Soutěže, ve které se stejně hrálo podle podvodných pravidel, což, připustíme-li, že je to "volná hra = bez pravidel", má jasnou logiku, která zároveň vypovídá o "etické hodnotě tohoto systému a tedy i o jeho smyslu, ovšem za předpokladu, že smysl existence lidstva je ve zvyšování jeho úrovně = hodnoty!
Dále, Roberts patřil k tvůrcům vítězné ekonomicko - politické strategie Reaganovy vlády a kdyby tehdá byl schopen tušit to, co ví dnes, to znamená "zničující zpětný ráz na americkou a obecně kapitalistickou ekonomiku" tak, protože je "čirý vlastenec a zastánce tržního hospodářství" by byl "první, který by byl proti její realizaci v té konkrétní podobě"!
Důležitá poznámka: Nemyslím si, že je i dnes stále skalní fanda "tržního hospodářství", protože mu musí být jasné totéž, co je jasné každému, kdo nestrká hlavu před realitou do písku :
"Trh = kapitalismus, nemá ŽÁDNÉ ŘEŠENÍ pro automatizaci a robotizaci výrobních procesů, včetně většiny obslužných procesů(= služby)!!!"
A jak ukazuje překotný ekonomický vývoj, není to záležitost sta let, ale maximálně 40 let ode dneška!
Jediné, kapitalismus uchovávající řešení je, většinu lidí vyvraždit, zbytek rozdělit na 0,1% (možná na 0,01%) "vládců" a na zbytek "otroků", sloužících jako "přirozená zásobárna" pro své "vládce"!

347756

15.4.2016 15:44

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pavel p 178.?.?.?

Reakce na 347756

Dokončení :
Kdo žije v představě, že je možné aby dlouhodobě existovala "skupina (minimálně tři a více) altruistických (= osvícených) kapitalistických miliardářů, je nevzdělanec nebo naprostý ... (= naivní jedinec)! A doporučuji mu minimálně přečíst si od Mňačka "Jak chutná moc" (dokonalá studie "co moc dělá" s jedincem), Balzaka, a tak dále.
Taky, kdo nevěří, že kapitalismus musí zákonitě dospět k tomu, že vše bude soustředěno do jedněch rukou (to znamená: peníze = moc = vlastnění všeho), tak ať vytáhne ze skříně hru Monopoly (Dostihy) a hraje ji tak dlouho, dokud se mu v hlavě nerozsvítí!

Myslím, že už není co dodat, kromě dvou poznámek.
Nemá smysl problematiku komplikovat židovskou otázkou, protože běžní židé stojí na obou stranách barikády.
A snad ještě, že Marx a Lenin. Ale i Stalin a Bismarck. Metternich, Marie Terezie, Roosevelt a mnoho a mnoho jiných, mají společnou jednu vlastnost.
Vlastnost, že byli opravdu lidé, kteří byli schopni vidět to, co jejich současníci, ale i dnešní lidé, nejsou schopni vidět.

347757

15.4.2016 17:59

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347757

Máte to také pěkně pomatené a já v tom chaosu ve Vaší hlavě nehodlám dělat pořádek. Jen podotknu, že se nezastávám kapitalismu jako takového a tvrdím například, že v kapitalismu ani svobodný trh není možný. Doporučuji si v hlavě oddělit lidi, kteří jen manipulují penězi za účelem zvýšení své moci a ty jenž peníze používají k vytváření reálných hodnot.
Je zřejmé, že jste ve vleku příběhů o "slavných" lidech, protože vlastním přičiněním nic smysluplného nezplodíte a nedokážete rozlišit fikci od reality.
Mimochodem, současný finanční systém je ryze židovským vynálezem a zrovna tak většina politických teorií, takže bez nich to nejde.

347760

16.4.2016 13:34

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pavel p 178.?.?.?

Reakce na 347760

Je roztomilé sledovat reakce ne jen na můj příspěvek od pana Nikdo.. .. a pana Výjimečné porušení..
Vážení, já vás (a kohokoliv jiného) jen žádal, aby jste pracovali ve svých "úvahách" a z nich vyplývajících názorů, s fakty. O to u vás asi zájem není.
K panu "nikdo .." :
Co konkrétně je pomotané (= nesmyslné= bez vypovídající hodnoty) ve sdělení těchto několika základních údajů:
- Že jména Marx a Lenin jsou pro některé "červený hadr"!
- Že lidský pokrok (ve smyslu povznášení se do vyšších úrovní) se plazí jako hlemýžď.
(Mimochodem, znáte nějaké jiné obecné vysvětlení pro smysl lidské existence, pomineme-li, ne jen monoteistická náboženství?)
- Dále že argumenty, které Roberts ve své úvaze použil, chcete-li se k nim "jakkoliv vyjadřovat", je třeba napřed posoudit, zda jsou pravdivé?!
A je naprosto nedůležité, jestli Robertsn je zastánce "dřevního kapitalismu", "dřevního komunismu", "dalajlálismu", zda je černoch, opice, rasista, ... - je třeba to ještě dál vysvětlovat?!
Důležitá jsou tvrzení, ne osoba autora!
- Že do svých "soudů" projektujete své osobní aminozity a jiné "emoční nesmysly"?!
- Že kapitalismus od chvíle "vážného střetu" s komunismem, měl nasazenou "sociální masku", kterou odložil, když už si myslel, že ji nepotřebuje?
- Pro některé je možná trochu složitější "nadhozená" myšlenka o "volné hře - bez pravidel" , tak tu beru pro "větší srozumitelnost" textu zpátky.
- Že Roberts byl "reaganovec" a teď už by asi nebyl?
- Že stejně tak, jako komunismus (či již historické socialistické pokusy o něj), tak i kapitalismus,je překonaný, neživotaschopný systém?!
Kterému nepomůže ani "záchrana" v podobě války, genocidy ( včetně rasové), či multi-kulti fyzické a psychické míchanice?
- Že za krátkou dobu cca 40 let bude asi 80 - 95% populace bez práce, či budou zaměstnaní předstíranou prací?
- Že "chudí" nejsou chudí, protože jsou idioti a nezasloužili by si nechat chcípnout hlady (když jsou tak neschopní)?
- Vaše představa úspěšného individualisty podnikatele (který může a nemusí být založením filantrop), kterou se snažíte prosazovat odkazem na Forda, Baťu, apd., jen odhaluje Vaši neznalost ekonomických mechanismů (bez ohledu na to, zda jste úspěšný podnikatel), jak Vám správně odpověděl jiný příspěvek. (Jinak by jste se měl seznámit s pojmem "mezera v trhu" a jak jí tvořit a pracovat s ní. Že i dnes někdo "mimo finanční manipulace" může "vyhrát v loterii" je také jasné, i že je to výjimka!)
K tomu přidám další, pro "elitáře" asi těžko stravitelný fakt, že (zatím) v přírodě ve všech sociálních systémech je většina členů společenstva podprůměrných, úzká skupina průměrných a špička (1 - 0,1%) nadprůměrných.
A že v "perspektivních" (= životaschopných) systémech "špička" nelikviduje "většinu"!
Pokračování

347781

16.4.2016 13:36

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pavel p 178.?.?.?

Reakce na 347781

Dokončení:
- Že se "komunisté" dopouštěli "zvěrstev" stejně tak jako "kapitalisté" je neoddiskutovatelný fakt.
Předmětem objektivního studia by mělo být zmapování jakou měrou a jak dlouho kapitalismus a jakou měrou a jak dlouho komunismus. (A tahat do toho"pejzaté" je pitomost...)
Ohledně extrémních projevů kapitalismu navrhuji shlédnout dva filmy "Zemi zaslíbenou" a "Okupace ve 26 obrazech", ohledně extrémů komunismu mne kvalitní film nenapadá, tak asi kniha Souostroví Gulag.
- Jména, která měla evokovat potřebnou lidskou kvalitu, která by se dala označit asi za "vizionářskou schopnost", mohla být jakákoliv jiná (pro většinu lidí by jména ze starověku již zněla prázdně) a Stalina mezi ně jsem zařadil (sice) s otazníkem úmyslně, protože se kolem něj (z obou táborů) vytvořilo množství manipulativních lží a přesto mu nelze upřít jeden fakt : za pouhých 20 let se mu podařilo z hluboce feudální země s minimem průmyslu vytvořit industriální zemi, která během II. sv. války byla schopna operativně přesouvat své továrny a jejich produkci stovky kilometrů dle potřeby po vnitrozemí a unést hlavní váhu válečného náporu, v té době, přední industriální země světa. A opět, po válce, z totální devastace země se rychle vyšvihnout na světovou velmoc.
- Že nejsem komunista ani komunistický fanatik (přestože si dovolím tvrdit - a to ne jen já, že mnohé analýzy kapitalismu Marxe i Lenina jsou pravdivé), kriticky zaměřenému jedinci nemůže uniknout.
Že současný kapitalismus již delší dobu, v sobě obsahuje prvky komunistického "plánovaného hospodářství, včetně přerozdělování zisků", apd., apd., .. ekonomicky vzdělaným jedincům nemusím objasňovat.
Že teoretické práce "liberálních ekonomů" se dnes snaží, pro "jistotu", přejmenovat ( i jimi uznávanou realitu tvorby a existence "nadhodnoty" ) a že se jim to zatím nepodařilo (zvlášť s ohledem na "realitu budoucích dnů"..) , snad taky není třeba říkat.
A že je to věc, kterou by měl každý, kdo se chce vyjadřovat k uspořádání současného světa, znát. (A ještě mnohem víc dalšího.)
Myslím, že dál se již k "pseudokritickým" vyjádřením od obou autorů nemá smysl vyjadřovat, protože se bojím, že u nich "nejde o sluch, ale o hluch", plynoucí z pozice "všechno vím, všechno znám, není nad mé zkušenosti"!

347782

16.4.2016 14:32

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347782

Pište romány, jestli budete placený o slova, tak z Vás bude kapitalista, co by dup. [vyplazený jazyk]
V každém případě tam nebude vadit Váš povrchní pohled na svět, ať už vlastní nebo převzatý od podobně postižených jedinců. Můžete si pak vytvořit svou vizi sociálního ráje. To Vás rychle naučí, jak ekonomika doopravdy funguje.
[chechtot]

347783

17.4.2016 12:32

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

Pavel p 178.?.?.?

Reakce na 347783

Pro pana Nikdo :
Váš poslední příspěvek jen dokázal, že diskuze je pro Vás "neznámý pojem".
A že si ji pletete s dětskou hrou "na přetlačovanou".
Bohužel.

347796

15.4.2016 20:05

RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 347757

Ne není co dodat, pro toho , kdo žil za Gottwalda, Zápotockého, Novotného, Svobody a Husáka a pamatuje si (!) nemusíte ke své propagandě masových vrahů dodávat nic. Takové romantické pejzaté vraždění ve jménu dobra a pokroku. A trochu peněz pro vyvolené za vedleší role v tom spektáklu.
Malinko jste ideově zamrznul v počátku 19.století. , ale nebojte , však se v tom příchozím nwo kibucu dočkáte té skutečné spravedlnosti [chechtot]

347763

14.4.2016 12:55

sranda

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Text páně Robertsův je ve světle reality jako komické zažidování:

http://zpravy.idnes.cz/cssd-stamiliony-altnerovi-n...

"když se kácí les - lítají třísky" říkali soudruzi vyučení u Trockého a spisů vyvolenců zmíněných v titulku toho blábolu.
Nebude od ten milý pán Roberts nakonec sociální demokrad ? Kudy chodil, tudy krad. Ve jménu svém a korporátního fašismu , amen . Sranda.

347707

14.4.2016 13:49

Začněte o kousek dříve

Marten264 93.?.?.?

vcelku dobrým počinem je tady to počtení -

http://www.novarepublika.cz/2016/04/svet-na-prahu-...

347711

15.4.2016 8:29

RE: Začněte o kousek dříve

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 347711

K tomu si přihlédněte k aktuálním ekonomickým informacím -

http://czechfreepress.cz/rusko/skutecna-ruska-data...

a snad jako perlička jsou komentáře pod výroční zprávou Amerického ministerstva pravdy a lásky -

http://www.novinky.cz/diskuse?id=440261&articl...

347739

15.4.2016 8:39

RE: Začněte o kousek dříve

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 347739

a ještě jedna zajímavost se vyskytla -

http://aeronet.cz/news/elektronicky-koncentrak-je-...

Článek je zásadní svojí informační podstatou, ale nevyjadřuje to základní a tím je, že FED začal stahovat peníze z trhu.

První to odnesou kolonie.

347740

15.4.2016 11:15

RE: Začněte o kousek dříve

E.R. 185.?.?.?

Reakce na 347740

Skvělý odkaz,vše co obsahuje sedí a pro nevěřící tomáše a ty pasivní fatalisty, odevzdaně čekající na ránu z milosti,nebo strkají hlavu do písku,jako ten příslovečný pštros,jedna rada:pokud nemáte na půdě vhodný trám,zasaďte si zavčasu strom a kupte kus provazu,abyste se měli na čem oběsit...[velký smích]

347747

14.4.2016 19:30

Správná otázka v nadpisu

Na-Iva tisk (tečka) amos (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Oba klasici jsou už tam kam patří, na smetišti dějin.

Holt je potřeba se konečně poohlédnout se po někom aktuálnějším.

347717

14.4.2016 22:49

NSR a Švédsko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Žiadnych židov Marxa, Bronsteina a ani Lenina nám netreba, keď už tak ekonomický systém NSR a pre lavicovejších je Švédsky ekonomický model, nejaké židovské výmysly na ničenie národov nám netreba

347727

15.4.2016 8:07

RE: NSR a Švédsko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 347727

Švédsky systém dnes hlavne ukazuje, ako sa dostať do sračiek vlastným ľudomilstvom.

347738

15.4.2016 9:25

RE: NSR a Švédsko

Nikdo (originál) 212.?.?.?

Reakce na 347727

SRN právě řídí Chazaři, proto je tam uměle zvednutá životní úroveň, bez ohledu na reálné výkony. Lépe se jim tam pak třeba vnucují přivandrovalci, protože se většina bojí o majetky a nechtějí se dostat do střetu se státním aparátem. Navíc jsou vychováváni od nepaměti k tomu, aby drželi hubu a krok. To je jejich největší deviza pro loutkovodiče.

347743

15.4.2016 15:16

RE: NSR a Švédsko

Freddy 84.?.?.?

Reakce na 347743

Ano NSR řídí Chazaři původem od Kaspivkého moře, kde vznikla jehich říše v sedmém století pod vedením krále Bulana z hlavní městem ISIL. Načež byla jejich říše zničena Slovany proto je nenávidí. Chazaři převzali tenkrát židovskou víru a jsou ten třináctý židovský kmen viz.Alexander Solženicyn a Arthur Koestner.Chazaři emigrovali do východní a střední Evropy a do Ameriky.A dnešní vůdce Německa paní Merkelová je taky Chazarka, proto ji na Německu moc nezáleží, má totiž kam utéci když ji poteče do bot. Má totiž Izraelský pas a má vilu v Paraguaji-

347752

15.4.2016 14:07

Autor věští, já doufám že se mýlí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Tvrdit:
>Privatizace v Rusku a Číně posílí nezávislou moc úzkých soukromých zájmů, stejně jak tomu bylo v Evropě a Británii.
je zcela jistě jen věštění. Jediná šance pro přerod shora, bez nutnosti revoluce je v kolektivním vedení Číny, která se zatím staví k soukr. vlastnictví velmi omezujícím způsobem.

347751

Příspěvků: 44

14.04. 01:42 Mirra  má
16.04. 02:51  RE: má
16.04. 11:00 Nikdo (originál)  RE: má
14.04. 09:51 Nikdo (originál)  Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
14.04. 13:19 Sugar  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
14.04. 18:24 Clear  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
14.04. 13:21 hestroy  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 08:57 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
14.04. 17:54  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
14.04. 20:23 dub  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 09:09 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 15:30 Censored  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 16:15 martin bares  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 19:11 hc  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 20:08 dub  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 21:45 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 22:19 dub  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 00:12 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 01:20 dub  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 08:19 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 20:22 dub  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 19:49  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 13:05 Aja  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 10:27  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 15:38 Pavel p  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 15:43 Pavel p  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 15:44 Pavel p  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 17:59 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 13:34 Pavel p  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 13:36 Pavel p  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
16.04. 14:32 Nikdo (originál)  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
17.04. 12:32 Pavel p  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
15.04. 20:05 výjimečné porušení omerty  RE: Autor zase vyplodil směs pravd i úplných nesmyslů
14.04. 12:55 výjimečné porušení omerty  sranda
14.04. 13:49 Marten264  Začněte o kousek dříve
15.04. 08:29 Marten264  RE: Začněte o kousek dříve
15.04. 08:39 Marten264  RE: Začněte o kousek dříve
15.04. 11:15 E.R.  RE: Začněte o kousek dříve
14.04. 19:30 Na-Iva  Správná otázka v nadpisu
14.04. 22:49  NSR a Švédsko
15.04. 08:07  RE: NSR a Švédsko
15.04. 09:25 Nikdo (originál)  RE: NSR a Švédsko
15.04. 15:16 Freddy  RE: NSR a Švédsko
15.04. 14:07  Autor věští, já doufám že se mýlí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 5

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 947