Diskuze k článku

Slepé oko Davosu: Jak bohatí požírají chudé a svět

Příspěvků 25

26.1.2016 7:47

To je ale vec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Ak sú bohatí takí bohatí ako sa píše a bohatili asi preto, že to čo vlastnili predtým sa im málilo. Znamená to, že to bude pokračovať, že bohatí budú bohatnúť nadalej, pokiaľ bude komu čo brať. Utrpenie tých všetkých ostatných bude čoraz väčšie. Ak napr. zistí zbrojárska korporácia, že zbrane nejdú na odbyt, že je málo vojen, tak zopár vo svete vyvolá a zisky budú pokračovať. A farmaceutická brandža? Čo ak urobí to isté. Zistí, že má málo ziskov, tak vyvolá nejaké epidémie po svete a peniaze sa len tak pohrnú. Ved v laboratóriaách majú v trezoroch toľko nebezpečných chorôb, že by s nimi vymordovali pol sveta. A takto môžeme pokračovať. Ak má taká malá skupina toľko penazí, má aj obrovskú moc, kupuje si nielen tovar, ale aj politikov, ktorí potom riadia štáty a ich ekonomiku nie na prospech väčšiny jej občanov, ale práve na prospech tej malej super bohatej skupinky. Potom parlamentné voľby sú potom len tragikomickou fraškou - bábkovým divadlom

344884

26.1.2016 20:25

RE: To je ale vec

esto 109.?.?.?

Reakce na 344884

Presne, v kazdom narode je minimalne 10x tolko zradcov, kolko bankova a vojnova oligarchia potrebuje na rozmrdanie kazdeho statu. Kontroluju 100% bankovych tranzakcii, maju pod palcom vsetky dlhove peniaze a skutocne uspory a hodnoty zadupavaju exemplarne do zeme.

A ked zistia, ze sa to neda na nejakom mieste udrzat alebo to nejde podla planu, tak bude podhodia zurivemu stadu par obetnych baranov, alebo sa postaraju o genocidu a vojnu, tak ako to vidime v Syrii a coskoro v Nemecku.
A vymysleli demokraciu a stupidne volby kazde 4 roky, aby si otroci mohli svojich pasakov vybrat.

Nech mi niekto povie, kde zacat rubat, aby ta chobotnica pomaly zacala krvacat.

344917

26.1.2016 9:30

Slepé oko Davosu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Přesně to popisuje přede mnou.
Ona ta biologická válka už začala v Brazílii.
Tak jen čekám,kdy přijde z USA signál,že mají na to lék.

344885

26.1.2016 10:22

Zlaté tele

Manofer 82.?.?.?

Korporativismus ovládnul svět a přiznejme si to, zcela ovládnul i naši společnost a možná i naši duši. Tento problém nebo fenomén je tak podstatně hlubší než si je většina lidí ochotna uvědomit.
Ikdyby dnes zmizel celý bankovní sektor a korporátní sféra, všechny PR media a propagandistické plátky, všudypřítomná a vtíravá reklama, přebujelé státní aparáty, stejně by stín korporativismu zůstal zakořeněn hluboko v nás. My jako lidé se již sami chováme jako korporace.
Přestavba nebo-li sociální programování člověka pro zájmy korporací zde probíhá již minimálně celé jedno století. Celé 20.století bylo pochodem korporací za vytvořením Nového člověka.
Z občanů jsme degradovali na spotřebitele, jediná svoboda která v tomto více a více kontrolovaném světe zůstala je svoboda nakupovat.

Důsledky tohoto korporátního světa spotřebitelů kde jedinou reálnou hodnotou je Zisk vydíme všude kolem sebe.
Korporativismus nás skrze své nástroje záměrně programuje jako sobecké jedince, navzájem oddělené, žijící v mediálních a rekamních iluzích, netoužících po ničem jiném než po Zlatém teleti. Záměrem je rozdělená, atomizovaná, průměrná a konformní společnost spotřebitelů kteří nebudou přemýšlet a klást odpor, budou v tichosti snášet svoji porobu výměnou za iluzi života kterou jim korporace představili jako normu a cíl veškerého snažení.

Proto je současný stav kdy 1% nejbohatších ovládá 90% světového bohatství zcela pochopitelný. A tento rozdíl se bude i nadále zvyšovat neboť globalizovaná korporátní společnost spotřebitelů se může přetrhnout aby se do společnosti onoho 1% dostala také, zatímco bude paradoxně chudnout.
Nám ostatním nezbývá než toto masové šílenství sledovat buď s cynickou zábavou a nebo se hrozit kam až tato hysterie může zajít.

344889

26.1.2016 10:54

Druhá strana mince

ls 88.?.?.?

Faktem ale zůstává, že ti chudí jsou prostě blbí a nechají se oblafnout pěknýma řečičkama. Obdivují herce a hérečky, kteří houfně (čest výjimkám) propagují ohlupující systém. Fandí bohatým sportovcům, jejichž životní náplní je např. umně prásknout do tenisového míčku. Na to se nabalují reklamy nejlepších vložek atp. A ještě vzpomeňme nezanedbatelnou roli všech možných církví, v podstatě tyjících z darů svých oveček. V ČR ještě navíc z nestydaté prodejnosti různých Kalousků a Bělobrádků, kteří prosadili restituce.
Takže na co si stěžujeme? Na vlastní blbost. !

344891

26.1.2016 11:40

RE: Druhá strana mince

Dušan 195.?.?.?

Reakce na 344891

, "že ti chudí jsou prostě blbí a nechají se oblafnout pěknýma řečičkama"


Čo v prípade dosť silne manipulácie davom a vytváranie protikladov ktoré majú bojovať už neznie tvoje tvrdenie ako príčina problémov v spoločnosti.

To že veľa ľudí má nízke IQ neznamená že má byť na nich parazitované!!!

A len tak mimochodom môže mi niekto povedať prečo sme sa túto informáciu mali dozvedieť práve z mesta DAV-os? (slovensky dav a rusky dav alebo tlupa)

Zase niekto vytvára informačnú vojnu v určitom smere.

344895

26.1.2016 15:37

RE: Druhá strana mince

tartus tartus (zavináč) azet (tečka) sk 213.?.?.?

Reakce na 344895

Darvinizmus, vždy vyhrává silnější, rychlejší alebo chytřejší. Ak si slabší, pomalejší alebo hlupejsi, tak musíš hrát druhé housle, inak by pokrok nebol možný.
A prosím neber to osobně, to že si hlupejsi než nějaký sionista, neznamená že si hlupák, prostě on vie toho viac.

344903

26.1.2016 20:23

RE: Druhá strana mince

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 344903

To je velmi redukovaná interpretace darwinismu. Jako mezi prvoky z kaluže .
Těch kritérií je mnoho, ale podstatné je, že existují nějaká obecně přijatá pravidla lidského jednání.
Porušování těchto pravidel není příznak vítězství darwinismu. Je to kriminální jednání. Ignorování tohoto porušování pravidel je příznak regrese druhu.

344916

26.1.2016 14:10

RE: Druhá strana mince

Manofer 82.?.?.?

Reakce na 344891

Tohle není zas tak jednoduché.

Sociálnímu programování je mnoho lidí vystaveno již od dětství a v dnešním globalizovaném a informačním světě se mu téměř nelze vyhnout.
Ono stačí jenom když vylezete na ulici, jste svým způsobem podprahově manipulován a ovlivňován všudypřítomnou reklamou.
Ano, já jsem ten chytrý a na tohle nenaletím, řeknete si. Ale jste si tím opravdu jistý?

Tento boom masové manipulace nastal v první půlce 20.století společně s rozvojem tzv. PR a informační technologie tento proces dovedly k dokonalosti.

Určitá část lidské populace bude vždycky mentálně na takové úrovni, že bude snadno manipulovatelná.
Pak by ale tady měla být zodpovědná intelektuální elita která bude této manipulaci protiváhou a tuto cílenou manipulaci bude brzdit. V dnešní době je situace ale bohužel taková, že větší část této intelektuální elity se na tomto vykořisťování a manipulaci sama podílí.

344900

26.1.2016 16:05

RE: Druhá strana mince

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 344900

Co je to "intelektuální elita" ?

344905

26.1.2016 11:37

jeden z klíčů k pochopení problému

dir 109.?.?.?

Dobrý den. Celý tento problém popisuje obor, jež se dnes nazývá vyšší sociologie (věda o degeneraci, vyrozenectví). Obor o tom, čemu se od nepaměti říká ´dábel. Obor, jež znají "vyvolení" a církve co svět světem stojí. Velmi srozumitelně a přímočaře o tom píše např. G.A. Klimov a to jak v románu "Kníže tohoto světa", tak ve spoustě svých faktografických knih (doporučuji "Rodinné album"[mrknutí jedním okem] Pozor! Pochopení, nebo spíše ne zcela úplné pochopení tohoto problému s vámi může hluboce otřást. Pokud by toto bylo pro vás nestravitelné, lze problém pochopit i na úrovní fyziky (II termodynamický zákon) ...všechny uzavřené dynamické systémy inklinují k entropii... Inu. Řád z chaosu. Chaos z řádů.
Ostatně. Vše toto popisuje i bible ve své poslední "prorocké" části "Apokalypsa" Bible, tento manuál na ovládání národů není pouze snůška polopravd. Obsahuje i "tvrdá" data, empiricky ověřená na osudu nespočtu civilizací žijících na této planetě před tou naší.

344894

26.1.2016 12:57

RE: jeden z klíčů k pochopení problému

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 344894

Lidově řečeno,příroda je mocná čarodějka a když si to musí sama řešit,člověk nezmůže nic.Tak bych posuzoval i trest USA v podobě sněhových bouří,pak završené záplavami.

344898

26.1.2016 14:27

Najbohatšie 1%

pozorovateľ 82.?.?.?

Iný článok ešte dodáva toto:

Krize globální nerovnosti dosahuje nových extrémů. To nejbohatší 1% má teď více než zbytek světa dohromady." zdroj: http://www.nwoo.org/2016/01/20/62-lidi-ma-vice-bohatstvi-nez-polovina-sveta-vrcholne-1-ma-vice-nez-vsichni-ostatni/

Teraz si predstavte, že keby sa podarilo vyvlastniť bohatstvo tohto najbohatšieho 1% a prerozdelilo sa ostatným. Výsledkom by bol okamžitý rast príjmov všetkých ľudí na svete na dvojnásobok. Vezmite si svoj plat a predstavte si, že v skutočnosti vytvoríte hodnotu dvojnásobne vysokú, a že 50% nikdy nedostanete, pretože to okamžite mizne v prospech najbohatšej elity.

Alebo si predstavme, že by sa toto bohatstvo nerozdelilo lineárne, ale asymetricky, t.j. že by väčšina sa presunula k najchudobnejším. Tým pádom by chudobní ľudia v Ázii získali skokovo 10x vyšší plat, než majú dnes. Keď si človek predstaví, že taký robotník v Indonézskej fabrike na elektroniku dostane ani nie 1% zo skutočných tržieb za vyrobený smartfón, je to až príšerné.

A táto superbohatá elita má dnes predstavu, že problém svetovej chudoby vyrieši tým, že "depopulujú" najchudobnejšiu časť sveta (čo pri ich plánoch obnáša 90% svetovej populácie).

344901

26.1.2016 16:12

RE: Najbohatšie 1%

Deméter 193.?.?.?

Reakce na 344901

Empaticky správně, ale fakticky? Proč by měl dostávat jeden z mnoha pracovníků, který se podílí na výrobě smartphonu, víc, než 1% z tržeb? Proč by měli zrovna chudí (kdo to je?) dostávat 10x vyšší platy? A co by to s nimi udělalo? Byli by více motivovaní, nebo šťastnější?
Jistě, já beru třeba to, že na rozdíl od proklamací nepřináší automatizace výroby zkracování pracovní doby atp., ale stejnou zátěž pro ty, kteří nebyli "odejiti". [mrknutí jedním okem]

344906

26.1.2016 16:41

RE: Najbohatšie 1%

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 344901

> keby sa podarilo vyvlastniť bohatstvo tohto najbohatšieho 1% a prerozdelilo sa ostatným.

Tak schválně, co by se s vysokou pravděpodobností stalo? Pokusme se nad tím bez zbytečných emocí zamyslet, pane Pozorovateli.

Ti OSTATNÍ jsou v drtivé většině ekonomicky negramotní lidé. Co asi udělají s náhle nabytým bohatstvím? Myslíte, že je smysluplně investují? Já soudím, že nikoliv. Ekonomicky negramotní lidé totiž obvykle utrácejí peníze, které nemají, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.

Uvedu ještě jednu charakteristiku ekonomicky negramotných (tedy drtivé většiny chudých) lidí. Jestliže se takovým lidem dostane do rukou skutečné bohatství, oni jej nejsou schopni spravovat a rozšiřovat. Místo toho si za nabyté bohatství pořizují jeho vnější znaky. Luxusní bydlení, silná auta, drahé hodinky, značkové oblečení, ... A zážitky a zážitky a zážitky.

Závěr? Kdyby se dle Vašeho receptu podařilo vyvlastnit (mimochodem slovo VYVLASTNIT patří do komunistické ideologie a je zástěrkou neboli eufemismem za slovo UKRÁST) majetek bohatým, došlo by s největší pravděpodobností ke katastrofě. Ukradený majetek by byl promrhán. Tak, jak byl promrhán vyvlastněný majetek ve všech tzv. socialistických státech. Pokud to nepamatujete, nechte si o tom vyprávět.

344907

26.1.2016 19:59

RE: Najbohatšie 1%

pozorovateľ 82.?.?.?

Reakce na 344907

re: "Ti OSTATNÍ jsou v drtivé většině ekonomicky negramotní lidé. Co asi udělají s náhle nabytým bohatstvím? Myslíte, že je smysluplně investují? Já soudím, že nikoliv. Ekonomicky negramotní lidé totiž obvykle utrácejí peníze, které nemají, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi. "

Za prvé, bola to teoretická úvaha, ktorá mala ukázať, o koľko peňazí je každý jeden človek na svete okrádaný elitou.

Za druhé. Je mi jasné, že keby tie peniaze dostali tí ľudia zo dňa na deň, tak proste vyskočí o 100% inflácia. Preto hovorím, že to bola teoretická úvaha.

Za tretie. Čo by si teda mohli kúpiť, keby o tie peniaze neboli pripravení? Napríklad:
- mohli by si našetriť na vlastný dom a nemuseli celý život splácať hypotéku.
- ženy by mohli zostať doma a starať sa o svoje deti, namiesto otročenia v práci.
- v chudobných krajinách by mohli dopriať svojim deťom vzdelanie (chudobní ľudia nie sú nevzdelaní preto, že by boli blbí, ale že proste ich rodičia im vzdelanie nemohli zafinancovať)
- ľudia by si mohli kupovať kvalitné potraviny a nie iba ultralacné a pochybné pseudopotraviny z hypermarketov.
- mohli by si dovoliť odísť zo zle platenej práce a hľadať lepšiu, bez obáv z toho, či budú mať nasledujúci mesiac čo jesť.
- v niektorých krajinách sú mladé dievčatá odkázané na prostitúciu, aby uživili seba, svoje deti alebo svojich súrodencov.
a tak ďalej.

Ohľadom vyvlastňovania. Povedzme si otvorene, že tá 1% elita nezbohatla čestným spôsobom. Okradli nás pomocou frakčných úverov, skorumpovania vlád, niektoré krajiny vydrancovali pomocou zinscenovaných vojen, ďalších ľudí zdierajú pomocou otrockej práce vo fabrikách. Znova, je to len teoretická úvaha, pretože mi je jasné, že táto 1% elita sa dobrovoľne vyvlastniť nenechá.

344915

26.1.2016 17:58

RE: Najbohatšie 1%

dub 94.?.?.?

Reakce na 344901

no nejdřív by to chtělo ale očistit.
dosavadní čísla jsou fantasmagorická a nevypovídají o ničem.

neb nelze vlastnit reálně více, než jak velký je globální gnp.
a v současném systému je vykazován mnohonásobně větší majetek, než tento. a převážná část virtuálního bohatství přesahujícího globální gnp je "v rukách" jelit, spodní část populační křivky vlastní sice málo, ale reálné bohatství.

což na nerovnosti poměru sice nic nemění, ale silně to mění samotnou hodnotu poměru.

344911

26.1.2016 18:10

RE: Najbohatšie 1%

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 198.?.?.?

Reakce na 344911

Určitě to tak je, ovšem to jim nebrání použít virtuál zhmotnělý v jejich očích ve správných rukou.
Z AC24
# acidjoe 2016-01-26 10:50
Pevně doufám, že ten dolar letos padne. Temnonoši to už fakt přehání. Asi to nebude procházka růžovou zahradou, ale oni to tu rozvrací, jak se jim chce. I my se tu v evropě budem ještě divit, až to uprchlíci spustí. a oni to spustí.
# .lak 2016-01-26 11:00
Na odkazu je zmínka že islamisté mají mnohem více peněz než státy veta a i když se na věštění můžete dívat z patra má patrně s prostředky pravdu a také to využijí, pokud už nenakoupily trupely politiky euálu.
https://www.youtube.com/watch?v=kx63w13SGKk
http://pravyprostor.cz/spolecnost-masivne-hloupne-...

344912

27.1.2016 18:44

RE: Najbohatšie 1%

t 85.?.?.?

Reakce na 344911

..čistite to ako chcete,dube,ale sv.HDP je cca 10 tis USD na hlavu (t.j.kojenci až starci,mimochodom...) teda furt o chlp viac,než si zarobím ("neinteligentnou"...) poctivou prácou,a to ešte ako príslušník tej šťastnejšej pätiny ľudstva... a to s tým reálnym majetkom "spodní části populační křivky" si robíte prdel? máte tým na mysli sandále ľudí (viac než 3 miliardy,mimochodom..) žijúcich z menej ako 1.5 (slovom jeden a pol..!) USD na den ? ...ja som Vás pochopil,ale keď čistiť,tak čistiť [smích] a keď hodnotiť pomer,tak hodnotiť pomer(y).. pretože za "bublinový" dolár si kúpite úplne rovnaký kus chleba,ako za dolár zarobený celodenným zberom šrotu v Riu... kapišto?[mrknutí jedním okem]

344931

27.1.2016 23:47

RE: Najbohatšie 1%

dub 94.?.?.?

Reakce na 344931

na tom co jsem napsal to nic nemění[mrknutí jedním okem]

344932

26.1.2016 23:01

RE: Najbohatšie 1%

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 344901

pred dvaceti tremi lety Jeden z nejpoctivejsich americkych politiku. historik Lyndon LaRouche nabadal lidi se postvit na zadni proti kriminalni aktivite jednoho procenta ktere chtelo vratit Ameriku do feudalni otrocke doby pouzili sve moci a poslali ho do kriminalu na nekolik let. Byl prilis nebezpecny vsecko co ten muz dal na papir se doslova splnilo.

344919

26.1.2016 17:05

Velmi procítěná diskuse "pašalík

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

http://www.novinky.cz/diskuse?id=431100&articl...
[chechtot]

344908

26.1.2016 17:24

Sráči z Davosu

Vorlon 89.?.?.?

Títo šašovia sú len na smiech. Iní miešajú a vyzerá to tak, že im karta vychádza už nejaký ten týždeň.
http://www.g-vision.sk/behind/bohatstvo-rothschildovcov-sa-odhaduje-na-a00-bilionov-/

344909

26.1.2016 17:57

Bohatí a superbohatí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

požírají nejen ty chudé a chudší, ale především samotný kapitalistický systém, který jim umožnil neuvěřitelně zbohatnout na práci a vykořisťování miliard naivních a poslušných otroků a na vykrádání bohatství států i celých světadílů.Nyní právě neuvěřitelně bohatí a nenažraní požírají systém, který je zplodil Pod falešnou vlajkou se naivní a poslušní otroci vždy nechali bohatou a vypráskanou lidskou svoločí vlákat do dvou světových a bezpočtu lokálních válek za astronomické zisky výlučně těch superbohatých zločinců.Proto miliony otroků ztratily životy, zdraví, osobní štěstí. A toto je prý nejvyspělejší tvor na Zemi. Ach jo.

344910

27.1.2016 6:21

Jednoduchy priklad,vyrobce hodnot a system elity sveta.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 203.?.?.?

Je to tak,remeslnik odvede praci,tedy,hodnotu,je zaplacen, penezma banky, ne statu,stat je na tom stejne ,jako remeslnik,je uprostred,mezi remeslnikem abankou,remeslnik pracuje,kupuje,plati dan,setri na dum,na stara kolen,behem doby,jeho penize ztraceji na hodnote ,nebot banka urcuje ceny na trhu,ktere okradaji stat stejne ,jako remeslnika,takze na konci sveho zivota zjisti,ze z teprace mu moc nezustalo a nakonec zjisti,ze vlastne nic nema ,protoze penize delaji penize jen bankam a elite ,matematickou radou,kdyz se remeslnikovi prida n aplate,tak uz plati zvysenou dan a vsichni kolemneho,prodavajici hodnoty pracujicich lidi si financne zvysi ceny a ty zase vytahnou z kapsi posledni dolar,co remeslnik,tak zvanevydelal,jednoduse nazvane,je to financni otroctvi,kteremu jeste pomahaji zradni politici,ve zvysovani dluhu statu na ukor obcanu.
Takze,ne svetova vlada,ale,takova celosvetova"ruska revoluce' v ocisteni se od burzoustu,znicit hnizda prizivniku bohatnuvsi na vsem,nam znamym heslem,kdo,nepracuje ,at neji,by prisla zas do mody,na nejake to desetileti,nez by nam z toho proletariatu narostla dalsi burzoazni vrstva,nebot,tak to mezi lidmi funguje.
Jeptiska Teresa,jez pomahala v Indii chudym,cas od casu obklopena politiky a aristokraty na fotografovani k jejich osobni popularite s pokrytectvim,k dobrocinne cinostimatky Teresi ji stejne neoklamalo, kdyz rekla:"Neni problem s chudymi,je nakrmit,ale,problem je nakrmit bohate.!"
Protivaha jsou slova bohatych:" Dejte mi cely svet a jeste k tomu pet procent navic!"
Vysledkem jsou znama slova ,jedne ,neuveritelne "maminky", jez prohlasila:"Kdyz muj syn bude chtit valku,tak, bude,az ji bude treba ukoncit,tak,valka uz nebude.
Priklad z prirody je ten,ze dravec vice nelovi,kdyz ma plny zaludek,o lidech s eto neda ric.
Touha po moci je opium spolecnosti a tak je svet zcela zavisly na teto super droze.

344920

Příspěvků: 25

26.01. 07:47  To je ale vec
26.01. 20:25 esto  RE: To je ale vec
26.01. 09:30  Slepé oko Davosu.
26.01. 10:22 Manofer  Zlaté tele
26.01. 10:54 ls  Druhá strana mince
26.01. 11:40 Dušan  RE: Druhá strana mince
26.01. 15:37 tartus  RE: Druhá strana mince
26.01. 20:23 výjimečné porušení omerty  RE: Druhá strana mince
26.01. 14:10 Manofer  RE: Druhá strana mince
26.01. 16:05 výjimečné porušení omerty  RE: Druhá strana mince
26.01. 11:37 dir  jeden z klíčů k pochopení problému
26.01. 12:57  RE: jeden z klíčů k pochopení problému
26.01. 14:27 pozorovateľ  Najbohatšie 1%
26.01. 16:12 Deméter  RE: Najbohatšie 1%
26.01. 16:41  RE: Najbohatšie 1%
26.01. 19:59 pozorovateľ  RE: Najbohatšie 1%
26.01. 17:58 dub  RE: Najbohatšie 1%
26.01. 18:10  RE: Najbohatšie 1%
27.01. 18:44 t  RE: Najbohatšie 1%
27.01. 23:47 dub  RE: Najbohatšie 1%
26.01. 23:01 lindsay  RE: Najbohatšie 1%
26.01. 17:05  Velmi procítěná diskuse "pašalík
26.01. 17:24 Vorlon  Sráči z Davosu
26.01. 17:57  Bohatí a superbohatí
27.01. 06:21  Jednoduchy priklad,vyrobce hodnot a system elity sveta.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 6

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,72 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 258,99 Kč
1 unce stříbra
557,29 Kč
Bitcoin
736 708,69 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 730