Diskuze k článku

Proč Turecko vrazilo Rusku nůž do zad

Příspěvků 12

1.12.2015 1:52

Proč Turecko vrazilo Rusku nůž do zad

aaaaa 89.?.?.?

Pre ISS nastali tazke casy Rusi im nicia ropne loziska ,blokuju prisun zbrany no a este ich aj bombarduju a chudak brat tureckeho prezidenta ktory seftoval s ISS sa moze zblaznit[chechtot] Rusko prestane dovazet turecke zbozi a podla informacii je cena takehoto zbozi priblizne 1 miliarda USD co znamena z ze pokial turci nenajdu odbyt tak budu mat pekne skody.len tak dalej Pan Putin[smích]

http://www.mojevideo.sk/video/25ade/syria_vojna_po...

342590

1.12.2015 11:24

podla mna je to naopak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Veta "Cíle Ruska a Turecka v boji se skupinou Islámský stát jsou diametrálně opačné." je nepravdiva.
Ich ciele su totozne vojnu s ISIL obaja len predstieraju.

Rusi maju radi Asada tak bojuju proti povstaleskym rebelom s ktorimi Asad zacal prehravat obciansku vojnu.
Turci nemaju radi Asada a nenavidia Kurdov tak podporuju rebelov a dufaju, ze vyhraju a zlikviduju Asada aj Kurdske autonomne snahy.

A ISIL je len zamienka, ktorouobaja zastierau svoje 'mocenske' zaujmy.

342597

1.12.2015 12:53

Užiteční idioté helper vexl jak by měl být označen pindostan s commonweltem ussraele

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Kupčíci a penězoměnci s rukojmími. Z PL

xxx, Martin23, 1. 12. 2015 7:15:54
Velká válka je pouze otázkou času. A to zejména z toho důvodu, že se svět zásadně a fatálně rozpoltil. To co se nazývá globalizace je ve skutečnosti proces, kdy nevolené finanční elity hájící pouze a jenom osobní zájmy, berou moc národním státům. Z demokracie přecházíme do oligarchie, z kapitalismu do nevolnictví.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7030-exkluzivne...

342599

1.12.2015 16:12

RE: Užiteční idioté helper vexl jak by měl být označen pindostan s commonweltem ussraele

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 342599

Moc vlivných na malém placu. Tož jak po Bílé Hoře. Popravili 27 pánů a hnedle byl dostatečný prostor pro ty vítěze.

342603

1.12.2015 22:28

Rusku nůž do zad

arbitr 194.?.?.?

vrazi uz dlouho hlavne Amerika, hlavne pro svou hegemonii, takze Turecko neTurecko, Syrie neSyrie a ostatni male veci samozrejme s Ukrajinou, jsou jen prostredky jak oslabovat Rusko.

Podle teoretickych uvah po ruskem obsazeni Krymu a naslednem uvaleni sankci na Rusko melo byt prave Rusko na kolenou.

Zajimave je, ze misto kleknuti si rusaci vyslapli na pomoc Assadovi, takze o tech kolenech se ted moc nemluvi.

Turci s tou prasecarnou si nadelali do kalhot, ale jsouce levantsky vycurani okamzite pumpli Evropu o penize ktere jim budou chybet kvuliva ruskym sankcim, takze to zase zaplatime my Evropane.

Duvodu pro tu kudlu v zadech je mozna vic, ale stale mi to pripomina kdyz malej parchant jde a kopne druheho - vetsiho kluka a pak se honem utika schovat k tatovi.

Podle dnesnich novin stale zrejme funguje Germansko Otomanska vazba, takze bude zajimave sledovat jak skopcaci vyresi pomoc Turkum a zaroven plunovod Nord Stream ktery potrebuji od rusaku.

Jinak = moc se mi libily komentare z CT o rozhovoru s Assadem, a jak moderator CT vzdy "zavrel hubu" Randsdorfovi, proste ceska demokracie = a chudak Masaryk.

Nakonec: ten bordel v Syrii by okamzite prestal, kdyby Assad "dostal rozum" a povolil ten plynovod z Kataru do Turecka, a tim splnil Americky sen jak zase zeslabit ty mizerne rusaky.

342611

2.12.2015 19:32

Turecko je zcela ovládnuto USA a místními židy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 209.?.?.?

Turecko je zcela ovládnuto USA a místními židy. aspoň podle tohoto článku od místního obyvatele:

http://henrymakow.com/2015/12/How-the-Illuminati-T...

Vložený obrázek

342645

4.12.2015 4:39

Turci jsou chazari z Mongolie a extra zrudny

favela 113.?.?.?

Reakce na 342645

a vzdycky podle toho jednali bez vyjimky a zapad o tom vi a vyuziva toho mnoho let...Uz krymska /1853/valka proti Rusku ve prospech brutalnich turkochazaru ,statisice mrtvych na obou stranach/, ve prospech daleko horsiho zalare narodu nez bylo Rakousko a s nimz by "demogangsteri" nemeli mit teoreticky vubec nic spolecneho /dodnes/ a nestrkat tam jejich spinave pracky... Pokrik zapadu o balkanskem sudu dynamitu /1850-dodnes/nebylo nic jineho nez dlouholete manipulace /ruzne smlouvy a dohody ,tajne spiklenecke umluvy napr.atd./ zapadu tam s narody a stvani jednoho proti druhemu a vsechny proti jednomu , spolu s turkochazarskymi zajmy a nebralo to koncu az se "zdarila" I.svetova valka..! Dalsim stalym vredem sveta bylo a je Nemecko s Japonskem hned za nimi , ktere nemohlo tak skodit kvuli sve poloze ale nadsene ve sluzbach snahy byly i kdyz vyprovokovany USA za ucelem se zmocnit totalni vlady sveta!!
Putin rekl: Allah pripravil Erdogana o rozum.../Protoze ten sud dynamitu v Turecku zustal dodnes a je tam /i jinde/udrzovan /.
Protoze kvuli nekolika sudum ropy, mohl bejt konec sveta.
/Kdyz by na miste Putina byl nekdo jiny..To je bezprikladny a EXTRA sileny /sarajevsky/silenstvi !!

342720

4.12.2015 18:37

Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...

salimon 15.?.?.?

Známá otázka Cui bono.
Ptáte se někdo komu prospěl sestřel Su24? Turecku? Nebo NATO? Nebo snad USA? Na mě to (podle nyní dostupných informací) působí dojmem, že největší prospěch má zatím právě Rusko.

Než mě budete chtít obviňovat z idiocie, přečtěte si nejprve něco o Reflexive Control. V Rusku svého času rozvíjená technologie nejen boje.

Některé důsledky sestřelu Su24:
-Rusko nyní může efektivně uzavřít turecko-syrskou hranici a beztrestně ničit turecké zásobovací kolony, kterými jsou IS a další skupiny vyzbrojovány, (před časem by z likvidace tureckých zásobovacích kolon vznikl povyk, ale teď, když i několikavteřinové narušení státní hranice opravňuje k okamžité likvidaci...)
-Turecké nálety na Kurdy se s ohledem na nebezpečí sestřelu ruskou PVO zastavily nebo omezily na minimum (což posílí Kurdy a dále oslabuje IS),
-NATO a jeho soudržnost opět oslabila, mnoha lidem i na vysokých postech bylo názorně ukázáno, jak snadno by mohla vzniknout povinnost bránit agresora a jít do otevřené války s Ruskem. Mnoho lidí s velkými majetky v Evropě nyní bude zajímat první odstavec Washingtonské smlouvy, či jiné způsoby, jak případně takovou nechtěnou válku odvrátit
-válečné tažení se vlastnímu obyvatelstvu nejlépe prodává jako spravedlivá odplata, RF teď může rozšířit své operace v Sýrii aniž by riskovalo výraznou ztrátu podpory vlastního obyvatelstva
-ve stejnou chvíli PR takzvaných umírněných povstalců dostalo docela na zadek jejich zastřelením pilota na padáku
-a ještě jeden dílčí prospěch s potenciálem injekce miliard dolarů zpět do ruské ekonomiky - pokud rus nepojede na dovolenou do Turecka, pak se nabízí šance, že bude utrácet své peníze jinde - a hle vždyť rus může jet na Krym (některým bude třeba jedno, z které strany rybníka se koupou)

Ne všechno by asi bylo možné naplánovat, ale vyprovokovat prezidenta Erdogana k neuváženému útoku, se ukazuje být v kategorii cílů realizovatelných pomocí Reflexive Control
- ty zničené cisternové vozy opravdu někam tu ropu vozily a někdo z toho měl zisk
- ta ruská letadla opravdu lítala přinejmenším blízko tureckých hranic a lítala bez ochrany i přes mnohé agresivní prohlášení z turecké strany...

A cena za výše uvedené uvolnění ruských rukou v Syrii? Dva vojáci (čest jejich památce) a jedno Su24.

Výše uvedené je jen a pouze možný pohled z jiné strany. Pokud se Vám ta myšlenka nelíbí nebo Vás dokonce rozčiluje, klidně ji ignorujte. Já se jen pokusil poskládat z dostupných informací poněkud odlišný obrázek.

342748

4.12.2015 21:16

RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...

dub 94.?.?.?

Reakce na 342748

není pochyb o tom, že se to rusům slušně hodí do krámu.
ale tvrdit, že tu tureckou stíhjačku zařídili a poslali na svoje letadlo oni sami je už hodně silný kafe...

342756

6.12.2015 21:46

RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...

salimon 15.?.?.?

Reakce na 342756

Děkuji za slušnou odpověď.
Neumím tvrdit, že v tomto případě byla technologie Reflexive Control použita. Neumím to nijak dokázat. Mám příliš málo informací.
Dal jsem jen dohromady obecně známou otázku a méně známou ruskou nauku.
Neuvedl jsem však, že k akceptování té myšlenky je nutná určitá dávka cynismu či odosobnění. Hrát šachy na šachovnici, kde umírají skuteční lidé není pro každého. Ale kolik životů (nejen ruských vojáků) zachrání možnost přerušit zásobování IS? Nenahradí to ty dva životy mnohonásobně?

V každém případě jsem chtěl především upozornit na techniku Reflexive Control. Nejde o žádné spiknutí. Jde jen a pouze o propracované postupy, jak donutit soupeře myslet si a následně konat tak, jak Vám vyhovuje. Asi tak, jako když v šachové partii nabídnete figuru, abyste dostal soupeře do pro něj nevýhodné pozice.

342847

6.12.2015 23:09

RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...

dub 94.?.?.?

Reakce na 342847

spor není o tom, jestli se to rusům silně hodí - hodí, a velmi.

ale nejeví se mi pravděpodobným, že v tomto případě přiložili aktivně ruku k dílu - protože by to muselo znamenat obrovský vliv na velení turecka, usa, nato, protože bez jejich vědomí to letadla vzlétnout nemohlo.

takže zbývá jen, zda rusové nějak aktivně přispěli k vytvoření podmínek pro tento incident, a tím myslím s tímto konkrétním daným cílem - sestřelení jejich stroje.

ani zde se mi to nejeví pravděpodobným. prostě erdoganovic přišli o velký prachy a západ potřebuje zatáhnout rusko do války, takže se dohodli.
rusové jen situace využili (možná dle jednoho z předem připravených potenciálních scénářů) a zužitkovávají do dna.

342850

7.12.2015 4:18

RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 342748

Váš obrázek je víc než dobrý. Rusko umí! Pořád platí, že účel světí prostředky. Pokud je účelem nejdříve rozklížit a pak definitivně zardousit ten slepenec nenažraných a všehoschopných, lze i přitakat a doufat...

342854

Příspěvků: 12

01.12. 01:52 aaaaa  Proč Turecko vrazilo Rusku nůž do zad
01.12. 11:24  podla mna je to naopak
01.12. 12:53  Užiteční idioté helper vexl jak by měl být označen pindostan s commonweltem ussraele
01.12. 16:12 Jacob  RE: Užiteční idioté helper vexl jak by měl být označen pindostan s commonweltem ussraele
01.12. 22:28 arbitr  Rusku nůž do zad
02.12. 19:32  Turecko je zcela ovládnuto USA a místními židy
04.12. 04:39 favela  Turci jsou chazari z Mongolie a extra zrudny
04.12. 18:37 salimon  Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...
04.12. 21:16 dub  RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...
06.12. 21:46 salimon  RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...
06.12. 23:09 dub  RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...
07.12. 04:18  RE: Nůž do zad? Spíš turecká střela do vlastní nohy...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 833