Diskuze k článku

Bývalý generál USA: země NATO by měly Turecko vyloučit z aliance

Příspěvků 14

29.11.2015 2:38

Pěkně si to hlupáci turci zavařili

F&T 78.?.?.?

Pěkně si to hlupáci turci zavařili. Teď USA hodí všechny problémy s Islámským státem na Turecko a USA budou čisté jako lilie. Přesně takového užitečného idiota potřebovali. To je odměna za špinavou práci.

A pro Rusko je to sestřelení také výhodné. Teď když sestřelí nad Sýrií turecký letoun, tak už se tomu nikdo ani divit nebude. Kdesi jsem četl, že turecké stíhačky se již bojí létat, protože okamžitě po startu jsou zaměřeny paprskem PVO.

Po sankcích bude turecko pravděpodobně na tom hodně špatně a bude mít velké problémy s Kurdy. Ruce pryč od nich dá i Evropa a tak se sesypají jako domeček z karet. Bylo prý v plánu realizovat rozpad Turecka na menší státy. Putin by Turky chránil, ale po tomto incidentu od nich dá ruce pryč a práce na rozpadu může pokračovat.

342496

29.11.2015 6:27

RE: Pěkně si to hlupáci turci zavařili

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 342496

Poslední věta je zajímavá úvaha a nemusíme chodit daleko. Osud Ukrajiny a Polska, které se stále vzhlíží v jeho velkém Polsku.

342499

30.11.2015 16:03

RE: Pěkně si to hlupáci turci zavařili, jenže..

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 342496

muter Merkel nehodlá přerušit kooperaci s musulmanama v Turecku, která se táhne od předminulého století, že...
a to je fatální problém..
a poveze jim miliardy EUR a nikdo neví na co..
..ostatně vstup Turecka do EU znamená její naprostý konec..

342565

29.11.2015 12:02

Bude / nebudevojna?

prasiatko 46.?.?.?

Veľké vojnové konflikty okrem dlhodobých príprav a zákulisných akcii sú aj dôsledkom domino efektu. V tomto prípade by to mohlo vyzerať aj takto:
1. Turecko zostrelí nejaké ruské vojenské lietadlo
2. RF uvalí v reakcii na toto komplexné embargo na Turecko
3. Turci v reakci nato uzavrú (zakážu) plavbu ruským lodiam cez Bospor a Dardanely

V tomto bode sa už ako v šachu dostávame do situácie, keď je možné len krajné riešenie. Buď mierové urovnanie sporov na konferencii cez sprostredkovateľa/ov, alebo vojna...
O víťazovi by som nepochyboval, ale úžiny v rukách Rusov, dobytí Istanbul - to by nakoplo aj USA či Izrael vstúpiť do konfliktu a s našou civilizáciou by bolo Amen...

342509

29.11.2015 20:55

RE: Bude / nebudevojna?

dub 94.?.?.?

Reakce na 342509

pak by si turek nasral do bot ještě víc, protože podle mezinárodní smouvy, staré už pomalu sto let, nic takového udělat nesmí.
a pokud by tak učinil, nastává varianta oprávněné obrany. a s největší pravděpodobností by to bylo i se souhlasem osn.

jinak trocha humoru - rusové by pak mohli použít taktiku "izraelců" a nárokovat si cařihrad a kus byzance, jako své právoplatné historické území. a na rozdíl od icíků by to byla i pravda[smích]

342529

29.11.2015 15:00

no to nam ten pan nerekl vlastne nic noveho,

arbitr 194.?.?.?

ono se jich uz v ameronovinach vyjadrilo proti Turkum hodne, ale nezapomente, proc vlastne byli Turci pritazeni do Nata, musite jit dost daleko zpet do historie, ale je to zajimave cteni, ovsem vetsina z toho je v angline, takze, je to na nejakem dobrakovi aby to prelozil a napsal.

Osobne jsem dost prekvapeny jak se z Turecka stal (pred sundanim Suchoje) Rusky skorospojenec, pravda je, ze do tedka jsem se Turky nezabyval, takze bylo pro mne prekvapeni o rusko-turecke atomove elektrarne, a treba rusacich slunicich se v istambulu.

Ale urcite verim tomu ze to Turci (a aj rekove) hrajou na obe strany oni ti lidi z Levantske oblasti jsou vsichni ponekud pokriveni. (prosim zadne diskuze co je a co neni Levanta).

Trosku ale skutecne jen trosku lituji skopcaky, kteri si pred 50? lety nasrali s Tureckymi popelari a.k. gastarbeitery do bot, a ted nevi ci se boji se k Turkum postavit celem.

Osobne nevim je li Merklova byvala ostdeutsche tak mazana, ci takova krava, ale jak rika Milous Zemanojc cas to ukaze.

Pokud by se melo vylucovat, tak mimo Erdogana by se nemelo zapominat na plesouna s rovnatky - naseho svazackeho cinovnika Sobotku, ktery ve svem panickem strachu ze by se musel jednou treba zivit nejakou praci misto tluchubovani v padlamentu, prodava nas vsecky komukoliv muze

ono je toh dost o cem jeste psat, ale musim si skocit na pivo..

342516

29.11.2015 17:10

RE: no to nam ten pan nerekl vlastne nic noveho,

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 342516

Němci a Turci. není to tak dávno co Erdogan navštivil Německo a jeho výroky byly předzvestí dneška.

342522

29.11.2015 19:55

Proc nefunguje dobre EU ani NATO ????????????????????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Myslenky-idee - mohou byt dobre a tak to bylo i s komunismem nebo demokracii, ale
co se stane pote je pak katastrofa. I u nas by mohl socialismus byt uspesny, pokud se nedostali do vedeni darebaci, ale lide cestni a poctivi. Stalo se to, ze nejprve uzka skupina, ktera zakryvala, ze jejich jedinym cilem rychle zbohatnout a tak likvidovali kazdeho, kdo chtel jednat cestne.Postupne tak ziskali vetsinu a tak to bylo i s EU.
Vzpomenme kolik namitek meli nekteri pro ukvapene prijeti Recka,Bulharska,Rumunska baltskych statu a vysledek je ten, za na tyto zeme ostatni zeme doplaceji a nyni nakonec pristoupi i to Turecko.
Je asi zakonite, ze vyhravaji ti, co maji velke huby a ti cestni radeji mlci.
Kdyby nase vlada za neco stala, tak by nemohla souhlasit s prijetim Turecka do EU
a prosadit i omezeni, aby vsechny staty NATO rucily za bezpecnost Turecka, i kdyby vrazdili Kurdy jako pred minulym stoletim Armeny anebo nicili letadla.
USA ale potrebuji takove co maji spinave ruce -maslo na hlave - jako tomu bylo i u nas-Stbaci si chvalili, ze takovi jsou pro ne nejspolehlivejsi- rika se tomu vyderactvi
nejhorsi bylo, ze tito darebaci pak podmazavali Stbaky a tak je to i v
dnesni demokracii.

342526

29.11.2015 22:13

RE: Proc nefunguje dobre EU ani NATO ????????????????????

Atlantis 5.?.?.?

Reakce na 342526

Jednodušeji:
NATO=oficiální armáda USA + území a kanonenfutr (zadarmo) ostatních členů.
EU=nástroj USA a pro ožebračení a zotročení evropských zemí
IS=neoficiální armáda USA.
TURECKO=člen NATO, podporuje IS, a za chvíli i EU.
Od 1. ledna bude bezvízový styk, takže čekejte legální přísun vrahounů IS s tureckými pasy.
Už víte kde jsme ? Ano přesně tam.
NATO a EU opustíme leda tak nohama napřed.
Jo a spočítejte si jaký krátký čas to zabralo se tam dostat.

Někde jsem četl že tyhle Vánoce budou v ČR pravděpodobně poslední.
A vše tomu opravdu nasvědčuje.
Buď budeme muset slavit už jen ramadan nebo už nám nezůstanou ani naše hlavy, nebo shoříme v nukleárním ohni (asi nejlepší varianta).
Díky NATO a hlavně díky EU.
[naštvaný]

342536

29.11.2015 21:47

Turci se chtějí stát hlavní zemí islamistů

Annna 90.?.?.?

Dělají to šikovně. Protože se schovávají v NATO a naoko spolupracují se Západem, a také mají vládu pevné ruky, mají šance naplňovat cíle své vlastní imperiální politiky. Je to vyčůraná taktika, která se teď naplno odkopává. A ti hňupi z EU jim chtějí ještě platit a brát od nich imigranty navíc k těm, co se sem už přivalili. Ti neschopní - nebo lépe řečeno všehoschopní EU Brusel představitelé jsou idioti, že si myslí, že cokoli Turecko za ně zařídí. Leda je bude mít v hrsti.[bliji]

342535

1.12.2015 0:34

RE: Turci se chtějí stát hlavní zemí islamistů

vvv 184.?.?.?

Reakce na 342535

No dobre, ale zase se dostavam k tomu: proc je Nemecko konecne nehodi pod autobus? Nekdo tady rekl, ze Merkel je vydirana. Urcite neco takoveho v tom je. Turci otevrene podoporuji IS, je cim dal vic kompromitovano na vsech stranach, a ona jim mermo moci chce dat miliony, a privest je do EU?!!? Ta baba je ve krizku neciho hledi.

342587

2.12.2015 18:09

Bývalý a bývalí ...

mihulka 80.?.?.?

Je to opravdu zajímavé a současně podnětné. Bývalí generalové, USA, NATO a podobných spolků, vždy, zároveň s odchodem z funkce, nabývají téměř až normálního, přímo civilního, " rozumu." - Nu a když ne přímo rozumu, tak je alespoň opouští strach. Když už ne z nikoho jiného, tak alespoň ze sebe sama. Jak toho, napříště a v " personalistice " využít ?" Toť tedy otázka.

342644

2.12.2015 20:50

RE: Bývalý a bývalí ...

dub 94.?.?.?

Reakce na 342644

generál jen přípravuje na plánovanou strategii zmrdů.

západ ví, že není schopen přímý globální konflitk s ruskem ustát. takže salámovou metodou se bude rusko pokoušet oslabit všemi možnými způsoby, včetně zatažení do konfliktu blízko jeho hranic. a když nevyšla ukrajina, je na řadě turecko. a je ještě ideálnější, díky své velikosti, síle a regionální povaze daného konfliktu (řecko by nejpsíš nezůstalo stranou, jendak kvůli dlouhodobým sporům s tureckem, jednak proto, že jelita by válkou a destrukcí "vyřešila" a zamaskovala skutečnou povahu sociálně-ekonomické situace v zemi.

takže v případě vypuknutí války mezi ruskem a tureckem nechá západ turecko na holičkách, a bude ho zásobovat jen válečným materiálem.
nemožnost vojenské pomoci zdůvodní a) při aktivaci článku 5 je třeba jednohlasného souhlasu členských zemí nato. a toho dosaženo nebude, říše si zajistí, aby nějaká z kolonií reagovala patřičným způsobem, a velkým kandidátem na tuto roli je naše loutková vláda, a po tom rozhovoru s assadem v čt a ve sračkometech fantatisky nevídaných reakcích komentátorů je to ještě zjevnější, taková přípravička.
b) s odůvodněním, že nato je obranný pakt a nemůže tedy podporovat stát financující a podporující terorismus.
takže turecko v tom bude ponecháno samo a páníčkové budu slintat blahem, jak jim jdou kšefty a jak se soupeří hezky vzájemně oslabují (silné rusko vadí západu, silné turecko jako mohamedánský stát vadí izraeli).

no a pak by následovala klasika á la druhá světová.
kdyby vyhrávalo turecko, dojde k zázračenému prozření západu, teror neteror, a opětovnému zjištění, že turci jsou jejich bratři ve zbrani a náto má závazky, přidání se na stranu turecka a drang nach osten.
v případě, že by vyhrávali rusové (téměř jisté), tak až by viděli, že už se ruská armáda blíží "berlínu", prohlásili by, že "západ byl vždy věrným strategickým spojencem ruska", obzvláště v boji s terorismem a za demokracii, náhle by se stali spojenci a zahájili vojenské akce proti turecku, aby se při dělení tureckého medvěda mohli zúčastnit též.
nic by je to nestálo (naopak by silně vydělali na válečných dodávkách) a u porcovacího stolu by si dřepli do prvních lavic - obehraná klasika.

takže jestli jsou turci dost blbý, aby toto nepochopili, tak bude cařihrad a byzanc opět slovanský...

342651

4.12.2015 6:39

Metody a salamy ...

favela 113.?.?.?

Reakce na 342651

Spolupracuji az do te Doby nez Nekdo veme ten Salam a vomlati ho Nekomu vo Hlavu , hlava i Nehlava , metoda Nemetoda...V Ukrajine krajinne krajeni nevyslo a Krajeci zacali byt sami ukrajovany ,a navic jeste i sama boule a potom v Syrii, se objevila z toho vseho z cista Jasna
Nova Metoda "Chodi Salam okolo nedivej se Neho , Kdo se na nej koukne toho Salam ...Vybouchne, /mam dojem ,ze si to ten ruskej pilot prizavinil sam, pisou ,ze poslal doprovodny stihacky napred/..Novej Krajec se chysta s moc velkym Salamem-Gigantem na dalsi Salam Aleikum a jen ciha na svou Prilezitost jako Kocka ciha na Mysku, a ktera nekraji ,ale rovnou sezere . Pokracovani v Krajeni tak nebude nejlehci, nebot Salam byl predtim Zmrazen az na kost..Neco Rupne, ponevadz hra Salame z Pytle ven neni pro Citlivky, kterym hori koudel ze samyho Pizlani Salamu do kterych jim nic nebylo. Porcovani fasirky a mixovani s prichuti tureckyho medu bude pomerne lehka zalezitost ,pac se semlela ochotne sama uz predem ,na padrt anzto neni a nikdy nebyla medvedi utrhacne povahy..Jednohlasne souhlasne salamovani se muze odehrat hlasovanim Podvodu ,nebot jejich touha po salamu muze prevazit..ale Boule budou Bolet ve vsech Pripadech..a vetsi.. I sama Ficka Terorismu se muze stat ze Sluzky obeti Rozparovace Jacka /coz je jasny jako Facka , pri jejich Hladovosti na salamove Pokroutky/, kterej ma NATO Nuz daleko vetsi ,nez je samotnej Salam, i s dobrou Strategickou polohou u pece...Kdyz sou v Syrii je to alah a k bar a kdyz sou v EU je to alah k baru....a na Madagaskaru vypustime paru...
Zakladni otazka je : Salam ,ci Nesalam a kterym smerem... Mozna se usalasit v Dare-SALLAM daleko na tom kopecku v Africe a bez uzenarskych vyrobku. Ale preriznutim Salamu a kdyz ...Vypeceme-li z tulene Sadlo, bude na trista let Zradlo.. muze necekane oslabit Rusofoby nejen v okoli Byzantsky Cernyho More..jak bylo jiz spekulativne Zmineno..

342721

Příspěvků: 14

29.11. 02:38 F&T  Pěkně si to hlupáci turci zavařili
29.11. 06:27 Jacob  RE: Pěkně si to hlupáci turci zavařili
30.11. 16:03 JanaJ  RE: Pěkně si to hlupáci turci zavařili, jenže..
29.11. 12:02 prasiatko  Bude / nebudevojna?
29.11. 20:55 dub  RE: Bude / nebudevojna?
29.11. 15:00 arbitr  no to nam ten pan nerekl vlastne nic noveho,
29.11. 17:10 Jacob  RE: no to nam ten pan nerekl vlastne nic noveho,
29.11. 19:55  Proc nefunguje dobre EU ani NATO ????????????????????
29.11. 22:13 Atlantis  RE: Proc nefunguje dobre EU ani NATO ????????????????????
29.11. 21:47 Annna  Turci se chtějí stát hlavní zemí islamistů
01.12. 00:34 vvv  RE: Turci se chtějí stát hlavní zemí islamistů
02.12. 18:09 mihulka  Bývalý a bývalí ...
02.12. 20:50 dub  RE: Bývalý a bývalí ...
04.12. 06:39 favela  Metody a salamy ...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 6

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,72 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 258,99 Kč
1 unce stříbra
557,29 Kč
Bitcoin
736 708,69 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 294