Diskuze k článku

EPA a Monsanto vždy věděly, že Round-up je smrtelně jedovatý

Příspěvků 12

14.10.2015 1:17

Tak me napadlo

Satanist 173.?.?.?

jakej je rozdil mezi Monsanto modifikovanejma plodinama plny jedu pro zivot a zdravi cloveka velice nebezpecny ktery Monsanto produkuje a dodava spotrebitelum i kdyz v Monsantu maj znalosti a dukazy, ze jejich product ma za nasledky tak tezky nemoce na ktery lidi umiraj v celym svete nebo lagrem za a po 2WW za jehoz plotem lidi umirali hlady ? Nezaslouzej si vrazi z Monsanta kteri jsou zodpovedni za tezky nemoce a smrt milionu lidi na cely planete za takovy swinstva ktery pro profit tak drze propagujou a vnucujou celymu svetu trest nejvyssi ? [naštvaný]

340646

14.10.2015 8:03

RE: Tak me napadlo

tartus 109.?.?.?

Reakce na 340646

ak zrovnavas dosledky produktov monsata a hroz WW2 tak vedz, ze obaja hriesnici zatial dostali rovnaky trest, tudiz obrovske zisky a moc. nakoniec za tym stoja tie iste osoby.

340652

14.10.2015 19:25

RE: Tak me napadlo

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 340652

Je fakt, ze z WW2 jisty osoby profitovali......, ale faktem tez zustava, ze po WW2 a pak jeste dlouho po Nuremberg trial se v Europe osoby z nichz nemalej pocet bylo pro kangaroo court scapegoats tez vesely a stavely ke zdi .

340669

15.10.2015 12:31

RE: Tak me napadlo

tartus 213.?.?.?

Reakce na 340669

Rovnalo jako u nás s mafiou si to odskakali len malé ryby. Velké si dělili svět.

340716

15.10.2015 0:17

RE: Tak me napadlo

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 340646

Tady jasne vydite co to je za zlocinno organisaci.Jsem presvedcen ze jejich akce jsou soucacisti vyvrazdeni tri ctvrtin lidstva. to uz se dnes nemusi dokazovat je to cerne na bilem kdyz nevrazdime lidi jakekoliv rasy ci barvy bombami vseho druhu tak je zabijime s herbicidy a dalsi shemikaliemi. Kdypak dostaneme odvaho rict a tak dost

340686

14.10.2015 12:14

Trocha z histórie GMO firiem:

pozorovateľ 82.?.?.?

Len pre predstavu s kým máme dočinenia:

Monsanto:

Stojí za množstvom veľmi nebezpečných chemikálií, z ktorých veľké množstvo bolo medzičasom celosvetovo zakázaných alebo sa ich zákaz požaduje:
- sacharin
- PCB (polychrómované bifenyly, spôsobujú neplodnosť)
- DDT (pesticíd, spôsobuje poruchy plodnosti a sex.orientácie)
- Agent Orange (Vientamci by o tom vedeli rozprávať...)
- hovädzí rastový hormón (spôsobuje hnisavé zápaly u dobytka, takže je nutné následne u zvierat aplikovať veľké množstvá antibiotík)
- plasty
- Glyfosát (pesticíd, pravdepodobne rakovinotvorný)
- GMO rastliny obohatené o gén na produkciu Bt-toxínu
atď...

ako kuriozita by sa dalo spomenúť, že Monsanto bol jeden z hlavných korporátnych participantov na projekte Manhattan (a zrejme aj vďaka tomuto projektu tak veľmi zbohatli a vybudovali úzke vzťahy s americkou vládou)

BASF a Bayer

Sú to nástupcovské firmy, ktoré vznikli premenovaním a rozdelením pôvodnej nemeckej firmy IG Farben. Jej najznámejším produktom bol nechvalne známy insekticíd Cyklon B, ktorý sa používal v nacistickom nemecku v koncentračných táboroch k popravám väzňov. IG Farben intenzívne spolupracoval s Hitlerovským režimom, po vojne sa proti firme viedlo vyšetrovanie z vojnových zločinov, ale napokon namiesto zrušenia bola firma iba rozdelená na 4 menšie spoločnosti a zmenila si názov. Pôvodní šéfovia boli Norimberským tribunálom odsúdení na niekoľko rokov väzenia, ale po prepustení sa vrátili na vedúce pozície nástupcovských firiem

Takže tak...

340657

14.10.2015 12:30

RE: Trocha z histórie GMO firiem:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 340657

Podle

http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/chapter_02.htm

mela americka pobocka IG Farben 11 reditelu (Board of Directors), z toho bylo 6 Americanu (mj. Paul Warburg, Walter Teagle a C. E. Mitchel / vsichni FED New York, H.A. Metz / Bank of Manhattan, W.E. Weiss / Sterling Products) a 6 Nemcu.

Zajimave je, ze az na C. Bosche (Ford Motors) byli vsichni Nemci z teto rady odsouzeni v Norimberku, ale ani jeden z Americanu.... Dalsi dukaz, ze dejiny tvori (prekrucuji) vitezove - nebo ti, kdo si mohou veskerou spravedlnost a pravo koupit a nebo maji mocne pratele.. je to dnes snad jinak ? (Monsanto, Bush, Blair, Albright, Rice, Havel (restituce podle Benesovych dekretu zabaveneho majetku) a dalsi.

340660

14.10.2015 12:18

Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...

pozorovateľ 82.?.?.?

LOBISTA SPOLOČNOSTI MONSANTO TVRDIL, ŽE HERBICÍD JE MOŽNÉ BEZPEČNE VYPIŤ, AVŠAK PREDVIESŤ TO ODMIETOL

27. marec 2015

http://www.niejetotak.sk/lobista-spolocnosti-monsanto-tvrdil-ze-herbicid-je-mozne-bezpecne-vypit-avsak-predviest-to-odmietol/

Lobista spoločnosti Monsanto Dr. Patrick Moore, ktorý počas televízneho rozhovoru pre francúzsky televízny kanál Canal+ tvrdil, že herbicíd Roundup je pre ľudí bezpečný a to dokonca aj v prípade jeho vypitia, následnú ponuku moderátora na vypitie poháru herbicídu odmietol.

Patrick Moore moderátorovi povedal, že glyfosát, čo je aktívna zložka v herbicíde spoločnosti Monsanto, nie je príčinou zvýšeného výskytu rakoviny v Argentíne.

“Môžete vypiť celý liter a neublíži vám to,” povedal.

Avšak keď mu následne na to reportér povedal, že má pripravený pohár herbicídu a ponúkol mu ho, Moore následne ponuku odmietol so slovami: “Nie, nie som hlúpy.”

“Takže je to nebezpečné?” spýtal sa reportér.

“Pre ľudí to nie je nebezpečné,” odpovedal Moore, pričom argumentoval ľuďmi, ktorí sa mali pokúšať o spáchanie samovraždy tým, že vypili Roundup, avšak ich pokusy o zabitie sa zlyhali.

Moderátor sa ho potom ešte raz opýtal, či je pripravený vypiť pohár glyfosátu, načo Moore odpovedal “Nie, nie som idiot”.

Následne po tejto konfrontácii zo štúdia odišiel, pričom pri odchode označil moderátora za blbca.
Extrait : Bientôt dans vos assiettes… – Interview de Patrick Moore

Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC), ktorá je súčasťou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) minulý týždeň klasifikovaný široko používaný herbicíd glyfosát ako “pravdepodobný karcinogén pre človeka.”

340658

14.10.2015 22:34

RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 340658

Som proti politike Monsanto, avšak ten moderátorský kúsok bol prehnaný. Možno tak sa opýtať raz s určitou nadsádzkou.
Je fakt, že chemikália nemusela priamo výrazne poškodiť, ale tiež nemusela mať pozitívny efekt, nebolo treba riskovať vedľajšie účinky, s ktorými by sa poniektorý človek mohol vyrovnať, ak by išlo o jednorazovú expozíciu. Takže ten moderátor bol hlúpy, v podstate chytal za slovo.
Problém je skôr v testoch malých ale trvalých expozícií vrátane situácií, kedy je človek oslabený, alebo prichádza do kontaktu s ďalšími látkami, kde sa účinky môžu kumulovať, alebo kombinovať. Zistiť také niečo nebýva objektívne jednoduché.
Napríklad jedovatosť/karcinogenita DDT prášku, podobne aj PCB sa zistila v oboch prípadoch asi zhruba po 50 rokoch.

340681

15.10.2015 0:46

RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 340681

>Takže ten moderátor bol hlúpy, v podstate chytal za slovo.

Už ten tvůj nick napovídá mnohé. To máš podle toho pražského hampejzu s telefony na stolcích? I v dobách nedávno minulých tam provozovaly svoji živnost lehké děvy, které jako to Monsanto si s šířením nákaz žádné starosti nedělaly. A jako ony, i Monsanto má jak vidno své pasáky. [bliji]

340687

15.10.2015 0:58

RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...

dub 89.?.?.?

Reakce na 340681

ne, moderátor byl zcela v pořádku, ten zmrd opakovaně hlásal, že je to neškodný a dá se to pít.
a pak odmítl své žvásty dokázat činem.
čímž jasně potvrdil, že lže.
a to neokecáte, ani kdybyste se tím sprchoval každý ráno dvakrát a modlil se k tomu.
slaboduché je vaše tvrzení.

340688

14.10.2015 12:21

z knižky Doba Jedová II

pozorovateľ 82.?.?.?

krátke zhrnutie zaujímavých bodov z kapitoly o GMO:

...s GMO je spojených veľa kontroverzií a rôzne štúdie dokazujúce buď ich škodlivosť alebo naopak ich neškodnosť.
...spomínajú napr. fakt, že hospodárske zvieratá nechcú jesť GMO potravu a ak majú na výber, preferujú prirodzené rastliny.
...spomínajú sa rôzne informácie o toxicite na pečeň, obličky, pankreas alebo reprodukciu.
...podkapitola sa venuje Bt toxínu v GMO kukurici, ktorý funguje ako insekticíd proti škodcom. Na rozdiel od klasického postrekovaného pesticídu, ktorý mohol zmyť dážď a likvidovalo ho slnečné žiarenie, GMO verzia má pesticídom presiaknutú celú rastlinu. Bt toxín bol identifikovaný v krvi 93% tehotných žien na univerzite v Quebecu.
...myši kŕmené GMO kukuricou vykazovali množstvo imunologických anomálií, nadmernú produkciu zápalových cytokínov. Taktiež mali symptómy otravy pečene a obličiek.
...testy s vodným kôrovcom Daphnia ukázali, že pri kŕmení GMO kukuricou žili kratšie a zároveń kládli menej vajíčok.
...ďalej spomínajú problémy poľnohospodárov z Indie, ktorí majú problém s pretrvávajúcim svrbením a vyrážkami po kontakte s GMO rastlinami.
...tiež spomínajú prípady, keď miestny dobytok ochorel alebo uhynul hneď na druhý deň po tom čo sa pásol na pokosenom GMO poli.
...zdôrazňujú, že v USA je cez 93% sóje, kukurice a repky olejnej pestovaných z GMO plodín a pokiaľ na výrobku nie je napísané "100% USDA Organic", jedná sa zaručene o GMO plodiny.

340659

Příspěvků: 12

14.10. 01:17 Satanist  Tak me napadlo
14.10. 08:03 tartus  RE: Tak me napadlo
14.10. 19:25 Satanist  RE: Tak me napadlo
15.10. 12:31 tartus  RE: Tak me napadlo
15.10. 00:17 lindsay  RE: Tak me napadlo
14.10. 12:14 pozorovateľ  Trocha z histórie GMO firiem:
14.10. 12:30  RE: Trocha z histórie GMO firiem:
14.10. 12:18 pozorovateľ  Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...
14.10. 22:34 ppppp  RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...
15.10. 00:46  RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...
15.10. 00:58 dub  RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...
14.10. 12:21 pozorovateľ  z knižky Doba Jedová II

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 0

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 18

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
699 820,87 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 236