Diskuze k článku

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Příspěvků 122

16.8.2003 2:16

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Lide obecne jsou v zasade primitivove. Kdyz primitiva nakrmite, date mu vyhovujici a pokud mozno nenarocnou (nadenickou) praci, nejake to sexualni vyziti a jednou rocne dovolenou, muzete se spolehnout, ze nejaka politika a filosofie ho zajimat nebude. Nebude k tomu mit prazadny duvod. Vzdyt je mu prece bez toho tak dobre.

Nekteri lide jsou si toho moc dobre vedomi a umi vyse recene dokonale vyuzit ke svym ziskum (at jiz jakehokoli druhu). Spolecnost se pak dostava do stavu nekde mezi Huxleyovskou a Orwellovskou vizi. V obou pripadech je to vsak system, kde se premysleni o filosofickych, politickych a predevsim lidskych zalezitostech stava nenosenym, nepohodlnym a posleze i trestanym.

Lide maji odedavna jednen velky handicap. Na to, aby zili jako zvirata jsou prilis inteligentni, na to, aby zili jako lide zase prilis hloupi.

18112

16.8.2003 4:01

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18112

Po vasem velice peknem prispevku me nezbyva nic nic jineho
pane Jasky nez se oprat vas, jak vyuzivate svuj volny cas ?
Ja vim, ze je to otazka na telo, ale reknete me, kteremu oboru
lidske filosofie, ci umeni nasich generaci se venujete.
Mate zajem o filosofii antickou ? Davate prednost filosofii
novoveku ? Ktery smer v umeni vas zajima nejvice ? Holdujete
literature moderni, ci se oddavate dilum nasich klasiku ?

Proste, kde berete ty vase krasne vise ????????

18116

16.8.2003 9:13

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18112

Vidím to inak:

Človek sa začína zaoberať filozofiou až vtedy, keď je najedený a v teple. Takže zblbnúť človeka nie je až tak jednoduché a určite to vyžaduje nemalé investície. (Nie, že by neboli k dispozícii.) A treba začínať odmala. (Čo sa deje.)

Avšak nie je tu žiadna Orwellovská vízia. Nik nezakazuje kupovať knihy. Nik netrestá za ich čítanie.

18136

16.8.2003 9:17

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18136

Souhlas

18137

16.8.2003 11:08

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 18136

>Človek sa začína zaoberať filozofiou až vtedy, keď je najedený a v teple. Takže zblbnúť človeka nie je až tak jednoduché a určite to vyžaduje nemalé investície. (Nie, že by neboli k dispozícii.) A treba začínať odmala. (Čo sa deje.)

Ano, kdyz drive pri nadbytku casu clovek nemel co delat a tak casto premyslel. Dnes se situace trosicku meni. Diky obrovske nadprodukci jsou k dispozici jine zpusoby, jak travit volny cas bez premysleni. Zabavni a sportovni strediska, filmova produkce, pocitacove hry, video, televize, pece o sve krasne telo, nakupovani... Je toho tolik co dava moznost vyuzit pasivnim zpusobem sveho volneho casu jinak nez k premysleni. Mnohem vice nez by bylo zdravo. Divne, ale kupodivu to funguje. A kdyz se z toho navic stane moda, spolecensky trend, pak sbohem filosofie, sbohem zdravy rozume.

Chcete-li ovladat spolecnost, pak v pripade, ze jsou lide v nouzi, dejte jim praci a moznost obzivy. Pokud toto maji a nevi co s volnym casem dejte jim prilezitosti, jak se tohoto volneho casu zbavit nejakym vhodnym zpusobem. Premysleni neni ten vhodny zpusob. Nic tim neziskate a jeste se mohou lide zacit ptat co mate vlastne v planu a proc delate to co delate. Dejte jim ale zabavu, neco, jak se poradne "vyzit", zabit cas. Vydelate a jeste udrzite lidi pekne v pasivni nevedomosti. (Huxleyovska vize)

Oblbnout lidi neni zas az tak tezke kdyz vite jak na to. Sledoval jste ten humbuk kolem Ceskeho snu? Staci par pitomych letacku a jedna velka papirova stena a zmanipulujete tisice. Co pak asi dokazi lide, kteri usmernuji massmedia...

>Avšak nie je tu žiadna Orwellovská vízia. Nik nezakazuje kupovať knihy. Nik netrestá za ich čítanie.

Zatim. V dobach minulych tech pripadu bylo mnoho. Zakazane knihy (a jejich cteni) byly za komunistu, nacistu... ono se to drive nebo pozdeji vrati...

18138

17.8.2003 10:35

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18138

Že ľud potrebuje chlieb a hry, toho sa držal už Caligula. Ja by som to videl tak, že niektorí ľudia skrátka chcú byť (naj)múdrejší, iným stačí, že majú svoj názor. Čo sa týka príležitosti byť múdrejším, je to lepšie ako kedykoľvek predtým. Toto isté však platí aj o možnosti byť baveným. Je toľko možností pobaviť sa...
...väčšina ľudí si vyberie zábavku.

Osobne neviem posúdiť, či je pre niekoho v USA prínosom, aby bolo obyvateľstvo pasívne. Som skôr skeptický, pretože to považujem za kontraproduktívne.

18201

17.8.2003 12:45

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 18201

>Osobne neviem posúdiť, či je pre niekoho v USA prínosom, aby bolo obyvateľstvo pasívne. Som skôr skeptický, pretože to považujem za kontraproduktívne.

Vy jste mne nepochopil, mozna jsem myslenku spatne formuloval. Zkusim to rici takto:

Pasivita obecne neni cilem. Je dulezite, aby lide byli aktivni v technicke, ekonomicke a farmaceuticke/lekarske scene. Pasivita je dulezita co se tyka spolecenskych, politickych a filosofickych oblasti, cemuz tamni media (v USA) velice napomahaji. K tomu, aby byl clovek dobry strojni inzenyr, dobry lekar nepotrebuje ono celkove povedomi. K tomu abyste mohl byt filosof ci politolog to povedomi vsak potrebujete. Pro tyto cinnosti je obecny prehled nejdulezitejsi, na zbytek Vam postaci zdravy rozum a schopnost uvazovat.

Tento stav (podpora technicke vzdelanosti na ukor vzdelanosti humanitni - muzete namitnout, ze se tam take studuji humanitni obory, ale bez onoho povedomi to ma pramaly smysl) byl pravdepodobne cileny. V USA jsou technicti a lekarsti odbornici, kteri nemaji ve svete obdoby. Chybi vsak filosofove a i vliv umeni je tam mensi, nez jinde. Lekar se nemusi ptat, jaky politicky vyznam ma jeho prace. Pro vetsinu filosofu je naopak toto zasadni - kladou otazky a casto je jim to osudne.

Sokrates byl narcen z toho, ze kazi mladez. Velice obecne narceni, ktere nebylo nikterak podlozene, ale stacilo k tomu, aby byl donucen spachat sebevrazdu. Dnes misto ovnineni z mravokazstvi mame obvineni z terorismu a antisemitismu. Jsou opet zcela nepodlozena a maji za cil jen jedno. Umlcet ty, kteri se moc nahlas ptaji.

A verte, ze ekonomicky je mnohem produktivnejsi tichy programator, nez ukecany filosof. Takze k cemu ty filosofy vlastne podporovat kdyz chcete neco vydelat?

18205

17.8.2003 19:39

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18205

Pane Jánský,

filosofové v USA nechybí - je jich pouze málo, jsou většinou soustředěni v různých think tanks a, ruku na srdce, kolik znáte současných filosofů francouzských, jejichž učení je mezi lidem nasloucháno? Situace ve světě je obdobná, filosofie jako společensky uznávaná a oceňovaná disciplína dnes nemá na růžích ustláno. Mnoho filosofů se ale politikou vůbec nezabývá a vliv umění že je zde (USA) menší než jinde? Jinde, kde? Příklady?

Na to, aby se ozýval o Iráku, nemusí být člověk filosofem a problém Iráku filosofickou otázkou v pravém slova smyslu ani není - jde spíše o problém zneužití moci a tudíž problém státně-kriminální. Nepřekvapilo by mě sice, kdyby domýšliví autoři irácké invaze považovali své temné plány a zoufalou okupační strategii za filosofií - to jsme ale zpátky u úpadku vzdělání...

Bylo by rovněž omylem považovat Vašeho tichého programátora za nějakou antithesi filosofa - konkrétně mezi programátory je nesmírné množství tvůrčích osobností se širokým záběrem, zcestovalých a ve filosofii života zběhlách jistě mnohem více, než většina ukecaných nebo upsaných filosofů - profesionálů...

Jsem ale ochoten uvěřit víc tomu, že v případě filosofie je její současná ztráta vlivu na společnost hlavně dopadem její hmatatelné nezpeněžitelnosti, než že by se jednalo o nějakou cílenou kampaň za účelem umlčení svědomí národa ze strany mocných...

18224

17.8.2003 19:41

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18224

Oprava - Janský, musím to po sobě aspoň jednou přečíst... [pláč]

18225

18.8.2003 7:11

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18205

...aj ja som to mohol povedať trochu inak:

Nepovažujem za filozofiu len to, čo sa prednáša na príslušných kurzoch, ale aj to, čo formuje lifestyle každého človeka. Čiže istú vnútornú zmysluplnosť života každého jedinca.

Že programátor má vyšší ekonomický prínos, ako človek, zaoberajúci sa filozofovaním je prirodzené, myslel som však, že problém je v tom, že sa programátor filozofiou nezaoberá (na svojej úrovni vzdelania), čo si myslím, že nie je celkom pravda. Vravíte, že filozofia a kultúra majú nižší vplyv, než by mali mať. Ja si myslím, že je to aj tým, že sú do značnej miery odtrhnuté od reality priemerného človeka.
Je napríklad všeobecne známe, že aby človek docenil umenie post moderny, musí byť k tomuto vychovaný.

Ľudia však túžia po estetične, ktoré sa však prejavuje gýčmi. Aj to rovnako v umení, ako v lifestyle. Všimnite si, koľko potulných ezoterikov, samozvaných mistikov a podobných týpkov, sa pohybuje po svete a za svoj nulový spoločenský prínos si necháva platiť (pričom verím, že v USA dosť štedro, u nás menej).

Samozrejme uznávam váš argument o všeobecnom rozhľade. Len by som si ho dovolil doplniť, že aj mnoho technicky vzdelaných ľudí, si hľadá ešte inú oblasť vzdelania ako hobby. Problém by skôr mohol byť u nižších "kádrov". Doteraz to možno tak nevadilo, ale keďže v súčasnej dobe sa zvyšuje dopyt po ľuďoch vysokoškolsky vzdelaných (na to, čo v minulosti stačila stredná škola, dnes treba PhD), tak aj viac ľuďom je takéto vzdelanie poskytované. V Amerike, v triednej spoločnosti (a povedzme si to rovno, v elitárskej spoločnosti), sa tento problém prejaví najmarkantnejšie. Ale stále si myslím, že tú šancu má v podstate každý. Ak by na sebe pracoval dostatočne tvrdo, určite by získal dosť.

18258

18.8.2003 15:15

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18258

S výjimkou třetí věty od konce, souhlasím...

18281

23.8.2003 12:24

komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Kyslik 67.?.?.?

Reakce na 18201

je zrejme ze tymto clankom to bdele monitorovacie oko Ceky-NKVD komisar Murt Kohn Dzerzinsky je zrejme velmi podrazdeny a teraz to murt sa hrozne zagitovalo a pouca a pouca az (cenzurovano - osobni nadavky) ako obvykle..

18550

23.8.2003 23:25

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18550

Naozaj pôsobím tak podráždene? Kyslík, mávajúc nepodpísaným výtlačkom Nového zákona, Bohu prisahám, ako tu stojím, že nie som podráždený.

...na druhej strane som vždy rád, keď maníka, ako ty môžem čo-to poučiť. Pretože verím, že ani maník, ako ty ešte nie je pre tento svet ceľkom stratený a je možné ho napraviť, spraviť lepším, múdrejším, rozhľadenejším, bez záťaže xenofóbie, paranoje, prograduálnej schyzofrénie a ischiasu.

18574

25.8.2003 18:19

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 18574

Poslouchaj, vičdoktor Murt,

Když tady chtěj poučovat Kyslíka ("...na druhej strane som vždy rád, keď maníka, ako ty môžem čo-to poučiť"[mrknutí jedním okem], tak by neměli psát "schyzofrénie" s tvrdým "y". Vypadaj potom jak negramotnej akademik Matěj Brodský nebo Mikin.

18645

25.8.2003 21:35

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18645

To je zajimave, po precteni padesati prispevku
pana Taborskeho neni ani jeden prispevek o ani
jednom clovekovi, ci skupine lidi positivni. Positivni
jsou jen o nem samem. Z psychologie kazdy vi, ze
deti si mysli, ze jsou stredem toho to sveta ve
vekumezi 3 az 5 rokem. Povazuji se v tomto obdobi
za nejchytrejsi a nejrozumensi. Zda se, ze nas pan
Taborsky s toho obdobi jeste nevyrostl. A to ma
pred sebou jeste pubertu.
Ten to ma v zivote tezke. To bude jeste facek v
zivote. Ale co se da delat, on si to zaslouzi.
Gramotny akademik matej

18657

26.8.2003 2:22

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 18657

>Z psychologie kazdy vi, ze deti si mysli, ze jsou stredem tohoto sveta ve veku mezi 3 az 5 rokem. Povazuji se v tomto obdobi za nejchytrejsi a nejrozumensi.

To by mne pak docela zajimalo v jakem pak vyznamu Vy chapete tu Vasi, v posledni dobe pomerne casto se vyskytujici, umyslnou sebektiriku. [velký smích]

18670

26.8.2003 2:56

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18670

Pane Jansky, vam bych to asi tezko vysvetlil. Vzdyt vy nejste schopny pochopit ani udalost 9/11, nejste schopny pochopit
souvislosti stretu civilizaci mezi Islamem a zapadnim svetem.
Vy tady melete dokola a dokolecka primitivni komunistickou
ideologii, bez jakekoliv intelectualni nadstavby. Onanite se
filosiofii a politikou a vite o tom min nez treba pan Stepan
ci Malvarinka. Ver te me za techto poznanych skutecnosti o
vasem vzdelani je to moc tezke. Vy jste fundovany na rovine
adekvatni tak panu Taborskemu, Nohejlovi ci Albertovi. S nema
si muzete pekne popovidat. No a snad pridejme k tomu pana
Juchelka, ten rovnez ma vsechno co se deje kolem neho popletene. Jo, a zapomel jsem na ty politicke veliciny jako je
pan Malvarinek a samozrejme Pelisek.
Prihlaste se do nejakeho kursu obecne politiky. Jak vim existuje v CR mnoho kursu treti university. Potom tady vase
prispevky nebudou trapne a ja nemusim posilat kopie vasich
"intelektualnich prispevku" v originale ci v prekladu mojim
pratelum pro zasmani.


18674

26.8.2003 13:18

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 18674

To je pekne, vazne se prekonavate! Mate jeste neco?

18692

16.8.2003 15:56

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18136

Nekazte panu Janskemu radost.On na to prijde taky. On si
jiste za dlouhych zimnich veceru precte zaklady psychologie
a tam narazi na MASLOW trojuhelnik, kde se dozvi ze v
zebricku lidskych hiearchii je personalni development
to jest education a filosofie az na poslednim miste. Az ma
vsechno ostatni zajistene.


18152

16.8.2003 19:05

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Honza (USA) 65.?.?.?

Reakce na 18152

Jeste k tomu trojuhelniku pana Maslowa. V jednom dopise priteli Blaise Pascal pise ze "...konecne mam trochu penez abych si mohl koupit knihy ktere potrebuji. Jestli mne neco zustane, koupim si neco k jidlu."

18165

17.8.2003 2:12

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 18136

"Nik nezakazuje kupovať knihy. Nik netrestá za ich čítanie."

Jenom za jejich vydávání.

18184

17.8.2003 9:06

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Barták acegi (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 18136

Že nikdo nezakazuje kupovat knihy? To opravdu ne, v případě "závadnosti" nesmějí být ve rozvinuté demokracii ČR vůbec distribuovány... Nevím jak na Slovensku, ale tady byl vydavatel Hitlerova Mein Kampfu (na internetu jednoduše nelaznete jeho kompletní přepis v češtině) odsouzen za "propagaci hnutí směřujících k potlačení..." Krucinál, mám PRÁVO si to přečíst. Ne nejsem nácek - dokonce mám od nich rozseklou palici, neb se mi nelíbilo že v hospodě hajlovali, ale co je tohle za svobodu, když se mi někdo (byť neštěstí ne politik) ZASE snaží dávat klapky na oči a tvrdí, že je to pro moje dobro...

18199

16.8.2003 6:24

Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vládno

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

> Pak se jeden student zeptá: "Procˇ?" "Teˇzˇká odpoveˇdˇ," >rˇíkám. "CIA a korporace vládnou ve sveˇteˇ tvrdou rukou.
-----------------------------------
Skoda, ze pani profesorka neni profesorkou historie nebo politologie.
Pak by vedela neco o tom, jak byla vlada Salvatora Allendeho prolezla komunisty a jejich sovetskymi a kubanskymi poradci.
Take by treba neco vedela neco o tom, kam vedl podobny vyvoj v zemich vychodni Evropy.
Skoda..... Hlavne pro jeji studenty. Misto kursu svetove literatury, ktery by jim nejspis jen prospel, dostavaji rychlokurs komunistickych lzi..........

18122

16.8.2003 17:03

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Silencer 213.?.?.?

Reakce na 18122

Jasne rumajzliku a CIA jsou sbor dobrovolnych a skvelych lidi, kteri usiluji o demokracii, trestaji vsechny spatne lidi a zasazuji se o mir na celem svete.
Mikine, ty si opravdu upadl na hlavicku z vanicky.

18158

17.8.2003 4:55

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 18158

>Jasne rumajzliku a CIA jsou sbor dobrovolnych a skvelych >lidi,
>kteri usiluji o demokracii, trestaji vsechny spatne lidi a
>zasazuji se o mir na celem svete.
>Mikine, ty si opravdu upadl na hlavicku z vanicky.
----------------------
CIA je ustredni zpravodajska sluzba demokraticke zeme. Soude podle toho, co o ni prohlasuji jeji odpurci, dela svou praci opravdu dobre.
O te hlavicce a vanicce jsi byl clovicku informovan od KGB, GRU nebo snad STAZI ?

18191

18.8.2003 11:01

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Grovik 213.?.?.?

Reakce na 18191

o tom jaka je CIA dobrocina organizace muze uvazovat jen clovek ktery nema o takovych vecech nejmensi zdani.
Ono totiz neni nic dvoubarevne. I v KGB a v STB byli lidi kteri to mysleli dobre. Nikoho nemlatili a snazili se o normalni praci tajne sluzby. Stejne jako byli i jinde.
Stejne tak byli v CIA lide kteri to delali pro svou zem. Bohuzel jsou posledni dobou nejspis v mensine.. hlavne proto ze hlavni politicke sily se snazi CIA manipulovat.
Priklad Chile je jednim z dukazu toho jak se CIA snazila dostat pod svuj vliv Jihoamericke staty. On je totiz rozdil mezi poradcem a svrzenim vlady. Nakone poradce si kazdy vybira sam. Svrzeni vlady je podle mne zlocin [mrknutí jedním okem] ale to nekterym lidem nedojde ani kdyby jim tu vladu svrhli na hlavu.

18269

18.8.2003 17:28

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 18269

>Nakonec, poradce si kazdy vybira sam
----------------
Ano, to vybira. Ti poradci ktere si vybral soudruh Allende byli ze Sovetskeho Svazu a Kuby.
Soude z hospodarskych vysledku obou zemi, to nebyli zrovna experti na ekonomiku. [smích]
Tito panove tam cvicili tajnou policii a snazili se zatocit s odbory autodopravcu, ktere byly zrovna ve stavce.
Predstava, ze by marxisticka vlada v Chile usporadala po kompletnim prevzeti moci znovu svobodne volby a jeji tajna policie by jen prihlizela, je dosti silena........
Je ovsem pravdou, ze si pak obcane Chile museli na odstoupeni Pinocheta a dalsi svobodne volby pockat jeste vice jak deset let.
Deset let diktatury je dlouha doba. Pokud neni clovek treba Kubanec.
Nebo Cech..... [mrknutí jedním okem]

18287

16.8.2003 8:43

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Problém s podobnými články je ten, že i když osahují hodně polopravd, jsou natolik pravdivé a zárověň dlouhé, že je na konkrétní věci těžké v rámci příležitostné diskuze reagovat. Chybí chuť a čas. Nicméně...

Souhlasím s autorkou, že studenti v USA přicházejí na vysoké školy většinou nedostatečně připraveni. Základní kámen úrazu ale vidím v ubohé úrovni středního vzdělání. Kvalita vzdělání na vysokých školách není špatná, ale v systému, kdy často jde o to, vystudovat s co nejmenšími náklady a tudíž s co nejmenším počtem studovaných předmětů, je pak opakovaní látky, kterou si měl student osvojit již na střední škole, skutečným problémem a všechny výtky které autorka v tomto směru uvádí, jsou z velké části oprávněné...

Na druhé straně ani s vysokoškolským vzděláním to někdy není lehké. Moje žena se nedávno hlásila na graduate school - postgraduální studium, jehož výsledkem je mistrovský titul, či jak se tomu v ČR dnes říká... Součástí přihlášky na různé školy byla také třístránková esej na téma "proč jsem si vybrala tuto profesi, jak si představuji svůj přínos po ukončení studia", apd. Jelikož žena znala několik lidí, kteří se na podobnou školu hlásili a posléze dostali, získala od nich kopie jejich esejí, aby věděla, jak vypadá "úspěšná" práce. Přiznám se, že jsem byl po přečtění těchto "veleděl" zhrozen. Nejenže jsme nic z těchto prací nepoužili, byli jsme zhrozeni neuvěřitelně mizernou slohovou a myšlenkovou úrovní těchto výtvorů, včetně angličtiny (from native speakers), které by v bývalé ČSSR nebyly přijatelné ani na většině středních škol. Pomohl jsem po této zkušenosti ženě napsat esej zcela originální a když jsme ji pak ukázali děkanovi alma mater mojí ženy (od něhož potřebovala doporučující dopis), chtěl si esej ponechat jako vzor pro ostatní studenty a překypoval superlativy, když tvrdil, že se jedná o nejlepší přijímací esej, jakou kdy v životě, jako člen přijímací komise, četl (jedna z nejlepších soukromých livberálních škol v USA). Věřil jsem mu každé slovo - respektive, nebyl jsem překvapen... [pláč]

Je nutno zdůrazanit, že se jedná o profesi zdravotnickou - žena (a autoři výše zmíněných hrůz) je RN (sestra) na špičkovém CTICU (cardio-thoracic intensive care unit) a psaní esejí rozhodně nepatří mezi silné stránky zdravotníků - není to od nich vyžadováno... Na druhé straně je těžké si představit evropského studenta s jakýmkoliv vysokoškolským vzděláním, který by nebyl schopen napsat něco lepšího, než naprosto zoufalé práce, které jsem četl (pan Brodský je proti nim Šejkspír a Plato v jedné osobě - vážně). Abych celou věc patřičně zkomplikoval - kvalita vzdělání a expertíza mé ženy v oboru zase naprosto převyšuje úrověň této profese nejen v Evropě, ale i ve světě. Zde opět má autorka pravdu - všechny obory dohánějí závažné nedostatky ze středních škol na vysoké, ale i s tímto handicapem jsou technické předměty většinou bezproblémové a na vysoké úrovni - sem patří i lékaři a inženýři, apd. Studenti humanitních oborů (pokračování)

18130

16.8.2003 8:57

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18130

(pokračování) jsou většinou hodně pozadu za svými evropskými kolegy a ke snížení rozdílu dochází až při postgraduálním studiu... Američané, kteří začnou mít nabývání nových vědomostí rádi, nejen na základě šance lepšího zaměstnání, jsou stejní, jako vzdělaní lidé kdekoliv ve světě a mnozí kritikové amerických "hlupáků" (o které není v ČR nouze) by byli šokováni, kdyby věděli kolik hloupě vypadajících Američanů má znalosti, které mnohonásobně převyšují úrověn jejich kritiků. Celá záležitost je určitě více komplikovaná a jistě by se dal použít jiný příklad než Chile - už jenom proto, aby nám zde illumináti typu pana Mikina a Brodského nevyskočili z kůže, ale jinak popis a závěry autorky sedí, i když s ní rozdhodně nesdílím její nejčernější vize.

18134

16.8.2003 14:31

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

K.M. mnop_k2 (zavináč) hotmail (tečka) com 80.?.?.?

Reakce na 18134

"Penize prijdou az na PRVNIM miste", jak to kdysi rekl Vaclav Klaus. Ten problem zacina jiz tam, ze vysokoskolsky profesor ma jen zlomek prijmu uspesneho obchodnika s realitami, nebo cimkoli jinym. A to ne jenom v USA, ale i v CR.

18145

16.8.2003 15:05

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 18134

>mnozí kritikové amerických "hlupáků" (o které není v ČR nouze) by byli šokováni, kdyby věděli kolik hloupě vypadajících Američanů má znalosti, které mnohonásobně převyšují úrověn jejich kritiků

Znalosti je mnoho druhu. V USA maji vedci a specialiste o svem poli pusobnosi asi nejlepsi znalosti na svete. Jeden moudry cesky filosof (ted si nevspominam na jmeno), mam takovy dojem ze profesi biolog, rikal:

"Desi me predstava, ze porad vim cim dal tim vice o stale uzsi oblasti jevu a mohu skoncit tak, ze budu vedet uplne vsechno o nicem."

Timto smerem dnesni vzdelani smeruje. V USA mozna vice nez kde jinde, ale je to obecny trend moderni doby.

Jiste, vsude jsou vyjimky, i v USA, ale je pomerne hodne pravdive, ze celkove povedomi o tom, co se kolem deje Americane nemaji (az na vyjimky, kterych je tam mene nez jinde ve svete). Mozna nekteri maji spoustu znalosti, ale nemaji poneti, co si s nimi pocit, kam je zaradit. A to je ten hlavni problem.

18147

16.8.2003 18:55

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18147

Pane Jánský,

Mozna nekteri maji spoustu znalosti, ale nemaji poneti, co si s nimi pocit, kam je zaradit. A to je ten hlavni problem.

Ne, to nemám na mysli. Ti co mají spoustu znalosti je určitě zařadit umí - problém je v tom, že třeba lékaři v USA mají tyto vědomosti hlavně ve svém oboru a neumějí se dobře orientovat v dějepisu, zeměpisu, literatuře, apd., kdežto evropský lékař bude mít dostačující znalosti ve svém oboru a navíc bude poměrně dobře vzdělán i v ostatních, výše uvedených disciplínách...
Jinými slovy, vysoce a úzce specializované univerzitní vzdělání vs. klasické universitní vzdělání - specializace na solidním všeobecném základě...

18163

16.8.2003 17:02

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 18134

To jste napsal pane Juchelka dobre. Celkova uroven vzdelani se pak navic promitne v ekonomice patricne zeme.
Ukrajinsky student, ktery zna nazpamet Pismo Tatany Oneginu se pravda muze divat pohrdave na sve americke kolegy, ale toho se nanazere..... [smích]
Skoda, ze jste to nakonec pokazil tou poznamkou o mem udajnem vyskakovani z kuze. Z te tady podle me vyskakuje spise ta pani profesorka.
K velke skode svych studentu, kteri by se namisto fantasmagorii styl Rude Pravo asi radeji naucili neco o svetove literature..

18157

16.8.2003 19:43

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 18157

Vy tedy,Mikine,povazujete vseobecny prehled(k odbornemu vzdelani) za zbytecny,nedulezity,podradny a nepodstatny?

18167

17.8.2003 4:49

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 18167

>Vy tedy,Mikine,povazujete vseobecny prehled(k >odbornemu vzdelani)
>za zbytecny,nedulezity,podradny a nepodstatny?
----------------------
Naprosto ne, Ajo. Ta odborna stranka je ale podle me nejdulezitejsi.
Ostatne, to stredoskolske vzdelani v USA nad kterym se ta pani profesorka tak rozciluje, je podle statistik PISA na celkem slusnem prumeru. Horsi nez v Canade, ale lepsi nez treba v Nemecku.
Ja jsem z toho clanku nabyl pocit, ze si tahle profesorka plete uroven vzdelani mladych Americanu s ochotou souhlasit s jejimi ultralevicovymi nazory..... [smích]

18190

17.8.2003 20:35

RE: Jak jsem se dozvedela,ze jsem blbec z Evropy

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 18190


>----------------------
>Naprosto ne, Ajo. Ta odborna stranka je ale podle me
>nejdulezitejsi.
O tom neni pochyb.Ale i v tom je problem(mluvim o Quebecu).Vysoka nezamestnanost a pritom rada volnych mist(odbornych a ne nezbytne nutne typu-hledame atomoveho inzenyra).K dispozici na trhu prace jsou povetsinou general helpers.Jakoby by chybel nejaky meziclanek,neco jako byval za bolsevismu ucebni obor.


>Ostatne, to stredoskolske vzdelani v USA nad kterym se ta pani
>profesorka tak rozciluje, je podle statistik PISA na celkem
>slusnem prumeru. Horsi nez v Canade, ale lepsi nez treba v
>Nemecku.

>Ja jsem z toho clanku nabyl pocit, ze si tahle profesorka plete
>uroven vzdelani mladych Americanu s ochotou souhlasit s jejimi
>ultralevicovymi nazory..... [smích]

>
>

Nejsem si tak jista.
Vseobecny prehled a vedomosti proste chybi,at je osobni nazor pedagoga levicovy nebo pravicacky,ci nekde uprostred.
Setkala jsem se s vysokoskolsky vzdelanym clovekem(pedagog),ktery mi tvrdil,ze pravy uhel je 100 stupnu.Po kratke konverzaci,kdy jsem se ho snazila presvedcit, ze si to asi plete s bodem varu, mi sdelil,ze on studoval zde a ja v Cesku.Mel pravdu ...a od te doby jsem blb z Evropy.
Nechci tvrdit,ze je to jev naprosto bezny,ale.....

18231

16.8.2003 20:02

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18157

No dobře, děkuji, ale ta Chile v kontextu onoho článku skutečně nebyla tak důležitá, nebo ano? Mimochodem, pokud pijete víno, "objevil" jsem teď výborný chilský kabernet Santa Rita Reserva 2000 za pouhých $10. Pokud pijete víno, vřele doporučuji.

18169

17.8.2003 5:02

RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 18169

>No dobrˇe, deˇkuji, ale ta Chile v kontextu onoho cˇlánku >skutecˇneˇ
>nebyla tak du?lezˇitá, nebo ano?
-------------------
Myslim ze ano. Aspon to te pani profesorce zda se i po tech letech porad lezi v hlave. Vratila se k tomu v tom clanku nekolikrat. (Viz muj prispevek pro Aju)
--------------------
> Mimochodem, pokud pijete víno,
>"objevil" jsem tedˇ vy´borny´ chilsky´ kabernet Santa Rita >Reserva
>2000 za pouhy´ch $10. Pokud pijete víno, vrˇele >doporucˇuji.
-------------------
Souhlasim. Zda se mi, ze chilske cabernety nemaji konkurenci. A za tu cenu, nekupte to..... [smích]

18192

19.8.2003 18:45

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 18134

amerických
>"hlupáků" (o které není v ČR nouze) by byli šokováni, kdyby
>věděli kolik hloupě vypadajících Američanů má znalosti, které
>mnohonásobně převyšují úrověn jejich kritiků.
a hodne se jich z cr prestehovalo i sem-uz jste je vlastne spravne jmenoval!!!

Celá záležitost - už jenom proto, aby nám zde illumináti typu pana
>Mikina a Brodského nevyskočili z kůže,
>
tady jsou ti chlapci !!!!
opet z jew yorku stefan

18344

19.8.2003 23:39

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18344

Stepanku,
vzdy si to to chces rict napis pekne na necisto. To co jsi
napsal nedava zadny smysl. Vies.
No asi to je tim horkem, ze ano ? Ty jeden iluminate.

18364

20.8.2003 15:48

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 18364

To co jsi
>napsal nedava zadny smysl. Vies.
>No asi to je tim horkem, ze ano ? Ty jeden iluminate.
>

no, to jasne, ze to tobe nemuze davat zadny smysl, toto uz je vyssi mysleni a toho se ti nedostava.
z jew yorskych sutin zdravi stefan

18400

21.8.2003 2:16

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 18400

> toto uz je
>vyssi mysleni
>

ty si fandis [mrknutí jedním okem]

18431

21.8.2003 23:22

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 18431


>>
>
> ty si fandis [mrknutí jedním okem]
zdenulo,
my ostravaci rikama "lis cyp s tebou"!!
stefan

18481

22.8.2003 1:28

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 18481


>my ostravaci rikama "lis cyp s tebou"!!
>stefan
>
>

kdyby jsi byl rozeny Ostravak, tak nereknes liz cyp s Tebou, ale liz cyp Ty chuju, tak ti to rikam [mrknutí jedním okem]

18489

23.8.2003 12:08

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Lev 152.?.?.?

Reakce na 18489

Ja osobne se vice priklanim ke Stefanovi Zdenku. A je i svatou pravdou, ze neni Ostravak, jako Ostravak i kdyz je z Hornopolni

18549

24.8.2003 6:01

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 18549


>pravdou, ze neni Ostravak, jako Ostravak i kdyz je z Hornopolni

to je prave ten rozdil, Hornopolni a Horna Polna [vyplazený jazyk]

18588

20.8.2003 16:48

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 18364

>Stepanku,
Ty jeden iluminate.
>

matej, co to znamena???

18404

20.8.2003 18:49

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18404

Celá záležitost - už jenom proto, aby nám zde illumináti typu pana
>Mikina a Brodského nevyskočili z kůže,

XXXXXXXXXXXXXXX

Stepanku, to jsi napsal vcera ty sam. Ci uz jsi to od te doby zapomel ? Vis, ze ja ti nerozumim, ale snazim se moc.

18414

16.8.2003 14:42

Nemohli bychom

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 64.?.?.?

Reakce na 18130

tu práci Vaší ženy vidět? [mrknutí jedním okem]

18146

16.8.2003 18:24

RE: Nemohli bychom

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18146

Asi ano, ale raději bych asi počkal, až zda se dostane (dozví se to v lispopadu nebo v prosinci)... Zeptám se. [smích]

18162

16.8.2003 16:32

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

ruleta 80.?.?.?

Reakce na 18130

Takze Vase zena a Vy jste vlastne podvadeli, ze?...[smích][smích]

P.S nejak jsem se na prvni pokus netrefil

18156

19.8.2003 1:47

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

jura-p jura-p (zavináč) post (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 18130

Ano, autorka má pravdu v tom, že úroveň obecných znalostí studentů klesá. Vyvozuje z toho v duchu nejlepších levičáckých tradic ideologické závěry. Úroveň studentů všude na světě klesá také proto, že studentů přibývá. Ve chvíli, kdy každé dítě "vystuduje" střední školu a většina populace i školu vysokou musí klesnout úroveň školství pravě proto, aby tyto školy vystudovat mohly. Prostě proto, že úroveň školy nemůže být nastavena na IQ nadprůměrné, ale na průměrné nebo nižší. Když ještě navíc mají tak nekvalitně vzdělané učitele, kteří jsou schopni tak složitě věci (Lorenz říkal, že systém sociálních vztahů v lidské společnosti je nejsložitějším systémem ve vesmíru), jako jsou příčiny vývoje v Chile a vývoj vzdělanosti v USA vysvětlit zjednodušeně marxisticko-leninsky, přitom odskočit k Platonovi a navíc o tom napsat článek, který použije stejný ML výklad, tak se mizerné úrovni studentů nemůžeme divit. Nadějí zůstává, že ty děti se při používání počítačů dostanou k exaktnějším poznatkům, že si některé doplní své vzdělání studiem u jiných méně zaujatých učitelů nebo samostudiem. Možná se časem zamyslí i nad tím, že svět není takový, jak se jim snažila v hodinách marxismu autorka namluvit.

18303

16.8.2003 11:12

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 203.?.?.?

nadpis, ktery(zatim) inspiroval jen k nekolika zjedodusujicim zaverum.
Souhlas s nazorem ze stredni skoly ne vzdy(jak ktere) pripravi studenty dobre na universitu!
S clankem jako s vyhradou k urovni nekterych skol v USA, mozno souhlasit, mimochodem plati nejen pro USA, ale treba stejne zkusenosti z Australie.
Strucne shrnu stredni skolstvi z mist kde ziji( Sydney) pro Evropana nepochopitelne.
Do 10 tridy se nedeje nic! v 11 a 12 je to takovy fofr, ze rada zaku ma potize, nekteri to nezvladnou vubec!
Pro "cizince" nepochopitelne, proc to neni rozvrzeno v proporci od prvni tridy az k zaveru.
Celosvetove pak je zde vyhrada, ze stredni skoly nepripravuji studenty na universitu, jak by mely, takze prvni rok se university zbytecne zabyvaji opakovanim ci vyukou zakladu, misto nove latky! Tohle thema bylo jiz mnohokrat kritisovano!
"Strefovat" se jen do USA nepovazuji za vystihujicici problem.
Plati i pro uroven vzdelavani.
Kdo si da cas(a penize) a zabyva se timto spolecenstvim o cca300 millionech nazyvanem USA vice nez povrchne,nutne zjisti, ze tam je mozno nalezt temer VSECNO a skoro ve VSEM.
Vzdelanost nizkou i nejvyssi. Moralku taktez.
Po komunistickych rikankach bylo pro mnohe obcany z CSR po prijezdu do USA prekvapenim, jak puritansky a v jakem odrikani ( i materialnim ) dokazi neteri lide v USA zit! Pritom na konte penez dostatek!
Snazit se pochopit, ne smahem odsoudit je lepsi cestou k poznani a porozumeni!
Jen k clanku konkretne: nejen pani profesorka v clanku, ale opet celosvetove, rada lidi starsi generace si stezuje, kterak mladez jim pripada ponekud blba a nevzdelana, pokud se jedna o siri obecnych znalosti.
Jde samozrejme o to co budeme porovnavat[smích]
Ti stari moudri snadno prohraji v souboji o muziku, ktera clouma s mladezi, taktez o pocitacich a dalsich specialitach kde "blba" mladez dominuje.
Clanek ja osobne beru jako smutek pisatelky nad urovni nekterych znalosti jejich studentu, ne vsak jako odsouzeni vsech
God bless You
JM-Sydney

18139

16.8.2003 13:17

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

herbe 194.?.?.?

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
Milý pane Jansky,
skláním se nad Vaší reakcí v článku " Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze", je mi smutno z trendu, který jako mor otupuje i naše děti. Myslím nejen všeobecně - tedy i moje děti, které jsou na začátku kariery.

18140

17.8.2003 0:52

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18140

Lide maji odedavna jednen velky handicap. Na to, aby zili jako zvirata jsou prilis inteligentni, na to, aby zili jako lide zase prilis hloupi.

To pan Jansky vyjadril velmi trefne.

Milý pane Jansky,
skláním se nad Vaší reakcí v článku " Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze……"


Ja se k Vasemu nazoru pripojuji. Prispevky pana Janskeho jsou vzdy vecne a velmi vystizne.


[mrknutí jedním okem]

18180

16.8.2003 13:32

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

ruleta 80.?.?.?

Takze Vase zena a Vy jste vlastne podvadeli, ze?...[smích][smích]

18141

16.8.2003 18:14

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18141

Milý pane,

ne, nepodváděli jsme. Snažit se získat co nejrealističtější představu o tom, jak probíhá přijímací proces je (a měl by být) normální postup a součást přípravy na přijetí. Na internetu je několik míst, kde se lze podívat na příklady tzv. personal statement a nikdy nás nenapadlo něco z nich opsat. Jde o to, seznámit se s celkovým tónem, vyvarovat se zřejmých chyb, apd. Pokud narážíte na můj výrok "nepoužili", nešlo o to, něco z uvedených prací ukrást - životní zkušenosti mé ženy, která je immigrant, jako já, jsou většinou diametrálně odlišné od zkušenosti mnoha Američanů a těžko by se dalo něco z jejich soukromého života aplikovat na její - šlo o seznámit se s tím, jak vypadá práce, která byla součástí úspěšné přihlášky a pokud by se jednalo o něco vyjímečného, nechat se tím inspirovat... Pro mojí ženu nakonec nebyl problém její vlastní personal statement napsat tak, že mnohonásobně převyšoval úroveň "vzorů" a byl naprosto originální, což by byl v každém případě... Jsem ale rád, že se z mojeho obsáhlého komentáře zabýváte právě tou nejnepodstatnější věcí... [smích]

18161

16.8.2003 19:02

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

ruleta 80.?.?.?

Reakce na 18161

Nic sloziteho v tom nehldejte.Pouze se zamyslim nad timto cituji-(...),Pomohl jsem po této zkušenosti ženě napsat esej zcela originální'(...)...Takze ta "ubohost" ostatnich praci muze byt take dana tim, ze na nich nepracoval team odborniku..[smích]

btw pro moderatora-nejspise jsem to poslal nekolikrat tudiz staci kdyz to tu hodite pouze jednou...

18164

16.8.2003 20:55

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18164

No, myslím, že v tom hledáte něco složitého spíše Vy. O jakém týmu odborníků proboha mluvíte? Vám připadá divné, když se s Vámi Vaše žena (pokud nějakou máte) poradí o eseji potřebné k přijetí na školu? Nerozumím...

18172

17.8.2003 13:56

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

ruleta 80.?.?.?

Reakce na 18172

Poradit a pomoci napsat v tom je trochu rozdil..ale ja jsem to dal abych Vas trochu poskadlil proto ty smajliky...berte to s humorem.

18209

16.8.2003 14:02

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

....(pan Brodský je proti nim Šejkspír a Plato v jedné osobě - vážně ..........

Pane Juchelka, me neberte vazne, vite ja jsem se narodil blbem
blbem zustavam a blbem zustanu, aspon to me nechte .....
juchejte si s intelektualama a vzdelancama sobe rovnyma, jako
Stepan, Nohejl, Taborsky, Albert, Pelisek vy vite, ze na vas
nestacim v zadnem pripade
nezneuzivejte svoje nadprumerne vzdelani proti dusevnimu
mrzackovi jako jsem ja, jiste se nesmejete lidem na vozickach
tak se nesmejte taky me ........ dekuji za vsechny dusevne mene
vyvinute lidi

18143

16.8.2003 22:04

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18143

Pane Brodský,

Nemyslím si, že jste blb, ale vážně Vás také neberu - to ale není opravdu moje vina...

18174

17.8.2003 0:55

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18174

Pane Juchelka, me neberte vazne, vite ja jsem se narodil blbem
blbem zustavam a blbem zustanu, aspon to me nechte .....

mateji -- brodsky@shaw.ca

Pane Brodský,Nemyslím si, že jste blb, ale vážně Vás také neberu - to ale není opravdu moje vina...
Alex Juchelka -- alexj@xmission.com

Pane Juchelka, Vase vina to opravdu neni a neni to ani vina kohokoliv jineho, krome vlastnika tohoto presvedceni. Nevim proc mu berete jeho prani zustat blbem? Myslim, ze na tento pripad padne moudre prislovi: ”Kdo chce kam, pomozte mu tam”.

18181

17.8.2003 2:35

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský FCB (zavináč) ij (tečka) net 209.?.?.?

Reakce na 18143

Poslouchaj, Brodský, jim musel ten jejich mindrák vyžrat i ten zbytek šedé hmoty.

18186

16.8.2003 15:11

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 194.?.?.?

ja jsem se narodil blbem
blbem zustavam a blbem zustanu, aspon to me nechte .....

Pokud to tak je,vzít Vám tuto vlastnost je nadlidským úkolem....
[oči v sloup]

Ale nehažte flintu do žita : Zdravá sebereflexe je dobrý základ pro jakoukoli změnu...

18148

16.8.2003 16:05

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18148

je to tak pane Bily, uz me nezbyva jinak, nez tak zemrit
nemate vy, co by humanista nejakou moznost me pomoc ?

predstavte si tu obrovskou intelectualni silu, co je mezi vami vami jako jste vy, pan Taborsky, Jansky, Juchelka, Nohejl
Pelisek, Albert nejak spojit a zaslat me sem do Saskatoonu ?

18153

16.8.2003 15:36

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Jenom jedna vtipná poznámka o fašismu v Chile - kdyby na místě Ludvíka Lubrikanta Svobody byl Augusto Pinochet, dějiny ČR by mohli vypadat jinak. O ukázkové demokracii pod vedením soudruha Allendeho to byl docela dobrý vtip. Co se týče obsahu článku - co čekáte od společnosti, kde jsou idoly herci a mangeři? Ve společnosti, kde výkonové vědění znamená moc a peníze? Co čekáte od "národa" vzniklého z lůzy Evropy? Co si koupíte za znalost antické filozofie v porovnání s dobrou znalostí akciového trhu? Nedělejte si iluze, že v ČR je to lepší.

18150

17.8.2003 12:00

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18150

Jenom jedna vtipná poznámka o fašismu v Chile

Vy nejste zastánce skutečné demokracie? Nějak vám úplně uniká, že Allende byl skutečně zvolen svým lidem. Nebo uznáváte jenom americkou demokracii, která například zfalšováním důkazů vedla k válce v Iraku, tam chce nasilím nastolit demokacii svého stylu? A nebo ještě bez důkazů začla hned válku v Afganistánu, kterému nejen žádnou svobodu nepřinesla (Karazaj byl dosazen jako proamerický), ale celou zem, beztak zbídačelým obyvatelům, zničila a zamořila uranem. Vůbec vám nevadí, že dosazený Pinochet v Chile svým nástupem hromadně vraždil své oponeny?? V čem vy se tedy lišíte od komunistů, když chcete prosazovat jen takovou politiku, která zrovna vyhovuje lidem vašeho typu? Nazývejte věci pravým jménem, kdykoli se nerespektují názory většiny národa, tak to nemá nic společného s demokracií, naopak prosazování moci násilím, likvidace všech nepohodlných , je přece fašismus, takze nic vtipneho na tom absolutne nevidim.

18203

18.8.2003 7:12

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18203

Zvolený svojim ľudom bol aj Gottwald.

18259

18.8.2003 12:42

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18259

Zvolený svojim ľudom bol aj Gottwald.

To vim take, a podle meho to bylo v poradku. V poradku uz nebylo to, ze pak uz po 40 let nebyly zadne volby. Kazdou totalitni vladu, ktera se uz sveho lidu na nic nepta, lze pocitat za nasilnou vladu.

18272

18.8.2003 14:42

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Vašek vena (zavináč) volny (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 18150

Takže podle vás je zcela morální vraždit politické oponenty, pokud je to v zájmu tzv. demokracie (nebo spíš velkých peněz). Mě osobně se hnusí vraždění z jakýchkoliv důvodů. Od bolševiků až po fašisty. Všichni měly hodně špatné důvody ke svým špinavostem. V Moskvě i v W.D.C měly sami hodně špinavé ruce a ještě větší zrůdy obě velmoci podporovaly. Nebo si myslíte, že např. učitel, který chcípal na stadionu pana Pinocheta se cítil líp, než jeho kolega v Gulagu?

18279

18.8.2003 18:26

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18279

Nevim, jestli tahle otazka plati na me?

Ja jsem takoveho nikdy nic nenapsala a ani si neco takoveho nemyslim. Viz moji odpoved panu Mortovi, vyse nad vasim prispevkem. Nemuze jeden psat vzdycky uplne o vsem, to by uz nemohl delat nic jineho!!!
Pokud neznate stale nazory diskutera, tak s odsuzovanim nepospichejte.

18290

16.8.2003 16:06

zni to znepokojive

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 203.?.?.?

>Avšak nie je tu žiadna Orwellovská vízia. Nik nezakazuje kupovať knihy. Nik netrestá za ich čítanie.

Zatim. V dobach minulych tech pripadu bylo mnoho. Zakazane knihy (a jejich cteni) byly za komunistu, nacistu... ono se to drive nebo pozdeji vrati...
Jan Jansky --

ano- zatim nikdo nezakazuje, ale jistot, ze zakazovat nebude -NEVIDNO!
ZATIM neni jeste tak zle, zatim jeste existuji lide= v USA jako v Australii jako v CR jako vsude po svete, kteri penize az na PRVNIM miste nevidi[smích]
Pohlednete jinam nez do sveta businessu,
patrne neznate lidi ze sveta astronomie,
jedno zda z USA,CR ci Australie,
neznate z archeologie, neznate jina odvetvi,
kde lide moudri a ja rikam, ze nejlepsi mozky teto planety, jdou za necim jinym nez za penezi!
Nerikam ze nemuze byt hure,
rikam, ze jeste neni tak zle, jak to nekteri vidite.
God bles You
JM-Sydney

18154

16.8.2003 19:21

Podunkova univerzita

František Hrobařík 81.?.?.?

To je asi nejakej omyl ne? Jednak by to byla Podunkska, nikoliv Podunkova, protoze zadnej Podunk nebyl, a jednak to znamena neco jako "Vidlacka" univerzita. Kdyz jdete na tu stranku a kliknete si na Admissions, tak tam zadne nejsou. Davejte si bacha na zdroje pane Stwora. [zmaten]

18166

16.8.2003 20:26

Přiznávám se,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 24.?.?.?

Reakce na 18166

že jsem s tím měl také problémy (uvěřit, že něco takového existuje).

Nezdálo se mi to od první chvilky, ale zkuste si dát do Google podunk university. Mně to našlo přes 8000 odkazů. Aniž jsem je blíže studoval, přesvědčil mě ten počet.

18170

16.8.2003 20:50

RE: Přiznávám se,

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 18170

Autorka ve skutečnosti vyučuje na Edinboro University v Pennsylvánii a poznámka o Podunk University je zřejmě sebeironická (viz. Vidlákov...).

Pan Stwora, jistě v dobrém úmyslu (spekuluji), uvedl link na zjevně fiktivní Podunk University, poctivě vyhledanou na Google, jejíž pravý charakter se Vám okamžitě vyjeví poté, když, kliknete na mounted lacrosse link vpravo nahoře [mrknutí jedním okem]

18171

17.8.2003 1:27

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18170

Pane Stwora,

mam k tomuto clanku dulezitou pripominku. Jednou jste mi odpovedel na prispevek a omylem jste uvedl sloveso v muzskem rode (mohl to byt preklep). Pan Murt se toho hned chytil jako klíště, ze to je dukaz, ze nejsem zena, kdyz mi sam odpovidate jako muzi, ze to prece jako editor musite vedet. Vim, ze nejste jasnovidec, ale veřím, že je bernou mincí, jestli prispevovatel/ka pise v muzskem nebo zenskem rode. Ale tahle logika pro nektere radoby diskutery, kteri se tu chteji jen bavit a nikoliv diskutovat, neplati. Pan Valtr se v jednom prispevku domnival, ze byste to mel uvest na pravou miru, ze jsem žena.

Cestina ma ve slovesech zenskeho a muzskeho rodu zcela jasno (v anglictine z pouheho jmena anebo z pouheho slovesa to jasne vubec neni, proto se musi ve vete uvadet osobni zajmeno, ale pokud to je v prvni osobe, nevyplyva z toho rod, ten lze pochopit az z deje). Zmineni diskuteři, kteri se neumi nejenom vyjadrovat k veci, navic neznaji tu jednodussi a jednoznacnou ceskou gramatiku. Chci timto prispevkem jen poukazat nato, ze zrovna i na ne plati tento clanek.

18183

17.8.2003 10:53

RE: Přiznávám se,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18183

Tu vidíme príklad človeka, ktorý síce nič nevie, ale zato má svoj názor, akého som spomínal pánovi Jánskemu.

1. Malvarika má k článku dôležitú pripomienku, ohľadne svojej osoby, i keď v článku nie je spomenutá.
2. Sťažuje sa, že o ňom hovorím v mužskom rode, kvôli oslovovaniu moderátorom, čo je lož, pretože tento argument použil niekto iný. Ja Malvariku oslovujem v mužskom rode, kvôli jeho karme.
3. Aj keď doposial nik v tejto diskusii nedal reply na Malvariku, vadí mu, že sa k nemu nevyjadrujú k veci.
4. Je permanentne a hrubo offtopic.
5. Napriek môjmu návrhu, nech zašle fotografiu sa tak neudialo. (Nie, že by to bol dôkaz hocičoho. Stačí si zájsť na google, zadať kľúčové slovo a máte fotiek, koľko chcete).

Proste a jasne, pánko Malvarika, sú veci, ktoré neporiešite.

18202

17.8.2003 13:20

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18202

Napriek môjmu návrhu, nech zašle fotografiu sa tak neudialo. (Nie, že by to bol dôkaz hocičoho. Stačí si zájsť na google, zadať kľúčové slovo a máte fotiek, koľko chcete).

Pane karmický ponocný, Vy jste pernamentne a hrubě offtopic, já se zmiňovala o české gramatice (v tom je stejná i slovenština) , vy však neumíte neumíte nejen zásadní gramatiku, ale i číst, je to zřejmě proto, že si nemocensky myslíte o sobě, že přicházíte ze středověku.
A zazvonil zvonec a té hloupé diskuzi s vámi je konec.

18207

17.8.2003 18:45

RE: Prˇiznávám se,

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 18202

Zcela s Vami souhlasim, pane Murt.
My chlapi zijeme s zenskyma odjakziva. A ve vetsine pripadu je dokazeme od chlapu rozeznat. Vy tomu rikate "karma", ja zase nevidim v zurivosti malverikovskych prispevku pranic zenskeho......
Navic je zde fakt ze styl, gramatika a sloh techto prispevku je totozny se stylem osoby, ktera se zucastnila diskuse o valce v Iraku jako muz, pod mnoha nicky (vetsinou jako Mikin 2).
Hned po valce se tato osoba zahadne "vyparila", a uplne stejne prispevky se zacaly objevovat pod pseudonymy Malva, Erika, Malverika a Profesor Cimicky..... [mrknutí jedním okem]
Zkratka, s vyjimkou transvestitu se chlap za zenskou vydavat nedokaze. Howgh !!!

18222

18.8.2003 13:37

RE: Prˇiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18222

ktera se zucastnila diskuse o valce v Iraku jako muz, pod mnoha nicky (vetsinou jako Mikin 2).

PRO DISKUZNI FORUM:

tech podrazu jim neni nikdy dost. K Iraku jsem psala pod svym normalnim jmenem. NIKDY POD MIKIN 2. Mikinovi prispevky se mi natolik nelibi, ze nemam sebemensi duvod pouzivat jeho jmeno.
Profesor Cimicky jsem pouzila jednou, ale byl to vtip, ke kteremu mi tu nabada sama Aja, protoze profesor Cimicky je nejznamnejsi psychiatr, a ja psala v tom smyslu. Nemohu za to, ze tihleti diskuteri nemaji ani paru, kdo to je profesor Cimicky.
Sami si tady delaji stale blazny z druhych, ale skutecne legraci nerozumi.


Proto jeste pro Aju. Ja jsem vazne zalozena a nemohu si delat legraci s lidmi, kteri mi neustale napadaji a prekrucuji me prispevky a myslenky. Jinak Vas ujistuji, ze se normalne rada s inteligentnimi lidmi zasmeji, nejstem zadny skarohlid. Ale i ta legrace musi mit uroven. A to neni zdaleka tak snadne

18275

19.8.2003 9:52

RE: Prˇiznávám se,

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 18275

Malva! Vy ste nie vážne založený, ale vážne sexisticky založený, čo je rozdieľ (a to bez ohľadu na to, kto je vašim psychiatrom).

(Čo sa týka polymorfného maníka, podpisujúceho sa občas ako "mikin 2", tak podľa môjho skromného názoru si vybral takého označenie práve preto, že sa mu Mikinovi prispevky natolik nelibi.)

Takže, zhrňme to: Čo ste sa naučil v tejto spoločnosti??

18314

17.8.2003 21:58

RE: Přiznávám se,

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18202

Ja se k tomu rovnez pripojuji. Za asi dobrych 15 let jsem neslysel ani jednu zenu zde v Kanade ci v Cesku "vyjet"
tak hrube na homosexualy. Proste zeny je plne akceptovali.
V jednom svem prispevku "malvarinka" si na ne vyjela a velice
hrube az bych rekl vulgarne. Proto soudim, ze jde o "tvrdeho
muze", tvrdych zasad.
Ne hledat ten prispevek nebudu.

18236

17.8.2003 23:15

RE: Přiznávám se,

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 18183

Presto,ze se jedna o vazne a seriozni zalezitosti,neberte to vsechno tak vazne,az tragicky,Malveriko.Uz jsem vam to jednou rikala.
Jestli vam to pomuze,prohlasuji,ze jsem na 100% presvedcena,ze jste "holka" a je mi divne,ze muzska debatujici grupa ma o vasem pohlavi nejake pochybnosti.
To mate tak,"holek"je tu na foru malo a tak to "hochy"svadi k presvedceni,ze se nachazeji v ciste panskem klubu.
I pri servirovani "svetovych problemu",ktere se tu nevyresi(ale je dobre,ze se o nich mluvi),by vam trochu humoru neuskodilo,verte mi.[smích]

18239

18.8.2003 13:06

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18239

Presto,ze se jedna o vazne a seriozni zalezitosti,neberte to vsechno tak vazne,az tragicky,Malveriko.Uz jsem vam to jednou rikala.

Ajo, dekuji Vam. Zena zenu pozna, to je neoddiskutovatelny fakt. Bohuzel jsem tuto Vasi prvni poznamku necetla. Budu to nadale absolutne ignorovat, je to muzska jesitnost, ktera nemuze uznat zenu, ze by take debatovala v politice. A to vetsinou ziji na Zapada a uctu k zene nemaji. Nema cenu uz se o tom zminovat, ja jsem s e opravdu jednou nechala strhnout k neprimerene odpovedi, ktera mi neni vlastni, ale bylo to prave na hrube urazky na me. Psala jsem, ze mi mrzelo, ze jsem takto reagovala, nezaslouzi si vubec odpoved. Ja ale dobre vim co tim mini, mi chteji odradit od psani prispevku, protoze ten muj styl argumentu jim naprosto nevyhovuje. Ale to se jim nepodari.
Mohou mi byt s temi hloupostmi ukradeni.

Ajo, jenom pro Vas, davno uz nejsem holka a uz dost pamatuji.
Jeste jednou Vam dekuji. Kvuli jen nekolika diskuterum nema cenu dale tim ztracet nas cas.

P.S. Vase prispevky jsou kratke, ale velmi vystizne. Libi se mi.

Srdecne Vas zdravi
Malva


[mrknutí jedním okem]

18274

18.8.2003 15:09

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 18274

Paní Malvo,

chtěl bych předeslat, že mne nikdy ani ve snu nenapadlo, že byste nebyla žena. A mám dojem, že ani nikoho jiného z místní "mužské grupy" (kromě zdejšího triumblbátu a přidružených individuí). Žena se totiž vždycky pozná, tedy kromě těch zřejmých sekundárních znaků, podle toho, že jí chybí to mužské macho, které dělá z některých "mužů" naprosté blby.

Chtěl bych se ovšem důrazně ohradit proti Vašemu výroku, že žijete na Západě, kde "ješitní muži" nemají úctu k ženě. Právě na Západě! Nevšimla jste si nikdy, jak se prototyp mužnosti na Západě, kovboj s proklatě nízko zavěšenými kolty, při potkání s ženou výdycky dotkne prstem okraje stetsonu?

18280

18.8.2003 17:09

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18280

Pane Taborsky,

dekuji Vam za tento prispevek a omlouvam se, ze jsem vsechny muze na Zapade hodila do stejneho pytle. To urcite tak neni. Kvuli trem, kteri se tu chteji neustale bavit na cizi ucet, nemam pravo odsoudit vsechny, a ani jsem to samozrejme tak nemyslela. Platilo to jen tem 3 diskuterum, nikomu jinemu.Pokud jsem se spatne vyjadrila, tak se nejen Vam, ale vsem muzum, dzentlmanum, velmi omlouvam..

Zdravi Vas Malva

18284

18.8.2003 17:21

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 18284

Paní Malvo,

vyjádřila jste se dobře a naprosto není důvodu se za něco omlouvat. Já bych se měl omluvit, že jsem nedal za toho kovboje, který se jako na výraz ústy k ženě dotkne jedním prstu okraje klobouku, smajlík. Protože i to se dělá už jen v kovbojských filmech.

18286

18.8.2003 17:56

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18286

Pane Taborsky,

jeste maly dodatek. Asi jste pochopil, ze i ja ziji na Zapade, ale tam ja neziji. Takze osobni zkusenost s tim nemam, jenom z teto diskuze a naprosta vetsina diskutujicich je ke mne slusna. Nekteri nemusi me prispevky chapat, a na to maji pravo, ale zbytecne, krome zdejsiho zmineneho tria, neotravuji do nebe volajicimi hloupostmi.

18289

19.8.2003 4:02

RE: Přiznávám se,

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18284

Predstavte si pane malvariku, ze by tady ti tri diskuteri
nebyli, to by bylo nudne, co ??????????
Tak budte rad, ze vanm nekdo oponuje. Aspon vas to nuti k
tomu, ze musite o trosku vice premyslet, nebo to nemate rad ?
Vite, demokracie to je vlastne neustala debata. Ta ma vzdycky
koncit, az se obe strany navzajem zhodnou. Vam pane mavariku
to asi jeste nedoslo. Vy radeji misto neceho konstruktivniho
budete radeji nadavat tem trem diskuterum do nevychovancu.

18306

19.8.2003 14:46

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18306

PRO FORUM:

Tohle je vsechno strasne smesne. Matej tady arogantne pise, ze se s nami neda diskutovat. "Kam vitr, tam plast, to je jeho politika na tomto foru .". Pokazde tvrdi uplne neco jineho, podle toho co se mu hodi ci nehodi. Pokud jsou lide uplne na jine strane, tak se nikdy nedomluvi. Ja sem pisi proto, ze jsem o vecech, ktere tu pisi jednak presvedcena a jednak informovana. Ne abych se domlouvala s nekym, kdo diskutujiciho nerespektuje. To moje povinnost neni. Kdo se mi slusne na neco pta, jsem ochotna odpovidat a ne kazdemu ignorantovi a arogantnimu cloveku, ktery jenom provokuje.

18327

19.8.2003 15:07

RE: Přiznávám se,

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 18327

>jsem o vecech, ktere tu pisi jednak presvedcena a jednak informovana

To, že jste o věcech, které tu píšete přesvědčen vám jistě nikdo nebere, ale o vaši informovanosti by se dalo s úspěchem pochybovat.

A chcete-li slušnou otázku tady ji máte -

proč se vydáváte za ženu?

18331

19.8.2003 23:56

RE: Přiznávám se,

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 18331

Zeptam se,Milo,vas,abych se nemusela tazat kazdeho extra.Je to sice off topic,ale docela by me to zajimalo,kdyz uz se debata ubira trapne timhle smerem.
Nevzpominam si,kdo s tim prisel prvni-tusim,ze pan Murt.
Proc si myslite,ze je Malverika muzskej?

18369

20.8.2003 22:58

RE: Přiznávám se,

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 18327

Mily pane Malvariku z Malvarikova. Verte me, nebo ne, ja nejsem
ani ignorant a ani arogant. Tohle prohlaseni by me opravdu vazne,
dim velice vazne nastvalo. Ale ze to pisete vy, tak me to nevadi.
Dim jeste jednou, vubec nevadi. Nevadi me to od vas, nevadi me
to pana Peliska, co me nazval "starym kokotiskem" a nevadi me to
ze se na me tak diva i pan Taborsky, ta nase #1.
Toto prohlaseni berte prosim jako smerodatne. Byl bych docela
neprijemne prekvapen, kdyby vy, co se zastavate hromadneho vrazdeni skolnich deti v Israeli se o me positivne vyjadril.
Bylo by me to velice neprijemne. Ja mam a jiste budu stale mit
ciste lidske svedomi. Ja nepodporuji zadne vrahy jako vy.
Verte, ze mam husi kuzi po tele, kdyz ctu ty vase prispevky
o schalovani dalsich masovych vrazd nevinych lidi a prohlasovani
ze jste zena. Brrrrrrrrrr

18428

21.8.2003 14:05

RE: Přiznávám se,

Lev 205.?.?.?

Reakce na 18428

Mateji, ted nevime, na ktere strane, or ci strane jste a ve vasem svedomi te cistoty taktez hodne nemate - po precteni vasich prispevku.

18461

18.8.2003 17:45

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18280

Pane Taborsky,

jen maly dodatek. Ja sama na Zapade neziji, predeslym prispevkem jsem tedy minila jen to otravne zdejsi trio... [mrknutí jedním okem]

18288

18.8.2003 23:18

RE: Přiznávám se,

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 18274


>
>Ajo, jenom pro Vas, davno uz nejsem holka a uz dost pamatuji.
..ja taky ne.[smích]
>Jeste jednou Vam dekuji. Kvuli jen nekolika diskuterum nema cenu
>dale tim ztracet nas cas.
Nenechte se rozhazet.

>
>P.S. Vase prispevky jsou kratke, ale velmi vystizne. Libi se mi.

To je fakt,asi nejsem moc "ukecana".
Zdravi vas Aja-vterka

18295

18.8.2003 23:41

RE: Přiznávám se,

djb 194.?.?.?

Reakce na 18274

je to muzska jesitnost, ktera nemuze uznat zenu, ze by take debatovala v politice

V tom problem nebude. Napr. pochybnosti o Ajine pohlavi jsem zde nezahledl.
A kdy se jiz resi otazka tak "zasadniho" vyznamu, jako je Vase pohlavi, bych Vam taktne naznacil, ze pochybnosti nejsou jen u zmineneho tria a u Vasich odpurcu. Ja o vasem zenstvi pochybuji tez. Duvodem byla jedna bourliva diskuze, kde jste byla kymsi osocena a na to jste ostre reagovala, zhruba, tak ze na Vas mluvi sproste a navic jeste jako na zenu. Nevim, nikdy jsem nevidel, aby se nejaka zena po sprostem slove tak moc zacala ohanet svym zenstvim. Naopak prevleceni chlapi to delaji, neb se prevlekaji prave aby vzbuzovali ony interpohlavni sympatie a pak, nevychazi-li trik, zuri. Nu coz, ale. Prejete si zensky rod - budu Vas oslovovat jako zenu. Jelikoz asi neexistuje zpusob, jak to potvrdit ci vyvratit, smirte se s tim, ze u pochybujicich pochybnosti zustanou at budete bojovat jakkoli. Stejne je to zde zcela nepodstatne.

18297

19.8.2003 18:08

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18297

Napr. pochybnosti o Ajine pohlavi jsem zde nezahledl.

Aja píše většinou krátce, a ne tak intenzívně jako já, navíc jsou moje příspěvky pro zdejší židy velice provokativní a pro někoho mohou být kontroverzní. Takže tohle není žádné srovnání.

Jelikoz asi neexistuje zpusob, jak to potvrdit ci vyvratit, smirte se s tim, ze u pochybujicich pochybnosti zustanou at budete bojovat jakkoli. Stejne je to zde zcela nepodstatne.

Ano, pro vyjadřování mých názorů to je opravdu úplně nepodstatné. Naprosto mi stačí vědet, kdo já jsem a nepotřebuji nikomu nic dokazovat. Jsou to zlomyslní cizí lidé, a proto mám právo je ignorovat.
Dříve jsem si s některými z nich dokonce vyměnila i pár vtipných legrácek, ale už dávno to není směšné, ale jen vrcholně hloupé.
To, že někdy něco konstatuji, neznamená vůbec, že zuřím, tu radost jim už neudělám, oni přece pro mě absolutně nic neznamenají, proč bych si zrovna z nich měla něco dělat.
Naopak od lidí, třeba i oponentů, ale píšících fundovaně, jsem se tu dokonce v něčem poučila.

18342

20.8.2003 3:02

RE:PŘIPODOTKNUTí

Zdenek Matousek 24.?.?.?

Reakce na 18297

Duvodem byla jedna bourliva diskuze, kde jste byla kymsi osocena a na to jste ostre reagovala, zhruba, tak ze na Vas mluvi sproste a navic jeste jako na zenu. Nevim, nikdy jsem nevidel, aby se nejaka zena po sprostem slove tak moc zacala ohanet svym zenstvim.
----------------------------------------------------------------
Mám ten dojem, že jsem to byl já, kdo se první odvážil zapochybovat o pohlaví (hermafrodita) Malveriky, a tím sprostým slovem nebylo nic, co by se podobalo bukolickým termínům, které zhusta používají pánové Štefan a Peleška, kteří jí ale vůbec nevadí, spíše naopak. Byly to švejkovské, potažmo haškovské výrazy "poloprďoch" a "hnidopich", a ještě si vzpomínám, že se mě pan Murt ptal co to znamená. Ale spíš se domnívám, že tu reakci vyvolalo to, že jsem zpochybnil ten sexus pana(í) Malveriky, která, jak už bylo vícekrát zmíněno, svými názory a svým postojem, připomíná toho co se tady vyskytoval pod těmi různými pseudonymy. Ještě jednou, v tomhle případě nejde o pohlaví, ale podstatnější věci.[smích]

18378

18.8.2003 13:41

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Reakce na 18239

Mila Ajo,

jeste maly dodatek na Vas prispevek je mimo jine i na predesle strane (cervene)

18276

16.8.2003 21:36

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Josef 12.?.?.?

Tento clanek potvrzuje ceske prislovi, ze blbi maji stesti. Blbost Americany uchranila , ze nebyli schopni vymyslet ani cestu k socialismu a uchranili se tak ctyriceti letum cesty , aby zjistili , ze jsou dal od cile nez s cestou zacali. Kdyby byli v USA vsichni chytri jako v CR umite si predstavit , jak bychom to my, emigranti meli tezke zacinat?
Prave ze Ameriku drzi na spicce Cesi, bez nas by asi nevyhrali ani jeden hokejovy zapas, chybeli by jim vedecti pracovnici na universitach s elektronikou by byli take pozadu a nemeli by ani nejoblibenejsi a nejprodavanejsi pivo na svete - Budwaiser. Cesti koumaci jim dokonce poradili jak pristat na mesici - nafilmovat to v Hollywoodu atd. Takze vzdy neco spatneho je pro neco dobreho a obracene! Na priklad velke mnozstvi studovanych lidi v CR vede zase k nedostatku kvalitnich remeslniku a na manualni praci se musi dovazet lide z Ukrajiny, take v mnoha pripadech se stredoskolskym a vysokoskolskym vzdelanim. Osobne si lamu hlavu, jak je mozne, ze od roku 1946 dostavaji Americani kazdy rok nejakou Nobelovu cenu, at je to fysika, chemie, matematika nebo lekarsky objev. A jak je mozne, ze 80% novych leku na svetovem trhu jsou "Made in USA". Nemam to zatim potvrzene,stale to zkoumam, ale ve vsem hraji dulezitou roli cesti koumaci.

18173

18.8.2003 6:22

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jdouci kolem 202.?.?.?

Reakce na 18173

Dobry den,
1) nevim, kde jste vzal, ze v CR jsou vsichni chytri. Jedine tak vychytrali, to je holy fakt.
2) Nevim, myslim ze Ameriku drzi nad vodou nikoliv Cesi (ti tam stejne ve vetsine pripadech drhnou kina a supermarkety, vyjimky odpusti), nybrz Cinani a podobna namezdni sila.
3) Zkusil jste nekdy to vase "nejoblibenejsi a nejprodavanejsi pivo na svete"? Ja bohuzel ano a dlouho mi trvalo, nez jsem si spravil chutove poharky. Jsou to splasky na n-tou, dokonce horsi nez Carlsberg, a to uz je co rict.
4) Od te doby, co Nobelovu cenu za mir dostali Arafat a Mandela a jini podobni byli navrzeni, si nedelam o "Svedske akademii ved" zadne iluze.
5) "American components, Russian components, all made in Taiwan!"

18247

18.8.2003 16:51

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 18173

Jozef píše (mimo jiné):

"Osobne si lamu hlavu, jak je mozne, ze od roku 1946 dostavaji Americani kazdy rok nejakou Nobelovu cenu, at je to fysika, chemie, matematika nebo lekarsky objev. A jak je mozne, ze 80% novych leku na svetovem trhu jsou 'Made in USA'."

Jozef, přestaňte si lámat hlavu nebo se Vám něco stane. Podívejte se někam, odkud berete své hlavolamy a uvidíte, kolik Nobelovek dostalo USA díky imigrantům. Amerika vždycky ve velkém importovala mozky. Někdy dostáváme mozky zadarmo, jen za štempl do pasu, jako například z GB, kde tvrdě prosazují povinný odchod výzkumníků do důchodu.

Kolik je procent "made in USA" léčiv na světovém trhu, nevím. 80% mi připadá jako přání otcem myšlenky. Většina amerického farmaceutického výzkumu se už více než jedno desetiletí provádí v cizině. Je to tak mnohem levnější. Stejně tak nemalá část "amerických" léčiv se vyrábí v cizi licenci (Ciba, Merck, Bayer atd). A dokonce ne zanebatelné množství léčiv importujeme, přes desperátní snahu extrémně vlivné farmaceutické lobby, která se tomu snaží zabránit. A v současné bioteroristické hysterii jsme dokonce byli závislí na importu vakcín proti neštovicím a anthraxu!

Nechci naprosto snižovat úspěchy americké vědy, jsem v tomto směru v podstatě americký šovinista, jenom nejsem úplně blbej a furt mi ještě slouží smysly. Ale americké základní a střední školství americkou vědu vysloveně sabotuje - někdy mám dojem, že záměrně. Ubíjí nadání, iniciativu a samostatné myšlení. Co je nejhorší, vychovává destruktivně rovnostářskou, nevzdělanou, světově podprůměrnou populaci s vymytými mozky, snadno ovladatelnou a vhodnou pro práci u běžícího pásu - a v tom jsem přesvědčen, že záměrně.

18283

16.8.2003 23:31

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

karel karel4u (tečka) cz 64.?.?.?

Vazeni panove,
jak sama pani profesorka priznala tak jeji universita pripravuje stredni a nizzsi managery. To znamena ,ze to jsou lide kteri budou pracovat v lokalnim DMV nebo vest oddeleni v mistnim obecnim urade. Ona si prakticky styska ,ze tito lide se ne zajimaji (vazne nezajimaji )o obor v kterem ona ma PHD.Toto ovsem neznamena ,ze v USA jsou sami nevzdelani lide. Urcite university maji velmi extensivni filosoficky department,ovsem toto vzdelani je reservovano pro jedince kteri se o to to velmi seriozne zajimaji.Protoze jakmile zacnete za sk0lu platit hned se vam rozsviti co chcete studovat.vzdelani je velmi osemetna vec.Castokrat za vzdelani povazujeme schopnost opakovat myslenky ostatnich lidi a nebo schopnost napsat essay ktera nam umozni pristup .Soucasne vzdelani je ve vetsine pripadu ,viz tato universita, je na civilisovani lidi a to tak aby zvladli zakladni spolecenske zakony a nebyli nussance pro bohate. Je to neco jako hotelova skola ,kde vlastne uci dokonale sluhy.

18178

17.8.2003 5:11

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

karel karel4u (tečka) cz 198.?.?.?

Jak rekl jeden z nejvetsich Ceskych myslitelu "Jara Cimrman"
Ti kteri se sami povazuji za vzdelance a chlubi se svym vzdelanim ,jsou opravdu jen velkymi nevzdelanci.

18193

18.8.2003 10:07

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Zdenek Matousek 24.?.?.?

Reakce na 18193

Jak rekl jeden z nejvetsich Ceskych myslitelu "Jara Cimrman"
Ti kteri se sami povazuji za vzdelance a chlubi se svym vzdelanim ,jsou opravdu jen velkymi nevzdelanci´.
================================================================
Masaryk je nazýval "fouňové", a to byla osoba, myslím, jedna z nejpovolanějších. S tím vzděláním to je asi trochu komplikovanější. Do nás, a i do ostatních, žijících v dobách zářného socialismu, cpali spoustu zbytečností, na základních školách, gymnaziích, učilištích, stř. školách, vysokých školách, univerzitách a vlastně všude, kde se jen trošičku působilo pedagogicky a proto využili každou příležitost, aby cpali do lidí ty jejich bludy. Ale přesto si myslím, že základní škola, nám dala daleko víc, v porovnání s vědomostmi, ktere získal můj syn, absolvováním a dokončením tzv."High school" tady v Kanadě. To je ale pouze můj osobní názor, i když se mnohokrát shoduje se spoustou dalších. Takže to vzdělání je, samozřejmě, cíleno pro co nejlepší uplatnění vědomostí a znalostí každého jednotlivce. A pak je tu další otázka, zda jsou ti, které my považujem za polovzdělané a nevědoucí, opravdu všichni takoví, nebo se to my jenom domníváme. Kdyby bylo možné sestavit jakousi anketu, se stejnými otázkami a zeptat se stejného počtu lidí jak ve Státech, tak lidí doma, možná by to nebylo tak jednoznačné. Jestliže se někdo rozhodne, že chce dělat automechanika, cukráře, obuvníka či programátora, určitě mu moc nepomůže znalost kdy byla založena III.Komunisticá internacionála. Geografické znalosti bych ovšem očekával u většiny lidí, kteří absolvovali tu High school. A potom, každý má možnost, pokud má zájem se dovzdělat sám, jestliže si uvědomuje potřebu těchto znalostí. Mnohdy tomu tak je.

18265

17.8.2003 22:54

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pavel ntpng (zavináč) austarnet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Brodsky opet si projevil ukazku inteligence rovne reznickemu psovi

18238

18.8.2003 19:25

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

karel karel4u (zavináč) cz 152.?.?.?

Mily pane Matousek,
Jestli budete moci,prectete si zariovy casopis "Harper's.
Jakoby nahodou se tam zabyvaji prave timto problemem .A i kdyz to vetsina lidi tusi,hodne bude timto clankem objasneno.Clanek se jmenuje"Against school."

18292

19.8.2003 5:47

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Budemeli mluvit o inteligenci,tak,zadny diplom neni opravnene tvrzeni ,ze jste jeste inteligent,jen cas ukaze na Vasi praci ,jestli Vam to opravdu myslelo a nebo ne ,prikladem byl Churchil ,ktery udelal vsechno mozne ,aby Anglii zavedl do valky a nechal miroveho posla zavrit do blazince a potom do vezeni do konce jeho zivota ,byl vsemi povazovan avazen ,jako velice inteligentni politik ,ale postupem casu po vyhrane valce se jednou ve slabe chvilce tento starnouci politik v rozhovoru o druhe svetove valce nechal slyset poznamkou "omylem jsme zarizli jine prase" ,mel na mysli slang oznacujici ,ze vlastne znicenim Nemecka si Britanie nakonec ublizila,nez prospela.
Genral Paton byl ,rovnez uznavanym generalem a nekdy byl az sverazne kruty ,kdyz vykopal z nemocnice vojaky zpet do zakopu a Nemecko nemohl ani citit,tak rikajic,ale veci se po porazce Nemecka zmenily,kdyz videl ,jak se zachazi se zajatymi Nemci a od koho dostava prikazy a jak je obsazen Nurimbersky soud,tak lakonicky prohlasil "ze bojoval na spatne strane valecneho konfliktu" a za nekolik dnu na to ,nakladni automobil narazil na jeho auto a tak poznal,ze se ocitl poprve vtvari tvar jinemu nepriteli o kterem za celou svou karieru nemel tuseni,ale ,uz bylo pozde.
Dnes si mnozi politikove v Americe rovnez kladou v ramci sve inteligence otazku "za koho jsme bojovali vlastne"??????
Mozna ,ze by i Ceska vlada by si rovnez mela dat otazku ,kdyz posila VOJAKY bojovat do jinych zemi,tam prece maji pomalu vsichni nejaky ten diplom.

18309

19.8.2003 15:29

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Pokazde tvrdi uplne neco jineho, podle toho co se mu hodi ci nehodi.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Vite, pane Mavariku, to se nazyva dynamika mysleni. Na druhe strane sjou tady lide, co tvdi do nekonecna jak ti "soudruzi"
v Palestine jsou dobri a jenom ti zli Zide jim nedaji v po-
koji a miru zit. A tak je to s kazdym vasim prispevkem, doko-
lecka dokola. Jako na kolovratku. Ale jiste jste se to naucil
od tech dvou nasich sohaju, Nohejla a Alberta. Ze ano ?

18332

19.8.2003 18:40

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

no, jak to tady z povzdali ctu, tak matejove a mikinove asi prosedeli par "hodin" v americko-kanadskych vzdelavacich institucich, aby tak dohnali a ubili, co jim dala ceskoslovenska skola a jak vidno tak se jim to podarilo a stale dari. a zo par nasledovniku uz se tady taky zacina rysovat!!!
cau z jew yorku zdravi stefan

18343

20.8.2003 11:32

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Mateji,nevim ,jestli jses tak hloupi a nebo navedeny k vyrokum ,ze rikame ,ze Palestinci jsou jen dobri a zide ,spatni.Najdi nam jediny priklad ,jestli nenajdes ,tak jenom ,jakoby nasemi usty zdelujes svetu sve vlastni nazory a prani delat si nekoho jineho hlupakem.Nikdo se nabavi ,kdo je dobry a kdo zly,ale bavime se ,kdo je doma a kdo je vestrelec do jeho domacnosti ,jesli myslis ,ze zid nejsou doma ,kdyz po staleti a dokonce tisicileti byli zastoupeni jen 6% populace a Arabove se k nim chovali mirove zatimco zide po roku 1947 prinesli do teto oblasti terror a nasili vseho druhu,ktery dal vznik nezakonnemu statu a Ty si myslis ,ze jsou stale v pravu a zbytek sveta jim ublizuje ,kdyz jim to neodsouhlasi,tak to je tvoje vec mysleni ,ale predevsim by sis mel ujasnit ,ze nemuzes spinit lidi trikem vlastnich slov,nebot jsou zide ,kteri sami o sobe zcela kriticky priznavaji ,ze to jejich zeme neni a ,ze zde nemaji co delat a ze se chovaji nasilne a dopousteji se kriminalnich cinu a sami o sobe se stavaji tercem svych spoluzidovskych najezdniku ,kteri zakonnost vidi v nasili a terroru,tak ,jak Sharon rika,kde je sila,tam je pravda a tak nevim ,proc si zide stezuji na Hitlera ,tam prece byla sila take.

18396

20.8.2003 16:54

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 18396

>Mateji,nevim ,jestli jses tak hloupi a nebo navedeny k vyrokum ......

robert, ja nemyslim, ze pochopeni, u tohoto individua a jemu podobnym, muze vubec dojit. myslim, ze to je ztrata casu se s
"debilescu plescu" bavit.
zdravi stefan

18406

20.8.2003 12:36

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

A self hating jews masterpiece, January 2, 2003
Reviewer: Stephen Hersh from Brooklyn, New York
I find it atrocious that two jewish people can go to such pains in order to demonize there own people. This attitude does not surprise me in the least, considering the fact that the jews have historically always been there worst enemy.

I am saddended but understanding of those ignorant peoples who come to erronious conclusions regarding the conflict in the Middle East. However, the lies told in this book do not come from ignorant people nor are these authors strangers to the realities of the conflict in the Middle East. Rather, these are people who feel a need to undermine there own people under the facade of "humanitarianism".

The infamous "Butcher of Beirut" lie, can also be tolerated by those who claim that Sharon looked away as the SLA killed out a palestinian village. However, those (such as these authors) who claim that the Israelis themselves killed out the village, can be immediately discredited. Even the Palestinians themselves wouldn't tell the story in such a backwards manner.
These authors should be condemned in the strongest terms possible by any person who is commited to honesty and integrity.


18398

21.8.2003 3:25

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tihle prisluhovaci "zidovstva" ,jednoho dne dojdou zaslouzene odmeny a mozna ani tak se jim v hlave nerosviti ,i kdyz jejich hlava bude uz na popravcim spalku-blahoslaveni lide ,chudobou duse a rozumu,pokud nejsou najati provokateri.
In that book, Rabbi Simeon ben Yohai states without equivocation:
"Kill the best of the Gentiles." (b Sof., 15). Why, I wonder, is
the Talmud not attacked and execrated as a book of hate?

That quotation from the Talmud, "Kill the best Gentiles," is not
the product of a fevered Jew-hater's brain. It is most
emphatically not a forgery. In fact, Jewish scholars admit that
the passage is there, and spend buckets of ink in trying to
justify it or explain it away. They claim that the good Rabbi
only meant that the best of us should be killed in "time of war,"
or that the statement was an "agonized cry" of a Jew persecuted
by the "Nazis of his day," the Romans, and that the pronouncement
"never had the force of law," but those are pretty weak arguments
when compared with the bald fact that the call for murder is
there, written by a Rabbi and has been a part of their most
"sacred" tradition for centuries and remains standing in their
"holy" book to this day. If you'd like to confirm what I say,
just read what Jewish author Hyam Maccoby had to say in the book

[ Judaism on Trial: Jewish-Christian Disputations in the Middle
Ages, ed. & trans. Hyam Maccoby (London: The Littman Library of
Jewish Civilization, 1982). Part 1 The Three Disputations:
General Considerations; Chapter 1: The Paris Disputation, 1240,
pp. 30-31. Also see some relevant quotations at
]

"Kill the best Gentiles." It doesn't get any more obvious than
that.


18437

24.8.2003 3:51

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Dnesni skolstvi neni na to ,aby produkovalo chytre a premyslive lidi,naopak ,samostatne svobodomyslne sebevzdelani je na skodu studenta a jen jej zene do problemu se statem ustavenych a pohodlne zabydlenych byrokratu ,kterym je jedno ,co vykladaji,hlavne ,ze to sype a bankovni konto roste.Sebevzdelani ,mimo skolni system je rebelujicim aktem k ustavenym autoritam na vymyvani mozku.Jeden z nejvetsich problemu je otazka historie,nebot ,ta muze zavest zaka k premysleni ,co se kdysi reklo a co se dnes provadi,cili,touto cestou se zak muze sam od sebe vytrhnout z nemysliciho stada a púroto skolni system uvazuje o zruseni historie i te propagovane statem,ktera se jim mnohdy s odstupem casu stane velmi nepohodlnou,coz ,poznali komunisti sami na sobe ,co slibovali a co provadeli ,pozdeji.Dnes se skolstvi vice soustreduje na liberalne socialisticke tendence a mate mlade lidi ochranou prostredi a jak nalozime s nasi matickou Zemi,zatimco vsude na svete je boj o mamon ve kterem si nikdo nedela starost ,jak tato planeta DOPADNE a byrokratickym platkem o "Charte ZEme" vydame propagaci ,kterou se prvni,kdo ji nerespektuji ,jsou mamonari sami a klidne svet pomoci valek zamoruji radiaktivnimi strelami ve jmenu olejovych zajmu supervelmoci,jinymi slovy ,skola se stala nastrojem politiku a politici se stali nastrojem prumyslovych koncernu.
V dobe studii me dcery ,ktera se snazila dosahnout dobreho vysledku byla zasazena slovy ucitele ,ktery ji rekl doslova: "Cos e tak snazis ,stejne budes po ukonceni skoly na socialni podpore!!"
Druhym prikladem je hnuti ucitelu ,za uvedeni programu o sexu do nizsich trid zakladniho vzdelani.
Politici na druhe strane i s homosexuali stale usiluji ,tak ,jak v Anglii a jinde o snizeni veku devcat a chlapcu na sex dospelych.
Neni divu ,ze v nasi spolecnosti roste beznadeje mladych,zejmena v Australii ,ktera ma nejvyssi procento sebevrazd z rad mladeze,ktera je vystavena kriminalite a beznadeji do pristich dnu i kdyz na druhe strane media a politici zduraznuji ,ze pro ne delaji vsechno!!!!
Poznamkou tohoto roku ,bylo doporuceni uradu pro socialni zabezpeceni ,jez doporucil dlouze nezamestane mladezi vzit moznost zamstnani v bordelech!!!!!!!

18583

24.8.2003 3:56

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Dnesni skolstvi neni na to ,aby produkovalo chytre a premyslive lidi,naopak ,samostatne svobodomyslne sebevzdelani je na skodu studenta a jen jej zene do problemu se statem ustavenych a pohodlne zabydlenych byrokratu ,kterym je jedno ,co vykladaji,hlavne ,ze to sype a bankovni konto roste.Sebevzdelani ,mimo skolni system je rebelujicim aktem k ustavenym autoritam na vymyvani mozku.Jeden z nejvetsich problemu je otazka historie,nebot ,ta muze zavest zaka k premysleni ,co se kdysi reklo a co se dnes provadi,cili,touto cestou se zak muze sam od sebe vytrhnout z nemysliciho stada a púroto skolni system uvazuje o zruseni historie i te propagovane statem,ktera se jim mnohdy s odstupem casu stane velmi nepohodlnou,coz ,poznali komunisti sami na sobe ,co slibovali a co provadeli ,pozdeji.Dnes se skolstvi vice soustreduje na liberalne socialisticke tendence a mate mlade lidi ochranou prostredi a jak nalozime s nasi matickou Zemi,zatimco vsude na svete je boj o mamon ve kterem si nikdo nedela starost ,jak tato planeta DOPADNE a byrokratickym platkem o "Charte ZEme" vydame propagaci ,kterou se prvni,kdo ji nerespektuji ,jsou mamonari sami a klidne svet pomoci valek zamoruji radiaktivnimi strelami ve jmenu olejovych zajmu supervelmoci,jinymi slovy ,skola se stala nastrojem politiku a politici se stali nastrojem prumyslovych koncernu.
V dobe studii me dcery ,ktera se snazila dosahnout dobreho vysledku byla zasazena slovy ucitele ,ktery ji rekl doslova: "Cos e tak snazis ,stejne budes po ukonceni skoly na socialni podpore!!"
Druhym prikladem je hnuti ucitelu ,za uvedeni programu o sexu do nizsich trid zakladniho vzdelani.
Politici na druhe strane i s homosexuali stale usiluji ,tak ,jak v Anglii a jinde o snizeni veku devcat a chlapcu na sex dospelych.
Neni divu ,ze v nasi spolecnosti roste beznadeje mladych,zejmena v Australii ,ktera ma nejvyssi procento sebevrazd z rad mladeze,ktera je vystavena kriminalite a beznadeji do pristich dnu i kdyz na druhe strane media a politici zduraznuji ,ze pro ne delaji vsechno!!!!
Poznamkou tohoto roku ,bylo doporuceni uradu pro socialni zabezpeceni ,jez doporucil dlouze nezamestane mladezi vzit moznost zamestnani v bordelech!!!!!!!
Skolstvi prochazi zmenou ke zprumyslneni,tedy ,obchod,nemas penize ,tak nemas pristup na universitu,takze ,nejvyssiho "vzdelani" budou moci dosahnout jen deti-studenti z rodin s velkym prijmem a pocet sebevrazd jen stoupne.

18584

24.8.2003 4:44

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Inteligence naroda ,zalozena na zidovskem mamonu v ramci ,tak zvane demokracie.Skolstvi je odrazem techto ,tak zvanych a dobre zaplacenych demokratickych vudcu ku prospechu-koho??????
,,,,,,,,,,,,??????????????????????????????????????????????????
Jewish donors were among the biggest corporate and individual contributors to party political funds in 2001 and 2002 -- Australian Electoral Commission--------------------------------------------------------------------------------
Melbourne, February 20, 2003


Jewish donors back main political parties

Bernard Freedman

JEWISH donors were among the biggest corporate and individual contributors to party political funds in 2001 and 2002, the Australian Electoral Commission revealed in its political donations return released last week.

Westfield shopping mall developer Frank Lowy topped the list of Jewish donations with $624,200 - $311,900 to the Australian Labor Party (ALP) and $312,300 to the Liberals.

The bulk came from Lowy's private company Croissy Pty Ltd, supplemented by smaller donations under $10,000 from Westfield Capital Corporation.

Harry Triguboff's Meriton Apartments gave $250,000 to the Liberals' fundraising front The Free Enterprise Foundation. Another $27,917 went to the Liberals in NSW. The ALP's NSW branch received $107,400 in two $50,000 donations and a number of other smaller donations.

Packaging magnate Richard Pratt, through Pratt Holdings Pty Ltd, was also a major contributor to The Free Enterprise Foundation with a $200,000 gift. Another $6000 went directly to the Liberals and $2500 to the National Party in NSW. The ALP's Victorian branch received $100,000 and the ALP in NSW $25,000.

Both the Liberal Party and the ALP benefited from the Gandel Group and another Gandel company, Northgan. The ALP received $95,000, the Liberals $86,300.

Isador Magid gave $50,000 to the Victorian branch of the ALP.

Donations to the ALP headquarters and state branches from all over Australia totalled $60,268,768. The Liberal Party, nationally and in the states, received $58,250,015; the National Party, $9,180,641. Pauline Hanson's One Nation, despite its virtual demise, received $1,482,929.

18586

25.8.2003 4:57

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Secondary "Syndrome": Moral Stupidity

Due to their laziness and indifference, most Americans have failed to learn about any
philosophical point of view but their own. And most don't even go that far (just try
questioning the average citizen closely about the contents of the Constitution - even
the Cliff Notes version!). Instead, there is the vague but firmly held "belief" that God
likes us best. Based on what, it is hard to determine. Unless it is how much cash
one raises in boiler room scams in His name or how much news coverage one sucks
in from making a grotesque display of their "Godliness." If these are the criteria, then
Tom Delay and Pat Robertson must be eligible for sainthood.

The rabidly anti-gay, zealously pro-Iraq war Alabama Justice Roy Moore and his supporters
have made a huge show of defending their "right" to display a stone image of the Ten
Commandments inside a public place. Yet it seems to me the pro-invasion, pro-monument
Moore and Co. have a harder time respecting those same commandments - "Thou Shalt
Not Kill" & "Thou shalt not take unto thee any graven images" come readily to mind.
Afterall, the stone monument Moore is placing before all else, including the Constitution,
is an IMAGE of the Commandments. In any case, I have a sneaking feeling that God
is probably more interested in whether the Commandments are kept, than WHERE they
are kept. But then, that would require some effort.

Since America is so fond of invoking God, here's an old 12-step saying that seems
appropriate. "God will help you but he won't put your pants on for you in the morning."

Amen.

-

18618

25.8.2003 4:58

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

SAD FACTS: Read 'em and Weep!

In the last presidential election, which had a higher-than-average voter turnout, only 51%
of Americans eligible to vote carted their sorry butts to the polls. As a result, we have a dolt
in the White House who received a "vote of confidence" from roughly 2.3 out of every 10
Americans. In local elections, the breakdown is sadder still - in Baltimore City, for example,
the voter turnout for a local election is usually closer to 30% of all eligible voters -a stat that
is alas, typical of most areas in the country.

According to a speaker I caught on C-SPAN on Thursday (I did not, I fear, catch his
name in the 10 minutes I was able to listen), when our Congressional representatives
voted to pass the Patriot Acts I & II, only about FIVE PERCENT (5%) of them had actually
read the legislation!! But, considering the average citizen's voting record, I guess you
could say this was truly "representative government" in action.

One mainstream poll conducted in 2002 revealed that only 38% of Americans could
name the Vice President of the US. This being the level of "attention" paid the news, it is
little wonder that a whopping 70% of Americans believed just before the Iraq war that
Saddam Hussein was closely connected to Al Queda. This proves that most of the
"news" that actually IS digested comes from FOX/CNN/NBC soundbytes repeated
frequently enough to brainwash the already semi-mindless.

Repeated news articles, television reports, consumer guide articles, and police reports
have shown - PROVEN, in fact - that SUVs are dangerous, more likely to roll over, cave
in on impact, catch fire and otherwise kill you than a regular auto. Yet at the height of these
warnings, what type of vehicle continued to be the best-selling in the U.S.? SUVs, of course.

Repeated news warnings, Internet alerts, magazine articles, television shows, reports,
and cautions by every librarian, teacher, boss, and concerned pal have hammered on the
danger of computer viruses and the simple steps that can be taken to avoid them. Yet the
SoBIG virus has spread like wildfire, say the computer antivirus experts, because there is
such an incomprehensibly large number of Americans who will still eagerly open attachments
from emails of unknown origin that say things like "wicked screensaver" or "a gift for you."

Survey after survey has shown that way less than half of all Americans can tell you
what the capitol of the next state is - let alone where Afghanistan or Iraq are found on a
globe. It should be a national policy that, if we can't find a country on the map, then we
shouldn't invade it. Hmmm - that would REALLY make the world safe from US aggression!

These facts speak volumes about the American mindset - or lack of said. If we are really
serious about securing the nation from vague internal threats, then maybe the National
Institutes of Health should work feverishly to develop an anti-indifference vaccine. The
success of the scheme, of course, woKráceno (Editor)

18619

26.8.2003 7:29

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Necenzurovane a nebo polovicate zpravy,plus ,samovzdelavani se ,je dnes nejlepsi cestou rozumet politickym manevrum mocnych.

U.S. SEEKS TO PUMP IRAQI OIL TO ISRAEL
AT LAST, THE REASON FOR THE IRAQ WAR BECOMES TOTALLY CLEAR!
American troops were used to set the stage for Israel to collect never-ending fees on oil pumped through a new pipeline they will build just for this purpose. American Politicians who touted this Iraq war, are totally in the pocket of the filthy, rat, hook-nosed KIKES. Think about that: Our own politicians were willing to sacrifice AMERICAN TROOPS to die for jew interests. This is treachery and Treason by our own politicians on a scale never before seen. What should the result be for such politicians?
---------------------------
Ted si dejte otazku,proc ,jsou Cesti vojaci v Iraku???????

18685

Příspěvků: 122

16.08. 02:16 Jan Jansky  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 04:01 mateji  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 09:13 Graham Murt  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 09:17 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 11:08 Jan Jansky  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 10:35 Graham Murt  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 12:45 Jan Jansky  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 19:39 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 19:41 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 07:11 Graham Murt  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 15:15 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
23.08. 12:24 Kyslik  komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
23.08. 23:25 Graham Murt  RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
25.08. 18:19 Jiří Táborský  RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
25.08. 21:35 mateji  RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
26.08. 02:22 Jan Jansky  RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
26.08. 02:56 mateji  RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
26.08. 13:18 Jan Jansky  RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval
16.08. 15:56 mateji  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 19:05 Honza (USA)  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 02:12 Jiří Táborský  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 09:06 Jiří Barták  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 06:24 Mikin  Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vládno
16.08. 17:03 Silencer  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
17.08. 04:55 Mikin  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
18.08. 11:01 Grovik  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
18.08. 17:28 Mikin  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
16.08. 08:43 Alex Juchelka  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 08:57 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 14:31 K.M.  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 15:05 Jan Jansky  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 18:55 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 17:02 Mikin  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
16.08. 19:43 Aja-vterka  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
17.08. 04:49 Mikin  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
17.08. 20:35 Aja-vterka  RE: Jak jsem se dozvedela,ze jsem blbec z Evropy
16.08. 20:02 Alex Juchelka  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
17.08. 05:02 Mikin  RE: Ucˇit se by´t hloupy´m ve spolecˇnosti, kde vl
19.08. 18:45  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
19.08. 23:39 mateji  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
20.08. 15:48  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
21.08. 02:16 zdenek  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
21.08. 23:22  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
22.08. 01:28 zdenek  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
23.08. 12:08 Lev  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
24.08. 06:01 zdenek  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
20.08. 16:48  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
20.08. 18:49 mateji  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 14:42 Vladimír Stwora  Nemohli bychom
16.08. 18:24 Alex Juchelka  RE: Nemohli bychom
16.08. 16:32 ruleta  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
19.08. 01:47 jura-p  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 11:12  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 13:17 herbe  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 00:52 malvarika  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 13:32 ruleta  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 18:14 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 19:02 ruleta  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 20:55 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 13:56 ruleta  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 14:02 mateji  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 22:04 Alex Juchelka  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 00:55 malvarika  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 02:35 Jiří Táborský  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 15:11 Vladimír Bílý  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 16:05 mateji  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 15:36  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 12:00 malvarika  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 07:12 Graham Murt  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 12:42 malvarika  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 14:42 Vašek  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 18:26 malvarika  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 16:06  zni to znepokojive
16.08. 19:21 František Hrobařík  Podunkova univerzita
16.08. 20:26 Vladimír Stwora  Přiznávám se,
16.08. 20:50 Alex Juchelka  RE: Přiznávám se,
17.08. 01:27 malvarika  RE: Přiznávám se,
17.08. 10:53 Graham Murt  RE: Přiznávám se,
17.08. 13:20 malvarika  RE: Přiznávám se,
17.08. 18:45 Mikin  RE: Prˇiznávám se,
18.08. 13:37 malvarika  RE: Prˇiznávám se,
19.08. 09:52 Graham Murt  RE: Prˇiznávám se,
17.08. 21:58 mateji  RE: Přiznávám se,
17.08. 23:15 Aja-vterka  RE: Přiznávám se,
18.08. 13:06 malvarika  RE: Přiznávám se,
18.08. 15:09 Jiří Táborský  RE: Přiznávám se,
18.08. 17:09 malvarika  RE: Přiznávám se,
18.08. 17:21 Jiří Táborský  RE: Přiznávám se,
18.08. 17:56 malvarika  RE: Přiznávám se,
19.08. 04:02 mateji  RE: Přiznávám se,
19.08. 14:46 malvarika  RE: Přiznávám se,
19.08. 15:07 milo  RE: Přiznávám se,
19.08. 23:56 Aja-vterka  RE: Přiznávám se,
20.08. 22:58 mateji  RE: Přiznávám se,
21.08. 14:05 Lev  RE: Přiznávám se,
18.08. 17:45 malvarika  RE: Přiznávám se,
18.08. 23:18 Aja-vterka  RE: Přiznávám se,
18.08. 23:41 djb  RE: Přiznávám se,
19.08. 18:08 malvarika  RE: Přiznávám se,
20.08. 03:02 Zdenek Matousek  RE:PŘIPODOTKNUTí
18.08. 13:41 malvarika  RE: Přiznávám se,
16.08. 21:36 Josef  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 06:22 Jdouci kolem  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 16:51 Jiří Táborský  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
16.08. 23:31 karel  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 05:11 karel  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 10:07 Zdenek Matousek  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
17.08. 22:54 Pavel  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
18.08. 19:25 karel  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
19.08. 05:47 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
19.08. 15:29 mateji  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
19.08. 18:40  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
20.08. 11:32 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
20.08. 16:54  RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
20.08. 12:36 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
21.08. 03:25 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
24.08. 03:51 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
24.08. 03:56 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
24.08. 04:44 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
25.08. 04:57 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
25.08. 04:58 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze
26.08. 07:29 Robert Nohejl  Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 2

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 0

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 552