Diskuze k článku

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

Příspěvků 23

17.8.2015 1:25

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

IP Adres 90.?.?.?

Zaujimavy clanok ale ja mam tiez niekolko otazok ohledne GMO potravin

1 ,Existuje nejaky dokaz ze GMO potraviny su skodlive ?
2,vie mi dat niekto dokaz ze GMO poskodili zdravie
3,Vie niekdo preco vznikly GMO potraviny?
4 .Su lepsie normalne potraviny ako GMO ?myslim tym potraviny bez chemie a skodlivych ecek.

nie som ani za ani proti GMO nakolko nemam ziadne informacie o GMO ale viem len jedno ze dnes uz kvalitne potraviny neexistuju ani BIO potraviny nie su kvalitne tiez sa tam mozu podla smernic EU davat Ecka stupen skoslivosti 2 a to co si vypestuje clovek sam tiez nie je kvalitne nakolko vzduch je tak znecisteny ze tie rastliny to tak ci tak prijmaju.Otazne je ze ked nam zacnu predavat iba GMO potraviny ci umreme hladom alebo najdeme inu alternative.
inak vedecka obec je rozdelena na dva tabory ani jedna nepriniesla dostacujuce informacie ci je alebo nie je skodliva GMO .

338221

17.8.2015 11:20

Odpoveď

xml 195.?.?.?

Reakce na 338221

Ako sa hovorí raz vidieť je viac ako 100x počuť...

Vložený obrázek

Myš a potkan ako najodolnejšie cicavce (vedia si inhibovať vitamín C) sú ideálnym "pokusnými králikmi" na preukázanie negatívnych dopadov - v tomto prípade GMO potravín - na človeka.

338240

18.8.2015 15:37

RE: Odpoveď

arpad 85.?.?.?

Reakce na 338240

Z tých obrázkov som nezmúdrel. Obr. A je GMO myš, alebo myš chovaná na GMO potrave?
Obr. B je myš referenčná, alebo nejaká R, alebo čo vlastne?
Obr. C je myš kŕmená GMO a aj R, alebo čo?

K textu - inhibícia je znefunkčnenie biologicky aktívnej látky, napr. enzýmu. Inhibícia je vratná, alebo nevratná. Či je myš alebo potkan odolnejší organizmus ako človek neviem, ale určite nie preto, lebo dokáže znefunkčniť vitamín C. Snáď bolo myslené, že si ho dokážu syntetizovať, resp. tvoriť. To neviem, ale je veľa živočíchov, ktoré to dokážu. A sú omnoho odolnejšie ako potkany a myši. O potkanoch a myšiach sa preto toľko hovorí, že sú to jedny z najdokonalejších teplokrvných pokusných zvierat, čo sa týka spotreby energie (potravy) na ich udržanie pri živote a reprodukciu, sú dostatočne množivé s relatívne krátkym reprodukčným cyklom, sú dostatočne malé na ich hromadný odchov a produkujú relatívne málo exkrementov. Na seriózne testy dopadov GMO potravin na človeka ale testy len na hlodavcoch nestačia.[mrknutí jedním okem]

338291

19.8.2015 21:31

RE: Odpoveď

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 338291

arpad, dám ti neocenitelnou radu: začni se živit GM potravinami. Za 15 až 20 let (odhad) budeš mít bezprostřední a pravdivé odpovědi na tvé otázky. Jdi do toho, odvážnému štěstí přeje.
Pokud umíš šmejdit po webových stránkách, tak už jsi mohl mít spoustu informací, podle kterých bys mohl usoudit, jak se věci mají. Ale jak říkám, není nad přímou zkušenost.[smích]

338359

22.8.2015 0:13

RE: Odpoveď

arpad 95.?.?.?

Reakce na 338359

súdruh anonymní,

ja som sa nepýtal na Tvoje rady o šmejdení na internete. Myslím, že keď niekto dá do diskusie obrázok na podporu svojich tvrdení, tak ho vie minimálne vysvetliť. Obhájiť si svoj výklad obrázku nemusí, lebo by to znamenalo, že bude mať vždy pravdu a to si trúfa len málokto.

338441

22.8.2015 0:15

RE: Odpoveď

arpad 95.?.?.?

Reakce na 338359

Inak obdivujem Tvoju bohorovnosť v tvrdení, že 15 - 20 rokov konzumácie GMO potravín a zistím odpovede na svoje otázky. GMO totiž je vo výžive ľudstva prítomná len cca 15 rokov v masovom meradle. Nevšimol som si, že by sa vplyvom ich konzumácie objavovali ľudia s takými deformitami tela.

Ak narážaš na možnú vyššiu prevalenciu nádorových ochorení po ich požití, potom Ťa môžem ubezpečiť, že za tak krátku dobu nie je možné nič také preukázať. Karcinogénna je aj biomrkva. Iné je, že napr. výpary z horúceho asfaltu sú absolútne karcinogénnejšie.

Ja nevidím problém v konzumácii GMO. Problém vidím v tom, že producent GMO osiva má obrovskú tržnú výhodu oproti klasickým producentom osív. GMO producent ponúka výlučne GMO, zväčšovaním tržného podielu na trhu valcuje konkurenciu, čím sa postupne likviduje biodiverzita kultúrnych plodín, najmä krajové a regionálne odrody, ktoré najmä v extrémnejších polohách majú lepšiu úžitkovosť ako módne GMO. Zánikom týcho odrôd potom bude degradovaná poľnohospodárska produkcia v týchto okrajových oblastiach, inak krajinársky veľmi hodnotných. Zánikom obhospodarovania stratí krajina (napr. u Vás Vysočina) svoj typický ráz. Ale produkcia GMO kukurice napr. v okolí Dunajsklej Stredy, alebo u Vás v Polabí, kde je vysokointenzívna produkcia obilovín a pod. by nebol problém.
Spoločnosť by mala reagovať na nové veci. Apriorné odmietanie GMO je slepou uličkou.

338442

22.8.2015 1:51

RE: Odpoveď

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338442

V číně, rusku teď snad ve španělsku je hnali svinským krokem, no a snad nemají kapacity které to obhajují? To že v indii tam s tím mají neskonalé hospodářské a ekonomické problémy s likvidacemi pěstitelů a degradací půdních fondů kromě chemizace likvidující jak flóru tak i logicky faunu a zdroje vod kdy tam jsou škody extrémní. O tom cvrdlikají snad i vrabci na střeše ale obvykle kde nestačí argumenty vítězí byznis a ten jak víme zametá v korporátním podání se společností a lidmi fatálně. Argumentovat někomu kdo je jako dítě se stálým proč bývá zpravidla rázně ukončené.[chechtot]

338446

17.8.2015 11:26

RE: Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 338221

Problém není jenom v samotných rostlinách, ale také v Roundupu, který se spolu s nimi masově používá. Asi nejznámější odbornou studii najdete na:
http://www.biomedcentral.com/content/pdf/s12302-014-0014-5.pdf
Prof. Seralini s jejím opublikováním měl velké problémy. Ale stačí sledovat cvrkot kolem tématu a je jasné, že je to zase lumpárna.

338241

17.8.2015 2:16

Zápas gigantů

kulma 76.?.?.?

Použití GMO představuje značný úbytek zisku pro chemické společnosti, které prodávají jedy kterým farmáři zabíjí různé rostlinné škůdce a tím přispívají k výraznému zvýšení případů rakoviny u lidí. Americká EPA zrovna zkoumá účinky glyphosatu po tom co Světová zdravotní organizace (WHO) označila tento prostředek proti rostlinym škůdcům za velice pravděpodobně rakovinotvorný.
http://www.reuters.com/article/2015/05/05/food-agr...

Chemické společnosti jsou dost bohaté na to aby rozjely v médiích propagandu proti GMO. Ony samotné nemusely nikomu čelit když začaly vyvíjet látky, které zabíjí nejen škodlivé organismy, ale také miliony lidí po celém světě. Amerika se začala bránit a hnutí "Organický pěstované rostliny" se odtud začalo šířit do světa. Jenže organický pěstované rostliny je drahý špás pro spotřebitele.

Ve Skotsku chemická lobby vyhrála na celé čáře, a tak tam budou lidé nadále chcípat, protože tam žádný zákon který by je varoval před nebezpečím karcinogenních látek v rostlinách neexistuje. O to se chemické společnosti a zkorumpovaní politici už dávno postarali.

Světová zdravotnická organizace není očkována proti korupci, jako ostatně téměř každá organizace, a tak ten fakt že její zaměstnanci ještě nenašli důvod ukázat varovným prstem na GMO nic neznamená. Ale podle čeho se má americký kongress řídit? Podle podplacených pisálků kteří mají v popisu práce útočit na GMO v médiích? Americký kongress neudělá nic co by bylo v rozporu s postojem Světové zdravotnické organizace.
http://www.who.int/mediacentre/news/notes/np5/en/

338222

17.8.2015 11:31

RE: Zápas gigantů

dub 62.?.?.?

Reakce na 338222

plácáte totální kokotiny. u gmo je naopak nutno používat ještě více sajrajtů jako roundup, přestože reklama monsanto tvrdí pravý opak.
a pár článků na toto téma bylo i na zvědavci.

338242

17.8.2015 11:59

Ano

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338242

GMO jsou vyvinuté extra na to aby přežili specifické jedy agrojedů na rozdíl od plevelů které vydrží téměř vše, nehledě další flóry. Do potravního řetězce sajrajt nikdy nepatřil pouze z nouze a i krysy mají ochutnávače a tam je ta expirace krátká aby se tomu vyhli a někde jsem viděl pokus GMO s klasem kukuřice a přírodní byl zbaštěn na rozdíl od lahůdky korporátníků. No a to je jak z toxického odpadu skládky kam je vstup zakázán a při aplikacích samozřejmě je. Nehledě že to roste jalově s čtvrtinou a méně vitamínů, enzymů a stopových prvků takže nutrická hodnota na splnění racionální výživy je na roztžení bachoru.[překvapení][chechtot]
Proč mám stále pocit že jsem neřekl pravdu. Jo asi jsou mutagenní nehledě obsahu aplikací a útočí od podstaty na buněčný metabolismus a buňky samotné strávníků či spíš trávníků, natravničelů? Tedy organismu GMO nebo spíš obráceně.[bliji]papala

338245

18.8.2015 15:26

RE: Ano

To je jedno 78.?.?.?

Reakce na 338245

To, že jde o zápas gigantů - semenářské podniky versus chemické - je totální blábol i proto, že Monsanto, coby producent GMO semen je zároveň producentem agrochemikálii, jako je Roundup! Naopak se zdá, že tyto firmy budou mít zájem vyvíjet taková semena, která budou nutit zemědělce používat ve velkém agrochemikálie! GMO je nepochybně zlo, a kdo to obhajuje, o tom nic neví, nebo je magor.

338290

17.8.2015 6:09

Zakázat Monsanto?

JazzBoo 62.?.?.?

"Je také příhodným zakázat Monsanto a její produkty..."

Zase jenom řešení následků namísto příčiny.
Dle historie se jeví nesrovnatelně příhodnějším zakázání židoidů...

338226

17.8.2015 10:27

Nejde zdražiť potraviny bez utrpenia

DanS 147.?.?.?

Zmyslom GMO je zisk. Sú to autorské práva, ktoré zdražujú osivo niekoľkonásobne (v priemere približme 5-krát). Je to licencovaný systém monokultúry závislý na konkrétnom výrobcovi glyfosátu. Glyfosát je totálny herbicíd - toxický a už aj preukázateľne kancerogénny a teratogénny. Jedna nadnárodná spoločnosť bojuje proti iným o väčší podiel na zisku. Keďže z jej zisku nemá nikto nič, len utrpenie, tlak na zdražovanie potravín akože rieši verejnosť.
Každú vojnu musí niekto financovať a potom sa vojaci nájdu. Monsanto a Greenpreace sú dve tváre jednej mince. Konenčným cieľm sú letálne hybridy (t.j. neviabilné semená). Potom nás budú trápiť licenčnými polatkami za osivo, rovnako ako špeciálnymi daňami za teplý (CO2) vzduch. Poplatky pôjdu k rukám zopár vyvolených, ktorí si pripravili legislatívu (rovnako ako fotovolatalici). Lenže kým fotovoltalici sú mafiáni miestni, GMO sú mafiáni zahraniční.
Čo je choré je a) monokultúra na tisícoch hektárov vedľa seba
b) zisk odtekajúci bez daní do zaharaničia
c) púšť, ktorú pestovanie GMO vyvoláva - opakované pestovanie nonokultúry vyčerpávajúce pôdu.
GMO nie sú o nič viac škodlivejšie ako plodiny pripravené klasickým šľachtením. Dokonca zmeny genómu sú cielené, nie náhodné. Je to len šetrnejšie šľachtenie, žiaľ so zlými úmyslami poškodzovania práv spotrebiteľa, ktorý to má nakoniec zaplatiť.
V USA sa už vlastne nedá kúpiť neGMO osivo. Výrobcovia pesticídov skúpili všetky väčšie osivárske firmy. Dokonca ani dopestovať na vlastnom poli - GMO kontaminácia je reálna a trestaný nie je ten, kto ju spôsobil, ale farmár, ktorý má kontaminujúce gény v produkte, lebo si nekúpil patričný herbicíd.
GMO potraviny konzumujeme už 20 rokov. Zatiaľ sa nič neudialo okrem toho, že vlastne všetky mäkké mäsové výrobky obsahujú GMO sóju. GMO je lacnejšia než neGMO a výrobky bez sóje si bežná populácia spravidla nekupuje.
Ide len o ďalšiu technológiu zneužitú právnikmi a "právami"...

PS: Kúpil som si dostatočne veľkú záhradu. Dopestované ovocie je síce podstatne drahšie než v obchoďáku za rohom, ale viem, čo jem...

338235

17.8.2015 11:46

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

vedec 89.?.?.?

Neviem co je na tom pravdy ale gmo potraviny su vraj nastroj na eliminaciu ludstva nwo svetovlady a tak ako znecistuji vzduch tak i potraviny .ved co s usa a vzislo niekedy dobre????

338244

17.8.2015 16:44

O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.

pokr 77.?.?.?

Neplyne z něj, že geneticky upravené potraviny jsou člověku zdraví škodlivé. Zato nemají budoucnost (ovoce) tím, že začnou degenerovat, zmenšovat se (na příkladu melounu až o 2/3) a především rychle podléhat zkáze. Zda se to týká i zrnin nevím, ale výjimkou pravděpodobně nebudou).
Pak je ještě uveden problém stromů, které jsou rovněž geneticky upravovány. U nich dojde ke křížení pouhým větrem přenášeným pylem. Tudíž za čas nebude jasné, o jaký druh stromu vlastně jde. Změny mají být pomalé a postupné, nicméně nevratné.

Nezmiňuji hmyz ani pesticidy, o nich je toho známo dosti.

Víc k tomu nemám.

338250

18.8.2015 9:18

RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.

DanS 147.?.?.?

Reakce na 338250

Melóny sú F1 hybridy. V F2 geneácii sa podľa Mendelových zákonov rozpadajú na kombinácie rodičovských línií ...
U ovocných stromov už niekoľko desaťročí prevláda vegetatívna príprava nie hybridov ale symbiontov podpníka a vegetatívne množeného klonu. Semenáče nesú riziko hybridizácie a straty vlastností pôvodného klonu. Ale sú aj pravokorenné stromy...
Ani v jednom prípade nejde o GMO. GMO produkt vyžaduje prenos cudzorodého génu, ktorý by v bežných podmienkach v prírode nenastal s dostatočne vysokou pravdepodobnosťou. Technika prenosu génu nie je podstatná.

338270

18.8.2015 16:17

RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 338270

Když už zde byl článek, uvedl jsem jen zajímavý příklad ze záznamů které vlastním už několik desítek let.
To samé jsem činil před pěti a více lety na diskusích, třeba hojně na Aktuálně. Popsal jsem /nick AC/ nepokoje v Evropě, barikády, střílení, zadrátování hranic, nepokoje v ČR v r. 2016, (cenzor Stejskal se zlobil), Vlka, který má dnes svůj blog, zajímal původní impuls. Věděl jsem pouze tolik, že jde o důsledek "tence namazaného krajíce chleba". Což je vlastně podobenství. Moje příspěvky tohoto druhu znali stovky přispěvatelů a tisíce čtenářů většinou nereagovali, už nevím jistě kolik si jich napsalo o podrobnosti.
Čerpám vždy ze stejného zdroje - jde většinou pouze o ty informace, které jsou či budou důležité.
A spíš než dost je jich velice málo. Ale ty zase stojí za to.
.
Ptám se tedy, co jste věděl vy? Oponovat můžete, ale nemáte žádnou možnost si být svým výkladem jistý.

Hezký den.

338292

18.8.2015 19:27

RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.

dub 62.?.?.?

Reakce na 338292

a vy jste někde někdy v přírodě viděl, či byť jen slyšel o přenosu genu živočicha do rostlin?
já tedy ne.
takže svoji závěrečnou větu si patřičně cimrmanovsky upravte a vztáhněte na sebe...

338303

21.8.2015 9:34

RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.

Thor 193.?.?.?

Reakce na 338303

mno, a co to o genech arktických ryb vložených do rajčat či kukuřice. Asi bychom měli (ze zdravotních i obranných důvodů) to znova zkusit s potravinovou soběstačností. Jak to to léto vypadá, měl bych už pro děti objednat na zahradu místo švestek i nějaké banánové palmy ...

338416

17.8.2015 19:29

nekdy to jde

te 37.?.?.?

http://outsidermedia.cz/co-ma-spolecneho-puda-v-americe-a-voda-v-ceske-republice/

338259

19.8.2015 22:13

Vážení kolegové v diskusi,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

celou jsem ji pročet - bylo to výživné. Na otázku, zda jsou GMO zdraví škodlivé nenajdete odpověď. Biotechnologické korporace si koupily vědu i s vědcema. Na internetu najdete dost informací týkajících se GMO. A dění ve světě je nakonec nejspolehlivější zdroj, ale chce to širší záběr. To proto, že jeden každý z vás je poslední instancí, která bude muset vyslovit verdikt. Potom se rozhodnete a ponesete odpovědnost.
Pro důvěřivce : můžete klidně věřit studiím biotechnologických korporací, ale buďte opatrní, je tu dost indicií, že zájmy byly tak silné, že ovlivnily výsledky.

338363

20.8.2015 9:57

Dokumentární film

mustwatchtv kontakt (zavináč) mustwatchtv (tečka) cz 212.?.?.?

Jsme pokusná morčata?
Tous cobayes?

ZEMĚ: Francie
ROK: 2012
DÉLKA: 115 minut
REŽIE: Jean-Paul Jaud
JAZYK: francouzština
TITULKY: slovenské
Francouzský dokument se slovenskými titulky o prvním dlouhodobém testování GMO potravy, dopad na zdraví testovaných krys a důsledky katastrofy japonské atomové elektrárny na obyvatelstvo a okolí. Představa, že vliv GMO potravy nebyl nikdy důsledně prozkoumán a přitom se už distribuuje do potravinového řetězce lidí a zvířat, může být jednou z nejhorších představ naší budoucnosti. Nemoci, hlad, finanční otroctví a sebevraždy jsou úzce spojeny s pěstováním GMO plodin a využíváním atomových elektráren.

Film online:
http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/279-jsme-pokus...

Vložený obrázek

338379

Příspěvků: 23

17.08. 01:25 IP Adres  Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo
17.08. 11:20 xml  Odpoveď
18.08. 15:37 arpad  RE: Odpoveď
19.08. 21:31  RE: Odpoveď
22.08. 00:13 arpad  RE: Odpoveď
22.08. 00:15 arpad  RE: Odpoveď
22.08. 01:51  RE: Odpoveď
17.08. 11:26 WAZARI  RE: Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo
17.08. 02:16 kulma  Zápas gigantů
17.08. 11:31 dub  RE: Zápas gigantů
17.08. 11:59  Ano
18.08. 15:26 To je jedno  RE: Ano
17.08. 06:09 JazzBoo  Zakázat Monsanto?
17.08. 10:27 DanS  Nejde zdražiť potraviny bez utrpenia
17.08. 11:46 vedec  Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo
17.08. 16:44 pokr  O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.
18.08. 09:18 DanS  RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.
18.08. 16:17  RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.
18.08. 19:27 dub  RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.
21.08. 09:34 Thor  RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.
17.08. 19:29 te  nekdy to jde
19.08. 22:13  Vážení kolegové v diskusi,
20.08. 09:57 mustwatchtv  Dokumentární film

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 0

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 1

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 0

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 1

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,12 Kč
Euro
26,35 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,95 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
20,43 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 535,86 Kč
1 unce stříbra
551,85 Kč
Bitcoin
1 051 956,48 Kč

Poslední aktualizace: 5.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 779