Diskuze k článku

Bitva o Oceánii

Příspěvků 14

3.8.2015 1:20

Jen at se perou

REBEL1956 mholovac (zavináč) pobox (tečka) sk 85.?.?.?

pratele Amici s prately Frantikmi.
A nekdo treti zvitezi. [velký smích]

337480

3.8.2015 3:29

naopak

Mirra 37.?.?.?

myslím že pro Rusko by bylo vhodnější podpořit Francii (dosavadní lapálii s Mistraly nelze brát až zas tak vážně) už jen z důvodu aby se čínský obr příliš nerozlezl. S Čínou to přes všechno pořád je a bude pouze účelové spojenectví za účelem oslabení vlivu USA. Později by je každý kousek čínského vlivu navíc mohl hodně mrzet. Je třeba uvažovat víc strategicky než spoléhat na menší taktické výhody. A až pomine sevření vlivu USA v Evropě tak mohou být francouzi hodně vděční a být lepšími partnery jak němci....

337482

3.8.2015 8:59

RE: naopak

REBEL1956 mholovac (zavináč) pobox (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 337482

Naopak, naopak...

Na www.klich.ru (rustina nevyhnutna) v trhaku ONI LIKVIDUJU IZRAEL
(Rotschild a Kissinger) sa docitate, ze SSA za kazdu pomoc od Ruska
platili Rusku zakernou zradou. A ucili sa to prave od ulisnych Francuzov
a uskocnych britov. A tah s Mistralmi to uz ani nebovlastne a slobodne
francuzske rozhodnutie.

Tak - tak, naopak...

[smích]

337484

3.8.2015 9:08

RE: naopak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 337482

Strašení Čínou je starého data. Rusko se nemůže spoléhat pouze na nepřátelský Západ, který se snažil a stále snaží využít každé slabosti Ruska k jeho zničení. Jak prohlásil americký prezident: Slovanská otázka musí být vyřešena jednou provždy.

M.Tatacher: Populace Rusů bude regulována na 15 milionů,kteří budou pracovat u vrtných souprav a v dolech.

Poradce vlády VB prof.John Beddington: Hiler spackal genocidu na východě,která v budoucnu musí být provedena na vyšší vědecké úrovni a více tvrději.

V roce 1941 řekl Harry Truman: "Pokud bude vyhrávat Německo,měli bychom podporovat Rusko. Pokud bude vyhrávat Rusko,měli bychom podporovat Německo. Hlavně ať se mezi sebou pozabíjejí co nejvíc.

Těsně před skončením 2.sv.války uvažovali spojenci zahájit třetí sv.válku.Měl být proveden útok na RA a kobercové bombardování ruských měst. Již počátkem dubna 1945 poručil Churchil vypracovat podrobnou verzi plánu.Bez vyhlášení války napadnout Rusy a díky překvapení a teroru a létajícím pevnostem donutit SSSR ke kapitulaci. Útok byl plánován na 1.7.1945 a měla být využita i poražená armáda Wehrmachtu. Dále viz OPERATION UNTHINGABLE.

A nakonec: Strategické změny mají být provedeny na úkor Slovanů. Plánuje se jejich zničení navzájem. A současný vývoj neukazuje změnu postoje Západu vůčí Rusku.
Teď záleží především na Evropě,její velkých i malých zemí, zdali vytvoří podmínky pro spolupráci či nikoli. Pak může nastat počátek nového- spravedlivějšího věku lidstva.

337485

3.8.2015 9:41

RE: naopak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 337485

Tak ukr se jim povedlo zvyšilovat za pomoci pindostanu a euálky bruselonů kteří jedou obdobnou agendu s imigranty z afriky na euálníky, kde jich číhají doslova stamilióny na příležitost užrat, logicky s naturely muslim opanovat zcela nekompromisně. A tedy "za všechno mohou moskali" špičkově že by skákalo na rusko kteří jim umožnili paradoxně existenci a byli ekonomicky drženi nad vodou právě jimi. Paradoxem je že 84% lidí na ukrajině by si přálo Putina. Takže je tam demokradtůra a radikalové zakleli do pěkné pasti hry egregora ůžer. Vlastně tyjí pouze genocídníci za bukem a instalace zmar beznaděj se jim zdařila v intencích vámi zmíněných kalivodů a zadání instalovaní plní ať už slyntamorují cokoli aby zakryli skutečná jednání taky "přestavby, vlastně devastu, demolice a hubení.

337487

6.8.2015 6:14

RE: naopak i jinak

favela 113.?.?.?

Reakce na 337487

Tyatry kolem spadlych letadel maji za ukol zakryt nejen pritomnost ale i zlociny minulosti a budoucnosti, ktera snad jeste nam zbyva. "Nehadejte mi minulost, ale hadejte mi budoucnost" rika hlavni postava z thrilleru Ministerstvo Strachu /G.Green/. /Ministerstvo strachu z teroru presneji/.
Ale nektere zvedave husy krakoraji, ale potom zas davaji prednost u Cetnictvi a zaslouzili by do polepsovny za ucelem je zbavit chaotickeho a potrhleho jednani.
Tak to by sme meli a zmineny teror vyhral a vyhrava stale lepe proti celemu svetu. Mohutne zaplavy islamistu vsude napr., kteri prijeli rozvracet. Za jakym ucelem? Antiteroristicke protilidske zaplavy zakonu bleskove zavedene vsude pro usnadneni treba toho a vseho jineho uz ty postacuji jako fakt motivace teroristickych utoku a zaruka jejich vitezstvi.
Kdyz v letech 1930-48 teroriste se zacali masakrovat se silami Britskeho imperial fasimu v Palestine,ten prohral na cele care a byl zotrocen teroristy a s nimi i cely svet./Palestinci jiste zasli co se deje, kdyz se dva teroriste vyvrazdovali o jejich kousek zeme/. Terorismus rozdrtil fasimus at byl demokratickej nebo udesne pedofilistickej ,kdyz chceme nazyvat veci pravymi jmeny. A nejen to pokracuje ale nastartovalo a rozsirilo system do vsech odvetvi pomoci Globalniho teroru vsude a ve vsem. Cokoliv existuje muze byt pomocnik teroru,pocasi/vsechny ctyri obdobi/, jidlo,kultura a bez vyhrad vlady a jejich zakony, policie,soudy atd. Pro koho utraci trilion rocne USA na zbrojeni uz zdaleka nejvyzbrojenejsi nebo nejprezbrojenejsi zeme na svete? Hloupa otazka ze jo? Pro udrzeni nadvlady teroru na celem svetei s jeho propagandou.
Vyroci teroristickeho utoku/civilni cile/ pomoci A bomb proti Japonsku zebrajicimu o primeri 1945 melo za ukol nejen zastrasit SSSR ale cely svet. Ukazat kdo je ve sluzbach teroru a potom uz jen bylo pokracovat pres Koreu a Vietnam atd. Jejich valka proti fasismu se ukazal a byt uplne stejnou jako dnes proti teroru. Appeasement /jinak receno bezvyhradna vypomoc Dolfovi,vcetne ceskeho zlata,coz nebylo ve stanovach banky pro "mezinarodni rozvoj specialne pro ty ucely vytvorena, tehdy ,kdyz uz se nedalo pokracovat nahradila appeasement Churchilova metoda "DISPERSIONISTIC" valky /Allies/, zcela zapirana dnes.. Valcit vsude jinde jen ne tam kde je treba a proti germanum, zasluhuje podrobnejsi vysvetleni..USA si take potrebovali spravit komplex menecennosti v kontrastu s velmi schopnymi SSSR generaly a cele Rude armady, ktery trva dodnes i pres zbabele NATO. Kdyz po porazce u Stalingradu "spojenci' nevalcili zacalo jim tect do bot. Tak napadli aspon Sicilii v lete 1943 !!Stalin musel jit do vyvrtky nad takovymi "spojenci" #^&*(&^$#@#. Spojeni Germanu vzdy znamenalo a znamena straslive valky a masakry.Nedavno Srbsko s fasistickymi oddily germanu v Chorvatsku a financnim terorem v Recku dalsi kapitoly v usili prosluleho Dolfa...

337619

3.8.2015 9:42

RE: naopak

REBEL1956 mholovac (zavináč) pobox (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 337485

Presne tak, nie naopak.
Historicky nekonecny anglo-sasky a sionisticky
anti slovansky DRANG NACH OSTEN!

Jeden, akoze vtip.

Ked sa v II. VV Cervena armada zastavila pred
Berlinom, povedal Zukov Stalinovi: Jozef Visarionovic,
naco tu stojime, podme dalej a oslobodime celu Europu.
Nemozeme, neuzivili by sme ich.

Kto z nich sa vtedy pomylil? [zmaten]

337488

3.8.2015 21:07

RE: naopak

dub 62.?.?.?

Reakce na 337482

záležitost s mistraly dopadla pro rusko prakticky ideálně. líp už ani nemohla.
původní mistraly byly pro rusko, kvůli klimatickým podmínkám, prakticky nepoužitelné, akorát tak do černého moře.
od francouzů získali kompletní dokumentaci, řídící elektronika se ve francouzském přístavu záhadně "ztratila" (neexistuje bez účasti francouzské tajné služby), a rusové teď staví vlastní lodě, podstatně levnější, adekvátní klimatickým požadavkům a ty řídící systémy se též uplatní.

takže nad vejdělkem splakali jen francouzi. a navíc jen oficiálně, protože o tajných dohodách víme kulový (a vzhledem k předání kompletní dokumentace a řídících systémů nějaká zcela určitě existovat bude). takže se klidně americký vlk nažral a francouzská koza mohla zůstat celá. jen to není vidět.

337515

3.8.2015 21:14

RE: naopak

Mirra 89.?.?.?

Reakce na 337515

a navíc FR může tyto lodě nasadit v Oceánii....

337516

4.8.2015 11:49

RE: naopak

pje 93.?.?.?

Reakce na 337515

Upozorňuji, že nová ochota Mistraly do Ruska pustit plně zapadá do toho, co píšu níže i do logiky Vámi zmíněných událostí. Pro Rusko je více než penále v eurech za nedodání důležitá vstřícnost Paříže. Ostatně sankce nesankce, kdekdo s Ruskem vesele obchoduje na neveřejném bilaterálně smluvním základě. Je pak na Rusku, komu Mistraly jako zjevně nepotřebné dále prodá a své peníze stejně dostane včetně závazku kupující strany držet Rusku štangli. Proto ta záležitost s Mistraly dopadá pro Rusko ideálně až nyní při dodání Mistralů.

337545

7.8.2015 4:09

RE: naopak , myslet si ze

favela 113.?.?.?

Reakce na 337515

francouzskym /zkorumpovanym,to nemusim uvadet/politikum neco ubyde, ze zchudnou a ze jim jde o frantiky na ulici a o Francii, kde , ze ty lonsky de Gaulovsky snehy jsou?? Nebo ,ze by jim za velmi spatnou praci a usili vyroby politickych zmetku nekdo treba volici chteli potrestat nebo pokutovat? Absurdni na druhou.
Zahad je moc a jsou moc zahadny a proto je docela zabavny nektery ty zahady spatlat dohromady az daj smysl. Jedna z nich je agent Pollard ,clanek na Global Research zarucuje ze clovek chvili zira..! Neuveritelne xzahadnosti se vylihly na nas taky vynorenim trosek letadla /urcite ,na beton, definitivne MH370/, ktere vedely, ze maj zustat ponoreny, kam potom plavat po vynoreni %&&^$#@ a kdy a kde se vynorit a v pravy cas aby mohli bejt v pohode nalezeny a identifikovany...
Neuveritelny je taky ze jeden yahoo nemuze pochopit co /docasna/ smlouva s Iranem obnasi.Jde o pokus rozvratit vztahy Iranu s Ruskem. /Kdyz se je nepodarilo zukrajinizovat/.Potom teprve prijdou na radu jine zname velmi nezahadne a snadno uhodnutelne prostredky.

337669

3.8.2015 23:34

RE: naopak

R 88.?.?.?

Reakce na 337482

fr a br vždycky zradí

337521

7.8.2015 6:11

zahady,odhady a dohady

favela 113.?.?.?

Reakce na 337521

..treba jak ten vrak letadla cekal a cekal /poslusne a bez vynoreni/ az se rozhodlo co a jak.
Takova mala detska hra a jak se to rozmohlo po svete. "Co je tvoje to je moje a co je moje do toho ti nic neni "../a zkus na to sahnout.
Vezmeme si treba vsechny staty Unie. Kdyz by fed.vlada rozhodla ze udeli statu Texas nebo treba Aljaska zniceho nic 10 bilionu dolaru, tak obyvatele zacnou byt znepokojeni ,co se zase na ne chysta. Nebot po dlouha staleti jsou zvykli bejt vydrancovany. Korist jde ale statu nejdulezitejsimu./Co je vase.../a popularita jde ke dnu uz po tisicileti. Spolu s neodbytnou zavislosti na obetech, kterym jeste neco zbylo..
Malej vtip k lepsimu .."potka Khon Roubicka a ten za sebou tahne 30kg sardinek.Co to vezou Khon. Ale sardinky na byznys.Voni Khon prodal by to. Jo. Tak si placnou a druhej den se potkaj a Roubicek si stezuje. Khon voni mi prodali shnily sardinky. Ale dyt sem vam Roubicek rikal ze sou na byznys !!
Zahady barevnych revoluci a sametovych a kvetinovych nejsou zahadama vubec /ani pro hada/. Provadel je verejne Dolf a rad se vychloubal jak je vitan kvetinami, prapory a nadsenim. Take mnichovske dohody jsou stale v kursu. Obe strany se z nich raduji. Ta duveriva co je podvadena a tak co se chysta uspesne podvest. Stoji za povsimnuti zahada toho, jak byly driv elity za Dolfem antisemiticky a ted jsou v opaku..
Nebo zahada inflacni/utajit pred doktorama dejepisu/. V r. 1923 v zari byla inflace v nemecku 1 dol za 4 triliony marek a dum v Berlina stal co pul kila masla. Ale ta nahodicka ,ze zrovna Dolf mel naplanovanej pripravenej ten svuj prevrat hnedka v listopadu/co mel zahajit revoluci u /inflaci nespokojenych/germanu. Do zahady inflace se ovsem, nesmi vsetecne stourat,mozna naky ty bankersky elity by se mohly najit za tim vsim. A pak to stoji karieru.
O par let pozdejc to byl zase prvni /Dolfuv/Ekonomicky zazrak. Zahada zadna , mel svoje rozkazy. Naka zeme na zadnej zazrak ani nepomysli, at drou jako votroci. Druhej zazrak germanskej uz zahada neni. Odmena germanum za utok na SSSR je neminula /britove napr.skoro chcipali hlady v ty dobe/v dobe kdy nemecko bylo plny germanskech zbylejch fanantiku. A materialisticky show pro nas.V CSSR.
Co je tvoje.. napr. vykradat Rusko je svatou povinnosti,nebot obyvatele jsou samej zloduch uz po staleti a nekdy se plundrovani i drze branej.
Jeden priklad. Hodnota a ohodnoceni obrazu ,basni a tvorby stoupa s umrtim tvurce. Co je tvoje...a tak Puskin vytvoril nektera dila na stale vysoke urovni. Film Amadeus je slavny tim,ze je zalozen na kradezi Puskinova textu. Salieri a Mozart.Slusnost normalni a lidska, respekt nam veli aspon se zminit. Tvurci hollywoodskeho filmu nepokladali ani za slusne pridat titulek k filmu se zminkou o Puskinovi!!!.Zkuste na ten film sahnout.Nedotknutelny "Autorsky prava" vas dostanou do kriminalu. Jo nektery zahady jsou zahadnejsi , ale co je tvoje...

337672

4.8.2015 11:42

Strategické priority

pje 93.?.?.?

Francie nemá dost zdrojů na transformaci svých bývalých kolonií na spolupracující partnerské země, proto v Asii obecně ztrácí vliv. Pro Rusko je nicméně Francie zemí, která hraje vyvažující roli k Německu i jako významný člen EU. Podlední vývoj kolem Mistralů jasně ukazuje, že i Paříži jde o udržení tváře před Ruskem, nechce-li se totálně "macdonaldizovat". Vědomí, že asijské zdroje mohou přirozeně nahradit ty ruské a jejich nenahraditelná část bude Ruskem tranzitována do Evropy Hedvábnou Stezkou činí Francii pro Rusko strategickým partnerem tím více, čím úspěšněji dokáže Paříž odolávat vlivu USA v Evropě. Čína nemá pouze své vlivné zástupce v asijských zemích, ale také značný majetek v zemích anglosaských, což se moc neví. Tím a svými značnými zdroji se stává hlavním asijským fenoménem a budoucím lídrem bez ohledu na momentální politický a ekonomický vývoj. Je nezbytné připomenout, že vlastní finanční institucionalizace BRICS ještě není plně fukční, ale až bude, Francie jako žadatel o členství může i v tomto být na téže palubě. Mnoha strategicky uvažujícím Francouzům je tato skutečnost známa a činí rozhodné kroky k normalizaci vztahů s Ruskem a vybalancování vztahů s Čínou omezením asijské konkurence výměnou za prostření evropského stolu pro BRICS. To je vzhledem k reálným podmínkám pravděpodobný vývojový scénář.

337544

Příspěvků: 14

03.08. 01:20 REBEL1956  Jen at se perou
03.08. 03:29 Mirra  naopak
03.08. 08:59 REBEL1956  RE: naopak
03.08. 09:08  RE: naopak
03.08. 09:41  RE: naopak
06.08. 06:14 favela  RE: naopak i jinak
03.08. 09:42 REBEL1956  RE: naopak
03.08. 21:07 dub  RE: naopak
03.08. 21:14 Mirra  RE: naopak
04.08. 11:49 pje  RE: naopak
07.08. 04:09 favela  RE: naopak , myslet si ze
03.08. 23:34 R  RE: naopak
07.08. 06:11 favela  zahady,odhady a dohady
04.08. 11:42 pje  Strategické priority

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 16

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
29,35 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,67 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 790,95 Kč
1 unce stříbra
546,63 Kč
Bitcoin
695 784,10 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 320