Diskuze k článku

Důvod, proč má euro na kahánku

Příspěvků 56

8.7.2015 3:08

Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Zvlastni podivana i na TV,tancujici Rekove,jakoze prelstili evropske banky na splaceni druhu,nacionalismus dela sve,vlajky vsude a hesla,nenechame se vydirat.Tak si myslim,ze kdyz nekdo usiluje o svou svobodu,tak,predevsim by nemel tu svobodu prodavat bankam.Kazdy,kdo udela dluh,se stava banky otrokem,toby,jako zeme demokratickeho zivota mela vedet,banky nejsou k tomu,aby byly vasi pratele,jsou jen slusni dokud pravidelne splacite dluhy s urokama.Proc se Rekove nepodivaji a nezverejni,kdo je dostal statnim dluhem do teto financni slamastiky,kdo ty dluhy nadelal,kdo podepisoval smlouvy ve jmenu koho a take si overit,zda z tech pujcek si nekdo poradne nakradl.
Jestli si Rekove mysli,ze povedou bohemsky zivot za penize nekoho jineho,tak,asi nemaji ty spravne zakony a muzou,jak ve stredoveku zkoncit ve "vezeni dluzniku",bez jakekoliv svobody,nebot svoboda neroste na cizizch penezich.
Prakticky tento demokraticky svet,zapadniho vzevreni,je vsude zadluzen,jmenujte zemi,ktera dluh nema,dnesni obchody se delaji s pujcenymi penezy a vzdy to zkonci kriminalnim podvodem.Chude Recko by se nemelo divat na bohate zeme,spise si hledet sveho,tezce vydelaneho chleba ze sveho pole hospodareni.Je to jako v rodine,kde vsichni maji nova auta na pujcku z banky a nad nekym kdo ma stare auto ohrnuji nos,ze by s tim starym kramem nejezdili,ale,ten stary kram je bez dluhu,tedy,patri majiteli,kdezto ty nova auta na pujcku,nejsou majetkem uzivatele dokud nezplati posledni splatku a kdyz ji zplati za ty roky i s peknymi uroky,tak ma z toho auta ojezdeny stary kram,horsi,nez ten,kteremu se posmivali.Banka ma sve zakony a vzdy bud ev pravu,dluh se musi splatit,at je rezim jakykoliv,kdyz spolecnost zanikne,tak,ale nezaniknou dluhy,dnes financni instituce a tedy i banky,kupuje a prodava dluhy,nekomu jinemu,to,uz mnoho lidi v Cechach poznalo na sve vlastni kuzi,manipulace s dluhy je velky obchod a to si Rekove a jejich politici neumi uvedomit a nebo ,proste,ani si to uvedomovat nechteji,mozna,ze si rikali,vsak on to nekdo zaplati.Prodavani narodni hrdosti-svobody se stalo celosvetovym obchodem,cesta k jedne svetove vlade je jedna z nich,lide v boji proti terrorismu,opet prodavaji svoji svobodu za pocit bezpecnosti.Recko mnohe narody poucili,co je demokracie,ale,zpet,se nic nenaucili od jinych narodu.

336182

8.7.2015 3:49

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 336182

>Proc se Rekove nepodivaji a nezverejni,kdo je dostal statnim dluhem do teto financni slamastiky,kdo ty dluhy nadelal,kdo podepisoval smlouvy ve jmenu koho a take si overit,zda z tech pujcek si nekdo poradne nakradl.
Měl byste více číst a méně psát, cituji z příspěvku zde na Zvědavcovi:
Řecký ekonom Angelos Philippides na to upozornil už v dubnu 2012 v britském Guardianu: „Zatímco ostatní evropské země vydávaly na obranu v průměru 2,2 procenta HDP, v případě Řecka to bylo 7 procent. Nebýt onoho pětiprocentního rozdílu, dnešní dluh se ani neměl odkud vzít.“
Vojenské zakázky navíc obrostly mamutí korupcí. Za jednu z dlouhé série úplatkářských kauz stanul před soudem i bývalý ministr obrany Akis Tzochatzopoulos. Jen tady proteklo „penězovody“ na 75 miliónů dolarů. Exministr za to vyfasoval 20 let.

336185

8.7.2015 6:02

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 336185

>Měl byste více číst a méně psát, cituji z příspěvku zde na Zvědavcovi:

Podobný komentár vuči panu Nohejlovi není nutný, ani korektní. Stačilo to doplnit bez mentorování. Nepíše tak špatne, že by nenapsal nic, stejne jako že by nešlo nic doplnit. Beztak nás všechny spíše tíží opradu neco jako tohle (cituji pana Nohejla):

>Je to jako v rodine,kde vsichni maji nova auta na pujcku z banky a nad nekym kdo ma stare auto ohrnuji nos,ze by s tim starym kramem nejezdili,ale,ten stary kram je bez dluhu,tedy,patri majiteli,kdezto ty nova auta na pujcku,nejsou majetkem uzivatele dokud nezplati posledni splatku a kdyz ji zplati za ty roky i s peknymi uroky,tak ma z toho auta ojezdeny stary kram,horsi,nez ten,kteremu se posmivali.

Vetšinou si za své bláto mužeme sami, chceme vyčnívat nad sousedem často za každou cenu. Je zajímavé, jak takové morálne zaostalé chování dovede položit celé státy.

Lví podíl mají média, které príliš často fungují na principu 100x opakování lží. Normální človek nemá šanci v tom poznat podfuk, už jen proto, že stále ješte funguje prezumpce a duvera, bez kterých se žije prumerne ješte hur. To co je mimo prumer se pak ostre zneužívá, a vznikají ruzné 4% menšiny zamerené na cokoliv.

336187

8.7.2015 6:58

EU-hyeny a jine nestvury...

favela 113.?.?.?

Reakce na 336187

svlikly haleny aby na Recko skocily. Jeden recky ministr kteryho predhodili to vsecko nemoh vyrobit ani schvalit.A kde jsou ti co pomoci uplatku korumpovali? Stalete usili generaci prislo vnivec. Kdyz nejde sedlak na chalupu jde chalupa na sedlaka a ovsem kdyz kapitalisti lidem nedaj vydelat, tak to je to samy.Recko stahne dalsi narody za sebou. Banditismus EU potvrdili i oficialni ekonomove /Krugman/. Nova opatreni uz nedovoli Recku se ani vzpamatovat;jen zabrednout hloubeji. "A tak dlouho jsme prohlubovali az jsme na dne". A pada se na hubu i jinde. Vzrustajici vydaje na vse potrebne pro miliony afroarabu- uprchliku na valky nikomu nevadi. Na trilionove dolarove pomoci do Afriky a na Str.Vychod vsak "antirasisticky" nejsou pridany zadne uroky , nebo jsou pozdeji s ponizenymi omluvami odpusteny. Statu Izrael se nikdo neodvazi pujcit na urok. To by byl ale antisemiticky vrchol drzosti. Ani USA .Nebot I.jsou nevyvinuta zeme a penize se jim jen vali odevsud.
Korporace,konglomeraty ,kartely sprovozuji svet k zaniku. ,dulni spolecnosti,zbrojni koncerny, nici vse svoji existenci a bezohlednou cinnosti i prirodu pro zisky, potravinarsky a farmaceuticky prumysl zase nici pro zmenu zase nas a spolehlive uklada pod kytky i vlady s nimi kolaborujici. Nedavny vladni prevrat v Tramtarii /na rozdil od Chile nekrvavy/vznikl kdyz predseda vlady ulozil platit dane dulnim korporacim. Byl ihned sesazen zradnymi ministry, potom dane klesly z 26 bilionu na 7 bilionu ze 7 bilionu na 0 bilionu a nedavno vlada poskytla jeste dalsi ulevy tezce stradajicim korporacim tamtez.
Hodne udivu a prekvapeni z jednani EU a jinych vlad by jste ubylo, kdyby si vsichni uvedomili ze u zrodu EU dohlizel bankovni dum Rothschild,na vznik EU Centralni Banky ve Fraknfurtu a na zavedeni EURO meny rovnez. Dohlizi i v Tramtarii. Oficialni interest je 2% pro banky a 17% pro me !! Austerity opatrenim se nevyhne ani neunikne nikdo.

336191

8.7.2015 8:30

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 336187

Styl neustálého se pohoršování nad kdekým, škodí!
Co je nutný a korektní, zrovna Vás (znalce palačinkového efektu) nechám rozhodovat. Vy, když se někoho zastanete, je to pro dotyčného u soudných lidí hotové mínus.
Snad ho neubyde!

336194

8.7.2015 20:51

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 336194

Příteli, máte o sobě moc velké mínění.. A Vy si o sobě myslíte, že jste soudný ?? Ale hlavně - pan Nohejl má kolem 80-ti let a předpokládám, že Vy v tomto věku budete senilní.. Takže mějte úctu ke stáří a chovejte se zde slušně (pokud nejste ale placen za to, aby jste se choval "právě" neslušně.. [chechtot] [chechtot] ) [cool]

336224

9.7.2015 4:59

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 336224

Úcta ke stáří je jistě správná věc, taky obvykle na pana Nohejla nereaguji.
Ovšem držet se tématu to Vám nejde, nahradil jste argumenty smajlíkama (i jedním sebeobdivným).
O mojí soudnost nemusíte pečovat, ale zdá se že "palačinkový efekt" je Vám taky sympatickým (či jen tolerovaným) projevem soudnosti. K tomu palačinkovému efektu směřovala moje poznámka o soudnosti. Ppppp je pro mne snaživé šumítko, které se připletlo mezi dospělé , jinak bych nereagoval.
Pan Nohejl možná nemá sklerózu ve svých 80-ti letech, to ale je spíše přitěžující, když píše škodlivě. Obvykle se nenamáhá ani rozlišovat mezi pojmy sionista - žid. Vždy, když uklohní gulášek systémem copy-paste minimálně naznačuje, že je za tím žid. Většinou se ale jedná o sionistu, mnohdy o "křesťana". I ve zmíněné části - nechápavé otázky - v jeho příspěvku tomu tak je. Je to o to horší,že to není "copy-paste", ale jeho vlastní úvaha.
Pokládat takovou navádějící otázku, při množství existujících nateriálů k danému tématu, se mi jeví jako závažná věc, hodná mojí reakce.
Na zdejší teplo a smrádeček Vámi vydávané za slušnost, většinou nereaguji, nemám čas, ale taky abych si nepohoršil mínění o sobě.
Vaše mínění o mně je pro mne nepodstatné, skutečné autority neutíkají od tématu.

336240

14.7.2015 12:55

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 336240

Pane, respektujte laskave v technice, že jsem inženýr se slušnou praxí v oboru a dalších souvislostech. Žádné šumítko.

Jak jsem se podíval na váš link o "palačinkovém efektu", tak je docela zjevné, že prebíráte naopak vy informace od "šumítek". Jednou jsem tady uvedl, jak jsem se číselne dopátral, že dominoefekt v prípade WTC je reálný.

Vy pokud mi dokáže být partnerem na diskusi uveďte, kolik MJ je treba na destrukci podlaží, a kolik MJ získá vršek WTC (od místa nárazu nahoru) pri posunu o 1 podlaží smerem dolu.

Uveďte, který z uvedených údajú jsem uvedl špatne, nebo doložte, že energie posunu vršku je menší, než energie destrukce podlaží.

Jinak si bežte se šírením nesmyslu a prinejmenším odborném nactiutrháním nekde jinde. Ze 100 pitomcu nalezených na internetu neudeláte kvalifikovaný názor. Jako pitomou považuji i studii doc.Nemce z brnenské fakulty, navozuje pro simulaci zcela neadekvátní podmínky. Ten človek není skutečný inženýr, ale jen nepovedená obsluha softveru, co se mu dostal do ruky. Skutečný inženýr nepotrebuje nic kamuflovat viskozitní (v podstate bulharskou) konstantou. Když o simulacích nic nevíte, tak to nechte na jiné.
Mejte prosím také na pameti, že "dospelý" a "hlupák" jsou navzájem se nevylučující pojmy. Když neco nevíte je slušnejší se zeptat, než zakládat loterii.

336534

14.7.2015 13:53

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Vopice 62.?.?.?

Reakce na 336534

Kolik MJ je potřeba k sublimaci oceli, pane Inžinýre?

336539

14.7.2015 21:28

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 336539

Ocel pri bežných rychlostech ohrevu (tekutinou, spalinami) nesublimuje. Pri vysokých rychlostech zase spíše prechází do plazmy. Pásmo sublimace pokud vubec nejaké existuje docela jiste není široké, a energie této pseudosublimace nebude moc rozdílná oproti součtu skupenského tepla tání, varu a merného tepla mezi fázovými prechody. Nečtu k tomuhle kontrolne ani wiki, protože je mi jasné, že je to spíše provokace, která je sotva nečím oduvodnená. Dá se ríct, že pri a po nárazu žádná ocel nikde nesublimovala.

Teď se ukažte vy, kam jste s tím chytračením míril.

336565

19.7.2015 4:10

Jaka skoda,ze

favela 113.?.?.?

Reakce na 336565

blbost neni z oceli a tak sublimuje furt pryc a plazi se ve forme rozdilne neplazmove pseudoplazivosti kolem tavby nad bodem varu a s rychlosti svetla a oh-revu ve vakuu vysokeho skupenstvi tekutych IQ molekul nadbunecne provokativni inteligence v prostredi staleho katakomboveho klimatu pod absolutnim bodem mrazu a s relativni velicinou casu reagujici konstantni rychlosti /a to cele na druhou/ s energii a tim vytvorenou do konecneho elixiru zivota, havraniho kridla a kamene mudrcu ...Sedmeho dne si odpocinu od sveta odpocinu rekl Buh...A ten odpocinek Vas prijde draho , Vas Obama bin Laden
Usa-ma bin Lenin,Stalin,Mao
Usa-ma bin Hitler a Bush
a Usama-bin ??? protoze kohokoliv si v USA 2016 zvoli vyjde to na USAMA stejno .....PS Diky za kvalitni vybudovani Tora-Bora !

336789

14.7.2015 20:20

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

dub 62.?.?.?

Reakce na 336534

jak funguje vás oblíbený plackový efekt tak, aby se věž zřítila rychlostí volného pádu (a nedocházelo tedy ke zpomalování při každém nárazu placek), což se stalo?

kde se vzalo teplo potřebné k roztavení konstrukční oceli s bodem tání 1800°, když letecké palivo, za ideálních podmínek (tedy za plného okysličení a pod tlakem) produkuje teplo 800°?

od vás bych si teda nic naprojektovat nenechal, natož postavit...

336560

14.7.2015 21:18

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 336560

Udelám vám trpelivou charitu, a zareaguju i když mi je jasné, že dúsledne nečtete, co píšu, jinak by jste zjistil, že na tyhle veci jsem už nekolikrát dusledne odpovedel.

Výpočet plackového efektu opravdu dává takový výsledek, že se jeho rychlost proti volnému pádu témer neliší, není bežným a neškoleným okem postrehnutelný, stejne jako bežným odpálkovaním z videa. Smirte se s tím, že energetická bilance toho pádu je taková, verte, nebo ne. Chybí vám prímá zkušenost s výpočtama, stejne jako tem, kterí tvrdí, že by se pád musel pozorovatelne zpomalit. Není to pravda, čísla nepustí. Nic navíc se nemuselo stát. Kdyby jste neprebíral bludy tech, co žádné energie, rychlosti a časy spočítat neumí.

Žádná ocel nikde netála, je to blud. Pozorovaný tekutý kov byl hliník. Nikde na žádném videu opravdu není pozorovatelný jiskrive BÍLÝ žár tekuté oceli, pouze jiskrící hliník, nebo podobné slitiny. Video, co ukazuje vytékající jiskrivý kov z rohu WTC nemá správné barevné podání, stejne jako zduvodňování barvy tekutého hliníku není objektivní. Nikde není podmínka, že hliník musel mít 660-700C, když mohl mít i 800C, nebo i 900C.

Letecké i jiné uhlovodíkové kapalné palivo v horáku se vzduchem v pohode udelá 1000C, výjimečne i víc. Nebyl žádný problém, aby v šachtách po chvíli došlo k varu paliva, zbytek je jen prirozený dusledek. Žádný tlak k tomu není potrebný, stačí var a atmosferický tlak. Stačí popátrat v konstrukcích horáku na jakékoliv organické paliva včetne jedlého oleje.

Jak jsem psal v pohode stačilo ohrátí na 800C, žádnou ocel nebylo treba tavit. Zeptejte se nejbližšího kováre, pri jaké teplote má ocel pevnost olova. Pri 800C má ocel pouze 10% své puvodní pevnosti. Tedy ztratí ne 10%, ale 90% své puvodní pevnosti, aby bylo jasno. Nejdrív bežte opravdu k tomu kovári, pokud stále pochybujete. Udeláte tím možná radost jemu i sobe.

336564

14.7.2015 21:37

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 336564

Možná i choď topiče by poradila, když by nevyšel ten kovář…

336566

14.7.2015 21:38

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 336566

*choť

336567

14.7.2015 22:26

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

dub 62.?.?.?

Reakce na 336560

-1535ºC (2795ºF) - melting point of iron
-1510ºC (2750ºF) - melting point of typical structural steel
-825ºC (1517ºF) - maximum temperature of hydrocarbon fires burning in the atmosphere without pressurization or pre-heating (premixed fuel and air - blue flame)

Diffuse flames burn far cooler.
Oxygen-starved diffuse flames are cooler yet.
The fires in the towers were diffuse -- well below 800ºC.
Their dark smoke showed they were oxygen-starved -- particularly in the South Tower.

a protože se totálně vyhořelá věž ve španělsku, hořící jako vatra na čarodějnice, nezřítila, s mnohem menším množstvím kovu, tak tam asi fungovaly úplně jiný fyzikální zákony.

a tvrzení, že při 80 patrech nedojde při plackovém efektu ke zpoždění, je velmi odvážné. tedy pominu-li jasně viditelné a slyšitelné výbuchy a to, že celá konstrukce věže skončila jako pudr - asi měly placky nějaký speciální hot dressing... nemluvě o tom, že tu horní část věže, která se utrhla a padala šikmo dolů samostatně, asi ukradli marťani, nebo nějaká placka vylítla a rozemlela ji za letu na padrť...

336570

14.7.2015 23:17

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Reakce na 336570

Pane "dub" - udelejme to takhle: - uzakonime, ze zadny plackovy efekt neexistuje (takze se nic nemuze zpomalovat a nedej boze - zrychlovat .. ), takze ty panelaky tam stoji dodnes z titulu zakazaneho padani ze zakona ! Kdo by tvrdil, ze spadly - je antiholokaustnik a bude "osvobozen" ..
O havlovi se ze zakona nepochybuje, nebot je nejvetsi .., a panelaky stoji - aby do toho lidi nestourali ! A smytec ! A kdo bude remcat, toho prelustrujeme a urcite se zjisti, ze neni buzerant - takze je vlastne Putinuv spion. I tyhle teroristy - osvobodime !

336574

15.7.2015 10:02

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 336570

Ocel tam nikde netála, nejsou o tom dukazy. Brept údržbáre, co nerozezná tekutý hliník od tekuté oceli jako dukaz nestačí. Ten človek nejspiš poprvé videl na vlastní oči roztavený kov.

Já vždy mluvil o 800C, a ne o teplote tání oceli.

>-825ºC (1517ºF) - maximum temperature of hydrocarbon fires burning in the atmosphere without pressurization or pre-heating (premixed fuel and air - blue flame)

Je treba chápat souvislosti. Je tam správne uvedeno "without pressurization or pre-heating". Obe podmínky s vysokou pravdepodobností nebyly splneny. Už docela malé "pressurization" (pretlak pri varu, strhnutí proudem, fén efekt pri rozdílu teplot) tuhle podmínku zcela zruší.
Také "preheating" s vysokou pravdepodobností nastal, protože když mel plamen dost místa v uzavrené budove, tak si klidne mohl najít nejakou místnost, oblast, kde byl vzduch, nebo celá smes "pre-heated", to závisí od typu proudení. Proto také v experimentální budove na tuším Slapech pri testovacím požáru namerili 1000C a ne 825. Jako typický a klasický "preheated" vliv/parametr funguje infrazárení z již ohrátých objektu. Je možné otestovat pri jakémkoliv vetším ohni na vlastní kuži pri pokusu priblížit se.

Katalytické, nebo difuzní plameny sem opravdu není treba míchat, už jen kvuli jejich barve, ani sodíku by se pomalu nechtelo svítit žlute.

Že byly plameny ve vežích difuzní je zrejmý výmysl nekoho, kdo si celou vec potreboval prizpusobit svému účelu. Palivo proste nemelo dáno zákonem horet difuzne.

"Dark smoke" s tím vubec nesouvisí, jde o okrajový efekt všeho, co začíná trochu doutnat. Projev toho, že ne všechno horí ideálne, a nemá všechno potrebnou teplotu. Nijak se to nevylučuje s tím, že zbytek mohl mít teplotu akorát.

Zpoždení proti volnému pádu pri plackoefektu je dáno pomerem energie destrukce podlaží k energii posunu zbytku-vršku o podlaží smerem dolu. Čím je budova prostornejší a namáhanejší, tím je zpoždení menší. Podle mých odhadu byla energie destrukce podlaží desetina z energie posunu o podlaží, a tím nejaké zpoždení bežným zpusobem nepozorovatelné. Pozorovatelné by bylo spíše až s "obráceným" pomerem, tedy 9/10.

Žádné "slyšitelné vybuchy" nebyly. Díval jsem se na audiozáznam na jednom videu, kde byl zachycený zvuk pri pádu, odpovídající impuls odpovídal dobe nárazu, prišel po konstrukci o dost dríve, než okolním vzduchem (rychlosti šírení kolem 1500m/s oproti 340m/s). Povestné "ratata..." bylo jen borcení podlaží šírící se rychleji a intenzivneji po konstrukci, než okolním vzduchem. Tyhle rázy také jen prispívaly k destrukci, a které ve své analýze doc.Nemec z Brna zcela zanedbal, co byla zcela neprípustná chyba.

336594

15.7.2015 11:11

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 336594

Je naprosto fascinující, jak může někdo věnovat tolik úsilí k obhajobě takové hovadiny. Ještě rozveďte, jak vznikl požár ve WTC 7.

336604

15.7.2015 20:38

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

dub 62.?.?.?

Reakce na 336594

nevim, jaké video jste viděl vy, ale to co jsem viděl já (a nemůžu ho bohužel najít, i když jsem ho měl stažené - těch 15 vteřin videa bohatě stačilo), tak tam jsou demoliční výbuchy nejen dobře viditelné, ale též slyšitelné...

no nic, vaši víru vám evidentně nikdo nevezme, takže tímto bych dikusi uzavřel.

336633

15.7.2015 22:49

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 336633

O žádnou víru se neopírám. Jak jsem psal videl/slyšel jsem analyzovaný audiozáznam zevnitr budovy. Takže se nemusíte ani namáhat, nejspíš jsme videli a slyšeli stejnou vec. Verím že zvuk kolem prízemí budovy byl tentýž. Zbytek je interpretace.
Videl jsem dost videí pádu budov, žádné výbuchy. Jenom sesypání části od nárazu výše. Neverím, že by to odpálili zrovna od místa nárazu. Na to už by bylo treba opravdu silné náboženství.

336642

16.7.2015 0:14

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

dub 62.?.?.?

Reakce na 336642

ne neviděli. to mé video bylo u budovy, tak 50-100 metrů.

a neznám budovu, ani materiál, kdy by se po pádu celá budova přeměnila na pudr.

...

336644

16.7.2015 1:23

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 336642

.. opravdu silné náboženství. ???
.. zadne "nabozenstvi" ..., - pouze technicka rutina., - Job is done - takze v podstate se prd stalo, je po sichte a vyplata je ve ctvrtek ....

336645

8.7.2015 10:19

Zkrachovat, to je průšvih jen pro nezainteresované.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 336182

Pro vhodně zainteresované je to naopak lukrativní obchod. Kdyby Řecko nakonec nezkrachovalo, tak by na tom mohli jeho zahraniční věřitelé dokonce mastně prodělat. Proč by jinak předem pojišťovali tak vysoko své půjčky ? Proč by taky Syriza za několik dní po svém zvolení byla uznána USA ? Kšeft musí přece běžet !!! [smích]

336205

8.7.2015 18:57

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

bohous 65.?.?.?

Reakce na 336182

Hele Nohejle, sam vis odsud ze rekove jsou lini jak ves, ale vychcani jak opice, je to s nimi stejny fenomen jak z zidy, ukaz mi jednoho s lopatou, ale do kseftu se hrnou a delat umi pouze kdyz na to maji lidi.

Ve zdejsi vesnici jsme meli par reckych starostu, a ti dokazali krast jeste mozna lip nez nasi poslanci,takze bejt Nohejlem tak bych ty nase recke sympatizanty, nechal klidne plakat, ostatne vetsina z domorodych cechu neni o moc lepsi, dovolena na dluh, auto na lyyyyzing, a na to chudak zencka dela v samosce za 10 k mesicne, ovsem jen kdyz se "muze jet na dofcu" k mori.

Takze mentalita ceskeho lidu je skoro stejna jako Recka, ovsem hlavni rozdil je, ze bohuzel jsme jako narod pracoviti, ale... radsi toho necham, du kakat...

336218

9.7.2015 10:12

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 336218

Myslim,ze lenos nema s dluhy u bank,co delat.Kdyz Havel nastoupil do funkce president,kolik mel poradcu? Kady statni-politik a i obchodnik se tak zvane od odborniku neobejde.
Ekonom se skoli kolik roku o hospodarstvi,kdyz to cele krachne za dobu jejich dobrych rad,kde,jsou?
Mnozi se povazuji za ty prave,co ridi chod statu,co ridi ekonomiku a take davaji rady a odbornr posudky politikum,cili,maji primy vliv na vedeni statu-hospodareni, bez nich,udajne nemuzem existovat,svym zpusobem se povazuji za narodni inteligenci a maji to pred svymi jmeny oznacene,ze nejsou z nejake hloupe LHOTY.
Kazdy clovek je za sve skutky zotpovedny,ale ,za cely svuj zivot jsem nikde necetl,ze by nejaky ekonom vylitl ze sveho teplouckeho mista tim,ze dostal narod ,stat na lopatky jeho vlastnim pricinenim.Vetsinou vse sparne je odsouzeno,ze to udelali ONI, ne on.Zjistete si kolik odborniku,specialistu a jinych co by armada byrokratu,je zastoupena ve vsech vladnich mistech,nebudme jako Greenspan,ktery ridil ekonomiku USA tim,ze varoval,ze to spatne zkonci,ackoliv,on byl tim
kapitanem,nejvyssim, kdo rozhodoval,dostal za to i povyseni na lorda a jaka je ekonomika uSA?
Otazkou je,za co byl vlastne povysen?
Je takovych "Greenspanu " v Recku vic?
Ted se deje neco,co Rekove nepochopi, v ramci oslav vitezstvi,ze,za ten cas co protanci,rostou stale na dluhu procenta, takze splatka dnes,by byla mensi,nez o par dnu pozdeji,dluh se splati a to jakymkoliv zpusobem,na tom stoji kapitalismus.
Nakonec,Ceska republika ma dluhy take ,ktere "rostou,den ze dne.Co je s podivem na tomto svete,ze i zeme bohate na mineraly a jine,jsou zadluzeni take.
-----
V pekle se cert omlouva dlouhe rade lidi jdouci do pekla slovy[vyplazený jazyk]rominte, za to male zdrzeni,ale,lod plna ekonomu s epotopila!

336250

9.7.2015 14:06

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 336250

Abychom vubec vedeli,o cem mluvime.
http://demonocracy.info/infographics/usa/us_debt/i...
122.1 Trillion Dollars
$122,100,000,000,000. - US unfunded liabilities by Dec 31, 2012.
Abovet you can see the pillar of cold hard $100 bills that dwarfs the
WTC & Empire State Building - both at one point world's tallest buildings.
If you look carefully you can see the Statue of Liberty.

The 122.1 Trillion dollar super-skyscraper wall is the amount of money the U.S. Government
knows it does not have to fully fund the Medicare, Medicare Prescription Drug Program,
Social Security, Military and civil servant pensions. It is the money USA knows it will not
have to pay all its bills.
If you live in USA this is also your personal credit card bill; you are responsible along with
everyone else to pay this back. The citizens of USA created the U.S. Government to serve
them, this is what the U.S. Government has done while serving The People.

The unfunded liability is calculated on current tax and funding inputs, and future demographic
shifts in US Population.

Note: On the above 122.1T image the size of the bases of the money stacks are $10 billion, and 400 stories @ $4 trillion

"It is incumbent on every generation to pay its own debts as it goes. A principle which if acted on would save one-half the wars of the world." - Thomas Jefferson

Myslim,ze hodne generaci budoucna bude na nas s "laskou" vzpominat.
http://demonocracy.info/infographics/usa/us_debt/i...

336263

10.7.2015 5:33

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 336263

Svym zpusobem se postoj cloveka k vlastnimu zivotu zmenil.Starsi generace byla ve vetsine vychovana k setrivosti aodrikani.Obcan,kdyz neco videl ve vykladni skrini,tak,vetsinou setril na tuto vec,az mel dostatek penez ke koupy zbozi.Clovek stojici pred vykladni skrini si obcas rikal,potrebuji tu vec a nebo,jen chci tuto vec mit.
Dnes je to vse jine,muzes si koupit bez odrikaniho si zbozi pro nedostatek penez, s tim,ze udelas dluh a vec mas,necekas, az nasetris,tak snadne s tema vyklepes kod a cislo a mas kapsu plnou penez a svym spusobem jses "pan".V Anglii to doslo tak daleko,ze jednou kartou plati dluh na jinekarte,kdyz uz nemuze ani to splatit tak si zaridi dalsi kartu se kterou splati novym dluhem kartu minulou.Takze v prodejn emuzete videt kupujici,jak otevrou penezenku a ted jak zaluzie na oknech vidite,ze kupujici ma 20 a i vice vselijakych plastickych karet plnou penezenku.Navic,ted,lide pomoci internetu kupuji veci z domova s pouzitim karet jako platidlem pres internet,ci-li, se dostavame do stadia ,kdy uznebudou bankovky,tedy zadne penize,vsechno bude elektronocky prevod penez a ve svete uz mate v nekterych statech,ze nesmite mit vetsi obsah penez pri sobe,policie Vam to zabavi.Samozrejme stat bude mit absolutni kontrolu nad vasemi penezi,jak,jste k nim prisel a kde jste je utratil,navic Vam daji malou elektronku,kde pres satelit budou vedet o kazdem vasim krokem,uz ted soustava kamer dava politikum abnormalni moc vniknout do vaseho soukromi.Bill Gates jde dal,ze pres "chip"budou kontrolovat porodnost zen a jine,takze,pristi generace se maji na co tesit,je hezke,ze nase chytre hlavy studuji signaly z vesmiru,ale ,na druhou stranu,zivot na Zemi,udelaji peklem.Administrativa a neprodukujici byrokracie se stane vladcem nad vsim,dluh od banky,je tou cestou,kterou bychom nemeli jit,nemas penize,nekupuj,az nasetris,tak, koupis,nechces uznat tento trochu tvrdy zpusob zivota,pak si nestezuj,ze banka zavre dvere a i tech par svestek co mas Ti vezmou.
Jen,jedna vec mi vrta hlavou,kdyz jsou vsechny staty zadluzeny,Amerika snad na tisic roku,kam,ty penize,stribro,zlato slo,kdo to vsechno ma,kam zmizeli vsechny hodnotne penize?
Kde je to vsechno zlato sveta, kdyz vime,kolik s etoho vytezi za rok a pritom vsem,statni sklady zlata ,dobre hlidane,as Ford Fox,nic tam neni,kde to je?
U,koho jsou vsichni zadluzeni?

336289

10.7.2015 10:41

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 336289

Koncepce řízení
Zahrnuje i koncepci manipulace a matení. Že je svět řízen protagonisty za oponou- je jistota. Nic přelomového,dějinného, se neděje náhodně. Počátky této konceptuální strategie najdeme i v bibli.

Mýtus o enochovi:Enoch,praděd Noe,znaje o budoucí velké potopě,vyhloubil v poušti devět kamenných podzemních sálů a nedaleko nich postavil dvě cihlové věže.V jedné schoval vše co se týkalo minulé epochy,druhou vež postavil budoucnosti,ve které skryl tajné vědění pro ovládání popotopního světa-jeho potomky.

Ve veži praděda Enocha byly schovány svitky a knihy o strategii a taktice budoucích zednářských lóží. Dále mystické učení které bylo později nazváno kabalou.

Že tato strategie existuje,potvrdil formou zprávy vytesané do obelisku Ramses II. Roku 1274 př.Kr. proběhla bitva u Kadeše, (dnešní Tell Nebi v Sýrii,kde údajně utrpěl faraon Ramses II porážku. Avšak tento faraon nás zprávou na obelisku informuje: že teprve za 3000 let se ukáže,kdo zvítězil.

V současné době máme k dispozici množství informací,které naznačují,že vono se to samo se to v dějinném vývoji neplatí. Na př.[vyplazený jazyk]lán na pokojné ovládnutí světa pro Sion sestavil král Šalamoun společně s ostatními judejskými mudrci již 929 let př.Kr. Zdroj bohužel nemám a nechce se mi ho hledat,možná,že ještě existuje.

Ale mám jiné ověřitelné zdroje:
Tajný sjezd iluminátů v americké Philadelphii v roce 1798.
APPENDIX E:NEW WORLD ORDER. Byl vypracován "Protokol moudrých mužů Sionu" podle kterého se prakticky odvíjí novodobá historie planety Země.

Zakladatel řádu iluminátů byl univerzitní profesor z Ingoldstadtu Adam Weishaupt.Dne 1.května 1776 byl řád pokřtěn s názvem: Řád iluminátů.
Světovládné plány,jejich rozpracování,pokračují v průběhu devatenáctého století a na jeho konci, v srpnu roku 1897,se ve švýcarské Basileji uskutečnil další kongres, na kterém byly předneseny Protokoly sionských mudrců.
O těchto událostech existuje dostatek důkazného materiálu, zdrojů je mnoho,nebudu je tedy citovat.

Takže,kde jsou peníze, zlato? U těch co mají skutečnou moc.
Také v protokolech se můžeme dočíst, že žvanění patří masmédím, potažno nevědomému davu. Nebo vědomému až k akceptovatelné hranici,která je dána odsouhlaseným školským systémem,nebo koncepcí. Na př.:i vy pane Nohejl, jste ovlivněn západním informačním systémem v některých parametrech. Na př.: dlouho jste uváděl, že oběti sovětů za druhé sv.války byly 12,5 milionů. Později jste došel podle jiné informace k číslu 20 mil. Ve skutečnosti-dle ruské statistiky je to 26,4 milionů. A dokonce i univerzita Brno uvádí počet obětí 2.sv.války přes 23 mil. To jsou běžné omyly, které nám naočkovaly školy,nebo korporátní masmédia.

336299

11.7.2015 6:15

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 336299

Ztraty na zivotech v Rusku,jsou rozdilne,jedni pocitaji jen ty,jez padli na fronte,druzi pocitaji celkove ztraty,takze,rozdilu muze byt mnoho,ale,ve veci principu veci je dobre ,ze Zvedavec se skupinou lidi hleda pravdu,jak se veci doopravdy dely,zde je cena Zvedavce oproti jinym.Z ruskych archivu obcas neco vyjde na verejnost i kdyz je tolik desetileti po valce,za zminku stoji,ze jen vojaci,jez prijmuli vstup do komunisticke strany byli v pripade smrti,do sve miry k propagande,ale i k tomu,ze jejich syn,otec padli,jako komunista,jini,vojaci,co nestranici,se proste nepocitali,jejich pribuzni zadnou zpravu nedostali,padnul jako komunista,tak,zde informace byla proto mnozi vstoupili do komunisticke starny,aby jejich pribuzni dostali zpravu o jejich umrti.Situace byla takova ,jak jsm emohli videt v "Tichem Donu",kde vesnic ebyla bez muskych,bud stari pres sedmdesat a nebo deti,nic mezi tim,takze ,vse delaly zenske a modlili se,aby jim i ten deda neumrel.Tam,v Rusku byl ten holocaust opravdu viden,kamkoliv se clovek podival,nasledky hladu a jine po valce se take nepocitali lide ,jez zemreli v povalecnem obdobi.
Kdyz nahlidnem do ruznych historickych filmu amaterialu,tak,jen prikladem muzeme tezko zjistit co stala zivotu sibirska magistrala,kde,komunisti v ramci sve sili,klidne priznali,s hrdosti,ze co prazec na teto zeleznici to lidsky zivot,takze,kolik milionu lidi zemrelo zde?
Budovani Volsskeho kanalu je dalsi vec,mnozi Vam reknou,ze mnoha mesta na Sibiri jsou budovana na mrtvolach tech,co tam vlak privz na praci,za tyden,novy vlak z z minuleho,nikdo neprezil,takze vylodili "vezne" a hromadu naradi na snih a vlak odjel,a tak,postupovali dal a dal,film Doktor Zivago,rovnez uelal zminku,jak se budoovaly uspechy komunismu.
Historickym cislum a zaznamum udelala konec Anglie,vsechny dokumenty,jez mely spatne zpravy o Anglii,nechali spalit.Je mnoho statu i v dnesni dobe,jez zamerne nici historicke pamatky,dokumenty,knihy,kroniky,cokoliv,co jim nesedi,Anglie se svou kolonisacni politikou se nemuze vyrovnat s ostatnimi, Anglie musi byt timto procesem ocisten aza hrichy minulosti,jak,jednoduche,ze ano?
V USA delaji ucebnice ,kde dobu otrokaru,zcela zamerne preskoci,nebot i zde je vliv Anglie a zidovskych obchodniku s otroky,nikde se nemluvi ani o bilych otrocich.
Takze,hledejme,patrejme a uverejnujeme,je toho opravdu dost k otisteni, i v nasi narodni historiimame "bila mista',jen vzpomente ,jak komunisti,vzdy preskocili prvni republiku a obetovani legionaru v Rusku.
Jednoducha historie komunistickych historiku,koncila rakouskem -uheskem a potom uz Mnichovem anastupem nacizmu,to same se dnes deje v celem svete.

336328

9.7.2015 10:35

RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.

MK1 66.?.?.?

Reakce na 336218

Popisujete zivotni styl zapadni civilaze jde kazdy zije na dluh od bank a kdo ne tak alespon tvrde plati statu a jeho podnikani je ztezovano. Rozdil je vtom ze veztsina populace dokaze svoje dluhy splacet tim ze pracuje a mnohdy tvrde. Zkus se vzit do reka a predstavze si ze maze vzit krumpac a lopatu a v tech vedrech neco kopaz. Ani se jim nedivim ale uase bych netvrdil ze vsichni jsou lini jen nexhteji drit jak otroci jako my.

336252

8.7.2015 6:05

Euro na kahanku

Hansgans 90.?.?.?

Začíná se to eurosvoloci vymikat s rukou ,podle mně nejprv odjede s eu Řecko a také maďarsko již něco také říkalo jo naši přátelé s mmf mají tetkom hlavu smutku [bliji]

336189

8.7.2015 19:03

RE: Euro na kahanku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 336189

Vymiká se to trochu akorát vám. Na cestě chytnete smik nebo smyk?

Kam odjede Řecko s EU? Asi do Turecka na dovolenou........ K nim by se mohli přidat přátelé s měnovým fondem, když teď mají tu tetkom hlavu smutku....

Taková hlava smutku, to je průšvih. A tetkom hlava, to už raději ani neříkat nahlas!!

336219

8.7.2015 6:51

Doporučené video pro Opuse111 a Roberta Nohejla

jh111 185.?.?.?

ttps://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y

jelikož někteří zřejmě neviděli.

336190

8.7.2015 8:47

RE: Doporučené video pro Opuse111 a Roberta Nohejla

jh111 185.?.?.?

Reakce na 336190

správně adresa videa

https://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y

336200

8.7.2015 20:06

RE: Doporučené video pro Opuse111 a Roberta Nohejla

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 336200

Tohle video by kantori na skolach meli ukazovat mladezi pri hodinach zemepisu a dejepisu .

336221

8.7.2015 8:18

jevrej Varufakis zřejmě už dlouho hrál habaďuru na Řeky s jevrejkou Lagardovou a celou tou finanční internacionálou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

http://www.novarepublika.cz/2015/07/byl-janis-varu...

336193

8.7.2015 8:42

globální prediktor

František B. 94.?.?.?

Vše je asi jinak, než nás učili ve škole (nedozvíte se to ani na VŠ). Národní státy nejsou nositelem skutečné moci ve smyslu rozhodování. Tato situace kolem Řecka(jako vše, co se týká bank) byla předem naplánována a přesně provedena...to se týká všech krizí. Bankéři - jako elita druhé úrovně - jednají pro zisk, to ale není hlavní cíl. Hlavní cíl řídí globální prediktor - cílem je...ale tomu neuvěříte, pokud si na to nedojdete sami. Hnacím motorem pro elity druhé úrovně (bankéři) je moc, nikoli peníze (to je jen prostředek). Moc znamená mít otroky, zlikvidovat střední třídu, vlastnit vše a pak rozhodovat o bytí a nebytí - to je ta moc (viz např. postupná privatizace vodních zdrojů, která po schválení TTIP zintenzivní..). V dalším jednání pak jde již jen o to, aby se naplnila vůle globálního prediktora. Pro konkretní informace bych odkázal na badatele - David Icke (především jeho přednáška na ytb "Lev již nedřímá" - vše v kostce vysvětleno, lze ověřit z mnoha dalších zdrojů), analytik V.V.Pjakin (také k dosažení na ytb s pravidelnými analýzami globálního a velmocenského řízení), Michel Tsarion, Daniel Estulin, atd, atd...

336198

8.7.2015 9:46

.je to zložité..(?)

t 85.?.?.?

Dobrý deň!Na to,aby som oba texty(autorov aj citovaný)hodil do koša si netrúfam.Až tak dobre makroekonomike nerozumiem.Iba sa mi zdá,že sa hľadajú až moc zložité vysvetlenia pre pomerne jednoduchý dej.Prevažná časť dlhu (pomoci)Grécku bola z pliec "hráčov" prenesená na plecia európskych daňových poplatníkov.Napr. nám Slovákom neváhal včera mainstream naservírovať v hlavných správach príspevok o priebehu "pomoci",keď MMF pumpoval do grécka 80 mld,120mld,40mld a pod. len od roku 2010!Ale vtom istom príspevku(mimochodom) tiež zaznelo,že dnes Grécko dlží MMF ešte(!) 20mld (!)To už akože Gréci viac ako 2OOmld MMF splatili???!!!Hovno splatili!Dosť možné,že odvtedy splatili sotva úroky (za cenu devastácie sociálneho systému)Ich dlh je stále cez 300mld a rastie,len sa z veľkej časti zmenil veriteľ,ktorým sa stali občania EU.Ich právom je žiadať svoje peniaze späť a toto právo tak vehementne zastáva Schulz,Merkel...a aj náš socialista(!)Fico a v tomto duchu (zadania?) svorne ukazujú prstom na Grécko.Ten,kto by mal vracať(či odpisovať),je ale súdnemu človeku (a Grékom)zrejmý aj napriek divadlu,ktoré sa okolo toho hrá.Povedzte:Vy by ste nepožičali,keby ste mali záruku,že sa vám istina aj s úrokom vráti či už od dlžníka,alebo veriteľa?Myslím,že určite áno,a znovu a znovu a znovu.....Nešli by ste do hry (obchodu) so zárukami,ktoré sa vhodným politickým rozhodnutím prevedú z roviny "hodiniek a nohavíc" do roviny realít a dôchodkových fondov?Myslím že určite áno a vo veľkom...
[chechtot]
Želám Grékom,aby to ukazovanie prstom na nich ako nenažrancov žijúcich ešte stále nad pomery bolo tým najhorším,čo ich ešte môže čakať!

336204

8.7.2015 21:42

RE: .je to zložité..(?)

G.S. 178.?.?.?

Reakce na 336204

Podľa autora je zločinom požadovať po Grékoch aby splácali svoje dlhy. Ja mu len pripomeniem, že Gréci už do eurozóny vstúpili podvodom na základe sfalšovanej štatistiky. Jednoducho si môžeš vyskakovať len do výšky svojej peňaženky a Gréci si myslia, že môžu vyskakovať až do neba aj keď peňaženka im dovoľuje len o máličko viac ako nám. Čo sa týka nalievania peňazí do Grécka kvôli záchrane nemeckých a francúzskych bánk, tak toto bol zločin voči daňovníkom v zbytku eurozóny. Na druhú stranu keď Nemci platia eurofondy, tak príjemcovia veľmi nekričia proti nim. Takto si Nemci zobrali naspäť eurofondy cez "stabilizačný" fond.Je verejným tajomstvom, že Gréci nikdy nebudú schopní zaplatiť svoje dlhy- s eurom alebo bez neho. Všetci to vedeli, len pre záchranu svojich sponzorov v bankách politici urobia čokoľvek a ľudia sú ticho.

336225

8.7.2015 23:10

RE: .je to zložité..(?)

dub 62.?.?.?

Reakce na 336225

a) ten podvod nespáchali řekové, ale goldmans sachs (včetně jejího bývalého vice-prezidenta pro evropu mario draghi, tehdy v evropském parlamentu, dnes ředitel ecb) a pár zkorumpovaných řeckých politiků
b) nesplatitelné dluhy mají prakticky všechny vyspělé země, vč. británie, francie, itálie, německa, a to v mnohem větší míře, než řecko, takže kdyby ty bláboly o nezodpovědném zadlužení byly pravdivé, museli by nejdřív začít s tvrdými úspornými opatřeními á la řecko v těchto zemích.

ale tak to vypadá, když halt o věcech žvaní debilové, který o nich ví naprostý hovno, jen to, co jim sdělí sračkomety, že.

336228

9.7.2015 1:22

RE: .je to zložité..(?)

Satanist 173.?.?.?

Reakce na 336228

Tak to s tim podvodem Goldman Sachs vopravdu bylo. To ze dnes kazdej dluzi kazdymu je tez nepopiratelnej fakt. Vubec nejvic svet dluzi chazarstvu a je nacase ty dluhy uz zacit splacet i s ourokama minci za kterou by se nepodekoval ani Dabel !

336232

9.7.2015 12:36

RE: .je to zložité..(?)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

Reakce na 336232

BRAVO!!!

336257

9.7.2015 20:58

RE: .je to zložité..(?)

G.S. 178.?.?.?

Reakce na 336228

Tým ako reaguješ, zároveň jasne ukazuješ kto je tu debil a kto vie naprosté hovno. Znížim sa na tvoju úroveň a zareagujem rovnako a admin nech si spytuje svedomie, že povolil takúto stupídnu reakciu. Ty rozumbrada jeden. Ja viem, že Goldmann Sachs Grécku pomáhala falšovať bilanciu ,ale pokiaľ viem bolo tam toho ešte viac. A to akože Grécko robí nevinným, lebo zlí ľudia z GS ich prinútili urobiť podvod? To vážne? A oni sú takí čestní, milí a sprevádzajú staré panie cez priechody. Pravdou je, že Gréci si vo veľkom požičiavali aj keď nemali na splácanie. My sme tiež oddlžovali naše banky. Stálo nás to vyše 120 mld korún a naši zlodejskí politici oddlžené banky predali za polovičnú sumu, ktorú následne prežrali spolu s nami a časť priamo zdefraudovali. Znamená to, že my za nič nemôžeme a dlh takto vzniknutý už nemusíme splácať? A toto poznáš - "každý národ má takú vládu akú si zasluhuje". Keď sme si takýchto zlodejov zvolili, tak za to sme potrestaní. A Gréci tvrdia- "My nič, my muzikanti a splácať nič nebudeme. My chceme takú životnú úroveň na akú sme zvyknutí". Prečo dočerta neprotestujú proti svojím politikom, ale kričia že EU je zlá. Ona je zlá/veď Gréci si dovolili pár proputinovských výrokov a týmto vydierali zbytok EU/ a preto Grécko používajú ako príklad na výstrahu ostatným aby si nedovolili vybočiť z radu.Ja osobne by som plne chápal, kebyže Grécko po tomto referende následne vystúpi z eurozóny, prijme tvrdé protikorupčné opatrenia, utiahne si dobrovoľne opasky a následne sa bude snažiť o odpustenie časti dlhu, prípadne ich odmietne splácať na určité obdobie. Ale oni chcú len ďalší úver a hospodária stále s deficitom. Takže ja žiadam aby konečne plne prevzali zodpovednosť za seba a ty ich chudáčikov úbohých ospravedlňuješ. Dúfam, že si si už zistil čísla ich účtov a si pripravený im posielať časť svojej výplaty, lebo ja hoci to nechcem , tak to budem musieť ako občan eurozóny povinne robiť.

336278

9.7.2015 22:38

RE: .je to zložité..(?)

dub 62.?.?.?

Reakce na 336278

a prečo by si to mal robiť? protože jestli si si zvolil takovou vládu, jakou si zasloužíš, která to za tebe rozhodla a vytahuje ti prachy z kapes, aby sanovala cizí banky, které jsou dostatečně kvalifikované, aby byly schopny posoudit bonitu klienta a jeho schopnost splácet dluh, tak nenadávej na řeky, ale na svoji vládu a na svoji blbost, žes je volil[mrknutí jedním okem] stejně tak je tvoje blbost, že si volil vládu, která tě zatáhla do eurozóny. a za blbost se platí.
protože neexistuje důvod, proč by řekové, obyčejní lidi, měli ručit za něčí nenažranst a nekvalifikovanot.
ty instituce to věděly roky (a prakticky od začátku), že jsou řecké dluhy nesplatitelné (obzvláště když byly rozfrcávány za zbytečné zbraně a zisky německých zbrojovek atp.), a přesto jim půjčovaly, tak ať si to vyžerou. tečka.
nevidím totiž jediný důvod, proč by zisky měly zůstávat soukromé, a ztráty těchto nenažraných lichvářů veřejné.
když půjčíš ožralovi ferovi, přesto, že víš, že je bez práce a úspory prochlastá, je to tvoje blbost a oprávněně dostaneš hovno. v případ řecka je to totéž.

336282

9.7.2015 22:55

RE: .je to zložité..(?)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 336278

Chyba terminologie. Vovčan podpindostanu eméryk ussraele. [překvapení] [vyplazený jazyk]

336283

10.7.2015 0:16

RE: .je to zložité..(?)

nazdar 178.?.?.?

Reakce na 336228

a) Naprostý souhlas, náš majitel, ono 1%, potřeboval dostat celou Evropu do jednoho zkorumpovaného spolku, který povedou jeho lidé. Aby občané jednotlivých států šli do chomoutu radostně, požadoval plnění různých podmínek, pro vytvoření dojmu, že se jedná o odbornou záležitost, nikoliv politickou. Tyto podmínky zcela nesplnilo ani Německo, asi ani Francie. Samozřejmě je neplnilo ani Řecko, tak Goldman Sachs navrhnul způsob, jak to zastřít. Tím pádem to všichni věděli.
b) Podle mého názoru, dnes už míra zadlužení států, trápí i našeho majitele. On potřeboval pouze takovou úroveň zadlužení, aby velká část ročního produktu, jednotlivých států, šla do jeho kapsy, ve formě splátky úroků. Takto měl zorganizováno vysávání produktu celého světa, do svých kapes.
Dnešní zadlužení vysává ze států více peněz, než je jejich roční produkt, takže se zadlužení stále zvyšuje, do neúnosných výšek. S největší pravděpodobností, je v majitelově zájmu, vrátit situaci do udržitelného stavu, ale přitom zachovat princip stále funkční.
Ale přiznávám, že o tom také vím naprostý hovno.

336286

10.7.2015 19:26

RE: .je to zložité..(?)

dub 62.?.?.?

Reakce na 336286

obávám se, že majitel chce změnu paradigmatu k totálnímu otroctví. jeho heslem je ordo ab chaos - řád z chaosu, tedy nejdříve musí vytvořit chaos, vč. totálního kolapsu systému, aby pak mohl přijít jako spasitel s "řešením" - takový je jeho plán.

jinak nastavil systém tak, aby po totálním zadlužení (100% gnp) rostlo zadlužení dále tempem růstu produktivity práce, aby otrokům nezbylo zhola nic a systém se nezhroutil.

336321

10.7.2015 13:39

RE: .je to zložité..(?)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 336228

Ano,je to tak. Zemí která se zachránila ze sevření finanční a globální mafie je Rusko. Viz šoková terapie.Cituji z knihy Konspirační čítanka- Al Hidell/Joan d´Arc
Postoj Britů v podstatě spočívá v tom,že je třeba v plenění Ruska v rámci šokové terapie MMF pokračovat za každou cenu,protože výnosů je třeba ke krytí mezinárodních spekulací s cennými papíry obchodovatelnými v budoucnosti,na nichž jsou bezprostředně zainteresovány hlavní londýnské banky.

Bylo konstatováno,že Rusko nebude schopno splatit dluh vůči MMF ani za 100 let. Pak přišel Putin a jeho lidé. Rusko dokázalo splatit předčasně celý státní dluh. A to se nepromíjí. Proto je Putin stále very,very bad. Svědčí to také o tom,že Rusové nemohou čekat z jejich strany žádné ohledy. V poslední době přibývá nenávistných výkřiků,i apelů na likvidaci Ruska a Rusů.
Jeden z mnoha zdrojů:
http://outsidermedia.cz/operace-barbie-rosa/

336304

9.7.2015 12:50

RE: .je to zložité..(?)

t 85.?.?.?

Reakce na 336225

Prepáčte,ale máte to dosť ploché..Vývoj gréckeho dlhu nieje taký,ako keď Ferovi požičiam v šenku dvacku a potom ju chcem späť.S tým má táto kauza spoločné iba to,že aj tu aj tam treba na vznik úveru dvoch.Obaja,dlžník,aj veriteľ vstupujú do vzťahu,z ktorého vyplývyjú pre oboch riziká.Ak ale veriteľ získa istotu,že napriek neschopnosti dlžníka úver splácať,jeho prostriedky sa mu aj tak vrátia čo riskuje?Čo ho obmedzí v poskytnutí ďaľších prostriedkov insolventnému dlžníkovi?Podľa mňa sa presne toto odohrávalo min. po 2010r v tzv."pomoci" Grécku.A podľa mňa je hlúpe nadávať na Gréka,ktorý z viac ako 7000 éčiek,ktoré ma ten kšeft zatiaľ stál,dostane 700,ale zatvárať oči pred tým,že ten zbytok zoberie "organizátor" .
K eurofondom iba maličká poznámka:máte predstavu,koľko by napr.VW stála výroba v Nemecku???? [vyplazený jazyk]

336260

8.7.2015 10:41

Co se Dolfkovi a jeho 3.říši nepodařilo ani přes miliony mrtvých...

Emil Robot 46.?.?.?

....to dokázala 4.říše přes Euro....zotročit Evropu a zase jsou za tím banky a zase jen celé státy upotřebovávají pro prosazování svých kšeftů přes zkorumpované,zhovadilé politiky,jen poněkud sofistikovaněji a intenzivněji....dokdy jim to budeme ještě trpět,až do úplnáho konce(našeho konce)...?!?! [naštvaný]

336206

8.7.2015 15:54

RE: Co se Dolfkovi a jeho 3.říši nepodařilo ani přes miliony mrtvých...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 336206

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/120749-pad-...

336212

9.7.2015 9:34

Zabudlo sa na to, že Európa môže mať svoje "hladové doliny“?

lubosmat 195.?.?.?

Otvorený trh bez hraníc a spoločná európska mena musí zákonite prinášať regionálnu nerovnováhu. Načo sa potom robila európska integrácia a projekt spoločnej európskej meny, keď sa spoločná matka k svojim deťom začína správať macošsky?

Nám sa môže ľahko stať to isté. Kým sa na nás zarába je všetko OK, ale keď sa tento „pozitívny“ trend zvráti?

Ako sme sa vlastne „demokratizovali“?
1) Zamatová revolúcia, možno, keby sa jednalo o iniciatívu más! Bola to len zvonka cez nastrčené figúrky financovaná maškaráda, tak ako nakoniec takmer všetky „revolúcie“.
2) Inštalácia „demokratických“ inštitúcií ...
3) Rozpad tradičných obchodných vzťahov a väzieb.
4) Odrezanie podnikov zahraničného obchodu od podnikovej sféry.
5) Násilná privatizácia, pod heslami typu: „Lepší zahraničný pán, než domáci kmán!“.
6) Odštátnenie bankových inštitúcií.
7) Privatizácia sieťových odvetví.
8) Reformovanie zdravotníctva a školstva.
9) Otvorenie trhu.
10) Sprístupnenie trhu nadnárodným reťazcom.
11) Likvidácia vedy a výskumu od podnikov až po národnú úroveň. /Zákaz článku 7.3. Výskum a vývoj v takmer všetkých podnikoch, hlavne so zahraničnou účasťou, riadiacich sa normou ISO 9001/.
12) Preberanie a implementácia európskeho práva a predpisov ...

- a to všetko pod hrozbou demaršov a kritiky za to, ako zle plníme kritériá a ako zle žijú naši milovaní neprispôsobiví.

Stali sme sa ekonomikou zvonka vysávanou kapitálovými ejektormi, a keď už nebude čo vysávať, staneme sa ďalším Gréckom, studňou bez vody, čiernou dierou, ktorú treba niečím zasypať, oplotiť, alebo zakryť, aby tam niekto nedajbože nespadol.

Grécko bolo rovnako hnané ako zdutá koza čo prestala dojiť, od trnky k bodliakom, vina sa hádže na to úbohé zotročené zviera, miesto toho aby niekto vyfliaskal hlúpeho pasáka.

336247

10.7.2015 18:33

Vše zapadá do celkového obrazu

abaxas 90.?.?.?

Můj komentář je zde

336318

15.7.2015 16:26

Zazvonil zvonec a pohádce je konec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

http://www.novinky.cz/ekonomika/375104-cisar-je-nahy-mmf-rika-eurozone-ze-euro-v-soucasne-podobe-nemuze-fungovat.html

Furt se žvaní o řecku a všichni na průtokový ohřívač penězovodu nadávali ač řekové z pomoci neviděli 90%, těch 10% si tam spakovali korupčníci a byla to malá domů spolčení válečného průmyslu s bankstery s oblbováním za obulus politiky u většiny výborně.

A teď jsou na tom chytráci vespolek bleděmodře. Podpindostani.
http://aeronet.cz/news/kdo-podporuje-vladu-usa-nad-svetem-podporuje-vlastni-upadek-po-strance-jak-materialni-tak-duchovni/

336622

14.10.2015 13:53

problém je v systémové chybě celého projektu společné měny euro

mirbar 80.?.?.?

více zde:
http://miroslavbaros.blog.idnes.cz/c/480254/jsem-zastancem-prijeti-eura-nebo-spise-odpurcem.html

340662

Příspěvků: 56

08.07. 03:08 Robert Nohejl  Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
08.07. 03:49  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
08.07. 06:02 ppppp  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
08.07. 06:58 favela  EU-hyeny a jine nestvury...
08.07. 08:30  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
08.07. 20:51  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
09.07. 04:59  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 12:55 ppppp  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 13:53 Vopice  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 21:28 ppppp  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
19.07. 04:10 favela  Jaka skoda,ze
14.07. 20:20 dub  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 21:18 ppppp  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 21:37 Andrew Siddur  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 21:38 Andrew Siddur  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 22:26 dub  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
14.07. 23:17  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
15.07. 10:02 ppppp  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
15.07. 11:11  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
15.07. 20:38 dub  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
15.07. 22:49 ppppp  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
16.07. 00:14 dub  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
16.07. 01:23  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
08.07. 10:19  Zkrachovat, to je průšvih jen pro nezainteresované.
08.07. 18:57 bohous  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
09.07. 10:12 Robert Nohejl  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
09.07. 14:06 Robert Nohejl  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
10.07. 05:33 Robert Nohejl  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
10.07. 10:41  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
11.07. 06:15 Robert Nohejl  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
09.07. 10:35 MK1  RE: Evropska rodina, kde jeden tuneluje druheho s usmevem na rtech.
08.07. 06:05 Hansgans  Euro na kahanku
08.07. 19:03  RE: Euro na kahanku
08.07. 06:51 jh111  Doporučené video pro Opuse111 a Roberta Nohejla
08.07. 08:47 jh111  RE: Doporučené video pro Opuse111 a Roberta Nohejla
08.07. 20:06 Satanist  RE: Doporučené video pro Opuse111 a Roberta Nohejla
08.07. 08:18  jevrej Varufakis zřejmě už dlouho hrál habaďuru na Řeky s jevrejkou Lagardovou a celou tou finanční internacionálou
08.07. 08:42 František B.  globální prediktor
08.07. 09:46 t  .je to zložité..(?)
08.07. 21:42 G.S.  RE: .je to zložité..(?)
08.07. 23:10 dub  RE: .je to zložité..(?)
09.07. 01:22 Satanist  RE: .je to zložité..(?)
09.07. 12:36  RE: .je to zložité..(?)
09.07. 20:58 G.S.  RE: .je to zložité..(?)
09.07. 22:38 dub  RE: .je to zložité..(?)
09.07. 22:55  RE: .je to zložité..(?)
10.07. 00:16 nazdar  RE: .je to zložité..(?)
10.07. 19:26 dub  RE: .je to zložité..(?)
10.07. 13:39  RE: .je to zložité..(?)
09.07. 12:50 t  RE: .je to zložité..(?)
08.07. 10:41 Emil Robot  Co se Dolfkovi a jeho 3.říši nepodařilo ani přes miliony mrtvých...
08.07. 15:54  RE: Co se Dolfkovi a jeho 3.říši nepodařilo ani přes miliony mrtvých...
09.07. 09:34 lubosmat  Zabudlo sa na to, že Európa môže mať svoje "hladové doliny“?
10.07. 18:33 abaxas  Vše zapadá do celkového obrazu
15.07. 16:26  Zazvonil zvonec a pohádce je konec
14.10. 13:53 mirbar  problém je v systémové chybě celého projektu společné měny euro

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 2

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 323