Diskuze k článku

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

Příspěvků 48

12.6.2015 1:28

Nevidím to tak černě.

Léčitel 37.?.?.?

Arménie by snad mohla zlobit,ale při pohledu na mapu, žádná tragédie, a Bělorusko má s Ruskem pevné vazby. To dříve půjde do kopru samotná EU a USA mají také našlápnuto. Čína zavelí,vyndá z kešeně US dluhopisy a že jich má požehnaně a všichni budou tancovat podle čínských notiček. Kdo platí,ten jede! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

334540

12.6.2015 2:05

RE: Nevidím to tak černě.

ijn 213.?.?.?

Reakce na 334540

Autor podceňuje snahu BRICS se vymanit z dolarového otroctví, a pokud nám nevyrobí boty a trenýrky, tak jsme bosí a nazí!!! Uvědomuje si vůbec Západ, kam se s chamtivostí a nenažraností sobě vlastní dostal? To půjdeme bojovat za cizí zájmy naboso?

Naštěstí Rusku(BRICS) nevládnou zaslepení blbci, jako na Západě!

A parta židovských dědků nad hrobem s 6 transplantacemi mele z posledního! Jim je jedno, jak svět skončí, oni čekají svůj konec každý den!!!

A co dědicové, jak ty skončí? Špatně???!!!

334542

12.6.2015 9:34

RE: Nevidím to tak černě.

Anonym 94.?.?.?

Reakce na 334540

Dluhopisy. Není to celý iluzorní? Vysvětlíte mi někdo, co by se stalo, kdyby Čína ty dluhopisy vytáhla a USA odmítly zaplatit? Vyhlásí Čína válku? Přestane plnit dodávky? A jestli jsou USA opravdu tak ekonomicky závislé na Číně tak budou stejně řešit nesplacení dluhopisů válkou.

334556

12.6.2015 9:58

RE: Nevidím to tak černě.

mat4 213.?.?.?

Reakce na 334556

co by se stalo, kdyby Čína ty dluhopisy vytáhla a USA odmítly zaplatit? [chechtot]

Cina ich vsetky hodi na akciovy trh, ponuka presiahne dopyt a dalej si to snad domyslis.

PS: Cina toto nespravi, kedze by to znamenalo 3 svetovu vojnu. Upadok SSA bude pozvolny.

334557

12.6.2015 11:42

RE: Nevidím to tak černě.

Honza999 78.?.?.?

Reakce na 334556

No pokud se stane, že Čína vytáhne dluhopisy a USA je nezaplatí, stane se to, že dluhopisy vytáhnou i ostatní američtí věřitelé - ve snaze prodat je alespoň za zlomek ceny, než si s nimi později tapetovat stěny.
A co potom?
KDE USA vezmou peníze na svůj vlastní provoz? Kde vezmou peníze na důchody, platy státních zaměstnanců, na armádu? Doposud to financovaly vydáváním dluhopisů, které svět koupil. Budou-li na trhu dluhopisy v nominální hodnotě bilionů dolarů k mání za hubičku, kdo bude kupovat ty nově vydané za nominální hodnotu??? NIKDO. AMíky to prostě odřízne od zdrojů, ze kterých doposud těžili.
Čína to udělá v okamžiku, kdy si spočítá, že pro ni bude méně ztrátové jednorázově odepsat velkou sumu, než soustavně po celé roky odepisovat množství "malých" částek a hromadit bezcenné papíry. Protože Čína do USA posílá reálné hodnoty ve formě zboží.
Až čínští představitelé dospějí k názoru, že než držet svůj lid v bídě a podporovat "lid" USA bude pro Čínu výnosnější svou produkci přenechat těm co ji vytvářejí, byť za cenu dočasného otřesu a odepsání velkých nominálních (ale reálně bezcenných) sum, ty dluhopisy se na trhu objeví. Tím okamžikem se světovou reservní měnou stane měna čínská (popř. koš měn Číny a jejích přátel) a není na světě lepší byznys, než tisk světové reservní měny - ztráty z pádu dolaru jim to bohatě vynahradí.

334567

12.6.2015 12:32

RE: Nevidím to tak černě.

Anonym 94.?.?.?

Reakce na 334567

Děkuju za kvalifikovanou odpověď, jenom k tomu "kde USA vezmou peníze na svůj vlastní provoz", co se stane, jestli to budou řešit stejným způsobem jako dosud, tzn. FED vytiskne vagóny nekrytých peněz, jestli se nemýlím tak na tom stojí celá americká ekonomika.

334570

12.6.2015 14:32

RE: Nevidím to tak černě.

mat4 213.?.?.?

Reakce na 334570

Dojde k inflacnemu tlaku. Nasledky budu katastrofalne, kedze SSA je importnou krajinou.

Graf import/export SSA
http://www.bls.gov/opub/ted/images/2012/ted_201202...

334573

12.6.2015 15:46

RE: Nevidím to tak černě.

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 334570

> jestli se nemýlím tak na tom stojí celá americká ekonomika.

Ovšemže se mýlíte, pane Anonyme. Americká ekonomika stojí například na následujících korporacích: Intel (105), Novell (4), AMD (11), nVidia (5), Seagate (60), Netsuite (3), EMC (70), Facebook (5), Microsoft (130), Hewlett-Packard (320), Exelis (20), IBM (350), Apple (98), Unisys (22), Amazon (70), Google (52), Western Digital (96), Honeywell (131), ...

A to je jen pár amerických firem z oblasti IT, na které jsem si momentálně vzpomněl. V závorce jsem uvedl přibližný počet zaměstnanců v tisících. Podobně bychom mohli jmenovat firmy z letectví, strojírenství, kvalifikované chemie, filmového a zábavního průmyslu, automobilového průmyslu, potravinářského průmyslu, zbrojního průmyslu, genetického inženýrství, ...

Doporučuji všem, kteří v internetových diskusích už po léta hlásají definitivní úpadek Spojených států, nechť si sami zkusí sepsat podobný seznam firem např. z celého BRICSu. Ač má BRICS cca desetkrát více obyvatel, než USA, podobně rozsáhlý seznam se nikomu sepsat nepodaří.

O tom, že ekonomika každé země stojí především na kapitálu, know-how a kvalifikovaných zaměstnancích svých národních soukromých firem jistě nikdo nepochybuje. Nebo snad ano? [mrknutí jedním okem]

334581

12.6.2015 19:18

RE: Nevidím to tak černě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 334581

No ještě tedy vysvětli vašnosto, proč USA dluží všude kam se jen podívají? A hlavně proč ty dluhy nesplácejí a místo toho horem pádem sekají další a další? Kolikrát už musel jen ten opičák žádat kongres o zvýšení jakéhosi dluhového limitu, aby měl alespoň na plat svůj a vládní garnitury, aby tu bílou boudu nemusel dát do dražby!?

>O tom, že ekonomika každé země stojí především na kapitálu, know-how a kvalifikovaných zaměstnancích svých národních soukromých firem jistě nikdo nepochybuje. Nebo snad ano?

Ano. Kapitalizmus stojí na kapitálu. Ale ten, který si USA nahrabaly na obou světových válkách a na těch dalších až po dnes, ten už je dávno jimi promrhán za jejich "sladký život". Jediné co je drží nad vodou je jejich soldateska, kterou hrozí napadnout kohokoliv, kdo prý "ohrožuje zájmy USA ve světě". Ale on žádný strom neroste do nebe a dříve, či později, dojde na lámání chleba a jakmile nebudou mít ty žoldáky čím zaplatit, tak "hyn sa hukáže..."... oni jsou tam všichni velcí vlastenci a státní vlajky mají snad i na veřejných WC. Ale to jen při hraní jejich hymny, v operetní póze s rukou na srdci. Tam kde je krédo "čas jsou prachy" a kde je uctíván jen bezohledný sobecký individualizmus, tam se při absenci těchto dvou atibutů společenství nutně rozpadene na prach.

Jo a o těch "kvalifikovaných" zaměstnancích nám ještě něco plkni do placu, když v té nejkvalifikovanější z kvalifikovaných branží se jim z fiktivního letu na Měsíc málem skutečně nevrátila ta 13. mise a když jim v přímém TV přenosu shořely dva raketoplány i s posádkou. Ono být zaměstnán u Forda ještě není vizitkou experta na auta, pokud tam na lince utahuješ do zblbnutí třetí šroub na levém zadním kole. [chechtot]

334590

12.6.2015 19:40

RE: Nevidím to tak černě - to chce pryč s blazeovaností

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 334581

http://aeronet.cz/news/vyjimecne-usa-zadna-zeme-nezazila-takovy-pad-aniz-by-byla-kymkoliv-napadena-amerika-v-koncich-a-pravda-v-polskem-odposlechu/

334591

12.6.2015 20:35

RE: Nevidím to tak černě.

dub 62.?.?.?

Reakce na 334581

á už tu zase melete ty své hovadiny...
a kdepa ty společnosti vyrábí? v usa ne, tam mají jen sídlo.

a když země, kde vyrábí, nebudou chtít ten jejich hajzlpapír, tak jim prostě nic neprodají, a pak si ze svého sídla v emerice můžou udělat skanzen[mrknutí jedním okem]
páč když třeba nike odmítne číná vyrábět za zelený, tak firmě zůstane jen ten vývěsní štít v oregonu.
dtto ten váš intel - čína, taiwan, malajsie.

ale na vás vojto moc náročné na pochopení že, když tu omíláte tuto blbost neustále dokola už asi po dvacátý.

334600

25.7.2015 18:46

RE: Nevidím to tak černě.

h. 151.?.?.?

Reakce na 334600

Bohužel, ale Vojta má pravdu. Na podobnou otázku reagoval poradce Glazjeva, který se vyjádřil, že USA by už dávno stáhli výrobu k sobě, kdyby se jim to vyplatilo. Zatím nemají důvod, aby Amíci dělali primární průmyslovou výrobu v postindustriální éře. Kdyby něco, tak USA dle něj dokáží během max. roku restartovat veškerou potřebnou výrobu. Kupce bude mít pojištěného díky TTIP, která je na spadnutí. To je přesně to, co nemá třeba Rusko, know-how a světový kredit, který se buduje velice obtížně. A i kdyby mělo, od vědění to je třeba dotáhnout také k sériové výrobě a to je v Rusku veliký problém, narozdíl od Ameriky. A i kdyby to přece jen dotáhli (např. Yota), je to nutno ještě i PRODAT. A to už jim vůbec nejde - právě kvůli negativní celosvětové pověsti. Američani by neměli ani problém s pracovní silou, jestliže by nikdo z USA nechtěl v těchto firmách pracovat, Latinská Amerika tyto síly velice rychle nahradí.

Navíc Čína je s USA velice úzce svázaná a závislá právě na odběru výrobků USA. Taktéž, Čína jakožto převelice úspěšný porušovatel copyrightů je na USA (resp. Západu) závislá také v oblasti zcela nových technologií a přelomových vědeckých objevů, bez ohledu na to, jak schopným a jak početným obyvatelstvem disponuje. Její úspěch spočívá právě v přesouvání výroby z "technologicky vyspělejších" zemí a nízké ceně jejích produktů. Navíc, aliance se ve světě přeskupují skoro každý týden a nikde není napsáno, že se vytvoří win-win hegemon USA-China. Spojenectví s Čínou je pro Rusy doslova smrtící.

337116

12.6.2015 20:43

RE: Nevidím to tak černě.

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 334581

>Americká ekonomika stojí například na následujících korporacích...

Prečetl jsem všechny a za každou si lehce, nebo o cosi obtížneji umím najít náhradu.

Nejsou nenahraditelné.

334604

12.6.2015 21:26

RE: Nevidím to tak černě.

STOP_NATO 185.?.?.?

Reakce na 334581

Správne korporacích, ktoré pôsobia všade vo svete a na obchodovanie používajú dolár. Tieto firmy sú ako mafiáni. Skupujú mozgy, licencie, konkurenciu a môžu si to dovoliť len preto, že majú prístup k lacným zdrojom. Nebude Dolár nebudú tieto firmy, nebude USA.

334608

13.6.2015 1:45

Vojta, ty máš ekonomické vzdělání jako bedna kytu!

Léčitel 37.?.?.?

Reakce na 334581

Všechny firmy o kterých tady blábolíš ,potřebují vyrábět a prodávat a je jim úplně jedno,jaká bude světová rezervní měna,hlavně když bude spolehlivě fungovat,což dnes dolar není! Třeba to budou čínské šušně,hlavně když budou mít stabilní hodnotu a bude se na ně moci světový obchod spolehnout! !!! A s USA a dolarem si každý rád vytře prdel! Jenom vobřezanci budou řvát a ječet jako prokopnutí! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

334618

19.6.2015 0:46

RE: Nevidím to tak černě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 334581

Vojtíščku, nezdá sa mi že väčšina zamestnancov sú náhodou z východných krajín? Ak sa mýlim opravte ma.

335063

19.6.2015 20:38

RE: Nevidím to tak černě.

dub 62.?.?.?

Reakce na 334581

vojto, ten seznam je prakticky totožný[smích]
protože ty věci se nevyrábí v usa, tam je jen vývěsní štít..
ale vy musíte být neskutečně tupé hovado, protože toto se tu řešilo už tolikrát, že by se rozsvítilo i krtkovi, a vy tu tyhle hovadiny melete furt dokola.

335107

12.6.2015 20:31

RE: Nevidím to tak černě.

dub 62.?.?.?

Reakce na 334570

to klidně může, ale když je nebude nikdo akceptovat (což nebude, když bude prodávat a odmítat jejich dluhopisy), tak si za ně ve světě nic nekoupít. a protože jejich domácí výrobní základna je sradnovíé, budou chodit s holou prdelí na koňských povozech...

334598

20.6.2015 17:29

RE: Nevidím to tak černě.

Honza999 78.?.?.?

Reakce na 334570

Jo,vytisknou vagony nekrytých peněz... Co jim ale budou platné vagony peněz, když jim za ně nikdo nic neprodá?
Americká ekonomika nestojí na tom, že tisknou peníze - stojí na tom, že ty vytištěné peníze po světě mění za reálné hodnoty.

335134

12.6.2015 15:06

RE: Nevidím to tak černě.

jokr 89.?.?.?

Reakce na 334567

Myslím si, že by Čína udělala nejlíp, kdyby americké dluhopisy prodala okamžitě. V tuto chvíli by je FED koupil. Pokud si USA nevědí rady s Ruskem, nemají bankéři zájem na celosvětovém krachu. Až USA převálcují Rusko (pevně doufám, že se to nestane), nechají bankéři svět zkrachovat a Čína už nedostane nic. Padnou dluhopisy i akcie. Dluhy budou smazány, úspory také (včetně těch v důchodových fondech). Zavede se pracovní povinnost a přídělový systém.

334575

12.6.2015 20:06

RE: Nevidím to tak černě.

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 334575

souhlas, naprostý

334594

12.6.2015 12:08

RE: Nevidím to tak černě.

jokr 89.?.?.?

Reakce na 334556

Proč by USA měly odmítnout zaplatit Číně dluhopisy? Pro FED je otázkou vteřin vyťukat na klávesnici PC cca 1,3 bil USD a dluhopisy od Číny odkoupit.

334569

12.6.2015 14:09

RE: Nevidím to tak černě.

Ruda1 213.?.?.?

Reakce na 334569

A to myslíš,že číňani jsou takový blbci a vymění dluhopisy za barevné papírky ? [oči v sloup]

334571

12.6.2015 20:38

RE: Nevidím to tak černě.

dub 62.?.?.?

Reakce na 334571

a jakej je mezitím rozdíl?
dluhopisy nejsou nic jinýho, než dlužní úpis na stejné papírky.
takže pokud je nevymění za reálné hodnoty, furt maj jen bezcennej potištěnej papír.

334601

12.6.2015 20:54

RE: Nevidím to tak černě.

jokr 89.?.?.?

Reakce na 334571

A co dostanou Číňané, když dluhopisy prodají na burze? Zlato?

334607

12.6.2015 14:54

RE: Nevidím to tak černě.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 334569

Na to zatím nesmí v USA nikdo ani pomyslet, natož to dát nějak najevo, když ten jejich gigantický dluh pluje nad propastí krachu držen jen důvěrou a strachem věřitelů. Svět financí by tu dosud křehkou důvěru v tu ránu ztratil, protože to co z těch bezcenných dluhopisů USA nemá Čína, to mají všichni ostatní a ti i přes ten strach z militantní smečky US ARMY dlící po celém zemském povrchu, by se je jako zběsilí snažili nějak zhodnotit. Ztrátu důvěry totiž nelze obnovit jakkoliv intenzivním generováním dalších nul k těm dosavadním dluhovým, protože nula je holt NIC. No a co by znamenala ve finančnictví takto hluboká ztráta důvěry, to je dostatečně dobře známo - zastavení finančních toků a tím i finanční infarkt, s následky hororových scén katastrofických filmů.

To zatím na začátku však platí jen do chvíle, kdy těm loutkovodičům ještě hrozí drtivá odveta. Pokud tato hrozba pomine, tak ten kolaps vyvolají sami. Je přece přelidněno.

334574

12.6.2015 18:14

vazeny zlato hybe svetom

jarda cada 85.?.?.?

Reakce na 334574

co ak cina bude chciet zlato za dlhopisi tak to potom bude tanec v usa ved tie farebne papiere su na nic v rusku uz ich ani nechceju vymienat hoci na ukrajine sa idu za nimi ako osi na med co potom bude v usa

334585

12.6.2015 20:40

RE: vazeny zlato hybe svetom

dub 62.?.?.?

Reakce na 334585

čína si sichruje americký papíry kolaterálem . podstatná část těch "rezervací" a "ochranných zón" v americe je právě tento kolaterál. proto se množíé geometrickou rychlostí.
tudíž v praxi se pak převede vlastnictví velké části usa na čínu.

334602

12.6.2015 4:16

bude mít Rusko problémy?

FRANTA1 65.?.?.?

Tak se mi to s temi problem tak moc nezda, kazdy zde "deli" Rusko jako by rusove meli jen klacky a Amici same jaderne zbrane.

Nevim kde ten pan na tyhle zavery prisel, ale jestli nejaky Vikingsky pakt bude hrozit Rusum, tak bych se na to rad sel podivat.

Faktem je, ze Amerika je "ponekud" zklamana Putinem protoze byla zvykla z Jelcinovy ery na jine chovani, takze ted remcaji a zkouseji kde co. Nejvic je snad nastval ten Krym, a take je kaka Cina, ktera se primykava k Rusku, a to je prave klic k rozebrani Ruska. Pokud se podari Amikum rozdelit Cinsko ruske spojenectvi, tak rusove budou mit problem.

ale podle meho dojmu Cina vi co by se stalo kdyby rusko padlo, nemyslim vojensky ale zevnitr -hospodarsky. Na tom stale Amerika pracuje, ovsem Putin jim likviduje jejich podvratne agentury v rusku.

Abychom to zbytecne nepitvali, Rusko neni mozne znicit vojensky, a tak to amici zkousi hospodarsky, a k tomu pridavaji "okusovani tlapek medvidka.

ted mne napadlo, jestli tohle neni jen Americka "Show" jak pomoci zleho ruskeho medveda dostat Evropu do late

334543

12.6.2015 7:56

RE: bude mít Rusko problémy?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 334543

Je to show, a má to aj tie spomenuté parametre, ďalšia stránka celej veci je oslabenie EU (Nemci a krajiny PIGS už teraz pociťujú negatívne dopady Ruských proti-sankcií).

334551

12.6.2015 8:34

RE: bude mít Rusko problémy?

ijn 213.?.?.?

Reakce na 334551

Oslabit SRN lze také zaplacením válečných reparací dle Pařížské smlouvy z 21.12.1945, ve které nám vítězní spojenci přiznali nárok na zaplacení Německem 347 mld. Kč (v hodnotě r.1938 = dnes cca 10 000 mld. Kč=350 mld.EURO). SRN doplatila hlavně USA a VB reparace v r. 2010 !!! Výše náhrad tisíce mld. EURO !!!

Nám nic nic nic!!! ČR ministři MZV nejednají ve veřejném zájmu!!! Na dotazy nereagují, prostě SRN lezou do zadku!!! Způsobují vlastizradu tím, že po dlužníkovi (SRN od 3.10.1990 sjednoceném Německu) nevymáhají zaplacení!!!

Zároveň váleční štváči budou znát cenu(škody) války, kterou budou muset vítězi zaplatit....!!!
Proto se vedou války v zastoupení např. Ukrajina, Libye, Sýrie,....!!!
Cíl je stejný: na dobitém území drancovat vše, až po orgány na transplantace!!!

334553

12.6.2015 5:55

Kritický bod

Rom 44 85.?.?.?

sa momentálne nachádza v oblasti Čierneho mora. Vojnu v Pobaltí nepredpokladám. Fascinuje ma, že v článkoch, ktoré sa objavujú a popisujú napätie medzi RF a EU, USA, NATO, UA nikto nevenuje pozornosť Podnestersku. Už niekoľko týždňov sa objavujú v ruskej tlači správy o prípravách na vojnu v oblasti od Odesy na západ. To, čo sa deje tam, by stálo za samostatnú rozsiahlu analýzu, pretože tam bude Rusko prinútené prikročiť k zásadným riešeniam.

334547

12.6.2015 15:14

RE: Kritický bod

nazdar 178.?.?.?

Reakce na 334547

Tady asi už Rusko usilovně diplomaticky pracuje. Stále má nějaké trumfy v rukou. I přes hospodářské sankce, v Rusku stále dělají byznys západní ropné společnosti a asi i banky.
Určitě v Podněstří nepoužije regulérní armádu.

334577

12.6.2015 20:43

RE: Kritický bod

dub 62.?.?.?

Reakce na 334547

jak to že ne[smích]
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/06/6471-zac...

334603

12.6.2015 8:24

S Armenskom to nebude tak horuce

nezalezi 193.?.?.?

V pripade ze Armensko prerusi svoje dobre vztahy s Ruskom, tak ako prve strati Nahorny Karabach a tie statisice armenskych utecencov z Karabachu by to vlade, ktora ich zradila dobre spocitali....krv krestanskych Armenov, ktorych postrielali mohamedanske azerske milicie koncom 80tych rokov v Nahornom Karabachu este nevyschla......

Rusko bol jediny narod na svete, ktory pomahal krestanskym narodom Balkanu a Zakaukazska oslobodit sa od jarma mohamedanskej Osmanskej rise a bolo to Rusko, ktore chrani krestanskych Armenov voci azerskym agresorom...

334552

12.6.2015 9:27

Agresivita severskych krajin nepozna hranic

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Skoro kazde dva tyzdne sprosto a agresivne vyhanaju priatelske ruske bombardery od svojko uzemia.

Bielorusko a Armensko su samostatne krajiny ... ale to liliputin nechape - je to sprosty kolonista.
Ich spravanie nijako Rusko neohrozuje (nikto nenapadne krajinu s takym jadrovym potencialom) a to, ze sa priklonia k NATO je v podstate iste. Po tom ci liliputin predviedol na Ukrajine sa citia akutne ohrozeni.

334555

12.6.2015 10:47

RE: Agresivita severskych krajin nepozna hranic

Vopice 80.?.?.?

Reakce na 334555

Ragovat na klasickou trollovinu nemá smysl, takže jen v rychlosti. Nezacláněj zde a táhni třeba na Lidovky, tam najdeš dostatek podobných imbecilů, kteří mají kebuli propláchlou propagandou na kost.

334562

12.6.2015 15:08

RE: Agresivita severskych krajin nepozna hranic

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 334562

To bude asi nový adept usambassy, který si obhlíží terén. Ti jejich dosavadní jsou už tak profláknutí, že jsou pro antimedvěda spíše medvědí službou. [chechtot]

334576

12.6.2015 11:20

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 96.?.?.?

po 1. Rusko Bielorusko nepusti - tak isto ako Ukrajinu. (celkom mozny scenar ako na Ukrajine). Rusi proste potrebuju posunut svoju (aspon virtualnu hranicu smerom na zapad) Len z toho smeru im hrozi potencionalne nebezpenstvo.
2. Armensko ma celkom problem s Tureckom kvoli nevyjastnenej historii - genocida armenov v minulom storoci. A kedze je Turecko pre "Svetoveho Policajta" velmi dolezity stat ako ustrazit Rusko od pristupu k moru je celkom mala pravdepodobnost ze by sa dohodli Armeni a Turci na comkolvek. Kedze Turecko bude stale piskat svoju pesnicku a Armeni svoju.

Rusko, ci chceme, ci nie uz ma problemov dost. Momentalne je v situacii kde sa len brani, vie ze ked pride o Ukrajinu a Bielorusko ako stat skonci. Preto stale tvrdi ze Ukrajinu nemozme rozdelit. Oni ju potrebuju celu - tak isto ako aj Bielorusko, ako naraznikovu zonu.

334565

12.6.2015 19:14

RE: Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

Hum 95.?.?.?

Reakce na 334565

Preco by malo Rusko skoncit ked pride o nejake Armensko a Bielorusko? Hitler bol minule pred Moskvou a Napoleon dokonca dnuka a Rusko neskoncilo. ... NESRANDUJTE... ☺ [chechtot]

334589

12.6.2015 20:05

Konec alternativních webů?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Pražská neziskovka vypracovala studii na identifikaci proruské propagandy. Nová studie bude metrem na posuzování všech webů? http://aeronet.cz/news/na-aeronet-zautocila-dalsi-...

334592

12.6.2015 20:05

To chce klid..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Nebojte se, Rusko +Čína nepadnou (+ Brics v pozadí..).
Článek napsal typický AntiRus (něco jako náš "pravdoláskař"[mrknutí jedním okem]), který by nejraději předal Rusko USA.. Takže klid, všechno doře dopadne... A kdo nemá problémy?? Možná, že USA mají ještě větší problémy, jen se o tom nepíše.. [cool]

334593

12.6.2015 20:48

Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

Anellus Anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 109.?.?.?

Že se Lukašenko, ještě nedávno pro EU zcela nepřijatelný "poslední diktátor Evropy", snaží sedět na dvou židlích již delší dobu, to pro Rusy není nic nového. Ale za poslední 2 roky leze "baťka" (tak mu říkají) EU a NATO do řiti velmi intenzivně a ani se nesnaží nic zastírat. Mimo jiné dělá totéž, co Ukrajinci, začíná využívat různé nacionalistické marginály a pomalu budí běsy národního šovinizmu (zavádění běloruštiny, kterou nikdo nemluví, nová historie a pod). Jednoznačně si vsadil na porážku Ruska v probíhajícím střetu s USA a EU a celkem pochopitelně se snaží aby Bělorusko nedopadlo stejně jako za Velké Vlastenecké války, kdy bylo zničeno a obyvatelstvo téměř vyhlazeno. Vše se rozhodne již během konfliktu v Podněstří, který je na spadnutí. Rusové mohou volit mezi možnostmi: opustit Podněstří což by v důsledku znamenalo kapitulaci RF, nebo si násilím prorazit koridor k Dněstru, to povede k odklonu zbývajících několika spojenců od Ruska a asi i k zániku "tamožennogo sajuza" a EAU. Rusové zůstanou sami a Američani u nich nějakou tu barevnou liberalistickou revoluci s nakonec zmáknou a Putina odstaví. Vlastenectví je ve skutečnosti i v Rusku dnes prázdný pojem a o výsledku střetu nerozhodne. Všichni movití Rusové ulévají již 25 let své nakradené peníze na Západ. Stejně tak jejich děti jsou vesměs na západních školách a zůstávají v Evropě. V případě konvenčního střetu by Putin musel zavést nějakou formu rovnostářského válečného hospodářství, což bohatým hrozí větší majetkovou újmou než sankce EU na jejich západní konta. Rusové tohle dobře znají z dřívějška a tuší, že liberálně-kapitalistická RF nemá v delší konvenční válce šanci. Dopadla by jako carské Rusko v Krymské,Japonsko-ruské nebo 1.Sv.válce. Rusům zbývá jen účinné jaderné zastrašování. V poslední době na ruských diskuzích cítím tóny poraženectví, přitom ještě před rokem neměli ti různí "liberasty a zapadniky" na webu šanci.

334605

12.6.2015 22:10

RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

jokr 89.?.?.?

Reakce na 334605

Barevné revoluce v Rusku bych se nebál. Pokud se Západ nezmocní médií v Rusku (nevím jak by to Západ dokázal), tak to nelze provést. Neziskovky jsou už provařené. Souhlasím, že jediné, na co se může Rusko spolehnout, jsou jaderné zbraně. Pokud ty nelze nějak eliminovat, pak to budou mít loutkovodiči těžké. Myslím si, že i kdyby bylo možno "zastavit" rakety, ke zničení života na Zemi by stačilo odpálit jaderné zbraně na území Ruska (v případě, že by byli Rusové zahnání do kouta). Proto snad Západ do tohoto rizika nepůjde. Jenže vzdát to loutkovodiči nemohou. Pokud by svět odmítl přijímat USD, jejich moc padne. Jsou pod časovým tlakem. Takže "babo raď"!

334609

12.6.2015 23:16

RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

asdfsa 88.?.?.?

Reakce na 334605

A ten tvuj rozbor, co rika na zavyslost na rusku?

Belorusko:
1)plyn by nemeli kde koupit
2)zbozi na zapade neproda
3)jaderna elektrarny bude napajet uranem odkud, kdyz samo USA je zavysle 25-30 procent na ruskych dodavkach?

Armenie:
1) chce ji znicit soused jeden na vychode (bojovali o karabach) a bez ruska by padlo a nebyt ruske zakladny uz neexistuje
2)turecko by si taky dalo rict na deleni,, tedy opet zavisi nezavislost na rusku...

Brics:
1)Cina buduje jako novy hegomon hedvabnou stezku a na to potrebuje silne partnery a penize tam tlaci hodne (do byvaleho prostoru SSSR)
2)cina plati v nikaraguji pruplav, ktery bude nezavisle na USA
3)obchoduje a prebira obchodni partnerstvi na ukor USA v cele latinske americe


Me spise vychazi, ze USA a vazal EU pochopil, ze je konecny boj o moc. Me spise vychazi, ze rozpadem SSSR si narokovali moc, nad svetem o kterou bojovali se SSSR a uspali se "uspechem", ze uzbrojili SSSR, ale najednou vychod povstal a cina ktera cekala vzdadu, prebira vitestvi. Takze zadne uzbrojeni SSSR od USA, po 20 letech to spise vypada na pad USA i SSSR a novy hegemon bude cina, rusko, brasilie, co zybte s EU(pokud se nestane sousati USA s, které bude slabe jako rusko), USA, indie, iran, jihoafricka, egypt atd.
Bohuzel pro USA bude vedouci mocnosti prave cina...

Me spise autor i vas rozbor

334611

13.6.2015 0:03

RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

Léčitel 37.?.?.?

Reakce na 334605

Rusko je soběstačné a dokáže se uskrovnit,což udělají USA jen velmi těžko! A nakonec je zde ekonomický obr Čína a ta půjde z Ruskem a USA jsou definitivně v hajzlu. Proto tak řvou , ale je jim to málo platné. Jsem zvědav , kdy přilezou ke křížku a začnou škemrat, ale každý už jich má plné zuby a kopnou je do prdele za všechny kurvárny , které napáchaly!! USA rozesraly celý svět a pěkně si to vymlsají, i když v pozadí jsou ti, co o nich nesmíme mluvit! !!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

334612

13.6.2015 0:38

RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

dub 62.?.?.?

Reakce na 334612

výmluvné:
Vložený obrázek

334613

25.7.2015 19:12

RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

h. 151.?.?.?

Reakce na 334612

Rusko je soběstačné - ano, má přírodní zdroje. Mohutně zbrojí, aby je ubránilo, což je zcela pochopitelné, jen je otázka, jestli nebude skřípnuto ze dvou stran, jak jim hrozilo už během 2.sv.války. pokud ano - končí. Zatím jejich vedení kličkuje, jak se dá, a nelze neobdivovat tu zahraniční šachovou partii, co rozehráli. Amíci to dělají taky, jenže jsou v mnohem výhodnější pozici, hrají ofenzivně trapně stále podle stejného scénáře typu "dluh/meč" a pokud meč, pak typu "revoluce/přímá ofenziva" za halasné podpory masmediálních korporátek. Je to nuda.

Rusko je v těžké defenzivě. Jejich prostředky jsou mnohem delikátnější, navíc musí upokojovat svou domácí scénu. Prozatím je obyvatelstvo většinově vzácně jednotné, a jedná podle pravidla "vláda se nelíbí, ale jsme ve svrabu, tak držím hubu a krok". Snad jim to vydrží. Bohužel, v minulosti se Putinova vláda dopustila jedné velké blbosti, nezačali s programem obnovy průmyslové a zemědělské soběstačnosti. Tohle se jim může škaredě vymstít. V každém případě jde o jejich bytí a nebytí. Podruhé je z drápů už nikdo nepustí a bude tlak na zánik země zvané "Ruská federace", tak jako se o totéž snažilo už mnoho velmocí v minulosti... a zatím neúspěšně.

337118

Příspěvků: 48

12.06. 01:28 Léčitel  Nevidím to tak černě.
12.06. 02:05 ijn  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 09:34 Anonym  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 09:58 mat4  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 11:42 Honza999  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 12:32 Anonym  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 14:32 mat4  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 15:46 VojtaIL  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 19:18  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 19:40  RE: Nevidím to tak černě - to chce pryč s blazeovaností
12.06. 20:35 dub  RE: Nevidím to tak černě.
25.07. 18:46 h.  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 20:43 ppppp  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 21:26 STOP_NATO  RE: Nevidím to tak černě.
13.06. 01:45 Léčitel  Vojta, ty máš ekonomické vzdělání jako bedna kytu!
19.06. 00:46  RE: Nevidím to tak černě.
19.06. 20:38 dub  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 20:31 dub  RE: Nevidím to tak černě.
20.06. 17:29 Honza999  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 15:06 jokr  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 20:06 výjimečné porušení omerty  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 12:08 jokr  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 14:09 Ruda1  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 20:38 dub  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 20:54 jokr  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 14:54  RE: Nevidím to tak černě.
12.06. 18:14 jarda cada  vazeny zlato hybe svetom
12.06. 20:40 dub  RE: vazeny zlato hybe svetom
12.06. 04:16 FRANTA1  bude mít Rusko problémy?
12.06. 07:56 Oracle  RE: bude mít Rusko problémy?
12.06. 08:34 ijn  RE: bude mít Rusko problémy?
12.06. 05:55 Rom 44  Kritický bod
12.06. 15:14 nazdar  RE: Kritický bod
12.06. 20:43 dub  RE: Kritický bod
12.06. 08:24 nezalezi  S Armenskom to nebude tak horuce
12.06. 09:27  Agresivita severskych krajin nepozna hranic
12.06. 10:47 Vopice  RE: Agresivita severskych krajin nepozna hranic
12.06. 15:08  RE: Agresivita severskych krajin nepozna hranic
12.06. 11:20  Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy
12.06. 19:14 Hum  RE: Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy
12.06. 20:05  Konec alternativních webů?
12.06. 20:05  To chce klid..
12.06. 20:48 Anellus  Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska
12.06. 22:10 jokr  RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska
12.06. 23:16 asdfsa  RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska
13.06. 00:03 Léčitel  RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska
13.06. 00:38 dub  RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska
25.07. 19:12 h.  RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 35 čtenářů částkou 5 881 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policie prověřuje, zda pokuřující z Českých lvů neporušili opatření08.03.21 17:35 Česká republika 1

Zážitek z návštěvy ČR08.03.21 15:57 Česká republika 0

V Rakousku je prošetřováno úmrtí a plicní embólie po vakcíně od Astra Zenecy07.03.21 20:19 Rakousko 1

V Praze se demonstruje, vystrašený režim vrací autobusy s demonstranty a blokuje vstup na Staromák07.03.21 14:32 Česká republika 5

Bývalý prezident V.Klaus se už z koronaviru uzdravil06.03.21 12:32 Česká republika 3

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 2

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 3

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 2

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 3

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
22,30 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
30,79 Kč
Kanadský dolar
17,59 Kč
Australský dolar
17,06 Kč
Švýcarský frank
23,83 Kč
100 japonských jenů
20,47 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 457,26 Kč
1 unce stříbra
561,02 Kč
Bitcoin
1 131 148,74 Kč

Poslední aktualizace: 8.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 555