Diskuze k článku

Slepota Evropské unie tváří v tvář americké vojenské strategii

Příspěvků 15

13.5.2015 1:08

služební elity dostaly rozkaz zničit EU, tak konají proti vůli svých voličů a lžou , a lžou, a lžou!!!

ijn 213.?.?.?

jaká je proti jejich jednání obrana? Na likvidaci EU mají k dispozici vojsko, policii, měnu = centrální banky, justici, média, ....=všechna servisní odvětví!!!

Ale nemají průmysl (kromě několika zbrojovek), který potřebuje fungující ekonomiku států i miliardy koupěschopných spotřebitelů....!!! Průmyslníci musí vyhodnotit práci servisních elit a vyzvat justici k činům. jinak neplatit daně. Poté se ptát veřejně představitelů policie a vojska, jaké cíle (války) chtějí dosáhnout....!!!Nikdo neměl likvidaci EU ve volebním programu!!! Nikdo neměl v programu válku!!!!!!!!!!!

A nakonec vyvolat konečné účtování s politiky......!!! prostě nebát se rozbít hubu podvodníkům, zlodějům a lhářům, když dlouhodobě selhala policie a justice......!!! Rath je ojedinělý čin justice ČR, namísto zavření 90% poslanců + ministrů + ......!!!

Lze mnohé kroky i sjednotit ........!!! Volič je pán i jejich šéf!!! TRVAT NA REFERENDU, ZDA mají vládnout POLITICI, KTEŘÍ KONAJÍ PROTI VŮLI VOLIČŮ.....!!!

332705

13.5.2015 1:14

K tomu článku není co dodat...

Emil Robot 46.?.?.?

....snad jen to,že že ta blbá Evropa,plná marnivých,ignorantských konzumentů se má na co těšit a může si za to sama.....

PS:"Čas tisíce let končí.Hle vycházejí národy ze všech čtyř úhlů a počtem se rovnají písku v moři.Vydají se na pochod po povrchu zemském a obsadí tábor Svatých a Město milované."


Apokalypsa,XX.Kapitola

Romány nesnáším,ale tenhe sem si přečetl:"Tábor svatých" Jean Raspail 1973

332706

13.5.2015 10:52

RE: K tomu článku není co dodat...Prosím charakterizujte pojem konzumná spoločnosť?

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 332706

-Dennodenne vstávať o šiestej,
-Umyť sa, obliecť a niečo do seba vraziť na raňajky,
-Dve hodiny stráviť v zápchach na cestách,
-Odpracovať si 7,5 hodiny v zamestnaní,
-Naobedovať sa za 30 minút ako nejaký väzeň,
-V zostatku času sa naháňať po obchodoch aby sme si stihli kúpiť nejaký ten podradný tovar,
-Zožrať niečo na večeru nech máme aspoň cholesterol vysoký, keď už to nejde s platom,
-Zapnúť televízor a nechať sa hypnotizovať stroboskopickými výbojmi plazmovej obrazovky.
-Potom nevyhnutná potreba, očista a pár hodín nedostatočného spánku.
-Niektorí „Šťastlivci“ s druhým zamestnaním, alebo živnosťou môžu hromadu „zle využitého“ voľného času použiť na nejaké to prilepšenie do rodinného rozpočtu.

Ak si k tomu prihodíte, že zdravý spánok by mal trvať minimálne 6 hodín, a aj keď dúfate, že si to vynahradíte cez víkend, máte čo robiť aby ste to všetko za 24 hodín stihli.

Takto na Slovensku funguje po odpočítaní detí, študentov, dôchodcov a nezamestnaných 2,3 milióna ľudí z celkom 5,43 miliónovej populácie, aj s 342 tisícmi živnostníkov to predstavuje skoro 49% funkčných otrokov, na ktorých sú deti, študenti(44,7%) ekonomicky naviazaní.

Okrem toho je na Slovensku cca. 227 tisíc iných podnikajúcich subjektov, predpokladám, že v tejto skupine by sme mohli hľadať tzv. konzumentov, ktorí zasvätili svoj život tomu aby si urvali, z koláča celospoločenskej spotreby čo najväčší kus. Dám koeficient 3 a vyjde mi cca. 681 000 potenciálnych konzumentov, dajme tomu, že polovica z nich sa správa naozaj konzumne, dostaneme počet 340 500 jedincov, čo predstavuje 6,3% populácie Slovenska.

Nie sme dokonca ani parazitujúca ekonomika, a teda nie sme schopní vyplácať na základe tvorby HDP z podnikania v zahraničí vysoké dôchodky svojim nezamestnaným a podporovať tak domácu „neprimeranú“ spotrebu.

Ak sa u nás n Slovensku môže správať len cca. 6,3 % populácie konzumne, nemôžeme to vzťahovať na celé spektrum spoločnosti a teda ju v žiadnom prípade nemôžeme považovať za konzumnú.

Konzumentom môže daný stav vyhovovať, lebo z neho profitujú, ale nie je to trocha málo, aby otroci a ich rodinní príslušníci za nich strkali krk pod gilotínu?

332716

31.7.2016 0:54

RE: K tomu článku není co dodat...

fooggyy 178.?.?.?

Reakce na 332706

"Čas tisíce let končí.Hle vycházejí národy ze všech čtyř úhlů a počtem se rovnají písku v moři.Vydají se na pochod po povrchu zemském a obsadí tábor Svatých a Město milované."

Je to nesmysl, v Bibli se píše něco úplně jiného a nemá to s citátem žádnou souvislost

351002

31.7.2016 1:19

RE: K tomu článku není co dodat...

E.R. 82.?.?.?

Reakce na 351002

I Ty jeden znalče Písma svatého,nečil se,....to není citát z Bible,ale z toho románu, [chechtot]

351005

13.5.2015 12:32

Evropská slepota, americký chaos a srovnávací text - Rozhovor s Duginem

Croix 178.?.?.?

Ano, přesně tak. K chaosu jako americké strategii se vyjadřoval i Dugin, jehož překlad byl zde na Zvědavci dříve publikován, proto jej připomínám jako srovnávací text k tématu článku: http://www.zvedavec.org/komentare/2014/02/5863-ale... a násl.

332723

13.5.2015 21:42

Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 1. část

kyticka 81.?.?.?

Konečně se začínají objevovat články které jdou k podstatě věci.

Vše souvisí se vším. Pokud se my sami, ale zejména námi volení zástupci, neprobudí a nezačnou činit rázné reformní kroky v naší společnosti, jakož i společnosti celé EU, je scénář budoucnosti naší planety, zde http://michaelwinkler.cz/prohrali/ popsaný, nanejvýš pravděpodobný. Nejméně kvůli skutečnosti, že předpoklad, že se Rusko potažmo Čína svého „osvobozování od dolaru“ vzdá a dobrovolně se podřídí jeho celosvětovému diktátu, je méně než nepravděpodobný. Prakticky vidím pouze dvě možnosti. Buď se Evropa rovněž osvobodí a v USA, po následující celospolečenské krizi, která se přirozeně Evropy dotkne, se k moci dostanou racionální jedinci, nebo je celosvětová válka nevyhnutelným zakončením současného destruktivního trendu.

Základním předpokladem je začít celospolečensky dodržovat pravidla. Ačkoli se to řadě občanů ČR nemusí líbit (hlavní zlo je přirozeně každoroční vyvádění kapitálu z ČR zahraničními korporacemi, které sem vpustila zejména garnitura okolo pravdy a lásky), je nutné začít u každého z nás. Není proč navážet se do českých oligarchů pakliže pravidla dodržují a navíc v osobě pana Babiše se i takováto pravidla snaží celospolečensky vynutit zavést i u střední třídy. Konkrétně píši například o registračních pokladnách. V momentě, kdy bude skrze toto opatření značně narovnán nešvar šedé ekonomiky zaběhlý jako normu u významné části naší populace, lze získat mandát a potřebnou sílu vyžadovat dodržování pravidel i od zahraničních korporací.

Je nutné postupovat krok za krokem, ačkoli se to řadě jednotlivců nemusí líbit. Jak má ČR vláda oponovat neskutečnému mezinárodnímu tlaku (viz tlak páté kolony na Zemana kvůli návštěvě Moskvy k 70. výročí konce války) a to jak ze strany korporacemi placených úředníků Evropské Komise (služebník USA a FEDu), tak i USA-FEDu samotnému, když má nepořádek a zlodějnu u sebe doma, mezi svými nejen politiky a úředníky, ale i běžnými občany.

Na pana Babiše (jakož i na pana prezidenta) je vyvíjen neskutečný tlak, kdy oba čelí pomluvám všeho druhu. Pan prezident má na alternativním webu silné zastání, pan Babiš jej ale začíná ztrácet, kdy je obviňován z řady zlodějen, ke kterým chybí jakýkoliv důkaz. Pátá kolona v jeho velmi případě úspěšně zabrnkala na závist a malichernosti a odezva se našla i zde na svobodných médiích.

Co se týče nedodržování pravidel ze strany pana Babiše a jemu podsouvaných zlodějen je situace obdobná, jako když mainstream stále dokolečka tvrdí, jak na Ukrajině válčí divize a divize Ruské armády. Také je nikdy nikdo neviděl. Přátelé dejme šanci těm, kteří se snaží ten neskutečný nepořádek u nás dát do kupy a neremcejme, pokud se nás to také dotýká.

332760

13.5.2015 21:43

Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 2. část

kyticka 81.?.?.?

Reakce na 332760

Často slyším, že Babiš je nebezpečný, protože takovou moc, že kdyby ji zneužil, tak je s námi všemi amen. Z této logiky je nebezpečný i hajný v lese co má přes ramenu kulovnici.

Pohleďme na Rusko. Až když v Moskvě demonstrovali spolu s Čínou, Indií, ale i například mimo jiné se Srbskem, že mají společně sakra velký klacek, tak teprve potom se vládě USA rozsvítilo a Kerry na to tata naklusal do Ruska urovnávat rozkoly, že to tak vlastně ani nikdy nemysleli a že chtějí být kamarády.

Mimo jiné přirozeně pohleďme i na mezinárodní Čínskou banku, ke které se připojila více než polovina planety. Až když ukázal BRICS, že má svaly, tak teprve potom na to vláda USA začala slyšet. A že jsou BRICS a spojení Čína-Rusko-Indie potenciálně nebezpeční? No to přirozeně jsou a maximálně, přesto však v současné době a nejméně po dobu dvou generací budou silným ochráncem přirozených hodnot a naprosto nezastupitelným stabilizačním prvkem na této planetě.

332761

13.5.2015 22:02

RE: Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 2. část

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 332761

Pane Kytičko,nejte tak náhodou nějaký z umných GMO výpěstků páně Babišovic..? Na ten pel,co tu rozpouštíte do kraje má spousta lidí poslední doubou alergii a čím dál tím prudší reakci....

332763

14.5.2015 5:58

RE: Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 2. část

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 332761

>Často slyším, že Babiš je nebezpečný, protože takovou moc, že kdyby ji zneužil, tak je s námi všemi amen.
Zaklad, podstata: bohac neni vhodny pro vladnuti! Protoze se ve skutecnosti vladne hlavne chudym, a pro to je nutny cit, soucit, urcita sounalezitost. Mame k dispozici zivouci priklad - nas soucany prezident. (Ponechme bokem jeho slovni putky - to je něco jiného.) Nejdulezitejsi je, ze prokazatelne neni zalozen na mamon pro sebe, neni financne ovlivneny a ovlivnitelny, nebaziruje po necem, co nemohou mit ostatni. A je prokazatelne vzdelany a primocary. Nejdulezitejsim mementem postaveni vladce je obrana cloveka a zeme - vyhlaseni mobilizace. Lze ocekavat takovou ochranu od bohace vic nez od naprosto neovlivnitelneho cloveka?

332781

14.5.2015 22:11

Divíte se?

Honza Minárik 94.?.?.?

Jsou za to zodpovědní židozednáři v USA, zejména oligarchové, kteří kupují autobusy plné chudáků a posílají je k volbám za kus žvance, aby získali moc, technika použitá v mnoha zemích, např. Albánii. V Libyi byla např. situace naprosto v pořádku, lidé se měli báječně, dokud západní země vše nerozvrátily a dnes je tam občanská válka. Stejná situace Sýrie, tam bylo také všechno v pořádku a po neviditelných zásazích CIA můžeme vidět na videích na twittru, za co jsou Američani zodpovědní. Díky USA a Izraeli umírají lidé v Tibetu, kdyby konzumní společnost v Americe nekupovala čínské výrobky, Čína by dávno zkrachovala a Tibet by byl svobodný.

332834

16.5.2015 14:35

New Dawn neslibuje zadne svetle zitrky,spise naopak.

Robert Nohejl robnoh (zavináč) gmail (tečka) com 203.?.?.?

Verte,neverte Nadpis clanku mluvi sam za sebe "US Plan `First Strike`Nuclear Attacck on Russia& China"cili,USA by pouzilo vyhody prekvapiveho utoku s nuklearnimi zbranemi na Rusko a Cinu.
V posledni dobe,kdy dolar je zkoruplovana mena ,USA vydali na zbrojeni 695,7 bilionu,statistika rika,ze Rusko dalo na zbrojeni 120 bilionu,proto neni divu ,ze i v Cechach mnozi poslanci chteji zvysit castku na zbrojeni, prakticky, cely svet uz pocita s valkou,jako nevyhnutelnou moznosti.Dalsi cast New Down,ze USA ma na 800 ruznych vojenskych zakladen, prakticky tato sit zahrnuje na 100 ruznych zemi, oproti tomu, Rusko nema zadne zakladny, ackoliv z jinych pramenu vime o zakladne v Indii, celkem asi sesti mistech, ale to neni zdaleka to co USA, jez je zastoupeno i Indickym mori a jinde, take se v ramci oteplovani tlaci di polarnich oblasti.Samozrejme,ze vsemocny tisk poukazuje na ruskou agresi na Ukrajine, ale, dukaz chybi,coz, svetovym pomatencum nevadi, nic je nemuze vyvest z rovnovahy,natolik jsou sebou jisti. Je dokonce vydana mapa na rok 2050 s takzvanymi "Megaregions" z pouziti pameti,drive, "Severni aliance"Kanada,USA a Mexiko s novou menou "Ameriko". Takze,grandiosni plany,radoby vladcu sveta,muzou zkoncut jinak,nez si elita sveta dokaze predstavit i hluboko v podzemi ve svych bunkrech,ale o nove valce uz si cvrkaji brabci na strese,dali se tak obrazne rici,dobre znamy magazin pise bez predsudku,asi to ma i svuj vyznam,kdo,vi?
Jestlize k necemu dojde, tak mozna,ze ti brabci preziji spolecne se svaby a jinym hmyzem, nemluvme o rybach a jinych morskych zivocichu, jez hynou na zapadni strane Ameriky po tisicich vlivem radiaktivni vody z Japonska,kde, z elektrarny stale proudi dal radiaktivni voda, takze,tato zvirena uz nemusi cekat na dalsi nuklearni katastrofu, uz to mnozi maji za sebou.Mozna ,ze jsou na tom lepe,nez,to,co ceka nas.
New Dawn Special Issue-Vol.8 No.5
www.newdawnmagazine.com

332958

26.5.2015 18:46

Utíkají k nám, protože se zde mají lépe. Tento článek chce lidi dostat kam chce pisatel.

Milan Real 95.?.?.?

Při čtení podobných věcí si říkejte -

V čí prospěch je to napsáno?
----------------------------
Nyní jsou tendence nás s USA rozeštvat. A kdo z toho bude mít nejvíce? Hm... Pouvažujte. O dvou bych věděl... Jeden z nich asi platí i autora.

Rusy jsme tu měli nějakých 44 let, kam to s hospodařením přes komunisty dotáhli - víme. Již nikdy více. Jsme díky nim pozadu, nejvíce to jde poznat u běžných lidí v platech. Kdyby zde totalita nebyla byla by naše životní úroveň vyšší nebo stejná jako v Německu, protože my jsme nebyli tak poničeni válkou... Toť fakt.

Islamisté z těchto zemí utíkají hlavně za lepším životem zde. Nejsou v tom politické důvody... Hlavně ekonomické.

Když jim rodina z Francie napíše, že nemusí pracovat, dostanou hodně peněz, a ještě si můžou beztrestně otvírat pusu na zřízení hostitele, kdo by tam nešel... Doma bída, v Evropě blahobyt, dělají si v tom státě takřka co chtějí, ráj. Pokud se budou uprchlíci přijímat, pořád budou z těch zemí utíkat. Nemá to konce. Utečou z těch států všichni lidé. Nevěříte? Z Bulharska odešla třetina národa za lepším životem... A to jsou Evropané.

Až tu budeme mít 1/4 islamistů, budeme v háji. I jako menšina nás donutí... (Viz. romové. Díky Evropské Unii mají davky v nezaměstnanosti jako těžce pracující ve vyspělé zemi). Mají co chtějí.

Máme totiž zatím slepou vládu. Každý se dívá na svoji kapsu, ale nemyslí na zítřek... Bůhví, jestli některé již arabové nepodplácejí, arabské státy jsou bohaté. A jak na islámské konferenci prohlásili - v Evropě vyhrajeme svatou válku bez jednoho výstřelu. A už si rozdělili vládní posty, kdo čemu bude velet...

Pokud něco neuděláme budeme se 5x denně modlit - kdo bude chtít přežít s krkem na hlavě. Takže - můj názor - okamžitě zastavit příliv přistěhovalců. Vzít jen toho kdo se zřekne víry a bude v zemi opravdu stíhaný - ale ne za kriminalitu. Dát jim velmi nízké dávky, jen na přežití, 3.400 Kč na měsíc - jako náš nezaměstnaný, aby se jim zde nelíbilo. Ať jdou jinde...

My je zde nechceme - na tom se po zhlédnutí co islám dělá - shodneme myslím všichni.

Články vždy čtěte s rozvahou... A řekněte si - kdo má z tohoto článku prospěch...

Protože na netu může psát jak blázen, nebo také ten, kdo chce ovlivnit masy. A dělá se to dosti často ze zištných důvodů nebo lidi zmást. Rozeštvat... Vždy uvažujte jak čtete. Díky.

333590

1.6.2015 21:16

Naomi Klein už to všechno řekla

karlableda 62.?.?.?

Nu, článek mě velmi zaujal a/ale nastoprocent mi připomněl knihu Naomi Klein Strategie šoku, která mi byla vždy velkou inspirací. Na svém blogu se k tomu všemu také vyjadřuji a budu ráda za návštěvu [mrknutí jedním okem] https://karlaekonomka.wordpress.com/

333876

Příspěvků: 15

13.05. 01:08 ijn  služební elity dostaly rozkaz zničit EU, tak konají proti vůli svých voličů a lžou , a lžou, a lžou!!!
13.05. 01:14 Emil Robot  K tomu článku není co dodat...
13.05. 10:52 lubosmat  RE: K tomu článku není co dodat...Prosím charakterizujte pojem konzumná spoločnosť?
31.07. 00:54 fooggyy  RE: K tomu článku není co dodat...
31.07. 01:19 E.R.  RE: K tomu článku není co dodat...
13.05. 11:00 Emil Robot  Článek na
13.05. 12:32 Croix  Evropská slepota, americký chaos a srovnávací text - Rozhovor s Duginem
13.05. 21:42 kyticka  Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 1. část
13.05. 21:43 kyticka  Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 2. část
13.05. 22:02 Emil Robot  RE: Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 2. část
14.05. 05:58  RE: Výborný článek - dejme šanci těm co na to mají potenciál 2. část
14.05. 22:11 Honza Minárik  Divíte se?
16.05. 14:35 Robert Nohejl  New Dawn neslibuje zadne svetle zitrky,spise naopak.
26.05. 18:46 Milan Real  Utíkají k nám, protože se zde mají lépe. Tento článek chce lidi dostat kam chce pisatel.
01.06. 21:16 karlableda  Naomi Klein už to všechno řekla

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

73

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 150 čtenářů částkou 25 587 korun, což je 73 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
22,00 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,94 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 197,33 Kč
1 unce stříbra
495,89 Kč
Bitcoin
422 457,45 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 747