Diskuze k článku
Měnové války a Čína
Příspěvků 3
Evidentne nepochopil , že američania dostali Čínu na trajektóriu " pomalého dusenia ekonomiky" , tak ako sa im to podarilo s Japonskom! Čína stráca každým dňom dych a výmenou za prežitie púšťa investičný kapitál na svoj trh! Americký kapitál! A ten bude stále viac a viac vysávať zisky z Číny pri stále viac a viac stagnujúcej čínskej ekonomike !
doufam, ze se tato diskuze rozvede. Tohle je dobrej nazor do pranice
Čína momentálne obchoduje s celým svetom a výrazným spôsobom dotuje svojou vlastnou prácou darmožráčov vo „vyspelom“ svete.
Ak sa sústredíme len na obchodný profit spoločností a podnikajúcich subjektov, prípadne získavanie zdrojov pre mocenský aparát v Číne, tak im tento systém môže na prvý pohľad vyhovovať.
Čína nedávno dala na diplomatickej úrovni najavo, že sústredí v ďalšom období svoju pozornosť viac na zvýšenie úrovne domácej spotreby, na čo okamžite reagovali z USA, že to akože si predstavujú, a že môžu takýmto postupom stratiť svoje výhodné postavenie na zahraničných trhoch.
Bolo to ako plač rozmaznaného dieťaťa „A ktože bude na nás ďalej robiť?“.
Osobne si myslím, že ak aj dôjde k uduseniu ekonomiky, tak len v prípade, že Čína podľahne lákavej ceste ziskov a vykašle sa na čínsku spoločnosť ako celok.
Väčšina ľudí v post socialistických štátoch sa na vlastnej koži presvedčila ako funguje otrokárska ekonomika, „iluzórny blahobyt západu“ pred nimi uteká ako dôchodkový vek, čo ale mohli očakávať, keď sa nechali rozpredať a zároveň zadlžiť, ako závislí alkoholici u žida v drevenej slovenskej krčme.
Pár ľuďom sa neskutočne polepšilo, a týmto sa vyplatí vynakladať nemalé úsilie a prostriedky na to, aby to tak aj zostalo.