Diskuze k článku

Geopolitická tektonika odsunuje USA ze středu jeviště

Příspěvků 14

18.3.2015 8:56

Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Z jednoduchého dôvodu: ekonomická, finančná a politická moc krajiny sú spojené nádoby, bez jedného neexistuje ostatné 2.

A tu je zakopaný pes, USA už prakticky nemá prírodné zdroje (vyváža spracovaný kovový odpad a je netto dovozcom ropy), priemyselnú základňu v zahraničí, nesplatiteľné dlhy, americké banky sa už nemôžu financovať z reálnej ekonomiky a preto vydávajú deriváty, nafukujú bubliny a perú peniaze z nelegálnych činností.

Bolo to len otázkou času kedy sa to odrazí v medzinárodnej politike a finančníctva. A práve teraz sa to deje, USA stráca spojencov (aj v dôsledku medzinárodnej politike zomierajúceho impéria) a US$ ako rezervná mena (a mena ako taká) je na odchode.

329381

18.3.2015 9:56

RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 329381

Ma to nekolik podstatnych ale.
Zapad nema kam utect a nema moc na vyber. V clanku je to vynechano, jakoby snad ekonomiky a hlavne socioekonomicky system nebyl propojen.
Jedou podle stejnych principu a stejnych (ne)pravidel.

Deregulovany financni system zapadu ma pred sebou takovy pad, jako nikdy predtim. Dluhy vyspelych statu se stanou behem mziku Xnasobne a prakticky budou odsouzeny k poslusnosti vuci "novemu majiteli".

Oni to samozrejme vedi, tem co vladnou to nevoni, tem co sedi v jakekoli bance to nevoni, protoze moc je "droga". Okamzite padnou na to nejhlubsi dno.
Veskery politici, ekonomove, kteri kdy hlasali neoliberalismus a praktikovali demontaze statu, deregulaci bankovnictvi maji hodne tezkou hlavu.
Media nemaji jinou sanci, nez lhat, manipulovat a cenzurovat. Kazdy reditel, kazdy moderator si muze hledat koste. Oni vedi, ze nic neumi a klientelismus jim nepomuze, jejich "znamosti" budou mit stejny status...

V pripade Britanie to je London City. A ten bude muset prijmout jina pravidla. Ovsem - nepovazuji to za rozumne si ihned stehovat blechu do kozicha. Investori se ovsem budou stehovat tam, kde uvidi jistoty.
Dnes jsou na vazkach a spolehaji na velkou valku, ktera by dala stempl anglosaskemu svetu. On ten svet muze fungovat jak chce, hlavne kdyz jim z toho bude kapat, doted teklo.
Na druhou stranu si je potreba uvedomit v jake fazi je prechod Ciny z exportni na domaci ekonomiku a obchodni provazanost s USA.
To vse muze zpusobit v pripade prasknuti derivatove bubliny globalni katastrofu a verim, ze se na ni chystaji. Postihne to kazdy kout planety. A mozna pote zacnou opet nanovo neco resit a budovat.
Jen pocitaji porad s tim, ze zapad bude ten, kdo bude opet "nejchytrejsi", ten, kdo bude nadale rozhodovat o osudu planety.

Je dobre si projit toto, pomerne kvalitni analyza:
http://e-republika.cz/article3046-Tiche-šilenstvi...

329388

18.3.2015 16:22

RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 329388

V skratke to znamená, stať sa kolóniou bývalej kolónie a znamená aj to, že bývalé kolónie budú určovať nové pravidlá.
Samozrejme kolonizátorom sa to nepáči a budú sa snažiť všemožne to otočiť. Otázne je ale ako dobre kto-koho prechytračí. Poznajúc to, ako degenerovaný a vierolomný sú západné "elity" a ako dobrú pamäť majú a ako sú chytrí Číňania a Rusi (obe krajiny nie raz nepríjemne prekvapili "Západ" ), tak Západné "elity" ťahajú za ten kratší koniec.

329396

18.3.2015 18:42

RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

go_to_hell 85.?.?.?

Reakce na 329388

Pane
vy by ste mal v prvom rade čítat Lenina. Ten povedal nehynúcu pravdu: "Učiť sa, učiť sa, učiť sa" - vraj keď videl Stalinové vysvedčenie. Takú zbierku laických nezmyslov - to je už ani nie je zábavne čítanie, iba fantazmagórie ing. Dědeka alebo adolescenta ktorým trepe puberta.
Za všetko len výrok používaný každým idiotom:
"Investori se ovsem budou stehovat tam, kde uvidi jistoty." Čo to tu každý trepe o investoroch keď ide o finančných špekulantov. Práve takýto "investori" sú zodpovední za socialny a morálny marazmus tejto spoločnosti. Kto z nich používa svoj vlastný kapitál za účelom zmysluplného "investovania"? Ani jeden!!! Každý z nich "investuje" na dlh. Vlastný kapitál sa používa na korumpovanie politikov. Veď sa len pozrite čo sa deje TU keď už nechcete vidieť čo sa deje vo svete kde totálne zvíťazil kapitál nad zdravým rozumom. Takéto "všeobecne platné ekonomické pravdy" opakuje dnes každý chuj, ktorého pri pokuse myslieť okamžite rozbolí hlava.
Dnes každý kto má v prdeli dieru sa cíti byť ekonómom, politickým analytikom, prognostikom a čo ja viem čím ešte. Ale len máloktorý z grafomanov píšucich na každom webe kde je otvorená diskusia si niečo aj prečíta. Väčšina z nich ani len článok ktorý komentuje. Ale bude donekonečna omieľať frázy, ktoré pokladá za prejav inteligencie ako katolík Zdravas.
Veď vy nehľadáte informácie, vy sa len chcete zviditeľniť ako kreténi v parlamente.
Pod týmto článkom je momentálne 5 (slovom päť) príspevkov. Ani jeden nemá čo povedať. Ani jeden nemá žiadnu informačnú hodnotu (okrem výpovednej hodnoty obmedzenosti autora trpiaceho možno oprávnenými komplexami vlastnej menejcennosti).
Kurva ľudia čo vám už načisto zajebáva? Včítane mňa keď sa dám takto vytočiť...

329404

19.3.2015 1:22

RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 329404

Kde ve svem prispevku vidis duvod k poucovani?
Pote, co se system zhrouti (pokud nedojde k valce) se spekulanti budou MUSET poroucet a zbytek "investoru" bude muset prijmout pravidla.
To same je ceka i bez valky.
Nebude jiz cest pro spekulativni vydelky. Pujdou tam, kde bude stabilita.
Skutecne me poucovat o ekonomice nemusis, kdybych mel duvod se zviditelnovat, tak to udelam.

Mas-li jine mozne scanare - ven s nimi, misto osobnich utoku.

329415

19.3.2015 9:08

RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 329415

Nic si z toho nedělej, tvůj příspěvek měl hlavu i patu.

329425

18.3.2015 19:40

RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.

dub 89.?.?.?

Reakce na 329388

a velmi zajímavý je pohled na mapu amerických rezervací a přírodních parků. tam poznáte, jak velká je druhá čína.
mimo území 13 původních kolonií-států to je totiž v převážné míře kolaterál za americké dluhy, patřící převážně číně...
a dynamika rozrůstání se těchto "rezervací" je též zajímavá.

329406

18.3.2015 9:49

Díky Editore za optimistický článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Už to bylo potřeba. Kazisvěti tím sice příliš neutrpí, ale našinec pookřeje. [mrknutí jedním okem]

329385

18.3.2015 13:24

?????????????

franta 194.?.?.?

Je to holt pruser, ani tou valkou nemuzou strasit, tak co ted?

329393

18.3.2015 16:28

Dobry nazor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Lenka Procházková: Spojenci, budete pro nás agresoři a vrazi, stačí málo. Americký cirkus na kolečkách. A paní Němcová...

Když nositel Nobelovy ceny za mír a další mírotvůrci určující politiku USA pořádají vojenskou přehlídku těžké techniky na území malého cizího státu, jehož armáda de facto neexistuje, pak to asi není napínání svalů před Ruskem, které disponuje jadernými zbraněmi. Pro domorodce té malé země a jejich vládu však autentický pohled na konvenční vojenská vozidla šinoucí se po afaltkách může mít zastrašující účinek.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Len...

329397

18.3.2015 18:37

RE: Dobry nazor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 329397

Nemůžu si pomoct, ta jejich plánovaná "demonstrace síly" s pár obrněnými transportéry je poněkud operetní a zároveň i hloupá, protože strhává masky a ukazuje Američany konečně pravdivě jako okupanty světa.

329402

19.3.2015 9:28

RE: Dobry nazor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 329402

Kdybych nebyl zbabělec a měl na to, tak se tam půjdu postavit s transparentem:

This land is my land, it's not a your land,
so Yankee go home, to your New York Island,
Fuck out from our forests, to your Gold stream Wallstreet
This land was made for Me, not You

...

Ta písnička je neoficiální americká (patriotická) hymna a všichni ji znají, parodie by je mohla nakopnout do správných míst [smích]

329426

18.3.2015 17:42

Informační revoluce nese ovoce

Miloslav123 178.?.?.?

Politickou evoluci je možné pouze zpomalit ne zastavit. Američané v připravenosti na kosmopolitizaci zaostávají za evropskými kolegy. Jedna možná cesta k novému politickému uspořádání světa je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopi...

329399

19.3.2015 0:24

RE: Informační revoluce nese ovoce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 329399

>Jedna možná cesta k novému politickému uspořádání světa...

To jsou ovšem jen technikálie moci, které neodstraňují to, co je skryto v každém z jedinců jak nynějšího, tak tam navrhovaného uspořádání světa a co je toho všeho prapříčinou - zachované pudy tvora vytvořeného pro prostředí Země, z něhož vyšel popud pro jeho vyšlechtění pro prostředí Ráje, v němž vyjma potřeby zachování druhu neměl potřebu kooperace, ale ani konkurence v rámci druhu. A to vše je coby zdroj informací o vrcholu dění v jedinečném, místně uzavřeném experimentu s opačným průběhem entropie oproti jejímu průběhu v ostatním Vesmíru - oživené hmotě, zvané život. A kde je experiment, MUSÍ BÝT i inteligence zvaná experimentátor.

Nepídě se po příčinách, byl ten pro Ráj vyšlechtěný tvor navrácen do pro něj nepřátelského prostředí Země a v tom je jádro pudla. Na rozdíl od všech zde existujících forem oživené hmoty, potřebuje on ke své existenci v potravinovém řetězci vyrábět externí smrtící nástroje a vyrábět externí zpracovatelské nástroje, aby mohl uspokojit svoji potřebu - bezpečí, tepla, vody a potravy. Vzduch je naštěstí v množství bezpracně dostatečném. Pro uvedené potřeby je ale nutné mít to mezi ušima na mnohem vyšším stupni organizovanosti, s oblastmi pro abstrakci - souhrnně rozum.

Ten tvor má tedy rozum, ale má i dilema - nemá zabudovánu pudovou potřebu kooperace ani konkurence (pro Ráj nepotřebné) a tak je získává až pobytem v prostředí svého zrodu - výchovou a odpozorováním. Stává se tak autonomním tvorem s rozličnou mírou získaných zkušeností poskytovaných mu prostředím, což se zpětně promítá do jeho interakce s ním. A protože rozum se vyznačuje neomezenou svobodnou vůlí, která však v oblasti interakce s okolím nějaká omezení vyžaduje, musí být ustanovena a i ctěna (nikoliv vynucena!) minimální nutná pravidla pro potřebu jak kooperace, tak konkurence. Ta pravidla jsou pro všechny tvory svého druhu stmelující v jejich úsilí mít všichni dostupné uspokojení svých existenčních potřeb. Jsou však i neoddělitelně spojena s entitou svého autora a ten MUSÍ být přinejmenším součástí POZNÁNÍ rozumu tvorů výše popsaného původu. A jedině přijetím toho poznání CELOU populací těch "dvoumoudrých holých opic" lze pak dojít k realizaci úvodní citace -
>"Jedna možná cesta k novému politickému uspořádání světa...".

Cesta k tomu POZNÁNÍ je zde známa. Stačí si ho tedy tam popsanými postupy ověřit a pak ho do svého okolí šířit.

329413

Příspěvků: 14

18.03. 08:56 Oracle  Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
18.03. 09:56  RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
18.03. 16:22 Oracle  RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
18.03. 18:42 go_to_hell  RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
19.03. 01:22  RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
19.03. 09:08 hestroy  RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
18.03. 19:40 dub  RE: Po prečítaní tohto článku politrukov určite raní mŕtvica.
18.03. 09:49  Díky Editore za optimistický článek
18.03. 13:24 franta  ?????????????
18.03. 16:28  Dobry nazor
18.03. 18:37  RE: Dobry nazor
19.03. 09:28  RE: Dobry nazor
18.03. 17:42 Miloslav123  Informační revoluce nese ovoce
19.03. 00:24  RE: Informační revoluce nese ovoce

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 1

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 948