Diskuze k článku

Budoucnost Středního východu

Příspěvků 16

6.3.2015 3:03

Thierry Meyssan

Esmate 85.?.?.?

Panu Thierry Meyssanovi se nepodarilo pochopit vubec nic. Nebo to radeji nepise, protoze by se tim neuzivil.

328434

6.3.2015 7:25

RE: Thierry Meyssan

nebolševik 90.?.?.?

Reakce na 328434

A jak je to tedy doopravdy?

328448

7.3.2015 4:43

RE: Thierry Meyssan

Jaro2015 176.?.?.?

Reakce na 328448

No tak nepadlo ani slovo o rope, o zemnom plyne, o nerastných surovinách... McCain a ostatné zrúdy/elity chcú, aby im z toho tiež niečo kvaplo... ako Albrightovej v Kosove. ISIL nastúpil do Iraku, keď tam Rusi začali vyhrávať trasparetné súťaže na práva ťažiť irackú ropu... To akože to tam teraz má vyčistiť nejaká spoločná koalícia, aby tam Rusi mohli prísť ťažiť ropu??? To asi nie... Ďalšia vec, asi najpodstatnejšia, Putin si necháva armádu pekne v Rusku, nechce sa nechať zatiahnuť do vojny v inej krajine, dokonca ani na Ukrajine, ktorú má na hraniciach... Prečo by mal posielať armádu do Iraku??? Svetová vojna začala fašistickým prevratom na Ukrajine, zrealizovaným Američanmi a EU. Rusko a Čína sa rok pripravovali - vojensky, finančne, logisticky. Počkajú si na vhodnú chvíľu a zakročia. Tam, kte to budú považovať za potrebné. A bez dohody s USA a EU - s nimi už nemá zmysel žiadne dohody uzatvárať, prípadne už len kapituláciu.

PS: Rusko už dva razy zastavilo Novorusov pred útokom na Kyjev. Rusko chcelo vždy rokovať. USA sa teraz rozhodli spolu s UK poslať na Ukrajinu oficiálne svojich vojakov... Ešte si niekto myslí, že s nimi má zmysel rokovať a podpisovať dohody?

328556

6.3.2015 6:45

Jak to tak vypadá v Iránu budou hledat nového duchovního vůdce.

jh111 185.?.?.?

Ali Chamenei je po minulé operaci prý opět v nemocnici. A vyrojily se spekulace, že má rakovinu. Spekuluje se o tom, kdo by jej mohl nahradit. Jestli to bude liberál, pragmatik, nebo konzervativec?
Hlavní slovo při výběru, bude mít rada starších.
Ali Chamenei vydal fatvu zakazující vývoj a výrobu atomových zbraní, kterou bude muset nový ajatoláh potvrdit.
Irán má kolektivní vedení, takže razantní změna kurzu se zřejmě konat nebude. Možná se změní pouze jemné nyance.
více
http://rusvesna.su/recent_opinions/1425592178

328442

6.3.2015 11:25

Situace na Blízkém Východě

Winston Smith 77.?.?.?

A) autor zcela pominul existenci "Kurdského státu" = nejděsivější minové pole tohoto střetu - Kurdové chtějí své území, které jim Britská tupost během posledního "vytyčování hranic" v tomto regionu upřela !

Kurdové jsou největší etnickou menšinou v Sekulárním Turecku a bojují proti ISIL jen z důvodu, že si tvoří místo pro nový "Kurdistán" v původních hranicích z 19. století (Východ Turecka, Severní Irák a Jižní Sýrie).

B) Irán a Sýrie jsou přirozenými náboženskými spojenci, ale jsou zároveň rivalové o to, KDO bude Šíítský stát č.1 - mají na své straně Rusko.

C) Izrael podporovaný USA se snaží o roli "globálního hegemona" v regionu z důvodu, že jim idioti z Francie prodali 200 nukleárních střel ... Jejich nukleární jaderný potencionál je bohužel dědictvím De Gaulovy snahy. O to více úsměvně působí Mossadem zorganizovaná "Operace Čáááárlíííí", kousli do ruky svého chlebodárce, protože mají pocit, že už Francii nepotřebují ...

D) USA podporuje Izrael s čím dál více zaťatými zuby JEN z důvodu, že právě IZRAELSKÝ kapitál je ekonomicky (přes FED) drží "naživu". Jakmile se někdo v USA probere a uvědomí si, že bankrot státu není taková tragédie, jak se prezentuje a nechá USA mírovou cestou zbankrotovat (vyvlastní majetek FEDU), IZRAEL bude stát sám proti VŠEM !

E) změna kurzu v SAE je více než žádoucí, umřel "otec zakladatel", který byl CIA vydírán po celé dekády a jeho synové (a má jich opravdu požehnaně) si již ze svého středu vyvolili osobu, kterou USA / IZRAEL nemají čím vydírat. SAE jsou tím "jazýčkem na vahách" - buď budou kooperovat s "nepřítelem" Sýrií a Iránem a společně definitivně ekonomicky zlikvidují jedinou skutečnou hrozbu z regionu = osamocený IZRAEL, chráněni jaderným deštníkem RUSKA, nebo se ocitnou bez pomoci USA (zbankrotují tak jako tak sami), otázkou je pouze KDY to bude a budou terčem číslo jedna (jsou jedinou překážkou ROPNÉ hegemonie RUSKA, Iráku, Iránu, Venezuely a Sýrie) a potom logicky dojde na konečné vyřešení nestability (opět Izrael).

328466

6.3.2015 12:34

jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=KYikHS1am9I&fe...

Kdo platí tyhle integrující agendy a proč? Cituji:

Proto jsem absolutně PROTI nejnovějšímu rozhodnutí vlády začít přijímat imigranty z muslimských zemí do ČR. Vláda ČSSD, ANO aKDU-ČSL v lednu jednomyslně odsouhlasila přijetí první téměř stovky imigrantů zis lámských zemí. Původně nám všem vláda nalhala, že půjde o 15 nemocných dětíze Sýrie a teď přiznali, že k nám nastěhují zároveň více než padesát jejich rodinných příslušníků! A co bude dál? MY JSME TADY DOMA! Máme dva miliony vlastních občanů na hranici chudoby, bez důstojného sociálního zabezpečení apodle mého názoru se stát m
usí v prvé řadě postarat o vlastní chudé a bezmocné,podpořit naše rodiny s dětmi, na které ani v současnosti nemá peníze. Vláda rozhoduje o nás bez nás, aniž má k takovým rozhodnutím jakýkoliv mandát odobčanů, jelikož před volbami o tom, že budou podporovat imigraci z islámských zemí nemluvili. Uvitame v naší zemi každého slušného hosta, ať je jakékoliv rasy či národnosti - ale je zároveň potřeba zdůraznit, že demokratický stát funguje jen tehdy, když všichni jeho obyvatelé sdílí základní lidské i demokratické hodnoty a právní řád.
Souhlasím s tím, že lidé mají být k sobě tolerantní. Ale to nejde jednostranně.Trvejme na tom, že tolerantní k nám musí být i muslimové. Oni se musí zbavit nenávisti a zloby vůči nám. Jiná cesta není. Pokud se nadřazenosti a opovrženívůči nám nevěřícím zbavit nedovedou, pak ať žijí jinde - v zemi, která tyto hodnoty v uvozovkách bude sdílet. My je nejenže nesmíme sdílet - my je vtakovém případě nesmíme ani tolerovat.
Jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte.

Převzato z Facebooku Tomia Okamury

Nežebych Okamuru bral bez výhrad. Ale proč za zády delají neco, o čem témer nikdo neví? Kdo z toho co má? Nebo čím za co zaplatil?

Proč také hovadí naše písničky? Proč se je neučí jako ostatní? Copak nekomu začíná prekážet prirozená inteligence, a radši by tupé a občas krvelačné roboty. Kdo je zaostalejší, naši chytráci, nebo náboženští fanatici?

328470

7.3.2015 1:57

RE: jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim

salám123 89.?.?.?

Reakce na 328470

Máte to popletené. Tolerance se neprojevuje vyžadováním tolerance, ale tolerováním. Jinak hezká písnička, díky.

328548

7.3.2015 4:50

RE: jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim

C4MP3R 195.?.?.?

Reakce na 328548

Popletení ste Vy, reagujete na slová, ktoré neboli vyslovené, ak sa mýlim, opravte ma.

"Souhlasím s tím, že lidé mají být k sobě tolerantní. Ale to nejde jednostranně."

V tejto vete je jasne napísané, že ľudia majú byť tolerantní len v prípade, že budú tolerovaní, že tolerancia je podmienená toleranciou z druhej strany.

Jednostranná tolerancia je nelogická, nesprávna a sebapoškodzujúca, nemusí byť človek Okamurou, aby také niečo pochopil.

328557

6.3.2015 14:32

Aj toto si o sebe myslíte?

lubosmat 91.?.?.?

V jednej rozhlasovej relácii s BF rozprával o nejakom svojom známom z Vietnamu a o tom, ako rozoberali osobitosti národného charakteru kultúr Vietnamu a Slovenska.

BF povedal: „No my Slováci sme tolerantní, veselý, troška závistlivý, bohabojní ...a pohostinný národ.“

Vietnamec sa pousmial a možno z nedostatočnej znalosti dikcie slovenského jazyka odpovedal rečníckou otázkou: „Aj toto si o sebe myslíte?“

Existuje bohužiaľ veľa ľudí, čo odsudzujú skupiny iných ľudí len na základe nejakých vonkajších alebo iných znakov trebárs len pre farbu pleti, jazyk alebo príslušnosť k nejakej náboženskej skupine.

Najhorší z nich sú tí, čo si o sebe namýšľajú, že sú naj: -ľudskejší, -demokratickejší, -liberálnejší, -najbelší, -najzbožnejší ... jednoducho extrémisti.

Strčiť nos do úľa z veľkou pravdepodobnosťou skončí opuchom očí a vyrojením včiel, kresťanskí liberálni demokrati zo západu bohužiaľ strkajú nos do moslimského sveta tak, ako keby už pred tým mali opuch mozgu.

Vyvíjať na niekoho nátlak len preto, že sa odlišuje, alebo pod falošnými zámienkami, je obraz imperiálneho sveta, ktorý ostro vymedzil hranice medzi etnikami a náboženstvami, preto aby vniesol do sŕdc ľudí svár, ktorý má iný charakter ako je závisť, túžba po majetku a moci.

Ak niečo charakterizuje západnú civilizáciu, tak to je určite závisť, túžba po majetku a moci.

Spomenuté hodnoty potláčajú u svojich nositeľov charakter do takej miery, že sa stávajú chladnokrvnými kalkulačkami odmietajúcimi akékoľvek princípy a tradície.

328481

7.3.2015 8:44

Buď a nebo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Buď se světu podaří jednou provždy zbavit moci prohnaných západních diktátorů, lupičů, intrikánů a lhářů a pošle je konečně na smetiště dějin nebo budou stále kvůli jejich patologické touze po moci a bohatství na světě války, krize,genocidy, četné útoky pod falešnou vlajkou, převraty, atentáty a další hrůzy.Rozděl a panuj stejně jako chaos, ekonomické otroctví založené na lichvě a vojenský teror aplikují po celém světě nejraději. Bez těchto zrůd v lidské kůži by se žilo v míru a pohodě i na neklidném středním východě, který má tu smůlu, že je pro novodobé otrokáře strategicky významný, Rotschildové zde vytvořili po druhé světové válce pro židy stát Izrael a leží na ložiskách zemního plynu a ropy. Tyto suroviny mají otrokáři nejraději. Jejich pokrytectví a prohnanost jsou neuvěřitelné. Tak jako zplodili kdysi v opiové velmoci Afghanistánu Talibán proti Rusům (kdopak asi kontroluje a kasíruje zisky z prodeje opia v této chudé zemi?), nyní zplodili IS proti Assadovi a zase proti Rusům. Chazaři ten výprask od Rusů už přes tisíc let nemůžou nějak strávit. Podporovali Sadáma v boji proti Iránu,který přes dvě stě let nikoho nenapadl, líbali se s Kadáffím a poté z nich udělali své úhlavní nepřátele a tyto kdysi kvetoucí země proměnili v trosky, pohřebiště a jejich ropu a plyn ve svoji kořist. Vypadá to tak, že líbat se s vládci Západu se může pro políbené kdykoliv změnit v polibek smrti. Na to zdejší pátá kolona strýčka Sama nějak stále zapomíná, čeká je to samé. Nyní otrokáři dostali chuť na Sýrii a především na bránící se Rusko, protože už není kde loupit a nablýskané země západu jsou plné bublin a v nesplatitelných dluzích před krachem, přestože jejich otrokáři úspěšně drancovali celý svět a vlastní nejvýkonnější tiskárny na už jen strachem kryté zelené papírky. Není žádným tajemstvím, že Západ ovládá a vlastní několik desítek rodin, většinou židovských bankéřů,vlastníků mocných investičních fondů a průmyslových, mediálních a vojenských koncernů. Nedivím se Putinovi a mnoha dalším myslícím politikům i prostým lidem, že těmto prohnaným, nebezpečným a pokryteckým otrokářům a jejich servilním pohůnkům v politice, manažerských postech a v médiích už nevěří ani slovo. Není důvod.

328567

7.3.2015 10:05

RE: Buď a nebo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 168.?.?.?

Reakce na 328567

[smích] hej hej putin neveri "otrokarom"... a kto este moze verit putinovi? Nehnevajte sa, ale ak sa taky clovek najde, tak v mojich ociach je silno odtrhnuty od reality... Vsak aj sam putin priznal svoje klamstva... ten clovek klame aj ked sa pyta.... nuz co u komunistov uplne bezna vec... [chechtot]

328574

7.3.2015 15:35

RE: Buď a nebo

Jaro2015 176.?.?.?

Reakce na 328574

Jáááj, vy treťosektoráci školení centrálou CIA/ambasádou USA ste jak by vás jedna mater mala. Furt melete tú svoju pesničku, aj keď vôbec nedáva zmysel. Zosmiešniť, zdiskreditovať, odpútať pozornosť od meritu veci osobnými útokmi na niečo absolútne nepodstatné (v tomto prípade komunistov). Lenže tu si medzi rozumnými, rozhľadenými, vzdelanými ľuďmi, na nás toto neplatí...

328610

7.3.2015 10:15

RE: Buď a nebo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 328567

Tak volte oligarchy a trh bez přívlastku, rychlejší jak právníky a zhasínače i abolicující. Vlastně proč to píšu dostanete koblihu kterou už si potom nekoupíte. [chechtot] [vyplazený jazyk]

328576

7.3.2015 22:38

Zabij svého američana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Před 25 lety byl slogan v Americe: zabij svého Rusa. Dnes jsou z tenkrát mladých Američanů, dospělí a dál žijí podle toho hesla. Tak mně napadlo, co kdyby se situace změnila? Jak by se to líbilo Amíkům? A všichni, co je nemají rádi by říkali: zabij svého Američana. Západní demokrati si navíc myslí, že je to legrace zabíjet Rusy, Afgánce, Somálce, Palestince, Syřany... a jinou havěť. Ale dojde i na Američany. Jejich plody zla teprve odkvetly, ale taky jednou uzrají.

328635

10.3.2015 23:48

Veľmi zaujímavé veľmi:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Veľmi zaujímavé veľmi:


https://dennikn.sk/68133/podpora-skupiny-rebelov-u...

328879

11.3.2015 22:59

cha cha objavili ameriku,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

cha cha objavili ameriku, už v časoch náletov NATA na Lýbiu som v diskusiách vyjadroval obavy že čo nastane po pade Kaddafiho.

Všetci sa mi smiali a nadavali do komunistov že hajim kadafiho komunizmus že vraj po pade bude tam demokracia, sloboda pluralita názorov pluralita náboženstiev .

Tak ukázalo časom kto je múdry a kto je hlupák.

328938

Příspěvků: 16

06.03. 03:03 Esmate  Thierry Meyssan
06.03. 07:25 nebolševik  RE: Thierry Meyssan
07.03. 04:43 Jaro2015  RE: Thierry Meyssan
06.03. 06:45 jh111  Jak to tak vypadá v Iránu budou hledat nového duchovního vůdce.
06.03. 11:25 Winston Smith  Situace na Blízkém Východě
06.03. 12:34 ppppp  jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim
07.03. 01:57 salám123  RE: jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim
07.03. 04:50 C4MP3R  RE: jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim
06.03. 14:32 lubosmat  Aj toto si o sebe myslíte?
07.03. 08:44  Buď a nebo
07.03. 10:05  RE: Buď a nebo
07.03. 15:35 Jaro2015  RE: Buď a nebo
07.03. 10:15  RE: Buď a nebo
07.03. 22:38  Zabij svého američana
10.03. 23:48  Veľmi zaujímavé veľmi:
11.03. 22:59  cha cha objavili ameriku,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
23,39 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,30 Kč
Kanadský dolar
17,57 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,53 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 011,74 Kč
1 unce stříbra
552,70 Kč
Bitcoin
316 474,77 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 462