Diskuze k článku

Do prázdna...

Příspěvků 49

15.11.2014 11:11

"Britské listy" čísti, zbytečnou ztrátu času si přivoditi.

altman 81.?.?.?

Zařadily se bok po boku s ostatmím "oficiálním" bulvárem. Jako mají "novinky" svého Mitrofanova, tak oni toho všeználka "tymčuka" Dolejšího.

321076

16.11.2014 19:39

RE:

Kluk 212.?.?.?

Reakce na 321076

Naprostá pravda! Lenka Procházková už 'BL' také kritizovala ve svém článku "Buchty pro Jana Čulíka" http://lenka-prochazkova.eu/?p=1260 [chechtot]

321119

15.11.2014 11:23

O duševní úrovni Čulíka

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

vypovídá velmi dobře tento týden jeho kritika výroku našeho prezidenta o vzdělávatelnosti populace (tj. že VŠ je schopno zvládnout ca 20 % populace). Tento blb žijící mimo republiku rozumí úplně všemu. A redaktor Dolejší je na tom podobně.

321077

16.11.2014 7:25

Mám za to, že Dolejší je na tom ještě líp. Po tom, co měl snad doplnit mezeru po skvělém Kotrbovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321077

se už BL nedají číst. Nejvíc se vyznamenal s jeho komentáři k Ukrajině (Štětina hadra) a teď už je expert úplně na všechno. Novinářský genius, všechna čest, škoda.

321095

17.11.2014 7:55

RE: O duševní úrovni Čulíka

Venny 46.?.?.?

Reakce na 321077

Nenazývejme pana Čulíka přímo blbem. Řekněme (politicky korektně), že chce číst a zveřejňovat jen to, co se mu líbí a nějakým způsobem koresponduje s jeho názory. Takže ani dříve, ještě za doby Š. Kotrby, nechyběly u některých příspěvků jeho "zpřesňující" a na pravou míru uvádějící poznámky - zejména v případech, kdy nabyl dojmu, že je národnostně či etnicky segregována určitá skupina lidí, především v ČR. Což o to, často se nemýlil, ovšem jeho tažení zejména ve prospěch rušení tzv. zvláštních škol (nebo jak se tomu říká dnes) na úkor státního školství. Typická pseudohumanistická vize, ve stylu pravdoláskařů a dalších, v lepší společnosti tak "oblíbených" názorů. Nic mu nevadilo, že do diskuze v BL vstupovali i lidé, kteří se na formě vzdělávání postižených, mentálně zaostalých a především (a nejen, abych nebyl nařčen z předpojatosti) u určité etnické skupiny zanedbaných děcek celoživotně podíleli. Několika články pan Čulík osobně znehodnotil úsilí stovek učitelů a ředitelů na místních školičkách, kteří s velkým entuziasmem od 50. - 60. let na vlastní kůži otvírali hlavy těm nejzanedbanějším (i proti jejich vůli), aby se uměli nejen podepsat, ale byli ve společnosti schopni života, ne jen přežívání. Na zvláštních školách učili speciálně připravovaní pedagogové, po experimentálním "vypouštění" těžko zvládnutelných jedinců do základních škol vznikají jevy, s kterými si běžní učitelé těžko poradí. Místo vzdělávání se organizuje krocení. Kdo na to má, nacpe potomka do soukromé školy, které se začínají otvírat i na úrovni okresních měst a větších obcí. Pokud je cílem (a vše tomu nasvědčuje) tímto "demokratizačním a antidiskriminačním" procesem znehodnotit úroveň státního školství a opět vytvořit podmínky pro jakési podivné podnikání (o soukromých SŠ a VŠ se dá psát dlouho), je s podivem, že to pan Čulík nevidí, ale za tento proces dokonce i kope. [oči v sloup]
Za sebe jednoduše - BL nesleduji od dob příchodu Dolejšího. Jeho příchod znamenal odchod několika dobrých autorů, i když s jejich názory nemusel člověk vždy a úplně souhlasit. Ale to už je Čulíkův boj... [chechtot]

321139

17.11.2014 16:15

RE: O duševní úrovni Čulíka

marwil 77.?.?.?

Reakce na 321139

Přesně. Jsem rád , že můj dojem změny v BL od prosazení se Dolejšího sdílí i jiní. Zvláště pak od počátku krize na Ukrajině. Byl jsem finanční přispěvovatel BL, ale po rozjetí seriálu Dolejšího článků o Ukrajně a strhání komentáře Kotrby přímo Čulíkem, jsem to už nevydržel a napsal J.Čulíkovi,že končím s finančními dary , protože to co si přečtu v BL si mohu přečíst i v MF. Kupodivu mi odpověděl, sic dosti demagogicky, což mě až tak nepřekvapilo, ale půl odpovědi zabrala adorace analytických schopností Dolejšího (ač jsem se o něm ve svém dopise ani nezmínil). Když jsem odpověděl , že jeho názor na tohoto redaktora s ním nesdílím, reakce na to byla ,jako bych prznil jeho manželku...

321150

17.11.2014 19:25

RE: O duševní úrovni Čulíka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321150

> reakce na to byla ,jako bych prznil jeho manželku...

No v současnosti lze mít za partnera ledacos... [chechtot]

321166

15.11.2014 11:30

Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

MoUdrostrak 90.?.?.?

Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové.

V.Š.E. ostatní naopak prosperuje a prospívá. Tedy to, co není na AngloSassy napojeno (např. Lybie a Efrika před a po humanitátním bombardování Zlého Kaddhafiho...).

Do přelomu 19. a 20. století byly i války zejm. věcí armád. Teprve Hodní Britové jako první nasadili i proti civilistům v koloniích kulomety a bombardéry (např. v severní Indii proti Sikhům), Hodní Britové vystavěli první Konzentrační tábory pro uvěznění desetitisíců burských žen a dětí v Jižní Unii (Efrice).

Pohleďte na Jižní Emeriku nebo Rusko a Čínu: Já tam nevidím zgenozidované, zbídačelé a vykořeněné původní obyvatelstvo, jako je tomu v JůYsEj, Eustrélii nebo na Novém Zélandu.

AngloSasské sračkomety dnes štvou proti Číně (Tibet, Ujhursko), Rusku (Čečňa, Krym a Tatarstán). Ale ve skutečnosti právě Tibet, Ujgursko, Čečňa, Krym a Tatarstán patří mezi nejvíce prosperující a progressující oblasti na světě, netrpící úbytkem původních obyvatel v konzentrácích a guantannámech anglosasského typu.

S odchodem anglosasského nelidského vampírského zlořádu, si národové vcelku "kulturně" opět spolu ustelou stejně, jako mají např. ustláno židé ve Zlém Íránu s dalšími desítkami perských i neperských národností.

I přes neuvěřitelnou snahu AngloSassů rozeštvat neruské národy a gubernátory v Ruské federaci, se jim to nepovedlo ani za Yeltzina a armádě nasazených GOY/im a Shabes/GOY/im Khodorkhovskeho, Weissteina-Kasparova & Co.

V tomhle ohledu už má glob to nejhorší za sebou (Yugoslavia, Syria, Afghanistan...) a je dostatečně poučen. Jak ZTOHOVEN [velký smích]

321078

15.11.2014 15:30

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 321078

Pěkný příspěvěk. Opravdu. Takový hutný, pravdivý. A ještě se přitom člověk zasměje [velký smích]
Také jsem chtěl reagovat, ale jednak má článek příliš široký záběr, a pak, vy jste podstatu vystihl mnohem lépe.
Za sebe bych k článku snad jen dodal, že čínskému pánu tak jako tak neutečeme [pláč]

321084

16.11.2014 12:29

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 321084

Děkuji za Vaši laskavost!

Jen ještě si dovolím doplnit, že skutečně a pravděpodobně "čínskému pánu" neutečeme. Na druhou stranu, pravděpodobně již došlo mezi čínským a ruským pánem k dohodě o rozdělení sfér vlivu.
Rusko je na zdroje velice bohatá země. Čína naopak potřebuje např. zdroje Efriky a je i více "od přírody" nadána si s Efričany "poradit" a vyjít s nimi, nežli dobrosrdečný Rus, který to již zkoušel v době dekolonizace v 60. a 70. letech - a spíše Rus tratil, nežli získal.
Proto pravděpodobně Rus získá Arktidu, včetně vlivu v její aljašské, canadské, dánské a norské části. A také odjakživa ruský poloostrov Evropu.
S hispanizovanými Estados Unidos i Jižní Emerikou - jak Čína, tak Rusko - dohodu jistě snadno naleznou.
Stejně tak i s arabsko-perskou vlivovou oblastí.
Eustrálie by měla rovněž spíše mít čínského pána, neboť velká města jsou v Eustrélii již dávno "singapoorizována". A Rus se postará o strategické zajištění Pacifiku, kde již kooperují dávno jeho chráněnci z Osetie, Abcházie, Transněstří s Vanuatu, Nauru, Tuvalu a dalšími.

I pokud by tedy Čína vládla Evropě "sama", dá se očekávat spíše "Singapoorizace", nežli jatka, která prováděli a provádějí 24/7 AngloSassové po celém zeměkouli. A vláda rozumu a práva, jako v Singapooru i Velké Zemi Vladimira Vladimiroviche, nejsou zase tak špatnou vyhlídkou pro nejen Evropany.

Spíše mám obavy o Gott/linu a její obyvatele, až budou hřbít keltování, texaskování i júysermovánní - a snažit se horečně najít, kde má Rus či Číňan vhodné nástupiště k rektálnímu alpinismu - a snít vlhké včerejší sny o akciích jen na doručitele a o toonnelích bez přívlastků [mrknutí jedním okem]

321106

16.11.2014 19:57

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

hc 90.?.?.?

Reakce na 321106

Kde by se vzala Čína v Evropě? Pokud Evropa přestane být kolonií USA, tak se dá spíš očekávat zmrtvýchvstání evropského imperialismu.

321120

16.11.2014 20:33

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 321120

Ba nééé,...Evropa bude odepsaná(už teď je odepsaná)...,totálně a bude doslova opisovat křivku pádu USA s tím,že poslední ránu dostane právě od USA.... [velký smích]

321122

16.11.2014 21:40

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Timechild 66.?.?.?

Reakce na 321122

I Kchárl uchřadlej sa už jasne vyjadril, kopte si úkryty(my z nich spravíme vaše hroby), pokoj v Jewrostáne končí, pôjde sa z kopca. Armádu si použijú na ochranu kradomostí.

321123

16.11.2014 21:47

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Timechild 66.?.?.?

Reakce na 321123

http://www.novinky.cz/domaci/353590-schwarzenberg-...

321124

16.11.2014 23:07

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 321124

Kchárl Von und Zu se zas projevil....,jde mu dle toho článku jen o tu část schláffenDreckské hovniválí kuličky,co tu nezákonně z(rest)prostituoval....
V tom ho asi musím zklamat:ti,co by jeho majetek z lásky k jeho majestátu chtěli bránit to neumí a ti,co by to i uměli,určitě k tomu nebudou mít chuť ...."frrrrrfluchte čeští kverulanti,co zlikvidovali C&K Rakousko" (jak říkávala císařovna Dita) [chechtot]

321126

16.11.2014 22:56

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

hc 90.?.?.?

Reakce na 321122

Co si představujete pod pojmem "poslední rána"?

321125

17.11.2014 0:08

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 321125

TTIP+Barbarossa II...

321127

17.11.2014 0:51

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

hc 90.?.?.?

Reakce na 321127

TTIP bude poslední ranou akorát tak pro nerozborné euro-americké bratrství a spojenectví. Západní Evropa bude vyrabována jako ta Východní a Říši dobra zase přibude něco nepřátel, ne bezvýznamných. Po Operaci Barbarossa II. by už Evropa asi nemusela nikoho (včetně Evropanů) vůbec zajímat, ale na to nejspíš nedojde, protože žádný užitečný idiot typu někdejšího Německa na to momentálně v Evropě není.

321128

17.11.2014 10:46

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 321128

....snad máte pravdu i s tím nedostatkem "užitečných idiotů".... ,že se to nesmí opakovat si myslely generace našich dědků, přeživší Velkou válku taky,ale víte jak to dopadlo.....někteří dokonce stihli být zapojeni i do té Barbarossa l.....,podle intenzity vytváření zdání nevyhnutelnosti zasáhnout proti Rusku vojensky a skoro žádného proti tomu odporu,to vidím dost černě [zmaten]

321143

17.11.2014 17:10

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321143

Říkal jeden zkušený německý generál, že "každá generace má mít tu svoji válku". No a ve zdejších končinách je v tom již dobře po čtyři generace neomluvitelná absence. Aby v masách nevznikla nějaká nepředvídatelnost, třeba v duchu jejich trvale udržitelného soužití [vyplazený jazyk] , bude nezbytné s tím vbrzku něco razantního podniknout, když už tady máme to podnikatelské prostředí s vítanou krizí, pro kterou je válečná vřava přímo nebeskou manou.... i když...ono všechno zlé je k něčemu dobré. Ta válečná zkušenost přece jen působí po nějakou dobu jako očkování proti infekci tetanu. Taky je účinná, ale musí se bohužel obnovovat.

321152

17.11.2014 18:29

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

.lak 77.?.?.?

Reakce na 321152

No to je hodně stupidní, ještě by to chtělo citovat hrobníka ale nesměl by být generál militarista. [cool]

321161

17.11.2014 19:20

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321161

Stupidní to zajisté je, ale když on ten svět kolem nás takový prostě je. Už ti první dva v Ráji v záchvatu stupidity sežrali Stvůrci to zakázané ovoce a byli odkráčeni z holými řitěmi na nehostinnou Zemi, kde až tam je Stvůrce přioděl kůží sebravší ji jinému tvoru. No jejich potomci? Kdo ví, zda ten Ábel vůbec stačil nějaké své počít, když mu brácha udělal tu neúspěšnou trepanaci. A dál pak?... Vždyť Bible je jak příručka genocidy a v dějinách lidstva by se na prstech možná tak jedné ruky dalo spočítat, kolik let se neválčilo.

321165

17.11.2014 20:37

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 321165

Tak objevují se indicie o "námořnících" zaběhlých do náručí opic s následky rozběsněnému šéfovi (UFO?) flotily který na řešené prekérky mezidruhové vytvořil extra mustr a řeší se možná dodnes aby nebouchly asi saze a je to ve sbírkách příběhu a pokud nejsou příliš přepisované a upravené, no i jde to vysledovat s popírači nehodící se škrtněte. A potom to jelo se sodomami gomorami i jaksi nekorporátně v malém. Se zázraky posléze tedy i bez. [chechtot] [mrknutí jedním okem] A jsou odborníci co tvrdí že lidský genom se do fauny země nehodí a navíc ani zde nemohl vzniknout, k čertu. [velký smích]

321171

18.11.2014 0:33

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 321171

Tak jsem si to pěkně shodil, mimo jiné bylo tam víc než pornografie a možný prasedent by z dobytka ala pussy riot nezdegeneroval. .. (na pravopisný editor kácím bobek) Eště že to spadlo, vau to by unesl Vladimír superkategorie, no který mne jako obvykle jako spícího medvěda zná, ale zdejší V. editor nevím jestli by dokompjůtroval nástavbu a to jako jo, fakt mimorozsahově síla.

Tak alespoń příspěvek v normě. text + video za tím

Je tohle skutečnost
Nebo jen blouznění
Zachycen v lavině
Z reality není úniku
Otevři oči
Do nebes vzhlédni a zři
Jsem jen ubohý chlapeček, nelpím na soucitu
Protože lehce nabývám, lehce pozbývám
Někdy víc, někdy míň
Ať si vítr vane kamkoli, mě na tom nezáleží
Mě ne

Mami, muže jsem zabil
Zbraň na hlavu mu namířil
A spoušť stiskl, teď je mrtev
Mami, život zrovna začal
Ale teď jsem zničený a všechno všechno zahodil
Mami, ooo
Nechtěl jsem tě rozplakat
Když zítra v tento čas se nevrátím
Buď klidná, buď klidná, jakoby se nic nestalo

Příliš pozdě, můj čas přišel
A mé tělo se chvěje
Stále jak v plamenech
Sbohem všichni, já už musím jít
Musím vás opustit a pravdě se tváří v tvář postavit
Mami, ooo - (ať si vítr vane)
Nechci umřít
Někdy si přeji, abych se nikdy býval nenarodil

Vidím obrys člověka
Šašku, šašku můžeš zatančit Fandango
Hromobití s blesky, velmi velmi děsí, mě
Galileo,Galileo,
Galileo Galileo
Galileo figaro-Magnifico
Ale jsem jen ubohý chlapeček, nikdo rád mě nemá
Je jen ubohý chlapeček z ubohé rodiny
Ušetři život jeho, před touto zrůdností
Lehce nabývám, lehce pozbývám, necháte mě jít
Ve jménu Allahově! Ne, nenecháme tě jít, nechte ho jít
Ve jménu Allahově! Nenecháme tě jít, nechte ho jít
Ve jménu Allahově! Nenecháme tě jít, nechte mě jít
Nenecháme tě jít, nechte mě jít
Nenecháme tě jít, nechte mě jít
Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne!
Matko moje, matko moje, matko moje nech mě jít
Lucifer si nechal jednoho čerta stranou pro mě, pro mě, pro mě

Tak ty si myslíš, že mě můžeš kamenovat a naplivat mi do očí
Tak ty si myslíš, že milovat mě můžeš a smrti mě přenechat
Oh zlato, to mi udělat nemůžeš zlato
Jen se musím dostat ven-prostě se musím dostat odsud pryč

Na ničem už mi nezáleží
Každý to vidí
Na ničem, na ničem už mi nezáleží

Ať se vítr obrátí kamkoli ...
Překlad přidala jameswhildlea
Překlad opravil suphater
Je zde něco špatně?

http://www.youtube.com/watch?v=3p4MZJsexEs

Ještě že jsem měl mne vlastní spousty (dobrá konstituce) spadnuté ojíždění bohyň blondýnek jo a rozmazlenost neuvěřitelnou zbytečnou mrhavostí čímkoliv, ale u mne to je podle období i ticiánek a dalších zřejmých obětí choutek a snad naplněných ode mne neošizených, teda z kterých jsou i následky a pozitiva mi unikají, zatím teda fakt blbcovi, ale nešidil jsem vědomě, nejsem žid. Svině.
[pláč] [chechtot] [vyplazený jazyk]

321173

2.3.2015 11:11

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Ďuro Trulo 89.?.?.?

Reakce na 321128

No já bych jednoho UI viděl. Je to starý známý pšontek krmený celoslovanskou koncentráčníckou ambici židofašisty z vol-strýtu. Koncentráky ještě stojí, nedávno tam byla EU kontrola a určitě bude následovat EU dotace na obnovu coby památníku holokaustu a pokud nejaký zelený papírek či úpis zbyde tak i na obnovení provozu. Pšontci se na svých třiatřicet judajských stříbrňáků natěšeně třesou a vy jim to tady kazíte konstatováním, že v jevropě již nejsou užiteční idioti. Jsou a je jich 50% z 50-ti milionové poluce. [chechtot] [velký smích] [naštvaný] [bliji]

328075

16.11.2014 12:30

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Nam 90.?.?.?

Reakce na 321078

Naprosto realistické shrnutí, vidím to podobně, ale stejně si myslím, že dochcípání emericko-anglosaSSké kobyly bude stát svět ještě hodně utrpení.
Jinak při příležitosti 25. výročí slavného listopadového vítězství nad pracujícím lidem přeji všem čtenářům Zvědavce, i všem ovčanům, hodně pravdy a lásky! [chechtot]

321107

16.11.2014 20:24

RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové

Nam 90.?.?.?

Reakce na 321078

S příspěvkem dobře koresponduje příspěvek Prof. Staněka na Vratimovském semináři Tektonické zlomy současnosti a budoucnosti http://www.youtube.com/watch?v=lnhr1EUj_IA

321121

15.11.2014 13:52

Odjakživa jedna firma.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Není pravice i levice, stejně jako komunizmus, kapitalizmus, a jiné ...izmy jen dalšími a dalšími obchodními divizemi stále jedné a té samé firmy ?

321080

17.11.2014 18:59

RE: Odjakživa jedna firma.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321080

>Není pravice i levice, stejně jako komunizmus, kapitalizmus, a jiné ...izmy jen dalšími a dalšími obchodními divizemi stále jedné a té samé firmy ?

To se dá vydedukovat z jejich cílů, které jsou zcela protikladné. Socializmus přece razí cosi o společenském vlastnictví výrobních prostředků, kde platí, že "každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh". Komunizmus pak dokonce v modifikaci "... každému podle jeho potřeb". Kdežto kapitalizmus je jen a jen o zisku plynoucím ze soukromého vlastnictví výrobních prostředků, tedy o vykořisťování všeho. Zdrojů materiálních i těch "lidských" a jinou vizi v něm nevidno.

Proto také nemůže být žádná "třetí cesta", za niž se to případné družstevní a pro OSVČ řemeslné vlastnictví výrobních nástrojů a prostředků, považovat nedá a nemá, jsa to pořád prosto vykořisťování. Bohužel ti předplyšákoví kovaní partajní papaláši, ze kterých se po plyšáku promptně stali kovaní kapitalisté, tuto možnost podílení se na tvorbě národního bohatství nechápali coby přednost, nýbrž v ní viděli reziduum kapitalizmu. Prostě opět jako je v těchto končinách zvykem, byl "poturčenec horší Turka"... A i zůstal. [naštvaný]

321163

15.11.2014 15:11

to my v kráteru..

Sibolet 194.?.?.?

bilancujeme ušlechtilou pětadvacetiletou cestu svobody a demokracie..https://www.youtube.com/watch?v=ndNG4N-4ZB8

321083

15.11.2014 17:47

Já len dodám,

naiva 95.?.?.?

vychádzate z bohorovnej viery, že história sa odvýjala tak , ako do nás tlačili v školách.Renesancia, stredovek, gotika… samé keci.Skúste otvoriť oči a trochu sa rozhliadnuť.Na začiatok pána FOMENKA a jeho teóriu. Ako už povedali múdrejší predo mnou - "všetko bolo inak"...

321088

15.11.2014 19:16

Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Kamil 90.?.?.?

V.I.Lenin (r.1916) : Imperialismus jako nejvyšší fáze vývoje kapitalismu.
/stručný filosofický slovník, vydání z roku 1966/

Takto charakterizuje hlavní rysy :

1. koncentrace výroby a kapitálu, která dosáhla tak vysokého stupně, že vytvořila monopoly s rozhodující úlohou v hospodářském životě,
2. splynutí bankovního kapitálu s kapitálem průmyslovým a na základě takto vytvořeného finančního kapitálu vznik finanční oligarchie,
3. vývoz kapitálu na rozdíl od vývozu zboží nabývá neobyčejně velkého významu,
4. vznikají mezinárodní monopolistické svazy kapitalistů, kteří si rozdělují svět,
5. terotoriální rozdělení celého světa mezi největší kapitalistické mocnosti je ukončeno

Jak vidno, již před 100 lety pojmenovali někteří lidé dnešek. S menší historickou úpravou to sedí jako prdel na hrnci.

321090

15.11.2014 23:10

RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 321090

to nebylo tak těžký když to tak jelo nejméně od starýho říma spíš ještě dýl [mrknutí jedním okem]
dnes je to jen víc vidět protože už to není historie ale současnost a je to z důvodu přebujelosti peněžní ekonomiky naprosto všudypřítomné

321094

16.11.2014 17:40

RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Zo Slovenska 178.?.?.?

Reakce na 321090

Velmi dobra reakcia. Lenin bol pan myslitel a preto musel byt zatrateny...jeho hlavny prinos bol vo filozofickej rovine...kazda jeho veta podla man sedí ako rit na serbel...Uvedeny clanok je zmateny, ale jeho prinos je autor v dnesnej dobe cíti problém a hladá...

321114

17.11.2014 2:11

RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 321114

Lenin byl poskok bankéřů, jeho ideje jsou esencí zla. Stejně jako ty Hitlerovy. Úkolem Lenina a Trockého bylo přeměnit Rusko po likvidaci carismu, který stál globalistům v cestě, na surovinovou základnu Evropy. A na jeden velký koncentrák otroků a bachařů. Ten kdo se jim, zdá se, vymkl zpod kontroly, byl naopak Stalin, před nímž musel Trockij zdrhnout. Však se mu taky globální prediktor odměnil (nebo odměnili není známo, jestli je to jedinec nebo skupina) v Mexiku alpským cepínem do hlavy. Stalin vládnul krutě, ale byl zřejmě zcela nezávislý tvůrce koncepce, kterou potom prezentoval lidu skrze marxistickou ideologii. Tím chci říct, že jakoukoli koncepci lze naroubovat na jakýkoli ideologický základ. Proto můžeme vidět, jak v současnosti v USA ve jménu svobody a demokracie zavádějí typická totalitní opatření a zákony.

321130

17.11.2014 18:10

RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321130

Mistře! A proto mají Rusové toho "poskoka bankéřů s idejemi jsoucími esencemi zla", dodnes k vidění v mauzoleu. Kdyby bylo po tvém, tak by se Stalin s památkou Lenina tak nepáral, aby mohl ležet vedle něho, když by tam mohl být uctíván jen on sám. Jenže on byl přímým Leninovým epigonem a uskutečňovatelem jeho vizí. Jinak by sotva dokázal pozvednout tu Leninem započatou říši tak, aby se za pouhou jednu generaci mohla vítězně utkat s tehdy nevyspělejším existujícím protivníkem. Bohužel neměl následníky svého kalibru, ale i tak je z jeho odkazu zřejmé, že působil po další dvě generace a po zradě Gorbyho dovršované Jelcinem, se v osobě Putina opět pozvedá z prachu země. Ona totiž té Marxově materialistické ideologii chybí jedna podstatná složka. Bůh. A tu tam Putin vkládá, nevidouce daleko široko jinou, pro lidi přínosnou, neb kapitál, ten se své chamtivosti z principu maximalizace zisků, zbavit nemůže.

321159

17.11.2014 3:02

Zivot v palacich a akademiich

favela 113.?.?.?

Reakce na 321114

zastira priciny ,ze Lenin vyhral revoluci protoze byl jako jediny proti imperialisticke valce. Zatimco Sorokin pomahal /jako poradce/Kerenskymu , Lvovi prohrat vsecko co se dalo pomahanim imperialistickym "spojencum" , kteri je nechali potopit... Jako sociolog uz je davno "zavodou" a ze bohu a mamonu nelze slouzit najednou je dogma neudrzitelne a bylo uz pred 50lety kdyz jsem na to narazil../Konzultace s jinymi dopadla stejne/..Doma mel cara a o kousek dal Vatikan jako vzory snad meli postacit pred dogmatickou slepotou nejen jeho idealismu ale i kazdodenni reality..Kdo zije ve skleniku nemel by hazet ani sutrama ani vymysly chorych mozku.. [cool]

321131

17.11.2014 4:22

RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

favela 113.?.?.?

Reakce na 321114

..jo a ktery ty Leninovy myslitelsky "prinosy" a jiny se zachovali do dneska ?? [chechtot]

321134

17.11.2014 19:49

RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 321134

Ten smích je nějaký křečovitý. Spíše škleb. Co to jeho "učit se..."? Nebo statě o kritice a sebekritice? Co projekt elektrifikace Ruska? Či konstatování, že "nelze lidi honit do Ráje klackem"... Dalo by se dokonce tvrdit, že právě pro jeho soudobé dehonestování je civilizace jaká je - před zrušením, protože dokud byl podnětný, tak byl evropský prostor válečného běsnění ušetřen. Jakže je to s tím "kdo se směje..."?

321169

15.11.2014 22:36

Do prazdna :"Qui bono"

franta 194.?.?.?

kdo cte historii nebo aspon historicke knihy zabyvajici civilizaci dejme tomu od -2000, najde jeden hlavni disruptivni element - Izraelity. Tento podivny narod ktery zrejme mel jednu spatnou skusenost s praci zrejme v egypte se rozhodl teto zidovskemu bohu nelibe cinosti vyhnout, a dela to docela dobre az dodnes. Goyim mel mensi cenu nez dobytek -ostatne tohle si muzete a vice precist v neupravenem starem zakone, ci zeptejte se rabina...

pokud ctete zidovske pribehy, nikdy se tam nedoctete o manualni praci ale jen o kseftu "At se ti dari v tvych obchodech" je normalni osloveni. To ze jim kdysi Buh prikazal ze "v potu tvare chleb tvuj dobyvati budes, mazani rabini z zidovske sbirky bajek Talmudu nejak vypustili.

tak,ze krestanske rceni "modli se a pracuj" plati pro nas, a nasi Luteransti bratri podle zidy prelozene luteranske bible zase zamenili vyraz Goy za Clovek, a tim vlastne vypucovali protestantskou a ted i katolickou verzi stareho zakona.

NWO a Bilderberg jsou pomateni novokrestane, kteri sedli nasim zajordanskym bratrum na lep. a my, pitomci se hadame mezi sebou ktery krestan je krestanstejsi.

jen houst a vetsi kapky volouskove, aspon si od jha na chvili odpocinete a pak hura zpatky pod chomout

321092

15.11.2014 23:05

Zeroidi

.lak 77.?.?.?

Spolčují se parazité kteří hodnoty užírají a říkají tomu demokratické rozhodnutí většiny. Takže pokud protlačí TTIP je to spolehlý nástroj na odstranění imunity a přínosů industrializace kultuře a civilizaci a spolehlivě vyždímou tvůrčí a s nimi jako hostiteli končí a proto ty výboje na rusko, zastírané na čínu protože je žene hlad neživotného systému zmarů bez loupeží nemožný existence. Prostě detrotismus jako vrcholná evoluce kapitalismu i přes neutuchající konqiskadořiny úžerů budulínků co stejně vše shatí a slušně řečeno podělají. A odkaz na specializované ekonomické aktivity placený daněmi ze společnosti k užitku nemnoha neužitečných a stejně to proměňující v hnojník v centrech zájmu rampů mek kváků a posléze na dvorku strýčka skrblíka. [chechtot] [překvapení]
http://orgo-net.blogspot.cz/2014/11/200-let-americkeho-terorismu-prehled.html

321093

16.11.2014 8:18

klobúk dole

TomasG_SVK 85.?.?.?

Konečne po dlhom čase poriadny článok. Zhoduje sa s mojim pozorovaním. Podstatné je čo vás bude zaujímať tesne pred koncom života. Keď už bude neskoro. Momentálne študujem Danteho Božskú komédiu. Zaujímavé že málokto sa takými vecami zaoberá.

321096

16.11.2014 8:47

Do prázdna...

didusin 78.?.?.?

Jestliže se autor nedokázal vyjádřit natolik jasně, aby čtenáři mohli vyhmátnout hlavní myšlenky, je to jeho chyba. Smyslem článku bylo upozornění na několik málo problémů z množiny možná aktuálnějších, nicméně dovolím si připomenout tři hlavní :
1) ztráta spirituality euroamerické společnosti
2) upozornění na utajeně připravovanou smouvu TTIP a další související TISA (nezmíněná)
3) demografický přetlak a jeho možné řešení v souvislosti s vývojem automatizace a budoucím nedostatkem surovin

321097

16.11.2014 12:16

Je tohle propaganda?

Bluejamie65 109.?.?.?

Docela by mě zajímalo, jak nahlížet na matrix, ve kterém žijeme.
třeba následující příklad:

https://www.youtube.com/watch?v=2Zf5wO-b2ZQ

přibližný překlad:
----
U nás lidé mít práci budou, ale u NICH ne
U nás sociální dávky budou a u NICH ne
U nás zajištění lidí penzijního věku bude a u NICH ne
U nás půjdou děti do mateřských školek a do škol a u NICH budou sedět ve sklepech
A nebude nic, co by s tím mohli udělat
A právě tak a jenom tak MY ve válce zvítězíme.
-----
vidím tu dvě možnosti:
a) jde o počítačově vytvořenou ruskou propagandu
b) projev je reálný

Pokud ale platí možnost b), pak rozhodně naše oficiální osobnosti stojí na špatné straně.

321105

16.11.2014 17:13

RE: Je tohle propaganda?

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 321105

Nevím jak to myslíte, ale ten projev je obhajoba ekonomické blokády uvalené Kyjevem na separatistické části UK.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/292585-g20-p...

321112

16.11.2014 17:56

to ot levici říká Ivan David na minulém Vratimovském semináři

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

zvuk z videí zde:
http://ulozto.cz/x73tvLzx/2014-11-08-vratimovsky-s...

321115

17.11.2014 7:38

dnes je 17.11.2014.

Sibolet 194.?.?.?

I nasadil jsem sobě smuteční černé tričko,na zádech mám JEMINE,VŠECHNO POMINE. Člověk muže vypadat jako blázen a přesto jím nebýt..ZENGECU.

321138

17.11.2014 13:07

Dvacáté páté sametové výročí..

Sibolet 194.?.?.?

Slovutná Česká televize to oslavila SVÁTEČNÍ chvilkou poezie...http://uloz.to/xHvvFdnZ/sproste-slovo-mp3 [chechtot]

321146

19.11.2014 12:56

Blud!!!

Cico_Ciciak 109.?.?.?

Miroslav Dolejší: Analýza událostí 17. listopadu 1989
------------------------------------------------------------------------------
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/67-miroslav-dol...


25 rokov od prevratu - Informačná vojna 17.11.2014 Ľubomír Huďo
----------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=tBYt0cHtgfU&li...

321382

Příspěvků: 49

15.11. 11:11 altman  "Britské listy" čísti, zbytečnou ztrátu času si přivoditi.
16.11. 19:39 Kluk  RE:
15.11. 11:23 WAZARI  O duševní úrovni Čulíka
16.11. 07:25  Mám za to, že Dolejší je na tom ještě líp. Po tom, co měl snad doplnit mezeru po skvělém Kotrbovi
17.11. 07:55 Venny  RE: O duševní úrovni Čulíka
17.11. 16:15 marwil  RE: O duševní úrovni Čulíka
17.11. 19:25  RE: O duševní úrovni Čulíka
15.11. 11:30 MoUdrostrak  Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
15.11. 15:30  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 12:29 MoUdrostrak  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 19:57 hc  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 20:33 Emil Robot  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 21:40 Timechild  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 21:47 Timechild  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 23:07 Emil Robot  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 22:56 hc  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 00:08 Emil Robot  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 00:51 hc  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 10:46 Emil Robot  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 17:10  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 18:29 .lak  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 19:20  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
17.11. 20:37  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
18.11. 00:33  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
02.03. 11:11 Ďuro Trulo  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 12:30 Nam  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
16.11. 20:24 Nam  RE: Zbytečně to vidíte složitě - chcípá jen Pax Emerikána, Euro-atlantismus a AngloSassové
15.11. 13:52  Odjakživa jedna firma.
17.11. 18:59  RE: Odjakživa jedna firma.
15.11. 15:11 Sibolet  to my v kráteru..
15.11. 17:47 naiva  Já len dodám,
15.11. 19:16 Kamil  Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
15.11. 23:10  RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
16.11. 17:40 Zo Slovenska  RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
17.11. 02:11  RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
17.11. 18:10  RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
17.11. 03:02 favela  Zivot v palacich a akademiich
17.11. 04:22 favela  RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
17.11. 19:49  RE: Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.
15.11. 22:36 franta  Do prazdna :"Qui bono"
15.11. 23:05 .lak  Zeroidi
16.11. 08:18 TomasG_SVK  klobúk dole
16.11. 08:47 didusin  Do prázdna...
16.11. 12:16 Bluejamie65  Je tohle propaganda?
16.11. 17:13 Marten264  RE: Je tohle propaganda?
16.11. 17:56  to ot levici říká Ivan David na minulém Vratimovském semináři
17.11. 07:38 Sibolet  dnes je 17.11.2014.
17.11. 13:07 Sibolet  Dvacáté páté sametové výročí..
19.11. 12:56 Cico_Ciciak  Blud!!!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 559