Diskuze k článku

Kde je těch 77 procent?

Příspěvků 78

24.6.2003 7:51

Kde je těch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Kdysi jste tu horoval pro přímou demokracii. Tady vidíte její důsledek. Po každém hlasování se najde někdo, komu výsledek nevyhovuje a začne jej zpochybňovat.
Z výsledků na zvědavci lze usuzovat jediné - vzorek respondentů zde nebyl v žádném případě reprezentativní. Nic jiného to neznamená. Souvisí to s tím, že většina zdejších čtenářů sem chodí vám přikyvovat, jak si ostatně přejete, jinak byste nezavedl cenzuru. Ostatních - s odlišným názorem než je váš je menšina.
A jen tak na okraj - drtivá většina mých známých hlasovala pro vstup. Kdybych se na problém s hlasováním díval stejně primitivně jako vy, nutně bych se musel domnívat, že výsledky byly zmanipulovány, neboť mělo být pro alespoň devadesát procent. Já si na rozdíl od vás uvědomuji, že "můj" vzorek není reprezentativní. Možná byste se měl občas obrátit na literaturu, než něco napíšete (například nastudovat statistiku), abyste zbytečně nešířil nepodložené pochybnosti.
Možná byste se potom tak nedivil a váš údiv by nebyl tak směšný, jako je i tento článek.

15393

26.6.2003 0:42

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15393

No to je proto, ze ti nicnedelaci komuniste se boji konkurence. Ted
musi konecne zacit pracovat. A to je pro ne jako kriz pro Satana.
Je konec vyroby zmetku. Proste lide v Evrope si radeji koupi poradny
vyrobek ze Svedska ci z Belgie nez ten co byl udelan v Cesku zdevalvo-
vanym komunismem. Mladi a schopni lide volili pro vstup do Unie, ale
ti stari komousi jsou stale a budou stale proti tomu a nikdy nepochopi
a neprijmou svoji porazku. Misto toho si vyhrnout rukavy a neco poradneho delat,, tak budou futr kecat o svindlovani referenda a
77 % pracovitych Cechu, musi cekat az se tito povaleci
rozhoupou neco delat.
Neprijmou referendum, neprijmou porazku Saddama a budou jen rvat
ze Bush je fasista. Proste jak se jim kdysi rikalo "konservy".
Jedna generace to zpravi, snad. Je jich stale kolem 20 %. Je jim to
jedno, ze komuniste pobili a pozavirali tisice jejich spoluobcanu
pokrivili charakter milionu lidi. 14 let po sametove revoluci a
stale na ty "dobre" casy nemohou zapomenout.


"nekorektni" politicky nazor
e.j.r.

15480

26.6.2003 3:19

RE: Kde je těch 77 procent?

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 15480

Matěji Ty zase tak krásně kecáš!
Kdyby jsi viděl kolik výrobků se v Česku vyrábí a vyváží
do Švédska či do Belgie,asi by jsi se docela divil.
Třeba automobilka Volvo nakupuje v Česku hodně
a sofistikovaných dílů.
Já nevím ,ale že zrovna Ty můžeš něco říkat o "konzervách".
Ale Tobě je marné cokoliv vykládat.
Tady nadáváte Nohejlovi do "kolovrátků",ale jak lze hodnotit
Tebe.

15491

24.6.2003 8:08

Kde je těch 77 procent?

Spiteful Evilman spitefulevilman (zavináč) yahoo (tečka) com (tečka) au 212.?.?.?

Já jsem si v referendu o vstupu do Evropské Unie vhodil hrdě své NE, patřil jsem tedy mezi zmíněných 23 % euroskeptiků. Ve skutečnosti nejsem euroskeptik a dokonce ani odpůrce Evropské Unie. Bohužel pro mne a nejen pro mne byla hlasovací otázka postavena bivalentně - ANO-NE. Já bych osobně preferoval volbu daleko složitější ve své podstatě- ANO ale..
Jednotná Evropa je dobrý nápad, ale nesmí to být Evropa udělaná pro potřeby Německa a Francie a nesmí to být Evropská socialistická unie. Pokud budou přípustné i naše hlasy jak má EU vypadat, velice rád se do takové diskuse zapojím a nebude to negativistické NE.

Spiteful Evilman

15394

24.6.2003 8:34

Kde je těch 77 procent?

Vladimír 62.?.?.?

Na toto téma jsme se bavili v práci. Otázka zněla: Ty znáš někoho, kdo hlasoval pro? Napočítali jsme asi desítku pro proti zhruba padesáti proti. Myslím, že geniální "marketingový" tah byl, že den předem sdělovací prostředky hlásaly palcovými titulky že 84 procent obyvatelstva je pro. Tim si zajistili, že velká část lidí, kteří by hlasovali proti si řekla, že to nemá význam a raději odjeli na chaty a chalupy.

15396

24.6.2003 17:11

RE: Kde je těch 77 procent?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 15396

ano, stejne tak velka cast lidi, ktera by hlasovala pro odjela na chaty, protoze si rekla, ze uz je stejne rozhodnuto...

15420

24.6.2003 23:02

RE: Kde je těch 77 procent?

Petr Rehak rehakp (zavináč) email (tečka) cz 160.?.?.?

Reakce na 15420

Ano a nepochybne ta sama cast ktera odjela na chatu misto toho aby hlasovana NE bude nejvic tlouct hubou az pujde do tuheho.
Nekdo holt proda vlast za par milionu a nekdo za jeden den na chate.
Ten prvni si na tom namasti mnohem vic nez ten druhy. Ovsem nejhur je na tom posledni skupina, ktera udelal vse co mohla, sla hlasovat a nakonec jenom kouka jak je pulce naroda vsechno jedno. Samozrejme ne na porad, staci si poslechnout odusevnele prupovidky nektereho rozumbrady v mistni putice. (ovsem radeji se neptejte jestli nejel v den referanda na chatu)

15430

25.6.2003 4:31

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15430


>Nekdo holt proda vlast za par milionu a nekdo za jeden den >na
>chate.
-------------------------------------
Zajimalo by me, jestli treba i obcane Irska, Nemecka, Rakouska a vsech tech ostatnich narodu v E.U. byli rovnez obvineni z toho, ze "prodali vlast".
Nebo jsou to jen nekteri Cesi, kdo neumi prohravat ? [smích]
Kdyz americky nebo kanadsky politik prohraje volby, temer vzdy ve sve zaverecne reci pronese: "lide promluvili".
Ja vim ze je to fraze. Ale je me ta fraze tisickrat sympatictejsi nez kunkani, obvinovani a dokonce i urazky volicu..... [zahanbení]

15440

26.6.2003 1:54

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 193.?.?.?

Reakce na 15440

Možná Vás to překvapí, ale u nás na politické scéně se i dost obviňuje, že třeba náš prezident Václav Klaus nedostatečně motivoval lidi k tomu, aby řekli ANO v referendu. Expertem v tomto je Unie Svobody, konkrétně pan Ruml. A to prosím po referendu, které řeklo ANO! Že by taky neuměli vyhrávat [smích]))

15488

24.6.2003 9:08

Kde je těch 77 procent?

Chose 212.?.?.?

Také již jsem o tom uvažoval, zatím jsem mezi známími nalezl jen dva lidi co hlasovali ano, ostatní se buď neúčastnili nebo hlasovali ne.

15398

24.6.2003 9:12

Kde je těch 77 procent?

zcp 195.?.?.?

Stihli to velice jednoduše.
V jednom volebním obvodu hlasuje dejmetomu 2000 lidí (příklad okresního města), výsledky vyhodnocuje 20 lidí -> jeden člověk otevře 100 obálek a do počítače naťuká kolik lidí hlasovalo ANO, kolik NE, trvá to odhadem max. 1h, výsledky jsou okamžitě včetně detailní regionalizace hodinu po uzavření místností. Jak prosté.

15399

24.6.2003 9:35

Kratka poznamka

Vasek sedlacev (zavináč) mlp (tečka) cz 195.?.?.?

Mala poznamka k internetu - co se tyce domacnosti, ma zatim na internet pristup pouze asi ctvrtina z nich. Duvodem je mimo jine cena, pomale pripojeni a dalsi komplikace vyplyvajici ze zatimniho praktickeho monopolu Ceskeho Telecomu na tomto poli... [pláč](

15401

24.6.2003 10:24

Kde je těch 77 procent?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Z vlasteneckeho hlediska je zde otazka ,proc se dele ty roky udili deti o Masarykovi,husitech ,prazskem povstani,boji nasich letcu v Anglii a jine ,proste snaha Ceskeho naroda o samostatnost a narodni svobodu ,kdyz potom skrtnutim pera vletime nekam ,kde bychom nikdy nemeli byt,skocime na spek,jen pro blaho byrokratu a narodni svoboda se proda ,pres noc na garaz prodeji,tak mi to totiz pripada.Co by tomu rekli vsichni Ti mrtvi od umucenych v Jachymove,Osvetimi, ty ,co zustali na Dukle ,proste Ti vsichni ,co zaplatili cenu nejvysssi ,kdyz kramari a sejdiri ted prodali svobodu naroda.Jestli si nekdo mysli,ze si Cesky narod polepsil ,ze vlezl do spolecnosti Evropskych Narodu a do NATA a vsechno tim padem je vyreseno k bezstarostnemu zivotu ,tak si pockame jen par mesicu a hned budem vedet ,co jsme ,tak lehce vydali z nasich rukou ,jak v te pohadce "dej mi to ocem nevis ,ze mas doma!!!!"

15403

24.6.2003 11:24

RE: Kde je těch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15403

Já se neudil nic takového (opravdu kouzelný překlep). [smích]

PS blahopřeji, jste jediný bez cenzury, asi to máte za zásluhy. Pro vysvětlenou jste jediný, komu se příspěvky objevují hned. Asi jsou si tady všichni rovni a někteří i možná rovnější. Orwel by měl radost.

15406

24.6.2003 11:56

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15403

My jsme vždycky někam vletěli. Třeba jen od druhé světové války. "Dobrovolně" jsme podepsali Mnichovskou dohodu na zabrání Sudet, dobrovolně jsme zavedli komunismus, Češi pozvali v roce 1968 Rusy, dobrovolně jsme vsoupili do EU. "Za hříchy králů trpívají národy."

15407

24.6.2003 12:13

Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Myslím si, že referendum bylo regulérní, a to píšu, i když jsem hlasoval proti vstupu do EU. Odpovídá to tomu, co jsem slyšel ve svém okolí.

Vy, pane Stworo, nejste tady, proto se Vám těžko sděluje, jak lidé slyšeli buď o EU jen pozitivní zprávy, a nebo zprávy, které v zásadě strašily, že pokud nevstoupíme do EU, tak strašně špadne dopadneme, že nám v podstatě nic jiného nezbývá, než vstoupit. Po referendu se v Čechách ani moc neslavilo, což zkoumala i média, až to vystihl jeden redaktor Novy: "Češi vnímají vstup do EU jako sňatek z rozumu".

Přečtěte si zpětně české internetové deníky a hlavně diskuse z doby před referendem. V zásadě hlavní důvody, proč lidé volili ano:

1) Vstup do EU konečně udělá pořádek v našem státě.
2) Nic jiného nám nezbývá, protože všechny státy kolem nás vstoupili do EU, a být ostrovem je cesta ke zkáze.
3) Dělám to kvůli dětem, aby se měli dobře.
4) Hlasuji pro EU, protože komunisti jsou proti. Kdo hlasuji proti EU je komunista.
5) Hlasuji pro EU, protože v EU budou lepší soudy a zákony.
6) Hlasuji pro EU, abych mohl volně cestovat.
7) Hlasuji pro EU, abych mohl pracovat jinde.
8) Hlasuji pro EU, protože EU sem nacpe finance a umožní rozvoj.
9) EU přináší ekonomický blahobyt a prospěch.
10) neexistuje už jiná možnost, než do EU vstoupit.

Výše uvedené názory nejsou vždy zakládající se na pravdě, ale většinou důsledek reklamní a mediální kampaně u nás v Čechách.

Osobně bych referendum nepovažoval za neregulérní. Možná se sluší dodat, že u nás šlo 200 mil. Kč na kampaň za podporu EU, a že v médiích nikdo pořádně neinformoval o tom, co EU skutečně přinese, a co v ní ztratíme. Měl jsem občas pocit, že doba před referendem se podobá době před rokem 1989. Tolik agitačních hesel a povídání o šťastné budoucnosti jsem opravdu slyšel naposledy na komunistických agitacích.

15408

25.6.2003 12:39

RE: Kde je těch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15408

Mohl byste pěkně přehledně napsat i argumenty proti vstupu? Ať si to můžeme porovnat. A potom podiskutujme.

Referendum bylo samozřejmě regulérní a o jeho zpochybnění se snaží jen ti, kterým se výsledek nehodí do krámu.

15451

25.6.2003 16:34

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15451

Referendum bylo regulérní, o tom asi není pochyb. Výsledek se mi nehodí do krámu, a přesto jej nezpochybňuji. Na druhé straně nebylo příliš regulérní to, co bylo před referendem.

Pokud bych si měl na referendum stěžovat, tak na špatně zvolený čas. Referendum bylo v pátek 13.6. od 14 hodin do soboty 14.6 do 14 hodin. Pouhých 24 hodin načasovaných tak, že pro spoustu lidí by to znamenalo předčasný návrat z víkendové cesty. Považoval bych za slušné, kdyby se dala možnost v pátek ještě před odjezdem (což ještě jakž takž), a hlavně v neděli večer. Pokud jste byli nuceni na 24 hodin někam náhle v pátek odjet, nebyla téměř šance se zúčastnit referenda.

Zkusme to jinak, co kdybyste Vy napsal argumenty pro vstup. Ale dejte si, prosím, záležet, aby to byly pravdivé argumenty. Můžeme o nich klidně diskutovat.

Chtěl bych jen předem říci, že nejsem ani fanatický zastánce výhod, ani fanatický zastánce nevýhod. Prostě jsem se před referendem snažil informovat, co se dá, mimo jiné jsem si přečetl i smlouvu o vstupu, kterou podepsal Klaus, infomormoval jsem se, jak je to se zeměmi, které údajně měly kvůli EU vyrůst. Zjistil jsem, že prakticky ani jedna, bez ohledu na to, co se říká v médiích. A prochroustal ještě mnoho dalších informací z různých stran a použil selský rozum. Všiml jsem si i nápadné podobnosti kampaně do EU s komunistickými agitacemi. S mým hlasováním v referendu jsem spokojený, protože jsem udělal odpovědně maximum, co jsem mohl, abych se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl. Sám se sebou jsem vnitřně spokojený s hlasováním u referenda. Udělal jsem svůj díl práce, jak nejlépe jsem uměl. Věřte, že jsem obeznámeným člověkem, a rád s Vámi budu diskutovat o EU a doufám, že pro nás oba to bude potěšením.

15452

25.6.2003 16:49

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15451

Ještě bych chtěl dodat, to co jsem napsal, je "záznam" atmosféry u nás. Psal jsem to zejména panu Stworovi, který u toho prostě nemohl být. Pokud s tím nesouhlasíte, a myslíte si, že jsem něco napsal špatně, prosím o opravu. Argumenty, které se uváděly proti vstupu v médiích byly veškeré velmi malé. Argumenty NE byly v zásadě tyto:

1) Důkladné studium výhod a nevýhod a následné porovnání. Je zajímavé, že v rámci odpovědi NE jsem toto opravdu u lidí zažíval velmi často.
2) Nesouhlas s reklamní kampaní vlády.
3) Nesouhlas s dosavadními postupy EU jinde ve světě.
4) Teze, že když nepůjdeme do EU, padne vláda.
5) Zvýšení korupce díky většímu počtu úředníků jak u nás, tak ve spojení s EU a snaha zabránit zvýšení daní.
6) Všímání si snahy zavést nejen směrnice EU, ale ještě více (snaha být papežštější, než EU) - viz balená kobliha, apod..
7) Mnoho lidí nesouhlasilo s vyjednanými podmínkami, a chtělo odložit vstup do EU po vyjednání výhodnějších podmínek.
8) Ztráta státní suverenity.

15453

26.6.2003 11:59

RE: Kde je těch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15453

Takže si to rozeberme

Pro ne :

>3) Nesouhlas s dosavadními postupy EU jinde ve světě.
>5) Zvýšení korupce díky většímu počtu úředníků jak u nás, tak ve
>spojení s EU a snaha zabránit zvýšení daní.
Mohou být jediné relevantní důvody. Pokud někdo souhlasí s postupy EU ve světě nebo má názor, že korupce v EU je menší než v ČR, pak je však neakceptuje.

>1) Důkladné studium výhod a nevýhod a následné porovnání. Je
>zajímavé, že v rámci odpovědi NE jsem toto opravdu u lidí zažíval
>velmi často.
>7) Mnoho lidí nesouhlasilo s vyjednanými podmínkami, a chtělo
>odložit vstup do EU po vyjednání výhodnějších podmínek.
Tyto dva důvody mohou být pouze důvodem k odložení referenda , ne však k hlasování proti vstupu.

>2) Nesouhlas s reklamní kampaní vlády.
To, že byla mizerná kampaň (s tím souhlasím, byla strašná), ještě není důvod hlasovat proti. Spíš by ten, kdo to vymýšlel neměl dostat zaplaceno.

>4) Teze, že když nepůjdeme do EU, padne vláda.
To je sice lákavé ale nemyslím si, že by se pravděpodobnost pádu vlády, již tak vysoká, zvýšila.

>6) Všímání si snahy zavést nejen směrnice EU, ale ještě více
>(snaha být papežštější, než EU) - viz balená kobliha, apod..
Těžko můžeme tvrdit, že za rozhodnutí nějakého idiota u nás nese zodpovědnost EU.

>8) Ztráta státní suverenity.
Tato otázka pro nás tak citlivá by mohla hrát roli. Položím však jinou, přišli dosavadní členové únie o svou suverenitu? Je to opravdu tak, že Portugalsko, Irsko či Španělsko jsou nesuverenní státy? Nemyslím si to. Proč tedy tato obava?

Pro ano:


>1) Vstup do EU konečně udělá pořádek v našem státě.
Pořádek za nás nikdo neudělá. Snad bychom mohli říci, že budeme tlačeni k tomu abychom ho tu měli.

>2) Nic jiného nám nezbývá, protože všechny státy kolem nás
>vstoupili do EU, a být ostrovem je cesta ke zkáze.
Snad by se dalo říci, že být ostrovem může být máírně nevýhodné pro slabšího jedince, jakým jsme. Pokud bychom byli něco jako švýcarsko bylo by to možná naopak.
>3) Dělám to kvůli dětem, aby se měli dobře.
To je otázka názoru, zdali se budou naše děti mít v EU dobře. Pokud se nebudeme snažit nemusí to platit.

>4) Hlasuji pro EU, protože komunisti jsou proti. Kdo hlasuji
>proti EU je komunista.
Zajímavá avšak nesprávná implikace. Kdo hlasuje proti je proti. Komunisté jsou jen podmnožina a navíc jistě ne všichni hlasovali proti.

>5) Hlasuji pro EU, protože v EU budou lepší soudy a zákony.
Platí totéž jako bod 1.

>6) Hlasuji pro EU, abych mohl volně cestovat.
>7) Hlasuji pro EU, abych mohl pracovat jinde.
Toto jsou jasné argumety pro.

>8) Hlasuji pro EU, protože EU sem nacpe finance a umožní rozvoj.
S tímto argumentem bych byl opatrný - nikdo nikam necpe peníze zadarmo.

>9) EU přináší ekonomický blahobyt a prospěch.
To je úplně směšné, protože by to znamenalo, že před EU se v celé Evropě žilo v bídě [smích]

>10) neexistuje už jiná možnost, než do EU vstoupit.
Opět nesmysl existuje jiná, můžeme nevstoupit.

15513

26.6.2003 16:24

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15513

Možná jsme si úplně nerozuměli, uvádím uváděné důvody. Snažil jsem se popsat spíše, co uváděli lidé kolem mě. Jinak řečeno, zachtit atmosféru u nás pro pana Stworu. Myslím, že jsem to napsal jasně. Nejsou to mé důvody a já se od nich v mnoha případech distancuji.

Nicméně musím vyseknout poklonu, jste velmi realistický, a veskrze s většinou Vašich komentářů souhlasím.

S čím nesouhlasím? Jako relevantní důvody proti vstupu se mi zdají body 1,3,5,6. Proč? Bod 1) může mít za závěr jak trvalý nesouhlas proti vstupu, tak odložení vstupu, tak i jakýkoli závěr. Bod 6) je podstatný, neboť pokud rozhodování o EU jde přes idioty, tedy prostředníky, kteří tam budou již léta, a obyčejný člověk s tím nemá šanci léta nic udělat, musíte to zahrnout do samotného procesu souvisejícího s EU.

K bodu 2) ohledně reklamní kampaně. Kampaň byla mizerná, a z hlediska cíle kampaně splnila svůj účel. Je sice pravda, že kampaň byla více podobná reklamě na prací prášek, a dělal z lidí voly, ale svůj účel splnila. Naštvala jen menší část lidí, a pro některé se stala pověstnou poslední kapkou. Ale pro mnoho lidí to bylo součástí "útoku na více frontách", které je postupně zpracovaly žádaným směrem. Prosím, nestěžuji si, jen konstatuji!

15520

27.6.2003 8:14

RE: Kde je těch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15520

Náš nesoulad v tom, které body považujeme za relevantní, zřejmě zcela potvrzuje i to jak jsme hlasovali.
Mám ovšem i jiný názor na to co se týká té kampaně. Já ji totiž považuji za kontraproduktivní - někteří se na jejím základě rozhodli buď nehlasovat(ač by jinak hlasovali pro) nebo naopak hlasovat proti (přirovnání s kapkou sedí i v tomto případě). Osobně si myslím, že referendum ukázalo jeden důležitý výsledek - 45 procent lidí neví jak se rozhodnout, nebo je jim to jedno, což není moc povzbudivé. Navíc mnozí z těchto lidí budou pak papulovat jak špatné to bylo rozhodnutí ....
Ještě bych se vrátil k těm argumentům proti - pokud byste mohl uvést nějaký na jehož základě jste se rozhodl byl bych rád. Já jsem u euroskeptiků žádný vážný důvod nenašel a některé byly opravdu směšné - např., že budou zrušeny freeshopy.

15561

27.6.2003 15:26

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15561

Já osobně považuje za excelentní a velmi povzbudivý výsledek, když pouze 45% neví, nebo je jim to jedno! Naprosto nechápu, proč to považujete za špatné? Víte, jak by vzkvétala jakákoli společnost, kdyby polovina lidí se skutečně o dění zajímala, a nebylo by jim to jedno?

Na druhé straně si myslím, že se pohybuji v realitě. A moje zkušenosti a pozorování mi říkají, že ve skutečnosti je těch procent rozhodně není 45%, ale mnohem mnohem víc. Protože to, že někdo dojde k referendu ještě neznamená, že je mu jasné, co chce, a že se zodpovědně rozhoduje. Znovu opakuji, buďme v realitě. Mě nidko neplatí, abych musel lhát.

Proč jsem se rozhodl? Zkusím možná vysvětlit svůj postoj k rozhodování obecně. Téměř nic není ani dokonale dobré, nebo dokonale špatné. Tedy je potřeba zvážit výhody i nevýhody a dát je na misku vah a vybrat, co bude menší zlo. Zkušenost mě naučila, jakmile mi někdo vysvětluje, že je něco na tomto světě dokonale dobré, nebo dokonale špatné, musím se mít hodně na pozoru.

Ještě bych byl rád, kdybyste mě neřadil k žádné skupině. Nejsem ani euroskeptik, ani eurooptimista. Nepatřím mezi ty extrémy.

Jako první jsem si položil otázku. Kdybych byl obchodník, podepsal bych smlouvu, nebo rozhodl bych se, kdybych nevěděl, co podepisuji? Asi ne. Tudíž jsem si začal zjišťovat informace. Nerozhodl jsem se na základě jednoho argumentu a každý osamocený argument působí s malou váhou. Ale skládal jsem si střípeček po střípečku a pak jsem se rozhodl ne.

Velkou váhu pro mě mělo dosavadní chování EU. Jsem osobně dost nedůvěřivý, a tak jsem si začal ověřovat, jak je to s Portugalskem, Řeckem, Irskem. A zjistil jsem, že úplně jinak, než se propaguje. eznámil se s působením EU v Anglii a dalších státech. Vycházím obecně z toho, že slíbit je hrozně snadné, ale je potřeba se podívat, jaké ovoce dosud nesla EU. Je hrozně zajímavých případů, například likvidace exportu ocele u nás pomocí EU.

Už nyní je pro mě jako pro občana těžké chodit na úřady. Sem tam jsem donucen dokonce zalistovat a sestudovat několik zákonů, jinak se s úředníky nedomluvím. Chovám se, prosím slušně, a už vůbec nědělám ani chytrého, ani drzého. Před několika lety to tak nebývalo.

Je-li těžké již nyní pro mě vůbec nějak projít dnešními úřady, je to mnohem těžší pro podnikatele, kde jim na každé straně hrozí obrovské pokuty.

EU nám přinese obrovskou spoustu dalších zákonů a nařízení. Dnes to je 60 000 stran právnického textu, a 300 stran hutného právnického textu denně vznikne. Vše absolutně pro nás závazné. Dokážu si docela dobře představit, že po vstupu do EU spousta podniků odpadne jen proto, že prostě nebudou mít obrovské částky na studium legislativy, na právníky a jiné.

Vidím, jak se podniká v EU. Třeba v zemědělství. To prostě vezmete stádo krav, naložíte je do transportního náklaďáku a jedete s ním přes celou Evropu a ještě dál. Na konci je pak klidně necháte supům. Proč? Protože EU v rámci podpory exportu platí za každý km, po kterou jste zvíře odvezli určitý poplatek

15579

27.6.2003 5:08

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15513


>>4) Hlasuji pro EU, protozˇe komunisti jsou proti. Kdo hlasuji
>>proti EU je komunista
---------------------------------------------
>Zajímavá avsˇak nesprávná implikace. Kdo hlasuje proti je >proti.
>Komunisté jsou jen podmnozˇina a navíc jisteˇ ne vsˇichni >hlasovali
>proti.
----------------------------------------------
Mozna by bylo lepsi napsat: ne vsichni, ale skoro vsichni.....

Podle me totiz kazdy opravdovy komous utrpel v zivote tri tezke rany (kdyz nepocitame smrt soudruha Stalina).... [smích]
Ta prvni rana byl listopad 89......

Po tomhletom debaklu zbyly soudruhum uz jen dve posledni nadeje pro navrat "stastnych zitrku".

Ta prvni nadeje byla bratrSSSRska internacionalni vojenska pomoc. Tu pohrbil vstup Ceska do NATO.

Druha nadeje byl ekonomicky chaos pri transformaci neschopne komunisticke ekonomiky na ekonomiku trzni. Jenze ocekavana bida a hlad se nedostavily. (Dekuji pane Klausi).

Avsak zpomaleni svetoveho hospodarstvi se nevyhnulo ani Cesku. Komousi zacali dostavat vice hlasu a nadeje na znovunastoleni "vlady delniku a rolniku" zacaly znovu stoupat.

A ted tohle...... Ceska republika dokonci transformaci a stane se, (castecne diky EU)
behem nekolika let normalni, civilizovanou, evropskou zemi.....
Zemi, kde komuniste dostavaji ve volbach 1 - 3 % hlasu [smích]

Uz je to tak, soudruzi..... Jste v prdeli.........


15558

27.6.2003 8:17

RE: Kde je teˇch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15558

>Zemi, kde komuniste dostavaji ve volbach 1 - 3 % hlasu [smích]

Bohužel si tím nejsem zcela jist. Už aby to bylo.

15562

27.6.2003 8:25

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15558

Pane, Vy jste naivní! Jestli něco komunistům pomohlo, tak to byl listopad 89 a přerod na tržní ekonomiku tak, jak jsme jí provedli u nás v Česku. Myslím, že i komunisté panu Klausovi děkují.

15563

27.6.2003 8:40

RE: Kde je teˇch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15563

Podle času vložení vidím, že jste taky jeden z vyvolených, kterým příspěvky vstupují hned. Jak se cítíte v jedné lajně s primitivem Nohejlem?

15567

27.6.2003 15:06

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15567

Můžu se Vás zeptat, co jste mi vlastně chtěl sdělit, nebo chcete jenom špičkovat?

15574

30.6.2003 0:33

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15574

[zmaten] Ako overiť, ako dlho trvo moderátorvi postnutie príspevku [zmaten]

15653

30.6.2003 2:53

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Zdenek zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15653

>[zmaten] Ako overiť, ako dlho trvo moderátorvi postnutie príspevku
>[zmaten]
--------------------------------------------------------------------


Na Neviditelnem psu, se po vlozeni objevi Vas clanek okamzite a bez cenzury. Cenzurovat, anebo prebrat si to mohou ctenari sami. A nemyslim, ze by s tim meli v NP nejake problemy. To, ze si redaktor vybira a rediguje clanky a prispevky dle sve vule, je samozrejme a pochopitelne, ale mam za to, ze diskuze a reakce na ne, by mela byt volna. I s temi ruznymi invektivami a bukolickymi nazvy. Me v zadnem pripade neurazi nekdo, kdo se schovava za nejaky nickname, anonym, nebo nekdo jehoz pravopis je na 4-. Kdyz o mne nekdo chce napsat, ze jsem vul, tak at si to napise, ja mu to vyvracet nebudu, ale ocekavam, ze k tomu bude mit dostatecny duvod, a pokud mi ho sdeli, muzeme se o tom dohadovat, k cemuz je, taky castecne, tady ta stranka. Snad bude jeste lepsi orientace mezi diskutujicimi, ne ze by nebyla, ale mnoho lidi se radsi vyjadruje tak, jak jim zobak narost. Ja bych se za to moc primlouval, prilit trosku oleje, do toho coudiciho ohynku.[velký smích][vyplazený jazyk]

15658

30.6.2003 8:57

RE: Kde je teˇch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15574

Váš příspěvek z 8:15 se objevil hned. Můj ze stejné doby až odpoledne. Totéž lze vysledovat u příspěvků Nohejla. Neměl jsem tím na mysli nic proti vám. Jestli to byla špička, tak proti editorovi, kterrý tady neměří všem stejným metrem.

15668

24.6.2003 12:41

Kde je těch 77 procent?

ladA 139.?.?.?

nastesti (pro nas euroskeptiky) unie nebude mit dlouheho trvani.

15409

24.6.2003 12:51

Kde je těch 77 procent?

Luďa 194.?.?.?

Vladimíre, ten poměr hlasování o vstupu do EU na těchto stránkách je dám tím, že tyto stránky navštěvují podobní "úchylové", jako jsem já nebo např. D-Fens, tedy takoví, kteří jdou vždycky "proti větru". Jinak "prostý lid" se raduje a těší se (asi??)na to, jak půjdou ceny nahoru (hlavně po přechodu na Euro).

15410

24.6.2003 12:53

Kde je těch 77 procent?

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 62.?.?.?

Příspěvek pana Ponkráce je správný a má argumentační váhu.
Měl jsem také pochyby o regulérnosti referenda,ale teď si myslím,
že průběh popsal pan Ponkrác přesně.

15411

24.6.2003 13:03

Kde je těch 77 procent?

Be mail3 (zavináč) phantomemail (tečka) com 212.?.?.?

Brzy po uzavření volebních místností byly známy odhady výsledků , které se jen velmi málo liší od skutečnosti , pokud se zeptáte alespoň tisícovky lidí - to se dělá i při volbách( zde to bylo mnohem jednodušší-ano,ne,nehlasoval ).Nehledal bych v tom záhadu .
Já byl v referendu PRO.
Agitace byla možná někdy trapná, ale "dopis" z Německa , fotografie a dnešní "parte" jsou co?Nejsou euroskeptici/eurorealisté trochu hysteričtí ?
A proč ein reich,ein euro,ein fuhrer tak vadí "místním" židobijcům?

15412

24.6.2003 18:14

RE: Kde je těch 77 procent?

Jan Jansky y2 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 15412

>A proč ein reich,ein euro,ein fuhrer tak vadí "místním" židobijcům?

Mé osobní důvody jsou tyto:

1. Evropská unie je zaostávající socialistická instituce, ve které dalším sjednocováním dochází pouze k likvidaci plurality společenských, politických i kulturních směrů.

2. Jako politické uskupení se jedná převážně o státy, které si zajišťují především svůj vlastní prospěch. Demonstrativní postoj vůči válce v Iráku, kterým si příslušní lidé dopomohli k větší oblibě, se dnes najednou změnil ve zpětnou podporu ilegální akce. Je "jim" jasné, že na věci již nic nezmění, tak proč se také nesvézt na vlně ukořistěných zisků.

3. V roce 1938 "nás" jisté členské státy prodali - což nepřímo zapříčinilo sympatie ke komunismu. Věřím tomu, že by neváhali prodat nás znovu. Navíc - proč se po všech těch snahách za osamostatnění zase cpát někam do područí (dnes rozuměj područí byrokratické)?

4. Šance na změnu současné destruktivní hospodářské politiky EU jsou nereálné. Změny takového rozsahu jdou prosadit pouze v flexibilních podmínkách malých administrativ.

5. Kdyby se u nás prosadily reformy jako na nedávno Slovensku, tak během 10-15 let bychom dorovnali ekonomickou úroveň EU. V případě členského státu EU nás tato cesta bude stát 30-60 let.

15425

24.6.2003 13:10

Kde je těch 77 procent?

Be mail3 (zavináč) phantomemail (tečka) com 212.?.?.?

http://www.scac.cz/index.html

15413

24.6.2003 16:58

Kde je těch 77 procent?

Tomáš Malý 194.?.?.?

Pane Stwora, máte určitou pravdu v tom, že lidé kteří neumějí využívat internet, můžou být na informace trošku více skoupí, než ti kteří inet ovládají. Na druhou stranu musíte uznat, že inet je hlavně vedlejším zdrojem pro potvrzení informací, jejich rozšíření a obohacení o názory jiných. Pokud budete čerpat jen a hlavně z inetu a budtete u něj trávit téměř celé dny, stanete se obětí "Matrixu", čili budete odkázán na informace a názory jiných s neschopností vlastního úsudku, někdy to ani jinak nejde, ale pak není možné psát vymyšlené články jako hotovou věc, chce to přece jen určitou zodpovědnost. Stále je nejlepším způsobem, jak poznat pravdu jít ven a přesvědčit se sám. já sem byl vůči našemu referendu, taky velmi skeptický z hlediska manipulovatelnosti výsledků a tak sem se jednoduše stal členem jedné sčítací komise, abych věděl sám jak to funguje a mohl mluvit opravdu pravdu. Výsledek je ten, že jsem byl velmi mile překvapen a nvidím žádný způsob ka výsledky zmanipulovat. Ty výsledy jsou známy tolika tisícům nezávislých lidí, že je to opravdu neproveditelné.
A nezapomeňte, že pravda je někde tam venku a ne jen za klávesnicí!!!!! Nejlépe kombinovat.

15419

24.6.2003 17:19

Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Nestacim se divit tem negativnim hlasum. Lide, kteri utikali
"pres kopecky" mezi rokem 1948 az 1968 s nasazenim vlastniho
zivota se vsem temto "skeptikum" moc divi.
Ja si myslim, ze to jsou lide, kterym se nepodarilo jeste
ustrihnout pupecni snuru od komunistu a komunismu. Stale
se nemohou dostat pres tu magickou hranici individualniho
a kolektivniho mysleni a taky te same odpovednosti. Ale
kdo chce kam, pomomozme mu tam.
Kdyby toto referendum bylo v roce 1988, potom by tam bylo
u volebnich uren 100 % lidi a 100 % by volilo pro. Proste
lidem se clovek nezavdeci. Tady v TV o tom mel ve zpravach
jeden kanadsky zpravodaj jen jednu poznamku " Cesi kdyby
byla Nobelova cena za pesimismus tak by ji kazdy rok dostali"
Vim to sam, kdyz jedu do Cech, tak jsem tam jeste ani jednou se
nesetkal s nekym, kdo mysli positivne. Jeste ani jednoho.
Je nadherne takovemu narodu vladnout.

15421

25.6.2003 9:01

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15421

Lidé, kteří v daných letech utíkali přes kopečky, už minimálně 35 let nejsou zde, a nemohou být v obraze. Dnes se věci mění dost rychle, takže vlastně nemají ponětí, co se tady děje. Možná jsou dodnes posedlí bojem proti komunismu, a tím, že nejsou v Čechách si neuvědomují, že už jsme někde trochu jinde. Že tady musíme bojovat mimo jiné i proti nešvarům dnes už jiného režimu.

Já si myslím, že s tím komunismem už jděte někam. Oč se liší komunistická agitace s Vaším nátlakem? Mají lidé jednat v referencu nesváprávně a bez rozmyslu jen proto, že jim někdo jako Vy, kteří namísto argumentů jim sdělíte jak mají hlasovat, aby se Vám zavděčili a chovali se jako hodní chlapci?

A věřte mi, že velká část odpovědných lidí, kteří studovali informace, a snažili se zjistit maximum informací kolem EU hlasovala NE.

Osobně si myslím, že pozitivní myšlení neznamená říkat ANO. Pozitivní myšlení je v podstatě láska k životu a ta nijak nepodmiňuje, jaké názory máte mít.

15448

25.6.2003 2:46

Kde je těch 77 procent?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Je nadherne takovemu narodu vladnout.

mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...*

-----------------------------------
Tohle Vam na 100% verim,ze Vam je opravdu nadherne nad takovym narodem vladnout.-Robert

15436

25.6.2003 7:56

Kde je těch 77 procent?

kokesh 195.?.?.?

mateji,mateji,tak individuální nebo kolektivní?nemůžeš mít oboje.
A co vy osumašedesátníci můžete vědět o eu?Z americkejch médií???Hmmmm....
Vstupem jsme se právě zkolektivizovali (globálně) a zbavili odpovědnosti za naší budoucnost tak nevim co to plantáš.

15443

25.6.2003 17:23

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15443

Ja jezdim do Ceska skoro kazdym rokem na 4 mesice. Neplacam
blbosti.
Vim ze proti vstupu do evropske unie jsou komuniste, nedelaci
a nevzdelanci.

15454

25.6.2003 20:26

RE: Kde je těch 77 procent?

agent 193.?.?.?

Reakce na 15454

Jsem proto vstupu do EU. Nejsem komunista, dělám od té doby co jsem vystudoval už asi 10 let prakticky bez přstávky, tedy mohu zopakovat tu směšnou formulaci, že poctivě platím daně a jsem vysokoškolák. Žívím se jako programátorský analytik, databázový odborník a programátor.

Prosím, abyste neurážel naše lidi. Je zajímavé, jak lidi, kteří zde nežijí si myslí, že slupli všechnu moudrost. To, že jsem jezdíte na návštěvu je hezké, ale je to jen návštěva. Neřešíte tu běžné problémy jako řadový Čech, nepracujete tu, apod.. a většinu problémů ani nemáte šanci rozpoznat.

15470

25.6.2003 23:53

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15470

Mily pane agente, nikoho neurazim. Jen proste pisi, ze jsem se ne-
setkal v Cesku ke sve litosti ani s jednim clovekem, co by byl
spokojen se soucasnou politickou a ekonomickou situaci. Nevim jak to jinak napsat. Nemohu si vymyslet. Letos jedu do Ceska znova a jestli
se setkam s vami pane agente a vy me reknete, ze jste spokojen
pak svatosvate prohlasuji, ze napisi, ze jsem nasel cloveka, ktery je
v Cesku spokojen.
A napodobne prosim, aby jste neurazel moje poznatky ze 7 nastev Ceska.

15478

26.6.2003 1:28

RE: Kde je těch 77 procent?

agent 193.?.?.?

Reakce na 15478

Vážený pane, já Vás neurážím, a nemám to ani v úmyslu.

Přečtěte si, prosím, po sobě Vaše příspěvky. Taktně jsem Vás upozornil, že jste mimo dění. Vašich 7 návštěv Vás samozřejmě dění přibližuje, ale určitě ne na úroveň člověka, který v zemi žije jako domorodec. Pokud nejste domorodec, velmi mnoho věcí je pro vás skryto.

Nevím, jaký význam má bazírování na spokojenosti. Ale dobře, prohlašuji, že jsem v Česku spokojen. Opravdu spokojen, a tu zemi mám rád. Cítím se v ní dobře, je to moje vlast. Mluvím tu o zemi, národě, apod..

Na druhé straně chválit politickou a ekonomickou situaci opravdu nemohu. Já ji ale na druhé straně ani příliš nekritizuji, neboť vím, že lidé jí takovou chtějí. Přestože nadávají.

15485

25.6.2003 20:07

Kde je těch 77 procent?

Grovik 212.?.?.?

Cely problem referenda byl v tom ze kampan byla postavena tak ze lidem co nesouhlasi vsugerovavala ze tim ze nepujdou vyjadri sve NE! a v tichosti odsouhlasisli ze je jedno jestli prijde k referendu jeden nebo vsichni volici. Potom to vypada tak ze sice z 55 procent je 77 procent pro. Ale tech zbyvajicich 45 procent bylo v podstate proti! pridejte si je k tem procentum ci i tak hlasovyli proti a uvidite ze z ophledu uredniku to byl USPECH!

15467

26.6.2003 4:28

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15467

Hlasy lidi kteri se voleb nezucastnili, si obvykle privlastnuji obe strany. A vzdycky je to stejna pitomost !

15498

25.6.2003 22:07

Kde je těch 77 procent?

Dancan dancan10 (zavináč) hotmail (tečka) com 212.?.?.?

Prijel jsem do CR z Kanady taky na 4 mesice a tudiz jsem onu kampan zazil komplet..Symbolem vladni kampane bylo velke "ANO" a za 200 milionu vsech danovych poplatniku(i tech co nechteli do EU)se lidem masiroval mozek samymi superlativy.Cela ta kampan byla zamerena vladou na velkou cast obyvatel manualne pracujicich a dnes vysledkem teto kampane je ona neuveritelna podpora "doslapnuti si" na drobne zivnostniky,kteri ac casto s minimalnimy vydelky budou platit pausalni dan,dvojnasobne socialni a zdravotni pojisteni..takze jakoby cela kampan poslouzila vlade 2x.Jiste je jen jedno,logo ci symbol referenda mel mit za penize vsech "podobu volby"..asi tak neco jako ANO ci NE?
Taky bych si dovolil protestovat proti nazoru,ze ten,kdo v CR nezije a nepracuje,tak ten dotycny nezna,nevi,neni v obraze.Velmi casto je to naprosto opacne,lide z druhe strany sveta dnes vedi o deni doma vic,nez mistni a hlavne vetsina informaci,ktere maji je mnohonasobne vic objektivni,nez informace predkladany obcanum v CR.
Myslim take,ze velmi brzy se lide v CR dovedi "dodatky" k onem podminkam vstupu,budou jim naservinovany bez obalu informace doplnene o fakta a pravdy,ktere byly zamlceny,a navic,diky odhalene realite dni pristich a budoucich mnozi z tech co se rozhodli pro ANO prozrou.Presto si myslim,ze lide rozhodli a manipulace vysledku referenda nebyla potreba..jak uz tady nekdo rekl,rozhodla manipulace s neuplnymi informacemi v prubehu kampane.

15475

26.6.2003 1:47

RE: Kde je těch 77 procent?

agent 193.?.?.?

Reakce na 15475

Já bych jen dodal, že ten, kdo je v ČR na návštěve samozřejmě může mít nadhled, který může obyvatelům chybět. Vidí to prostě z jiných stránek, než to vidí tam žijící člověk. To Vás samozřejmě může přivést k daleko správnějším závěrům, než si udělají místní lidi. Ale na druhé straně to nevidíte jejich očima, už jen proto, že máte trochu jinou mentalitu a žijte veskrze v jiných podmnínkách, a nejste vždy schopen pochopit jejich pohnutky.

Víte, co je třeba zajímavé? Vy jste z Kanady a mluvíte o tom, že ANO není tak úplně výhodné. A jiný člověk z Kanady zase mluví o tom, že kdo neřekl ANO, udělal hrozně špatně, a mezi řádky to vysvětlovat tím, že se nezbavil vlivu komunismu, a nebo je povaleč, či nevzdělanec. Oba dva jako Kanaďané prezentujete, jak dokonale situaci Čechů chápete, protože tam jezdíte. Jste ze stejného prostředí, oba máte nadhled. Přesto bych si troufl říci, že Vy jste daleko blíže pravdy.

O objektivitě informací v kanadských médiích samozřejmě nemohu diskutovat. Docela by mě to zajímalo. Docela zajímavá představa, že bych si objednal kanadské noviny a byl bych v obraze. No, otázka je, jak často tam o naší zemi píšou. Spíše si myslím, že téměř vůbec.

Já osobně o těchto dodatcích v EU vím, a zjisťoval jsem i mnoho dalších informací. To mě vedlo k tomu, že mi ne přišlo jako vhodnější za těchto podmínek.

15487

26.6.2003 5:30

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15487

Neni to tak davno, jsem se zucastnil jedne besedy zde na Universite. Mluvilo se tam o budoucnosti nasi planety. Za-
utocilo se po pravde na politiku Bushe v jeho negativnimu
postoji k nasemu prostredi. Velice jsem s prednasejicimi
i diskutujicimi souhlasil. Mluvilo se Iraku, samozrejme.
Ne s hlediska nafty, ci postoje Francie, ci Nemecka ale
o vlivu dvou kultur. Kultury Islamu a smesice zapadnich
nabozenstvi. Cil na trosku vyzsi urovni. Ze je treba a ve-
lice nutne delat vse mozne proti eventualnimu sjednoceni
sil Arabu, jinak by to mohlo znamenat konec zapadni kultury
taove jako ji zname. Byl by to naopak krok zpet do treba 15
stoleti. Opakuji, pro mene chapave, ne proti Arabum, ale
proti jejimu sjednoceni o coz usiloval Saddam.
Byla to beseda ona cele odpoledne a vecer. Byli tam poslanci,
profesori, politicti vedci. Taky dosla rec na politicke deni
v zemich byvaleho Velkeho bratra. To vite, to jsem hned
zvysil pozornost na 100 %. Velice brzy jsem se vsak radeji
videl nekde dolu pod lavici. Nejaky federalni poslanec za-
cal mluvit o charakteru naroda, konkretne Cechu, tolik zde-
formovaneho komunismem za 40 let. Rikal, ze kdysi bylo
Ceskoslovensko na patem miste v celem svete ve vyspelosti
prumyslu. Ze to byla basta kultury malem cele Evropy. Pak
prisel fasismus a hned na to komunismus. Ten dovedl Cechy
na uroven rozvojovych zemi. Komunismus zkoncil v 89 a
za par roku lide tak ponizeni komunismem je zacli znova vo-
lit. Celych 22 % populace. Verte me, ja se moc stydel. Nej-
radeji bych pod tu lavici zalezl. Nikdo nevedel, ze jsem z
Ceska, ale ja jsem si myslel, ze se na me vsichni divaji. Ze
na me plivaji opovrzenim. Pan poslanec potom dodal, velice
prakticky, proc by jsme jim meli ekonomicky pomahat ? Kdo
vi jak to dopadne ? Kdo muze verit narodu s takovym cha-
rakterem ?
Verte me, bylo me vselijak. Tak tolik o Cesku v Kanade.


odpoved na dotaz pana "agenta"
e.j.r.

15500

26.6.2003 9:02

RE: Kde je těch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 195.?.?.?

Reakce na 15500

A co jste čekal? Že všichni včetně důchodců automaticky zanevřou na staré časy?

Podívejte se na hostorii Čech. Jen za minulé století byli u nás vyhnáni, nebo perzekuováni několikrát lidi, co něco uměli, nebo dokázali. V zásadě veliký problém Čech je prostě to, že se spoustu věcí učíme od nuly. Včetně toho, jak řídit stát, ekonomiku, apod.. Potřebujeme se naučit, a pomalu začínáme chápat i to, že jiné země nepřicházejí jako beránci, ale nejčastěji jako vlci.

Mnoho rodin u nás žije na hranici únosnosti. Velmi nuzně. Takoví lidé si dobře vzpomínají, že za totality se jim žilo lépe. Staří lidé také zase mají problémy s přizpůsobení se jiné době, tak dávají raději přednost starému známému komunismu. No, a někteří naivní mladí, kteří nemají vlastní zkušenost s totalitou a vstupují tam také.

Já Vám řeknu zase svůj poznatek. Mám rád historii a někdy se prostě bavím tím, že na základě tezí "Historie se opakuje" a "Všechno už tu jednou v historii bylo" hádám budoucnost států. V roce 1993 jsem dal předpověď, že USA bude v historicky krátké době (= desítky let) de facto komunistické, i když to tak samozřejmě nikdo nebude nazývat. Zatím předpověď neměním.

Nežiji tam, ale pokud sleduji informace, tak USA už našly třídního nepřítele. V Čechách to byla buržoazie a imperialisti, v USA jsou to teroristi. Třídní nepřítel se mimo jiné vyznačuje tím, že se jím může stát prakticky každý člověk a každý může být obviněn z příslušnosti k třídnímu nepříteli.

Pokud mám dobré informace, přitvrzují se tam zákony a zvětšují se pravomoci státních orgánů kvůli "ochraně lidí a pro jejich bezpečnost a dobro".

A těch znaků, které se nápadně začínají podobat totalitě je tam poměrně dost, já jenom naznačil začátek.

15508

27.6.2003 1:15

RE: Kde je těch 77 procent?

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 15500

Mateji,Mateji....tak se na vas zlobim.To vubec neni hezke,ze jste se stydel za to,ze jste se narodil v Cesku,a ze jste nenasel ani jednu veticku na obhajobu rodne hroudy.
Vite,co by me zajimalo?Proc do te "zavrzenihodne"zeme litate kazdy rok na 4 mesice?Ze vy tam u vinecka skolite Moravaky?[smích]
A jeste vam musim vycinit za jiny vas prispevek-"proti vstupu do EU byli nedelaci,nevzdelanci a komuniste".
Mam tam,jako asi kazdy,radu znamych a krapitek kamaradu.Zadny z nich nebyl a neni bolsevik,nedelak a nevzdelanec(rada jich ma skoro tolik diplomu na zdi,jako vy,Mateji)-nekteri volili vstup,nekteri volili Ne.Oba tabory se ale shodly na tom,ze predvolebni kampan byla jednoznacne jenom pro Ano a realnych informaci bylo jako safranu.
Tak mi ty kamarady,Matejicku,moc nepomlouvejte.Nebo to zase bude vypadat,ze vsichni chytri a vzdelani jsou za velkou louzi a to,prosim,neni pravda.

15544

27.6.2003 2:11

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15544

Mila pani Ajo, zase jste tomu nerozumela. Ja svoji vlast miluji
vic nez si dovedete predstavit. Nejsem na nic vic pysnejsi, nez
na to, ze jsem se tam narodil a tam ziskal vzdelani. Nejsem a
nebudu pysny nikdy na tech 22 % komunistu !!!!!!!!!!
Priste, az budu psat nejake osobni vyznani, doplnim to poznam-
kama k blizsimu vysvetleni pro pani Aju.

15546

27.6.2003 14:12

RE: Kde je těch 77 procent?

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 15546

>Mila pani Ajo, zase jste tomu nerozumela. Ja svoji vlast miluji
>vic nez si dovedete predstavit. Nejsem na nic vic pysnejsi, nez
>na to, ze jsem se tam narodil a tam ziskal vzdelani. Nejsem a
>nebudu pysny nikdy na tech 22 % komunistu !!!!!!!!!!
>Priste, az budu psat nejake osobni vyznani, doplnim to poznam-
>kama k blizsimu vysvetleni pro pani Aju.
>
>

...muzete mit pravdu,Mateji,ze potrebuji vysvetlivky.
Ale jak obhajit to "nezastani se"-ani 22% komunistu neni duvod.

15573

27.6.2003 16:01

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15573

Pani Ajo,
vidim, ze to nemate v zivote lehke.

15581

26.6.2003 1:01

Kde je těch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

chlapi, ted jsem se vratil z cr a zucastnil jsem se toho referenda. puvodne jsem byl rozhodnut pro ne, take jsem tak zpracoval celou rodinu, ale nakonec jsem si uvedomil, ze cr nemuze zustat oazou v pousti, a tak jsem volil ano. ona to budou dalsi kruta leta, ale byla by pozdeji tak jako tak, tak proc to oddalovat. ano je tam mnoho veci, ktera odporuji vstupu, ale stejne se to neovlivni, ridi se to samo, tak jako vse ostatni na svete. a ze to tam inklinuje do "leva", to je asi trend a zda se m, ze zacina zasahovat "lehce"
i k nam do usa.
se slovy "who fucking cares", zdravi stefan

15483

26.6.2003 4:39

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15483

Dobre jsi to napsal, Stefane !!!

Lidi v Cesku a ve vetsine Evropy se rozhodli, ze muzou zit bez celnich kontrol, omezeni obchodu a podobnych pitomosti.
Znamena to, ze jsou vsichni padli na hlavu a "prodali svou vlast" ?
I don't f....." think so..... [smích]

15499

26.6.2003 15:40

RE: Kde je teˇch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15499

mikin,
cesko neni svycarsko, aby mohlo zustat samo ve stredu evropy. neni schopno zit samo bez "pomoci", podivejme se do dejin!!!!!, vzdy nas ridil nekdo jiny, jednou jsme byli pod svedy, pak nemci, posleze rakousko-uherskem a na konec pod bolsevickou nadvladou. ted, kdybychom mohli byt jako stat sami, zase nemuzeme, jelikoz pani vladari bolsevicti rozkradli posledni co zbylo, to nacem se mohlo stavet a mozna budovat. takze ted budem radi, ze do te evropy budeme
vubec moci jit!!!!! a to referendum bylo stejne "pro forma".
stefan

15517

27.6.2003 0:05

RE: Kde je teˇch 77 procent?

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 15517

>mikin,
>cesko neni svycarsko, aby mohlo zustat samo ve stredu evropy.
>neni schopno zit samo bez "pomoci", podivejme se do dejin!!!!!,
>vzdy nas ridil nekdo jiny, jednou jsme byli pod svedy, pak nemci,
>posleze rakousko-uherskem a na konec pod bolsevickou nadvladou.
>ted, kdybychom mohli byt jako stat sami, zase nemuzeme, jelikoz
>pani vladari bolsevicti rozkradli posledni co zbylo, to nacem se
>mohlo stavet a mozna budovat. takze ted budem radi, ze do te
>evropy budeme

>vubec moci jit!!!!! a to referendum bylo stejne "pro forma".
>stefan
>
vidis, kdybys tam pridal nejakou sprostarnu, tak jsme si mysleli, ze jsi to vymyslel ty. Tak ted kazdy pozna, ze je to akorat mizerne okopirovane.

15541

27.6.2003 15:14

RE: Kde je teˇch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15541

>>
> vidis, kdybys tam pridal nejakou sprostarnu, tak jsme si
>mysleli, ze jsi to vymyslel ty. Tak ted kazdy pozna, ze je to
>akorat mizerne okopirovane.
zdenku, pokud chces, tak na hlavu tvou mohu nejakou tu sprostarnu pridat!!! ale moc neskemrej nebo ti tam fakt neco "hodim".
co se tyce nejake kopirace, pak nevim kde, kdy, jak a od koho??? cetl jsem akorat nadpisovy clanek a k tomu jsem mel dodatek. tot vse, zdenulo, ok???
cau stefan15576

28.6.2003 0:55

RE: Kde je teˇch 77 procent?

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 15576


>co se tyce nejake kopirace, pak nevim kde, kdy, jak a od koho???
>cetl jsem akorat nadpisovy clanek a k tomu jsem mel dodatek. tot
>vse, zdenulo, ok???

>cau stefan
>
>

ja jenom, ze presne to same jsem uz nekde cet, a za boha si nemuzu vzpomenout kde.
no s tim hazenim, muzes mi tu hodit nejakou flasku ( ne Molotov kokteil ).
>
>

15591

28.6.2003 16:55

RE: Kde je teˇch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15591

>
> no s tim hazenim, muzes mi tu hodit nejakou flasku ( ne Molotov
>kokteil ).

zdenku, pozde, slivovici i fernet jsem uz vypil, tak jedine zase priste!
stefan

15600

28.6.2003 19:01

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Aja-vterka 66.?.?.?

Reakce na 15600


>
>zdenku, pozde, slivovici i fernet jsem uz vypil, tak jedine zase
>priste!

>stefan
>
>
Vitejte doma,nepijte tak rychle[smích] a podejte podrobnejsi informace o "naladach kolem referenda".
Aja-vterka


15605

29.6.2003 17:50

RE: Kde je teˇch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15605

>Vitejte doma,nepijte tak rychle[smích] a podejte podrobnejsi
>informace o "naladach kolem referenda".

slivovice jiz padla a referendum probehlo vcelku ok, lidi myslim sli s nejakym elanem a myslim, ze tech 77% by mohlo i byt pravdou.
vetsina ale to bere jako "spaseni" ci vytahnuti ze sracek, coz je pravdou. na druhe strane to bude stat jeste vice bidy na nekolik let.
stefan

15633

28.6.2003 21:36

RE: Kde je teˇch 77 procent?

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 15600

>
>zdenku, pozde, slivovici i fernet jsem uz vypil, tak jedine zase
>priste!

>stefan
>
>
takze ty [vyplazený jazyk], a ja [pláč]

15609

27.6.2003 3:28

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 15517

Vzdyt jo, Stefane.
Vzdyt s tebou souhlasim, sakra......

15552

27.6.2003 15:17

RE: Kde je teˇch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15552

>Vzdyt jo, Stefane.
>Vzdyt s tebou souhlasim, sakra......

vzdyt vim, mikine, vzdyt ti rozumim, k certu, ze mi rozumis!!!
stefan

15577

28.6.2003 9:46

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Tomas Marny 168.?.?.?

Reakce na 15577

pane Stefane a vidite po tech dvou mesicich nejaky rozdil, ve zvedavci? Jsou zde lide mene nebo vice zvedavi?

15594

28.6.2003 16:59

RE: Kde je teˇch 77 procent?

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 209.?.?.?

Reakce na 15594

>pane Stefane a vidite po tech dvou mesicich nejaky rozdil, ve
>zvedavci? Jsou zde lide mene nebo vice zvedavi?

vse je temer stejne, jen pribyli novi lide. skupiny jsou stale rozdeleny, poznate sam az se otevre dalsi zidovske tema nebo uz jste to poznal???
stefan

15602

29.6.2003 12:19

RE: Kde je teˇch 77 procent?

Miloslav Ponkrác 193.?.?.?

Reakce na 15499

Já jen doufám, že je Vám jasné, že vstupem do EU se neodstraní celní kontroly, to máte asi špatné informace. Navíc nadále budete muset skoro vždycky ukazovat pas. Takže vstup do EU naprosto nesouvisí s tím, že by se nějak zrušily celní kontroly. Na to zapoměňte, máte špatné informace.

Volný pohyb po Evropě upravuje samotatně zv. Schegenská dohoda, ke které se Česko zatím nepřipojilo. A připojení k Schegenské dohodě je zcela nezávislé na tom, zda budeme, nebo nebudeme v EU. Tedy ani po Evropě se Česko, dokonce ani po vstupu do EU, nebude moci voně pohybovat.

Cla budou existovat i nadále, akorát se budou automaticky odevzdávat velkým bratrům ve vedení EU. Jinak řečeno, Česko vybere ročně na clech asi 3 miliardy korun, které s úsměvem odevzdá povinně EU.

Omezení obchodu v rámci EU je samozřejmě také zavedeno. Jednak jsou nejrůznější kvóty, které v mnoha případěch znamenají omezení výroby toho kterého odvětví v evropských zemích. Za zvýšení kvót se neustále u EU bijou všechny státy. A divil byste se, jak rychle zasáhne EU, pokud byste něco vyráběl efektivně a tudíž levně. Honem rychle Vám napaří dodatečné clo, abyste nenabourával příliš ostatní, a ti Vám nemuseli konkurovat kvalitou a cenou. V malém si Česko něco podobného zažilo, když prodávalo dle názoru EU příliš levnou ocel. EU tehdy přisadilo speciální clo na ocel.

Dále je třeba říci, že v EU budeme povinni zvýšit clo na výrobky nejdoucí z EU. Takže výrobky, které jsem si třeba dříve objednával z USA budou u nás od příštího roku navíc s cca 17% daní, která půjde do velkého vedení EU. Dokonce už i na mnoha webových stránkách nacházím poznámku, že země EU mají ten který program, či produkt dražší, protože vedení EU chce tolik a tolik procent z ceny výrobky.

15624

26.6.2003 11:31

Kde je těch 77 procent?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

... berusko jak jsme to stihli??? protoze nejsme zadny podelany lamy a meli jsme to secteny za 37 minut i s odpecetenim a vysypanim urny na stul. Jinak vysledek byl u nas v okrsku 88% pro 12% proti( okrsek xx Praha 4 - Michle).

15510

30.6.2003 3:20

Kde je těch 77 procent?

Zdenek zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Beru zpet. Ted jsem vlezl do ruriky "Ve zkratce", a po me reakci na predchozi dotaz, respektive po vlozeni prispevku, se tento objevil v zapeti potom. Ale to jde asi jen v tehle rubrice, nevim proc to nejde i v te hlavni?[zmaten]

15659

30.6.2003 12:38

RE: Kde je těch 77 procent?

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 15659

Ve zkratce...
...to nie je cenzurované. Ale pssst! Nehovorte to nikomu. [mrknutí jedním okem]

15675

30.6.2003 17:31

RE: Kde je těch 77 procent?

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 15675

Už dlouho přemýšlím o tom, že bych navrhl abychom přenesli veškerou diskuzi tam. Asi budu znovu označen za škudce, ale zajímala by mě reakce editora. Asi by tam zakázal komentáře. [smích]

15678

30.6.2003 12:35

Ako overiť, ako dlho trvo moderátorvi postnutie...

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Cenzurovat, anebo prebrat si to mohou ctenari sami. A nemyslim, ze by s tim meli v NP nejake problemy. To, ze si redaktor vybira a rediguje clanky a prispevky dle sve vule, je samozrejme a pochopitelne, ale mam za to, ze diskuze a reakce na ne, by mela byt volna. I s temi ruznymi invektivami a bukolickymi nazvy. Me v zadnem pripade neurazi nekdo, kdo se schovava za nejaky nickname, anonym, nebo nekdo jehoz pravopis je na 4-. Kdyz o mne nekdo chce napsat, ze jsem vul, tak at si to napise, ja mu to vyvracet nebudu, ale ocekavam, ze k tomu bude mit dostatecny duvod, a pokud mi ho sdeli, muzeme se o tom dohadovat, k cemuz je, taky castecne, tady ta stranka. Snad bude jeste lepsi orientace mezi diskutujicimi, ne ze by nebyla, ale mnoho lidi se radsi vyjadruje tak, jak jim zobak narost. Ja bych se za to moc primlouval, prilit trosku oleje, do toho coudiciho ohynku...
-------------------------------------------------------------------
...iste, s týmto sa dá jedine súhlasiť. Ale otázka skôr viedla k tomu, ako sa dá zistiť, že napríklad Pán Nohejl má niečo uverejnené okamžite a niekto to má uverejnené neskôr (vždy). Pretože môžme predpokladať, že to moderátor robí ručne a tak to musí niekedy aj čítať. Takže je možné sa náhodou trafiť do načítavacej sekvencie moderátora a vtedy je článok hneď postnutý, alebo hneď vyradený. (Okrem tej vínimky, že by niekto mal privilégium a automaticky by jeho nick obchádzal cenzúru. Potom by sa to ľahko dalo zneužiť tým, že by sa postovali príspevky všetky pod jedným nickom. Chvíľu by bol bordel a potom by sa zas prešlo na manuál.) Postovanie podľa IP by nemuselo byť praktické, preotže ľudia s DUN (Dial-Up Networking) majú dynamické prideľovanie IP, takže by to muselo byť stanovené na rozsah, takže zneužiť by to išlo v rámci rozsahu.
Čo som sa vlastne pýtal?
...aha, na základe čoho vieme, že napríklad pán Robert Nohejl má všetko postnuté ihneď?

15674

1.7.2003 22:38

Kde je těch 77 procent?

Aja-vterka 66.?.?.?

Vyse svobody je zavisla na penezence.

..a ja,skoro-idealista,musim s vami,pane Valtre,souhlasit.
Takze nam zbyva to,o cem jsme tu uz kdysi mluvili-osobni svoboda.A pak ze je svoboda nedelitelna a jenom jedna. [mrknutí jedním okem]
P.S.Premyslela jsem o tom,kdybych byla v Cesku a mela narok hlasovat v referendu,jak bych se asi rozhodla.....

15742

2.7.2003 0:37

RE: Kde je těch 77 procent?

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 15742

P.S.Premyslela jsem o tom, kdybych byla v Cesku a mela narok hlasovat v referendu,jak bych se asi rozhodla.....

Aja-vterka -- 66...*

Mila pani Ajo, to by bylo uplne jedno, jak jste si precetla pris-
spevky zde na Zvedavci, Ceska vlada, ktera leze do zadku zapadnimu imperialismu ovladanem celosvetovym zidovstvem
to vsechno nakonec svidlerskou manipulaci prevedla na svoji
stranu a vyhrala. Ani obrovska sila slavne komunisticke strany
pod vedenim soudruha Grebenicka nic nezmohla. Cesky lid
bude trpet, "hyn sa ukaze", to uz rikal Kozina a pan Peliska.

15743

Příspěvků: 78

24.06. 07:51 milo  Kde je těch 77 procent?
26.06. 00:42 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 03:19 Peleška Milan  RE: Kde je těch 77 procent?
24.06. 08:08 Spiteful Evilman  Kde je těch 77 procent?
24.06. 08:34 Vladimír  Kde je těch 77 procent?
24.06. 17:11  RE: Kde je těch 77 procent?
24.06. 23:02 Petr Rehak  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 04:31 Mikin  RE: Kde je teˇch 77 procent?
26.06. 01:54 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je teˇch 77 procent?
24.06. 09:08 Chose  Kde je těch 77 procent?
24.06. 09:12 zcp  Kde je těch 77 procent?
24.06. 09:35 Vasek  Kratka poznamka
24.06. 10:24 Robert Nohejl  Kde je těch 77 procent?
24.06. 11:24 milo  RE: Kde je těch 77 procent?
24.06. 11:56 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
24.06. 12:13 Miloslav Ponkrác  Kde je těch 77 procent?
25.06. 12:39 milo  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 16:34 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 16:49 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 11:59 milo  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 16:24 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 08:14 milo  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 15:26 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 05:08 Mikin  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 08:17 milo  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 08:25 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 08:40 milo  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 15:06 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je teˇch 77 procent?
30.06. 00:33 Trotl Murt  RE: Kde je teˇch 77 procent?
30.06. 02:53 Zdenek  RE: Kde je teˇch 77 procent?
30.06. 08:57 milo  RE: Kde je teˇch 77 procent?
24.06. 12:41 ladA  Kde je těch 77 procent?
24.06. 12:51 Luďa  Kde je těch 77 procent?
24.06. 12:53 Peleška Milan  Kde je těch 77 procent?
24.06. 13:03 Be  Kde je těch 77 procent?
24.06. 18:14 Jan Jansky  RE: Kde je těch 77 procent?
24.06. 13:10 Be  Kde je těch 77 procent?
24.06. 16:58 Tomáš Malý  Kde je těch 77 procent?
24.06. 17:19 mateji  Kde je těch 77 procent?
25.06. 09:01 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 02:46 Robert Nohejl  Kde je těch 77 procent?
25.06. 07:56 kokesh  Kde je těch 77 procent?
25.06. 17:23 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 20:26 agent  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 23:53 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 01:28 agent  RE: Kde je těch 77 procent?
25.06. 20:07 Grovik  Kde je těch 77 procent?
26.06. 04:28 Mikin  RE: Kde je teˇch 77 procent?
25.06. 22:07 Dancan  Kde je těch 77 procent?
26.06. 01:47 agent  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 05:30 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 09:02 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 01:15 Aja-vterka  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 02:11 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 14:12 Aja-vterka  RE: Kde je těch 77 procent?
27.06. 16:01 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?
26.06. 01:01 stefan  Kde je těch 77 procent?
26.06. 04:39 Mikin  RE: Kde je teˇch 77 procent?
26.06. 15:40 stefan  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 00:05 zdenek  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 15:14 stefan  RE: Kde je teˇch 77 procent?
28.06. 00:55 zdenek  RE: Kde je teˇch 77 procent?
28.06. 16:55 stefan  RE: Kde je teˇch 77 procent?
28.06. 19:01 Aja-vterka  RE: Kde je teˇch 77 procent?
29.06. 17:50 stefan  RE: Kde je teˇch 77 procent?
28.06. 21:36 zdenek  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 03:28 Mikin  RE: Kde je teˇch 77 procent?
27.06. 15:17 stefan  RE: Kde je teˇch 77 procent?
28.06. 09:46 Tomas Marny  RE: Kde je teˇch 77 procent?
28.06. 16:59 stefan  RE: Kde je teˇch 77 procent?
29.06. 12:19 Miloslav Ponkrác  RE: Kde je teˇch 77 procent?
26.06. 11:31  Kde je těch 77 procent?
30.06. 03:20 Zdenek  Kde je těch 77 procent?
30.06. 12:38 Trotl Murt  RE: Kde je těch 77 procent?
30.06. 17:31 milo  RE: Kde je těch 77 procent?
30.06. 12:35 Trotl Murt  Ako overiť, ako dlho trvo moderátorvi postnutie...
01.07. 22:38 Aja-vterka  Kde je těch 77 procent?
02.07. 00:37 mateji  RE: Kde je těch 77 procent?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

17

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 35 čtenářů částkou 5 881 korun, což je 17 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policie prověřuje, zda pokuřující z Českých lvů neporušili opatření08.03.21 17:35 Česká republika 3

Zážitek z návštěvy ČR08.03.21 15:57 Česká republika 0

V Rakousku je prošetřováno úmrtí a plicní embólie po vakcíně od Astra Zenecy07.03.21 20:19 Rakousko 1

V Praze se demonstruje, vystrašený režim vrací autobusy s demonstranty a blokuje vstup na Staromák07.03.21 14:32 Česká republika 5

Bývalý prezident V.Klaus se už z koronaviru uzdravil06.03.21 12:32 Česká republika 3

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 3

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 3

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 2

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 3

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
22,30 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
30,79 Kč
Kanadský dolar
17,59 Kč
Australský dolar
17,06 Kč
Švýcarský frank
23,83 Kč
100 japonských jenů
20,47 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 457,26 Kč
1 unce stříbra
561,02 Kč
Bitcoin
1 131 148,74 Kč

Poslední aktualizace: 8.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 850