Diskuze k článku

Devizové swapy v současném světě, vznik globálního devizového kartelu (I)

Příspěvků 15

20.9.2014 6:30

Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vložený obrázek

Tady jsou lide,kteri na nejaky ten dolar nehledi,nebot maji lidi,na to,aby jim bohatstvi hlidali,ale i rozmnozovali,jak rikal Roschilld,dejte mi kontrolu penez a mne nezajima,kdo je u vlady.
Jiny vyznacny muz Ameriky rekl,ze se neboji tolik nepratel Ameriky,jako bank!
Jsou zde mezi nami lide,jez ziji naprosto jinym zivotem nez my,navic ,jsou svym postavenim zcela isolovany od normalniho obcana.Moc penez jim dela nedotknutelnost,navic, jsou to oni jez delaji"nas den".Pokud je jim "ublizovano", tak,vzdy se dopatraji sveho odskodneni v nekolika nulovych cisel,svym zpusobem,jsou zde ,jako navstevnici v kosmu.
Politici nemaji penize na vyplaceni penzi,ale,maji plno penez na vedeni valek,i,kdyz jsou zcela financne zrujnovany.

What is amazing about this case is the amount of money involved, totaling $9.5 trillion US dollars, in fact the entire GNP of the United States for several years.
Sundquist and Songstad, wanted $30 billion out of the proceeds to pay themselves along with Congress, the US Treasury Department, five Supreme Court justices and two former US presidents.
Thursday, September 18th, 2014 | Posted by Gordon Duff Ex-US Officials Demanded a 30 Billion Dollar Bribe
Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on pinterest_shareMore Sharing Services204

Vložený obrázek
Ex-US Officials Demanded a 30 Billion Dollar Bribe
…Shadow Government*

Zde je ta prava vlada USA.

This conspiracy involves, at its heart, politicians who have long advocated cuts in public health and education, in veterans benefits, lowering of wages, infringement of individual rights while supporting America’s wars.

These are also politicians at the heart of the Israel lobby in Washington. According to the Jewish Virtual Library, Governor Sundquist is a close friend of Israel:

“- 1996: Gov. Don Sundquist signed the Tennessee-Israel Cooperation Agreement to promote cooperation between the two countries in trade, arts, culture, education, tourism and university/industry alliances.”

317752

21.9.2014 5:43

RE: Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 317752

Jeden clovek,dnes,uz muzemit tolik penez,ze vlastne muze zkoupit celou planetu a nebo ma tolik penez,ze uz neni tady uz nic,coby se dalo zkoupit navic.
Tento financni aristokrat zmeni lidskou populaci v moha narodech,jako,trochu rozdilni otroci,k jeho potrebe.Takze moderni otroctvi bude tim poslednim,jak rekl rozumny muz,ze,demokracie je poslednim stupinkem k totalitni vlade.Ten,nejbohatsi matematickou radou se stava kazdym dnem vic bohatsi,takze,jeho prijem penez nema uz konce.
The Rothschilds are the planet’s wealthiest clan, worth an estimated $100 trillion. They control Royal Dutch/Shell, BP, Anglo-American, BHP Billiton, Rio Tinto, Bank of America and scores of other global corporations and banks. They are the largest shareholders in the Bank of England, the Federal Reserve and most every private central bank in the world. They needed a footprint in the Middle East to protect their new oil concessions, which they procured through Four Horsemen fronts like the Iranian Consortium, Iraqi Petroleum Company and Saudi ARAMCO.
Rothschild’s Shell and BP formed these cartels with the Rockefeller half of the Four Horsemen- Exxon Mobil and Chevron Texaco.

Ruzni mravokarci se muzou vycpat se svym antisemitismem,kdyz svet se stane majetkem prave toho jednoho,co pochazi z klanu ublizovanych a vyhraneji si pravo na cokoliv a napomocnych sluhu budou mit tolik,ze pro ne bude stacit hnout prstem a ten pohybse stane totalnim zakonem nad otroky,ovsem,uz bez jakekoliv kritiky.
Jako, takovy vladce,bude urcovat,takove zakony,aby byla plna kontrola nad populaci,coz se projevuje uz dnes,s tak zvanym depopulacnim programem,Ebola-AIDS,ockovani a jine.
Se svobodou jedince,spolecnosti bude pohrbena i pravda, svoji svobodu lide vymeni,za tak zvanou bezpecnost,strach se zmocni lidi.Pravda bude jedna a to toho,kdo bude nejbohatsi a bude vladnout.
Pravda bolí, protože nenadbíhá a nepochlebuje! Skutečná Pravda totiž zraňuje naší pýchu a domýšlivost, naše chyby a slabosti, náš egoizmus a ješitnost i naši hrdost na takzvané poznání. Pro toho, kdo nechce být rušený a znepokojovaný ve svém příjemném, ale bohužel smrtelném duchovním spánku, pro toho Pravda není!
In the Congressional Record, published by the United States Government Printing Office, Proceedings of the House, 1957, page 8559, you will find the documentation of the Communist plan for using the Negroes to achieve a Communist victory in America. In column one, on page 8559, you will find the following:
"Israel Cohen, a leading Communist in England, in his A Racial Program For the Twentieth Century, wrote:
'We must realize that our Party's most powerful weapon is racial tension. By propounding into the consciousness of the dark races that for centuries they have been oppressed by the whites, we can mould them to the program of the Communist Party. In America, we will aim for subtle victory. While inflaming the Negro minority against the whites, we will instill into the whites a guilt complex for their exploitation of the Negroes. We will aid the Negroes to rise t...Automaticky kráceno

317783

21.9.2014 6:41

RE: Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.

zuctovani 78.?.?.?

Reakce na 317783

"se stava kazdym dnem vic bohatsi" - Jenže bohatství neroste emitací peněz, ale kontrolovanou reálnou produktivitou.
Přičemž investovat by se mělo z úspor.

Ale k tomu, aby mohli být stále "bohatší" musejí také stále do oběhu pouštět monopolní peníze - ty s sebou strhávají činorodost a oni pak vysají více reálné moci než do toho napumpovali..a tak stále dokola.
Většina lidí na konci "ekonomické hierarchie" funguje jenom jako "průtokáče"
(viz. komentáře z lidu: "Taky si připadám jen jako prostředník mezi zaměstnavatelem a bankou.Co dostanu to odevzdám [pláč]"
"Díky nikdy nekončícímu zdražování a stále stejného příjmu, mají lidé po zaplacení toho co musí čím dál tím méně peněz na rodinný rozpočet, a bohužel bude hůř a hůř ..."
"Protože normální lidi si na rozdíl od našich VIP politiků a ostatního xindlu všimnou že z účtu odejdou peníze za nájem a ostatní věci. Kdybych měla jejich plat za to h... co dělají tak by mě to netrápilo."
"Zákony pro šmejdy a parazity společnosti, vše namířeno proti slušným lidem."
"Prostě ti nahoře nechtějí , aby mezi lidmi byly peníze . Za chvíli nezaplatíme hotovostí ani
rohlík ..." ).

317785

21.9.2014 10:50

RE: Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 317785

"Prostě ti nahoře nechtějí , aby mezi lidmi byly peníze ."

Jedná se o nejspolehlivější způsob, jak lidi prostřednictvím exekucí připravit o jejich nemovitý majetek - nedostatek peněz je pouze prostředkem.

317795

20.9.2014 8:42

Ano

.lak 77.?.?.?

Naučí se kádrovat, učit a nenávidět i trestat producenty hodnot a k tomu jim dopomáhej bůh, konta a karatelé mnohatituloví úžerů a když to nejde jinak tak kvantitativně uvolňují ze zbídačovaných prostředky na ukrouše a to by bylo aby se zdrojů nedokrali, pardon nedobrali. Třeba i na sibiři kam šilhala už krvavá madla že to přeci nemůže patřit domorodcům. [mrknutí jedním okem]

317754

20.9.2014 23:27

Současný kapitalismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

a především jeho elity (největší bankéřské klany,majoritní vlastníci bankéři financovaných nadnárodních korporací a další superboháči, jejich poradci a poskoci v manažerských postech a v silových resortech) jsou tak nenasytní a nebezpeční paraziti,že požírají nejen své hostitele, tedy miliony otroků, ale dokonce i celý systém, který je zplodil.V přírodě parazit hostitele nezabíjí, protože je na něm existenčně závislý. Zatímco dnešní otroci jsou záměrně elitami a jejich institucemi a médii vedeni k nejednotnosti, nezájmu o věci veřejné a k honbě za ubohou zábavou a konzumem,nejlépe na dluh, moderní otrokáři se globálně spojili proti zbytku světa a realizují s ním docela úspěšně své šílené světovládné plány. Krize z let 2007 a 2008 zdaleka neskončila, pouze je odsouvána směrem do budoucnosti a také proto dluhy tzv. vyspělých západních zemí,obcí, firem i jednotlivců rostou přímo dramaticky. Hrozí velmi reálné nebezpečí, že právě západní elitáři uvrhnou svět díky mediálním lžím, intrikám a manipulacím do velké krize a války, protože na nich vždy dosud velmi vydělávali, nesplatitelné dluhy by se smazaly a mocní by posílili svou již tak obrovskou moc. Otroci jsou pro ně něco jako přemnožený hmyz, kterého je už nebezpečně moc. Ve své zahleděnosti do sebe zapomínají mocní světovládci na to, že vítězové příští globální války by nebyli žádní nebo by záviděli poraženým. Hrůzy jako krize, státní převraty a války vznikají jen kvůli soustavné patologické touze výše uvedených elitářů po moci a bohatsví a nejednotnosti, neschopnosti a neochotě zbytku lidstva s takovým systémem jednou provždy skoncovat. Je ztěží uvěřitelné, že v 21. století se nechá více než 7 miliard lidí takto ovládat a manipulovat několika tisíci všehoschopných superboháčů a jejich poradců, kteří se povýšili na bohy a již celé století rozhodují o osudu celých států a lidstva jakoby to byly pouhé šachové figurky.

317778

21.9.2014 0:07

článek je mimo

tmx 95.?.?.?

Článek popisuje měnový swap zcela špatně!

Pro základní info si přečtěte http://en.wikipedia.org/wiki/Swap_%28finance%29#Cu...

Hlavní důvody, proč se používají jsou, jako u ostatních derivátů dva:
1) spekulace - většina obchodů
2) hedging

Troufám si tvrdit, že důvody centrálních bank jsou stejné, možná bysme mohli přidat ještě rozkrádání formou "spekulace" s předem domluveným výsledkem.

Swapy nicméně nepoužívají jen centrální banky - u společností velikosti ČEZu a středních firem import/export je to běžná praxe.

Ve většině přípaů k žádnému "fyzickému" vyrovnání nedochází a strana, co "prohraje" prostě zaplatí rozdíl.

317779

21.9.2014 15:50

RE: článek je mimo

dub 89.?.?.?

Reakce na 317779

plácáte totální kokotiny.

článek popsal swap celkem dobře, až na to, že opomněl zmínit vypořádání úrokového diferenciálu ve formě přirážky ke kurzu u druhé nohy.

to že jsou swapy standardním produktem je v článku zmíněno v komentáři v textu v závorce.

k fyzickému vypořádání musí dojít vždy, neboť jde o skutečnou výměnu dvou měn, a tudíž v první noze se měny přesouvají jedním směrem, v druhé noze zpět, s tím, že se původnímu majiteli výše úročené měny (který ji půjčuje v první noze) vyrovnává úrokový diferenciál ve formě přirážky ke kurzu.

takže si troufáte opravdu velmi[smích]

317797

21.9.2014 16:48

RE: článek je mimo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 317797

Vzdyt jo, to jsou zaklady, ktere musi znat kazdy blby zamestnanec obycejneho Treasury Back Office v bance. /Teprve pak jsou dalsi "nadstavby" v podobe derivatu etc./ [mrknutí jedním okem]

317798

21.9.2014 19:33

RE: článek je mimo

dub 89.?.?.?

Reakce na 317798

článek však mluvil jasně o swapech.
a protože jejich cílem je poskytovat si vzájemně potřebnou livkiditu v požadované měně, dochází ke skutečnému přesunu měn mezi centrálními bankami.

nemluvě o tom, že mi není jasné, proč vymýšlet nějakou "nadstavbu" swapu, když jediný, na co mohu u měn spekulovat je kurz a úrokové sazby.
a tam je dost produktů, než si vymýšlet nějaké hovadiny se swapy, snad s vyjímkou swamption. ale to už není pouze swap, proto se to taky jinak jmenuje...
a ke spekulacím bez pohybu se nejlépe hodí mimo opcí stejně indexy, takže opět - proč do toho tahat nějaký swap?

ono to totiž vypadá, že se daným příspěvkem chtěl nějaký "rozumbrada" blejsknout, aniž by řádně tušil, co mele...

317800

21.9.2014 20:50

RE: článek je mimo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 317800

na získání/poskytnutí likvidity v požadované měně se obvykle používá forex = spotové ochody [smích]

317802

21.9.2014 21:18

RE: článek je mimo

dub 89.?.?.?

Reakce na 317802

á další expert.
se divim, že vůbec existuje něco jako mezibankovní trh depozit a další.

nehledě na to, že centrální banky dělají operace na fx trhu jen pokud chtějí intervenovat, protože likviditu si tisknou sami. pouze u zahraničních měn má tiskařský lis někdo jiný, proto uzavírají ony swapy, kdy si vymění svoji měnu za cizí.

se člověk nestačí divit, kdo všechno si dneska myslí, že rozmumí financím.

317804

21.9.2014 21:46

RE: článek je mimo

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 317804

oni ty experti mají totiž namemorované poučky z VŠ ekonomické apod., proto si myslí, že tomu rozumí...
realita je to, že pro stromy nevidí les, čili netuší, jak a komu to vlastně slouží..

317806

8.6.2017 10:03

RE: článek je mimo

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 101.?.?.?

Reakce na 317779

v dnesni Australii si Australsti obcane nemohou dovolit koupit dum v Sydney bude jim trvat 80 let usetrit lenize na deposit a pote bodou splacet zbytek dluhu 900 000 dalsich 1151 roku jak to nazyvat??? kupci jsou bohati cinane Indove a dalsi verbez z celeho sveta Malbourne, Brisbane a dalai bodou nasledovat
Spekulanti vitezi prodavaci nemovitosti prokazali co hsou za zlocince

358278

22.9.2014 13:05

Upozorňujem dopredu, že o „vysokej ekonomike“ neviem nič!

lubosmat 195.?.?.?

Vypadá to tak, že všetky „prozápadne“ orientované ekonomiky odvíjajú hodnotu „vymeniteľný kurz“ vlastnej meny na množstve nakúpeného „dolárového papiera“, potom vypadajú tie tzv. swapy, alebo lepšie povedané swapové operácie zdanlivo logicky.

Všetko je podriadené hre na peňažno-tovarovú výmenu, kde „dolárový papier“ je svätý grál a ostatné meny sa vzájomne vymieňajú tak, aby sa zabezpečilo fungovanie obchodu a aby globálna výmena tovarov nezlyhala, len na tom, že niekomu chýba tá či oná mena.

Dokonca sa „prozápadné“ ekonomiky nastavili tak, že pokiaľ sa na pult nepoloží „odniekiaľ zvonka“ onen „dolárový papier“ dochádza k zastaveniu chodu ekonomiky. Turista položí na pult v hoteli 100 dolárov a všetko sa rozbehne ...

Raz som si chcel požičať v jednej banke peniaze /mal som tam určitú dobu drobný podnikateľský účet/, dlho som nevedel stráviť, keď mi pracovník poskytujúci úver povedal, že najlepšie ručenie je preukázať banke a vinkulovať prostriedky v cudzej mene na nejakom zahraničnom účte.

Ako človek, ktorý o financiách nevie nič, som prvoplánovo nepochopil načo by som si mal požičiavať, ak by som mal peniaze na nejakom zahraničnom účte?

Vtedy som pravdaže nevedel nič o fungovaní bánk, o nutnosti požičiavania si dolára aby sa vôbec mohlo investovať ...

Všetky ekonomické nástroje bánk, ktoré sa vymýšľajú ako barličky na zarábanie, sú čistými špekuláciami a dobrou cestou, aby sa peniaze dostali do tých naozaj „správnych rúk“.

Drobní vkladatelia sa čudujú čo všetko musia platiť za vedenie svojich účtov, rôzne prevody a operácie, a ako málo sa zhodnocujú ich osobné vklady. Vrcholom ekonomického blaha sú záchrany bánk, kedy sa priamo z rozpočtov štátov /teda z daní/ zachraňujú krachujúce bankové inštitúcie.

Teraz som už zrejme úplne mimo, takže sa ospravedlňujem za Váš čas.

Chcel som len povedať že sa za komplikovanosťou finančných operácií v dnešnom „prozápadnom“ svete zakrýva fakt o krachu samostatnej hospodárskej politiky „prozápadných“ ekonomík a celých hospodárskych spoločenstiev.

317827

Příspěvků: 15

20.09. 06:30 Robert Nohejl  Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.
21.09. 05:43 Robert Nohejl  RE: Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.
21.09. 06:41 zuctovani  RE: Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.
21.09. 10:50  RE: Uz president Eisenhauer poznal a varoval americke obcanstvo o monopolech.
20.09. 08:42 .lak  Ano
20.09. 23:27  Současný kapitalismus
21.09. 00:07 tmx  článek je mimo
21.09. 15:50 dub  RE: článek je mimo
21.09. 16:48  RE: článek je mimo
21.09. 19:33 dub  RE: článek je mimo
21.09. 20:50  RE: článek je mimo
21.09. 21:18 dub  RE: článek je mimo
21.09. 21:46 Zvirak  RE: článek je mimo
08.06. 10:03 lindsay  RE: článek je mimo
22.09. 13:05 lubosmat  Upozorňujem dopredu, že o „vysokej ekonomike“ neviem nič!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 4

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 863