Diskuze k článku

Na pozadí ukrajinského příměří

Příspěvků 74

9.9.2014 9:56

Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Celé to slávne prímerie využili banderovci na preskupenie a vtlačenie sa do pozícii opolčencov bez boja, keďže sa nemohli(piatok a sobota) opolčenci brániť ťažkými zbraňami, tak vlastne sa prerušilo obkľúčenie Mariupola a Prasačenko(žid CIA agent Walcman) mohol navštíviť Mariupol a čo je ešte horšie, banderovci sa vtlačili do oblasti medzi Donetskom a Mariupolom(Novoazovskom) a skoro sa im podarilo oddeliť tieto oblasti(južnú od severnej). Takže to zhrniem, ešte jedno takéto NATO/CIA prímerie a opolčenci to môžu zabaliť!!!

317016

9.9.2014 11:36

RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317016

Pokud nepůjdou na východ budou eliminovat západní a s logikou dejte úředníkovi stůl vzdánosti i u ideí nehrají roli a on už si práci najde je třeba už předpolí v práglu a perspektivně se nóblesní mohou těšit své na kchárlné jednotky a placaté čepice na slavnosti mumraje i ohňovými atrakcemi. [překvapení]

317025

9.9.2014 11:52

RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!

kolokol 89.?.?.?

Reakce na 317016

Zdá se, že nastálá situace dává zapravdu politologovi Jevgenij Fjodorovi v tom, že otěže osvobozeneckého hnutí na Jihovýchodě převzala pátá kolona z Moskvy. Má k tomu zajímavé příspěvky na servru poznavatelnoe.tv.

317026

9.9.2014 20:24

RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!

lubosmat 78.?.?.?

Reakce na 317026

Vláda oligarchov doviedla Ukrajinu (ďalej UA) k občianskej vojne. Potom opozícia – LNR a DNR musí mať prirodzene cieľ nejakým spôsobom obmedziť moc oligarchov.

Centrálna moc UA vyložene visí na šnúrkach od gatí, ako UA tak aj zahraničných oligarchov. Ak dôjde akýmkoľvek spôsobom k urovnaniu konfliktu v rámci súčasného politického usporiadania, bude to pre celú opozíciu totálne fiasko.

1) Waltzmanov mierový plán číslo 1 : odovzdajte zbrane a podriaďte sa armáde Kyjevskej chunty a bandám oligarchov!

2) Waltzmanov mierový plán číslo 2 : bude vám priznaný zvláštny status, odovzdajte zbrane a podriaďte sa armáde Kyjevskej chunty a bandám oligarchov!

3) Bude ešte Waltzmanov mierový plán číslo 3: podriaďte sa „mierovým zborom“ NATO alebo UN, odovzdajte zbrane a podriaďte sa armáde Kyjevskej chunty a bandám oligarchov!

317060

10.9.2014 6:49

RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!

favela 113.?.?.?

Reakce na 317060

Jestlize Walzman Junta ztrati Mariupol, je s nimi definitivni konec. Vi to proto pisti jako krysy...Protoze USA ztratilo vice nez 5 miliard a ziskalo NULA-AND dalsi "mrtve duse" na vyzivu...Euro "ziskalo" taktez dalsi velmi hladove krky na a bude platit alimenty do Ukrajiny po mnoho desitek let,a sankce tez velmi dulezite na zchudnuti do "touzebneho "krachu, NATO ziska miliardy, ale ty se nedaji promenit ve zradlo..ktere je vzdycky nejdriv..Rusko ziskalo Krym a musi jeste dobyt Mariupol !! Rusko je na sankce zvykle jiz od nepameti a jestli si nejakej cinan ted mysli ze doveze neco do Ruska tak je pozde. Pohyboval jsem se mezi temi ,a k Rusku uz miri stovky lodi se vsim potrebnym. Pristavy jsou vzdycky derave a uz za Brezneva vam dovezli treba Rolls-Royce , kdyz jste zaplatil...Zatajeni vracejicich se 800-900 zajatych teroristu junty se povedlo ..Skromne se pripustilo jen okolo 400 dusi...

317086

10.9.2014 12:32

RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!

Croix 178.?.?.?

Reakce na 317026

Ten rozhovor obsahuje hodně důležitých informací, díky za upozornění. I když je delší, pro ty, kdož rozumí rusky, doporučuji trpělivě shlédnout: http://poznavatelnoe.tv/fedorov_2014-09-03

Je jasné, že o další osud Novorossije svádí souboj nejen Rusko s nepřáteli, ale svádí se souboj i mezi Putinovým křídlem a pátou kolonou. Celkové vyznění rozhovoru vychází ovšem mírně optimisticky... Fjodorov věří, že Putin situaci zvládne.

317121

9.9.2014 11:35

Grošovka je Gorlovka

Croix 178.?.?.?

"Grošovka" je samozřejmě "Gorlovka", abych nemátl. Omlouvám se, ale přehlédl jsem v daném případě příliš snaživé hlídání pravopisu ve wordu, které jsem měl zapnuté...

Poznámka editora: Opraveno.

317024

9.9.2014 14:02

Sestřelený Boeing

sidi 93.?.?.?

Pane Stwora nějak se nikde neobjevila úvaha, že systém BUK je vlastně šrapnel, který střepinami zlikviduje letadlo. Když se podíváte na snímky trosek letadla, nikde nejsou díry po střepinách až na pilotní kabinu, která je jako řešeto. To spíš vypadá na kulomet. Třeba tuhle úvahu někdo rozpracuje. [smích]

317033

9.9.2014 16:42

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 317033

Som človek, ktorý pri filtrovaní informácií dostáva až mentálny blok k alogickým bludom, priznám sa , že často ich obsah ani nedočítam do konca.

Nebudem hovoriť o nejakých 100% faktoch či technických parametroch, ktoré som sa dozvedel od neviem akého profesionálneho zdroja, všetci prítomní na diskusii s najväčšou pravdepodobnosťou nevideli nehodu a ani neboli na mieste nehody v čase jej vzniku, teda všetci do jedného máme informácie z druhej až n-tej ruky.

Čo nás vlastne ovplyvňuje prikláňať sa k tomu, či onému výkladu?

Prečo chceme veriť tej či onej strane?

Skúsme si dať otázku, čo je nelogické vo vzťahu ku katastrofe na ukrajinskej strane (ďalej UA) a čo na strane separatistov?

1) Odklonenie, a zníženie výšky letu MH-17 UA dispečermi nad zónu bojov...
2) Utajenie záznamov o komunikácii lietadla a pozemných dispečerov UA z letovej prevádzky tesne pred pádom lietadla...
3) Rozmiestnenie jednotiek protivzdušnej obrany UA v inkriminovanom priestore, hoci separatisti žiadnymi bojovými alebo bezpilotnými lietadlami nedisponujú ...
4) Neprestávajúce bombardovanie 40 km zóny dopadu trosiek lietadla UA stranou, takže nájsť nejakú tú vysoko-energetickú črepinu z vybuchnutej munície v troskách lietadla dnes už nie je žiadny problém ...

Skúsim nájsť niečo nelogické aj na strane separatistov:

1) Podozrivé vyhlásenia o zlom stave tiel niektorých pasažierov po páde lietadla (známky rozkladu), podnecovanie konšpiračných teórií ...

Neviem, ale inú vec, ktorá by mi naozaj prekážala som nenašiel, takže prosím skúste aspoň vyrovnať momentálne skóre 4:1 v neprospech UA.

Nateraz mi neostáva, len veriť, že za touto katastrofou s najväčšou pravdepodobnosťou stojí UA a bábkoherec USA.

317040

9.9.2014 18:09

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

Dobrý den 46.?.?.?

Reakce na 317040

Na otázku
Čo nás vlastne ovplyvňuje prikláňať sa k tomu, či onému výkladu?
jste si vlastně částečně odpověděl, i když otázkou
Prečo chceme veriť tej či onej strane?
Takže, víra překonává pochybnosti, pane lubosmat a "neostáva, len veriť", jak jste zmínil.
Totiž je to jen a jen víra, co rozhodne o pravdě. A nikdy nenajdete dva svědky, co popíšou událost stejně, pokud tomu tak je, tak již byli ovlivněni něčím, co sjednotilo jejich postoje, tedy byli manipulováni přímo, nebo nepřímo.
Takže počítejte s tím, že přebíráte info, které z nějakého důvodu přebírat chcete a naopak vyhýbáte se tomu, co Vám neladí. Je to ve Vašem nastavení, od kterého se pak odvíjí preference hodnot (co považujete za dobré / špatné), a tedy čemu chcete věřit. Z toho pak nakonec vznikne ta pravda.
Takže když píšete Som človek, ktorý pri filtrovaní informácií dostáva až mentálny blok k alogickým bludom, priznám sa , že často ich obsah ani nedočítam do konca. , mějte na paměti, že "logika" a "pravda" se odehrává především ve Vás, takže rozeberete vnějšek a složíte si ho podle své logiky, z čehož vám vyjde pravda, takže co člověk, to pravda. Například pro někoho je zcela a naprosto logické, že Ježíš se narodil panně, protože jinak by ani nemohl být božím synem, a těžko by mohl být vzkříšen a vystoupán na nebesa. Potom mu dává i smysl to, že v kalichu je jeho krev a oplatek je jeho tělo.
Chápete?
Takže máte nějaký obrázek,
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/07/22/article-...
http://rack.0.mshcdn.com/media/ZgkyMDE0LzA3LzIxLzJ...
který si žádá příběh. A tak dostanete příběh (a ne jeden). Objeví se například i příběh o stíhačce a jejím kanónu, který "zní dobře". Dobře vždy z nějakého důvodu, což tkví právě v tom přednastavení. K tomu si pak vyhledáte podpůrné informace, tedy příběhy, které Vám dají smysl - začnou Vám logicky zapadat, čímž vzniká i pravda o letu MH17, což ale zase není nic jiného, než příběh, kterému jste uvěřil. S tímto příběhem, pak můžete jít do světa a hledat jiné spřízněné duše, abyste se navzájem posílili. [mrknutí jedním okem]

317050

10.9.2014 17:02

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 317050

Ačkoliv je tato úvaha správná, ano nejprve si vytváříme úsudek a pak podle něj přetváříme realitu, tak přesto mám dvě poznámky.

1) Realita se děje jen jedním jediným způsobem. Ačkoliv může být později vykládána více způsoby a vnímána jakkoliv. Tak děj se v čase odehrává vždy jen jedním možným způsobem. (Když vystřelíte z pušky a zabijete jelena, odehrála se právě tato PRAVDA) Pravdou je že jste zastřelil jelena. M"žeme pak vést diskusi, co bylo příčinou, kdo byl útočník a kdo obětí, kdo jednal správně a kdo špatně, to jsou všechno už citově zabarvené okolnosti, ale pravda je JEDINÁ - jelen byl zastřelen puškou kterou jste držel vy. Tento příběh může být vyprávěn deseti lidmi, a třeba žádný s nich se nemusí shodovat s realitou, ale určitě se některé z nich budou realitě blížit a některé vzdalovat. A jeden z nich bude realitě nejblíže.

2) ten druhý bod jsem už zapomněl, nevadí,.. jde o to, že díky tomu že se smíříme s tím, že pravda a logika jsou subjektivní a nelze se nikdy dohledat objektivní pravdy, tak otázkou je, kdo z toho těží a kdo z toho má užitek. Protože objektivní pravda existuje. Když se vrátíš strojem času do onoho incidentu, uvidíš jen jeden jediný možný způsob, který se odehraje. A to je PRAVDA.


Subjektivní deformování reality našim vlastním pozorováním bych tu už netahal. Protože pak můžeme popřít celý svět a celou realitu i s hostorii a jediná otázka bude znít - k čemu nám to asi bude?

317145

10.9.2014 22:34

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

Dobrý den 46.?.?.?

Reakce na 317145

Moje úvaha je buď správná, nebo je to jak říkáš, že je "jen jeden jediný možný způsob, který se odehraje. A to je PRAVDA".
Tvoje úvaha s jelenem vychází z opačné filozofie. Je tu předpoklad něčeho již daného, "někdo vystřelil a zabil jelena", jenže tu chybí ona zkušenost. Trefil jsem? Zabil jsem? Byl to můj výstřel, co ho zabilo? Vždy je tu jen určitý stupeň pravděpodobnosti, a tím jsem zpátky na začátku. Pokud neuvěřím - ano, střelil jsem a zabil, a pokud mi to neuvěří ani okolí, pak je taková vnější pravda v říši neexistence. Je k ničemu.

317183

11.9.2014 22:31

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

LK 85.?.?.?

Reakce na 317040

K těm mrtvým se známkami rozkladu bych měl nějaké doplňující informace:

http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2014/08/mrtve-...

http://www.kontrtube.ru/videos/3476/trupy-na-meste...

317274

12.9.2014 7:01

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

favela 113.?.?.?

Reakce na 317040

Ve vsech tech siroko-dalekych uvahach , je nezbytne premyslet predevsim o tom kdo stoji v pozadi!!! Napr. jako celeho 9/11 podobneho tyjatru..Jsou to "odbornici" typu " ZADNYM LETADLEM ZBORENY BARAK c 7 "!!! A dalsich "zazraku"..? A za nimi podobne akce objednavajici elity !!!...Videli jsme na priklad na hasicich ,neclenech elity jak utikaji do obou vezaku zachranovat koho a co se da i majetek Silverstaina ktery se varovan a v dusledku se " nejak nekonal" jako clen elity a jejich obeti ve prospech vsech... A Mayora NEW YORKU Gulianiho /clena elity/, jak prcha a prcha z mista cinu zachranujici v prvni rade sam sebe/parasita tak snando poznas/...Ti svedkove co videli pravdu /Carlos/ byli bez prodleni odstraneni z medii prozatim, tedy bleskova akce "hlidacu" pripravenych v takovem pripade /a ve velkem mnozstvi jinych /zasahnout proti zjevne pravde......

317287

9.9.2014 19:17

RE: Sestřelený Boeing

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 317033

Mám dojem, že BUK má předfragmentovanou hlavici, respektive naplněnou čímsi jako ocelové kuličky. Funguje tak trochu jako velká a výkonná brokovnice s velkým rozptylem. Taky ta hlavice váží více jak půl metráku. Takže by to odpovídalo docela dobře tomu poškození. A prakticky jedna exploze může tu kabinu včetně přístrojů zničit ve zlomku vteřiny. Takže piloti už ani nepípnou.

Nálet SU 25 by byl velmi obtížný, má to sice potřebný dostup kolem 10-12 Km, ale není to běžná výška ve které operují a nemají tam pak ani dostatečnou rychlost (ten cíl by jim, pokud by nebyl zničen na první zásah, prostě uletěl). Ukrajinští piloti by to asi nezvládli, nemají na to.

A ten nálet by nejspíše nezpůsobil smrt obou pilotů a likvidaci přístrojů tak rychle aniž by něco řekli, vykřikli, či podobně, letadla by si navíc asi všimli, podle poškození kabiny by mělo útočit zepředu. Rakety ne, tak už v tom okamžiku letí setrvačností, nemá kouřovou stopu a je proti letadlu poměrně malá. Navíc má rychlost několikrát vyšší než to letadlo (3 Machy), což je asi kilometr za vteřinu.

Pro zajímavost rychlost kulky z revolveru je jen kolem Machu a rychlost BUKu dosahují jen některé z pušek.

Byl to asi skutečně BUK. Otázka je čí a proč. A to se spíše nedozvíme.

317057

10.9.2014 11:19

RE: Sestřelený Boeing

Dobrý den 46.?.?.?

Reakce na 317057

Nálet SU 25 by byl velmi obtížný
Řekl bych, že téměř tak obtížný, jako porod božího syna neposkvrněnou matkou a uvážíme-li, že v něm byl banderovec s kalašnikovem, tak možná ještě obtížnější.

317113

10.9.2014 15:11

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 317113

Nebo tam byl polak v Su-29
http://english.pravda.ru/world/ussr/13-08-2014/128...

Su-25 a Su-29 pry na radaru vypadaji prakticky stejne

317136

10.9.2014 20:42

RE: Sestřelený Boeing

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 317136

Su 29 je akrobatické letadélko, to jste asi myslel Mig 29. Nicméně i ten má buď kanon se 150 ti střelami, nebo několik typů raket vzduch-vzduch, které bývají spíše naváděné na teplo a tedy zasáhnou motory. Uváděné poškození s tím neuděláte.

Nicméně Mig by jistě dokázal vyletět i mnohem výše, je výrazně rychlejší a určitě by s plnou výzbrojí ten Boeing snadno k zemi poslal. Nejsem ale přesvědčen, že "to má stejný radarový odraz" a že by to nebylo možno rozlišit. Mám za to, že když bude na radaru letadlo vypadající jako SU 25 a letící v 11 ti km rychlostí 2 Machy, tak to obsluze dojde, že to není možné. Nehledě na to, že to asi ten radar řekne sám.

317174

9.9.2014 23:13

RE: Sestřelený Boeing

arbed 193.?.?.?

Reakce na 317033

Když střepina granátu, který vybuchne poblíž letadla prolétne dvojitým plechem kokpitu letadla, tak pouze stěží ohne vnější plech ven a vnitřní dovnitř. Pokud však ve shodném místě vybuchne střela 30mm kanonu ......? Viz foto http://admin.podnety.cz/pictures/20140208135524-20...
[zmaten]

317072

10.9.2014 10:17

RE: Sestřelený Boeing

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 317072

Na ilustráciu, v odkaze vyobrazený kus poškodeného plechu skutočne pripomína kalašnikovom rozsrtrieľaný papierový terč, ktorý občas nosieva kamoška z ostrých strelieb.

317106

10.9.2014 10:57

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317106

Myslíte, že ten let sundal nějaký banderovec kalašnikovem?

317110

10.9.2014 11:22

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 317110

Čistě teoreticky když je možné že neukáznění piloti kouřili v nadzvuku tak si vyzkoušeli obtékání trupu že krabičku sirek to z křídla nesfouklo a jak ji tam dostali, no přeci poodevřeným příklopem a kalašnikova by tedy povstalec hypoteticky použít mohl. [chechtot] Zhola nemožné, ale asi jo i když zmíněnému letadlu asi nedovolila výška tak by tam možná dostřelil ale nadzvuk ten drak asi neměl. [mrknutí jedním okem] Nicméně hovadiny je schopný dělat kde kdo. [oči v sloup]

317114

10.9.2014 15:15

RE: Sestřelený Boeing

lubosmat 195.?.?.?

Reakce na 317110

[smích])) vysvetlím - pomerne to vypadá tak, že tie diery v plechu od 30 mm kanóna, vypadajú podobne ako diery v papieri od kalašnikova 7,62 mm. Ten plech vypadá naozaj ako rozstrieľaný.

Kalašnikov je síce dobrá zbraň, ale dá sa s ňou ťažko trafiť aj vrtuľník vo vzduchu na mieste vo vzdialenosti cca 500m.

PS: Ospravedlňujem sa za zle vysvetlený príklad, vtip by to bol dobrý.

317137

10.9.2014 16:47

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317137

Zkušený banderovec by se svou po léta hýčkanou a dobře olejovanou sturmgewehr 44 nejspíš neminul. Vaše kámoška tedy asi ano, měla by si možná vzít do ruky raději samopal vz.58, který je podstatně kvalitnější zbraní než ak-47, pak by snad trefila i ten vrtulník. [mrknutí jedním okem]
Ale měl jste někdy v ruce 30 mm náboj? Zdrcující většina lidí nemá potuchu, co si pod tím vůbec představit, a tak asi proto dumá nad papírovým terčem.

317140

10.9.2014 17:56

RE: Sestřelený Boeing

arbed 193.?.?.?

Reakce na 317140

V r. 1945 jsem si osahal plechy sestřeléného Messeschita, Lavočky i Liberátora, 20 roků jsem sloužil v armádě, takže o zbraních a munici cosi vím[smích]

317151

10.9.2014 19:08

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 317140

samopal vz.58, který je podstatně kvalitnější zbraní než ak-47 [překvapení]
Jste soudný nebo jen další papírový vlastenec? Ach jo.

317157

10.9.2014 20:30

RE: Sestřelený Boeing

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 317157

[překvapení] Taky by mě zajímalo,podle čeho je Sa58 lepší,než AK47....
Hodně lidí to tvrdí,aniž by obě ty věci měli možnost prakticky porovnat.
Když jsem před lety mluvil z dnes již zesnulým konstruktérem Sa58 ing.Jiřím Čermákem,na otázku,jak by dnes udělal"osmapadesátku", mi odpověděl:
"jako AK,jen bych tam zakomponoval střeleckou pohotovost...."

317173

10.9.2014 22:19

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317173

Hodně lidí to tvrdí,aniž by obě ty věci měli možnost prakticky porovnat.
No právě, pane Robot, ten Čermák to úplně zbabral, břídil jeden. Ostatně kdo by nedal přednost něčemu, co vyvinuli sovětští vědci. To ani nemůže být "papírový vlastenec", ale spíš neuvědomělý živel, nebo nakonec fašíst. Omlouvám se, soudruzi, nejen že sovětský výrobek nebyl těžší, pomalejší, nespolehlivější a nepřesnější, ale hlavně nebyl oportunistický a revizionistický.
Děkuji za pochopení a doufám, že nebudu ze soudružsko-bratrského kolektivu vyloučen.

317182

10.9.2014 23:56

RE: Sestřelený Boeing

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 317182

Hýkáte tu zbytečně,pane 46.?.?.?
To,že to starej Čermák myslel upřímně,potvrdil i tím svým posledním syslémem "Lada"....
Ve světě plném kašpárků se sklony k hysterii,překypujících ješitností,ve světě,kde "každý lišák chválí svůj ocas" a vnucuje jej všem,jako to nejlepší a jediné řešení,mě Čermák tenkrát převapil.Proto si cením jeho samotného i jeho práce o to víc.
Byl to skvělý odborník a slušný člověk, kterému na rozdíl od Vás nechyběla pokora a uznání práce druhých.
Ale to je jedno.Oba vzory zbraní,jak Sa58 i AK znali odborníci z oboru i konstruktéři zbraní po celém světě,přesto nikdo "osmapadesátku" nekopíroval,ani v jednotlivých jejích detailech,zato AK kopíroval "každej,kdo měl do prdele díru".
A to od rozvojových zemí až po např.švýcarský Sig.Sauer.....
To ovšem neznamená,že by "osmapadesátka" byla špatná,...hlediska rozhodující o volbě vzoru jsou i jiná,než pouhá zdařilost konstrukce.
O technických parametrech a konstrukčních finesách obou rozdílných systémů si můžeme popovídat až Vás ta vlastenecká křeč přejde... [velký smích]

317187

11.9.2014 8:15

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317187

To jste napsal krásně, je to takový opravdový lidský příběh. Škoda jen, že jste, jistě ze skromnosti, ještě utajil, s čím se vám svěřil soudruh Kalašnikov. Avšak nyní jsem prohlédl a co se zdálo být zápory, byly vlastně přednosti sovětského typu a já propadl jen sebeklamu, protože jsem nebyl dostatečně uvědomělý. Prosím odpusťe, že z toho hýkám, Emile. [chechtot]

317208

11.9.2014 9:07

RE: Sestřelený Boeing

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 317187

PS pro pana 46.?.?.?:
Přestože jsme se příliš neshodli,Váš záchvěv upřímného vastenectví oceňuji a vážím si jej.....

Když před časem pustili skoro stoletého Michaila Kalašnikova po dlouhodobé hospitalizaci ze špitálu domů,navštívil ho u něj doma Putin s pugétem,setrval s ním několik hodin a na závěr mu popřál pevné zdraví před televizními kamerami...a když vloni,těsně před vánocemi Kalašnikov zemřel,vystrojili mu funus,jak se patří....
Za skonstruování AK47 dostal Kalašnikov kromě metálu ve své době skvělou odměnu 250.000 rublů,za kterou si nechal postavit rodinný dům a koupil dva automobily....

Když ve spěchu a podle slov samotného ing.Čermáka byla ještě úplně "nedodělaná" 58-ka zavedena do výzbroje naší armády,potřásli mu pravicí a dostal taky nějaký metál,který mu po puči jen přitížil.
A když před nějakým rokem zemřel,tuším v 85-ti letech,jeden jeho kamarád navštívil dnes Akademii obrany v Brně(kdysi VAAZ,kde Čermák i vystudoval a potom i přednášel),aby mu při pohřbu pár studentů z "jeho" 58-ky střelilo salvu,byl kompetentním tlustým lampasákem, který "správně pochopil význam listopadové revoluce" poslán doprdele slovy,že "žádnýmu dědkovi,který komunistům konstruoval zbraně k potlačování vlastního národa se střílet salva nebude...."

Jak tomuto národu typické.....není se proto čemu divit,když na "Staromáku" vlaje banderovská vlajka a ministra kultury dělá flanďák z předsednictva Sudetoněmeckého Landsmančaftu etc.... "Bože,jak hluboko jsem klasla.....",řekla by kozatá Laura Antonelliová ze stejnojmenného filmu....pan fohat,jako milovník filmováho plátna,si ji i ten film určitě pamatuje,moc jí to tam tenkrát slušelo.... [velký smích]

317214

11.9.2014 10:08

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317214

Robote, teď vážně, tohle všechno je naprosto irelevantní (včetně vlastenectví). Každý voják, kdyby měl tu možnost a dostal by na výběr z těchto dvou, aniž by věděl cokoliv okolo a nebyl cvok, tak by si vybral český "samopal" z naprosto jednoduchých a praktických důvodů. Je lehčí, je lépe provedený a kompaktnější (tudíž nabírá méně nečistot), lépe se obsluhuje a snadněji se s ním míří, a má lepší pro automat základní parametr - je ve stejné ráži podstatně rychlejší - tudíž má i menší rozptyl při zachování účinnosti. Toť vše, ostatní jsou víceméně jen bláboly. Jinak souhlas, AK-47 byla úspěšná zbraň a měla mraky klonů, ale zase často velice mizerných, to však nic neubírá na její symbolice jako "zbraně lidových osvobozeneckých sil". Důvodem byla i ta jednodušší technologie výroby, která se snadněji reprodukovala i v rozvojovym světě. Jinak na západě ho významněji napodobilo asi jen Finsko, za zmínku snad stojí i Izraelská verze.
Mimochodem, AK-47 vychází z koncepce německé útočné pušky STG 44 a v konstrukčním týmu Kalašnikova byl právě i její německý autor po válce zavlečený do SSSR. Můj názor je ten, že koncept byl rozvíjen vícero týmy v rámci zadání nadiktovaného režimem, Kalašnikov pak posloužil daleko více jen jako "hrdinská figura", tedy předmět propagandy. To bylo pro tu dobu a místo naprosto typické. Naopak zase cokoliv ve východním bloku nebylo z kremelského popudu , muselo těžce bojovat o přežití a mívalo to neradostný osud, případně popel na hlavě či poplivaný hrob(a vz.58 byl českou iniciativou prostě proto, protože tu věděli, že umí lepší zbraň). Tradice se samozřejmě ruší těžko, bohužel především ta špatná, takže mnohý tuzemský geniální konstruktér byl jaksi zapomenut. Ale ani STG 44 nebyla zcela původní, podobný koncept byl použit právě v českých zbrojovkách už před tím, ale i jinde, i proto lze něco najít třeba u Němců či Švýcarů i později, ale to, že by šlo o nějaké modifikace AK-47, tak to je asi hodně přitažené. [smích]

317219

11.9.2014 11:59

RE: Sestřelený Boeing

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 317219

Ano,ano,...pán ráčí být odborník,on čte ty drahé časopisy na křídovém papíře pro pány,kde je tolik hezkých barevných obrázků.No to se hned pozná....
No,k Vaší poznámce, že každý,kdo byl na vojně a měl si vybrat,tak by sáhl po "čermákovi"(jak mu říkám z úcty k autorovi),můžu říct jen to,že je to zcela pochopitelné,neboť ti socialistickou armádou k vlastenectví vychovávaní vojcli,ani AK na vlastní voči neviděli,tak jak by s ním mohli mít vůbec nějakou zkušenost.Co se týče mě,já bych váhal.....,protože tu zkušenost mám a obě ty věci mám v oblibě.
Co se týče té geneze a údajné kopie StG44,tak to je právě jedna z těch pitomostí,kolujících donekonečna v těch výše zmíněných pánských časopisech,na kterých ukájejí svého chtíče zastydlí militaristi s "modrou knížkou...."
Určitě o nějaké ispiraci se dá mluvit,ale rozhodně ne o kopii a to,že by starýmu Michailovi diktoval do péra sám konstrutér Hugo S.,je samozřejmě taky hloupost.
Jediné,co má AK s StG44 společného kromě stejně ohnutého zásobníku je způsob pohonu automatiky odběrem plynů a kohoutkové bicí ústrojí,v té době hojně používané a dostatečně známé a osvědčené.
Způsob uzavření nábojové komory je vždy určující a každé zbrani charteristický a ten je diametrálně odlišný,u AK je rotační závorník a u konkurenta "výkyvný ve vertikální rovině"(jako u např.slavných Holkových kulometů konstruovných už v polovině 20-tých let) ,čili úplně jiný....
Dědek Kalašnikov byl autorem i jiných,dodnes nepřekonaných konstrukcí,jako je třeba kulomet PK,PKT,PKM,samočinné brokovnice na bázi AK atd.Ale Vy máte svůj názor a já,do hlouby duše demokrat,Vám jej přeji a neberu....

Jiná věc je,jak by vypadala 58-ka dnes,kdyby měla možnost před svým uspěchaným zavedením dokončení podle Čermákových představ a dalších zlepšování,jako v případě AK,který prošel za těch 60 let vývojem a řadou vylepšení.Ve finále je AK proto stejně těžký jako Sa58 a "dávkou" střílí dnes přesněji díky fenomenánímu kompenzátoru.
To,že 58-ka střílí rychleji je argument zcela lichý,protože to ubírá na přenosti při aut.režimu střelby a kdyby to dědek Kalašnikov chtěl,tak by nebyl tak blbej,jak si zřejmě myslíte a při těch předělávkách by zkrátil plynový kanál,s ním i píst a taky dráhu závěru(místa je tam dost) a tím by se dostal i s váhou "dolů".Ale zřejmě těch 600-650 ran/min chtěl.....
Spolehlivost 58-ky je limitovaná závorou..,už jsem jich viděl pár prasklých....AK nic takového nemá....

Chudák Čermák se toho nejhoršího dočkal právě nikoli od těch zlejch komunistů,ale až v popřevratové éře,kdy nám teprve bylo předvedeno těmi dnešními lemply a parazity s rukama dozadu,jak se nakládá s tradicemi a fyzickým majetkem,viz.např.Brněnská zbrojovka N.P.,která přežila šest režimů,dvě okupace,dvě světové války,ale závan "pravdy a lá...Automaticky kráceno

317232

11.9.2014 15:28

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317232

Emile, Emile, ty jsi zdatný vypravěč, že ty jsi psal ty cancy i do Obrany lidu a dokonce jim věřil. Ale už to pro tentokrát asi stačilo, z těch verků jsi nikdy ani nevystřelil, že jo (podívej, jestli jsi měl tu modrou, není za co se stydět, dneska je to úplně fuk). Čím delší prodleva mezi střelami, tím delší dráha hlavně, a tím větší rozptyl. Běž si ty dávky někam na střelnici vyzkoušet, osahej si ty zbraně, prohlédni a dej vědět, tentokrát už po pravdě, jak to dopadlo... lidový demokrate [velký smích]

317245

11.9.2014 12:03

RE: Sestřelený Boeing

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 317219

....,ale závan "pravdy a lásky ze Západu" ji zničil i se vším všudy okolo....a proto jsem přesvědčen,že "pláčete na špatném hrobě" a "štěkáte na nesprávný strom"..... [velký smích]

317234

10.9.2014 20:26

RE: Sestřelený Boeing

lubosmat 78.?.?.?

Reakce na 317140

Osobne som strieľal na vojne z KPVT 14,5 mm umiestneného na OT 64. Druhou ranou na vzdialenosť 1,6 km som trafil koľajnicu pod pohybujúcim sa guľometným dvojčaťom a podpálil blízky porast, čím bolo dostrieľané a muselo sa hasiť.

Stále neviete pochopiť porovnanie. Plášť lietadla nie je z ocele, ani pancieru, a pri zasiahnutí projektilmi veľkej ráže sa bude správať podobne ako papier zasiahnutý guľkami z AK-47.

Ak sú tieto projektily tieštivé, tak plášťom preniknú a explodujú niekde v izolácii, alebo na kostre lietadla.

Ak to bol BUK, tak by som rád videl tie guličky, alebo rozmetané častice kovového plášťa protilietadlovej rakety, či majú cca. 30mm, aby narobili blízko vedľa seba implozívne diery.

317172

11.9.2014 11:41

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317172

Přehlédl jsem Vaší reakci... ale podívejte, tahle diskuze stejně nedává valný smysl, nejen že díra po 30 mm HE munici v plášti něčeho, jako je dopravní letadlo, nebude dirka v terči, či cokoliv co tu bylo naznačeno a nebo by se tomu mohlo podobat. Pokud by ten pozorovatel nevypustil příběh o průstřelech a Kreml ho nedoplnil ukrajinským SU-25, patrně by se neobjevilo ani tolik nesmyslných hypotéz, a tady někdo evidentně považoval za nutné, aby naopak tohle nastalo. Můj názor? Prostě tu zcela obyčejně někdo něco zbabral, to je totiž naprosto běžná věc v armádách všeho druhu. Naopak za velkou náhodu lze považovat to, co se armádě povede tak, jak zamýšlela. [mrknutí jedním okem]

317231

11.9.2014 23:06

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 317231

https://www.youtube.com/watch?v=ZoLLDi-M3fk
jedna rana z nemeckého 30mm kanónu Mk108 na Spitfire...

317279

12.9.2014 8:13

RE: Sestřelený Boeing

arbed 193.?.?.?

Reakce na 317279

Přidal jsem odkaz na video o devastujícím účinku jediné střely kanonu 30mm na konstrukci letadla k textu HLÁŠENÍ ze dne 20. 08. 2014 u podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140514082545 a k textu ze dne 09. 09. 2014 u podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140208135524 .

317290

10.9.2014 18:58

RE: Sestřelený Boeing

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 317137

Účinek na cíl je vždy dán konstrukcí střely a pěchotní zbraň v obvyklé ráži,např.zmíněný AK47 by nadělal v tom i vrstveném Al-plechu díry s hladkými okraji vyhnutými dovnitř a to i kdyby střely dopadaly v jiném úhlu,než kolmo...jiné díry by nadělala stejná zbraň,ale v ráži 5,45....a zase jiné spec.munice jako oblíbené střely "průbojně zápalné" a to,co je na tom plechu z obrázku, určitě má nasvědomí "něco většího" a nejspíš typu "OF",neboli tříštivo-trhavé....jedině ony jsou schopny po dopadu na cíl a explozi,něco vyhnout ven....střepina je jen kus "železa s nepravidelnými okraji"a nic ohybat "doproti" nebude,jedině,že by proletěla "durch" kokpitem a vyhla plech směrem ven na druhé straně....Ruská/Sov.běžně používaná munice už od ráže 12,7 je vždy s nějakou aktivní "nádivkou" zvyšující účinek,podle požadovaného účinku na cíl.... [překvapení]

317155

10.9.2014 20:21

RE: Sestřelený Boeing

arbed 193.?.?.?

Reakce na 317155

A právě o tom zde diskutujeme. Po dopadu na dvojitý plech může tříštivo-trhavá střela ten vnější (tlakem exploze) ohnout ven, přičemž část střepin asi potrhá okolí a jiné části pokračují ve směru letu střely.
Tohle by měl někdo "nahrát" k podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20140514082545. (Formulářem HLÁŠENÍ - viz odkaz na ř. 10)

317171

10.9.2014 22:58

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317171

Použít proti civilnímu letu naprosto nevhodné letadlo, a ještě ho vybavit tajnou zbraní, to určitě stojí za vyšetření. Určitě podněcujte, hlaste atd. [smích]

317184

10.9.2014 0:12

RE: Sestřelený Boeing

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 124.?.?.?

Reakce na 317033

Je sest hodin rano a na Australske ABC nejlepsi stanice tady mela redaktorka predsedu komise z Holandska ktery prohlasil ze mh17 bylo zniceno mnoha velmi rycle leticimi objekty. no je to trochu nejasne pro nemyslici , ale je logicke ze to byly kulky ze stihacky.Druhy den po teto masove vrazde nase televize ukazala cast te kabiny,ta byla rostrilena kulkami z kulometu ti kteri byli na vojne si musi pamatovat perfektni prustrely po kulkach z 303 anebo 7.62? presne to same. Buk? Ten samy bulshit jako Pentagon a Boenig 767 naprosty nesmysl nechutna lez.

317075

10.9.2014 4:00

RE: Sestřelený Boeing

steve 70.?.?.?

Reakce na 317075

!! - byl to Putin, je vsude. Policajt si strcil do kapsy 65 deka meho pervitinu, ktery uz si zaplatili havloidni umelci. Prohlasil, ze to umelcum doruci osobne aby ten pervitin zabezpecil pred ruskou invazi ...
Jeste ze ty chlapce z "Pomahat-a-Chranit" mame, bez nich by nas Putin uz davno priKrymoval svymi "zelenymi pajdulaky" ...

317082

10.9.2014 12:09

RE: Sestřelený Boeing

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 317075

To je právě ono "...mnoha velmi rychle letícími projektily..." nezapomeňte, že SU 25 má zásobu nábojů jen 250 kusů pro ten svůj 30mm kanon. ¨Každá ta díra bude jiná, protože každý náboj exploduje trošku jinak.

Navíc protože v té výšce je SUčko pomalejší neželi ten boeing a pilot má co dělat aby tam vylétnul, musí útočit čelně, ze předu a musí zasáhnout na poprvé, druhou šanci nedostane. Musí zasáhnout kabinu, aby umlčel piloty.

Ten pilot je cvičený (pokud vůbec) na střelbu do málo pohyblivých cílů na zemi (tanky, OT atp.) Není cvičený v leteckých soubojích. Navíc je to už dost dlouho co na sebe letadla navzájem střílela, dnes se učí odpalovat rakety.

Musel by to být dokonalý pilot aby se vůbec trefil. A na to aby se trefil ještě mnoha projektily, to by musel být pámbůh.

Naproti tomu z hlavice BUKu vylétne při explozi hejno ocelových kuliček s vysokou rychlostí (Buk cca 1000m za sekundu + proti němu letadlo asi 300m za sekundu a přičti nějakých 600 a více, které vytvoří ta exploze) a jste skoro na 2000m za sekundu. To odpovídá, desítky či stovky stejných průstřelů. A že je vrchní plech odloupnutý ven? Viděli jste někdy jak vypadá vícevrstvý plát do neprůstřelné vesty po zásahu? Tak se mrkněte.

317118

10.9.2014 14:19

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317118

No jo, pan steve má asi pravdu.

317132

10.9.2014 17:17

RE: Sestřelený Boeing

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Reakce na 317118

Ano čelní nálet se zdá nejvhodnější.
Ale nesouhlasím, že je problém se trefit. Střelbu všichni piloti trénují, a i když povětšinou na pozemní cíle, trénink proti vzdušným cílům absolvují také. Skutečně nejsou piloty neschopnými amatéry, jak se nám snažíte vsugerovat.
I po základním výcviku jste schopen trefit rovně letící cíl, který nijak nemanévruje.

I dvou vteřinová souvislá dávka vám udělá z civilního kokpitu řešeto, takže argumentování malým počtem nábojů je taky zcela mimo. A to jsem uvedl jen příklad, ono to Sučko má tu délku střelby jistě větší.

Ale jinak nechci se hádat, jestli to byla střelba z palubních zbraní Sučka, anebo BUK, ale dovedu si klidně představit, že sestřelení bitevníkem je proveditelné. A bez podvěšené výzbroje má Súčko i dostatek výkonu na to, aby provedlo klidně dvakrát zteč z boku, přelet na druhou stranu a opakovaný nálet.

317147

10.9.2014 20:57

RE: Sestřelený Boeing

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 317147

Já taky netvrdím že to možné není, ale zdá se mi to nepravděpodobné. Jistě že budou trénovat ale letadla naposledy nějak masivně bojovala pomocí kulometů či kanonů asi ve Vietnamu. Takže to asi nebude hlavní náplň jejich tréninku. Nesnažím se nikomu nic vsugerovat, to je zbytečná poznámka

Nezapomeňte ale že v té výšce je letadlo asi 4 km nad svým běžným dostupem, což piloti asi běžně netrénují. Sestřelování velkých dopravních letounů také ne. A hlavně ve to v té výšce citelně pomalejší nežli uvažovaný cíl. Z toho plyne víceméně uskutečnit Vámi předpokládané opakované zteče.

Jedině že by jste ho sundal už první dávkou a pak střílel do padajících trosek, ty by byly určitě pomalejší. Což ale postrádá smysl.

Není to prostě letadlo na tento typ úkolu, piloti SU 25 s tímhle nemohou mít valné zkušenosti a pravděpodobnost, že vyřadí první dávkou piloty aby ti ani nezavolali MayDay je méně pravděpodobná, nežli při útoku BUKu. Ten je naproti tomu velmi rychlý a celé to fatální poškození je v půlsekundě. Piloti ho ani neuvidí, výška mu určitě problémy nedělá.

Ale je fakt, že já jsem tam přímo nebyl, že... [mrknutí jedním okem]

317177

10.9.2014 6:36

Spachat sebevrazdu..

favela 113.?.?.?

Reakce na 317033

Letadlo se rozhodlo a "hodit" to na toho kdo je treba...Jine vysvetleni neni ani pravdepodobne ale vazne .Ze cerne skrinky nerikaji zhola NIC vubec neprekvapuje,zalezi v cich rukach jsou,kdo je unesl/ukradl, jako vubec nezalezi kdo voli ale kdo hlasy "demokraticky"pocita a tedy ukradne!!! /Volby v USA 2000 Bush-Gore/..Letadlo pada v jednom kusu akorat hori kridlo , ale predseda komise zjistil ze se uz ve vzduchu rozpadlo na mnoho kusu ,a vsichni svedkove raneni slepotou stejneho druhu...Predseda cl.komise videli vsechno nejdriv a nejlip a to rozhoduje !!Strely z kanonu vynate z tel mrtvych a kruhove diry na plasti letadla po nich svedci o /sebe/ vrazde letadla kanonem/kanony , zakamuflovane tak lstive aby vina byla uvrzena na "spravneho" pachatele a nevznikl nejaky trapny omyl ,nebo utokem zombu z Marsu !!!Jenom ti a predseda +zbytek hyen komise to muzou takhle zaonacit a jeste tajne !!..Mohlo to byt jedno ze zlych imperii ktere se na vychode mnozi nepretrzite vic nez houby po desti a pak ma NATO starosti..a musi provadet vojenska cviceni na obranu proti vychodu /ale obrana proti invazi z Afriky neni treba /..jiz od roku 1945 take nepretrzite,at to stoji co chce....At si treba Evropa vyhyne na ebolu...Hlavni je "osvobodit" Ukrajinu do zotroceni noveho Khazaratu...

317085

10.9.2014 7:06

RE: Spachat sebevrazdu..

favela 113.?.?.?

Reakce na 317085

...takze predseda a cela komise se skryli za tim BUKEM !!A vsjo rovno..

317087

9.9.2014 15:55

Příměří podle nácků

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Situace v Mariupolu - fašisti střílí lidi na ulici...

http://www.youtube.com/watch?v=UWPUgalOvxg

317036

9.9.2014 20:41

RE: Příměří podle nácků

RomanD 95.?.?.?

Reakce na 317036

@Trodas, to video je cca 3-4 mesiace stare. To sa este nebojovalo, iba nackovia prisli rozhanat demonstracie na vychode. Podstatne znamejsie je video z ineho pohladu.

317061

9.9.2014 17:24

Rusko sa vojne nevyhne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Súhlasim s článkom. Kyjev prímerie využije len na ďalšie prípravy na útok. Kyjev sa nemôže vzdať dobrovoľne. Kyjev musí byť vojensky porazený. Iná možnosť neexistuje. Len naivní neznalí si môžu myslieť iné. Rusko to však určite vie tiež. A Rusko tiež využíva tento čas na urýchlené prípravy svojej armády.

Po zavedení ďalších a ďalších sankcií západu proti Rusku bude nakoniec pre Rusko najvýhodnejšie obsadiť 2/3 územia Ukrajiny a obchodovať za podstatne nižiše ceny so svojimi vlastnými. Pretože Rusko už nebude mať taký príjem EUR a USD a preto bude musieť znížiť výrazne svoje výdavky v týchto menách. A najľahšie to bude tak, že bude dodávať na Ukrajinu svoje suroviny, odkiaľ bude dovážať produkciu a teda nebude potrebovať USD a EUR. To samozrejme bude vyžadovať Ukrajinu vojensky obsadiť. Presnejšie len tú časť, ktorá je dostatočne produktívna. Ostatnú západnú časť nechajú Poľsku a EU.......

317044

9.9.2014 17:56

Příměří je pouze přestávkou k další válce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Není totiž postiženo "dynamo", které "válku" vyvolalo!
Některé síly chtějí vyvolat válku s Ruskem za každou cenu.
Už hodně investovali a jejich investice se musí vrátit.
Také totálně prodluženým USA se válka hodí.

317047

9.9.2014 17:58

Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?

disident 88.?.?.?

Před Ukrajinskou krizí jsem často sledoval výměnu názorů v Britských listech,avšak po převratu v Kyjevě se diskuze o Ukrajině chopil rusofob typu Mc Caina pan Karel Dolejší,aniž by dal prostor jiným názorům o tomto problému.Na protest proti této totalitní praktice ukončil svou spolupráci s Britskými listy mladý nadějný publicista Marek Řezanka.Protěžováním redaktorů typu pana Dolejšího si pan Čulík koleduje o zánik Britských listů jako hodnověrného zdroje.

317048

9.9.2014 18:12

Naprostý souhlas

Zorro 109.?.?.?

Reakce na 317048

Po odchodu Kotrby jdou BL do kytek. Dolejší je jen malinko jemnější Štětina a Čulík mu jen přizvukuje. Škoda.

317051

9.9.2014 20:09

RE: Naprostý souhlas

ascharad 85.?.?.?

Reakce na 317051

Bez britských čulíkovin se člověk obejde stejně tak jako bez Stejgerwaldových blijanců na IDnes.

317059

10.9.2014 18:56

RE: Naprostý souhlas

ami 46.?.?.?

Reakce na 317059

Britske listy aj s Culikom stoja za hovno uz aspon rok. Rozdiel medzi Idnes a BL je iba v designe.

317154

9.9.2014 18:13

RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 317048

Také zjišťuji ztrátu objektivity na Britských listech.
Přemýšlel jsem, čím se tak najednou stalo a co pana Čulíka donutilo rychle změnit rétoriku.
Nejsem zastáncem jenom jednoho názoru, rád si přečtu pokud možno celou názorovou strukturu, od všech možných autorů, ale na Britských listech se začíná psát jednostranně a to mne mrzí!

317052

9.9.2014 18:50

RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 317052

penize a nenavist

317054

9.9.2014 19:02

RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?

Roman 95.?.?.?

Reakce na 317052

Jo, protože tady se nepíše jednostraně (prorusky, ovšem) že jo

317056

10.9.2014 3:12

RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 317056

Každý názor má nějakou orientaci, ale nesmí se vysloveně lhát!
Bohužel, propaganda proti Rusku a Putinovi je prolhaná až běda!!!
Také je zřejmé,že jde o mediální válku,protože skoro všechna média na západě hýkají na stejnou notu!!! [velký smích]

317079

16.9.2014 8:46

Fofr za ucelem orientace...

favela 113.?.?.?

Reakce na 317079

..protoze se s poctem lzi meni vse kazdou hodinu a novy den znaci nove valky. Ani pri popravach se nevyhneme rasismu. Prvni popraveny Foley /zadna valka/ druhy byl zid a hned byla Vyhlasena Velkovalka. A bezpodminecna podpora a duvera pro JUNTY siobenderovskych fasistu...
1/ Co reknou je vzdy pravda i kdyz vime ze 100% lzou.
Kazdy tyden nekolikrat JUNTA vyhlasi ze Putin chce prepadnout a zabrat Ukrajinu. Coz ale dotycny dela uplne spatne.
1/nechal fasisty udelat nasilny prevrat proti legalne zvolenemu pres. Nic lehciho, kdyz UKrajinska legalni vlada a jeji president pozadaji spojence Rusko o pomoc proti vrazednym teroristum. /Uz se stalo nekolikrat/.Prilezitost zabezpecit /okupaci Ukr./dodavky zivotne dulezite energie pro 500 milionu evropanu.Nevyuzita Putinem i kdyz duvod perfektni..
2/ Podvodne volby siofasistu nespletly vychodni cast Ukrajiny. Obcane volili proti a nasledovala bezohledna agrese proti nim a rasisticky zakaz mluvit jejich rodnou reci v jejich narode. Kdepak jsou ti antirasisti z celeho sveta zalezli? Porazit krvelacne fasisty /Odesa/je povinosti vsech vlad na svete ve jmenu humanismu. Tedy i Ruske. Duvod padny.
3/Z prohravajich se stali vitezove a rev junty zacal tim ze ruske armady a tanky bojuji na Ukrajine. V nedostatecnem poctu a vybaveni, bez leteckeho kryti..A postacili by zhruba 2-3 ruske divize s leteckou podporou . Zacit rano a vecer uz jsou v Kyjeve a radne napareny...nekolik malo neexistujicich ruskych vojaku na okupaci nestaci, ani pro lzi junty...
4/Sileny jekot junty ,ze znici potrubi do Evropy,prineslo jeste daleko padnejsi duvod ZACHRANIT Evropu. Putin se o zachrane Evropy jako moznosti zrejme zminil Barossovi, ze zachranit Evropu neni problem a sileny komisarsky plaz zacal hystericky kvicet o okupaci Ukrajiny Putinem.
Vzteklinou posedli valecni plazi opakuji sborove lzi Ukrajinske junty i kdyz vedi ,ze nic z toho neni a nemuze byt pravda. Pravda je jako vzdy jednoducha a pruzracna . Otrokarsky system na svete nikdy neskoncil a neschopni ubozaci se vymanit z otroctvi mentalne vladnou a navic kvici jasavym nadsenim, coz otroci predtim nikdy nemuseli.../28 frenetickych potlesku /a la ustredni vybor SSSR Stalinovi/a 28x vstavani ze sedadel vykonali otroci US kongresu pri navsteve a proslovu izraelskeho predsedy vlady...!!

317517

9.9.2014 22:42

RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 317048

Britske listy byly driv tak 50 na 50. Dneska je shitu tak 80% a v pripade zprav o ukrajine prakticky 100%.
Asi to souvisi s tim jak se pod Culikem kyve zidle, tak se snazi byt loyalni rezimu ktery ho (stale jeste) plati.
A to nemluvim o tom co se stane az skotsko vyhlasi samostatnost (pokud tomu teda nezabrani nejaka repriza na tema 11/9)

317069

9.9.2014 18:50

Na pozadí ukrajinského prímeria

vladimir7 195.?.?.?

Neverím že povedal V.V.Putin Barossovi pred pár dňami že keby chcelo Rusko intervenovať na UA, bolo by za dva týždne v Kijeve, kto sa trochu orientuje v probléme, musí vedieť že Rusko by tam bolo za dva dni.
Z tej USA-EU propagandy je fakt normálnemu človeku na zvracanie.

317055

9.9.2014 22:21

Môj názor

TomasG_SVK 85.?.?.?

Zdravím vás. Sem na zvedavca som zavítal po pár rokoch pretože som chcel vedieť pravdu o Ukrajine. Ako tieto články čítam, stále sa nemôžem zbaviť blbého pocitu že Putina odstránia. Asi ako každého odporcu NWO. 20teho októbra ide na priateľskú návštevu do Belehradu. Ak by sa odtiaľ nevrátil tak tu máme WWIII. Dúfam že to nie je moc mimo témy.
Alois Irlmeier

317067

10.9.2014 1:52

RE: Môj názor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 317067

Něco jako zastřelení císaře pána v Sarajevu.

317077

10.9.2014 0:12

S Vladimirem Vladimirovichem bojuje po boku SPOJENEC nejjistější!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Všichni téměř opomíjejí ZIMU! Ve které Ukrové vymrznou na kost.
A Vladimir Vladimirovich je skoupí naležato za pár deci plynu.
Proto Rusko nyní už nemá kam spěchat.
Zima vždy byla, je a bude SPOJENCEM nejvěrnějším. Alespoň pro Rusy. A pro naši důstojnou budoucnost po jejich boku!

317076

10.9.2014 8:21

RE: S Vladimirem Vladimirovichem bojuje po boku SPOJENEC nejjistější!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 317076

A pro naši důstojnou budoucnost po jejich boku!
Tímto statečným výkřikem od kosher pokrmu v nákladné restauraci jste myslel na budoucnost nějakých důstojníků, nebo 50ti platících návštěvníků.
Eh, samozřejmě, nějaká Ukr pakáž... odříznout milicí, oplotit, nechat vyhladovět a pomrznout. Osvědčený recept.

317093

10.9.2014 8:22

And boomerang came back !!??!

favela 113.?.?.?

Reakce na 317076

Bumerang prilit zpet !!Mnoho zacatecniku vcetne me trefenych , ze to obcas prilitlo zpet a lita to zpet furt!!...A EURO VYVAZI plyn do Ukrajiny!!!.Prave plyn ktery nema a musi proto nezbytne dovazet.. Gratulace eurokomisari zahnutych bananu. Vase napady originalni jsou a nezapomenutelne...Take v USA radi bumerangy ;utoku na Kubu okupace Grenady,Iraku,Afganistanu, Lybie,Srbska atd bumerangy sankci a ted medved se naucil hazet taky bumerangen to same v mensim...A potrefeni blbci /husy jsou daleko inteligentnejsi protoze zachranili RIM /!!! a my s nimi zirame a neverime tomu co vidime a slysime... HEJ GARSON ,za korunu DECI plynu At to stoji co chce !!!

317094

10.9.2014 19:45

klid před velikou bouří

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Nepřítel potřebuje přeskupit síly, získat čas a vyhodnotit situaci.K tomu využije diplomacii a politiku. Potom tvrdě zaútočí protože má podporu silných spojenců. Druhá strana se musí připravit na silný útok a tlak, který bez podpory Ruska nemůže vyhrát. Pokud vstoupí Rusko do konfliktu přímo, tak se podaří, to o co nepřítelovi celou dobu šlo, oslabit Rusko. Bouře může nabrat dalekosáhlých následků, následků takových, pro lidstvo osudných ....

317164

13.9.2014 11:26

Zřemě dojde ke zvratu,ne-li přímo k převratu....

Emil Robot 46.?.?.?

....Včera vydal velitel severní brigády s názvem "Prizrak" Alexandr Mozgovoj prohlášení,ve kterém vyzívá všechny polní velite jednotlivých ozbrojených složek DNL a LNR ke zjednocení pod jediné velení a odstavení politického křídla hnutí za autonomii obou oblastí od moci(parlamenty + ministerstva obou oblastí)....považuje smlouvu uzavřenou v Minsku za zradu....neboť v situaci okamžiku překonání kritického okamžiku a převzetí strategické iniciativy na bojišti,namísto její využití k osvobození co nevětšího území a faktického "doražení" ukrovské armády zastavili postup,nechali z obklíčení vyklouznout značnou sílu i s boj.technikou,dali jí čas k reorganizaci,dozbrojení při drzém nedodržování podmínek příměří i dokonce znovuobsadit některá již vybojovaná území.
Tento tvrdě vybojovaný faktor převzetí strategické iniciativy byl k nemalé radosti Západu a ukrofašistů promarněn hloupými,nebo zrádnými politiky z kanceláří za příslib nic neříkajícího a nic nezaručujícího "zvláštního statutu".... Mozgovoj říká,že zvláštním statutem může být jen Svoboda a úplná Nezávislost na kyJewu.
Stejného názoru byl i Strelkov,a proto byl před časem odstaven.
Nyní ale,v situaci,kdy se prokázalo,že sliby garantů minské smouvy nemají žádnou váhu,je 90% obyvatel a 100% ozbrojených složek opolčení rozhodnuto jít do konce...
Rozhodování se tímto zřejmě přesune o rukou těch,do krvácí na bojišti a svůj názor je schopen podpořit zbraní,tak jak to za takové války má být a i většinou i bývá.
I situace v kyJewě je podobná,proto je Porošenovo slovo,ač má za zády Západ,často ignorováno a ku propěchu opolčenců to dosti ubírá na akceschopnosti roztříštěných ukrovských hord pod chaotickým velením a nekompetentním zasahováním jak ze strany sponzorů dobrovolnických sborů,tak samotného státního velení gen.štábu,štábu Americké Teroristické Organizace a min.vnitra.
Porošenko je v situci,kdy se mu po krvavých debaklech na bojišti jemu loajální armáda rozpadá a dochází ji technika a dobrovolnické sbory se mu vymikají z rukou a kladou si podmínky,ba dokonce otevřeně vyhrožují převratem.Ty chtějí bojovat dál,požadují těžkou techniku,se kterou ale neumí zacházet a nemají čas se to naučit....Mozgovoj a všichni,kdo má "všech pět pohromadě" musí jednat rychle a rozhodně,jsou na to skoro sami,spolehnout se můžou jen sami na sebe a ve výhodnější situaci ještě nebyli....Výsledek těch minských jednání neodrážel v žádném případě jejich oprávněné požadavky a situací podloženou vyjednávací pozici,je suchou větví na které nic nevyroste,maximálně trpké ovoce ve formě porážky a zklamání z promarněné příležitosti.....šou mast gou!!!

317349

21.9.2014 10:04

info portal Ukrajina

alexander PP warinfo (zavináč) safe-mail (tečka) net 176.?.?.?

www.warinfo.ml

317793

Příspěvků: 74

09.09. 09:56  Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!
09.09. 11:36  RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!
09.09. 11:52 kolokol  RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!
09.09. 20:24 lubosmat  RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!
10.09. 06:49 favela  RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!
10.09. 12:32 Croix  RE: Never vyvolenému prasaťu(Walcmanovi) z Kyjeva!!!
09.09. 11:35 Croix  Grošovka je Gorlovka
09.09. 14:02 sidi  Sestřelený Boeing
09.09. 16:42 lubosmat  RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17
09.09. 18:09 Dobrý den  RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17
10.09. 17:02  RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17
10.09. 22:34 Dobrý den  RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17
11.09. 22:31 LK  RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17
12.09. 07:01 favela  RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17
09.09. 19:17 Kosk  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 11:19 Dobrý den  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 15:11  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 20:42 Kosk  RE: Sestřelený Boeing
09.09. 23:13 arbed  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 10:17 lubosmat  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 10:57  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 11:22  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 15:15 lubosmat  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 16:47  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 17:56 arbed  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 19:08  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 20:30 Emil Robot  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 22:19  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 23:56 Emil Robot  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 08:15  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 09:07 Emil Robot  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 10:08  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 11:59 Emil Robot  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 15:28  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 12:03 Emil Robot  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 20:26 lubosmat  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 11:41  RE: Sestřelený Boeing
11.09. 23:06  RE: Sestřelený Boeing
12.09. 08:13 arbed  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 18:58 Emil Robot  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 20:21 arbed  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 22:58  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 00:12 lindsay  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 04:00 steve  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 12:09 Kosk  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 14:19  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 17:17  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 20:57 Kosk  RE: Sestřelený Boeing
10.09. 06:36 favela  Spachat sebevrazdu..
10.09. 07:06 favela  RE: Spachat sebevrazdu..
09.09. 15:55 trodas  Příměří podle nácků
09.09. 20:41 RomanD  RE: Příměří podle nácků
09.09. 17:24  Rusko sa vojne nevyhne
09.09. 17:56  Příměří je pouze přestávkou k další válce
09.09. 17:58 disident  Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?
09.09. 18:12 Zorro  Naprostý souhlas
09.09. 20:09 ascharad  RE: Naprostý souhlas
10.09. 18:56 ami  RE: Naprostý souhlas
09.09. 18:13  RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?
09.09. 18:50  RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?
09.09. 19:02 Roman  RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?
10.09. 03:12  RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?
16.09. 08:46 favela  Fofr za ucelem orientace...
09.09. 22:42  RE: Britské listy-hlásná trouba State departamentu USA?
09.09. 18:50 vladimir7  Na pozadí ukrajinského prímeria
09.09. 22:21 TomasG_SVK  Môj názor
10.09. 01:52  RE: Môj názor
10.09. 00:12 MoUdrostrak  S Vladimirem Vladimirovichem bojuje po boku SPOJENEC nejjistější!
10.09. 08:21  RE: S Vladimirem Vladimirovichem bojuje po boku SPOJENEC nejjistější!
10.09. 08:22 favela  And boomerang came back !!??!
10.09. 17:14 fohat  náš milý FEDOR..
10.09. 19:45  klid před velikou bouří
13.09. 11:26 Emil Robot  Zřemě dojde ke zvratu,ne-li přímo k převratu....
21.09. 10:04 alexander PP  info portal Ukrajina

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 1

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,64 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,43 Kč
Kanadský dolar
17,03 Kč
Australský dolar
16,71 Kč
Švýcarský frank
24,33 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 640,66 Kč
1 unce stříbra
536,60 Kč
Bitcoin
781 737,57 Kč

Poslední aktualizace: 15.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 480