Diskuze k článku

Ignotum Per Ignotus - Vysvětlení neznámého ještě více neznámým

Příspěvků 35

7.8.2014 1:32

Británie začala zatýkat za provoz proxy serverů!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Totalitní demokracie v akci: V Británii už nesmíte používat proxy, de facto ani VPN, podle soudu je obcházení a pomáhání k obcházení blokací webových stránek nezákonné a trestné: http://aeronet.cz/news/internet-jako-mrtvola-konec...

Evidentně jim nejde jen o Pirate Bay, ale o to, aby lidi nemohli chodit na určité servery, teď kvůli Ukrajině lidi hodně chodí na ruské servery kvůli objektivitě a to prostě nemůžou strpět. Brzy se dočkáme i sankcí proti ruským serverům a médiím.

314966

7.8.2014 2:15

Držet vlka za uši

Pasant 78.?.?.?

"Uloví-li" někdo vlka tak, že ho drží za uši znamená, že má vázané obě ruce a v podstatě nemůže nic dělat, a běda, když mu jedno ucho vyklouzne... opravdu, docela pitomá situace. [mrknutí jedním okem]

314968

7.8.2014 7:05

Za vsim jsou penize, takze by se vysvetleni mohlo provest rychle.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

To,nezname,prijde zname,az nastane pravy cas, potom v teto mozajce vse prijde na sve misto a obrazek bude cely, co potom nastane necham kazdemu z vas sve vlastni predstavitosti.
Leave aside the fact that the entire Jewish "Holocaust" narrative of WWII - 6 million "poor, innocent" Jews systematically murdered by "the evil Nazis" in gas chambers - is 100% bogus on virtually all accounts. The international Jewish community, along with the United States, Great Britain, and Russia, ought to be paying reparations to Germany for the outrageous war crimes committed against the German people and nation during WWII. The Jews, with their control of the mass media and influence in Western governments, have entirely reversed the reality of what actually happened during WWII. They've convinced the entire world that they experienced a "Holocaust," when in actual fact they (along with their useful idiots and puppets) themselves directed and committed the real war crimes and genocides during WWII against the Germans and their allies.
Vložený obrázek
Je znamo,ze prvni obeti valky je pravda, ze historii pise vitez ne porazeny.Avsak i jinak pro nas kapka za kapkou nakonec dela more vody.
http://www.john-friend.net/2014/08/jew-hides-mothers-death-to-collect.html
*Jacoby’s mother, Laura, died in 2008 at age 93. Over the next four years, he allegedly collected $56,000 in her benefits from the German government.

Jacoby allegedly colluded with a notary public to forge annual paperwork indicating that his mother was still alive.

He also appeared at the German Embassy in 2012 to testify that his mother was still alive, according to Queens District Attorney Richard Brown.)
Pro penize vsechno,treba je brat i za mrtvou matku v ramci odskodneni za holocaust,vzdit je to ,co profesor Finkelstein zduraznil ve slovech "holocaust industry",jez stoji na mnoha lzich ,ktere se snazi prekryt ruznymi novymi zakony o terrorismu a antisemitismu,jez muze nakonec padnout na tu ne semitickou populaci.

314980

7.8.2014 7:22

mne ten článek

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

prijde jako účelový zmatek, plagiát, celkem dobre odpovídající nadpisu

314981

7.8.2014 7:45

Je hodne veci na svete ,co bychom si mohli na miste vysvetlit.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

https://docs.google.com/viewer?url=patentimages.st...
Co,takova embola o ktere lekari a vedci tvrdi,ze by mohla zcela vymitit lidskou polupaci na tomto svete.
Kde, byla ta nemoc,pred mnoha roky, nikdo nikdy o ni neslysel,kdyz ted "vypukla" v Africe a zacina se sirit po svete,co by velmi nakazliva,90% smrtelna a staci 29 dnu a jste na prkne.Zacina byt plno veci od 11 Septembra k vysvetleni,zmizela letadla,sestrelena a nakonec i tento patent USA na Embolu.
Zajimave je,ze pri takove rycle nakaze a tak nebezpecne,nikde nezacinaji s karantenou a zrusit turisticky navstevy v zemich,kde vypukla omezit cestovni ruch mezi kontinenty,dat prednost zdravemu rozumu,nez,opet penezum.Lide by se meli ptat svych politiku,co s tim hodlaji delat,driv,nez bude pozde.
Jiz v historii lidstva byly mohutne narody a proste zmizely z povrchu zeme,lidsvo jako takove nema patent na "Goog Luck!".

314983

7.8.2014 11:29

satanizmus - had - znak medicíny

pozemšťan 109.?.?.?

Reakce na 314983

Ebola, tak ako všetky vírusové choroby, neexistuje, je vymyslená. Epidémie v histórii ľudstva boli masovou vraždou jedom. Napríklad očkovaním alebo spyaním jedu do studní.

315002

7.8.2014 19:45

RE: satanizmus - had - znak medicíny

stalinogorodskij 188.?.?.?

Reakce na 315002

Ve středověku,když přišel mor,což byla katastrofa(ale tím katastrofa mám na mysli opravdovou šílenost a zrůdnost,to slovo v poslední době dost změklo a "katastrofa" je kde co), tedy katastrofa něco o síle min. cca 50H (pade holokoustů), a vychcípávali jak normální lidé, tak židé. Pak je otázka KDO ty masové vraždy lidské rase ordinoval a proč.. [překvapení]

315032

10.8.2014 17:18

RE: satanizmus - had - znak medicíny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 315032

Imunita druhu vůči působení prostředí v němž se vyskytuje, je holým faktem. Daný druh se obvykle vyskytuje v lokalitě prostředím omezené. Přemístění druhu do lokality pro niž nemá nastavenu imunitu, vyvolá potřebu jejího přizpůsobení u všech nějak kontaktovaných druhů. Tedy jak těch tamních, tak i přišedších a jejich imunitní složky mutují. Následuje přirozený výběr těch, kdo se přizpůsobí nejsnáze. Pro valnou většinu druhů je takový proces velmi pozvolný v řádu desítek, či stovek generací, není li urychlen razantní změnou prostředí.

Lidé se v tomto schematu nacházeli před mnoha tisíci lety. S explozivním růstem jejich populace, dané permanentní natalitou při neexistencí adekvátních predátorů, však počaly narůstat i změny v jimi osídlených lokalitách, což nutně vyžadovalo tomu úměrné urychlení mutace jejich imunitních složek. A pokud to urychlení vyžaduje víc než může poskytnout přirozený výběr, urychlí se i zánik druhu na daném teritoriu.

No a protože to platí pro život obecně, tedy od virů až po lidi, tak se z času na čas a u lidí extrémně často, stane prostředí pro daný druh s životem neslučitelné. A když pak do tohoto přirozeného procesu zasáhne vnější vliv, rozumem té "dvoublbé holé opice" cílený, je z toho hnedle jinak zcela nepravděpodobná pandemie.

Ona by si příroda s tím přelidněním poradila sama. Jen jí to trvá delší dobu. Člověk ji však dokáže dodat urychlovače, které ji toho kosmického, z Ráje sem zavleklého parazita, promptně zbaví. On člověk totiž již zapomněl na to, co si zamrmlal pod vousy Stvůrce při jeho odsunu z Ráje na Zemi - "Nyní jsou lidé jako my a znají dobré i zlé. Nedovolím, aby pojedli i ze stromu života a byli živi navěky." Amen. [vyplazený jazyk]

315192

10.8.2014 8:36

RE: Je hodne veci na svete ,co bychom si mohli na miste vysvetlit.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 314983

'Hitler achieved a great deal': Ukip MEP sparks anger as he tells its youth wing to copy Nazi leader
•Bill Etheridge told Ukip youth conference members to emulate Nazi leader
•Lauded Hitler as 'the most magnetic and forceful public speaker in history'

Clovek se nestaci divit,jak,najednou se veci rychle meni,Australie,ktera se vzdy nechala slyset o uspesich multikulturarismu,najednou zjistuje ve verejnem mineni je oznacena ,jako velmi rassisticka zeme.Druhou veci pres oceany je Anglie,kde zjistuji ze, postava aAdolfa Hitlera ,co by spatny priklad pro lidstvo,dostava novou roli,v politickem zivote britu,kteri zjistuji, ze multikulturnim tahem,prichazeji o pudu pod svyma nohama,tak,jak toto citeni,citi mnozi Francouzi a Italove,zatimco politici stale maji neprustrelnou hrosi kuzi
Schrnul bych to tak,ze Adolf Hitler,prijde do mody,ze svet nezapomel,cemuz se divi tak zvani zide,kteri cela desetileti propagandou medii z nej delali"certa",ackoliv, jsou dukazy o drivejsi spolupraci Hitler a zionisti,kteri slibovali,podrzte se bojovat po boku Nemcu s prislibem budouciho Israelu,jez jim odpirala Anglie, o tomto citu svedci vyhozeni do povetri hotelu King David a muceni a posleze poprav abritskych vojaku,driv ,nez se otocilo kormidlo. Zda se,ze se historie bud se opakovat, toho se mnozi,tak zvani zide boji, uz cele roky,nebot dobre vi,co zionismus obnasi a jaky je jeho vysledek. Mnozi si potajmu rikaji,proc,radeji nevzali Madagaskar,nez Palestinu.Ackoliv,umelkyne,udajne velmi revoltujici,pani Joan Rivers,otevrene rekla,ze,Palestinci zasluhuji jej a jen smr, cemuz se nikdo nemuze divit,nebot sama je zidovsko-ruskeho pozadi,takze,at zhyne byvaly majitel Palestiny,KTERI NEJSOU LIDMI,DLE ,TALMUD, beztoho,ze by nekdo pipnul,ze siri rassismus a nenavist a prisla by o zamestnani a soudy by ji financne zrujnovaly, jako mnozi jini, pro zajimavost, Australia zdokonaly zakon o rassismu, cehoz si vsimnul MP, jak pracuje, tak zvane "Jewish lobby", ve prospech zidu,ovsem.
Australian PM Caves in to Jewish Lobby on Free Speech Laws
Tlak dava vzniknout protitlaku!

315169

7.8.2014 11:51

Teória rasovej vojny - dopňte názory

pozemšťan 109.?.?.?

Existujú rôzne živočíšne druhy, existujú rôzne rasy "ľudí". Evolúcia aj stvorenie života na Zemi sú nezmysli. Prvé je vedecky dokázané ako nemožné, druhé nepraktické. Zem bola kolonizovaná z blízkej obývanej planéty. Časom boli všetky obývateľné planéty obsadené. Ako možno dobiť cudziu planétu a obývať ju svojou rasou? Vyniesť materiál iba na obežnú dráhu Zeme je drahé. Doviesť armádu na cudziu planétu a dobiť ju je praticky nemožné. Možno vyslať nejakých "kozmonautov" s technikou ktorá má obmedzenú životnosť a vedomosťami ktoré treba časom prenášať už len ústne. Zmysel by malo vytvoriť tajné spoločenstvo rasy kozmonautov, zotročiť a rozoštvať proti sebe pozemšťanov, otráviť a zničiť celý povrch Zeme aby sa pozemšťania nemali kam skryť. Skazu dovŕšiť celoplanetárnym cunami, ktorú zmyje a zabetónuje celú Zem. Vznikne neobývaná planéta, ktorú môže nejaký "Adam" kolonizovať.

Aaaaalebo nejaká skupina vyvolených ľudí proste žije na Zemi a chce vyhladiť ostatné, rovnakým spôsobom ako je uvedené vyššie.

315003

8.8.2014 21:43

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315003

Mimozemšťanov by som vylúčil - toto sú naši, domáci, pozemský zmrdi.

Prečo vylučujem mimozemšťanov?
Spočítajme si energiu, potrebnú na urýchlenie (a brzdenie) hoci len miniatúrnej vesmírnej lode, tak okolo 10 000 ton (nič moc, tonážou asi tak náš torpédoborec), na rýchlosť, ktorá umožní dosiahnuť najbližšiu hviezdu v čase jedného ľudského života... Potrebuj dosiahnuť - a ubrzdiť - rýchlosť ~30 000 km/s (desatinu rýchlosti svetla - cesta potrvá štyridsať rokov).

Tá energia je totiž ekvivalentná energii 2 250 000 000 megaton TNT slovami - dve a štvrť miliardy megaton [překvapení]
Naša najsilnejšia vyrobená bomba - Car bomba - bola spočítaná na 100-130 megaton a odpálená v konfigurácii s výkonom 50-57 megaton.
Takže ľubovoľná medzihviezdna loď, ktorá by dokázala priletiť s mimozemšťanmi na Zem, by mala dosť energie aby našu planétu spálila na popol niekoľko tisíc krát po sebe. Tých "Kuzkiných materí" by totiž dokázala v energetickom ekvivalente vytvoriť dve-tri desiatky milionov.

315110

9.8.2014 10:23

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 315110

To je zaujímavá úvaha. Mimozemšťanov môžeme aj vylúčiť.
Mne to vyšlo približne milion Mt TNT, takže asi 2000x menej, ale stále je to veľa, 10000 Cárov.
Kinetickú energiu vo vákuu ťažko nejako ovplyvniť. Bolo by treba sa asi preorientovať na menej hmotné objekty, a primerané druhy pohonov. S časom tiež asi nepôjde pohnúť, lebo ten je tiež skôr daný vlastnosťami vákua, ak sa dá vôbec povedať, že existuje objektívne, myslím, že skôr nie. Príroda nejaký čas, čo by šiel len tak ľahko skracovať nepozná, to iba ľudia poznajú len periódy odpozorovaných procesov. No a tie periódy sú opäť naviazané na kinetickú energiu, ktorú by bolo treba odniekiaľ uhradiť/doplniť pri skrátení času, periód.

315143

10.8.2014 10:13

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315143

no jo, máš pravdu... nejak mi ušli tri nuly, tých núl je tam trochu priveľa (a počítal si zrýchľovanie AJ brzdenie?)
Mimochodom - ak dobre počítam - zodpovedá to cca 50 tonám antihmoty (plus 50 tonám hmoty).
Sú to šialené počty.

A ak neexistuje nejaká "celkom iná fyzika", tak to má jeden krásno-hnusný dôsledok:
Vesmírny vojaci asi neexistujú, rovnako ani kolonizátori, ani obchodníci, ani piráti, a asi ani výskumníci cudzích svetov...
Ale môžu existovať vesmírni rozsievači. Rozsievači života medzi hviezdami...

315171

10.8.2014 17:52

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 315171

Zajímavá debata. Zkuste se zamyslet nad tímto. [mrknutí jedním okem]

315194

11.8.2014 0:57

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315194

Hm. Fajn.
Pestovanie ezoteriky je zaujímavá zábava - ale bola to tvrde pragmatická veda, postavená na dôkazoch a materializme, ktorá za posledných cca 500 rokov umožnila, aby táto planéta ako tak tak nakŕmila 7 miliárd duší, znížila priemernú detskú úmrtnosť z 25% na cca 5%, a zvýšila priemerný vek dožitia o bezmála dve desaťročia.

A bohužiaľ - umožnila tiež masové šírenie podobných moralizujúcich blábolov.

315210

11.8.2014 11:02

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 146.?.?.?

Reakce na 315210

Pragmatická věda? Na základě čeho věříte, že existuje elektron, proton, neutron etc., když je nelze prostým zrakem spatřit? Na základě toho, že jste uvěřil autoritě, která vás to "naučila" a která káže pravdu? Ale jakou pravdu?

Těžko si mohl Maxwell něco spočítat. Vše prvně startuje v imaginaci až pak následuje obhajoba. Navíc, nešel od píky, že? Je to jako v jednom nejmenovaném filmu: "Však vašu pi*u sem také neviděl, ale věřím, že ju máte".

Už jako malé děti jsme programováni, že toto je ta pravá a jediná realita. Když vám budu od narození říkat, že lžička je vidlička, vidlička nůž, kolo čtverec, hruška jablko, tak tomu také uvěříte. Problém nastane pouze v případě interakce s okolím. I teď spolu komunikujeme pomocí něčeho co neexistuje. [mrknutí jedním okem]

Příklad s myšlenkou (kdo teď hýbe prstem?) nemá co do činění s esoterikou. Jde o krásný příklad jak rozstřelit materialisty s jejich matematicko-fyzikálními koncepty. To co máte uvnitř dutiny lebeční je pouze multi paralelní (dimenzionální?) interface. [mrknutí jedním okem]

315237

11.8.2014 14:57

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 315237

Vzal jste to moc od konce. Projevy hmoty a zejména interaktivní měly za následek interpretaci v podobě malých částic, i když zrakem nebylo možno je spatřiti. Ale bylo možné např. u nabitých částic pozorovat (i fotografovat) jejich dráhu a její zakřivení v magnetickém poli (Wilsnova mlžná komora). Ti dnes nejstarší "byli u toho" postupného interpretování hmoty až do dnešních dob...
Imaginace je jistě nezbytná pro vytváření prvotních interpretací zkušeností z experimentu, většinou jde ale o asociace s něčím již poznaným, prozkoumaným. Zkušenosti z experimentů jsou ale prioritní, a těžko pak označit vírou interpretaci hmoty jako částic, když jeden zná příběhy různých experimentů, výpočtů a ověřování. Stát se fyzikem ve vteřině, to ale jinak než vírou nejde zvládnout. Obdobné je to se vším co neznáme, a chceme se s tím rychle "vyrovnat" bez poctivého studia.
Od nepaměti byla velká poptávka u lidí po "rychlém vědění", a to skýtalo i možnost pro věštce a různé rozsévače věr...

315248

11.8.2014 16:44

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 5.?.?.?

Reakce na 315248

I tady se dá použít představivost. Vždy, když tvoříme něco "nové", tak vycházíme z již dříve poznaného. Spojujeme myšlenkové/principové kopie. A je na ostatních zda nám je lidově řečeno "zbaští" => uvěří jim, či nikoliv. Prvně jste přijal koncept, že "oko vidí, oko přeci není p*ča". Ale už to je víra a ne fakt. Nebo jste snad již v prvních 6 měsících života zkoumal možnosti vnímání "reality" za pomocí zraku? Včetně experimentů s LSD? Počítám, pardon věřím, že ne. A takto můžeme dojít kamkoliv si budete přát. Hloubka sebeklamu je již tak velká, že jen málokdo dokáže koncept "hry" prohlédnout a žít si "svůj" kolektivní život, který byl i tak předem naplánován. Ta hra má mnoho úrovní.

--

Tím, že si přečtu nějakou studii či, nedej bože, budu studovat nějakou univerzitu, nic moc nového nevybádám, pouze splním systémem požadovanou zkoušku s názvem "nastudoval, zapamatoval, pochopil", ale u toho posledního si nejsem jist. Systém mě odmění papírkem na němž stojí, že jsem diplomovaný Ing. Kolega jim říká kopisti.
Na druhou stranu, když předložím revoluční myšlenku, nezaloženou na již "vžitém", či popřu nějaký již zažitý vzorec myšlení rovnou, tak mě páni profesoři budou díky "vypěstované" omezenosti, která pramení z jejich míry poznání, brzdit a brát za blázna. Chraň tě ruka páně zkusit rozbít myšlenkový vzorec některého z profesorů, založený na konceptu víry studiem. To je pak šrumec.

315250

11.8.2014 19:25

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 315250

Vy se snažíte zrelativizovat všechno.
Moje oko to vidí.
Bohužel jste nevzal v úvahu, že ne všechno lze okecat.
Občas to musí fungovat, jako třeba internet, počítač. A ti, kteří studovali universitu jak vy popisujete, tak mohou v tom procesu pouze parazitovat na cizí práci, na práci těch, kteří těm částicím, hmotě, polovodičům, obvodům, softwarům skutečně rozumí. Jistě, jsou na mnoha místech vzdělávacího procesu pouzí papouškové, opakující naučené, ale v praxi jsou jiní, kteří rozumí podstatě a jsou v denní interakci s realitou, a i přes určité procento chyb ve svém uvažování nakonec věci dotáhnou do funkčního stavu. A jen díky nim můžeme například spolu komunikovat internetem.

Nekličkujte mi tu se sebeklamy, moje oko jasně vidí Vaše relativizování až za hrob, a to je u Vás špatně, stejně jako u těch papouškovatelů profesorů, kteří pouze věří, že vědí.

315259

12.8.2014 8:05

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 5.?.?.?

Reakce na 315259

Které oko máte na mysli? Toto?

Vložený obrázek

Či toto?

Vložený obrázek

To první je zástupný symbol, to druhé a dokázali to "vědci" je pouze receptor / biologický A-D převodník, který sám o sobě nic nevidí.
Ten kdo "vidí" je "mozek", řízený Já. A Já, případně já je co nebo kdo? Hmm...

Až tak hluboko v nás je zaryta sebeklamná víra. Ale to vše moc dobře víte. [mrknutí jedním okem]

315287

11.8.2014 20:02

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315250

>Tím, že si přečtu nějakou studii či, nedej bože, budu
>studovat nějakou univerzitu, nic moc nového nevybádám, pouze
>splním systémem požadovanou zkoušku s názvem "nastudoval,
>zapamatoval, pochopil", ale u toho posledního si nejsem jist.
V tom prípade je potrebné smutne konštatovať "bol podrobený vzdelávaniu nad medze dané vrodenou inteligenciou".

Titul "inžiniera" je práve o tom, že adept zvládol isté množstvo špecializovaných vedomostí, získal isté návyky a zručnosti a pochopil základné princípy fungovania niektorých vecí a je schopný tieto vedomosti primerane aplikovať v projekčnej, výrobnej alebo riadiacej funkcii.
Nápaditosť sa od inžiniera nejak príliš nevyžadujem, pozornosť, presnosť a dôslednosť ano.

315263

10.8.2014 20:51

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 315171

Asi nepočítáte s tím jako mnozí jiní že vesmír je muldimenzionální. Patrně je faktem že jakási sloučenina cínu mění s tepelnou úpravou krystalizace hmotnost, což je tedy skoba dosavadního plochého zjednodušení. Zcela vážnou polemiku i s jejich pohledu reálnými čísly jsem zahlédl a pokud se nezměnilo cosi tak váhají interesovaní mezi 19 až 21 dimenzemi. Geometricky je analogicky znázornit a spočítat samozřejmě to umí a nelze opomenout ani Násima Harasiment? který zasvěceně vyráží dech hlavounům tím že vše jsou černé díry, ale historie taky vysmála Teslu v anglii před učeným dvorem a toho "přece se točí" chtěli grilovat, Giordana Bruna? [mrknutí jedním okem]

315200

11.8.2014 1:29

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315200

Hlupákov vo významnom postavení sa vždy nájde dosť a dosť, s tým sa nedá nič robiť.
Rovnako ako bludných teórií s politickou podporou - spomeniem lysenkovštinu a teóriu globálneho oteplovania.

Doba jedinej pravdy zjavenej v jedinej knihe je úspešne za nami, dúfam.
Ovšem roztrhanie teórií konkurujúcich ensteinovej teórii relativity bolo zatiaľ vždy plne oprávnené a to predovšetkým z dvoch dôvodov:
1) vnútorná matematická konzistencia - "nová teória" musí byť dôkladne matematicky podložená, prinajmenšom tak dobre, ako teória relativity - a to v celom rozsahu jej platnosti. Že je lepšia v jednej oblasti je absoltne nedostatočné, ale dáva to "novej teórii" istú malú šancu prežívať ako "empirická záležitosť" pre praktické použitie v nejakej oblasti
2) pre "novú teóriu" nestačí, aby bola "rovnako dobrá",
Musí byť lepšia - musí vysvetlovať pozorované javy presnejšie a lepšie, ako TR, a musí popisovať nové, overiteľné a pozorovateľné javy, ktoré TR popísať nedokáže, alebo ich priamo vylučuje

TR je vo svojich dôsledkoch veľmi dobre overená - o to to má "nová teória", ašpirujúca na jej nahradenie, ťažšie.

TR so svojím popisom gravitácie napríklad vyhrala tým, že popísala pozorované stáčanie priamky apsíd (pre Merkur), s ktorým si Newtonova teória gravitácie dosť dobre nevedela rady, a predpovedala ohýbanie svetelného lúča v gravitačnom poli, ktoré Newtonova teória vylučovala.
Navyše, TR newtonovu teóriu "nevyvrátila", len jej jasne určila oblasť platnosti - v akej oblasti rýchlostí a hmotností platí a s akou presnosťou.

S tým cínom to bude asi blud. Objem a mernú hmotnosť - prosím, s tým neni problém, ale hmotnosť? Trochu silné kafe, vyžadujúce sakra silné dôkazy...

19 či 21 rozmerný vesmír? Chce to trochu lepšie naštudovať, odkiaľ toto "tvrdenie - hypotéza" vyliezlo a prečo...
Je za tým "veľmi ohavná" vyššia matematike týkajúca sa teorie zjednotenia fyziklnych síl - teda elektromagnetickej, silne, slabej a gravitačnej sily. Matematicky to funguje, a pri experiment na urýchľovačoch dáva dostatočne presne predpovedané výsledky - takže asi to bude "dostatočne správne".

315212

11.8.2014 4:14

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 315212

-Sloučenina cínu mení hmotnost? Predne nemáme ani hmotnost dobre zavedenou, když pripouštíme zmenu hmotnosti s teplotou, v kontrastu s tím, že zmenu délky s teplotou se už snažíme definične vyloučit.
Analyzoval nekdo tu sloučeninu? Mohla reverzne nasávat plyny z atmosféry, delali to ve vakuu? Hmotnost by mela být puvodne jen funkcí počtu a typu částic bez vazební energie, apod. Počet částic a typ by se proto nemel menit ani relativisticky, to je jedna ze slabin TR.

-Zvládnuté ego je prospešné, preto nie je dôvod, skôr infikovaná chyba sa takého zbavovať.

-Teória globálneho otepľovania má jednoduchý reálny základ v "spotrebe" a uvoľnení energie. Pojem "spotrebovaná energia" je zavádzajúci, keďže energiu nejde spotrebovať čo sa týka jej množstva, iba premeniť(jej kvalitu degenerovať, nárast entropie). Energia zo všetkých neobnoviteľných zdrojov preto nutne zvýši povrchovú teplotu planéty voči dávnejším storočiam, kedy bola menšia "spotreba", inak by sa nemala ako vyžiariť a hromadila sa. Vyžiarená energia je úmerná 4.mocnine teploty (Stefan-Boltzmannov zákon), z toho ide priamo dopočítať, k akému zvýšeniu teploty príde pri akom navýšení uvoľnenej energie. Celosvetová "spotreba" robí asi 0.2-0.4C na celý zemský povrch. Lokálne aj 10-100x viac, podľa veľkosti areálu. Ide nanajvýš spresňovať o koľko, ale nie popierať fyziku. Ďalšia vec je, čo urobí CO2 a metán.

-Dimenzií bude skôr menej, než viac.

-TR nie je až tak konzistentná viď. 1.odstavec. Ohyb svetla v gravitačnom poli nemá ako vysvetliť, keďže zároveň vylučuje EM prostredie, éter. Samotné matematické súradnice bez nosiča sú predsa voči E a B definične nezávislé. Maxwellove rovnice by tak len cez súradnice nemali ako reagovať na ohyb vo vákuu, je to v tom prípade zakuklený podvrh a spor. Nemôže platiť aj jedno, aj druhé (samotné MR ohyb neobsahujú). Niečo tú súradnicu musí vlastniť, o niečo musí byť opretá. Z niečoho tá povinnosť šíriť sa poľu "práve niekam" vyplýva, a to niečo nie je myslená, alebo predpísaná súradnicová sieť. Zosúlaďuje sa to neprehľadným a postupným prekrucovaním. Je tiež možné, že za ohyb svetla nie je zodpovedné gravitačné pole, ale samotné rozptýlenie hmoty vo vákuu a zmena celkovej permitivity. "Relativita" TR vyplýva z neschopnosti popísať éter, a tá neschopnosť vyplýva z neexistencie možnosti šírenia sa poľa nadsvetelnou rýchlosťou. To ale ešte neznamená, že keď sa niečo nejako prejavuje, že to tak aj je. Je tam vážny filozofický aj logický spor. Nemyslím si ani, že pôsobia vo vesmíre cez seba 2 nezávislé polia, ale iba jedno. Druhé (gravitačné) je nadbytočné a ide skôr o ďalší prejav tej istej veci. Však sa preto aj hľadal Higgsov bozón. Môžu ho hľadať do konca sveta, ako kameň mudrcov, pretože taká častica vôbec nemusí mať dôvod existovať, jej potreba najskôr vyplýva z chybne zvoleného prístupu.

315215

11.8.2014 19:52

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315215

> Počet částic a typ by se proto nemel menit ani relativisticky, to je jedna ze slabin TR.

Však TR nič také tiež netvrdí. Nárast zotrvačnej hmotnosti nie je spojený so zmenou počtu a typu častíc.
Fungovať to funguje, napríklad aj na urýchľovačoch častíc, kde sa s nárastom zotrvačnej hmotnosti častíc pri vysokých rýchlostiach musí počítať, inak by sa nedali elektromagnetické polia riadiace dráhu častice správne nastaviť.
--------------------------------------------

Ohyb svetla je vysvetľovaný deformáciou samotného priestoru v okolí hmotného objektu. Teda priestor deformuje gravitačné pole. Dôkazov existuje viac, okrem iného gravitačné šošovky pozorované vo vesmíre.

Éter je pravdepodobne raz a navždy mŕtvy - stal sa proste zbytočný, vákuum s virtuálnymi časticami je podstatne jednoduchšie riešenie.

315261

11.8.2014 21:08

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 315261

>Nárast zotrvačnej hmotnosti nie je spojený so zmenou počtu a typu častíc.
To tvrdenie je nejednoznačné. Samotná (kľudová)hmotnosť je v podstate definovaná cez súvislosť s Avogadrovým číslom. Nemá sa ako meniť s rýchlosťou, ak to predpokladá TR. Test súladu gravitačnej a zotrvačnej hmotnosti je zbytočný, keď nerieši vzťah ku kľudovej hmotnosti (hmotnosť nijako nesúvisí s tiažou, silou, energiou, je to len popis konfigurácie hmoty). Bežne sa to tak nehovorí ani neinterpretuje, pretože väčšinou všetci opakujú po všetkých a vyhrá rozšírenejšia psychóza.
Skús tiež porozmýšľať, prečo sa pokúšajú redefinovať hmotnosť pomocou gule z kremíka a podobne.

K ohybu - protirečíš si a zrejme nechápeš, čo som napísal. Matematická súradnica a jej číslo je popis, ktorý sa ohýbať, alebo premiestňovať podľa nulových požiadaviek na objekt nedá, ide to iba ak je súradnica naviazaná na objekt. Ty si sám ten objekt nazval priestorom, a pritom ho popieraš.
Virtuálne častice tento problém opäť neriešia, iba ďalej oblbujú. Rovnako sa potom stáva virtuálnou časticou fotón, a to je problém. Virtuálne častice sú priamym znásilnením fyziky, pretože ide o teóriu, ktorú nejde vyvrátiť(základná podmienka fyziky), chýbajú materiálne objekty a prejavy (ide síce reprodukovať, ale nejde poprieť). To už je veštenie, ezoterika a nie fyzika bez ohľadu na to, kto ju prevádzkuje. Tiež popretie príčinnej logiky.

Nutnosť korekcie GPS je síce pripisovaná správnosti TR, ale pritom nejde zďaleka o jediný možný model. TR nie je výhradným vlastníkom faktora v2/c2. Podobných faktorov ide navyrábať vo viacerých situáciách.

Ak sa nechceš opakovať (čo dúfam nie je účelom, opakovať tu populárnu literatúru) tak daj argument, ktorý ide naozaj priamo k veci. Nezaujíma ma, čo povie 1000 odborníkov z Honkongu, ale to, na čo príde niekto, kto sa tým sám zaoberá viac než pár dní, a neopakuje iba to isté po iných.

Z môjho pohľadu ide o smiešnu teóriu práve preto, že je podopretá miestami, ktoré nezodpovedajú prísnej základnej logike. Napr. MM experiment uvažuje najprv c+v a c-v, pritom je jeho výsledok c=v označený za negatívny, ak bolo c=v, tak bolo zbytočné predpokladať c+v, c-v, nešlo tým nič zistiť, sú to nevhodné podmienky pokusu, ale neviem, či si to dokážeš dať do súvisu so stojatým vlnením a odrazom na pohyblivom zrkadle.
Laserový gyroskop je pravdepodobne dôkaz existencie éteru, pri pootočení vlákna, v ktorom sa vlna vedie, stojatá vlna zostáva na mieste, je zrejme preferované vybudenie "vákua"(medziatómovo) pred pohybom disperzného prostredia vlákna. Sotva niekto nájde iný argument, prečo v úplne symetrickej situácii stojatá vlna nesleduje pohyb vlákna. Ale všetci sú ticho, a poriadne dlho, naraz "čo sa nehodí škrtnite".
Nežartujem, fyziku EM poľa mám vyštudovanú, a bavím sa tým nejaké to desaťročie.

315268

11.8.2014 14:43

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

dub 89.?.?.?

Reakce na 315212

no pokud vaše oblíbená teorie relativity tvrdí, že může být člověk zároveň živý a zároveň mrtvý (ono slavné tvrzení od vzdalujících se dvojčatech, kdy jedno na zemi stárne až uchřadne, ale druhé pohybující se rychlostí světla je stále mladé a nestárnoucí, kdy toto tvrzení popírá základní postulát této samé teorie uvedený předtím - tedy že pohyb je relativní, tudíž lze oba body obrátit, neb platí, že bod A se vzdaluje od bodu B a opačně zároveň - tedy každé dvojče chřadne až uchřadne a je neustále mladé), tak jsou všechny teorie lepší než ona[smích]

315247

11.8.2014 19:37

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 315247

Dub - máš v tom hockey. Paradox živý/mŕtvy nie je z TR, ale z kvantovej mechaniky.
Paradox dvojčiat tiež funguje - inak by si podľa GPS nenašiel ani vlastný zadok, chyba by bez relativistických opráv presiahla pol kilometra až kilometer

315260

8.8.2014 22:34

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

steve 70.?.?.?

Reakce na 315003

.. viz. - posledni veta ...
-----
ANO - my vsichni tu skupinu zname. A muzeme smele v pevnem svazku s izraelskem ukazat na tuto odpornou skupinu. Ta skupina se jmenuje - PUTIN ! A chce vsechny vyhladit, jakozto i vymazavat z mapy sveta. Kazdy Cech to vi ..., a jsme semknuti v nerozbornem pratelstvi s ....., .. cerna barva je nasi zbrani proti Putinoskupine a pevne se brani na barikadach izraelska i demokratickeho banderismu na ukrajine ....
Slaava nasi "takecerne" vlade. S havloidnim pozdravem "GOTT mit uns" ...

315113

7.8.2014 19:29

Obrovský rozdíl je v tom

Dunn 77.?.?.?

Že na západě je oligarcha schopen prodat svou vlast za peníze kdykoliv!Kdežto ruský oligarcha má čest a svou zemi neprodá!Sice oba kradou, ale jen jeden má tolik cti, že položí život, když na to přijde za vlast!Západní gangster se maximálně odstěhuje do daňového ráje.!

315028

7.8.2014 23:26

RE: Obrovský rozdíl je v tom

woxow 89.?.?.?

Reakce na 315028

To jsem si říkal o Japoncích, že si raději uřežou prsty, než aby zradili Zemi... a přesto že na ně USA zaútočili atomovou zbraní, skoupili velké množství jejich dluhopisů a zaprodali preciznost, poctivost a čest své práce a píle včetně i blahobyt svých dětí američanovi, co nic nevytvořil jen se cpe vším možným co jiní za jeho papírky v potu vytvářejí.

315048

8.8.2014 9:25

RE: Obrovský rozdíl je v tom

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 315048

japonci jsou hlupáci jako všichni asiati
když je země (lépe řečeno stát) řízena vychcanými šmejdy tak je naopak potřeba ji zrazovat co nejvíc a při co největším množství příležitostí

315065

7.8.2014 22:10

To je demokracie

Nechciříct 89.?.?.?

Je těžko představitelné, že soukromá banka jako FED, určuje kurz dolaru a ovlivňuje politiku USA. Nevím proč, by měla banda soukromích bankéřů, po celý svůj život, ovlivňovat politiku státu, jako USA. Určitě, to myslí stejně tak dobře s posledním Američanem, jako ze sebou. Je vidět, že Amerika je poslední archaický stát, kde je vše určované pouze materiálním měřítkem a ovlivňován pouze úzkou skupinou lidí, odmítajících jakékoli zásady demokracie, ale velice rádi o tom všem okolo sebe povídají, aby bojovali za svobodu a demokracii, pro jejich prospěch a diktát všem národům světa. Zdá se, že mafie typu Rothschild a Rockefeller jsou nesmrtelné. Asi se to táhne celou lidskou minulosti a bohužel, mafii bude patřit i budoucnost, minimálně v tzv. demokratickém světě.

315046

8.8.2014 18:25

Honza A. Hobson

Bordelo Bill 66.?.?.?

Opravdu stoji za precteni abychom se videli v zrcadle. Stado volu. On to napsal v roku pane 1902

http://www.panarchy.org/hobson/imperialism.1902.html

http://members5.boardhost.com/medialens/msg/1406618585.html

315102

11.8.2014 20:52

puvod PRAGUE PRIDE

fohat 194.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=m-7jODaSgLw

315266

Příspěvků: 35

07.08. 01:32  Británie začala zatýkat za provoz proxy serverů!
07.08. 02:15 Pasant  Držet vlka za uši
07.08. 07:05 Robert Nohejl  Za vsim jsou penize, takze by se vysvetleni mohlo provest rychle.
07.08. 07:22 ppppp  mne ten článek
07.08. 07:45 Robert Nohejl  Je hodne veci na svete ,co bychom si mohli na miste vysvetlit.
07.08. 11:29 pozemšťan  satanizmus - had - znak medicíny
07.08. 19:45 stalinogorodskij  RE: satanizmus - had - znak medicíny
10.08. 17:18  RE: satanizmus - had - znak medicíny
10.08. 08:36 Robert Nohejl  RE: Je hodne veci na svete ,co bychom si mohli na miste vysvetlit.
07.08. 11:51 pozemšťan  Teória rasovej vojny - dopňte názory
08.08. 21:43  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
09.08. 10:23 ppppp  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
10.08. 10:13  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
10.08. 17:52  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 00:57  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 11:02  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 14:57  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 16:44  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 19:25  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
12.08. 08:05  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 20:02  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
10.08. 20:51  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 01:29  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 04:14 ppppp  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 19:52  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 21:08 ppppp  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 14:43 dub  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
11.08. 19:37  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
08.08. 22:34 steve  RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory
07.08. 19:29 Dunn  Obrovský rozdíl je v tom
07.08. 23:26 woxow  RE: Obrovský rozdíl je v tom
08.08. 09:25  RE: Obrovský rozdíl je v tom
07.08. 22:10 Nechciříct  To je demokracie
08.08. 18:25 Bordelo Bill  Honza A. Hobson
11.08. 20:52 fohat  puvod PRAGUE PRIDE

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 146 čtenářů částkou 26 939 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 9

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 7

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Pandemický zákon přijat. Vyhlašte nouzový stav znovu, vyzvala vládu opozice26.02.21 13:56 Česká republika 2

Kolářovo stržení Koněva, Novotného urážky. To se nám vrací26.02.21 11:22 Česká republika 3

Biden jde ve šlépějích Trumpa, levice je z toho na mrtvici25.02.21 22:42 USA 0

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 8

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Už zase média rozjíždí prolhanou manipulační kampaň a přitom se usvědčují ze lží13.02.21 16:40 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,17 Kč
Libra
30,19 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,71 Kč
Švýcarský frank
23,87 Kč
100 japonských jenů
20,34 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,79 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 610,16 Kč
1 unce stříbra
578,39 Kč
Bitcoin
966 980,30 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 705