Diskuze k článku

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Příspěvků 84

9.6.2014 6:23

Názor měšťáka co prd ví o přírodě

Petr IIIII 77.?.?.?

Je to stejné jako např. u války v Iráku. Vždy se najdou blbci co budou i dnes tvrdit, že se v Iráku našly ZHN. Podobně je svět plný blbců co o přírodě uvažují skrze TV, svoji kočku a procházky.

Těžko to ale vysvětlovat lidem, kteří podporují podobné aktivity jako ty nedávné v Jihlavě.

Shrnu to takto: tzv. špatný myslivec sice občas něco uloví (velký důvod k závisti že ano?), ale vždy něco doplňkově pro přírodu dělá a v podstatě neškodí. Navíc nebýt myslivosti, žádná vysoká by bez myslivosti do dnešních dnů nepřežila.

Dobrý myslivecký spolek dělá obrovský kus práce a nejlepší ochrana je tam, kde CHKO, AOPK apod. navázaly spolupráci s myslivci a tito činnost koordinují.

TO že to neznalí lidé nevidí, ještě neznamená, že se to neděje.

p.s. Nevykonávám myslivecké práavo a jsem ochránce přírody...

311267

10.6.2014 11:31

RE: Názor měšťáka co prd ví o přírodě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 311267

no to se tedy pletete, z údajů, které jistě budou dosrupné i na internetu je jasné, že třeba srnčí se pořád zmenšuje - že by proto, že silné kusy se podílejí na budoucích populacích nebo spíš proto, že skončí na talíři? a parůžky na chatě?

311408

9.6.2014 7:15

Bohove musi byt sileni.

fohat 194.?.?.?

Oba dily probehnou obcas v tv,neztratily po letech nic ze sve aktualnosti.Padesat let experimentuji na sobe leccims,zvirata reaguji zcela jinak na vegetariana a jinak na masozravce.Kdyz vztekle zla obluda pribehne nechat se pohladit,clovek ma pocit,ze ten zivot ma jeste smysl,coz se myslivcum stat nemuze.... [chechtot]

311270

9.6.2014 7:36

.. a co takové včely..

ladaaa 192.?.?.?

kolik jich chudáků umře při medobraní. Že málo? Že žádná? Že včela (desítky) je míň než srnče? Zajděte si někdy na medobraní..
Co takle ukázat statistiku sražené zvěře na silnicích? U nás je zvěře průměrně 3x víc přejeto (za celý rok) než během senosečí.
A maso jíte? Napíchaný antibiotikama už z "výroby" nebo vodou od zpracovatele. Ono se ani maso na pultu "pěstuje". Když je kus flákoty v igelitovém pytlíku, tak se to s utrpením zvířete během života a porážky málo spojuje.
Pokrytectví ?

311272

9.6.2014 15:26

RE: .. a co takové včely..

Kakabus 109.?.?.?

Reakce na 311272

Článek nebyl o "podojené krávě", ale o "zastřelené krávě pro zábavu". Tvoje paralela se včeličkami je totálně mimo. Dále nebyl článek o "lovu z důvodu přežití", ale o "lovu pro zábavu", takže zase kecy vedle, atd. Ale to neva, mně myslivci nevadí, pokud se střílí navzájem, to jim schvaluju.

311316

10.6.2014 8:07

RE: .. a co takové včely..

ladaaa 192.?.?.?

Reakce na 311316

Kakabusi
máš pravdu, stejné to není.
Ikdyž včelaří se ve valné většině taky pro výdělek a pro zábavu, pravda je, že o ego u včel moc nejde [smích]
Lovu zdar!

311384

9.6.2014 7:43

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dušan douša 88.?.?.?

Zdravím Vás a myslím ,že k této věci mohu něco málo sdělit. Jsem si jist, že lovecký pud je lidem vrozený. Proto máme myslivce i rybáře. Fór je v tom,že se jedná právě jen o pud a my jsme jako na potvoru lidé. Tak se mi např. líbí na ulici nejedna žena,ale já jí hned na potkání neosahávám druhotné znaky. Kdysi, je to již 27 let, jsem se dal k myslivcům. Důvod? Měli jsme doma loveckého psa a já chtěl mocí mermo flintu a cesta přes svazarm byla pro mě nepřijatelná. Jako "myslivec" vegetarián jsem zastřelil několik kačen, bažantů a jednoho zajíce. Ale stalo se mi pokaždé toto: Když jsem pak ty rozbité tvorečky viděl ležet na zemi, ozvalo se ve mě: "Ty hovado máš to zapotřebí?" Prostě, bylo mi jich líto. Ptal jsem se několika myslivců, zdali nepociťují něco podobného a nic. Zase ty obligátní racionalizace. Ale oni si alespoň pochutnali. Ale jedna věc je nesporná. Už dávno nemáme přirozené prostředí. Nejsou zde velké šelmy a některá zvěř prostě nemá žádnou regulaci. Jen ty mastné brady. Toť vše. Jen aby nevznikla nějaká mýlka. Jsem nekompromisně pro základní lidské právo vlastnit zbraň. Hezký den. Dušan.

311273

9.6.2014 13:43

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dap z lesa 37.?.?.?

Reakce na 311273

Souhlas s Vámi - život byl, je a bude boj o přežití. Na druhé straně to nezakládá právo pro bezdůvodné zabíjení, ubližování či omezování.
Že je to protiřeč ?
Je, ale takto to v Přírodě chodí.
Jsme její součástí, ať chceme či ne, stačí když foukne vítr a hned si uvědomíme, jak jsme bezmocní.
Povýšení zvířat mezi vyvolené není řešení, protože i strom má svůj vlastní život....vždyť i ta kytka umí stáhnout květ při rozpoznání nebezpečí ! - jen většina "lidí" už to nedokáže vnímat.

Prostě dělení na černou a bílou nefunguje - život jako takový je kompromis mezi vlastním Egem a ostatními.
Je to asi jako by jste skládali zrníčka písku k sobě a dumali, kolik jich je potřeba, aby jste jim mohli říkat kopa....
Ego je vpodstatě psychický imunitní systém, obranyschopnost - nedej bože když je v nadměrné funkci nebo se obrátí proti vlastnímu tělu.
Vše je relativní - ani stovka nemá stejnou hodnotu pro bezdomovce a milionáře.

Proto i hranice mezi zlem a dobrem je relativní(subjektivní úhel pohledu) - proto potřebujeme svobodu rozhodování sami za sebe, ne někoho, kdo nás zastupuje - ten to totiž vždy bude vidět jinak.
K životu smrt patří. Přestanete-li se smrti bát a vnímat čas, který je daný délkou života (zkuste pohled jepice),přestane-li vás omezovat, pak je toto poznání možná důvod, proč zde existovat a v této formě.
Abychom se naučili hranici přežití jedince, který ale chce být součástí Celku, ale přitom Celku nedovolí ho zničit.
(proto souboj vlastního Ega s ostatními).
Až se to naučíme, pak snad další forma...v materiálním světě je učení jednodušší.

311307

9.6.2014 18:38

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dušan 88.?.?.?

Reakce na 311307

Život jako boj o přežití..... Raději bych použil slovo úsilí. Jsem schopen lovit a když nebude zbytí, tak i zabít člověka. Jako ostatně každý. Jenom pro Boha nemám z toho švandu a před tím bych asi zkusil se z toho nějak vykecat. Například přemluvit svou masožravou ženu, aby si se mnou dala hrachovou kaši. Dělám si teď trochu srandu, ale ta taky není v této truchlivé době k zahození. Pokud jde o dobro a zlo, mají mnozí z nás takový vnitřní hláseček, o kterém jsem se zmínil. Proto jsem myslivost dávno pověsil na hřebík. Ale nemoralizuji.Mám třeba potrat za zločin, ale jsem proti zákazu potratů. Všichni si tím svým peklíčkem musíme projít sami. Mimochodem zažil jsem osobně kontakt s jakousi entitou.(andělem),snad se tomu říká channeling. Ptal jsem se na utrpení zvířat. Chápu,že člověk má nějakou karmu, něco si odžívá a může se svobodně rozhodnout.Ale co zvířata? Máme 4 psy a mají se jak prasátka v žitě, ale co ta ostatní? Teď se podržte. Bylo mi jasně sděleno: "To všechno padá na vaši hlavu". Dodnes té odpovědi moc nerozumím. A teď babo raď. D.

311333

9.6.2014 20:53

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dap z lesa 37.?.?.?

Reakce na 311333

>Život jako boj o přežití..... Raději bych použil slovo
>úsilí.
souhlasím, špatně jsem zvolil slovo..

>Proto jsem myslivost dávno pověsil na
>hřebík...
>
To já nee, ale chodím jen krmit, pozorovat, ne střílet.
Odměna je, že mi pak, jak se vysoká shoufuje, ožerou smrčky [smích]

>Bylo mi jasně sděleno: "To
>všechno padá na vaši hlavu". Dodnes té odpovědi moc
>nerozumím. A teď babo raď. D.

Též jsem něco podobného prožil. Vykládám si to takto:
Je rozdíl, když se pes vrací protože chce být s Vámi nebo ze strachu(umožněna jeho volba). Hafana vůbec nevážu - vím, že ho najdu před chajdou pod elektrohodinama. A to nemám oplocený pozemek. Neloví a netoulá se. Chce tu být.
Takže na hlavu padá to, že s ostatními jednáme jako s osobností a respektem k nim. Samozřejmě však máme povinnost bránit vlastní osobnost před ostatními-i za cenu jejich smrti(tu si vybraly vlastním agresívním jednáním).
Tak to alespoň chápu já.

311342

10.6.2014 4:02

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dušan 88.?.?.?

Reakce na 311342

Dobrá,kultivovaná debata. Já své hafany najdu nejčastěji v posteli. Mám oplocený pozemek a jak se ukázalo, tak blbě. Jednou za tmy jsem je, jako normálně vypustil na vyvenčení. Pak náhle začli tak zlověstně štěkat.A ono prasátko divoké,oprsklé. Pro sichr jsem popadl meč a jak jsem byl jen ve slipech, jistil jsem situaci a zaháněl pejsany domů. Prasátko se toho zjevu leklo a uteklo. V tu chvíli to ale moc sranda nebyla. Kdyby čuník zaůtočil, byly by z něj dvě půlky. Nikdy bych si nemyslel,že Cavalier king Charles spaniel je takový bojovník. Jinak jsou to spíš slídiči.Najdou, vyslídí, vyčuchají a sežerou všechno. D.

311365

9.6.2014 20:53

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

fohat 194.?.?.?

Reakce na 311333

umírněnost,zřejmě bylo sděleno,že čtyři laskyplní vyžranci mohou být pouze dva,či jeden a ostatní láskyplná energie by se vrhla na pozdravení souseda,kterého člověk NEMUSÍ snášet.Ten ALE musí poznat,že nejste klon GROSSE s jeho UPŘIMNOSTÍ..

311343

9.6.2014 7:46

dost naivny clanok

nezalezi 193.?.?.?

1, K polovnictvu a polovackam

Polovnictvo a polovnici su nutni. Stredna Europa je polnohospodarska krajina s vysokou hustotou osidlenia. Polovnici su nutni mimo ineho uz iba na redukovanie stavov ciernej zvere. Vysoke blahorodia z Europskej unie nam zakazali ockovat osipane proti prasaciemu moru /lebo v Anglicku neockuju, tak nesmieme ani my/ takze neostava nic ine, len redukovat ciernu zver, lebo je premnozena....pan Stwora nech zavita niekedy do Slovenskej republiky. Cechy nie su cely svet.
Premnozena je aj vysoka zver a na Slovensku medvedi...ti su napodiv chraneni, ale tisicka medvedov na Slovensku je velmi vela. Naproti tomu uz bol povoleny odstrel vlka, ktoreho je na Slovensku cca 300 kusov.

Polovnictvo a lesne hospodarsvo ma tradiciu od Marie Terezie, ked ona ulozila urbariatom, resp. obciam obnovovat vytazene lesy a doslova chovat v nich zver. Pretoze u nas sa zver na rozdiel od takej Kanady alebo USA v lesoch chova, nielen striela...

Je to taky isty chov ako hocikde v oborach juznej Afriky, USA alebo Kanady...len tou oborou je cely okres.....treba brat do uvahy aj rozlohu konkretneho uzemia.

Cize polovnictvo je normalna cinnost a to ze sa zver striela je vzdy lespie ako by ju upytliacovalo urcite etnikum do drotenych ok, ako to robi na vychodnom Slovensku.

2, Rybacka.

ked uz militantnym zelenym teroristom vadi rybarcenie, tak uz ste smiesni. Ryba totiz rybarsky hacik prezije. Co neprezije je vypustanie fekalii a odpadov do vod nasich riek a potokov a pri love maximalne to, ze jej nejaky zaciatocnik alebo gadzo poskodi pokozku a sliz suchou rukou..vtedy ju moze chytit plesen.

Pan militant Stwora uz nevidi, ze rybarske organizacie vysadzaju do nasich vod miliony plodikov ryb, zarybnuju rieky a potoky.....

a tych par ryb, co sa chyti, upecie a zje, tomu iste neposkodi...ci pan Stwora si mysli, ze rybacie maso sa vyraba niekde vo fabrike ??????

Na zaver doplnim slovami Stareho Zakona :

Potom Boh požehnal Noema a jeho synov a povedal im: "Ploďte a množte sa a naplňte zem!

Nech majú pred vami strach a hrôzu všetky zvieratá zeme, všetko vtáctvo neba a všetko, čo sa hýbe na zemi; dostávate do rúk všetky ryby mora.

Všetko, čo sa hýbe a žije, nech je vám za pokrm, všetko vám dávam tak, ako zelené byliny.

311274

9.6.2014 10:29

RE: dost naivny clanok

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 311274

...Strčte si už konečně jednou ten Starý zákon do prdele !!!!!
A tradice zavedené panovníky ve středověku taky....doba a situace si dnes žádá zapojit jiné věci,než to nahoře.A to "rozum a vědecké poznání",nezatížené a nedeformované NIJAKOU lobby,ani misliveckou....
V Itáli z toho SZ zdomácnělo a říká se že:co běhá,plave a létá,je vše ke žrádlu"....a proto to taky v it.přírodě tak vypadá:kromě hospodářských zvířat a lovců tam nic živýho nepotkáte a ti pitomí lovci už střílí na vše,co se pohne,jak amíci v Afghánstánu.
Mého kamaráda omylem,na horské silnici mezi Langhiránem a La Spézií sestřelil Idiot/lovec brokovnicí z motocyklu a na doživotí mu zmrzačil pravou ruku.Tam už jsou lovci tak zdivočelí,že jezdí střílet a ohrožovat lidi i mimo Itálii...
U města Lecco se loni napodzim pohádali dva lovci o zajíce,o to,kdo ho zastřelil tak,že to skončilo,tragicky.Jeden v afektu
zastřelil toho druhého, čemuž jsme spontánně celá skupina zatleskali,provolali mu slávu a korunovali králem střelců....
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

311290

9.6.2014 15:34

RE: dost naivny clanok

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311274

Ach ake ubohe je nazvat niekoho, kto nesuhlasi s vrazdenim zvierat - zelenym teroristom. Toto moze vyplodit len uboziak, ktory si nedokaze nijak rozumne zdovodnit svoju psychopaticku posadnutost a pocit bohorovnosti, ze moze podla lubovolne zavrazdit cokolvek co sa hybe, pretoze si mysli, ze clovek je vyvoleny a vsetci ostatni tvorovia maju len drzat hubu a krok. Takychto "ludi" vobec nelutujem, ak sa im stane nejake nestastie. Je to len spravodlivost v inej podobe.

311318

9.6.2014 10:26

Všetko, čo sa hýbe....

gippius 88.?.?.?

...a pak o pár set stránek dál příkazy, jaké kobylky jíst a jaké ne, že kráva je v pohodě, ale zajíc, či prase už tak ne, atd.
Osobně by mne příliš netěšilo, že se všecko kolem mne třese strachy. Pokud to činí dobře vám a nacházíte pro to omluvu v bibli, pak doufám, že se mi podaří vám a vám podobným vždycky obloukem vyhnout.

311289

9.6.2014 10:49

RE: Všetko, čo sa hýbe....

gippius 88.?.?.?

Reakce na 311289

...utnul jsem se. Reakce patří "nezalezi", který napsal příspěvek "dost naivný článok".

311295

9.6.2014 11:44

RE: Všetko, čo sa hýbe....

Thor 158.?.?.?

Reakce na 311289

[smích] pokud běháte se psem či s běžkama, jezdíte na 4kolce a na cestě v lese nehledíte vlevo a vpravo, tak se Vás vše živé opravdu bojí a snaží se vyhnout. Možná to chce doplnit vzdělání, ne si jen oprašovat multikulti pudy. Myslivec zvěř chová, chrání před podobnými vetřelci i přemnoženými predátory a platí majitelům pozemků škody zvěří způsobené. Ale jezte radši GM plastové pasty neby vystressovaná zvířata z velkochovů, budete mluvit stále lépe...

311298

9.6.2014 15:33

RE: Všetko, čo sa hýbe....

Kakabus 109.?.?.?

Reakce na 311298

Myslivecké hovado chrání zvěř pro vlastní honitbu, ne z lásky k přírodě. Ano, kočka a pes do přírody nepatří, kamizolka s bouchačkou ano. Jistě pane myslivče. Nevadí, já už mám také pár zářezů do pažby za zmlácené myslivce, kteří na mě machrovali a ohrožovali mě. Oni jsou tak namachrovaný hovada, že si myslí, že jsou nesmrtelnými pány Zeměkoule. Dokud nedostanou bombu mezi oči a pak nakládačku na zemi. Seřezaný myslivec = dobrý myslivec.

311317

9.6.2014 17:23

RE: Všetko, čo sa hýbe....

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 311317

Tenhle názor vyznává a taky podle něj jedná jeden můj kamarád,který většinu života pracoval v lese jako dřevorubec.Proto všechny ty lovce,myslivce,pytláky a jejich kombince zná a ví,čeho jsou schopní(mj.jeden takový mu zastřelil psa dvacet metrů za barákem).....Řešil to tak,že narazil-li při práci na posed,cuknul za startšpagát u pily a skácel posed i s myslivcem,byl-li tam a aby to nejměli tak jednoduchý,pořezal jim ten posed na míru,podle velikosti dvířek svého kotle.....Jednou,když za kuropění po něm vystřelil omylem jeden idiot,v domění,že je kňour (naštěstí netrefil),honil dotyčného tak dlouho až ho chytil,obětoval řetěz a zkrátil mu flintu o většinu zakázkově dělané pažby z drahého tureckého ořechu a kus hlavně tak,že se mu vešla pod kabát....a protože to bylo ještě za tuhé tatality,obešlo se to bez advokátů a soudů.On ten"ostrostřelec" moc dobře věděl proč....

311328

9.6.2014 22:57

RE: Všetko, čo sa hýbe....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 311328

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

311352

9.6.2014 22:04

RE: Všetko, čo sa hýbe....

Thor 78.?.?.?

Reakce na 311317

[smích] ještě jednou pro obzvláště blbé, jako Vy. Máte-li pažbu, na co potřebujete zbraň, když jste takový pašák, že všechny kolem lehce zmlátíte ??? Máte zbraň jako důkaz své "nadřazenosti", nebo hodláte spáchat trestný čin ? Zkusil jste někdy chovat třeba králíky, abyste věděl, o co vůbec posledních pár tisíciletí lidem jde ? Takové story, že kecal "má jednoho kamaráda, kdo si říká myslivec, a ten je ožrala a blbec" . Asi to bude tím, že kamarády si člověk vybírá podle sebe. Sice nic nevíte o přírodě, zvěři ani myslivosti (to není jen lov, to už je jen chovatelský zásah), ale o to víc si na tom honíte virtuální svaly - rád bych takového burana potkal...

311349

9.6.2014 12:59

RE: Všetko, čo sa hýbe....

nezalezi 193.?.?.?

Reakce na 311289

ja nic Bibliou neospravedlnujem...to robia americki sektari...ktori podla dogiem Stareho Zakona riadia este aj svoj sexualny zivot..

Iba som chcel tym povedat, ze filozfia nihilizmu a pasivity prebrata z vychodoazijskych kultur a pseudonabozenstiev je krestanskej Europe cudzia a skodliva...

Clovek je na vrchole pyramidy a vsetko ma sluzit v jeho prospech a nie opacne...Pokial nechceme to, co vidime v Indii, ze na krajoch ciest zomieraju deti od hladu a uprostred cesty lezi vypasena krava, ktorej sa boja dotknut.

Jednoducho europsky biely muz tisicrocia gazdoval a choval zvery na to, aby ich jedol..chodil polovat a rybarit na to, aby spestril svoj jedalny listok a nikto nema pravo ziadat od neho, aby s tym prestal a jedol geneticky modifikovanu soju.

311303

9.6.2014 14:05

RE: Všetko, čo sa hýbe....

Dap z lesa 37.?.?.?

Reakce na 311303

>ja nic Bibliou neospravedlnujem...
>
>Clovek je na vrchole pyramidy a vsetko ma sluzit v jeho prospech
>a nie opacne...

a tento pohled na život jste tedy získal odkud ?? [bliji]
Pozice síly zabalená do Bible aby byla stravitelná...UFF.

311310

9.6.2014 14:10

RE: Všetko, čo sa hýbe....

gippius 88.?.?.?

Reakce na 311303

V dobách, kdy tu mělo hlavní slovo to, čemu říkáme křesťanství, nebyl západ jasnou výspou civilizace.Západ není Indie třeba i z jednoduchého důvodu, že je tu roční období zvané zima, ve kterém by nejspíš nezhynul jen pokročilý jogín.
Myslím, že celý problém je někde jinde, než v tom, že je špatně, když se neloví a nejí maso. Myslíte, že je sója o tolik horší, než celosvětová zátěž ze živočišné výroby?

311311

9.6.2014 19:36

nuz

nezalezi 92.?.?.?

Reakce na 311311

> Myslím, že celý problém je někde jinde, než v tom, že je
>špatně, když se neloví a nejí maso. Myslíte, že je sója o
>tolik horší, než celosvětová zátěž ze živočišné
>výroby?

Nuz podla mna soja a hlavne geneticky modifikovana soja je velmi zla volba....

cloveka clovekom urobilo konzumovanie zivocisnych proteinov.....cize pokial nebudeme umelo rozmnozovat zivocisne bunky napriklad hovadzieho stehna alebo kuracich prs, neostava nam nic ine, len chovat zvierata na to, aby sme ich jedli...

nevidim v tom nic zle... moji predkovia boli gazdovia, moj stary otec, prastary otec, prprastary otec v pote tvare dreli na polich, modllili sa k bohu za dobru urodu, ked zdvihli napoludnie oci k nebu pri modlitbe Anjel Pana, tak videli nad sebou strme stity Tatier a vsetci sa dozili minimalne 90 rokov.....a neboli vegetariani...vsetko co robili, chovali sluzilo k ich obzive a ziadna negativna budhisticka karma ich neprenasledovala.....lebo jednoducho jej niet..neexistuje ziadna reinkarnacia, kvoli ktorej podvyziveni indovia jedli bylinky a zomierali od hladu zatial co zvierata, ktore sa im plietli do cesty hynuli na starobu...

311339

10.6.2014 7:42

RE: nuz

gippius 88.?.?.?

Reakce na 311339

Není nikde nijak podložené, že vaše teorie o živočišných proteinech je pravdivá. Rovněž netvrdím, že vegetariánství je automaticky lepší. Na stravě samozřejmě velmi záleží a ta musí být kvalitní. Dobré maso ze zdravého zvířete je jistě lepší, než sója napadená plísní. Určitě je ale lepší kvalitní sójový výrobek, než třeba kuřecí napajcované antibiotikama. Záleží ale i na založení strávníka.
Jestli reinkarnace existuje, nebo ne, samozřejmě s jistotou nevím, je to ale teorie, která s jistou pravděpodobností může fungovat. Je o dost méně možné, že jsem celou věčnost neexistoval a poté, co mne Bůh stvořil budu žít věčný život s pannou a bohorodičkou a apoštoly a kradinálem Dukou. Tedy pokud jsem se modlil a pravidelně chodil ke svatému přijímání a ke zpovědi. JInak samozřejmě také věčnost, ale v pekle. Také si nejsem úplně jistý, že se B-ohu líbí, když se oslavují svatí typu Wojtyly, Sarkandra, nebo matka Ježíšova, když to není v té vaší bibli nikde ani náznakem zmíněno. Jinak gazdování pod štíty Tater je jistě zdravý styl, určitě lepší, než makat na šichty někde u pásu. Rovněž netvrdím, že jezení masa má nějaký škodlivý karmický vliv. Něco podobného netvrdí ani buddhisté. Jen si nemyslím, že je správné, když se kvůli návyku nemírně konzumovat maso zabíjí a chovají v děsivých podmínkách miliardy zvířat.

311380

9.6.2014 13:21

Myslovec

Dušan Douša 88.?.?.?

Je dosti marné stěžovat si na myslivce. Jsou to v naprosté většině úplně normální, slušní lidé. Pravda, potkal jsem mezi nimi i pár psychoušů, ale ti to nevytrhli. Již delší dobu je myslivost naprosto nezbytná. Má i svou kulturu, tradici a estetiku. Jako trubač na lesnici to vím dobře. A teď to méně příjemné. Normální a slušní lidé posílají své děti od šesti let věku do státních vymýváren mozků, platí tři čtvrtiny svých těžce vydělaných peněz na daních a když je erár náležitě zpracuje, klidně jdou do války vraždit. Krom toho akceptují "prezidenta", který ožralý jako prase málem nablil na královskou korunu. Je mnoho důvodů k přesvědčení, že normální slušný člověk je ta nejhorší bestie pod sluncem. A co si myslet o někom,kdo jede do Afriky, aby jen tak pro srandu zabil lva. Nebo o tom, co jezdí po celé zeměkouli a chytá zase jen pro legraci velké, větší i největší ryby , filmuje se u toho a ještě to ukazuje v televizi. Miluji vulgarismy. Považuji je za část pokladu našeho jazyka. Nyní je ale používat nechci a nic jiného mě v těchto souvislostech nenapadá. Tedy končím. Normální člověče- spi dál. Dušan.

311304

9.6.2014 15:24

Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Pan Stwora, tymto idiotom, ktori sa nechali naivne oklamat o tom, ako je clovek masozravcom a ze maso je potrebne pre zivot, je uplne zbytocne nieco pisat a vstupovat do duse.
Su to egoisticki hlupaci neschopni slobodneho uvazovania.
Myslia si aki su super, ze prehliadli cely politicky system, penazny system a podobne, ale zaroven sa veselo nechavaju klamat potravinarskym priemyslom.
A este tito hlupaci nevahaju ako argument pouzit do neba volajuce klamstvo - ze im to MASO chuti.
To co im na tom chuti nie je maso, ale vsetky tie ochuteniny, bez ktorych by sa z toho maso akurat tak podavili. Presne takto som nachytal na klamstve svojho svagra.
Tvrdil mi, ze je masozravec a ze mu maso chuti.
Predlozil som mu na tanier surove maso v naturalnej forme a on hlupak sa zacal cudovat.
Jaksi mu vobec nedoslo, ze skutocni a nie kvazi masozravci maso jedia surove, pretoze na konzumaciu masa maju usposobeny traviaci trakt od prirody, sami si ho ulovia - nenechavaju si ho ziskavat inymi tvormi - napr, ako to robia ludia, ze za peniaze si nechaju zviera zavrazdit cudzim clovekom, ktory je dostatocne psychopaticky na to, aby zviera chladnokrvne zavrazdil - a ako inak, len podlo zbranou, pretoze vlastnymi silami to nedokaze.
Ako by aj mohol, ked priroda s nim nikdy ako masozravcom nepocitala. A nielen travenim, ci fyziologiou nie sme masozravci, ale aj zuby mame uplne odlisne ako masozravci, mame zasaditejsie ph stiav, na rozdiel od masozravcov, ktore ich maju viac kysle.
Mame 4-5 krat dlhsi crevny system v ktorom stravene aj nestravene maso po defekaciu hnije a toximy neustale otravuju krvny obeh. U masozravcov nieco take nehrozi.
Clovek je za tuto hlupost neustale odmenovany narastom civilizacnych chorob, ktore maju jedneho spolocneho menovatela - nevhodna strava. Ziadny iny tvor v risi netrpi tolkym mnozstvom chorob ako clovek, ktory si pod sebou pili konar v podobe zlej zivotospravy.

A viem ze zaznel aj "argument" v podobe demagogie, ze clovek potrebuje zivocisne bielkoviny.
Tak vazeni, tebnto blabol velmi radostne roznasa medzi ludi najma masopriemysel, aby si podporil svoj pochybny a neeticky biznis. Lenze pravda je, ze vsetka energia pochadza zo slnka a od toho sa dalej odvija vsetko.
Aj to zviera musi ziskavat aminokyseliny z potravy rastlinneho povodu a rovnakym sposobom sa k tomu dostane aj clovek. Vsetky aminokyseliny su obsiahnute v potrave rastlinneho povodu a z tychto si telo posklada bielkoviny.

Tato tema je obsiahlejsia a uz sa opakujem po milionkrat. ten kto ma zaujem, informacii je dostatok. Plus filmy ako Earthlings, alebo prednaska Garyho Yuorofskeho. Literatury je tiez mnoho a vsetko ohladom tohto mytusu je logicky a vedecky podlozene.

311314

9.6.2014 15:24

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311314

A este na zaver. O tom ci je niekto masozravec, ci iny "vor" sa neodvija od toho, co si strci do huby a prehltne do zaludka, ale na zaklade toho, na aku stravu ho vybavila priroda a ktora mu sposobuje co najmenej zdravotnych problemov. Maso to nikdy nebolo a nikdy ani nebude. Kym toto ludia nepochopia, budu trpiet. Doba ladova bol extrem a doba nudze. Lenze davno skoncila a clovek sa nevratil naspat ku svojej prirodzenej strave. Zato dnes si clovek hlada milion a pat roznych vyhovoriek a lzi, aby si mohol ospravedlnit zbytocne vrazdenie zvierat a slabu volu v podobe zanechania tohto zlozvyku. Trpia nielen zvierata, ale aj samotni ludia v podobe civ. chorob.

311315

9.6.2014 18:56

RE: Lzi o masozravosti.

Grievous 194.?.?.?

Reakce na 311314

Drahy pane neviem z ktoreho mesiaca ste priletel ale zrejme pad bol velmi tvrdy a urcite nie na nohy... Reci ohladom toho ze zabit zviera je vrazda mi natahuju kutik a pokladam to za nezmysel a vyvratil som to uz viacerym ludom s podobnym nazorom ako mate vy ( na druhej strane som striktne proti pytliactvu a tyraniu zvierat pri love ). No ale k veci zacal ste pekne vsetka energia je zo slnka ale nieje pravda ze cloveku staci len rastlinna strava. Ako iste viete clovek sa vyvinul z opice. dva udajne najblizsie druhy cloveku su simpanz bonobo a simpanz ucenlivy. clovek sa udajne vyvinul zo simpanca ucenliveho u ktoreho jedineho z pomedzi zivocisnej rise je dokazane ze vedie nieco ako genocidu kmenov. a zabitych prislusnikov druheho kmena konzumuje suroveho a bez zeleninovej oblohy ci tepelnej upravy.

takze tvrdenie je clovek si vystaci len s rastlinnou potravou je uplne absurdne. mozno ste cital rozumne clanky od prestiznych americkych vedcov ale genetika je genetika. pokial budete primat len jeden druh stravy tak zistite ze to nieje pre vas vhodne. som toho nazoru ze ludsky metabolizmus sa vyvyja a v kazdom obdobi zivota je vhodny iny pomer masitej a rastlinnej potravy.( ked uz sme pri tej rastlinnej strave viete vobec ake rastliny tu rastli pred par tisic rokmi a cim sa zivili nasi predkovia? lebo zemiaky a ryza to urcite nebola )

servierovanie masa cloveku v dnesnej dobre a este od vas co mate nazor ze zabijanie zvierat je vrazda ma udivuje.

a este k tomu podla vas blalabolu ktory roznasa masopriemysel. suhlasim clovek nepotrebuje len zivocisne bielkovymi nas organizmus si vie nasyntetizovat bielkovinu aku potrebuje. no potrebuje mat na to dostatok stavebnych castic na ich vystabnu ale to zrejme viete ze adenozin cytozin guamin a timin su stavebne prvky DNA a ze v nej je tiez zakodovane ako sa ma rozpojit a utvorit konkretnu bielkovinu a ze tieco casti DNA sa casom opotrebovavaju a trena ich replikovat a cim viac su replikovane tym viac chyb sa v nich nachadza a bielkoviny ktore vytvaraju su chybne. takze konzumacia masa je opodstatnena a prirodzena. ( ak by clovek nemal mat potrebu jest maso naco su potom veci ako sona so sunkovou prichutou a podobne veci? [mrknutí jedním okem] )
dakujem za vas cas, dovidenia.

311334

9.6.2014 21:08

RE: Lzi o masozravosti.

Pavel -Čert- Němec 94.?.?.?

Reakce na 311314

>A este tito hlupaci nevahaju ako argument pouzit do neba volajuce
>klamstvo - ze im to MASO chuti.

>To co im na tom chuti nie je maso, ale vsetky tie ochuteniny, bez
>ktorych by sa z toho maso akurat tak podavili. Presne takto som
>nachytal na klamstve svojho svagra.

>Tvrdil mi, ze je masozravec a ze mu maso chuti.
>Predlozil som mu na tanier surove maso v naturalnej forme a on
>hlupak sa zacal cudovat.

>Jaksi mu vobec nedoslo, ze skutocni a nie kvazi masozravci maso
>jedia surove, pretoze na konzumaciu masa maju usposobeny traviaci
>trakt od prirody

Zato neupravena zelenina je hotova lahoda, ze? Zrovna dneska jsem byl u vegetarianu. Hadejte co jde vic na dracku, varene a casto velmi korenene smesi nebo salat ze surove zeleniny?

Kdyby tam prodavali jen surovou zeleninu, tak do tydne muzou zavrit, protoze by to k obedu nikdo nechtel zrat, ani vsichni ti zaprisahli vegetariani co tam denne chodi... [chechtot]

311345

11.6.2014 21:42

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311345

Nemozem za to, ze vo svojej obmedzenosti a ubohom povedomi vidite len ciernobielo a poznate len vegetarianstvo, ktore je o malicko zdravsie ako pojedanie masa, lenze keby ste o stravovani vedeli trochu viac, vedeli by ste, ze existuje aj nieco uplne naturalne z pohladu stravy, ktora je pre primaty najvhodnejsia.
A tym je vitarianstvo.
Podsuvanie demagogickych reci o zelenine, ktorou chcete zakryt fakt, ze neochutene a surove maso clovek nezje, pretoze mu chutit nebude a hlavne ho bude napinat na zvracanie - je ubohy pokus.
Na rozdiel od masa sa da konzumovat surova bez toho, aby z toho plynuly dosledky z velkych zazivacich problemov a vacsina surovej zeleniny je aj sama o sebe chutna, pripadne v kombimacii s inym druhom zeleniny, co sa o mase povedat neda.
Navyse Vy ste tu samozrejme podsunuli len zeleninu, ale kedze clovek je frugivor, tak hlavnou zlozkou potravy by mali byt plody - cize ovocie, k tomu bohata kombinacia zeleniny, orechov, okopanin, strukovin.
Takze nabuduce ak sa budete chciet pustit do serioznej debaty, aspon si o tom nieco zistite, pretoze za prve o tom skoro nic neviete a poznate len medialne zname vegetarianstvo a za druhe aspon to nerobte stylom, ze ucelom vasho prispevku bolo naprosto hlupym "argumentom" diskreditovat.
Aby ste na zaver vedeli: tepelne upraveny pokrm (nielen masity pokrm ako taky)je denaturovany a taktiez nevhodny ako strava pre primata.
Ohen je nicitel a nastupom pouzitia ohna v priprave pokrmov zacal aj nastup civilizacnych chorob vo vacsom meritku.
Ak by priroda planovala pre primata ze jeho spravna strava bude teplom upravovana, dala by mu ohen do vienka hned od zaciatku existencie.
Ale skoda viest asi dalsie debaty, ked zlyhava elementarna logika a snaha o myslenie. Ved aj male odstavene dieta (neskor ked uz je jeho instinkt zhumplovany ci naruseny zlymi navykmi od rodicov ci stravou ktorou prichadza do styku v skolke, skole atd sa toto vytrati - podobne ako sa da napr. zabit zdravy usudok medialnym vyplachom)je dokazom toho, ze z cloveka nikdy priroda neplanovala mat masozravca.
Polozte pred dieta, napr. jablko a zajaca. Ak chyti zajaca a na mieste ho zozerie ho, tak ano, ustupim a uznam chybu. Lenze stane sa pravy opak. Zajaca pohladi a zje jablko.

311496

11.6.2014 22:02

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311496

Pokud srovnám svůj věk a stravovací zvyklosti svoje a stejně starého primáta jiného druhu, nemám se o čem rozmýšlet.
Příroda nic neplánuje, protože sama o sobě neexistuje, anžto je lidský konstrukt.

Udělal jsem ten pokus.
Dal jsem před syna na talíř jablko a pěkně upečené králičí stehno.
Jablko tam, vedle kostí, ještě leží.

311498

11.6.2014 22:17

RE: Lzi o masozravosti.

dub 89.?.?.?

Reakce na 311498

velmi bych horoval pro to, aby nám pán předvedl, jak konzumuje nevařenou červenou řepu, brambory a další lahůdky z řad "okopanin a strukovin", neb je to pro člověka přirozená a tedy snadno stravitelná strava, dle jeho tvrzení (a v případě brambor a podobných věcí prý i zdravotně nezávadná)...

311501

11.6.2014 22:51

RE: Lzi o masozravosti.

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 311501

Není to žádná legrace,stát se vegetariánem a změnit blbé návyky.....V souvislosti s věkem a menším fyzickým nasazením si postupně moje tělo vynutilo změnit skladbu stravy a po několikeré hospitalizaci z důvodů kombinace alergií,kdy mi bylo předepsáno několik diet ke snížení váhy,množství cholesterolu,cukru,kyseliny močové v krvi atd,což se provádělo hlavně téměř absolutním vyloučením všech druhů mas a jejich výrobků a vzhledem k režimu ve špitále i upřímné snahy dodržet režim a zlepšit technický stav těla,jsem to dodržoval....po třech nedělích jsem na tom byl tak,že když šla nějaká panička vyvenčit ratlíka,nevyskočil jsem z okna a nezakousl ho jen proto,že jsem měl cimru ve čtvrtém patře,taková se ve mně probudila šelma a taková jsem prožíval muka,dostalo se mi při tom zajímavého poučení..... [chechtot] [chechtot]

311503

11.6.2014 23:43

RE: Lzi o masozravosti.

steve 70.?.?.?

Reakce na 311503

.. prestehujte se do prizemi a muzete humanitarne zakousnout kazdeho cokla i s panickou. Pokud by Vam do toho nekdo kecal - staci oznacit panicku i cokla za "putinovic teroristy" a toho kecala - muzete zakousnout taky ! NATO Vam s tim pomuze ....

311505

11.6.2014 23:53

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311501

Konzumacia nevarej cervenej repy je naprosta bezproblemova rutina, neviem co na tom ma byt problem. nakrajana na drobno, alebo nastruhana s ovocim. Je to vyborne.

Nedokaze si predstavit jest surove zemiaky? Bezna zalezitost. Nejlepsie su struhane a navyse v tejto forme su zasadite, co velmi prospieva acidobazickej rovnovahe tela. Komu to na zaciatku nechuti, moze v struhanej forme kombinovat ako salat s inou zeleninou. Nedenaturovany skrob ma navyse este taku vyhodu, ze slinivka brusna nemusi byt zbytocne zatazovana reverznou cinnostou, ktorou musi denaturovany skrob opat prevadzat na naturalnu formu. V podstate najcastejsie cukrovky vznikaju pretazenim slinivky brusnej, ktora musi den co den zbytocne makat tym, ze prevadza denaturovane skroby z jedal a rafinovane cukry na naturalne podoby.

Strukoviny sa naklicuju a v tejto forme su velmi bohatym zdrojom enzymov a bielkovin, co sa v pripade enzymov neda o tepelne znicenej strave ani povedat, kedze teplo enzymy zabija.

Osobne si myslim, ze mate zrejme na jazyku dotaz, ze surovy zemiak je jedovaty, vsak? Lenze to je len dalsia hlupost, ktora prameni zo zlej informovanosti. Jedovaty solanin sa nachadza len v tych zemiakoch, ktore su zelene, resp. v tych zelenych castiach. Inak su absolutne neskodne. Ak by to bol opak, uz davno by som stovky krat mrtvy.

Priatelu, informacie si o tychto veciach moze zistit kazdy kto chce, chce to mat otvorenu mysel a odprostit sa od zlych navykov a dlhodobo udrziavanych zlych tradicii, ktore su tu len vdaka lenivosti ludi zistit skutocnu pravdu. Ale lenivost, neochota zmenit nieco na co su ludia zvyknuti je velka prekazka. Je lahsie hladat dovody, ako hladat sposoby. Ale kazdeho to raz dobehne. Ludia platia za to dan - a to tu najvyssiu... vo forme zdravia a zbytocne skrateneho zivota.

311506

11.6.2014 23:38

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311498

Nema zmysel diskutovat, pretoze ste napisal nezmysel a tak ako sa vam to hodi do kramu. Nie upecene kralicie stehno, ale zivy kralik tam mal byt, nech sa ukaze aka je pravda. Alebo kludne tam pred neho polozte ten flak masa, ale ziadne teplom upravene a niecim ochutene (pretoze masozravci si maso teplne neupravuju,neochucuju, dokazu si ho sami ulovit, neplatia za zabitie niekoho ineho a navyse z neho neskor nemaju ani ziadne zdravotne problemy). Aha, to nie, pretoze to by vysledok dopadol velmi zle a pan by musel konstatovat, ze mytus o ludskej masozravosti je nezmysel.

Uvedomte si clovece, ze tymto klamete len sam seba a aj svojho syna, ktoreho zrejme asi nemate rad, ked mu skodite.

311504

12.6.2014 13:20

RE: Lzi o masozravosti.

Grievous 194.?.?.?

Reakce na 311504

Rad by som sa Vas spytal k akej organizacii patrite. V kazdom Vasom prispevku je uvadzane striktne odmietanie inej potravy ako rastlinej a oponujete ci dokonca sa vyvisujete nad ludi co tvrdia opak.

Priklad s vasim kralikom ma opat raz dobre pobavil. nutit dieta ktore si ledva zacalo uvedomovat sameho seba rozhodnut sa co ma konzumovat ked je plne zavisle od potravy zabezpecenej rodicmi. len si to porovnajte s zvieratami. ktore mlada v zvieracej risi je schopne sa rozhodnut co skonzumovat par dni po narodeni? ( dufam ze mi tu teraz nevytiahnete na oci nejake bezstavovce pripadne ryby ) ziadne.

311541

12.6.2014 15:52

RE: Lzi o masozravosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 311541

"Priklad s vasim kralikom ma opat raz dobre pobavil. nutit dieta ktore si ledva zacalo uvedomovat sameho seba rozhodnut sa co ma konzumovat ked je plne zavisle od potravy zabezpecenej rodicmi. len si to porovnajte s zvieratami. ktore mlada v zvieracej risi je schopne sa rozhodnut co skonzumovat par dni po narodeni? ( dufam ze mi tu teraz nevytiahnete na oci nejake bezstavovce pripadne ryby ) ziadne."

Pro pořádek - měl tam být původně zajíc.

Ale i tak se mi zdá příhodnější předhodit synkovi myš (nikoliv tepelně zpracovanou) - jestli jste náhodou neporodili kočku.

311547

12.6.2014 16:57

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311547

O akom nuteni to pisete? To nie je ziadne nutenie, ale rozhodovanie sa podla pudu, kedze dieta este nema zlymi navykmi tento pud skazeny. Alebo si myslite, ze ked dieta od detskych rokov zacnete krmit nevhodnou stravou, tak neskor ked sa to pretavi do zavislosti uz vie co je skutocne spravne? Ved podobne funguju vsetky zavislosti - aj tie drogove a jedinci ktori funguju pod zavislostou stracaju prirodzeny usudok ci je to v com je zavisly spravne alebo nie. Priklad s dietatom bol uvedeny prave preto, lebo odstavene dieta uz nie je zavisle na materskom mlieku, ale od tej chvile je pripravene na prijem potravy, ktora je pren urcena a prirodzena vzhladom k fyziologii a najma traviacim traktom. Samozrejme ak od detstkych cias budete do jedineca hustit masitu stravu, tak casom si na to psychicky navykne, ale tym ze si na to navykne sa nijak neds tvrdit, ze je to strava sprava. Clovek si casom navykne na rozne svinstva a tiez to neznamena, ze je to spravne a zdrave.

311549

12.6.2014 17:47

RE: Lzi o masozravosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 311549

"Samozrejme ak od detstkych cias budete do jedineca hustit masitu stravu, tak casom si na to psychicky navykne, ale tym ze si na to navykne sa nijak neds tvrdit, ze je to strava sprava. Clovek si casom navykne na rozne svinstva a tiez to neznamena, ze je to spravne a zdravé."

Zřejmě odpovídáte na příspěvek č. 311541.

Podotýkám, že jen debil do svého dítěte něco hustí proti jeho chuti.

Přesvědčit však dospívající dítě o tom, co obnáší hamburger od Mac Donald je docela nářez. Ale podařilo se.

311551

12.6.2014 18:23

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311551

Nie, odpovedal som na spravny prispevok.

"Podotýkám, že jen debil do svého dítěte něco hustí proti jeho chuti."

- nie proti chuti, ta sa da oklamat, ale mam na mysli hustenie takej stravy do dietata, ktore je pre cloveka nevhodna. Takze nepodsuvajte zase nieco, co Vam vyhovuje. Pretoze sam dobre viete, ze dnesnou chemiou v gastronomii sa da chutovo upravit takmer cokolvek, takze CHUT nema velku vypovedaciu hodnotu.

Podobne funguje aj ludsky sebaklam, ked ista vrstva ludi ako zhypnotizovana tvrdi, ze im maso chuti, ale hlbsou kratkou analyzou sa pride na to, ze to co im skutocne chuti nie je maso samotne, ale tie soli, rozne koreniny, glutamaty a ina chemia. Bez tohto by to maso ani nedali do ust, pretoze samotne maso je nechutne. Cize ten kto tvrdi, ze mu maso chuti, tak klame - hlavne sam seba. Naturalnemu cize skutocnemu masozravcovi maso chuti bez toho, aby ho musel niecim dochucovat a navyse aj tepelne upravovat.

Tuto debatu koncim, pretoze badam jasnu snahu ze clovek navyknuty casom na tento stravny zvyk nemieni mysliet a hladat pravdu, ale hlupymi pseudoargumentami si zabetonovat svoj chory zvyk. Je to Vase zdravie, mne je len smutno, ze na tuto hlupost zbytocne doplacaju zvierata svojimi zivotmi. Ale mozete si byt isty, ze minimalne masopriemysel a zdravotnictvo vam dakuje, pretoze im tymto hlupym zvykom zabezpecujete kontinualny kseft.

311554

12.6.2014 18:19

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311504

Jablko, pokud je pokládáte na talíř, není v přirozeném stavu, tedy na stromě, nebo nahnilé pod ním. Takže králičí stehno mohu fpoho upéci.

Lidé jsou masožravci, kteří si maso dokáží sami ulovit a tepelně nebo jinak (sušením, fermentací) ho upravují. Jiní masožravci ho nechají fermentovat rovněž, případně ho, jednou sežrané, vyvrhnou a pozřou znovu, a tak dále. Každý masožravec má svůj postup ověřený léty vývoje.

Položím-li před dítě jablko a bonbón, sní nejprve podle vaší teorie zdraví prospěšnější bonbón.
Jednou zkuste položit na stůl cokoliv a tu lesklou červenou muchomůrku s bílými pountíky.

Děkuji za starostlivost, svému syna, podle dlouholetých pozorování, neškodím, a vnučce, podle kratších pozorování, také ne.

311552

12.6.2014 18:45

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311552

"Lidé jsou masožravci, kteří si maso dokáží sami ulovit a tepelně nebo jinak (sušením, fermentací) ho upravují."

To je hlupost, ktorou sa myslne udrzujete v sebaklame a snazite sa podporit zvratenost.

Ludia nie su masozravci. Dokazom toho je fyziologicka stavba tela, traviacej a vylucovacej sustavy, endokrinologicka cast, chrup, koncatiny. Masozravci si dokazu svoju potravu ulovit vlastnymi silami, vlastnym telom, ziadne zbrane na to nepotrebuju, nepotrebuju si to maso tepelne upravit. Navyse cloveku aj tepelne upravene maso skodi, to Vam potvrdi kazdy internista, ci gastroenterolog, aj ten, ktory razi oficialnu medicinu. Maso ludom viac skodi ako prinasa osohu. U skutosnych masozravcoch je to pravy opak.

Skutocni masozravci maju kyslejsie ph stiav dokazu maso rozlozit daleko dokonalejsie ako trakt cloveka a navyse dlhy crevny system sposobuje, ze doba od stravenia po defekaciu je tak dlha, ze sa hnitim v hrubom creve uvolnuje prlis vela toxinov, ktore su neustale vstrebavane do krvi. Kratkodobo to nie je problem. Ale dhododobo z toho vznikne nejaky druh civ. choroby. Najviac civ. chorob je nasledkom poruchy traviaceho traktu a to dlhodobym posobenim toxinov v organizme.

Crevny system masozravca je 4-5 krat kratsi ako u primatov a cas od stravenia po defekaciu je otazkou minut.

Je mi luto, ale svoj zlozvyk a tvrdenie ze clovek je masozravec nijak logicky a argumentacne nedokazete. Vsetko je len o tom, ze ste za kazdu cenu rozhodnuty neopustit svoj zlozvyk. Ak by to bolo opacne a mali by ste ochotu, davno by ste si mohli najst informacie a povedat tomu koniec. Lenze Vy ste ako pstros, ktory radsej vopcha hlavu do piesku a nemieni vidiet pravdu.

Robte ako chcete, ale ste zodpovedni za svoje ciny a neskor ked sa vam to vrati v podobe zhorseneho zdravia, netvarte sa, ze je to len nejake dielo zlej nahody. Kazdy stroj ked sa systematicky poskodzuje, skor ci neskor zhavaruje. A nase telo je jedna velka domyselna tovaren, ktora funguje na presnych principoch a ak bude poskodzovane, bud sa pokazi, alebo rapidne sa znizi zivotnost.

A na zaver: Ovcania si dnes myslia, ze dozit sa nejakych 70-80 je nejak vela a vrchol toho co sa da, lenze to je dalsi omyl. Ludia ktori sa stravuju zdravo (nie akozezdravo) sui vitalni kludne este aj pred stovkou. Zivotnost cloveka bol cca odhadnuty na 120- 130 rokov, ale to je mozne len vhodnou stravou a zivotospravou. Strava je ale najdolezitejsi faktor. Ludia su tym co jedia.

311555

12.6.2014 20:09

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311555

Jenom pro pořádek: při (zatím)poslední preventivní prohlídce mi lékař doporučil vyšší konzumaci hovězího masa.

Tézi o toxinech byste mohl rozvinout, ta je zajímavá.
Jak se s takovou chronickou otravou vyrovnávají lidé, kteří se tradičně živí především masitou stravou?

Pokud je masožravcem pes, tak se v odhadu času hrubě mýlíte - čas jsem několikrát měřil, například pomocí třešňové pecky nebo hovězí kosti do ustálené krmné dávky. Navíc právě pes si často maso natráví, vyvrhne a znovu sežere, případně si nechá maso nahnít zahrabané do hlíny.

Ano, máte pravdu. Dávno jsem si našel informace o prospěšnosti konzumace vyvážené stravy včetně masa, vajec a mléka a desítky let se jimi řídím.

Ano, jsem jsem za své činy zodpovědný. Dokážete mi sdělit, kdy se mi moje činy vrátí v podobě zhoršeného zdraví? V tomto tisíciletí jsem byl u lékaře jen za účelem preventivní prohlídky a pro předpis brýlí na čtení (choroba se jmenuje presbyoptie). To je ono zhoršení zdraví?

Dokážete jmenovat jednoho Čecha nebo Slováka, který se prokazatelně celý život stravoval zdravě podle Vašich tvrzení a dožil se sto a dvaceti let?

Lidé jsou tím, co páchají (zde míním činy). Přikusovat k tomu mohou cokoliv.

311556

12.6.2014 20:56

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311556

"při (zatím)poslední preventivní prohlídce mi lékař doporučil vyšší konzumaci hovězího masa."

- ten lekar je hlupak, pretoze Vam tym vedome sposobuje chorobu DNA. Ak neviete co je choroba DNA a ze je sposobena kyselinou mocovou, ktora vznika purinmi a hlavnym zdrojom je hovadzie maso, tak si o tom nieco zistite. Touto chorobou trpa styria clenovia mojej rodiny (z matkinej strany)a aj po upozorneni, ze to maju z masa nemienia sa poucit. Lekar im povedal to same.

"Tézi o toxinech byste mohl rozvinout, ta je zajímavá.
Jak se s takovou chronickou otravou vyrovnávají lidé, kteří se tradičně živí především masitou stravou?"

- Na tom nie je co rozvijat. Maso dlhym cestovanim po dobu defekacie hnije a vylucuje botulotoxin, ktory sa nasledne cez sliznicu vstrebava do krvi. Davno overena vec.

"Ano, jsem jsem za své činy zodpovědný. Dokážete mi sdělit, kdy se mi moje činy vrátí v podobě zhoršeného zdraví? "

- Nedokazem. Kazde telo je individualne a znesie roznu zataz jedov. A to je zaroven aj ten najvacsi problem. Telo da vediet o sebe vo forme tazkej choroby az ked je uz velmi zle. Pretoze clovek nema zaujem pocuvat svoje telo a vela priznakov sa snazi zabit analgetikami. Cize snazi sa napr. zabit impulzy bolesti, ktore toho mozu vela naznacovat.

"Dokážete jmenovat jednoho Čecha nebo Slováka, který se prokazatelně celý život stravoval zdravě podle Vašich tvrzení a dožil se sto a dvaceti let?"

Preco zrovna Slovaka ci Cecha, ktori su znami velmi zlou stravnou disciplinou? Dokazem menovat osobu inej narodnosti, co ale na veci nic nemeni. Napr. Norman Walker.

--------------

Tieto debaty nemaju zmysel, pretoze je to ako zufala snaha o dobytie pevnosti, kde dostavam neustale od veci otazky a musim tisickrat odpovedat na nieco, co uz bolo tisickrat zodpovedane. Staci len nebyt lenivy a googlit.

Inak loz o ludskej masozravosti by sa dala kludne zrovnat so lzou, ktora s nazvom monetarny system nas sprevadza tiez pekne dlho a vacsina ludi ani nevie v akom svinstve a sebaklame zije. Viem ze si o mne zrejme vacsina mysli ze som sialenec, ale to si ovcania myslia aj o tych, ktori sa im snazia otvorit oci ohladom lichvy a monetarneho systemu, ktory zotrocuje cely svet. Naviac potravinova loz sa udrziava pri zivote samotnymi ludmi, pretoze ludia boli tou lzou infikovani svojimi predkami a dalej tuto loz siria aj svojimi potomkami. je to dokonale. Je to loz, ktoru pri zivote udrzuju samotni ludia a pestuju od utleho veku. Cesta k vytriezveniu je preto tazka a trnista. Vystupit z toho masoveho matrixu je velka fuska.

Tiez som sa smial pred 10-timi rokmi svojmu bratancovi ze je debil a aj kamosovi, ked si dovolil zit zdravsie ako vegetarian. mal som ich za idiotov. Lenze vdaka netu, pristupu informacii a zbavenia sa bremena unipolarnehop zmyslania som nazor zmenil. A som rad ze k tomu prislo, pretoze nikdy nie je neskoro.

311558

12.6.2014 22:00

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311558

Vy dokážete takto nekompromisně posoudit odbornost a inteligenci lékaře s třicetiletou praxí, aniž jste se zeptal, čím svou radu odůvodnil? To jste vážně třída.

Pakostnice, neboli dna, je nemoc známá a je podmíněna geneticky. Lidé, trpící touto chorobou, musí konzumaci červeného masa omezit až vyloučit. To je známá věc. Nicméně konzumace masa samotná tuto nemoc nezpůsobuje - naprostá většina lidí konzumujících maso touto nemocí netrpí. DNA, jak píšete, ovšem není pakostnice, ale obecně používaná zkratka chemického názvu. Proč to zaměňujete, je těžké odhadnout. Buď to nevíte, nebo se snažíte o manipulaci.

Maso botulotoxin nevylučuje. Vylučuje ho Clostridium botulinum, které ve zdravém lidském organizmu nežije.
Trávení není defekace, snad leda ve vašem případě.

Proč zrovna Slováka nebo Čecha?
Pokud nedokážete zodpovědět tuto jednoduchou otázku, pak problematice nerozumíte a vašimi výkřiky do tmy se nemá smysl dále zabývat.
Jinak: kteří Češi a Slováci jsou známi velmi špatnou stravovací disciplínou? Máte nějakou solidní statistiku, čímž nemíním výkřiky mediálních kokotů?
_____
Správně, debaty s věrozvěsty nemají smysl.

Ne, googlit je zásadní chyba. Je třeba problematiku studovat, což věru není totéž.

311564

12.6.2014 22:16

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311564

Nema zmysel naozaj dalej diskutovat, pretoze vasa metoda je zalozena na lzi. Ak tvrdite ze hnitie masa nema za dosledok botulotoxin, tak ste klamar, ktoreho tvrdenie moze byt pre dalsich ludi z pohladu zdravia nebezpecne.

Choroba DNA je sposobovana kyselinou mocovou a reci genetickej podmienenosti su nezmysly. U kazdeho jedinca totiz kyselina mocova sposobuje krystaly soli, ktore sa ukladaju vo svaloch a sposobuju bolest.

"Nicméně konzumace masa samotná tuto nemoc nezpůsobuje - naprostá většina lidí konzumujících maso touto nemocí netrpí"

- pretoze vacsina ludi si mysli, ze svalova bolest a bolest klbov ma inu pricinu. Navyse DNA sa naplno rozvinie az u jedincov, ktorti zeru maso vo velkom ako blazni. Ale u vacsina sa k tejto chorobe dopracuje v dlhodobom horizonte a v pokrocilom veku.

Ak by maso bolo bolo pre cloveka vhodna potrava, nemala by pre cloveka takyto neziaduci ucinok a to je len jeden z mala negativnych aspektov, ktory plynie z konzumacie masa a vseobecne z nevhodnej stravy.

ten lekar je typicky priklad a produkt pokruteneho vzdelavacieho systemu. Ziaden lekar ktory cti Hippokratovu prisahu a ma vazny zaujem liecit, nikomu taku zrudnost neodporuci. Vacsina to ale robi nevedome... robi len to, co mu nahustili do hlavy v skole.

311567

15.6.2014 20:38

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311567

Ne, hnití masa (ve střevě, jak jste kdovíporoč vynechal, neboť o tom bala řeč) nemá za důsledek botuloxin.
Clostridium botulinum je prakticky všudypřítomný mikroorkanizmus, produkuje toxiny v čemkoli - třeba i medu, poslední dobou se zvyšují nálezy v česneku naloženém v oleji.
Ve střevě zdravého živočicha tento mikroorganizmus nežije, protože se tam nemá jak dostat a zabydlet. Toxin z nevhodně konzervované stravy ano.

Chroba dna (pakostnice) není choroba DNA, DNA je něco jiného. Choroba je geneticky podmíněna. Dieta při pakostnici spočívá nejen ve vynechání červeného masa, ale i ve vynechání dalších potravin, například čokolády nebo červené řepy.

Dokážete uvést nějaký statistický údaj o rozšíření pakostnice v populaci, nebo jen žvaníte?

To, že něčemu nerozumíte, vás neopravňuje posuzovat odbornou zdatnost třetí osoby, kterou neznáte.

311689

15.6.2014 22:45

RE: Lzi o masozravosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 311689

> Dieta při pakostnici spočívá nejen ve vynechání červeného masa, ale i ve
>vynechání dalších potravin, například čokolády nebo červené řepy.
A tiež väčšinu rybičiek, pivo, hrach, fazuľa, sója a mnohých ďalších akože zdravých potravín...

311694

16.6.2014 17:48

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311558

Debata je to čím dál humornější.
Ze sedmi miliard lidí dokážete jmenovat jen jednu osobu, jejíž života běh odpovídá Vašemu tvrzení.
Nicméně i v tom se mýlíte, jmenovaný nevyhovuje zadání.
Norman Walker se dožil devadesáti devíti let, ovšem Mistrovi vykladači mu čas od času, ve snaze mít argumenty pádnější, rok přidali, takže aktuálně se lze dočíst o 119 letém Mistrovi.
____________
Jmenovaná osoba se co doby dožití jen o pět let liší od mého dědy, který se ale stravoval jako každý Čech proslulý špatnou životosprávou.

311737

16.6.2014 18:39

RE: Lzi o masozravosti.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 311737

Babkinho suseda na jar zrazilo auto, keď sa vracal z krčmy. Mal 92 rokov - a policajt čo to vyšetroval, povedal, že dedo sa asi sám oslnil zápalkou, keď si cestou domov zapaloval cigaretu, takže to auto nezbadal a doslova podeň chlapovi vbehol...

311738

12.6.2014 21:25

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311556

A este obetujem jeden prispevok:

Pisete"

"Pokud je masožravcem pes, tak se v odhadu času hrubě mýlíte - čas jsem několikrát měřil, například pomocí třešňové pecky nebo hovězí kosti do ustálené krmné dávky. Navíc právě pes si často maso natráví, vyvrhne a znovu sežere, případně si nechá maso nahnít zahrabané do hlíny. "

- Ano pes je masozravec, ale pre referencne ucely by som radsej pouzil tvora, ktory je vo svojej podstate skutocny (cisto v prirode zijuci) masozravec a nie clovekom humplovane zviera, ktore je casto krat krmene stravou, ktora pren nie je prirodzena (varene a tepelne uprave maso, ochucovane sracky, granule a atd.) a tento tvor ma uz naruseny tento aspekt a preto vidite javy, ktore by inak boli nanajvys zriedkave. V prirode stav ktory popisujete nenastava. Masozravec (napr. liska, lev, vlk a atd.) ulovi korist a bud si ulozi (schova) aby ju zjedol o niekolko hodin, alebo to urobi hned. Zje ju bez nejakej upravy, surovu so srstou, pretoze zaludocne stavy su na tu potravu pripravene. Sliznica a stena zaludka primerane zodpoveda kyslosti stiav a agresivne prostredie v pohode znasa. Mala cast nestravwenych zvyskov masa a srsti, kosti, chrupaviek, slach putuje do kratkej crevnej casti a do necelej hodiny je vsetko vylucene. Niet casu na inicializaciu hnilobnej cinnosti. Preto aj ta kratka vylucovacia sustava u masozravcov. Je to ochrana pred vstrebavanim toxinov.

pane, ukoncime to. Ak chcete seriozne dalej pokracovat, nie je nutne aby som pisal nieco, co je davno zodpovedane. Zacnite napr. filmom Earthlings, ci prednaskou Yourofskeho a ak Vam to zavrta "cervika do hlavy" mozete patrat dalej. Informacii z ktorych si celu mozaiku poskladate je dnes dostatok. Tuna to vazne nikde nevedie. Je tu jednak malo priestoru na tak obsiahlu vec a na druhu stranu nie je v mojich silach vzdy uviest vsetko potrebne a preto ak na nieco pozabudnem, okamzite druha strana sa toho chyti a vystavia si z toho hned protiuder, ktory ma ale dost vycerpava, pretoze musim zase reagovat. Na nete mate vsetko ucelene a presne, dostanene uspokojivu odpoved na vsetko co vam robi pochybnosti. Dost poucna je aj literatura od Normana Walkera.

311559

12.6.2014 21:31

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311559

Masožravec žere ulovenou kořist postupně a kupodivu v pořadí stravitelnosti - prománě tedy "pajšl".

Seriózně pokračovat mohu, absolvoval jsem anatomii a fyziologii hospodářských zvířat, něco biochemie...

V jednom vám dávám za pravdu.
Na netě je všechno.
Jak vidno.

311560

12.6.2014 21:51

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311560

To ze ste nieco absolvoval vo vzdelavacom systeme este nie je zarukou pravdy a skalopevnej istoty. Nezabudajte na fakt, ze vzdelavaci system je jeden z pilierov z moci a vhodne zavlecenou demagogiou alebo nepresnostami je mozne viest spolocnost takym smerom, akym si to praje vladca. Napr. lekari su vzdelanim vedeni naprosto bezhlavo len istym smerom a najma tak, aby sposobovali zisky farmaceutickym firmam. O sprofanovam dejepise je snad aj skoda pisat. Vzdelanie (myslene tym oficialne) je lahka a pohodlna forma, ako si ovecky viest smerom, akym si to mocni praju.

311562

12.6.2014 22:03

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311562

Ano, správně.
Je tedy správné neabsolvovat nic a být si jist, že 1+1=3 a všem to tvrdit. Jistě to není ani lehké, ani pohodlné.
Joo!

311566

12.6.2014 22:20

RE: Lzi o masozravosti.

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 311566

Ak toto ma byt argument na obhajobu dalsieho hlupeho vrazdenia zvierat, tak gratulujem, zobrali ste mi vietor z plachiet. A teraz na rovinu. Tie vase psuedoargumenty ktore maju za ulohu toto ospravedlnit su ubohe a trapne. Ale vsetko len do casu. To viete, nieco za nieco. Dockate sa zasluzenej odmeny.

311568

14.6.2014 11:03

RE: Lzi o masozravosti.

Grievous 194.?.?.?

Reakce na 311568

Ako vidim stretli sa tu dvaja kohuti na streche kde ani jeden nieje schopny priznat ze kus pravdy maju obaja. Trust no one a ani yogorek. zda sa mi ze mate obaja mierne extremne nazory co je vhodne a co nie.
z vasej diskusie mi vychadza ze jeden ste za striktne rastlinnu stravu bez najmensieho obsahu zivocisnych bielkovin ( opravte ma ak sa mylim ) a druhy obhajuje masitu stravu u cloveka.

nenapadlo vas ze pravda moze byt v strede a ze clovek nieje cisty herbivor ani cisty predator? v pripade ze by sme boli "bylinozravci" mali by sme zrejme o par zaludkov naviac a slepe crevo mierne vacsie ako mame. keby sme boli vyslovene masozravci ( co suhlasim s trust no one ) mali by sme o nieco kratsi traviaci trakt. ale vzhladom k tomu ze mame len jeden zaludok a drvanastnik s vydatnoou tvorbou enzymov na rozklad aj ineho druhu potravy ako rastlinnej a aj zbytok slepeho creva ( ktore je u bylynozravcov velmi dolezite ) tak sme zrejme vsezravci. niesme podla mojho nazoru specializovany len na jeden druh potravy. dajte jelenovi zjest maso co spravi? no nestravi ho tak isto ked date vlkovi travu alebo zeleninu tak ju nestravi. ale dajte medvedovi maso s zeleninovou oblohou tak vam to zhltne vsetko.
to ze si clovek maso vzdy vari alebo pecie nesuhlasim... susene maso konzumuje vela narodov na tejto planete a nemaju s nim problem. chutnal som to je to trosku divne ale ucel to splnilo.

311649

15.6.2014 20:43

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311649

Dokážete z paměti vyčíslit, kolik žaludků má kůň?

311690

16.6.2014 18:42

RE: Lzi o masozravosti.

Grievous 194.?.?.?

Reakce na 311690

no viem ze patri medzi prezuvavce kolko zaludkov ma to neviem ale trepol by som ze tolko co krava (aj ked patri medzi parnokopytniky ) a ta ma zaludok zlozeny z 4och a to kniha bachor cepiec a slez.a co to ma s temou? [zmaten]

311739

16.6.2014 20:34

RE: Lzi o masozravosti.

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 311739

Kůň, jako každý správný lichokopytník, mezi přežvýkavce nepatří a žaludek má tudíž jeden.

S temou to ma toto:
"...v pripade ze by sme boli "bylinozravci" mali by sme zrejme o par zaludkov naviac..."

311743

12.6.2014 21:37

RE: Lzi o masozravosti.

fohat 194.?.?.?

Reakce na 311556

milí rodáci,když provětrávám nabídky kulturnícb programu a jsem pamětník,co muže porovnávat,nejsem zrovna nadšen tím,že bych musel ZÁVIDĚT stoletému....Nemluvě o etice mezilidských vztahu..Velice upadla například uroven iq zahraničních turistu tady v Praze..S užasem zjištuji,že jejich řev v noční Praze je shodný s vyznáním lásky temperamentních obyvatel nedaleké ubytovny ve stejný časový usek,čili kolem pulnoci..kdybych byl tvor přispusobivý,spáchal bych nejraději bučkovou sebevraždu přežráním.... [zahanbení]

311561

12.6.2014 22:39

RE: Lzi o masozravosti.

Dušan 88.?.?.?

Reakce na 311561

No to se povidlo! Já jsem pražák, ale už před 15ti lety jsme s babou emigrovali do Českého ráje, protože ta pražská pakárna nebyla k vydržení. A dnes v Praze nepoznávám ani důvěrně známá místa. Vostat tam, asi bych se zastřelil. Tady páchám pomalou sebevraždu pitím Svijanské třináctky. Je to o poznání příjemnější metoda. A ten výhled na Trosky.... D.

311569

9.6.2014 15:51

Myslivci?

Jarmil=a 78.?.?.?

Já nesouhlasím s dělením na dobré a zlé vojáky. Všichni to jsou vycvičení profesionální vrazi!

311321

9.6.2014 16:54

RE: Myslivci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 311321

Typická ženská. Sedí na zadku obklopená luxusem a bezpečím západní civilizace a plácá něco o vojenských vrazích. Opravdu bych vás chtěl vidět, jak budete přesvědčovat vojáky té druhé strany, až vám vtrhnou do domu, budou chtít zabít vašeho neozbrojeného manžela, vás znásilnit a dcery odvléct ssebou na další zvrhlé hrátky, že to udělat nemůžou, protože my žádné profesionální vojenské vrahy nemáme, tudíž by s námi měli zacházet humánně. [oči v sloup]

ps: ve skutečnosti bych to vidět nechtěl, nejsem takový kruťas

311325

9.6.2014 19:29

RE: Myslivci?

steve 70.?.?.?

Reakce na 311321

.. a Putin je Uplne Nejhorsi !

311338

9.6.2014 18:37

no nevím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Mělo by se dělat co je potřeba. Indiáni dokázali využít z bizona úplně vše, od masa, kůže až po trus nebo kosti. Určitě nezabíjeli zvířata sekáním nějaké trávy. Ale pokud potřebovali někdy nějakou trávu nebo seno tak to hold bylo potřeba a určitě věděli jak na to a nějak složité to určitě nebylo. Vše je to otázka vzdělání, kultury a poznání o tom jak se chovat ke všemu živému s ohledem na potřeby samotné přírody a potřeby kulturně vyspělého civilizovaného člověka. Mladé srnky rozsekané na kusy sekačkou, no to už je docela hnusný pohled, pokud se to někomu líbí tak bych asi pochyboval o jeho vztahu k přírodě. Střílet na safari pěstované antilopy , to je ještě větší hnus. Hold si potom někdo tu karmu za zbytečné zabíjení bude muset sežrat. Člověk by měl vědět co je a co není potřeba v dané situaci. Pokud už někdo musí dělat hovadiny tak ať se aspoň snaží být vždy nějak přínosem jinde nebo nějak jinak kompenzovat situaci.Vše se v tomto ohledu zhoršuje a pokud dříve lidi byli hovada tak dnes vidíme že jsou ještě větší. Co k tomu dodat více ----

311332

9.6.2014 20:45

RE: no nevím

fohat 194.?.?.?

Reakce na 311332

Ted bylo v blbovizi,že v Paříži se zřítilo zábradlí do Seiny pod tíhou visacích zámku lásky...A jeden AMERICKÝ turista se přimlouval za POKRAČOVANÍ této tradice. Milý světáci,Moudrostraci,co kočujete po světě za bysnysem,rád bych byl poučen,kdo je autorem těch mozkových výpotku,třeba i těch tuším čísnických tagu na všem,co je fasádně NEPORUŠENÉ [oči v sloup] [oči v sloup]

311341

9.6.2014 20:18

Nejskvělejší příspěvek pana Editora

MoUdrostrak 90.?.?.?

Jsem rád, že pan Editor, jako jeden z mála, si uchoval zde smysl pro reálno. Trochu naschvál jsem osolil můj komentář http://www.zvedavec.org/nazory_6041.htm#ptr311268 pod původním článkem "Sekání luk".

V dávných dobách se lovci skutečně modlívávávali nad každičkým zabitým kusem zvěře či ulovenou rybou. Usmrcení pro potravu, oděv či nástroj brali jako nutné pravicující _Z_L_O_.

Vložený obrázek

Naproti tomu současní pravicující mysli/vci využívají každé příležitosti k braní života tvorům coby triumphu jejich pravicujícího _E_G_A_.

V standardní přírodě je počet predátorů přímo úměrný počtu potravy. Pokud se potrava přemnoží, přemnoží se i predátoři. Poté predátoři na krátký čas dosáhnou převahy nad potravou. Načež potravu vyjí. A započne i pokles predátorůV. A tak pořád dokola.

Mysli/vci v tomto systému tedy nemají své místo. Příroda (resp. přírodní _T_R_H_, ten sladký tržíček z brožurek pana Professora Big Toonnela) je skutečně moUdřejší, nežli člověk.

Pokud sekačky posekají mláďátka = chcete-li hvězdičky maminek srnek = najedí se jejich ostatky půdní červi (kteří se rozlezou, bič boží, bič boží, bič boží - je vyžene!).

Možná se z tkání srneččích hvězdiček nasytí malí ptačí či hlodavčí predátoři. Příroda ( a ten trh, tržíček!) si už poradí.

Mysli/vci jsou jen výrazem pravicujícího velkého _E_G_A_. A první článek "Sekání luk" byl toho božím pravicujícím důkazem!

311340

9.6.2014 21:33

RE: Nejskvělejší příspěvek pana Editora

¨¸lak 77.?.?.?

Reakce na 311340

Myslivci mají svou nezastupitelnou roli hospodářů a profi hajný mi řekl ať tu břízu co uvidím vyřežu, do krbovek dobrá. Je to celá věda a březový háj ač je i hezký bych nechtěl okolo a ač je to k nevíře odborně a znale kultivují a ten tržíček mají zpravidla rádi jako osinu v zadku. Zato staleté stromy hájí div ne vlastními těly, ovšem darebák vítr fouká i pod kopce. A pozor, chtějí jí mít skvělé nemonokulturní lesy a pastviny plné rozmanité zvěře. Rekreáci jsou holt vyšinutí i mimo směr přínosu obecně jako celý jůrokdivý kravapitalismus plutokracie. [mrknutí jedním okem]

311348

9.6.2014 22:17

RE: Nejskvělejší příspěvek pana Editora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 311340

pokud byste něco věděl o myslivosti, minimálně od dob hr. Sporcka, věděl byste o tradicích a poctách ulovené zvěři, které se dodržují dosud.
Ale tato diskuze vznikla kvůli vraždění zvěře sekačkami "dodavatelů: zemědělských prací. Slušný farmář, pokud je sám myslivcem, si lán se psem projde, než sedne do traktoru - nebo to řekne či zavolá místním myslivcům, a ti to udělají pár hodin předem. Dnešní příjemci státních a eurodotací na hektar půdy, kteří sídlící daleko, to asi nepochopí...
Jen se divím, že v době, kdy padají bomby na sídliště a umírají i děti, i tady (taky bez informací) někdo vzývá pravicovou či levicovou smrt ...

311350

9.6.2014 21:23

dobrý,zlý...relativní pojem..

fohat 194.?.?.?

každý tvor,pokud nemá klon,je JEDINĚČNÝ...A každý do morku své kosti a zejména DUŠE potřebuje SVUJ životní styl..A je to jeho vlastní VOLBA a vycitování,co MOmentálně potřebuje.A nějaké flandácké kecy o jeho náboženství masa,syrové píci,havloidních pouček,mu muže být u ZADELE,on dělá to,co potřebuje ke svému vnitřnímu vývoji.Pokud díky masu je agresivní nejen na fotbale,ale i doma,posleze TŘEBA posun ve stravě zharmoniuje vztahy všude,kam nahledne..Je to jeho svobodná vule a JEHO NÁSLEDNKY..Kdo si to vychutná po všech stránkách,najde již pak SOUCIT..

311347

12.6.2014 22:01

RE: dobrý,zlý...relativní pojem..

Dušan 88.?.?.?

Reakce na 311347

Dobrý... Milý Fohate. Musel jsem Vaše příspěvky číst opakovaně, než mi to docvaklo. Nejste blbej a to stačí. Prozatím. Díky. D.

311565

9.6.2014 23:02

Došly kočičky?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Co to Vladimíre? Došly kočičí témata?

311354

10.6.2014 14:24

RE: Došly kočičky?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 311354

A to by byla škoda, ty o kočkách mám nejraději, hned po těch o Židech, ty jsou samozřejmě nejvděčnější. A třeba má Vladimír pocit, že mu kočičí povídky škodí, tak přešel na Koloušky a Myslivce.

311421

10.6.2014 16:58

RE: Došly kočičky?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 311421

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

311430

9.6.2014 23:09

Starej Lotrando

Zubejda 90.?.?.?

Když to nemusí být, tak se nemá ani střílet ani zapichovat.
Ale když to musí bejt. atd....
To si pamatujte tyhlety zásady.

Pravil v celkem zdařilé kompilaci pohádek strašlivý loupežník Lotrando o pravidlech svého živobytí.

No a já si myslím, ze v našich končinách se kvůli našemu živobytí nemusí ani střílet ani zapichovat.

Bejt eskymakem, tam kde živočišná říše je jediným zdrojem lidske potravy, dívám se na to asi jinak.

Ale zde v zemědělské krajině v srdci Evropy, jsem splna syt jako vegetarián a kdybych nebyl mlsoun mlsná(taková 3-5 let zralá gouda) byl bych spokojeny i jako vegan.

No a nakonec něco k tématu:
Myslivec je Sniper, řezník na jatkách masovej vrah!

Nevím jak Lotrando, ale já bych zdaleka vyhnul oběma.

311355

10.6.2014 7:12

Řečeno odpovědí na otázku v sociologickém průzkumu: s tvrzením spíše nesouhlasím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Promiňte, ale tento článek je z oblasti pseudohumáních greenpissáckých kydů. V extrémní podobě to znamená: "Vyvražděme lidi, aby zvířátka mohla žít ve svém přirozeném, člověkem neničeném prostředí" nebo "Človek je rakovinou na těle přírody".
Když úplně pominu, že ve střední Evropě byli v podstatě vyhubeni přirození predátoři, takže býložravá zvířata by se bez regulace přemnožila nad únosnou mez (už dnes, když člověk jede mimo města, tak není problém vidět stádo vysoké, pasoucí se za bílého dne na loukách podél cest, což za mého dětství a mládí bylo téměř nemožné), tak zkrátka a dobře existuje něco jako potravní řetězec. A člověk, jediný tvor na planetě, který není fyziologicky přizpůsoben k přežití, používáním rozumu dosáhl toho, že stojí na jeho vrcholu. Takže nebudu naříkat nad rybolovem a myslivostí, pakliže nesou znaky dobrého hospodaření. V kritizování zabíjení zvířat je hromada pokrytectví naší civilizace, kde pozorování rituální porážky velikonočních jehňat těmi kulturami, které si ještě zachovaly zdravý rozum, vyvolává zhnusení a "kulturní" povýšenost euroatlanťanů nad takto jednajícími domorodci, protože u nás se zabíjení hospodářských zvířat změnilo v průmyslový obor, který je zcela izolován od běžného života, takže nutnost zabíjet zvířata pro obživu se změnilo ve sterilní, viny zbavený, nákup hygienicky baleného, veterinárně zkontrolovaného chlazeného kusu masa v supermarketu.
To ovšem nic nemění na tom, (a zde s autorem souhlasím), že letět přes půl zeměkoule, abych si mohl odprásknout exotické zvíře je naprostá úchylnost, ale z mého úhlu pohledu nikoli kvůli zabíjení samotnému, jako spíše proto, že je projevem našeho (opět zejména euroatlantického) hedonismu a s potřebou nakrmit se nemá pranic společného.

311377

10.6.2014 11:29

naprosto souhlasím,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

doba. kdyby myslivci jen pomáhali jako každý predátor přežití nejsilnějších kusů a urychlovali smrt, která už přicházela (zranění) jsou hudbou budoucnosti, zatím kromě povolených odstřelů - střílíme ty nejlepší kusy, kdo by se staral o genetiku, ještě si trošku upytlačíme navíc (můj soused je myslivec i se svým i syny, vidím to, je to prostě prostřený talíř pro fajnšmekry, no ale šlechta a placené revíry to tedy nevylepší

311406

10.6.2014 13:04

Ale v kanade alebo USA

nezalezi 193.?.?.?

Reakce na 311406

sa presne takto poluje alebo chytaju ryby a to legalne...

Na benzinovej pumpe si kupis listok na odstrel Wapiti, mas polovnicky listok, ranger ti skontroluje akurat platnost povolenky a strielas....a nikto sa nestara ci strielas dvanastoraka, sestnasttoraka alebo hoc aj dvestotoraka.... ziadne chovne plany, ziadne vyrady, ziadne chovne kusy...je sezona, mas zaplatene - strielaj...

Chces strelit medveda ???? Na internete si zozenies v kanadskom kempe noclah, majitelovi prevodom zaplatis za zastrelenie medveda, sadnes do lietadla a ides....a strielas Ziadne cavyky

Rybacka detto...bud rybarcis na sukromnej farme, kde vsetko hradis majietlovi, ktory ma od statu kupenu licenciu, alebo na statnej rieke, kde si povolenku kupis na benzin pumpe....

nikto sa nestara ci si clenom zvazu rybarov alebo spolku filatelistov...

311414

10.6.2014 12:51

Lidé zblbli, znecitlivěli, zlenivěli a říkají tomu pokrok

Nikdo 212.?.?.?

Není moc o čem se bavit. Civilizace vytvořené lehkoživky nikdy nemohou dobře fungovat. Projevuje se to ve všech oblastech života a zvláště v zemědělství, které bylo předěláno na průmyslový velkovýrobní model. Tedy bylo zničeno to nejdůležitější, životní prostředí a následně zdravá výživa, od které se vše odvíjí.

311413

12.7.2015 19:26

Myslivci

HoHonza 93.?.?.?

Rojnice myslivců postupuje přes pole k lesu a na kraji lesa starý zajíc poučuje mladého:
"Nejsou nebezpeční, jen támhle na toho si dej pozor."
"Proč? On umí střílet?"
"To ne, ale vloni mě poblil."

336401

Příspěvků: 84

09.06. 06:23 Petr IIIII  Názor měšťáka co prd ví o přírodě
10.06. 11:31  RE: Názor měšťáka co prd ví o přírodě
09.06. 07:15 fohat  Bohove musi byt sileni.
09.06. 07:36 ladaaa  .. a co takové včely..
09.06. 15:26 Kakabus  RE: .. a co takové včely..
10.06. 08:07 ladaaa  RE: .. a co takové včely..
09.06. 07:43 Dušan douša  Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce
09.06. 13:43 Dap z lesa  RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce
09.06. 18:38 Dušan  RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce
09.06. 20:53 Dap z lesa  RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce
10.06. 04:02 Dušan  RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce
09.06. 20:53 fohat  RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce
09.06. 07:46 nezalezi  dost naivny clanok
09.06. 10:29 Emil Robot  RE: dost naivny clanok
09.06. 15:34 Trust no One  RE: dost naivny clanok
09.06. 10:26 gippius  Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 10:49 gippius  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 11:44 Thor  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 15:33 Kakabus  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 17:23 Emil Robot  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 22:57  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 22:04 Thor  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 12:59 nezalezi  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 14:05 Dap z lesa  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 14:10 gippius  RE: Všetko, čo sa hýbe....
09.06. 19:36 nezalezi  nuz
10.06. 07:42 gippius  RE: nuz
09.06. 13:21 Dušan Douša  Myslovec
09.06. 15:24 Trust no One  Lzi o masozravosti.
09.06. 15:24 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
09.06. 18:56 Grievous  RE: Lzi o masozravosti.
09.06. 21:08 Pavel -Čert- Němec  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 21:42 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 22:02 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 22:17 dub  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 22:51 Emil Robot  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 23:43 steve  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 23:53 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
11.06. 23:38 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 13:20 Grievous  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 15:52  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 16:57 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 17:47  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 18:23 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 18:19 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 18:45 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 20:09 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 20:56 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 22:00 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 22:16 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
15.06. 20:38 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
15.06. 22:45  RE: Lzi o masozravosti.
16.06. 17:48 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
16.06. 18:39  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 21:25 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 21:31 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 21:51 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 22:03 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 22:20 Trust no One  RE: Lzi o masozravosti.
14.06. 11:03 Grievous  RE: Lzi o masozravosti.
15.06. 20:43 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
16.06. 18:42 Grievous  RE: Lzi o masozravosti.
16.06. 20:34 Ygorek  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 21:37 fohat  RE: Lzi o masozravosti.
12.06. 22:39 Dušan  RE: Lzi o masozravosti.
09.06. 15:51 Jarmil=a  Myslivci?
09.06. 16:54  RE: Myslivci?
09.06. 19:29 steve  RE: Myslivci?
09.06. 18:37  no nevím
09.06. 20:45 fohat  RE: no nevím
09.06. 20:18 MoUdrostrak  Nejskvělejší příspěvek pana Editora
09.06. 21:33 ¨¸lak  RE: Nejskvělejší příspěvek pana Editora
09.06. 22:17  RE: Nejskvělejší příspěvek pana Editora
09.06. 21:23 fohat  dobrý,zlý...relativní pojem..
12.06. 22:01 Dušan  RE: dobrý,zlý...relativní pojem..
09.06. 23:02  Došly kočičky?
10.06. 14:24  RE: Došly kočičky?
10.06. 16:58  RE: Došly kočičky?
09.06. 23:09 Zubejda  Starej Lotrando
10.06. 07:12  Řečeno odpovědí na otázku v sociologickém průzkumu: s tvrzením spíše nesouhlasím
10.06. 11:29  naprosto souhlasím,
10.06. 13:04 nezalezi  Ale v kanade alebo USA
10.06. 12:51 Nikdo  Lidé zblbli, znecitlivěli, zlenivěli a říkají tomu pokrok
12.07. 19:26 HoHonza  Myslivci

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 954 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 0

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 698,43 Kč
1 unce stříbra
544,55 Kč
Bitcoin
806 111,77 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 958