Diskuze k článku

Vzestup Ruska ke globální moci

Příspěvků 16

4.6.2014 0:43

Trosku odveci,

Anachronos 84.?.?.?

ide mi o autora - za posledny mesiac som si vsimol, ze az prilis vela clankov az prilis bojovneho vyznenia na tychto strankach pochadza od Paula Craig Robertsa. Sice to uz robi dobrych 10 rokov, ale rad by som upozornil na jednu alternativu.

Ktokolvek cital istu knihu od Erica Arthura Blaira ( schvalne neuvadzam pseudonym, pretoze dneska je "in" ho mat precitaneho ), tak narazi na jednu postavu Emanuela Goldsteina, ktory najskor bol osoba c. 2 v Systeme, no potom sa obratil proti nemu a stal sa symbolom nenavisti. V priebehu knihy ale clovek nadobudne podozrenie, ze aj Goldsteina si vytvoril System, a to za ucelom, aby nachytal ideozlocincov.

Prave preto by som rad upozornil na moznost, ze P.C.Roberts tiez nemusi byt az takym odporcom D.C., ako sa zda. Nehovorim, ze jeho prispevky nemusia mat nieco do seba, ale castokrat mam pocit, ze neoperuje ani tak s overitelnymi faktami ( napr. tych Nulandovej 5 mld sa nespominalo ako doba od 2004, ale udajne od vzniku Ukrajiny), ako nam ponuka len to, co chceme citat. A prilis casto nalepkuje ludi. A to je nebezpecne. Lebo ako (udajne) povedal Buddha - Neverte slepo mojim slovam len preto, lebo som ich vyslovil ja, ale hladajte svoju vlastnu cestu.

311037

4.6.2014 1:09

RE: Trosku odveci,

Ješek 178.?.?.?

Reakce na 311037

Přesně tak, jak předvádíš, se chovají nabourávači, případně zpochybňovači diskuzí u článků, kteří bývají placeni za to, co jsem popsal. I ty bys měl napsat: Nevěřte slepě mým slovům, protože jsem je napsal já, ale hledejte vlastní cestu tím, že budete používat svůj mozek.

311038

4.6.2014 9:58

RE: Trosku odveci,

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 311038

Isto Ješek..pravda je vždy konkrétna a platí pre popis daného konkrétneho, jedinečného momentu, konštelácie vzťahov medzi faktami..
Plnú Pravdu pozná snáď len Boh, ak existuje..
Nám treba poznať Pravdu dostatočnú na to,
aby sme podstatné veci riešiť mohli.

Presnejšie ide o spôsob, methódu rozlíšenia podstatného
od nepodstatného a následného vyhodnotenia a naloženia
s týmito podstatnými príbehmi, procesov.

V tomto OnAChronova analýza nie je myslím až tak od veci.
P.C.Roberts nemusí konať úmyselne, ale na základe svojho presvedčenia.
na zákalde súboru svojich správnych stereotypov myslenia(emócii), no aj menej správnych..
Je poplatný kultúre, ktorá ho vychovala, vzdelaniu, kolektívom, v ktorých žije..rodine, kamarátom, kolegom,..isto..i voči zamestnávateľovi.. no ten zrovna tak..

Teda, źeby sme sa v tom bludisku rovných a krivých zrkadiel nestratili, ako keď sme bolu malé deti na kolotočoch a prestali sa v pasci kultúry postavenej na ilúzii času a priestoru točiť dokola, mali by sme si položiť otázku protodialektického klasika:
1.A v čomže by mohol mať OnAChronos pravdu?
Až potom máme totiž objektívne právo položiť v nezameniteľnom poradí otázku č.2:
2.V čom sa na danej úrovni chápania pravdepodobne mýli?
3...a prečo sa mýli?..t.j.ako vznikli chyby v jeho emóciách=stereotypoch spracovávania inFormácii?
Kde sú systémové chyby, bugy, či predprogramované backdoors intruderov do našej kultúry myslenia, do nášho kolektívneho a tým následne aj individuálneho podvedomia..
4.Potom si role vymeníte, keď vám ONaChronos v rovnakej chronológii odpovie..
..i tak o významný krok bližšie k riešeniu budete a čo je ešte dôležitejśie, zopár chýb v metóde osobnej, v rozpoznávaní a hodnotení inFoirmácii nových, skorigujete.
Ako kladivko, nákovka a troska odlietajúceho odpadu, keď kováš umne kuje meč(symbol metódy rozlíšenia Pravdy z rozprávok) i ostrý-tvrdý, i pružný.

Ak však poradie(chronológiu) dvoch prvých dvoch otázok zameníte, nič sa navzájom nepoučíte, bo tvrdí v pozíciách svojich zostanete, tvrdí vo vždy chybnom predpoklade vlastnej neomyslnosti..a pritvrdý meč sa vždy zlomí.
..isto, o úroveň ďalej je tvrdý postoj prepotrebný,
no v zmysle snahy o každodenné rozpoznávanie a uskutočňovanie čo najpravdepodobnejšej vôle Jeho.
Problémom dneška totiž okrem negácie nosa, medzi očami Jeho, býva i viera v Neho, no primálo viery Jemu, ak chápete Ješek..

Chronos totiž nieje ani tak čas, ako skôr poriadok, řád CeloVěka, schopnosť vnímania celoCtnosti a čo najsprávnejšieho pochopenia Miery vzájomných príčinno-dôsledkových podmieneností jednotlivých postupne rozpoznávaných, vzájomne previazaných príbehov(procesov) celku mozaiky jednotného UniVersa. Gramotné uhádnutie pravdepodobnostnej predurčenosti vedúcj z bodu A do bodu B. ProGnóza a tým schonosť riadenia, kvalifikovaného zásahu do vlastného i spoloćného osudu.

311051

4.6.2014 9:59

RE: Trosku k veci..

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 311051

Oproti vyššie uvednému primérnemu postoju Človeka stojí lož "boja protikladov"..hľadania rozdielu medzi dvoma spisovateľmi, ako z ni(e)kým stáročia nebadane upravovaných sylabov pre ZŠ. Tam niekde začina kameň úrazu..i tým istým ni(e)ktošom(asociálnymi inžiniermi?) programovaného odmietania plodov zo stromu poznania, rozlíšenia dobra a zla, vedúcemu v konečnom dôsledku k odmietaniu objktívnych socionaturálnych zákonov uniVers..a

Tak hľadajme súvislosti v odlišnostiach, miesto samovražedného boja protikladov.
Ok, tu radšej zatiaľ stop..a kde sme sa to až od Pavla KRaiga dostali? [smích]

311052

4.6.2014 17:57

RE: Trosku odveci,

dub 89.?.?.?

Reakce na 311038

no jestli to nevidíte až příliš jednoduše...[smích]

též registruji, že v posledních článcích roberts ne až příliš často, ale neustále a systematicky tlačí rusko do útoku a svět do války.
a jakkoliv mohou být jeho texty jinak zajímavé, tak tohoto si nelze nepovšimnout a nezeptat se, proč tak činí...

311070

4.6.2014 6:51

RE: Trosku odveci,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 311037

V systému jsou podezřelí všichni.

Ti, co souhlasí i ti, co vyjádří nesouhlas, musí být prověřeni, zda jsou na výplatní listině vládců. Pokud ne, pozor, jedná se o pátou kolonu proti systému. Pokud ano, stejně se na ně musí dávat pozor.

Ti, co nevyjádří názor, jsou navíc rafinovaní a musí být také pod dohledem.

[bliji]

311044

4.6.2014 7:45

RE: Trosku odveci,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 311044

Trefa do desitky

311045

4.6.2014 3:11

Smirak smiruje smiraka

favela 113.?.?.?

Pred chvili obletely obrazky svet hole prdele vevodkyne z C.Snad dobry jako symbol zapadu.Stejnou metodu pouzivaji zpevacky kdyz popularita upadava..Dalsi hrebiky do rakve rovnocennosti feminismu..Smirovany a zamilovany Princ Ch. do obyc zensky ktera nasbirala tituly ,vevodkyni,ji vyznaval lasku te postarsi a povadle temito slovy :..chtel bych byt tamponem v tve....ale byl odposlechnut,doufam ze zase vyrobi nejakou tu perlu,jako to o Putinovi...O hrebech do rakve a hreby jsou za dvermi..Kdyz vedli imp. valku prave na Krymu jeste to slo ale carovi definitivne zlamal vaz valka Rusko-Japonska..A s pomoci jisteho Azefa vladla Ochranka skrze korupci a byrokracii a spolu rozhodovali kdo bude car a kdo ministr a kdo ne..Doufejme ze lekce v Syrii ,dalsi hreb a smrt statisicu nevinnych nebude marna. Situace na Ukrajine je jeste vice dulezitejsi.Zrejme kolotoc,nebo spirala osudu se neda zastavit. Velka je presila materialni a zoldacka zapadu ale vime ze J.Zizka,Prokop Holy,Belisarius a uzasni rekove u Marathonu dokazali vse co bylo treba dokazat. A vime dobre ze vlada diktatury je krehka.. Spojenci strachu jsou pak prvni co se otoci proti. Dobry priklad je 89 ,kdy nejhorlivejsi komunisti a STBaci kriceli nejvic jaky jsou nejvetsi demokrati a ze vlastne stranu,rozvraceli zevnitr /a my zvraceli/..A nevypada von ten Putin jako nevoleny ale velmi dulezity nastupni pocatecni bod/a prvni uspechy Euro volby jsou jiz videt/,mimo to ze je poradne neprijemnej hrebik ...dloubajic uz delsi dobu bolestive /na rozdil od vevodkyni /do pr...li zapadu...

311042

4.6.2014 5:19

Piata kolóna v Nemecku

Malý s zvedavý 46.?.?.?

Keď sa Nemci budú snažiť vymaniť spod okupácie Fashingtonom, ten voči nim poštve Turkov žijúcich v Nemecku a vyvolá niečo podobné ako vidíme v okolí Donecka a Luganska. Nemci nakoniec skončia ako Srbi v Kosove. Rád by som sa mýlil.

311043

4.6.2014 8:58

Nesúhlasím úplne s autorom.

Analytik 178.?.?.?

Autor uvádza "Putin to chápe, ale Putin také chápe, že Washington chce, aby tento svůj démonizovaný portrét, líčený Washingtonem, potvrdil. Pokud Putin požadavek Doněcka a Luhanska vrátit se do Ruska přijme, bude Washington opakovat své obvinění, že Rusko napadlo a provedlo invazi. S největší pravděpodobností Putin není slabý a zastrašený, ale z dobrého důvodu nechce dát Washingtonu podklad k propagandě, kterou by použil v Evropě."
V tejto pasáži je autor trochu mimo, predsa Washington a západ má už v rukách argument že "Rusko napadlo a provedlo invazi" na Ukrajine (Krym) a dokonca to aj na 100% využíva. Dôvod prečo Putin zatiaľ nezasiahol je určite inde napr. to že on nechce len Lugansk a Doneck ale celú Ukrajinu a prostredníctvom týchto dvoch regiónov vyvoláva občiansku vojnu, postupne vyzbrojí východ a prostredníctvom vlastného obyvateľstva Urajiny postupne ovládne celú Ukrajinu a on ostane relatívne čistý, učí sa maladec od Washingtonu. Rusko nikdy nemôže dopustiť obsadenie a ovládnutie Ukrajiny západom. Ziskaním len dvoch regiónov na východe by vlastne prehral.

311048

4.6.2014 15:36

RE: Nesúhlasím úplne s autorom.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 311048

Souhlas, pokud by Rusko začalo invazi, musí vyřídit celou chuntu a dojít až k polským hranicím. Akorát že to zatím vypadá tak, že Ukrajinu získá protivník. Západ může za pakatel držet Ukrajinu nad vodou libovolně dlouho, zaplatit si dá zadlužením Ukrajiny a de facto jejím rozkradením, a ještě se může vydávat za jejího zachránce.

311065

4.6.2014 14:42

Koľko nás znova musí padnúť?

lubosmat 195.?.?.?

V diaľke sa ozýva tlmené hrmenie diel, pyšná veža sa otriasa v základoch. Strelec vyrazil v nádhernej ebenovej zbroji, biely závoj kráľovnej sa zachvel prekvapeným výkrikom. Čakal som na svoju príležitosť, sám zocelený v boji. Biela kópia obrnený štít. Vyrazil som a prekrížil dráhu ohnivej strely, horúca krv prýšti z hrude potokom. Potom už len chlad a závoj čiernej tmy. Biely kráľ obetoval pešiaka, aby dal v piatom ťahu mat!

311062

4.6.2014 17:24

Vystúpenie v Bundestagu proti politike Merkelovej, EÚ a USA

Mordechaj Kapusta mordechajkapusta (zavináč) yahoo (tečka) com 188.?.?.?

http://deletsme.blogspot.sk/

311069

4.6.2014 20:28

Zlo má mnoho podob

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Zločinci se z prohrané 2. světové války poučili, že lidé nemají rádi gestapácké uniformy, ale zato hodně slyší na krásná slova o demokracii, svobodě a lidských právech, vítězství pravdy a dobra. Proto jimi operují, všude, kde mohou, ačkoliv páchají gigantické zločiny všude tam, kde cítí bohatou kořist. Nesuďte lidi podle zevnějšku a slov, ale podle činů poznáte je vždy. Často,bohužel,příliš pozdě. A protože mnoho lidí jsou nemyslící, pouze konzumu propadlé ovce nebo naopak vypočítaví křiváci, nemá pravda a dobro sebemenší šanci v boji se lží a zlem v současné prohnané a maskované podobě.Nad prohnanými zločinci vítězí jen ještě větší lotři než jsou oni.

311084

5.6.2014 4:11

RE: Zlo má mnoho podob

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 311084

Vono to je jinak a tak nez neco napises vo zlocincich v gestapackejch uniformach zjisti si nejdriv historicky fakta podle skutecnejch udalosti ktery se nedaj poprit. Vis ty vubec, ze to byli chazari ( Judea ) kteri jako prvni 1933 vyhlasili Nemecku valku nebo ze GB jako prvni 3 dny pred vyhlasenim valky v roce 1938 poslalo nad Nemecky mesta letadla bombardovat civilni vobyvatelstvo! Nebo ze Japonsko kdyz ho USA vodrezavalo vod zdroju surovin v Asii bylo donuceno bojovat vo svou existenci ! Ja jen aby tu lzivou propagandu s kterou chazari vymejvaj mozky lidi uz konecne prestali zrat.

311095

4.6.2014 20:55

Velmi falešné tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Tím, že si Rusko za pár týdnů nechá nainstalovat americké rakety na své hranice s Ukrajinou, prohrálo.Bankrot krachujících diktátorů se opět nekoná,naopak ti budou konat okázalé bankety a zase neuvěřitelně profitovat z definitivního rozkradení Ruska a celého světa. A Putin to dobře ví, ale na rozdíl od západních oligarchů má úctu k životu.

311087

Příspěvků: 16

04.06. 00:43 Anachronos  Trosku odveci,
04.06. 01:09 Ješek  RE: Trosku odveci,
04.06. 09:58 udo1  RE: Trosku odveci,
04.06. 09:59 udo1  RE: Trosku k veci..
04.06. 17:57 dub  RE: Trosku odveci,
04.06. 06:51  RE: Trosku odveci,
04.06. 07:45  RE: Trosku odveci,
04.06. 03:11 favela  Smirak smiruje smiraka
04.06. 05:19 Malý s zvedavý  Piata kolóna v Nemecku
04.06. 08:58 Analytik  Nesúhlasím úplne s autorom.
04.06. 15:36  RE: Nesúhlasím úplne s autorom.
04.06. 14:42 lubosmat  Koľko nás znova musí padnúť?
04.06. 17:24 Mordechaj Kapusta  Vystúpenie v Bundestagu proti politike Merkelovej, EÚ a USA
04.06. 20:28  Zlo má mnoho podob
05.06. 04:11 Satanist  RE: Zlo má mnoho podob
04.06. 20:55  Velmi falešné tvrzení

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 21 čtenářů částkou 3 039 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 2

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 0

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 3

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Měnové kurzy

USD
22,62 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 394,19 Kč
1 unce stříbra
510,71 Kč
Bitcoin
1 159 501,65 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 996