Diskuze k článku

Za co bojují polské eskadry smrti na Ukrajině?

Příspěvků 44

29.5.2014 6:15

jak se rekne polsky Gott mit uns?

fohat 194.?.?.?

Doufam,ze si bratrsky,sberatelsky v duchu bojovych tradic navzajem vymeni prezky na opascich.Ono byt hluboce vericim katolikem ma neco do sebe.Historici ted sahnou do kanalu,pardon analu...nezamenovat s rectem...i kdyz to vyjde nastejno a porovnaji podobne polske relikty nabozenske minulosti..

310776

29.5.2014 8:32

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

Alena 37.?.?.?

Reakce na 310776

No jo, ale co ti lidé v těch jihovýchodních oblastech Ukrajiny, kde se břidličný plyn nachází? Když budou dál bojovat, tak je pozabíjejí zbraněmi tak jako tak, a když se vzdají, tak jim pozemky nuceně vyvlastní a budou muset jinam tak jako tak. Obama ve včerejším projevu uvedl, že hájit americké zájmy je jeho prioritou ať je to kdekoliv, v tomto případě na Ukrajině je těžba břidlicového plynu také oním jeho prioritním zájmem. Jsem zděšena volbou určenou pro obyvatelstvo jihovýchodních oblastí Ukrajiny, zemřít zmasakrováním pod rouškou demokratického postupu současné vlády na Ukrajině, nebo pod rouškou demokratického postupu nuceně opustit svou rodnou hroudu. V kontaminovaném prostředí po zahájení těžby břidličného plynu to stejně nebude dobré místo k životu. Mají ti lidé ještě i jinou volbu, kterou já zatím nevidím? A kterou lokalitu si Obama, tento nositel Ceny míru a jeho administrativa určí jako svůj prioritní zájem v Evropě s použitým scénářem v jihovýchodní Ukrajině jako další? Teritorium Ruska s následkem jaderné války? Asi těžko. Jsou ale v Evropě i další rozsáhlá naleziště břidličného plynu. A kde to nepůjde po dobrém, půjde to pod rouškou demokratického postupu jako na Ukrajině po zlém?

310778

29.5.2014 10:11

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

IVAn 85.?.?.?

Reakce na 310778

On ten plyn je ještě nahraditelná komodita. Horší to bude, až začne docházet pitná voda. A té je v Evropě nejvíce v ......... ?
(dosaďte si sami). V kontextu s tím je jasné, proč byly po plyšáku "výhodně" rozprodány do zahraničí vodárenské společnosti. Holt Čech si svá práva bránit se zbraní v ruce nebude, u nás jsou pojmy "vlast", "národ", "národní zájmy" sprostým slovem hodným kriminalizace.

310782

29.5.2014 11:17

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

Alena 185.?.?.?

Reakce na 310782

Těžba břidlicového plynu bude dále pitnou vodu znehodnocovat na velmi rozsáhlých územích. Bojí se EU tak strašně Obamy, aby se některý z členských států nestal také prioritou jeho zájmů? Nebo mu EU bude posléze předkládat k uspokojování jeho priorit zbytné členy EU? Proto EU zabíjení jihoukrajinského obyvatelstva nebo násilné vyvlastňování v této oblasti tak vehementně podporuje? Aby si snad držitel Ceny míru nezačal vybírat své priority v zemích EU? To mi hlava nebere, vždyť jestli je demokraticky masakrováno obyvatelstvo vlastní vládou na Ukrajině za podpory Obamy i celé EU, může takto dopadnout obyvatelstvo jakéhokoli teritoria, zejména až dojde na tu pitnou vodu. Do té doby budou naši politici bombasticky vyřvávat do světa, jak jsou ty masakry správné a poskytovat všemožnou podporu útočníkům, jako to předvádí třeba náš pan Zaorálek? Čekám odpovědi, které mi nikdo nemůže dát, já vím. Příliš jsem se ztotožnila s představou, že vyvolávání válečných konfliktů patří primitivcům, proti kterým je třeba zakročovat, mír že bude v 21.století samozřejmostí a priority států se budou řešit řádným obchodem a ne zabíjením obyvatelstva, které na špatný obchod přistoupit nechce [pláč]((.

310785

29.5.2014 17:16

valka o vodu nas ceka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 179.?.?.?

Reakce na 310782

valka o modre zlato
http://www.netsocan.cz/socan/num0110/mivoda.html#mivoda

310805

29.5.2014 10:34

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 310778

Takto to bohužel je, L.I.Brežněv tomu říkal politika OMEZENÉ SUVERENITY, básník Karel Kryl se zase zmiňoval o "pěstním právu".
Teritorium Ruska je v podstatě KONEČNÝM CÍLEM západních korporací, ke kterému nakonec dospějí postupnou interakcí ("salámovou" metodou, krok po kroku). Ukrajina je jenom dílčí krok a branou do Ruska. Mezitím se neoconi vrátí do Sýrie a poté zaútočí na Írán. Pak budou moci vzít do kleští Rusko a nakonec i vzdorující Čínu. Žoldáků za jídášský groš či podíl na kořisti si na své cestě vždycky najdou dost, případně k vyřizování si starých účtů (pořád stejný scénář). Jako nyní právě Polsko - vřed na těle Slovanstva. Hlavně to musí provést rychle, čas pracuje PROTI nim.
Tento scénář bude probíhat, pokud jim mezitím nedojde dech (zdroje), nebo je ještě větší síla nezničí. Třeba se ustanoví "společenství národů proti Mordoru" ,tedy vlastně USA, které vyhlásí jeho území (USA) za "zájmovou oblast". Jak by se to Obamovi a neoconům za ním líbilo?

310783

29.5.2014 11:11

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

Uno que no sabe nada 84.?.?.?

Reakce na 310783

Nic takového jak je uvedeno v první polovině komentáře se nestane.

310784

29.5.2014 14:57

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 310784

A nějaký argument? Případně alternativní scénář?

310794

29.5.2014 19:13

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 310794

pote co eskadry smrti "presvedci" obyvatelstvo vychodni ukrajiny ze zivot s hlavou v pisku jiz neni udrzitelny se Doneck a Luhansk trhne, a v zapeti pripoji k Rusku. To same Odesa a dalsi oblasti s ruskou prevahou. Svrab a hnus na zbytku ukrajiny pozdeji vyhnije v dalsi revoluci, popr. obcanskou valku, kde USA a EU zabrednou (o to se jiste V.Putin rad postara) a pak s ostudou odtahnou. Rozbita ukrajina pak s novym vedenim pod tohou teto historicke zkusenosti zahaji proces integrace k celni unii s RF. Mezitim Asad vymete posledni zbytky eusaslamistickych teroristu ze sveho uzemi, zajisti hranice, a uzavre vojenskou alianci s Iranem, k niz se opatrne pripoji i Irak.
V te dobe bude ekonomicke sblizovani Ruska a Ciny jiz pomalu prechazet i ve vojenskou spolupraci a postupne tak vznikne pevny asijsky blok, nocni mura USA, ktere ji paradoxne sami pomahaji vytvorit.

Pak zalezi na tom, na kterou stranu se prikloni evropa. Je jasne, ze jedine rozumne reseni je spoluprace s ruskem a potazmo asii.
To pak automaticky odsune USA na druhou kolej, a s implozi jeji ekonomiky na dlouhou dobu sejde z mezinarodni sceny.
Pokud evropa zustane pevne uvazana na voditku USA, tak pujde na smetiste dejin s nimi.

Hlavni otazka pak je, zda se tyto geopoliticke zmeny obejdou bez valky. Zde myslim hodne pomuze osvetova cinnost typu "otvirani oci spicim ovcim" (uz jen proto ze masmedia se jako zbesila snazi o opak). Jak nebude podpora pro velkou valku mezi sirsim obyvatelstvem, tak valka proste nebude, a kdyz bude obyvatelstvo dostatecne "bdele" tak nezaberou ani ruzne "motivacne-demolicni" prace na jeji podporu. Ty pak budou nejen neduveryhodne, ale velmi nebezpecne nebot u takto "nespravne naladeneho" obyvatelstva mohou vest k primym a raznym akcim proti skutecnym iniciatorum.

310811

29.5.2014 21:17

Bůh s vámi za ten příspěvek

destinneva 90.?.?.?

Reakce na 310811

Pokud to tak bude, bude to dobrý. Díky za trochu optimismu do žil.

310818

29.5.2014 15:19

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

To je jedno 78.?.?.?

Reakce na 310783

No vždyť prý madlenka olbrajtová v roce 1998 sama řekla, že Sibiř je příliš veliká a příliš bohatá, aby patřila jen Rusku...

310797

30.5.2014 9:51

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 310778

Ukrajinci jsou úplně normální přizdisráči, asi jako v Čechách.
Jinak už by dávno ve zbrani pod Strelkovým velením a věšeli oligarchy na kandelábry.
Raději chodí do práce a čekají, jak to dopadne a pak se přidají k vítězi. Ó jak slovanské.
Zatím ještě volbu mají.

310843

30.5.2014 11:28

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

=lak 77.?.?.?

Reakce na 310843

[překvapení] [chechtot] Patrně by pozbyli Mourko, když hovoří zbraně rozum, volby, rozvoj i cílené možnosti jsou zabité zkraje. Ovšem i tak je to cílené bez ohledu většiny a byla by to voda na mlýn vyvolaného zmaru celku s nebohými užitými proti vůli civilizace militarismem který se děje záměrně i tak. Suverenita celku nebyla důsledně vyžadována od prvopočátku a nyní je tam mnoho profinancovaných zájmů odkudkoli a aktivní nemusí vědět jestli se nepřipravují o zbytky zplundrováním který občanský konflikt do kterého byli zavedeni, rozhoří-li se a bude gradovat nenechá jiskřiček nadějí perspektiv tamním. [oči v sloup] Tedy jak se začíná potvrzovat s tímto formátem exportovaných instalovaných demokratůr. [mrknutí jedním okem]

310846

30.5.2014 16:05

RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?

riggs 109.?.?.?

Reakce na 310776

Polsky se rekne "Bóg z nami" ale Polaci radeji mluvi vseobecnou frazi "Jak Boga kocham"....no zklamali mne totalne,jak jsem se jich kdysi zastaval,tak ted jim preju takovou kocovinu po tom vsem,po ktere to ze sebe vyblijou vsechno,jinak se asi ocista provadet neda...

310864

29.5.2014 10:03

ehm

Johny Dý 78.?.?.?

CIA a FBI měly 25 obětí, z nichž 13 bylo zabito? A těch 12 sešlo věkem nebo jak? Chtěl jsem ale poprosit o link na to oficiální vyjádření polského ministerstva k akcím pravého sektoru. Můžete mi ho prosím najít?

310781

29.5.2014 11:27

Přece bojují za demokracii.

Amík 195.?.?.?

Tomu, co probíhá dnes na Ukrajině, se říká boj za demokracii. A naprosto nekritická česká většina automatický přebírá názor režisérů těchto události - CIA a dalších tajných služeb, že za všechno může Rusko. Nejmarkantnější je to v Praze, jakoby neměli své hlavy. Jo, kdo žije z cizího rozumu, tak ať do svého nechá nas*-r-t. Zatím za svůj život jsem neviděl nic horšího, než demokracii a lháři říkají všem, že zatím nikdo nic lepšího nevymyslel, než demokracii. Ale každý se selským rozumem vidí, že je to dobré pouze pro lumpy. A tak západní svět organizuje rozvrat Ukrajiny a taky v našich lživých mediích obhajuje použití násilí, mučení vraždění jako naposled v Sýrii a zde opět většina národa je nekritická a stojí na straně islamistických teroristů, kterým se pro změnu říká osvobozenecká armáda. Tedy nevím od čeho koho osvobozují, ale Amerika je podporuje a my samozřejmě taky a trpí se jim všechno, včetně zabíjení děti a používaní chemických zbraní. No a podobně to probíhá i na Ukrajině. Bojovníci za demokracii můžou všechno i když jsou to vraždící fašistická komanda a ostatní nemůžou nic. Všude je dvojí metr. Jeden pro demokraty a ten druhý metr pro ostatní. Jo, demokracie je jen pro někoho. Tak nevím kde, kdo z nás je? Zdali mezi vyvolenými, nebo zatracenými?

310786

29.5.2014 15:04

Co je to uniforma NATO?

PavelSedlo 160.?.?.?

NATO přece žádné společné uniformy nemá, každý členský stát si své vojáky vystrojuje sám a používá přitom odlišné maskovací vzory.

310795

29.5.2014 15:44

Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

Droan 89.?.?.?

Já už se v informacích na zvědavci nevyznám. Prvně tu čtu, že Pravý Sektor vychází z ikony Stepana Bandery a ted Pravý Sektor spolupracuje s Poláky, které údajně Bandera vraždil po desítkách tisíc a Poláci vraždili Ukrajince. Potom tu čtu, že Banderovci jsou nacisté, ale když jsem viděl debatu na ČT s předními Českými historiky, tak říkali, že Banderovci po krátké spolupráci bojovali i proti Hitlerovi a Bandera byl v koncentračním táboře uvězněn. Trochu fraška tenhle web.
A další věcí jsou ta přesná čísla obětí [smích] Takový článek bez důkazů si může napsat kdokoliv [smích]

310799

30.5.2014 3:21

RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

Lex DRUID 31.?.?.?

Reakce na 310799

Fraška není tenhle web, ale Ty. Pokud nemáš základní historickospolečenský přehled a nejsi schopen/na zpracovávat předkládané informace (a to evidentně nejsi), tak řekni rodičům ať Ti koupí omalovánky a věnuj se tvůrčí činnosti na vlastní úrovni.
Současný školský systém chrlí kvanta naprosto neopracovaných zmetků s všemožnými tituly, ale znalostmi za které by se kdysi styděl absolvent páté obecné.

310829

30.5.2014 4:11

RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 310799

Za peníze cokoliv, vole, i dům v Praze. Aktivisty majdánu byli vycvičeni v Polsku za americké peníze. Co ještě nechápeš?

Polští šašci, pardon, politici, jsou hnáni do protiruských akcí špičkou polské emigrace v USA. Ostatně, takjaktak, evropský politik není ničím jiným, než americkou loutkou, totálně závislou na mediích, a ty vlastní ... ano, američtí židi. Proto každý evropský politik chodí "konzultovat" na americké velvyslanectví, pokud chce zůstat u koryta.

Mimochodem, od Klička (po matce), přes Kolomojského, Porošenka atdatd...-všichni tito "ukrajnští" oligarchové, na vedlejšák revolucionáři a politici - jsou židé. Podobnost s VŘSR je čistě náhodná, viď. Mňam, mňam,ňam, tak nějak že,jak hlubokomyslně říkal Havel, další z nejvyvolenějších.

310830

30.5.2014 7:17

RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 310830

Domnívám se, že Droan předkládá správné úvahy. Nemyslím poznámky na Zvědavce, tento informační zmatek a zjednodušování se objevuje všude. Pan Stwora před nedávnem varoval před slovním spojením Kyjev = Banderovci/nacisté/fašisté.
Majdan, to byli především demokraté (tak, jak je dnes jíž všichni známe), dále nespokojení občané, Banderovci, komunisté a další.
Již si nemyslím, že kyjevská vláda je vládou Banderovců. Myslím, že se již jasně ukázalo, kdo je u moci. Demokraté, kteří před tím, než uchvátí celou zemi, využijí ke svému cíli všechny možné složky.
Banderovci půjdou se všemi, kteří jim pomohou dosáhnout svých cílů (jako ve WWII spolupracovali s Němci na svržení komunismu) a půjdou též proti všem, kteří jim budou v dosažení těchto cílů bránit (jako ve WWII šli nakonec proti Němcům, když pochopili, že Němci si nepřejí samostatnou Ukrajinu).

310837

30.5.2014 8:22

RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

Lin 85.?.?.?

Reakce na 310837

Slovní spojení Kyjev = banderovci/nacisté/fašisté se mi jeví jako dostatečné a vypovídající. Všechny tři skupiny lze totiž zahrnout do jednoslovného názvu "benderovci" a všechny také vykazují společný znak = fašismus.
Asi ne zcela náhodou se ofic definice fašismu velmi různí a dá se říci, že co "politolog", to jiná definice. Důvodem je (podle mého) zakrývat fakt, že v takovéto společnosti žijeme = že je onou "demokracií", která se nám předkládá.
Přitom poznávacím znakem fašismu je kastovní systém (tj. elitářství), kde velmi úzká skupinka lidí "vládne" při zohledňování pouze svých vlastních zájmů - zbytek je "masa", používaná právě jen za účelem elitářských cílů. Nejstarším fašistickým modelem je indický kastovní systém. Je chybou odvozovat existenci fašismu pouze od minulého století.
A k označení "benderovci":
- takto se již někde od 17.stol. na ruském území označovali zrádci - kolaboranti, kteří pro své vlastní výhody zabíjeli, terorizovali a prodávali do otroctví vlastní lidi. Hlavní výhodou bylo, že jako "pravá ruka" jakéhokoliv nepřítele požívali kastovních (elitních) výhod nad svými spoluobčany (podobnost např. s našimi kolaboranty není náhodná).
Označení se vžilo za rusko-tureckých válek a při použití pořekadla "Poturčenec horší Turka" získáme celkem vypovídající obrázek.

310841

31.5.2014 4:07

Polsko trpi nedostatkem civilizace...

favela 113.?.?.?

Reakce na 310837

..Proti nemcum banderovci/podle vudce S.Bandery/ nesli v zadnem pripade a kdyz to fasisti vzdali bojovali dal a probijeli se do /kam jinam nez do demokratickeho Nemecka,kde byli prijati!!!1945-50..Do vezeni ke konci valky sli za zverstva,ze kterych se i SS a nacistum delalo spatne a to je co rict...Normalne by meli polaci nejvice nenavidet nemce kteri jim dali "zabrat" z- daleka nejvic,ale nenavidi nejvic rusy i nas /Cechy a Slovaky,proboha za co ?/jak se ukazalo kdyz nas bez vahani a zurive prepadli jen co je Hitler je pustil z retezu...Spolu Chorvaty,Albanci a jinymi narodnostmi jsou pro me "jini" napr. podlezavi te nejhrubsi moci,hlavne kdyz je ze ze zapadu /Francie,USA a obdiv a spoluprace s fasisty pred 2.sv.valkou/ protoze i obecne a nepochopitelne a casto "nepricetne zurivi" ku svemu okoli a tak zivotu nebezpecni tak a navic zrejme vubec neschopni zakladniho civilizacniho vyvoje ,ziji nekde v minulosti kdy platilo kdyz nazabiju ja tebe ty musis zabit me i s rodinou...kolem dokola mame"pekny" sousedy..jen co je pravda...EURO navic a plus ty uvnitr ...

310891

30.5.2014 13:34

RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 310799

Pane Droane, je to ve skutečnosti velice jednoduché. Slyším-li termín "přední český historik" mám chuť si odplivnout. S historií se totiž zachází jako s děvkou, která dá každému, co potřebuje. Vždy, za každého režimu, je překrucována dle toho, jak se to zrovna hodí.

To, že Poláci cvičí Banderovce, i když jejich obyvatel za války povraždili desetitisíce, mě nepřekvapuje. Ostatně Banderovci vraždili kdekoho. Já jsem ztratil díky jejich řádění prastrýce a pratetu, které povraždili na štědrý večer. Nicméně fakt je ten, že Poláci nenávidí v prvé řadě Rusko a Rusy. V tomto kontextu platí ono nablblé "nepřítel mého nepřítele". K tomu si připočtěte polskou proamerickou předposranost a vlezdoprdelolezectví, které v mnohém překonává to naše a máte jednoznačný výsledek.

Co se Banderovců samotných týká, zkuste si najít ještě nějaké pamětníky - Volyňské Čechy, i když pochybuji, že ještě nějaké najdete (např. moje babička zemřela v loňském roce v nedožitých 90-ti letech a zeptejte se jich jak na západní Ukrajince, tak na Banderovce) a budete se divit, protože informace, které dostanete, jsou diametrálně odlišné od toho, jak jsou nám dnes prezentováni v novinách a "historických" dokumentech. Ostatně o mnohém napovídá již i otázka, proč vůbec Češi šli na Volyň a proč měli od ruského cara tolik výhod (to nám zase vypovídá něco o tom, kam Ukrajina z historického hlediska ve skutečnosti patří).

310856

29.5.2014 17:38

Není Putin jen "JEJICH" součástí?

j pohl jirka (tečka) kostelec211 (zavináč) seznam (tečka) cz 192.?.?.?

Trochu mimo mísu,ale chci sem vložit jen maličko schizofrenní dotaz.Poslední vývoj na UA a mlčení Ruska mi připadá podivné.Proč najednou Rusko zmírnilo svoji rétoriku?Zdá se mi,že mi tam prostě něco nesedí [smích]

310806

29.5.2014 19:41

RE: Není Putin jen

Lin 85.?.?.?

Reakce na 310806

Bez obav. Rusko nic nezmírnilo, stačí si vyposlechnout Čurkina na včerejším mimořádném zasedání OSN. Nebo dnešního Lavrova ve Venezuele. A že zrovna nyní mlčí Putin? "Jestliže Putin mlčí, je celý svět ve střehu". Asi tak.
Putin není Obama, který včera opět vyhrožoval a přesvědčoval, že USA jsou pro svět nepostradatelnou zemí. A není ani madam Psaki, co zas včera perlila a na tiskovce a jako mluvčí Bílého domu novináře přesvědčovala, že "plyn teče potrubím ze západní Evropy přes Ukrajinu do Ruska" a "jestliže se Bělorusko odváží vstoupit na území Ukrajiny, pak americké námořnictvo okamžitě zasáhne u jeho břehů".

310813

30.5.2014 1:09

RE: Není Putin jen

plus 89.?.?.?

Reakce na 310813

[smích], moc dobrý. To už jsem se tak dlouho dobře nesmál. Není nad dobrého demokrata, obhajujícího lidská práva. Zítra se o tom budou učit děti ve škole [smích]. A to je bohužel realita spíš k pláči, než k zasmání. Zabíjet lidí jen tak z nevědomosti..., nebo za mzdu, to může udělat jedině demokrat. Zeptejte svých nejbližších, zdali by si chtěli vydělat dobré peníze vražděním lidí, co Vám nic neudělali a nikdy jste je neviděli? Co by vám asi řekli a jak by Vám bylo a jak by jste se cítili? Asi by jste radovali, že zabil 100, nebo 200 Rusů? Nebo by jste jaksi nedopatřením ocitli na straně vražděných, to by se Vám asi moc nelíbilo? Tak svědomí takových lidí bych nechtěl. Ale v demokracii je to normální. Pro peníze cokoli...

310826

31.5.2014 0:11

RE: Není Putin jen

čěf 94.?.?.?

Reakce na 310806

Je to jistě vysoce aktuální otázka, proč Rusko mlčí (a ještě nepochoduje), když se na Ukrajině dějí takovéto věci: http://janica9.wordpress.com/2014/05/30/plosne-bom...
Rusko nemlčí, ale hovoří: http://janica9.wordpress.com/2014/05/29/nikita-mic...
Je rozehrána geopolitická partie na nejvyšší úrovni. Aby v ní Rusko nakonec zvítězilo, musí, -bohužel opravdu musí-, nejprve dopustit obětování tisíců obyčejných pěšáků, jako je ten na prvním snímku, nebo ty oběti holokaustu v Oděse.

310882

29.5.2014 18:11

Jako všude

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

bojují hordy žoldáckých hrdlořezů za peníze západních světovládců ohánějících se demokracií, svobodou a lidskými právy.Peněz si na takové akce můžou světovládci pouhou klávesnicí vytvořit kolik chtějí.

310808

29.5.2014 20:27

krátká paměť

Vendelín Hnipírdo 188.?.?.?

asi svět zapoměl jak z jedné strany Polska Hitler a z druhé Stalin a na hromadnou vraždu pol.důstojníků v Katyni ruskými vojsky

310814

30.5.2014 2:30

RE: krátká paměť

Vodička 78.?.?.?

Reakce na 310814

Mám krátkou paměť. A je mi líto, že ty Vendelíne nemáš ani tu. Čistě jen pro historický pořádek: Do roku 1917 sahalo carské Rusko severně Hradce Králové. V roce 1918 začala Anglie, lord Curson, svého (teď asi bývalého) spojence v První sv. válce pokrajovat malováním hranic uvnitř porevolučního Ruska. Čára namalovaná lordem Cursonem, zvaná Cursonova linie, je dnes východní hranicí Polska. Takto vyvořené podivuhodné Polsko bleskem napadlo Československo a došlo k válce. Na severní Moravě dosud stojí a chátrají pomníky Čechoslováků, které v noci v postelích povraždili Polští hrdinové. Když Anglie a Francie nařídili tuto válku ihned ukončit, vzkazoval jim tatíček Masaryk, že se nemůže s ČS vojsky spojit a poslal k jednotkám svoje auto se vzkazem: "Postupte co nejdál a pobijte jich co nejvíc". Válka ČS Polsko skončila a Polsko napadlo okrájený Sovětský svaz. S využitím tehdy nejmodernějších zbraní, které na Západě zbyly po První sv. válce a byly nepotřebné, a které novým přátelům Polákům dovážel již prozřelý tatíček Masaryk, a které obsluhovali placení dobrovolníci ze Západu, byl postup Poláků nevídaný. Dobyli Malorusko. To je dnes Bělorusko a Ukrajina. Ztráty Sovětů byly převeliké. Jen 100 000 Sovětů se beze zbraně vydalo k "bratrům" z carského Ruska říci jim, co to dělají. V polských lágrech nepřežili rok. Lenin nařídil uzavřít mír a zemřel. Stalinovi se to nelíbilo a shromažďoval vojska. Poláci ustupovali, rabovali a pálili. Stalin postupoval, ale nezásoboval. Neměl jak, možná ani čím. Vznikly hladomory na Ukrajině. Po vypuknutí Druhé sv válký obsadil Stalin Cursonovu linii a 20 000 Poláků zaheftoval. Pak Katyň. Uváděné celkové ztráty Sovětů se velmi liší. Nejvyší jsou kolem 3,5 milionů. Slovy klasika: tak to tohle dobrodružství vyšlo Polákům sakra psí dírou. Jinak do dnešního (Cursonova) Polska se Sověti probili až na samém konci Druhé sv války.
Můžeš si trochu vylepšit paměť, Vendelíne.

310828

30.5.2014 7:01

RE: krátká paměť

fohat 194.?.?.?

Reakce na 310828

Lord Curson....to byl v Indii prvni prukopnik Multikulturniho obohacovani...tehdejsim slovnikem receno...kdyz dopaleny sahib videl Inda,jak se typicky flaka a nelogicky neresi pracovni navyky..zlozvyk sahibu...Nechal na neho ze zadu narazeti sve nohy ato velice energickym zpusobem.Hindu kvilel a druhy den se objevil pred bilym lekarem zamerne jeste vice postizeny a sahib byl za trest prelozen nekam do dzungle,kde zcepenel na malarii..Tolik slovutny lord Curson...

310835

31.5.2014 0:03

RE: krátká paměť

ami 89.?.?.?

Reakce na 310814

...ano kratka pamat. Ktoze si dnes u vlastne spomenie kolko nemeckych starousadlikov vyvrazdili Poliaci predtym ako ich Hitler "napadol". Vacsina zelenacov si pamata len komunisticku verziu o (dnes modny vyraz) nemeckej operacie pod falosnou vlajkou. Dokonca aj nemecke media su velmi opatrne o tomto pisat lebo hned sa zdvihne varovny prst USA alebo Izraelu.
Poliaci boli vzdy kurvy vychcane - kto neveri nech si precita polskych klasikov na jednej strane a ukrajinskych na strane druhej.

310881

30.5.2014 2:14

Prashkar zabojoval

Moribundus 66.?.?.?

Novozvoleny prezident Ukrajiny poziadal EU o odklad podpisu asociacnej dohody. Ta toto je co za cirkus tuna, na tej Ukrajine, co sledujeme pol roka
Poroshenko has asked the EU to postpone signing of the association agreement.

http://en.itar-tass.com/world/733971

310827

30.5.2014 20:45

určitě stojí za skouknutí!

dub 89.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detail...

310872

30.5.2014 21:58

RE: určitě stojí za skouknutí!

Lin 85.?.?.?

Reakce na 310872

Možná by vás mohlo zajímat i toto videjko . Týká se tématu - konkrétně toho, na co navazuje Pravý sektor a jak a kým se "benderalizovala" Ukrajina. Jde o 1.díl.
Je to rusky, ale když zvládáte Fursova, tak tohle levou zadní. [smích]

310874

30.5.2014 22:08

RE: určitě stojí za skouknutí!

dub 89.?.?.?

Reakce na 310874

odessa nezanikla, je stále aktivní...

310875

1.6.2014 14:33

Kwasniewski se šábesdeklem je no řadě fotografií

r.m. 80.?.?.?

.

310946

1.6.2014 15:09

Jevrej je fašista???

runner 86.?.?.?

"...soukromými trestnými oddíly fašistického oligarchy Igora Kolomojského a žoldáky..."

To jako že ten Jevrej je fašista??? Svět je už vážně naruby...

310947

1.6.2014 16:30

RE: Jevrej je fašista???

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310947

Ýbrmenšová ideologie i modus operandi obojích je identická,stejně tak jako jejich touha po ovládnutí světa a protože se se v minulosti o ní servali a ve finále na to dost doplatili,uzavřeli smír a dnes táhnou pospolu za jeden provaz např.v Bilderbergu a z něj odvozených organizacích.
Staré mýty o jejich protivenství z dob 2.sv.války už dávno padly.Důkazů o tomto dříve zdánlivém paradoxu,který už dávno neplatí,je čím dál víc a předvádí to denně,přestože to spousta lidí nevidí a pokud si toho všimne,zdráhá se tomu uvěřit....

310948

2.6.2014 15:16

Zoldneri si asi nevsimli,ze ,cely svet se zmenil v porazence.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Neni vitezu,jen porazenych ,uz ted ,kdo si mysli,ze vyhral,je nevedomky na listine ztrat v rukach pomale,ale jiste smrti,v pravde receno je jedno kde jste,cela planeta je cim dal,tim vice zamorena radiaktivitou.Jestlize si zoldneri,representujici dnes vice soukrome spolecnosti,nez satatni zajmy,mysli,ze zmeni svet,tak,je tak trochu uz pozde,poslou na onen svet nekolik "chudaku,"jako je on sam,s neznalosti veci,ze on sam brzo pujde take na rakovinovou nemoc z radiaktivity,je jedno,uz kde zijes,radiaktivita stoupa v celem svete.
THE GREATEST CRIME OF HISTORIC TIME by Victor Connor

“The greatest crime against humanity in all historic time has now been committed by the United States government. It dwarfs Joseph Stalin’s killing of 7,000,000 Ukrainians in the 1930s and Adolph Hitler’s killing of 6,000,000 Jewish people in the 1940s. This crime will cause the premature deaths of TENS of MILLIONS of people and will give a horribly debilitating disease to TENS of MILLIONS more. It is indiscriminate mass murder – genocide. My statements may be dramatic, but they are absolutely true.

“Since October of 2001, the United States military has used approximately 3,000 tons of depleted uranium munitions against people in Afghanistan and Iraq. This will soon cause serious health issues including respiratory disease, kidney problems, rashes, birth defects, and the number of cancers of these people will jump to over 500,000 each year. How do I know this? Because the United States military used 375 tons of depleted uranium munitions against Iraq in 1991, and the cancer rate in children measured in Iraqi hospitals rose from 32,000 per year in 1990 to 130,000 in 1997. According to U.S. Department of Veterans Affairs official reports, U.S. casualties from Gulf War 1 now exceed 180,000 and already over 30,000 are now disabled from Gulf War 2. We’ve now used eight times what we did in 1991 and radiation has long been known to cause cancer. This is well known by our federal government.

“In a document dated October 30, 1943 and declassified June 5, 1974, three major scientists (Drs. James Conant, A. H. Compton, and H. C. Urey) wrote to Brigadier General Leslie R. Groves, who was the head of the atom bomb project, concerning ‘Radioactive materials as a military weapon’.

310989

4.6.2014 20:55

POLSKO vred na uzemi Evropy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Nazor politiku alespon evropskych na Polsko stale chybi.Chybi historicke posouzeni proc chova polske vedeni takovou nenavist k Rusku. Pokud se vratime do davne historie mohlo by Polsko nenavidet i Rakousko a Nemecko, kdyz cast uzemi osidlene Polaky potrilo drive k temto zemim.Je paradoxni, ze prave zasluhou Ruska resp. Sovetu ziskalo Polsko po valce obrovska uzemi vychodniho Nemecka, kde zili jen Nemci a k tomu obrovske surovinove bohatstvi
Tehda zapadni staty nechtely souhlasit, aby tato uzemi byla privtelena k Polsku a oznacily tato uzemi - pod prozatimni polskou spravou
Pri jednani po roce 1989 opet to byl SSSR, ktery prosadil, ze Nemci museji uznat, ze tato uzemi patri navzdy Polsku, jinak by nesouhlasili se spojenim Nemecka
Je tragicke, ze Polaci trpi komplexem menecenosti a je to v nich.
Velke uzemi, ktere maji po vyhnanych Nemcich jim davalo pocit, ze jsou na urovni Nemecka, Anglie a Francie. Brzy po roce 1989 se
jim podarilo, ze se zucastnovali oboustrannych jednanich Nemecka a Francie.Bylo ale zrejme, ze jejich navrhy nemaji zadnou vahu, jako na pr.nedavny navrh, aby EU prosadila jednotnou cenu za rusky plyn.Merkelova to musela odmitnout, ze politiku nelze smesovat s obchodem a cil Polska byl, aby cela Evropa dala Rusku ultimatum.
Nyni Polsko hraje roli v ukrajinskem sporu jako vhodny spojenec
pro USA s budoucim cilem, ze mozna dojde k vytvoreni Velkopolska
spolecne s Ukrajinou.Tento cil meli jiz za valky, kdy chteli prosadit spojeni s Ceskoslovenskem, kde bychom meli mensinovou
ucast.Znamy byl take jejich postoj k pozadavku cs.vlady po valce,
aby drive uzemi jako Kladsko, cast Slezska a Zitavska by mela patrit Ceskoslovensku z historickeho hlediska K tomu se Polaci vubec nevyjadrili a vec byla odsunuta na dobu az o tomto uzemi bude rozhodovat konference.Jeste dnes zustava jako bolak skutecnost, ze ceske drahy musi jezdit nekolik kilometru pres tato uzemi a Polaci odmitli jakekoliv jednani o vymene nekolika kilometru, aby mohly se koleje udrzovat.
Anglicky by bylo mozno nazvat Polaky jako " trouble makers "
a tuto jejich vlastnost vyuziva nyni administrativa USA, ktera
se musi ohlizet take na tlaky Polaku, kteri ziji v USA.

311086

4.6.2014 22:43

RE: POLSKO vred na uzemi Evropy

dub 89.?.?.?

Reakce na 311086

ono to dost souvisí s tím, že poláci jsou fanatičtí katolíci a trojský kůň západního říma na slovanských územích...

311091

8.6.2014 12:18

Tak tento článok je totálna chujovina :D ďalej som ani nečítal :)

Ištvaň Prcinožka 5.?.?.?

Prečítal som si len zvýraznenú časť a považujem túto správu za absolútnu hlúposť [smích]. Už len ten paradox... Utajene lietadlo o ktorom vedia na zvedavec.org (brutálne utajené). Vojenské uniformy NATO? Aká je uniforma NATO? Utajená akcia? Stihli porátať baliky, ktoré neprešli žiadnou kontrolou a vedia o tom že tam boli nejaké amfetamíny a aby pridáme na vážnosti [smích] celé to bolo prevezené v autách s nepriehľadnými sklami [smích]. Odkaz pre autora [smích] Neber to, neber to a ešte raz, neber to! Niekto pozerá veľa filmov z produkcie USA. A potom tu píše totálne...ale skutočne totálne drísty [smích]. Ja som tam videl ešte 453 balíkov s kondómami. Značka durex... Keď už majú tie amfetamíny, tak nech si to užijú bezpečne [smích]

311247

Příspěvků: 44

29.05. 06:15 fohat  jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 08:32 Alena  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 10:11 IVAn  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 11:17 Alena  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 17:16  valka o vodu nas ceka
29.05. 10:34 ROMAN1  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 11:11 Uno que no sabe nada  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 14:57 ROMAN1  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 19:13  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 21:17 destinneva  Bůh s vámi za ten příspěvek
29.05. 15:19 To je jedno  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
30.05. 09:51 Moiry  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
30.05. 11:28 =lak  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
30.05. 16:05 riggs  RE: jak se rekne polsky Gott mit uns?
29.05. 10:03 Johny Dý  ehm
29.05. 11:27 Amík  Přece bojují za demokracii.
29.05. 15:04 PavelSedlo  Co je to uniforma NATO?
29.05. 15:44 Droan  Pravý sektor a jeho postoj k Polsku
30.05. 03:21 Lex DRUID  RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku
30.05. 04:11 ignorek  RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku
30.05. 07:17 Erwin  RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku
30.05. 08:22 Lin  RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku
31.05. 04:07 favela  Polsko trpi nedostatkem civilizace...
30.05. 13:34 L.C.  RE: Pravý sektor a jeho postoj k Polsku
29.05. 17:38 j pohl  Není Putin jen "JEJICH" součástí?
29.05. 19:41 Lin  RE: Není Putin jen
30.05. 01:09 plus  RE: Není Putin jen
31.05. 00:11 čěf  RE: Není Putin jen
29.05. 18:11  Jako všude
29.05. 20:27 Vendelín Hnipírdo  krátká paměť
30.05. 02:30 Vodička  RE: krátká paměť
30.05. 07:01 fohat  RE: krátká paměť
31.05. 00:03 ami  RE: krátká paměť
30.05. 02:14 Moribundus  Prashkar zabojoval
30.05. 20:45 dub  určitě stojí za skouknutí!
30.05. 21:58 Lin  RE: určitě stojí za skouknutí!
30.05. 22:08 dub  RE: určitě stojí za skouknutí!
01.06. 14:33 r.m.  Kwasniewski se šábesdeklem je no řadě fotografií
01.06. 15:09 runner  Jevrej je fašista???
01.06. 16:30 Emil Robot  RE: Jevrej je fašista???
02.06. 15:16 Robert Nohejl  Zoldneri si asi nevsimli,ze ,cely svet se zmenil v porazence.
04.06. 20:55  POLSKO vred na uzemi Evropy
04.06. 22:43 dub  RE: POLSKO vred na uzemi Evropy
08.06. 12:18 Ištvaň Prcinožka  Tak tento článok je totálna chujovina :D ďalej som ani nečítal :)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 101