Diskuze k článku

Nepokojná situace v Iráku

Příspěvků 41

31.5.2003 21:02

Nepokojná situace v Iráku

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Organizace Amnesty International dostala asi 20 stížností od civilistů a vojáků, kteří obviňují spojenecké vojáky z mučení. Objasnila, že ještě shromažďuje výslechy svědků a dosud nejsou zdokumentované podané zprávy.
-------------------------------------------------------------------
Na statočného kapitána Sadáma sa určite nikto nesťažoval. Toto je skrátka neuveriteľné. Ja tu sedím, ano? Pozerám. A neverím vlastným očiam. 20 sťažností, od civilistov a vojakov. To je sila...

Epidémie, ktoré sa tam rozmáhajú by som pripísal najmä tradične nízkemu hygienickému povedomiu miestneho obyvateľstva. Určite sa posierali aj predtým, len o tom Al Džazíra neinformovala.

Kdežto rečičiky ako statoční partizáni ničia zlých Američanov, kotrí im siahajú na ženy, sú nesmierne obľúbené. (BTW: ste si naozaj istí, že osobnú prehliadku arabských žien vykonávajú vojaci-muži a nie vojačky-ženy? Hm? Toto sú tie chýbajúce detaily, na ktoré múdro poukázal pán Robert Nohejl.)

14563

1.6.2003 1:38

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Jak,se manipuluje ve zpravach se snadno chapajicimi a nepremyslicimi massami lidi.
Saskarna zdelovacich prostredku ukazuje celemu svetu Toni Blair,jako politika milujiciho iracke deti a na vsech obrazovkach sveta se ukazuje pusinka od maleho chlapce tomuto “tak humalnimu politikovi”.Potemkinovi vesnice a Terezinske filmy s radujicimi se zidy se dnes staly vedle prolhanych politiku nedilnou soucasti k oblbovani celosvetove verejnosti.
Proc ,pana Blair nevzali do nemocnice Bagdadu ,kde lezi deti slepe ,bez rukou a nohou,popalene na celem tele,aby oni podekovali panu politikovi,za “lepsi svet ,ktery pripravil pro ne,kdyz preziji,tak ,jako mrzaky nadosmrti”?
Proc,jediny kameraman neukaze svetu to utrpeni, techto osvobozenych ,kteri prezili sami,kdyz ostatek rodiny zustal v sutinach po americkych a britskych bombach?
Proc,jediny reporter se nezeptal “stestim oplivajiciho Blair,zda navstivi tyto novodobe sirotky,jejiz rodice se nevratili po “osvobozovacim” bombardovani a nezeptal se zda tyto deti budou podporovany z prodeje irackeho oleje a rovnez tak I zmrzacene deti?
Udajne ,odsuzovana cinicka propaganda nacistu se dnes stala cinickou celosvetovou propagandou moralne zkorumplovanych politiku ,jimz lez se stala zakladem jejich kariery spolecne s prostituci svetovych medii na nejvyssim stupni “humanity”!!!!!!
Deti zmrzacene a bez rodicu jsou zcela opomenuty ,stali se jiz nevhodnou minulosti pro politiky a prostitutky informacnich prostredku,osud nevinnych je vubec nezajima ,hnilobny proces bujici v matrialismu ,tato rakovina sveta buji bez prekazek,kam se jen podivate,pokud vubec pouzivate sve oci a nenechate za sebe koukat "prolhanou bednu"!!!!
Usmevavy slisky had Blair by mel videt sve deti bez rukou a nohou jen proto ,ze Britanie mela mit neco co ale nema ,ale jini rozhodli je "Osvobodit"!!!!

14568

2.6.2003 3:46

RE: Nepokojná situace v Iráku

albert 67.?.?.?

Reakce na 14568

>Jak,se manipuluje ve zpravach se snadno chapajicimi a
>nepremyslicimi massami lidi.

>Saskarna zdelovacich prostredku ukazuje celemu svetu Toni
>Blair,jako politika milujiciho iracke deti a na vsech obrazovkach
>sveta se ukazuje pusinka od maleho chlapce tomuto “tak
>humalnimu politikovi”.Potemkinovi vesnice a Terezinske
>filmy s radujicimi se zidy se dnes staly vedle prolhanych
>politiku nedilnou soucasti k oblbovani celosvetove verejnosti.

>Proc ,pana Blair nevzali do nemocnice Bagdadu ,kde lezi deti
>slepe ,bez rukou a nohou,popalene na celem tele,aby oni
>podekovali panu politikovi,za “lepsi svet ,ktery pripravil
>pro ne,kdyz preziji,tak ,jako mrzaky nadosmrti”?

Pan Blair, je prostitut zidovskeho NWO. Se svoji svobodno-zednarskou anglo mentalitou, ten udela za baksis cokoliv. Ostatne, musi se snazit, musi se vepchavat Bushum do zadnice - nebot ti, stejne tak jak jejich pratele, jako James Baker, John Major, Frank Carlucci, Osama Bin Ladin klan, George Soros, a dalsi, hledaji presene takove krivozube prolhane harloty jako Tony Blair ktery bude oddane slouzit sede zidovske eminenci vlastnici dnesni svet ...
A kam se Blair snazi dostat? Do The Carlyle Group.. Kdo je to The Carlyle Group? To moc lidi nevi, kdo to jsou, ani radne reditelstvi, kancelare, ci budovu nevlastni. Ale co vlastni je $ multibilionove portfolio zhruba 160 spolecnosti, vcetne pojistoven, starobincu, ale i Vought Aircraft, Northrop Grumman, TRW, a jine NWO "defense" spolecnosti!
Sloganem The Carlyle Group je "CASH IS OUR PRODUCT".
Ja to vim dobre, pracoval jsem pro ne; je to banda lharu a zlocincu, ale dari se jim: slouzi dablu a gojimi jsou zpiti do nemoty lzemi ...
Tony Blair je nyni na "waiting list" pro The Carlyle Group, tak se musi prokazat ! TCG potrebuje buliky, aby jim jejich lzi bastili. K tomu maji zidovska media a navic - buliku neni malo ...
http://www.amarillonet.com/stories/052803/opi_americansmust.shtml

14589

3.6.2003 12:23

RE: Nepokojná situace v Iráku

don Rodrigo 195.?.?.?

Reakce na 14589

panko Albert,
hadam ste nepracovali pre zido slobodomurarskych iluminatov ? heh ?

14644

9.6.2003 5:36

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14644

Pánko Albert prežíva svoju hierofániu ďaleko intenzívnejšie ako ty, takže by si si radšej mal vziať príklad [smích]

14768

1.6.2003 17:54

Nepokojná situace v Iráku

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Prominte, tentokrat vyjimecne neco, co nesouvisi s tematem.
Mam vzkaz pro anonyma z lidi okolo Zvedavce, ktery me poslal nekolik set sprostych vzkazu na muj e-mail:
ty chudaku, zadne virusy jsem ti neposlal. Bez si sve paranoidni stavy lecit nekam jinam........ Mikin

14576

1.6.2003 23:58

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

“Je nepopiratelné, že americká armáda v Iráku předvedla brilantní operaci. Během tří týdnů na hlavu porazila armádu, která byla (podle dostupných informací) nominálně desetkrát silnější. Tím také převrátila na hlavu všechny dosud platné poučky o nutné početní a materiální převaze útočníka.
"Vedlejším účinkem" a jistě "nechtěným efektem" této operace je, že Američané takto vyvrátili své vlastní tvrzení o nebezpečnosti irácké armády. Prakticky se potvrdilo, že jakkoli silná armáda nemá proti US Army šanci, pokud disponuje výzbrojí o dvě až tři generace starší. V této souvislosti je třeba si uvědomit, že i současné „moderní“ evropské armády jsou nejméně o jednu generaci za USA. Měli bychom začít mít obavy…
Ti, které pravdivé odpovědi zajímají, nerozhodují a ty kteří rozhodují, pravda nezajímá. Není podstatné, jaké důvody vedly USA k válce. Podstatné je, že USA dnes mohou určovat, kde, kdy a ty kteří rozhodují, pravda nezajímá.
V první variantě vývoje budou USA zcela nepokrytě podporovat Kurdy, sunnity a umírněné šíity v Iráku, tak aby se v případných volbách nemohlo ujmout vlády radikální šíitské křídlo a vytvořit islámský stát. I z tohoto důvodu skutečně demokratické volby v Iráku v nejbližších letech nebudou. Varianta druhá, degradující předválečná slova o demokracii po válce počítá s pravým opakem. Tichým akceptováním "sebeurčovacího mechanismu" šíitských radikálů, vytvoření islámského státu s nutností trvalé okupační armády a postupnou kontrolou klíčových finančních zdrojů segmentů ekonomiky tak, aby z okupace plynultrvalý příjem. Vnější izolací země. Vedlejším efektem bude pak vliv na cenotvorbu ropy a krach OPEC. Pokud se jeden z těchto scénářů Americe nepovede, čeká celý region autentická renesance šíitské teokracie se všemi důsledky „islámského práva“ a nekontrolovatelného růstu náboženského radikalismu, diplomatické i ekonomické propojení Iránu s Irákem a vzrůst mocného muslimského centra, které bude celému regionu dominovat... Vzhledem k americkému nepochopení podstaty islámské kultury i myšlení se dá předvídat, že jemností ani kultivovaností nebude americká přítomnost v Iráku ještě dlouho provázena. Ignorování plenění ukazuje prozatím na scénář druhý.
Válka skončila, řešení palčivých problémů tohoto regionu je však stále v nedohlednu.”

14584

2.6.2003 12:57

RE: Nepokojná situace v Iráku

Ludek socka (zavináč) seznam (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 14584

>.. na hlavu porazila....

neni prilis tezke bojovat s nepritelem, ktery je oslaben, nema dostatecnou vyzbroj a k tomu je o nem znamo naprosto vse, od rozmisteni zakladen az po jejich vybaveni. Snad si nemyslite, ze tam agenti CIA hledali to o cem vedeli ze tam stejne neni. Zcela bez ostychu prosmejdili uzemi, ktere nasledne "brilantne dobyli"....

14598

1.6.2003 23:59

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Tahle válka byla nějak moc reálná"
Americká média respektovala žádost Bushovy vlády, aby nevysílala příliš drastické záběry mrtvol a amerických válečných zajatců - i když, kupodivu, nikomu v Americe před několika dny nevadily záběry mrtvých a zajatých Iráčanů. "
Šiitští muslimové jsou v opozici vůči sunnitským muslimům, kteří v Iráku jsou dominující většinou. Jinými slovy, podle amerického válečného plánu, by měli šiitští muslimové v jižním Iráku americká vojska vítat. Co řekli dva Iráčané právě listu WSJ: "Američané ničí naši zemi. Budeme bojovat. Nenávidíme vás. Jste všichni zločinci." Skeptičtí reportéři naléhali na mluvčího Bílého domu Ari Fleischera, aby vysvětlil, proč Iráčané "nejásají". Slíbil jim, že jásat budou.Předpovědi americké vlády ztratily na ceně. Američtí televizní reportéři nyní běžně označují Iráčany za "nepřítele". Takže jaksi zmizela představa, že Iráčané jen čekali, až budou "osvobozeni".

14585

2.6.2003 0:00

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

"USA obviňovány z napětí v Bagdádu
Británie je přesvědčena, že příliš agresivní taktika americké armády způsobila, že se Spojeným státům nepodařilo vytvořit bezpečné podmínky v Bagdádu.

Ohrožuje to podle britských činitelů rekonstrukci iráckého hlavního města a zahraniční společnosti se mu vyhýbají.Britští činitelé o tom otevřeně informovali premiéra Tonyho Blaira. Americké jednotky prý v Bagdádu přispěly k zvýšení napětí, protože se nepřátelí s místním obyvatelstvem tak jako britské jednotky v Basře. Americké firmy jako Bechtel a americké ministerstvo pro rekonstrukci USAid nechtějí zahájit práci v Bagdádu, dokud tam nebude řádně zajištěna bezpečnost.Vinu prý nesou američtí vojáci z třetí pěší divize, kteří prováděli od samého počátku většinu bojových akcí v Bagdádu. John Sawers, hlavní britský představitel v Bagdágu, zdůraznil, že hlavní irácké město výrazně zaostává za ostatními iráckými městy. Ukázalo se, že je velmi obtížné obnovit v Bagdádu dodávku elektrického proudu, vody a dalších služeb. Britský rozhlas informoval, že nemocnice v Bagdádu jsou nyní plné dětí trpících průjmy v důsledku toho, že v některých částech města stále není k dispozici pitná voda dostatečné kvality."
14586

2.6.2003 0:02

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

· Válka se sice vedla z úplně jiných důvodů, než uvádí americká propaganda, ale dlouhodobě se eticky vzato vyplatí, neboť nastolí demokratický režim v oblasti a skoncuje přinejmenším s jedním diktátorem.
· Vzhledem k situaci ve světě a roztodivným civilizačním střetům, které se na nás chystají, je loajalita k našemu Novému Velkému bratru, byť by jednal bez souhlasu OSN, nutná a přirozená.
· Kdo to nechápe, je blb, nebo zrádce. Proamerickou argumentaci je tudíž možné shrnout do tří formulí:
1. Prostředky světí účel (kontrola oblasti vede přes svržení diktátora),
2. Právo je vždy na straně silnějšího
3. Kdo nejde s námi, jde proti nám.


14587

2.6.2003 12:37

RE: Nepokojná situace v Iráku

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14587

:evil:

14596

3.6.2003 1:38

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Jak jsou lzi vynosne muzeme posoudit z placeni reparaci ,jez nemaji konce ,jez plati Nemci statu Israel ,ktery v dobe druhe svetove valky neexixtoval-pro malo premyslive ,stat Israel se sam ustanovil pomoci terroru v roce 1948.
Stage 5. Despite the "final payment, the final gesture of compensation payments" in 1979, ten years later an additional tribute of a fresh 37,073 billion to Judaism was arranged. In order to avoid annoying deadlines the tribute payments have been set until 2030: Payments by the German state in regard of compensation (1. January 1989):
I. Paid so far
Federal compensation law (BEG) 64,699 blns DM
Restitution law (BRüG) 3,928 blns DM
Israel-Agreement 3,450 blns DM
Global agreements with 12 States 1,000 blns DM
Other payments 7,000 blns DM
Payments by German federal states 2,137 blns DM
Final payment for cases of hardship 0,503 blns DM
Total: 82,717 blns DM

II. Projected payments until 2030
BEG 30,301 blns DM
BRüG 0,072 blns DM
Other payments 5,000 blns DM
Payments by German federal states 1,363 blns DM
Final payments for hardship cases 0,337 blns DM
Total: 37,073 blns DM

III. Total payments
BEG 95,000 blns DM
BRüG 4,000 blns DM
Israel-Agreement 3,450 blns DM
Global agreements with 12 states 1,000 blns DM
Other payments 12,000 blns DM
Payments of German federal states 3,500 blns DM
Final payments for cases of hardship 0,840 blns DM
Total: 119,790 blns DM

14623

3.6.2003 1:40

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Na techto zakladech "!pravdy!" se vyplaci odskodne.
Little Moshe died six times before he survived the Belsen gas chambers, albeit "Belsen had no gas chambers." (From the Jewish Chronicle, Nov. 6, 1998)

CAN we wish for any better definition of Real History than its very antithesis? Flemish TV aired on Tuesday April 24, 2001 the BBC documentary on ASSHOL-member Benjamin Wilkomirski, "Child of the death camp", with this memorable quote from Israel Gutman, Yad Vashem director and sworn enemy of historian David Irving: "According to Israel Gutman, director of Yad Vashem and Holocaust lecturer at the Hebrew University, himself an Auschwitz survivor, it is of little importance whether the book is a fabrication or not. »Wilkomirksi is no swindler. He is someone who has experienced very intensely this story, right from the bottom of his soul. Whether he spent the war in a Swiss chalet or a concentration camp is not relevant. Wilkomirki is a Holocaust survivor because his pain is authentic.«"

14624

3.6.2003 8:01

RE: Nepokojná situace v Iráku

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14624

Pán Nohejl, stavím 1Sk (prípadne jej ekvivalent v &#8364[mrknutí jedním okem], že keď sa Nemci zase raz stanú silným národom, tak si to najprv vybavia s vami (Čechmi) a až potom s nimi (Židmi). Čo poviete? Príjmete stávku?

14639

3.6.2003 2:57

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Zidovsky lhar Wolfowitz neni vitani v Jizni Koreji a je oznacen za valecneho stvace.( ve starych archivech najdeme vetu ,ze valka je zlatou sklizni zidostva )Mozna ,ze tak zvany antisemitismu je jedinou zbrani lidi proti zidovskym valecnym maniakum a tak zabranit treti svetove valce ,jez nam bud ezidy vnucena.V zadnem pripade nepodlehnout propagande zidu a jejich medii ,ze islamje nepritelem krestansva.

Thousands of South Korean students stage anti-US protest Sunday, 01-Jun-2003 6:00AM Story from AFP
Copyright 2003 by Agence France-Presse (via ClariNet)

--------------------------------------------------------------------------------

SEOUL, June 1 (AFP) - Thousands of South Korean radical students staged an anti-US protest Sunday, demanding Washington scrap its tough line against North Korea over its nuclear program.

The demonstration by 4,500 students followed an anti-US rally by 200 activists outside a US military base in protest at a visit here by US Deputy Defense Secretary Paul Wolfowitz.

The students echoed North Korea's demand that Washington and Pyongyang sign a security pact.

Some protesters carried placards opposing Wolfowitz, who arrived in Seoul Sunday for a two-day visit after attending a regional security conference in Singapore.

A statement issued earlier by activists denounced the US deputy defense secretary for leading what they called a US campaign to impose economic sanctions against North Korea.

It also demanded Washington give up its plan to build up its military presence in South Korea. Some 37,000 US troops are stationed in South Korea under a mutual defense pact.

lim/mmc

SKorea-US-protest

14632

4.6.2003 0:24

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Vyslanci virtuální reality v Iráku
“Křesťanská morálka práce a odříkání definovala člověka, který byl vychováván k tomu, aby si odříkal životní požitky a energii, kterou tím ušetřil mohl vložit do pracovního úsilí. Muslimské náboženství se v mnoha směrech výrazně liší od křesťanského. Nezná odříkání, kromě zřeknutí se života ve válce na obranu náboženství. Současná americká vláda klade světu dost jednoznačně otázku, jestli v něm ještě je místo pro jiné než křesťanské náboženství a civilizaci, která se z něj vyvinula. ... Muslimské náboženství nerozlišuje mezi světskou a duchovní mocí. Proto jsou v muslimských státech možné fundamentalistické režimy. Díky svému náboženství se tedy v moderní době muslimský svět mění velmi pomalu, ale na rozdíl od křesťanského světa si zachovává svou morálku.
V západním světě se přitom objevují stále nové technologie, jejichž využití by mohlo dlouhodobě vést k vyhynutí lidského druhu (např. klonování, genetické inženýrství a v budoucnosti možná i neúměrné prodlužování lidského života). Názor, že západní civilizace má patent na vyřešení všech problémů života přehlíží možnost, že s vyřešením všech problémů života může život skončit.”

14662

4.6.2003 0:25

RE: Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Reakce na 14662

Dokonceni:
“V roce 1995 vyšla v Ústavu strategických studií při Vysoké škole vojenské americké armády studie nazvaná "Revoluce ve vedení války a konflikt blížící se válce" (Steven Metz, James Kievit: The Revolution in Military Affairs and Conflict Short of War, U.S.Army War College, Strategic Studies Institute, Carlisle Barracks, PA 17013-5050). Autoři knihy v ní předložili scénář, který by mohl vést ke změně dosavadního způsobu prosazování americké politické moci. Scénář, umístěný do roku 2000, vychází z představy, že poroste terorismus, obchod s drogami a kriminalita, což prezidenta donutí změnit dosavadní politický systém. Cituji z knihy: "Prezident tak byl přístupný použití druhu psychotechnologie, která tvořila jádro revoluce ve vedení války… technologie změnila způsob použití síly, věci jako osobní odvaha… se staly zbytečnými. Bylo třeba, abychom přehodnotili morální zábrany, které nám bránily manipulovat mozky domácích I zahraničních nepřátel… Nicméně je známo, že USA pracují na technologiích dálkového působení na činnost lidského mozku radiofrekvenčním zářením (str. 69) a na vývoji chemikálií, které by působily jen na určité rasy (k tomu - mimo jiné - také slouží výzkum lidského genome) a měly u nich vyvolat například sklon k podřízenému chování (tamtéž, str. IX resp. 35 a str. I resp. 66). Vzhledem k tomu, že Rusko i Evropská Unie předložily na mezinárodní scéně návrhy na uzavření mezinárodní dohody o zákazu vývoje a rozmisťování systémů umožňujícíh manipulaci lidských bytostí (bod 27) zatímco USA žádný takový návrh nepředložily, je na místě předpokládat, že zbraně umožňující dálkové působení na lidský mozek nejsou zakázány jen díky neochotě USA přistoupit k mezinárodní dohodě o jejich zákazu.
Maj Britt: The environment, security and foreign affairs - zdroj EUROPARL - v angličtině
V tom se politika Bushovy vlády rozhodně shoduje s výše uvedeným scénářem Ústavu pro strategické studie. Měla-li by se z něj Bushova politika vymknout musela by projevit ochotu přistoupit k mezinárodní dohodě zakazující manipulaci lidských mozků technickými prostředky. Kdyby ale nakonec došlo k realizaci zmíněného scénáře a byl vytvořen svět totálně virtuální reality, byla by hodnota lidského života v západním světě degradována na takovou úroveň, že by muslimská víra rozhodně poskytovala člověku větší lidskou důstojnost než pokročilé nebo rozkládající se křesťanství.”

14663

4.6.2003 5:09

RE: Nepokojná situace v Iráku

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 14663

Rad bych si precetl vic. Odkud jste to okopirovala, Eriko ?

14668

5.6.2003 10:38

RE: Nepokojná situace v Iráku

JezdecX JezdecX (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 14663

Uch, o těhle věcech jsem se dočítal jenom ve sci-fi,ale při pohledu na události ve světě nacházím mnoho paralel.Ještě před druhou světovou gestapaci pracovali na možnostech manipulace s lidmi a dnes díky svým americkým spojencům mohou své dílo zkázy dokončit.Reklama a masmedia byla pouhým začátkem,mobilní komunikace pokračováním a virtualni realita, nerozeznatelna od skutečnosti finálem.svět čekající na děti našich dětí se podobá poušti naplněné řevem měst a bolestí.

14706

4.6.2003 7:23

RE: Nepokojná situace v Iráku

Zdenek Matousek zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 14662

>Vyslanci virtuální reality v Iráku
>“Křesťanská morálka práce a odříkání definovala člověka,
>který byl vychováván k tomu, aby si odříkal životní požitky a
>energii, kterou tím ušetřil mohl vložit do pracovního úsilí.
>Muslimské náboženství se v mnoha směrech výrazně liší od
>křesťanského. Nezná odříkání, kromě zřeknutí se života ve válce
>na obranu náboženství. Současná americká vláda klade světu dost
>jednoznačně otázku, jestli v něm ještě je místo pro jiné než
>křesťanské náboženství a civilizaci, která se z něj vyvinula. ...
>Muslimské náboženství nerozlišuje mezi světskou a duchovní mocí.
>Proto jsou v muslimských státech možné fundamentalistické režimy.
>Díky svému náboženství se tedy v moderní době muslimský svět mění
>velmi pomalu, ale na rozdíl od křesťanského světa si zachovává
>svou morálku.
>V západním světě se přitom objevují stále nové technologie,
>jejichž využití by mohlo dlouhodobě vést k vyhynutí lidského
>druhu (např. klonování, genetické inženýrství a v budoucnosti
>možná i neúměrné prodlužování lidského života). Názor, že západní
>civilizace má patent na vyřešení všech problémů života přehlíží
>možnost, že s vyřešením všech problémů života může život
>skončit.”

Nekolik pripodotknuti :"Krestanstvi uz je snad jen nazev, pro urcity nabozensky smer, kteremu se ale, bohuzel, min a min lidi oddava. Rekl bych, ze to zacalo zlomenim cirkevniho absolutismu a zacatkem kapitalismu, veskery prumyslovy a technicky vyvoj se odehral v krestanskem svete.Pokud by ale krestanstvi, melo byt tak ortodoxni, jako islam, myslim ze bychom jeste stale upalovali carodejnice a prodavali odpustky. Je v tom jakasi podivna zvracenost, ze vlastne ten pokrok a vyvoj nas stale vic a vic zene do jakehosi, nami predpokladaneho, konce. Takze co jsme si navarili, to si budeme muset snist. A s temi muslimy nechci mit vubec nic spolecneho, to uz radsi s zidy.[velký smích] Ti muslimove se mne zdaji byt, nemuzu si pomoct, trosku, vlastne hodne, UPLNE JINI !!!
Nejak se mi nedari, at premyslim jak chci, najit tu vetsi moralku u tech muslimu !, nez treba u nas krestanu. Z ceho je bran tento usudek ? Z koranu, nebo z bible ? Mam ale takovy dojem, ze pokud by Arabu bylo pred par set lety o hodne vic, tak si nejsem jist,jestli by dnes bylo nejake krestanstvi, ale to necham na vuli toho ktereho, at si domysli co chce, treba ze jsem vul.[velký smích] Ono s temi problemy zivota je to taky takhle :"Nejvetsi problem je prelidnenost, i kdyz se to zastira ruznymi exhalacemi a ozonovymi dirami a ja nevim cim jeste. Jenze ti co se mnozi jako (dejte si prirovnani sami), vubec neuvazuji jestli maji cim sve potomky uzivit a dat jim trosku slusny zivot. Nevim proc, ale mam takovy dojem, ze tohle existuje pouze u krestanu, a taky u zidu(ale najdou se vyjimky). Takze, velmi vseobecne, selskym rozumem vzato, ja (my), bych mel(i) byt tak slechetni, ze se budu(em) starat o to jak nakrmit ostatni, kteri jsou na tom velmi spatne. Proc ne, ono uz tomu tak

14670

4.6.2003 2:05

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

http://news.com.au/common/story_page/0,4057,6494000%5E401,00.htm

US plans death camp
Herald Sun - May 26, 2003


"This camp was created to execute people."

THE US has floated plans to turn Guantanamo Bay into a death camp, with its own death row and execution chamber.

Prisoners would be tried, convicted and executed without leaving its boundaries, without a jury and without right of appeal, The Mail on Sunday newspaper reported yesterday.

The plans were revealed by Major-General Geoffrey Miller, who is in charge of 680 suspects from 43 countries, including two Australians.

The suspects have been held at Camp Delta on Cuba without charge for 18 months.

General Miller said building a death row was one plan. Another was to have a permanent jail, with possibly an execution chamber.

The Mail on Sunday reported the move is seen as logical by the US, which has been attacked worldwide for breaching the Geneva Convention on prisoners of war since it established the camp at a naval base to hold alleged terrorists from Afghanistan.

But it has horrified human rights groups and lawyers representing detainees.

They see it as the clearest indication America has no intention of falling in line with internationally recognised justice.

The US has already said detainees would be tried by tribunals, without juries or appeals to a higher court. Detainees will be allowed only US lawyers.

British activist Stephen Jakobi, of Fair Trials Abroad, said: "The US is kicking and screaming against any pressure to conform with British or any other kind of international justice."

American law professor Jonathan Turley, who has led US civil rights group protests against the military tribunals planned to hear cases at Guantanamo Bay, said: "It is not surprising the authorities are building a death row because they have said they plan to try capital cases before these tribunals.

"This camp was created to execute people. The administration has no interest in long-term prison sentences for people it regards as hard-core terrorists."

Britain admitted it had been kept in the dark about the plans.

A Downing St spokesman said: "The US Government is well aware of the British Government's position on the death penalty."

14666

4.6.2003 7:55

Nepokojná situace v Iráku

Zdenek Matousek zmatousek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

pokracovani:je v mnoha zemich, Australie-aboriginals, Amerika -indiani, Jizni Afrika-kofri, Kanada-native people, taky nekdy "first people", to jsou indiani a eskymaci, ale beda jim takhle rikat, pouze "native a inuit". Tak jako cikani v CR, v ceskem slovniku slovo "rom" nenajdete, ale ma se pouzivat. Tak tedy, tohle jsou ale tzv.:"minorities", coz nedela az tak moc velky problem jim nejake ty vydobytky poskytnout. Ale co delat s temi, kterych jsou miliony a miliardy, kdyz sami nejsou schopni se ze sve bidy poucit natolik, aby svuj zivot brali ponekud jinak, avsak je k tomu potreba taky rozum a mozna taky JINE nabozenstvi, coz se zda byt nejvetsi problem. Vsimnul jsem si, ze vetsina lidi sveta, pokud na to ma, se snazi zit a pouzivat vsechny vymozenosti(ted se neostycham rict) zapadni civilizace, at jsou jakehokoliv vyznani a nabozenstvi, takze potom je to jen a jen na cloveku samem. Dejte mu poznat a okusit a pak uvidite jak se zachova, nekdy ztrati i tu svoji viru, a to je potom v povaze, takze se motame v zacarovanem kruhu panno MALVERIKO ! Porad jeste nejsem presvedcen o vasem pohlavi, jez se snazite sem tam pripomenout.[smích]

14672

5.6.2003 4:30

Nepokojná situace v Iráku

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?
Doplnuji vasi uvahu pane Matousek. Zde v nasi provincii v Saskat-
chewanu zije priblizne jeden milion lidi. Indiani jsou zde zastoupeni asi 17 % populace. Ale jen asi 0.5 % je zamestnanych. Zbytek to jest 99.5 % of first nation people zije na statnich podporach. Statni podpora na jednu osobu je asi 800 $ na mesic. V roce 2030 bude zde asi 50 % vseho obyvatelstva native puvodu. Ja si opravdu, oproti asi 90 % prispevovatelu Zvedavce nemyslim ze vlada a spolecensky system severni Ameriky je kruty a bezohledny ke svojim volicum. Myslim si,ze pani Malva ve svem opevovani muslimskeho nabozenstvi a jeho politickeho dopadu na statni politiku by mela mit vice praktickeho prehledu o spolecnosti jako celku.

e.j.r.

14696

5.6.2003 10:49

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Kde mame ty chytre hlavy ,co tvrdili ,ze Amerika neprisla do Iraku ohledne oleje,kdepak jsou dnes???
Wolfowitz: ‘Iraq War Was About Oil’
By George Wright
The Guardian

Wednesday 04 June 2003

Oil was the main reason for military action against Iraq, a leading White House hawk has claimed, confirming the worst fears of those opposed to the US-led war.

The US deputy defence secretary, Paul Wolfowitz - who has already undermined Tony Blair's position over weapons of mass destruction (WMD) by describing them as a "bureaucratic" excuse for war - has now gone further by claiming the real motive was that Iraq is "swimming" in oil.

The latest comments were made by Mr Wolfowitz in an address to delegates at an Asian security summit in Singapore at the weekend, and reported today by German newspapers Der Tagesspiegel and Die Welt.

Asked why a nuclear power such as North Korea was being treated differently from Iraq, where hardly any weapons of mass destruction had been found, the deputy defence minister said: "Let's look at it simply. The most important difference between North Korea and Iraq is that economically, we just had no choice in Iraq. The country swims on a sea of oil."

Mr Wolfowitz went on to tell journalists at the conference that the US was set on a path of negotiation to help defuse tensions between North Korea and its neighbours - in contrast to the more belligerent attitude the Bush administration displayed in its dealings with Iraq.

His latest comments follow his widely reported statement from an interview in Vanity Fair last month, in which he said that "for reasons that have a lot to do with the US government bureaucracy, we settled on the one issue that everyone could agree on: weapons of mass destruction."

Prior to that, his boss, defence secretary Donald Rumsfeld, had already undermined the British government's position by saying Saddam Hussein may have destroyed his banned weapons before the war.

Mr Wolfowitz's frank assessment of the importance of oil could not come at a worse time for the US and UK governments, which are both facing fierce criticism at home and abroad over allegations that they exaggerated the threat posed by Saddam Hussein in order to justify the war.

Amid growing calls from all parties for a public inquiry, the foreign affairs select committee announced last night it would investigate claims that the UK government misled the country over its evidence of Iraq's WMD.

The move is a major setback for Tony Blair, who had hoped to contain any inquiry within the intelligence and security committee, which meets in secret and reports to the prime minister.

In the US, the failure to find solid proof of chemical, biological and nuclear arms in Iraq has raised similar concerns over Mr Bush's justification for the war and prompted calls for congressional investigations.

Mr Wolfowitz is viewed as one of the most hawkish members of the Bush administration. The 57-year old expert in international relations was a strong advocate of mKráceno (Editor)

14708

5.6.2003 17:13

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Jak spolu bojují Pentagon a americké ministerstvo zahraničí
“Američtí činitelé nepředvídali, k jakému chaosu v Iráku dojde, neměli adekvátní plány, neochránili nemocnice a další veřejné budovy před pleněním ani občany před násilnou zločinností a ještě začátkem května nedokázali obnovit mnohé základní služby. Vedoucí představitelé dlouho potlačované šiitské většiny začali ovládat určité čtvrti a požadovat vytvoření náboženského státu. Americké ministerstvo zahraničí argumentovalo od samého počátku, že v čele rekonstrukčního úsilí má být civilista a britská vláda si mimo jiné Bushovi stěžovala, že nebylo moudré jmenovat šéfem okupační správy v Iráku vojáka. Když se Garner a jeho několik stovek zaměstnanců dostali do Bagdádu, zůstali tam izolováni od místních lidí v jednom velikém paláci, vzhledem k tomu, že nezajistili v Bagdádu dostatečnou bezpečnost a nemohli ven do ulic.
Jedním z hlavních ohnisek sváru mezi Pentagonem a ministerstvem zahraničí se stala role Ahmeda Čalabího. Ministerstvo zahraničních věcí ho považuje za "poškozené zboží", za někoho, kdo byl příliš dlouho mimo Irák, neokonzervativci ho obdivují jako vysoce inteligentního člověka a odvážného bojovníka za svržení Saddáma Husajna a za demokracii. Začátkem útoku na Irák odvezl Pentagon Čalabiho a jeho polovojenské jednotky, vycvičené Američany v Maďarsku, do Iráku, aniž by o tom informoval americké ministerstvo zahraničních věcí.
Avšak ministerstvo zahraničí protestovalo proti tomu, aby Spojené státy jmenovaly v Iráku rovnou nového šéfa státu, že si Iráčané sami mají rozhodnout, kdo bude jejich představitelem. Právě Čalabi původně přesvědčil americké plánovače, že šiité na jihu Iráku přivítají americké jednotky jako osvoboditele, přestože je Spojené státy v roce 1991 zradily, že irácká armáda nebude bojovat a že členové Republikánské armády budou dezertovat. Dick Cheney to pak opakoval tisku. Perle nyní přiznává, že vláda podcenila roli fedajínů.
Vzhledem k tomu, že někteří američtí neokonzervativci jsou židé a skoro všichni podporují izraelskou stranu Likud, jsou obviňováni, že jejich cílem je obklopit Izrael přijatelnějšími sousedy. To by vysvětlilo podivné výroky Paula Wolfowitze a jiných, že "cesta k míru na Blízkém východě vede přes Bagdád". Bush ale také potřebuje podporu amerických židů pro prezidentské volby v roce 2004.”

14711

6.6.2003 10:33

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Španělsko vypracovalo studii, z níž vyplývá, že příjem z prodeje irácké ropy zdaleka nebude stačit na znovuvýstavbu Iráku. Jen modernizace iráckého ropného průmyslu totiž bude podle Španělska stát 3,5 miliardy dolarů.

14725

6.6.2003 17:05

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14725

1. Nejde len o ropu
2. Nech nikdo neočakáva, že tam Američania Arabom vyrobia za dva roky druhé Švajčiarsko.

14731

6.6.2003 10:35

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

OKUPACE IRAKU JE PROTIZAKONNA
„ Lord Goldsmith, britský generální prokurátor a nejdůležitější právní odborník britské vlády, varoval před dvěma měsíci premiéra Tonyho Blaira, že pokud se budou Británie a Spojené státy pokoušet o rekonstrukci Iráku bez další rezoluce OSN, budou tím porušovat zákon.
Goldsmith varoval britského premiéra, že čím dál potrvá okupace a čím víc se činy okupační správy budou oddalovat od původního cíle odzbrojení Iráku, tím obtížnější bude ospravedlňovat okupaci jako zákonnou.
Goldsmith poukázal na to, že konkrétně existují podle mezinárodního práva omezení činnosti okupační správy. Ta se nesmí pokoušet o "široké reformu vládních a administrativních struktur", nesmí měnit status státních úředníků ani soudců, leda ve výjimečných případech, nesmí měnit trestní zákoník ani provádět rozsáhlejší strukturální hospodářské reformy. Čím déle bude okupace Iráku pokračovat a čím více se úkoly, vykonávané prozatímní správou budou oddalovat od hlavních cílů, tím obtížnější bude ospravedlnit legalitu okupace."
Britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Clare Shortová se 12. května vzdala své funkce na protest proti ilegalitě jednání britské vlády právě v důsledku slabé role OSN.”

14726

6.6.2003 23:13

Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

"Jak dokazuje případ Iráku, vojenská velitelství nejsou schopna vytvořit zákonnost a pořádek. Účelem armády je lidi zabíjet. Britské impérium si uvědomovalo, že armáda musí být podřízena civilní moci, pokud má vzniknout civilní správa."
Americký ministr obrany Rumsfeld sdělil televizi Al Jazeera, že "my nebudujeme impérium". Ale jak je možné, aby země nebyla impériem a přitom po celém světě udržovala 750 vojenských základen?”

14737

7.6.2003 2:53

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Zde je zakladni kamen vseho urazu, radoby celosvetova vlada ,jez se nam nepredvadi na nasich TV.V jejich politice je i Irak,tak ,jak i Israel a Palestina a jine.
The Bilderberg mingles central bankers, defense experts, press barons, government ministers, prime ministers, royalty, international financiers and political leaders from Europe and America. Guests this year, along with Rumsfeld and Perle (US Deputy Defense Secretary Paul Wolfowitz is also a member) included banker David Rockefeller, as well as various members of the Rockefeller family, Henry Kissinger, Queen Beatrix of the Netherlands, Queen Sofia and King Juan Carlos of Spain, and high officials of assorted governments. The Bilderberg does not invite - or accept - Asians, Middle Easterners, Latin Americans or Africans.
Some of the Western world's leading financiers and foreign policy strategists attend Bilderberg, in their view, to polish and reinforce a virtual consensus, an illusion that globalization, defined under their terms - what's good for banking and big business is good for everybody else - is inevitable and for the greater good of mankind. If they have a hidden agenda, it is the fact that their fabulous concentration of wealth and power is completely dissociated from the explanation to their guests of how globalization benefits 6.2 billion people. Some of the club's earlier guests went on to become crucial players. Bill Clinton in 1991 and Tony Blair in 1993 were invited and duly "approved" by the Bilderberg before they took office.

14740

7.6.2003 8:18

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14740

To, že sa finančníci, rovnako ako iní ľudia pracujúci v rovnakom odvetví na istom stupni profesnej kvalifikácie, vzájomne poznajú a usporadúvajú výročné mecheche spolu s rôznymi celebritami nie je podľa mňa žiadna tragédia. Veriť však, že títo sú organizovaní s vyšším cieľom (priam náboženským), mi pripadá zase raz ako fantasmagória. Obchod je boj a keď ide o veľké peniaze, bojuje sa vo veľkom. Preto neverím v nejaku simbiózu takýchto ľudí.

14747

8.6.2003 21:31

RE: Nepokojná situace v Iráku

Quak 212.?.?.?

Reakce na 14747

No, to jsi ale tak ve 3. levelu! [smích] V tom posledním (nejvyšším) se hrají jiné hry, tam nejde o kšeft, ale o moc.

14761

9.6.2003 5:36

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14761

Čo konkrétne je moc?

Ja si myslím, že je to len pocit. Tento sa tiahne ako tenká nitky všetkými levelmi. [smích] Ale z niečoho treba aj žiť.

14767

9.6.2003 16:22

RE: Nepokojná situace v Iráku

Quak 195.?.?.?

Reakce na 14767

Ptáš-li se takto, pak chápu, že je to pro Tebe "len pocit". Jako pocit se to opravdu "tiahne všetkými levelmi". Kde hledisko moci nepřevažuje, zdají se být rozhodující jiná hlediska, zvlášť v těch levelech, kde "z niečoho treba aj žiť" má silný význam pro reálně se projevující syndrom nedostatku. Tam, kde se syndrom nedostatku neneprojevuje nebo se nejeví důležitý, netřeba hrát lidové hry. Tam se hraje o lidi.

14778

9.6.2003 19:32

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14778

Neporozumeli sme si (ale bolo to tesné [smích]
Vo všeobecnosti sa neoplatí odkladať si peniaze (i keď dávajú pocit moci), bez ohľadu na ich množstvo. Traba ich investovať, i keď "len" do zábavy. To len samozrejme musí byť v úvodzvokách, pretože život je jednorazová misia. Nikoho z nás nepochovajú v bankovom pancierovom aute s peniazmi. (Dokonca ani ľudí, čo by si to mohli dovoliť). Je to skrátky zbytočné. Moc je zaujímavá tým, že keď si myslíme, že máme kontrolu nad inými (prípadne si to myslia aj oni), zdá sa nám, že máme možno väčšiu kontrolu samých nad sebou (čo je samozrejme nepravda, pretože moc vždy viac berie, než dáva).
Pocit, že kontrolujem život niekoho iného (alebo aspoň svoj) je postoj rýdzo subjektívny. Preto sa moc tiahne všetkými levelmi bez ohľadu na to, či zarábam 2000 Sk mesačne alebo 1 000 000 USD pred raňajkami. (Peniaze aj tak miniem a miniem ich na niečo, čo ma buď baví, alebo je to nejakým spôsobom spojené s tým, čo ma baví.) Z tohto teda vpylíva, že samotná materiálnosť toho, že žiť sa musí z niečoho je platná i v prípade obrovského nadbytku materiálnych zdrojov. Pretože ak mám viac, snažím sa viac míňať. A samozrejme chcem míňať ešte omnoho viac, než mám. Čiže bežím v cykle. Vyslobodením je snaha po nirváne, kedy nemám nič a ani nechcem nič. Avšak z mojej nirvány nemá nik úžitok, ani ja. I keď by som si možno myslel, že je užitočné nič nechcieť, v skutočnosti je to len zlá formulácia požiadaviek.
Už len z tohto dôvodu nie je až tak dôležité, čo magnáti hrajú "o ľudí." V skutočnosti nehrajú, pretože sme spoluhráčmi tejto hry, nie objektami. Ale je to samozrejme vec postoja.

Takže by som to zhrnul tým, že nadbytok možných materiálnych statkov je vždy subjektívny, rovnako ako nedostatok. Životné potreby nie sú len primárne fyziologické. A dokonca, čím sa dostávame vyššie na špicu pyramídy potrieb človeka, tým je ich zabezpečovanie nákladnejšie.

Bilderbergovci sú teda len diskusný klub a zase raz nejde o nič.

14779

8.6.2003 11:25

RE: Nepokojná situace v Iráku

malva 213.?.?.?

Reakce na 14740

Al-Jazeera ma svou internetovou podobu v anglictine na : http://english.aljazeera.net
“AL-JAZEERA: Katarská zpravodajská televizní stanice Al-Jazeera ma internetovou stránku v angličtině. Zpravodajská stanice zde chce podávat profesionálně zpracovaný arabský pohled na konflikt. Na nové adrese nabízí spíše komentáře a názory než zpravodajství. Britské listy se snaží od začátku války některé arabské výstupy této stanice ve zkrácené podobě zprostředkovávat svým čtenářům, neboť stanice nabízí výrazně jiný, ale i západními žurnalisty respektovaný pohled na válečný konflikt, než evropská či americká média. “
Pro zajemce o arabskou, specielne o palestinskou tematiku velmi doporucuji: http://palestinechronicle.com, take samozrejme v anglictine.

14758

8.6.2003 11:44

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14758

Vzhľadom na to, že Sadámove dotácie skončili, už ten pohľad asi nebude až tak výrazne iný...

14759

9.6.2003 3:39

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

CHICAGO (NFTF.org) -- In the opening stages of the war on Iraq, the U.S. military launched what it called a "decapitation strike" on a supposed underground bunker in a Baghdad compound.

However, according to CBS News, which quoted U.S. Army officer Colonel Tim Madere, there was no bunker under the compound. Madere told CBS News, "When we came out here, the primary thing they were looking for was an underground facility, or bodies, forensics, and basically, what they saw was giant holes created. No underground facilities, no bodies."

This news sheds further doubt on the claim that Saddam Hussein was injured or killed in the early stages of the U.S.-led attack on Iraq.

14763

11.6.2003 11:24

Nepokojná situace v Iráku

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

U.S. ATTACKS ON IRAQ KILLED AT LEAST 3,240 CIVILIANS; TOTAL TO GO HIGHER -- LIKELY MUCH HIGHER
MAJOR HOSPITALS EXAMINED BY ASSOCIATED PRESS SAY DEATHS DON'T TELL THE STORY OF THE UTTER CARNAGE
Meanwhile, back at the Pentagon, Donald Rumsfeld was telling everyone about "precise targetting" and how the U.S. was "minimizing civilian casualties."

14830

11.6.2003 14:54

RE: Nepokojná situace v Iráku

Trotl Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 14830

Ja si myslím, že ešte aj 32 000 by bolo možno označiť za málo.

14837

Příspěvků: 41

31.05. 21:02 Graham Murt  Nepokojná situace v Iráku
01.06. 01:38 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
02.06. 03:46 albert  RE: Nepokojná situace v Iráku
03.06. 12:23 don Rodrigo  RE: Nepokojná situace v Iráku
09.06. 05:36 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
01.06. 17:54 Mikin  Nepokojná situace v Iráku
01.06. 23:58 malva  Nepokojná situace v Iráku
02.06. 12:57 Ludek  RE: Nepokojná situace v Iráku
01.06. 23:59 malva  Nepokojná situace v Iráku
02.06. 00:00 malva  Nepokojná situace v Iráku
02.06. 00:02 malva  Nepokojná situace v Iráku
02.06. 12:37 Graham Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
03.06. 01:38 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
03.06. 01:40 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
03.06. 08:01 Graham Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
03.06. 02:57 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
04.06. 00:24 malva  Nepokojná situace v Iráku
04.06. 00:25 malva  RE: Nepokojná situace v Iráku
04.06. 05:09 Mikin  RE: Nepokojná situace v Iráku
05.06. 10:38 JezdecX  RE: Nepokojná situace v Iráku
04.06. 07:23 Zdenek Matousek  RE: Nepokojná situace v Iráku
04.06. 02:05 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
04.06. 07:55 Zdenek Matousek  Nepokojná situace v Iráku
05.06. 04:30 mateji  Nepokojná situace v Iráku
05.06. 10:49 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
05.06. 17:13 malva  Nepokojná situace v Iráku
06.06. 10:33 malva  Nepokojná situace v Iráku
06.06. 17:05 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
06.06. 10:35 malva  Nepokojná situace v Iráku
06.06. 23:13 malva  Nepokojná situace v Iráku
07.06. 02:53 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
07.06. 08:18 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
08.06. 21:31 Quak  RE: Nepokojná situace v Iráku
09.06. 05:36 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
09.06. 16:22 Quak  RE: Nepokojná situace v Iráku
09.06. 19:32 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
08.06. 11:25 malva  RE: Nepokojná situace v Iráku
08.06. 11:44 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku
09.06. 03:39 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
11.06. 11:24 Robert Nohejl  Nepokojná situace v Iráku
11.06. 14:54 Trotl Murt  RE: Nepokojná situace v Iráku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 597