Diskuze k článku

Gazprom: Státy EU musí v budoucnu platit v rublech

Příspěvků 73

17.5.2014 0:27

Budoucí silná měna

mic 83.?.?.?

Má smysl v současnosti investovat do rublu? Už 2 roky padá, tak nevim.

310187

17.5.2014 0:36

RE: Budoucí silná měna

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310187

V současnosti,jak tak koukám,má spíš smysl investovat nikoli do rublu,nýbrž do AK,gázmasky a neprůstřelné vesty.... [pláč]

310188

17.5.2014 22:36

Neprůstřelná vesta a maska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 310188

"Neprůstřelné" vesty lze prostřelit loveckou kuší s loveckým šípem [smích] Jsou dobré tak akorát proti střepinám, jenže tlaková vlna tě stejně roztrhá, takže vlastně taky na nic. A plynová maska je dobrá akorát proti slznému plynu, tedy proti policejním akcím. Než zjistíš jaký plyn byl nasazen a než stačíš nasadit správný filtr, tak je po tobě [smích] Srandy kopec nastane tehdy, když vybuchne bomba, která spálí veškerý kyslík v určité oblasti. Pak se začneš dusit i v té nejsupermodernější masce [smích] Nehledě na to, že by se zřejmě použily plyny působící na kůži a přes kůži.

310229

18.5.2014 0:09

RE: Neprůstřelná vesta a maska

micha 93.?.?.?

Reakce na 310229

Doufám, že nejsi defétista. Anebo okolkovaný antisemita(fuj!) jako A.B.B.! [smích]

310235

18.5.2014 0:51

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 310229

Záleží od triedy a kvality. Trieda DIN/NIJ III alebo GOST 5 zo už ustojí bez problémov, pretože majú vkladané pancierové dosky.
Ostane, vesta obvykle neuchráni ani proti nožu...

310236

18.5.2014 9:40

Zcela správně jste uhodil hřebík přímo na hlavičku.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 310236

Moderní neprůstřelné vesty pokud to není pošité pancéřovými destičkami a neváží to třeba 35 kilo,a nedáte za to dvěstě papírů, opravdu neodolají ani běžnému tenkému nerezovému noži na zeleninu za 35 korun. Pokud má ten nůž dokonce někdo přivázanej drátem na smetáku, tak bych se těm ambiciozním černým obludám třeba z URNY jen mírně zasmál. Ty můžou tak strašit děti ze školy na ulici, a ani už dnes e všechny. Pokud kupujete neprůstřelnou vestu, doporučuji, nabídnout předem prodejci, že ji navlékne na 25 l plastovou láhev z vodou, a vystřelí do ni dávku z kalacha. Výsledek je i u poměrně špičkových typů vyšší třídy tristní. Stejně tak, pokud máme opravdu tu neprůstřelnou, někde to koupíme z devítky, a pak se hloubkově pomláceni se zlámanýma žebrama a pod modlíme k Bohu někde na ARO, abychom přežili... .

310241

18.5.2014 1:20

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310229

Vzdávám se,....tou loveckou kuší a loveckým šípem jste mě dostal a to dokonce bez jediného výstřelu.
Jen mi ještě řekněte,proč se ty vesty vyrábí a používají.....?
Naštěstí se s největší pravděpodobností nebudou,tak jak to vidíme denně na všech bojištích světa,používat ty hrozné a tolik účinné lovecké kuše a tak budu mít zřejmě přecejen určitou naději na přežití v neprůstřelné vestě,protože ty tolik módní naťácký malorážky na 400 metrů neprostřelí ani myslivecký hubertus,pokud nedejbože moc nefouká a náhodou se trefí....
Ale,nač myslet hned na nejhorší,na válku!?
Vesta může i zahřát,pokud dojde k ucpání plynovodů,velice vtipně prodaných demo-krady skopčákům,anebo gázmaska může pomoci spasit život při požáru,vyvolaném lůzou po tom,co se vypne elektrický proud,anebo se přejede motocyklista,jako se to svého času stalo v Atlantě,kdy nasraní,vyexekuovaní a hladoví začnou šílet a hledat viníka....obávám se,že k tomu spějeme....jak v té písničce:"...jen blázni se radujou a nálada stoupá..."
Dnes začíná být nebezpečno i na místech doposud posvátných,jako jsou lidové hospody,kdysi vyhledávané oázy vzájemného porozumění,bezpečí a inteligentního odpočinku.
Onehdá jsem zažil výstup,kdy jeden host nedbale zaujal palpost před pisoirem,netrefil jej,ale botu vede stojícího a po taktním upozornění na chybu místo omluvy a aniž by se postaral o svůj aparátek na vypouštění kondenzátu,vytáhl chromovaný revolver větší,než kdy měl i hollýúdský Clint Eastwood a začal si vynucovat autoritu.....Ani nevím,jak to dopadlo.Při pohledu zepředu do bubínku bylo vidět střelivo,které se v civilizovaných zemích nepoužívá ani na černou zvěř (myšleno divočáka)a proto jsem raději spěšně odešel.Od té doby jsem v té hospodě nebyl...

310237

18.5.2014 2:26

RE: Neprůstřelná vesta a maska

slak 77.?.?.?

Reakce na 310237

Nemusí to být Emile v hospodě. Včera po 21. jsem vylezl benzínky kde jsem kupoval cigára a málem mi najel na paty exotek, když jsem se ohlédl u otevírání dveří tak milánek zaujal zasedávací pozici zrychlujícího motorkáře a při mé povaze jsem si říkal pojď či pojeď. [chechtot] Pozoruji změny k agresivitě, obecně je klima dusna nejen ekonomického, odkud se přenáší v degenerační formě pocukaných. [překvapení] [cool]

310238

18.5.2014 3:54

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 310237

emile, emile...
1) lovecký šíp, rovnako ako nôž, vlákna vesty reže, guľka sa ich snaží pretrhnúť -> odlišný mechanizmus = odlišný efekt
2) "deravá" vesta bleskurýchle navĺha (behom dvoch-troch dní. maximálne do týždňa aj v "suchu"[mrknutí jedním okem] a navlhnutá vesta je prakticky na dve veci a to "nafurt", prakticky neexistuje spôsob, ako to opraviť alebo vysušiť - a jej ochranná schopnosť sa zníži skoro na desatinu.
3) Diel vo veste sú zaliate či zatavené do "igelitu", takže na nejaké "zahrievanie" zabudni, človek sa v tom potí jak hovado, je to skoro nepriedušné. Sú samozrejme aj "priedušné" vesty, ale tie sú sakra drahé. A všetky vesty tiež majú dosť obmedzenú životnosť, pri dennom nosení tak rok, v skrini tak päť...

310239

18.5.2014 12:44

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310229

Samozřemě,že jsem nemyslel to "konfekční placebo",které si dávají ve filmech agenti FBI pod sako,aby jim to nekazilo postavu,ale balistickou vestu vojenského vzoru s keramickými, nebo titanovými deskami....Jsou vesty,které vydrží i zásah z vojenské 308Win,ale z SVD už nikoli...zvlášť,když se použije spec.střelivo s červeno-černou špičkou,to prostřelí i 14 mm echtovního pancíře,takže proti tomu nezmůže nic ani to nejteplejší prádlo,krucifix ani žmoulání jakéhokoli amuletu a mrmlání jakékoli moditby,ale šíp z kuše,by to určitě zvládlo...,ale to přeci víte......

310245

18.5.2014 14:02

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 310245

střelba z kuše na kevalrovou vestu BW

http://www.stream.cz/nejnovejsi/nicenipovoleno/100...

310247

18.5.2014 14:56

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 310245

Z vestami sa trochu hrá na štatistiku - v boji je až 50% zranení od odrazených striel a ich črepín - a trochu na to, že zranený dostane rýchlu pomoc - vesta jednoducho "znižuje stupeň zranenia", takže miesto smrteľného je "len" ťažké...
Pokiaľ ale na majiteľa vesty, skoro bez ohľadu na triedu odolnosti, vedie paľbu znalý odstreľovač s dobrou zbraňou a strelivom, tak má akurát "náročnejší" cieľ a akákoľvek vesta je viacmenej placebo, pretože jednoducho nechráni absolutne a nájdu sa nekryté alebo slabšie miesta, kde strela prejde.
Mimochodom, priebojno-zápalná z SVD prejde aj do BVP, len treba vedieť kam sa má strieľať - a trafiť sa tam.

310248

18.5.2014 21:24

RE: Neprůstřelná vesta a maska

Kosk 37.?.?.?

Reakce na 310229

Záleží dost na tom, jakou vestu pužijete. Pokud použijete jen kevlarovou vestu, tak jí loveckým šípem s břity prostřelíte, což je známá věc. Ale stačí už vesta s kovovým plátem (což je v armádě běžná věc, kov, keramika nebo titan či jejich kombinace) a se šípem si už neškrtnete. Stejně tak běžná vesta neodolá výkonější vojenské pušce, nota bene s municí s protipancéřovými jádry z ocele.

A na většinu běžných plynů postačí filtr s aktivním uhlím, což je právě ten běžný. Nefunguje třeba na kysličník uhelnatý, ale s tím se setkají spíše hasiči.

Takzvané "vakuové bomby" které asi máte na mysli nefungují tak že by jste se udusil, ale na principu poměrně značné tlakové vlně, která Vás roztrhá, nebo Vám alespoň poškodí plíce. A druhý jejich efekt je v tom, že jimi vytvářený aerosol, který následně exploduje, má tendenci snadno vniknout škvírami, okny, či větracími otvory i dovnitř krytů a pak explodovat i tam, takže tlaková vlna působí i uvnitř.

Plyny působící na kůži existují, dokonce to je většina z nich (způchýřující a organofosfáty určitě). Právě pro tyto účely je vytvořený ochraný oblek "atombordel" nebo alespoň jednorázová pláštěnka z igelitu. Ale je jasné, že bojovat v ní ve vedru moc dlouho nezvládnete.

Na druhou stranu se v masce + ochraném obleku dobře spí schovaný v zákopu, když je chladněji a fouká vítr. Dobře si to pamatuju z vojny - ale jednalo se o spánek asi tři hodiny. [mrknutí jedním okem]

310253

17.5.2014 0:49

RE: Budoucí silná měna

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 310187

A je to tady.
Začátek konce USD. Putin ale musí vyvalit z centrální banky všechny židy, jinak to nepůjde.

Ještě by měli odpojit rubl od USD, pač Centrální ruská banka, která vlastně není státní, stejně jako jinde - chytrý židovský vynález - smí tisknout jen tolik rublů, kolik přijme USD(ten rubl je krytý dolarem). Čili rubl je vlastně přemalovaný dolar. Papír krytý hajzlpapír. Země musí hromadit USD aby mohla provést emisi vlastní měny. Tak to je ve VŠECH zemích slavné gayropy. Čili nonsens.

Kolik zbytečných USD teď bude běhat posvětě?

310189

17.5.2014 4:17

RE: Budoucí silná měna

oijkio 91.?.?.?

Reakce na 310189

Vidím to maličko jinak.
Dřív byly dolary kryty zlatem. Mělo to své nevýhody, nedaly se tisknout v neomezeném množství, krytí zlatem se tedy zrušilo.
To se ale časem leckomu přestávalo líbit, podrývalo to důvěru.
I to už patří minulosti. Dnes už jsou kryty dokonale. Nikoliv "státními aktivy (= pasivy)", ale ZBRANĚMI. Při současném zbrojním potenciálu USA už žádné dokonalejší krytí ani není možné.

A Rusi? Za éry Putina už posílili natolik, a jak jsem si přečetl o jejich výzbroji, tak by si už mohli jako druhá mocnost na světě krýt vlastní měnu taky vlastními zbraněmi.
http://www.outsidermedia.cz/Cim-Rusko-polekalo-NATO-1.aspx

A co s židy? Žádný problém, stahují se obvykle za dolary. K ochraně rublů prozatím postačí Biolit.

310194

17.5.2014 11:33

RE: Budoucí silná měna

Atlas 195.?.?.?

Reakce na 310194

Suhlas!!!!!!
Je absurdne, aby za natlacene papieriky kupovali realne hodnoty/ suroviny, vyrobky/.Akciove trhy lamu rekordy, vyberu sa zisky s fiktivne krytych pufakov a skupuje sa vsetko co ma realnu hodnotu.
A co sa tyka Ruska, "dovtedy sa chodi s krcahom...." Dovtedy budu piklovat s Ukrajinou az rus povie STACILO!
A nasa tzv.solidarita ukaze cenu v oktobri, novembri, decembri.To bude srumec...

310204

17.5.2014 12:41

RE: Budoucí silná měna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 310189

A co brání Putinovi centrální banku zestátnit? Tisknout státní peníze. Tak jak to chtěl udělat JFK. Stát, který si tiskne peníze na pokrytí svých výdajů, si nemusí půjčovat od nadnárodních bankéřů na úrok. Do oběhu plynou nové peníze přirozeně, tak jak stát platí společnosti za zboží a poskytnuté služby, a prostřenictvím vyplácení důchodů. Stát potom nemusí vybírat daně, aby měl prostředky na splácení "půjčených peněz" a úroků z těchto "půjček". Zboží a služby nezatížené úrokem parazitujících bankéřů zlevní a deformovaná ekonomika se postupně uzdraví.
Parazit, odstřižený od zdroje neomezených prostředků a z toho plynoucí moci, nebude mít z čeho financovat státní převraty a války. Tento parazit asi nikdy nezajde, bude, tak jako klíště, dál čekat na svou příležitost, ale když se o tomto zhoubném systému bude učit ve školách, společnost bude lépe připravena se proti útokům parazita bránit.

310206

17.5.2014 16:01

RE: Budoucí silná měna

dub 89.?.?.?

Reakce na 310206

pracujou na tom mílovými kroky...

310208

17.5.2014 16:40

RE: Budoucí silná měna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 310206

>Stát potom nemusí vybírat daně, aby měl prostředky na splácení "půjčených peněz" a úroků z těchto "půjček".
>Zboží a služby nezatížené úrokem parazitujících bankéřů zlevní a deformovaná ekonomika se postupně uzdraví.
Mýliš sa - toto je totiž recept na hyperinfláciu ála Zimbabwe

310212

17.5.2014 18:00

RE: Budoucí silná měna

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 310212

To je naprosty blabol. Inflacia vznika ako dosledok existencie uroku a nie jeho neexistencie. Prave kvoli uroku ceny trvale stupaju, pricim mzdy tento rast synchronne nekopiruju. A to je presne inflacia, ked si za peniaze zajtra kupis menej ako tomu bolo vcera.

Urok je zhubne svinstvo a cesta do pekla. Ten kto ho vymyslel, vedel aky je to paradny diabolsky nastroj na podmanenie si celeho sveta.

310217

17.5.2014 18:07

RE: Budoucí silná měna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 310212

FED, evropská banka, světová banka dělají totéž a žádná hyperinflace se nekoná. Nadnárodní bankéři za vytvořené peníze nakoupili vše co mělo nějakou hodnotu a nenápadně skupují i to, co ještě zbylo, dokonce, zadlužováním států, nakupují i to, co ještě neexistuje, přesto se žádná hyperinflace nekoná. A inflace by bez parazitujících bakéřů zcela určitě nedosahovala takové výše, jaké dosahuje nyní s nimi. Tvrdím, že státy se bez centrálních bankéřů obejdou. Nově vytvořené peníze můžou být pouze ve výši potřebné na chod státu a budování infrastruktury. Nemusí se zde živit žádná armáda nenasytitelných chamtivých parazitů.

310219

18.5.2014 0:03

RE: Budoucí silná měna

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 310219

"FED, evropská banka, světová banka dělají totéž a žádná hyperinflace se nekoná."

Ano, ale ptejte se proč. Tím, že FED vnutil ostatním vládám a společnostem (zejména génius Nixon a OPEC) užívání dolaru, tak se hyperinflace nekoná prostě proto, že dluhy USA se rozprostírají tak nějak na celý svět.
USA inflaci vyváží.
Co myslíte, že bylo s těmi "toxickými hypotékami"? Opravdu si myslíte, že amíci dobře nevěděli, že jejich hodnota je nula? Opravdu jsou všichni na WallStreet blbí jak poleno? Těžko, že?
Proč by je jinak prodávali, kdyby sypali, hmmm?

Věděli to dobře a udělali to tak, aby zase vyvezly část dluhu ven...

Dokud se ropa prodává za dolary a dokud US army zastraší každého, kdo by chtěl z tohoto vycouvat, tak je hyperinflace vyloučena. Ale počkejte, co se stane po tomto kroku Ruska v horizontu měsíců.


"Centrální ruská banka, která vlastně není státní, stejně jako jinde - chytrý židovský vynález - smí tisknout jen tolik rublů, kolik přijme USD(ten rubl je krytý dolarem). Čili rubl je vlastně přemalovaný dolar. Papír krytý hajzlpapír. Země musí hromadit USD aby mohla provést emisi vlastní měny. Tak to je ve VŠECH zemích slavné gayropy. Čili nonsens."

Tohle je velmi závažné tvrzení. Nezkoumal jsem to nikdy, byly by na to nějaké zdroje/odkazy/potvrzení? [zmaten] [zmaten] [zmaten] Zdálo by se mi to přímo vlastizradou a zatím jsem měl za to, že dolar je jištěn jen silou US army (Jak dopadl Irák se svým ropa za eura? Jak dopadla Libye se svým zlatým dinárem pro prodej nerostného bohatství celé Afriky za něj?) podržet všechny platby za ropu v dolarech.

Tím každý stát potřebuje dolary, neb bez ropy to nejde a tento neustálý zájem o ropu (tedy dolar) znemožňuje aby se inflace v USA projevila. Rozprostírá se to na celý svět...

Viz. http://www.youtube.com/watch?v=0tsUZinrCo8

310234

17.5.2014 16:44

J.F.Kennedy na tom také pracoval a také velice usilovně....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 310206

===============================================

310213

17.5.2014 1:45

RE: Budoucí silná měna

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 310187

opravdu tomu nerozumis? Kdyz stoupne poptavka po rublech, tak pujde nahoru. Ale spekulovat na menu v dnesni dobe - to je uz pase minimalne 6 let

310190

17.5.2014 16:11

RE: Budoucí silná měna

dub 89.?.?.?

Reakce na 310190

bude to ještě silnější - nejen, že poroste poptávka po rublech, ale poroste též poptávka po v rublech denominovanch aktivech, aby bylo kam ty rubly investovat (tady si dají doufám rusové bacha, aby neumožnili vstup zahraničního kapitálu do strategických sektorů - investice sem lze elegantně a účinně ošetřtit sekuritizací).
tím dojde k nalití zdrojů do ruské ekonomiky, a protože západ bude moct získávat rubly na nákupy surovin pouze vývozem - a rusové potřebují hlavně technologie nutné pro modernizaci a restrukturalizaci ekonomiky - bude to znamenat i obrovský skok ve stavu ekonomiky a životní úrovně v rusku.
(dovedeno do důsledků, západ bude fungovat z velké části jako námezdní síla stylu práce ve mzdě, kdy bude odebírat suroviny, zhodnocovat je prací a vracet zpět do ruska - tedy přesně tak, jak činí dnes naše kolonie odebírající polotovary, zhodnocující je levnou prací a dodávající za silné podfakturace hotové výrobky zpět do říše).

a protože rusko je zatím exportně závislé především na surovinách, a evropa převážně na hotových produktech, bude zde minimálně po 20 let možná velmi slušná symbióza v rámci euroasie.
a toho se říše zla za louží bojí velmi, protože "kdo ovládne euroasii..." odsoudí námořní frakci opět do role loupeživých pirátů, kterými vždy byla.

310210

17.5.2014 2:28

do papiru neinvestuj a nakup opravdicke penize a to jsou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 310187

a to jsou v trvani nekolika tisic let vyhradne drahe kovy

310191

17.5.2014 9:58

RE: Budoucí silná měna

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 310187

..a energoRubel je na svete.

..teda pre popieračov a zlata..
kovov prepierčov, už aj oficiálne..

Dobrá príležitosť na zverejnenie
returnu lokálnej EU/US fasce,
ktorá poslúchať prestala
aj starých kmotrov, Panov svojich
a padla nadobro do pasce..

Ono "Ako sa do hory volá, tak sa Zhora ozýva."
Či do Hóra a zHóra

Neinvestujte ani tak do meny,
ale napr.do energetiky, príp.vody
a malých firiem vo vašom blízkom okolí,
kde aký-taký fyzický dosah, kontrolu máte.
V žiadnom prípade nedržať v bankhe viac,
ako nevyhnutný obnos na platenie účtov,
bo tým len terorizmus a vrahov detí svojich podporujete.
Démonkratov, vrahov demokracie.

Keby došlo na tie "fyzické" zbrane,
je to aj tak v prdeli a pár nábojov Vám
moc nepômôže. To už len utiecť
na lazy, do hôr, ako predkovia..
..ak nezhorí aj les..

Proste to nedopustiť, zdola tlačiť,
bo politici vás len kryť môžu.
Nie sú vaši..zatiaľ..
pokiaľ neprišlo dosť gramotnejších,
bo neskôr bude i tak nával..

Ithaka?

310200

18.5.2014 17:21

RE: Budoucí silná měna

Jarouš 89.?.?.?

Reakce na 310187

Nevím, koukal jsem na ten rubl a není to s jeho pádem zas tak hrozný. Ale v každém případě se zbav $ a €. Jestli to Rusové udělají, tak jejich hodnota asi dost klesne.

310251

17.5.2014 6:37

V hre je majland

Moribundus 64.?.?.?

Podle personalni politiky zde se hraje o velikej balik

http://www.opednews.com/populum/pagem.php?f=Night-...

310196

17.5.2014 7:32

Putin zvítězil a teď ještě udělí USA řádnou lekci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

USD přestane být důvěryhodnou měnou i pro mnohé další subjekty.Jsem velice zvědav, co budou astronomicky zadlužené USA podnikat. Vyhlásit bankrot,nebo způsobit nějaký větší válečný konflikt? V každém případě, dobré řešení není.

310198

17.5.2014 18:07

RE: Putin zvítězil a teď ještě udělí USA řádnou lekci

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 310198

"Jsem velice zvědav, co budou astronomicky zadlužené USA podnikat. Vyhlásit bankrot,nebo způsobit nějaký větší válečný konflikt?"

- co nevidis ze o ten vojnovy konflikt celosvetoveho rozmeru sa USA snazia uz peknych par rokov (napr. Syria, Iran, Ukrajina + NATO vs Rusko). Zapaluju po svete lokalne ohne s dufanim, ze to casom vsetko prerastie do jednej velkej globalnej vojnovej vatry. Takze ziaden bankrot, ale kto je vsimavy, vidi ze USA sa snazi vyvolat vojnu a uz to ani nejak nezakryvaju. Uz len uplni kreteni im kryju chrbat a drzia stranu.

310220

17.5.2014 8:20

Začalo to Majdanem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

a skončí to buď globální krizí jako řemen (lepší verze) nebo poslední velkou válkou.Světovládci za velkou louží a jejich evropští poskoci museli čekat, že toto jim jen tak neprojde.Cílem je oslabit,zničit a vycucat Rusko nebo alespoň vyprovokovat s ním vojenský konflikt, protože nesplatitelně zadlužený Západ je ekonomicky na huntě. Západní oligarchové přitom neví, který stát si koupit dříve a jejich poradci dále vymýšlejí další Majdany. Putin zatím hraje tyto krvavé a velmi drahé šachy se západními provokatéry velmi dobře.Zničí jejich ničím nekryté měny nebo jim zastavením dodávek plynu a ropy "vypne" hospodářství a oligarchové budou muset čelit zlobě vlastních zbídačených obyvatel. Síla Ameriky dnes spočívá především v její vojenské síle, která zřejmě nezůstane nevyužita. Vojenská síla je jeden z jejích posledních trumfů, ne-li pouze jediný.Tato hra nemá dobré řešení. Jenom velmi špatné a to úplně nejhorší.

310199

17.5.2014 10:47

RE: Začalo to Majdanem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 310199

Rěšení to má a to v samotných Spojených státech-z pozice americké armády. Nemyslím si, že jsou všichni vlivní Američané tak ubozí, aby vehnali lidstvo do poslední globální války. Vím také, že USA mají rozpracované plány prvního úderu, předpokládá se, že bude vyřazeno 80% ruských strategických základen. Potíž je v tom, že Rusko to ví také a podniklo kroky které první úder eliminují- nebo značně oslabí.

310202

17.5.2014 16:02

RE: Začalo to Majdanem...

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310202

Potíž je v tom,že Rusové mají většinu svých prostředků použitelných při eventuání odvetě mobilních (vlaky,mobilní a zcela autonomní opal.zařízení a ponorky),ve stálé pohotovoti a v pohybu,což prakticky znemožňuje provést první úder bezchybně a beztrestně.To je právě to,co USA drží "na řetězu."
Tento systém je navíc nastaven tak,že po eventuálním zničení centrálního velitelského a řídícího střediska se vypuštěním jedné řídící rakety dá pokyn k odpálení všech v pohotovostním režimu dlících prostředků na předem naprogramované cíle.
I kdyby nebylo schopných obsluh,systém by svůj úkol vyplnil.Systém má název "Perimetr" a naši chrabří spojenci z NATO,imrvére zachraňující tento veskrze zhovadilý svět, mu říkají "Dead Hand"(což je trochu hororové...,asi si uvědomují oč jde....).

310209

17.5.2014 16:37

RE: Začalo to Majdanem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 310209

Ano, ale nebezpečí je v páté koloně, která je v Rusku stále silná. Tak jako Putin a jeho lidé dělají vše pro obranu Ruska,tak druhá strana pracuje skrytě-globálně propojená. Jsou to globální šachy. V sázce je budoucnost této planety. Více nám řekne summit Čína-Rusko tento měsíc. To, že současný svět je zhovadilý je skutečnost. A také velmi nebezpečný. Vemte si takovou obyčejnou mafii- ta ovládá občany kteří uvíznou v jejich sítích pomocí strachu a znalostí. A to úspěšně. A což teprve nadnárodní mafie.

310211

17.5.2014 18:04

RE: Začalo to Majdanem...

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310211

To jo.Pátá kolona tam je a s vnější podporou všech těch demogratických a pokryteckých,lidskoprávních podjebávačů je dost agilní,ale Rusové,zdá se, to včas a účinně podchytili (po vzoru USA).Nepřipustili jí ovládnutí masmédií a navíc Ruský národ má neblahé historické zkušenosti s cizinci angažujícími se ve vedení státu a má už na ně vypěstovnou určitou přirozenou imunitu.
Rusové navíc nač osvědčeného ze své minulosti navázat, takže postavit pro tu Pátou kolonu v případě potřeby nějaký letní tábor na Sibiři a zorganizovat pro ni nějaké časově neomezené soustředění by jistě bylo,vzhledem k okolnostem, veřejností pochopeno...
Mám za to,že hra s tanečky na téma tzv.lidských práv už začíná být poněkud ohraná a slyší na ní čím dál míň lidí.A odlon od bezbřehého,Západem vnucovaného konsumismu k tradičním hodnotám a vlastenectví,výrazně prosazovné nynějším vedením do všech společenských sfér,jistě tuto národní/státní odonost ještě posílí.
Už na tom byli Rusové v minulosti daleko hůř a dostali se z toho...
To nejhorší období,po zfalšovaných pres.volbách,kdy byl znovunainstován Jelzmann,začala 2.čečenká válka a defacto Rusku vládli židovští oligarchové a vše se už zdálo totálně v hajzlu,je už s jistotou překonáno.

310218

17.5.2014 19:06

RE: Začalo to Majdanem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 310218

K Čečensku: Jelcman byl zpřízněn s Berezovským. Ten, jako zátupce vedoucího Rady bezpečnosti RF, měl tajnou smlouvu s polními veliteli Čečenců-Radujevem a Basájevem. Dle této smlouvy Čečenci plánovitě unášeli ruské rukojmí a Berezovský je vykupoval. Tak byly částečně hrazeny válečné výdaje z ruského rozpočtu.

Podobně jako dnes na Ukrajině Timošenková (dle tel. záznamu: Rusové nejsou lidé a budou zničeni jadernými zbraněmi), prohlásil v době války Radujev:
Kavkaz je náš, Rusové ať táhnou- Basájev, vrchní velitel Čečenců specifikuje: Zbořená čečenská města postaví ruští zajatci.

Také se ozvali Poláci. Kteří ve Varšavě pojmenovali kruhový objezd na počest zahynulého čečenského generála Dudájeva. Rusové protestovali. Odpověď: Protesty ruské strany Poláky nezajímají. Tímto činem vzdáváme hold legendárnímu vůdci za nezávislost Čečenska. Jak je vidět, moc nezměnilo.

310221

17.5.2014 21:01

RE: Začalo to Majdanem...

Timechild 87.?.?.?

Reakce na 310221

Väčších zapredancov v Eu asi ani nenájdete, tí by predali aj vlastnú mater. Počnúc spodinou končiac vrchnosťou je poľská nátura horšia od jevrejov, niekedy pochybujem, že nosia slovanskú krv. Mamon a honba za ziskom cez mŕtvoly je u nich v móde. Alebo sú už tak prešľachtení, že im z toho hrabe, šmelia aj s morálkou a onedlho sa im to vráti.

310226

18.5.2014 9:47

RE: Začalo to Majdanem...

Definitíva 95.?.?.?

Reakce na 310226

Na NWOO.org je rozhovor so Seregejom Gavrilovom. Ten menuje Slovanské národy, priateľov. Menoval aj Čechov, bál som sa, že ich nespomenie. Ale nemenoval Poliakov a Rumunov.

310242

18.5.2014 15:14

RE: Začalo to Majdanem...

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 310226

Ale aj medzi Poliakmi sa nájdu takí, čo pochopili, kde je pravda a kto klame a zavádza. Oprášte ruštinu a prečítajte si:
http://novorus.info/news/obshetvo/16277-polyaki-pr...

310249

17.5.2014 21:01

RE: Začalo to Majdanem...

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310221

....A proto Berezovskij nakonec skončil oběšenej na klice od hajzlu.... [chechtot]

...aby potom,co si začal "sypat popel na hlavu",náhodou něco neprozradil o pozadí toho všeho a ještě stále aktuální vazby ruských občanů s izraelským pasem na MI5 atd....

Jen díky tomu,že byl Putin šéfem FSB a viděl do toho spolku demokratů a buzynySSmenů jak "do hubený kozy",tu likvidaci Ruska mohl zastavit.

310227

17.5.2014 22:23

RE: Začalo to Majdanem...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 310227

Ano, ale vykládejte to nevidícím-neznajícím!!!!

310228

17.5.2014 11:37

RE: Začalo to Majdanem...

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 310199

Scenár hollyvoodských filmu bývá vždy takový, že nakonec nekdo nejakým zázračným zpusobem dovede prosadit spravedlnost. Ten zázračný zpusob v dnešních filmech bývá ale natolik ujetý a nereálný, komplikovaný, že lidem ve skutečnosti až podsouvá, že k určitému dobru, nebo relativní spravedlnosti se dobrat nejde. Výsledkem techhle psychóz je, že človek prestane až verit v možnosti seriozních rešení problému. Začne panovat negativní samoživící se monstrum zneužívající náš sklon v podstate "ke korálkám a alkoholu".

Strídmí lidé, však rešení hledat nekdy umí a monster se nebojí, i když je to nekdy komplikované, protože i ty monstra jsme si vytvorili z jednoduchých kostek velmi složité.

Hrozba prestane být hrozbou pokud monstrum prestane být monstrem.
To se deje i tehdy, když je monstrum jako monstrum identifikováno, deanonymizováno.

Dá se ríct, že treba Putin, Medvedev jsou opravdu státníci, kdežto Obama, Biden spíše vysunutými mluvčími.

Pokud bychom i my lidé projevili více realismu a méne verili na perpetomobilní finanční zázraky, tak veci jiste pomužeme. Stále dost lidí si uvedomuje, že nemá zájem se utopit, i když budou muset nekteré korálky oželet a umravnit se. Jiná cesta není.

310205

17.5.2014 10:46

vojensky konflikt s ruskem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Nebude,rusove pouzili technologii thibiny proti Americkemu krizniku v cernem mori a vubec si neuvedomujem ze tim padem je vsech deser letadlovych lodi jen hromada srotu muzou jiz otevirat pripravene koncentraky v USA

310201

17.5.2014 11:17

Americké jaro, Washington D. C., od pátku 16.5. celý víkend LIVE!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

http://beforeitsnews.com/alternative/2014/05/oas-l...

310203

17.5.2014 17:57

Energorubl je sice vynikající nápad

Anellus anellus (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Ale k realizaci vede velmi trnitá cesta, kterou ještě nikdo živý neprošel. Vzpomeňte Kaddáfího, Husajna, Noriegu a další. Putin asi skončí jako J.F.Kennedy. Rubl bez vazby na dolar by těžce poškodil většinu ruských oligarchů. Současná Ruská federace je ryze kapitalistický stát ovládaný velkokapitálem, bankovním i průmyslovým, tedy oligarchy. A Putin, jakkoli ruský vlastenec a velice schopný státník, je nakonec jen jejich exponentem. Pokud přestane většinově vyhovovat bude odejit, tak či tak. Nemá kolem sebe žádné jemu oddané "opričníky", jako měl třeba Ivan Hrozný. A bez toho se v Rusku tak zásadní změna uskutečnit nedá. Jestli to myslí Putin vážně musel by začít státní bankou, jejíž činnost především v emisní politice by musela být zcela podřízena vládě a ne být "ruským FEDem", což ve skutečnosti znamená, že její opravdoví páni nosí jarmulku. A to nelze uskutečnit jinak než silově, žádné ekonomické nástroje zde nic nezmůžou. Putin chce více méně demokraticky ovládat naprosto nedemokratické "státní bankstery". A to je nerealistické, prostě nefunguje to, tady je na místě jen síla. Tu zřejmě Putin nepoužije s ohledem na "veřejné mínění demokratických zemí" , proto prohraje. Bohužel !

310215

17.5.2014 20:50

RE: Energorubl je sice vynikající nápad

janoZlazov 213.?.?.?

Reakce na 310215

Putin od 1.1.2013 vyhodil všetkých ž... Z ruskej centrálnej banky a fed stratil nad ňou kontrolu, dal oligarchov dávno do laty, najdi si to na nete a potom píšte kto čo kontroluje v Rusku. [překvapení]

310224

17.5.2014 20:57

RE: Energorubl je sice vynikající nápad

Timechild 87.?.?.?

Reakce na 310215

Ten váš pesimizmus je totálne otravný. Hádam si nemyslíte, že tieto kroky Putin nemá posvätené. Rusoligarchovia môžu na tom iba získať, keď nahradia hajzelpapier skutočnou hodnotou a oni to tiež dobre vedia. Podporou dolára si pília vlastný konár, pretože tá podpora ide len do zbrojného priemyslu de facto namiereného proti Rusku a jeho spojencom. Iné zázraky City-Wall Street už nemá.

310225

17.5.2014 23:12

RE: Energorubl je sice vynikající nápad

slak 77.?.?.?

Reakce na 310225

Ano energorublu. I když ten zázrak je jejich maminka evRopa a zase to kydání hnoje odnese (ale v této cinklé hře asi evropským politikům nevadí že už je vyzuli z bot, bez volby prosperity) na který dolar, na oiroň - poddolaron, alias břemínko naložili a kterou v zájmu zisku zmasakrovali v první i druhé a pracují na třetí i když hru mistrují s kondominii euálky a jasně kolonizují na výcuc upírem mamonem s řezníky volstrýtu oligarchů. [mrknutí jedním okem]

310231

18.5.2014 10:15

RE: Energorubl je sice vynikající nápad

Definitíva 95.?.?.?

Reakce na 310215

Ruskí oligarchovia, vlastenci-lakomci, môžu vymeniť dolár za rubeľ a dostať sa k svetovej moci a to je pre Slovanov odchovaných na židovskej náuke úroku a úžery a moci peňazí veľké lákadlo. Putin bude demokrat, svetová jednotka a bude podporovaný svetovou mocou ruských oligarchov.

310243

18.5.2014 16:32

RE: Thorium jako zdroj energie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 310240

Zaregistroval někdo, že 5000 tun Thoria může zásobovat celou planetu energie celý jeden rok? To Standard Oil nikdy nepřipustí. A komu patří Standard Oil? Rotschildovi. Podobně zakročil proti Nikolu Teslovi Westinghouse. Nebo kdo ho vlastně subvencoval ...

310250

20.5.2014 10:07

v Oděse prý zabíjel chloform...kde se v Domě odborů vzal????

r.m. 94.?.?.?

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/336725-v-c...

310338

20.5.2014 12:35

Dolar a BRICS

Mrky 194.?.?.?

Jak s diskuze (někdy i věcné) vyplývá, názorů je mnoho. Osobně bych se přikláněk k tvrzení, že dny dominance dolaru jsou sečteny. Ještě nepřišel čas ho zlikvidovat, ale doba nazraje, až Čína a další státy BRICS vyperou dolary za měnu ve které budou mezi sebou i s třetími státy obchodovat a domnívám se, že může jít i o jiný systém, který se může v mnohém podobat penězům narozdíl od současných bankovek.

310345

20.5.2014 18:55

RE: Dolar a BRICS

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 310345

Problém s US$ je, že majú toho viac než možností kúpiť skutočnú hodnotu ergo čas likvidácie možno tento polrok a budú tu gigantické odpisy.
Druhá vec, rast HDP USA pre Q1 2014 je okolo -0,1-0,1% (v skutočnosť je to asi -6%), rýchlosť obehu peňazí v USA je okolo 0,657 za rok a má to klesajúcu tendenciu (to znamená, že 1US$ prejde cez ekonomiku USA za cca 2 roky), málo-obchodné predajne v malých mestách a aj vo väčších sú buď poloprázdne alebo zatvorené (Sears, Costco atď) atď. To celé znamená, že Americká ekonomika je v procese kolapsu a držať US$ v takýto čas môže len idiot alebo zle informovaný človek.
Do tretice zlato smeruje na východ to je do Číny, Ruska, Indie a ďalších štátov BRICS, a objavili sa špekulácie, že chystajú zlatú menu a to asi urobia vtedy, keď už nedostanú za svoje US$ zlato.

310352

20.5.2014 19:02

RE: Dolar a BRICS

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 310352

Pardon zlý údaj rýchlosť obehu peňazí v USA je 1,57, čo je viac než 50 ročný minimum a hlboko pod dlhodobým priemerom:
Vložený obrázek

310353

20.5.2014 20:26

RE: Dolar a BRICS

bell 90.?.?.?

Reakce na 310353

jenom otazka bude li dolarova krize a rubl pojede bez krize dal banky a obchody nestane se z usa rozvojova zeme protože by každy přešel na rubl jako stabilní menu?

310355

20.5.2014 20:55

RE: Dolar a BRICS

dub 89.?.?.?

Reakce na 310355

jo, a velmi rychle, protože nemají mimo výroby zbraní již žádnou výrobní základnu a vše dováží.

tož jim zbyde doslova holá prdel (neb i oblečení dováží z číny, mexika a malajsie).
plus nedostatečná kapacita rafinérií a spousta dalších věcí, prakticky okamžité propuknutí rasové a třídní/klanové války...
nechtěl bych tam bejt...

310357

20.5.2014 23:51

RE: Dolar a BRICS

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 310357

Vaše logika je opět "skvělá", pane Dube. Opravdu soudíte, že k blahobytu je nutno si všechno vyrábět doma, ve své zemi? Proč? Už jste někdy slyšel slůvko AKCIE?

Držím-li kontrolní akciové balíky ve světových firmách na většině kontinentů, nepotřebuji doma vyrábět téměř nic. Umím-li navíc tyto své zahraniční firmy držet v kondici, tak i přes to, že si materiální výrobou neničím své vlastní životní prostředí, nic mi nechybí a žiji si jako v bavlnce. Asi tak, jako většina bohatých Američanů.

A věřte mi, oni si těžkou hlavu z toho, že Vy si zrovna nepřejete tam být, nedělají. A dokonce ani z toho, že na podobných fórech už mnoho let podobní "znalci" jako Vy opakovaně předvídají pád dolaru, krach americké ekonomiky a pod. A ono stále nic. Co s tím uděláte? [velký smích]

310360

21.5.2014 1:22

RE: Dolar a BRICS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 310360

Clovece vy si drzte ty svoje dve boruvecky a neplacejte o akciich. Zkuste si zjisttit kolik procent akcie skacou a kolik by by jste musel investovat.Kolik je vetsina bohatych Americanu? pokud by prislo na vrat co dluzis, vetsina Amiku by byla chudsich nez obyvatel byvaleho Ceskoslovenska. Dela jen na paymenty.

310368

21.5.2014 2:20

RE: Dolar a BRICS

dub 89.?.?.?

Reakce na 310360

no milý vojto opět dokazujete, že mimo blábolů nehovíte ničemu.
vaše akcie jsou vám naprosto k ničemu, pokud země ve které vaše firma má provozovnu nebude akceptovat vaši domácí měnu - tedy v tomto případě dolar (a mzdy, provozní náklady a daně jsou vždy v místní měně, vyjma bantustanů jako portoriko, ale svět není portoriko). obzvláště, když máte akcie na sídlo firmy v americe, kotované na americké burze.

nicméně výroba probíhá mimo americké území.

a pokud země výroby nebude akceptovat dolar a vy nebudete mít nic na výměnu, tedy vyrábět něco, o co je zájem, tak budete mít holou prdel, i kdybyste si na těch akciích ustlal, protože jsou jen cárem papíru v měne, kterou nikdo nechce. (až např. číňan nebo malajec odmítne hajzlpapír akceptovat a bude chtít něco jiného, tak všechny emerický mally budou jen prázdnými skladovými prostorami).

ale to je na vás asi příliš mentálně a odborně náročné že[smích]

a k vašemu poslednímu dotazu - já nic, činí se jiní. ale nebojte, tutově se dočkáte. a po podpisu onoho super balíku dohod při putýnkově návštěvě číny jste tomu o další skok blíže[smích]

310369

21.5.2014 9:02

RE: Dolar a BRICS

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 310360

Made in China, Made in Vietnam, Made in Thailand, Made in India, Made in Bangladesh, atď to sa dá dočítať na minimálne 2/3 tovarov v amerických obchodov pričom USA dováža aj energetické nosiče čo je dôležité pre pestovanie potravín, ale ešte dôležitejšia v USA v poľnohospodársky najvyťaženejších chýba voda (Texas, Kalifornia atď).
Čo sa stane keď padne US$ a extrémne sucho bude pokračovať, alebo ju vystriedajú záplavy?
Prázdne regály do 3 dní, lebo v tej panike ľudia skúpia všetko a Vy si môžete vytrieť svoj inteligentnejší koniec kontrolnými balíčkami teraz už skrachovaných/nefunkčných firiem.
Vy sa toho asi nedožijete, lebo bohatší padnú za obeť naštvanej zberby ako prvý. [smích]

310390

22.5.2014 0:37

RE: Dolar a BRICS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 310390

Jste skutečný ekonomický expert, pane Dube. Až takový, že Vaším slovům příliš nerozumím. Vlastním-li majoritní akciový podíl jihoafrického diamantového dolu, lucemburské banky, taiwanské firmy na výrobu PC komponentů, ..., jaké problémy budu mít, když

> vaše akcie jsou vám naprosto k ničemu, pokud země ve které vaše firma má provozovnu nebude akceptovat vaši domácí měnu

Prostě mi půjdou dividendy v randech, lucemburských francích a taiwanských dolarech. Co je na tom špatného?

A i kdybych byl vlastníkem amerických akcií, proč ne? Zkusil jste se někdy podívat, z které země pochází DESET NEJCENNĚJŠÍCH ZNAČEK SVĚTA?

Pane Oracle. Vaše katastrofické předpovědi se až dosud ukázaly jako naprosto chybné. Takže i Vaše předpověď, že

> keď padne US$ a extrémne sucho bude pokračovať, alebo ju vystriedajú záplavy

má nulovou hodnotu. Copak by se asi stalo v Lucembursku, Hongkongu, San Marinu, Švýcarsku, Japonsku, ... kdyby padla tamní měna a nastala tam extrémní sucha či záplavy? Proč by tam měla padat měna? Myslíte, že tam by to bylo jiné, než v USA? Již mnohokrát v historii přece prodělala řada zemí státní bankrot, katastrofická sucha či záplavy. A co?

A i kdyby konec konců došlo v USA k takové katastrofě, že by se tam už dál nedalo žít. Myslíte, že to nějak ovlivní produkci mého diamantového dolu, zisk lucemburské banky či výrobu v mé taiwanské firmě? Nebo soudíte, že nejsem schopen se i se svými cennými papíry přestěhovat do Monaka, na Bahamy či do Londýna? A vykonávat svá akcionářská práva odtud?

310447

22.5.2014 17:31

RE: Dolar a BRICS

dub 89.?.?.?

Reakce na 310447

jestli to nebude tím, že diskuse výše byla o voze, a vy tu mluvíte o koze.

jako investor do zahraničních akcií (pokud jde skutečně o zahraniční firmy a ne o provozovny ovládané domácí, v tomto případě americkou matkou, kotovanou na americké burze v dolarech) si v případě štěstí takto zajístíte určité cashflow.

nicméně výše jsme se bavili o americké produkční základně, kde pan vojta tvrdil ten svůj výplod o akciích, prohlašuje, že takto nemusí amerika nic výrábět, protože si vše doveze z venku.
a tam platí to, co jsem napsal. abyste mohl nakoupit provozovnu v zahraničí, provozovat ji a dovážet její produkty do ameriky, musí být daná země ochotná akceptovat vaši domácí měnu, tedy dolar.
pokud ochotná nebude, tak tam nic nezainvestujte, nebudete schopen provozovnu udržet, neboť nebudete mít domácí měnu na její provoz, a nebudete mít ani odbytiště, protože za neakcpetování dolarů nebude daná země, ani vaše provozovna, vyvážet do ameriky nic.
čímž se zároveň stanou akcie vaši slavné firmy bezcennými, protože bude jen prázdnou skořápkou bez obsahu - zahraniční provozovna díky neschopnosti platit náklady na provoz a ztrátě odbytiště zkrachuje. (v lepším případě se přeorientuje na vývoz jinam, čímž se ale nijak nevyřeší váš problém nemožnosti danou produkci dovážet, protože nemáte za co (dolary nechtějí).

jestli je to příliš komplikované na pochopení, chyba bude na straně čitatele.

310483

23.5.2014 1:04

RE: Dolar a BRICS

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 310483

Tak ještě jednou, pane Dube. Ve své první reakci na Vás jsem Vám naprosto srozumitelně sdělil:

> Držím-li kontrolní akciové balíky ve světových firmách 

Světové firmy nemusí být všechny americké, že? Nato jste začal blábolit o jakýchsi provozovnách. Tedy jsem Vám dal konkrétní příklad světových firem:

> majoritní akciový podíl jihoafrického diamantového dolu, lucemburské banky, taiwanské firmy na výrobu PC komponentů

Vy těmto slovům opravdu nerozumíte? Že opět argumentujete těmi svými "provozovnami"? V tom případě mě prosím omluvte. Už Vás dál nebudu trápit. [smích]

310499

23.5.2014 2:02

RE: Dolar a BRICS

dub 89.?.?.?

Reakce na 310499

provozovna - pro blbější tedy dcera nebo pobočka - nebo ovládaná firma je z tohoto pohledu jedno, pro oboje platí totéž.

váš kontrolní balík je vám na prd, když daná země odmítne akceptovat vaši měnu, tedy nebudete mít čím za dovozy platit. co je na tom nesrozumitelného? pro vás asi vše, že...

310500

23.5.2014 18:35

RE: Dolar a BRICS

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 310447

1. vec v USA je extrémne sucho a to práve v poľnohospodárskych oblastiach aspoň 9 mesiacov, pričom je veľká šanca, že to sucho vystriedajú zničujúce záplavy.
2. vec od US$ sa hromadne opúšťa, najprv BRICS a potom ostatné krajiny. Keď nikto nebude chcieť obchodovať v US$, čo sa stane s tou meno?
Keďže evidentne odpoveď je nad Vaše schopnosti, odpoviem túto otázku za Vás. Kúpna sila US$ prepadne pod zem, ergo mena padne a v USA vypukne hyperinflácia a plnohodnotná rabovačka. Nielen lúza sa odtrhne z reťaze, ale aj banky a štát siahnu na zabezpečené kontá (svojich) klientov napr. MF Global či cyperský scenár.
Takže je nielen veľká šanca, že Vás oberú o všetko, ale aj toho, že sa z tej USA nedostanete živý.

310549

22.5.2014 0:29

RE: Dolar a BRICS

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 310352

Poslouchej ty mudrci,

tady máš článek ze zvědavce starý 8 let, který prorokuje v nejbližší době hádej co? Kolaps dolaru a USA. Vy anti-ami doomsayeři nemáte naprosto žádnou soudnost a zpětnou vazbu. Vsadím se, že za dalších 8 let tu budete blábolit zase a znovu to samé.

http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

Jinak, zde je nový žebříček nejhodnotnějších firem světa
http://byznys.ihned.cz/c1-62215560-top-znacky-graf-google-apple-microsoft
Kolik že je z TOP 10 firem z USA? No všech 10 [chechtot] Google, Apple, IBM,... veškerý vývoj a řízení probíhá v USA a do USA směřují i zisky


K bludům, že se v USA nic nevyrábí:
IBM 440.000 zaměstnanců
GE 290.000
GM 210.000
Ford 160.000
Boeing 150.000
HP 150.000
atd atd atd

Když zlato někdo kupuje tak ho někdo jiný musí prodávat. Kdo ho tedy prodává a proč? Pokud někdo věří, že nějaká země dnes zavede zlatý standard tak je tedy pěkný mimoň. Btw Zlato už 3 roky neroste, naopak klesá. Podle vás, goldbugů, mělo být dnes už nejmíň za 10.000 USD/unce. Jak je možné, že je za pouhých 1290 když Čína, Rusko a Indie všechno ve velkém skupují? S konspiračníma pohádkama o manipulacích Fedu na mě prosím nechoď.

310446

23.5.2014 19:23

RE: Dolar a BRICS

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 310446

Takže pozrime sa na tie firmy čo ste vymenovali:
IBM-oznámil prepúšťanie a to, že siahnu na dôchodkový fond svojich zamestnancov, masívne prepúšťanie v USA nehovoriac o tom, že po škandálu s NSA žiadna Americká/západná firma na Čínskom trhu neškrtne. (Taká malá pripomienka, Čínsky trh rastie a Číňania majú prístup k patentom IBM.)
General Electric(GE)-tiež finančné problémy, a rieši ich podobným spôsobom ako IBM.
General motors(GM)- v roku 2008 dostal finančnú záchranu a zdá sa, že je zrelá na ďalšiu záchranu kvôli klesajúcim tržbám, pričom musí zavolať naspäť jeden dosť úspešný model, kvôli životu nebezpečnému designu.
Ford-aj tej klesajú tržby, a to celosvetovo a nielen v USA.
Caterpillar(CAT)- detto ako Ford. (síce ste to nemenovali ale patrí to sem)
Boeing-ten má tiež klesajúce tržby a nový model 787 má zas neuveriteľne veľkú poruchovosť (cena za to, že komponenty sa vyrábajú na celom svete).
HP-oznámil masívne prepúšťanie, hlavne v USA, pretože by nemohli vyplácať svojich akcionárov cez spätné nákupy.
Apple-po smrti Jobsa kreativita klesla pod merateľnú úroveň, teda len vylepšujú existujúce produkty a nové produkty nevznikajú doma ale získavajú cez nákup celých firiem, a toto sa odráža aj na ziskoch.
Google-jediná firma čo má ako takú hodnotu, žiaľ nemôže do Číny kvôli politickým dôvodom a špehovaniu NSA.

Ku ziskom, väčšina korporácií robí to isté čo Google, platia dane v daňových rajoch.
K US$, BRICS a asociované krajiny sa ich zbavujú aj vo vzájomných obchodoch ale aj ako rezervy a kupujú za to tvrdé aktíva ako zlato (za lacné peniaze, prečo by Čína dovolila manipuláciu), firmy, pôdu, ťažobné práva atď. Keď nebude čo kúpiť, nuž zbavia sa US$ a USA navždy.
Ku zlatu, asi veľmi nesledujete vývoj, na trhu sa predáva predáva futures a naked short (nekrytý predaj na krátko-teda papier) v objemoch 500 až 1000 ton v časoch nízkej aktivity. Som len zvedavý ktorý dement takto predáva hocičo? Ste to Vy? [vyplazený jazyk]

310552

24.5.2014 1:00

RE: Dolar a BRICS

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 24.?.?.?

Reakce na 310552

Nevim jestli jste jste slysel o http://www.deloitte.com/view/en_US/us/Services/tax.... Stoji to za precteni.Zajimal by mne Vas nazor.

310568

24.5.2014 20:16

RE: Dolar a BRICS

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 310568

Stránka sa mi nenačítala, ale pokiaľ ide o to, že zahraničné banky musia hrať podľa amerických pravidiel a bez reptania poskytovať dáta o svojich klientov.
Tak o tom viem, a práve aj to položí (de facto položil) celý finančný systém USA, pretože nielen nikto nebude chcieť mať niečo spoločné s US$ ale ani s bankami resp. bankovým systémom USA ergo bude sa obchádzať tak ako sa to len dá.
Alternatívny systém od BRICS preto bude mať obrovský úspech za veľmi krátku dobu.

310608

24.5.2014 18:06

RE: Dolar a BRICS

dub 89.?.?.?

Reakce na 310552

hlavně jsou ta čísla naprosto o ničem, protože jde o nadnárodní koncerny. bez teritoriálnho rozložení pracovních míst nevypovídají mimo celkového počtu naprosto o ničem.
a po podrobnějším prověření zjistíte, že 60-90% z těchto míst (prakticky všechna produktivní) se nachází mimo usa, kde je pouze centrála. takže po odmítnutí akceptování dolaru je amerika v řiti, protože zdatní golfisté a večírkoví chlastači z řad vedení nic nevyrobí, a to dokonce i kdyby měli na čem...

ale nechme je žít v iluzi, aspoň nebudou zlobit než se odeberou kamsi[smích]

310603

20.5.2014 16:37

Tu je vysvetľujúci film v českom znení.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Tu je vysvetľujúci film v českom znení, prečo k tomu došlo.

http://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y

310348

Příspěvků: 73

17.05. 00:27 mic  Budoucí silná měna
17.05. 00:36 Emil Robot  RE: Budoucí silná měna
17.05. 22:36  Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 00:09 micha  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 00:51  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 09:40  Zcela správně jste uhodil hřebík přímo na hlavičku.
18.05. 01:20 Emil Robot  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 02:26 slak  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 03:54  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 12:44 Emil Robot  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 14:02  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 14:56  RE: Neprůstřelná vesta a maska
18.05. 21:24 Kosk  RE: Neprůstřelná vesta a maska
17.05. 00:49 ignorek  RE: Budoucí silná měna
17.05. 04:17 oijkio  RE: Budoucí silná měna
17.05. 11:33 Atlas  RE: Budoucí silná měna
17.05. 12:41  RE: Budoucí silná měna
17.05. 16:01 dub  RE: Budoucí silná měna
17.05. 16:40  RE: Budoucí silná měna
17.05. 18:00 Trust no One  RE: Budoucí silná měna
17.05. 18:07  RE: Budoucí silná měna
18.05. 00:03 trodas  RE: Budoucí silná měna
17.05. 16:44  J.F.Kennedy na tom také pracoval a také velice usilovně....
17.05. 01:45  RE: Budoucí silná měna
17.05. 16:11 dub  RE: Budoucí silná měna
17.05. 02:28  do papiru neinvestuj a nakup opravdicke penize a to jsou
17.05. 09:58 udo1  RE: Budoucí silná měna
18.05. 17:21 Jarouš  RE: Budoucí silná měna
17.05. 06:37 Moribundus  V hre je majland
17.05. 07:32  Putin zvítězil a teď ještě udělí USA řádnou lekci
17.05. 18:07 Trust no One  RE: Putin zvítězil a teď ještě udělí USA řádnou lekci
17.05. 08:20  Začalo to Majdanem...
17.05. 10:47  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 16:02 Emil Robot  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 16:37  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 18:04 Emil Robot  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 19:06  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 21:01 Timechild  RE: Začalo to Majdanem...
18.05. 09:47 Definitíva  RE: Začalo to Majdanem...
18.05. 15:14 Malý a zvedavý  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 21:01 Emil Robot  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 22:23  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 11:37 ppppp  RE: Začalo to Majdanem...
17.05. 10:46  vojensky konflikt s ruskem
17.05. 11:17  Americké jaro, Washington D. C., od pátku 16.5. celý víkend LIVE!
17.05. 17:57 Anellus  Energorubl je sice vynikající nápad
17.05. 20:50 janoZlazov  RE: Energorubl je sice vynikající nápad
17.05. 20:57 Timechild  RE: Energorubl je sice vynikající nápad
17.05. 23:12 slak  RE: Energorubl je sice vynikající nápad
18.05. 10:15 Definitíva  RE: Energorubl je sice vynikající nápad
18.05. 07:21  Thorium jako zdroj energie
18.05. 16:32  RE: Thorium jako zdroj energie
20.05. 10:07 r.m.  v Oděse prý zabíjel chloform...kde se v Domě odborů vzal????
20.05. 12:35 Mrky  Dolar a BRICS
20.05. 18:55 Oracle  RE: Dolar a BRICS
20.05. 19:02 Oracle  RE: Dolar a BRICS
20.05. 20:26 bell  RE: Dolar a BRICS
20.05. 20:55 dub  RE: Dolar a BRICS
20.05. 23:51 VojtaIL  RE: Dolar a BRICS
21.05. 01:22  RE: Dolar a BRICS
21.05. 02:20 dub  RE: Dolar a BRICS
21.05. 09:02 Oracle  RE: Dolar a BRICS
22.05. 00:37  RE: Dolar a BRICS
22.05. 17:31 dub  RE: Dolar a BRICS
23.05. 01:04 VojtaIL  RE: Dolar a BRICS
23.05. 02:02 dub  RE: Dolar a BRICS
23.05. 18:35 Oracle  RE: Dolar a BRICS
22.05. 00:29 MartinO  RE: Dolar a BRICS
23.05. 19:23 Oracle  RE: Dolar a BRICS
24.05. 01:00  RE: Dolar a BRICS
24.05. 20:16 Oracle  RE: Dolar a BRICS
24.05. 18:06 dub  RE: Dolar a BRICS
20.05. 16:37  Tu je vysvetľujúci film v českom znení.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 12 468