Diskuze k článku

Americká přítomnost v Euroasii a její dopad na bezpečnost a vojenské dohody tohoto regionu

Příspěvků 21

13.5.2014 6:43

Priam by sa žiadalo povedať – Je to stratené, globálna vojna je nevyhnutná!

lubosmat 188.?.?.?

Riadna armáda obsadí územie, obsadí posty a zotrvá čo najdlhšie, tak ako sa len dá.
Teroristi napadnú územie, narobia obrovský humbuk a zmiznú robiť neplechu niekde inde.
Rozdiel je len v počte mužov v zbroji – teroristov stačí málo, a spoliehajú sa na prepočítanú silu náloží v TNT. Najväčší výpalník na svete Ultrateroristická Spojená Aliancia a jeho poskok EÚ stojí a padá na technológiách a lacnej rope – postupné zdražovanie pohonu celej tejto vojnovej mašinérie a súčasné odhaľovanie globálneho podvodu s tzv. rezervnou menou, vedie k postupnej neschopnosti tento potenciál v takomto rozsahu udržať.
Množstvo klamstiev ohľadne nových zdrojov energií, ktoré zaručene vyriešia na dlhé roky americkú závislosť na importovaných lacných energetických surovinách nezaručí hegemóniu moci USA donekonečna. Rozihraná veľká hra sa blíži ku kolapsu, čo Rusko a Čína dobre vedia, a taktiež vedia byť nekonečne trpezlivé.

310051

13.5.2014 8:44

Trinitrotoluen dnes používá již jen terorista-amatér.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 310051

Profesionál má v hlavě mozek, s sebou nosí flešku, šroubovák, kombinačky, multimetr, a případně někde u vchodu ukradne kartu. Někdy ani to není třeba, a taková vhodná tiše pronesená poznámka u piva pod pečetí tajemství udělá daleko víc ..

310052

13.5.2014 10:15

Proč je tento článek jen všeobecným shrnutím obecně známých faktů

MoUdrostrak 37.?.?.?

Psal jej Íránec. A proto přechází laxně surovinové potenciály velmocí a jejich prostředí.
Dokonce "vzývá" USA, "....protože budou NEZÁVISLE krakovat...".
Krakování je ale výrazem zoufalosti nad nedostatkem přírodního a energetickeho bohatství - nikoliv známkou SUVERENITY.
Krakuje, či bude v brzku krakovat Německo, Švýcarsko, Malajsie či další bezesporní znalostní a exportní - i když energeticky nároční - tygři?!
Íránec zkrátka vidí sousedovic trávu "zelenější" [pláč]
USA jsou již v ekonomickém, diplomatickém a geostrategickém kolapsu. Rozloží je vlastní tupí, omezení a nevzdělaní nezhasínající, nemyslící, nechodící a fastfoodující obyvatelé.
Navíc si ještě pro "nezávislé krakování" otráví vodu a půdu.
Íránský author toto, bohužel, opomíjí. A mylně předluženého falešného karetniho hráče považuje za fejvorita...

310056

13.5.2014 18:03

RE: Proč je tento článek jen všeobecným shrnutím obecně známých faktů

dub 89.?.?.?

Reakce na 310056

no důvodů pro to může být samozřejmě mnoho, ale napadlo vás někdy, že autoři jisté věci uvádí a neuvádí zcela záměrně? neboť ne pouze západ vede informační válku...[smích]
a čtenáři nezbývá, než si věci přebrat vždy jak nejlépe umí, neboť do hlavy nikomu vidět není (a jestli, tak k tomu potřebujete přístup k jistým přísně střeženým věcem vojensko-bezpečnostnío komplexu - ergo není pro obyčejný lidi).

případně znalejší mohou doplnit v diskusi pod článkem a podělit se s ostatními. v tom je právě výhoda slušných serverů se slušnými diskusemi.

310066

14.5.2014 10:46

RE: Proč je tento článek jen všeobecným shrnutím obecně známých faktů

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 310066

Vážený pane dube, předpokládám a doufám, že to íránský author článku právě nemyslel "záměrně".
Ale právě proto z toho je vyveden fakt, že USA budou NATOLIK energeticky samostatné, že ztratí v tomhle ohledu potřebu znásilňovat svět natolik, jako doposud. Přitom je to sebeklam či nevědomá lež.
Přeji Vám ten pocit přijet hypermoderním teheránským metrem a pak vyjet na bulvár a sledovat pokreslenou zeď bývalé emerické embassády, kde se C.I.A. a loutkovým režimem krásného a noblesního krvelačného sionisujícího Shaha Pahlaviho a jeho velekrásnou čubkou ShahBanu Farah, po desetiletí plánovaly naprosto stejné krvavé intriky proti íráncům, jako dnes v pučistickém Kyjevu proti Ukrajincům.

Fascinovaně sledujete tu zeď pokreslenou již téměř 40 let antiemerickými slogany. A uvědomujete si, že Íránci nemusí slevit ani "ň" z toho jak od 1979 kontinuálně chápou a vidí krvelačné a pro ostatní svět toxické USA!
Vložený obrázek

Potíž je ale v tom, že od revoluce je téměř každý íránec intelektuál - Shah z nich měl consumní či lichou zubožené otroky - tak pochopitelně po revoluci se NAOPAK každý Íránec i Íránka hluboce vzdělává.

Ulice měst jsou každodenně zavaleny prodejci i "závadné exilové či přímo ideodiverzní a protirežimní literatůry". Je to paradox, že nadohled vedle butique Revolučních gard s tričky ajjatoláha Khomeiniho a mučedníků, se prodává literatůra financovaná přes Freedom House a obdoby Člověků v tísni. Každý Íránec má navíc FB (připojený přes TOR či PROXY) a poslouchá i Rádio Farda (Svoboděnku) z pevnostního brdlohu C.I.A. na Hagiboru v Praze.

Íránský současný režim to toleruje úmyslně, protože chce, aby Íránci netrpěli hladem po pluralitě světa a netoužili po zakázaném ovoci.

Blbé pak ale je, když některý hyperintelektuální íránský author pochybuje, že domácí tráva je doopravdy skutečně zelená - a ta sousedovic se jenom jako zelená tváří. Být Íráncem, tak bych také žasl, jak může být pravda po desetiletí kontinuální - vzpomeňme jen zatracování, následné adorování a nynější opovrhování Čechů Vencou Lahváčem Chemapol/Luzernou Veškrnou. Íránci od předmossadekovské (neplést s Mossadem) nemusí ve svém pohledu na sebe sama i na blízký či vzdálený svět změnit ani "ň".

A proto je na některé íránské intelektuály potřeba hledět s opatrností - sami nevěří, že mohli mít právě oni úspěch a téměř jako jediní s předstihem půlstoletí natočit kormidlo pryč od sionismu, lichvy, ožralství, pornografie, prostitjůce, korrupce, narkomafie, falešné měny - a zkázy. Prostě oni nevěří, že jsou sami tak dobří! A sebemrskačsky provádí miniúlitby, kdy si pocachtají kolena na kvalitních kalhotech, epesní ponožky a ručně šité kvalitní boty. A pošilhájí po aBiBaskách z gumy...Automaticky kráceno

310086

13.5.2014 10:22

My vsichni se podilime na vyzbrojovani USA

John 217.?.?.?

Cele tyto statistiky dokazuji jen jedmo, ze lidrem v teto honbe ve zbrojeni je USA. Otazka je jenom, jak je to mozne, kdyz tato zeme je v celku bankrot. Jak je to vubec mozne, tyto vydaje USA na zbrojeni ufinancovat. USA je vlastne svaz statu (ktere kdysi byly suverenni) a tento svaz si pujcuje penize od soukrme banky (FED) a snazi se je vracet zpet, plus uroky. Nesmime zapomenout, ze tato soukroma banka si sama ustanovila monopol na tiskani techto penez (dolaru), ktere jsou diky tomuto systemu (urok z uroku) stale vice bezcenne. Aby se tomuto zabranilo, odtrhl se dolar v polovine 70. let minuleho stoleti od zlata a tim se umoznilo zvysit mnozstvi tiskanych dolaru a tim take lepe financovat sve valky.
Dale musime mit na zreteli, ze k tomuto zbrojeni a valkam potrebujeme mit i suroviny, hlavne ropu. Tuto ropu, ktera se tezi v ruznych statech sveta, ustanovili prodavat po celem svete za sve vytistene dolary (tzv. petrodolary). Kdo to tak ustanovil? Tim padem se my vsichni podilime na vyzbrojovani USA, protoze my vsichni, abychom mohli produkovat cokoli, musime si tyto dolary jako devizu obstarat, abychom mohli veskere suroviny k tomuto koupit. Jim staci jenom je nechat tisknout.
Kazdy, kdo se proti tomuto zavedenemu systemu postavil, byl eliminovan (Tunis, Egypt, Irak atd.). BRICS staty obchoduji mezi sebou dnes ve vlastnich menach, nebo zlate. To samozrejme je hrozba pro USA, ktere muze timto privezt opravdu bankrot.

310057

13.5.2014 23:18

RE: My vsichni se podilime na vyzbrojovani USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 310057

Financuje se z budoucích peněz, splácet to budou naše děti [bliji]

310072

14.5.2014 9:42

RE: My vsichni se podilime na vyzbrojovani USA

John 217.?.?.?

Reakce na 310072

a cim prosim?
Novyma dluhama? Tak potom mate pravdu.

310084

14.5.2014 0:11

Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

jsou jen popsané listy papíru, který vydrží vše. Již šedesát let jsou vojenské agrese,bombardování civilistů, vysílání zabijáckých komand,organizace krizí, státních převratů,vraždy nepohodlných politiků, sabotáže, ekonomické zotročování, vydírání a vykrádání mnoha států pokrytecky vydávány elitáři a jejich loutkami v politice za šíření demokracie, svobody, lidských práv,pravdy,akty přátelství a pomoci.Moc elitářů plyne z naprosto nekontrolovatelného generování ničím nekrytých peněz pouhou klávesnicí vyvolených elitářů, zatímco ostatní lidé a státy si je musí tvrdě vydělat. Až svět začne v mezinárodním obchodě masivně používat jiné měny než dosud,a ta doba se rychle blíží,sesype se moc a bohatství elit toužících po světovládě jako domeček z karet.Vzniklá krize snad ??? konečně otevře oči i dosud pasivním občanům v domovinách elitářů, protože důsledky vzniklé krize budou podstatně horší než ve 30. letech 20. století a postihnou celý svět. Nejdříve se z krize vzpamatují ty státy, které mají suroviny a dostatek lidí snášejících strádání a tvrdou práci.Je zřejmé, že elitáři budou hnát svět do poslední velké války. Tomu je třeba doslova všemi způsoby zabránit, protože by přežili pouze radioaktivní švábi, a ani to není jisté

310074

14.5.2014 15:43

RE: Dohody

oijkio 91.?.?.?

Reakce na 310074

Nejsem v tomto optimista, ač jinak normálně ano.
Vyměnili krytí zlatem za krytí zbraněmi, vojenskou mocí.
Toto krytí je schponější než zlato, je absolutní. Ohrožuje jen jaderný potenciál Rusů.
Bude-li s dolarem zle, nebo spíš krátce před tím, vyvolají válku, s dostatečně velkým počtem mrtvých, a začne se znovu, ještě sofistikovaněj.
Snaha je, aby válka byla co možno daleko od původce.
---
Moje největší přání je, i když jsem dosti starý důchodce, abych se mýlil.

310095

14.5.2014 15:46

RE: Dohody

oijkio 91.?.?.?

Reakce na 310095

.. opravuji: Ohrožuje je jen jaderný ...

310096

14.5.2014 17:47

RE: Dohody

dub 89.?.?.?

Reakce na 310095

no pokud se mýlit nebudete, tak tentokrát se to původce dotkne taky.
ono rusko už jasně a zřetelně sdělilo, že se usa spoléhají právě na to, že v případě války se konflitky vedou mimo jejich území, ale tentokrát že jsou na omylu a bude tomu jinak - jinými slovy - pokud začnou válku, bude první protiúder zbytku světa primárně na území želvího ostrova. vše ostatní bude podružné.

takže nám nezbývá než držet palce i americkým patriotům, aby se jim podařilo zlikvidovat tu fašistickou psychopatickou juntu u koryta dřív, než ten čudlík dokáže nějak zmáčknout...

310099

14.5.2014 18:40

RE: Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310099

v clanku je drobna chybycka...cinsky sintoismu, asi by melo byt cinsky konfucianismus.

310101

14.5.2014 18:42

RE: Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310099

uvidíme, co přinese zasedání BRIC v městě Brasilia. “Vladimir Putin prohlásil, že krize ukázala, že tento kolos ( tj.BRIC) bude „lokomotivou světové ekonomiky v příštích letech””. Vzájemně se doplňující (nejen pro ekonomický růst ! ) země, mohou sjednoceny, být jednak hospodářským hegemonem asijsko- tichomořského světa, jednak protipólem USA a neutralizátorem neoimperialismu na globální úrovni a také i v oblastech nepodmíněných bezprostředně ekonomikou. Podmínkou je soudržnost a společný postup, především uvnitř WTO, G8, G20 a OSN. Odborníci zdůraznují geostrategický význam BRIC.
Opakování z počtů Obavy těch, kteří jsou od toho, z latinskoamerické renesance a autopoiesis i pragmatických postupů, jsou namístě. Nejde jen o pouhé nutné řešení sociálních problémů, politickou, ekonomickou a kulturní emancipaci Latinské Ameriky, především Bolívie a Venezuely, ale o mnohem hlubší tranformaci. Jde o latinskoamerickou renesanci a autopoiesis. Je pochopitelné, že tato může plně a úspěšně probíhat pouze “souběžně a prolnutě a následně” s levicí. Samotná etika, racionalita a spiritualita jsou zcela jiné až protichůdné, programově zvěcňující a degradující ne-lidskosti a užitkové nelidskosti, systém, jehož fungování je mimo jiné závislé převším na míře odlidštění, spirituální nivelizaci a predeterminací iluzorním individualismem zabraňujícím individuaci. Přes dlouhodobý útlak společenství indígenos (indígenas) není pouhým shlukem vydělených a osamělých nositelů zájmů a predisponovaných mechanismů nevlastní vůle a touhy a figurek v nepřehledné hře s utajovanými pravidly. Není omezeno pouze na osoby a vylučuje vztah k bytí založený na pouhé utilitaritě, technicitě, esenciální a nevyhnutelné neúctě k bytí a jeho heterogennosti. Jejich racionalita se nestala instrumentální a podřízenou, znevolňující a desakralizující limitované užitkovosti. Proto z ní vyplývá životná, odolná, psychohistoricky a kulturně historicky funkční náboženskost a hodnotová vitalita. Propojená asijská renesance a politicko-ekonomické možnosti podmíněné a podmiňující novými vztahy je další materiál pro Golema bez šému

podrobnosti Chitrapu Uday Bhaskar ,“The Asian renaissance” Anwar Ibrahim, “Asian Renaissance Ideas and Its Relevance” ZDE ZDE
Rusko má narůstající spirituální rezervy, které v dlouhodobé perspektivě docela jistě prokáží životnost, nezadržitelnost a trvalejší předpoklady pro kolektivní akci a metaethnické společenství, nežli nahodile nebo mocenským plánům a ekonomickým zájmům podřízeně přizpůsobivé druhotné shluky depolitizovaných lidských jednotek a umělých a nesourodých útvarů. Poměrně přesvědčivě to mimo jiných dokládá Peter Turchin v knize War and Peace and War.Další ukázkou snahy toto zaznamenat a podchytit je Historical Dynamics: Why States Rise and Fall
- See more at: http://blist...Automaticky kráceno

310102

14.5.2014 18:46

RE: Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310099

Další ukázkou snahy toto zaznamenat a podchytit je Historical Dynamics: Why States Rise and Fall
- See more at: http://blisty.cz/art/52160.html#sthash.OR9kCral.dpuf
“Zatímco byla globalizace příznivci i nepřáteli označována za definitivní triumf korporátního kapitalismu, lze ji mnohem lépe pochopit jako pokus selhávajícího systému živit iluzi ekonomického růstu transferem výroby zboží a služeb do ekonomik, které podle právě zmíněných standardů jsou méně efektivní než ekonomiky průmyslového světa. Bez deformujících účinků imperiální tributární ekonomiky se práce ukázala být o dost levnější než energie, takže výsledek byl výhodný a dovolil průmyslovým státům udržet jejich přehnané životní standardy o pár let déle.”John Michael Greer
- See more at: http://blisty.cz/art/52160.html#sthash.OR9kCral.dpuf

310103

14.5.2014 18:56

RE: Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310103

Vojenská stratégia, ktorú uplatňuje Pentagon na ovládanie Brazílie, spočíva v obkľúčení tejto obrovskej krajiny vojenskými základňami (ktoré dnes stoja v Paname, Kolumbii, Peru a Paraguaji) a vo vyvolávaní konfliktov a nestability na jej hraniciach.Ak sa USA podarí rozšíriť kolumbijský konflikt smerom k amazonskej Brazílii, ako sa to deje smerom k Venezuele, vytvorí tak v Brazílii situáciu nekontrolovateľnej nestability, ktorá by mohla byť príťažou v jej vzrastajúcom význame regionálnej moci schopnej nahradiť upadajúcu hegemonickú veľmoc.
Brániť Amazóniu znamená bojovať. V tomto zmysle uvažuje Národná stratégia obrany vo vzťahu k vojenskému zmýšľaniu USA veľmi autonomisticky. „Odhovoriť ich od toho znamená byť pripravený bojovať. Akokoľvek dokonalá totiž môže byť technológia, nikdy sa nestane alternatívou boja. Vždy bude jeho prostriedkom.“

Kým Pentagon sa vo vojenskej stratégii vedenia vojny spolieha na technológiu, Brazília kladie hlavný dôraz na priamy boj v teréne. Sú tu však rôzne zmeny: letecké sily sústredené do Sao Paula a ku pobrežiu pri Riu de Janeiro sa majú spojiť s ostrovmi južného Atlantiku, kde boli objavené nové obrovské zásoby ropy, vďaka ktorým sa Brazília stala siedmou najväčšou ropnou mocnosťou sveta. Námorné loďstvo bude navyše strážiť ústie Amazonky, ako aj jej povodie a povodie riek Paraguay a Paraná.
Od roku 2004 sa vojenský rozpočet Brazílie zvýšil o 45 percent, nehovoriac o nedávnych nákupoch ponoriek, helikoptér a 36 stíhačiek poslednej generácie či základni ponoriek, ktorej výstavba sa začala neďaleko Ria de Janeiro, ako píšu noviny O Estado de Sao Paulo (25. apríla 2010). Len prednedávnom odovzdal minister obrany Nelson Jobim leteckým silám dvanásť helikoptér kúpených v Rusku a určených pre leteckú základňu Porto Velho v brazílskom amazonskom štáte hraničiacom s Bolíviou. Sú to prvé vojenské helikoptéry vo vlastníctve štátu a zároveň predstavujú prvý vojenský nákup od Ruska. Keď sa onedlho podpíše dohoda s Francúzskom o skonštruovaní 36 stíhačiek Rafale, spečatí sa prudký príklon smerom k vytvoreniu autonómneho vojensko-priemyselného komplexu, prvého na území Juhu. Vo vydaní denníka Diario do Povo z 28. apríla 2010 sa môžeme dočítať, že „obdobie, v ktorých vládnuce veľmoci využívali exkluzivitu svojich sfér vplyvu, sa stáva vecou minulosti.“ Noviny vysvetľujú nárast vojenského loďstva Číny a jeho šírenie v celom západnom Tichomorí. Vládne noviny dodávajú, že mocenské vzťahy v Tichom oceáne sa menia a že USA tam posilňujú svoju prítomnosť, nakoľko vojenský vzostup Číny je „strategická požiadavka každej veľmoci, ktorá chce hájiť svoje záujmy podľa možností svojich kapacít.“ V Južnej Amerike sa odohráva čosi podobné: jej veľmoc sa pripravuje nahradiť, a to aj vo vojenskom rozmere, upadajúce impérium Spojených štátov amerických”.

Brazília vzdoruje plánu Colom...Automaticky kráceno

310105

14.5.2014 18:57

RE: Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310103

V Južnej Amerike sa odohráva čosi podobné: jej veľmoc sa pripravuje nahradiť, a to aj vo vojenskom rozmere, upadajúce impérium Spojených štátov amerických”.

Brazília vzdoruje plánu Colombia. Preložila Silvia Ruppeldtová. ZDE
- See more at: http://www.blisty.cz/art/53571.html#sthash.B4Qdpe7b.dpuf

Když může Brazílie, může každý - aneb Kdopak by se Goliášů bál
Josef Mikovec
- See more at: http://www.blisty.cz/art/53571.html#sthash.B4Qdpe7b.dpuf [chechtot] [překvapení]

310106

14.5.2014 19:09

Když může Brazílie, může každý - aneb Kdopak by se Goliášů bál

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310103

Nějaká, jakákoliv, každá, všechny?

Brazílie, která je opravdu „nyní daleko nejbohatší zemí v Latinské Americe a ještě v tomto desetiletí se má stát pátou největší ekonomikou na světě“, země zaujímající zhruba polovinu Jižní Ameriky, která má téměř 200 milionů obyvatel, přírodní bohatství, mozky, možnosti a spojence, kteří nejsou ekonomičtí souchotináři ani političtí kastráti, může si tedy dovolit více nežli jiné země v okolí. Zopakujme ještě jednou, z těchto důvodů nemůže být obecně „důkazem, že hospodářský úspěch a politická nezávislost jsou možné“.
Politicka choreografie skoncila!
- See more at: http://www.blisty.cz/art/53571.html#sthash.B4Qdpe7b.dpuf

310107

14.5.2014 18:53

RE: Dohody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 310099

“Nárast vojenských aktivít, ktoré v posledných dvoch rokoch v južnej časti latinskoamerického kontinentu podporuje Pentagon a Južné velenie USA (Southern Command, Comando Sur) budovaním vojenských základní v Kolumbii a Paname, ale aj okupáciou Haiti po januárovom zemetrasení, naráža v Brazílii na veľký odpor. Hlavnou príčinou je skutočnosť, že ju šíria nové jednotky, ktoré majú záujem vojensky celkom ovládnuť latinskoamerický priestor Reorganizácia obrany a výrazný nárast vojenského rozpočtu dokazujú, že brazílske ozbrojené sily ako aj vláda prirodzene reagujú na hegemonický tlak v oblasti, ktorého dôsledkom je jednoznačne zvyšovanie napätia, nestálosti a nedajú sa samozrejme vylúčiť ani vojenské konflikty.Brazílske jednotky sú podľa informácií denníka Zero Hora (18. apríl 2010) plne pripravené, nakoľko ide o „najväčšiu zmenu v rozmiestňovaní jednotiek, odkedy sa v roku 1964 v Brazílii zmocnila vlády vojenská junta“. Súčasné motívy však tentoraz nie sú ideologické, ale geopolitické. Viaceré brigády peších vojsk sa premiestňujú z pobrežia smerom na územie centrálnej Brazílskej vysočiny so zámerom chrániť Amazóniu. Na týchto miestach sa 21 už existujúcich pohraničných stráží má rozrásť o ďalších 28. K 210 tisícom existujúcich vojenských oddielov pribudne ďalších 59 tisíc. Toto zahustenie sa však zameriava len na amazónsku oblasť, ktorej obrana je pre Brazíliu strategický uzol. V Amazónii sa počet vojenských oddielov zdvojnásobí. V priebehu niekoľkých rokov sa má zvýšiť z 25-tisíc na 49-tisíc, čo znamená, že tam bude slúžiť takmer 40 percent nových brancov. V Brazílskej vysočine má vyrásť aj základňa vojenského letectva. Prvoradé sú však zmeny vo funkčnosti vojenských brigád, ktoré sa zmenia na nezávislé bojové moduly. Každý z nich bude mať tritisíc členov.O týchto zmenách hovorí aj text Národnej stratégie obrany, ktorú v decembri 2008 schválil prezident Lula. Definuje krátkodobé, stredne a dlhodobé plány až do roku 2030, ktoré majú „zmodernizovať štruktúru národnej obrany“ zreorganizovaním armádnych síl, novou koncepciou brazílskeho vojenského priemyslu ako aj zloženia jednotiek ozbrojených síl. Podľa textu sú v obrane najdôležitejšie tri hlavné faktory: kybernetický, vesmírny a jadrový. Najväčšou novinkou je však zmena orientácie pozornosti: doteraz sa vojenská pozornosť upierala smerom na juh, pretože jedným z koloniálnych dedičstiev bol aj stále hroziaci konflikt s Argentínou. V súčasnosti sa však odporúča sústrediť sa na stred, pretože reálne hrozby prichádzajú zo severu a z andských regiónov. Vojenská stratégia, ktorú uplatňuje Pentagon na ovládanie Brazílie, spočíva v obkľúčení tejto obrovskej krajiny vojenskými základňami (ktoré dnes stoja v Paname, Kolumbii, Peru a Paraguaji) a vo vyvolávaní konfliktov a nestability na jej hraniciach.Ak sa USA podarí rozšíriť kolumbijský konflikt ...Automaticky kráceno

310104

20.5.2014 3:08

Usacka agenda...

GhmAmi 89.?.?.?

Fakt uz tieto pesimisticke nazory a "analyzy" (rozsirovane vobec nie idiotmi ale cielene na podporu korporatneho fasizmu) musia liezt von krkom kazdemu zmyslajucemu tvorovi ktory nema namiesto modzgu otruby a charakter mäsiarskeho psa.
Co myslite dokedy Obamom doyebana americka ekonomika bude schopna utiahnut tolko vojenskych zakladni vo svete a to este v podmienkach doslova "celosvetoveho" utoku na podvodnicky dolar?
Staci si precitat napr.lokalnu americku tlac (nie tu oficialnu sionistami ovladanu) kde vojaci vracajuci sa domov z tichomorskych zakladni popisuju doslova alarmujucu (akoby ma po bruchu hladili...) situaciu dokonca v zasobovani "bufetov" nie to este pohonnymi hmotami. Ved len uvazte. Aj na "malu" vojnu s Irakom sa usaci aj s poskokmi pripravovali cele mesiace. A to boli u zdroja PHM. A co take tichomorie? Par Sunburnov na hladine alebo ponorky znicia zasobovacie lodstvo a mozu prerabat masiny na paru. Kolkoze ma taka zakladna zasobu paliva napr. pre stihacky ktore treba pravidelne obnovovat, pretoze ma obmedzenu zivotnost? To iba v usackych filmoch funguje vsetko ako po dratikoch.
Tolko propagandy o ich "neporazitelnosti", vojenskej a technologickej prevahe - tomu naozaj moze uverit len uplny technicky analfabet.

310330

20.5.2014 7:17

Uz si o tom i brabci na strese povidaji,kdo vlastne vladne ve Washingtonu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

http://www.veteranstoday.com/2014/05/18/capitol-hill-overrun-with-israeli-spies-us-columnist/

310334

Příspěvků: 21

13.05. 06:43 lubosmat  Priam by sa žiadalo povedať – Je to stratené, globálna vojna je nevyhnutná!
13.05. 08:44  Trinitrotoluen dnes používá již jen terorista-amatér.
13.05. 10:15 MoUdrostrak  Proč je tento článek jen všeobecným shrnutím obecně známých faktů
13.05. 18:03 dub  RE: Proč je tento článek jen všeobecným shrnutím obecně známých faktů
14.05. 10:46 MoUdrostrak  RE: Proč je tento článek jen všeobecným shrnutím obecně známých faktů
13.05. 10:22 John  My vsichni se podilime na vyzbrojovani USA
13.05. 23:18  RE: My vsichni se podilime na vyzbrojovani USA
14.05. 09:42 John  RE: My vsichni se podilime na vyzbrojovani USA
14.05. 00:11  Dohody
14.05. 15:43 oijkio  RE: Dohody
14.05. 15:46 oijkio  RE: Dohody
14.05. 17:47 dub  RE: Dohody
14.05. 18:40  RE: Dohody
14.05. 18:42  RE: Dohody
14.05. 18:46  RE: Dohody
14.05. 18:56  RE: Dohody
14.05. 18:57  RE: Dohody
14.05. 19:09  Když může Brazílie, může každý - aneb Kdopak by se Goliášů bál
14.05. 18:53  RE: Dohody
20.05. 03:08 GhmAmi  Usacka agenda...
20.05. 07:17 Robert Nohejl  Uz si o tom i brabci na strese povidaji,kdo vlastne vladne ve Washingtonu.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
807 548,38 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 541