Diskuze k článku

MMF jde na Ukrajině do války

Příspěvků 43

11.5.2014 3:35

Uz sem tu ten scenar

Satanist 75.?.?.?

svinstev nekde psal. Rozflakat , povrazdit , voblbnout , vnutit , zadluzit a parazitovat co nejdyl .......

309965

11.5.2014 5:46

Mňoukal je prý pružinský z haliče?

slak 77.?.?.?

To tam nenajdou podobného atrapu, protože tenhle se nehodí pro herní příklon manipuly k rusku. Tady zmňoukal lepší polovinu lidstva a jsou tu hospodářské škody z budování kapitalismu čtyřikrát větší než za války, ale sametově. Třeba by hrabaly do úmoru pro později amnestované, abolicované a nemalý zástup spřízněných vlastníků. Ale šťatné i když patrně někdejším většinově hráblo naposled. [chechtot] [překvapení] [mrknutí jedním okem]

309966

11.5.2014 5:47

Ben Fulford

fohat 194.?.?.?

Ve svem tyDenicku prubezne chlacholi upornymi jednacimi cykly o otevreni prosluleho suplete s volnou energii.Jiz je nejaka pasova vyroba a zacne distribuce do celeho sveta.Ten nenapadny tlak zezdola zpusobi odpojeni nejen od Cezu....Pokud neni nacelnik Velka huba,docka se kazdy uhledne krabicky za prijatelny peniz,kam zapoji svoje kabely a ma na 40 let o elektrinu vystarano..

309967

11.5.2014 13:29

OverUnity (alias Free Energy hardware)

Guru 178.?.?.?

Reakce na 309967

Přeji Ukrajinskému i Ruskému lidu jen to nejlepší - nejlepší lídry, vládu, zákonnost i zlepšování životní úrovně.

Avšak realita je neúprosná. Čtenáři Zvědavce s několikaletým předstihem před kapitány průmyslu měli tu obrovskou strategickou výhodu, že již dávno vědí o přípravě Free Energy technologií.

Jeden ze tří největších výrobců elektrických ohřívačů vody v USA před 2 roky podepsal smlouvu s vývojáři o tom, že jejich funkční OverUnity hardware se musí potichu testovat nejméně 18 měsíců, ne však déle než 3 roky. Stejnou smlouvu uzavřel jeden ze tří největších výrobců z Evropy. Držhubné bylo oslazeno 25 milióny Eur plus royalties z každého buducího vyrobeného kusu.

Konkrétní jména jsou tajena. Při bližší analýze oněch tří největších výrobců v USA objevíte jednoho, který jede vražedné slevy na všechen svůj (již staromódní) hardware. A zajímavé je, že slevy končí k 30.6. 2014.

Tento hardware nebude produkovat elektřinu, bude velmi levně a úsporně ohřívat vodu pro domácnosti a pro small business (hospody spotřebují hodně horké vody na umývání nádobí). Jde o OverUnity, tzn. něco, co standardní model fyziky zcela vylučuje. A znáte to, když jeden prokázal, že Zeměkoule je kulatá, tak všichni chtěli na zámořská dobrodružství (a lup).

Mnoho vývojářů vyvíjí podobné, obdobné technologie. Testy orazítkované prvotřídními laboratořemi jsou k dispozici. A všechny ukazují na to samé: Standardní model fyziky je chybný. Soudruzi fyzici prostě někde udělali chybu.

Manažeři miliardového fondu, kteří jsou partnery Rossiho, mezitím lítají do Číny, kde s vládními činiteli na pódiu slavnostně otevírají výzkumné a vývojové kapacity pro zmíněné nové technologie. Arménci z Menlo Parku v Kalifornii mezitím při pokojové teplotě dokážou vyprodukovat z 1 kg vody jeden kilogram vodíku při CoP=500, něco, co standardní model fyziky zcela vylučuje. A ve frontě je dalších XX konkurentů s podobnými technologiemi.

Škody způsobené poklesem hodnoty podniků budou jen v ČR kolem 900+ miliard Kč. S obrovským štěstím se podařilo zastavit šílenství s dostavbou Temelína, což by nás stálo dalších vyhozených 500 miliard Kč. Lidé, kteří stáli za zrušením Temelína, byli o výše uvedeném vyrozuměni také s velkým předstihem. Pro jednou zvítězil rozum.

Pozitiva nových technologií se projeví bohužel s velkým zpožděním, pozvolna a již v deflačním prostředí (svého oboru).

Negativa se bohužel projeví rychle, brzy a pro někoho budou zničující.

309981

11.5.2014 14:28

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 309981

Bohužel jsi se stal obetí propagandy.
Je tomu už 20 let, co mi jeden z doktoru ved ze Slovenské akademie ved osobne nabízel ohrívač vody s COP>100%.
Jeho patent jsem si prohlédl na vlastní oči, dohledal jsem si ho na Slovenském patentovém úrade.
Verím tomu, že podobní odborníci se z času na čas vyskytují všude. Chudák naletel, nebo si potreboval udelat patent kvuli kariernímu postupu. Ten pan se jmenoval Červenák DrSc, krestní jméno si nepamatuju.

FreeEnergy psychóza je nejspíš produkt neoconu, kterých heslo je "škodit, škodit, a zase škodit". Naopak tím získávají konkurenční výhodu, když oblbují tvorivé lidi.

Rossi zjevne podvádel a nejspíš stále podvádí. Nic jako e-cat v podobe reálného zdroje neexistuje, protože si Rossi protirečí sám sobe.
Tak se furt k tem soudruhum nehlas. Jediný snad užitek z toho je, že probouzí o oblast zájem.

309983

11.5.2014 15:17

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 309981

Vaše víra je nezlomná, pane Guru. Před léty jste se zde vsadil, cituji:

Nejpozději do konce r. 2009 bude veřejně (ve významných médiích)

představena nová FREE ENERGY TECHNOLOGIE, bude provedena akceptovatelná veřejná demonstrace, např. hardware poběží nejméně 3 dny non-stop, bude produkovat energii a to bez detekovatelného přívodu paliva nebo jiné doposud známé energie.
Funkčnost Harware může být v rozporu s dopodud známými fyzikálními/přírodními zákony. Obecně uznávaná vědecká, technická nebo univerzitní laboratoř se vyjádří k technologii v tom smyslu, že se nejedná o podvod ani o chybu v měření.
Nejméně 10 dalších firem, které obdrží plány k technologii provede úspěšnou replikaci tj. potvrdí funkčnost technologie nebo také předvedou demo nebo zahájí prodej funkčního hardware.

Technologie nevyužívá žádné chemické palivo, vítr, sluneční energii, teplo ovzduší, vodní proudy atd.

Pokud budou splněny podmínky viz výše, vyhrávám sázku

a Vy zaplatíte částku 1.000 Kč na účet Charitativní nebo obdobné veřejně prospěšné organizace dle mého výběru.

Pokud nebudou splněny podmínky viz výše, Vy vyhráváte sázku a já zaplatím částku 1.000 Kč Vám nebo Charitativní či obdobné organizaci dle Vašeho výběru.

---------------- konec citace -----------------

Tuto sázku jste prohrál. Dokonce ani v následujících pěti létech se nikomu nepodařilo naplnit Vaši tehdejší prognózu. Co Vás vede k přesvědčení, že se to už brzo podaří? [mrknutí jedním okem]

309984

11.5.2014 15:29

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 309984

jj post http://www.zvedavec.org/nazory_2956.htm#ptr179457

309985

11.5.2014 15:39

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 309984

Pokiaľ by to niekto skutočne myslel s ľudstvom "úprimne", tak takúto technológiu zverejní v plnom rozsahu na čo najviac weboch, bez akejkoľvek patentovej či inej ochrany - bude z toho síce mať houby, ale známy a zverejnený postup či riešenie už nemožno dodatočne patentovať a tým zabrániť jej replikácii inými ľuďmi. A verejne/všobecne známy postup by mohol viesť k tomu, že to pár maníkov skúsi zopakovať.
A ak by to skutočne fungovalo, nastane "lavína" - konštrukcia nevyzerá tak zložitá, aby to nezvládla "kde aká firma" s prístupom k potrebným materiálom a vybaveniu. Potom sa to už nedá žiadnym spôsobom zastaviť...

309986

11.5.2014 18:31

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Guru 178.?.?.?

Reakce na 309984

Zdravím pane Vojto,

po létech, když slovo po slově čtu podmínky sázky,
nezbývá než uznat, že jste vyhrál.
Veřejná demonstrace v r 2009 ve Waterways nebyla dostatečně přesvědčivá a nebyla bez externího přívodu energie.

Tehdejší hardware mělo velmi slabý výkon (v řádu miliWattů) a nebylo prakticky využitelné, nicméně jméno protagonistů ještě uslyšíte.

Rossi měl velké potíže s nestabilitou a postupoval Edisoniansky, tj. 15.000 pokusů a omylů. Nyní má ukončené 6ti měsíční testy prováděné profesory z několika nezávislých institucí + Peer Review. Industrial Heat a Tom Darden to je jeho současný tým.

Částku 1.000 Kč zaplatím na účet Charitativní instituce, pokud zde v diskuzi uvedete jméno instituce, příp. č. účtu.
Pokud chcete peníze pro sebe, sdělím Vám mail adresu, kde můžete zaslat Vaše číslo účtu.

Proč se něco brzy podaří ? Irové mají hotové 18ti měsíční testy a Rossi 6ti měsíční testy. Vychytat mouchy někdy trvá. Pokud znáte techniky z jakéhokoliv vývoje, možná tuto bolestivou stránku inovací znáte.

309992

11.5.2014 22:43

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 309992

Primluvil bych se za vás ostatním, ať nic neplatíte, a ucedenou částku investujete treba do vzdelání, nebo činnosti, které výsledky jde lépe predvídat. I když 1000Kč je v otázce vzdelání jako psovi moucha, stálo by vás opravdu hodne energie, aby jste pochopil, že príčinou tohodle stavu nejsou zkostnatelí vedci, i když mnozí zkostnatelí být mohou, protože si zvykli na dotace, aniž by museli nekdy podávat opravdové výkony. Mnozí se na vedce pouze hrají, to je pravda. Ale to neznamená, že vedec není nikdo, a lhári mají zelenou. Prece jenom nekteré veci v prírode spolu opravdu souvisí, a pokud je nekde nejaká skulinka, tak nepatrí lhárum, ale poctivcum.
Ve volné energii v prezentované podobe skulinka určite není, protože jsou jiné duvody, proč je to bluf. Jsou určité možnosti v energii elektronového obalu, tedy ionizace, nebo v jádru, vetšina z nich podléhá však nutné radiaci, protože energie nikdy nemizne, nebo nevzniká, pouze mení svou kvalitu a nekudy "teče", i když nejde o fluidum, ale spíše zmena usporádání (smerem k ménecennejšímu). Radiace je jen dusledkem, že nepotrebná energie potrebuje odtéct, nejde se jí jen tak zničehonic zbavit, jinak by premena byla blízká 100%, a takový porádek se jen tak sám od sebe nedelá.
Daleko vážnejší je problém, kam s odpadovou energií, po použití té, co jsme vyrobili. Protože jen tak nezmizí, ale ohrívá atmosféru, čeho dusledkem je zvednutí teploty, než se vyzárí do vesmíru. Buďme tedy rádi, že takhle silné zdroje ješte nemáme, a radeji se snažme využívat správne a efektivne ty, co máme. Rezervy jsou opravdu značné, na stejný výsledek by nám stačilo méne, než 1/3, kdyby do toho mluvilo více odborníku namísto diletantu.

310002

11.5.2014 23:46

Mimo téma

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 310002

Mimo téma. Zaplevelujete diskuzi hloupostmi. Pokud budete pokračovat v této větvi, vymažu ji celou.

310003

12.5.2014 11:15

RE: Mimo téma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 310003

Práve táto téma je zaujímavá. Prosím diskutujúcich na túto tému aby dali odkaz na podobné diskusie niekde inde, ak tu to nie je žiadúce o tom písať.

310021

13.5.2014 0:22

RE: Mimo téma

micha 93.?.?.?

Reakce na 310021

Řekl bych, že Vladimír je na toto téma trochu alergický a hlavně je to OT. Až tady bude článek: Mámeprototypjetotuttido23týdnůjetonatrhuvychytávámeposlednímouchy, tak o tom určitě podiskutujeme. Snad do tý doby neuvidím radioktivní hřib anebo nezešedivím. [smích]

310043

12.5.2014 13:07

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 309992

Též zdravím pane Guru. A rovnou se přiznám, že výhra mě nikterak netěší. Pro nás všechny by bylo daleko užitečnější, kdybyste vyhrál Vy.

Prohranou sázku 1000,- Kč poukažte prosím na účet Zvědavce. Za zásluhy o to, že jsme naši sázku vůbec mohli uzavřít.

V otázce Free Energy jsem bohužel i nadále skeptikem. Zatím žádné pokusy neprokázaly ani sebemenší skulinku v E=mc2. Jinde se dosud žádnou energii nepodařilo nalézt. Bohužel.

310028

12.5.2014 16:31

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Guru 178.?.?.?

Reakce na 310028

Gratuluji k prozíravé volbě. Zaplatím vkladem v hotovosti na bankovní účet Zvedavce a pro kontrolu zde předložím ofocený doklad z banky o vkladu.

Nové technologie nejsou podvod. Pouze líní lidé, kteří si nedají práci s ověřením dokumentů z testů, rádi vykřikují urážky.
Nicméně přesnou minutu uvedení na trh neznám. Můžu pouze odhadovat.

310036

12.5.2014 19:55

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 310036

Není možná! Slovutný Guru po patnácti letech tvrzení, že Cat (nebo kýho čerta) bude uveden do několika týdnů, musí uznat, že dojde ke zpoždění? Takže za týden? Nebo za pár týdnů jako obvykle? Nebo zase za deset let? Ale to již určitě budou všechny parametry zlepšeny tisícinásobně. [chechtot] [chechtot] Nechtěl bych být v jeho kůži. Musel bych si připadat jako naprostý pitomec.

> Pouze líní lidé, kteří si nedají práci s ověřením dokumentů z testů

No, myslím, že jsi ověřoval už dost. A výsledek? [chechtot]

310039

12.5.2014 20:24

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 310039

Jindřichu, není to od Vás hezké, ba co dím, ani rozumné se takhle pochechtávat. Guru vsadil na správnou kartu. A zcela jistě v bližší či vzdálenější budoucnosti se jeho předpověď vyplní.
Kupř. pochybovalo se o možnostech létání těžších předmětů než vzduch, padání ryb z nebe byl zázrak. Dnes létají mnohatunové objekty nejen ve vzduchu ale i do vesmíru, ke hvězdám...

310041

13.5.2014 10:44

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 310041

Nejsem fyzik, ale přiznám se, že ae mi prostě nechce věřit, že vývoj v získávání energie skončil tím, že prostě budeme vařit vodu (jádrem nebo jinak), abychom roztočili turbínu, což je princip známý kolik? 150 let? To, co vidím je, že současný model získávání energie je výhodný pro big business, protože vytváří závislost na centralizované výrobě. A ti mají nejvíce fin. zdrojů na výzkum. Prozatím se jim povedlo lidstvo odvést na slepou kolej solárních panelů a větrníků. Netroufám si tvrdit, že E=mc2 je chybná, ale možná nám něco uniká. Možná, že jen tu, jak uvedl kolega 5p, přeměněnou (méněcennou) energii neumíme využitelně zpracovat. Možná, že měl pravdu Nicola Tesla, když tvrdil, že klíčem ke všemu je rezonance, kterou (v rozporu s Einsteinem) považoval za příčinu radioaktivity. Pokud se pamatuji, o tomto se nikde ani náznakem nemluví. Je to nesmysl nebo se jen nechce, aby to přišlo na přetřes? Každopádně si myslím, že je více než načase, aby lidstvo popojelo. Nezapomínejme, že v jakýchsi Protokolech, co jsou prý podvod, ale jede se podle nich je věta (parafrázuji zpaměti): Věda bude to co určíme my.

310058

13.5.2014 11:26

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 310058

máte svatou pravdu ohledně získávání energie. Dnešní věda se snaží o co největší získávání energie ze štěpení jádra, nebo jadernou fúzi.
"Úzké hrdlo" celého dnešního systému výroby elektrické energie je přeměna tepelné energie na mechanickou, tady je účinnost pod 40 % !! Tudy cesta dál zřejmě nevede.
(přeměna mech. energie na eletrickou už je kolem 98-99 %)

Osobně si myslim, že o Teslovi v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Také sdílím názor viz rezonance. Mimochodem jeho smrt je velice podezřelá..
A ohledně Einsteina.. Někde jsem četl, že prý teorie relativity nebyl jeho nápad, ale že pouze publikoval práce několika vědců před ním.

310059

14.5.2014 20:14

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 310059

To je tím, že mechanický pohyb je usporádaný a tepelný není.

Proto ty účinnosti nejde srovnávat. Neumíte usporádat atomy a molekuly v látce, aby pri tepelných kmitech kmitali jedním smerem. To tak príroda delat nechce, protože je to nevýhodné. To by jste také požadoval, aby se pri sypání písku zrnka staveli na sebe po sloupcích, místo aby padaly a sesypávaly se do mezer.
Relativne nízká účinnost tepelných stroju je práve toho dusledkem, jde čiste o matematickou statistiku, a ne schopnost objevit nejaký lepší proces. Statistika neprestane kvuli nejakému procesu být statistikou.

Teslovi se povedlo opravdu hodne, a žádnou mystifikaci nepotrebuje. Nekdy to inspiruje, ale spíše škodí. Mnohé veci nejsou tak , jak se o nem ríká, a plete to lidi.
Rezonanci jsem se venoval výše. Není vubec klíčová, a je v technice všude využívána. Spíše o ní mluví záhadne ti, co ji nerozumí.

310111

14.5.2014 20:06

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 310058

Jenom krátce fakticky.

E = m.c2 je pravdepodobne termodynamicky podmínená.
To znamená, že hmota se premení na energii beze zbytku, ale energie na hmotu se celá premenit nemuže, protože by se nemela kam rozptýlit. Energie dá účinek jen pri jejím možném rozptylu do okolí. Jinak je ta situace nepravdepodobná, pravdepodobnost takového stavu je 0 na témer nekonečný počet míst za desetinnou čárkou.

Rezonance není nic, co by prineslo energii. O ní píšou jen ti, co jí nerozumí, nebo nechtejí, aby tomu rozumeli i ostatní. Rezonance je jen schopnost po nekolik cyklu akumulovat nebo odevzdávat energii. Pokud neco z toho udelám jednorázove, získám tu energii co jsem nastrádal po cyklech.

Je to stejné jako kopa šutru a kolečka.

Celá kopa když se má privézt nebo odvézt, tak to predstavuje hromadu energie najednou. Pokud ale udelám "rezonanci" a budu k ní "kmitat" kolečkama treba 100x, tak jsem ji schopen privézt, nebo odvézt.

Nebo houpačka u kolotoču. Jedním potlačením ji nerozhoupu a težko zastavím. Pokud to ale udelám volne treba 10x, tak nastrádám energii schopnou strihnout treba kus hrubého plechu.
Je treba tedy všechny príspevky a časy spočítat, a zjistm, že nic nenavýšilo, spíš neco ubylo na účet ztrát.

V celé materiální oblasti jsou rezonance opravdu dobre zvládnuté, a nepredstavují neco, z čeho lze težit.

310109

15.5.2014 15:42

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Guru 178.?.?.?

Reakce na 310036

Pro úplnost zde předkládám doklad.
Zaplaceno v hotovosti vkladem na účet Zvědavce.
1500 Kč (včetně úroků).

Sázky se mají dodržovat a Zvědavec podporovat.

Vložený obrázek

310139

15.5.2014 16:05

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Timechild 87.?.?.?

Reakce na 310139

Good job, ako sa hovorí [chechtot]

310140

11.5.2014 18:22

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

Darkmatter 80.?.?.?

Reakce na 309981

A nemyslíte náhodou tohle:

http://www.top-topeni.eu/cs/uvod

nebo US verze:

http://www.hydrodynamics.com/

Pokud vím, jsou na trhu už několik let a žádnou díru do světa zatím neudělali, přestože tvrdí, že účinnost je vyšší než 100%.

309991

11.5.2014 6:13

Historie?? Histerie!

Chernobyl 188.?.?.?

Já si náhodou vzpomínám v tyto dny, jak nás hrdinně osvobodila ruská armáda, protože jsme měli štěstí na rozdíl od poláků, které nechala z politických důvodů pagibnout ve Varšavě , ve které nechala schcípnout prozápadní odboj z rukou německých fašistů!!! Varšava byla srovnána se zemí s prosbou na rtech a krví na hrudích hrdinů... Zatí co ruský medvěd si honil politického pindika opodál... A není to na Ukraině obdobné???

309968

11.5.2014 10:19

RE: Historie?? Histerie!

Izotop 212.?.?.?

Reakce na 309968

Milý pane, to vy ste si skutočného pindíka honili pod ochranou Hitlera.
Rusi sa spokojne mohli zastaviť na svojej hranici a nechať celú Európu na hrdinských spojencoch. Tí by nikdy do Plzne nedorazili a vy by ste si heilovali možno i dnes. A samozrejme aj my!
V roku 1920 prepadli Poliaci v bolševickom chaose sa nachádzajúcu Ruskú ríšu a zajali 200 000 ruských vojakov. Domov sa ich vrátilo menej ako 20 000!
Ostatných Poliaci povraždili a väčšina je pochovaná pár kilometrov od Katyne, pod Kozím vrchom. Rusi a Poliaci nemali v tých rokoch podpísaný mier, teda boli stále vo vojnovom stave!
Keď Rusi v 39roku prepadli Poľsko, tak si vlastne synovia a vnuci popravených našli vrahov svojich otcov a dedov a vybrali im miesto so symbolickým menom Katyň.
Teraz možno chápete to váhanie Rusov pri oslobodzovaní Varšavy.
Nikto nieje povinný zachraňovať svojho vraha!>Já si náhodou vzpomínám v tyto dny, jak nás hrdinně
>osvobodila ruská armáda, protože jsme měli štěstí na
>rozdíl od poláků, které nechala z politických důvodů
>pagibnout ve Varšavě , ve které nechala schcípnout
>prozápadní odboj z rukou německých fašistů!!! Varšava byla
>srovnána se zemí s prosbou na rtech a krví na hrudích
>hrdinů... Zatí co ruský medvěd si honil politického pindika
>opodál... A není to na Ukraině obdobné???

309971

11.5.2014 10:27

RE: Historie?? Histerie!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 63.?.?.?

Reakce na 309968

Trochu si o tom Varsavskem povstani neco poctete, nic neni tak cernobile, jak vypada. Jestlipak vite, ze vudce onoho povstani odsoudil k trestu smrti sveho podrizeneho, ktery se opovazil vyjednavat se sovetskymi generaly, aby Ruda armada prisla povstalcum na pomoc? A je vam take znamo, ze sovetske stycne dustojniky nechal zastrelit bez soudu?

309972

11.5.2014 10:31

RE: Historie?? Histerie!

lcc 62.?.?.?

Reakce na 309968

No treba si položiť otázku, či to nebolo odovodnené.
Poliaci před vojnou otvorene laškovali s Nemeckom a dožadovali sa společného paktu a útoku na Rusko s tým, že Poľsku pripadne časť Ukrajiny tak , aby malo poľsko prístup k čiernemu moru.
Okrem toho Poľsko blokovalo akékoľvek dohody , ktoré vy umožnili vytvorenie protihitlerovského paktu Británia, Francúzko, Poľko ,Rusko. Okrem toho mali Rusi nevyrovnané účty za zavraždenie 40-50000 zajatých ruských vojakov po "záraku na Wisle" , potom čo Pilsudsky dorazil s armádou do Kyjeva v 1920 roku a potom bol odtiaľ hnaný až k Varšave ruskou armádou, kde potom s pomocou francúzov rusov porazili .
Nakoniec vzťak Poliakov k Rusku je vidieť aj teraz, vyslovene nenávistný, cvičili majdancov na svojich vojenských základniach (mimo iné aj Litva) a podporovali prevrat na Ukrajine.
Poliaci paktovali s Hitlerom aj při zaberaní Česka a mali v pláne aj zaberanie Slovenska,čomu však Hitler zabránil.
Poliaci sú jedna všivavá ,zapredajná bagáž ,ktorá by mala ešte dobře dostať po paluli .

309973

11.5.2014 12:13

RE: Historie?? Histerie!

hc 90.?.?.?

Reakce na 309973

>Poliaci paktovali s Hitlerom aj při zaberaní Česka a mali v
>pláne aj zaberanie Slovenska,čomu však Hitler zabránil.

Tak tak. Poláci si chtěli Slovensko rozdělit s Maďarskem.

309979

11.5.2014 21:54

velkopolsky sovinizmus je znamy, Slovaci s nim maju skusenosti

nezalezi 92.?.?.?

Reakce na 309973

Polsko nielenze malo v plane zaberanie Slovenska, ale aj po Mnichove 1938 ho aj zaberalo. Polsko-cs./vtedy II. CSR/ hranica na Slovensku viedla napriklad na hranici chotara obce Zdiar, obce Javorina, Podspady a Lysa Polana boli okupovane Polskom.

Preto aj v septembri 1939 pri napadnuti Polska Nemeckom a Ruskom sa utoku zucastnila slovenska armada, pretoze oslobodzovala tieto uzemia od polskej okupacie plus este oslobodzovala slovenske uzemia, ktore Benes protipravne /bez dohodnuteho plebiscitu/ vymenil za Tesinsko, ktore pripojil k Cesku.
O strelbe polskej armady do slovenskeho obyvatelstva v roku 1918 pri konstituovani slovensko-polskej hranice ani nehovorim /Spisska Stara Ves, Podolinec, Plavec/

V roku 1938 /v obdobi po Mnichove/ Polsko a Madarsko viedlo prostrednictvom madarskeho agenta a vojnoveho zlocinca Esterhazyho rokovania o spolocnej hranici, ktora mala viest na ciare zhruba Poprad- Liptovsky Mikulas-Kralovany.....

Nastastie vznik I. Slovenskej republiky v marci 1939 tomu zabranil.

310001

11.5.2014 10:32

RE: Historie?? Histerie!

timur 85.?.?.?

Reakce na 309968

nepravda - chlape - poliaci, Komorowsky - si nežiadal aby Warsavu oslobodili sovieti, tí stáli na druhej strane Wisly, dokonca k nim preplával chlapík, rus aby skoordinoval boje, vykopli ho, a ich človek ktorý naviazal spoluprácu so sovietmi, tak toho nechal Komorowsky obesiť, a tak sovieti čakali, no a prišli "rusi" + nemci dokopy - vlasovci a dielo bolo dokonané, cynicky vzaté nedovolili oslobodiť Warszavu sovietom, a tak nebolo čo oslobodzovať, scenár mal byť prozápadne jednoduchý, povstanie, vyhnanie nemcov, vyhlásenie republiky takej ako pred vojnou a podmienky mali diktovať "západniari" - istý Winston, nevyšlo, tak čo, a opäť sa mäsiar z Gallipoli prerátal

309974

11.5.2014 18:51

RE: Historie?? Histerie!

Wilonix 109.?.?.?

Reakce na 309974

Ono jim sověti pomoci nemohli, ani kdyby chtěli.
Pokud by se totiž onen "historik", na kterého reagujete skutečně zajímal o historii, a ne to, co mu napíšou na české wiki, pak by se prostě dozvěděl, že Visly bylo dosaženo po zhruba 18-ti měsíčním nepřetržitém pohybu rudé armády směrem na západ.
Jenže operace rudé armády probíhali rychleji, než se předpokládalo a začala prostě váznout ve stejných problémech, jaké postihli tu německou tři roky předtím (tj. nedostatek záloh a celkové logistické selhání).
Nehledě na to, že ze strany Polska ani nebyl zájem o zapojení sovětů do povstání.
Podtrženo, sečteno - proč by měli sovětští velitelé posílat nedostatečné počty špatně vyzbrojených vojáků do zbytečných jatek a riskovat přitom selhání vlastních navazujících operací pro někoho, kdo o pomoc jasně nestojí.
Zde je vidět jasná paralela mezi Varšavským, Slovenským a poté i Pražským povstáním.
Pokud plánuji ozbrojený odpor proti nepříteli, pak se chtě nechtě musím domluvit s jeho nepřítelem o co největší vojenskou podporu.
Udělat to tak amatérsky, jako třeba v Praze a pak volat rádiem o pomoc, to je prostě špatně.

309994

12.5.2014 0:09

RE: Historie?? Histerie!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 309994

Poliaci neurobili ani takú elementárnu vec pre rýchly postup prípadných ruských posíl ako obsadenie a zaistenie mostov cez Vislu...

310005

11.5.2014 10:32

Celkem politicky vadný příměr z období Stalina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 309968

Máme 21. století a v Rusku nejsou u moci komunisté!!!
Spíše se oprávněně obávám fašizujících politických sil v EU
a především v USA,které krizi na Ukrajině rozpoutaly!
Poukazovat na předchozí komunistické zločiny je teď velký trend a móda i na naší politické scéně,aby se zakryli a tolik se nemluvilo o všech zločinech a megazlodějnách posledních
25 let!!! Po roce 1989 byli prokazatelné a stíhatelné komunistické zločiny bagatelizovány - nejsme jako oni - taškář Havel !Pravda a láska zvítězí ....,ta tedy zvítězila a dnes máme po tom politickém moulovi pojmenované letiště!,a po 25 letech jsou komunistické zločiny znovu účelově vytahovány,aby se jimi zakryly zlodějny "demokratůry",jak zpíval Karel Kryl,
kterého náhlý skon byl také dost podivný!
Státní dluh činí 1,8 bilionu korun, z toho lze asi polovinu uznat jako náklady na konverzi ekonomiky z totality a zbytek byl rozkraden a rozkrádá se i nadále,proto tolik antikomunistického vřeštění,aby se odvedla pozornost!

[bliji]

309975

11.5.2014 9:40

Ukrajina bude dále ekonomicky "kvasit"!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

V totálně rozkradeném státě teprve padne kosa na kámen."Pomoc" od MMF Ukrajinu nespasí.Teprve velké sociální otřesy budou provázeny zásadními politickými změnami,které již nepůjdou jenom tak snadno ovlivnit "fašizujícími" a jinými násilnými "kravály" po ulicích!Ukrajina není nějaký nevýznamný africký stát, kde je možné nechat pouliční násilí "vyhnít",ať se tam "černí" vyvraždí a my budeme jenom z povzdálí přihlížet,i když jsme krizi zavinili a rozpoutali!Ukrajina má třeba 12 JE hodně blízko EU a vzpomínka na Černobyl je velice živá.
Silové řešení může být nakonec mezinárodní,kdy bude Rusko naléhavě mezinárodním společenstvím požádáno o zásah,pokud se situace totálně vyhne kontrole a každý bude "válčit" s každým a prosazovat svoje zájmy!!!Bohužel taková situace je už částečně v některých oblastech realitou a je velmi nebezpečná!
Pravdu má ten,kdo má více "kalachů" a munice!Vypustit z lahve džina všeobecného násilí je snadné,ale potom ho zastavit je velmi složité a drahé! Ani podněcovatelé násilí ze strany EU a USA nemají tušení s čím si zahrávají! Možnost vývoje podle scénáře,který zde popisuji, je velmi reálná.
Doufám,že se najde v mezinárodním společenství tolik moudrosti
a zdravého sebezáchovného rozumu a dojde k zastavení eskalace násilí.Pokud se tak nestane,proděláme všichni a také především ty síly z EU a USA,které si myslí,že když "rozvrtají" Ukrajinu,budou mít nějaký profit!Možná nějaký krátkodobý,ale může to být také onen příslovečný poslední hřebík do jejich rakve! [oči v sloup]

309970

11.5.2014 10:36

autor

Mirra 109.?.?.?

to na ruské straně vidí moc růžově. Pokud sáhnou američtí loutkáři k zoufalé variantě když ukrajinské vojsko bude dezertovat a zároveň dostávat naloženo, tak RF bude nucena zasáhnout. Ještě mohou přijít velmi horké chvilky. Vše bude prakticky záležet na schopnostech domobrany a její podpoře ruskými speciály. A nemusí jít jen o útoky na města, ale na pro Rusko klíčové podniky - taktika spálené země by je nakonec do konfliktu zatáhla.

309976

11.5.2014 12:59

RE: autor

lubosmat 89.?.?.?

Reakce na 309976

Nebude nakoniec hlavný problém v tom, že na UA neexistuje jednotiaca sila, ktorá by bola schopná prevziať aspoň na určitú dobu riadenie ako tak súdržnej, vynárajúcej sa federálnej UA. Akékoľvek zvrhnutie pučistickej, aj keď nepopulárnej a v mnohých ohľadoch do fašistických metód skĺzavajúcej súčasnej vlády, by zrejme nebolo zárukou pokoja. Nikto nechce "Čierneho Petra". Demokratom spoza mláky chaos na UA vyhovuje, a Rusko sa nechce stať odkrytým okupantom. Vláda v Kyjeve uťahuje slučku a možno dúfa, že ak náhle povolí, zmanipulované voľby sa jej prepečú, a následne budú s podporou MMF riadených ekonomík vysvätení ako matka Tereza z Kalkaty.

309980

11.5.2014 16:43

Armáda Blackwater židovského FED a MMFuž bojuje na Ukrajině

r.m. 80.?.?.?

Na Ukrajině bojují stovky amerických žoldnéřů, píše německý list
Na Ukrajině působí na straně prozatímní vlády kolem 400 amerických žoldnéřů. Napsal to v neděli na svém webu německý nedělník Bild am Sonntag s odvoláním na zpravodajské zdroje z úřadu německé kancléřky.
Agentura DPA ke zprávě nedělníku Bild am Sonntag poznamenala, že BND získala informace o nasazení žoldnéřů firmy Academi od amerických tajných služeb.
http://www.novinky.cz/zahranicni/335877-na-ukrajine-bojuji-stovky-americkych-zoldneru-pise-nemecky-list.html

309989

11.5.2014 18:21

RE: Armáda Blackwater židovského FED a MMFuž bojuje na Ukrajině

Saša 24.?.?.?

Reakce na 309989

USA otevřely válku s Ukrajinou a potažmo s Ruskem. Mimo stovek veteránů z Afghánistánu Kijevskou chuntu řídí další stovky FBI a CIA.
Přes to na východní a jižní Ukrajině stojí lidé ve frontách hlasovat za nezávislost.
Washington chce za každou cenu válku s Ruskem. Snad i Šláfenberg se probudil a provokuje, že Ruská Federace na válku nemá. [chechtot]

309990

11.5.2014 18:44

RE: Armáda Blackwater židovského FED a MMFuž bojuje na Ukrajině

Saša 24.?.?.?

Reakce na 309989

Niegel Farage: EU má ruce od krve vyvoláním krize na ukrajině
US a EU slíbila celou sérii falešných nadějí, až západní Ukrajinci svrhli zvolenou vládu.
Východní Ukrajina chce svobodu.

309993

11.5.2014 18:53

Demokracie podle elit

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Organizace jako MMF,WB,OSN,EU,NATO, nejrůznější nadace a podobné slouží především elitářům k prosazení jejich vlastních, velmi zištných a líbivými slovy demokracie, svoboda, lidská práva, humanitární pomoc maskovaných cílů.V podstatě jde o zotročení států a jejich občanů pomocí zadlužení, právních předpisů, vojenskou silou a pomoci postiženým, která by nebyla vůbec třeba, kdyby elitáři nebyli nenasytní mocí a penězi.

309995

12.5.2014 6:16

Zlato odvezli,bezcenne dolary privezli,dluzni upis je buh zidovstva.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Zlato jsme urychlene z Ukrajiny odvezli,zpatky dame Ukrajine,bezcenne dolary,jez,zadluzi tento narod na nekolik pokoleni,urokama nikdy nedoasahnou plneho splaceni, timto je zaradime do "rodiny" vsech statu,kterym uz nic nepatri a co jsou na dlouhou dobu zbankrotovately a tim,pod nasi kontrolou.O,co v podstate jde,pamatuje jen par prezivsich hladomor na Ukrajine,k osmi milionu obeti, pribudou dalsi, svetu naznacime,ze,prelidneni planety je jejich zajem a musi proto prinest sve obeti,svetova politika bude" rvackou hladovych psu o jednu ohryzanou kost". Zatimco Ukrajinci neco ze sve historie zapomeli,tak,jini nezapominaji,"Marenky a Dickove ,uz si rozdeluji,komu co bude patrit,tak,jak se rozdeli o to,co bylo kdysi Jugoslavskeho lidu,Kosovo je klasickou ukazkou,ze valka je jedna velika loupez.Monument ve state Georgia to jasne rika,kde je budoucnost lidstva.
American Stonehenge: Monumental Instructions for the Post ...

archive.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones

The Georgia Guidestones may be the most enigmatic monument in the US: huge slabs of granite, inscribed with directions for rebuilding civilization after the apocalypse.

310012

14.5.2014 8:38

O co vlastne jde?

Fred Brabec 46.?.?.?

Vzdyt je vse jasne, jde o znoceni Slovanu agresivnimi anglosasy a jejich loutkari. Rusko a Bila Rus jsou posledni basty Slovanu, ktere je treba znicit. Nu ve vychodni Evrope se niceni Slovanu dari. Jsou sjednoceni ze strachu ucelne naockovanym pred Slovanskymi Rusy pod slibem svobody anglosaskeho typu, coz je jen iluze pro moznost vyrabovani a zotroceni Slovanu. A to co se deje na Ukrjine, to je strtegie typu, dva se perou a treti se smeje. A to tedy snazi anglosasove a jejich loutkari provokovat na Ukrajine, aby se priblizili k Rusku a tedy baste Slovanskych narodu. Loutkari anglosasu maji zajem znicit Slovany, nebot je to msta za jejich vyhnani z Ruska a Ukrajiny jak o tom pise Alexander Solzenicin ku prikladu v knihach "Dveste let pospolu", ktere dnes nejsou prakticky mozne dostat na trhu, nebot lidstvo nesmi vedet pravdu, kdo stavel gulagy, kdo je vedl, kdo vynalezl efektivni zabijeni plynem v autobusech, kdo vedl NKVD, kdo spusobil hladomor na Ukrajine?

310080

Příspěvků: 43

11.05. 03:35 Satanist  Uz sem tu ten scenar
11.05. 05:46 slak  Mňoukal je prý pružinský z haliče?
11.05. 05:47 fohat  Ben Fulford
11.05. 13:29 Guru  OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 14:28 ppppp  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 15:17 VojtaIL  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 15:29  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 15:39  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 18:31 Guru  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 22:43 ppppp  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 23:46 Vladimír Stwora  Mimo téma
12.05. 11:15  RE: Mimo téma
13.05. 00:22 micha  RE: Mimo téma
12.05. 13:07 VojtaIL  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
12.05. 16:31 Guru  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
12.05. 19:55 hestroy  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
12.05. 20:24  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
13.05. 10:44  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
13.05. 11:26 Zvirak  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
14.05. 20:14 ppppp  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
14.05. 20:06 ppppp  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
15.05. 15:42 Guru  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
15.05. 16:05 Timechild  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 18:22 Darkmatter  RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)
11.05. 06:13 Chernobyl  Historie?? Histerie!
11.05. 10:19 Izotop  RE: Historie?? Histerie!
11.05. 10:27  RE: Historie?? Histerie!
11.05. 10:31 lcc  RE: Historie?? Histerie!
11.05. 12:13 hc  RE: Historie?? Histerie!
11.05. 21:54 nezalezi  velkopolsky sovinizmus je znamy, Slovaci s nim maju skusenosti
11.05. 10:32 timur  RE: Historie?? Histerie!
11.05. 18:51 Wilonix  RE: Historie?? Histerie!
12.05. 00:09  RE: Historie?? Histerie!
11.05. 10:32  Celkem politicky vadný příměr z období Stalina
11.05. 09:40  Ukrajina bude dále ekonomicky "kvasit"!
11.05. 10:36 Mirra  autor
11.05. 12:59 lubosmat  RE: autor
11.05. 16:43 r.m.  Armáda Blackwater židovského FED a MMFuž bojuje na Ukrajině
11.05. 18:21 Saša  RE: Armáda Blackwater židovského FED a MMFuž bojuje na Ukrajině
11.05. 18:44 Saša  RE: Armáda Blackwater židovského FED a MMFuž bojuje na Ukrajině
11.05. 18:53  Demokracie podle elit
12.05. 06:16 Robert Nohejl  Zlato odvezli,bezcenne dolary privezli,dluzni upis je buh zidovstva.
14.05. 08:38 Fred Brabec  O co vlastne jde?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 16

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
29,35 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,67 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 790,95 Kč
1 unce stříbra
546,63 Kč
Bitcoin
695 784,10 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 451