Diskuze k článku

Role Západu v ruských reformách

Příspěvků 22

30.4.2014 3:41

Výstižný opis "Rape of Russia". Nám také fest zasolili a krást chtějí i na Ukrajině

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

pochopitelně opět hlavně pravověrní (piclého starostu Charkova hned lifrovali do Izraele, kam při chabém Janukovyčově protiútoku utekli i někteří sponzoři Majdanu).
Proto se rádo zdůrazňuje, že na Ukrajině vlastně nic zajímavého a cenného není (snad kromě pro Rusy pracujícího zbrojního průmyslu, jak škodolibě poznamenává Dolejší).
V článku také nebyly dostatečně vypíchnuté "zásluhy" Schwarze-Sorose, které zmínila jiná popisovatelka drancování nešťastného Ruska.

309193

30.4.2014 8:19

Stejně bych chtěl vědět,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

kolik zničených osudů stovek tisíc ale spíše milionů lidí má na svědomí tzv. "sametová revoluce " v československu za svých necelých pětadvaceti let své existence. Podíváme li se na současný dvoubilionový státní dluh, kdo si mohl před takovými třiceti lety ještě en pomyslet, jak se to tu zdevastuje, snad Hrabal, který píše v jednom ze svých románů, že: Nemožné se stalo skutečností. A politické Stvůry, odpovědné za tuto fantasmagorii, zlodějnu a genocidu pomalu beztrestně dožívají v blahobytu a pokojně vymírají, a vládu přebírají jejich ještě podstatně bezohlednější a zločinější potomci....

309199

1.5.2014 12:24

Ještě trapnější bylo,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 309199

jak dr. Macek - Facka, známý z kauzy rozkradený Knižní velkoobchod přivázal a vodil na nitkách svoji loutku - soudruha Paroubka z RaJ. Takový to byl perspektivní pilný mladý mladík, ten pan Paroubek......

309257

1.5.2014 14:48

Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 309199

„Nesnesu pohled na strádající zvíře, což mi značně komplikuje život. Ale tím méně snáším pohled na zbídačeného a pokořeného člověka. Na tu širokou vrstvu lidí vydaných dnes na milost a nemilost rabiátům, kteří za pomoci svého současného postavení anebo díky svým zločinně nabytým milionům v minulosti i současnosti se zmocňují národního hospodářství a za diškrece (formou platů nebo úplatků ze západních zemí) rozprodávají hluboce pod cenou, zejména díky důmyslné devalvaci koruny naše podniky na Západ, jehož se stáváme ubohou kolonií,“ přiznává dále Frýbová v závěru své knihy, kterou vydalo v roce 1992 nakladatelství Šulc a spol.

Více o knize a paní Authorce s velkým "A":

www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzen...

Žádný Čech nemůže povědít, že NEVĚDĚL, NETUŠIL - ihned po Plyši vycházela díla, která NAPROSTO GENIÁLNĚ popisovala, co Havlostan a zinkající Pepíky i Mařen/ky během velice krátkého času čeká.

Bedlivě jsem naprosto každý můj počin v chřadnoucím srdci Evropy pokaždé konfrontoval nejen s tímto skvělým dílem paní Authorky. A díky tomu jsem si každý den v Gott/lině i užil a málokdy se zklamal nebo neměl můj osud pod kontrolou.

Vřele doporučuji sehnat dílo za pár korun v antikvoši, bedlivě přečíst. A pak ať si každý nespokojený Čech položí otázku, CO v té době četl či hltal za převratový knižní brak, kde zinkal, pravicoval či ládoval kupónové knížky do Harward Capital & Investments [pláč]

Šanci měl díky paní Athorce každý - alespoň se CO NEJMÉNĚ spálit. A i dnešek si užívat v materiální pohodě a nezávislosti na montovně či zinkajícím exekutoru za dveřmi.

309260

1.5.2014 19:47

RE: Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 309260

Pro editora - zkopíroval jsem tento odaz, přidal funci URL a
ono to nějak samo přidalo http zvedavec.
Je tam nějaký renons..

www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzenost-mohla-byt-dobrym-startem-Vse-se-ale-zvrtlo-naznacila-spisovatelka-A-pojmenovala-zlo-297791

www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzen...

výsledek..
http://www.zvedavec.org/www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzenost-mohla-byt-dobrym-startem-Vse-se-ale-zvrtlo-naznacila-spisovatelka-A-pojmenovala-zlo-297791

(Omylem jste asi vložil směrník do okna hledej na Zvědavci. Na směrník stačí kliknout, můžete však kopii vložit do vyhledavače. Chcete „příspevek“ vymazat? - moderátor)

309275

1.5.2014 22:05

RE: Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 309275

Stane se mi to pokazde, kdyz ukladam link v prispevku v Androidi Opere (tj. z tabletu). Patrne se prikaz "open in new window" prepise jako http://www.zvedavec.org(+link). MoU

309278

2.5.2014 7:32

RE: Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 309278

Otevřel jsem si nyní kód (když jsem se dostal k notebooku s Windows) :

<a href="www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzenost-mohla-byt-dobrym-startem-Vse-se-ale-zvrtlo-naznacila-spisovatelka-A-pojmenovala-zlo-297791" rel="nofollow" onclick="window.open('www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzenost-mohla-byt-dobrym-startem-Vse-se-ale-zvrtlo-naznacila-spisovatelka-A-pojmenovala-zlo-297791'[mrknutí jedním okem];return false;">www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzen...</a>

Jeví se, že ve Zvědavci "Nové okno" NEUMÍ zpracovat adresu, která nezačíná http//: .

A namísto toho vrátí http://zvedavec.org/www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Mala-zadluzenost-mohla-byt-dobrym-startem-Vse-se-ale-zvrtlo-naznacila-spisovatelka-A-pojmenovala-zlo-297791

MoU

309288

30.4.2014 9:20

To nie!

Em 213.?.?.?

Žiadny „Rozprodej století“ ale lúpež a rozkradnutie histórie! A nie len Ruska...

309203

30.4.2014 12:38

Clovek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

role zapadu, radeji mi reknete jakou roli maji ti roboti na nas celosvetove pusobici, vazne: CO TO JE????

http://www.youtube.com/watch?v=2tzkNRLqdCo
http://www.whale.to/b/polygon_iris.html
http://www.youtube.com/watch?v=py7QpTovawM

309212

30.4.2014 13:48

privare = oloupeni

John 217.?.?.?

jiz samo slovo "privatizace" je odvozeno od latinskeho "privare", coz znamena "oloupit", vysvetluje o co zde vlastne jde.
Z vlastnich dani postavene silnice, zeleznice, nemocnice, skoly atd. musime na prikaz EU v ramci globalizace nechat privatizovat. Vsechny tyto vsem patrici infrastruktury a instituce, musi najednou vydelavat penize. Otazka je jenom, pro koho? Jaky je to paradoks, kdyz nevydelecne instituce ci organizace (nemocnice, skoly, zdravotni pojistovny atd.) musi najednou vydelavat penize, jinak budou muset byt zruseny. Jak muze na jedne strane vydelavat napr. nemocnice a soucasne na druhe strane nemocnicni pojistovna? Jedine tak, ze to cele budeme nadale subvencovat z nasich dani, pro blaho jinych.

309216

30.4.2014 15:19

RE: privare = oloupeni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 309216

"Z vlastnich dani silnice, zeleznice, nemocnice, skoly atd. musime na prikaz EU v ramci globalizace nechat privatizovat."

Nikoliv musíme, nýbrž museli jsme (r.199O - 1996 - Ministerstvo pro správu národního majetku a privatizaci). S EU tato velká privatizační rozkrádačka neměla nic společného - za aktivní přímé účasti amerických poradců byla naší tehdejší vládní garniturou veškerá aktiva našich dluhodobě prosperujících podniků předána na západ (nikoli do Evropy).

" Jak muze na jedne strane vydelavat napr. nemocnice a soucasne na druhe strane nemocnicni pojistovna? Jedine tak, ze to cele budeme nadale subvencovat z nasich dani, pro blaho jinych."

Zapomněl jste na jejich symbiózu s farmaceutickým průmyslem (západním) a s pohřebními ústavy (tuzemskými).

309222

30.4.2014 14:58

Je to pravda? Je to fake?

Mentol 95.?.?.?

Zaujímalo by ma, či má niekto informáciu o tom, či je nasledujúci článok pravdivý.

http://goo.gl/laaeCI

Ak áno, tak už asi ideme z kopca a mali by sme si začať držať klobúky.
Stručne obsah článku: Rusko testovalo americkú protiraketovú obranu pomerne natvrdo.

309219

30.4.2014 20:01

RE: Je to pravda? Je to fake?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 309219

Říká se, že US štít stoji za pendrek. Naproti tomu sověti měli funkční protiraketový systém od 60 let. Takže bych se nedivil, kdyby tato zpráva byla pravda.
Proč toho Rusové vic nevyužívají? Být to naopak ani bych nechtěl vidět jak by byly USAci namachrovaný. Proč už dřív neměli vlastní bankovní systém, proč už dávno nemají rouru do Číny hotovou. Kvůli tomu tady budeme čist mizerný zprávy nejmíň další 4 roky. A nejen číst ale budem v tom i žit, většina.

309231

1.5.2014 15:35

RE: Je to pravda? Je to fake?

Spřízněná duše 178.?.?.?

Reakce na 309231

Tomu se rovněž podivuji od samého momentu, kdy začalo být zjevné jak Západ podvedl Gorbačova, troubu, který si ani nenechal nic právně zajistit. Nakonec ony jakékoliv mezinárodní smlouvy se v určité chvíli stanou cáry papíru tak jako tak.
Krucifix, to jim (Rusku) muselo být dávno zřejmé kam směřuje politika Am. Minimálně po totálním zničení Jugoslávie a zejména po bombardování Srbska. [naštvaný]

309262

30.4.2014 20:31

RE: Je to pravda? Je to fake?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 309219

Skôr fake - rozhodne sa to nedá posúdiť bez nákresu, ako sa strela a jej hlavice skutočne pohybovali.
> ПВО США не смогли взять РС-24 на цель даже когда ракета была на расстоянии от страны менее 2000 км.
Problém - majú USA v oblasti Aljašky vôbec nejaký radarový systém, schopný sledovať relatívne nízko letiacu RS-24? Totiž - rakety Topol majú mimoriadne výkonný pohon, čo im umožňuje lietať po "nízkych" dráhach (je to paradox - "vysoká" balistická dráha je menej náročná ako "nízka"[mrknutí jedním okem]. Na nízkej dráhe totiž raketa môže byť dlho "pod rádiovým horizontom" - a radar ju neuvidí.
> Когда ракета приблизилась на расстояние около 500 км она поменяла курс и ушла на юг.
Problém - 500km od americkej pevniny (Aljašky) znamená 400km od východnej hranice ruskej pevninym niekde nad Kamčatkou. Opäť bez nákresu, kde boli ciele, ako vysoko bola raketa, kam smerovala a koľko po manévri preletela "smerom na juh" sa z toho nedá nič vyvodiť. Predstava, že to raketa vo výške nejakých 100km zalomila do pravého uhla je nezmyselná - na to by potreboval motor minimálne veľkosti motoru druhého stupňa (aspoň nejakých 5 ton minimálne).

Ale na druhej strane - mohlo ísť o test hypersonickej, aerodynamicky manévrujúcej bojovej časti (niečo ako "miniatúrny raketoplán" - vztlakové teleso), potom by tem manéver prebehol až v atmosfére, vo výške medzi 30-60km a zmena smeru a diaľky by mohla byť aj skutočne veľmi veľká - "zalomenie" do pravého uhla bez problémov a diaľka 100-150km tiež. Ale to je len moja domnienka...

309232

1.5.2014 21:58

RE: Je to pravda? Je to fake?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 309232

článek ale připomíná i jinou akci, která byla publikována více zdroji myslím i v komentáři z RT.
>>Напомним, что это не первый раз когда США не в силах обеспечить свою безопасность, в частности недавний случай в Чёрном море, когда российский бомбардировщик Су-24 с поддержкой системы радио-электронной борьбы противостоял американскому ракетному эсминцу "Дональд Кук". Су-24 при помощи системы РЭБ создал неотразимые помехи радарам и системе наведения эсминца после чего на протяжении более часа имитировал боевую атаку, приближаясь к эсминцу на 100 метров.<<

Rusko nespí, a NATO je nejspíše upřimně rádo, že Ukrajina není jeho členem, a tak mohou beztrestně dělat ramena. Turčinov pokud to přežene, nedostane ani šanci sežrat kravatu. [mrknutí jedním okem]

309276

30.4.2014 16:59

Clovek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Jsou snad protivaha zmutovanosti lidstva "Horovym okem" nebo "Sobekovou krokodyli hlavou" a nebo jsou to jeji pomahaci???

http://www.youtube.com/watch?v=RshV61OxfdY
http://www.youtube.com/watch?v=SFZX2qyp_d4
http://www.youtube.com/watch?v=fl-j_a5y5Go

309225

1.5.2014 0:55

Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku

lubosmat 188.?.?.?

Aká vlastne bola úloha západu v ruských ekonomických reformách.
My mládež socializmu, vychovávaná v ilúziách „humanizmu a pokroku“, sme nechápali na čo sa pozeráme, alebo čo vlastne vidíme, keď sme u našich blízkych susedov na západ od železnej opony, pozorovali ten skvelý život, a u nás v protiklade s tým uriadený a upracovaný rozvinutý „socializmus“. Bolo to ako so sklenou tabuľou cez ktorú nevidíte, lebo sa leskne, keď na ňu dopadá v určitom uhle voči vám denné svetlo. Dnes sa sklenená tabuľa posúva pomaly cez naše územie Ďalej na východ. Nestranný pozorovateľ bude vnímať len domnelý lesk a žiaru odrazeného svetla, ale neuvidí nič, čo za tým všetkým môže stáť. Úzka skupina 17-tich západných ekonomík v povojnovej Európe dostáva silné ekonomické impulzy cez „Marshallov plán“. U nás sa zatiaľ budoval „socializmus“ za vlastné. Rozdiely na seba nenechali dlho čakať – pravda je na strane okázalejšieho pokroku, kto a ako za ten pokrok v skutočnosti zaplatí je vedľajšie. Úloha „západu“ predovšetkým tkvela v podlomení viery socialistického bloku vo svoje sily. Dnes už nikto nepreverí, kam by sme sa vlastne dostali za 25 rokov bez „PERESTROJKY“, následnej vlny privatizácie a honby za efektivitou? Kratšia cesta k pokroku sa nám začína podozrivo kľukatiť a predlžovať.

309239

1.5.2014 6:46

RE: Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku

Malý a zvedavý 46.?.?.?

Reakce na 309239

Dva fakty:
1. na území USA sa zhruba od polovice 19. storočia nebojovalo, nemuselo sa po dvoch zničujúcich svetových vojnách nič rekonštruovať, naopak, USA sa na nich nabalili a bez prekážok mohli napredovať v technológiách, zatiaľ čo technologický rozvoj a potenciálnu konkurenciu v iných častí sveta sabotovali ako mohli.
2. bohatstvo Západu pochádza z veľkej časti z vyrabovanch kolónií v Južnej Amerike, v Afrike, v Ázii. Preto sa západniari s životnou stratégiou alebo skôr s mentalitou kobyliek (vyžrať zdroje a presunúť sa ďalej) tak úporne snažia o dobytie Ruska.

309246

1.5.2014 22:17

RE: Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku

Timechild 87.?.?.?

Reakce na 309239

Nedávno som na nejakých dokukanáloch zachytil seriál o vyľudnených mestách. Bol tam aj Detroit, ktorý už v 80.rokoch kolaboval, ale to naši havloidi zabudli pripomenúť, že v JupoSsersej boli úroky v bankách vyše 20% a ekonomika šla do riti, potom prišiel veľký herec a sioligarchia u nás obrátila kormidlo, aby ich vytiahli zo sračiek. Na úkor otrokov z východu dnes amerikáni prežívajú, bohatstvo im už však došlo, pretože s jedlom rastie chuť a tak si zuby po uteráčnikoch brúsia už aj na medveďa. Detroit je už dnes mŕtve mesto a detroizáciu Lóvenska dopustili aj cigán s fickom, takže vieme, čo nás čaká...

309280

1.5.2014 6:45

Cesko ma svoju knihu o privatizacii

Moribundus 66.?.?.?

Kniha nesie titulok: The Politics of Greed: How Privatization Structured Politics in Central and Eastern Europe (World Social Change)

309245

3.5.2014 19:51

NATO a jak nato

MEAL 78.?.?.?

Proč Tibet. Je to jako před rokem 1989.Ve světě je moc volného kapitálu což jsou mrtvé peníze. Ty chtějí majitelé investovat ale neni kam,vše už má majitele,vše je prodáno. Jen že existuje majetek který neni ničí,to je majetek státní.Proto majitelé kapitálu dávají nemalé peníze na rozvrácení státu ve kterém je obrovském nožství majetku který po pádu vlády bude na prodej.Tohle tažení kapitálu je tlačeno pod heslem SVOBODA. Nikdo neřekne občanům státu na který je činěn nátlak pod heslem SVOBODA že to slovo platí pouze pro kapitál a lidi kteří ho mají.A občan který se nechá zblbnout jedním slovem si může potom mláti hlavou o zeď,jako v česku za to že mlátili klíčema nad hlavou a řvali SVOBODU.Hlavně tehdejší študáci a umělci, u nich je to poznat.Kdo z nich po čase prohlédl,tak si neškrt. Tak že dnes je státní majetek v Rusku, Číně v Severním Vietnamu na Kubě,atd. Koho asi podporují naše zastupitelstva,a jaká vlajka bude další,když padne Čína. Každá válka je vlastně čistění cesty i přez mrtvé pro volnou cestu kapitálu .Čeští vojáci vlastně nasazují život ne pro dobro lidí zěmě kde se bojuje ale pro volný vstup kapitálu ,který nakonec zotročí lidi země stejně jako jejich původní vládce.Akorát že zisk půjde jinam. MEAL

Autor zapomněl na ukrajinu text 2010

309382

Příspěvků: 22

30.04. 03:41  Výstižný opis "Rape of Russia". Nám také fest zasolili a krást chtějí i na Ukrajině
30.04. 08:19  Stejně bych chtěl vědět,
01.05. 12:24  Ještě trapnější bylo,
01.05. 14:48 MoUdrostrak  Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka
01.05. 19:47  RE: Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka
01.05. 22:05  RE: Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka
02.05. 07:32  RE: Nesnáším pohled na pokořeného člověka, přiznala (PO PLYŠI) autorka
30.04. 09:20 Em  To nie!
30.04. 12:38  Clovek
30.04. 13:48 John  privare = oloupeni
30.04. 15:19  RE: privare = oloupeni
30.04. 14:58 Mentol  Je to pravda? Je to fake?
30.04. 20:01  RE: Je to pravda? Je to fake?
01.05. 15:35 Spřízněná duše  RE: Je to pravda? Je to fake?
30.04. 20:31  RE: Je to pravda? Je to fake?
01.05. 21:58  RE: Je to pravda? Je to fake?
30.04. 16:59  Clovek
01.05. 00:55 lubosmat  Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku
01.05. 06:46 Malý a zvedavý  RE: Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku
01.05. 22:17 Timechild  RE: Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku
01.05. 06:45 Moribundus  Cesko ma svoju knihu o privatizacii
03.05. 19:51 MEAL  NATO a jak nato

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
807 548,38 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 598