Diskuze k článku

USA a Japonsko si hrají v Asii s ohněm

Příspěvků 17

29.4.2014 3:44

Japonske naroky vuci Cine jsou absolutne smesne.

n.z. 99.?.?.?

Dle podobne logiky by si mohlo prave tak narokovat Mandzusko a Sanghai. Je zcela evidentni, ze osa zla je v pochodu a neda pokoj pokud se jim nepodari rozpoutat valecny pozar. Japonci jsou zzensteli, posrani spratkove. Nic z toho co kdysi byli, je to spolecnost bez identity, podobne jako Nemecko. V tom co se zda nevyhnutelne je dobre si drzet jako 'divokou kartu' Severni Koreu, prijde Cine velmi vhod.

Mimojine, nevim zda jste si vsimli, Usaci se stehuji zpet na Filipiny.

309138

29.4.2014 6:14

Napsal jsem tu pod clankem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

"Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši"
a ted to jen zopakuji a tim to podtrhavam:

Z nadpisu clanku vyjimam: Jak ukrajinska krize nakonec skoli USA

Nechci se hrabat v souvislostech tzv. "anglo-sionske rise", protoze pri snaze udelat si konkretnejsi nahledy na zaklade obsahu clanku, tam spatruji i domnenky.

Co se tyka meho zuzeni jenom na USA, mam obavy, ze to tu zemi neskoli. Vezmeme v uvahu tradici: vzdy valcila daleko od sveho uzemi. A strasne je, jak ma ta zeme kdejakou prkotinu obslapnutou. Zakernymi formami a az do nejmensich detailu. Vnitrne i mezinarodne. Pri pohledu na ruzne detaily dostavam nekdy az zavrat. A kde to nema jeste jaksi pod kontrolou, usilovne na tom pracuje.

K Ukrajine: USA ridi NATO a pres to i do urcite miry EU. Vynucuje si to zdatnosti - valecnou pripravenosti. V NATO jsou skoro vsechny evropske staty. Veskere postoje techto jednotlivych statu k situaci na Ukrajine doslova poklonkuji USA. Pritom neverim, ze by politici tech zemi nevedeli, kdo o rozkoly usiloval a usiluje. Je kazdemu jasne, ze vse je v jadru namireno proti Rusku. Proc? Pro mohutny ekonomicky potencial, ktery jeste Amerika nema pod kontrolou.

Posledni dny jde z ruznych vyroku a pocinu hruza. Predstavitel Ukrajiny prohlasi, ze Rusko usiluje o 3. svetovou valku (asi to mel prikazano rict), aby USA pod velenim nositele Nobelovy ceny za mir mohly premistit vojska do Evropy. Dalsi detail jakoby nesouvisejici, ale duvod je zrejmy: Dostat Janusovice pred mezinarodni tribunal v Hague a mit jej tam jako opodstatneni svych pocinu. Predtim USA odvezly do "ochrany" ukrajinske zlate zasoby. Atd. Jasna vseobecna priprava na zapoceti bombardovani daleko od Ameriky. Vybranou zem rozbit (jako treba Jugoslavii ci Libyi) a nasledne zbytek pres ruzne byznysy vybrakovat. Jako vzdy dosud. Vzdy z toho ziskat - to je nepsany zakon.

Ptam se sam sebe, jak by slo tomu predejit anebo alespon dat USA na vedomi, ze takto si pocinat nemohou. Odpoved nenalezam.
[pláč]

309140

29.4.2014 16:38

RE: Napsal jsem tu pod clankem

Botičky od Diora 94.?.?.?

Reakce na 309140

Ano, je to děsivé a vzorec je samozřejmě nezaměnitelný. Začíná to svatouškovským káráním, ekonomickými sankcemi a žhavou rétorikou, a rychle to eskaluje do tajného bombardování, útoků bezpilotními letouny, masivního ničení civilní infrastruktury, milionů utíkajících uprchlíků, zdecimovaní měst, eskader smrti, masového lidského masakru, rozsáhlých škod na prostředí, a neochvějně to sklouzává do anarchie zkrachovalého státu; a toto vše je doprovázeno opakováním vyčpělé státní propagandy chrlené z každé korporátní hlásné trouby západních médií.

Nevyvíjeli se takto věci v Afghánistánu, Jugošce, Iráku, Libyi a Sýrii atd?

309168

29.4.2014 16:47

RE: Napsal jsem tu pod clankem

co na tom záleží 24.?.?.?

Reakce na 309140

>Ptam se sam sebe, jak by slo tomu predejit anebo alespon dat USA
>na vedomi, ze takto si pocinat nemohou. Odpoved nenalezam.

> [pláč]

Naprosto stejný, neb hodně podobný názor sdílím. Podívejte, když celý zbytek světa nechal Ameriku v jejím očividně vojenském a agresivním počínání rozvíjet a ještě ke všemu se jim podařilo bez jediného výstřelu položit SSSR, není se co divit. Já nechci nijak sténat nad SSSR, ale byla to jistá protiváha US rozpínavosti. Dnes tato protiváha chybí a US si počíná jako vítěz. Divím se Rusku, že dávno nevytvořilo nějaký pakt jako protiváhu se vším všudy. To znamené i se základnami obklopujícími Am. Přece se ta Am. rozpínavost přestala líbit mnoha zemím. Pokud chce Rusko(popřípadě jeho spojenci) udržet svoji suverenitu, není to možné bez odstrašující síly. Myslím, že si to Rusové uvědomili příliš pozdě - nemají spojence jako US NATO.

[pláč]

309169

29.4.2014 20:23

RE: Napsal jsem tu pod clankem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 309169

Nebudte pesimista, to není dobré a nemáte k tomu důvod.
Rusko odstrašující vojenskou sílu má a až tak nepotřebuje spojence (v ekonomice na to má Čínu a další země - pokud shodí USD, na to armádu ani potřebovat nebudou....). Jaká je třeba naše směšná armáda za spojenec? A Evropané moc chuti do války mít nebudou, jsme moc zhýčkaní a pohodlní. Faktem je, že situace se změnila za minutu 12 - až nástupem pana Putina k moci. Být tam Jelcin ještě o 3-5 let déle, tak je dneska Rusko na kolenou..
Jinak hodně se píše, že tento rok bude přelomový, takže se něčeho velkého dočkáme.. [cool]

309178

29.4.2014 21:10

RE: Napsal jsem tu pod clankem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 309178

Nejde přece jen o zhýčkanost a pohodlnost. Za co válčit a proč? Za Spojené státy nebo EU? Za falešnou demokracii? Aby dobrý a myslící člověk chtěl válčit, musel by mít pořádný důvod. Smrtelné ohrožení sebe, rodiny, národa. Jinak to nemá cenu.

309182

29.4.2014 22:10

RE: Napsal jsem tu pod clankem

co na tom záleží 24.?.?.?

Reakce na 309178

To není pesimismus, pane klego. Já bych řekl - reálné vidění současného stavu. Já tu změnu v Rusku přijal s povděkem. Ta protiváha Ruska je v tomto světě potřebná, pouze vidím, že mají proti sobě obrovskou sílu NATO - USA. A taky téměř všechna západní media. Nesdílím to tak "růžově", neboť mám stále před sebou jak se 19 států NATO vrhlo na Jugoslávii a nebylo síly to nějak zastavit. Ano, souhlas. Gorbačov to začal, uvěřil naivně slibům, které Západ nedodržel a Jelcin to téměř dokončil. Uvidíme co tento rok přinese.

309186

30.4.2014 7:33

RE: bylo nebylo cara ubylo

favela 113.?.?.?

Reakce na 309186

..moc se mi libi pratelstvi US s Japonskem , neni to tak dlouho kdy japonsti vojaci mimo jinych zverstev !!!..stahovali zaziva kuzi s prave Americkych zajatcu...Je mozne ze Americane zase touzi po necem takovem a vyber koho to ponecham na americkem lidu....Rasputin a Ferdinand byli zabiti ve stejny den,R. zabili zednari, a nejnovejsi svatej bejvalej papez Vojtyla uvital prave zednare do luna Vatikanu a taky se dlouho modlil u hrobu zakladatele OPUS DEI to sou ti co se mrskaj do krve a denne nosej ostnatej drat pod kalhotama a neni treba velke fantasie k tomu co udelaj nam...!!???..je mozne ze vliv Rasputina by zastavil valecnou masinerii ,priblbleho cara...Batuska car si poridil valku ale mel jednu pusku na asi 5 vojaku ale i to stacilo ,aby i tak si cara podali i s celou rodinou...Vime dobre ze nedavno po zvoleni US pres. zacaly obrovske nakupy zbrani v mnoha domacnostech...kdo seje vitr sklizi bouri...

309196

30.4.2014 13:37

RE: bylo nebylo cara ubylo

hc 90.?.?.?

Reakce na 309196

>Rasputin a Ferdinand byli zabiti ve stejny den

Rasputin byl zabit 29.12.1916 a Franta Ferdinand 28.6.1914.

309215

30.4.2014 23:57

RE: bylo nebylo cara ubylo

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 309215

První dva pokusy byli v 1914. Všechny atentáty na Rasputina, zrovna jako pomlouvačnou kampaň v tisku organizovala britská tajná služba. Archivy pomalu se zpřístupňují. Carské Rusko vstoupilo do války pravě v době, kdy odpůrce války Rasputin se zotavoval po druhém atentátu.
Posledního atentátu se zúčastnil agent Oswald Rayner -třetí kulka do zad.

Proč? Bylo třeba srazit čelem 2 největší konkurenty Anglie - Německo a Rusko. Tak se i stalo. Těsně předtím byl založen FED v USA pod taktovkou žido-anglických finančníků. Překvapuje, že premiér "dočasné" porevoluční vlády Kerenskij - žid a zednář, stejně jako potom Lenin, a všichni kolem, všichni ministři - lidoví komisaři bolševické vlády a příslušníci ČK - sám žid?

Nemělo by překvapovat. Ani pokračování v podobě 2 sv - všechno je přesně logické a do sebe zapadá. Zbyla po tomto jen jedna velmoc se svým dolarem, který v 70 letech odpoutali od zlata a začali bez zábran tisknout jak hajzl papír - a skupovat za to reálné statky - celý hospodářský "zázrak". Nyní je třeba třetí války, aby se dalo odepsat dolar beze ztráty "image". Nebo aspoň vyrabovat Rusko, aby se prodloužil zázrak o dalších 10 let.


Překvapuje, že nynější dění na Ukrajně - počínaje Kličkem přes všechny "oligarchy" - i "instruktory" majdanu- sám žid? Nemělo by.

309238

30.4.2014 4:09

RE: Napsal jsem tu pod clankem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 309178

>Jaká je třeba naše směšná armáda za spojenec?
K utoceni na kdejakou zem daleko od vlastni zeme vyzaduje sprizneni spojencu kvuli tylovemu zaopatreni. (Zasobovani, sluzby, zdravotni pohotovost atd.) Pro pripad napadeni Ruska by Americanum poslouzili clenove NATO. (Mam podezreni, ze USA NATO budovaly hlavne kvuli teto pomoci.) Dosud se rikalo, ze utocici zeme potrebuje ctyrikrat vic nakladu nez zeme branici ve svem domacim prostredi. Vsechno by proto bylo pro Americany narocnejsi nez pro Rusy, a jejich spolupodilnikem v zazemi by byla kazda evropska zemicka, i CR. A kdyby to melo byt delsi dobu..., radeji ani nepomyslet, co by to Evropu stalo.

309195

30.4.2014 20:41

RE: Napsal jsem tu pod clankem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 309195

Pri útoku na Rusko by sa Európe niečo stalo možno už behom prvej hodiny... Napríklad z "Českej kotliny" by bol rýchlo "Český kráter". So zradarom už behom prvej polhodiny...

309234

29.4.2014 8:39

bohuzel dojde na cervene tlacitko???!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Kolik neposlusnych narodu tolik barevnych revoluci. Jak chybi suroviny a Afrika je pod Cinskym vlivem, tak se stava situace pro NEOKONY neudrzitelna. Vojenska prevaha Neokonu konci v 2018 a tak se naskok musi rychle vyuzit. Dukladna uvaha co s tim delat ma bohuzel pouze reseni v nadpisu......!!!

Lze to jeste zmenit??? Zmenit mysleni NEOKONU nelze!!! Zbig je stary a nema co ztratit!!! Proti nemu nestoji silenci ale odpovedne i moudre vzdelane tymy statniku. Ti maji zabrany cerveny knoflik zmacknout domysli dusledky.

Resenim je vyvolat zmenu v obsazeni mocnych funkci v USA a osvetou sdelit 300 mil. USAkum o hrozbach a dusledcich az po radiaktivni popeliste i s dopady na lidstvo.

309145

29.4.2014 14:37

Japonsko by ještě dnes po letech od války mělo držet pysk!!!! A USA též!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Japonsko se dopustilo za války tak odporných ukrutností, že by mělo být ještě stále velmi zkroušené a úplně zticha!!!
Bohužel USA a hlavně dolar je na konci - hrozí velký ekonomický malér a jedinou zastírací cestou je vyvolat nějaký světový válečný konflikt, který ale nemusí být nutně jaderný!
Čína není slepá a hloupá a na válečnické hrátky je tak nenaskočí!
To spíše vykoupá USA v jejich vlastních lejnech, když jim podtrhne dolar a tradá!!! To bude pane sešup na burzách!
Je sice pravda, že je Čína hodně závislá na trhu USA, ale tam už několik let dodává na dluh! A do nekonečna to nepůjde!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

309157

29.4.2014 17:10

Analogie s 30. léty je dokonalá,

levita 94.?.?.?

krize, úrokové sazby bank na minimu, hrozícím až negativním úrokem, sankcím se Rusko jen směje, k tomu je Japonsko na dně s dlouhodobou podporou dolaru (už dobré tři roky bojuje se silným kurzem jenu vůči dolaru, přičemž nejhorší to kury byl v roce 2011 a ani Fukušima to nespravila), tak teď už k analogii chybí jen nějaká ta japonsko-čínská válka:
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7568

A válka je žádoucí, protože:
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7520

309171

29.4.2014 19:25

Bůh není

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Kdyby totiž byl, musel by mamonem a mocí posedlé západní oligarchy a jejich pokrytecké poradce okamžitě postavit před tribunál a poslat do pekla. Za jejich distingovaným chováním a navenek velkorysými gesty se skrývají nemilosrdní a bezohlední dravci, kteří si za desítky let zvykli, že jim prošly všechny ty pod falešnými záminkami vedené války, organizování státních převratů,náboženských a etnických konfliktů,kruté vykořisťování stamilionů lidí,vykrádání cizích států,intriky, lži a další hanebnosti v nejrůznějších částech světa, a to jen proto, aby bylo ukojeno jejich šílené a chamtivé ego toužící po světovládě. Je ostudou lidstva, že v 21. století dopustí, aby pár stovek či tisíc bezohledných šílenců vlastnilo většinu světa a nemilosrdně rozhodovalo o osudu 7 miliard lidí.

309175

29.4.2014 20:29

RE: Bůh není

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 309175

Nemáte pravdu - Bohové jsou minimálně dva.. A ten jeden, který drží ochrannou ruku nad těmi mamonáři atd, resp. ti co mu slouží, se jmenuje Satan či Antikrist, je jedno, jak si to nazvete.
Až do současných dob měli navrch, ale od roku 2012 se situace obrací (pomalu ale jistě..) a svět spěje k lepším zítřkům.
Jen ještě musí zdechnout jedna kobyla, co zrovna tedka kolem sebe velmi bolestivě kope.. Pěkný den... [cool]

309179

Příspěvků: 17

29.04. 03:44 n.z.  Japonske naroky vuci Cine jsou absolutne smesne.
29.04. 06:14  Napsal jsem tu pod clankem
29.04. 16:38 Botičky od Diora  RE: Napsal jsem tu pod clankem
29.04. 16:47 co na tom záleží  RE: Napsal jsem tu pod clankem
29.04. 20:23  RE: Napsal jsem tu pod clankem
29.04. 21:10  RE: Napsal jsem tu pod clankem
29.04. 22:10 co na tom záleží  RE: Napsal jsem tu pod clankem
30.04. 07:33 favela  RE: bylo nebylo cara ubylo
30.04. 13:37 hc  RE: bylo nebylo cara ubylo
30.04. 23:57 ignorek  RE: bylo nebylo cara ubylo
30.04. 04:09  RE: Napsal jsem tu pod clankem
30.04. 20:41  RE: Napsal jsem tu pod clankem
29.04. 08:39  bohuzel dojde na cervene tlacitko???!!!
29.04. 14:37  Japonsko by ještě dnes po letech od války mělo držet pysk!!!! A USA též!
29.04. 17:10 levita  Analogie s 30. léty je dokonalá,
29.04. 19:25  Bůh není
29.04. 20:29  RE: Bůh není

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
807 548,38 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 266